Page 1

wave

J E D I N Ý T Ý Ž D E N N Í K O TA N E Č N E J A K LU B OV E J H U D B E N A S LOV E N S K U !

®

ZAPOJ SA DO SÚ S FATTKO ŤAŽE OLS.SK A VYHRAJ

WEEKLY

300€

L PLUS

SLOVENSKÁ DRUM&BASS IKONA VYDÁVA NOVÝ RELEASE

uu

Weekly news l Releases l Global Podcast l Slovak & Czech Sound l Your Parties l Flashback l On Air l Specials l Partylist l Číslo: 3/2013 3. týždeň WWW.WAVEMAG.EU


OBSAH OBJEDNAJ SI NOVÉ VYDANIE MAGAZÍNU WAVE

4

Weekly News

6

Releases

10 12 14

REDAKCIA Šéfredaktor: Mgr. Drahoslav Hanzel drahosh@wavemag.eu

Global Podcast

Zástupca: Ing. Lenka Opálková lenka@wavemag.eu Inzercia a predplatné:

Slovak & Czech Sound

Ing. Lenka Opálková obchod@wavemag.eu lenka@wavemag.eu Lukáš Šebesta obchodcz@wavemag.eu Grafika:

Flashback

Drahoslav Hanzel drahosh@wavemag.eu Redakcia: Ladislav Szalai, Dennis Bartalský, Drahoslav Hanzel, Juraj Grafik, Lenka Opálková, pmc, Rob Leway, Jakub Škrovánek, Milos Fedor, Andrej Amerstein,...

16

On Air

18

Specials

24

Partylist

Názov a adresa vydavateľa: Mgr. Drahoslav Hanzel, P.J.Šafárika 378/17 Šaľa

Chceš sa aj ty zúčastniť tvorby časopisu? Máš zaujímavé nápady? Posielaj nám svoje tipy na redakcia@wavemag.eu CENNÍK INZERCIE VO WAVE WEEKLY


WEEKLY NEWS Kauza GEMA verzus YouTube

Celá história prípadu GEMA (nemecká organizácia kolektívnej správy práv) verzus YouTube začala v roku 2009, kedy vypršala spoločná zmluva medzi oboma spoločnosťami. Ďalšia dohoda sa odvtedy nepodpísala,

keďže sa tieto dve spoločnosti nevedia dohodnúť na poplatkoch pre streamované hudobné videá. Pred rokom nemecký súd prikázal YouTube, aby nainštaloval softvér brániaci pozerať a uploadovať videá autorov

chránených GEMA. Rokovania o novej dohode boli tento týždeň zrušené zo strany GEMA, a tak je otázne, kedy si budú môcť Nemci znova otvoriť YouTube bez toho, aby sa im namiesto videa ukázal smutný smajlík.

Myš pod röntgenom O tom, že Deadmau5 je schopný naozaj všetkého sa mohli najnovšie presvedčiť na mexickej hranici. Bez váhania si ľahol na röntgenový pás, ktorý ho preskenoval od hlavy po päty a všetko si samozrejme natáčal a okamžite zavesil na Twitter. Nové video sa tak zaradilo medzi jeho Twitter zásnuby, vyjadrenia na margo známych Djov a novej tetovačke Space Raidera. Aj keď ho za toto šaškovanie veľa ľudí odsudzuje, nedá sa to nepozrieť...


„Music is the only language the whole world speaks.“ Max Vangeli

V SUSEDNOM ČESKU VYHLÁSIA NAJLEPŠÍCH ZA ROK 2012.

Drum And Bass Arena predpovedá úspech 13tim nováčikom. Je tu nový rok. Každý blog, web a hudobný časopis oprašuje kryštáľovú guľu a snaží sa predpovedať budúcnosť. Niekedy však uvažujú moc dopredu a vyberajú umelcov, ktorí možno ohúria na nejaký čas, no nie na niekoľko rokov. Ďalšia vec je to, že nikdy nemôžu úplne predpovedať, kto skutočne udrie na klinec. DNBA predstavuje tieto mená: Annix, Axon, Dimension, Emperor, Joe Ford, Mefjus, MR Explicit, Overlook, Pennygiles, Stealth, Technimatic, Tyke, Unreal.

Už po 6. krát vyhlásil jeden z najznámejších českých webov drumandbass.cz anketu Czech Drumandbass Awards 2012, kde verejnosť hlasuje za svojich favoritov na poli českého, ale aj svetového drum&bassu. Klasické oblasti DJ, producent, MC, objav roku, track roku, klub, pravidelná klubová noc, festival a obľúbený zdroj informácií, dopĺňajú label, album, videoklip. Hlasovanie končí 15.2.2013.

TOMORROWLAND NIELEN V BELGICKU? Podľa ešte nepotvrdených informácií organizátorov populárneho belgického festivalu Tomorrowland by sme sa mohli dočkať festivalu nielen raz za rok. „Cieľom je, aby bol Tomorrowland na každom kontinente a organizácia teraz hľadá jedinečné umiestnenie pre festival.”

DIMITRI VEGAS & LIKE MIKE NA SLOVENSKU Svetoznáma dvojica, ktorá sa za posledných pár rokov vyšvihla na tie najväčšie pódiá sveta odohrá svoj set na Slovensku. Dimitri Vegas & Like Mike, s ktorými sme robili interview v novembrovom vydaní Magazínu Wave vystúpi v klube WNC už o necelý mesiac, a to presne 15.2.2013.

ČO BUDE S KLUBOM MUSICK? Jeden z mála klubových priestorov na Liptove zatvoril svoje brány na konci roku 2012. V súčasnosti sa vedú jednania o tom, čo s týmito priestormi bude v budúcnosti. Nám sa podarilo zistiť, že by sa klub opäť mal spojazdniť už začiatkom jari. 13. WWW.FACEBOOK.COM/WAVEWEEKLY

WAVE WEEKLY

5


RELEASES HĽADAJ SVOJ ŽÁNER PODĽA FARBY!

