Page 1

wave N A J L E P Š I E Č Í TA N I E Z O S V E TA TA N E Č N E J A K L U B O V E J H U D B Y N A S L O V E N S K U

®

WEEKLY

ALAN FITZPATRICK

Geniálny Angličan v rubrike Mix Of The Week

Weekly news l Releases l Global Podcast l Slovak & Czech Sound l Your Parties l Flashback l On Air l Specials l Partylist l uu

internet music television

Číslo: 03/2014 4. týždeň WWW.WAVEMAG.EU


WAVE MAGAZINE SOCIALS

REDAKCIA Šéfredaktor: Drahoslav Hanzel Zástupca: Lenka Opálková Inzercia Lenka Opálková Editor: Veronika Zeiselová Grafika:

OBSAH

Drahoslav Hanzel Redakcia: Ladislav Szalai, Dennis Bartalský, Drahoslav Hanzel, Lenka Opálková, Veronika Zeiselová, Rob Leway, Jakub Škrovánek... Názov a adresa vydavateľa:

4 6 8

Drahoslav Hanzel, P.J.Šafárika 378/17 Šaľa

Weekly News

Kontakt:

redakcia@wavemag.eu

Slovak & Czech Sound

PARTNERI

Global Podcast

12 14 16

On Air

Specials

Partylist

Chceš sa aj ty zúčastniť tvorby časopisu? Máš zaujímavé nápady? Posielaj nám svoje tipy na redakcia@wavemag.eu CENNÍK INZERCIE VO WAVE WEEKLY


WEEKLY NEWS Mobyho album sa stal najsťahovanejším za rok 2013 Kto by to bol povedal? Mobyho album „Innocents“ bol najsťahovanejším na BitTorrent za rok 2013 a porazil aj favorita „Random Access Memories“ od... Však vy viete koho. Celkový počet stiahnutí albumu bolo okolo 8,9 milióna, čo výrazne predčilo dovtedajšie prvenstvo seriálu Game of Thrones s počtom 5,9 milióna stiahnutí, v závese s americkou show Breaking Bad s 4,2 miliónmi a ďalšieho

kultového seriálu The Walking Dead s 3,6 miliónmi stiahnutí. Pre tých čo nevedia, tak BitTorrent Bundle umožňuje jednoduchšie sťahovať torrenty a to legálnou cestou.

autor: Lenka


„A big change is coming this year. True artists who are honest & make honest music will rise & those who dont will fail.“

Nový album Markusa Schulza

Tommie Sunshine

Ostatný Markusov album Scream vyšiel len pred dvoma rokmi a dnes už vieme, že má pre nás pripravený ďalší. Scream 2 bude vydaný už 21. februára na Armada music a krátku ochutnávku môžete mať už teraz vďaka zverejnenému minimixu.

DAFT PUNK KRAĽOVAL GRAMMY Skladba roka, Album roka, Najlepší elektronický album, Najlepšie duo/skupina a Najlepšie technicky zvládnutý album. To sú ceny, ktoré si z tohtoročného Grammy odniesli Francúzi Daft Punk. Svoj triumf zaklincovali vystúpením s Pharrellom Williamsom, Nileom Rodgersom a Stevie Wonderom, čím len dokázali, že si sošky skutočne zaslúžia.

Guy Gerber spúšťa vlastný label Aj keď Guy ohlásil vznik svojho labelu Rumors ešte v lete a pod touto značkou už odohral aj sériu akcií na Ibize, tak prvý release naplánoval až na začiatok marca. „No Distance“ vyjde z vlastnej dielne v spolupráci s Dixonom a o remix sa zaslúžili Lake People.

Resident Advisor prešiel zmenou Najnavštevovanejší portál zameraný na elektronickú hudbu residentadvisor.net sa rozhodol pre nový imidž. Aj keď sa ťažko zvyká na zmeny, stránka je postavená tak prosto, že nie je problém nájsť to, čo hľadáte. Jediné čo asi aj vás prekvapí je veľkosť použitého fontu, ale aspoň nebudete mať problém s čítaním správ z väčšej vzdialenosti.

