Page 1

TARGI DLA BRANŻY szczegóły

STOLARSKIEJ str. 14

03.09.2015 ___________________________________________

ZAPRASZAMY NA DRZWI OTWARTE - CORNER SEGMENT B 00

5.IX.2015 - SOBOTA, GODZ. 10 -17

00

www.lawendowepola.com


WIELKIE OTWARCIE JUŻ 16 WRZEŚNIA W ŚREMIE!

ZAPRASZAMY!


10 WRZEŚNIA

NAJBLIŻSZY KURIER

nr 34/03.09.2015

FAKTORING Finansujemy START-UPY GOTÓWKA w 24h, Nawet do 200 tys. zł od ręki!

883 164 223

____________

Za tydzień do skrzynek!


_____________________________________________________

Promocja od 31.08-12.09.2015 schab zk.......................11,90 stópka..............................1,70 kości świeże................1,90 golonka peklowana.7,90 kiełbasa śląska......15,90 mielonka tyrolska...9,90 boczek parzony........17,00

ŚREMSKI


_____________________________________________________

Hurtownia artykułów budowlanych i hutniczych

ZMIENIAMY SIĘ DLA WAS, SPRAWDŹCIE SAMI!

BRAMY GARAŻOWE DOSTĘPNE "OD RĘKI"

DRZWI ZEWNĘTRZNE

ORAZ WIELE INNYCH...

www.el-bud.net.pl


_____________________________________________________

Wspólne działania Policji, Sanepidu i Straży Leśnej

30 DNI (możliwość przedłużenia) pożyczasz 100 zł całkowita spłata 110 PLN POŻYCZKI - od 1 PLN do każdej kwoty

Wakacje dobiegają końca. W tym okresie policjanci Zespołu ds. Prewencji Kryminalnej, Nieletnich i Patologii prowadzili szereg czynności kontrolnych i zapobiegawczych, m. in. z pracownikami Powiatowej Stacji SanitarnoEpidemiologicznej oraz Straży Leśnej. W okresie wakacji, w ramach działań związanych z zabezpieczeniem sezonu letniego, policjanci Zespołu ds. Prewencji Kryminalnej, Nieletnich i Patologii wspólnie z pracownikiem Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej kontrolowali warunki bezpieczeństwa obozów młodzieżowych zorganizowanych na terenie powiatu śremskiego. Funkcjonariusze byli w Mełpinie, Mechlinie, Dolsku oraz w Jaszkowie. Podczas tych kontroli policjanci prowadzili też pogadanki z młodzieżą oraz opiekunami na temat zasad bezpiecznego wypoczynku. Mówili m. in. o bezpiecznym przebywaniu nad wodą i w wodzie, właściwym poruszaniu się po drogach. Ponadto mundurowi odwiedzali miejsca, gdzie organizowane były półkolonie. W trakcie trwania wakacji funkcjonariusze zespołu ds. nieletnich wspólnie z pracownikami Sanepidu przeprowadzali również kontrole w lokalach na terenie gminy Śrem pod kątem ewentualnego rozprowadzania tzw. dopalaczy. Prowadzili też kontrole i obserwacje miejsc sprzedaży alkoholu, ze szczególnym zwróceniem uwagi na ewentualną sprzedaż alkoholu osobom małoletnim. Byli w miejscach gromadzenia się nieletnich, aby sprawdzać czy zażywane bądź rozprowadzane są środki zabronione, w tym dopalacze.

Mundurowi z Zespołu ds. Prewencji Kryminalnej, Nieletnich i Patologii, w ramach współpracy z innymi służbami, także wspólnie ze Strażą Leśną przeprowadzili kontrole obszarów leśnych w rejonach miejscowości Chrząstowo, Łężek oraz Jarosławki pod kątem przeciwdziałania różnym zagrożeniom.

