Page 1

ПОРЯДОК ПЕРЕТИНУ ЛІНІЇ ЗІТКНЕННЯ У МЕЖАХ ДОНЕЦЬКОЇ ТА ЛУГАНСЬКОЇ ОБЛАСТЕЙ У ПИТАННЯХ ТА ВІДПОВІДЯХ


Який загальний порядок перетину лінії зіткнення? Громадяни України (окрім осіб, залучених до проведення АТО) мають право перетинати лінію зіткнення через визначенні пункти в’їзду-виїзду (КПВВ) за умови наявності дозволу та пред’явлення будь-якого документа, що посвідчує особу (це паспорт громадянина України, паспорт громадянина України для виїзду за кордон, дипломатичний паспорт, службовий паспорт, посвідчення особи моряка, службове посвідчення, посвідчення водія чи інший виданий державним органом документ, який має такі обов’язкові реквізити, як прізвище, ім’я, по батькові, фотокартку, підпис відповідальної посадової особи, відбиток печатки або штампу установи, яка видала документ, дату видачі). Іноземці та особи без громадянства  мають право перетинати лінію зіткнення за умови наявності дозволу та пред’явлення будь-якого документа, що посвідчує особу (це національний паспорт або документ, що його замінює; для осіб без громадянства  – посвідчення особи без громадянства, посвідчення особи без громадянства для виїзду за кордон, посвідка на постійне або тимчасове проживання).

Де можна оформити електронну перепустку (дозвіл)? На офіційному веб-порталі за адресою: URP.SSU.GOV.UA

Зверніть увагу, що оформлення перепустки здійснюється безкоштовно протягом 10 календарних днів. Заповнення анкети на сайті не потребує сканування або надання копій будь-яких документів.

3


Якщо при заповненні анкети ви припустилися помилки, Вам необхідно надіслати короткого листа на адресу atc@ssu.gov. ua в якому необхідно зазначити номер вашої заявки, суть проблеми, а також долучити скан-копію вашого паспорта. Зверніть увагу, що відповіді ви не отримаєте, відтак маєте самостійно перевірити, чи внесено зміни до вашої заявки.

Яким чином працюють бази та як впевнитися, що Вас включено до бази електронних перепусток (дозволів)? Дані з раніше виданих паперових перепусток та дозволів, оформлених на веб-порталі, надходять до бази Штабу Антитерористичного центру (АТЦ), після чого вони направляються до баз Державної прикордонної служби України (ДПСУ). Найкращим шляхом впевнитися, що відомості про Вас наявні у базі, мінімізувати людський фактор та технічні несправності є подача (повторної) електронної заявки на веб-порталі. Якщо Вам відмовлено у прийнятті Вашої заявки – значить Ваші серія та номер паспорту вже є у базі (якщо ви їх вводили коректно). Якщо ж Ваша заявка прийнята до обробки, приблизно через 10 календарних днів Ви зможете побачити статус «Оформлено». Дана процедура дозволить Вам або ж впевнитися, що Ви вже є в базі, або ж, додатково підстрахуватися.

Який порядок перетинання лінії зіткнення, якщо відсутній документ, що посвідчує особу? За відсутності документа, що посвідчує особу, перетин лінії зіткнення з підконтрольної території України на тимчасово окуповану – неможливий.

4


Виїзд з непідконтрольної території здійснюється також за документом, що посвідчує особу, проте у разі його відсутності (втрати), треба розуміти, що його відновлення на непідконтрольній території неможлива. Тож необхідно звернутися до старшого на КПВВ для вирішення питання щодо перетину лінії розмежування. У разі надання громадянином документу про посвідчення особи, що звільнилась з місць позбавлення волі на неконтрольованій території упродовж трьох діб, після відповідної перевірки МВС та Державної міграційної служби України (далі – ДМСУ), надається довідка (копія Форми 1 щодо підтвердження громадянства та отримання паспорту громадянина України) для подальшого пропуску його на підконтрольну територію України.

Який порядок проїзду транспортних засобів? Переміщення до/з тимчасово неконтрольованих територій транспортних засобів, дозволяється при наявності у осіб, що супроводжують транспортний засіб, технічного паспорту та документу, який підтверджує право власності (договір купівлі-продажу, міни, дарування) або довіреність від власника транспортного засобу, засвідчена нотаріально.

