Page 1

wave N A J L E P Š I E Č Í TA N I E Z O S V E TA TA N E Č N E J A K L U B O V E J H U D B Y N A S L O V E N S K U

®

WEEKLY

ÍSTOK L J A R H Y V ARTY P A G E M NA SSION I M S N A R T

TRAP

Nový žáner elektronickej hudby kladie prvé pasce už aj u nás! Weekly news l Releases l Global Podcast l Slovak & Czech Sound l Your Parties l Flashback l On Air l Specials l Partylist l uu

internet music television

Číslo: 44/2013 47. týždeň WWW.WAVEMAG.EU


WAVE MAGAZINE SOCIALS

REDAKCIA Šéfredaktor: Drahoslav Hanzel Zástupca: Lenka Opálková Inzercia

OBSAH

Lenka Opálková Editor: Veronika Zeiselová Grafika: Drahoslav Hanzel

4 6

Redakcia:

Weekly News

Ladislav Szalai, Dennis Bartalský, Drahoslav Hanzel, Lenka Opálková, Veronika Zeiselová, Rob Leway, Jakub Škrovánek... Názov a adresa vydavateľa:

Slovak & Czech Sound

8 10 12 14 16

Drahoslav Hanzel, P.J.Šafárika 378/17 Šaľa Kontakt:

redakcia@wavemag.eu

Global Podcast

PARTNERI Trap

On Air

Specials

Partylist

Chceš sa aj ty zúčastniť tvorby časopisu? Máš zaujímavé nápady? Posielaj nám svoje tipy na redakcia@wavemag.eu CENNÍK INZERCIE VO WAVE WEEKLY


WEEKLY NEWS Sankeys v Manchestri ožíva Prvý a „materský“ klub Sankeys v Manchestri, ktorý má dnes už sieť pobočiek po svete, pred pol rokom ohlásil, že nadobro zatvára svoje brány v rodnom meste. Dnes je ale situácia iná. Pred mesiacom sme vám priniesli informácie o úmrtí mladého človeka po užití zakázaných látok v klube The Warehouse Project taktiež v Manchestri, ktoré spôsobilo vlnu kontroly protidrogových úradov a obmedzenie

programu klubu na rok 2014 len na „špeciálne“ eventy. Táto zmena prekvapila partychtivých domácich, preto sa vedenie Sankeys rozhodlo využiť túto príležitosť pre znovuotvorenie svojich brán. Sankeys v Manchestri teda znovu ožíva!

autor: Lenka


„You‘re gearing up for your mix, and your intentions are good, but you end up being judged by the mix rather than the record. And the record should be more important than the mix!“

Ako si „napáliť“ vinyl Bojíte sa, že si svoje vzácne platne raz poškriabete, ale neviete ako si ich uchovať v bezpečí? Vytvorte si v pohodlí domova pracovnú verziu svojich platní za pomoci silikónu. Tento článok vám poskytne návod „ako na to“.

David Mancuso

ZÚČASTNI SA CELOSVETOVÉHO VÝSKUMU! Minuloročné výsledky globálneho drogového výskumu skutočne prekvapili a tento rok sa na nich môžete znovu podieľať aj vy. Dotazník nie je cielený len na „užívateľov“, ale skôr sa zaujíma na skúsenosti, či neskúsenosti každého z nás. Tak poďme vyplňovať!

NAKRESLI SI HUDOBNÝ NÁSTROJ

Trochu iné voľby... Pohoršili vás výsledky DJ Mag TOP 100 DJs? V tom prípade rovnako ako každý rok, aj tento ohlásila stránka Resident Advisor svoju anketu o najlepšieho DJa. Pozrite si výsledky minulých ročníkov a zistíte, že táto anketa je skutočne o niečom inom.

So skutočne revolučným vynálezom prišla malá skupinka Londýnčanov, ktorá vo svojom 2 a pol minútovom videu predstavuje svetu technológiu, s ktorou si dokážete hudbu „nakresliť“ dokonca aj na stenu. Veď zhodnoťte sami.

