Page 1

Třída GLK.


Moderní architektura pro všechny, kteří milují klasiku. Říká se, že zkušenosti utváří charakter. Tentokrát je tomu obráceně. Pohled na tento vůz potěší. Příkrá záď s krátkým přesahem i s novými koncovými LED světly se derou do popředí. Energická příď s LED světly pro denní svícení v nárazníku se protahuje do směru jízdy. Nová generace GLK zažehne Váš plamen nadšení, aniž byste přitom museli použít klíč k zapalování.


Forma se podřizuje funkci, funkci se podřizuje jízdní stopa.

Sjízdnost terénu určuje nejen charakteristickou formu nové generace GLK, ale také Vaše vysoké nároky na bezpečnost. Tak například aktivní asistent jízdy v pruzích Vás může varovat při neúmyslném přejetí souvislého vodorovného značení, a jestliže na varování nereagujete, dojde k cíleným brzdným zásahům pro navrácení vozidla do optimálního směru. To znamená: vychutnat si nezkalenou radost z jízdy.


Styl. Geometrie je řečí, které rozumí každý. Interiér vozu klade důraz na kvalitu, charakter a konektivitu. Nová generace GLK umí na přání i HTML: COMAND Online a přístroj s funkcí modemu Vás stisknutím tlačítka přenesou na internet.


Optimální vůz pro místo, které se utvářelo 4,6 miliardy let.

Existují sny, které jednoduše nepočkají: například na vhodnou infrastrukturu. Chaloupka v horách, místo na pláži, extrémní zážitek na tajném místě... Toho všeho můžete dosáhnout díky sadě Offroad a agregátům, které svou efektivitou rozšiřují Vaše možnosti.


Sportovní duch.

Komfort.

Jemnější hrany, ostřejší charakter – nová generace GLK ovlivňuje městské prostředí více než kdy jindy. Zůstává si však stoprocentně věrná. Přepracovaný design exteriéru a interiéru zahrnuje novou zadní a čelní partii, která propůjčuje SUV dynamičtější vzhled. K tomu se přidávají kola z lehkých slitin a lakování ve třech nových barvách. Obsáhle inovovaný je i interiér vozidla: s kvalitní přístrojovou deskou, novými ušlechtilými ozdobnými prvky a se standardně dodávaným multifunkčním volantem v kůži Nappa. Multimediální systémy jsou k dodání na přání zákazníka kombinovatelné s novou navigací Becker® MAP PILOT nebo mimo jiné i v podobě COMAND Online s internetovým prohlížečem. Za příplatek může být vůz GLK zušlechtěn Sadou chromovaných doplňků. Interiér vozidla lze za příplatek vybavit sportovními sedadly, kvalitním koženým čalouněním nebo poprvé použitým vyhříváním a odvětráváním sedadel.

Komfort znamená také nikdy nenarazit na hranice. K tomuto účelu je Vám u nové generace GLK k dispozici příplatková sada Offroad ve spojení s 4MATIC. Díky jízdnímu programu Offroad se zvýšeným podvozkem o 30 mm se stává i těžce dostupný terén lehce sjízdným. Stisknutím tlačítka se nastaví trakční vlastnosti vozidla přizpůsobené terénu, jež vyvolají cílené změny v pohonu motoru a převodovky. Kromě toho se přizpůsobuje i ABS a ESP®, zatímco regulace rychlosti při jízdě z kopce DSR (Downhill Speed Regulation), který je součástí příplatkové výbavy, se postará o konstantně nízkou rychlost ve fyzikálně možném rozmezí při jízdě z pří krého svahu. Parkovací sada s funkcí PARKTRONIC a aktivním parkovacím asistentem, která je součástí příplatkové výbavy, Vás podporuje při hledání místa k zaparkování, při samotném parkování, a zabraňuje tak případnému vzniku škod. Zpětná kamera Vám pomáhá při parkování. Kamera 360° Vám naproti tomu poskytuje zobrazení z ptačí perspektivy na centrálním displeji.

– Výrazná příď a záď s nově uspořádanými LED světly pro denní svícení a koncovými LED světly – Sada chromovaných doplňků, sada AMG Exteriér, sada Sport Interiér (za příplatek) – Velký výběr kol z lehkých slitin v novém designu (za příplatek) – Nové střešní ližiny (za příplatek) – Design interiéru v nových barvách, potahy sedadel, ozdobné prvky, nově uspořádaná přístrojová deska a oválné výdechy ventilace – Barevný displej ve sdruženém přístroji ve vysokém rozlišení ve spojení s komfortním multifunkčním volantem potaženým kůží Nappa (standardní výbava)

Třída GLK. Silný charakter.