Baby DJ School

Je čas na album!

Nikdy nie je príliš skoro začať s DJingom. To si povedala aj mladá DJka a producentka z Brooklynu, keď počas nočného stráženia detí vytiahla svoje DJské náčinie a dovolila dieťaťu nazrieť do sveta mixovania. Tak sa zrodil nápad, ktorý v septembri nabral reálnu podobu ako Baby DJ School. Cena kurzu je 200 dolárov.

Debutový album nórskeho producenta Todda Terjeho s názvom „It´s Album Time“ dostal pridelený termín vydania na 7. apríla. Domovom 12-tich skladieb na LP sa stalo jeho vydavateľstvo Olsen.

WWW.FACEBOOK.COM/WAVEWEEKLY

WAVE WEEKLY

5


HOUSE

HĽADAJ SVOJ ŽÁNER PODĽA FARBY!

TECHHOUSE

PROGRESSIVE

SOUND

q

SLOVAK & CZECH

DEEP HOUSE

PLAY

SECOND ELEMENT Classics Remastered EP 26. januára vyšiel vo vydavateľstve In Control Music release slovenských producentov, ktorí si hovorai Second Element. Multižánrový release Hellium, ktorý si môžete už teraz zakúpiť, obsahuje 10 trackov v štýloch electro house, tech

6

WAVE WEEKLY

house, trance a progressive. Niektoré z trackov na tomto albume uz supportli vo svojich show / live setoch DJi Giuseppe Ottaviani, W&W, Aly & Fila, Stana, Evanti, Robert Gitelman,...

WWW.WAVEMAG.EU


TRANCE

TECHNO, HARDTECHNO

DRUM&BASS

ABIDE

Spectacular Moment

q

Na webe Beatprotu sa objavilo nové EP slovenského producenta, ktorý vystupuje pod menom Abide. EP obsahuje dva tracky v žánri trance, ktoré asi povedia niečo viac fanúšikom vyhľadávajúcim rýchlejšie BPM PLAY a oldschool zvuky.

FLASHBACK

Reload Flash (Robob3at Mashup)

q

Do redakcie nám prišiel mashup, ktorý určite poteší poslucháča mainstreamovejšieho zvuku. Dobre známa vec aj z rádia dostala trochu nový nádych, ktorý dodal tracku iný rozmer. Mashup už mal svoju premiéru PLAY aj v tanečnej relácii Get Fun.

J.M.C

Falling / Reminiscence EP

q

Aj lámané beaty majú v tomto vydaní Wave Weekly zastúpenie. Nové EP tohto slovenského producenta vychádza 30. januára vo vydavateľstve Progression Records. Na EP nájdete dva tracky v žánri drum&bass. Započúvajte sa do ukážky uvePLAY rejnenej na SoundCloude.

//////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////

NEW STUFF REMIX MASHUP BOOTLEG

DUBSTEP

BREAKZ

HARDCORE

MIXES

MINIMAL

CLICK & PLA Y

GRINING Štvrté pokračovanie Housetime Session patrilo hosťovi, ktorým je slovenský DJ Grining. Jeho set aj s rozhovorom si môžete vypočuť a pozrieť práve teraz.

LACERTA Slovenská DJane Lacerta namixovala výborný dark techno set s názvom Illumination. Všetci, ktorí túto dámu poznáte viete, že to je určite kvalita.

ERUVIE DJane známa hlavne svojim výborným vkusom, namixovala set, ktorý bol odvysielaný aj v americkom internetovom rádiu Pure.fm. Započúvajte sa aj vy.

STAME Známa tvár rádiovej relácie Dance Exxtravaganza namixovala nový set s názvom BassPorn. U nás v redakcii hrá už takmer týždeň.