LÍSTOK VYHRAJ A PARTY NA MEG ISSION TRANSM

Zahraj si v Metroklube Šaľa Po vydarenej prvej noci s názvom Good Vibes, na ktorej sa zabávalo cez 400 ľudí, prichádza rezident akcie Drahosh s novým dátumom, a to 26.12.2013. Na tejto party si môžeš zahrať aj ty, ak sa zúčasníš DJ contestu tu. WWW.FACEBOOK.COM/WAVEWEEKLY

Už dnes môžeš vyhrať jeden voľný vstup na megaeevent Transmission, ktorý sa uskutoční 30.11.2013. Stačí, ak správne napíšeš poditul, ktorým je označené 10-te vydanie tejto party a pošleš na adresu sutaz@wavemag. eu aj so svojimi kontaktnými údajmi (adresa + tel.č.) do 25.11.2013.

WAVE WEEKLY

5


HOUSE

HĽADAJ SVOJ ŽÁNER PODĽA FARBY!

TECHHOUSE

PROGRESSIVE

SOUND

q

SLOVAK & CZECH

DEEP HOUSE

PLAY

DODO & LANDER Best Of 09 - 13 Liptovská producentská dvojcia Dodo & Lander skladbách počuť aj hlasy vokalistiek, ktorými sú prichádza s prvou kompiláciou, ktorá je priere- Sanija, Patris a Dalila. Celú kompiláciu si môžezom ich tvorby medzi rokmi 2009 až 2013. Ich te už teraz kúpiť na Beatporte. spolupráca sa začala už v roku 2007 a doteraz si stoja za svojim štýlom, ktorým je trance. V ich

6

WAVE WEEKLY

WWW.WAVEMAG.EU


TRANCE

TECHNO, HARDTECHNO

DRUM&BASS

ADRIAN LUX

Teenage Crime (SHato & Paul Rockseek Remix)

q

Najnovší bootleg z dielne česko-slovenskej dvojice SHato & Paul Rockseek sa nesie v ich typickom progressive štýle. Remix skladby Teenage Crime, ktorej autorom je Adrian Lux si môžete už teraz vypočuť na PLAY YouTube.

VARIOUS ARTISTS The First Hundred

q

Po 5-tich rokoch existencie labelu, Seta s hrdosťou oznamuje príchod jej 100. releasu. Na tomto výnimočnom EP sa nachádzajú traja skvelí umelci – Angličan Harold Heath a Španieli Afrobeat & 6Souther, každý s vlastným pohľadom na sound PLAY moderného deep house.

MILOSH K Sunshine

q

Slovenský producent Milosh K pricchádza s novým trance EP, ktoré nesie názov Sunshine. Obsahuje 3 tracky a vyšlo koncom októbra vo vydavateľstve Sky Academy Recorings.

PLAY

//////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////

NEW STUFF REMIX MASHUP BOOTLEG

DUBSTEP

BREAKZ

HARDCORE

MIXES

MINIMAL

CLICK & PLA Y

YUROSHIK Slovenský DJ vystupujúci pod menom Yuroshik hráva hlavne tech house, jackin a jeho najnovší mix sa nesie v žánri UK Garage.

PAUL HUBISS Český DJ Paul Hubiss namixoval nový podcast, v ktorom nájdete selekciu jeho obľúbených trackov. V sete sa nachádzajú aj jeho vlastné kúsky.

MIKESELF Už sa stalo zvykom, že sa vo Weekly objavujú podcasty tohto šikovného DJa. Inak tomu nie je ani pri novembrovom pokračovaní MixyHouse.

CLIVE A.K.A CLV Clive, ktorého poznáte hlavne ako drum&bassového DJa namixoval set pre portál Splash pod menom CLV. Užite si jeho pohľad na bass music.

MITH WHITE Nová show Housetime.sk už naplno fičí v rádiu Frontinus. Dajte si práve teraz selekciu toho najlepšieho tech housu v podaní Mith White.

MARTIN MICHNIAK Slovenský DJ Martin Michniak prichádza s ôsmym pokračovaním jeho podcastu v štýle progressive trance. Určite si ho ani tento krát nenechajte ujsť.

Pošli nám aj ty svoj track, bootleg, mashup alebo set na redakcia@wavemag.eu a možno ti ho uverejníme v najbližšom vydaní!


HOUSE

DEEP HOUSE

TECHHOUSE

PROGRESSIVE

THE BEST OF GLOBAL

PODCAST TOOLROOM KNIGHTS

MARK KNIGHT

q

Mark Knight založil label „Toolroom Records“, ktorý oslávil už desaťročie fungovania. Vypočujte si jeho podcast „Toolroom Knights“ aj s exkluzívnym techhouse hosťom – René Ameszom z Holandska.

