Page 1

■ Від чого холоне кров...

Субота | 12 листопада 2016 р ро року о ку ку | № №1 №126 1 26 (16231) Ціна 3,5 грн

ЧИМ ЗАВИНИВ БІДОЛАШНИЙ ПЕС?

■ На

поворотах долі

Тато, мама і три їхні радості.

«А ЩО, ЧОРНЕНЬКИМ ДІТКАМ НЕ ПОТРІБНІ МАМА І ТАТО?» З цих слів і розпочалась любов лучан Олени Ступак Андрія Поліщука до сирітдвійнят, для яких вони стали рідними батьками Катерина ЗУБЧУК

«ЦЕ ДЛЯ ВСІХ БУВ ШОК»

Уперше я побачила Олену з маленькими дітьми у маршрутці, що курсує з Луцька до села Любче Рожищенського району. Блондинка з блакитними очима і смагляві хлопчик та дівчинка зовсім не слов’янського походження мимоволі привертали увагу. І спостерігала за цим сімейством уже як за майбутніми героями своєї публікації. Ця думка не покидала особливо після того, як дізналась (у селі, куди жінка їздить до своєї бабусі, всім усе відомо), що Олена всиновила цих дітей. І за першої нагоди ми домовилися про зустріч. Своїх Катрусю і Артема

«Не вірю в ці декларації. І що будуть серйозні зміни. Що оприлюднили все, а не частину свого майна і грошей... Чиновники вимушені були піти на поступки. Але вони поступилися не нашому тиску, а Заходу. Оприлюднена інформація не змінить правил у суспільстві. Люди знову братимуть гречку чи туалетний папір і голосуватимуть за негідників. Прекрасно розуміючи, хто вони. А молодь знову не піде на вибори. Якщо так триватиме далі, то можемо втратити державність. Не через Путіна. Через себе».

і

Своїх Катрусю і Артема вона знайшла аж у Миколаєві — за фотознімками в інтернеті.

Ось такі ми вже великі.

»

вас не тривожить, що вони чорненькі?» Жінка на це, не задумуючись, відповіла: «А що, чорненьким діткам не потрібні мама і тато?» — «Тоді нема питань — приїжджайте. Тільки з відповідними документами…»

Р

Е

К

Л

А

М

Продовження на с. 7-8 А

»

■ Пряма мова Семен ГЛУЗМАН, відомий психіатр-дисидент, у своїй колонці в журналі «Країна» написав, що українці можуть втратити державність – і Путін тут ні до чого:

вона знайшла аж у Миколаєві — за фотознімками в інтернеті. Коли зателефонувала в дитячий будинок, то почула: «А

«

Жителі Горохова ще пам’ятають жахливу історію про те, як не так давно на шпиль брами на міському кладовищі хтось настромив кота. А цими днями схоже дикунство якийсь нелюд учинив із собакою с. 4

»

Вітаємо! о!!

Учора день народження відсвяткувала чудова жінка, найкраща мама, ласкава бабуся та багаторічна трудівниця поштової ниви Волинської дирекції УДППЗ «Укрпошта» Галина Мілентіївна БАБИЧ. Міцного здоров’я, родинного затишку, поваги від людей та Господнього благословення на довгі-довгі роки бажають вам найрідніші.

Хай щастям наповниться ваше щодення, Мов листя осіннє, сипне вам достатку, Усмішок, любові, тепла і натхнення, Слів добрих, ласкавих і в будні, і в свято. До розмаїття найкращих побажань додаємо найбарвистіші від редакційного колективу «Волині-нової», з яким ви плідно працювали, Галино Мілентіївно, багато років. Нехай зігріває вас тепло людяності, щирості та добра. З роси й води вам, шановна імениннице! З любов’ю та повагою чоловік, син, донька, невістка, зять, внуки та колектив газети «Волинь-нова».


2

РІДНИЙ КРАЙ

«Волиньнова» | 12 листопада 2016 Субота | ¹126

Погляд

www.volyn.com.ua

Доброго дня вам, люди!

Сергій НАУМУК, редактор відділу сільського життя газети «Волиньнова»

Сонце сьогодні зійшло о 7.30, зайде о 16.37. День триває 9 годин 7 хвилин. Місяць в Овні. 13/14 дні Місяця. Перша чверть 7 листопада.

КРЕМЛЬ ПРОПОНУЄ ВСЬОМУ СВІТОВІ СВОЄ «ПРАВОСУДДЯ»

ВКНО РУБРИКИ:

осінь передає естафету зимі Петро Кравчук із Любешова – наш постійний читач і активний дописувач – зафіксував на фотокамеру прихід зими у своє містечко. На світлині автор упіймав мить зустрічі двох пір року. На жаль, через обмаль місця не можемо розмістити всі знімки, але запрошуємо переглянути добірку на нашому сайті volyn.com.ua.

Наша північно східна сусідка вчергове продемон струвала, що будь які утопії вона може втілити в реальність. Нещодавно там заочно висунули звинувачення двом командирам українських підрозділів осійський слідчий комітет повідомив, що встанов лено причетність командира 10ї окремої гірсько штурмової бригади ЗСУ Героя України підполков ника Василя Зубанича до артилерійського обстрілу з важких видів озброєння, що мають високі вра жаючі властивості, територій Красногорівки і Староми хайлівки «Донецької народної республіки», в результаті якого нібито постраждали двоє мирних жителів, які не бе руть участь у воєнних діях. Подібне (але з іншими датами та населеними пунктами) сказано і про командира 1го батальйону 14ї ОМБР підполковника Михайла Прокопіва. «Зібрані докази дали змогу заочно пред’явити Зубани чу та Прокопіву звинувачення в організації застосування у збройному конфлікті засобів та методів, заборонених міжнародним договором РФ», — йдеться у повідомленні. Ви тільки вдумайтеся: українські частини когось обстріляли на власній території, а Кремлю до цього є діло. З таким успіхом можна будькому в будьякій країні вису нути звинувачення у порушенні кримінального кодексу Російської Федерації. Їхнє законодавство дозволяє. Хоро ша ідея, до речі. Не подобається той чи інший діяч — кримінальну статтю йому. І персоною нон ґрата оголошу вати не треба — і так не приїде в Московію, побоїться. Про те, що на Донеччині воюють російські війська, звісно, ні слова. Адже їх там «немає». Дарма, що буряти та якути повертаються додому «вантажем 200». Тільки за да ними ОБСЄ, понад 20 автомашин здійснювали такі дос тавки. Та й про те, що обстріли тривають на території України, у повідомленні слідчого комітету не згадується, а тільки в «ДНР». Загалом нічого дивного у такій кримінальній справі немає — Кремль на підсвідомому рівні хоче убезпечити ся від відповідальності за розв’язання війни в нашій дер жаві. Українські прокурори вже відкрили чимало провад жень проти російських чиновників та військовослуж бовців за підбурювання до війни або участь у воєнних діях на нашій території. І рано чи пізно за все доведеться відповідати. От тодіто й спливуть кримінальні справи, порушені нині в Україні. Дарма, що частина суспільства ставиться до них вельми скептично. Саме на противагу цілком справедливим (не лише з погляду законодавства, але й моралі) провадженням проти посадовців та вищих військових керівників дер жави–агресора і фабрикують звинувачення проти ук раїнських військових, які виконують свій обов’язок, — захищають Батьківщину. Мовляв, та сторона теж щось напорушувала. Типовий приклад, коли злодій кричить: «Тримай злодія!» ■

