Page 1

NASZE GAZETY NA: www.gazetydarmowe.pl nr 43/05.11.2015

NAJBLIŻSZY KURIER: 12.11.2015

POTRZEBUJESZ REKLAMY? 533 077 800

FAKTORING

____________

Finansujemy START-UPY GOTÓWKA w 24h, Nawet do 200 tys. zł od ręki!

883 164 223


02

_____________________________________________________

III ETAP - DOMY SZEREGOWE O POW. 72 I 88 M2 Z OGRÓDKAMI

www.lawendowepola.com

ŚREMSKI


03

_____________________________________________________

Hurtownia artykułów budowlanych i hutniczych

ZMIENIAMY SIĘ DLA WAS, SPRAWDŹCIE SAMI!

CZYSZCZENIE MAGAZYNÓW BRAMY GARAŻOWE DOSTĘPNE "OD RĘKI" 200zł

1800zł 2050zł

1400zł 220zł

2000zł

199zł

ORAZ WIELE INNYCH... www.el-bud.net.pl


04

_____________________________________________________

Podwórko Nivea otwarte

30 DNI (możliwość przedłużenia) pożyczasz 100 zł całkowita spłata 110 PLN POŻYCZKI - od 1 PLN do każdej kwoty

W sobotę (31.10) w obecności przedstawicieli władz gminy i powiatu i przy pięknej i słonecznej pogodzie odbyło się uroczyste otwarcie placu zabaw ufundowanego przez firmę Nivea. Stało się tak za przyczyną internautów, którzy masowo głosując spowodowali, że Śrem znalazł się w gronie 20 lokalizacji – zostawiając w pobitym polu ponad 1000 innych miejscowości. Plac zabaw znajduje się na skraju Parku Puchalskiego w okolicach lądowiska do helikopterów ratowniczych.

________________________________


Reklama

___

___

www.gazetydarmowe.pl www.kurier-sremski.pl

05

tel. 608 321 436 _____________________________________________________

Będzie drożej od stycznia Rada Miejska w Śremie podczas ostatniej sesji (29.10) podjęła uchwałę w sprawie podatku od nieruchomości. Podatek ten, jak również podatek rolny wzrośnie średnio o 9 procent. Podatek rolny obowiązujący w gminie Śrem jest najniższy w porównaniu z ościennymi gminami. Jako podstawę do jego obliczania przyjmuje się cenę kwintala żyta 45 złotych i 74 grosze.

PODZIĘKOWANIE

Dzięki tym podwyżkom do kasy gminy ma wpłynąć o 1 milion 400 tysięcy złotych więcej. Za takim rozwiązaniem opowiedzieli się radni rządzącej Śremem koalicji: Andrzej Mieloszyński, Adam Sędłak, Arkadiusz Jankowiak, Barbara Ratajczak, Hieronim Bartkowiak, Jacek Kubski, Katarzyna Sarnowska, Marcin Kowalczyk, Nina Stępa, Roman Hojak, Tomasz Żak, Zdzisław Żeleźny, Dominika Fornalik. Przeciwko podwyżkom głosowało ośmiu radnych. Byli to: Piotr Mulkowski, Piotr Karliński, Tomasz Klaczyński, Tomasz Jakuszek, Cezary Strzelec, Edward Szczepański, Antoni Michalak i Marek Basaj.

__________________

Na Dzień Niepodległości 8 listopada 2015 roku Rafał Hejne bę dzie realizował akcję FLAGA DLA MALUCHA. W godzinach od 12.30 do 13.00 będzie rozdawał na deptaku, przy PSS Jubilat flagi narodowe. Akcja ma na celu promowanie ducha patriotycznego i przygotować najmłodszych do przeżywanie święta narodowego – DNIA NIEPODLEGŁOŚCI. Zapraszamy rodziców i dzieci do włączenia się w tę akcję! ________________________


06

_____________________________________________________

Tel. 061 283 05 06 603 565 563

OKNA DESIGN

ZAKŁAD PRODUKCYJNY

OKNA TYPOWE OD RĘKI


Aktualności

___

___

www.gazetydarmowe.pl www.kurier-sremski.pl

07

tel. 608 321 436 _____________________________________________________


08

Aktualności

_____________________________________________________

Komentarz do sesji październikowej

Komentując przebieg sesji październikowej chciałbym zwrócić uwagę na dwie sprawy. Cała sesja zdominowana została przez zagadnienia związane z gospodarowaniem odpadami oraz podniesienie podatków lokalnych. I właśnie tych dwóch aspektów będzie dotyczył mój komentarz.