HOUSE

DEEP HOUSE

TECHHOUSE

PROGRESSIVE

X-PRESS 2

Move On Aruba / Why Our Groove EP

AUDIEN Wayfarer

Anjunabeats je na trance scéne už dávno zabehnutou značkou, na ktorej môžete nájsť mená ako Mat Zo, Arty, Above & Beyond, Myon & Shane 54 a iných. Ich najnovší singel od producenta menom Audien síce nepatrí medzi tie preafektované skladby, na aké sme v tomto žánri zvyknutí, ale o to viac poteší príjemnou melódiou.

RICHARD DINSDALE

Left In Africa (Remixes)

Populárny houseový producent Richard Dinsdale vydáva remixové EP na značke LS City Records. Left In Africa si môžete stiahnuť v piatich verziách a to od producentov Darren Mac, Jamie Fisher & Marco Van De Burn, Phillip O, Snappa a Adam Juan 6

WAVE WEEKLY

MATPAT

X-Press 2 vám môže byť známy prevažne z televízie a ich nezabudnuteľného videoklipu na skladbu Lazy. Na túto hitovku teraz zabudnime a presuňme sa do vôd moderného deep house. Tým je aj toto dvojtrackové EP na značke Skint Records, ktoré určite stojí za vypočutie.

TITO

CAPTAIN PANIC!

Everybodey Rise EP

Djinn

Známe vydavateľstvo Plant Music prichádza s EP, ktoré obsahuje 2 originálne tracky, ku ktorým sú urobené remixy od producentov Ben Mono a The Glass. EP sa nesie v štýle house, deep house až nu disco a hodí sa hlavne na listeningové akcie do malých útulných barov a klubov.

Producent Tito obľubuje vo svojej hudbe živé nástroje, čo dokazuje aj pri novom EP s názvom Djinn. Dvojtrackové EP je postavené na jednoduchej rytmike, ktorá však pôsobí veľmi tanečne. Ak sa započúvate, určite vás tento release presvedčí o tom, aby ste si vypočuli od Tita aj ostatné.

Andre McKay a Michael Myers spoločne tvoria hudbu od konca roku 2010 a ich tvorba sa dá charakterizovať ako ambientný dubstep no robia rôzne žánre. Dvojica s takýmto vychyteným pseudonymom musí mať aj vychytené tracky. Overiť si to môžete aj vďaka ich novému EP

The Invasion EP

WWW.WAVEMAG.EU


TECHNO, HARDTECHNO

DRUM&BASS

DUBSTEP

BREAKZ

FEHRPLAY

DADDY‘S GROOVE CHILD Stellar

Interplanetary EP

Vydavateľstvo Pryda friends má pod sebou známy producent Eric Prydz, ktorý si hudbu na svoje labele vyberá veľmi pozorne. Ak si teda vypočujeme skladby na jeho značkách, je jasné, že všetky znejú podobne. Inak tomu nie je ani pri novom release, ktorý obsahuje síce iba jeden, avšak o to lepší track.

Spinnin patrí medzi obľúbenú značku priaznivcov progressive house. Tento overený label má už za sebou množstvo vydarených releasov a Stellar je jednoznačne jedným z nich. Ak teda máte radi mainstremový sound stráviteľný pre širšie publikum, tak tento release je pre vás ako stvorený.

O zaujímavú hudbu nebola tento týždeň núdza, a jedným z možno trochu viac klubovejších releasov je bez pochýb aj Interplanetary EP. O remix sa postaral známy chlapík Funk D‘Void, ktorého sme vrámci rozhovorov pred pár mesiacmi vyspovedali už aj v našom magazíne.

I Can‘T Stop It

HARDCORE

MINIMAL

CURRENT VALUE, THE SECT Hydrolic / Recall

Kruté! Takto by sa dalo charakterizovať EP na známej značke priaznivcov tvrdších drum&bass beatov. The Sect Music sa netají tým, že dáva prednosť hudbe niekedy až s „chorou“ rytmikou, no a ak patríte medzi tých, ktorých sme zatiaľ neodradili, tak je to určite pre vás.

INNER CITY Good Life

ROWPIECES

Cosmic Funk EP Rowpieces je narozdiel od vyššie spomenutého Current Value známy viac melodickosťou, než tvrdou basou a divokou rytmikou. Nový release s názvom Cosmic Funk EP obsahuje štyri originálne tracky, ktoré možno na prvé počutie znejú listeningovo, ale my si ich vieme predstaviť aj na poriadnej žúrke. WWW.FACEBOOK.COM/WAVEWEEKLY

Kultová vec vyprodukovaná v detroitskom štýle vznikla ešte v roku 1988 pod taktovkou známeho producenta menom Kevin Saunderson. Výborný vocal do tracku zaspievala Shanna V. Jackson a titul s názvom „Good Life“ mohol ísť do predaja. Tak ako ostatné nadčasové veci, ani táto neostala zabudnutá. V roku 2000 túto vec vyhrabal známy Devilfish, následkom čoho vznikla techno pecka s názvom „Man Alive“, a následne na to bolo túto melódiu počuť v desiatkach houseových trackoch na rôznych vydavateľstvách. Aj vďaka tomu patrí originál „Good Life“ od Inner City medzi nezabudnuteľné skladby minulého storočia.

WAVE WEEKLY

back in time

TRANCE

7


EKG DOCUMENTARY Posledné vydanie dokumentu tohto populárneho DJa je zhrnutím všetkých predchádzajúcich snímkov. EKG už avizuje ďalšiu várku zaujímavých dokumentov pre rok 2013.

8

8 WAVE WEEKLY WAVE WEEKLY

WWW.WAVEMAG.EU WWW.WAVEMAG.