– Standardně dodávaná automatická převodovka 7G-TRONIC PLUS u motorů V6 a modelů 4MATIC (za příplatek u ostatních modelů) – Podvozek AGILITY CONTROL se selektivním systémem tlumičů – Aktivní parkovací asistent včetně funkce PARKTRONIC (za příplatek) – Parkovací sada (za příplatek) obsahuje kameru 360° a aktivního parkovacího asistenta včetně funkce PARKTRONIC – Asistent rychlostního omezení (součást příplatkové výbavy COMAND Online) – Nová Sada osvětlení (za příplatek) s ambientním osvětlením, sadou vnitřního osvětlení a s osvětlením okolí ve vnějších zpětných zrcátkách


Bezpečnost.

Efektivita.

Sotva existuje jiné místo, ve kterém čelíte výzvám velkoměsta s takovou trpělivostí. Až deset jízdních asistentů se stará o Vaši bezpečnost. Radarem podporovaný tempomat s regulací odstupu DISTRONIC PLUS je součástí Sady jízdních asistentů Plus. Stejně jako aktivní asistent kontroly mrtvého úhlu a aktivní asistent jízdy v pruzích. Oba systémy Vás dokážou varovat při neúmyslné a nebezpečné změně jízdního pruhu a v případě potřeby přibrzdit jednotlivá kola. S funkcí PRE-SAFE® disponuje nová řada GLK bezpečnostním systémem, který dokáže rozpoznat možné nebezpečné situace, a zahájit tak preventivní bezpečnostní opatření pro všechny cestující.

Výkon, který je poznat nejen na silnici. Silné pohony nové generace GLK v sobě slučují radost z jízdy s nízkou spotřebou paliva a nepatrnými emisemi. Proto disponují všechny modely standardně dodávanou funkcí ECO start-stop. Četná další opatření BlueEFFICIENCY přispívají účinně k tomu, že množství potřebného paliva se na kilometr snižuje a škodlivé látky ve výfukových plynech jsou tím redukovány. Vedle nových vznětových a zážehových motorů s přímým vstřikováním sem patří i optimalizovaná převodovka, inteligentní hospodaření s energií, optimalizace hmotnosti, informace pro řidiče o úsporném stylu jízdy, jakož i pneumatiky se sníženým valivým odporem.

– Elektronický stabilizační program ESP® a elektronický trakční systém 4ETS pro všechny modely 4MATIC – Dvoustupňové airbagy řidiče a spolujezdce, boční a pánevní airbagy vpředu, kolenní airbag řidiče, okenní airbagy, boční airbagy vzadu za příplatek – Aktivní opěrky hlavy NECK-PRO vpředu – Sada jízdních asistentů Plus s DISTRONIC PLUS, včetně brzdy PRE-SAFE® a BAS PLUS, s aktivním asistentem kontroly mrtvého úhlu a aktivním asistentem jízdy v pruzích (za příplatek) – Sada asistentů jízdy v pruzích s asistentem kontroly mrtvého úhlu a asistentem jízdy v pruzích (za příplatek) – Intelligent Light System s adaptivním asistentem dálkových světel pro ideální osvětlení jízdní dráhy (za příplatek) – Asistent bdělosti řidiče ATTENTION ASSIST (standardní výbava)

– Emisní třída Euro VI pro vznětové motory BlueTEC, Euro V pro ostatní vznětové a zážehové motory – Nová generace čtyřválcových vznětových motorů (GLK 220 BlueTEC 4MATIC a GLK 250 BlueTEC 4MATIC) a použití optimalizovaného šestiválcového vznětového motoru s výkonem 195 kW a maximálním točivým momentem 620 Nm v GLK 350 CDI 4MATIC BlueEFFICIENCY – Nová generace motorů V6 BlueDIRECT s přímým vstřikováním benzinu (GLK 350 4MATIC BlueEFFICIENCY) – Automatická převodovka 7G-TRONIC PLUS se zvýšeným stupňem účinnosti pro nižší spotřebu (standardně dodávaná u motorů V6 a modelů s 4MATIC)