Який порядок в’їзду дітей, які не досягли 16-ти річного віку до тимчасово окупованої території? Перетинання лінії зіткнення дітьми, які не досягли 16-річного віку, відбувається за правилами перетинання державного кордону України, затвердженими Постановою КМУ від 27.01.1995 №57. За загальними правилами, в’їзд дітей до тимчасово непідконтрольної території України здійснюється за згодою обох батьків (усиновлювачів) та в їх супроводі або в супроводі осіб, уповноважених ними.

5


Виїзд на тимчасово окуповану територію дітей, які не досягли 16-річного віку, в супроводі одного з батьків або інших осіб, здійснюється: 1.

за нотаріально посвідченою згодою другого з батьків, який відсутній у пункті пропуску;

2.

без нотаріально посвідченої згоди другого з батьків:

якщо другий з батьків є іноземцем або особою без громадянства (якщо про це є відмітка у свідоцтві про народження дитини);

або у разі пред’явлення документів або їх нотаріально засвідчених копій: свідоцтва про смерть другого з батьків; рішення суду про позбавлення батьківських прав другого з батьків; рішення суду про визнання другого з батьків безвісно відсутнім; рішення суду про визнання другого з батьків недієздатним; рішення суду про надання дозволу на виїзд громадянину, який не досяг 16-річного віку, без згоди та супроводу другого з батьків; довідки про народження дитини, виданої відділом реєстрації актів цивільного стану, із зазначенням підстав внесення відомостей про батька відповідно до частини першої статті 135 Сімейного кодексу України (під час виїзду дитини у супроводі одинокої матері).

Який порядок виїзду з тимчасово окупованої території дітей, які не досягли 16-ти річного віку? Виїзд здійснюється за умови пред’явлення свідоцтва про народження дитини, документу, що посвідчує особу супроводжуючого, із яким дитина виїжджає з неконтрольованої території, та дозволом фізичної особи, в яку вносяться відомості про дитину.

6


Для виїзду з непідконтрольної території України нотаріально посвідчено згоди батьків або одного з них не вимагається.

Який порядок виїзду з тимчасово окупованої території дітей, які народились у 1998 році і пізніше та не змогли оформити паспорт? Громадяни України, які народились у 1998 році і пізніше та не змогли оформити паспорт громадянина України (внаслідок проживання у населених пунктах, на території яких органи державної влади тимчасово не здійснюють або здійснюють не в повному обсязі свої повноваження), здійснюється за умови пред’явлення свідоцтва про народження/копії свідоцтва про народження або будь-якого іншого документа, який дає можливість ідентифікувати таких осіб, особи (осіб), у супроводі якої (яких) громадяни України, які не досягли 16-річного віку виїжджають з неконтрольованої території, та дозволом фізичної особи.

Який порядок виїзду з тимчасово окупованої території дітей, які народилися після початку АТО? Якщо дитина народилась після початку АТО на тимчасово непідконтрольній території України та не має свідоцтва про народження, виданого органами влади України, виїзд на підконтрольну територію здійснюється за наявними документами у супроводі повнолітньої особи, за умови пред’явлення нею документу, що посвідчує особу, та дозволу фізичної особи, до якої вносяться дані дитини (прізвище, ім’я та по батькові).

7


Якi товари можна перевозити? Дозволяється перевозити товари (за винятком спирту етилового та інших спиртових дистилятів, алкогольних напоїв, пива; тютюнових виробів, тютюну та промислових замінників тютюну; нафтопродуктів, скрапленого газу; автомобілів легкових, кузовів до них, причепів та напівпричепів, мотоциклів), сумарна вартість яких не перевищує 10000 гривень та сумарна вага яких не перевищує 50 кг на одну особу. У разі виїзду з тимчасово окупованої території, дозволяється вивозити власні речі, з ознаками користування, призначені для облаштування помешкання внутрішньо переміщеними особами, а саме: меблі, посуд, кухонне приладдя, постіль та постільна білизна, книги, зошити, канцелярське приладдя, килими, картини, освітлювальні прилади, інструменти, дитячі іграшки.

Скільки грошей можна перевозити? Жодних офіційних обмежень на перевезення грошових коштів не встановлено. Рекомендується мати при собі документи, що підтверджують походження великої суми грошей (наприклад, у разі продажу майна, отримання заробітної плати, кредиту, тощо). За можливості, радимо перевозити грошові кошти у розмірі, що не перевищують 50 000 (п’ятдесят тисяч) гривень.