za www.srem.policja.gov.pl


Aktualności

___

___

www.gazetydarmowe.pl www.kurier-sremski.pl

05

tel. 608 321 436 _____________________________________________________

Dzień Solidarności i Wolności

Dziesięć lat temu ustanowiono dzień 31 sierpnia Dniem Solidarności i Wolności. Stało się tak na pamiątkę rocznicy porozumień sierpniowych 1980 roku. Tradycyjnie ten dzień obchodzony jest w Śremie. Jego scenariusz jest niezmienny od lat: msza święta w intencji Solidarności, Ojczyzny i tych co walczyli o jej wolność. Po nabożeństwie składane są kwiaty pod tablicą pamiątkową przy Rondzie Jana Pawła II i Alei Solidarności. I tak było w tym roku. Uroczystą Mszę św. odprawił ks. kanonik Ryszard Adamczak. Po Mszy świętem jej uczestnicy udali się pod pomnik i złożyli tam wieniec i wiązanki kwiatów. Stronę związkową reprezentował Ryszard Górny – kiedyś szef odlewniczej „Solidarności” – dziś członek Zarządu Wielkopolskiej NSZZ Solidarności, poczet sztandarowy i lokalni działacze związkowi. Władze miały na poniedziałkowych (31.08) uroczystościach bogatą reprezentację: starosta śremski Zenon Jahns, burmistrz Adam Lewandowski, zastępca Bartosz Żeleźny i przewodnicząca rady miejskiej Katrzyna Sarnowska. Obecni byli również radni

We wtorek (01.09) w samo południe na śremskim rynku odbyła się tradycyjna uroczystość uczczenia 76 – rocznicy wybuchu II wojny światowej. W przeraźliwym skwarze odbył się przemarsz pocztów sztandarowych instytucji, szkół i organizacji społecznych. Delegacje złożyły wieńce i wiązanki kwiatów na płycie pamięci ofiar rozstrzelanych przez niemieckich okupantów. Okolicznościowe wystąpienie miał burmistrz Śremu Adam Lewandowski, który przedstawił nowo poznane fakty, z życia miasta na początku okupacji.

______________

Honorowy Zbigniew Kwias

______________________________

Kto za, kto przeciw?

Bracia Kurkowi

Wiadomo

sięgają po swoje

Podczas nadzwyczajnej sesji w minionym tygodniu, do przewidzenia było, że radni rządzącej koalicji (PO, Komitet A. Lewandowskiego i PSL) będą przeciwni wnioskodawcom zwołania sesji (radni KO, PIS, Wspólny Śrem, niezależny). Stanowisko to zobowiązywało burmistrza o nie wyrażanie zgody na sprzedaż nieruchomości przy ul. Zamenhofa. Za odrzuceniem projektu stanowiska głosowali: Katarzyna Sarnowska, Andrzej Mieloszyński, Hieronim Bartkowiak, Dominika Fornalik, Tomasz Żak, Barbara Ratajczak, Zdzisław Żeleźny, Roman Hojak, Jacek Kubski, Adam Sędłak, Arkadiusz Jankowiak i Nina Stępa. Za przyjęciem projektu stanowiska (PRZECIW SPRZEDAŻY) głosowali-wnioskodawcy: Marek Basaj, Edward Szczepański, Antoni Michalak, Piotr Mulkowki, Piotr Karliński, Tomasz Klaczyński, Tomasz Jakuszek i Cezary Strzelec. Nieobecny na sesji był Marcin Kowalczyk. Sprawa wróci pod obrady wraz analizami zapowiedzianymi przez burmistrza. O kolejnych wątkach tego trzygodzinnego posiedzenia będziemy sukcesywnie pisali na naszej stronie internetowej: www.portalsremski.pl

Rocznica wybuchu wojny

Uczestnicy nadzwyczajnej sesji (27.08) Rady Miejskiej w Śremie w sprawie stadionu przy ul. Zamenhofa wysłuchali informacji Henryka Rykerta, autora monografii historycznej o śremskim Bractwie Kurkowym. Dowodził on, że według dokumentacji teren dzisiejszego boiska przy Zamenhofa został bezprawnie odebrany bractwu. Sprawa sięga roku 1951 i decyzji Prezydium Wojewódzkiej Rady Narodowej w Poznaniu oraz bezprawnej – zdaniem Rykerta – sprawy zrzeczenia się przez ob. Kazimierza Bartza własności gruntów należących do Kurkowego Bractwa Strzeleckiego w Śremie. To ostatnie wydarzenie znajduje swoje odzwierciedlenie w akcie notarialnym z dnia 20.03. 1972 roku. Śremscy Bracia Kurkowi, spadkobiercy swoich przedwojennych poprzedników zamierzają dowodzić swoich praw przed sądem.

Radni

nie posłuchali...

