Page 1

24 1440 34560

ÌÈ Â Ö²É ÇÅÌ˲ ÆÈÒÀÌÈ ÏÐÎÐÎÑËÈ...

| ¹132 (16 237) Ціна 3,5 грн

Субота | 26 листопада 2016 року

■ Ніхто, крім тебе

Зроніть сльозу. Бо ми не мали сліз. Заплачте разом, а не наодинці. Зроніть сльозу за тими, хто не зріс. Що мали зватись гордо – українці. Заплачте! Затужіть! Заголосіть! Померлі люди стогнуть з тої днини. Й благають: українці, донесіть Стражденний біль голодної України. Згадайте нас – бо ми ж колись жили. Зроніть сльозу і хай не гасне свічка! Ми в цій землі житами проросли. Щоб голоду не знали люди вічно. Фото Катерини ЗУБЧУК.

Ніна ВИНОГРАДСЬКА, з поеми «Голодомор».

ÍÀÉÄÎÂØÀ ² ÍÀÉÁÎ˲ÑͲØÀ ÐÎÇËÓÊÀ ÇÀ 15 Ë²Ò ¯ÕÍÜÎÃÎ ØËÞÁÓ Нинішньої осені 10 листопада Іван і Оксана Чесаки, які живуть у Любешові, відзначили свій сімейний ювілей. Він у них особливий, адже нещодавно чоловік повернувся з війни на Сході України. Це і був найдорожчий подарунок дружині

с. 78

Р Е К Л А М А

У Луцьку заходи до Дня пам’яті жертв ГолодоD морів в Україні розпочнуться скорботною ходою від Театрального майдану до Замкової площі, де відправлять панахиду за померлими під час ГолоD доморів. Початок о 14.30. У рамках заходу відбудеться й освячення пам’ятника Християнському милосердю волинян, який встановлений на території ХрестовоздвиD женської церкви (вул. Данила Галицького, 2). Його споруджено на честь жителів нашого краю, які доD помагали всім, хто шукав порятунку від голоду.

Запали свічу у своєму вікні

»

26 листопада о 16.00

²ÄÊÐÈÒÒß ÖÅÍÒÐÓ ÑÒÈÌÓËßÖ²¯ ÌÎÇÊÓ Â ËÓÖÜÊÓ Сенсорна кімната, Томатіс терапія, мікрополяризація, Forbrain, InTime, киснева терапія, логопеди, дефектологи, психологи, ЛФК, масаж, діагностика та інші відновлювальні методи.

Вітаємо!

Учора відсвяткував 75річчя від дня народження

Леонтій Миколайович ЧАЙКА, досвідчений, висококваліфікований фахівець зі ста жем понад 28 років наполегливої та сумлінної праці у Волинському автоцентрі «КамАЗ», чуйна, життєрадісна та шанована усіма особистість. З нагоди ювілею прийміть, Леонтію Миколайо вичу, щирі вітання від колективу автоцентру. Від усього серця бажаємо міцного здоров’я, життєвої наснаги, родинно го затишку, Божої благодаті на довгі щасливі роки.

Здоров’я хочем побажати, Багато літ іще прожити, Щоб і онуків доглядати, А потім правнуків женити!

З повагою колектив Волинського автоцентру «КамАЗ».

ПРИЙМАЮТЬСЯ ПАЦІЄНТИ з аутизмом та розладами спектру аутизму; вадами розвитку мовлення; наслідками гіпоксичного ураження мозку; порушеннями уваги та пам'яті; порушеннями поведінки; Даун синдромом; затримкою і відставанням у розумовому розвитку; гіперактивністю; наслідками нейроінфекцій та пологових травм у дітей (віком від 1 року); ДЦП; порушенням моторики та координації рухів; станами після інсультів та травм; енурезом; енкопрезом.

Тел.: 067 469 71 61, 093 170 16 59, 050 305 20 27. Адреса: Луцьк, вул. Дубнівська, 68DА.

ÒÂÅÐÄÎÏÀËÈÂͲ

ÊÎÒËÈ

Засновник Невролог, канд. мед. Психіатр, канд. мед. Центру наук, кафедра наук, завідувач Центру стимуляції мозку розвитку мови, Київ, Богомольця, Київ, Киян О.С. Скоробогатова О.В. Гусак А.В.

Запишіться на консультацію. Кількість місць обмежена.

Â²Ä ÂÈÐÎÁÍÈÊÀ ÒÀ ÏÅײ ÄËß ÑÀÓÍ стійка Жароль 6мм ста

м. Рівне вул. Соборна, 304 Безкоштовна доставка 067 493 46 08

11.12 та 12.12 — дні консультацій та обстежень Прийматимуть невролог, психіатр, логопед

До Луцька приїдуть спеціалісти Київського Центру стимуляції мозку, які володіють сучасними методами нейромодуляції і стимуляції діяльності мозку. Усі фахівці — кандидати медичних наук, пройшли відповідне навчання та отримали міжнародні сертифікати.

«

■ Пряма мова

Ліцензія МОЗ України серії АЕ, №282410 від 12.03.2014р.

»

Àðòåì ÔÅÄÅÖÜÊÈÉ, çàõèñíèê íàö³îíàëüíî¿ çá³ðíî¿ Óêðà¿íè ³ í³ìåöüêîãî êëóáó «Äàðìøòàäò», ïðî ëåã³îíåðñòâî íàøèõ ôóòáîë³ñò³â:

«Краще взагалі не грати у футбол, ніж робити це у російській першості».


2

РІДНИЙ КРАЙ

«Волиньнова» | 26 листопада 2016 Субота | ¹132

Погляд

Доброго дня вам, люди!

Валя МИХАЛЬСЬКА, художниця, лауреат премії ім. Степана Сачука «За служіння суспільству»

ВКНО РУБРИКИ: сьогодні — День пам’яті жертв Голодомору Про Голодомор 1932 — 1933 років — геноцид ук раїнського народу, організований керівництвом ВКП(б) та урядом СРСР шляхом створення штучного масового голоду, що призвів до багатомільйонних людських втрат, — нині відомо дуже багато. Але всієї страшної правди про ці події ми не дізнаємося ніколи. Як не дізнаємося і того, якою могла б бути наша Україна, коли б цих гірких утрат не було. Єдине, що нам залишається, — Вічная Пам’ять. Один із проявів якої — свічечка, запа лена сьогодні на вашому вікні у це сумне надвечір’я. Ад же тих, хто згас від голоду, віддавали землі зазвичай без відспівування, без молитви, без останніх почес тей…

ÒÀÌ, ÄÅ ÏÐÀÂÄÀ, — ÒÀÌ ÂÎËß! Пані у пишних шатах, нафарбована, в золоті й діамантах заходить у кожну оселю і її приймають як дорогу гостю, запрошують до столу і не кудинебудь, а на чільне місце. А вона й рада — і жити залишається беруть її з собою на роботу і на відпочинок, не бо яться залишати на неї дітей. Подружні пари не соромляться її присутності і закохані не проганя ють її. Вона панує в судах і Верховній Раді, з нею живуть депутати і керівники різних рангів. Президенти беруть її з собою на всі зустрічі та саміти. Згинаються перед нею, як лакеї, і улесливо усміхаються. Вона па нує у світі і серед людей вона — своя. Бо ім'я тої пані — Брехня. А Правду, як жебрачку, в обшарпаній одежині про ганяють з кожного двору, не дають затриматись на ву лиці, не пускають у душі й серця. Чи замислюємось ми, скільки разів за день кажемо неправду? А за місяць? А за рік? А за все життя? Страшно, бо цей тягар, як сміття, уже накрив нас із го ловою. Невже хочемо задихнутися? Ми свободолюби вий народ. Народ, який за волю життя віддає. А воля і брехня — речі несумісні. З нею, з Правдою, жити дуже нелегко. Бо вона щира, без прикрас, чиста. Вона — як жінка без косметики. Але з нею невигідно. Бо дове деться повернути всі вкрадені гроші народу. Доведеть ся припинити війну і нести всю відповідальність за смерть військових і цивільних людей, а найстрашніше — дітей. Доведеться прибрати всі перепони, які зава жають жити без страху: жити у теплі й отримувати освіту, лікуватись, не боятись за майбутнє. Невже на догоду Брехні ми ладні втратити самі себе?! Ми ж ук раїнці — народ з генетичним кодом віри і любові! І тільки ми на своїй землі здатні навести лад. Не спос терігачами, а учасниками зобов'язані бути! Бо немає чарівної палички, за помахом якої миттєво все зміниться. Не прийдуть чужинці працювати на благо нашої держави. Вже маємо гіркий досвід господарю вання зайд. Не уподібнюймося тим, хто позичив очі у сірка, а вдачу — у свині. Такі були в усі часи, та й будуть. Але панування їхнє не довге. І можемо його ще скоротити в пам'ять про тих, кого розстріляли у мирній Україні, кого нині оплакують рідні. Повернімо Правду. Щодень живімо з нею. І стане вона для нас «мечем і щитом». Бо там, де правда, — там воля! ■

І

26 листопада 1702 ðîêó на площі Ринок у Луцьку за звинуваченням у зраді стратили шляхтича Данила Братковського. Підставою для цього була його участь в «антиуніатському» з’їзді в Любліні у 1680 році, зустрічі з гетьманом Лівобережної України Іваном Мазепою у 1699 році та з козацьким полковником Семеном Палієм у 1702 році.

2004 ðîêó обласна рада на позачерговій сесії висловила недовіру голові облдержадміністрації Анатолію Французу і взяла всю повноту влади у свої руки.

27 листопада 1918 ðîêó відбулося перше установче спільне зібрання Української Академії наук, на якому президентом обрано Володимира Вернадського, секретарем – Агатангела Кримського.

28 листопада 1520 ðîêó португальський мореплавець Фернан Магеллан увійшов у води Тихого океану, ставши першим європейцем, що проплив з Атлантичного океану в Тихий.

ПРЕМ’ЄРА: маму Героя України

вшановують фільмом У Луцьку й Торчині 1 і 2 грудня відбудуться кіноперег ляди стрічки «Серце мами Гонгадзе». У Палац культури Луцька й Торчинський народний історичний музей імені Григорія Гуртового завітає режисер із Закарпаття В’ячеслав Бігун, який із командою творчих однодумців відзняв документальний фільм, присвячений життєвій долі Лесі Гонгадзе. Три роки тому, 30 листопада, вона відійшла у Вічність, так і не дізнавшись усієї правди про зниклого сина Георгія, журналіста, якому присвоєно звання Героя України. Початок зустрічей з автором фільму та його перегля ди заплановано на 16.00 (у Луцьку) та 12.00 (у Торчині), повідомила Світлана Зозуля. Сонце сьогодні зійшло о 7.51, зайде о 16.22. День триває 8 годин 31 хвилину. Місяць у Терезах, Скорпіоні. 26/27 дні Місяця. Остання чверть 21 листопада.

МЕНИННИКИ: 26 — Іван, Герман, Никифор. 27 — Пилип, Григорій, Устим, Костянтин, Дмитро, Пантелеймон. 28 — Дарина, Варвара, Гурій, Маркел, Пилип, Хома, Паїсій, Симон, Овер’ян.

МУДРСТЬ: найдорожче — в нас «Подяка Блаженному Богові за те, що потрібне зробив нетрудним, а трудне — непотрібним… Царство Боже всередині нас». Григорій СКОВОРОДА, український письменник, філософ.

НЕЗАБУТН: 20 років

без Полікарпа Шафети Для молодих він журналіст, публіцист, письмен ник, громадський діяч, редактор найтиражнішої не лише в області газети. Для тих, кому пощастило працювати під його керівництвом, — передусім Особистість, мудрий і далекоглядний керівник твор чого колективу, який працював як єдиний злагодже ний організм навіть тоді, коли редактор ішов у відпустку чи їхав у далеке відрядження. На момент призначення (у віці 35 років) був най молодшим серед усіх редакторів обласних видань України. Та, окрім газети, у його творчому доробку — понад десяток художньопубліцистичних книг про складні для нашого краю події 30х — 50х років ми нулого століття, а також про реалії 90х («Обком очи ма редактора», «В Америці, в Кремлі і на Волині»). З ним було цікаво розмовляти не тільки про виробничі справи, а й про життя, літературу, а особливо — по езію. Він пішов так зненацька, пронизливого листопа дового дня, за місяць до свого 61річчя, що повіри ти у цю невідворотність важко ще й дотепер. Але й зараз, зібравшись у тісному колі, ми згадуємо найяскравіші епізоди спілкування, співаємо улюбле них пісень нашого Полікарпа Гервасійовича, а по вертаючись знайомою трасою з відрядження, нама гаємося заїхати на сільський цвинтар у селі Дубове, що в Ковельському районі, де він забажав знайти вічний спочинок. Навіть із портрета на могильному камені заслужений журналіст України Полікарп Ша фета дивиться далеко за обрій.

Заснована 27 вересня 1939 року. Газета виходить три рази на тиждень: у вівторок, четвер, суботу. Набрана і зверстана в комп’ютерному центрі газети «Волинь"нова» ЗАСНОВНИКИ: ОБЛАСНА РАДА, ТРУДОВИЙ КОЛЕКТИВ РЕДАКЦIЇ

www.volyn.com.ua Головний редактор Олександр ЗГОРАНЕЦЬ

www.volyn.com.ua

НАША АДРЕСА: 43025, Луцьк, просп. Волі, 13 volyn.nova@gmail.com, reklama.volyn@gmail.com

Email

Редакція залишає за собою право на літературне редагування надісланих матеріалів без узгодження з автором. Рукописи не повертаються й не рецензуються. Редакція може не поділяти думку авторів. Передрук або відтворення у будьякій формі матеріалів, розміщених у газеті «Волиньнова» чи на її інтернетсторінці, без письмової згоди видання заборонено. Публікації під рубриками «Офіційно», «Політика», «Точка зору», «Секрет успіху», «Благодійність», «Економіка», «Актуально», «Добра справа», а також із позначкою –* – друкуються на правах реклами. За зміст рекламних матеріалів та листів, надісланих читачами, газета відповідальності не несе. Редакція залишає за собою право відмовити в розміщенні рекламної статті, якщо її зміст суперечить законодавству України, нормам моралі або може завдати шкоди виданню.

Приймальня 723894 Заступники головного редактора Уліцький Василь Михайлович Cвітліковська Галина Йосипівна Рузак Петро Макарович

723989 722007 723894

Відповідальний секретар Трофимчук Тамара Сергіївна

725102

Заступник відповідального секретаря Харчук Олена Андріївна

720666

Головний художній редактор Міщук Олександр Ярославович

720666

а завтра — святого Пилипа Хоч ця народна приповідка вже й призабулася, та пам’ятним є те, що від Пилипа (27 листопада), одного із апостолів Христа, починається Пилипівський або Різдвя ний піст, який триватиме до 6 січня. Наскільки суворо його дотримуватися і чи дотримувати ся взагалі — це питання віри, способу життя, здоров’я, особистого вибору кожної людини. Пам’ятаймо слова святого Івана Золотоуста: «Хто молиться і поститься, той має два крила, легші від самого вітру». Проте і сучасна ме дицина також стверджує, що у постуванні є раціональне зерно. Основні пости (окрім Петрівського) співпадають із періодом найменшого фізичного навантаження. Обмежу ючи вживання скоромного, люди натомість вводили у пов сякденний раціон значну кількість рослинної їжі — квашені овочі, сухофрукти, горіхи, гриби, олію. Зрештою, дотримання посту — це не лише зміни у раціоні харчування, це передусім духовне очищення, добрі помисли і добрі справи. За традицією, у перший день запустів селяни спос терігали за погодою: «Яка ніч у Пилипівку, казали, такий день у Петрівку». А «якщо на Пилипа лежить сніг, то він ле жатиме аж до повені», тобто зима буде суворою й довгою.

