Page 1

Ketvirtas leidimas

SOCIALIZUOTŲ MERGINŲ SAMBŪRIS Spalio 28d., 2012 m.

Specialios SMS žinios Tarptautinė mokytojų diena

Turinys Mokytojams

1

Ekskursija

2

Gyvūnų prieglaudoje 3 Mada

4

Sveikinimai

5

Ši diena paskelbta minėtina diena UNESCO iniciatyva. Ja siekiama atkreipti dėmesį į itin svarbų mokytojo darbą. Šią dieną svarbu aptarti ne tik visuotinio švietimo problemą, bet ir mokykloje plintančią rūkymo, narkomanijos, mokinių smurtavimo problemą; išspręsti žemą mokytojų atlyginimo klausimą. 2001 m. Dakare vyko Pasaulinis švietimo forumas. Jame dalyvavo 180 valstybių. Forumo metu buvo iškeltas uždavinys iki 2015 m. pasiekti, kad kiekvienas valstybės pilietis turėtų pradinį išsilavinimą. Daugelyje šalių (ypač Pietų Azijoje ir Afrikoje) nepavyksta pasiekti visuotinio išsilavinimo vien dėl to, kad trūksta mokytojų. Mokytojo profesija nėra populiari, nes jo darbais menkai apmokamas, sudarytos prastos darbo sąlygos. Kai kas galvoja, kad mokytojo darbas – pavydėtina profesija. Ilgos atostogos, trumpa darbo diena. Tačiau iš tiesų kasdieninis mokytojo darbas be galo varginantis, turi prisiimti atsakomybę už vaiko išsilavinimą ir patį ugdymą. Žodis „pedagogika“ yra kilęs iš graikų kalbos. Senovės Graikijoje pedagogais buvo vadinami asmenys (paprastai vergai), kurie lydėdavo šeimininko vaikus į mokyklą ir juos prižiūrėdavo. Tik vėliau pedagogais pradėta vadinti mokytojus, auklėtojus, kartais ir pedagogikos dalykus tiriančius mokslininkus.


2

NaujienosNeformalus ugdymas Naujienos mokykloje!

Ekskursija į „Lėlių“ muziejų Bibliotekininkė J.Gricienė pasikvietė žurnalistų būrelį į Lėlių teatro muziejų. Lėlių muziejuje pamatėme įvairiausių lėlių. Režisierius R. Driežis, rodydamas lėles, pasakojo įvairias istorijas, iš kur atsirado lėlių teatrai. Lėlių teatrai atsirado ne nuo to, kad vaikai žaisdavo su lėlėmis, o todėl , kad žmonės labai norėjo, kad lėlės atgytų. Pirmieji lėlių teatrai būdavo ne vaikams, o suaugusiems. Tie spektakliai būdavo religiniai vaidinimai. Lėlių teatrai atsirado prie bažnyčių. Iš pradžių buvo vaidinama tik su pirštininėmis lėlėmis. Jos dažniausiai būdavo skirtos linksmiems vaidinimams. Vėliau atsirado ir lazdelinės lėlės, po jų atsirado ir marionetės. Režisierius R.Driežis mums parodė prietaisą,kurį žmonės anksčiau naudodavo vietoj televizoriaus. Tai buvo labai įdomu. Mus režisierius nusivedė į lėlių dirbtuves. Lėlių dirbtuvėse mes pamatėme, kaip gaminamos lėlės. Susipažinome su viena ten dirbančia moterimi . Ji mums parodė kelis savo darbus. Vėliau susipažinome su lėlių teatro direktoriumi, kuris mums pažadėjo, kad tetre galėsime apsilankyti dažniau. Lėlių muziejuje ir dirbtuvėse buvo labai įdomu. Labiausiai mums įsiminė lėlių teatrų atsiradimo istorija bei kaip gaminamos lėlės.


