Page 1

Г О Л О В Н I П Р О Б Л Е М И В Н УТ Р I Ш Н Ь О П Е Р Е М I Щ Е Н И Х О С I Б Спільний дайджест БФ «Право на захист», БФ «Восток-SOS», ГО «КримSOS»

Переселенці зможуть брати участь у програмі “Доступне житло” у 2018 році. 7 грудня 2017 року відбулась зустріч представників НДО, що опікуються правами внутрішньо переміщених осіб, та головою правління Державного фонду сприяння молодіжному житловому будівництву Комнатним Сергієм Олександровичем. Зустріч була присвячена актуальному питанню участі ВПО в урядовій програмі «Доступне житло». Зокрема, Комнатний С.О. заначив, що Держмолодьжитлом розроблений проект постанови про продовження дії програми у 2018 році, а також повідомив, що Проектом Закону про Державний бюджет України на 2018 рік передбачено виділення 100 мільйонів гривень на виконання програми для ВПО (хоча Фонд запитував виділення 1 мільярда гривень), що дозволить 500-м сім’ям придбати житло на пільгових умовах. Крім того голова правління Фонду відповів на питання, що цікавлять переселенців при зверненні для участі у програмі. Так, ВПО не повинні надавати довідку про реєстрацію місця проживання, а також витяг з Державного реєстру прав на нерухоме майно повинен бути датований не пізніше, ніж за день до подання документів для участі у програмі.

Правозахисники розповіли про результати моніторингу виконання Плану заходів з реалізації Національної стратегії з прав людини. Публічне обговорення Плану відбулося 8 грудня 2017 року в Міністерстві юстиції України. На заході заступник Міністра юстиції Сергій Петухов представив Звіт про виконання у 2017 році Плану дій з реалізації Національної стратегії у сфері прав людини на період до 2020 року. В свою чергу, активісти організацій, що опікуються захистом прав переселенців, представили своє бачення стану виконання Плану, а також надали свої рекомендації. Так, за думкою юристки Благодійного Фонду «Восток-SOS» Ольги Аношкіної, позитивними моментами є створення у квітні 2016 року Міністерства з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб, збільшення розміру щомісячної адресної допомоги для людей з інвалідністю, а також участь переселенців у програмі «Доступне житло» та розробка інших житлових програм. «Проте, багато заходів, визначених Планом, виконувались незадовільно або формально. Тому, є нагальна потреба у внесенні змін до передбачених заходів у зв’язку з втратою актуальності. До прикладу, о 2015 році необхідним було збільшення розміру адресної допомоги для особливо уразливих категорій переселенців, але наразі назріла необхідність зміни підходів для нарахування цього виду допомоги – з фіксованої суми до кореляції із розміром прожиткового мінімуму – для всіх категорій ВПО», – зазначила юристка.

Голова Моніторингової місії ООН з прав людини в Україні наголосила на необхідності виплати компенсації або реституції за зруйноване житло Відсутність реституції і відновлення зруйнованої або пошкодженої нерухомості або виплати за неї залишилися одними з найбільш нагальних невирішених соціально-економічних проблем. Про це зазначила на презентації двадцятої доповіді Моніторингової місії ООН Голова Місії пані Фіона Фрейзер. Вона також наголосила на необхідності розробки єдиного реєстру пошкодженої або зруйнованої нерухомості. «У деяких районах поблизу лінії зіткнення місцеві військово-цивільні адміністрації перевіряють стан пошкодженої нерухомості тільки по конкретному запиту її власника. Як наслідок, є ймовірність того, що велика кількість пошкоджених або зруйнованих будинків не зареєстровані військово-цивільними адміністраціями, що може ускладнити отримання власниками компенсації або реституції в майбутньому», – зазначила Голова Моніторингової місії ООН. БФ «Право на захист» pr@r2p.org.ua | БФ «Восток-SOS» press@vostok-sos.org | ГО «КримSOS» media@krymsos.com

Головнi проблеми ВПО | Дайджест | 15 грудня 2017  
Головнi проблеми ВПО | Дайджест | 15 грудня 2017  

Завантажити >>> https://www.dropbox.com/s/dws0484hyzx8l95/18-brifer-vid-15-grudnya.pdf?dl=1

Advertisement