Podczas nadzwyczajnej sesji (27.08) Rady Miejskiej o opinię poproszony był również znany śremski piłkarski działacz i honorowy prezes „Warty” Śrem – Bolesław Wośkowiak. Funkcjonuje on w śremskiej piłce „od zawsze” i jest gorącym orędownikiem nie sprzedawania za żadną cenę boiska przy Zamenhofa. - Przychodzą do mnie ludzie i mówią: „Bolech, rób wszystko, żeby to boisko wróciło do życia” – mówił Wośkowiak, który przekonywał zebranych, że kolejna płyta jest niezbędna dla zaspokojenia potrzeb dwóch prężnie działających w Śremie klubów piłkarskich. Działacz piłkarski przekonywał, że po zainwestowaniu w sztuczną nawierzchnię boisko może przynosić dochody z wynajmu na go treningi klubom z ościennych powiatów.

X sesja Rady Miejskiej w Śremie odbyła się (01.09) w auli Liceum Ogólnokształcącego i w całości poświęcona była sprawie nadania tytułu Honorowego Obywatela Śremu – profesorowi Zbigniewowi Kwiasowi. Zbigniew Kwias – obecnie emerytowany Kierownik Katedry i Kliniki Urologii Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu, uznawany jest za jednego z najwybitniejszych polskich specjalistów urologów. Jest autorem lub współautorem ponad 400 prac naukowych. Z dziada pradziada śremianin, mieszkający na stałe w Poznaniu. Nigdy jednak nie zerwał kontaktów z naszym miastem. Jest absolwentem śremskiego LO. Dyplom lekarza medycyny uzyskał w 1966 roku. Rada Miejska uchwałę w tej sprawie podjęła w czerwcu br., głosując w sposób jednomyślny. Nowy Honorowy Obywatel dziękując za przyznanie tytułu wspominał ze swadą swoje lata szkolne. Zaczynał edukację w wieku 6 lat.


_____________________________________________________

Tel. 061 283 05 06 603 565 563

OKNA DESIGN

ZAKŁAD PRODUKCYJNY

OKNA TYPOWE OD RĘKI


_____________________________________________________

DOŻYNKI POWIATOWO - GMINNE 2015 Tradycyjnie pod koniec lata, rolnicy po zakończonych pracach żniwnych, obchodzą święto dziękczynne, ludowe, zakorzenione w polskiej tradycji dożynki. W tym roku powiatowe dożynki odbyły się w Książu Wlkp., 30.08.2015r. Święto plonów rozpoczęło się Mszą św. o godz. 14.00 w tutejszym kościele p.w. św. Mikołaja. więcej na Następnie barwny korowód przemierzając całe miasto, dotarł do parku miejskiego, www.portalsremski.pl gdzie mieści się amfiteatr, w którym odbywała się dalsza część obrzędów żynkowych. Tradycyjnie głos zabrali gospodarze dożynek, Starosta Śremski Zenon Jahns oraz Burmistrz Książa Wlkp. Teofil Marciniak, którzy podziękowali wszystkim rolnikom za trud pracy przy zbiorze tegorocznych plonów. Funkcję Starostów żynkowych pełnili: Rozalia Jarmuszkiewicz i Tomasz Adamczak, którzy to na ręce dożynkowych przekazali bochny chleba, a oni obiecali go dzielić sprawiedliwie po gospodarsku. Przy śpiewie i tańcach zespołu folklorystycznego ,,Wielkopolanie’’, gospodarze dożynkowi dzielili bochny chleba wśród przybyłych na uroczystość. W dalszej części programu wystąpiła kapela ,,Z KOPYTA’’, oraz MAŻORETKI. Tegoroczne święto plonów zakończyło się zabawą taneczną przy muzyce zespołu PAGOST.


_____________________________________________________


_____

03.09.2015/nr7

POWIAT ŚREMSKI ( gminy: BRODNICA, DOLSK, KSIĄŻ WLKP., ŚREM)

CZEMPIŃ, JERKA, KOŚCIAN, LUBOSZ, KÓRNIK, KRZYWIŃ, MOSINA, RACOT, ŚRODA WLKP., ZANIEMYŚL _________________________________

gazetydarmowe.pl

63-100 Śrem ul. Przemysłowa 9 tel. 61 28 36 520 Fax. 28 36 427 www.el-bud.net.pl handel@el-bud.net.pl

reklama 533 077 800

gazetydarmowe.pl

e-mail:reklama@gazetydarmowe.pl


www.gazetydarmowe.pl II ______

Bnin, Czmoń, Czempiń, Dalewo,Dolsk, Jerka, Konarzyce, Kościan, Kórnik, Książ Wlkp., Mosina, Nochowo, Śrem, Środa Wlkp., Zaniemyśl, Zbrudzewo...

