Page 1

■ Резонанс

| ¹136 (16 241) Ціна 3,5 грн

Вівторок | 6 грудня 2016 року |

■ Тема № 1

Читайте на на с. Читайте

3

»

Р Е К Л А М А

■ Тема № 1

Як подолати затримку в розвитку дитини, не виїжджаючи з ЛУЦЬКА? Спеціальна програма для дітей — в Луцьку:  перші слова та речення за 15 днів Лише з 9 по 26 грудня до Луцька приїдуть спеціалісти Київського Центру стимуляції мозку, які володіють сучасними методами нейромодуляції і стимуляції діяльності мозку. Усі фахівці пройшли відповідне навчання та отримали міжнародні сертифікати.

з 9 по 11 грудня — дні консультацій та обстежень з 12 по 26 грудня — курс лікування

ЦЬОГО РАЗУ ПРИЙМАЮТЬСЯ ПАЦІЄНТИ Катерина ЗУБЧУК, заслужений журналіст України

амо, не переживай, все буде добре...» — такі заспокійливі слова говорив щоразу у телефонній розмові Андрій Снітко, коли влітку 2014-го у складі добровольчого батальйону «Азов» був у зоні АТО на Сході України. $ його названа мати Раїса Халик вірила, що інакше й бути не може, — син же такий юний, тільки життя починається! На жаль, 20 серпня 18річний юнак загинув поблизу $ловайська. У домовині повернувся він додому, у Маневичі. Тут «оселилися» його вже посмертні нагороди. До них до-

«М

з аутизмом та розладами спектру аутизму; вадами розвитку мовлення; наслідками гіпоксичного ураження мозку; порушеннями уваги та пам'яті; порушеннями поведінки; затримкою та відставанням у розумовому розвитку; гіперактивністю; наслідками нейроінфекцій та пологових травм у дітей (віком від 1 року); ДЦП; порушенням моторики та координації рухів; станами після інсультів та травм; енурезом, енкопрезом.

лучиться і ось ця, найвища — звання Героя України, яке нещодавно Президент присвоїв наймолодшому «азовцю».

Закінчення на с.

6—7

»

Запишіться на прийом. Кількість місць обмежена. Внутрішня нагорода полку «Азов» «За мужність».

ДЛЯ ВОЛИНСЬКОЇ, РІВНЕНСЬКОЇ ТА ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТЕЙ ПРАЦЮЄ СПЕЦІАЛЬНО ВИДІЛЕНА ЛІНІЯ.

ТЕЛЕФОНУЙТЕ ПРЯМО ЗАРАЗ! 067E469E71E61, 050E305E20E27, 093E170E16E59 www. mindstimulation.com Ліцензія МОЗ України серії АЕ, №282410 від 12.03.2014р.

Р

Е

К

Л

А

М

А


2

РІДНИЙ КРАЙ

«Волиньнова» | 6 грудня 2016 Вівторок | ¹136

Погляд

www.volyn.com.ua

Доброго дня вам, люди!

Євгенія СОМОВА, редактор відділу соціального захисту газети «Волиньнова»

ВКНО РУБРИКИ:

Сонце сьогодні зійшло о 8.06, зайде о 16.15. День триває 8 годин 9 хвилин. Місяць у Водолії, Рибах (6.32). 7/8 дні Місяця. Новий Місяць 29 листопада.

ÇÀ ÇÁÈÒÊÈ ÂÈÐÎÁÍÈʲ ÇÀÏËÀÒßÒÜ ÑÏÎÆÈÂÀײ

чекаю пасажирку! Попередні малосніжні зими змусили ставитися до цьогорічної розкоші з повагою і пієтетом. Хтозна, чи довго той сніг проле# жить? У дітвори ж — особлива радість і бажання скористатися усіма засобами пересування од# разу, як на цій світлині Олександра Дурманенка.

Минулого тижня вкотре подорожчала горілка й інша алкогольна продукція — ром, віскі, джин і навіть шампанське, без якого не обходиться но) ворічний стіл. Півлітрова пляшка із 40)відсотко) вим вмістом спирту тепер коштує щонайменше 70 гривень. Стільки ж — шампанське. Українці, котрі завжди негативно реагують на підвищення цін, нинішнє сприйняли байдуже купую горілку лише на сімейні свята. І те, що подорожчала, мене особливо не хвилює. Заплачу трохи більше за пляшку, але від то# го сімейний бюджет не дуже постраждає, — висловив думку більшості непитущих один із покупців. Підвищуючи ціни на алкоголь, уряд сподівався вбити, як то кажуть, відразу двох зайців: збільшити надходження до державного бюджету і поліпшити здоров’я нації. Мов# ляв, маємо ж позитивний досвід Європи. Там діють за принципом: чим вища ціна спиртного, тим менше спожи# вання. Можливо, у цивілізованих і законослухняних країнах він і діє, але ж не в нас. Наївно було б думати, що українці після подорожчання алкоголю відмовляться від звички розслабитися за чаркою оковитої і доброю закус# кою. Боюся, щоб із підвищенням цін на спиртне не вийш# ло, як у старому анекдоті: — Горілка подорожчала… — Тату, то ти будеш менше пити? — Ні, сину. Ти будеш менше їсти. Після зростання вартості горілки не дуже вибагливий покупець перейде на самогон або контрафактну про# дукцію. Отже, збільшиться кількість отруєнь неякісним спиртним, яких і зараз чимало, бо ж в Україні кожна друга пляшка горілки фальсифікована. За офіційними даними, щодня помирає від алкогольного отруєння дев’ять чоловік. За місяць майже 270! Страшно, чи не правда? Горілкою за# раз торгують не лише бабусі#пенсіонерки, котрі влаштову# ють міні#гуральні на власній кухні. Окремі з них виробляють такий натурпродукт, що ого#го. Декотрі, правда, пришвид# шують процес — розбавляють спирт водою. Без будь#яких документів і ліцензій продають алкоголь сумнівної якості й різноманітні «розливайки» — кафе, бари… А виготовляють його нерідко у підпільних цехах. У Луцьку, скажімо, з почат# ку року працівники податкової поліції виявили і припинили діяльність аж п’яти таких «підприємств». Словом, марні сподівання, що після підвищення цін на алкоголь збільшаться надходження до бюджету країни. Навпаки, їх буде менше, бо знизиться виробництво про# дукції. Зате зростуть доходи тіньового бізнесу. Нелегальні продавці податків не платять. Тож продають спиртне де# шевше, ніж підприємства, які торгують на законних підставах. Останні несуть збитки і, щоб компенсувати їх, піднімають ціну на свою продукцію. А за їхні втрати і поши# рення контрабандної продукції змушені розраховуватися ми, споживачі. ■

МЕНИННИКИ: 6 — Григорій, Олександр, Олексій, Митрофан, Макар, Федір. 7 — Катерина, Августа, Симон, Порфирій, Євген, Прокіп, Марко, Семен.

6 грудня 1240 ðîêó монголо#татарська орда на чолі з ханом Батиєм за# хопила, спалила та зруйнувала Київ.

1956 ðîêó в Мельбурні під час XVI Літніх Олімпійських ігор (проходили з 22 листопада по 8 грудня) відбувся найскан# дальніший матч в історії водного поло: у півфіналі збірна СРСР зустрілася з угорською. За місяць до того Радянський Союз увів війська в цю країну. Угорці змагалися затято й виг# равали 4:0, але матч не був завершений через те, що між ко# мандами спалахнула бійка, басейн забарвився кров'ю. Зрештою збірна Угорщини стала чемпіоном.

7 грудня 1958 ðîêó відкрито новозбудований Луцький будинок культури. 1870 ðîêó помер Михайло Вербицький, український ком# позитор, хоровий диригент, громадський діяч, свя# щеник, автор Гімну України «Ще не вмерла Україна».

ДОБРА СПРАВА: у Підріччі — У час, коли звідусіль тільки й чути повідомлення про те, що якісь заклади закривають, ліквідовують, «оптимізу# ють», новина про відкриття сільського клубу й справді виглядає оптимістично. Сталася приємна подія цими днями у селі Підріччя, що в Камінь#Каширському районі. Символічну стрічку пе# рерізали голова облдержадміністрації Володимир Гунчик, голови райдержадміністрації Валерій Дунайчук і райради Віктор Сус, начальник відділу культури Євгенія Сидорчук та раковоліський сільський голова Володимир Ніщик. У новому клубі вже пролунали перші українські пісні й перші оплески, адже на урочистість зібралося чи не все село. А люди в цьому краї, це ми знаємо, дуже талановиті. Залишається додати, що такий важливий для села об'єкт, адже тут розмістилася ще й бібліотека, було зведе# но «з нуля» громадським способом за кошти районного бюджету. Будівельні роботи розпочались у червні 2015 ро# ку. Приміщення ж, де раніше розташовувався клуб, прос# лужило 80 літ і мало нагадувало храм сільської культури.

ЕКОНОМКА: регіон зустрічає

інвесторів Міжнародний форум за участю потенційних інвес# торів з Італії, Польщі, Хорватії, Швейцарії та інших країн цими днями відбувся у Рівному. В міському Будинку куль# тури у рамках форуму, названого «Велике Рівне. Інвес# тиційний потенціал», проведено одразу 11 презентацій потенційно цікавих бізнесменам майданчиків Рівного та області. Гостям також показали Рівненський аеропорт, Тараканівський форт, Дубенський замок та інші визначні місця краю. — Ключове завдання форуму — привернути увагу бізнесу до регіону, — сказав голова Рівненської облдер# жадміністрації Олексій Муляренко. — Ми відкриті до співпраці. Це інвестиції у майбутнє. Це робочі місця і над# ходження до місцевих бюджетів. — Великі надії на міжнародний форум покладає і керівництво Рівного, — зазначив секретар Рівнеради Сергій Паладійчук. — Його учасникам представлено по# над півсотні майданчиків для бізнесу. Це земельні ділян# ки, нерухомість у Рівному та області. Ми декларуємо, що готові презентувати інвесторам ті ресурси, які їх зацікав# лять. На форумі побував Валентин Ставський.

ЗГУБИ: поверніть лабрадора господині! — Уже місяць, як я втрати# ла спокій, — у редакційному кабінеті ледве стримує сльози жінка пенсійного віку. У лучанки пропав пес — лабрадор світлого золотис# то–персикового кольору, вік — два роки, відгукується на кличку Айс. Собака потребує особливого догляду і лікуван# ня. Тривалі пошуки й розвішу# вання оголошень, на жаль, не дали результату. Тож Марія Григорівна сподівається на газетну спільноту і просить повернути Айса або хоч підка# зати, де він знаходиться. Кон# тактний телефон 0500893280.

Заснована 27 вересня 1939 року. Газета виходить три рази на тиждень: у вівторок, четвер, суботу. Набрана і зверстана в комп’ютерному центрі газети «Волинь&нова» ЗАСНОВНИКИ: ОБЛАСНА РАДА, ТРУДОВИЙ КОЛЕКТИВ РЕДАКЦIЇ

www.volyn.com.ua Головний редактор Олександр ЗГОРАНЕЦЬ

МУДРСТЬ: те, що від Бога, не зневажаймо

новий клуб!

НАША АДРЕСА: 43025, Луцьк, просп. Волі, 13 volyn.nova@gmail.com, reklama.volyn@gmail.com

E)mail

Редакція залишає за собою право на літературне редагування надісланих матеріалів без узгодження з автором. Рукописи не повертаються й не рецензуються. Редакція може не поділяти думку авторів. Передрук або відтворення у будь)якій формі матеріалів, розміщених у газеті «Волинь)нова» чи на її інтернет)сторінці, без письмової згоди видання заборонено. Публікації під рубриками «Офіційно», «Політика», «Точка зору», «Секрет успіху», «Благодійність», «Економіка», «Актуально», «Добра справа», а також із позначкою –* – друкуються на правах реклами. За зміст рекламних матеріалів та листів, надісланих читачами, газета відповідальності не несе. Редакція залишає за собою право відмовити в розміщенні рекламної статті, якщо її зміст суперечить законодавству України, нормам моралі або може завдати шкоди виданню.

Уліцький Василь Михайлович Cвітліковська Галина Йосипівна Рузак Петро Макарович Римар Микола Анатолійович Наумук Сергій Васильович

72#39#89 72#20#07 72#38#94 72#38#94 72#51#02

Відповідальний секретар

Головний художній редактор Міщук Олександр Ярославович

72#06#66

МОВА: а що ж українці? Неділя — день спілкування по інтернету з ро# диною, яку доля порозкидала по світу. Чоловіко# ва племінниця поділилася ось такою новиною: «Приходить мій син–першокласник учора зі школи (родина, обоє українці, живе у Німеччині, їхній син Алекс із вересня ходить у німецьку шко# лу), миє руки і каже: — Мамо, а ти знаєш, якщо помруть усі німці, то з ними помре німецька мова! Бо мова — це НАРОД! Тому треба всім, хто тут живе, вчити і го# ворити німецькою мовою, щоб не пропали німці! Ось як навчають першокласників у Німеччині!» Щиро кажучи, якось коментувати цей епізод навіть не хочеться. Ми вже стільки паперу пере# вели, щоб переконати (а кого переконувати, світ давно живе за цими правилами і не збирається їх переглядати), що мова — це душа народу, що ніякої двомовності бути не може, бо саме ук# раїнська мова в Україні під загрозою, хоч як не парадоксально це звучить. І що змінилося від цих застережень, публікацій, голосінь інтелі# генції? Запитання навіть не риторичне.

ПОГОДА: після Катерини тримайся перини За прогнозом чергового інженера–синоптика обласного гідрометеоцентру Світлани Дриганюк, сьогодні хмарно з проясненням, невеликий сніг, на дорогах подекуди ожеледиця, місця) ми слабка хуртовина. Вітер західний, 7—12, місцями пориви 15—20 метрів за секунду. Темпе# ратура повітря по області — від мінус 2 до плюс 3, у Луцьку — від мінус 1 до плюс 1. У наступні дві доби очікується мінлива хмарність, 7)го — без опадів, 8)го — невеликий мокрий сніг, ожеледиця. Вітер західний, 5—10, 8#го — пори# ви 15—20 метрів за секунду. Температура повітря по області 7#го вночі 8—13, вдень 2—7 градусів морозу. 8#го — вночі 3—8 градусів нижче нуля, вдень від мінус 3 до плюс 2 градусів. За багаторічними спостережен# нями, найтепліше 6 грудня було в 1961 році — плюс 12, найхолодніше — 1978#го — мінус 15 градусів.

ВІДДІЛИ РЕДАКЦІЇ Головний бухгалтер Вдовиченко Тамара Федорівна

72#71#07

Культури Тимощук Ярослава Євгенівна

72#38#94

Місцевого самоврядування і сільського життя Гарбарчук Костянтин Володимирович 72#51#02

Спорту Флішаровський Роман Олександрович 72#61#21

Інформації Козюпа Мирослава Павлівна

Борох Сергій Іванович 72#06#66

72#51#02 Соціального захисту 72#38#94 Заступники відповідального секретаря Сомова Євгенія Володимирівна 72#06#66 72#06#66

На Красній площі екскурсант довго роздив# ляється, а потім запитує у поліцейського: — А чому Кремлівська стіна така висока? — А це, — відповідає страж порядку, — щоб ніяка сволота не перелазила. — Туди чи звідти?