jeden sektor, a mieszkańcy mieliby takie same prawa w korzystaniu z tego dobrodziejstwa. Sytuacja zmieniła się w momencie dyskusji na temat częstotliwości wywozu śmieci (dotyczy to przede wszystkim odpadów segregowanych) oraz okresu wywozu odpadów biodegradowalnych (do tej pory to kwiecień-październik). Zaproponowałem aby termin wywozu odpadów biodegradowalnych wydłużyć - od marca do listopada oraz zwiększyć częstotliwość wywozu odpadów segregowanych na dwa razy w miesiącu. Już pierwsze głosowanie pokazało, iż wnioski te mają poparcie większości radnych. Spowodowało to natychmiastową reakcję Pana Burmistrza, który zaproponował abym przedstawił wszystkie wnioski w formie pisemnej do powtórnej analizy. Punkty „śmieciowe” zostały zdjęte z porządku obrad – miejmy nadzieję, że nie w celu uzyskania czasu na zdyscyplinowanie radnych koalicji rządzącej, tego dowiemy się w najbliższym czasie. Zamykając temat chciałbym zwrócić uwagę na temat ceny wywozu śmieci. Pan Burmistrz w czasie sesji wspominał, iż na wysokość opłat będzie miała wpływ cena na bramie w Witaszyczkach (chodzi o porozumienie z Jarocinem). Dla przypomnienia wrzucam fragment protokołu nr 6 z Sesji Rady Miejskiej w marcu 2015 roku:

Gospodarowanie odpadami, czyli mówiąc Radny Piotr Mulkowski odniósł się do ceny śmieci, czy krótko śmieci Na sesji październikowej wprowadzonych zostało kilka punktów związanych z gospodarowaniem odpadami. Sprawa ta stała się ważna z dwóch powodów. Po pierwsze śmieci wozimy do Jarocina i czekamy jaki będzie efekt tej decyzji. Druga sprawa wydaje się pilniejsza – częstotliwość wywozu śmieci. W pierwszej połowie tego roku mieszkańcy Gminy zostali nieprzyjemnie zaskoczeni drastycznym ograniczeniem częstotliwości wywozu śmieci oraz podziałem na sektory (to ma wpływ na terminy i częstotliwość wywozu – sektor II to w zasadzie sektor drugiej kategorii). Na sesji nie udało się opozycji doprowadzić do sytuacji, w której cała Gmina stanowiłaby

prognozy jeżeli chodzi o gminę, po wniesieniu udziałów, jak będą wyglądały ceny śmieci w najbliższych latach dotyczy to mieszkańców jak i dostawców instytucjonalnych, czy to się będzie zmieniało, jaki wpływ będzie miała na cenę odległość gminy Śrem do zakładu w Witaszyczkach, czy cena w poszczególnych gminach będzie taka sama, czy będzie się różniła? Pan Burmistrz wyjaśnił, że w części zamieszkałej nie przewidujemy zmiany, z tego względu, że na bramie koszt w Jarocinie w ZGO jest jednym z najniższych poziomów, za 195 zł za tonę.

Czyli biorąc na serio słowa Pana Burmistrza ten element nie spowoduje podwyżki ceny. Pozostają elementy pozostałe – cena usługi ze strony wykonawcy (dotychczas PGK w Śremie). Mamy deflację, więc powinno nie drożeć. Jak będzie zobaczymy.

Podwyżka podatków lokalnych Druga sprawa, którą chciałbym poruszyć nie jest już tak optymistyczna. Gmina podnosi podatki lokalne średnio o 9%. Poznań obniża, gminy sąsiednie pozostawiają na tym samym poziomie, my podnosimy w sposób drastyczny. Według mnie jest to efekt „radosnej” polityki Gminy, z którą mamy do czynienia co najmniej od końca 2010 roku (wtedy zaczął gwałtownie narastać dług). Miasto jest zablokowane długami – pożyczki, obligacje, saldo debetowe. Co więcej wchodzimy dopiero w okres intensywnych spłat obligacji (w przyszłym roku 3,85 miliona bez odsetek). Ostatnia podwyżka podatków miała miejsce w roku 2013. Od tego czasu inflacja przedstawiała się w sposób następujący: 2013 rok – 0,9%, 2014 rok – 0%, 2015 rok – prognozowana -0,8% (deflacja). Czyli w ciągu trzech lat mamy w przybliżeniu inflację na poziomie 0% - a podatki rosną o 9%. Tego należało się spodziewać, biorąc pod uwagę nierozważną politykę finansową Gminy. Ale podatnik powinien wiedzieć dwie rzeczy: - po pierwsze płaci więcej nie na to aby w Śremie pojawił się deszcz inwestycji, ale na długi – te pieniądze zostały już przejedzone. Inwestycje w mieście na najbliższe lata wyglądają bardzo mizernie. - pod drugie jak na razie Ratusz nie ma żadnego pomysłu jak sobie z tym długiem poradzić. Dlatego obserwujemy chaotyczną sprzedaż majątku Gminy. A wykup obligacji się dopiero rozpoczął (będzie trwał do roku 2024), przy czym najwyższe kwoty to lata 2018-2021 (od 5 do 6,26 miliona samych rat bez odsetek). Czy jest wyjście z tej sytuacji? Myślę, że tak, ale potrzeba będzie kilku odważnych decyzji w sferze kształtowania budżetu.