FRAMYKOIN Do redakcie sa nám dostal aj set, o ktorom sa dozviete viac až po jeho vypočutí. Ide o príjemne namixovanú zmes house music.

MACHO Producent a DJ Macho namixoval set pre tanečnú reláciu 4_ Elements. Selekciu tohto chlapíka ste mohli počuť už aj na CD v printovom magazíne Wave.

Pošli nám aj ty svoj track, bootleg, mashup alebo set na redakcia@wavemag.eu a možno ti ho uverejníme v najbližšom vydaní!


HOUSE

DEEP HOUSE

TECHHOUSE

PROGRESSIVE

THE BEST OF GLOBAL

PODCAST MAINSTAGE

W&W

q

Dvojica, ktorá už neraz roztancovala aj slovenských fanúšikov prichádza s novým setom pre podcast Mainstage s poradovým číslom 189. Chlapíci, ktorých celý svet spoznal vďaka ich mainstreamovému soundu naložili aj tentoraz koľko sa len dalo.

PLAY

OUTSIDE THE BOX

EELKE KLEIJN

q

Nový set tohto holandského producenta je plný atmosférických melódií pretkanými hlbokou rytmikou. Eelke na začiatku setu rozpráva aj o svojom novom release, na ktorý sa môžete tešiť už začiatkom februára.

PLAY

FLIGHT MODE

CRAZIBIZA

q

Prvá časť setu s názvom Flight Mode od maďarskej dvojice Crazibiza je spojením príjemných rytmov house music s mainstreamovými vokálmi, ktoré môžete poznať aj z rádia. Odporúčame na večerné počúvanie.

8

PLAY

WAVE WEEKLY

WWW.WAVEMAG.EU


TRANCE

TECHNO, HARDTECHNO

DRUM&BASS

DUBSTEP

BREAKZ

HARDCORE

MINIMAL

Každý týždeň to najlepšie z celého sveta

BEHIND THE IRON CURTAIN

UMEK

q

133. pokračovanie svetoznámeho podcastu Behind The Iron Curtain prináša opäť množstvo kvalitného techna a tech house. V novom vydaní podcastu si opäť vypočujete to najlepšie, čo sa dostalo za posledné týždne Umekovi do uší.

PLAY

TRONIC RADIO

WEHBBA

q

Brazílsky producent a DJ známy po celom svete svojim jedinečným techno zvukom nahral nový mixovaný set pre Tronic Radio. Započúvajte sa aj vy.

PLAY

CLUB LIFE

TIESTO

q

Najnovšie vydanie podcastu Club Life má poradové číslo 355 a vypočujete si v ňom najnovšie skladby v žánri progressive a trance. Pre priaznivcov Tiesta máme tiež dobrú správu. Tento rok opäť navštívi Slovensko.

PLAY

WWW.FACEBOOK.COM/WAVEWEEKLY

WAVE WEEKLY

9


LEPORELO_FM

HOUSE TIME

Každá nedeľa 00:00 - 03:00 Rádio_FM

Každý štvrtok 21:00 - 22:00 Rádio Frontinus

V nedeľnom Leporelo_FM oslávime 10. výročie labelu Crosstown Rebels s trackmi z výberovky 10 Years Of Crosstown Rebels a budete si môcť vypočuť exkluzívny mixovaný set košického DJa RiZu pre label Traum Schallplatten.

Vo štvrtkovom House Time si vypočujete opäť veľa kvalitnej hudby. V tomto vydaní dostane priestor set, ktorý namixoval žilinský matador Grining pre House Time Session, ktorú ste mohli vidieť už aj na YouTube.

GET FUN

4ELEMENTS_FM

Každá sobota 21:00 - 23:00 Fun Rádio

Každý piatok 22:00 - 00:00 Rádio_FM

Get Fun aj tento týždeň prinesie množstvo výbornej hudby. V najnovšom vydaní sa môžete tešiť na premiéru novej podoby tracku Elenya, ktorý zožal v pôvodnej verzii veľký úspech aj v zahraničí.