Тел. 723894

Трофимчук Тамара Сергіївна

Харчук Олена Андріївна Банада Олеся Андріївна

АНЕКДОТ: суттєве уточнення

Ведуча рубрики Валентина ШТИНЬКО.

Приймальня 723894 Заступники головного редактора

«Рідна мова дається народові Богом, чужа — людьми, її приносять на вістрі ворожих списів». Василь ЗАХАРЧЕНКО, український письменник, лауреат Національної премії ім. Тараса Шевченка.

Економіки Лісова Алла Степанівна Освіти Занюк Лариса Віталіївна

Реклами і маркетингу 77#07#70

Листів і зв’язків із читачами Чапко Любов Вікторівна

72#06#66

Приватних оголошень 72#39#32 (244) 3#11#78 Тимощук Руслана Борисівна Фотокореспондент 72#38#94

Філюк Олександр Миколайович

72#06#66

Поточний рахунок редакції газети «Волинь#нова» 26008055458120 у ВГРУ КБ «ПриватБанк», МФО 303440, ЄДРПОУ 02471695 Друк офсетний. Обсяг 3 друк. аркуші

ПЕРЕДПЛАТНІ ІНДЕКСИ: Волинь — 61136,

Рівненщина — 61615 Реєстраційний номер КВ 7829 04.09.2003 р. Віддруковано: ТОВ «Поділля#Тер», м. Тернопіль, вул. Текстильна, 28 тел.: (0352) 52#27#37. http://a#print.com.ua

тираж 54100. зам. № 928.


www.volyn.com.ua

ФАКТИ, ПОДІЇ, КОМЕНТАРІ

■ Резонанс

«Волиньнова» | 6 грудня 2016 Вівторок | ¹136

3

ОВИНИ / Світ

Фото із сайту www.cripo.com.ua

ПОКАРАННЯ ЗА СИР ЙСЬК СЛЬОЗИ Ще один російський винищувач з авіаносця «Адмірал Кузнєцов» упав у Середземне море. Після виконання бойового завдання в Сирії Су"33 викотився за межі палу" би під час посадки. Інцидент стався через обрив троса аерофінішера. Пілот встиг катапультуватися. Раніше повідомлялося, що 14 листопада в Серед" земному морі розбився МіГ"29 з авіаносної групи «Адмірала Кузнєцова». Літак упав у воду, заходячи на по" садку. Пілот у цьому випадку теж встиг катапультуватись.

ТЕПЕР НАШ МАСОВО ПОЇДУТЬ НА ЗАРОБ ТКИ В ЗРАЇЛЬ? Ця близькосхідна країна готова прийняти 20 тисяч ук" раїнців для роботи у будівельній галузі. Підписано відповідну угоду. Процедуру відбору ізраїльські та ук" раїнські експерти будуть проводити спільно на базі Дер" жавної служби зайнятості. Подача документів та екзаме" ни для отримання робочої візи можливі у будь"якому об" ласному центрі. Тим часом ізраїльські політики анонсують черговий крок до співпраці – підготовку до працевлаштування ук" раїнських доглядальниць за людьми похилого віку.

В ДВАЖНИЙ ПРЕМ’ЄР СТАВ ЛЮДИНОЮ РОКУ

Чотирьох «копів» вбили прямо в цій машині, під яку ще, судячи з усього, було кинуто світлошумову гранату.

ÆÀÕ: ÏÎ˲ÖÅÉÑÜʲ ÏÅÐÅÑÒвËßËÈ ÏÎ˲ÖÅÉÑÜÊÈÕ Безпрецедентна трагедія сталася у селі Княжичі під Києвом, де під час операції із затримання грабіжників загинули відразу 5 правоохоронців, які в темряві відкрили вогонь не по злочинцях, а по своїх. Зараз експерти намагаються скласти у логічний ланцюжок події, але сходяться лише в одному: біда сталася через непрофесійні та неузгоджені дії керівництва МВС. Саме на їхній совісті — загибель людей та підрив репутації поліції Мирослава КОЗЮПА

ело Княжичі розкинулося за 30 кілометрів від столиці, во" но більше схоже на літні рези" денції багатіїв: великі будин" ки, доглянуті подвір’я, активне будівництво. І хоча взимку половина помешкань пустує, все ж населений пункт привертає увагу злодіїв. Про банду грабіжників тут говорять уже понад два роки. Більше того, кажуть, начебто злочинці переодягалися у поліцейську форму і навіть показува" ли фальшиві посвідчення. У ніч на неділю група оператив" ників стежила за бандою, що мала приїхати в село з метою пограбуван" ня. Несподівано у сусідньому будинку спрацювала сигналізація, на яку миттєво відреагувала державна служ" ба охорони (ДСО). Її працівники, огля" нувши територію, виявили двох лю" дей і, прийнявши їх за злочинців, по" садили в машину для встановлення особи. Саме тоді на виручку затрима" ним прибули бійці спецзагону поліції КОРД. Хто зробив перший постріл – ще доведеться з’ясувати слідчим. Але, за офіційним повідомленням, усі, хто був в автомобілі, вбиті майже впритул пострілами в голову. Маши" на, до слова, мала відповідне марку" вання, а всі поліцейські підрозділу ДСО були у спецзасобах та бронежи" летах і з вогнепальною зброєю – як автоматичною, так і пістолетами. Зрозуміло одне: трагедії вдалось би уникнути, якби дії цих структур бу" ли злагодженими. Джерела в органах МВС відсутність координації не запе" речують. Мовляв, останнім часом у районному управлінні стали масови" ми випадки витоку інформації, тож чим менше людей про спецоперацію знає, тим більше у неї шансів бути успішною. Однак у Княжичах такий підхід став фатальним. Генерал"лейтенант міліції у відставці, а нині голова Закарпатської

С

ОДА Геннадій Москаль зазначив, що для знешкодження банди має готува" тися спеціальна операція із деталь" ним планом та створенням коорди" наційного штабу, який цілодобово відслідковує події та реагує на непе" редбачувані виклики. «Я на 99,9 відсотка впевнений: не існувало ні

поліції, у тому числі й реформування Національної поліції і системи МВС в цілому, тож через останні резонансні події міністр повинен піти у відставку. З такими вимогами біля будинку чи" новника представники громадськості в неділю палили фаєри. Однак на той час Арсен Аваков перебував із робо" чим візитом у Канаді… Натомість Президент Петро По" рошенко зібрав екстрену нараду, на якій висловив сподівання, що дуже швидко істину встановлять, а винних у видачі наказів притягнуть до відповідальності. «Поліція сьогодні потребує підтримки і довіри сус" пільства. Найкращі поліцейські відда" ють своє життя для забезпечення ми" ру та спокою в країні», – наголосив глава держави.

плану спецоперації, ні самого штабу! Трагедія сталася через відсутність співпраці між різними структурами», – прокоментував чиновник. За його словами, розбалансування служб до" пущено в ході реформи поліції, внаслідок якої єдиний керівний центр МВС зруйновано, професіоналів, які мали величезний досвід оперативної роботи, вигнали, бо вони не пройшли так звану атестацію, а на їхнє місце набрали недосвідчених людей, які не можуть професійно спланувати спе" цоперацію й кидають під кулі своїх підлеглих. Підтримує таку позицію і колишній радник міністра внутрішніх справ та журналіст Костянтин Стогній, а ще до" дає: «Справжні злодії з боку з поди" вом спостерігали за цим місивом, а потім втекли на двох джипах». До сло" ва, згодом їх затримали у Києві. У них вилучили чималий арсенал зброї та боєприпасів. Як повідомив виконувач обов’язків глави Нацполіції Вадим Троян, до складу злочинної групи вхо" дили кілька осіб, серед яких – раніше судимі за розбої та особи, які працю" вали або причетні до МВС. Тим часом активісти зазначають, що Аваков є відповідальним за провал процесу атестації співробітників

»

Під час цієї бійні загинули началь" ник відділу управління новостворено" го спецпідрозділу КОРД Віталій Ва" лецький, оперативники Київського главку поліції Юліан Рудько та Олек" сандр Маніца, молодші інспектори Броварського відділу управління поліції охорони Євген Куртєв та Сергій Орлов. ■ Р Е К Л А М А

НОВИЙ ПРЕЗИДЕНТ АВСТР Ї МАЄ УКРАЇНСЬКЕ КОР ННЯ Популісти та націоналісти, які здобувають дедалі більшу підтримку в Європі, спіткнулись на Австрії, хоч і були за крок до тріумфу. Так, на виборах президента цієї країни у неділю за кандидата від ультраправої Партії сво" боди Норберта Гофера проголосувало 48,32% виборців. Поміркованішого Ван дер Беллена підтримало 51,68% австрійців. До слова, новий глава держави має українське коріння. Його прадід Максиміліан Георг Рейманн наро" дився у 1826 році в Полтавській губернії.

ХТО ЗАМ НИВ КАР МОВА В УЗБЕКИСТАН ? Президентом країни обраний прем'єр"міністр та в. о. глави держави Шавкат Мірзійоєв. За даними ЦВК, він здобув перемогу, набравши 88,61% голосів. Нагадаємо, що багатолітній очільник Узбекистану Іслам Карімов помер 2 вересня цього року.

■ Цитатник

«

Îñòàíí³ì ÷àñîì ó ðàéîííîìó óïðàâë³íí³ ñòàëè ìàñîâèìè âèïàäêè âèòîêó ³íôîðìàö³¿, òîæ ÷èì ìåíøå ëþäåé ïðî ñïåöîïåðàö³þ çíàº, òèì á³ëüøå ó íå¿ øàíñ³â áóòè óñï³øíîþ. Îäíàê ó Êíÿæè÷àõ òàêèé ï³äõ³ä ñòàâ ôàòàëüíèì.

Популярний журнал «Тайм» назвав людиною 2016"го прем'єр"міністра Індії Нарендра Моді. Він набрав 18% голосів і випередив чинного та новообраного прези" дентів США Барака Обаму і Дональда Трампа, а також главу «WikiLeaks» Джуліана Ассанжа, у яких по 7% голосів. Нагадаємо, що місяць тому Нарендра Моді провів в Індії резонансну реформу: без попередження в цій країні заборонили обіг купюр номіналом 500 та 1000 рупій – найбільш популярних. Це зроблено для боротьби з ко" рупцією, адже більшість готівкових заощаджень нечисті на руку чиновники тримають саме в цих банкнотах.

³òàë³é ÏÎÐÒͲÊÎÂ, æóðíàë³ñò, íàçâàâ Þë³þ Òèìîøåíêî, ÿêà íà êàíàë³ Ñàâ³êà Øóñòåðà çàõèùຠòåëåêàíàëè «112» ³ «NewsOne», îäíèì ³ç íàéá³ëüøèõ îñîáèñòèõ ðîç÷àðóâàíü, ÿê³ éîìó äîâåëîñÿ ïåðåæèâàòè:

«

Я знаю, що в політиці кордонів немає, але Юлія Володимирівна і це перейшла. «112 канал», Юліє Володимирівно, влаштовував провокації проти активістів Майдану, був створений для дезінформації і наклепів. Телеканал «NewsOne» щоденно, 24 години на добу, переконує своїх глядачів, що всі наші зусилля зі зміни країни, все протистояння з Росією – марні. «112 канал» пов'язують із Захарченком, «м'ясником Майдану». «NewsOne» – з Азаровим, але й Мураєв із Рабиновичем – не краще. Та справа не тільки в цьому. Справа в тому, Юліє Володимирівно, що будь-яка відозва Майдану за ваше звільнення сприймалася людьми з недовірою. Що її буквально проштовхували на мітингах Турчинов, Яценюк і Таня Чорновіл. А люди вважали, що ви таке ж породження олігархічної системи, як Янукович. Чи не тому, що їх переконували в цьому серед інших бродячий цирк Савіка Шустера чи телеканал «Інтер»? Якби ми не зламали цю систему, ви до сих пір би сиділи, Юліє Володимировно. А Шустер вів би свої програми і скакав би по пеньках із Януковичем разом з іншими пристосуванцями. І був би як сир у маслі. А ми – чесні журналісти – захищали вас як політичного в'язня. Кожен із нас заплатив за це. А тепер ще й ви витерли об нас ноги. Соромно, Юліє Володимирівно.

»

(За повідомленнями інтернет"сайтів «Українська правда», «Кореспондент», «ГПУ», «Експрес», «Високий Замок»).

Більше новин — на сайті volyn.com.ua


4

«Волиньнова» | 6 грудня 2016 Вівторок | ¹136

ОВИНИ / Україна ДОБКН ВИМАГАЄ ВД’ЄДНАТИ ЗАХДНУ УКРАЇНУ Екс–губернатор Харківщини переконаний, що східні регіони не мають жодного стосунку до Євромайдану, тому країну необхідно розділити. «Цей ідіотизм уже б’є через край. З такими психопатами соромно жити в одній дер$ жаві. Потрібно скасовувати пакт Молотова – Ріббентропа! Нехай провалюють!» – написав Добкін у «Твіттері». Таке сепаратистське гасло він висловив, коментуючи акції про$ тесту в Києві. «Вони реально інші люди. Ви уявляєте, що у них в голові замість мозку, якщо вони труни по Києву ката$ ють?!» – додав він.

ФАКТИ, ПОДІЇ, КОМЕНТАРІ

■ Кримінал

ʳëåð íå âò³ê â³ä â³äïîâ³äàëüíîñò³ Співробітника Рівненського слідчого ізолятора вбили на замовлення ФСБ Росії. Про це заявив Генпрокурор Юрій Луценко Валентин СТАВСЬКИЙ

агадаємо, резонансний злочин трапився у Рівно му 16 вересня цьо го року в од ній з багатопо

Н

БУДИНОК НАРДЕПА ОБСТРЛЯЛИ З ГРАНАТОМЕТА Серед ночі на помешкання Ігоря Котвіцького, який є бізнес–партнером міністра внутрішніх справ України Ар$ сена Авакова, напали невідомі, які після пострілу з грана$ томета відразу утекли з місця злочину. Сам парламентар і його родина не постраждали, легкі поранення отримала охорона будинку. Колеги політика з «Народного фронту» заявили, що вони розцінюють цей злочин як замах на жит$ тя депутата Верховної Ради і вимагають надати йому дер$ жавну охорону. Крім того, вони оцінюють ситуацію як тиск та намагання залякати усіх членів партії. До слова, Ігор Котвіцький забув задекларувати за 2014 рік 970 920 000 гривень, виведені, як писали ЗМІ, через «Ощадбанк» до Панами. А у звітності за 2015 рік вказав купівлю дорогого брендового одягу і сумки майже на 600 тисяч гривень.