Скільки ліків можна перевозити? Дозволяється перевозити лікарські засоби, у кількості, що не перевищує п’яти упаковок кожного найменування на одну особу (крім лікарських засобів, що містять наркотичні чи психотропні речовини). Зверніть увагу, що підвищена увага представників Державної фіскальної служби може бути до лікарських засобів подвійної дії, наприклад — знеболюючих речовин та перев’язок.

8


Скільки продуктів харчування можна перевозити? Дозволяється перевозити харчові продукти для власного споживання, вартість яких не перевищує еквівалент 5000 гривень та сумарна вага яких не перевищує 50 кг на одну особу.

Скільки алкоголю та тютюнових виробів можна перевозити? Громадяни, які досягли 18-річного віку, можуть переміщувати алкогольні напої та тютюнові вироби в ручній поклажі у таких кількостях із розрахунку на одну особу: 5 літрів пива, 2 літри вина, 1 літр міцних (із вмістом спирту більш як 22%) алкогольних напоїв; 200 сигарет або 50 сигар чи 250 грамів тютюну, або ці вироби в наборі загальною вагою, що не перевищує 250 грамів. Особа, яку змусили або яка самостійно покинула своє місце проживання у результаті або з метою уникнення негативних наслідків збройного конфлікту, тимчасової окупації, масових проявів насильства, масових порушень прав людини та надзвичайних ситуацій природного чи техногенного характеру, за відсутності у такої особи підстав та документів, визначених пунктом 7.1 цього Тимчасового порядку, перетинає лінію зіткнення за рішенням керівника КЦ без отримання дозволу фізичній особі. У разі явної загрози життю та здоров’ю людини для перетину лінії зіткнення дозвіл не вимагається.

9


У разі, якщо у вас виникли проблеми із самостійним заповненням заявки на отримання електронної перепустки (дозволу), або будь-які інші юридичні питання, будь ласка, зверніться до юристів Благодійного фонду «Восток-СОС»: Київ, вул. Кирилівська (Фрунзе), 13-Д

Будинок вільних людей, 1-ий поверх, к. 1

Будні дні, з 10.00 до 19.00

(098) 808 81 93 (066) 686 65 12 (050) 823 77 02 (093) 295 18 27

Краматорськ, вул. Маяковського, 9

ДК «Будівельників», 1-ий поверх, к. 4

Будні дні, з 09.00 до 18.00

(068) 664 21 06 (099) 297 64 32

Маріуполь, вул. Соборна (Варганова), 9

Будинок «Азовінтур», 3-ій поверх

Будні дні, з 09.00 до 18.00

(068) 664 21 04 (099) 297 64 34

Рубіжне, вул. Миру, 36

Благодійний фонд Юрія Цибулі «Надія», 1-ий поверх, к. 18

Понеділок– субота, за записом

(095) 374 82 70

Сєвєродонецьк, вул. Гагаріна, 78-Б

Колишній дитячий садочок, 2-ий поверх, вхід з двору

Будні дні, з 08.00 до 17.00

(068) 827 28 95 (095) 374 82 05

Старобільськ, вул. Центральна (Комунарів), 25

Благодійний фонд «Оберіг», 2-ий поверх

Будні дні, з 08.00 до 17.00

(068) 827 28 96 (095) 374 82 60

Усі юридичні послуги БФ «Восток-СОС» надаються виключно на безоплатній основі.

10


Публікація матеріала була підтримана Програмою Розвитку ООН в Україні (в межах Проекту «Швидке реагування на соціальні та економічні проблеми внутрішньо переміщених осіб в Україні» ) та Уряду Японії. Проект «Швидке реагування на соціальні та економічні проблеми внутрішньо переміщених осіб в Україні» реалізується ПРООН за фінансової підтримки Уряду Японії і в партнерстві з Урядом України, регіональною та місцевою владою.


БФ «ВОСТОК-COC» WWW.VOSTOK-SOS.ORG INFO@VOSTOK-SOS.ORG

Восток-SOS: Как пересечь линию столкновения (вопросы и ответы)  

Який загальний порядок перетину лінії зіткнення? Громадяни України (окрім осіб, залучених до проведення АТО) мають право перетинати лінію зі...

Восток-SOS: Как пересечь линию столкновения (вопросы и ответы)  

Який загальний порядок перетину лінії зіткнення? Громадяни України (окрім осіб, залучених до проведення АТО) мають право перетинати лінію зі...

Advertisement