HOUSE

DEEP HOUSE

TECHHOUSE

PROGRESSIVE

THE BEST OF GLOBAL

PODCAST DRUMCODE

ADAM BEYER

q

Drumcode je u nás na prvom mieste aj v novom vydaní Weekly. Adam Beyer nenechal ani teraz nič na náhodu a do svojej show si pozval známeho DJa menom Gregor Tresher, ktorý do setu zaradil veľa exkluzívných techno noviniek.

PLAY

IBIZA SENSATIONS

LUIS DEL VILLAR

q

Nové vydanie show Ibiza Sensations má poradové číslo 61. Tento deep house podcast nachádza čoraz viac priaznivcov aj u nás na Slovensku a možno aj preto sa Luis rozhodol do setu zaradiť aj dva tracky od slovenských producentov.

PLAY

TRANSITIONS

JOHN DIGWEED

q

Každotýždňová show Johna Digweeda nesklamala ani tentokrát. Do svojho vysielania si pozval John svojho známeho menom Jemmy. Už 437. krát si môžete naladiť Transitions na Proton Rádiu alebo u nás vo Weekly.

10

PLAY

WAVE WEEKLY

WWW.WAVEMAG.EU


TRANCE

TECHNO, HARDTECHNO

DRUM&BASS

DUBSTEP

BREAKZ

HARDCORE

MINIMAL

Každý týždeň to najlepšie z celého sveta

GLOBAL DJ BROADCAST

MARKUS SCHULZ

q

Markus si stále drží postavenie veľkého hráča na scéne a jeho podcast mu zaručuje stále väčšiu fanúšikovskú základňu. V jeho novom podcaste nájdete mená ako W&W, Khomha, Beat Service a iných.

PLAY

FUTURE SOUND OF EGYPT

ALY & FILA

q

Zo stredného východu prichádza s novým podcastom dvojica Aly & Fyla, ktorú sme už mohli zažiť aj u nás na Slovensku. O tom, že rýchly uplift trance ešte nepoevdal posledné slovo sa môžete presvedčiť po kliknutí na tlačidlo PLAY.

PLAY

CLR

JOEL MULL

q

Chris Liebing a jeho CLR podcast patrí medzi clubbermi medzi často vyhľadávané. Prvý tohtoročný hosť v CLR je švédsky producent a DJ Joel Mull, a ak máte radi minimal a techhouse, tak je to niečo pre vás.

PLAY

WWW.FACEBOOK.COM/WAVEWEEKLY

WAVE WEEKLY

11


HĽADAJ SVOJ ŽÁNER PODĽA FARBY!

SLOVAK & CZECH

HOUSE

DEEP HOUSE

TECHHOUSE

PROGRESSIVE

SOUND

Urob remix pre FALLGRAPP a vyhr aj

300€

q

KLIKNI A DOZVIEŠ SA VIAC

L PLUS Faces/Heavy Mental

EP

Slovenský producent L Plus známy na scéne nielen svojimi originálnymi video-pozvánkami na parties, ale hlavne kvalitnou hudbou opäť boduje. Technique Recordings, ktorým sa „upísal“ už teraz vedia, že

12

WAVE WEEKLY

PLAY

urobili dobre, a po výbornom tracku „Amazing“ prichádza nový release s názvom Faces/Heavy Mental, ktorý vyjde 3.2.2013 a my už sa naň veľmi tešíme.

WWW.WAVEMAG.EU


TRANCE

TECHNO, HARDTECHNO

DRUM&BASS

MAZA & GOREBUG Bioform EP

q

Metafiziq recordings vydáva hardcore drum&bassové EP slovensko-ruskej dvojici, ktorá má určite čo povedať priaznivcom tvrdých žánrov. Ak máte pevné nervy a chuť si užiť naozaj tvrdý sound, tak je toto EP pre vás ako PLAY stvorené

DAMOLH33 Dark Story EP

q

Dvojica bratov z južného Slovenska sa postarala o release s názvom Dark Story, na ktorom nájdete okrem originálu aj 4 vydarené remixy. Release vyšiel na vydavateľstve Minichip a je dostupný na distribúcii Beatport PLAY

MATT DE LA PEET Back to House (Original Mix)

q

Zdá sa, že najaktívnejší producent v poslednej dobe prichádza s novou skladbou. Chlapík z východu je opäť na vlnách príjemného house až techhouse žánru a vy si môžete vypočuť ukázku jeho nového PLAY tracku práve u nás.

WWW.FACEBOOK.COM/WAVEWEEKLY

//////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////

NEW STUFF REMIX MASHUP BOOTLEG

DUBSTEP

BREAKZ

HARDCORE

MIXES

MINIMAL

CLICK & PLA Y

FESTER Známa tvár tanečnej relácie Dance Exxtravaganza, trance a progressive DJ Fester pripravil nový set, ktorý si môžete vypočuť práve teraz.

UNBEAT & ZOLIKE Mladá dvojica DJs, ktorí majú klubovým fanúšikom rozhodne čo ponúknuť. V sete nájdete mená ako Khomha, Markus Schulz, W&W a iné.

RAMBO Nováčik na scéne si pochutnal na sivežom zvuku house a tech house music. Dúfame, že si na jeho sete pochutnáte aj vy a užijete si ho naplno.

DNS DJ, ktorý svoje sety odohral už aj v známom maďarskom klube M47 zaradil do techno yearmixu mená ako Gary Beck, Pig & Dan, Mark Broom, ...

NIX Drum&bass DJ zo Senca, ktorého obľúbení interpreti sú Enei, dBridge, Dub Phizix či Icicle namixoval set do Let It Roll contestu. Nech sa páči.