ОНИЩЕНКО КАЖЕ, ЩО «КУПЛЯВ» ПРЕЗИДЕНТУ ГОЛОСИ Нардеп–утікач розповів, що будував свій «бізнес» за сприяння глави держави Петра Порошенка і лідера «Батьківщини» Юлії Тимошенко. Зокрема, на вимогу Пре$ зидента Олександр Онищенко «купував» голоси окремих обранців і партій, а під час прем’єрства Юлії Володи$ мирівни «придбав» у неї посаду міністра екології для Ігоря Шевченка, який потім «віддячував» йому. Аби стати народ$ ним депутатом, стверджує політик, він заплатив високо$ поставленому парламентарю 6 мільйонів доларів. Також протягом десяти місяців він фінансував наклепницьку кампанію проти екс–прем’єра Арсенія Яценюка, загалом витративши на це 30 мільйонів доларів. Адвокат Онищен$ ка каже, що його клієнт передав компромат на Порошен$ ка в обмін на гарантії, що в рамках справи про розкрадан$ ня коштів при продажі газу його не турбуватиме НАБУ і САП, як і в справі підкупу депутатів.

НОВА ПОСЛУГА: ЗАПЛАТИ –  ЗА ТЕБЕ ПОМОЛЯТЬСЯ У Львові через термінал для оплати послуг та попов$ нення рахунків можна замовити молитву. Про це написав у «Фейсбуці» Ігор Зінкевич – депутат Львівської міської ра$ ди та координатор групи «Варта$1». Віруючі можуть обра$ ти, яку молитву замовити: за здоров’я, за перемогу над ворогом або повернення додому живим. Ця пропозиція сусідить по діагоналі з оголошеннями про винаймання квартири подобово чи погодинно. Цікаво, що отримува$ чем коштів є фізична особа – підприємець Гончар О. Л., рахунок якої відкрито у Черкасах.

НЕ ВИСТАЧАЄ СТАЖУ – ДОКУПТЬ Щоб вийти на пенсію, потрібно відпрацювати 30 років жінкам і 35 – чоловікам. Якщо ж необхідного стажу нема, то за нього можна буде доплатити, укладаючи відповідні договори із органами ДФС. Про це повідомила експерт з питань соціальної політики Інституту суспільно–еко$ номічних досліджень Маріанна Онуфрик. Забезпечити собі необхідний для виходу на пенсію страховий стаж можливо буде кількома способами, а от час, з якого він на$ раховуватиметься закріпили остаточно – 1 липня 2000 ро$ ку. «Якщо ж людина не бажає доплачувати чи не має такої можливості, тоді в неї пенсійний вік піднімається автома$ тично, тобто якщо ви менше 20 років, але більше 15 (нап$ риклад, 16) сплачували внески до Пенсійного фонду, зна$ чить, ви маєте право вийти на пенсію у 63$літньому віці. Якщо ж менше 15 років – то у 65$літньому», – пояснила Онуфрик.

■ Цитатник Àíäð³é Á²ËÅÖÜÊÈÉ, êîìàíäèð ïîëêó «Àçîâ», ââàæàº, ùî óêðà¿íñüêà âëàäà ïðîÿâèëà êîìïëåêñ íåïîâíîö³ííîñò³ ó ïèòàíí³ ÿäåðíî¿ çáðî¿:

«

Леонід Кравчук сказав, що коли ми мали ядерну зброю – нагадували мавпу з гранатою. Так він оцінив країну, чиї сини вивели людство у космос. У якій вперше розщепили атом. І де народилися Корольов, Ціолковський, Шагрей, Кибальчич. У сучасній ситуації Україні важко створити нормальну армію, не говорячи про ядерну зброю. Але, якщо хочемо і збираємось робити Україну повноцінною країною і вагомим геополітичним гравцем, ядерна зброя – це залізна гарантія від подібних ситуацій, які трапилися в Криму і ще досі тривають на Донбасі.

»

(За повідомленнями інтернет$сайтів «Українська правда», «Кореспондент», «ГПУ», «Експрес», «Високий Замок»).

Більше новин — на сайті volyn.com.ua

www.volyn.com.ua

верхівок на вулиці Відінській. Місцева мешканка по бачила на сходовій клітці зак ривавленого чоловіка. Поряд лежав пістолет із глушником і 8 гільз. За фактом умисного вбивства було від крито кримінальне провадження. Правоохоронці розпочали пошуки вбивці. А нещодавно під час спроби пе ретину державного кордону був зат

риманий один із підозрюваних — Іван Смородінов, житель Маріуполя. Він намагався перейти до Росії з те риторії Харківської області. Слідчим підозрюваний повідомив, що вчинив вбивство на замовлення ФСБ Росій ської Федерації, оскільки рівненсь кий правоохоронець раніше прохо див військову службу у спецпід розділі Збройних сил України в зоні АТО. ■

«

ϳä ÷àñ ñïðîáè ïåðåòèíó äåðæàâíîãî êîðäîíó áóâ çàòðèìàíèé îäèí ³ç ï³äîçðþâàíèõ — ²âàí Ñìîðîä³íîâ.

»

■ Заява

«ОЧЛЬНИКУ ОБЛАСНОЇ «БАТЬКВЩИНИ» ВЖЕ ПОРА ВИДАТИ КВИТОК ПАРТЇ «СОЛДАРНСТЬ» *

Ми, депутати Волинської обласної ради, члени фракції ВО «Батьківщина» Ігор Лех, Василь Столяр, Андрій Турак, Анатолій Бусько, Галина Йовик, Роман Карпюк, Валерій Курстак, Алла Лісова та Володимир Яренчук, стурбовані внутріпартійною ситуацією, яка складається в обласному партійному осередку. З подачі його голови Олега Кіндера всупереч партійній дисципліні відбуваються згубні процеси, брудні політичні ігри, які мають негативний вплив не лише на депутатів, а й на простих волинян оловними причинами про$ тистояння між Олегом Кіндером, його прибічника$ ми (депутатами Волиньра$ ди Людмилою Кирдою, Валенти$ ною Касардою, Сергієм Слабен$ ком) та нами є: — звільнення Валентини Ка$ сарди з посади голови фракції ВО «Батьківщина» у Волиньраді та об$ рання на її місце Василя Столяра; — створення КП «Волиньпри$ родресурс». Хотіли б наголосити на тому, що ці причини Олег Кіндер визнає та сам неодноразово їх називав. Ми, 9 депутатів, членів фракції ВО «Батьківщина», із 12, підтрима$ ли рішення відсторонити Валенти$ ну Касарду від виконання обов’язків голови фракції, оскільки вважаємо, що вона не відповідає цій посаді, бо ще минулої каденції 2 квітня 2015 року під час голосу$ вання не підтримала проект рішен$ ня Волиньради про вжиті заходи щодо утисків майданівців. Хоча ми добре знаємо, що вона вчинила так, бо «танцювала» під дудку регіоналів. До речі, це не єдиний випадок, коли Валентина Касарда голосувала так, як прорегіонівська більшість. Це ганьба — не підтри$ мати розслідування утисків проти майданівців! Тепер же вона актив$ но намагається очистити свою заплямовану співпрацею з регіоналами репутацію, нібито до$ помагаючи учасникам АТО та авто$ майданівцям. Також вважаємо неприйнят$ ною поведінку Валентини Касар$ ди, яка, будучи головою фракції, перед початком сесійного засідання показала нам для оз$ найомлення порядок денний, де було відмічено, яким чином фракція ВО «Батьківщина» повин$ на голосувати за кожне, навіть дріб’язкове, питання. Мовляв, так вирішив Олег Кіндер і ми повинні так голосувати. Ми не можемо по$ годитися на такі маніпуляції,

Г

оскільки вважаємо, що Олег Кіндер не володіє ситуацією, яка є в області, не є депутатом обласної ради, відтак не може об’єктивно оцінити кожен проект рішення, а тим більше, вказувати, як за нього голосувати. На нашу думку, Олегу Кіндеру давно пора видати партійний кви$ ток партії «Солідарність», бо як Ка$ сарда «загравала» з Партією регіонів, коли та була при владі, так Кіндер сьогодні прислужує во$ линському губернатору, члену

громади та не матиме корупційної складової. Нагадаємо, що беззаконня з бурштиновими покладами торкну$ лося не лише Волині, а й Жито$ мирщини. Проте там з ініціативи голови обласної партійної ор$ ганізації ВО «Батьківщина», яка донедавна була головою Жито$ мирської облради, Анжеліки Ла$ бунської без супротиву було ство$ рене таке ж комунальне під$ приємство «Бурштин Полісся». У нас же за таку ініціативу Кіндер виключає з партії, відверто пока$ зуючи, що він на боці тих, хто не хоче прозорості в питанні надр, передовсім у видобуванні буршти$ ну. Прикро, що центральний штаб ВО «Батьківщина» не помічає, яким чином голова обласної парт$ організації Олег Кіндер вислу$ жується перед волинським губер$ натором, давно ставши маріонет$ кою у його руках. Крім того, ми вважаємо, що Кіндер своїми корупційними діями заслуговує на серйозне покаран$ ня. Це добре відомо і цим успішно користується Волинська ОДА, ви$

«

Ïðèêðî, ùî öåíòðàëüíèé øòàá ÂÎ «Áàòüê³âùèíà» íå ïîì³÷àº, ÿêèì ÷èíîì ãîëîâà îáëàñíî¿ ïàðòîðãàí³çàö³¿ Îëåã ʳíäåð âèñëóæóºòüñÿ ïåðåä âîëèíñüêèì ãóáåðíàòîðîì, äàâíî ñòàâøè ìàð³îíåòêîþ ó éîãî ðóêàõ.

«Солідарності», підтримуючи всі його кроки, які подекуди супере$ чать здоровому глузду та абсолют$ но не йдуть на користь краян. Яск$ равим прикладом цього є позиція голови волинської «Батьківщини» щодо створення КП «Волиньпри$ родресурс», основна мета якого – впорядкування видобутку буршти$ ну, піску, торфу та інших корисних копалин, лісових вирубок тощо. Проект рішення про створення ко$ мунального підприємства вніс на розгляд сесії батьківщинівець Ігор Лех, проти котрого з подачі Кінде$ ра розпочали внутріпартійну війну, як і проти нас, — тих депутатів, які його підтримали. Цілком очевидно, чому Олег Кіндер та його прибічники висту$ пили проти створення КП «Во$ линьприродресурсу» — адже таку позицію займала фракція «Солідарність». І це при тому, що Юлія Тимошенко наголосила, що створення таких комунальних підприємств можливе, якщо воно дійсно працюватиме на користь

»

користовуючи «гріхи» Кіндера у своїх партійних цілях для того, щоб в обласній раді створити біль$ шість, лояльну до губернатора. Зважаючи на викладене вище, ми звертаємося до партійного керівництва, до Юлії Тимошенко з проханням дати належну оцінку діям Олега Кіндера, який швидки$ ми темпами, на нашу думку, ни$ щить обласний партійний осере$ док. Юлія Володимирівна у Києві досі оточена зрадниками, але про$ довжує боротьбу за правду та справедливість. І в той час, коли вона сиділа у в’язниці, такі прис$ лужники, як Олег Кіндер, Валенти$ на Касарда, під стягами «Бать$ ківщини» комфортно себе почували у «регіонівському» середовищі. То$ му не можна допустити, щоб в ото$ ченні лідера ВО «Батьківщина» про$ довжували перебувати люди, які, користуючись рейтингом партії, роблять собі ім’я, паралельно зраджуючи та знищуючи партійну структуру на Волині. ■


ФАКТИ, ПОДІЇ, КОМЕНТАРІ

www.volyn.com.ua

«Волиньнова» | 6 грудня 2016 Вівторок | ¹136

ОВИНИ / Волинь

■ Прошу слова

²ãîð ÂÎËÎØÅÍÞÊ:

«Îðãàíè ì³ñöåâîãî ñàìîâðÿäóâàííÿ â³äïîâ³äàëüí³ ïåðåä âèáîðöÿìè ³ äåðæàâîþ» *

итання реформування ор ганів влади назріло вже давно. Адже нинішня тери торіальна організація не ефективна. Добровільне об’єднання громад, на яке покладали великі надії, поки що теж не дає очікуваних резуль татів. Річ у тім, що адмінреформа, як і будьяка інша, потребує своїх вико навців та глибокого розуміння суті здійснюваної політики. Про те, як відбувається перебудова системи влади, напередодні Дня місцевого са моврядування наша розмова з ліде ром аграрного руху на Волині, голо вою Волинської регіональної ор ганізації Аграрної партії України Іго рем Волошенюком. — Реформа органів місцевої влади є темою номер один у сис* темі державної політики. Проте хіба раніше в Україні не було са* моврядування? — Звичайно, було. Але дуже об межене. Щоб зробити щось корисне у своєму місті чи селі, місцевій раді треба мати на це кошти. А власних фінансових ресурсів майже не було. Ті податки, що їх сплачували підприємства і люди, які там працю ють, майже повністю забирали в держказну. Тоді чиновники з центру визначали – кому і скільки. Часто рішення, чи давати на місцеві потреби гроші, приймали через систему відкатів та хабарів. Так було на всіх рівнях державного управління: в міністерствах, обласних адмініст раціях, районних. Внесення «пода чок» у вигляді різного роду субвенцій щороку – це своєрідний натяк на те, що слід бути покірними. Насправді існувало не самоврядування, а ко рупційна вертикаль, яку постійно «удосконалювали». Тож місцеві орга ни влади якщо й могли якось діяти, то лише всупереч системі, а не завдяки їй. — На ваш погляд, у якому нап* рямку здійснюються зміни? — Започаткована реформа місце вого самоврядування є довгоочікува ною відповіддю на суспільні запити щодо руйнування жорстокої цент ралізованої системи. Хочу застерег ти, що спостерігаємо спробу зберег ти або адаптувати до сучасних умов ієрархічну фінансову та адміністра тивну монополію – як на рівні центру, так і на рівні регіону. У цьому вбачаю одну з найсерйозніших загроз дер жавності. Скільки б ми не говорили про зміни, чиновник обов’язково буде лобіювати чиїсь інтереси. Тому одним із найперших результатів реформи мав би бути прозорий механізм вирішення адміністративних питань без бюрократичних структур, що тіль ки створюють конфлікти та перешко

П

ди. Проте без чіткого моніторингу та опера тивного врахування на законодавчому й урядовому рівнях усіх проблем, із якими зіткнулися перші об’єднані територіальні громади на місцях, будь яка навіть найліпша тео ретично рефор ма приречена. — Якою має бу* ти бюджетна децент* ралізація в системі роз* поділу повноважень? — Метою успішного функціонування територіальних гро мад має бути передусім забезпечен ня спроможності органів влади са мостійно за рахунок власних ресурсів і внутрішніх резервів вирішувати усі питання місцевого значення. Прос тішими словами, місцеве самовряду вання – це коли жителі в містах або селах самі залагоджують свої пробле ми. Почати необхідно з принципу коли більшість коштів залишається на місцях, бо саме місцева влада є найб лижчою до людей і покликана вирішу вати основні господарські питання. Слід визначити, скільки ресурсів тре ба на кожному рівні, та оновити бюд жетну систему. Громади повинні мати власні бюджети, об’єднувати зусилля задля нових можливостей для по дальшого розвитку. Чим більше

