Page 1

Devintas leidimas

SOCIALIZUOTŲ MERGINŲ SAMBŪRIS Spalio18d., 2013 m.

Specialios SMS žinios

Turinys Mokytojų diena Prisistatymas VU botanikos sodas Rudens mada Sportas Muzika

1 2 2 3 4 5

Vilniaus vaikų socializacijos centre tarptautinė mokytojų dienos šventė – tradicinė, tačiau

Mokytojų diena

kasmet vis kitokia. Šiais metais gražų pasveikinimą pedagogams surengė dešimtokės ne tik iškepusios kvepiantį obuolių pyragą, bet parengusios muzikinę- literatūrinę kompoziciją „Rudens simfonija“. Šventė buvo nuoširdi ir šilta.


Prisistatymas-botanikos sodas

Naujienos

Prisistatymas Aš esu Skaistė Girčiūtė. Atvykau iš Klaipėdos . Gyvenu kartu su mama ir dar 3 broliais . Man labai patinka galvoti ir svajoti apie meilę. Šiame būrelyje rašysiu apie gyvenimą bei įvairias graudžias ir liūdnas istorijas

Botanikos sodas Vilniaus universiteto (VU) Botanikos sodas įkurtas 1781 metais. Istorinės aplinkybės lėmė, kad Botanikos sodas net keletą kartų kėlėsi iš vienos vietos į kitą, o dabartiniu metu disponuoja net dviem žemės plotais (Vingyje ir Kairėnuose). Šiuolaikinis VU Botanikos sodas ne tik didžiausias Lietuvoje (bendras plotas 199 ha) bet ir turtingiausias augalų kolekcijomis, čia auginama per 10 600 pavadinimų augalų. Kai kurios iš šių kolekcijų, kaip, pavyzdžiui, serbentų – vienos didžiausių Europoje, kitose sukauptas unikalus augalų genofondas (Žolinių dekoratyvinių augalų kolekcijose saugoma per 600 Lietuvos selekcininkų sukurtų veislių). Tačiau kartu VU Botanikos sodas yra ir populiari, vilniečių bei miesto svečių gausiai lankoma vieta. Sodo lankytojai čia randa atokvėpį nuo miesto triukšmo, gaivaus oro, malonių įspūdžių, o kartu sužino ir kai ką naujo apie augalų pasaulį, sodą ir sodininkystę. Čia siekiama pasidalinti sukauptomis žiniomis, o kartu ir įkvėpti žmones gerbti, saugoti, mylėti bei puoselėti mus supančią aplinką. Sode nuolat vyksta meno parodos, o 2011 metais sode pirmą kartą nuskambėjo ir dviejų festivalių („Flora Jazz“ ir „Kristupo festivalio“) solistų balsai ir puikios muzikos orkestrų garsai. Botanikos sode apsilankėme kelios mergaitės. Mes vaikščiojome po sodą, matėme daug įvairių gėlynų, įvairių medžių, kuriuose tarsi patupdyti pūpsojo įvairūs meniniai dirbiniai. Labiausiai man patiko rododendrynas, kuris man pasirodė nenusakomo grožio. Taip pat didelį įspūdį paliko krioklys, didelė kūdra. Taip pat ir japoniškasis sodas:

Lapkritį įvyko

Medžiagą rinkau internete. . Žurnalistė Simona .

2


3

NaujienosRudens mada Naujienos mokykloje! Madinga rudens avalynė Ruduo, kaip visuomet, atėjo greičiau nei tikėtasi – priešingai nei stilistams. Jie visada pasiruošę patarti, kokia avalynė dabar madinga ir į kokias sezono tendencijas verta atkreipti dėmesį miesto stileivoms. Suspindėk: metalo blizgesio aukštakulniai : rudenėjant bus madingi įvairūs aukštakulniai: vos kelių centimetrų ir stulbinamai aukšta pakulne. Šiuos modelius vienijanti tendencija – šiek tiek smailėjanti noselė. Itin madingi – metalo imitacija dekoruota ar dviejų spalvų pakulne. Naujiena – safyrų, granatų ir smaragdų spalvos, metalo blizgesio bateliai. Prie jų derės elegantiškos suknelės ar pieštuko formos, liemenį išryškinantis sijonas. Puikiai ir stilingai atrodydamos žengsite į susitikimą. Deichmann stilistų teigimu, šį rudenį madingi kniedėmis ir blizgiomis akutėmis dekoruoti aukštakulniai. Taip puošiamas batelių užkulnis, pakulnė, noselė ar net viskas kartu. Prie tokių aukštakulnių išbandykite plačias kelnes.