Michal Breeth naservíruje aj tento piatok veľa kvalitnej klubovej hudby. Hosťom relácie bude promotér úspešnej klubovky Music Is Everything, Martin Haberland, ktorý namixuje housový set. Neskôr si vypočujete aj mixovaný set, o ktorý sa postaral Laurent Garnier vo francúzskom klube Le Sucre.

10

WAVE WEEKLY

WWW.WAVEMAG.EU


S P E C I

A L S

ARTIST OF THE WEEK

q

HENRIK SCHWARZ

Henrik Schwarz sa narodil 31. mája 1972 v Bergatreute neďaleko Ravensburgu v južnom Nemecku, kde aj vyrastal. Aj jeho prvé hudobné kroky viedli do miestnych klubov, kde ako DJ hrával rap, hip-hop, groove, jazz a detroit techno. Onedlho na to ho postupne zaujala počítačová hudba, a tak v roku 1992 začal s vlastnou produkciou na niekoľkých drummachines a syntetizátoroch. Keď v roku 1998 dostal svoj prvý laptop, ihneď ho začal integrovať do svojich DJ setov. Po dokončení štúdia grafického dizajnu sa v roku 2000 presťahoval do Berlína, kde neskôr založil label Sun-

12 20 WAVE WAVE 18 WAVE WEEKLY WEEKLY WEEKLY

PLAY

day Music spolu so Sasse Lindblad, ktorý má na svedomí aj vydanie Henrikovho prvého releasu „Supravision EP“ na jeho labele Moodmusic Records v roku 2002. Za vrchol kariéry sa dá považovať vydanie mixovanej kompilácie prestížnej série „DJ-Kicks“ labelu !K7 v roku 2006. Už čoskoro sa môže publikum tešiť na ďalšiu výberovku, v poradí 20. edíciu „Defected presents House Masters Henrik Schwarz“, ktorá vyjde 9. februára 2014 na labele Defected.

autor: past rascal (past.rascal@wavemag.eu)

WWW.WAVEMAG.EU WWW.WAVEMAG.EU WWW.WAVEMAG.EU


S P E C I

A L S

MIX OF THE WEEK

q

ADAM BEYER B2B ALAN FITZPATRICK LIVE FROM FABRIC, LONDON

180. pokračovanie podcastu Drumcode, ktoré má už nejaký ten piatok pod taktovkou techno hviezda Adam Beyer prinieslo zaujímavé spojenie. Za mix v londýnskom Fabricu sa tesne pred Novým rokom spoločne postavili šéf vydavateľstva Drumcode – Adam Beyer a druhý najbookovanejší DJ daného labelu – Alan Fitzpatrick. Alan Fitzpatrick pochádza zo Southhamptonu vo Veľkej Británii. Vo vydavateľstve Drumcode mu vyšla prvá techno EP v roku 2009 a následne v roku 2010 vydal svoj debutový autorský album – Shadows In The Dark, kde sa objavilo 12

20 14 WAVE 18 WAVE WAVE WEEKLY WEEKLY WEEKLY

PLAY

techno až tech house trackov. V piatok 31.1.2014 privíta klub Storm v Prahe AlanaFitzpatricka na vymakanej žúrke, kde mu na hlavnom stagei bude robiť support aj náš slovenský reprezentant – producent Aamon. Ak nemáte plány na piatok, určite navštívte Prahu, pretože aj podľa tohto mixu, aj podľa line-upu, myslím, že to bude vskutku zaujímavé!

autor: Shiwave

WWW.WAVEMAG.EU WWW.WAVEMAG.EU WWW.WAVEMAG.EU


PARTYLIST TVOJ KLUBOVÝ PROGRAM NA NAJBLIŽŠIE TÝŽDNE S WAVE NO IDENTITY RADOSŤ Bratislava Streda 29.1.2014 Tech House, Deep House, Minimal Aamon, Philip TP, Kellerkult (Chris Pera & Fenex)

