Page 1

Г О Л О В Н I П Р О Б Л Е М И В Н УТ Р I Ш Н Ь О П Е Р Е М I Щ Е Н И Х О С I Б Спільний дайджест БФ «Право на захист», БФ «Восток-SOS», ГО «КримSOS»

Громадські організації та народні депутати працюють над Закопроектами щодо зниклих безвісти Послаблення військових дій на сході України не прибирає з порядку денного ряд важливих питань, які пов’язані з наслідками збройного конфлікту. Одне з яких – це зниклі безвісти. Питання до сьогоднішнього дня не має законодавчого врегулювання. Громадські організації та народні депутати працюють над двома проектами Законів що стосуються даної проблеми. Так 22 листопада був зареєстрований Законопроект №5435 «Про правовий статус осіб зниклих безвісти», який був зареєстрований народним депутатом Іриною Геращенко та її колегами, в тому числі головою парламентського комітету з євроінтеграції Марією Іонової. Текст був розроблений Міністерством з питань тимчасово окупованих територій, спільно з громадськими організаціями, в тому числі, Восток-SOS. «Цей Законопроект хороший, але в ньому не враховуються ряд речей, які ми вважаємо вкрай важливими, серед яких: соціальний захист родичів зниклих безвісти. Необхідно матеріально підтримувати сім’ї, які зіткнулися з такою проблемою. Найчастіше, саме чоловіки, годувальники сім’ї, стають тими, хто пропадає безвісти. Законопроект Ірини Геращенко пропонує збереження робочих місць за зниклим безвісти, але цього недостатньо. Думаємо, це буде одним з найскладніших питань, особливо на комітетських слуханнях в Міністерстві фінансів. Наступне – це питання насильницького зникнення, так як в 2015 році Україна приєдналася до відповідної Конвенції про захист усіх осіб від насильницьких зникнень 2006 року і відповідно до її положень повинна бути кримінальна стаття за насильницьке зникнення. В цілому, значна кількість людей зникли саме в зв’язку з насильницьким зникненням і не згадати їх у цьому списку було б неправильно», – коментує координатор правового напрямку Восток-SOS Олена Луньова. В результаті, 5 грудня зареєстровнаий альтернативний Законопроект № 5435-1, який розроблявся також юристами Восток-SOS, вніс народний депутат Мустаф Найєм. Даний проект Закону також регулює питання створення спеціальної комісії, яка буде займатися пошуком безвісти зниклих. Робота комісії, на відміну від положень Проекту Закону № 5435, здійснюється на постійній основі. Також до Комісії входять не тільки представники органів державної влади, центральні органи виконавчої влади, МВС, СБУ, а й громадські організації, що, на думку авторів альтернативного Проекту Закону, дозволить підвищити ефективність роботи Комісії.. На третій тиждень грудня Законопроекти будуть проходити слухання у парламентських комітетах, серед яких і Комітет з прав людини, і Комітет з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності.

Громадські організації вимагають від СБУ та МЗС відреагувати на відкриття представництва «ДНР» в Італії. 14 грудня в мережі з’явилася інформація про відкриття представництва так званої «Донецької народної республіки» в Італії. Офіс в напівпідвальному приміщенні відкрили в Турині вже відомі друзі Путіна – представники з крайньо правих партій «Вперед, Італія», «Ліга Півночі» і «Брати Італії», а також спільнот «Ломбардія-Росія» і «Венето-Росія». За повідомленнями в італійській, російській пресі можна скласти список учасників відкриття «представництва Донецької Народної Республіки в Італії». Серед низ зокрема, Джанмматтео Феррарі заступник голови Асоціації «Венето-Росія» та секретар цієї ж організації Лука Бертоні, Палмаріно Дзокателлізаступник голови Асоціації «Лобмардія-Росія», Елізео Бертолазі репортер Sputnik news та Джанна Ганча лідер Ліги Півночі в П’ємонті. «Російська Федерація продовжує щедро оплачувати туристичні поїздки представників крайньо правих європейських сил у Крим і на схід України, а також фінансує відкриття абсолютно фейкових «дипломатичних представництв» так званих «Д/ЛНР» в країнах Європи. Вже мали справу з подібними історіями в Чехії та Австрії, тепер в Італії. Співпраця російських пропагандистів з італійськими правими мала місце ще в березні 2014 року, коли Фабріціо Берто з правої партії «Вперед, Італія» був в якості «міжнародного спостерігача» на псевдореферендумі в Криму, восени 2014 року з його однопартійцями Алесандро Мусоліно і Луціо Маланом, а також з керівником PdL Алессандро Бертольди бу на псевдовиборах в «Д/ЛНР». Тому відкриття «представництва «ДНР» в Італії» всього лише продовження реалізації плану РФ по легітимації окупації і псевдореспублік», – коментує ситуацію Олександра Дворецька, глава правління Благодійного фонду «Восток-SOS». На сайті Міністерства закордонних справ України відсутня будь-яка реакція на відкриття «представництва» «Донецької народної республіки» в Італії». Проте, Посол України в Італії Євгеній Перелигін відреагував на позицію з боку італійських крайньо правих, зазначивши, що прізвища двох людей із списку є відомими, ці особи протягом 2015 та 2016 року здійснювали поїздки на територію окупованої «ДНР» та проти них введені санкції. Один з них представляє праву радикальну партію «Браття Італії» та вони самі себе назначили, але як юридична особа зі статусом такої організації не може бути. Представники Благодійного фонду Восток-SOS у відкритому зверненні до Міністерства закордонних справ України та Служби безпеки України звернулись з проханням вжити належних заходів для забезпечення оголошення даних іноземних громадян персонами нон-грата на території України, і передачі інформації про їх участь у протиправних діях як на території України , так і за її межами відповідним урядовим установам в Італії.

БФ «Право на захист» pr@r2p.org.ua | БФ «Восток-СОС» press@vostok-sos.org | ГО «КримSOS» media@krymsos.com

Головнi проблеми ВПО | Дайджест | 15 грудня 2016  

Завантажити >>> bit.ly/2iHVAPX

Головнi проблеми ВПО | Дайджест | 15 грудня 2016  

Завантажити >>> bit.ly/2iHVAPX

Advertisement