Page 1

Г О Л О В Н I П Р О Б Л Е М И В Н УТ Р I Ш Н Ь О П Е Р Е М I Щ Е Н И Х О С I Б Спільний дайджест БФ «Право на захист», БФ «Восток-SOS», ГО «КримSOS»

Найбільше проблем у переселенців виникає із перетином лінії зіткнення та оформленням «перепусток» За червень 2017 року до правових прйималень Восток-SOS звернулось 1013 заявників, з яких:

31%

Мешканці непідконтрольних територій Луганської та Донецької областей

41%

ВПО із Донецької області 69%

26%

ВПО із Луганської області

25%

Мешканці «сірої зони», місцеві жителі

7%

Тематика звернень Перетин лінії зіткнення, оформлення «перепусток»

53%

Соціальні виплати, пенсії

20%

Реєстрація актів цивільного стану, встановлення фактів народження та смерті

5%

Паспортні питання

5%

Продаж/купівля майна, виділення житла Трудові питання Iнші (гуманітарна допомога, бізнес та податки, комунальні платежі тощо)

7% 3% 7%

У Верховній Раді зареєстрований законопроект про додаткові заходи ідентифікації при отриманні біометричних паспортів. 22 червня 2017 року у Верховній Раді України був зареєстрований проект закону “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо ідентифікації особи для оформлення, видачі, обміну, визнання недійсними та знищення документів, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус”(реєстр.№ 6630). Даний законопроект містить ряд положень, що стосуються, зокрема, питання проведення ідентифікації осіб, стосовно яких відсутня інформація в наявних базах даних та картотеках заяв (або доступ до яких відсутній) територіальних органів та територіальних підрозділів ДМС, або яку не можливо ідентифікувати. У такому разі ці особи повинні будуть подавати оригінали (у разі їх відсутності - копії) документів, що посвідчують особу та підтверджують громадянство України та інші документи, в тому числі з фотокарткою (приписне свідоцтво, військовий квиток, посвідчення водія, пенсійне посвідчення тощо). При цьому перелік документів, які зможуть вимагати працівникм ДМС, не є вичерпним, що відкриває можливість для певних зловживань.Також пропонується збільшити термін для проведення процедури встановлення особи - з двох до шести місяців. Крім того автори законопроекту №6630 пропонують надавати ДМС доступ до банківської таємниці осіб, щодо яких проводиться процедура ідентифікації, верифікації чи встановлення особи. 6 липня 2017 року був зареєстрований альтернативний законопроект №6630-1 ”Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо ідентифікації особи для оформлення, видачі, обміну, визнання недійсними та знищення документів, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус, а також звільнення від сплати адміністративного збору за оформлення таких документів осіб, постраждалих в наслідок окупації або збройного конфлікту”, який здебыльшого дублює основний проект закону. Важливою відмінністю альтернативного проекту закону  є те, що у ньому передбачено звільнення ВПО, а також осіб, що зареєстрвоані на тимчасово непідконтрольній Уряду України території, від сплати адміністративного збору за оформлення паспорту громадянина України. Обидва законопроекти будуть розглянуті Комітетом у четвер, 13 липня, о 14.30.

До Тимчасового порядку контролю за переміщенням осіб через лінію зіткнення у межах Донецької та Луганської областей було внесено зміни 26 червня були внесені чергові зміни до  був врегульований порядок пропуску осіб, транспортних засобів та товарів до/з гуманітарно-логістичних центрів». Положення Тимчасового порядку врегулювали порядок доступу до ГЛЦ, створення яких було передбачено прийнятою раніше Постановою «Про затвердження Порядку переміщення товарів до району або з району проведення антитерористичної операції» № 99 від 01.03.2017 року. Положеннями Тимчасового порядку визначається порядок діяльності прикордонних нарядів ДПСУ та представників ДФСУ із пропуску осіб та транспортних засобів до ГЛЦ, а також порядок перевірки осіб та транспортних засобів, котрі слідують до/з ГЛЦ щодо дотримання норм, затверджених Постановою № 99 та Наказом Міністерства з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України «Про затвердження Переліку та обсягів товарів, дозволених для переміщення до/з гуманітарно-логістичних центрів та через лінію зіткнення» № 39 від 24.03.2017 року.

БФ «Право на захист» pr@r2p.org.ua | БФ «Восток-SOS» press@vostok-sos.org | ГО «КримSOS» media@krymsos.com

Головнi проблеми ВПО | Дайджест | 3 липня 2017  
Головнi проблеми ВПО | Дайджест | 3 липня 2017  

Завантажити >>> https://www.dropbox.com/s/kb9hmlz1z35ly21/13-brifer-vid-3-lypnya.pdf?dl=1

Advertisement