Piotr Mulkowski ________

Promocja od 09 .11-21.11.2015 schab zk..................................12,50 szynka bk................................14,50 boczek zż...................................9,50 kiełbasa zwyczajna...........11,80 szynka gospodarza parzona...................................28,60 boczek surowy wędzony.18,80 golonka siatka.....................12,90


Aktualności

___

___

www.gazetydarmowe.pl www.kurier-sremski.pl

09

tel. 608 321 436 _____________________________________________________

Bezpłatne Doradztwo w Domu Klienta

_______________________________

Doradca Katarzyna Tunowska Doradca Romana Stróżewska Doradca Karolina Strugała

tel. 601 336 422 tel. 601 777 449 tel. 669 333 379

aktualności z życia powiatu

www.gazetydarmowe.pl


___

___

www.gazetydarmowe.pl www.kurier-sremski.pl

Reklama 10 tel. 608 321 436 _____________________________________________________

07.11

e-mail: gaj@rakipolskie.pl

za srem.policja.gov.pl

________________________________________________________

Kierował nie stosując się do decyzji o cofnięciu uprawnień Dzielnicowi ujawnili, że kierujący mazdą nie stosuje się do decyzji starosty o cofnięciu uprawnień. To kolejny na terenie powiatu śremskiego przypadek ujawnienia osoby, która prowadzi pojazd mechaniczny, nie stosując się do decyzji właściwego organu o cofnięciu uprawnienia do kierowania. 1 listopada br., około godz. 11.05, dzielnicowi w Książu Wlkp. na ul. Nowomiejskiej zatrzymali do kontroli drogowej mazdę, którą kierował 60-letni mieszkaniec gminy Książ Wlkp.

Po sprawdzeniu w policyjnym systemie okazało się, że wobec mężczyzny została wydana decyzja starosty o cofnięciu uprawnień do kierowania. Policjanci zatrzymali prawo jazdy 60 – latka, a mazdę zabezpieczyła pomoc drogowa. Obecnie postępowanie w tej sprawie prowadzą policjanci Wydziału Kryminalnego. Sprawa znajdzie swój finał w sądzie. W związku z nowymi uregulowaniami prawnymi, to kolejny na terenie powiatu śremskiego przypadek ujawnienia osoby,

która prowadzi pojazd mechaniczny, nie stosując się do decyzji właściwego organu o cofnięciu uprawnienia do kierowania. Art. 180a kodeksu karnego stanowi: Kto na drodze publicznej, w strefie zamieszkania lub w strefie ruchu, prowadzi pojazd mechaniczny, nie stosując się do decyzji właściwego organu o cofnięciu uprawnienia do kierowania pojazdami, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.


11

_____________________________________________________


___

___

www.gazetydarmowe.pl www.kurier-sremski.pl

Aktualności... 12 tel. 608 321 436 _____________________________________________________

Akcja ZNICZ 2015 uprawnienia do kierowania na okres trzech miesięcy. Obecnie prowadzimy dalsze czynności w tej sprawie. Akcję Znicz prowadzono od 30 października i tego dnia odnotowaliśmy również jedną kolizję drogową, do której doszło w Śremie na ulicy Kilińskiego.

Podsumowano akcję „Znicz 2015”. Od 30 października do 2 listopada nie odnotowano na terenie powiatu śremskiego poważniejszego zdarzenia w ruchu drogowym, ale był to dla nas pracowity czas. 1 listopada br. na terenie powiatu śremskiego odnotowaliśmy jedną kolizję drogową, do której doszło w Śremie na ulicy Fabrycznej. Tego dnia dzielnicowi ujawnili też kierującego mazdą, który prowadził pojazd nie stosując się do decyzji starosty o cofnięciu uprawnienia do kierowania. Ponadto 1 listopada dzielnicowy w miejscowości Pucołowo zatrzymał do kontroli drogowej Opla Astrę. Okazało się, że kierującemu tym autem, 21-letniemu mieszkańcowi gminy Śrem, policjanci we wrześniu br. zatrzymali prawo jazdy za przekroczenie prędkości w obszarze zabudowanym i w związku z tym została wydana decyzja starosty o zatrzymaniu jego