REKLAMA

533 077 800 608 321 436 e-mail: darmowykurier@gmail.com

gazetydarmowe.pl

www.gazetydarmowe.pl Redaktor naczelny: Jarosław Kociucki WYDAWCA: Wydawnictwo Regionalne PIORITA e-mail: reklama@gazetydarmowe.pl darmowykurier@gmail.com 63-100 Śrem. REDAKCJA: Śrem, ul. Wojska Polskiego 5/12 REKLAMA: 608 321 436 DRUK: EXPRESS media Bydgoszcz 533 077 800 Tel. dyżurny: 608 321 436, 533 077 800 www.gazetydarmowe.pl


www.gazetydarmowe.pl III ______

BUDUJESZ,

REMONTUJESZ,

WYKAŃCZASZ !!!

Hurtownia EL-BUD artykułów budowlanych i hutniczych BRAMY GARAŻOWE “WIŚNIOWSKI” SEGMNENTOWE PRZEMYSŁOWE UCHYLNE I ROZWIERNE

DRZWI WEWNĘTRZNE KLATKOWE I ZEWNĘTRZNE

OKNA ROLETY ZEWNĘTRZNE

szeroki wybór kostek W SUPER CENACH ROLETY ZEWNĘTRZNE

Projekt kostki gratis! ZAPEWNIAMY DEMONTAŻ I MONTAŻ

DACHY, RYNNY PŁYTY WARSTWOWE BLACHODACHÓWKA BLACHY TRAPEZOWE

Z FILCEM FIBERGLAS

STYROPAPA W CIĄGŁEJ SPRZEDAŻY Tel. 61 28 36 520, 28 36 411 www.el-bud.net.pl

00

00

Pn-pt 7 - 17

00

Sob 7 -13

00


www.gazetydarmowe.pl IV ______


www.gazetydarmowe.pl V ______

____________

BIURO ogłoszeń REKLAM

gazetydarmowe.pl

533 077 800 608 321 436 e-mail: reklama@gazetydarmowe.pl darmowykurier@gmail.com


www.gazetydarmowe.pl VI ______

5

www.zetgold.pl


www.gazetydarmowe.pl VII ______

meble

kuchenne, łazienkowe, garderoby szafy pod zabudowę

na wymiar

Tel. 663 524 111


www.gazetydarmowe.pl VIII ______


www.gazetydarmowe.pl IX ______

Allegro w Śremie

Pchli Targ w Śremie Kurier Sremski rozmawia z pomysłodawcą Targu w Śremie p. Zdzisławem Mizią.

Pchlego

Skąd się wzięła nazwa Pchli Targ? Jak sama nazwa mówi, to handel rzeczami tanimi, używanymi. Nazwa pochodzi od bazaru francuskiego Marche aux puces, co dosłownie znaczy bazar z pchłami. Nie chodzi o to, że handlowano pchłami, ale że handlujący dokonywali szybko transakcji (poruszali się szybko jak pchły) co było zauważalne, tak zwany szybki obrót towarem. Stąd ta nazwa Czyli to rodzaj bazaru... Pchli Targ to faktycznie rodzaj miejskiego bazaru. Są one bardzo modne, zwłaszcza w krajach Europy zachodniej np. Austria, Niemcy.... Ludzie oferują różnego rodzaju towary, które niekiedy trudno można dostrzec na zwykłych targowiskach. Przede wszystkim są to towary używane, tanie a co najważniejsze niesamowicie przydatne. Jak to wygląda w rzeczywistości? Mianowicie są to otwarte przestrzenie, otwarte dla ludzi, którzy za określoną kwotę wydzierżawiają teren, wystawiają swój towar. Praktycznie każdego rodzaju.. Za wyjątkiem narkotyków i tego co jest zabronione w handlu...Kwoty nie są wysokie a nawet możliwa jest transakcja wymienna. Do kogo jest skierowana oferta Pchlego Targu? Przede wszystkim zwykłych ludzi nieprowadzących działalności gospodarczej. To ma być jak szybkie allegro, a nawet handel "z ręki do ręki". Pchli Targ to oferta skierowana dla tych, którzy chcą sobie zrobić np. Porządki w piwnicy, garażu. Wiele urządzeń, tak zwanych akcesorii "przyda się" można sprzedać za dobre pieniądze. Nie zapominamy o emerytach i rencistach, których również Jakie będą opłaty za wystawienia stoiska? zapraszam do sprzedaży i zakupów. Opłaty będą zróżnicowane. Wszystko zależy jaką powierzchnię sprzedający chce zająć. Poza tym będą opłaty Czy dla firm również jest miejsce na stoiska? tak zwane z rabatami (20% zniżki) dla emerytów, młodzieży, Firmy stanowią uzupełnienie oferty Pchlego Targu. Chętnie rencistów... na stanowisku kocowym (2m/2m). Tolerować będziemy widzieć gastronomię, asortyment spożywczy... będziemy również rabaty za współprace w zakresie wynajmu Warto też dodać, że będą specjalne stoiska dla stanowisk długoterminowych. kolekcjonerów, wystawy prawdziwych staroci...