PLAY

BOMBA SUPER SHOW

FUNKERMAN

q

Funkerman je holandský housový DJ a producent, ktorý spolu s Fedde Le Grandom a Rafom vedie label Flamingo Recordings. Dajte si housovačku – Bomba Super Show s pokračovaním číslo 260.

PLAY

TRONIC RADIO

FUNK D VOID

q

Lars Sandberg má viacero aliasov – Funk D’Void, Francois Dubois, Chaser atď. Je DJ a producent, ktorý na svetovej scéne klubovej hudby pôsobí už od polovice 90tych rokov. Podcast Tronic patrí Christianovi Smithovi, ktorý hostil Larsa.

8

PLAY

WAVE WEEKLY

WWW.WAVEMAG.EU


TRANCE

TECHNO, HARDTECHNO

DRUM&BASS

DUBSTEP

BREAKZ

HARDCORE

MINIMAL

Každý týždeň to najlepšie z celého sveta

CLUB SESSIONS

DYRO

q

Energický mladý muž, majster remixov a housový producent z Holandska, ktorý sa skrýva za prezývkou Dyro, má za sebou úspešne naštartovanú kariéru na scéne. Dajte si jeho Club Session a náklad komerčného progressive housu.

PLAY

SLAM RADIO

SLAM

q

Slam je DJské a producentské duo z Glasgowa pozostávajúce zo Stuarta MacMillana a Orde Meikleho. Spolu založili vydavateľstvo Soma Quality Recordings. Dajte si ich radio show namiešanú v štýle techno.

PLAY

CLUB LIFE

TIËSTO

q

Tiësto si pre nás pripravil opäť ďalšie pokračoanie svojej podcastovej relácie Club Life. Viete čo je u neho nové? Spája sa so spoločnosťou Universal Music Group a plánuje vydať nový album v roku 2014.

PLAY

WWW.FACEBOOK.COM/WAVEWEEKLY

WAVE WEEKLY

9


NOVÝ ŽÁNER ELEKTRONICKEJ HUDBY KLADIE PRV Dnes už nie je hádam nikto, kto by nepočul o fenoméne zvanom Harlem Shake. Baauer týmto trackom roztancoval milióny ľudí po celom svete, a tí si vytvorili dokonca súťaž o najväčšiu sledovanosť nimi natočených videí na YouTube. Tento track je jasným dôkazom, že trap infikoval celý svet. Názov pochádza z juhu USA, z nebezpečných štvrtí, ktoré sa označovali ako pasca (trap), kde sa tento chytľavý zvuk začal tvoriť. Tak ako sa nedalo uniknúť z

10

WAVE WEEKLY

týchto uličiek, tak je ťažko aj uniknúť nákaze tohto štýlu, ktorý sa okolo roku 2000 začal vytvárať z hip-hopovej scény. Mnoho rapperov využilo tento fresh zvuk do svojich podmazov . Hviezdy ako Rick Ross, Kayne West, MC Hammer či TI ním určili dnešné smerovanie hip-hopu. Ak ste zvedaví ako fičí trap podmaz v rapovom songu, stačí si vypočuť hity Look at me now (Chris Brown & Busta Rhymes) alebo Beez in da Trap (Nicky Minaj).

WWW.WAVEMAG.EU


Pozrite si tento krátky film s názvom Next Level Gone Wild 2013, ktorý je oslavou Trap music. Film bol natočený prostredníctvom Jon Zombie Video Production.

VÉ PASCE UŽ AJ U NÁS! Zlom pre nás, fanúšikov elektronickej hudby, nastal v roku 2012, keď sa s pridanými elektronickými prvkami housu, hardstylu, či dubstepu z neho vyvinul osobitný hudobný žáner, aj keď hip-hoperi stále tvrdia opak. Sub bassy, ostré bicie, scratching, ťažká 808 basová linka, vrstvené synťáky, opakované sample a rýchle hajtky z neho robia živý a rytmický štýl ideálny na párty. Vie byť rýchly a tanečný (140-180bpm), ale aj pomalý a pohodový, napríklad do auta. Obrovský úspech priniesol producentom ako Flosstradamus, Diplo, Hudson Mo-