ПОГОДА: знову осінній сніг, спроба друга… За прогнозом чергового синоптика обласного гідроме теоцентру Алли Адамської, сьогодні хмарно з прояс ненням, без істотних опадів, вночі та вранці місцями слабкий туман, на дорогах ожеледиця. Вітер півден но–західний, 5—10 метрів за секунду. Температура повітря по області — від нуля до плюс 5, у Луцьку — 2 — 4 градуси тепла. 27го — хмарно, вночі — без істотних опадів, вдень — невеликий дощ із мокрим снігом. Вітер західний, 5—10 метрів за секунду. Температура повітря по області вночі — від мінус 3 до плюс 2, вдень — від нуля до плюс 5. 28го — очікується хмарна погода, невеликий сніг, мокрий сніг, на дорогах ожеледиця. Вітер північно–західний, 7 — 12, місцями пориви — 15 — 20 метрів за секунду. Температура повітря по області про тягом доби від мінус 3 до плюс 2. За багаторічними спостереженнями, найтепліше 26 листопада було в 2006 році — плюс 13, найхолодніше — 1989го — мінус 14 градусів.

Ведуча рубрики Валентина ШТИНЬКО. Тел. 723894 ВІДДІЛИ РЕДАКЦІЇ

Інформації, діяльності влади та місцевого самоврядування Гарбарчук Костянтин Володимирович 725102 Соціального захисту Сомова Євгенія Володимирівна 723894 Сільського життя Наумук Сергій Васильович Економіки Лісова Алла Степанівна Культури Тимощук Ярослава Євгенівна

727107

Реклами і маркетингу Борох Сергій Іванович

770770

Листів і зв’язків з читачами Занюк Лариса Віталіївна

723894

Приватних оголошень 725102 (244) 31178 723894

Спорту

Головний бухгалтер Вдовиченко Тамара Федорівна

КАЛЕНДАР: чи дуб, чи липа,

Флішаровський Роман Олександрович 726121

Тимощук Руслана Борисівна

723932

Розповсюдження і творчого розвитку газети Козюпа Мирослава Павлівна

720666

Фотокореспондент Філюк Олександр Миколайович

720666

Поточний рахунок редакції газети «Волиньнова» 26008055458120 у ВГРУ КБ «ПриватБанк», МФО 303440, ЄДРПОУ 02471695 Друк офсетний. Обсяг 3 друк. аркуші

ПЕРЕДПЛАТНІ ІНДЕКСИ: Волинь — 61136,

Рівненщина — 61615 Реєстраційний номер КВ 7829 04.09.2003 р. Віддруковано: ТОВ «ПоділляТер», м. Тернопіль, вул. Текстильна, 28 тел.: (0352) 522737. http://aprint.com.ua

тираж 54000. зам. № 896.


www.volyn.com.ua

ФАКТИ, ПОДІЇ, КОМЕНТАРІ

«Волиньнова» | 26 листопада 2016 Субота | ¹132

■ Болить! Фото Олександра ПІЛЮКА.

3

ОВИНИ / Світ УКРАЇНСЬК Л ТАКИ РЯТУЮТЬ ЗРАЇЛЬ В Д ПОЖЕЖ Вогняну стихію в місті Хайфа із населенням у понад 270 тисяч жителів гасили три дні, наразі її локалізували. Із зони біди відселили мешканців 12 районів – понад 60 тисяч осіб. Поширенню полум’я сприяли суха погода і вітри, воно могло дістатися до Єрусалима та Західного берега Йордану. Пожежа в Хайфі, найнебезпечніша за масштабами за останні 6 років, обійшлася без жертв, госпіталізовано з опіками 35 мешканців. Її причиною вла да вважає теракт: в індустріальному районі міста хтось викинув цигарку біля місця з нафтою і горючими рідина ми. Поліція підозрює, що деякі загоряння були спричи нені умисними підпалами, що мали політичне підґрунтя, і вже арештувала підозрюваних – чотирьох палестинців. Допомогу Ізраїлю надали декілька країн, зокрема й Ук раїна: на боротьбу зі стихією відправили літаки.

ПУТ Н ВТРАТИВ МЕЖ

«ÇÃÎвËÈ ÍÀز ÕËÎÏÖ²!» У центрі Луцька вогнем пошкоджено стенд героїв «Загинули за Незалежність України» (на фото) самопідпал через непогашені лампад ки, які люди залишили звечора, нема. На запитання, чи могли вчинити вандалізм мешканці нашого міста, Ми кола Ярославович відповідає: «Не хо четься думати погано про лучан, але люди всякі є. Навіть у соцмережі мою інформацію коментують цинічно. Я, звичайно, такі висловлювання вида лив: негоже кепкувати над пам’яттю героїв. Але все ж це свідчить, що різні погляди побутують». Не відкидає мер і ще однієї версії – це могла бути провокація. Щоправда, всі питання з приводу чуток і домислів були б зняті, якби оприлюднили відео з камер спостереження. Тим часом лучани знову активно

Займання сталося близько 4–ї ранку четверга, найпершими його помітили таксисти. Пожежники прибули на Театральний майдан дуже оперативно, завдяки цьому вдалося врятувати близько двох третин пам’ятного щита. Вогонь пошкодив центральну частину фотостенду героїв Небесної сотні та волинян, які загинули в АТО. Найбільше постраждали світлини полеглих на фронті, а от знімків Небесної сотні вогонь не зачепив Мирослава КОЗЮПА

ротягом дня біля пошкодже ного вогнем місця вшануван ня героїв АТО і Небесної сотні збиралися групи по декілька людей. Тут зупиняється кожен перехо жий, аби подивитися на страшну кар тину і висловити власні емоції. Грома дяни активно дискутують про причини, але шоковані видовищем усі. Майже кожен витирає сльозу, дехто хрестить ся біля понівеченої стели, хтось дзво нить близьким… — Згоріли наші хлопці! – плаче у телефонну трубку жінка й розповідає, що камери у центрі міста зафіксували займання вінка від свічки. Молодиця, яка щойно підійшла, теж припускає, що вогонь поширився від лампадок, але одна з бабусь заперечує: поліція приїжджала – значить, підпал був! — Он там жіночка пішла, – киває вона. — Племінник її в АТО загинув, стояла тут, аж трусилася вся. То ж не люди якісь підпалили. Інші ж припускають, що причина у безкарності: якби смертна кара була, як колись, такого би вандалізму не вчинили. У волинській поліції кажуть, що повідомлення про загоряння інфор маційного щита «Загинули за Неза лежність України» отримали від дис петчера ДСНС о 4.15 ночі. Слідчо–оперативна група виїхала не гайно. Вогнем знищено 3 метри стен

П

ду, частину фотографій закопчено ди мом. Їхній попередній висновок – са мозаймання. Але, схоже, більшість лучан не вірять у заяви правоохоронців, нази ваючи їх абсурдними, й обурюються: мовляв, що ж то за люди такі, що не поважають ні живих, ні мертвих?.. Ко ристувачі соціальних мереж теж пи шуть, що на землі помічені масляні

Очільник Кремля заявив, що «кордони Росії ніде не закінчуються», викликавши шквал аплодисментів на це ремонії вручення премій Російського географічного то вариства. Проводячи міні–іспит для обдарованих дітей, Володимир Путін запитав у дев’ятирічного Мирослава, де закінчуються кордони РФ. «Рубіж Росії проходить че рез Берингову протоку зі США…» – почав відповідати школяр. Та глава держави перебив: «Кордони Росії ніде не закінчуються». Під оплески і сміх глядачів він додав, що це був жарт. Тим часом у соцмережах блогер під псевдонімом Дядечко Шу порекомендував: «Якщо ви не відчуваєте, де у вас закінчуються межі, не посоромтеся перевірити їх у психіатра».

ДЖОНН ДЕПП ЗАСТУПИВСЯ ЗА ОЛЕГА СЕНЦОВА

«

Ùîïðàâäà, âñ³ ïèòàííÿ ç ïðèâîäó ÷óòîê ³ äîìèñë³â áóëè á çíÿò³, ÿêáè îïðèëþäíèëè â³äåî ç êàìåð ñïîñòåðåæåííÿ.

сліди, які можуть вказувати на злий умисел, інші зазначають, що про підпал свідчить характер пошкоджень самої конструкції. Ще із самого ранку прикрий інци дент прокоментував на своїй сторінці у соціальній мережі міський голова Луцька Микола Романюк. «Дав дору чення у найкоротші терміни відновити фотостенд та з’ясувати обставини цієї події», – написав він. Чи можна зробити пам’ятну дошку зі стійкіших матеріалів, мер поки не ка же, але однозначно те, що після рекон струкції поличку для лампадок і свічок опустять нижче, аби вони не стикува лися з вінками, квітами чи будьякими іншими легкозаймистими предмета ми. Також Микола Романюк повідомив: іншої версії, крім вказаної правоохо ронцями, що причиною пожежі став

»

дискутують, чи місце стенду тут, на центральній площі міста. Частина тутешніх мешканців хотіли б перенести його на меморіал «Вічна слава». Нещо давно таку пропозицію зареєстрували на сайті петицій міського голови. Од нак вона набрала менше половини від необхідної кількості голосів. А от луцька волонтерка і дружина військовослужбовця АТО Леся Бринза вважає, що стенд потрібен у першу чергу нам, живим: «Щоб ми у щоден ному поспіху, якщо не схилили голову перед Героями, то хоч повернули її у бік полеглих, бо завдяки їм маємо мож ливість спішити жити, а не втікати від обстрілів. Щоб ми кожного дня пам’ятали, завдяки кому спимо у теп лих ліжках… І щоб влада нарешті зро била реальні кроки, аби той трагічний список більше не розширювався…» ■

Голлівудський актор у рамках правозахисного проек ту «Заґратовані за мистецтво» став на захист ув’язнено го в Росії українського режисера. Відомий кіномитець сфотографувався з табличкою, де зазначається дата затримання Олега Сенцова, строк та місце присуду. Голлівудські зірки та відомі музиканти сподіваються, що завдяки проекту світ зверне особливу увагу на неспра ведливо ув’язнених за політичними мотивами митців, письменників з Туреччини, Еритреї, В'єтнаму, Таїланду та інших країн.

У ВАТИКАН БУДЕ НЕЗВИЧНА ЯЛИНКА Головний символ різдвяних свят уже встановили на площі Святого Петра, а урочисте відкриття заплановане на 9 грудня. Дерево заввишки 25 метрів прибуло з регіону Трентіно, що на півночі Італії. Лісову красуню оз доблять особливими іграшками і декором ручної роботи з малюнками дітей, які лікуються від раку та інших смер тельних недуг. Різдвяне дійство триватиме до 8 січня – Хрещення Господнього, яке знаменує офіційне закінчен ня зимових свят. Більше новин — на сайті volyn.com.ua

■ Точка зору

«ÇÎÇÓËß» ÏÐÎËÅÒIËÀ: *

ïàðò³ÿ Òèìîøåíêî çàçíàëà ñåðéîçíèõ ïîë³òè÷íèõ âòðàò План дестабілізації, який так довго готували кремлівські технологи, на першому етапі провалився — так оцінив підсумки бурхливого політичного тижня політолог Олег Лісний у коментарі інтернет"виданню «Новини України – From"UA» чевидно, що тему протестів вкладників роздували досить штучно, і серед мітингувальників більшість станови ли найняті погодинно громадяни. Картинка масових демонстрацій не була створена, картинка розгону їхніх учасників поліцією чи якимись екстремістами — так само. Також не вдалася провокація із залученням

«О

до операції морального авторитета Юрія Шухевича, якого намагалися втягнути у свої ігри московські сце наристи. Швидше за все, для «Опози ційного блоку» чи інших відверто проросійських груп цей провал не несе значних іміджевих чи електо ральних втрат. Їхні виборці не змінять своїх настроїв, а їхнi опо ненти і так знають про геополітичні

симпатії колишніх регіоналів. Тобто для них поразка минулого тижня — це лише черговий етап політичної діяльності, тим більше, що «Опо блок» не грав першої скрипки в

ківщина» відкрито виступила на боцi протестувальників, публічно заяв ляла про початок вуличних про тестів і відверто «спалилася» в історії із Шухевичем, більше того —

«

Íå âäàëàñÿ ïðîâîêàö³ÿ ³ç çàëó÷åííÿì äî îïåðàö³¿ ìîðàëüíîãî àâòîðèòåòà Þð³ÿ Øóõåâè÷à.

акціях масових протестів чи плану ванні спецоперацій. Водночас для Юлії Тимошенко фіаско задуму дестабілізації стало дуже серйозним ударом. «Бать

»

виплив раніше непублічний зв’язок із Віктором Медведчуком. Удар був настільки серйозним, що невідомо, чи зможе Юлія Тимошенко після нього відновитися. Показовою, до

прикладу, була неявка лідера «Батьківщини» і жодного депутата на суд зi скасування тарифів, тодi як радикали прийшли туди всією фракцією на чолі з Олегом Ляшком. Для виборців Юлії Тимошенко, та й для всіх громадян неприйнят ною є будь–яка співпраця з Росією чи Віктором Медведчуком, а мину лого тижня було актуалізовано певні історичні зв’язки лідера «Батьківщи ни» з російським керівництвом, які склалися в логічний ланцюжок. Із позитиву цих скандалів — усі знімають маски, все таємне стає яв ним і речі починають називати своїми іменами. Проте історія ще не закінчилася, після поразки ворог складатиме нові плани дестабі лізації. І громадянам, і правоохо ронцям треба пильнувати, в усьому розбиратися і робити правильнi висновки», — радить експерт. ■


4

«Волиньнова» | 26 листопада 2016 Субота | ¹132

ОВИНИ / Україна ЯНУКОВИЧ ВИР ШИВ, ЩО ЙОГО БОЯТЬСЯ Учора екс президент прибув до Ростовського суду для допиту по відеозв’язку щодо розстрілу євромай

данівців. Віктор Янукович приніс три томи свідчень і попросив долучити їх до справи. Технічно зв’язок був на

лагоджений, однак українські правоохоронні органи не змогли доставити з Лук’янівського СІЗО до суду обвину

вачених «беркутівців». Їх вивезення заблокували пред

ставники «Правого сектору» та інші активісти. Засідання перенесли на понеділок. Головний правоохоронець Ар

сен Аваков заявив, що його підлеглі не розганятимуть протестувальників. «Янукович вже достатньо спровоку

вав крові та бід в Україні. МВС не буде брати участі в чер

говій провокації московської маріонетки і вступати у си

ловий конфлікт із протестувальниками. Тим більше, що точка зору і мотиви цих людей нам зрозумілі і багато у чому ми їх поділяємо», — прокоментував Аваков. Екс–президент «обурився» тим, що його допит не відбувся. В експертних колах вважають, що допит «де

зертира» Януковича більш вигідний Кремлю, ніж Україні.