MILOS Minulý týždeň ste ho mohli vidieť na titulke Weekly. Tento týždeň si vypočujte set, ktorý namiešal z najobľúbenejších trackov roku 2012. WAVE WEEKLY

13


FLASHKCAB FREE CD

Str. 34 - 35 Wave č.2/2012

NAMIXOVAL

L PLUS

„KEĎ ZA BEŽNÝCH PODMIENOK TRVÁ CESTA PO DIAĽNICI Z BA DO ZA 2 HODINY, TAK S MOJIM SETOM TO STÍHATE ZA 56 MINÚT.“

L Plus – jazdec stajne Technique Recordings, pripravil mixovaný set, ktorý nájdete priložený na CD v magazíne. Potom, ako ho dokončil, si našiel čas na zodpovedanie niekoľkých otázok. Ak ste doma, pustite si mix a prečítajte si, ako sa o neho starajú vo vydavateľstve, ako vznikala skladba ‘Catastrophe’ a čo teraz v štúdiu produkuje. Ak ste v aute, vložte CD do prehrávača, stlačte Play a plyn zároveň a vyštartujte. Rozhovor však počas šoférovania za žiadnych okolností nečítajte! Ak ste na party a počúvate tento mix, pozrite sa či DJ náhodou niečo nepredstiera.

KOMPILÁCIA PRE WAVE MAGAZINE 01. L Plus - Catastrophe feat. Shaz Sparx (dubstep mix) 02. Utah Saints vs Drumsound & Bassline Smith - What Can You Do For Me 03. Xilent - Clear Your Mind 04. L Plus - April 05. Sub Focus - Timewarp (VIP mix) 06. 2DB - Original Soundsystem Style 07. DJ Hazard & Distorted Minds - Mr Happy 08. L Plus - Gas Grenade 09. Mind Vortex - Hotbox 10. L Plus - Timetravel 11. Drumsound & Bassline Smith - Close 12. L Plus - Digital Sound 13. L Plus - Kick It! 14. Delta Heavy - Overkill 15. L Plus - Human COndition 16. Crissy Criss - Let Go (L Plus rmx) 17. Erb N Dub & L Plus - Replica 18. L Plus - Flood 19. L Plus - Middleeast Sun 20. Koan Sound - Talk Box (Kill The Noise rmx) 21. Metrik - Sunset 22. Tantrum Desire - Reach (L Plus rmx) 23. ShockOne - Relapse feat. Sam Nafie (Tantrum Desire rmx) 24. Nero - Must Be The Feeling (Delta Heavy rmx) 25. Nero - Crush On You (Knife Party rmx) 26. TC - Bass By The Tonne 27. Deadmau5 - Ghost n Stuff feat. Rob Swire (Sub Focus rmx) 28. Camo & Krooked - Cross The Line feat. Ayah Marar 29. John B - LightSpeed (L Plus rmx)

14

WAVE WEEKLY

V minulosti si organizoval menšie akcie, dnes si spoluorganizátorom veľkej s názvom Special Place. Nevznikajú medzi vami organizátormi hádky ohľadom lineupu a organizačných vecí? V minulosti som nebol až tak zaneprázdnený produkciou, pôsobil som viac-menej ako DJ vo svojej Trademark Kru spolu s Bisleym, Destroyahom a Ricki Fitzom, a mal som niekoľko rezidentných nocí po Slovensku, o ktoré som sa staral. Postupne som sa ich musel vzdať, aby som sa mohol viac venovať produkcii a DJingu. Organizovanie akcií totiž nie je časovo nenáročná aktivita, pokiaľ ju chcete robiť na úrovni. Dnes spoluorganizujem Special Place, aj keď to správne vyjadrenie mojej aktivity by asi znelo: „prizerám sa na organizovanie“. Pokiaľ očakávaš senzačné odhalenie brutálneho zákulisia Special Place, tak si asi ešte budeš musieť počkať. Olis Bakulu, Slight a Aktiff sú profíci a tak sa aj správajú počas príprav eventu. Nemám šancu ich vyprovokovať, aj keď som už skúsil veľa. Potom, ako si podpísal zmluvu s Technique Recordings, ti vyšlo EP ‘Time Travel’, na ktoré sú veľmi dobré ohlasy. Berieš ho aj ty, ako svoju najlepšiu doterajšiu prácu, alebo za svoje najlepšie skladby považuješ iné? Produkujem už dlhšiu dobu, za ktorú som zaznamenal aj určitý vývoj. Nedá sa povedať či niektoré zo skladieb ako ‘Middle East Sun’ alebo remix Rage Against The Machine - ‘Killing In The Name’ považujem za svoje najlepšie. Každá je svojim spôsobom iná. Zvuk mojich predchádzajúcich releasov sa líši od toho, čo produkujem teraz a preto je ťažko hodnotiť. Rozhodne si momentálne najviac užívam svoje releasy na Technique, ktoré svojim party charakterom dokonale zapadnú na moje vystúpenia a na tanečnom parkete fungujú na 100%. S ‘Time