→ www.mercedes-benz.cz


Kamera 360°. Nová řada GLK umožňuje řidiči měnit zorné pole, aniž by musel opustit své místo. Součástí obsáhlé parkovací sady je kamerový systém 360° ke sledování všech čtyř stran kolem vozidla a aktivní parkovací asistent včetně PARKTRONIC. Kamera 360° zahrnuje kamerový systém pro snímání blízkého okolí vozidla se čtyřmi kamerami a jedním řídicím systémem, který zobrazuje vozidlo a jeho okolí z ptačí perspektivy. Jedna kamera je umístěna vpředu uprostřed na mřížce chladiče, další dvě kamery se nacházejí ve vnějších zpětných zrcátkách a jedna kamera

je uprostřed dveří zavazadlového prostoru. Virtuální výhled, který poskytují záběry z kamery, pokrývá oblast ve vzdálenosti 3 metrů před a za vozidlem. Zobrazení na centrálním displeji nabízí také při jízdě krajinou vizuální podporu. V případě, že se vyskytnou překážky před a za vozidlem, dochází k optickému a akustickému varování. Při couvání jsou dodatečně zobrazovány pomocné linie k orientaci a podpoře v průběhu parkování. Na boční straně vozidla se při natočení volantu zobrazí manévrovací oblast pro zaparkování. Aktivní parkovací

Kamera 360° a aktivní parkovací asistent se starají o maximální podporu řidiče při hledání vhodného místa k zaparkování a v průběhu parkování.

asistent, který je součástí parkovací sady, samočinně vyhledává vhodnou parkovací mezeru a tak zaparkujete vůz pouhým stlačením tlačítka. Řidič ovládá jen plynový pedál, řazení a brzdu.


Standardní výbava. Nová generace GLK disponuje velkou dávkou charakteru a dynamiky již ve standardní výbavě. Nejen přepracovaný design exteriéru s novými světlomety a koncovými LED světly, ale i nový přední a zadní nárazník zaujmou na první pohled. Pozornost upoutají upoutají nesporně i LED světla pro denní svícení integrovaná do spodního nárazníku, jakož i pochromované koncovky výfuků. Nové barvy karoserie a kola z lehkých slitin v atraktivním designu 7 loukotí s pneumatikami 235/60 R 17 tvoří výrazný akcent. Vylepšení nachází své pokračování v moderním interiéru s nově uspořádanou přístrojovou deskou, v kvalitních materiálech, v tříramenném komfortním multifunkčním volantu čalouněném kůží Nappa a ozdobných prvcích v světlém hliníku. Automatická klimatizace THERMATIC se přitom postará o správnou teplotu v interiéru během jízdy a Audio 20 CD o přiměřenou zábavu.

Multifunkční volant čalouněný kůží Nappa.

Koncová LED světla.

Automatická klimatizace THERMATIC.

Systém Audio 20 CD (zde zobrazen s Becker® MAP PILOT, za příplatek).


Příplatkové výbavy. Na přání dodávaná sada AMG Sport Exteriér podtrhuje výrazný dynamický vzhled nového GLK. O to se postará mimo jiné AMG přední a zadní nárazník a lakované prahové nástavce v barvě vozu. Sportovně laděné individuální akcenty najdeme v sadě Sport Interiér ve vnitřním prostoru vozidla.

Kdo klade důraz na vzhled, je pro něj sada chromovaných doplňků tou pravou volbou. Se sadou Offroad pro vozidla s 4MATIC se obracíme na řidiče, kteří si rádi zkusí se svým GLK sjet i těžko přístupný terén. Kdo má raději komfort, může se těšit na nové vyhřívání a odvětrávání předních sedadel. Nejen pro zkušené

Sportovně elegantní: nová generace GLK se sadou AMG Sport Exteriér (za příplatek), včetně Sady chromovaných doplňků a tónovaných skel.

řidiče je obzvláště příjemný nový multimediální systém COMAND Online s navigačním systémem s pevným diskem a optimalizovaným zobrazením map na velkém barevném displeji. Integrovaný internetový prohlížeč umožňuje připojit se k internetu přes mobilní telefon, který tuto funkci poskytuje, a využívat různé mobilní služby společnosti Mercedes-Benz.


S COMAND Online máte internet k dispozici i ve vozidle.

Ambientní osvětlení (součást sady osvětlení).

Panoramatické střešní okno.

Automatická klimatizace THERMOTRONIC.

Funkce Downhill Speed Regulation (součást sady Offroad).

Tónovaná boční okna a zadní okno.