Р

МЕНИННИКИ:

немов пророк… За прогнозом чергового синоптика обласного гідрометеоцентру Алли Адамської, сьогодні буде хмарна погода, у другій половині дня невели кий мокрий сніг, на дорогах подекуди ожеле диця. Вітер північно–східний, 7 — 12 метрів за секунду. Температура повітря по області — від мінус 2 до плюс 3, у Луцьку — від 0 до 3 градусів тепла. За багаторічними спостереженнями, най тепліше 12 листопада було в 1969 році — плюс 16, найхолодніше — 1993го — мінус 12 гра дусів. 13 листопада очікується хмарна погода, сніг і мокрий сніг, місцями сильні опади, на липання мокрого снігу, хуртовини, на доро гах ожеледиця, снігові замети. Вітер північний, 7—12, місцями пориви – 17 – 22 мет ри за секунду. Температура повітря по області вночі — від мінус 1 до мінус 6, вдень — від 0 до мінус 4 градусів. 14 листопада буде хмарна погода, вночі невеликий сніг, удень без істотних опадів, на дорогах ожеледиця. Вітер північно–західний, 7 — 12 метрів за секунду. Температура повітря по області вночі — від 0 до мінус 5, вдень — від мінус 3 до плюс 2 градусів.

та натурального каменю. Виготовлення та встановлення. (0332) 70-85-72, (050) 197-68-69.

ШЛАКОБЛОКИ (â³äñ³âîáëîêè)

40 х 20 х 20 від 8,50 грн 40 х 10 х 20 від 6,50 грн (0332) 70-85-72, (050) 512-72-05 Заснована 27 вересня 1939 року. Газета виходить три рази на тиждень: у вівторок, четвер, суботу. Набрана і зверстана в комп’ютерному центрі газети «Волиньнова» ЗАСНОВНИКИ: ОБЛАСНА РАДА, ТРУДОВИЙ КОЛЕКТИВ РЕДАКЦIЇ

www.volyn.com.ua Головний редактор Олександр ЗГОРАНЕЦЬ

НАША АДРЕСА: 43025, Луцьк, просп. Волі, 13 volyn.nova@gmail.com, reklama.volyn@gmail.com

E mail

Редакція залишає за собою право на літературне редагування надісланих матеріалів без узгодження з автором. Рукописи не повертаються й не рецензуються. Редакція може не поділяти думку авторів. Передрук або відтворення у будь якій формі матеріалів, розміщених у газеті «Волинь нова» чи на її інтернет сторінці, без письмової згоди видання заборонено. Публікації під рубриками «Офіційно», «Політика», «Точка зору», «Секрет успіху», «Благодійність», «Економіка», «Актуально», «Добра справа», а також із позначкою –* – друкуються на правах реклами. За зміст рекламних матеріалів та листів, надісланих читачами, газета відповідальності не несе. Редакція залишає за собою право відмовити в розміщенні рекламної статті, якщо її зміст суперечить законодавству України, нормам моралі або може завдати шкоди виданню.

«Не всяка людина здатна бути при владі, а лише така, що за природою своєю прагне до правди і справед ливості». Станіслав ОРІХОВСЬКИЙ, український філософ, письменник.

ОТАК  ЖИВЕМО: один у полі не воїн?

ПОГОДА: йде перший сніг,

Р Е К Л А М А

ПАМ’ЯТНИКИ з мармурової крихти

МУДРСТЬ: не кожному під силу

12 — Артем, Анастасія, Олена, Олександр, Марко, Ілона, Макар, Максим, Зіновій. 13 — Анатолій, Василь, Герман, Микола, Роман, Федір, Степан, Свирид. 14 — Адріан, Давид, Іван, Кузьма, Сава, Яків.

Про Інну Лісовську, яка проміняла добротний будинок в місті на хату без жодних комунальних зручностей в «глухому» селі Володимир–Волинського району, наша газета вже писала. Не просто жінці самотужки облашто вувати побут та втілювати задумане. У їхній Марії–Волі, як і в більшості сіл, найбільша проблема – дорога. Усе ускладнилося восени, коли трасою почали їздити важковагові авто і трактори СТОВ «Луга», розбиваючи її далі і наносячи багато болота. Коли зі скаргою на це Інна Лісовська звернулася до керівника господарства Федо ра Лясніка, він грубо їй відповів. Довелося дзвонити у міський відділ поліції, працівники якого за енним дзвінком жінки виїхали на місце, склали акт. Після цього нібито були намагання трактором розрівняти дорогу, од нак стало ще гірше. Найбільш прикро те, що в боротьбі за благоустрій її не підтримали односельчани. Більше того, почула нарікання на свою адресу: мовляв, навіщо чіпати фермера, який обробляє землю. І він швидше заплатить штраф, аніж засипле щебенем і породою дорогу, яку розбиває його техніка. Ось так ми крокуємо до Європи, ділиться наболілим відвідувачка редакції і наостанок додає: «Від фермера вимагалося елементарне: прибрати землю на дорозі, де їздять легковими автомобілями, велосипедами. Але лю ди хочуть, щоб у них хтось навів порядок. А однією з найбільших вад є те, що ми не позбулися рабської пси хології, яка руйнує людину».

ВИСТАВКИ: пам’ятки приїхали в гості

12 листопада 1992 року припинено грошовий обіг рубля на території України. Єдиним законним засобом платежу став український карбованець. У готівковому обігу його представляв купон Національного банку України.

13 листопада 1905 року народився Ніл Хасевич, український графік, активний громадський і політичний діяч, член ОУН і Української головної визвольної ради.