Zdzisław Mizia z synem Tomaszem Kiedy rusza Pchli targ w Śremie? Otwarcie nastąpi 19 września. Sądzę, że przyciągnie wielu chcących coś zobaczyć, kupić no i nie powinno zabraknąć sprzedających. Myślę, że pierwsze miesiące działalności pokażą, jak będzie przyjęta taka inicjatywa. Szczegółowe ogłoszenie strona poprzednia-reklama


_________________________________

Agro-Handel udanie dla Polski Duży sukces na mistrzostwach Europy w skokach przez przeszkody odniósł Jarosław Skrzyczyński z KJ Agro-Handel Śrem Impreza odbyła się w trzeci weekend sierpnia na słynnym hipodromie w Akwizgranie, a uznawana jest za trudniejszą nawet od igrzysk olimpijskich, bo to właśnie w Europie poziom jeździectwa jest najwyższy. Wystartowało 96 zawodników z 29 krajów. Wygrał Jeroen Dubbeldam na koniu Zenith SFN. Tym samym Holender jest w tej chwili aktualnym mistrzem świata i mistrzem Europy. Skrzyczyński, jadąc na Crazy Quicku, zakwalifikował się do ścisłego finału (dla 25 najlepszych zawodników), pozostawiając w pobitym polu wiele jeździeckich sław. Ostatecznie zajął 22 miejsce, co jest najlepszym wynikiem Polaka od lat osiemdziesiątych, kiedy to na ME w 1981 roku 24

był Jan Kowalczyk na Artemorze, a w 1983 roku 25 Bohdan Sas-Jaworski na Bremenie. Drużynowo zajęliśmy 13 miejsce, co, biorąc mojego d uwagę stale rosnącą w Europie konkurencję, można uznać za kolejny dobry wynik. W zespole oprócz Skrzyczyńskiego jechali: jego kolega klubowy Mściwoj Kiecoń na Urbane, Krzysztof Ludwiczak z HEAA Turek na Zowei (był 33 indywidualnie) i Michał Kaźmierczak z KJ Leśna Wola Głogów Małopolski na Que Pasa. W minioną niedzielę tydzień po ME w Jakubowicach koło Opola odbył się finałowy etap Jeździeckiego Grand Prix Wolnej Polski Totalizatora Sportowego. Wygrał go

Mściwoj Kiecoń na Urbane, a drugi był Skrzyczyński, który tym razem dosiadał swojego konia numer 2 Inferno. To pozwoliło im zająć pierwsze dwa miejsca w trwającym od maja cyklu. Już w poniedziałek obaj wyruszyli w daleką podróż do włoskiego Arezzo. Ponownie wystąpią dla reprezentacji. Polacy po udanych zawodach w Odense, Sopocie i Bratysławie w piątek staną przed szansą awansu do finału drużynowych rozgrywek o Puchar Narodów, który w końcu września odbędzie się w Barcelonie. Szymon Tarant – portal tylkoskoki.pl

