Page 1

Г О Л О В Н I П Р О Б Л Е М И В Н УТ Р I Ш Н Ь О П Е Р Е М I Щ Е Н И Х О С I Б Спільний дайджест БФ «Право на захист», БФ «Восток-SOS», ГО «КримSOS»

Восток-SOS здійснили моніторинг пунктів пропуску на сході України Похолодання прямо впливає і на ситуацію на лінії розмежування: багаточасові черги, перевірки під дощем та снігом стають реаліями життя тисяч людей. З 10 по 13 листопада було проведено моніторинг КПВВ: «Майорське», «Станиця Луганська», а також міждержавний пункт пропуску «Мілове». Значна кількість людей має різноманітні проблеми з перепустками, серед яких: сплив терміну дії, допущені помилки в іменах та прізвищах, сама процедура отримання перепустки вже є проблематичною, через бюрократію та технічні недоліки, відсутність будь-якого зворотнього зв’язку для покращення роботи впровадженої системи. Через що щоденно сотні людей не можуть перетнути лінію зіткнення. Це стосується, перш за все, незахищених верств населення, бо це ті люди, котрі перетинають лінію розмежування пішки чи автобусами. Наприклад, лише за пів години моніторингу на КПВВ в «Станиця Луганська» було зафіксовано недопуск 5 людей. Недопуски пов’язані зокрема з виходом терміну дії допуску, відсутністю перепустки або помилка в перепустках . «Неофіційні перевізники, не можуть висаджувати людей безпосередньо біля КПВВ «Майорське» і вимушені це робити за 500 метрів. З огляду на що, цю відстань нелегко долати особам похилого віку та людям з інвалідністю. Більшість людей вже звикли, що після перетину кордону на закритих пунктах пропуску, розташованих на неконтрольованій територій, на пункті пропуску «Мілове» на них складаються протоколи про адміністративне порушення передбачене статтею 204-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення. Раніше це питання людей дуже нервувало». – коментує координатор правових приймалень Восток-SOS на Сході України Левон АЗІЗЯН. Корупція на пунктах пропуску не є самобутньою проблемою, а радше наслідок ряду інших, котрі пов’язані с неможливістю швидкого та комфортного переходу лінії розмежування. Одним із ключовим факторів комплексного розв’язання ситуації є повне розуміння владою того, що відбувається на КПВВ на Сході України та прийняття дій щодо їх розв’язання.

Офіс Прокурора Міжнародного Кримінального суду говорить про наявність російської агресії в Україні 14 листопада 2016 року Офісом Прокурора Міжнародного кримінального суду ( МКС) був опублікований «Звіт про дії щодо попереднього розслідування», в якому, розглянуто питання, що стосується скоєних з 21 листопада 2013 року на території України злочинів, підсудних суду. Хоча Римський статут Міжнародного кримінального суду 2002 року не ратифіковано Україною, зазначені злочини підпадають під юрисдикцію МКС на підставі відповідних декларіцій Верховної Ради України від 17 квітня 2014 року та 8 вересня 2014 року та статті 12(3) Римського статуту. Прокурором зазначено, що рівень організації збройних угруповань так званих «ЛНР» та «ДНР» дозволяє вважати дані угруповання сторонами неміжнародного збройного конфлікту. Однак, у Звіті вказується, що наявні відомості свідчать про пряме військове протистояння між російськими збройними силами та урядовими силами України, що означає існування міжнародного військового конфлікту одночасно з неміжнародним. На даний час Офісом Прокурора вивчаються відомості, що свідчать про контроль над збройними угрупованнями на Сході України; якщо вони будуть підтверджені, то військовий конфлікт на Донбасі буде розглядатися Судом як міжнародний. Всього Канцелярією Прокурора задокументировано більше 800 випадків можливого скоєння таких міжнародних злочинів як злочини проти людяності та військові злочини. Прокурором зазначається, що з початку конфлікту загинуло близько 9578 осіб і поранено 22236 осіб, включаючи службовців збройних сил, членів військових угруповань і мирних жителів. Прокурором отримано повідомлення про інші інциденти, включаючи можливі вбивства або поранення мирних жителів вогнепальною зброєю. Також Прокурором отримано інформацію, що може свідчити про практику страт поранених та полонених осіб як українськими військовослужбовцями, так і учасниками збройних угруповань. У звіті Прокурор зазначає, що згідно з отриманої ним інформації, під час збройного конфлікту на Сході України як військовослужбовцями урядових сил, так і збройними угрупованнями, можливо, скоювались такі злочини, як тортури, жорстоке поводження, позбавлення волі у порушення основних норм міжнародного права, сексуальні та гендерні злочини. Прокурором зазначено, що для жертв конфлікту не надається в достатіій мірі підтримка зі сторони України. Офіс Прокурора МКС на підставі отиманої ним інформації від Уряду України, недержавних організацій та окремих осіб здійснює подальше вивчення ситуації щодо військового конфлікту на Донбасі.

Німеччина надасть 20 млн. євро для допомоги переселенцям у 2017 році Уряд Німеччини надасть 20 млн. євро для фінансування проектів будівництва та реконструкції житла для внутрішньо переміщених осіб. Про це йдеться у протоколі перемовин між урядами Німеччини та України від 4 листопада 2016 року. Відповідальним за розподіл цих коштів визначене Міністерство з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України. Гроші надаватимуться у вигляді грантів на підтримку проектів будівництва та реконструкції житлових приміщень для внутрішньо переміщених осіб. Загальна сума, про надання якої домовилися Уряди двох країн у рамках двостороннього Технічного та Фінансового співробітництва, складає 72 млн. євро. З них 57 млн. євро буде спрямовано на проекти фінансового співробітництва, 12 млн. євро – на технічне співробітництво. Також кошти будуть використані для здійснення реформ децентралізації, державного управління, а також для фінансування проектів місцевих громад з енергоефективності.

БФ «Право на захист» pr@r2p.org.ua | БФ «Восток-СОС» press@vostok-sos.org | ГО «КримSOS» media@krymsos.com

Головнi проблеми ВПО | Дайджест | 16 листопада 2016  

Завантажити >>> bit.ly/2ia7myM

Головнi проблеми ВПО | Дайджест | 16 листопада 2016  

Завантажити >>> bit.ly/2ia7myM

Advertisement