П СЛЯ НОВОГО РОКУ Ц НИ ВПАДУТЬ? Із 1 січня в Україні очікується скасування податку на додану вартість. Відповідний законопроект зареєстро

вано у Верховній Раді і він перебуває на розгляді профільних комітетів. Якщо його ухвалять, на 20% мо

жуть подешевшати автомобілі та інші товари. Автори до

кументу підкреслюють, що надходження до бюджету від ПДВ весь час зменшуються, порівняно із сумами ком

пенсації. За словами законотворців, розміри так званих «відкатів» у період з 2010–го до 2015–го року досягали 60% від суми повернення ПДВ. У результаті близько 70% економіки країни перебуває в тіні саме через недоско

налість податкової системи. Отже, цей податок стиму

лює хабарництво у контролюючих органах, а його скасу

вання матиме ще й антикорупційний ефект.

Ф РТАША ОГОЛОСИЛИ В М ЖНАРОДНИЙ РОЗШУК Це зробила Антикорупційна прокуратура Іспанії, яка підозрює українського олігарха у відмиванні великих сум грошей. Днями був виданий ордер на розшук і одночасно затримані п’ятеро соратників Дмитра Фірташа. Пред

ставники іспанської прокуратури кажуть, що також у роз

шук оголошені двоє його спільників, громадян України, які безпосередньо займалися відмиванням коштів. За да

ними прокуратури, ці люди створили для Фірташа низку офшорних компаній у Панамі, хоча певна частина капіталів осідала в Іспанії й вкладалася в нерухомість. Йдеться про «десятки мільйонів євро незаконного поход

ження». Відомо, що документи, знайдені під час обшуків у справі сина екс–мера Києва Степана Черновецького, до

помогли іспанському слідству вийти на Фірташа.

КОЛОМОЙСЬКИЙ ЗАХОТ В У ПАРЛАМЕНТ? Одіозний олігарх став членом партії «УКРОП» — він перебуває на партійному обліку однієї з районних ор

ганізацій міста Києва. Делегати XI з’їзду політичної сили обрали Ігоря Коломойського головою Комісії партійного контролю («партійного суду»), яка перевіряє дотримання вимог статуту, програмних документів, партійної дис

ципліни та етики членами партії, її статутними органами та керівництвом.

ЗАВДЯКИ СЛУХАЧЦ НЕ ТРАНСЛЮВАТИМУТЬ ВОРОЖИХ ВИКОНАВЦ В Нацрада України з теле і радіомовлення змусила «Радіо Шансон» прибрати з ефіру пісню, присвячену російському спецназу. Музичний твір авторства Аріни Крамер «Сьогодні все спокійно» («Спецназ») порушує ук

раїнське законодавство. Зокрема, у ній популяризують

ся і пропагуються правоохоронні органи Росії. Перевірку провели через скаргу однієї зі слухачок, якій не сподо

бався репертуар «Радіо Шансон». Учора Президент Пет

ро Порошенко підписав закон, який дозволяє штрафува

ти телеканали і радіо за сепаратизм.

ФАКТИ, ПОДІЇ, КОМЕНТАРІ

www.volyn.com.ua

■ Актуально на віки

«Íå çóì³âøè çàáðàòè ñâîáîäó ñâ³äîìîñò³ é äóõó, ðàäÿíñüêà êàðàëüíà ìàøèíà çàáèðàëà óêðà¿íñüêå æèòòÿ» Звернення голови Волинської облдержадміністрації до Дня пам’яті жертв Голодоморів орогі волиняни! Кожну четверту суботу листопа да Україна вшановує День пам’яті жертв Голодо морів та політичних репресій. Для кожного — це день глибокої скорботи і туги за обірваними життями Голодомор, що прокотився трьома потужними хвилями Ук

раїною, забрав мільйони життів, став масштабною національною трагедією, до якої додалися ще й репресії, тюрми, табори. Україна ж втратила своїх синів та дочок — хліборобів, учених, творчу інте

лігенцію. І про ці трагічні сторінки історії, про небачений масштаб злочину проти українського народу довгий час мовчали на рівні держа

ви. Це слід на душі нашого народу, чорна сторінка минувшини, що на

завжди зостанеться незагоєною раною. Сьогодні ж зрозуміло, що Голо

домор — не факт з–поміж сторінок літопису народу, а спланований та реалізований у 1932—1933 роках геноцид проти України та українців. Не зумівши забрати свободу свідо

мості й духу, радянська каральна машина забирала українське жит

тя. Від страшної статистики кров холоне, бо у розпал Голодомору щохвилини вмирало 24 людини, щогодини — 1 тисяча 440, щодня — 34 тисячі 560. Вмирали у страшних муках. За два роки геноциду зни

щили 4,5 мільйони українців. Не

народжених теж мільйони. Тому цей листопадовий день — із прис

маком гіркоти, суму й всенародної печалі. То спільний український біль, спільна пам’ять і спільний обов’язок. Ці слова стосуються не тільки нашого минулого, але й ма

ють сенс у сьогоденні. Нині, коли на українську свободу знову зазіха

ють, мусимо не лише згадувати безневинних жертв Голодоморів, несучи символічні колоски, схиляти на знак пам’яті голови, а й робити висновки. Український народ вистояв, пе

реживши страхіття геноциду. Вистояв, аби згодом вибороти сво

боду і власну державу. Сьогодні ук

раїнці — гідна нація, яка не має ба

Д

«

³ä ñòðàøíî¿ ñòàòèñòèêè êðîâ õîëîíå, áî ó ðîçïàë Ãîëîäîìîðó ùîõâèëèíè âìèðàëî 24 ëþäèíè, ùîãîäèíè — 1 òèñÿ÷à 440, ùîäíÿ — 34 òèñÿ÷³ 560. Âìèðàëè ó ñòðàøíèõ ìóêàõ.

жання помсти, війни, а прагне миру і злагоди в своїй країні. Голод не дістався Волині. Одна

че ще досі живуть історії тих, хто знайшов порятунок на теренах на

шого краю, кого врятував окраєць волинського хліба. Щороку у листо

паді мої земляки разом із усією Ук

раїною запалюють свічки й відда

ють данину пам’яті, загиблим у го

лодних муках. У спільній молитві згадуємо всіх жертв Голодоморів! Закликаю волинян в останню суботу листопада запалити свічу пам’яті та скорботи разом з

»

усією Україною. Хай цей день увійде в наші серця тихою молит

вою, спонукає до людяності та ми

лосердя, а щире примирення та суспільна злагода стануть запору

кою розвитку мирної, незалежної, європейської Української держа

ви. Вічна пам’ять невинним жерт

вам Голодомору! Слава українському народові! Слава Україні! З повагою голова обласної державної адміністрації Володимир ГУНЧИК.

■ Отакої!

■ Цитатник

50 ТИСЯЧ ДОЛАРІВ ЩОМІСЯЦЯ ЗАРОБЛЯЄ ВОЛИНСЬКИЙ ЕКС7ПРОКУРОР

Äîíàëüä ÒÓÑÊ, Ãîëîâà Ðàäè ªÑ, ï³ä ÷àñ Ñàì³òó Óêðà¿íà – ªÑ ðîçïî÷àâ ñâîþ ïðîìîâó óêðà¿íñüêîþ ìîâîþ, ÿêó çóñòð³ëè îïëåñêàìè:

«

Дорогі українські друзі! Я глибоко вражений терпінням українського роду у його боротьбі за збереження територіальної цілісності і суверенітету. Ви є уні  кальним прикладом мужності, гідності та практич  ного розуму. Я знаю, що ви заслуговуєте на більше, також від нас, від Європи. У вас тут є багато друзів, і я можу обіцяти, що ми вас не залишимо позаду. Успіх України стане успіхом всієї Європи.

»

(За повідомленнями інтернетсайтів «Українська правда», «Кореспондент», «ГПУ», «Експрес», «Високий Замок»). ■

Більше новин — на сайті volyn.com.ua

Статки Андрія Гіля (на фото) в едекларації привернули увагу журналістів, тож колишньому чиновнику довелося виправдовуватися апевняє, що квартири, якими володіє, нажиті під час служби, але він про них не просив. У 1991—1992 роках не працював у системі прокуратури й успішно займав

ся бізнесом, що дало змогу заощадити деякі кошти, закупити матеріали для будинку. Останні п’ять років до

ходи сім’ї, основну частку яких становила зарплата і пенсія прокурора, — понад 300 тисяч доларів. «Це ж не мільйони доларів пішли на будівництво, як пишуть, мовляв, навіть є басейн. По перше, його у мене нема. Значна частина території — це грядка, садок неве

личкий і хлівчик, де тримаємо курей. Оце там, де нібито басейн», — запевняє Андрій Гіль. ■

З

Тест на наркотики здала депутат Верховної Ради Надія Савченко в прямому ефірі одного з телевізійних каналів. Ведуча відрізала у колиш7 ньої льотчиці пасмо волосся, яке направлять на експертизу. Надія зазначила, що для неї такі тести – не рідкість.


www.volyn.com.ua

ФАКТИ, ПОДІЇ, КОМЕНТАРІ

«Волинь&нова» | 26 листопада 2016 Субота | ¹132

ОВИНИ / Волинь

■ Як у Європі

ÌÀªØ ÊÎÍß ×È ÊÎÐÎÂÓ — ÌÀÉ ² ÑÎÂÎÊ, ²ÍÈÊ ÒÀ ²ÄÐÎ! Про рівень культури можна судити по творчості поетів, ху, дожників, мислителів, а мож, на простіше — за кількістю сміття на вулицях. Якщо його багато, то тої культури — рівно на три концерти до державних свят. У селищі Гоща, схоже, цю тенденцію вловили й ухвалили рішення: власники коней та корів тепер мають прибирати після тварин, якщо ті випорож, няться посеред вулиці. Поруш, ників штрафуватимуть. За рік, два суворого контролю меш, канці навели б лад і біля своїх осель. Але це — якщо вибори не відбудуться раніше Левко ЗАБРІДНИЙ

ТАК І НЕ РОЗКАЯВСЯ... Нововолинський відділ ВолодимирВо линської місцевої прокуратури підтримав державне обвинувачення щодо 37річного мешканця села Древині Іваничівського району, який 29 травня цього року, посва рившись зі своєю тіткою, в хаті якої про живав, хлюпнув на неї бензином і підпалив Наталія МУРАХЕВИЧ

к свого часу повідомляла «Волиньнова», нетверезого зловмисника не спинило навіть те, що в оселі перебувало ще троє дорослих та двоє малолітніх дітей. Облита паль ним жінка миттю спалахнула й попри те, що рідні кинулися її гасити, отримала термічні опіки ІІ—ІІІ ступенів (понад 55 відсотків тіла). За кілька годин потерпіла померла у лікарні. Обвинувачений своєї вини в убивстві жінки не визнав. Суд же, зваживши на усі зібрані докази, на підставі п. п. 4, 5 ч. 2 ст. 115 Кримінального ко дексу України позбавив його волі на 11 років. ■

Я

ОБІРВАЛОСЬ ЖИТТЯ ВІЙСЬКОВОСЛУЖБОВЦЯ У Рівному в річці Устя поблизу залізнич ного вокзалу місцева мешканка побачила тіло людини

«

елищний голова на початку листопада підписав розпо рядження, відповідно до яко го всі власники гужового транспорту, які будуть заїжджати на територію Гощі, повинні мати з собою совок, віник та відро для прибирання екскрементів. Місцеві жителі мають прибирати також за коровами та ко зами. Контролюватиме рівень чисто ти спеціальний інспектор з благоуст рою Гощанської селищної ради. Поса ду ввели недавно і довірили її Альоні Вахер. Ті, хто не буде прибирати після ко ней та корів, платитимуть штраф від 340 до 1360 гривень. За 10 днів дії розпорядження у Гощі не оштрафува ли нікого. Поки, пояснюють у се лищній раді, ведуть роз’яснювальну роботу. У самому селищі близько 20 пар коней, їхніх власників попере дили. Корів також небагато, але через холодну погоду їх наразі не гонять на пасовище. Мешканців сусідніх сіл та кож поставили до відома, бо зазнача ють, що не дотримуватимуться

С

5

Валентин СТАВСЬКИЙ

Ò³, õòî íå áóäå ïðèáèðàòè ï³ñëÿ êîíåé òà êîð³â, ïëàòèòèìóòü øòðàô â³ä 340 äî 1360 ãðèâåíü.

санітарних правил не так місцеві, як ті, хто приїжджатиме кіньми — Ідею видати таке розпоряджен ня висунув ще минулого року один із депутатів селищної ради, — каже очільник громади Микола Панчук. — Згадав, що таке було за Польщі — і діяло. У 1980х роках також це практи кувалось. Тоді голова й руками зму шував згрібати, якщо совка і віника візники не мали при собі. Таке ж роз порядження вже кілька років успішно діє у Корці. В основному власники ко ней ставляться позитивно до новов ведення, дехто лише нарікає, що до ведеться купувати інвентар, є й такі, які проти, але ми хочемо, щоб у Гощі було гарно і чисто. Наразі інспектор ходить на ринок, аби попередити яко мога більше водіїв гужового транс порту. Сподіваюся, що штрафувати не доведеться нікого — всі виконувати муть розпорядження. Голова обіцяє розпочати із себе,

»

адже селищна рада теж має пару ко ней, якими збирають сміття та допо магають мешканцям. Візник за твари нами тепер прибиратиме. Таксисти зголосилися фіксувати порушення. Поки холодно — кіньми їздять менше. Проблем можна очікувати, коли вес нянопольові роботи розпочнуться і селяни їздитимуть на конях п’яними. — Окрім інспектора з благоуст рою, стежитимуть за чистотою у Гощі також представники різних громадсь ких організацій. А то біля будинку порядок, а на дорозі роками лежать купи піску, щебеню чи якогось мотло ху. Хочемо усе це прибрати, бо Гоща має туристичний потенціал. У нас є старий парк, будинок Валевських. А ще незабаром ми всіх здивуємо тим, що вдалося нещодавно розкопати історикам. Плануємо вирішити і проб лему із безпритульними псами у се лищі. Будемо будувати притулок, — додає Микола Панчук. ■

к було встановлено, загиблий — 37річний житель села Острівок КаміньКаширського району Сергій Березнюк, який проходив службу у частині, що дислокується у Володимирі Волинському. Ознак насильницької смерті не вияв лено. Як з'ясувалося у ході слідства, солдат перебу вав у розшуку після того, як самовільно покинув військову частину. Цими днями його похоронили у рідному селі. Без батька залишилось двоє діток. ■

Я

НЕБЕЗПЕКА ПІДСТЕРІГАЄ НЕ ЛИШЕ НА ТРАСАХ Житель села Студині Рожищенського району не впорався з керуванням тракто ром МТЗ80, з’їхав у меліоративну канаву та перекинувся Ольга ЯКИМЛЮК

результаті ДТП чоловік загинув на місці. За цим фактом слідчі відкрили кримінальне про вадження за статтею 286 (порушення правил безпеки дорожнього руху) Кримінального кодексу України. Проводиться досудове розслідування. ■

У

Більше новин — на сайті volyn.com.ua

■ Із перших уст

«МИ ЙДЕМО НА ВИБОРИ, ЩОБ ПЕРЕМОГТИ –  РЕФОРМУВАТИ УКРАЇНУ» *

На Волині побував пер, ший заступник голови партії ВО «Батьківщи, на» народний депутат Іван Кириленко

«

Кость ГАРБАРЧУК

олітик зустрівся з керів никами районних пар тосередків та активіста ми волинської «Батьків щини», поспілкувався з журналіс тами на пресконференції, розста вивши всі крапки над «і» щодо си туації з фракцією в облраді. Після жовтневих виборів 2015 року до найвищого представницького ор гану нашого краю під прапором білосердечних потрапило 12 де путатів. Але частина обранців не виконували рішень партії, тому й розпочалося протистояння. У конфлікт втрутилися лідери «Бать ківщини» та найвищий керівний орган — Політична рада, яка виключила з фракції 9 депутатів — так звану «групу» Василя Столяра.