Travel’ EP som zahájil svoju kariéru v Technique Recordings a tak pre mňa bude mať toto EP vždy trochu inú hodnotu. Odznelo v setoch mnohých top producentov, boli na neho skvelé ohlasy prakticky z celého sveta a dodnes to pokračuje. Na najnovšie vydanej skladbe ‘Catastrophe’ si spolupracoval s vokalistkou Shaz Sparks, ktorej vokál predtým použili Camo s Krookedom, John B či BCee. Ako sa ti s ňou spolupracovalo a máte už naplánované nejaké ďalšie hudobné stretnutia? ‘Catastrophe’ bol môj prvý pokus o halfbeat, na ktorom som sa chcel poriadne vybúriť s novými zvukmi a som úplne rád, že si to našlo svojich poslucháčov. Skladbu som od začiatku písal ako polotovar, do ktorého ešte príde vokál. Nebol som však rozhodnutý, či tam použijem len nejaký sampel alebo niekoho oslovím. Na akciách som tú skladbu testoval na začiatku setu a mixoval som do nej súrodencov Hečkovcov a ich skladbu ‘Maturitné tablo’, čo sa mi hodilo ako srandovný začiatok na prelomenie ľadov s publikom. Nebolo toho DJa, ktorý v ten moment za mnou neprišiel a nespýtal sa na ten remix toho starého slovenského tracku, s tým totálnym zvukom (smeje sa). Tak som sa rozhodol osloviť vokalistky s krásnym dievčenským hlasom, konkrétne Reiju Lee a Shaz Sparks. Keďže Reija Lee nemala vtedy voľno a Shaz sa skladba veľmi zapáčila, do 2 týždňov som mal od nej vokál, ktorý ma posadil na gauč. Text odzrkadľuje aktuálne dianie v UK v tej dobe, kedy ho Shaz písala, obom sa nám totiž nechcelo ísť do niečoho o láske, občas je toho naraz veľa. Určite toto nie je naša posledná spolupráca, pretože z jej hlasu som unesený, jej spôsob práce mi uľahčuje život a jej cit pre hudbu, ktorú robím oceňujem najviac. Internet vymazal problémy so vzdialenosťou medzi ľuďmi, aj napriek tomu však nedokáže nahradiť osobné stretnutie. Ako medzi vami prebiehala komunikácia? Poslala ti vokály a tým to skončilo alebo si jej hovoril, že niečo by mohla naspievať inak? WWW.WAVEMAG.EU


časopis, ktorý je schopný o nás napísať, ale to je strašne málo na to, že tento štýl rastie ako bambus, či si to priznáme alebo nie. Stanem sa však najväčším fanúšikom toho, komu sa to podarí.

Internet je boží zásah. Keby nebolo internetu, stále by som musel chodiť na poštu a čakať mesiac na odpoveď, respektíve by som zvažoval, že sa presťahujem do UK. Komunikácia medzi producentmi s ktorými zdieľam skladby síce nenahradí osobné stretnutie, ale keď sa s nimi z času na čas stretnem na nejakom festivale alebo akcii, tak to funguje ako taký refresh a aj ten chat potom je o trochu osobnejší. Ak mám konkrétne hovoriť o spolupráci so Shaz na skladbe ‘Catastrophe’, tak ona sa na tej skladbe podieľala ako spoluautor, texty si sama vymyslela, sama naspievala a dokonca mi poslala aj návrh skladby, tak ako by sa jej to páčilo. Hneď po prvom počutí som vedel, že ten vokál tú skladbu skutočne dokáže obohatiť a posunúť ju niekam ďalej. Absolútne nebolo treba niečo dolaďovať. Práca s profesionálom šetrí čas. Vydávanie tvojej tvorby je momentálne spojené iba s labelom Technique. Má produ-

cent, ktorý sa exkluzívne upíše jednému labelu väčšie výhody oproti tomu, ktorý je na „voľnej nohe“ a môže vydávať hudbu tam, kde je o ňu záujem? Musím povedať tú divnú múdru vetu: „Všetko má svoje pre aj proti.“ Mne osobne momentálny stav naozaj vyhovuje oveľa viac, ako keby som mal byť freelancerom. Môj label sa o mňa stará naplno, pretože vie, že keď do mňa investujú čas, tak sa im to vráti. Hudba, ktorú im posielam sa im pozdáva a môj release schedule nemá zatiaľ trhliny a kontinuálne napredujem od prvého releasu až doteraz a neplánujem prestať. Mám viacero skvelých skladieb, ktoré čakajú na release, ale nie je to „to“ čakanie, ktoré som zažíval doteraz, ktoré sa meria v rokoch a ktoré každý producent pozná. A o tom to je. Simon Bassline Smith ako majiteľ labelu odo mňa v tejto dobe chce iba jedno, aby som sa sústredil na produkciu a to ostatné rieši label. A ako dostať hudbu na iné značky? So súhlasom môjho vydavateľstva môžem vydať skladbu aj inde, ako sa to deje teraz, keď ma John B požiadal o remix skladby ‘Lightspeed’ a výjde na jeho Beta Recordings. Koľko hotových a rozrobených skladieb sa nachádza na pevnom disku tvojho počítača? O ktorých z nich už vieš, že pôjdu najnovšie na platne s logom Technique? Pred rokom a pol mi padol hard disk, podarilo sa mi síce zachrániť dáta, ale rozhodol som sa, že si to tam trochu upracem a veľa skladieb som poslal do koša. Boli to takzvané slepé uličky, kam sa producenti občas dostanú, musia

WWW.FACEBOOK.COM/WAVEWEEKLY

sa vrátiť o pár krokov späť a začať trochu inak. Tých skladieb bolo veľmi veľa. Teda ja ich pracovne nazývam odpad. Skladieb ktoré pôjdu von s logom Technique je už hotových niekoľko a fajnšmekrom, ktorí ovládajú komplet diskografiu celej drum&bassovej scény preto odporúčam, zájsť si občas na moje vystúpenie, aby si ich prišli vypočuť, pretože to je jediné miesto kde ich môžete počuť predtým, ako vyjdú oficiálne pod značkou Technique. Dosť veľa času som teraz venoval produkovaniu halfbeatu, ale momentálne ma chytila opäť moja stará dobrá tvorivá nálada a asi napíšem zopár klasických drum&bassových skladieb, pri ktorých sa uvoľňujú okenné tabule a poskakujú fixky na stole.