«

ЗА ДОБРУ ПРАЦЮ — ВИСОКІ ВІДЗНАКИ На щотижневій оперативній нараді голова Волинської облдержадміністрації Володимир Гунчик вручив державні нагороди Кость ГАРБАРЧУК

окрема, Указом Президента України головно му інженеру публічного акціонерного товари ства «Теремно Хліб» Валерію Басюку прис воєно почесне звання «Заслужений працівник про мисловості України», головному режисерові Во линської обласної філармонії Валентині Москалюк — почесне звання «Заслужений працівник культу ри», а завідувачу трупи Волинського академічного обласного театру ляльок Петру Савошу оголошено подяку прем’єр–міністра України. ■

З

Аграрна партія України виступає за надання громадам не лише ширших повноважень в управлінні, але й більше необхідних для цього фінансових та організаційних ресурсів Дарина БОРИСЮК

5

І НЕ ХОВАВСЯ З НАРКОТОЮ ВІД БАТЬКІВ Наряд поліції охорони отримав повідомлення по лінії 102 про конфліктну ситуацію в одній із квартир багатоповерхівки на проспекті Відродження в Луцьку Анна ПАВЛОВСЬКА

осподиня помешкання розповіла поліцейським, які прибули на виклик, що між її чоловіком і си ном виник конфлікт. А його причина — те, що син курить у квартирі якесь зілля. І справді, оглянув ши з дозволу батьків кімнату молодого чоловіка, пра воохоронці виявили на видному місці 4 пакети із подрібненою речовиною зеленого кольору рослин ного походження, зовні схожою на марихуану, та пристрій для її куріння. Наряд викликав слідчоопе ративну групу Луцького відділу поліції. Слідчі провели детальний огляд місця події та вилучили все це «доб ро», яке належить синові заявників, 29річному луча нину. За цим фактом слідчі відкрили кримінальне про вадження за ст.309 (незаконне виробництво, виго товлення, придбання, зберігання, перевезення чи пересилання наркотичних засобів, психотропних ре човин або їхніх аналогів без мети збуту) Кримінально го кодексу України. ■

Г

державні службовці, котрі рідко зали шають свої кабінети. Спільне завдання політиків та всіх активних громадян – зробити органи самоврядування підзвітними вибор цям і державі. Люди мають зрозуміти, що від їхнього голосування залежить, чи добре працюватиме для них місце ва влада, а отже, їхнє волевиявлення визначатиме і якість життя. Органи місцевого самоврядування стають відповідальними перед виборцями за ефективність, а перед державою – за законність своєї діяльності. Нині розпочинається процес ак тивного відновлення впливу громади на управлінські рішення. Аграрна партія України виступає за надання місцевим радам не лише ширших повноважень в управлінні, але й біль

ІНФЕКЦІЯ У ДИТСАДКУ П’ятеро дітей віком від 3 до 5 років потрапили до лікарні у місті Дубровиця, що на Рівненщині Валентин СТАВСЬКИЙ

Ñê³ëüêè á ìè íå ãîâîðèëè ïðî çì³íè, ÷èíîâíèê îáîâ’ÿçêîâî áóäå ëîá³þâàòè ÷è¿ñü ³íòåðåñè. Òîìó îäíèì ³ç íàéïåðøèõ ðåçóëüòàò³â ðåôîðìè ìàâ áè áóòè ïðîçîðèé ìåõàí³çì âèð³øåííÿ àäì³í³ñòðàòèâíèõ ïèòàíü áåç áþðîêðàòè÷íèõ ñòðóêòóð, ùî ò³ëüêè ñòâîðþþòü êîíôë³êòè òà ïåðåøêîäè.

»

життєво важливих і дійсно актуальних питань буде виведено за межі політи ки, тим більше виграють громадяни і тим стабільнішою ставатиме суспіль нополітична ситуація в державі. — Як забезпечити контроль громадян за органами влади? — Ще коли я був обраний головою Луцької районної ради шостого скли кання, то зрозумів необхідність змін усіх аспектів діяльності владних інсти тутів, особливо у системі взаємо відносин місцевих рад та дер жадміністрацій. Саме тоді спільно з депутатським корпусом ми розпоча ли процес повернення до ради деле гованих повноважень, переданих райдержадміністрації. Адже було оче видно, що районні депутати краще обізнані з потребами громад, аніж

ше необхідних для цього фінансових та організаційних ресурсів. Переко наний, що зміни повинні відбуватися за принципом «реформи знизу», коли члени громад ухвалюють усвідомлене рішення, маючи всю необхідну інфор мацію. Напередодні Дня місцевого са моврядування вітаю всіх обранців те риторіальних громад як представ ників найбільш масової і наближеної до народу гілки влади – місцевого са моврядування. Саме вам випала честь захищати інтереси мешканців своїх міст і сіл. Закликаю кожного українця до більшої активності. Бо лише ви здатні збудувати таку державу, де влада чу тиме народ і працюватиме на його благо. ■

9-å ì³ñöå ïîñ³äຠíàøà äåðæàâà â ðåéòèíãó íàéá³ëüøèõ åêñïîðòåð³â îçáðîºíü çà ï³äñóìêàìè 2011–2015 ðîê³â. Частка України в глобальному експорті зброї становить 2,6%. На п’ятірку найкрупніших торговців зброєю — США, Росію, Китай, Францію і Німеччину — припадає 74% усього обсягу.

сі вони відвідують дошкільний заклад «Світля чок». Як повідомила лікарепідеміолог Дубро вицького району Наталія Котяш, у малят вия вили ротавірусну інфекцію. Їх у стані середньої тяж кості госпіталізовано до районної центральної лікарні. Після лабораторного дослідження вірус вия вили в однієї з виховательок. Її відсторонено від ро боти. Жінка проходить курс лікування. Фахівці кажуть, що це перший такий випадок у Дубровицькому районі за останніх 20 років. ■

У

ДОВЕЛОСЯ СТРІЛЯТИ ПО КОЛЕСАХ Поблизу Нововолинська поліцейські застосували табельну зброю під час затримання правопорушника Олег ПЛАЗОВСЬКИЙ

а виїзді з міста гірників співробітники сек тору реагування патрульної поліції поміти ли автомобіль «Мерседес Спрінтер», який рухався без номерних знаків та мав видимі ме ханічні пошкодження. Водій іномарки проігнору вав законну вимогу зупинитись і продовжував їха ти з великою швидкістю. Наряд поліції на службо вому автомобілі розпочав переслідування поруш ника. За межами населеного пункту на автодорозі Ковель—Жовква водій транспортного засобу на магався наїхати на правоохоронців. Для примусо вої зупинки «Мерседес Спрінтера» сержант поліції застосував табельну зброю — вистрілив декілька разів по колесах, після чого водій покинув машину і намагався втекти. Поліцейські його затримали. Правопорушником виявився 35річний мешка нець Нововолинська. Слідчі розпочали кримінальне провадження за ч. 1 ст. 345 (погроза або насильство щодо працівника правоохоронного органу) Кримінального кодексу України. ■

Н

Більше новин — на сайті volyn.com.ua


6

ЛЮДИНА І СУСПІЛЬСТВО

«Волинь нова» | 6 грудня 2016 Вівторок | ¹136

www.volyn.com.ua

«Волинь нова» | 6 грудня 2016 Вівторок | ¹136

7

■ Тема №1

ÃÅÐÎÉ ÓÊÐÀ¯ÍÈ ÀÍÄÐ²É ÑͲÒÊÎ ÍÀÊÐÈ ÑÂÎ¯Ì Ò²ËÎÌ ÃÐÀÍÀÒÓ, ÙÎÁ ÂÐßÒÓÂÀÒÈ ÏÎÁÐÀÒÈ̲Â

Закінчення. Початок на с.1

«ВІН НАЙБІЛЬШЕ БОЯВСЯ, ЩОБ У СИРІТСЬКИЙ БУДИНОК НЕ ПОТРАПИТИ» Ще тоді, у серпні 2014 го, коли Андрій Снітко загинув, було відомо, що він родом із села Гораймівка Маневиць кого району. Ростила його самотужки мама. А коли хлопцеві було 11 років, во на померла, і дитина потрапила в нову сім'ю, до жительки Маневич Раїси Ха лик. І тільки тепер, після знайомства з названою мамою, я знаю, що за цією короткою інформацією… У самої жінки — непроста доля. Вона рано овдовіла, залишившись з двома доньками. Зійшлася із чоловіком, теж вдівцем, у якого була дочка і син. Та че рез три роки недуга забрала і його. А оскільки шлюб не був зареєстрований, то Яна й Іван, діти цього чоловіка, зали шились, по суті, круглими сиротами. Хоч там була рідня, але вони захотіли бути з Раїсою Миколаївною. Спочатку вона взяла над ними опікунство. А зго дом це вже була прийомна сім'я. На весні 2007 року, коли у Раїси Халик старші діти повиростали (наймолодшо му Івану було 16), їй зателефонували із районної служби у справах дітей: мов ляв, є хлопчик сирота — чи не хочете взяти? — Ми, по правді, — каже жінка, — хлопчика не дуже хотіли. Та ще й оди надцятирічного — це ж вік непростий. Мені дали декілька днів «подумати». А потім запропонували поїхати у Го раймівку і подивитись на Андрійка. Не забуду, коли вперше його побачила, як ми познайомилися. Дуже маленький був на зріст як для четвертокласника. А ще впадало у вічі, що він якийсь наляканий, насторожений — такий собі їжачок. Уже згодом Андрійко розказував Раїсі Миколаївні, яку першого ж літа назвав мамою, звідки цей страх. Він чув не раз, що коли ніхто з рідні його не за бере, то доведеться відправити у дитя чий будинок. А цього якраз хлопчик найбільше боявся. І тут така невизна ченість: по тижню жив то у котроїсь із тіток, то у хресної, вчительки. Так мину ло два місяці після смерті матері. Тому то приїзд Раїси Миколаївни сприйняв як порятунок. У новій сім'ї Андрійко про жив сім років. Виріс із хлопчика у пов нолітнього юнака. — Дуже довго, — пригадує жінка, — він не дорослішав. Не тільки фізично. Коли Андрійко до нас прийшов, ми ста ли купувати йому іграшки відповідно до його віку, але вони були йому байдужі. І зрозуміли чому, коли побачили, як ба вився із сусідським хлопчиком першок ласником його іграшками. Одне слово, він у ранньому дитинстві недогрався. Йому потрібно було це компенсувати. Літачок на батарейках викликав у нього захоплення. Вже у старших класах Андрій зай мався спортом (а до цього мав пробле ми із бронхами, часто хворів). В учили ще, яке неподалік, ходив «залізо тяга ти», як говорив матері. Важка атлетика привабила його. І хоч на зріст не був ви сокий, але в плечах поширшав. Зусиль багато докладав для свого фізичного розвитку. Довго на дереві у дворі висів мішок із тирсою — така собі боксерська груша, на якій випробовував себе. А в 2013 році Андрій став студентом Інсти туту фізичної культури і здоров'я Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки. Пров чився тут до травня 2014 го. «Я ЇДУ НА СХІД… ПРОБАЧ, ЩО НЕ СКАЗАВ» Усі ми знаємо, яким був 2014 й рік. Євромайдан, загибель Небесної сотні. І Андрій рвався в столицю. Раїса Мико лаївна, як пригадує, у вихідні, коли приїжджав додому, не раз у дверях сто яла, щоб не вийшов син з хати, поки поїзд із Маневич не піде на Київ. Але хлопець крадькома від неї все таки бував там не раз. Та про це вона згодом дізнається. — І коли Андрій в «Азов» пішов, то

Фото Катерини ЗУБЧУК.

Катерина ЗУБЧУК, заслужений журналіст України

Кожен знімок для Раїси Миколаївни дуже дорогий.

лише через тиждень зателефону вав мені і сказав: «Мам, ви сидите, чи стоїте? Я хочу з вами поговорити, сядь те…» У мене якесь недобре передчуття після цих слів. «Андрію, що ти накоїв?», спитала. І почула: «Мамо, я їду на Схід…» Яка могла бути моя реакція? По перше, це наймолодша моя дитина. По друге, ми так довго до того йшли, щоб він виріс (буквально виріс, бо ж довго був маленький), щоб зміцнів духовно. Здава лось, вже я «зліпила» з нь ого все, що хотіла, як говори ла моя подруга, — «він вже твій хлопчик». І ось цей хлопчик, який в університет поступив, справді став моїм, — у зоні АТО. До речі, як розкажуть мені пізніше, ще у березні 2014 го, коли тільки но по чалася перша хвиля мобілізації, ходив у військкомат. Тоді йому, такому юному, сказали: «Хлопче, йди звідси». Коли Андрійка вже не було серед живих, його побратими розповіли мені, що він у Луцьку долучився до об'єднання «Чорні чоловічки», а потім разом із іншими влився у добровольчий батальйон «Азов». З ним був, зокрема, однокурс ник по університету Сергій Денисюк на псевдо Сократ. Андрій поїхав на Схід України 22 травня. Через декілька днів Раїсі Мико лаївні зателефонували з університету з приводу того, що у нього не складена

«

Квіти на могилу від названої мами, котра тепер живе на вулиці, якій дано ім’я її сина.

Êîëè âîíè ç ñèíîì âîñòàííº ðîçìîâëÿëè, æ³íêà ³ äóìêè íå äîïóñêàëà, ùî á³ëüøå íå ïî÷óº éîãî ãîëîñó. Àëå, íà æàëü, 20 ñåðïíÿ ïîáëèçó ²ëîâàéñüêà áóâ òîé îñòàíí³é á³é: ç äâîìà ïîáðàòèìàìè Àíäð³é ïîòðàïèâ ó çàñ³äêó.

»

Посмертні нагороди наймолодшого «азовця».

сесія. Вона їздила до Луцька, щоб з'ясу вати, який же вихід. А потім мала роз мову з Андрієм, про яку ось що роз повідає: — Я зрозуміла, що це вже інший Андрій. Я йому про університет говорю — мовляв, ми ж так до цього йшли, це твоє майбутнє, і якщо він раніше міг навіть у грубій формі щось сказати на якісь повчання, то тепер я чула слова врівноваженої людини. Поки з ним го ворила, мені все більше і більше дохо дило до розуму, що роблю щось непра вильно. Збагнула у цій телефонній роз мові, що тиснути на сина не треба. Те,

чим він жив там, — було поза пробле мами, які хвилюють нас тут. І з того ча су я дякую Богу, що в мене вистачило мудрості прийняти це і підтримати Андрія. Бо якраз це було йому найваж ливіше. Щоб заспокоїти матір, щоразу у те лефонній розмові казав: «Ми на базі». Правда, просив, щоб вона сама не дзвонила йому — він набере номер, ко ли зможе. Не проговорився, що в не безпечній точці навіть тоді, коли роз повідав про Маріуполь, — теж був «на базі», а не в бою, як насправді. Але про це жінка дізнається вже тоді, коли її си на не буде серед живих.