П

Ôðàêö³ÿ «Áàòüê³âùèíè» ó Âîëèíñüê³é îáëàñí³é ðàä³ ñêëàäàºòüñÿ ç òðüîõ äåïóòàò³â: Âàëåíòèíè Êàñàðäè, Ëþäìèëè Êèðäè òà Ñåðã³ÿ Ñëàáåíêà.

»

Іван Кириленко та Олег Кіндер оприлюднили позицію «Батьківщини».

Народний депутат пояснив особливості нового закону про вибори депутатів місцевих рад, коли кожна політична сила вису вала на округ свого кандидата. Люди голосували і за партію, і за конкретного її представника. Тому результати виявилися для бага тьох несподіваними, в тому числі й для «Батьківщини». — Те, що сталося у Волинській обласній раді, має декілька при чин, — зазначив Іван Кириленко. — Це добір кадрів та партійне будівництво. Нас переконали, що

в області є авторитетні люди, хоча й не члени партії. На з’їзді підтри мали їхні кандидатури. Коли ж во ни стали депутатами й почали го лосувати всупереч рішенням «Батьківщини», то всю відпові дальність за них ми беремо на се бе. Це прикра помилка у підборі кадрів. Наша стратегія проста і зрозуміла: ні в якому разі пред ставники нашої політсили не по винні очолювати земельні та інші комісії з розподільчими функція ми, адже там найбільше різних спокус. І тут ми побачили, хто от

римав депутатський мандат і як вони додержуються лінії партії. Чому вони проголосували за ство рення комунального підприємст ва «Волиньприродресурс», коли ще навіть немає відповідного за кону? Тому хочу ще раз підкресли ти: фракція «Батьківщини» у Во линській обласній раді складаєть ся з трьох депутатів: Валентини Касарди, Людмили Кирди та Сер гія Слабенка. Ми поважаємо вибір інших дев’яти колег, але вони вже не члени фракції нашої партії. Таке рішення ухвалила Політична рада 12 вересня цього року. Голова Волинської обласної

парторганізації Олег Кіндер про демонстрував відповідний доку мент із підписом Юлії Тимошенко та мокрою печаткою. Він сказав, що розпочнеться процедура від кликання дев’ятьох депутатів, а також Романа Карпюка – з посади заступника голови облради та Ва силя Столяра — з голови комісії з питань екології, раціонального ви користання природних ресурсів. Іван Кириленко переконаний: кардинально змінити ситуацію в Україні зможуть лише позачергові парламентські вибори. За остан німи соціологічними дослідження ми КМІСу, якби вибори до найви щого законодавчого органу відбу лися найближчим часом, найбіль шу підтримку здобула б «Батьків щина». За неї готові проголосува ти 20 відсотків українців, опитаних методом «чорної скриньки». Пар тія має з чим іти до людей. — Ми виступаємо за достро кові парламентські вибори, адже фактично коаліції у Верховній Раді не існує. Час від часу складається ситуативна більшість. Так не змо же розвиватися країна, — під креслив політик. — Єдиний вихід із цієї ситуації — розпуск парла менту. На мою думку, їхня ймо вірність величезна. Ми підемо на вибори, щоб перемогти та очоли ти процес реформування Ук раїни. ■


6

«Волиньнова» | 26 листопада 2016 Субота | ¹132

ОВИНИ / Волинь Фото Лесі ВЛАШИНЕЦЬ.

ЇХ ЗІГРІВАЄ «СОНЦЕ ЛЮБОВІ» Горохівський реабілітаційний центр для людей із обмеженими можливостями відзначив 10ліття з часу заснування Євгенія СОМОВА

ого історія бере початок з 2006 року. Саме тоді горохівчанкавізочниця Ольга Ду бінська (на фото) вирішила згуртувати лю дей з особливими потребами, щоб спільно відстоювати свої права, проводити дозвілля, зай матися рукоділлям і спортом. Місцева влада посприяла їй у цьому — виділила приміщення, до помогла зробити ремонт. Сьогодні благодійна місія «Сонце любові» опікується інвалідами з Горохова та населених пунктів району. Тут вони не лише відпочивають, спілкуються, а й отримують психологічну підтримку. Президент реабілітаційного центру Ольга Дубінсь ка мріє, щоб її підопічні могли ще й пройти курс ма сажу, як то кажуть, на місці. Зазначимо, що члени місії підтримують дружні стосунки з організацією людей із вадами здоров’я «Ми разом» із міста Гуро воІлавецьке (Польща). Влітку її представники по бували в Горохові на фестивалі творчості інвалідів «Струни душі», в якому брали участь люди з обме женими фізичними можливостями з усієї області. До 10річчя з часу заснування благодійної місії, а водночас і Дня передплатника, який відбу вався у Горохові, організували виставку виробів народних умільцівінвалідів. На ній були предс тавлені роботи з бісеру, вишиванки, макраме, ви роби із паперу у техніці квілінгу. ■

Й

ЗАБУВ КОГО ВОЗИТЬ? Минулої середи близько 7ї години інспек тори дорожнього руху на вулиці Володи мирській в обласному центрі зупинили рейсовий автобус Луцьк — Смолигів за порушення правил Анна ПАВЛОВСЬКА

ід час перевірки документів поліцейські помітили у водія явні ознаки алкогольного сп’яніння та запропонували пройти тест на драгері. Результат виявився позитивним — 0,70 проміле алкоголю у крові, що значно пере вищує допустиму норму. Поліцейські зняли го реводія з маршруту та склали на нього адмінпротоколи. Крім цього, притягнуто до адмінвідповідальності лікаря, який проводив пе редрейсовий медичний огляд водія. ■

П

ПРИЙШЛИ ДО ТЯМИ — А ГРОШЕЙ НЕМА Три мільйони гривень відібрали зухвалі нападники у працівників фінансової уста нови у Рівному Валентин СТАВСЬКИЙ

е сталося в під’їзді багатоповерхівки на ву лиці Соломії Крушельницької. Тут фінустано ва, яка займається обміном валюти, винай має офіс. Коли того вечора двоє співробітників з пакунком грошей зайшли до будинку, на них уже чекали біля ліфта троє невідомих у масках. По терпілі розповідають, що зловмисники розпилили газовий балончик їм в обличчя, вдарили битою кілька разів і, погрожуючи предметом, схожим на пістолет, вирвали з рук пакунок із грішми. Напад ники забрали 50 тисяч доларів США, 40 тисяч євро і 900 тисяч гривень, що загалом становить три мільйони гривень. Прийшовши до тями, постраждалі викликали поліцію. Зловмисників розшукують, проте вийти на слід поки що не вдалося. Їм загрожує позбавлення волі до 15 років із конфіскацією майна. ■

Ц

Більше новин — на сайті volyn.com.ua

ФАКТИ, ПОДІЇ, КОМЕНТАРІ

www.volyn.com.ua

■ Людино, дякую тобі!

«À Áîãäàí÷èê ïðèá³æèòü íà õóò³ð ³ ïèòàº, ÷èì ìåí³ äîïîìîãòè…» Щодня на адресу нашої редакції надходить чимало читацьких листів, які є дуже важливою оцінкою журналістської роботи, адже зазвичай людина ділиться своїми переживаннями з тим, кому насправді довіряє. А значить, «Волинь» є саме такою газетою, з якою можна поділитися сокровенним. Мабуть, тому наші читачі розповідають про своє життя іноді так щиро, що від їхнього крику душі розривається серце. Це відчуття ми пережили знову, коли отримали лист інваліда першої групи Марії Семенівни Сверби з хутора Валок, що біля селища Заболоття Ратнівського району. Її слова глибоко вразили і надовго позбавили душевного спокою «Доброго дня, шановна редак ціє «Волиньнова»! Нехай твоя популярність росте і міцніє, А в простого люду віра не марніє, Що ви ще такі ключі маєте, Якими й броню відчиняєте… Я, Сверба Марія Семенівна, інвалід з дитинства І групи. Маю май же 70 років. Життя моє завжди було не з легких. Але коли хоч якось ру хаєшся, то вже радість, бо можеш сам собі дати раду. А вже більше як рік моє місце дислокації і вдень, і вночі — ліжко та велика купа болячок, ще й ру ки не хочуть слухатися. Але душа жевріє, бо життю радіє. Зболена, зне долена й така одинока, як годинник цокає, відбиває роки, які не вагаю чись, знялись і полинули. Живу я в сестри на хуторі, куди зрідка приходять люди. Влітку сестра поховала чоловіка, який помер від ра ку. Вона має вже 65 років, чимало тру

Він — моє сонечко, він — моя втіха. Хвилина радості й забутого лиха. Дубок молоденький і сильний… Рости здоровий, від зла будь вільний! Корінням міцно держись за землю нашу святу На ній ти знайдеш стежину свою непросту… Вчитись старайся, щоб вдало по стежині цій йти, Місце хороше під сонцем знайти. Щоб гріло душу і тіло ще й берегло, Розгубитись і загубитись тобі не дало. - щасти тобі, Боже, завжди в усьому щасти! З днем народження, рідненький мій, дорогий, щиро тебе вітаю!

«

³äíîñíî çäîðîâø³ ââàæàþòü íåð³âíåþ òàêèõ, ÿê ÿ, ÿêèì âàðòî ùîñü ðîçïîâ³ñòè, òåïëî äóø³ ïîäàðóâàòè, áî æ çäîðîâ'ÿ óæå íå âåðíåø.

»

дових болячок. Але хазяйнує ще. Скрізь одна, бо діти розлетілись по світу. І я — одним одна. Бо відносно здоровші вважають нерівнею таких, як я, яким варто щось розповісти, тепло душі подарувати, бо ж здоров'я уже не вернеш. Але мусиш терпіти, як є, бо коли прийде та мить, що від бо лю душевного і тілесного мене звіль нить, не відомо. Радію, що у мого племінника є син Богданчик. У листопаді, 28 числа, дасть Бог, виповниться йому 8 років. Це дитинаживчик. Тільки біда в тому, що в нас бари ростуть, як гриби після теплого дощу. А для дітей, щоб вони тратили свою енергію так, аби прино сила користь для розвитку, немає

нічого. Тож вчить вулиця. Але Богданчик поки що хороший і добрий хлопчик. Прибіжить із дому і питає, що мені потрібно допомогти. І виконає, що попрошу. Дай йому, Бо же, міцне здоров'я, світлий розум і благополуччя на многії літа. Нехай росте і розвивається на радість дити на ота золота. Надрукуйте, будь лас ка, це вітання для мого помічника, ду же вас прошу. Бо більше нічим не мо жу віддячити йому». Маріє Семенівно, ми із задово ленням виконуємо прохання, бо ваша воістину материнська любов до внука нікого не може залишити байдужим. Тож, Богдане, приймай вітання від бабусі Марії! ■

Ñï³âà÷êà Ò³íà Êàðîëü (íà ôîòî) ñòàëà ãåðî¿íåþ ôîòîñåñ³¿ ó âáðàíí³ òðàäèö³éíî¿ äëÿ 19-ãî ñòîð³÷÷ÿ óêðà¿íñüêî¿ íàðå÷åíî¿ ç ²âàíî-Ôðàíê³âùèíè. Такий вінок із гусячого пір’я робили тільки у цьому регіоні: його оздоблювали паєтками та обгортка@ ми від цукерок. «Мені здається, що костюм важив кілограмів 25! У мене на шиї залишилися відбитки від бус. Але знімати їх не хотілося. Заради такої краси я готова терпіти. Це ж все ручна робота!», @ поділилася емоціями співачка в журналі «ЕLLE». Р Е К Л А М А

ПРОДАЮТЬСЯ 2, 3КІМНАТНІ КВАРТИРИ у с. Струмівка (800 м від Луцька, пл. 64, 68, 120 кв. м). Якісні сучасні енергоощадливі технології:  автономне опалення, штука турка, стяжка, тепла підлога в кухні, санвузлі та коридорі, вікна «Рехау», зручний доїзд, освітлення тери торії, дорожнє покриття бруківкою. ЦІНА ВІД 10 000 ГРН/КВ. М

ÍÎÌÅÐ ÅÔÅÊÒÈÂÍί ÐÅÊËÀÌÈ —

Тел.: 0978345830, 0990306470.

770-770


ЛЮБИТЬ! НЕ ЛЮБИТЬ ■ Ніхто, крім тебе

■ Куточок поезії

ÍÀÉÄÎÂØÀ ² ÍÀÉÁÎ˲ÑͲØÀ ÐÎÇËÓÊÀ ÇÀ 15 Ë²Ò ¯ÕÍÜÎÃÎ ØËÞÁÓ Катерина ЗУБЧУК

«

Як довго вони мріяли про такий відпочинок на природі.

третій раз у день заручин Ваня поїхав по гриби і потрапив в аварію. І теж мова бу ла, щоб відкласти сватання. Але Ваня вирішив, що досить «підкоректовувати» наше життя. Одягнув костюм, взяв букета і прийшов до нас додому. Був побитий, добряче накульгував. Звичайно, погано почувався, тож довго не затримався, але заручини відбулись. Якщо нам судилось бути парою, то ніхто й ніщо не змінить ць ого. «ЖИВІТЬ ДОВГО Й ЩАСЛИВО І ПОМРІТЬ В ОДИН ДЕНЬ» Весілля призначили на 10 листопада. Воно було велике — до 300 гостей зібра лось. Особливо багато — з боку наречено

ß äîáðå ïàì'ÿòàþ, ÿê ïîêëèêàâ Îêñàíó çàì³æ. Çð³çàâ òðîÿíäó âäîìà íà ãðÿäö³ — ìîÿ ìàìà âèðîùóº êâ³òè — ³ ï³øîâ íà ïîáà÷åííÿ äî êîõàíî¿.

три заповітні слова: «Я тебе люблю!» (і за раз чоловік, як каже Оксана, часто їх повто рює. Правда, додаючи ще «дуже, дуже»). — Добре пам'ятаю, як покликав Оксану заміж, — говорить чоловік. — Зрізав троян ду вдома на грядці — моя мама вирощує квіти — і пішов на побачення до коханої. На стадіоні сиділи ми удвох на лавочці, і я зап ропонував Оксані стати моєю дружиною. І ось заручини мають бути. Але вони декілька разів відкладались. — Я вже говорила, — каже жінка, — що це на небі хтось проти нашого шлюбу. Перший раз дідусь мій помер напере додні дня, коли мали свати прийти. Дру гий — вже й не пригадую, що стряслось. А

Євгенія НАЗАРУК

Фото Катерини ЗУБЧУК.