14 листопада

Нещодавно в Музеї Волинської ікони відкрили виставку «Скарби землі Волинської. Пам’ятки сакрального мистецтва Волині ХVІ — ХVІІІ ст. із колекції Національного художнього музею України». Це 26 ікон і 16 скульптурних зображень херувимів, що походять із теренів історичної Волині. Волинські старожитності у збірці Національного художнього музею України представлені поліхромною скульптурою, металопластикою, портретом, але найчисленнішим є іконопис. Експозиція дає унікальну можливість дослідникам і шанувальникам давнього релігійного мистецтва побачити твори, які були репрезентовані у багатьох наукових виданнях, але зазвичай зберігаються у фондосховищі. ■

1597 року власниця міста Почаїв, вдова луцького судді Анна Гойська, заснувала там монастир. На користь обителі вона щороку виділяла певну суму грошей і десяту частину свого збіжжя.

Приймальня 723894 Заступники головного редактора Уліцький Василь Михайлович Cвітліковська Галина Йосипівна Рузак Петро Макарович

723989 722007 723894

Відповідальний секретар Трофимчук Тамара Сергіївна

725102

Заступник відповідального секретаря Харчук Олена Андріївна

720666

Головний художній редактор Міщук Олександр Ярославович

720666

Тел. 723894

ВІДДІЛИ РЕДАКЦІЇ Інформації, діяльності влади та місцевого самоврядування Гарбарчук Костянтин Володимирович 725102 Соціального захисту Сомова Євгенія Володимирівна 723894 Сільського життя Наумук Сергій Васильович Економіки Лісова Алла Степанівна Культури Тимощук Ярослава Євгенівна

727107

Реклами і маркетингу Борох Сергій Іванович

770770

Листів і зв’язків з читачами Занюк Лариса Віталіївна

723894

Приватних оголошень 725102 (244) 31178 723894

Спорту

Головний бухгалтер Вдовиченко Тамара Федорівна

Ведуча рубрики Ярослава ТИМОЩУК.

Флішаровський Роман Олександрович 726121

Тимощук Руслана Борисівна

723932

Розповсюдження і творчого розвитку газети Козюпа Мирослава Павлівна

720666

Фотокореспондент Філюк Олександр Миколайович

720666

Поточний рахунок редакції газети «Волиньнова» 26008055458120 у ВГРУ КБ «ПриватБанк», МФО 303440, ЄДРПОУ 02471695 Друк офсетний. Обсяг 3 друк. аркуші

ПЕРЕДПЛАТНІ ІНДЕКСИ: Волинь — 61136,

Рівненщина — 61615 Реєстраційний номер КВ 7829 04.09.2003 р. Віддруковано: ТОВ «ПоділляТер», м. Тернопіль, вул. Текстильна, 28 тел.: (0352) 522737. http://aprint.com.ua

тираж 54100. зам. № 854.


www.volyn.com.ua

ФАКТИ, ПОДІЇ, КОМЕНТАРІ

«Волиньнова» | 12 листопада 2016 Субота | ¹126

■ Резонанс

ОВИНИ: УКРАЇНА І СВІТ

ÑÒÅÏÀÍ ²ÂÀղ ÁÀÃÀÒØÈÉ ÇÀ ²ÃÎÐß ÏÀËÈÖÞ Народний депутат від Ковельського округу №21 і співвласник бізнесімперії «Континіум» вписав до едекларації за 2015 майже 32 мільйони гривень сукупного доходу. І це не дивно, бо Степан Івахів володіє 35 компаніями, серед яких 21 – в Україні, 5 – на Кіпрі, 4 – на Британських Віргінських островах, по 2 – на Мальті і в Сінгапурі. А от 74,5 тисячі гривень його офіційної заробітної плати у Верховній Раді виглядають непристойно скромними Ірина ПАСІЧНИК

сновні свої статки нардеполігарх, який є не надто публічною особою, заробив минулого року на відчуженні рухомого й неру хомого майна та як дивіден ди. У його власності – 7 зе мельних ділянок загальною площею 11,2 га у Липинах під Луцьком. У передмісті обласного центру Степан Івахів співволодіє двома квартирами (1223,5 і 1086 квадратних метрів), орен дує незавершені будівельні об’єкти, у яких має право на отримання доходу: спор тивний комплекс, блок уп равління вентиляцією і кон диціонування та майже 100 квадратних метрів винного погреба, контрольнопро пускний пункт, гостьовий будинок та оздоровчий комплекс. Столичну квартиру пло щею 136 метрів квадратних депутат орендував протя гом року за 82 227 гривень. А от дочка Тетяна володіє в Києві двома квартирами площею 207,6 та 146,9 квад ратного метра і двома гара жами. У власності дружини – земля сукупною площею приблизно 2,6 гектара: 4 ділянки у Яремчі на Івано Франківщині, у селі Липини Луцького, Борохів Ківер цівського і Пульмо Шацько го районів. Житло під Луць ком площею 301 квадратний метр також належить дру жині, як і два дачні будинки та господарські споруди у Пульмі. Два позашляховики «Rangе Rover» (2009 та 2011 років випуску) та BMW 330 бізнесмен орендує і за пра во користування ними зап латив 640 тисяч гривень. Дружина волинського нар депа володіє позашляхови ком «Toyota FJ CRUISER», донька Тетяна має «Range Rover Evoque». У Єдиний державний реєстр декларацій Степан Івахів вніс 8 власних швей царських годинників і ще 7 належать дружині. Народ ний депутат одягає кохану жінку у вбрання світового бренду «ChaneL», який до

3

О

Жоден волинянин не має стільки грошей, як пан Івахів.

«

Ãîò³âêîþ ïîë³òèê çàäåêëàðóâàâ 15 ì³ëüéîí³â ãðèâåíü, 1,6 ì³ëüéîíà ºâðî ³ 700 òèñÿ÷ äîëàð³â. Ùå 250 òèñÿ÷ äîëàð³â ³ 500 òèñÿ÷ ãðèâåíü çáåð³ãຠäðóæèíà.