WWW.FACEBOOK.COM/WAVEWEEKLY

hawke a Lunice (pozn. autora: ktorí tvoria megaúspešné duo TNGHT) ďalej Hucci, Alex Young a samotný Baauer. Označovaný ako nový dubstep a nový moombahton, sa trap šíri ďalej a naberá na popularite. Preniká do mnohých iných žánrov a nemožno vyvrátiť, že už teraz zmenil tanečnú scénu. Stojíme pri zrode novej vlny elektronickej hudby, tak treba naskočiť a sledovať tento trend. V Bratislave už teraz fungujú párty s názvok TRAP. sk, kde je možné vypočuť si túto novotu a chytiť sa do pasce.

autor: Fatsound

WAVE WEEKLY

11


HVIEZDY DISKOTÉK Každý štvrtok 19:00 - 22:00 Rádio Frontinus Vo štvrtok po 19-tej asi hviezdy nebude vidieť, no počuť určite áno. Žilinské regionálne rádio Frontinus totiž už od roku 1996 prináša reláciu Hviezdy Diskoték. Tradícia nepustí a tak si vypočujete aktuálny top z mainstreamu a po 21:00 aj rubriku Housetime, ktorá bude venovaná žánru tech house.

SINGLOVE OBRÁTKY LIVE Každý piatok 20:00 - 22:00 Beta Rádio Každý týždeň tanečná hitparáda DJ TOP 10 a trojica noviniek, hosťovský DJ mix v rubrike DJ On The Phone. V druhej časti si opäť zaspomíname na staré dobré tanečné hity v rubrike Dance Flashback a nebude chýbať ani súťaž o voľné vstupenky do klubov.

12

WAVE WEEKLY

WWW.WAVEMAG.EU


S P E C I

A L S

MIX OF THE WEEK

q

KINK

Málokedy sa vraciam v tejto rubrike do „minulosti“. Ani tentoraz nepôjdeme tak hlboko, ako pri pondelkových vykopávkach, vrátime sa iba do augusta, kedy sa v Amnesii na Ibize konala party labelu Cocoon, ktorý svoju históriu píše od roku 2000 a hlavou i srdcom projektu je papa Sven – Sven Väth. Hosťom na party bol aj Strahil Velchev s umeleckým menom KiNK. KiNK pochádza z bulharskej Sofie, kde má aj svoje štúdio a venuje sa produkcii. Pri produkcii využíva čisto softvér, bez hardvérových zvukov, no pri svojich live vystúpeniach okrem

14

WAVE WEEKLY

PLAY

DJského umenia predvádza aj „hudobné“, pri ktorom využíva niekoľko kontrolerov, syntetizátory (MFB Synth II a Nord Micro Modular), mašinku na bicie od Vermona, no a ako zaujímavosť používa japonskú hračku Gakken – analógový synťák. Vychutnajte si KiNKa z Amnesie aj so všetkými jeho „hračkami“! Zvuk aj obraz sú v dokonalej harmónii prinášajúcej potešenie očí i uší.

autor: Shiwave

WWW.WAVEMAG.EU


S P E C I

A L S

ARTIST OF THE WEEK

q

DISCODEINE

Discodeine je francúzsky elektronický projekt dvoch ľudí, ktorými sú producenti Cédric Marszewski a Benjamin Morando. Prvého z menovaných by ste mohli poznať z iného celkom plodného self-projektu menom Pilooski, pričom druhý, menej známy, Benjamin aka Pentile zatiaľ nemá za sebou veľa produkcie mimo spoločný projekt. Spolu fungujú od roku 2007, vďaka spoločnej láske k sci-fi filmom, zvláštnej klubovej hudbe a neviazanému štýlu varenia juhozápadného Francúzska. Discodeine sú podpísaní značke Dirty, domácemu labelu dobre známych „Dirty Edits“ (projekt spoluprá-

WWW.FACEBOOK.COM/WAVEWEEKLY

PLAY

ce medzi Pilooski a Dirty Sound System) a niektorých ďalších skvelých projektov. Discodeine sú o klubovej hudbe a intenzite, voodoo, chicago house, futuristic disco, jackin‘ techno, analógových basslines, kruhových moduláciách, krautdisco, mascarpone a chianti. Či je to tak, budú môcť poslucháči počuť z ich druhého albumu „Swimmer“, ktorý vyjde 25. novembra na labele Pschent Record.

autor: past rascal (past.rascal@wavemag.eu)