W sobotę, 31 października, w Śremie na ulicy Powstańców Wlkp. odnotowano także jedną kolizję. Tego samego dnia, tuż przed północą, policjanci drogówki i prewencji w Śremie na ulicy Gostyńskiej ujawnili, że kierujący Fiatem Palio, mieszkaniec Tarnowa, jest nietrzeźwy. Mężczyzna poddany badaniom na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu uzyskał wyniki: I badanie: 0,69 mg/l, II badanie: 0,78 mg/l. Sprawa znajdzie swój finał w sądzie. 2 listopada do kolizji doszło na obwodnicy Śremu. 30 października i 2 listopada policjanci Wydziału Ruchu Drogowego dodatkowo prowadzili działania pn. „Prędkość”. W sumie sami policjanci drogówki podczas całej akcji Znicz ujawnili 108 wykroczeń w ruchu drogowym i aż 86 z nich dotyczyło przekroczenia przez kierujących dopuszczalnej prędkości.

za:www.srem.policja.gov.pl


Reklama

___

___

www.gazetydarmowe.pl www.kurier-sremski.pl

13

tel. 608 321 436 _____________________________________________________

wielkość 1 modułu : 37/50mm

dodatek

Na stronie 40 modułów

reklama

Najlepsza

gazetach

w WIELKOPOLSCE!

w dwóch

CENA

Gdzie się bawić w Wielkopolsce?

sylwester karnawał KOLPORTAŻ: Czempiń, Dolsk, Gostyń, Książ Wlkp., Kościan, Kórnik, Krzywiń, Mosina, Puszczykowo, Stęszew, Swarzędz, Śrem, Środa Wlkp., Zaniemyśl ...miejscowości przyległe

termin wydania

12.11

Wkładka do dwóch gazet dodatkowo: www.portalsremski.pl www.centrumweselne.com

Kontakt

tel.

533 077 800

darmowy

2015 Kurier POZNAŃSKI darmowykurier@gmail.com


14

_____________________________________________________

7 LISTOPADA 2015 (SOBOTA)


chemia

dla motoryzacji


tel. 608 321 436; 533 077 800

www.kurier-sremski.pl e-mail: darmowykurier@gmail.com

PROSIMY REKLAMA SKORZYSTAĆ B _____________________________________________

BUDUJESZ, REMONTUJESZ, WYKAŃCZASZ !!! Pyty GUTTA sinus, trapez, komorowe

ybór Duży wt! pły

Du¿y wybór farb

Płyty:pilśniowe, OSB, kartonowogipsowe, sklejki, sklejki antyposlizgowe

Pleksa GUTTA daszki wejściowe

FUNDABIT Plastyczna elastyczna masa masa do izolacji uszczelniająca fundamentów

Rolki Wózki do bram prowadzące Rolki najazdowe Gniazda najazdowe

Mapelastic zaprawa hydroizolacyjna

_____________

________________

czterokołowe

Niezawodne klucze do instalacji sanitarnych

OSPRZĘT ELEKTRYCZNY Lampy halogenowe - ŻARÓWKI

Wózki paletowe

________________________

Kanały kablowe PCV

Gilotyny do cięcia styropianu

pojedyncze i podwójne

- PUSZKI - GNIAZDA - WŁĄCZNIKI - PRZEWODY

Rozdzielnice

Żarówki energooszczędne

Ościeżnice

________

Drzwi wewnętrzne

________

PHILIPS

Drzwi zewnêtrzne

Węże przyłączeniowe

________________

dwukołowe

Precyzyjne narzędzia ścierne

Stalowe elementy kute do płotów i bram

y Du¿ ór yb w Mapegumw kó elastyczna tyn rb folia i fa

przesuwnych

Wózki transportowe Tynki marmurowe

Izolacje cieplne, akustyczne, fasadowe i dachowe

Przedłużacze bębnowe Papa termozgrzewalna

Tynki maszynowe, gipsowe i cementowowapienne

okna

Okna dachowe VELUX FAKRO

BRAMY GARAŻOWE

Zapewniamy demontaż i montaż

EL-BUD zaprasza


widły, grabie, łopaty Koła metalowe do rusztowań z regulacją


Studzienki wodomierzowe izolowane


Rozrywka

e-ciekawostki Lokalizator zawsze wie gdzie jest Twoje dziecko.

19

Sprawdź wszystkomający sklep internetowy AUTORYZOWANY RESELLER

Wejdź na www.multicom.com.pl

SMS-ów, maili lub notyfikacji push poprzez aplikację, które na życzenie powiadomią o: - sytuacji awaryjnej, gdy na urządzeniu zostanie wciśnięty przycisk SOS; - opuszczeniu ustalonych z góry stref, gdy np. dziecko przemieści się poza któryś z wyznaczonych obszarów szkoły, domu, osiedla, miasta czy kraju.