Ak by podmienky boli iné a ty by si mal možnosť label rozbehnúť, akých producentov by si si vybral a prečo práve ich? Rozhodne by som tam chcel mať Mufflera, lebo jeho skladby sú plné energie, že niekedy nechápem, ako to tam ten chalan robí. Brookes Brothers kvôli ich citu pre flow a kvalitný zvuk, ktorý veľa producentom chýba. Metrik, lebo ten chalan ide hore ako raketoplán. Camo&Krooked a to bez komentára. Ak by som zohnal dosť peňazí, tak by som určite vydal veci od Drumsound & Bassline Smith, lebo vedia spraviť hit, akým je skladba ‘Close’, ktorá v medzinárodnej ankete DnbAwards zvíťazila v 2 kategóriách - skladba roka a klip roka, za rok 2011. Asi by som vydal aj seba, skromne, už len pretože je to môj label (usmieva sa). Pre magazín Wave si pripravil mixovaný set, ktorý je v jeho krátkej histórii ešte len druhým, ktorý sa nesie v drum&bassovom tempe. Je určený pre domáce počúvanie alebo ho pokojne môžeš vložiť do CD playera na party? Keď za bežných podmienok trvá cesta po diaľnici z BA do ZA 2 hodiny, tak s mojim setom to stíhate za 56 minút. Vychádzal som z mixov, ktoré mi na party najviac fungovali v poslednej dobe a tak kľudne, ak si niekto trúfne poskakovať za CD playerom na party a hodinu predstierať, že mixuje, tak tento set mu rozhodne neublíži. autor: Martin Roščák

Takmer pred desiatimi rokmi vyšla prvá a jediná platňa labelu SIGNAII. Nepremýšľal si niekedy nad tým, že by si tento label oživil a rozhodoval o tom, ktoré skladby by na ňom vyšli? To asi nie je dobrý nápad. Rád robím veci na úrovni a pri tejto geografickej polohe nie je možné v dnešnej dobe rozbehnúť úspešný label. Chýbajú nám tu propagačné a masmediálne kanály, ktorými je UK doslova posiate. Drum&bass hrá iba jedwww.face na rádio stanica book.com /lplus na celonárodnom okruhu, aj to iba občas. Máme tu po prvýkrát

W AVE M

IXED by L PLUSCD je príloha k m aga


SIGNAII_FM

LEPORELO_FM

Každá nedeľa 22:00 - 00:00 Rádio_FM

Každá nedeľa 00:00 - 02:00 Rádio_FM

Drum&bassová relácia na Rádiu_FM nebude chýbať ani túto nedeľu. Tentokrát si moderátor Lixx pozval do štúdia DJa zo susednej Českej republiky. Hosťom je DJ M4Y4 a po vyčerpávajúcich odpovediach odohrá aj svoj mixovaný set. Ani tento týždeň nebudú chýbať novinky z drum&bass scény.

V nedeľnom Leporelo_Fm si budete môcť opäť vypočuť slovenskú produkciu, ktorá sa dostala do longlistu hlasovania ankety Radio Head Awards. V novinkách zaznie nové EP od Jamieho Jonesa z jeho labelu Hot Trax, nový release nemeckého vydavateľstva Get Physical a dvojica Milos a Skank sľubujú, že toho bude ešte oveľa viac.

SINGLOVE OBRÁTKY LIVE

HVIEZDY DISKOTÉK

Každá streda 20:00 - 22:00 Beta Rádio

Každý štvrtok 19:00 - 22:00 Rádio Frontinus

Najnovšie vydanie hitparády DJ Top Ten prinesie odpoveď na otázku, či sa na prvom mieste aj po týždni podarilo udržať dvojici Milan Lieskovsky & Hudacek s ich spoločným trackom Twist3r. Okrem DJ Chartu je pripravený aj minimix od svetoznámeho Paul Van Dyka a v závere si budete môcť vypočuť aj Year Mix 2012 od DJ Ekg.

Tradične sa vo štvrtok začne jemnosťou a jednoduchosťou so spievaným a chytľavým vokálom. Vypočujete si aj 605. kolo tanečnej hitparády sedmička. Hosťom v štúdiu bude tento týždeň DJ Rasto G, majster Slovenska v mixovaní na CD prehrávačoch v roku 2007 a zakladateľ televíznej relácie Z-Club., ktorý bol avizovaný už minulý týždeň, avšak kvôli chorobe pozvanie odmietol.

16

WAVE WEEKLY

WWW.WAVEMAG.EU


S P E C I

A L S

MIX OF THE WEEK

q

INERTIA

Producentská trojica zo slnečného Madridu vydala prednedávnom drum&bass release “Go Ahead EP”na slovenskej značke Darktide Recordigns. O zoskupení Inertia ste už možno počuli, netaja sa svojou vášňou experimentovať, a spájať príjemne melódie s tanečným rytmom. Zdieľajú spoločnú vášeň pre basovú hudbu a už čoskoro môžete oča-

18

WAVE WEEKLY

PLAY

kávať ich ďalšie releasy na značkách, ako je Fokuz, Influenza Media či Phunkfiction recordings. Pri tejto príležitosti label vypustil ďalší guest mix, v podaní jedného z členov zoskupenia Inertia (Kick-e) ktorý si môžete vypočuť práve vo Wave Weekly. autor: I am Free

WWW.WAVEMAG.EU


S P E C I

A L S

ARTIST OF THE WEEK

q

L PLUS

Sympatický dlháň L-Plus (kedysi Larry+), vlastným menom Martin Janák, patrí bezpochyby medzi najúspešnejších slovenských producentov na scéne svetového drumandbassu súčasnosti. Slovenské publikum jeho úspechy tešia o to viac, že i napriek jeho časovej vyťaženosti nezabúda na svojich fanúšikov a dáva si záležať na vzájomnej komunikácii a následnej odozve v klubovom prostredí. Ako sám tvrdí, pri všetkej tej úspešnej tvorbe má najradšej DJing, vďaka ktorému sa umiestnil v prvej trojici Slovak DNB Awards za rok 2011, no za produkovanie si vyslúžil absolútne prvenstvo a nie je sa čo diviť. Či už sú to rôzne