Безстрашний юнак на плакаті полку «Азов» — як символ війни на Сході України.

«МАМО, НЕ ПЛАЧ, Я ПОВЕРНУСЬ ВЕСНОЮ» — Мушу про липневу розмову роз повісти, — каже Раїса Миколаївна, — бо

вона для мене дуже важлива, як, думаю, і для Андрія. Дитина, яка, як відчува лось, не знала змалку тепла, любові, у вісімнадцять років сказала мені,

прийомній мамі: «Я вас люблю». І біль шої нагороди мені не треба. А коли я дізналася, що ці слова він промовляв не наодинці, а в присутності Сократа (Сергія Денисюка), то це ще більш для мене значимо, — не посоромився своїх синівських почуттів. А потім, 18 серпня, була остання роз мова. Вони тоді довго говорили, як при гадує Раїса Миколаївна. Вона вловила, що Андрієві фізично важко. «Ти втомив ся? У тебе вже емоційне вигорання нас тало?» — спитала. На що він поспішно відповів: «Ні, ні… Я зараз посплю — і все буде добре. Ви не подумайте, що мені тут трудно. І не здумайте мене шкодува ти. Я просто скучаю за всіма вами». І ще одна фраза прозвучала того дня: «Я так хочу додому». З цього приводу жінка ка же: — Ці слова зіграли вирішальну роль у тому, що Андрій таки «приїхав додому» — похоронили його у Маневичах, хоч були пропозиції рідні, щоб він покоївся у Гораймівці. Я пригадала цю фразу, коли Андрія не було серед живих, і подумала: він не сказав, що хоче до Луцька, чи в село, де народився, а — додому… Коли вони з сином востаннє розмов ляли, жінка і думки не допускала, що більше не почує його голосу. Але, на жаль, 20 серпня поблизу Іловайська був той останній бій: з двома побратимами Андрій потрапив у засідку. У їхній бік по летіла граната, і він накрив її своїм тілом… — Хоч Андрій, — розмірковує сьо годні жінка, — міг, мав право у той бій не йти. З 21 го серпня, згідно з підписаним документом, мав іти на ротацію. Але він сказав, що ось візьмуть Іловайськ, і тоді зі спокійною душею відправиться додо му. То вже мені хлопці розповідали про це. 23 го серпня тіло бійця привезли до Луцька, у Свято Троїцькому соборі була панахида. А на День Незалежності Андрій був удома, в Маневичах. — Я дуже нездорова людина, — ка же Раїса Миколаївна, — але десь взявся той дух, сила, і я тільки раз упала — в Луцьку, коли Андрія відспівували в со борі. Це сталося, коли прозвучала «Пли ве кача…», а за нею ще одна, не менш щемлива пісня, де є такі слова: «Мамо, не плач, я повернусь весною…» І то со ромно стало, що на мене люди перек лючили свою увагу. І, вірите, я їхала до дому й давала собі слово, що буду три матися до останнього. Мені хотілося за пам'ятати, осягти кожну мить прощання з Андрієм. Почути від побратимів все, що вони говорили про нього. Трохи більш як через рік, 15 жовтня 2015 го, ці ж побратими пам'ятник на могилі Андрія поставили. І школу у Ма невичах тоді було названо його ім'ям. А у грудні і вулиця, де жив боєць, стала так називатися (правда, поки що лише на будинку, з якого пішов у життя, і з якого провели в останню путь, є таблич ка з новою назвою, а на інших — стара, Карла Маркса, але на все, як філо софськи каже жінка, свій час). А 21 листопада у день підписання Указу про присвоєння Андрієві звання Героя України Раїсі Миколаївні зателе фонували з Адміністрації Президента. Згодом дзвонили й повідомляли новину, насамперед, «азовці». Як каже жінка, це була велика перемога багатьох людей, причетних до того, що високе звання Андрій таки одержав. З того часу, як комбат Андрій Білецький написав пер ше звернення з клопотанням за Андрія, котрий мав псевдо Хома, минуло понад два роки. …Настільною книгою для жінки став роман Василя Шкляра «Чорне сонце» (назва — від давнього українсь кого сакрального символу, який зобра жений на шевроні добровольчого батальйону «Азов»). І, до речі, письмен ник був у Маневичах. Приїжджав до Раїси Халик перед тим, як книга мала вийти друком. Хотів переконатись, що все написане ним правдиво — зокрема, чи говорив Хома в останній розмові: «Я вас люблю». Раїса Мико лаївна бере книжку, знаходить сторінку з епізодом, який уже, певно, знає на пам'ять, і вкотре читає. І ніби бачить Андрія за лічені години до останнього бою. ■

Âîëîäèìèð ÃÓÍ×ÈÊ: «Â³éñüêîâèé – ñüîãîäí³ öå çâó÷èòü ãîðäî!» ЗВЕРНЕННЯ ГОЛОВИ ВОЛИНСЬКОЇ ОБЛДЕРЖАДМІНІСТРАЦІЇ З НАГОДИ 25го ДНЯ ЗБРОЙНИХ СИЛ УКРАЇНИ

«

Ãîâîðÿ÷è ïðî âîëèíñüêèé âêëàä ó ðîçâèòîê â³éñüêà òà ñïðàâó çàõèñòó Áàòüê³âùèíè, õî÷åòüñÿ íàãàäàòè ñëîâà ì³í³ñòðà îáîðîíè, ùî ñàìå 14-òà áðèãàäà – îäíå ç êðàùèõ â³éñüêîâèõ ç’ºäíàíü ó äåðæàâ³!

»

Шановні військовослужбовці! Захисники цілісності та неза лежності України! Мої краяни! 6 грудня країна відзначає День Збройних сил. Але цьогорічне свято більш, ніж особливе. І не лише тому, що українське військо перетнуло чвертьвіко ву позначку, а радше тому, що завдяки відважності, муж ності, витривалості й здат ності до самопожертви сучас них воїнів Україна існує як дер жава, дає відсіч агресорові й крокує власним курсом, впро ваджуючи такі потрібні й очіку вані зміни

бройні сили України зустрічають своє 25 річчя, ведучи бойові дії на Сході та втілюючи небувалі за масш табом реформи, об’єктивна не обхідність яких назріла давно. Перші результати змін, що відбу лися за останні два роки, — оче видні та відчутні для військовос лужбовців. До прикладу, якщо у 2014 му на потреби війська дер жава спрямувала 26,5 мільярда гривень, то цьогоріч — майже 56 мільярдів. Але слід говорити й про те, що кардинально змінилося ставлення до армії: військовий нині — почесна, шанована й висо кооплачувана професія. Сьогодні військовослужбовці — герої сучасності. Ті, перед ким уся нація з невимовною вдячністю схиляє голови та адресує теплі й

З

щирі слова. Волиняни — частина Збройних сил України. І говорячи про волинський вклад у розвиток війська та справу захисту Батьківщини, хочеться нагадати слова міністра оборони, що саме 14 та бригада — одне з кращих військових з’єднань у державі! Наших воїнів підтримує грома да, волонтерські організації та, звісно, органи влади. Цьогоріч затвердили ряд так званих військо вих програм, за посередництвом яких вдалося досить багато зроби ти саме для тих військових частин, які розташовані на території об ласті. В роботі й ті проекти, що пе редбачають облаштування нових частин на Волині. А за цим — ро бочі місця, податки до місцевих бюджетів, розвиток інфраструктури й зміцнення обороноздатності дер жави загалом. Переконаний, що разом, коли кожен сумлінно та ретельно вико нує свою роботу з думкою про Батьківщину, ми захистимо держа ву, подолаємо ворога та побудуємо процвітаючу Україну. Незламність духу та мегапатріотизм українських військових — тому підґрунтя. Відтак, у день свята бажаю воїнам міцного здоров’я та витрим ки, Божої ласки та янгола охоронця кожному на плече. Родинам, котрі щодня — у тривожному очікуванні, бажаю дочекатися рідних живими й неушкодженими. Усім нам — миру та спокою! Слава Україні! Героям слава!■


8

«Волиньнова» | 6 грудня 2016 Вівторок | ¹136

ОВИНИ / Волинь

ФАКТИ, ПОДІЇ, КОМЕНТАРІ

www.volyn.com.ua

■ Починай власну справу

У НОВОВОЛИНСЬКУ «ПОГУЛЯЛИ» ВАНДАЛИ Минулої суботи пізно ввечері група молодиків «погосподарювала» у центрі шахтарського міста Роксолана ВИШНЕВИЧ

окрема, було розбито 22 паркових світиль ники (17 на проспекті Шевченка, так званій «стометрівці» і 5 перед приміщенням міської ради). За попередніми підрахунками, за них дове деться викласти близько п’яти тисяч гривень До речі, як сказав начальник виробничого управління комунального господарства Артем Жигалюк, у п’ятницю їхні робітники завершили підготовку світильників до свят. Окрім цього, зловмисники позривали й пони щили рекламні щити. Очевидці кажуть, що моло дики для чогось зупиняли таксі та інший транс порт. Прикро, але ніхто не реагував на їхні ди кунські дії, не зателефонував правоохоронцям. Патрулів поруч теж не виявилося. За словами керівника Нововолинського відділу поліції підпол ковника Василя Леся, до них повідомлення надійшло в неділю. Зараз проводиться дослідча перевірка, опрацьовують дані, взяті з камер віде оспостереження. ■

З

В АВАРІЇ ЗАГИНУЛА ЖІНКА З БІЛОРУСІ У ніч із 1 на 2 грудня на автотрасі в селі Сокиричі Ківерцівського району сталася ДТП зі смертельним наслідком Олег НЕНЬО

а кермом автомобіля перебував 44річний громадянин Республіки Білорусь. Водій, ймовірно, не впорався з керуванням, виїхав на смугу зустрічного руху й допустив зіткнення з бетонним відбійником. Внаслідок автопригоди троє пасажирів (усі громадяни Республіки Білорусь) отримали тілесні ушко дження. Одна з них — 36річна жінка — вранці померла в лікарні. 16літню дівчину доправили у відділення травматології районної лікарні, 31річний чоловік після огляду лікарів від госпіталізації відмовився. Водій іномарки у ДТП не постраждав. У перші дні грудня фатально закінчились ав топригоди і в селі Жабка Ківерцівського району (загинув водій «ФольксвагенаГольфа») та у Ма невичах (смертельні травми одержав велосипе дист). ■

З

ВИКЛИКАВ ПОЛІЦІЮ НА СВОЮ ГОЛОВУ 45&річний житель села Великий Обзир Камінь&Каширського району Сергій Ш. звернувся до місцевого відділу поліції із заявою про викрадення квадрацикла «Вайпер» Іван КАПІТУЛА

днак, як поінформувала інспектор відділу поліції Валентина Коширець, правоохо ронці, прибувши на місце події, з'ясували, що ніякого викрадення транспортного засобу не було — просто син заявника переставив квадра цикл в інше місце. Зате стражі порядку виявили у заявника майже 700 літрів самогонної заквас ки! Її відразу ж знищили. За фактом правопору шення було складено адмінпротокол. Отож до ведеться відповідати. ■

О

26 ЖЕРТВ ВОГНЮ Про це повідомив на оперативній нараді начальник управління Державної служби з надзвичайних ситуацій в області Володи& мир Грушовінчук Кость ГАРБАРЧУК

а 11 місяців цього року на Волині сталося понад тисячу пожеж, внаслідок яких загину ло 26 людей, з них — одна дитина. Біль шість загорянь зафіксовано у приватному сек торі і лише дев'ять — на промислових об'єктах. Рятувальники проводять комплекс заходів: пла нові огляди, рейди, перевірки, — щоб запобігти виникненню надзвичайних ситуацій у холодну пору року в закладах охорони здоров'я, освіти, культури та інших установах. ■

З

Більше новин — на сайті volyn.com.ua

Діловий тон дискусії задали спікери.

̲ËÜÉÎÍ ÍÎÂÈÕ ÐÎÁÎ×ÈÕ Ì²ÑÖÜ — Ç ²Í²Ö²ÀÒÈÂÈ ÏÐÈÂÀÒÁÀÍÊÓ *

Зробити Україну країною підприємців — цілком реально, якщо об'єднати зусилля банківської системи, влади і громад. До такого висновку прийшли учасники першого регіонального бізнес@форуму, який відбувся цими днями у Луцьку і визнаний на Волині наймасштабнішою підприємницькою подією року Галина СВІТЛІКОВСЬКА

«КРАЇНА УСПІШНОГО БІЗНЕСУ» СТАЛА НАЦІОНАЛЬНОЮ ПРОГРАМОЮ У квітні 2016го ПриватБанк запо чаткував нову платформу підтримки малого і середнього бізнесу. Йдеться про виділення кредитів для розвитку підприємництва у розмірі від 50 до 300 тисяч гривень. Проектне фінансу вання забезпечує рівні умови для всіх підприємців і передбачає залучення місцевих бюджетів до відшкодування відсотків за користування кредитами, якщо кошти будуть використані для створення нових робочих місць. Ця ідея виявилася настільки актуальною, що вийшла за межі однієї банківської установи і дала життя Загально національній програмі сприяння підприємництву. — Завдяки програмі КУБ (Країна Успішного бізнесу) на Волині вже профінансовано 150 проектів на за гальну суму понад 15 мільйонів гри вень. Нашими зусиллями було створе но майже 80 тисяч робочих місць. Ця цифра нас надихнула. Ми переконані, що запустити національну програму абсолютно посильно, якщо до неї підключаться всі банки, вся спільнота. КУБ — це програма комплексної підтримки бізнесу, метою якої є ство рення 1 000 000 робочих місць за 20152016 роки. Згідно з чинним зако нодавством, органи місцевого самов рядування уповноважені ухвалювати рішення щодо компенсації відсотків за кредитами за рахунок коштів місцевих бюджетів. Рекомендована сума ком пенсації за створене одне робоче місце 30 тисяч гривень. Треба зміню вати складну ситуацію в державі, бо зараз 80 відсотків населення України перебуває за межею бідності, за ос танні три роки рівень безробіття зріс втричі. Наразі Україна входить у трійку «лідерів» трудової міграції. Лише за перше півріччя 2016–го не менше півмільйона наших громадян працев лаштовані в Польщі, і саме Волинь є одним із основних «донорів» трудової міграції. Тому хочемо, щоб в Україні було достатньо робочих місць, — роз повів директор Північно–Західного РУ ПриватБанку Юрій Войтенко. Програму було презентовано на регіональному бізнес–форумі в Луцьку, організованому ПриватБан ком і Українською спілкою промис ловців і підприємців. Захід зібрав май же дві сотні зацікавлених волинян — представників малого та середнього бізнесу і тих, хто тільки планує розпо чати власну справу. Взяли участь у фо румі керівники місцевої влади, ак тивісти громадських організацій, бізнес–тренери. До речі, із Національ ною програмою «Україна —країна підприємців» уже мали змогу ознайо

митися жителі Києва, Полтави, Дніпра, Ужгорода, Рівного, представ лять її в кожному обласному центрі. Адже успіх розпочатої справи зале жить від поінформованості людей. — Сидіти й бідкатися, що нема ро боти, або їхати працювати за кордон — не вихід. Необхідно спільно вирішу вати цю проблему. Я радий, що наша ініціатива знайшла підтримку голови облдержадміністрації Володимира Гунчика, керівників Луцької міської ра ди. Стимулювання розвитку під приємництва включає не тільки фінан сову складову, ми готові допомагати початківцям у сфері бізнесу консуль таціями, інноваційними сервісами, — продовжує директор ПівнічноЗа хідного регіонального управління ПриватБанку Юрій Войтенко, вислов люючи надію, що й інші українські бан ки приєднаються до реалізації програ ми. Перед початком роботи форуму

на Європу, то необхідно виправляти цю ситуацію, — наголосив голова обл держадміністрації Володимир Гунчик. Йшла мова і про те, що насам перед необхідно подбати про всебічну допомогу у започаткуванні власної справи демобілізованим військовим, яких на Волині понад 10 тисяч. На дум ку заступника луцького міського голо ви Сергія Григоренка, це допоможе тим, хто пройшов війну, знайти своє місце в мирному житті. — Підприємці — золотий фонд нації, і ним треба дорожити. Якщо не ма змоги вплинути на кредитну політику, доступність фінансування, якщо на рівні держави до цих питань мало уваги, то потрібно шукати інші способи їхнього вирішення, — схваль но оцінює ініціативу ПриватБанку ви конавчий директор регіонального відділення Української спілки промис ловців і підприємців у Волинській об ласті Юрій Анцух.