Następnie należy wejść na stronę trackimo.pl i kliknąć zarejestruj się i ustalić adres mailowy i hasło do strony trackimo. Na podany adres zostanie wysłany mail potwierdzający rejestrację.Po kliknięciu potwierdzenia należy zalogować się na stronie trackimo.pl i z menu wybrać opcję Aktywuj inne urządzenie, a następnie postępować zgodnie z formularzem

„Lokalizator można umieścić w kieszeni kurtki, przypiąć do paska spodni lub roweru czy włożyć do plecaka albo wózka, po czym w każdej chwili sprawdzić, gdzie znajduje się dziecko. Poczucie bezpieczeństwa, o czym przekonują nas sami rodzice, jest bezcenne, a możliwość lokalizacji pociech stworzyliśmy po to, aby to poczucie zapewnić”. Z materiałów prasowych Trackimo:

Jak długo Trackimo działa na jednym ładowaniu baterii? Czas pracy na baterii zależy od sposobu wykorzystywania urządzenia (zasięg sieci komórkowej) oraz od ustawionych parametrów. Zwykle baterie wystarczają od 2 do 6 dni pracy urządzenia.

TRACKIMO - MASZ WSZYSTKO POD KONTROLĄ I CZUJESZ SIĘ LEPIEJ! Czy Trackimo mogę śledzić na urządzeniach mobilnych? Lokalizator – OSOBY – ZWIERZĘTA – PRZEDMIOTY POJAZDY Większość matek i ojców chciałoby mieć oczy dokoła głowy, by roztaczać opiekę nad swoimi pociechami. O tym, że stały osobisty nadzór jest niemożliwy, nie trzeba ich przekonywać. Rozwój nowych technologii sprawia jednak, że „towarzyszenie” dzieciom i chronienie ich stają się łatwiejsze – i to w zasadzie niezależnie od miejsca, gdzie przebywają rodzice. Dowodów dostarczają personalne lokalizatory, takie jak Trackimo. To niewielkie, lekkie i wodoodporne urządzenie rozpoznające lokalizację, w której się znajduje w oparciu o satelitarny system GPS, a w miejscach gdzie nie jest on dostępny, np. wewnątrz budynków, na bazie informacji z sieci komórkowej GSM. Dzięki temu mamy pewność, że zawsze możemy sprawdzić miejsce pobytu dziecka. W ramach stałego abonamentu Trackimo działa na całym świecie bez dodatkowych opłat. Oznacza to, że użytkownicy nie muszą martwić się o uruchamianie roamingu i opłaty związane z transferem danych poza granicami Polski. Dostęp do informacji o położeniu dziecka wyposażonego w lokalizator jest możliwy poprzez aplikację mobilną przeznaczoną na smartfony i tablety z systemem iOS oraz Android, a także stronę www. Pozwalają one w czasie rzeczywistym (a także dla ostatniej godziny, dnia, tygodnia lub w zadanym okresie czasu) sprawdzić, gdzie przebywa nasz podopieczny. Co więcej: istnieje możliwość zaprogramowania inteligentnych alarmów przesyłanych za pomocą

Tak, dos tępne s ą aplikacje na urządzenia mobilne z systemami:Android i iPhone

Czy moje Trackimo będzie działać w dowolnym miejscu? Tak, urządzenie będzie działać wszędzie tam, gdzie dostępny jest sygnał telefonii komórkowej (GSM) umożliwiający przesłanie danych do systemu niezależnie od kraju w którym się znajduje.

Czy alerty o niskim poziomie baterii i wyłączeniu się urządzenia mogą przyjść tylko w postaci wiadomości tekstowej? Powiadomienia o niskim poziomie baterii mogą być wysyłane zarówno mailem, jak również poprzez wiadomości tekstowe SMS (łącznie maksimum 10 wiadomości SMS w ciągu miesiąca). Dodatkowo, stan naładowania widoczny jest po zalogowaniu w portalu.

Lokalizator Trackimo zakupisz w salonie sprzedaży Multicom przy ul. Chopina 4B Zastanawiasz się nad uruchomieniem sklepu internetowego, a może posiadasz już sklep, który jednak nie wygląda tak jakbyś sobie tego życzył – umów się na bezpłatną konsultację, jesteśmy do Państwa dyspozycji od poniedziałku do piątku – wszelkie dane kontaktowe pod adresem www.multicom.com.pl

Co powinienem zrobić, gdy po raz pierwszy uruchamiam Trackimo? W pierwszej kolejności należy podłączyć urządzenie za pomocą standardowego przewodu USB do zasilania na minimum 12 godzin. Następnie należy umieścić urządzenie w miejscu, gdzie jest dobra widoczność GPS i włączyć je trzymając czerwony przycisk włącz/wyłącz znajdujący się w górnej części urządzenia. Po kilku minutach Trackimo ustali swoją pozycję, a krótkie wciśnięcie przycisku włączającego urządzenie spowoduje zapalenie się dwóch niebieskich diód na czas 4 sekund. Jeśli diody migają, to znaczy że pozycja nie została jeszcze ustalona.

www.multicom.com.pl


___

___

www.gazetydarmowe.pl www.kurier-sremski.pl

z życia szkół... 20 tel. 608 321 436 _____________________________________________________