WAVE WEEKLY

15


PARTYLIST TVOJ KLUBOVÝ PROGRAM NA NAJBLIŽŠIE TÝŽDNE S WAVE

LET´S PLAY SUBCLUB Bratislava Štvrtok 21.11.2013 Jungle, Trap, Hip-Hop, Dub Eidio, Bunkkra, Chewbacca PŮNKTRONICS SUBCLUB Bratislava Piatok 22.11.2013 Vstupné: 5/6€ Drum&bass, Techno, Dubstep, Electronica Indigo, Peal, Siba, CLV

BROKEN THERAPY 006 BATELIÉR Bratislava Piatok 22.11.2013 Vstupné: 3/4€ Drum&bass, Neurofunk, Techstep, Hardstep, Crossbreed, Hardcore Scrappy, Bedo, Robx

MIDNIGHT DUBS - 3RD ANNIVERSARY NU SPIRIT CLUB Bratislava Sobota 23.11.2013 House, Techno, Bass Jimmy Edgar, Barbie Idijot, Kepikei, Ronin, John Doe, Wuuk, Stix

FRIDAY MASS PARTY COSMOPOLITAN Martin Piatok 22.11.2013 House Gombo

ENERGY INSIDE 2SPACE Košice Sobota 23.11.2013 House, Electro, Progressive, Trance Mike Canyrod, Lukas Daloop, Tom Roman, Dinelo, Killecko, House Smileez, PsyTroniq

TECHHOUSE & FRIENDS RADOSŤ Bratislava Piatok 22.11.2013 Tech House, Techno Dennis, MissHell, Branislav Be, Juraj Grafik

LEV3LS WITH FIREBEATZ MASQUERADE Bratislava Piatok 22.11.2013 House Firebeatz, Mr. White, Bpm

MUSIC IS EVERYTHING: QUARION NU SPIRIT Bratislava Piatok 22.11.2013 House Quarion, Haberland, Glaubic, C.O.D.E., Tacun

TURN TURTLES VOL.14 METROCLUB Šaľa Piatok 22.11.2013 Vstupné: 3€ Drum&bass S4P live (Maso, SpaBoy, MC Trchi), Patre55, Dunas, Stini, Špáni

REZONANCE STORM Praha Piatok 22.11.2013 Hardstyle Inner Heat, Anime, Shockers, Hungry Beats, Kizzah, Dirty-Z, Ychy & Mephisto, George Crusher APOKALYPSA BOBYCENTRUM Brno Piatok 22.11.2013 Vstupné: 27,42€ Techno, Minimal Sasha Carassi, A.Paul, Joseph Capriati, HoracioCruz, Eric Sneo, Miss DJAx, The Advent & Industrialyzer, Kaiserdisco, Jay Lumen...

PUBLIC HOUSING PIXEL MUSIC Prešov Piatok 22.11.2013 House Ika Sali, Duall, Eric Trane MINISTRY OF HOUSE MINISTRY OF FUN Banská Bystrica Piatok 22.11.2013 House, Electro, Progressive Dave, Mustee, eMTy RESET LA COCA Spišská Nová Ves Piatok 22.11.2013 Vstupné: 2€ House T Mike, Paulo Mewini

SPECTRALIENS - PSYCHADELIC GATHERING CHECKPOINT Nitra Sobota 23.11.2013 Psytrance Elephant, Ellisdee, Gyrro, Kary, Psyonicle STRICTLY HOUSE VOL.2 COSMOPOLITAN Martin Sobota 23.11.2013 House Gombo, Lucas Nou, Simo + Live Sax TRIDENT - HOME VS. HOME SPY Partizánske Sobota 23.11.2013 Drum&bass, Jungle Deadly Hunta, Basstien & Rich, Pe:Te, Halbax, Simple Sample, Cenco & Dykman, Gabanna, Kukurica , Matis & Huspi , Byte, Ero Drummer, Kato, Funky, Piatok, Gesi, Couman, Connect, Faktor, Maly, Mikro & Cuker, Insect, Paplon, Shek