DUBFLEX SUBCLUB Bratislava Piatok 31.1.2014 Dubstep, Grime, Trap, Drumstep Smack, Gleb, Killinit, Simon Ekhan, B3ton

FINGER LICKER! NU SPIRIT Bratislava Piatok 7.2.2014 Drum&bass DJ Vadim, L Plus, Yanko Kral, Emonoizboyz, Slight, Olis Bakulu

KULTURÁK UNDERPARTY VOL. 2 KULTURÁK Hlohovec Piatok 14.2.2014 House, Progressive... Matuuto, Peer_V, Dara, Romanov

COVERT INTEREST RADOSŤ Bratislava Štvrtok 30.1.2014 House, Techno Big Fish, BBK

BASS 86 - FORBIDDEN SOCIETY RECORDINGS LABEL NIGHT ELEMENT Prievidza Piatok 31.1.2014 Drum&bass Fragz, Forbidden Society, Shmidoo, Hypothec, Cenco & Dykman, The Decks

PALICAVONZVRECA: DUBLIN SPECIAL SUBCLUB Bratislava Piatok 7.2.2014 Techno Sunil Sharpe, Jon Hussey, Loktibrada, Toky

HARD LOVE FOR DREAMLAND RADOST FX Praha Piatok 14.2.2014 Progressive, EDM... Deorro

DUBFLEX SUBCLUB Bratislava Piatok 31.1.2014 Trap, Grime, Dubstep SMACK, Gleb, Killinit!, Simon Ekhan, B3t0n MUSIC IS EVERYTHING: CRAZY P NU SPIRIT Bratislava Piatok 31.1.2014 House Crazy P, Mishek & C.O.D.E. 100% TECHHOUSE BLOK 12 Zlín Piatok 31.1.2014 Tech House Miss Renny, Ian Kita, Chicco, The Mushroom, TECHNIK WITH ALAN FITZPATRICK STORM Praha Piatok 31.1.2014 Techno, Tech House, Minimal Alan Fitzpatrick, Sebastian Morgentau, Ravic, CallBoy, Destroyer vs Drone79, Aamon, Golpe, CZScream, Tosha, Peterson, T-mass, Flesh

HOUSETIME.SK PARTY ENJOY Žilina Sobota 1.2.2014 House, Progressive LayDee Sue, MiTH White METRO DEL HOUSE METROKLUB Šaľa Sobota 1.2.2014 House Drahosh & Gala BRING BACK HOUSE #3 CHECKPOINT Nitra Sobota 1.2.2014 House Dave Papp, Ronald Caller, Spectro, Alfi BROKEN THERAPY BATELIÉR Bratislava Sobota 1.2.2014 Hard Drum&bass Peter Kurten, Schyzo, Psycho, Robx CLAPTONE PRATERSAUNA Viedeň Piatok 7.2.2014 Deep House Claptone

DEEP HOUSE SESSION VOL. 1 MEETING POINT Košice Piatok 7.2.2014 Deep House Ri Za TRANCE PROGRESSIONS OLD SCHOOL EDITION RESTON Praha Piatok 7.2.2014 Trance Michael C, Beck, David Justian VALENTINE GROOVE DEJA VU Košice Piatok 14.2.2014 House, Tech House, Techno Breeth, Slavo C, T Mike, A-Z Best, Crecer GOOD VIBRATIONS: WINTER SESSION ZERO NEW PUB Levice Piatok 14.2.2014 House, Tech House, Deep House, Drum&bass, Dubstep, Techno Bollo, Jazzcause, Noks & Good Mood, Da-no, Lukashenko, Androgyn, Kurpi