»

повнений не менш елітними коштовностями: намиста ми, підвісками, каблучками, сережками та браслетами від «Damiani» «Chanel» і «Tiffany», двома сумками «Hermes». Серед дорогого одягу – 10 шуб та одна дублянка, 6 костюмів, 4 пари запонок із дорогоцінних металів та коштовного каміння. Крім того, родина цінує творчість всесвітньо відо мого українського художни ка Бориса Буряка, роботи якого продаються на світо вих аукціонах. Івахіви за декларували 8 його картин, а також старовинну ікону другої половини XVIII століття. На банківських рахунках Р

Е

депутат тримає 228,4 тисячі доларів, 1,4 тисячі євро і 23,5 тисячі гривень. Ще майже 1,3 мільйона гривень у фінансових установах зберігають рідні бізнесме нанардепа. Цінних паперів у Степана Івахіва майже на 52 мільйони, з яких полови на придбані у 2015 році, а внесок до статутного капіта лу бізнесу – 6,5 мільйона гривень. Готівкою політик задекларував 15 мільйонів гривень, 1,6 мільйона євро і 700 тисяч доларів. Ще 250 тисяч доларів і 500 тисяч гривень зберігає дружина. Тож із такою декла рацією не дивно, що у рей тингу Forbes.ua. Степан Івахів зайняв 51шу сходин ку серед найбагатших лю К

Л

А

М

А

дей в Україні. Загалом оцінили його статки у 93 мільйони «зелених». До сло ва, голова Волинської об ласної ради Ігор Палиця з капіталом у 43 мільйони до ларів зайняв 82гу позицію. У його електронній звітності, нагадаємо, значиться трохи більше чотирьох мільйонів гривень на рахунках, а готівкою 19 мільйонів гри вень і 750 тисяч доларів. Ще один волинський нардеп Юрій Савчук за 2015 рік задекларував 76,2 тисячі гривень заробітної плати і 27 тисяч страхових виплат. І хоч депутат володіє легковими автомобілями «Nissan Navara», «Toyota Land Cruiser», човном «Южанка», а дружина – елітним «Lexus RX 350», схоже, Юрій Савчук живе «у кредит». Згідно з да ними, внесеними у декла рацію, політик повернув майже 550 тисяч гривень банківської позики. Дружина парламентаря також віддала майже 200 тисяч гривень за кредитними зобов’язання ми. Готівки і рахунків у роди ни немає, але є земельні ділянки у Луцьку (0,3 і 0,1 га), в Озерянах Турійського району (19,5 га), 0,24 га на Київщині, квартири площею 54,8, 36,8 та 134,6 квадрат ного метра, а також кордод ром для випробування авто моделей у Луцьку і житловий будинок на 313 квадратних метрів. А нещодавно обрана народним депутатом по Маневицькому виборчому округу №23 Ірина Констан кевич задекларувала квар тиру в Луцьку площею 56,9 квадратного метра. Мину лоріч вона отримала 61,1 тисячі гривень зарплати, у її чоловіка заробітки станови ли понад 300 тисяч гривень. Родина має три автомобілі: «Форд Фієста» (2011 р.), «Хонда Аккорд» (1986 р.) та «Хонда Аккорд» (1995 р.) та будує житло в селі Тарасове площею 280 квадратів. Гроші — 500 тисяч гривень — сім’я Констанкевичів зберігає у готівці. У чоловіка Ірини Мирославівни Мико ли Сорокопуда є декілька земельних ділянок у селах Тарасове, Боголюби та Зміїнець загальною пло щею 0,56 га. ■

«ГОЛУБЕ СИЗИЙ», А ЧОМУ ПРИХОВАВ ВЛЛУ В СПАНЇ? Глава держави не задекларував закордонний маєток площею 1254 квадратні метри з басейном і 26 соток землі під нею в маленькому містечку АталаяІсдабе. Фірма По рошенка придбала будинок в Іспанії влітку 2008 року, ко ли Петро Олексійович очолював Раду Національного бан ку і входив до двадцятки найбагатших українців. У фінан сових звітах вказано, що вілла оцінена у 4 мільйони євро. На сьогодні це близько 120 мільйонів гривень. Сусіди стверджують, що нині власники навідуються нечасто й ненадовго. На самому узбережжі Середземного моря та кож поселилися близькі друзі нашого гаранта. Нардеп Ігор Кононенко має будинок площею 768 квадратних метрів, а в заступника секретаря РНБО Олега Гладковсь кого — майже гектар землі та вілла в 1729 квадратних метрів. У всіх закордонних резиденціях – єдиний адміністратор. А щоб потрапити один до одного в гості – потрібно всього лиш 25 хвилин на авто.

ЗА ЩО ВОЮЄМО: ТРЕТИНА МЕШКАНЦВ ДОНБАСУ НЕ ХОЧЕ ДО НАС… Громадяни, які зараз живуть на окупованих бойовика ми територіях, бояться відновлення суверенітету держа ви через російську пропаганду. Про це під час брифінгу заявив радник Міністерства інформаційної політики Дмитро Ткаченко. Він зазначив, що люди за 2,5 року про живання у закритому інформаційному просторі з моно полією на «правду» з боку режиму «ДНР» дійсно не відчу вають себе українцями. «У мешканців непідконтрольних територій є страх реінтеграції, страх повернення до Ук раїни. Наше дослідження вказує на це на рівні 28%», – на голосив Ткаченко.

НАЙДЕШЕВША ГОРЛКА ТЕПЕР — 70 ГРИВЕНЬ Кабінет Міністрів України підняв мінімальні ціни на ал коголь. Тепер пляшка горілки для українців коштуватиме мінімум 69,78 гривні (за 0,5 л), вина (обсяг 0,7 л) – 33 гривні, шампанського – 69,90, коньяку (3 зірки) – 104,90. Таке рішення уряд пояснює зростанням вартості спирту. Востаннє мінімальні роздрібні ціни на алкоголь підвищу валися влітку 2015 року. Спеціалісти стверджують, що нині більшість людей починають регулярно вживати алко голь через хронічний стрес.

У КИТАЇ ДОРОГА СПВАЄ, А В УКРАЇН КОЛЕСА РИПЛЯТЬ На одній з автотрас в околицях Пекіна проклали 300метрову ділянку, під час руху по якій зпід коліс ма шини звучить уривок з китайської пісні «Ода Батьківщині». Для того, щоб мелодія заграла, автомобіль повинен рухатися з постійною швидкістю 30 – 40 кіло метрів за годину. Музичного ефекту вдається досягати завдяки спеціальним сенсорам на дорожньому полотні, яких торкаються автомобільні шини. Крім Китаю, подібні «співаючі дороги» є у США та Японії.

ПОВАЛЙ РОЗВАЖАЄ ПУБЛКУ У КРЕМЛ Скільки б співачка не говорила про свою любов до Ук раїни, у Росію вона їздити не припиняє. Причому Тая не просто дає там концерти, а й співає на честь свят дер жавних структур. Наприклад, 10 листопада українка взя ла участь у зйомках на телеканалі «Росія1» у Кремлі. Кон церт, присвячений Дню російських міліціонерів, зібрав усіх зірок естради. Микола Басков, Філіп Кіркоров, Ірина Аллєгрова, Ігор Крутой, Анжеліка Варум та багато інших артистів вітали піснею МВС. І Повалій разом з ними. До речі, місяць тому Повалій також співала у Кремлі на соль ному концерті Баскова.