FOT. : ŚWIAT KONI

Jarek Skrzyczyński na Crazy Quicku


Reklama w gazetydarmowe.pl e-mail:darmowykurier@gmail.com

533 077 800, 608 321 436


www.gazetydarmowe.pl XII ______


Aktualności

___

___

www.gazetydarmowe.pl www.kurier-sremski.pl

23

tel. 608 321 436 _____________________________________________________

________________________________________________________ Taneczny Podsumowanie obozu Obóz wrzesień piłkarskiego w Dolsku przedszkolaków Dobiegł końca obóz piłkarski rocznika 2006 i 2005 organizowany przez UKS Śrem. Podczas tygodniowego pobytu w Dolsku mali piłkarze doskonalili swoje umiejętności piłkarskie. Każdy dzień pod względem sportowym wyglądał bardzo podobnie: pobudka o godz. 7.30, dwa treningi piłkarskie oraz wieczorne zajęcia sportowe. Treningi piłkarskie przeplatane były licznymi atrakcjami z jakich mogli skorzystać uczestnicy obozu. Prowadzone treningi miały charakter techniczny oraz były przeprowadzane pod kątem wszechstronności ukierunkowanej na gry i zabawy z piłką. Trenerom najbardziej chodziło o to, by rozpalić w młodych zawodnikach chęć do dalszej przygody z piłką nożną. Przez cały pobyt dopisywała nam pogoda, którą postanowiliśmy w 100 % wykorzystać. Cała grupa była częstym gościem na pobliskiej plaży. Podsumowując, nie pozostaje nam nic innego jak ocenić pobyt w Dolsku bardzo, bardzo pozytywnie. Trenerzy dziękują wszystkim dzieciom obecnym na tym obozie, za siły i zaangażowanie włożone w treningi, za każdą kroplę potu oraz za wszystkie uśmiechy, które przez 6 dni nie schodziły z ich twarzy. Mają również nadzieję, że letni obóz sportowy na długo pozostanie w pamięci wszystkich jego uczestników.

W dniach 24-28 sierpnia 2015 roku zawodnicy UKS Śrem rocznika 2008 i młodsi brali udział w półkoloniach piłkarskich pod patronatem Akademii Lecha Poznań. Każdego dnia chłopcy podczas treningów poznawali w jaki sposób ich rówieśnicy z Bułgarskiej podnoszą swoje umiejętności indywidualne. W drugiej cześć dnia chłopcy odwiedzili Straż Pożarną, Straż Miejską, byli w kinie na ,,Małym Księciu" oraz odwiedzili miejski basen. Chłopcy chętnie i z uśmiechem na buziach uczestniczyli we wszystkich zajęciach.

Już 5 września w sali KSA Fitness Zone ruszają pierwsze, po wakacyjnej przerwie zajęcia taneczne, czyli „Roztańczony UKS", podczas których swoją pasję będą mogły rozwijać zarówno przedszkolaki, uczniowie klas szkół podstawowych, gimnazjalnych, ale także starsi tancerze – bez względu na stopień zaawansowania. Wszystko pod okiem naszej instruktorki tańca, Joanny Łasinskiej, która z ogromnym zaangażowaniem będzie starała się zarazić swoich podopiecznych miłością do tańca nowoczesnego. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do aktywnego udziału i zapisów pod klubowym numerem telefonu 515 646 249.


24 02

medycyna

____

_

śremska

DAMA AKE Odzież damska Zapraszamy

żeiary 0 PAMIĘTAJ! u D zm 6 KAŻDA KOBIETA o JEST PIĘKNA o d r WYSTARCZY

0 4 d

o

ODPOWIEDNIA STYLIZACJA I WIARA W SIEBIE !

