Page 1

Г О Л О В Н I П Р О Б Л Е М И В Н УТ Р I Ш Н Ь О П Е Р Е М I Щ Е Н И Х О С I Б Спільний дайджест БФ «Право на захист», БФ «Восток-SOS», ГО «КримSOS»

Під будівлею Кабінету МІністрів в Києві правозахисники вимагали вирішення проблем переселенців. 6 вересня на площі перед Кабінетом Міністрів України відбулася акція «Сніжний ком проблем переселенців. Четвертий рік без відлиги». Під час акції юристи організацій, що надають допомогу внутрішньо переміщеним особам, влаштували приймальню біля стін Кабміну та надавали безкоштовні юридичні консультації для переселенців. Після цього представники громадських організацій провели брифінг і розповіли про найбільш актуальні проблеми у сфері забезпечення прав і свобод ВПО. «Ми вимагаємо прийняття декількох нормативних документів, які вже розроблені громадськістю, для того, щоб поліпшити становище внутрішньо переміщених осіб. Насамперед, це законодавство, яке дозволить громадянам України, що проживають на непідконтрольних Україні територіях отримувати свої пенсії. Ми також хочемо, щоб були внесені зміни до нормативно-правових актів про реєстрацію місця проживання ВПЛ і про отримання ними паспортів», — сказала під час свого виступу на брифінгу юристка БФ «Восток-SOS» Олена Луньова. Загалом, з початку конфлікту, представниками громадських організацій «Крим-SOS», «Донбас-SOS», благодійних фондів «Право на Захист» та «Восток-SOS» було надано 111748 консультацій, серед яких 45329 – кількість звернень, за якими ми надали консультації та вторинну правову допомогу за 2017 рік. Наприкінці акції «сніжний ком», зроблений з чисельних звернень переселенців до громадських організацій, був переданий представнику Кабміну.

Загальна кількість звернень від внутрішньо переміщених осіб щодо захисту прав та свобод з 2014 р

111748

Кількість звернень, за якими ми надали консультації та вторинну правову допомогу за 2017 рік

45329

5625 Свобода пересування (оформлення дозволів для переміщення)

8658 Виплати (соціальні та пенсійні)

8658

45329

Реєстрація оформлення документів, визнання фактів народження/смерті

16177 Інше

Парламентський комітет з безпеки та оборони розглянули законопроекти про тимчасово окуповані території 6 вересня відбулося засідання Комітету Верховної Ради України з безпеки і оборони, під час якої члени комітету розглянули Проект Закону № 6400 «Про тимчасово окуповану Російською Федерацією територію України» та альтернативні до нього Проекти Законів № 6400-1 «Про тимчасово окуповані Російською Федерацією та тимчасово непідконтрольні території України внаслідок збройного конфлікту з використанням терористичних угруповань, які отримують підтримку ззовні» та № 6400-2 «Про тимчасово окуповану Російською Федерацією територію України». За результатами розгляду законопроект № 6400 був відхилений, а альтернативні законопроекти рекомендовано направити на доопрацювання, і з цією метою буде створено робочу групу при Комітеті.

В Києві обговорили питання виплати пенсій в умовах збройного конфлікту В Києві 7 вересня пройшла конференція «Право на пенсію в умовах збройного конфлікту: міжнародний досвід та шлях України», організована Норвезькою Радою у Справах Біженців. До участі у конференції були залучені представники органів державної влади України, представники міжнародних організацій, національних НДО, експерти із різних країн, що знаходилися у ситуації збройного конфлікту — Грузії, Боснії і Герцеговіни, Молдови. Григорій Немиря, голова Парламентського комітету з питань прав людини, національних меншин і міжнаціональних відносин, в ході свого виступу зазначив, що питання виплати пенсії мешканцям території України, яка тимчасово непідконтрольна уряду, є, наразі, досить заполітизованим. Проте, він підкреслив свою повну підтримку Проекту Закону «Про внесення змін до деяких законів України щодо права на отримання пенсій окремим категоріям громадян» (реєстр. 6692)1. Разом із тим Григорій Немиря виказав своє занепокоєння із приводу часових рамок розгляду законопроекту, оскільки проект закону про державний бюджет України на 2018 рік вже розроблено, і без найскорішого прийняття законопроекту № 6692, є ризик того, що відповідні видатки не будуть закладені до бюджету держави. 1 Проект закону №6692 передбачає, зокрема, механізм виплати пенсії громадянам, які проживають на території України, що тимчасово непідконтрольна владі України, а також скасовує обмеження трирічного строку на отримання невиплаченої пенсії цими громадянами.

БФ «Право на захист» pr@r2p.org.ua | БФ «Восток-SOS» press@vostok-sos.org | ГО «КримSOS» media@krymsos.com

Головнi проблеми ВПО | Дайджест | 8 вересня 2017  

Завантажити >>> https://www.dropbox.com/s/wgm99ia82mgimr4/15-brifer-vid-8-veresnya.pdf?dl=1

Головнi проблеми ВПО | Дайджест | 8 вересня 2017  

Завантажити >>> https://www.dropbox.com/s/wgm99ia82mgimr4/15-brifer-vid-8-veresnya.pdf?dl=1

Advertisement