PLAY HARDER VOL. 2 RADOSŤ Bratislava Sobota 23.11.2013 Drum&bass Ass, Smgr, Rich, PmdR GET FUN TOUR KD Oravská Lesná Sobota 23.11.2013 Electro, Progressive Milan Lieskovsky, Pali SWEET CUP NU SPIRIT Bratislava Pondelok 25.11.2013 House Shifter, Bafko HED KANDI NIGHT MINISTRY OF FUN Banská Bystrica Piatok 29.11.2013 House Lucy Stone, Drumswarior, Blue Phasers, Dave DRUMOTÉKA LOFT Bratislava Piatok 29.11.2013 Drum&bass Raiden, Rido, Substension, Im3, Xbzx & Illmundie, Aircross HOCHSPANNUNG! KC DUNAJ Bratislava Piatok 29.11.2013 Drum&bass, Bass Music Bok Bok, Subject Lost, Ronin, Bad Mojo & Michael Priest MOODY NIGHT VOL.2 GIARDINO CAFÉ Tornaľa 29.11.2013 Vstupné: FREE Deep House, Tech House Ri Za, DNS, Gustawson, VJ: Mowonic

Pošli nám aj ty svoj tip na party na mail veronika@wavemag.eu, ak bude žánrovo vyhovovať magazínu, tak ho uverejníme.


WAVE

MASTERS OF TECHNO MCM‘S EMPIRE DISCOTHEK Mühldorf bei Feldbach Sobota 30.11.2013 Techno, Minimal Sasha Carassi, Joakim A. & Rootless, Stockhammer, Ecomode, Brocodex TRANSMISSION O2 ARENA Praha Sobota 30.11.2013 Progressive, Electro, House, Techno, Minimal Markus Schulz, Ørjan Nilsen, Cosmic Gate, Arnej, Tomas Heredia, Sneijder, Thomas Coastline, Thrillseekers... VINYLER VINYL MUSIC Dubnica nad Váhom Sobota 30.11.2013 NEVIEM ŽÁNRE. DOPLNIŤ TREBA AFRO.gramm, Satira, M. Bulwa + Live Sax - Fazula BACK 2 LOVE - 3RD ANNIVERSARY PIXEL MUSIC Prešov Sobota 30.11.2013 House Ika Sali, Bollo, Gapa, Funkjackers, Gurry & Overhaul MAXIMUM BEAT MEETS ENERGY INSIDE ONE Hlohovec Sobota 14.12.2013 Vstupné: 5€ House, Electro, Progressive, Trance House Smileez, Mike Canyrod, Lucas Daloop, Killecko, Lucatino, Bogof, Proxy

WWW.FACEBOOK.COM/WAVEMAG.EU

WINTER BEATS VOL.1 BEACH CLUB Košice Sobota 14.12.2013 Vstupné: 5€ House, Electro, Progressive, Trance Milan Lieskovský, Folly, Beat, LayDee Sue, Mike Saxi, Dinelo, Marko Mazág, Listterz, Incognito + Bongoman Elizz MAGNETIC FESTIVAL PVA EXPO Praha Piatok 20.12.2013 Progressive, Electro... Afrojack, Laidback Luke, Sidney Samson, Quintino, Dyro, Yves V, Billy The Kit, John Culter, Mitch Crown, Zawdi MC MIMÓZA: MAMA IM CUMMING HOME MSKS Liptovský Hrádok Sobota 21.12.2013 Vstupné: 5€ Drum&bass Yabol, Arrow, Gorebug, Intro, Gangasmile, SpraTek, Romandaat, Bublinsky, VJ Recycler BASS STRIKE - LET IT ROLL WARMP UP KD RADOST Valašské Klobouky Sobota 21.12.2013 Vstupné: 100 CZK Drum&bass No Money, IM Cyber, Spool, Štelo & Štola, Formad, 911 DYNAMIC SOUND VOL. 2 PRES. TOMCRAFT ATELIÉR BABYLON Bratislava Streda 25.12.2013 House, Tech House, Techno, Minimal Tomcraft, Schimek, Phil Albedo, T Mike, Miss Rodez, Jeffry Bayker


OBJE NIEKTDNAJ SI ORÉ Z STAR O ŠÍCH MAGA VYDANÍ

ZÍNU WAVE

Po čet starých vyd an í magaz í nu je obm edz ený . Pre v iac i n fo p í š n a m a i l o b c h o d @ wave ma g . e u, a l e b o vo l a j n a te l . č: 0 9 4 8 0 2 9 5 3 7 www.wavemag.eu

2013 452013_Wave Weekly (47 týždeň) 45/2013)  

Jediný magazín o tanečnej a klubovej hudbe na Slovensku a v Českej republike. Viac info na www.wavemag.eu

Read more
Read more
Similar to
Popular now
Just for you