20

WAVE WEEKLY

PLAY

a veľmi populárne bootlegy, alebo seriózne skladby, ktoré hrávajú poprední predstavitelia tohto žánru všade vo svete, jeho nápady padajú zaslúžene na úrodnú pôdu. Skladby ako ‚Middle East Sun‘, ‚Flood‘, ‚Time Travel‘, či ‚Amazing‘ poznajú poslucháči aj vďaka renomovaným labelom, s ktorými mal L-Plus tú česť už spolupracovať. Momentálne je však „upísaný“ vydavateľstvu Technique Recordings, kde aktuálne vydáva svoj najnovší release Faces/Heavy Mental s dátumom vydania 3.február 2013. autor: past.rascal

WWW.WAVEMAG.EU


S P E C I

A L S

RELEASE OF THE WEEK TERMINAL 5

q

t

Release s názvom Terminal 5 vyšiel vo vydavateľstve Abzolut (Spinnin). a ako nasvedčuje jeho označenie, ide už o piatej pokračovanie v sérii EP, na ktorých sú tracky rôznych producentov. Tentokrát to je legenda techno scény známa ešte z čias rave a hardcore - Koen Groeneveld a dvojica Dave Martin & B-Sensual. Koen Groeneveld má na svedomí dva

22

WAVE WEEKLY

PLAY

tracky z EP v jeho typickom techno zvuku a tretí track releasu tvorí duo B-Sensual & Dave Martin. B-Sensual je každému veľmi dobr známa značka z Maďarska, a musíme povedať, že svižným techhouse až techno zvukom nás ich track s názvom „Feel It“ veľmi potešil.

WWW.WAVEMAG.EU


D WWW.ATB-MUSIC.COM


PARTYLIST TVOJ KLUBOVÝ PROGRAM NA NAJBLIŽŠIE TÝŽDNE S WAVE

SENDPOOL LOG.3 CENTRUM MUSIC CLUB Banská Bystrica Piatok 18.1.2013 Vstup: 3€ House, Beso Mateo, Lucass Green, Ground Zero, Ra, S.O. AFTER DARK VINYL Nitra Piatok 18.1.2013 Minimal, TechHouse, Chucky, Voison UNDERGROUND BEATS EMPIRE CLUB Bratislava Piatok 18.1.2013 Vstup: 3€ Techhouse, House Carlito, Kaffu, Wizard TECHRON 4 YEARS SUBCLUB Bratislava Piatok 18.1.2013 Techhouse, Techno Loktibrada, T Mike, Marosh, Slavo C, Mlyno

4 ELEMENTS NIGHT IBIZA Košice Piatok 18.1.2013 24

WAVE WEEKLY

House, Progressive House Michal Breeth, Tomin Tomovic, Riza, Julien G B-COMPLEX ATTACKS PLESNIVEC Štrbské Pleso Sobota 19.1.2013 Vstup: 5€ Drum&bass B-Complex, Opaque, Michael Kelso DJ Mista D THREE LETTERS BATELIER Bratislava Sobota 19.1.2013 House, Techhouse Pmc, Tmx LE GRANDE HOUSE MISTERIUM Stará Ľubovňa Sobota 19.1.2013 House Charlie Clubber, Tamira

Praha Piatok 25.1.2013 Minimal, Techno Industrialyzer (PT), Spiriakos LIVE!, Makarov vs Steen, JB vs Flesh, Wilda vs Marty Fish, Karloss, Andreas Frame, Tokátko, Milo, Yacube, Peter Costa

LET IT ROLL WINTER EDITION REFFINERY GALLERY

Bratislava Sobota 19.1.2013 Drum&bass, Dubstep, Jungle Sub Focus, Calyx & Teebee, Culture Shock, Black Sun Empire, Phace & Misanthrop, Dub Phizix, ... ELECTRONIC STUFF RADOSŤ Bratislava Utorok 22.1.2013 House, Deep house,

Vstup: FREE

Progressive House Forsel, Albi, Rones Ronn

ELECTRO PLAYGROUND EMPIRE Bratislava Sobota 19.1.2013 House, Techhouse Gryllz, Moonspa, Deagon

MUSIC IS EVERYTHING NU SPIRIT Bratislava Piatok 25.1.2013 Deep House, House Kyodai, Martin Haberland & Maroš Galubic, Mishek & C.O.D.E. HOUSE PARTY BLOK 12 Zlín Piatok 25.1.2013 House, Tech House, Techno Ladida, Ian Kita, Omek MARCEL WOODS WNC Jaklovce Piatok 25.1.2013 Progressive Marcel Woods, tba WONDERFOOL SOUNDS S-CUBE Olomouc Piatok 25.1.2013 Vstup: 50CZK House, Progressive, Trance Shato & Paul Rockseek, Moodies, Coobcha, Diane, Johnny K. B2b Inerte, Advocaat INTERIER SOUNDS LÚČ Trenčín Piatok 25.1.2013

Drum&bass, Dubstep

Foolk, Karaoke Tundra, Abnormal, TNT_crew MINIMAL PEOPLE TOUSTER WWW.WAVEMAG.EU


WAVE

SOUND OF ELECTRIC EMOCIA Žilina Sobota 26.1.2013 House, Electronica Tomas Button, Caterpillar, Dayd

HOCHSPANNUNG! KC DUNAJ Bratislava Piatok 1.2.2013 Electronica Sinjin Hawke, Tanka, Plaza Restaurant, Bad Mojo, Michael Priest, VJ Oliq

CRANKTIME VOL.35 BOONKER Žilina Piatok 15.2.2013 Drum&bass Kato & MC Tweety Twizta, Darkbeast, Intrigant, Furibund, Jema, Sacrifice

SYNTHESIA ATELIER BABYLON Bratislava Piatok 15.2.2013 House, Deep House Luke Fair, Sensoreal, Tomin Tomovic, Pmc

[[[TRILOGIC SPY CLUB Partizánske Sobota 2.2.2013 Drum&bass, Electronica Vstup: 2€ Amphibios Live TRANCE WAVES Touster Praha Sobota 2.2.2013 Trance Vstup: FREE Michael C, Beck David Justian, Maicuss, Pavel X Rakusan NIGHT FULL OF BEATS Empire Bratislava Sobota 9.2.2013 House, Tech House Matt, Dennis, Bruno.M, Hugo Solorani WWW.FACEBOOK.COM/WAVEMAG.EU

