Page 1

Г О Л О В Н I П Р О Б Л Е М И В Н УТ Р I Ш Н Ь О П Е Р Е М I Щ Е Н И Х О С I Б Спільний дайджест БФ «Право на захист», БФ «Восток-SOS», ГО «КримSOS»

Ультиматум бойовиків. Відкриття пропускного пункту «Золоте» знову переноситься Більше року представники України в Мінську прикладають зусилля задля досягнення домовленості з представниками так званої «ЛНР» по відкриттю транспортного контрольного пункту в’їзду-виїзду у Луганській області у Золотому. Однак, щоразу вимоги бойовиків стають все менш реальними. Умов для відкриття пункту є три: 1. Облаштування КПВВ за кошти міжнародних організацій. 2. Розведення військ у районі Станиці Луганської. 3. Паралельне відкриття пункту пропуску у місті Щастя. «Якщо з першим пунктом вимог проблем не виникає, Червоний Хрест та інші донори готові надати необхідну допомогу, то обидві вимоги до української сторони суттєво погіршують оборонну здатність українських військових захищати населені пункти вздовж лінії розмежування. За відкриттям пропускного пункту в Щасті може послідувати втрата контролю над мостом через Сіверський Донець, що контролюється українськими військовими і є стратегічним» — коментує ситуацію Координатор відділу моніторингу Благодійного фонду «Восток-SOS» Євген Васильєв, — «Ми відвідали КПВВ „Золоте“ і відзначаємо, що українська сторона готова запустити на повну роботу пункту хоч сьогодні. Для цього є всі необхідні умови».

Депутати розглядатимуть президентські законопроекти по Донбасу Новий сесійний тиждень Верховної Ради України розпочався із підготовки до другого читання законопроекту Президента України #7163 «Про особливості державної політики із забезпечення державного суверенітету України над тимчасово окупованими територіями в Донецькій та Луганській областях». Комітет з питань національної безпеки і оборони через відсутність кворуму в понеділок, 6 листопада не зміг розпочати розгляд поправок до законопроекту. До доопрацювання президентської ініціативи долучилися представники всіх фракцій, надавши більше 800 поправок до тексту. «Дивлячись правки, що подані депутатами можна умовно поділити їх на три частини. Перша частина — це пропозиції від депутатів додати до проекту про тимчасово окуповані території Луганської та Донецької областей Автономну Республіку Крим та Севастополь і розширення дії закону на півострів. Друга частина правок стосується уточнень по нормам міжнародного права та позитивних зобов’язаннях України, включаючи додаткові гарантії для певних категорій населення. Остання група правок — технічні, згідно норм юридичної техніки» — коментує багатосторінкову порівняльну таблицю виконавча директорка Благодійного фонду «Восток-SOS» Олександра Дворецька. «Окрему увагу у правках, які подані до законопроекту хочеться надати потребі врегулювання статусу працівників закладів охорони здоров’я, що четвертий рік спільно з військовими опікуються безпекою на лінії розмежування. Останнє відвідування Луганської області, а також зустрічі з місцевими активістами чітко дають розуміння, що є потреба у додатковій підтримці медичних працівників. Відсутність відзнаки зі сторони держави їх старань призводить до того, що лікарі покидають населені пункти. Наші пропозиції — статус учасника війни медикам, що працюють в населених пунктах на лінії розмежування і статус учасників бойових дій тим, хто під час обстрілів загинув чи був поранений при виконанні службових обов’язків» — коментує Народний депутат України Світлана Заліщук. БФ «Право на захист» pr@r2p.org.ua | БФ «Восток-SOS» press@vostok-sos.org | ГО «КримSOS» media@krymsos.com

Головнi проблеми ВПО | Дайджест | 9 листопада 2017  
Головнi проблеми ВПО | Дайджест | 9 листопада 2017  

Завантажити >>> https://www.dropbox.com/s/ohfkz3degzz28jm/17-brifer-vid-9-lystopada.pdf?dl=1

Advertisement