SPECIÁLNÍ METALICKÉ BAREVNÉ ODSTÍNY1

STANDARDNÍ BAREVNÉ ODSTÍNY

METALICKÉ BAREVNÉ ODSTÍNY1

040 Černá

197 Černá Obsidián

792 Stříbrná Palladium

799 Bílá Diamant BRIGHT

149 Bílá Polar

497 Hnědá Cuprit

890 Modrá Cavansit

986 Šedá Luzonit

590 Červená Opál

755 Šedá Tenorit

988 Stříbrná Diamant

 Příplatková výbava.  Příplatková výbava, sportovní sedadla, dostupné pouze v kombinaci se sadou Sport Interiér. 3 Umělá kůže ARTICO. 1 2

775 Stříbrná Iridium


ČERNÁ

ŠEDÁ ALPAKA

HNĚDÁ MOCCA

BÉŽOVÁ SAHARA

1213|221|2312 Kůže1

128 Kůže1

224 Kůže1

1253|225 Kůže1

H79 Hliník podélně leštěný světlý

H79 Hliník podélně leštěný světlý

H79 Hliník podélně leštěný světlý

H79 Hliník podélně leštěný světlý

731 Kořenové dřevo lesklé, hnědá1

731 Kořenové dřevo lesklé, hnědá1

731 Kořenové dřevo lesklé, hnědá1

731 Kořenové dřevo lesklé, hnědá1

736 Dřevo jasan lesklé, černá1

736 Dřevo jasan lesklé, černá1

736 Dřevo jasan lesklé, černá1

736 Dřevo jasan lesklé, černá1

021 Látka

9212 Umělá kůže ARTICO3/mikrovlákno DINAMICA


Rozměry.

1012

1010

663 477

448 506

1669

840

774

688 1543 890

374

334

705

1574 1840

824

1442

1401

1597 2016

Všechny hodnoty jsou v milimetrech. Zobrazené míry jsou uváděny jako střední hodnoty a platí pro nezatížená vozidla ve standardní výbavě.

957

2755 4536

1440

1408


Technické údaje. VZNĚTOVÉ MOTORY

ZÁŽEHOVÉ MOTORY

GLK 200 CDI

GLK 220 CDI

GLK 220 CDI 4MATIC

GLK 220 BlueTEC

GLK 250 BlueTEC

GLK 350 CDI 4MATIC

GLK 350 4MATIC

BlueEFFICIENCY

BlueEFFICIENCY

BlueEFFICIENCY

4MATIC

4MATIC

BlueEFFICIENCY

BlueEFFICIENCY

Počet válců/uspořádání

4/R

4/R

4/R

4/R

4/R

6/V

6/V

Celkový zdvihový objem (cm3)

2143

2143

2143

2143

2143

2987

3498

Jmenovitý výkon1 (kW při ot./min)

105/3200–4600

125/3200–4200

125/3200–4200

125/3200–4200

150/4200

195/3800

225/6500

Jmenovitý točivý moment1 (Nm při ot./min)

350/1200–2800

400/1400–2800

400/1400–2800

400/1400–2800

500/1600–1800

620/1600–2400

370/3500–5250

Kompresní poměr

16,2 : 1

16,2 : 1

16,2 : 1

16,2 : 1

16,2 : 1

15,5 : 1

12,0 : 1

Převodovka

manuální/automatická

manuální/automatická

automatická

automatická

automatická

automatická

automatická

Zrychlení 0–100 km/h (s)

10,3 (10,8)

8,5 (8,7)

– (8,8)

– (8,8)

– (8,0)

– (6,4)

– (6,5)

Maximální rychlost cca (km/h)

195 (190)

205 (205)

– (205)

– (205)

– (210)

– (232)

– (238)

Pneumatiky

235/60 R 17

235/60 R 17

235/60 R 17

235/60 R 17

235/60 R 17

235/60 R 17

235/60 R 17

Palivo

Na a

Na a

Na a

Na a

Na a

Na a

Natural

Ve městě

6,5–6,5 (6,8–6,4)

6,5–6,5 (6,8–6,4)

– (7,4–7,1)

– (7,5–7,0)

– (7,5–7,0)

– (8,3–8,2)

– (10,8–10,3)

Mimo město

5,1–4,9 (5,5–5,1)

5,1–4,9 (5,5–5,1)

– (5,9–5,5)

– (5,8–5,5)

– (5,8–5,5)

– (6,3–6,1)

– (7,3–6,8)

Celkem

5,6–5,5 (6,0–5,6)

5,6–5,5 (6,0–5,6)

– (6,5–6,1)

– (6,5–6,1)

– (6,5–6,1)

– (7,0–6,9)

– (8,6–8,1)

Emise CO2 (g/km)2 celkem

147–143 (156–146)