14 YEARS OF JZD PROMOTION KD KLOBUČAN, Valašské Klobouky Sobota 16.2.2013 Techno, Techhouse Space Djz, Christian Wünsch, Kaisersoze, Jerry, Lucasch, Vitecone Live, Juris, Martini, Siki


Predajné miesta magazínu Wave BÁNOVCE NAD BEBRAVOU M+M TABAK: HM Tesco Námestie Ľ. Štúra BANSKÁ BYSTRICA GG TABAK: Kaufland Nám. Ľ. Štúra TOPPRES: OC Europa

LEVICE GECO TABAK: Tesco

PÚCHOV M+M TABAK: Tesco

LIPTOVSKÝ HRÁDOK GG TABAK: Lidl

REVÚCA MEDIA PRESS: Tesco

LIPTOVSKÝ MIKULÁŠ GECO TABAK: Tesco, GG TABAK: OD Prior

RIMAVSKÁ SOBOTA MEDIA PRESS: Tesco

BARDEJOV GG TABAK: OC Galéria

LUČENEC GG TABAK: Halíčska

BRATISLAVA GG TABAK: Polus City Center, MEDIAPRESS: Aupark, MEDIAPRESS: OC Eurovea, GECO: OC Cubicon, GECO: Avion Shopping Park, M+M TABAK: Tesco – Kamenné námestie

MALACKY GG TABAK: Lidl, GG TABAK: Kaufland, Mediapress: Tesco

BREZNO Geco Tabak: Kaufland ČADCA GG TABAK: Hyper Tesco DETVA GECO: Tesco DOLNÝ KUBÍN GECO: Tesco DUBNICA NAD VÁHOM M+M TABAK: Tesco DUNAJSKÁ STREDA GG TABAK Hypernova, GG TABAK: Kaufland GALANTA GG TABAK: Tesco HLOHOVEC T-PRESS: Kaufland HUMENNÉ M+M TABAK: Tesco KEŽMAROK GG TABAK: Tesco KOMÁRNO GG TABAK: Kaufland, GG TABAK: Tesco KOŠICE GECO TABAK: OC Cassovia, GECO TABAK: OC Optima, GECO TABAK: Kaufland

MARTIN M+M TABAK: Tesco MICHALOVCE M+M TABAK: Tesco MYJAVA UNIVERSALPRESS: Tesco NITRA ROYAL PRESS: OC Centro, ROYAL PRESS: OC Mlyny

ROŽŇAVA GECO TABAK: Tesco RUŽOMBEROK Nástupište SAD, OD JEDNOTA ŠAĽA GECO TABAK: Kaufland SENICA GG TABAK: Tesco SEREĎ GECO TABAK: Kaufland SKALICA GECO TABAK: Tesco SNINA Stánok Strojárska ulica

TRNAVA T-PRESS: OC Max, TPRESS: OC Arkádia VRANOV NAD TOPĽOU GECO TABAK: Tesco ŽIAR NAD HRONOM Nám. Matice Slovenskej ŽILINA GG TABAK: OC Max, GG TABAK: Hyper Tesco, GG TABAK: OC Mirage, TOPAS TABAK: OC Aupark ZVOLEN, GG TABAK: Kaufland, GG TABAK: Tesco, GG TABAK: Lidl, TOPPRES: EUROPA PANTA RHEI Všetky predajné miesta na Slovensku TECHHOUSE Bratislava, Ovsište DJ CENTER Košice

NOVÉ MESTO NAD VÁHOM GECO TABAK: Tesco

SPIŠSKÁ NOVÁ VES GG TABAK: Tesco, GG TABAK: OC Madaras

NOVÉ ZÁMKY Hlavné námestie

STARÁ LUBOVŇA GECO TABAK: Kaufland

SPY KLUB Partizánske

PARTIZÁNSKE L+M TABAK: Nitrianska cesta

STROPKOV Durkaj Vincent: Námestie SNP, Hlavná 60

GROTESKA ART CAFFE Poprad

PEZINOK GG TABAK: Tesco

ŠTÚROVO GG TABAK: NC Aquario Park

PIEŠŤANY T-PRESS: Aupark, T-PRESS: Tesco

TERCHOVÁ GG TABAK: Lidl

POPRAD NS Podchod, TABAK: Max

TOPOĽČANY M+M TABAK: Tesco

POVAŽSKÁ BYSTRICA GG TABAK: Hyper Tesco

TREBIŠOV MEDIAPRINT: Billa

PREŠOV M+M TABAK: HM Tesco, GECO TABAK: Tesco

TRENČÍN GECO TABAK: OC Laugaricio, BRESMAN s.r.o.: OC Max, BRESMAN s.r.o.: OC Masarycky

PRIEVIDZA GECO TABAK: Tesco, GG TABAK: Kaufland

KLUB SHAKA Púchov

STANICA Žilina - Záriečie MUSICMANIA Žiar nad Hronom KLUB BOSORKA Banská Bystrica

Všetky predajné miesta PNS v zozname boli vybrané magazínom Wave. Nie vždy sa však magazín nachádza v dostatočnom množstve vo zvolených stánkoch, pretože je distribučnou spoločnosťou rozdistribuovaný aj do veľa iných miest, o ktorých však my nemáme prehľad. Za distribúciu časopisov je výhradne zodpovedná distribučná spoločnosť.

Wave Weekly (3. týždeň) 3/2013)  
Wave Weekly (3. týždeň) 3/2013)  

Jediný magazín o tanečnej a klubovej hudbe na Slovensku a v Českej republike. Pre viac info checkuj www.facebook.com/waveweekly alebo www.wa...

Advertisement