GALERIA HANDLOWA ŚREM 1 Maja 21

I PIĘTRO BOX 18

Czynne” Pn.-Pt.: 10.00-18.00 Sb.: 9.30-13.00

ORAZ ODZIEŻ CIĄŻOWA

MEDYCYNA REKLAMA W KURIERZE ŚREMSKIM TELEFON: 608 321 436


Aktualności

___

___

www.gazetydarmowe.pl www.kurier-sremski.pl

25

tel. 608 321 436 _____________________________________________________

W trosce o bezpieczeństwo na drogach W gminie Śrem pojawiły się nietypowe patrole. Policjanci drogówki pełnili służbę wspólnie z wolontariuszkami PZU. Kierowcom zatrzymywanym do kontroli drogowej wręczano niebieskie serduszka, aby przypominały o bezpieczeństwie pieszych. A wszystko to w ramach drugiej odsłony kampanii "Kochasz? Powiedz STOP Wariatom Drogowym”. W sobotę, 29 sierpnia, policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Śremie, w związku z kolejną edycją kampanii "Kochasz? Powiedz STOP Wariatom Drogowym”, pełnili służbę wspólnie z wolontariuszkami PZU. Nietypowe posterunki kontrolne stanęły celowo przy przejściach dla pieszych, bowiem tegoroczna odsłona akcji jest ukierunkowana na bezpieczeństwo niechronionych uczestników ruchu drogowego. Podczas kontroli drogowych kierowcom i pasażerom zwracano uwagę na ostrożną i bezpieczną jazdę oraz poruszanie się po drogach zgodnie z przepisami. Mówiono o wzajemnej życzliwości wszystkich uczestników ruchu drogowego i zwracano szczególną uwagę na pieszych. Wolontariuszki rozdały dziesiątki niebieskich, zapachowych serduszek, na których widniały związane z akcją hasła Przy okazji wolontariuszki mogły też zapoznać się ze specyfiką służby funkcjonariuszy ruchu drogowego, którym zadawały pytania i obserwowały mundurowych przy pracy. Z ramienia śremskiej Policji w akcji wzięli udział: sierż. szt. Marcin Hyży, sierż. szt. Maciej Kaniewski, sierż. Daniel Konieczny i nadkom. Ewa Kasińska. Ze śremskimi policjantami służbę pełniły wolontariuszki PZU: Katarzyna Hypka – Jarzębowska i Edyta Otworowska.

za www.srem.policja.gov.pl


www.gazetydarmowe.pl www.kurier-sremski.pl

___

___

Prawdziwie Zmartwychwstał!!! 31 Reklama

tel. 608 321 436 _____________________________________________________

Znajdź

ZNAJDŹ NAS NA

Salon Meblowy

na

meble tapicerowane, meble pokojowe MACIEJ SZCZEPANIAK właściciel - tel. 604 889 378

Kuchnie

Meble łazienkowe

DUŻA, ŚWIEŻA RYBA BAŁTYCKA OD RYBAKA DORSZ patroszony ...................1-5kg ..............12,50 zł/kg DORSZ tuszka .................................................13,50 zł/kg FILET z dorsza z/s...................400g...............21,50 zł/kg FLĄDRA cała duża......................500g-1kg...........5,50 zł/kg FLĄDRA filet................................................................12,00 zł/szt. FLĄDRA tuszka z/s......................................................8,00 zł/szt. LESZCZ morski (cały) ..............1-2,5kg..............6,00 zł/kg LESZCZ morski (filet)........................................10,50 zł/kg ŁOSOŚ bałtycki, patroszony.......1-15kg.............22,00 zł/kg ŁOSOŚ bałtycki, filet..........................................34,00 zł/kg OKOŃ morski, duży...................0,5-1kg............10,00 zł/kg OKOŃ filet ........................................................17,00 zł/kg SANDACZ morski cały ...................1-5kg...............20,00 zł/kg SANDACZ morski patroszony...................................22,00 zł/kg SANDACZ morski filet ..............................................34,00 zł/kg ŚLEDŹ zielony cały..................250 g................6,00 zł/kg ŚLEDŹ zielony płat ...........................................9,50 zł/kg WĘGORZ żywy świeży............0,5-1,8kg...............65,00zł/kg

-50% na filety

NOWOŚĆ! Dziczyzna: kiałbasa, mięso i szynka Konina: kiełbasa mięso i szynka Struś: jaja, kiełbasa, szynka Jagnięcina: tusze, półtusze Baranina: tusze, półtusze - kiełbasa

Stoły i krzesła

REKLAMA tel.

wysok a jako atrak ść ! c y j n krótk ie ter e ceny ! miny dostaw !

sery owcze, bryndza, bundz oscypki, redykołki, gołki

Tel. 605 036 719 email: dariusz.kalka@op.pl

608 321 436


Śremski akcent! W minioną niedzielę w stolicy Wielkopolski odbył się II turniej Lotto Poznań Speedway Cup.