Plejada świętych w Szóstce Jak szaleć to ze świętymi!!! W piątek, 30 października miało miejsce w Szkole Podstawowej nr 6 im. Braci Barskich w Śremie niezwykłe wydarzenie. Uczniowie przebrani za świętych i błogosławionych wędrowali od klasy do klasy z pozdrowieniami, w imieniu tych, którzy zakończyli swe życie na ziemi. Wśród dzieci można było odnaleźć Ojca Pio, świętą Ritę, Karolinę Kózkównę, świętego Krzysztofa, Mikołaja, Ambrożego a nawet Jana Pawła II i wiele innych niebiańskich postaci… Korowód świętych opowiadał o Holy Wins i historii wyjątkowych osób, które zapraszają wszystkich do świętości oraz mobilizują do działania. Ojciec Pio i święty Franciszek zachęcali do stawania się lepszym wobec każdego człowieka i nie rezygnowania z pracy nad sobą, aby w przyszłości przybliżyć się do Boga. Nauczyciele, pracownicy szkoły oraz uczniowie „Szóstki” zostali w tym dniu obdarowani słodkimi upominkami z pamiątkową kartką Holy Wins- edycja 2 SP nr 6 oraz kartą wstawienniczą do nieba „Święty zwycięża”. Podczas przerw cała społeczność szkolna mogła wziąć udział w koncercie na holu szkoły i wspólnie śpiewać znane piosenki religijne: Święty uśmiechnięty, Dziewczyna z hiszpańskiego miasta, Zaufaj Panu. Świętowanie zakończył konkurs na najpiękniejsze przebranie. Dzieci zaprezentowały się na szkolnej scenie a specjalnie powołana komisja wybrała uczniów, którzy najlepiej upodobnili się do postaci wybranego świętego. Inicjatorem i organizatorem Holy Wins był katecheta oraz opiekun szkolnego kółka misyjnego „Samarytanin- Jarosław Kociucki. więcej na www.portalsremski.pl HOLY WINS- ŚWIĘTY ZWYCIĘŻA!

Podczas trwania Holy Wins w SP nr 6 rozdano prawie 12 kilogramów krówek "ubranych" w specjalne karteczki ze świętymi oraz rozdano 900 kart wstawienniczych do nieba!!! __________________

_______________________________________

Marsz Świętych! 31 listopada ulicami miasta, z kościoła pod wezwaniem Michała Kozala do parku, na którym znajduje sęe kościół pod wezwaniem Mądrości Bożej, przeszedł barwny korowód świętych...Tego samego dnia w Wieszczyczynie również maszerowali święci. Więcej na www.portalsremski.pl

Więcej informacji z życia szkół

i przedszkoli

na www.portalsremski.pl zapraszamy do współpracy. Prześlijcie nam informacje, opublikujemy w Kurierze i na www.portalsremski.pl

e-mail: darmowykurier@gmail.com


medycyna

Tragedia www.srem.policja.gov.pl w Olszy

śremska

DAMA AKE Odzież damska Zapraszamy PAMIĘTAJ! że ry KAŻDA KOBIETA Dum a i JEST PIĘKNA 0 WYSTARCZY roz 6 o ODPOWIEDNIA d 0 STYLIZACJA I WIARA W SIEBIE ! od 4

GALERIA HANDLOWA ŚREM 1 Maja 21 OD 1 PAŹDZIERNIKA JESTEM W GALERII NA PARTERZE OBOK APTEKI

21 02

_

Czynne: Pn.-Pt.: 10.00-18.00 Sb.: 9.30-13.00

ORAZ ODZIEŻ CIĄŻOWA


___

___

www.gazetydarmowe.pl www.kurier-sremski.pl

Aktualności 22 tel. 608 321 436 _____________________________________________________


___

___

www.gazetydarmowe.pl www.kurier-sremski.pl

Aktualności 23 tel. 608 321 436 _____________________________________________________

________________________________________________________

Ale wydarzenie Koszykarze UKS Śrem zobaczą najlepszych w Europie. UKS Śrem wspólnie ze Stelmetem Zielona Góra planuje wyjazd sekcji koszykówki UKS Śrem na mecze Euroligi Stelmetu Zielona Góra przeciwko najlepszym klubom koszykarskim w Europie (Panathinaikos Ateny i Barcelona). Rozgrywki odbędą się w Zielonej Górze już w listopadzie. Będzie to wspaniała okazja do podpatrzenia najlepszych koszykarzy Europy oraz do kibicowania naszemu patronowi szkoleniowemu. Zapisy trwają

W dniach 27.10 i 29.10 odbyły się treningi pokazowe koszykówki w Szkole Podstawowej im. gen. Dezyderego Chłapowskiego w Bodzyniewie oraz w ZSPi w Zbrudzewie. Uczniowie z klas 1-6 mieli okazję na lekcji wychowania fizycznego spróbować swoich sił w profesjonalnym treningu koszykarskim. Bardzo starannie wykonywali ćwiczenia i zadania., które były im powierzone. Ponadto dla niektórych było to pierwsze spotkanie z koszykówką.UKS serdecznie zaprasza na treningi, które odbywają się w środy i wtorki na Bazarze o godzinie 17:00.