Продовження. Початок на с. 1

«ЯКЩО СУДИЛОСЬ БУТИ ПАРОЮ, ТО НІХТО І НІЩО НЕ ЗМІНИТЬ ЦЬОГО» — І я — любешівська, і мій Ваня, — ска зала Оксана, коли мова зайшла про поча ток їхнього кохання. — Він прийшов у гості до мого сусіда, кума — той нас і познайо мив. До речі, ось так ніжно жінка називала чоловіка впродовж нашої розмови. А він, ніби підтверджуючи те, що це не задля гар ної «картинки» для газети, зауважив: — Для мене Іван, то навіть незвично, грубувато. З дитинства я — Ваня, а Оксана ще сонечком може назвати… Любов їхня — зі шкільних літ і випробу вана не раз за п'ять років зустрічей. Про ці «випробування» жінка пригадує: — Коли Ваня вступив у Львівський лісотехнічний інститут, а я у Луцький ко оперативний технікум, то ми разів три з ним розходились. Здавалось, назавжди. З Любешова багато дівчат вчилися у Ль вові. З'являлись у нього нові симпатії. Приходжу на дискотеку, а він уже другу привів. Ясно, що після цього ми навіть не розмовляли. Та минав місяць–другий, Ва ня знову мені телефонував. Мирились. А у 2000 році, у червні, помер мій тато. Ваня приїхав на канікули додому десь через тиждень після похорону. Я пішла подругу проводжати, і ми зустрілися з ним випад ково у парку. Він мене обняв і сказав: «Те пер ми з тобою будемо завжди разом». Ваня знав, що таке без батька жити (зали шився без нього ще раніше). Але то не жалість була до мене. Ні! Я знала, відчува ла серцем, що він дуже любить мене. Тіль ки то ж молодість була, коли свобода — над усе. А, може, хтось і хотів мені дорогу перейти… Як освідчувався Іван? Звичайно, були

А МОЖЕ, МОЖЕ…

»

го, бо родина чималенька. Любешівці ди вувались, як зараз пригадує Оксана, що ж це син директора лісгоспу (батько Івана багато літ це підприємство очолював) бере за дружину дочку конюха. Чому так? І тільки вони двоє знали про ті флюїди, які про летіли між ними, про ті стріли Амура, які вразили у саме серце. Що запам'яталося з того дня? З цього приводу подружжя в один голос відповіло, що збереглась скатертина, яка лежала на столі, за яким вони сиділи. А на ній поба жання їм у день весілля від рідних, друзів. Вже трохи ті написи вицвіли, але ще можна прочитати. Зичили гості: «Жити довго й щасливо і померти в один день». І, звичай

но, багато діток щоб народили — футболь ну команду… — Мій чоловік, — говорить Оксана, — хотів, щоб у нас було, принаймні, четверо синів і дочок (як у сім'ях наших батьків). Стільки не маємо, а ось парочку Бог пос лав. Таїнство вінчання особливо за пам'яталось. Церковний шлюб молодята брали у храмі села Зарудче, що неподалік райцентру. Оскільки того недільного дня перед ними вінчалась пара з Білорусі, а її щось затримали на кордоні, то довелось довго чекати тої миті, коли прозвучить хвилююче: «Віднині ви — чоловік і дружи на». А після вінчання поїхали молодята на кладовище — на могили батьків. І тут, за словами жінки, природа показала свій но ров: чорна хмара закрила небо, аж темно стало — ну прямо ніч о третій годині дня. А потім дощ із мокрим снігом пішов. Казали всі, що це добра прикмета — молоді будуть багаті. Хоч манна небесна їм не падала з неба. Завжди обоє трудились задля того, щоб сім'я жила достойно. Надходив час відпустки, і вони не на море їхали, а на заробітки. Іван — в Біло русь, на будівництво. Оксана на Київщині яблука збирала. Тож, бувало, один із них приїжджав додому, а другий уже був у до розі. І виходило, що не бачились по декіль ка місяців. — Так складалось, що у житті нам не бу ло кому допомогти, оскільки і в чоловіка, і в мене батько помер, — говорить Оксана. — Ми все самі: і хату добудували, в яку я прийшла в невістки, і обставили її.

Закінчення на с. 8

Мене уже ні краплі не проймає, Мене, повірте, навіть звеселя, Що всі навколо (і таке буває!) Про мене знають більше, аніж я: Кого дурила, а кого любила, До кого в гості у неділю йшла, Кому вночі на зорях ворожила, Ну а кого із розуму звела… Перечити давно немає сенсу. Вже й не питаю: «Людоньки, чого?» Бо знають все місцеві екстрасенси, В них практика, напевно, ого–го! Все знають: що було, що є, що буде, І як мені спокусу обійти. А може, може (все одно вже гудять!) Когось направду з розуму звести? с. Лище Луцького району.

Статистика свідчить, що в Україні дитина аж ніяк не є стримуючим чинником під час розлучення – до 50 відсотків таких процесів припадає на родини, де ростуть нащадки. В Україні щороку більшає кількість неповних сімей: такою нині є кожна п’ята, до того ж у 90 відсотків випадків синів і дочок виховує матиодиночка.

Експерти переконані: найперше, що повинен зробити уряд України для поліпшення демографічної ситуації, — підвищити заробітну плату. А також створити умови, аби мати не боялася через народження дитини втратити можливість кар'єрного росту, а також надати житло або створити сприятливі умови для його отримання (доступні кредити тощо). ■

ВТАЄМО! 27 листопада відзначатиме поважний ювілей найдорожча для нас людина, берегиня родинного вогнища з села Ягідне Турійського району Галина Миколаївна ПИРОЖИК. Щиро вітаємо і в доброму здоров’ї та гуморі – до ста літ бажаємо! До теплих слів, дарунків і вітань Найбільше маєте — Творця благословіння. Як символ безкінечності життя В однім ряду – чотири покоління.

Простіть за кривди й теж благословіть, Щоб ви за нас могли лише радіти. За вас ми молимось, бо поки ви живі, Ми всі, хто йде за вами, – все ще діти… З любов’ю і повагою уся велика родина Пирожиків: син Олександр, доньки Олена й Антоніна зі своїми половинками, чоловік Веніамін, онуки Людмила з чоловіком Андрієм, Юлія, Юрій, Ольга, Антоній, Уляна, Соломія, Захар, правнучка Ніка.

Р

Е

К

Л

А

М

А

Êóëü÷èíñüêèé ñèë³êàòíèé çàâîä ðåàë³çîâóº öåãëó çà ö³íàìè âèðîáíèêà:  лицьову «півторачку» (білу і кольорову),  лицьову одинарну (білу і кольорову),  «рваний камінь» для парканів.

Для оптових покупців діють знижки. Волинська обл., Ківерцівський рн, с. Кульчин. Тел.: (0332) 784210, 095 3721716, 0984487410, 0673691225.

www.kulchyn.com.ua


«Рай не буде раєм, якщо не зустріну там моєї дружини». Сьомий президент США Ендрю ДЖЕКСОН.

«Любов — торжество уяви над розумом». Англійський романтик Томас ХАРДІ.

«Кохання і голод правлять світом». Німецький поет Фрідріх ШІЛЛЕР.

■ Ніхто, крім тебе

заслужений журналіст України.

■ Він і вона

ÍÀÉÄÎÂØÀ ² ÍÀÉÁÎ˲ÑͲØÀ ÐÎÇËÓÊÀ ÇÀ 15 Ë²Ò ¯ÕÍÜÎÃÎ ØËÞÁÓ

ÑÍ²Ã Ó ÆÌÅͲ (Із книги есе, оповідань, нарисів, ліричних етюдів «100 тисяч слів про любов, включаючи вигуки») Галина ПАГУТЯК Фото з домашнього архіву.

Закінчення. Початок на с. 1, 7

— Як ми одружені були, то я вступила у вищий навчальний заклад — Волинський інститут економіки і менеджменту. Вже росла наша дочка Іринка, яка на родилася в 2003–му, а у 2005 році я стала студенткою–заоч ницею. На сесію їхала на три тижні з Іринкою — добре, що в Луцьку сестра рідна живе, — бу ло де зупинитися. А як дочка пішла до школи, то вже Ваня за лишався вдома з нею, — і нава рить, і все зробить. Я була спокійна за них. «ВАНЯ ПОДЗВОНИТЬ, СКАЖЕ, ЩО В НЬОГО ВСЕ ДОБРЕ, І НА ДУШІ ЛЕГШЕ» Коли Чесаки їздили на за робітки і не бачилися по декілька місяців, то ще не знали, яка роз лука їх чекає. Торік, 14 серпня, Івана мобілізували. Так началь ник Любешівського природоохо ронного науково–дослідного відділення Національного при родного парку «Прип'ять— Стохід» став солдатом. Правда, не відразу потрапив на Схід Ук раїни. Починав службу у район ному військкоматі. А у грудні потрапив на Яворівський полігон, що на Львівщині. Новий 2016–й зустрічав вдома, — із дружиною, дітьми (одержав де сятиденну відпустку). Потім ще до лютого був у Яворові, а вже звідти потрапив у Мукачеве, в 128–му Закарпатську окрему бригаду. З нею у травні і на Схід України поїхав, у зону АТО. Ось тоді і почалася майже піврічна розлука Чесаків. Та ще й яка?! Я розмовляла із щасливою жінкою, яка дочекалася чоловіка з війни, а спогади повертали до тяжких днів. — Спочатку я так плакала щодня, що очей не видно було, — говорить Оксана. — Дивилася те лепередачі, чула про поранення, смерть і жахалась думки: яка це трагедія, коли війна забирає батька у малих дітей? Біля Авдіївки був Ваня. Перші тижні те лефонував тільки у певний час. А мені забороняв набирати його номер. Я дуже переживала за чо ловіка. Якби день не подзвонив, то, здається, не пережила б цьо го. Просила, щоб він хоч есемес ки писав, аби я могла прочитати і дізнатись, що в нього все добре. Скількито безсонних ночей бу ло?! Це вже, повернувшись додо му, Іван розповідає дружині про побачене і пережите. Про те, що й досі перед очима стоїть підбитий танк сепаратистів. Цього свідка жахливих боїв не забирають з траси: їдуть люди з Донецька на Дніпропетровськ і бачать його. А ще скількито хат розбитих? Під час рейдів, як розповідає Іван, за ходили у будинки — і перед очима поставала моторошна картина: все розкидано, дитячі іграшки ва ляються. Видно, похапцем збира лися їхні господарі з рідного обійстя. — Зі мною служив Василь Ко рець із села Люб'язь, — роз повідає Іван Чесак, — і Андрій Рель із Маневичів. Із земляками в одному бліндажі — і це вже лег

Ведуча рубрики

Катерина ЗУБЧУК,

Коли Чесаки всі разом, то так спокійно на душі.

ше. Свої є свої. Можна про щось поговорити, згадати ту ж чудову волинську природу. Там, у зоні АТО, тривалий час побути, то можна звихнутися. Хоч ми і не під обстрілами були — тільки чули вибухи, але сон там був як у зай ця. Кожен день — в наряди хо див. Будильник заграє, і вже тре

тільки загартувались. Колись, ще дівчам, Оксана бачила ідеал чо ловіка, як сама каже, у своєму батькові: — Він дуже любив маму. Завжди вставав, пам'ятаю, раніше і будив її вже тоді, як тре ба було корову виганяти на пашу. А до цього тато встигав усіх

«

— Ñïî÷àòêó ÿ òàê ïëàêàëà ùîäíÿ, ùî î÷åé íå âèäíî áóëî, — ãîâîðèòü Îêñàíà. — Äèâèëàñÿ òåëåïåðåäà÷³, ÷óëà ïðî ïîðàíåííÿ, ñìåðòü ³ æàõàëàñü äóìêè: ÿêà öå òðàãåä³ÿ, êîëè â³éíà çàáèðຠáàòüêà ó ìàëèõ ä³òåé?

ба вставати, йти на пост, щоб хлопців підмінити. А в цих корот ких снах бачив свою Оксану, дітей. — Слава Богу повернувся Ва ня живий і здоровий, — говорить жінка. — У минулому ті безсонні ночі в очікуванні ранку, коли він подзвонить і скаже, що у нього все добре. Я хрестика йому пода рувала перед від'їздом в АТО — щоб беріг його. Мої молитви Бог почув. Остання безсонна ніч була пе ред їхньою зустріччю. Але це вже інші переживання: на замовлення чоловіка Оксана варила його улюблений борщ із квашеною ка пустою, тушила гуску. А 22 жовт ня, о 8–й ранку зустріла свого Ва ню у Любешові, на автостанції. І хоч людей того вихідного дня тут було багато, не ховались вони із своєю ніжністю — поцілувались і розплакались, як діти. Плакали від розчулення, що страшна роз лука залишилася в минулому. «МИРНОГО НЕБА НАД ГОЛОВОЮ І РІДНОЇ ЗЕМЛІ ПІД НОГАМИ» Тепер це найперше і найваж ливіше побажання, яке при нагоді виголошує Іван Чесак. Він знає йому ціну. А ще знає, що любов (якщо вона є!) у розлуці лише міцніє. Їхні з Оксаною почуття

»

сусідок на нашій вулиці обійти, тож розповідав мамі хто що ва рить. «А тобі, кохана, що сьогодні зготувати?» — питав. Мій Ваня і такий же уважний, і теж добрий кулінар. — Можна сказати, — додає чоловік, — що зараз вдома я в ос новному готую. Бо Оксана зранку пішла на роботу, ввечері поверну лась (вона — директор магазину мережі «Наш край». — Авт.). А в мене робота така, що вночі можу бути у природоохоронному рейді, а вдень — вдома. Чом не покухо варити? І тато мій завжди готував. Добре пам'ятаю, як недільного дня він варив юшку, смажив м'ясо. А ось ідеалом дружини для Івана Чесака, судячи з почутого, є його мама. Зі слів Оксани, він її трепетно любить: зварить щось і, в першу чергу, мамі несе, яка жи ве в одному будинку з сім'єю сина тільки на іншому поверсі. Деякі жінки сприймають таку любов ревниво, а Оксана, навпаки, радіє з того, що її чоловік — такий хоро ший син. Це ж, вважає, найпер ший прояв того, як він взагалі ста виться до Жінки, а, отже, і до неї. А ще ж це неабиякий приклад і для їхнього сина Станіслава. У май бутньому і він так само трепетно цінуватиме матір. Відомо ж, що тільки з любові народжується лю бов. ■