«

Íå ìîæíà ìèðèòèñÿ ç òèì, ùî çàðàç ñåðåä íàøèõ êðàÿí ïðåäñòàâíèêè ìàëîãî ³ ñåðåäíüîãî á³çíåñó ñòàíîâëÿòü óñüîãî îäèí â³äñîòîê, ó òîé ÷àñ ó ºâðîïåéñüêèõ êðà¿íàõ ïðîøàðîê ï³äïðèºìö³â — 35—70 â³äñîòê³â.

довелося почути думку одного з його учасників — приватного підприємця Олександра Людви: «Як клієнт При ватБанку, мав можливість перекона тися, що в цій фінансовій установі пра цюють професіонали, а від сьо годнішнього заходу очікую потрібної інформації, цікавого спілкування і но вих знайомств». ПІДПРИЄМНИЦЬКА ЖИЛКА — У ГЕНАХ ВОЛИНЯН І вигідне розташування, і агропро мисловий потенціал, і вміння наших краян за будь–яких обставин давати собі раду — усе свідчить про те, що підприємництво на Волині має великі перспективи. Важливо лише дати поштовх, підставити плече бізнесме нам–початківцям. — Ми більше уваги досі приділяли соціальним питанням, гуманітарній сфері, тепер час підтримати малий бізнес, який дасть нашій економіці по тужний імпульс. Тому я схвалюю ініціативу ПриватБанку і буду сприяти, щоб програма розвитку підприєм ництва була затверджена сесією об ласної ради. І це — не лобізм певних структур. Створення нових робочих місць — це збільшення надходжень до місцевих бюджетів, поліпшення дос татку волинян. Не можна миритися з тим, що зараз серед наших краян представники малого і середнього бізнесу становлять усього один відсо ток, у той час у європейських країнах прошарок підприємців становить 35— 70 відсотків. Якщо ми тримаємо курс

»

Цікавим і аргументованим був вис туп директора Волинського обласного центру зайнятості Раїси Кучмук, який спонукав до роздумів про те, чому по ловина безробітних волинян —люди з вищою освітою, чому із 50 тисяч пре тендентів на цей статус лише кожен десятий проявляє зацікавленість підприємницькою діяльністю, а ре альні кроки в цьому напрямку роблять щороку лише кілька сотень незайня тих краян. — Під конкретні бізнес–плани виділяємо одноразову допомогу на започаткування власної справи, се редній розмір якої становить понад 13 тисяч гривень. А всього з фонду, який формується з відрахувань пра цюючих, було видано початківцям у сфері бізнесу 2,2 мільйона гривень. Добре, що тепер люди з під приємницькою жилкою матимуть змо гу скористатися програмою, яка пе редбачає відшкодування відсотків, це буде додатковим стимулом, який у поєднанні з консультуванням та навчан ням дасть позитивні результати, — вважає Раїса Кучмук. Форум дав змогу його учасникам отримати чимало корисної інфор мації з питань реєстрації під приємств, особливостей бухгал терського обліку і податкової звіт ності, юридичного супроводу діяль ності тощо. Досвідом на шляху до успіху поділилися луцькі бізнесмени, які зуміли створити прибуткові підприємства, що забезпечують ро ботою багатьох волинян. ■


www.volyn.com.ua

ЖИТТЯ У РІЗНИХ ВИМІРАХ

«Волиньнова» | 6 грудня 2016 Вівторок | ¹136

9

■ Тема №1

ÏÅÐÅѲ ²Ç ÁÒÐà ÍÀ ÒÐÀÊÒÎÐ Після війни в солдата заговорила хліборобська душа Фото Ніни КОСТРУБИ.

Здається, що Олександр Бур да (на фото) із села Одеради Луцького району ніколи не су мує, світла усмішка завжди на його обличчі. А що таїться у душі цього молодого чо ловіка, які випробування пе реніс він зовсім недавно, пройшовши пекло подій на Сході України, відомо тільки Всевишньому Ніна КОСТРУБА

ашко не звик скаржитися, бо змалку виховувався не в теплич них умовах. Народився у бага тодітній хліборобській родині Бурдів, де підростало четверо синів та донька. Рано залишилися без батька, то му діти знали, що таке відповідальність, як треба жити, щоб мати на столі хліб і до хліба. Закінчивши одерадівську школу, Олександр Бурда здобув професію маля ра–штукатура у Торчинському професій ному ліцеї. Правда, попрацювати довго не довелося — був призваний на строкову службу в армію. Зізнається, що політикою не дуже переймався. Хоча і не був байду жим до подій, що вирували на Майдані у Києві, з тривогою сприйняв повідомлення про бойові дії на Сході України. 24річним, уже маючи дружину Олесю та маленьку донечку Софійку, навесні 2014го, у першу хвилю мобілізації, отри мав повістку на військову службу. Каже, «косити» від армії не було і в думках. Став бійцем 51ї механізованої бригади і в її складі у зоні АТО спізнав, що таке нищівний артилерійський обстріл, пере жив чисельні втрати побратимів під Вол новахою, пекло Іловайського котла… Був за крок до смерті, коли агресори підбили бойову машину і він ледь не задихнувся від пекучого диму. — Видно, народився у сорочці, бо досі

С

ли своїм командирам. І коли вже колона почала рухатися, було видно, як завору шилися сепаратисти і почався міномет ний обстріл, — згадує Олександр, і в цей момент видається набагато старшим. Бійці намагалися проскочити, але їхній БТР накрила вогняна хвиля. Деяким хлоп цям вдалося на ходу вистрибнути, а Саша з товаришем із села Воютин Луцького району Василем Сасюком опинилися у пастці, у заблокованому БТРі, звідки не можна було вибратися. — Задихалися у диму та видно над на ми був ангел–охоронець, якось вдалося їх відчинити. Після побаченого стало мото рошно: все горить, багато загиблих, паніка… Я опинився на соняшниковому полі, невідомо було, куди йти. Не обминув ворожого блокпоста. Там забрали доку менти. Ні на що добре не можна було сподіватися. Та видно моя маленька до нечка дуже хотіла мого повернення. Бо завдяки рейду Червоного Хреста на воро жу територію вдалося вирватися. Тоді й дізнався, що наша бригада розформова на. Дали тимчасову відпустку додому. Не забаром знову повернувся у Володи

«

24-ð³÷íèì, óæå ìàþ÷è äðóæèíó Îëåñþ òà ìàëåíüêó äîíå÷êó Ñîô³éêó, íàâåñí³ 2014-ãî, ó ïåðøó õâèëþ ìîá³ë³çàö³¿, îòðèìàâ ïîâ³ñòêó íà â³éñüêîâó ñëóæáó. Êàæå, «êîñèòè» â³ä àð쳿 íå áóëî ³ â äóìêàõ.

дивуюсь, як залишився живим. Я ще мав деяку військову підготовку, а були такі хлопці, які, можливо, й автомата не бачи ли. Нашу бригаду спочатку на кілька тижнів кинули на рівненський полігон, да ли кілька разів стрельнути. Мені дістався гранатомет, з яким і прибув на Луганщину. У нас не було ні бронежилетів, ні іншого захисту, треба було голими руками вою

ВТАЄМО! Ювілейний день народження святкує муд рий керівник Волинського коледжу Національ ного університету харчових технологій, тала новитий педагог, людина великої і щедрої душі Ігор Васильович КОРЧУК. Ви здобули авторитет і визнання, зробили вагомий внесок у розвиток освіти. Ваш про фесіоналізм, досвід, ініціатива, відповідаль ність, відданість справі, людяність стали оберегами справед ливості, оптимізму і натхнення для нашого колективу. Бажаємо міцного здоров’я, радості, миру і безмежного щастя, терпіння, злагоди й добробуту, душевного тепла і сімейного затишку, нових плідних успіхів і звершень. Нехай ваша праця буде щедрою на життєдайні плоди, повагу та любов. А теп ло та затишок родинної оселі нехай надійно захищають від життєвих негараздів. З повагою колектив Волинського коледжу Національного університету харчових технологій. Вітання з фотографією — 250 грн + 25, якщо ви бажаєте розмістити на нашому сайті www.volyn.com.ua, без фотографії — 200 +20 (за сайт), від колективів та фірм — 350 грн + 35 (за сайт) з фотографією, 300 + 30 (за сайт) — без фотографії.

вати. Бригаду постійно перекидали з од ного місця на інше. У серпні ми були на Донеччині під Мар’їнкою, потім надійшов наказ повертати на Іловайськ. Як сьогодні пам’ятаю, це було 29 серпня, вишикува лася колона понад два кілометри, в якій і наша бригада, щоб пройти так званим «зеленим коридором». Не вірилося, що агресори не будуть стріляти, але ми віри

»

мир–Волинський і 2015 року за станом здоров’я був демобілізований, — коротко переповів свої нелегкі митарства старший солдат Олександр Бурда. Каже, що часто сниться війна, яка заб рала життя багатьох побратимів. Сьогодні Саші важко згадувати пере жите. Лікує його хліборобську душу робо та у трудовому колективі товариства з об меженою відповідальністю «Ук раїна–Баїв», де вчорашній боєць трудить ся механізатором. Не приховує, що зміни ти професію змусив потяг до техніки. Тут відчуває себе комфортніше, бо приносять задоволення плоди спільної праці, в якій є і його частинка. Серце Олександра зігріває тепло сімейного кораблика — дружини Олесі, донечки Софійки, малень кого синочка Тимофійка. ■

Ëóöüê ïðèéìàòèìå 16-é ̳æíàðîäíèé áëàãîä³éíèé äæàçîâèé ôåñòèâàëü «JAZZ BEZ 2016» Jazz Bez — це транскордонний джазовий марафон Польщі та України, на якому лунатиме якісна, експериментальна, емоційна музика від світових виконавців. Вже вдев’яте цей найгучніший фест, інформаційним партнером якого є газета «Волинь–нова», проведуть в Луцьку, у Волинському обласному академічному театрі ляльок. Поціновувачі справжнього джазового мистецтва зможуть насолодитися ним упродовж 9–11 грудня 11 грудня, неділя ПРОГРАМА ЛУЦЬКОЇ ЧАСТИНИ ФЕСТИВАЛЮ: 19.00 9 грудня, п’ятниця «Pol Belardi Quartet» (Люксембург) — мо 19.00 «Skicki5Skiuk» (Польща) — переможці цьо дерний джаз з Люксембургу. «Karasiewicz Power Set» (Польща) — джаз із горічного культового фестивалю «Jazz nad Odra». «REDNAXELA» (США, Канада, Німеччина, електронікою та імпровізаціями відомого вроц Бельгія) — міжнародний проект «музикантів лавського піаніста Karasiewicz Power Set. У рамках фестивалю відбудеться благодійна світу», які живуть у США, Канаді, Бельгії та Німеч акція «Подаруй Різдво» для дітей, батьки яких чині. загинули в АТО. 10 грудня, субота Організатори фестивалю: Генеральне Кон 19.00 «Budniak/Bakovsky INTERMEDIUM QUINTET» сульство Республіки Польща в Луцьку, Луцький (Польща, Молдова, Куба, Україна) — джазовий джазовий клуб, ГО «Принцип» та МО «Дзига». За сприяння: «МодернЕкспо», ТОВ «Кром проект молодих віртуозів із Польщі, Молдавії, Куби берг&Шуберт», ПП «Гупало Л. В.», ITкомпанія та України. Projekt «Sisters in Jazz» (Польща, Японія, «BOTOMODO», «K&K Group», РА «PromoShop», Во Норвегія, Німеччина) — потужний жіночий джа линська обласна філармонія. зовий проект Sisters in Jazz, створений відомими Вхід на фестиваль — 50 грн (квитки можна прид музикантками із Японії, США, Італії, Німеччини та бати через інтернет https://2event.com/uk/organizers/ Польщі. 2990, або за телефоном 067 324 0595).

Õ³ò â³äîìî¿ óêðà¿íñüêî¿ ñï³âà÷êè Ò³íè Êàðîëü (íà ôîòî) ï³ä íàçâîþ «Óêðà¿íà — öå òè» óâ³éøîâ äî øê³ëüíî¿ ïðîãðàìè. Яскраво виражені патріотичні настрої твору забезпе чили йому статус дитячого гімну нашої країни. Текст разом із нотами вміщено у «Хрестоматію української дитячої літератури для читання в 12 класах», щоб учні могли вивчити слова і одразу заспівати.


10

КУЛЬТУРА

«Волинь!нова» | 6 грудня 2016 Вівторок | ¹136

■ Професіонали

www.volyn.com.ua

Фото Олександра ДУРМАНЕНКА та Олександра ФІЛЮКА.

Твої сини і доньки, Україно!

Елегійну тональність виставки створили її куратори Валентина Штинько, Євгенія Ковальчук та маестро Товій Рівець.

«ÍÅÇÀÁÓÒͲ ÎÁËÈ××ß ÍÀÂ²Ê ÇÎÑÒÀÞÒÜÑß...»

Людмила Приходько: «У Миколи був талант відчувати людей неординарних...»