______________________

Turniej ogólnopolski

______________________ Lekcje pokazowe sekcji koszykówki UKS.

Żak i młodzik na turniejach ogólnopolskich. W dniach 6-8 listopad zawodnicy z rocznika 2007 wezmą udział w XI ogólnopolskim turnieju piłki nożnej na hali Hary Cup w Łodzi. Rozgrywki rozpoczną się w sobotę o godzinie 14:00 a zakończą w niedzielę o godzinie 16:00. Celem turnieju jest popularyzacja piłki nożnej na hali. W turnieju wezmą udział także: Huragan Wołomin, Akademia T.Hajto, Broń Radom, UKS GOL Brodnica, AP Tczew, Talent Białystok. Lista zawodników powołanych do gry: 1. Bramkarz: Antek Komorowski / Jakub Stelliga 2. Ksawery Majsner 3. Jakub Piętka 8. Antek Kaczmarek 4. Jan Strajber 9. Stasiu Wojtas 5. Jakub Przebierała 10. Michał Anioł 6. Borys Wachowiak 11. Jędrzej Dominiak 7. Jakub Skrzypczak 12. Igor Draszczyk.

Profilaktycznie i sportowo Bezpłatne zajęcia z piłki nożnej, tańca i koszykówki, wsparte programem profilaktycznym dla uczniów szkół podstawowych, realizowane przez UKS Śrem, cieszą się jeszcze większym zainteresowaniem, niż w roku ubiegłym. Część projektu wsparta jest dofinansowaniem z budżetu Gminy Śrem, ale z uwagi na zwiększającą się ilość chętnych, klub z własnych środków, postanowił rozszerzyć ofertę o kolejne szkoły. I tak z wielkim zaangażowaniem udział w tak zwanych „sks-ach” biorą już uczniowie ZSPiG w Śremie, Szkoły Podstawowej nr 4, Szkoły im. Kawalerów Orderu Uśmiechu, ale też uczniowie szkół w Bodzyniewie, Krzyżanowie i Pyszącej, a w najbliższym czasie do projektu dołączy ZSPiG w Nochowie. Nadrzędnym celem akcji jest zaangażowanie w sportowy rozwój dzieci i możliwość rozszerzenia dla nich oferty pozaszkolnej oraz pokazanie podczas zajęć odpowiednich wzorców zachowań. Dzieci, pod okiem profesjonalistów poznają i doskonalą preferowane przez siebie dyscypliny, a rodzice nie tracą czasu na dowóz swoich pociech na dodatkowe, często odpłatne zajęcia. Udział tak wielu szkół z terenu gminy z pewnością poprawi budowanie pozytywnych relacji i emocji wokół sportu w Śremie, a otwartość dyrekcji szkół na nowe sposoby rozwoju swoich uczniów zaprocentuje w przyszłości ich sportowymi wynikami. Mecze UKS Śrem w najbliższy weekend : Junior Młodszy B1 – r. 1999 UKS Śrem – Salos Poznań 8.11.2015 godz. 10:00 Trampkarz C1- r. 2001 Jarota Jarocin - UKS Śrem 7.11.2015 godz.12:00 Trampkarz C2 – r. 2002 OTPS Winogrady - UKS Śrem 7.11.2015 godz. 11:00 Młodzik D1 – r.2003/2004 Kłos Zaniemyśl - UKS Śrem 7.11.2015 godz.12:00 Młodzik D1 – r.2003 UKS Śrem – Unia Swarzędz 7.11.2015 godz. 10:00 Orlik E1 – r. 2005 Polonia Środa - UKS Śrem 7.11. 2015 godz. 11:00 Orlik E2 – r. 2006 Polonia Środa - UKS Śrem 7.11.2015 godz. 11:00


___

___

www.gazetydarmowe.pl www.kurier-sremski.pl

Reklama 24 tel. 608 321 436 _____________________________________________________ Syndyk masy upadłości Hurtownia Opon „MOTO – GUM” sp. z o.o. w upadłości likwidacyjnej posiada do sprzedaży z wolnej ręki, po cenie nie niższej niż cena oszacowania, samochód ciężarowy FIAT DUCATO, rocznik 2012 Bogate wyposażenie, przebieg 130.000 km. Zapytania oraz oferty zakupu proszę składać na adres mailowy:

klodzinski@moto-gum.pl

63-100 Śrem, ul. Gostyńska 14A

Promo cja:

w paźd (naprzeciwko Biedronki) zier n tel. 516 555 583 lub 509 068 695 montaż skrzydiku i listopadzie eł DRE Premiu www.embudsremdrzwi.pl m

za 1 zł !!!*

*dotyczy zakupu i montażu skrzydeł DRE Premium w budownictwie jednorodzinnym.