лизько п'яти тисяч років тому шумери (одна з най давніших цивілізацій Близького Сходу. — Ред.) говори ли: «Жінка — це гострий кинджал, що перерізає чо ловікові горло»… У шумерському епосі про Гільгамеша (правильніше, втім, називати цього героя Більгамес) є такий епізод. Щоб приручити дикого чоловіка Енкіду, що повинен при боркати буйного плоттю Гільгамеша, правителя міста Урука, у пустелю посилають жінку Шамхат. Вона спокушає самітника і приятеля звірів суто жіночими принадами, але на цьому її місія не завершується. Шамхат розриває навпіл своє покривало, віддає Енкіду половину, щоб він прикрив наготу, і вводить його у світ цивілізації. Можливо, тут і криється розгадка прислів’я: жінка не лише народжує, вона виховує, цивілізує. Для того, щоб виховати лю дину, як вчить найдавніший досвід, насамперед слід усунути все зайве. П’ята чакра, горло, відповідає за особистість людини, її поведінку. Зруйнувавши її зброєю, виготовленою людськими ру ками, жінка готує чоловіка для праці, битви та інших обов’язків. По суті, те ж саме трапляється згодом із Адамом і Євою, що, однак, трактується у Книзі Буття не як благо, а як падіння, гріх, що заслуговує покари. Тільки далі спокуси тут не йде. Власне, це вже продукт іншого світосприйняття, іншої релігійної системи — іудаїзму, а згодом і християнства. Слова, що порівнюють любов зі смертю, як і про вогняні стріли ревнощів, видаються у «Пісні пісень» трохи чужими, наче крик сови у солов’їному гаю. Володарка життя і смерті Інанна є покровителькою стосунків між чоловіком і жінкою, їхніх почуттів, що непідвладні ані нічиїй волі, ані гніву, гордості, жаху, почуттю самотності. Чоловіче єство Ягве прагне відповідати і за це, регулювати, контролюва ти, — тож вся подальша історія іудаїзму та християнства є історія боротьби проти свободи почуттів. Там, де нема бороть би, наприклад в індуїзмі чи буддизмі, виникає безкінечне коло перевтілень, і слово «зброя» ніколи не фігурує у лексиконі лю бові. І що дивно, у наші часи безвір’я воно теж починає зникати, підмінюючись різними, доволі примітивними, предметами та уявленнями. Жінка продовжує залишатись або святою, або відь мою (фурією, стервою), або річчю. Таку жінку не можна любити. Вона — небезпечна. Ніхто не бажає, щоб йому перерізали гор ло, ніхто не хоче бути поглинутим кимсь іншим. …Якось царевич Сатні зустрів на майдані красуню Табубу і зажадав її. Але оскільки вона виявилась неприступною, то ціна майбутньої втіхи невпинно зростала. Спочатку він записав на Табубу все своє майно, тоді змусив власних синів відмовитись від спадку, а врешті, наказав убити своїх дітей і викинути їхні тіла на поталу псам. Ця давньоєгипетська страшилка, особливо популярна в часи Птолемеїв (200 р. перед Р. X.), насправді має глибокий символічний сенс, що виходить за межі буденної свідомості. Хіба ж не казав Ісус кинути майно, залишити батька й матір заради божественної любові? Якщо ми зараз часто пов торюємо вислів, мовляв, за все треба платити, то чому вперто вважаємо любов дарунком, нагородою, заслугою? Ну, ми згодні й на жертву, не здогадуючись, наскільки вона може виявитись великою. Ця жертва — наше життя, яке символізують кров і всі земні багатства. «Ціною життя ти заплатиш мені за любов», — попереджає Кармен. Любов завдає рани, які даремно сподіва тися вилікувати; вона дарує нове життя тільки тоді, коли ми поз будемось старого. Нареченими Ісуса називають черниць, які відреклися від земного щастя, їм обрізають коси, так ніби пе рерізають горло бритвою, знищуючи особистість. І не можна сказати, що цього не усвідомлювали наші предки. У дитинстві мене дуже вразила почута на селі пісня–балада про те, як жінка вимагає від чоловіка — в числі інших жертв — убити рідну матір. І той розгублено спиняється: «Як маму убити, як мама одна?

Б

«

Ƴíêà íå ëèøå íàðîäæóº, âîíà âèõîâóº, öèâ³ë³çóº.

»

Вона ж ня кормила своїми грудьма!» Отже, цей мотив не чужий і слов’янсь ким народам. Чи розцінювали подібні вимо ги як злочин? Безперечно. Звичаєве право суворо карало убивць, кровозмісників і перелюбників, але перед осудом існував момент розгубленості: звідки могло це з’явитися вза галі? Оця потреба в не людській жертві? Роз губленість перед ви щою силою, яка існує поза мораллю, є цілком непізнава ною. У цій паузі, можливо, прихована одна з най більших таємниць буття. ■


З РОСИ І ВОДИ!

www.volyn.com.ua

«Волиньнова» | 26 листопада 2016 Субота | ¹132

9

ВТАЄМО!

■ Сіль землі

ÄÂÀ ÎÐÄÅÍÈ – ÇÀ ÏÐÀÖÞ ÍÀ ÑβÑÒÜ Фото Ніни КОСТРУБИ .

Уродженка Вінниччини Ніна Войтюк 20#річною дівчиною приїхала на Волинь. Цій землі шість десятиліть віддавала час і силу, труд і любов, тут здобула і досвід, і визнання, і людську шану Ніна КОСТРУБА

вання «Заслужений пра цівник сільського господар ства» Ніна Миронівна Вой тюк, жителька села Забороль Луцького району, отримала в 1991му – в рік проголошення Ук раїни незалежною. 35 літ пропрацю вала вона бригадиром городньої бригади місцевого господарства. І хоча народилася жінка на Віннич чині, Волинь їй стала рідною, адже з 1956 року проживає в Луцькому районі, відколи з такими ж молоди ми спеціалістами приїхала сюди піднімати сільське господарство. А любов до землі передалася їй від батьків… Ніна Миронівна зізналася: виїжджала з обжитого місця лише двічі – у Москву, коли у складі деле гації брала участь у Виставці досяг нень народного господарства і була учасницею Третього всесоюзного з’їзду колгоспників. Надзвичайно скромна, не говірка, Ніна Войтюк – двічі ордено носець: удостоєна орденів Трудово го Червоного Прапора та «Знак По шани». Хоча, як зауважила жінка, про нагороди ніколи не думала, а працювала на совість. І якось із су

З

Ніна Миронівна каже, що про нагороди ніколи не думала, а чесно трудилась, як навчили батьки.

«

Íàäçâè÷àéíî ñêðîìíà, íåãîâ³ðêà, ͳíà Âîéòþê – äâ³÷³ îðäåíîíîñåöü: óäîñòîºíà îðäåí³â Òðóäîâîãî ×åðâîíîãî Ïðàïîðà òà «Çíàê Ïîøàíè».

мом у голосі мовила, що у плані ма теріальному держава додала до її пенсії невеликий відсоток від про житкового мінімуму. А вчора Ніна Миронівна зустріла своє 80ліття. І хоч на довгім віку бу

»

ло чимало труднощів і проблем, жінка з гідністю все здолала і вдячна долі за те, що нині може тішитися повагою односельців, любов’ю двох доньок, трьох онуків і маленького правнучка. ■

5 ðîê³â â’ÿçíèö³ óìîâíî — òàêèé âèðîê âèí³ñ ñóä ìåøêàíöþ гâíîãî, ÿêèé çàêëèêàâ äî ñòâîðåííÿ «Ïîë³ñüêî¿ íàðîäíî¿ ðåñïóáë³êè». Ще на стадії досудового розслідування він уклав із прокурором угоду про визнання провини в тому, що намагався поширити серед громадськості листівки із закликами про ліквідацію української державності. Р

ПОСП ІМ. ШЕВЧЕНКА ГОРОХІВСЬКОГО РАЙОНУ РЕАЛІЗУЄ ТЕХНІКУ, ЯКА БУЛА У ВИКОРИСТАННІ: граблі ГВР16 — 1 шт., культиватор КРН15,4 — 2 шт., жатка КПС15Г — 1 шт., трактор ХТЗ1121 — 1 шт., прес1підбирач Sipma — 1 шт., прес1 підбирач ППР1110 — 2 шт., прес1підбирач ППР1180 «Ірпінь» — 1 шт., візок для перевезення рулонних тюків — 1 шт., закаточна машина (для рулонних тюків у плівку) — 1 шт., борона дискова БДТ17 — 1 шт., зерно1 вий комбайн «Домінатор 108» — 1 шт., косарка з перевертачем Е 303, Е 302 — 2 шт., буряконавантажувач СПС14,2 — 1 шт., культиватори причіпні КПС14 — 8 шт., змішувач гербіцидів СТК14 — 2 шт., сівалка зер1 нова анкерна «Містраль 5,6» — 1 шт., дископлуги до К1700 — 2 шт.

К

Л

А

М

вення. Наш славний і рідний, найкращий у світі, З тобою нам завжди затишно й світло. Ти гарний господар і батько чудовий, Даруєш турботу та море любові. Спасибі за ласку, руки умілі, Що вмієш підтримати словом і ділом, Що в рідному домі надійно та щиро, Живи нам на радість у щасті та мирі. Хай Бог милосердний з високого неба Дарує усе, чого тобі треба. А Матінка Божа — Цариця Свята — Дарує щасливі та довгі літа. З любов’ю та найкращими побажаннями дружина, діти, внуки, правнук. Завтра відзначатиме день народження кохана дружина, найкраща матуся Ольга Родіонівна ВІРНА, жителька села Доросині Рожищенського району. Вже сивий туман покриває волосся, Вже діти дорослі й онуки ростуть, А серце таке молоде ще й досі, І руки спочинку ніяк не знайдуть. Люба матусю, бабусенько мила, Спасибі велике, що ви нас зростили, Що ви нас любили, усім помагали, Молились за нас, добра нам бажали. Бажаємо здоров’я багато1багато, Хай щастя і мир залишаються в хаті, Хай горе обходить завжди стороною, А радість приходить і ллється рікою. Бажаємо довго прожити, а ми вас любили і будемо любити. З повагою та любов’ю чоловік Володимир, дочка Наталія, син Святослав із сім’ями. Вітання з фотографією — 250 грн + 25, якщо ви бажаєте розмістити на нашому сайті www. volyn. com. ua, без фотографії — 200 +20 (за сайт), від колективів та фірм — 350 грн + 35 (за сайт) з фотографією, 300 + 30 (за сайт) — без фотографії.

А

Ò²ËÜÊÈ 1 ÄÅÍÜ 3 ÃÐÓÄÍß î 9.00 ÃÀÐÂÀÐÄ ÌÅIJÊÀË Ëóöüê Öåíòð í³ìåöüêîãî îáëàäíàííÿ âèäàëÿþòü áåç îïåðàö³¿ òà ë³êóþòü аденоми передміхурової залози, камені в нирках, жовчному і сечовому міхурах, полікістоз, зоб, псоріаз, остеопороз, захворювання суглобів, хребта, цукровий діабет, полікістоз нирок, міоми, шум у голові, після інсульту. Див. фільми: harvardmedical. com. ua

Åêîíîìòå ãðîø³ íà îïåðàö³ÿõ. Ãîòåëü «Ñâ³òÿçü», âóë. Íàáåðåæíà, 4. Òåë. 063-643-30-94.

Тел. 067 332 82 61.

3 ГРУДНЯ

о 9.00. ЗНИЖКА 50% Самолікування шкодить вашому здоров’ю. Ліцензія МОЗ № АЕ 638497 від 26.03.2015.

ТзОВ «ВолиньАгроКомплект» пропонує: Доїльні апарати для підсобного господарства, для ферм і запчастини до них. Рукави для асенізаторських машин різних розмірів, SE, напірні, всмоктуючі, гумові, ПВХ, харчові та інші. Нагрівачі, тени для води, повітряні. Бідони алюмінієві, пластмасові; молокоміри; шланги молочні; ПВХ; гумові. Термоси харчові. Вентилі виробництва СНГ. Ел. лампи в асортименті. Вила, гралі бурякові, картопляні, ло пати, відра, замки, решета, молотки до зерно дробарок. Автомати, пускачі, рубильники, щит ки, кнопки, реле. Кабель, провід. Насоси мо лочні, вакуумні, ізострічка ПВХ, ХБ, паси. Вими качі, розетки, патрони ел., світильники, електро ди зварювальні та багато іншого. Заходьте! Телефонуйте! Домовимось! Наша адреса: м. Луцьк, вул. Мамсурова, 16. Тел./факс 76H99H74, моб. 0673320035.

Е

Цими днями 75річний ювілей святкував най кращий тато, люблячий дідусь та прадідусь Леонтій Миколайович ЧАЙКА. Бажаємо міцного здоров’я, радості та Божого благосло

1600

ãðèâåíü — òàêèì áóäå ðîçì³ð ì³í³ìàëüíî¿ çàðïëàòè â Óêðà¿í³ ç 1 ãðóäíÿ 2016 ðîêó.


ЛЮДИНА І СУСПІЛЬСТВО

«Волиньнова» | 26 листопада 2016 Субота | ¹132

■ Культура Фото з архіву музичної школи №1.

■ Смачного! фесіоналізм, енергія, відданість улюбленій роботі допомагали йо му рухатися вперед і вести за со бою інших. Викладав музику Феофан Гри горович з великою радістю. Незмінний учасник різноманітних методичних семінарів, практи кумів, член правління Асоціації ба яністівакордеоністів України, він

«

Колеги та друзі талановитого музиканта.

«ÑÎËÎ ÍÀ ÁÀßͲ ÄËß ÔÅÎÔÀÍÀ ÙÅÃÅËÜÑÜÊÎÃλ Під такою назвою відбувся вечір пам’яті до 75річчя від дня народження заслуженого працівника культури України, відомого педагога та музиканта. Ще стіль ки мав творчих планів, але 12 липня цього року для Маестро востаннє прозвучали акорди його улюбле ного інструмента Лариса ЗАНЮК

еофан Щегельський протягом піввіку не просто представляв су часну баянну та акорде онну школу Волині — формував її. Магія музики полонила його ще в дитинстві, стала сенсом життя. 60 літ тому в Луцькій музичній школі №1 його пальці вперше торкнули ся клавіш баяна, а вже за два з по ловиною роки успішно освоїв ази.

Ф

www.volyn.com.ua

Далі — музучилище, інститут, а тоді понад півстоліття свого життя віддав улюбленій справі у цій же музичній школі №1. Класмузей Феофана Ще гельського, відкритий до ювілей ного дня пам’яті вчителя, роз повість про те, що Маестро лю бив Україну, Волинь, рідне місто, свою професію. І єдиний запис у трудовій книжці — свідчення вірності обраній справі. Усі ви пробування на своєму творчому шляху долав з оптимізмом. Про

dzí³ö³þâàëè çàõ³ä âèêëàäà÷³ Ëóöüêî¿ ìóçè÷íî¿ øêîëè ¹1 ³ìåí³ Ôðèäåðèêà Øîïåíà, ÿêèì óñå ùå çäàºòüñÿ, ùî â÷èòåëü ïî¿õàâ íà êîíêóðñ ³ ñêîðî ïîâåðíåòüñÿ.