Atvėsus orams, aulinukai yra būtiniausias avalynės modelis, kurį privaloma turėti. 2013 m. rudenį šio tipo avaBus vietos ir kedamas lynė yra grubi, su vos keliais puošybos elementais ir, atvirkščiai – gausi detalių. Vyraujančios spalvos – juoda ir ruda. Šio rudens sezono madingiausieji – kaubojaus ir baikerio stiliaus aulinukai. Pastarieji puošiami iš kniedžių formuojant rokeriško stiliaus atributus: žvaigždes, kryžius ir vėliavas. Roko merginos dvasią geriausiai padės atskleisti eklektiškas įvaizdis: baikerio tipo aulinukai avimi prie odinių kelnių ir lengvos šifono suknelės. Šiemet ruduo neįsivaizduojamas ne tik be patogių plokščiapadžių sportinių batelių, bet ir be kedų paaukštinta pakulne. Jei 2013 m. pavasarį ir vasarą tokio modelio kedai buvo neoninių spalvų, šaltuoju metų laiku jie kur kas „santūresni“. Stilistų pastebėjimu, vyraujančios ir madingiausios spalvos – mėlyna, ruda, pilka, juoda. Medžiaga iš socialinių tinklų autorė Simona


4

Sportas Kas vyksta

Kas, kur, kaip kada? Lapkritį įvyko

SPORTAS Sportas – pagal tam tikras taisykles organizuojama žmonių veikla, derinant fizinius ir intelektinius gebėjimus, skirta varžymuisi, laisvalaikio praleidimui, įvairių įgūdžių lavinimui, o taip pat pasiruošimas šiai veiklai ir to pasiruošimo metu atsirandantys tarpusavio santykiai. Sportas – specifinė fizinių ar intelektinių užsiėmimų rūšis. Juo siekiama varžytis, pagerinti sveikatą, gauti moralinį ir materialinį pasitenkinimą . Sportuojant gali būti naudojami įvairūs prietaisai, įrenginiai bei įtaisai, reikalingi kūno kultūros, sporto pratyboms ir varžyboms, laisvalaikiui ir žaidimams. Sporto

Pati paprasčiausia mankšta visiems sunkiai ir lengvai besiridenantiems iš šiltų patalų:

1. Pasirąžykite. Iškelkite rankas į viršų giliai įkvėpdami ir nuleisdami - iškvėpkite;

2. Laisvai mojuodami rankomis apeikite nedidelį ratą;

3. Sukite rankas ties riešų ir pečių sąnariais;

4. Sukite galvą į vieną pusę, paskui į kitą;

5. Pasilankstykite į priekį ir atgal, į šonus;

6. Padarykite pritūpimų;

7. Pritūpę pavaikščiokite;

8. Padarykite atsispaudimų;

1. Kovos menai 2. Asmenines sporto sakos 9. Pašokinėkite; 3.Komandines sporto sakos Vis daugiau tyrimų rezultatų rodo, kad mankštinimasis padeda atsikratyti streso, pagerina mąstymo efektyvumą ir sustiprina gebėjimą susikaupti. Jei manote, kad ryte nėra jėgų ir nuotaikos tuo užsiimti, atminkite, jog mankšta tam ir skirta - praskaidrinti dieną ir aprūpinti organizmą energija. Fiziniai pratimai pagreitina kraujotaką, raumenys, raiščiai, sausgyslės geriau aprūpinami maisto medžiagomis, pagerėja bendras organizmo tonusas.

10. Mankštą užbaikite lengva ristele, atsipalaiduokite. Išmokite ir rytais darykite šiuos mankštos pratimus (kiekvieną pratimą kartokite 4-6 kartus).

Darbingų dienų! Medžiaga iš socialinių tinklų Parengė žurnalistė Skaistė.


Muzika

Idėja!

Idėja Kalėdoms

Muzika

Muzika - garsų menas, meniškas garsų komponavimas ir tokių akustinių kompozicijų atlikimas. Muzika – išraiškos forma laiko terpėje, naudojant garsų ir pauzių struktūrą. Tai sudėtingos formos kūriniai, išreiškiami per natūraliai išgaunamo dirgiklio, dažniausiai garso, kombinacijų ir modelio, konstrukciją. Muzikos funkcijos: estetinė, meninė, komunikacinė, pramoginė, apeiginė. Nuo kultūros ir socialinio konteksto priklauso, kaip mes skirstome muziką. ATLIKIMAS : Muzikas – tai tas, kuris kuria, tvarko ar atlieka muziką. Muzikantai groja dėl daugelio priežasčių – kai kurie taip išreiškia savo jausmus, kitiems – profesionalams ir mėgėjams – grojimas teikia malonumo, ir tai dažnai daroma norint pelnyti auditorijos palankumą, kuri gauna estetinių, socialinių, religinių ar apeiginių vertybių atlikimo metu. Dalis motyvacijos profesionalui priklauso ir nuo to, kad iš muzikos jis pragyvena, tuo pat metu, galėdamas tobulinti įgūdžius ir atskleisti talentus. Ka dar galiu pasakyti apie muziką – ne kiekvienas gimsta su talentu. Kitame straipsnyje supažindinsiu su mano mylimiausia grupe. Medžiaga iš socialinių tinklų Parengė žurnalistė Deimantė B.

5

Spalis  
Spalis  
Advertisement