8-РЧНА НАРЕЧЕНА ПОМЕРЛА У ПЕРШУ ШЛЮБНУ НЧ Дівчинку звали Раван, вона вийшла заміж за 40річно го чоловіка у провінції Хадджа, що у Ємені. Правозахис ниця Арван Отман стверджує, що смерть настала внаслідок внутрішньої кровотечі. «Після статевого акту першої шлюбної ночі у дівчинки стався розрив матки. Її відвезли в лікарню, однак медики не змогли врятувати», – сказала Отман. За словами громадської активістки, місцева влада жодним чином не покарала ні родину Ра ван, ні її новоспеченого чоловіка. У місцевій службі безпе ки випадок смерті після надто раннього статевого акту заперечують, щоб не давати коментарів пресі. У Ємені бідні родини рано віддають заміж своїх доньок, щоб зеко номити на вихованні та заробити на цьому грошей.

■ Цитатник Îêñàíà ÇÀÁÓÆÊÎ, ïèñüìåííèöÿ, ïðî óí³êàëüí³ñòü óêðà¿íñüêî¿ ìîâè:

«

За останні 200 років українська мова не мала політичного даху, на відміну від англійської, російської чи польської. Її не прикривали армія і флот. Навпаки, за українську розстрілювали – у Києві 1918"го, в Донецьку 2014"го. Вона вижила і збереглася в умовах найменшого сприяння.

»

(За повідомленнями інтернетсайтів «Українська правда», «Кореспондент», «ГПУ», «Експрес», «Високий Замок»). ■

Більше новин — на сайті volyn.com.ua


4

«Волиньнова» | 12 листопада 2016 Cубота | ¹126

ОВИНИ

ПОДІЇ, ФАКТИ, КОМЕНТАРІ

www.volyn.com.ua

■ Скандал

СКІЛЬКИ ЩЕ ШАХТАРЯМ ГОЛОДУВАТИ? Протест гірників копальні №10 «Нововолинська», що в стадії будівництва, продовжується Алла ЛІСОВА

а інформацією голови первинної організації Не залежної профспілки гірників України Василя Прадіда, вчора зранку працівники шахти й далі голодували. Незважаючи на те, що кошти в сумі 3,7 мільйона гривень на будівництво копальні буцімто ма ють бути виділені, на картках шахтарів порожньо. Біль ше того, це, як вважають профспілкові активісти, за мала сума з 8,5 мільйона гривень, яку обіцяли скеру вати найближчими днями на ДП «Дирекція по будівництву об’єктів», що виступає замовником. Та й навіть якщо гроші з'являться, ними можна буде «пога сити» лише борг із зарплати за серпень та частково за вересень. Ситуації на об’єкті це не змінить. Адже, як з'ясувалося, над підприємством «висять» ще й інші борги. Тому шахтобудівельники все ж сподіваються при підтримці представників влади, народного депу тата Ігоря Гузя достукатися врешті до урядовців і почу ти відповідь на запитання, чи має десята шахта перс пективу. Доки цього не станеться, гірники не переста нуть протестувати. ■

З

ПЛАТНІ «ПОСЛУГИ» ДЛЯ МІГРАНТІВ Двом громадянам Гвінеї та одному нашому землякові прокуратура Волинської області оголосила про підозру у вчиненні незаконного переправлення осіб через державний кордон організованою групою з корисливих мотивів (кримінальне правопорушення, передбачене ч. 3 ст. 332 Кримінального кодексу України) Наталія МУРАХЕВИЧ

становлено, що зловмисники в жовтні цього року переправили з України у Республіку Польща двома групами 8 нелегальних мігрантів. Підозрюваним обрано запобіжний захід — тримання під вартою. Триває досудове розслідуван ня, яке проводить слідче управління головного уп равління Національної поліції у Волинській області. Встановлюються всі обставини вчинення злочинів. ■

У

ПОГЛУМИВСЯ НАД ШКОЛЯРКОЮ НЕПОВНОЛІТНІЙ Співробітники Любешівського відділення поліції затримали жителя одного із сіл району, якого обґрунтовано підозрюють у зґвалтуванні 135річної дівчинки Олег НЕНЬО

о допомогу до правоохоронців звернулася ма ти потерпілої. Оперативно встановлено, що поглумився над школяркою 16річний односе

П

лець. За словами керівника Любешівського відділення поліції Олега Матчука, неповнолітньому правопо рушнику слідчі повідомили про підозру у вчиненні злочину, передбаченого ч. 4 ст. 152 (зґвалтування, що спричинило особливо тяжкі наслідки, а також зґвалтування малолітньої) Кримінального кодексу України. Йому обрано міру запобіжного заходу – два місяці арешту. Підозрюваний уже мав проблеми із законом, і нині справа про вчинення ним крадіжок знаходиться в суді. ■

ПОМСТИЛАСЯ ЖІНКА... СОБІ Оперативники отримали повідомлення, що на цегельному заводі поблизу села Курозва5 ни Гощанського району Рівненської області закладено бомбу Валентин СТАВСЬКИЙ

равоохоронці вийшли на слід мешканки села Курозвани, яка з хуліганських спо нукань «замінувала» цегельний завод, — так помстилася за те, що їй відмовили у прийомі на роботу, — повідомив начальник кримінальної поліції Гощанського відділення поліції Руслан Мізюк. Згідно із санкцією інкримінованої статті підозрю ваній загрожує покарання у вигляді позбавлення волі на строк від 2 до 6 років. ■

—П

Більше новин — на сайті volyn.com.ua

Розтрощені вазони і краплі крові на гардинах — ось що залишилось після «візитерів».

ÙÎ ÐÎÁÈËÈ ÑÏÅÖÑËÓÆÁ²ÑÒÈ Ó ÊÀÁ²ÍÅÒ² ÐÅÊÒÎÐÀ? Увечері 9 листопада в кабінеті очільника Луцького національного технічного університету Петра Савчука (на фото) почувся якийсь шурхіт. Невідомі візитери розраховували, що у такий пізній час на роботі вже нікого немає. Так воно й було

краплі крові на гардинах та підлозі у кабінеті ректора. Один із трьох «гос тей» намагався втекти, але потрапив до рук охорони. Двох інших протри мали в кабінеті до приїзду поліцейських, яких оперативно вик ликали. На той час із дому приїхав і Петро Савчук. «Візитерів» затримали. У цей час до будівлі університету приїхали невідомі на джипі, проте вони не ризикнули визволяти своїх спіль ників.