»

виховував не просто виконавців, а композиторів, диригентів, про що засвідчують подяки від музичних вишів України. З нагоди 75річчя не лунало вітальних промов, не зачитувалося телеграм — для вчителя Феофана Щегельського звучало віртуозне соло на баяні. Виступали музикан ти, яким аплодували у різних ку точках світу: композитор і дири гент Володимир Рунчак, заслужені артисти України, професори му зичних академій Одеси та Києва Володимир Мурза та Павло Фе нюк. З трепетом грали колеги й учні: у виконанні ансамблю віолон челістів під керівництвом Тетяни Тітяєвої та солістки Ірини Марчук прозвучало «Ave Maria», дует Ірини Марчук та Катерини Озеруги у супроводі ансамблю баяністів «Ак ко мозаїка» Луцького педагогічно го коледжу заспівав «Тихо над річкою» Володимира Рунчака. Виступав інструментальний ан самбль «Експромт» під керівницт вом Петра Шиманського, майс терно грав на баяні викладач Волинського училища культури і мистецтв імені І. Ф. Стравінського Роман Некоз. Вечір пам’яті вела заслужена артистка України Лариса Мікоян, а зініціювали захід викладачі Луць кої музичної школи №1 імені Фри дерика Шопена, яким усе ще здається, що вчитель поїхав на конкурс і скоро повернеться, як завжди, сповнений вражень, з но вими ідеями та планами на май бутнє… За багаторічну творчу співпрацю і незабутню радість людського спілкування друзі дяку ють вам, Маестро!■

Р

Е

К

Л

А

М

ϳñíå ìåíþ 28 листопада розпочинається Пилипівка. Проте і під час посту можна приготувати смачні борщі та супи, ситні другі страви й легкі десерти, що не потребуватимуть зайвих зусиль

ГРИБНА СОЛЯНКА Інгредієнти: капуста – 0,5 кг, квашена капуста – 0,5 кг, шампіньйони свіжі – 0,5 кг, сушені гриби – 30 г, цибуля – 2 шт., морква – 2 шт., помідори – 2–3 шт., лавровий лист – 2–3 шт., олія – 5 ст. ложок, петрушка, кріп, чорний мелений перець, сіль – усе за смаком. Приготування. Сушені гриби на ніч замочити в теплій воді, вранці залити їх двома літрами води (рідину, в якій вимочувалися гриби, зливати не потрібно), поставити на маленький вогонь і варити 30–40 хвилин. Цибулю порізати півкільцями і спасерувати на олії до напівпрозорості. Свіжу капусту нашаткувати і разом із квашеною додати до цибулі. Перемішати, кілька хвилин потушкувати, залити грибним бульйоном так, щоб він покрив капусту. Помідори ошпарити окропом, почистити від шкірки, порізати кубиками і разом з натертою морквою вкинути в каструлю. Тушкувати на невеликому вогні до м’якості капусти. Печериці порізати і додати у грибний бульйон. Туди ж викласти тушковані овочі, лавровий листок, посолити й поперчити за смаком і варити ще 10–15 хвилин. Наприкінці приготування забрати із солянки лавровий лист і додати дрібно посічену зелень.

КОЗИНАКИ Інгредієнти: горіхи волоські – 100 г, арахіс – 100 г, насіння соняшникове – 100 г, мед – 250 г, цукор – 50 г.

Приготування. Подрібнити горіхи. В каструлі змішати мед з цукром, довести до кипіння і на малому вогні варити 15 хвилин, далі всипати у медовий сироп подрібнені горішки та насіння і перемішати. Вилити суміш в емальований посуд, розрівняти. Через 10 хвилин нарізати на порційні шматки й поставити в холодильник. Щоб дістати козинаки, треба форму із ними на кілька хвилин помістити в миску з гарячою водою. ■ Р Е К Л А М А

А

ЩЕБІНЬ, ВІДСІВ, ПІСОК, КАМІНЬ, ЦЕГЛА, БЛОКИ, КЛЕЙ ДЛЯ БЛОКІВ, ЦЕМЕНТ

Доставка, послуги маніпулятора та самоскида. Тел: 050 529 95 20; 096 429 69 75

Луцький район, с. Гірка Полонка.

http://schebin.navolyni.com

ПРОДАЄМО нещодавно завезені б/у трактори

John Deere та телескопічні навантажувачі

Manitou, JCB.

(067) 332866820; (067) 702827885.

www.agro8smap.com.ua

10


www.volyn.com.ua

ОГОЛОШЕННЯ І РЕКЛАМА

«Волиньнова» | 26 листопада 2016 Субота | ¹132

îãîëîøåííÿ äëÿ âñ³õ

Нерухомість Продається житловий будинок у селі Ниви Губинські Горохівського району та при ватизована земельна ділянка (0,14 га). На подвір'ї є гараж, хлів, літня кухня, садок. Бу динок утеплений, є газ, вода. Тел. 0666493887. Продам двокімнатну квартиру у смт Олика Ківерцівського району. Автономне опалення, центральна каналізація, свердло вина, велика лоджія, сарай, гараж. Ціна 150 000 грн. Торг. Тел. 0993607137. Продам цегляний будинок у Горохівсь кому районі (заг. пл. — 80 кв. м). Біля будин ку всі надвірні споруди, 0,60 га землі. Все приватизоване. Є газ. Тел.: 0678361824, 0501026183. Обміняю дерев'яний будинок (75 кв. м) у центрі Каменя–Каширського з надвірними цегляними будівлями, зі всіма зручностями, земельна ділянка (0,12 га) на квартиру у Луцьку чи Ковелі, або продам. Тел. 0963035779. Терміново куплю у Луцьку хату (за ме жами міста не пропонувати). Тел.: 0988282249, 0976499340, 0732260537. Продається двокімнатна квартира у Луцьку на просп. Молоді (район 33–го квар талу), заг. пл. — 46 кв. м (кухня — 7 кв. м), 9–ий поверх, косметичний ремонт, вмебль ована. Ціна 567 000 гривень. Тел. 0997294777. Продається цегляний будинок (новобу дова) у с. Олешковичі Рожищенського райо ну (заг. пл. 80 кв. м). Площа земельної ділянки — 23 сотки на березі річки Коно пелька. До будинку підведено газ, світло. Ціна договірна. Тел. 0672706103. Продається будинок у смт Дубище Ро жищенського району (заг. пл. — 80 кв. м) зі всіма зручностями. Площа земельної ділян ки — 15 соток. Є всі надвірні споруди — га раж, хлів, льох. Ціна договірна. Тел. 0662828870. Продам дерев'яний будинок у Любомлі (62 кв. м). Є чотири кімнати, всі надвірні споруди. Все приватизоване. Земельна ділянка 13 соток. Ціна договірна. Тел.: 0930080392, 0995559492. Продається земельна ділянка (3 км від Луцька). Підведені газ, світло, вода, заас фальтований під'їзд. Тел. 0957420083. Продам земельну ділянку (0,10 га) у центрі села Жидичин на новому масиві на вул. Лугова. Тел.: 0986474580, 0508689374. Продам земельну ділянку під забудову (0,11 га) на масиві Кульчин2 (праворуч від дороги). Тел.: 0986474580, 0508689374.

Авторинок Продам автомобіль ВАЗ2114, 2011 р. в., у дуже доброму стані, пробіг 92 000 км. Тел. 0673075393. Продам автомобіль ВАЗ21061, 1999 р. в., синього кольору у доброму стані. Недо рого. Тел. 0953378883. Куплю автомобіль у будь–якому стані (на українській реєстрації, можливо після ДТП, потребуючий ремонту, кредитний, розкомплектований, проблемний). Тел.: 0997374388, 0989193799. Продам дизельні двигуни до авто мобіля «Мерседес» (об'єм 3,5; 3,0; 2,7; 2,5; 2,4; 2,3; 2,2; 2,0) у доброму стані, малий пробіг (привезені з?за кордону). Тел.: 0505617800, 0967451932.

Сільськогосподарська техніка Продам запчастини з розкомплектова ного трактора власного виробництва (роз

ТЕЛ. 723932

Email: volyn10@i.ua

Повідомляємо читачам, що ціна приватного оголошення у газеті «Волинь–нова» — 25 гривень за одне найменування + 5 гривень, якщо ви бажаєте розмістити на нашому сайті www.volyn.com.ua Вартість оголошень про купівлю чи продаж с/г техніки (більше, ніж три одиниці); с/г продукції; будівельних матеріалів; меблів та ін. становить 70 гривень за один раз публікації + 15 грн (за сайт). Вартість оголошення про послуги — 70 гривень + 15 (за сайт). Оголошення, які виділені рамкою + 25 грн (за сайт + 25). Вартість оголошення про згубу — 25 грн + 5 (за сайт). Оплата у відділеннях ПриватБанку. Розрахунковий рахунок є у кожному номері газети. датка ГАЗ69, мости УАЗ укорочені, коробка, колеса, сидіння, розподільник). Тел. 0501046795. Продам трактор Т16. Тел.: 0509426233, 0967211339. Продаються: трактори (нові та б/в); зер нозбиральні комбайни «Клас Домінатор», «Джон Дір», «Кейс Бізон», «Ліда», «Дон», СК5 «Нива»; самохідний 6–рядний буряковий комбайн «Кляйне SF10; фронтальний наван тажувач на МТЗ; паливна апаратура Д240; роторний культиватор; колеса для міжрядно го обробітку; ворота гаражні (3,10 х 3,10). Тел.: 0972777435, 0981257618, 0506711093. Продам телескопічний навантажувач JCB 525, пригнаний з Польщі, у доброму стані. Тел. 0964290426. Продам трактор Т25 (привезений з Польщі). Тел. 0679407710. Продам трактор Т40 у Луцькому районі, у доброму стані, добра гума, новий акумуля тор. Тел.: 0502941764, 0676617240. Продам: сівалки дискові, анкерні, кінні (13, 15, 17, 19, 21, 26); плуги кінні, тракторні до Т25, саджалки марки «Краммер», копач ки вібраційні «Кухман», «Кромаг», «Шмут цер», дворядні польського виробництва; кар топлекомбайни «Карлик», «Болько», культи ватори. Тел.: 0968585455, 0981167547. Продам міні–трактор ТЗ4К14 (Чехія) з навісним інвентарем. Тел.: 0975851524, 0501304859. Продається трактор Т40АМ. Тел.: 0663406465, 0987941749. Недорого продам трактор Т25 у добро му робочому стані з документами. Можлива доставка. Тел. 0968048733. Терміново недорого продам трактор Т 40 у доброму робочому стані. Тел. 0663805887. Продам трактор ЮМЗ6 АКЛ з причепом у доброму робочому стані. Недорого. Тел. 0663805882. Продам трактор МТЗ80 на стартері у дуже доброму стані. Тел. 0967222134. Продається різна сільськогосподарська техніка: картоплесаджалки, картоплекопач ки, картоплекомбайни, плуги, культиватори, дискові борони, грунтофрези, косарки, сінограбарки, обприскувачі, розкидачі міндобрив, сівалки, прес–підбирачі, зерноз биральні комбайни, трактор Т25. Тел.: 0679346442, 0951553666. Продається сільськогосподарська техніка: картоплезбиральний комбайн «Ан на», саджалки, обсипачі, лійки на міндобри во, сівалки, плуги, культиватори, розкидачі, грабарки, косарки. Все у дуже доброму стані (привезені зза кордону). Можу привезти на замовлення. Доставка. Тел.: 0977709776, 0957029025. Продам трактор Т40 АМ, причіп трак торний. Тел.: 0509426233, 0967211339. Продам трактор ЮМЗ (велика кабіна) у доброму стані. Недорого. Тел.: 0664709124, 0971277234. Продам трактор Т40 АМ в доброму ро бочому стані. Тел.: 0971277234, 0664709124. Продам трактор Т40 у робочому стані. Тел.: 0971277234, 0664709124.

Продам: трактори К700, Т16, ЮМЗ 6КЛ, МТЗ80, 82, Т150; двигун ЯМЗ236; комбайн СК5 «Нива»; бульдозер ДТ75; екс каватор ЕО2621; навантажувач та інший інвентар. Можлива оплата частинами. Тел. 0673326699. Продам міні–трактори (японського ви робництва) «Ісекі», «Кубота», «Янмар», «Хіно–мото» (з фрезами в комплекті). Всі у доброму стані. Можлива доставка. Тел.: 0977627586, 0969576127, 0505617800. Продається трактор Т25 (з кабіною) у доброму стані, нова гума. Тел.: 0971277234, 0664709124. Недорого продається трактор МТЗ80 з малою кабіною, на стартері (Любешівський район). Тел.: 0664709124, 0971277234. Продам трактор Т25 у дуже доброму технічному стані, привезений зза кордону. Тел.: 0663456267, 0986406233. Продається недорого трактор Т40 АМ (Любешівський район). Тел.: 0663456267, 0986406233. Продається різна сільськогосподарська техніка: млини, плуги, дископлуги, обприску вачі, картоплесаджалки, картоплекопачки, сівалки, розкидачі міндобрив, дискові боро ни, культиватори, катки, грунтофрези, ко сарки роторні, оборотні плуги, прес–підби рачі, трактори, запчастини та комплектуючі. Тел.: 0674787264, 0958159912, 0963446777. Продам трактор Т25, привезений з Польщі, у доброму стані. Недорого. Тел. 0964290426. Продаються: трактори Т25 та МТЗ, зер нозбиральні комбайни, дискові борони, ро торні косарки, обприскувачі, саджалки, сівалки, плуги і плуги оборотні, культиватор для міжрядного та суцільного обробітку, кар топлекомбайни, фронтальний навантажувач до МТЗ, телескопічні навантажувачі, гноєрозкидачі, твердопаливні котли «DEFRO». Тел.: 0972395170, 0667214192.

Різне Продам жом, щебінь, пісок, цеглу, відсів, блоки будівельні, дрова (до 10 т). з доставкою. Тел. 0503781998. Продам: жом, дрова, цеглу, пісок, щебінь, відсів, торфокрихту, торфобрикет, чорнозем з доставкою. Тел.: 0668465604, 0687999678. Продам: жом, шифер (б/в), цеглу білу (звичайну та півторачку), цеглу червону (но ву та б/в, перепал), пісок, щебінь, відсів, ке рамзит, цемент, вапняк на вимостку дороги, дрова рубані (твердих порід), торфобрикет, глину, землю на вимостку, гній (коров'ячий). Вивезу сміття. Доставка автомобілем ЗІЛ (самоскид). Тел.: 0968000567, 0507227271. Продам: жом, дрова рубані (твердої по роди), торфобрикет, шифер (б/в), цеглу білу та червону (нову та б/в), пісок, щебінь, відсів. Доставка. Тел.: 0507395444, 0674502527. Продам: сирий жом, брикет, пісок, щебінь з доставкою (10–24 т). Тел.: 0987877732, 0953051575.

Р Е К Л А М А

СУДОВІ ОГОЛОШЕННЯ .

ПОСП ім. Шевченка запрошує на постійну роботу головного зоотехніка, Горохівського району

досвідченого спеціаліста з досвідом роботи. Житлом забезпечуємо.

Тел.: 0673328261, 0672561684.

ШЛАКОБЛОКИ (â³äñ³âîáëîêè)

40 х 20 х 20 від 8,50 грн 40 х 10 х 20 від 6,50 грн (0332) 70-85-72, (050) 512-72-05

ПАМ’ЯТНИКИ з мармурової крихти та натурального каменю. Виготовлення та встановлення. (0332) 70-85-72, (050) 197-68-69.