147–143 (156–145)

– (168–159)

– (169–159)

– (169–159)

– (183–179)

– (199–189)

Spotřeba paliva2 (l/100 km)

Emisní norma

Euro 5

Euro 5

Euro 5

Euro 6

Euro 6

Euro 5

Euro 5

Objem nádrže (l)/z toho rezerva cca

59/8,0

59/8,0

59/8,0

59/8,0

59/8,0

66/8,0

66/8,0

Objem zavazadlového prostoru VDA (l)

450–1550

450–1550

450–1550

450–1550

450–1550

450–1550

450–1550

Průměr otáčení (m)

11,65

11,65

11,65

11,65

11,65

11,65

11,65

Pohotovostní hmotnost (kg)

1825 (1845)

1825 (1845)

– (1880)

– (1925)

– (1925)

– (1925)

– (1845)

Celková přípustná hmotnost (kg)

2400 (2420)

2400 (2420)

– (2455)

– (2500)

– (2500)

– (2500)

– (2420)

– (750/2400)

– (750/2400)

– (750/2500)

– (750/2420)

3

Celk. hmotnost přívěsu nebrzděného/brzděného (kg)

750/2000 (750/2400) 750/2000 (750/2400) – (750/2400)

Hodnoty v závorkách se vztahují na motory s automatickou převodovkou.  Údaje podle Směrnice 80/1269/EHS v současně platném znění. 2 Udávané hodnoty byly zjištěny na základě předepsaného postupu měření (Směrnice nařízení [ES] 715/2007 v aktuálním znění). Údaje se nevztahují na jedno konkrétní vozidlo a nejsou součástí nabídky, nýbrž slouží pouze účelům srovnání jednotlivých typů vozidel. 3 Údaje podle Směrnice 92/21/ES ve znění 95/48/ES (hmotnost ve stavu připravenosti k jízdě, palivová nádrž naplněná na 90 %, s řidičem 68 kg a zavazadlem 7 kg) pro vozidla se standardní výbavou. Příplatková výbava a příslušenství tuto hodnotu zpravidla zvyšují, čímž se odpovídajícím způsobem sníží užitečné zatížení.  Další technické údaje najdete na internetové adrese www.mercedes-benz.cz

1


Převzetí starého vozu. Převezmeme Vaši třídu GLK zpět po skončení její dlouhé životnosti k ekologické likvidaci podle směrnice EU o starých vozidlech – ale do té doby je ještě hodně daleko. Pro usnadnění recyklace starých vozidel je Vám k dispozici síť odběrných míst a demontážních středisek. V jakémkoli z těchto odběrných míst můžete Vaše vozidlo bezplatně odevzdat. Tím přispějete značnou mírou k uzavření recyklačního koloběhu a k ochraně přírodních zdrojů. Další informace o recyklaci starých vozidel, jejich zužitkování a podmínkách zpětvzetí najdete na internetových stránkách www.mercedes-benz.cz K údajům v tomto katalogu: Po redakční uzávěrce této publikace, 11.11.2011, může dojít ke změnám produktu. Konstrukční a tvarové změny, odchylky v barevných odstínech a změny rozsahu dodávky ze strany výrobce zůstávají během dodací lhůty vyhrazeny, pokud jsou změny a odchylky s ohledem na zájmy prodejce pro zákazníky přijatelné. Pokud prodejce nebo výrobce k označení objednávky nebo objednaného předmětu koupě použije znak nebo číslo, nelze pouze z tohoto vyvodit žádná práva. Zobrazení mohou obsahovat i příslušenství a příplatkovou výbavu, které nepatří ke standardnímu rozsahu dodávky. Barevné odchylky jsou technicky podmíněné. Tato publikace může obsahovat informace o typech péče, které nejsou v jednotlivých zemích nabízeny. Informace o legislativních, právních a daňových předpisech a jejich důsledcích jsou platné pouze pro Spolkovou republiku Německo v okamžiku redakční uzávěrky tohoto katalogu. Z tohoto důvodu žádejte informace o předpisech a nařízeních platných ve Vaší zemi a o posledním stavu těchto předpisů u Vašeho prodejce Mercedes-Benz. www.mercedes-benz.cz Daimler AG, Stuttgart BC/MC 6701 · 1604 · 24-00/0312 Printed in Germany

Mercedes-Benz třída GLK brožura  

brožura pro Mercedes-Benz třídy GLK

Mercedes-Benz třída GLK brožura  

brožura pro Mercedes-Benz třídy GLK

Advertisement