«

Слідчооперативна група приїхала в університет тільки 11 листопада після того, як Петро Савчук у при сутності журналістів зателефонував у прокуратуру. — У приймальні стояв їхній ящик і там були відмички. Самі вони пе ребували у кабінеті кілька хвилин. Чи в кабінет щось підкинули, чи щось пропало — я не знаю. Як нес пеціаліст, можу казати, що хотіли поставити спецтехніку для спосте реження або зняти, — припускає

Âëàñíèê êàá³íåòó ï³äîçðþº, ùî öå áóëè ïðåäñòàâíèêè ÿêî¿ñü ïðàâîîõîðîííî¿ ñòðóêòóðè.

»

Сергій НАУМУК

роте вони, вочевидь, не знали, що в кімнаті для відпочинку, яка поряд із кабінетом, в очікуванні шефа задрімав водій ректора Мико ла Вох. Почувши підозрілі звуки, він увійшов у кабінет і побачив, що там чужаки. Почалася штовханина, зав’язалася навіть бійка. Микола вдарив одного з незнайомців, які на магалися дати драла з приміщення. На фотокартках, які зробили працівники університету, видно

П

— А ті, що були в кабінеті ректо ра, сказали, що вони на роботі, на завданні. На якому завданні — не повідомили. Говорили: «Не бийте, хлопці, ми на роботі». Попросили дозволити доробити роботу. Вели себе впевнено, мовляв, ми не схожі на злодіїв, — розповів Микола Вох. Тому власник кабінету підозрює, що це були представники якоїсь правоохоронної структури, адже після затримання поліція навіть нас тупного дня не почала слідчих дій.

Петро Савчук. Проте Головне управління Національної поліції у Волинській області стверджує, що затримані не є їхніми співробітниками. Про те ж у розмові з Петром Савчуком нібито говорив і виконувач обов’язків начальника поліції об ласті Петро Шпига. За офіційною інформацією, їхні особи встанов люють. Затриманих підозрюють у крадіжці, за що їм загрожує штраф або до 3 років позбавлення волі.■

■ Від чого холоне кров…

×ÈÌ ÇÀÂÈÍÈ Á²ÄÎËÀØÍÈÉ ÏÅÑ? Жителі Горохова ще пам’ятають жахливу історію про те, як не так давно на шпиль брами на міському кладовищі хтось настромив кота. А цими днями схоже дикунство якийсь нелюд учинив із собакою Леся ВЛАШИНЕЦЬ

озправу над бідолашною твариною бузувір скоїв біля будинкупустки на околиці міста, стіни якого розписані нецензурщиною, огидними «малюнками» і навіть… свастикою. Неможливо уявити мотиви, якими варвар керувався, щоб за щось чи ні за що покарати безпомічне створіння. Свою жертву покидьок спершу повісив, а потім розірвав. Бог суддя потворі з людським обличчям. ■

Р

«

Ñâîþ æåðòâó ïîêèäüîê ñïåðøó ïîâ³ñèâ, à ïîò³ì ðîç³ðâàâ...

»


www.volyn.com.ua

ЛЮДИНА І СУСПІЛЬСТВО

«Волиньнова» | 12 листопада 2016 Субота | ¹126

5

■ Політика

ДЕКЛАРАЦ Я ТИМОШЕНКО ЯК СПИТ ДЛЯ НАЗК — «Н КОЛА Н ДВОРА» *

Якщо їхати з Києва в напрямку містечка Обухів старим лісовим шляхом, у непідготовленої людини складеться враження, що вона потрапила за кордон. Ідеально рівна дорога, численні ліхтарі, які горять цілу ніч, доповнюються високим звукоізоляційним парканом, що тягнеться серед соснового лісу. Однак це лише «прелюдія» до найпрестижнішого району столиці Володимир МАНЬКО, політичний експерт, директор Communication group

кщо звернути ліворуч на дамбу, ви потрапите у справжнє елітне котедж не містечко, де кожен маєток коштує від мільйона доларів. Саме тут жи вуть українські олігархи, багаті депутати й міністри. На березі одного з каналів височить величезний будинокфортеця Рината Ахме това, що має власну пристань для яхт. А нап роти маєтку Ахметових серед дерев сховався дім Юлії Тимошенко на 588 квадратних мет рів, із ліфтом і навіть власним пляжем, з яко го лідер опозиції могла привітатися через ка нал з найбагатшим олігархом і другом Вікто ра Януковича. Втім, формально будинок самій Тимо шенко не належить – записаний на двоюрідну сестру. Як нещодавно пояснила лідер «Батьківщини», це зробили навмисно, щоб майно не конфіскували під час переслідувань. Звичайно ж, Юлія Володимирівна не ска зала, що будівництво тривало весь 2005 рік, коли вона була прем’єрміністром, а не опо зиціонером. Нез’ясованим також є походжен ня майже мільйона доларів, у який спе ціалісти оцінюють таку розкішну будову, адже за декларацією за 2005 рік Тимошенко заро била трохи більш як 60 тисяч гривень. Її чо ловік тоді теж не працював, перебуваючи за кордоном. Взагалі декларації Тимошенко завжди створюють особливе враження, про яке Сергій Лещенко колись влучно висловився: «Хочеться просто обняти й плакати». Елект

Я

Маєток Леді Ю.

ронне декларування теж не спонукало Тимо шенко до більшої правдивості. Так, приміром, Олег Ляшко чесно записав, що тримає вдома готівкою 740 000 доларів, 90 000 євро і 890 000 гривень, мабуть, на дрібні витрати. Але Юлія Тимошенко не ризик нула вийти за межі створеного іміджу. Вона по

суконь зі знаменитими рюшечками, ні надмірно дорогих годинників. Розрахунок на традиційну українську коротку пам’ять? І справді, хто тепер уже згадає, як бага торічна помічниця Тимошенко Ольга Трегубова вразила парламент годинником за 25 000 до ларів? Не пригадають і знаменитого розсліду

«

Þ볺 Âîëîäèìèð³âíî, âåëè÷åçíå ïðîõàííÿ: çâåðí³òüñÿ äî ÍÀÇÊ ³ç ïðîõàííÿì ³í³ö³þâàòè ìîí³òîðèíã âàøîãî æèòòÿ, ïîêàæ³òü öåé ïðèêëàä óñ³ì.