Zawody zgromadziły sporą grupę kibiców, którzy "głodni" speedway'a w Poznaniu oczekiwali na dobre ściganie. Sporą atrakcją była prezentacja zawodników Amatorskiego Stowarzyszenia Żużlowego Speedway Śrem, którzy wjechali motorami na tor, wykonując honorową Zawodnicy ASŻ Spedway Śrem z sędzią ekstraligii Leszkiem Dembskim. rundę. Jak się okazało, Od lewej stoją: Tomasz Dutkiewicz, Zenon Staszak, Robert Chiudziak i Jarosław Kociucki. Na dole: Jacek Cichocki, Rafał Gendera i Paweł Kaczmarczyk spore zaskoczenie zbudziły motory z tym samym obszyciem i jednakowe kewlary. Ciekawostką był fakt, iż jeden z żużlowców, Łukasz Sówka (Wybrzeże Gdańska) startował w kewlarze Kuriera Śremskiego.

_____________________________________

Wyniki: 1. Kamil Pulczyński (KMŻ Motor Lublin) - 14 (3,3,3,3,2) 2. Damian Adamczak (Orzeł Łódź) - 13 (2,2,3,3,3) 3. Daniel Pytel (Speedway Wanda Instal Kraków) - 11 (t,3,3,2,3) 4. Maciej Fajfer (Polonia Piła) - 11 (1,3,2,2,3) 5. Marcin Jędrzejewski (Polonia Bydgoszcz) - 8 (3,2,3,-,-) 6. Rafał Konopka (Peterborough Panthers) - 8 (t,1,2,2,3) 7. Peter Karger (Dania) - 7 (2,0,t,3,2) 8. Łukasz Sówka (Wybrzeże Gdańsk) - 7 (1,3,2,1,-) 9. Piotr Dziatkowiak (3ton Slany) - 7 (2,2,0,1,2) 10. Emil Pulczyński (KMŻ Motor Lublin) - 7 (2,2,1,2,d) 11. Adrian Szewczykowski (Lechma Oskar PSŻ Poznań) - 6 (3,1,0,0,2) 12. Dawid Wawrzyniak (Łączyńscy-Carbon Start Gniezno) - 6 (0,1,1,3,1) 13. Tobias Venstad Thomsen (Outrup Speedway Club) - 5 (3,d,2,w,-) 14. Ondrej Smetana (Lechma Oskar PSŻ Poznań) - 4 (1,0,1,1,1) 15. Denis Zworgin (Lokomotiv Daugavpils) - 3 (0,1,0,1,1) 16. Oleg Mihailow (Lokomotiv Daugavpils) - 2 (1,0,d,0,1) 17. Marcin Wawrzyniak (Speedway Wanda Instal Kraków) - 1 (0,0,1,0,0) Bieg po biegu: 1. (69,28) Szewczykowski, Dziatkowiak, Smetana, D. Wawrzyniak 2. (69,72) K. Pulczyński, E. Pulczyński, Fajfer, M. Wawrzyniak (Pytel - t) 3. (69,22) Jędrzejewski, Adamczak, Sówka, M. Wawrzyniak (Konopka - t) 4. (68,94) Thomsen, Karger, Mihailow, Zworygin 5. (69,12) Fajfer, Dziatkowiak, Konopka, Thomsen (d2) 6. (68,62) K. Pulczyński, Jędrzejewski, D. Wawrzyniak, Mihailow 7. (68,91) Sówka, E. Pulczyński, Zworygin, Smetana 8. (69,34) Pytel, Adamczak, Szewczykowski, Karger 9. (69,75) K. Pulczyński, Sówka, M. Wawrzyniak (Karger - t), Dziatkowiak 10. (69,75) Adamczak, Fajfer, D. Wawrzyniak, Zworygin 11. (70,04) Pytel, Konopka, Smetana, Mihailow (d4) 12. (69,31) Jędrzejewski, Thomsen, E. Pulczyński, Szewczykowski 13. (70,66) Adamczak, E. Pulczyński, Dziatkowiak, Mihailow 14. (71,95) D. Wawrzyniak, Pytel, Sówka, Thomsen (w/u) 15. (70,06) Karger, Fajfer, Smetana, M. Wawrzyniak 16. (69,87) K. Pulczyński, Konopka, Zworygin, Szewczykowski 17. (70,65) Pytel, Dziatkowiak, Zworygin, M. Wawrzyniak 18. (71,50) Konopka, Karger, D. Wawrzyniak, E. Pulczyński (d4) 19. (69,81) Adamczak, K. Puczyński, Smetana 20. (71,91) Fajfer, Szewczykowski, Mihailow

Kurier Śremski nr34 03.09.2015  

Kurier Śremski nr34 03.09.2015

Read more
Read more
Similar to
Popular now
Just for you