Page 1

Г О Л О В Н I П Р О Б Л Е М И В Н УТ Р I Ш Н Ь О П Е Р Е М I Щ Е Н И Х О С I Б Спільний дайджест БФ «Право на захист», БФ «Восток-SOS», ГО «КримSOS»

Держава запровадила соціальні стипендії для студентів-переселенців Напередодні Нового року Уряд України зробив подарунок, який насправді є соціально та економічно необхідним для студентів з окупованих та анексованих територій України на сході та в Криму, які стали зоною російської агресії. 28 грудня Кабінет Міністрів прийняв Постанову № 1045 «Деякі питання виплати соціальних стипендій студентам (курсантам) вищих навчальних закладів». Відповідно до вказаної Постанови, з 1 січня 2017 року соціальні стипендії за рахунок коштів Мінсоцполітики будуть надаватися деяким вразливим категоріям з числа студентів (курсантів) вищих навчальних закладів, у томі числі – дітям, які є внутрішньо переміщеними особами (ВПО). У такому випадку соціальна стипендія призначається починаючи з місяця звернення за її призначенням на весь період навчання, але не довше ніж до досягнення студентом 23 років. Особи, які подали документи на нарахування соціальної стипендії упродовж двох місяців з 1 січня по 1 березня 2017 року, будуть отримувати стипендії починаючи з 1 січня 2017 року. Обов’язковими умовами для нарахування стипендії є те, що студент не отримує академічну стипендію в університеті, не перебуває на державному утриманні (крім дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування), не перебуває у академічній відпустці, а також зареєстрований як внутрішньо переміщена особа. Розмір соціальних стипендій варіюватиметься від 750 гривень до 2000 гривень в залежності від рівня акредитації навчального закладу. Для призначення стипендії студенти повинні звертатися із заявою до особи, яка призначена відповідальною за прийом документів у виші. «Ми закликаємо студентів якомога швидше збирати та подавати необхідні для призначення стипендії документи. Студентам, в ВНЗ яких адміністрація ще не встановила відповідального за прийом документів, все одно потрібно звертатися до адміністрації вишу із заявою та повним пакетом документів для отримання стипендії. Заяву треба подавати у двох екземплярах, на одному з них мають поставити відмітку з датою прийняття заяви та підписом того, хто її прийняв», – коментує юрист Благодійного фонду «Восток-SOS» Ольга Аношкіна.

Чи відбудеться економічна блокада Донбасу? Наприкінці грудня народний депутат Семен Семенченко оголосив про початок економічної блокади частини території Донецької та Луганської областей, яка контролюється незаконними збройними формуваннями. На прес-конференції озвучувалося, що організатори блокади мають намір перекрити так звану «контрабанду» через лінію зіткнення, здійснювати перевірку вантажів, та навіть перекрити залізничне сполучення та енерго- та водопостачання. Не дивлячись на те, що ініціатори обіцяли розпочати блокаду після Нового року, поки жодних протиправних дій ними не здійснено. Ідея відділити Донбас не є новою, така законодавча ініціатива вже зареєстровна у Парламенті однопартійцями нардепа. 18 січня Комітет з питань державного будівництва, регіональної політики та місцевого самоврядування Верховної Ради України буде вирішувати долю доопрацованого законопроекту №3593-д «Про тимчасово окуповану територію України» авторства Оксани Сироїд, який було розкритиковано як громадськими організаціямі, так і представниками міжнародних інституцій, зокрема УВКБ ООН. «Маємо надію, що до думки експертів з числа громадських та міжнародних організацій дослухаються у Комітеті і проект не буде рекомендовано до включення до порядку денного Парламенту. Подібні законодавчі ініціативи не повинні бути емоційним бажанням покарати всіх жителів окупованих територій. Варто працювати над продуманою стратегією повернення під контроль Уряду частини Донбасу. І працювати можна вже сьогодні на відновлення прав громадян України, документування порушень, а вже потім думати про покарання винних. Ця велика робота потребує часу і розуміння як поточної ситуації, так і кінцевого бачення долі сходу України», – коментує Голова Правління БФ «Восток-SOS» Олександра Дворецька.

Як припинити ФОП переселенцям Питання процедури припинення діяльності фізичних осіб-підприємців стало одним з найактуальніших питань на «гарячий лінії» правової допомоги фонду «Восток-SOS» на початку нового року. Відповідно до змін, що були внесені до ЗУ «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування», приватні підприємці, що знаходяться на спрощеній системі оподаткування, з 1 січня 2017 року щомісячно повинні сплачувати ЄСВ у розмірі 704 грн незалежно від того, чи провадять вони діяльність. У зв’язку із цими нововведеннями, ФОПи почали масово припиняти свою діяльність. Не виключенням стали і фізичні особи-підприємці, що залишаються зареєстрованими на тимчасово непідконтрольній території України. Для того, щоб припинити діяльність ФОП у такому випадку, необхідним є подання державному реєстратору заяви за встановленою формою. Відповідно до ч. 2 ст. 4 ЗУ «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань», державна реєстрація проводиться незалежно від місця знаходження юридичної чи фізичної особи в межах Автономної Республіки Крим, області, міст Києва та Севастополя. Тобто якщо особа зареєстрована ФОП у Донецьку, подавати заяву про державну реєстрацію припинення підприємницької діяльності за її рішенням (Форма 12) можна будь-якому реєстратору у межах Донецької області. Така заява може бути подана у паперовому вигляді особисто або поштою. При цьому у разі подання заяви про державну реєстрацію припинення підприємницької діяльності поштовим відправленням справжність підпису заявника повинна бути нотаріально засвідчена.

БФ «Право на захист» pr@r2p.org.ua | БФ «Восток-СОС» press@vostok-sos.org | ГО «КримSOS» media@krymsos.com

Головнi проблеми ВПО | Дайджест | 11 сiчня 2017  
Головнi проблеми ВПО | Дайджест | 11 сiчня 2017  

Завантажити >>> http://bit.ly/2l1umSZ

Advertisement