ZAKUWANIE WĘŻY HYDRAULICZNYCH DO MASZYN BUDOWLANYCH I ROLNICZYCH T.C. Marian Szaroszyk ul. St. Wichury 13 63-130 Książ Wlkp.

tel. 691 494 701 tel. 609 877 520


moto speedway _______________________________________________________

Sqóra wrócił na tor! W poniedziałek na torze w Mildurze rozegrano Międzynarodowy Turniej o Trofeum Phila Crumpa. W zawodach zwyciężył Max Fricke, który w finale okazał się lepszy m.in. od Justina Sedgmena i Richie'go Worralla. W dalekiej Australii powrót do ścigania zaliczył menadżer FOGO Unii Leszno - Adam Skórnicki. Popularny Sqóra z dorobkiem 4 punktów został sklasyfikowany na 14. pozycji. Ciekawostką poniedziałkowych zawodów była ich formuła. Zawodnicy rywalizowali w 20. biegach rundy zasadniczej, która wyłoniła najlepszą szóstkę rajderów. Najskuteczniejsi jeźdźcy przystąpili do udziału w biegu finałowym, w którym ścigali się na dystansie sześciu okrążeń! "Żużlowy maraton" najlepiej zniósł Max Fricke, który podczas piątego "kółka" skutecznym atakiem wyprzedził Sedgmena. Szczegóły poniżej. Turniej GT Windscreens o trofeum Phila Crumpa - Mildura, 2 listopada 2015: 1. Max Fricke (Australia) (2,2,3,3,3) 13 + 1, miejsce w finale 2. Justin Sedgmen (Australia) (3,D2,3,3,3) 12 + 2. miejsce w finale 3. Richie Worrall (Wielka Brytania) (2,3,2,3,2) 12 + 3, miejsce w finale 4. Nick Morris (Australia) (3,3,3,2,3) 14 + 4. miejsce w finale 5. Anders Thomsen (Dania) (3,2,3,1,2) 11 + 5, miejsce w finale 6. Emil Grondal (Dania) (3,1,2,3,1) 10 + 6. miejsce w finale ==================================================== 7. Brodie Waters (Australia) (2,2,1,0,3) 8 8. Ty Proctor (Australia) (2,3,0,NS,2) 7 9. Matt Day (Australia) (1,3,2,D3,0) 6 10. Joey Ringwood (Australia) (1,2,0,2,1) 6 11. Jordan Steward (Australia) (0,1,2,2,0) 5 12. Jack Fallon (Australia) (0,0,1,1,2) 4 13. Adam Skórnicki (Polska) (1,D1,D4,2,1) 4 14. Jaimon Lidsey (Australia) (0,1,0,1,1) 3 15. Josh Coyne (Australia) (0,0,1,1,0) 2 16, Cooper Riordan (Australia) (1,0,1,0,0) 2

na ! ŻUŻEL

______________________________________________

Crump "Young Guns": 1. Jack Morrison (Australia) (3,3,3,3) 12 + 1 miejsce w finale 2. Luke Bascski (Australia) (2,2,2,1) 7 + 2. miejsce w finale 3. Blake Ridley (1,1,U3,2) 4 + 3. miejsce w finale za:www.unia.leszno.pl

więcej informacji na www.unia.leszno.pl

www.portalsremski.pl

REKLAMA

533 077 800


www.gazetydarmowe.pl www.kurier-sremski.pl

___

___

Prawdziwie Zmartwychwstał!!! 31 Reklama

tel. 608 321 436 _____________________________________________________

Salon Meblowy meble tapicerowane, meble pokojowe MACIEJ SZCZEPANIAK właściciel - tel. 604 889 378

Powiaty: ŚREMSKI, CZ. POZNANSKI, ŚREDZKI, KOŚCIAŃSKI

Gmina BRODNICA, Gmina DOLSK,Gmina KSIĄŻ WLKP., Gmina ŚREM. KRZYWIŃ, KÓRNIK, ŚRODA WLKP.

6 1 0 2

Kuchnie

Meble łazienkowe

NAJWIĘKSZA PUBLIKACJA W POWIECIE ŚREMSKIM Stoły i krzesła

Panorama Bądź znany regionu Kontakt:

branż śremskiego

w regionie 533 077 800 608 321 436 733 055 100 516 268 392 katalog.srem@gmail.com katalogsremski@gmail.com

Każdy kurs na telefon RABAT dotyczy dni roboczych


32

Kurier Śremski nr 43/05.11.2015  

Kurier Śremski nr 43/05.11.2015

Read more
Read more
Similar to
Popular now
Just for you