FROM LOVE YES Praha Piatok 14.2.2014 Progressive, EDM... Ladida, Misa Salacova, Michael J, Subgate, Miquel, Pompeiy, Spiriakos, Marty Fish, Duncan Grey, Andy Smitth, Revis, Tokátko, Tibiza, Ravic SUMMIT.28 ARTKLUB Trnava Piatok 14.2.2014 Drum&bass Cuker & Mikro, Kpek, Tapir, Bobo Electronic Hurricane BUDOCENTER Viedeň Sobota 15.2.2014 Tech House, Techno Sasha Carassi, DJ Rush, Johannes Heil, A-Brothers, Nicolas Bacher MOODY NIGHT: CARNIVAL GIARDINO CAFÉ Tornaľa Sobota 15.2.2014 Tech House, Techno, House Reelow, Onlyme, DNS, Gustawson

Pošli nám aj ty svoj tip na party na mail veronika@wavemag.eu, ak bude žánrovo vyhovovať magazínu, tak ho uverejníme.


WAVE

WARDZ - RELOAD METROKLUB Šaľa Sobota 15.2.2014 Techno, Minimal, Tech House Gala & Sheka, Mola, Mlyno, Paul Header

NUDANCE DNB SPECIAL WITH CABIN FEVER SUBCLUB Bratislava Sobota 15.2.2014 Drum&bass Cabin Fever aka Voltage, MC Jedifire, Bombaman MC, IM3, D-High, M-Cee, Opaque FRESH CLUBBING KRAVÍN Valašské Klobouky Piatok 21.2.2014 Techno Kaisersoze, SIki, Martini, Matthiass STRICTLY HOUSE COSMOPOLITAN Martin Sobota 22.2.2014 House Gombo, Simo, Lucas Nou, One.kou + live sax LET IT ROLL PRES. THERAPY SESSIONS SLOVAKIA SPY Partizánske Sobota 22.2.2014 Drum&bass Current Value, Terroreast, Robyn Chaos, M4y4 FREE MONDAYS ROXY Praha Pondelok 24.2.2014 House, Tech House Drahosh, Ekg, Rusty Fox

WWW.FACEBOOK.COM/WAVEMAG.EU

APOKALYPSA BVV Brno Piatok 28.2.2014 Techno, Minimal Pan-Pot, Cari Lekebusch, Ken Ishii, Egbert & Secret Cinema, Gary Beck, Spiros Kaloumenos, Nois, Frank Kvitta, Buchecha, Fernanda Martins vs. Sfeefit, Golpe & friends, Valentino Kanzyani, Luca, Orbith, Subgate, Misa Salacova, Sebastian Deluc, Michael J, Fly DISCLOSURE ROXY Praha Piatok 14.3.2014 Deep House Disclosure TRANSMISSION - THE SPIRITUAL GATEWAY SLOVNAFT ARENA Bratislava Sobota 15.3.2014 Progressive Markus Schulz, Aly & Fila, Ummet Ozcan, Orjan Nilsen, Rank 1, Nifra, Pico ELECTRONIC BEATS DIVADLO ARCHA Praha Piatok 28.3.2014 Electronic Music Bonobo, Moderat, Diamond Version, DJ Felix 4 ELEMENTS_FM 10. YEARS CELEBRATION ATELIÉR BABYLON Bratislava Piatok 18.4.2014 Tech House, Minimal... Jay Lumen, Hollen, Juraj Grafik, Subgate b2b Slavo C, Tomin Tomovic


OBJE NIEKTDNAJ SI ORÉ Z STAR O ŠÍCH MAGA VYDANÍ

ZÍNU WAVE

Po čet starých vyd an í magaz í nu je obm edz ený . Pre v iac i n fo p í š n a m a i l o b c h o d @ wave ma g . e u, a l e b o vo l a j n a te l . č: 0 9 4 8 0 2 9 5 3 7 www.wavemag.eu

2014_Wave Weekly (4 týždeň) 03/2014)  
2014_Wave Weekly (4 týždeň) 03/2014)  

Jediný magazín o tanečnej a klubovej hudbe na Slovensku a v Českej republike. Viac info na www.wavemag.eu

Advertisement