дала декларацію порівняно скромну і тра диційно фальшиву, щоб більше сподобатись людям, заявивши, що готівкою тримає лише пару сотень тисяч доларів, та й то чоловікових. Хоча журналісти вже помітили, що лише задекларовані Юлією Тимошенко сережки «Картьє» з білими перлинами та діамантами коштують 7,5 тисячі доларів, або майже 200 тисяч гривень! Саме таку прикрасу полюбляє княгиня Монако Чарлін. Не задекларовано ні улюблених сумочок Луї Вітон, ні ексклюзивних

»

вання львівської газети «Експрес» про 300 над дорогих ексклюзивних суконь прем’єрки. Нині робиться вигляд, що того не було. Імідж Тимошенко тепер максимально прос тий, сукні нагадують ділові костюми і лише спеціалісти можуть знати, у скільки обходиться зберігати такий овал обличчя без зморщок 56річній бабусі. На жаль, витрати на космето логічні підтяжки не декларуються, хоч, може, й даремно, адже коштують вони подекуди більш як 100 мінімальних зарплат!

Зрештою, позірна простота не вводить в оману колег у Верховній Раді. Так, Єгор Со болєв, виступаючи у перший пленарний день після оприлюднення декларацій, запропонував прямо: «Юліє Володимирівно, величезне про хання: зверніться до НАЗК із проханням ініціювати моніторинг вашого життя, покажіть цей приклад усім». Зрозуміло, якщо Тимошенко і звернеться до НАЗК, то виключно із заявами щодо інших, наприклад щодо теперішнього прем’єра. З першого дня листопада вона напала на Гройс мана за те, що той нібито підняв собі зарплату в перерахунку майже до 2 тисяч доларів на місяць. Усе б нічого, якби це говорила не Юлія Володимирівна. Адже саме її уряд підвищив зарплати міністрам і свого часу, в 2008 році, во на щомісяця отримувала понад 6 тисяч доларів за тодішнім курсом. Нещирі, наскрізь фальшиві заяви та декла рації Юлії Тимошенко зваблюють тільки по справжньому бідних людей, які навіть не підоз рюють, скількома мільйонами вона володіє. Не відстають від неї і депутати фракції «Батьківщина», серед яких особливо виділяєть ся мільйонергазовик Олександр Абдуллін. У середині 90х він був правою рукою сум нозвісного олігарха Ігоря Бакая. Тепер, уже три валий час перебуваючи біля Тимошенко, він продовжує жити на широку ногу. Найкращим відпочинком мільйонер вважає круїз Середземномор’ям на орендованій яхті, причому вона має бути не менш як 30 метрів. На вулицю Турівську і до Верховної Ради їздить на дорогезному «ПоршеКаєн», який у його сім’ї не один. Але так само, як і в Тимошенко, його елект ронна декларація скромна, бо також неповна. Сім’я Абдулліних тримає готівкою 2 921 000 гривень, 375 000 доларів та 70 000 євро. Водночас, принциповий нардепмільйо нер не забув отримати з бюджету 4162 гривні компенсації, що належить йому як учаснику ліквідації аварії на ЧАЕС. Таке свідоме применшування доходів у деклараціях та приховування частини влас ності є характерною «сімейною» рисою депу татів від «Батьківщини», які в усьому наслідують свого лідера. Після прочитання їхніх декларацій ловиш себе на думці, що більшу симпатію викликає навіть представник «Опозиційного блоку» Євген Мураєв, який брутально і чесно задек ларував у трьох валютах суму, що сягає майже 100 мільйонів гривень готівкою. Щоправда, одночасно він заявив, що отримував ма теріальну допомогу на оренду житла понад 160 тисяч. Юлія Тимошенко таких помилок не робить – її декларація хоч і несправжня, але холодно продумана до дрібниць. Вивести її на чисту во ду може лише моніторинг НАЗК, і це, безумов но, стане справжнім іспитом для новостворе ної структури. ■

■ Кримінал

ТЕЛЯТИНУ ВЕЗЛИ СЯБРАМ? Прикордонники відділу «Дубровиця» Луцького загону завадили переміщенню товарів до Білорусі Олег ЛИЧКОВСЬКИЙ

ід час перевірки у полі на околиці Удрицька, що на Рівненщині, на ряд виявив автомобіль без водія. У покинутій вантажівці були заморожені телячі туш ки, спаковані у 50 поліетиле нових мішків і, очевидно, під

П КОНТРАБАНДИСТИ РОЗКОШЕЛЯТЬСЯ — ПРИДБАЮТЬ ЛІТАКИ? У рамках проведення слідчих (розшукових) дій у кримінальному провадженні про контрабанду зброї, історико'культурних цінностей та товарів підакцизної групи працівники прокуратури Волинської області та обласного управління СБУ в січні та червні цього року в лісових масивах Маневицького району виявили два літаки «АН'2», які використовувалися для протиправного переміщення через кордон цигарок іноземного виробництва Наталія МУРАХЕВИЧ

удовими рішеннями на них наклали арешт на час про ведення досудового роз слідування і з’ясування всіх обста вин вчинення злочину. Окрім того, з ініціативи уповноваженого про курора слідчий суддя 9 листопада

С

прийняв процесуальне рішення про передачу одного з раніше ви лучених літаків для реалізації та перерахування виручених коштів у дохід держави. Питання прода жу іншого літака — знаряддя конт рабанди — вирішать після прове дення всіх необхідних слідчих та процесуальних дій. ■

готовлені для переміщення через українськобілорусь кий кордон. Автомобіль разом із ван тажем передали представ никам Національної поліції. Встановлюється власник транспортного засобу та особи, причетні до проти правної діяльності. ■

ЗАГИНУВ НА РОБОЧОМУ МІСЦІ Трагічний випадок стався на приватній пилорамі у селі Тойкут Ковельського району Олена ВОЛИНЕЦЬ

асиль Козуб упав на деревообробний верс тат і був смертельно травмований. Чоловікові — 45 років, він жив у селі Зап руддя КаміньКаширського району. За повідомленням сектору комунікації обласної поліції, зареєстровано кри мінальне правопорушення за ч. 2 ст. 271 Кримінального кодексу України.

В

У телефонній розмові сі льський голова Тойкута Ві талій Грицюк розповів, що пилорам у селі чимало. Та, де стався нещасний випа док, — найстабільніше пра цює, люди мають непогані заробітки, не випадково йдуть сюди і з інших населе них пунктів. Наскільки тут дотримувались законодав ства про охорону праці, з'я сується у ході слідства. ■

ЗЛОДІЙСЬКІ «ГАСТРОЛІ» ЗАКІНЧИЛИСЬ Минулого вівторка до Ковельського відділу поліції із заявою звернувся 62'річний мешканець району. Чоловік повідомив, що невідомі особи пошкодили двері та викрали з його помешкання 1300 доларів США та 8,5 тисячі польських злотих Еліна БАГІНСЬКА

равоохоронці опера тивно встановили транспортний засіб, на якому пересувалися зловмис ники. Правопорушників затри мали того ж дня у Володи миріВолинському. Ними вия вилися жителі Сум і Києва та мешканці Ірпінського району Київської області. Троє з них зараз в ізоляторі тимчасового тримання. Перевіряється їхня причетність до скоєння інших злочинів на території нашої області. ■

П


6

«Волинь%нова» | 12 листопада 2016 Субота | ¹126

ЖИТТЯ У РІЗНИХ ВИМІРАХ

www.volyn.com.ua

■ Із глибини віків Фото Сергія НАУМУКА.