Проникливі рядки Ліни Костенко, які й подарували назву виставки — «На старих фотографіях всі молоді», небесний голос скрипки у руках маестро — народного артиста України Товія Рівеця і світлини фотохудожника Миколи Зінчука склали ту самодостатню атмосферу, яка вже й не потребувала особливих слів. Але на цю імпрезу, що відбулася в залі Волинського краєзнавчого музею, приуро/ чену до 70/річчя Миколи Зінчука, приїхала родина із Києва, земляки із Любомльського району, прийшли колеги/журналісти, а також ті, хто не раз потрапляв у його фотооб'єктив. І кожному хотілося сказати про Миколу Микитовича добре слово, поділитися яскравим спогадом Валентина ХМЕЛЬОВСЬКА, заслужений журналіст України

ин Вадим згадував, яке то було щастя, коли батько зрідка брав його з собою у відрядження, знайомив з цікавими неординарними людьми. Від доньки Тетяни довідалися про те, чого не знали навіть колеги — ви являється, Микола мав хист до ма лювання. І саме звідти, вочевидь, у нього був особливий погляд на при роду, на оригінальний пейзаж, на придорожню квітку, заради якої він не раз просив зупинити редакційну машину, якою поспішали у відря дження. Дружина, Ніна Петрівна, по дякувала всім за пам'ять, за те, що саме виставкою фоторобіт відзна чили ювілей, до якого Миколі не су дилося дожити. Земляк, журналіст і письменник Володимир Лис, якому пощастило працювати з Миколою Зінчуком в усіх трьох газетах — любомльській районці, молодіжній обласній і у «Волині» — розповів про показові, іноді кумедні епізоди спільних відряджень, адже без доброго гумо ру в журналістській праці просто не виживеш. Неперевершений скрипаль і давній добрий приятель нашої ре дакції Товій Рівець пригадав, як Ми кола Зінчук свого часу допоміг із найпершою афішею прославленого музичного колективу, камерного ор кестру «Кантабіле». Подякував за добру пам'ять про колегу колишній журналіст «Волині нової», а нині перший заступник го лови обласної ради Олександр Пи

С Серед найзацікавленіших глядачів — дружина та донька (крайні ліворуч і праворуч).

А син дуже схожий на тата...

рожик. Про особливий незабутній настрій зафіксованих митей го ворили заслужений діяч мис тецтв України Юрій Войнаров ський, народна артистка України Людмила Приходько, заслужена ар тистка Галина Кажан, заслужений журналіст України Катерина Зубчук, журналісти Василь Гінайло, Євген Хотимчук та інші. Головний редактор газети «Во

лювачу музею Ларисі Мельничук, які найбільше доклали зусиль, аби вис тавка народилася. Адже перш ніж визначилися з її концепцією, дове лося переглянути кілька тисяч фо тознімків. Нині їх в експозиції — 846,

«

Çà æèòòÿ Ìèêîëà dzí÷óê, áóäó÷è ó÷àñíèêîì áàãàòüîõ ôîòîâèñòàâîê, ó òîìó ÷èñë³ é ì³æíàðîäíèõ, òàê ³ íå ñïðîì³ãñÿ íà ïåðñîíàëüíó.

»

линьнова» Олександр Згоранець щиро подякував усім, хто прийшов на відкриття цієї виставки, яка наро дилася із доброї пам'яті про талано витого колегу. Адже за життя Мико ла Зінчук, будучи учасником бага тьох фотовиставок, у тому числі й міжнародних, так і не спромігся на персональну. Щоденна робота у га зеті з п'яти, а згодом триразовим випуском не сприяла індивідуальній творчості, проте давала широкі можливості пізнавати життя у всіх його іпостасях. Особлива вдячність — працівни кам Волинського краєзнавчого му зею: його директорові Анатолію Си люку, кураторові виставки — заступ никові директора з наукової роботи, кандидатові історичних наук Євгенії Ковальчук, науковому співробітнику відділу новітньої історії Олені Ду бень, завідувачці цього відділу Ва лентині Машлай, художникуоформ

а ще понад сотня була продемон стрована у слайдфільмі. Дякуємо ветеранові фотосправи Владлену Дроботьку за прекрасний знімок, на якому зафіксований Микола Зінчук і який ми використали для афіші вис тавки та запрошення. Як зауважила Євгенія Іванівна, виставка «Волинь і краяни на світли нах фотокореспондента Миколи Зінчука» — не єдиний спільний про ект музею і редакції газети «Волинь нова». Були ще виставка колишньо го газетного ретушерахудожника Леоніда Неймарка і робота над серією матеріалів «Храми і люди», котрі потім склали книгу «Волинь. Храми і люди», видану у співав торстві з журналісткою і письменни цею Валентиною Штинько, до якої увійшли також і фотоілюстрації Ми коли Зінчука. Сподіваємося, що на цій виставці побуває ще чимало лу чан і гостей міста. ■


www.volyn.com.ua

ОГОЛОШЕННЯ, РЕКЛАМА

îãîëîøåííÿ äëÿ âñ³õ

Нерухомість  У м. Нововолинську продається но вий цегляний будинок (147 кв. м). Біля будинку 2–поверхове приміщення (110 кв. м), два гаражі, склад, приватизована земельна ділянка (0,010 га). Тел. 0679285669. Продається хата у с. Сенкевичівка Горохівського району (40 км від Луцька). Є газ, вода, світло, 20 соток городу. Все приватизоване. Тел. 0501685435. Продається приватизований буди нок на вул. Чернишевського (район Пристані) у Луцьку. Тел.: 0506556635, 0671377975.

Авторинок Продам автомобіль ВАЗ21099–20, 2007 р. в., зелений металік, 1,6. Тел. 0681039580. Куплю автомобіль ВАЗ2106 (після 1986 р. в.). Можна такий, що потребує незначного ремонту. Тел. 0665447645. Продам легковий автомобіль ЗАЗ «Таврія» (пікап), 2006 р. в. (м. Ківерці). Ціна договірна. Тел.: 0667269150, 0633857557. Продам двигун ЗІЛ з газовим облад нанням (на пропан). Ціна 15 000 грн. Тел.: 0688564529, 0665723449. Продам автомобіль ВАЗ2107, 2005 р. в., 1,5, бензин, 5–КПП, темно–зелено го кольору, центральний замок, сиг налізація, пробіг 110 000 км, гаражне зберігання. Ціна договірна. Тел.: 0958931289, 0966066954. Куплю автомобіль у будь–якому стані (на українській реєстрації, можливо після ДТП, потребуючий ремонту, кре дитний, розкомплектований, проблем ний). Тел.: 0997374388, 0989193799. Продам дизельні двигуни до авто мобіля «Мерседес» (об'єм 3,5; 3,0; 2,7; 2,5; 2,4; 2,3; 2,2; 2,0) у доброму стані, малий пробіг (привезені зза кордону). Тел.: 0505617800, 0967451932.

Сільськогосподарська техніка Куплю зерновий шнек від комбайна (діам. 150160 мм), може бути частково ушкоджений. Тел.: 0957282017, 0968874336. Продам 2–корпусний плуг на Т25. Тел. 0975602327. Продам трактори МТЗ892; 80, 2007 р. в., один власник. Ціна договірна. Мож

«Волиньнова» | 6 грудня 2016 Вівторок | ¹136

ТЕЛ. 723932

Email: volyn10@i.ua

Повідомляємо читачам, що ціна приватного оголошення у газеті «Волинь–нова» — 25 гривень за одне найменування + 5 гривень, якщо ви бажаєте розмістити на нашому сайті www.volyn.com.ua Вартість оголошень про купівлю чи продаж с/г техніки (більше, ніж три одиниці); с/г продукції; будівельних матеріалів; меблів та ін. становить 70 гривень за один раз публікації + 15 грн (за сайт). Вартість оголошення про послуги — 70 гривень + 15 (за сайт). Оголошення, які виділені рамкою + 25 грн (за сайт + 25). Вартість оголошення про згубу — 25 грн + 5 (за сайт). Оплата у відділеннях ПриватБанку. Розрахунковий рахунок є у кожному номері газети. ливий обмін на зерно, пиломатеріали. Тел.: 0957282017, 0968874336. Продам трактор Т40 АМ у доброму стані. Тел. 0954062800. Продам трактор МТЗ80 у дуже доб рому стані. Тел.: 0664709124, 0971277234. Продається трактор Т40АМ (є пе редні диски). Тел. 0688970528. Продам недорого трактор Т40 АМ. Тел.: 0663456267, 0986406233. Продам недорого трактор Т25, при везений з Польщі у дуже доброму стані. Тел.: 0663456267, 0986406233. Продам зернозбиральний комбайн «Джон Дір950». Тел. 0978731729. Продам новий навісний (стрільчас тий) культиватор суцільного обробітку з важкими боронами (захват 2,70 м, 11 лап). Тел.: 0661324699, 0687202348. Продам трактор Т16. Тел.: 0509426233, 0967211339. Продаються: трактори (нові та б/в); зернозбиральні комбайни «Клас Доміна тор», «Джон Дір», «Кейс Бізон», «Ліда», «Дон», СК5 «Нива»; самохідний 6–ряд ний буряковий комбайн «Кляйне SF10; фронтальний навантажувач на МТЗ; па ливна апаратура Д240; роторний куль тиватор; колеса для міжрядного об робітку; ворота гаражні (3,10 х 3,10). Тел.: 0972777435, 0981257618, 0506711093. Продам телескопічний навантажувач JCB 525, пригнаний з Польщі, у доброму стані. Тел. 0964290426. Продам трактор Т25 (привезений з Польщі). Тел. 0679407710. Продається різна сільськогоспо дарська техніка: картоплесаджалки, кар топлекопачки, картоплекомбайни, плуги, культиватори, дискові борони, грунтоф рези, косарки, сінограбарки, обприску вачі, розкидачі міндобрив, сівалки, прес–підбирачі, зернозбиральні комбай ни, трактор Т25. Тел.: 0679346442, 0951553666.

СУДОВІ ОГОЛОШЕННЯ У Луцький міськрайонний суд Волинської області за адре сою: м. Луцьк, вул. Сенаторки Левчанівської, 1, каб. 16 на 16 год. 30 хв. 19 грудня 2016 року в якості відповідача у справі за позовом Сегейди Олени Володимирівни до Охрименко Ан тоніни Андріївни про визнання особи такою, що втратила пра во користування житловим приміщенням, викликається Ох рименко Антоніна Андріївна. Відповідач має право подати свої докази чи заперечення з приводу позовних вимог або повідомити про них суд. У разі неявки відповідача справа буде розглядатися у його відсутності.

х х х Нововолинський міський суд Волинської області викликає як відповідача Некрасова Олександра Юрійовича у цивільній справі за позовом Некрасової Катерини Валеріївни про стягнення аліментів. Судовий розгляд призначено на 10 годину 23 грудня 2016 року в приміщенні Нововолинського міського суду за адресою: м. Нововолинськ, вул. Гагаріна, 14, каб. 12. Відповідач має право подати свої заперечення проти позову, посилання на докази, якими вони обгрунтовуються, та повідомити про них суд. У разі неявки в судове засідання відповідача справа буде розглянута у його відсутності за наявними у справі доказами. Крім того, суд роз’яснює відповіда чу його обов’язок повідомити суд про причини неявки в судове засідання.

х х х Нововолинський міський суд Волинської області викликає як відповідача Кондисюка Дмитра Анатолійовича у цивільній справі за позовом ПАТ КБ «ПриватБанк» до Кондисюка Дмитра Анатолійовича про стягнення заборгованості. Судове засідання у справі відбудеться 14 грудня 2016 року о 15 годині у приміщенні Нововолинського міського суду за адресою: м. Нововолинськ, вул. Гагаріна, 14, каб. 12. У разі неявки в судове засідання відповідача Кондисюка Д. А. справа може бути розглянута у його відсутності за наявними у справі доказами. Крім того, суд роз’яснює відповідачу його обов’язок повідомити суд про причини неявки в судове засідання.

х х х Нововолинський міський суд Волинської області викликає як відповідача Шиленіну Руслану Володимирівну у цивільній справі за позовом ПАТ КБ «ПриватБанк» до Шиленіної Руслани Володимирівни про стягнення заборгованості за кредитним договором. Судове засідання у справі відбудеться 14 грудня 2016 року о 14 год. 30 хв. у приміщенні Нововолинського міського суду за адресою: м. Нововолинськ, вул. Гагаріна, 14, каб. 12. У разі неявки в судове засідання відповідачки Шиленіної Руслани Володимирівни справа може бути розглянута у її відсутності за наявними у справі доказами. Крім того, суд роз’яснює відповідачці її обов’язок повідомити суд про причини неявки в судове засідання.

Продам трактор Т40 АМ в доброму робочому стані. Тел.: 0971277234, 0664709124. Продам трактор Т40 у робочому стані. Тел.: 0971277234, 0664709124. Продам міні–трактори (японського виробництва) «Ісекі», «Кубота», «Янмар», «Хіно–мото» (з фрезами в комплекті). Всі у доброму стані. Можлива доставка. Тел.: 0977627586, 0969576127, 0505617800. Продається трактор Т25 (з кабіною) у доброму стані, нова гума. Тел.: 0971277234, 0664709124. Продається різна сільськогоспо дарська техніка: млини, плуги, дископлу ги, обприскувачі, картоплесаджалки, картоплекопачки, сівалки, розкидачі міндобрив, дискові борони, культивато ри, катки, грунтофрези, косарки роторні, оборотні плуги, прес–підбирачі, тракто ри, запчастини та комплектуючі. Тел.: 0674787264, 0958159912, 0963446777. Продам трактор Т25, привезений з Польщі, у доброму стані. Недорого. Тел. 0964290426. Продаються: трактори Т25 та МТЗ, зернозбиральні комбайни, дискові боро ни, роторні косарки, обприскувачі, сад жалки, сівалки, плуги і плуги оборотні, культиватор для міжрядного та суцільно го обробітку, картоплекомбайни, фрон тальний навантажувач до МТЗ, телес копічні навантажувачі, гноєрозкидачі, твердопаливні котли «DEFRO». Тел.: 0972395170, 0667214192.

Різне Куплю декілька вікон (б/в) або скло. Тел.: 0957282017, 0968874336. Куплю пляшки, банки різного виду на склобій (на відстані не більше 100 км від Ківерців). Тел. 0638011224. Продам колекцію газет англійською мовою (із 45 країн). Тел. 0506060595.

12. «Рух». 23. Хвала. 3. Амосов. 45. Гривна. 56. Автохтон. 6. Навала. 78. Слава. 89. Аромат. 910. Тягнибок. 10. Кучма. 1112. Орлик. 1213. Кобза. 1314. Акт. 1415. «Тронка». 1516. Аскет. 16. «Таврія».