Маневицький районний суд Волинської області викликає в судове засідання відповідача Мартинюка Василя Володими ровича у цивільній справі № 164/1799/16–ц за позовом ПАТ «Волинь обленерго» до Мартинюка Василя Володи мировича про стягнення заборгованості за використання необлікованої електричної енергії на загальну суму 14 451 грн. 05 коп. Судове засідання у справі відбудеться о 12й годині 28 лис топада 2016 року в приміщенні Маневицького районного суду за адресою: вул. Незалежності, 13, смт Маневичі. Відповідач має право подати свої докази чи заперечення з приводу позовних вимог, чи повідомити про них суд. У разі неявки в судове засідання відповідача справа буде розглянута у його відсутності за наявними у справі доказами. Крім того, суд роз’яснює відповідачу його обов’язок повідоми ти суд про причини неявки в судове засідання. ххх У Володимир–Волинський міський суд Волинської області за адресою: м. Володимир–Волинський, вул. Сагайдачного, 24 на 10 годину 1 грудня 2016 року в якості відповідача у справі за позовом Сверби Надії Ісидорівни до Ядерка Руслана Мико лайовича про визнання особи такою, що втратила право корис тування житлом та зняття її з реєстрації, викликається Ядерко Руслан Миколайович. У разі неявки відповідача справа буде розглянута у його відсутності.

11

Продам: жом, торфобрикет, пісок, щебінь, камінь різних фракцій, відсів, чор нозем, землю на вимостку, камінь бут, це мент, дрова, гній, цеглу червону та білу (но ву та б/в). Вивезу сміття. Доставка. Тел.: 0993374034, 0969943100. Продам жом, пісок, щебінь, камінь різних фракцій, торфобрикет, блоки різного виробництва, цеглу білу та червону (нову та б/в), гній, чорнозем, землю на вимостку. Вивезу сміття. Доставка. Тел.: 0996114575, 0973443386. Продам: плити ПК (1,2 х 4,2; 1,2 х 4,8; 1,2 х 5,4; 1,2 х 6,0); ФБС (3, 4, 5); ПКЖ (3,0 х 6,0; 1,5х 6,0); прогони (6; 7,5; 9; 12 м); до рожні плити (1,2 х 3,0; 2,0 х 3,0); септики ка налізаційні (3,0 х 3,0 х 1,2); цеглу червону та білу (з доставкою); шифер (б/в); відходи будівництва. Тел. 0673326699. Продам: сирий жом, дрова, пісок, щебінь, цеглу червону та білу. Можлива дос тавка. Тел.: 0955355663, 0977516430. Продається жеребець (8 міс.) у с. Лаврів Луцького району. Тел. 0503601703. Продам спокійного доглянутого жереб ця (6 міс.) у Луцькому районі. Тел.: 0666298175, 0963126326. Продам тільну телицю чорно–рябої масті (отел у лютому) у Луцькому районі. А також продам гуси. Тел. 0672907916. Продається робоча кобила (6 років), лоша (7 міс.) та коза (7 міс.) у с. Радомишль Луцького району. Тел. 0970336219. Продам: корову племінну голштинку (з першим телям); двоє телят голштинки (3 і 6 міс.); хряки племінні (12 міс.) чистопоро дисті, угорський велетень; свиноматки мо лоді, чистопородисті, п’єтрен, йоркшир, дюрок, мангалиці кучеряві, велика біла; па ру коней (порода ордени білі). А також трак тор гусеничний Т54 ВС (двигун МТЗ80, болгарин). Тел. 0674752404. Продам телицю (4 міс.) від доброї коро ви. Тел. 0501423248. Куплю корову на забій. Тел.: 0970772211, 0501864979. Куплю коней, ВРХ. Тел. 0982575859. Куплю ВРХ, коней, биків. Дорого. Тел.: 0985876653, 0501932639. Потрібні: виконроб, муляр, штукатур, покрівельник, монтажник, водій (категорія «Е»), екскаваторник, автокранівник, елект рогазозварник, слюсар з ремонту техніки, різноробочі для монтажу. Тел. 0673326455.

Доступно, якісно, надійно встанов люю натяжні стелі. Тел.: 0994092057, 0688552065. Продам недорого нові пластикові плінтуси (15 шт.) та літературу (романи Дю ма, Оноре де Бальзака, Л. Толстого, Жуля Верна, детективи А. Крісті, Чейза). Тел. 0959005624. Продам кормовий буряк, січкарню, кролів. Самовивіз. Тел. 0980996291.

Вважати недійсними Загублене свідоцтво на право влас ності на житловий будинок, що знаходиться у с. Зміїнець на вул. Медична, 16 Луцького району та належить Когут Надії Авсентіївні, видане згідно рішення виконкому Луцької районної ради від 10.09.1987 р. № 259, вва жати недійсним. Загублене свідоцтво на право влас ності на нерухоме майно, видане Луцькою міською радою на ім'я Андріянової Марії Петрівни, вважати недійсним. Загублене свідоцтво на право влас ності на майновий пай (серія ВЛ, № 0087897), видане Озерцівською сільською радою 30.10.2006 р. на ім'я Артинюк Ганна Едуардівна, вважати недійсним.

ÏÀÌ’ßÒÀªÌÎ, ËÞÁÈÌÎ, ÑÓÌÓªÌÎ 28 листопада минає 40 скорботних днів, як відійшла у Вічність наша дорога мама, бабуся, прабабуся Катерина Пилипівна СИДОРЧУК. Вона була надзвичайно доброю, лагідною, чуйною, мудрою, порядною людиною. Важко усвідомити, що більше ніколи вас не побачимо, не почуємо ваш голос, повчальних настанов цінувати кожну мить, любити, поважати один одного. Будучи важкопораненою в дитинстві (відгомін війни), вона вижила і дуже любила життя, була завжди усміхненою, ніколи не нарікала на якісь негаразди. Втираючи сльози, доземно схиляємо голови в скорботі і молимо Всевишнього, щоб Він у Царстві Небесному подарував вам вічний спокій. Віримо в те, що ваша світла душа знайшла блаженний спокій у Божій небесній обителі і є нашим небесним ангелом хранителем. Просимо всіх, хто знав, поважав і пам’ятає Катерину Пилипівну, пом’янути її разом із нами добрим словом і щирою молитвою. З глибоким сумом діти, внуки і правнуки.

Колектив Волинської обласної психіатричної лікарні № 1 м. Луцька глибоко сумує з приводу смерті головного лікаря Олега Володимировича ЧЕРНИША і висловлює щирі співчуття рідним та близьким покійного.


12

КАЛЕЙДОСКОП

«Волиньнова» | 26 листопада 2016 Субота | ¹132

■ Футбол

www.volyn.com.ua

■ Тема №1 Фото Анастасії ІВАНОВОЇ (газета «День»).

Андрій Ярмоленко мріє грати на Заході, але щоб туди потрапити, треба щоразу показувати клас.

«ÍÀ ÆÀËÜ, ß ÍÅ ÌÀÐÀÄÎÍÀ» Андрію Ярмоленку нічого не залишалося, як розводити після матчу з італійським «Наполі» руками. Адже нічия у нього означала, що єврокубкова весна для київського «Динамо» у нинішньому сезоні вже не настане. Як і для луганської «Зорі»… Петро ПАС

іга чемпіонів. 5 тур. Група «В». «Наполі» (Італія) – «Дина+ мо» (Україна) – 0:0. — Андрію, Неаполь і зараз живе «десяткою» Марадони, у тебе теж 10+й номер. Були якісь додаткові мотивації на цю гру у зв’язку з цим? – запитали в атакуючого півзахисника киян Ярмоленка після матчу, який розвіяв усі надії «Динамо» на подальшу участь у турнірі. — Я віддав всі сили на полі. Ми боролися, старалися забити гол і здобути три очки для «Динамо». Але, на жаль, я не Марадона. Якби ним був – ми б сьогодні перемогли… Результат іншого матчу групи «В»: «Бешікташ» (Туреччина) – «Бенфіка» (Португалія) – 3:3. Турнірна таблиця групи «В»: № Команда І В Н П З: П О 1. «Бенфіка» 5 2 2 1 9:8 8 2. «Наполі» 5 2 2 1 9:7 8 3. «Бешікташ» 5 1 4 0 9:8 7 4. «Динамо» 5 0 2 3 2:6 2

Л

Ліга Європи. 5 тур. Група «А». «Фенербахче» (Туреччина) – «Зоря» (Україна) – 2:0 (1:0 – Мірослав Стох, 59; 2:0 – Сімон К’єр, 67). — Моя думка така: ми повністю переграли суперника в першому таймі, але не змогли забити. А в дру гому все вирішив гол у наші ворота. Щось зламалось. Пропустили дру гий гол. Хоча й після цього ми все одно йшли вперед із надією забити гол. Не вийшло. Але це спорт, — розповів на післяматчевій прес конференції головний тренер лу

ганчан Юрій Вернидуб. – Від усієї душі хочу привітати «Фенербахче» з перемогою і бажаю їм дійти до фіна лу. На заключний матч проти «Ман честер Юнайтед» в Одесі вже всі квитки продано. Спробуємо, як мінімум, не програти, щоб допомог ти «Фенербахче» пройти далі. Ду маю, турки на це більше заслугову ють, ніж англійці. Результат іншого матчу групи «А»: «Манчестер Юнайтед» (Англія) – «Фейєноорд» (Нідерланди) – 4:0. Турнірна таблиця групи «А»: № Команда І В Н П З: П О 1. «Фенербахче» 5 3 1 1 7:6 10 2. «Манчестер Юнайтед» 5 3 0 2 10:4 9 3. «Фейєноорд» 5 2 1 2 3:6 7 4. «Зоря» 5 0 2 3 2:6 2 Група «Н». «Шахтар» (Україна) – «Коньяспор» (Туреччина) – 4:0 (1:0 – Абдюлкерім Бардакджи, 10, автогол; 2:0 – Дентіньо, 36; 3:0 – Едуардо да Сілва, 66; 4:0 – Бернард, 74). — Моя мрія нарешті збулась – я вперше зіграв за «Шахтар». Ще й на такому рівні! І відстояв на нуль. Чи був мандраж? Так, особливо перші 10 хвилин. Але дякую хлоп цям, що мене підтримали. Хоча ро боти сьогодні було небагато: в ос новному довелося працювати но гами, ніж руками, — заявив після фінального матчу 23+річний голкіпер донецького клубу і збірної України Микита Шевчен+ ко. У цьому матчі Паулу Фонсека дав змогу вперше проявити себе й іншому новачку — 20річному за хиснику Миколі Матвієнку, який де

S U D O K U Правила нескладні: заповніть порожні клітинки цифрами від 1 до 9 так, щоб у кожному рядку і кож+ ному стовпчику не було двох однакових цифр. Леонід МАНЧИНСЬКИЙ.

²ÄÏβIJ ÍÀ ÊÐÎÑÂÎÐÄ SUDOKU, ÎÏÓÁ˲ÊÎÂÀÍÈÉ 24 ËÈÑÒÎÏÀÄÀ

«

Çàõèñíèê «Øàõòàðÿ» Äàð³î Ñðíà ³ ï³âçàõèñíèê í³ìåöüêîãî «Øàëüêå-04» ªâãåí Êîíîïëÿíêà ïîòðàïèëè äî ñèìâîë³÷íî¿ çá³ðíî¿ 5 òóðó ˳ãè ªâðîïè.

»

бютував у єврокубках, також із перших хвилин на поле вийшов 20річний форвард Андрій Борячук — і каші вони, як всі побачили, не зіпсували. Результат іншого матчу групи «Н»: «Гент» (Бельгія) – «Брага» (Пор тугалія) – 2:2. Турнірна таблиця групи «Н»: № Команда І В Н П З: П О 1. «Шахтар» 5 5 0 0 17:3 15 2. «Брага» 5 1 3 1 7:7 6 3. «Гент» 5 1 2 2 8:13 5 4. «Коньяспор» 5 0 1 4 2:11 1 До речі, двоє футболістів, при+ четних до України, потрапили до символічної збірної 5 туру Ліги Європи – це захисник «Шахтаря» Даріо Срна і півзахисник німецько+ го «Шальке+04» Євген Коноплянка, який забив гол у ворота французь+ кої «Ніцци» і допоміг своїй команді перемогти – 2:0. ■

Футбол на ТБ Субота, 26 листопада «Сталь» – «Ворскла» – 14.00 («Футбол 2») «Чорноморець» – «Зірка» – 14.00 («2+2») «Волинь» – «Динамо» – 19.30 («2+2»)

Неділя, 27 листопада «Олександрія» – «Олімпік» – 14.00 («Футбол 1») «Карпати» – «Зоря» – 17.00 («2+2») «Дніпро» – «Шахтар» – 19.30 («2+2»).

ÑÎËÄÀÒ ËÅÆÈÒÜ... Á²Ëß ÌÎÃÈËÈ ÄÐÓÃÀ Приз глядацьких симпатій на XVIII Міжнародному фотоконкурсі газети «День» здобула робота «Наодинці з другом» Анастасії Іванової. Це не просто світлина. Це фото, яке виймає із середини нас нашу справжність. Чи здатні ми розділити окраєць хліба, любов, чийсь успіх або біль і сльози...

–Ц

я історія розпочалася з трагічної події — 8 вересня цього року в Мар’їнці внаслідок мінновибухових по ранень загинув Вадим Матросов, військовос лужбовець батальйону «ДонбасУкраїна», який мав позивний «Боцман». 12 вересня відбувся похорон, на який приїхали його побратими і навіть командир батальйону —

«

Êîëè ïîáà÷èëà öüîãî õëîïöÿ, â ãîëîâ³ çàïóëüñóâàëà äóìêà: «×è º ó ìåíå òàêèé äðóã? ×è ìîæó ÿ áóòè êîìóñü òàêèì äðóãîì?»

»

він багато розповідав про Вадима, про те, яким хоробрим та вірним Україні він був, — розповіла Анастасія Іванова газеті «День» про народження світлини. — Фотографію зробила абсолютно випадково, опинилася в потрібний час у потрібному місці. Разом із го ловою нашої райдержадміністрації Тетяною Скапровською години через чотири після по хорону згадали, що забули покласти до моги ли Вадима ще один вінок, і вирішили завезти його на цвинтар. Коли приїхали, людей уже не було. Перед очима вражаюча картина — солдат лежить на могилі... Від побаченого затремтіли не тільки руки і ноги, а й кожна клітиночка мозку. Шок. Ступор. Мороз по шкірі... Вперше в житті було неймовірно важ ко фотографувати: паморочилося в голові, відчуття «клубка в горлі» не давало дихати, а через сльози все розпливалось перед очи ма... Зробила буквально пару кадрів. Історія солдата, котрий страждає за втра ченим другом, теж надзвичайно щемлива. Про його долю мені розповіла дружина Вади ма Матросова. Від неї я дізналася, що родом він із Донецька, що війна забрала життя його батьків, сімейне щастя й поглинула його са мого. 120 днів вони з Вадимом прожили в бліндажі, за цей час їх поєднала справжня чо ловіча дружба. Коли побачила цього хлопця, в голові за пульсувала думка: «Чи є у мене такий друг? Чи можу я бути комусь таким другом?» Почи наєш думати, як живеш. Такі поняття, про які не замислюєшся щодня. Дякуємо колегам із газети «День» за можливість доторкнутися до високого. ■

Volyn 16237  
Read more
Read more
Similar to
Popular now
Just for you