Mokykloje

Naujienos

Ekskursija į gyvūnų prieglaudą

Tuo metu, kai važiavome į gyvūnų prieglaudą, įsivaizdavome, kad bus viskas kitaip. Tačiau ten nuvažiavę, mes net negalvojome, kad bus taip smagu, įdomu. Kad bus tokia draugiška aplinka, kad mus pasitiks, tokie nuoširdūs, šilti ir atsidavę savo profesijai žmonės, kurie mums papasakojo daug įvairių istorijų bei nutikimų. Mums buvo labai įdomu jų klausytis. Pamatę visus mielus bei pūkuotus, ištroškusius dėmesio ir labai meilius bei mus šiltai sutikusius kačiukus bei šunelius, išgirdę, kad gyvūnėliams reikia šiokios tokios pagalbos,mes pagalvojome, kad žiemą jiems, kaip ir mums, bus labai šalta. Todėl mes nusprendėme jiems pasiūti siuvimo būrelyje paklotėlius. Šuniukų prieglauda yra savanoriška organizacija, jiems niekas neskiria pinigų, jiems viską aukoja žmonės arba tiesiog pačios savanorės viską perka, kad tik gyvūnėliams būtų geriau ir šilčiau gyventi. Mums prieglaudos savanorė papasakojo apie vieną moterį, kuri augino ir veisė bute labai daug kačių. Ji galvojo, kad daro gerą darbą. Tačiau ji manė blogai, nes kačiukai gimdavo ligoti. Tame bute gyvūnams nebuvo sąlygų gyventi. Tuose namuose buvo labai didelė netvarka. Prieglaudos savanorė pasiėmė kačiukus į prieglaudą ir dabar jie ten laimingai gyvena prižiūrėti, sveiki ir laimingi.

Lapkritį įvyko

Labai dėkojame mokytojai Ž.Čuividienei bei J.Gricienei už tai, kad suorganizavo mums šią išvyką.

3


4

Mada Kas vyksta Kas, kur, kaip kada? Lapkritį įvyko

Pakalbėkime apie mada!

2012-ųjų metų rudens – žiemos spalvos

Pripažinkite, jog be spalvų pasaulis būtų nykus ir nuobodus. Ypatingai rudens-žiemos sezono metu, kuomet audinio pasirinkimas yra beveik nesvarbus, mes ir vėl atsigręžiame į spalvas. Jeigu reikėtų išvardinti pačias populiariausias šio sezono spalvas, net nesuabejojusi įvardinčiau tiek žalią, tiek rudą spalvas, nes jos tiesiog „pasipylė“ dizainerių rudens – žiemos kolekcijose. Artėjantis vėsusis sezonas netruks įvesti savo madą, todėl po truputį savo spintose tvarkykimės jau šiandien. Pristatome aktualiausias 2012 metų rudens sezono tendencijas ir sufleruojame, kokius drabužius vertą atnaujinti ar įsigyti, o kokius paslėpti giliausiame spintos kampe. Stiliaus detalės: Šiais metais mokiniams pirmiausia patariama rinktis patogią, nevaržančią aprangą – tokią, su kuria jie jaustųsi laisvi ir galėtų daryti tai, ką nori – bėgti, šokti ar žaisti judrius mėgiamus žaidimus. Skirtingai nuo suaugusiųjų aprangos stiliaus, mokiniai skatinami nebijoti atskleisti savo žaismingus bei mėgiamus aprangos stilius, „įnešant“ į mokyklos aplinką spalvotų, su grafiniais užrašais sportinių marškinėlių madą Šį sezoną paauglės turėtų būti drąsios ir nebijoti sulaukti kitų dėmesio, nes su nauja energija sugrįžta 1980-ųjų „rokerės panelės“ stilius. Tėvai turėtų teigiamai reaguoti į tokius „išsišokimus“, nes tai maištingas amžius, kai norima eiti „prieš srovę“. Įkvėpimo mergaitėms galima semtis iš pašėlusių roko personų, kaip Pat Benatar. Šeštų klasių ir vyresnės panelės mokyklos koridoriuose išsiskirs ir sulauks smalsių žvilgsnių, jei pasipuoš marškinėliais su originaliais grafiniais piešiniais, apsijuos masyviais diržais bei užsidės siaurutėlius džinsus, prie jų priderinus šį rudenį ypač madingus griozdiškus batus. Beje, madingiausios „roko mergaičių“ spalvos šį rudenį – purpurinė, žalia, rubino. Linkstant į 80-ųjų mados tendencijas, nereikėtų pamiršti, jog visko kopijuoti nėra reikalo, čia galimi savi originalūs sprendimai ir pasirinkimai. Beje, stilistai pirmiausia siūlo pamiršti odines kelnes ar liemenes, mokykloje jos netinkamos.


Sveikinimai Idėja! Idėja Kalėdoms

Vida Laurinėnaitė 10-02 Joana Aleksandravičiūtė 10-18 Kamilė Anochinaitė 10-15 Vita Simanavičiūtė 10-26 Tavo vaikiškas mažas pasaulis Dar apgaubtas stebuklų skraiste. Ir veidukas švyti kaip saulė, Kai miegodamas šypsais sapne. Tu tyra ir trapi asmenybė, Dar nei melo, klastos nežinai. Tavo vaikiškas mažas pasaulis Tegul būna ilgai dar ilga.

5

Spalio  
Spalio  
Advertisement