Продам телевізори (б/в) «Самсунг» СК5312 Z (845 грн), «Самсунг» СZ21F31Z (745 грн); нову хліборізку «BOSCH» MAS 4500» (845 грн). Тел. 0506474105 (після 18–ї год.). Продам: жом (з доставкою), щебінь, пісок, цеглу, відсів, блоки будівельні, дрова (до 10 т). Тел. 0503781998. Продам: жом, торфобрикет, пісок, щебінь, камінь різних фракцій, відсів, чорнозем, землю на вимостку, камінь бут, цемент, дрова, гній, цеглу червону та білу (нову та б/в). Вивезу сміття. Достав ка. Тел.: 0993374034, 0969943100. Продам: жом, пісок, щебінь, камінь різних фракцій, торфобрикет, блоки різного виробництва, цеглу білу та чер вону (нову та б/в), гній, чорнозем, землю на вимостку. Вивезу сміття. Доставка. Тел.: 0996114575, 0973443386. Продам: сирий жом, дрова, пісок, щебінь, цеглу червону та білу. Можлива доставка. Тел.: 0955355663, 0977516430. Продам добру корову (12 років), тіль на (5 міс.) у Луцькому районі. Ціна до говірна. Тел. 0994917502 (після 16–ї год.). Продається свиня (150 кг), вигоду вана натуральними кормами (Луцький район). Тел. 0978735802. Продам племінного козла (за аненської породи), чистокровний (Луць кий район). Тел. 0994816269. Продам кабана м'ясної породи, ви годуваного натуральними кормами (можна тушкою) у Луцькому районі. Тел. 0665147256. Продам свині, вигодувані нату ральними кормами (вага 120 кг, ціна 32 грн/кг) у Рожищенському районі. Тел.: 0956111163, 0982133243. Куплю корову на забій. Тел.: 0970772211, 0501864979. Куплю ВРХ, коней, биків. Дорого. Тел.: 0985876653, 0501932639. Продам саджанці ремонтантної ма лини (плодоносить з кінця липня до за морозків). Тел. 0673925262. Продам горох (сорт Бетмен), ІІ реп родукція, 8 грн/кг (або обміняю на сою). Тел.: 0688564529, 0665723448. Доступно, якісно, надійно встанов люю натяжні стелі. Тел.: 0994092057, 0688552065. Продам продовольче жито сорту Хлібне (5 тонн). Тел. 0671077514. Продаються кролі (самки, 5—6 місяців, породи бельгійський велетень, каліфорнійська, французький баран) у Луцькому районі. Тел.: 0988054029, 0956238733.

ÏÀÌ’ßÒÀªÌÎ, ËÞÁÈÌÎ, ÑÓÌÓªÌÎ Сьогодні минає важкий скорбот ний рік, як відійшов у Вічність наш дорогий, любий, рідний синочок, брат, онук, племінник Вадим СИНИЦЯ (18.03.1998 — 06.12.2015 рр.). Дорогий синочку, ти був щи рим, веселим, люблячим. Завж ди радів життю, але так рано згасла твоя свічка. Нездійсненни ми залишилися мрії, плани, задуми. Біль втрати ятрить наші серця, а пам’ять повертається знов і знов до тих днів, коли ти був поряд із нами. Світла пам’ять про тебе, рідний синочку, буде завжди у наших серцях, доки ми живі. А наші сльози нехай не тривожать тебе. В душі нестерпний біль, тривога безупинна, Глибокий смуток до кінця життя, Трагічна смерть забрала у нас сина І звідти вже немає вороття. Не заросте ніколи та стежина, Що провела тебе в останню путь, Прийде зажурена родина І добрим словом люди пом’януть. Запалю я свічку, помолюся Богу За дитину рідну, що пішла з життя, Боже милосердний, дай їй вічний спокій За той шлях короткий, шлях без вороття. Нехай Всевишній охороняє твій спо кійний сон і дарує вічне життя у Царстві Не бесному. Спи спокійно, любий, рідний, до рогий синочку. Сумуючі мама, тато, брат, дідусь і вся родина.

7 грудня минає рік світлої пам’яті учасника АТО Олександра Михайловича ПАЛЮХА. ( 20.04.1994 — 07.12.2015 рр.). Непоправна втрата для близьких та рідних, але ніколи не згаснуть у серцях любов та світла пам'ять про дорогого сина, брата, внука, односельчанина. Ти жив з відкритим серцем, щирою душею, молодіжним ентузіазмом. Сміливо і без роздумів пішов захищати країну від агре сора. Мав Божий дар до музики, хотів навчати цьому дітей у школі, де працював. Та не судилось… Вже рік на серці порожнеча, Кричить знедолена душа, А по щоці біжить гірка сльоза, Забрали тебе на крилах журавлі І подались в незвідані краї. Птахи вернуться навесні, А ти приходиш лиш у сні. Просимо всіх, хто знав Олександра Михайловича, пом’янути добри ми спогадами та щирою молит вою. Сумуючі батьки, брат, сестра, вся родина, односельчани.

МЕТАЛ ВІДПОВІДІ НА КРОСВОРД, НАДРУКОВАНИЙ 1 ГРУДНЯ

11

Арматура, листи, круги, труби, шестигранник, лист оцинкований та інше Можлива доставка. Чекаємо вас з 8.00 до 17.00 щоденно м. Луцьк, вул. Індустріальна, 2б (район КРЗ) Тел.: (0332) 719120, 719092, 050 270 00 49.

Філіал: с. Підгайці, вул. Колгоспна, 2б, тел.: (0332) 285112, 285114.

ПАМ'ЯТНИКИ з мармурової крихти та натурального каменю.

Виготовлення та встановлення.

(0332) 70-85-72, (050) 197-68-69.


12

КАЛЕЙДОСКОП

«Волиньнова» | 6 грудня 2016 Вівторок | ¹136

■ Для душі Фото із сайту http://chernomorets.odessa.ua

■ Футбол

Голкіпер Артем Кичак у цьому матчі був справжнім «Number One» у складі «Волині».

 ÎÄÅѲ ÍÅ ÇÀÁÈËÈ, ÀËÅ Î×ÊÎ ÇÀÐÎÁÈËÈ Спромігшись вперше не програти в п’яти останніх поєдинках, підопічні Віталія Кварцяного таки втратили «рятівну» 10ту сходинку Сергій ХОМІНСЬКИЙ

країнська Прем’єр ліга. 17й тур. «Чорноморець» (Одеса) – «Во линь» (Луцьк) – 0:0 «Волинь»: Артем Кичак, Сергій Логінов, Дмитро За дерецький, Сергій Меліни шин, Олег Герасимюк, Ред ван Мемешев, Владислав Шаповал (Артем Дудік, 69), Юрій Романюк, Олександр Чепелюк, Сергій Петров, Анатолій Діденко. Головний тренер Віталій Кварцяний. Попередження: Мелінишин, 16; Романюк, 35; Мемешев, 73. Вилучення: немає. Лучанам неабияк потала нило з тим, що в рамках 17го туру «випало» виступа ти в Одесі. Адже елементар но була можливість саме грати у футбол на звичному для цього виду спорту зеле ному газоні. Бо в деяких інших матчах туру поле було придатнішим для змагань з хокею чи проведення лиж них гонок. Здобуте очко у виїзному поєдинку з «Чорноморцем» – результат, звісно, пози тивний. Якби не турнірне становище «Волині». Нинішню ситуацію «нічиїми» (які, до того ж, трапляються врядигоди) навряд чи вип равиш. Чи були в лучан шанси привезти з Одеси 3 очка? Були, згадаймо хоча б удар Редвана Мемешева у штангу на 11й хвилині поєдинку. Проте, якщо бути об’єктив ним, на перемогу «Волинь» не награла. Понад те – знач но більше шансів забити в Одесі мали саме господарі. До речі, Віталій Кварця ний під час поєдинку ско

У

www.volyn.com.ua

ристався лише однією з трьох дозволених замін. Причина очевидна: «лава за пасних» у «хрестоносців» за раз не просто коротка – во на геть куценька. Як припус тив коментатор матчу, інших

у 17ти матчах першості «Дніпро» здобув у двобоях із далеко не найслабшим і вкрай принциповим суперни ком – «Зорею». Так само результативним видався матч у Полтаві. «Ди

«

³òàë³é Êâàðöÿíèé ï³ä ÷àñ ïîºäèíêó ñêîðèñòàâñÿ ëèøå îäí³ºþ ç òðüîõ äîçâîëåíèõ çàì³í. Ïðè÷èíà î÷åâèäíà: «ëàâà çàïàñíèõ» ó «õðåñòîíîñö³â» çàðàç íå ïðîñòî êîðîòêà – âîíà ãåòü êóöåíüêà.

»

варіантів посилення гри у нашого тренера просто не було. Щодо післяматчевої пресконференції, то Віталій Кварцяний цього разу уник «славнозвісних» випадів на адресу своїх гравців. А голкіпер Артем Кичак навіть одержав щось на кшталт розлогого компліменту. Щоправда, дісталося від Віталія Володимировича «прекрасній половині людства» (він так і сказав). Якщо дуже коротко, то Квар цяний порадив головному судді матчу — харків’янці Катерині Монзуль — повер татися до обслуговування матчів за участі жіночих ко манд, де вона зможе зароби ти собі «на вагон колготок». Одним словом, чистісінької води сексизм, здатний при вернути увагу до епатажного тренера навіть прихильників якихось феміністичних рухів. За підсумками 17го туру «Волинь» втратила «рятівну» 10ту сходинку в турнірній таблиці, бо омолоджений «Дніпро» спромігся обіграти «Зорю». У складі дніпрян дубль оформив 20річний Владислав Кочергін, ще один гол на рахунку його од нолітка Валерія Лучкевича. Дві зі своїх чотирьох перемог

:)) Анекдоти Рабінович ніяк не міг зрозуміти Гагаріна — це ж треба, облетіти весь світ і повернутися назад у СРСР!

намо» до 14ї хвилини спро моглося двічі забити на вкри тому снігом газоні. А потім ще до перерви двічі пропустити, вкотре втратити очки і «збіль шити» відставання від «Шах таря» до майже непристой них 10ти пунктів.

ЗА ВОРОТАМИ Віталій КВАРЦЯНИЙ, головний тренер «Волині»: «Гра була дуже бойовою. Ми дав

но не здобували очок на виїзді, проте хотіли не прог рати і показати якісну гру. В нас усе ще страждає зіграність, відчуття партнер ства, виконання тактик. До водиться постійно змінюва ти склад. Гра не була надто якісною. Хоча моментами ми таки не були безпорадними, а в окремих епізодах мали цілком солідний вигляд. Я всіх привітав із са мовіддачею. А про якість гри думатимемо пізніше. Попе реду збори, тренування. Хо чу, щоб хлопці достойно про вели останній матч із «Ворсклою» вдома, аби піти на відпочинок з надією на краще».

ijâ÷àòàì âèñóøóþòü ñëüîçè âóñòàìè

Óñ³ ðåçóëüòàòè 17-ãî òóðó: «Ворскла» – «Динамо» – 2:2; «Чорно морець» – «Волинь» – 0:0; «Зоря» – «Дніпро» – 2:3; «Шахтар» – «Сталь» – 2:0; «Зірка» – «Олександрія» – 1:1; матч «Олімпік» – «Кар пати» не відбувся через за мерзлий газон стадіону «Ювілейний» у Сумах, тому донеччанам як господарям стадіону зарахують, швидше всього, технічну поразку 0:3.

Ти дбайливо обкутав мою шию шарфом, підняв комір мого паль та і застебнув верхній ґудзик. Пронизливий вітер шумів у верхів’ях голих дерев, сердито зривав останні поруділі листки, дошкульно підганяв одиноких перехожих

×åìï³îíàò äóáëåð³â. «Чорномо рець» U21 – «Волинь» U21 – 2:0. Попри чергову по разку, в турнірі U21 «Во линь» все ще продовжує зберігати 10ту сходинку, маючи 14 очок в активі (4 перемоги, 2 нічиїх, 12 по разок, різниця м’ячів – 19:55). Проте в спину луча нам дихає ФК «Олек сандрія» – 12 очок. Лідиру ють «Динамо» (44 очка) та «Шахтар» (41).

Футбол на ТБ Вівторок, 6 грудня «Динамо» (Україна) – «Бешікташ» (Туреччина) – 21.45 (ТРК «Україна»).

Середа, 7 грудня «Реал» (Іспанія) – «Боруссія» Д. (Німеччина) – 21.45 («Футбол 1»).

Четвер, 8 грудня «Брага» (Португалія) – «Шахтар» (Україна) – 17.45 (ТРК «Україна»); «Зоря» (Україна) – «Манчестер Юнайтед» (Англія) – 20.00 («Футбол 1»).

ТУРНІРНА ТАБЛИЦЯ: М Команда І В Н П М О 1. «Шахтар» 17 15 2 0 378 47 2. «Динамо» 17 11 4 2 3515 37 3. «Зоря» 17 9 4 4 2716 31 4. «Олімпік» 16 8 3 5 2325 27 5. ФК «Олександрія» 17 7 5 5 2822 26 6. «Чорноморець» 17 6 5 6 1317 23 7. «Ворскла» 17 5 5 7 1921 20 8. «Зірка» 17 4 3 10 1427 15 9. «Сталь» 17 3 5 9 1222 14 10.«Дніпро» 17 4 5 8 1827 11* 11. «Волинь» 17 2 4 11 1229 10 12.«Карпати» 16 2 5 9 1625 5*. * – З «Карпат» та «Дніпра» знято по 6 турнірних очок.

Марія ТАРАСИЧ

я під твоїми ласкавими руками на раз відчула себе маленьким зайче нятком, яке ніжиться в теплих со нячних променях; маленькою дівчинкою, яку всі люблять і жаліють. У горлі щось зрадливо залоскотало, і на моїх очах забриніли несподівані сльо зи. — Отакої! — сказав ти насмішкувато. — І кому потрібна ця солона росичка в таку холодну погоду?

А

«

À ÿ ï³ä òâî¿ìè ëàñêàâèìè ðóêàìè íàðàç â³ä÷óëà ñåáå ìàëåíüêèì çàé÷åíÿòêîì.

»

Вийняв хустинку й обережно витер мої сльози. І вмить я стала знову дорослою жінкою, гордою і незалежною. Сполоха не зайченятко чкурнуло кудись у кущі, аж зашурхотіло, а в найпотаємнішому куточ ку моєї душі невтішно і гірко ридала ма ленька скривджена дівчинка: вона ж бо знала, що дівчаткам, яких усі люблять і жаліють, висушують сльози вустами… ■

S U D O K U Правила нескладні: заповніть порожні клітинки цифрами від 1 до 9 так, щоб у кожному рядку і кожному стовпчику не було двох однакових цифр. Леонід МАНЧИНСЬКИЙ.

У списку бомбардирів ситуація серед лідерів не змінилася: Жуніор Мораес («Динамо») – 9 голів (2 з пенальті), Факундо Феррейра («Шахтар») – 7, Юрій Коломоєць («Ворскла») та Густаво БланкоЛещук («Карпати») – по 6. ■

Попросила чоловіка піти в магазин, дала йому список, що треба купити: 1. Хліб. 2. Ковбаса. 3. Молоко. 4. Зубна паста. 5. Туалетний папір. 6. Пиво.

Коли прийшов із магазину, заглянула в пакети і побачила там один буханець хліба, дві палки ковбаси, три пакети молока, чотири тюбики пасти, п’ять рулонів туалетного паперу і шість пляшок пива! Наступного разу треба починати список із пива...

²ÄÏβIJ ÍÀ ÊÐÎÑÂÎÐÄ SUDOKU, ÎÏÓÁ˲ÊÎÂÀÍÈÉ 3 ÃÐÓÄÍß

Volyn 16241  
Read more
Read more
Similar to
Popular now
Just for you