«

Ó 1752 ðîö³ áóëà çáóäîâàíà гçäâîÁîãîðîäè÷íà öåðêâà, ÿêà çãîð³ëà ï³ä ÷àñ Ïåðøî¿ ñâ³òîâî¿ â³éíè, ó 1916-ìó. Öüîãî ðîêó íà öåðêâèù³, íà âåðøèí³ íåâåëèêîãî êóðãàíó, ñåëÿíè âñòàíîâèëè ïàì’ÿòíèé õðåñò.

»

Дерева чітко окреслюють обриси древнього поселення.

Михайлу Вашеті (ліворуч) та Тарасу Вербі було цікаво дослідити невідому науці археологічну пам’ятку.

ÒÎÏÎ˲ ÊÓÄÅ˲ ÇÀÊÎÍÑÅÐÂÓÂÀËÈ ÃÎÐÎÄÈÙÅ ÙÎÍÀÉÌÅÍØÅ ÍÀ 100 ÐÎʲ Працівники Волинського краєзнавчого музею в селі Буяни Луцького району «докопалися» до середньовіччя Сергій НАУМУК

ородище розташоване за селом над дорогою до кладовища. По пери метру оточене височез ними тополями. Ще до війни дерева посадив відомий во линський краєзнавець Мико

Г

ла Куделя. Про це розповіла його правнучка Марія Філо нюк. — Дерева ростуть по краю городища і тим добре вказу ють, який його розмір. Навіть там, де рів не зберігся, можна чітко прослідкувати межу колишнього поселення. Окрім того, корені вберегли схили від руйнування і ще оберігатимуть

якийсь час, — каже завідувач відділу давньої історії Волин ського краєзнавчого музею Михайло Вашета. — Посадив ши тополі, Куделя фактично за консервував городище щонай менше на 100 років, і воно дійшло до нас таким, яким було ще до війни. Михайло разом із колегою — молодшим науковим

співробітником Волинського краєзнавчого музею Тарасом Вербою — обстежили городи ще. Відомо, що у 1752 році там була збудована РіздвоБогоро дична церква, яка згоріла під час Першої світової війни, у 1916му. Цього року на церк вищі, на вершині невеликого кургану, селяни встановили пам’ятний хрест.

Науковці вирішили заклас ти шурф. Першого дня вони натрапили на чимало людських кісток. Було також знайдено ризький динарій шведського короля Густава ІІ Адольфа та два бронзові персні, які можна віднести до козацьких часів. Вочевидь, у цьому місці було кладовище XVII століття, а коли пізніше споруджували церкву, то могили частково зруйнува ли. Окрім городища, археологи обстежили і сусідні поля. На од ному з них зафіксовано незнач ну кількість кераміки. Автору цих рядків вдалося знайти крем’яний відкол зі слідами об робки. Затим Михайло Вашета натрапив на дві кам’яні сокири. І відтак зробив висновок, що тут могло бути поселення кам’яного віку. Але всетаки го ловний здобуток науковців в іншому. — Неподалік Луцька вияв лене нове городище. Архео логи про нього досі не знали. — зазначив Тарас Верба, який ке рував експедицією. — Біль шість городищ було описано у фаховій літературі ще за часів колишнього Союзу. А це — не великого розміру, з чітко окресленими схилами, не має валів. Посередині незначне підвищення, на якому стоїть хрест у пам’ять про храм, що колись там височів. ■

■ Усе для перемоги!

«ВОЛОДИМИР-ВОЛИНСЬКА ПТАХОФАБРИКА» ОДНЄЮ З ПЕРШИХ ПОЧАЛА ДОПОМАГАТИ АРМЇ Події, що два роки тому розгорнулись на східних рубежах нашої держави, об’єднали українців у спільному прагненні повернути мир та спокій у домівки. Волонтерство в Україні набуло абсолютно нового значення, адже допомагати армії стало справою честі для кожного. Не залишається осторонь проблем забезпечення військовослужбовців і ПАТ «Володимир( Волинська птахофабрика»

І за це удостоєне численних нагород і відзнак.

«

Валентина ОНИЩУК

очинаючи з 2014 року, підприємство активно допомагає Збройним силам, аби зберегти життя солдатів та добро вольців, які захищають на Сході нашу країну. ПАТ «Володимир Волинська птахофабрика» од ним із перших відгукнулося на потреби військових 51ї ОМРБ,

П

*

Таким хлопцям на передовій підставило плече відоме підприємство.

яка навесні 2014 року вирушала в зону бойових дій, не маючи відповідного спорядження. Повністю укомплектовані формою, шоломами та броне

жилетами були усі мобілізо вані працівники птахофабри ки. Упродовж проведення АТО до керівництва акціонерного то

Ñîòí³ ñïàëüíèõ ì³øê³â, àïòå÷îê, ïðèëàä³â í³÷íîãî áà÷åííÿ òà ³íøîãî íåîáõ³äíîãî ñïîðÿäæåííÿ, ïðèäáàíîãî çà êîøòè ïòàõîôàáðèêè, ïîëåãøèëè á³éöÿì âèêîíàííÿ ¿õíüîãî îáîâ’ÿçêó.

»

вариства неодноразово зверта лися волонтерські організації, які допомагають військовим на передовій. Сотні спальних мішків, аптечок, приладів нічно го бачення та іншого необхідно го спорядження, придбаного за кошти птахофабрики, полегши ли бійцям виконання їхнього обов’язку. Нещодавно допомога на суму 80 тисяч гривень, яку надало ПАТ «ВолодимирВо линська птахофабрика», попрямувала до військовослуж бовців 137ї бригади морської піхоти та в інші військові части ни. За останні два роки «Чеба турочка» виділила близько півмільйона гривень на під тримку армії. За це підпри ємство отримало грамоти та подяки від військових частин, пам’ятний нагрудний знак Міністерства оборони України «За Україну, за її волю» та пам’ятні медалі «За безкорисне служіння Батьківщині», «Захис нику Батьківщини». Керівництво ПАТ «Володи мирВолинська птахофабрика» запевняє, що це не перша й не остання благодійна допомога українській армії. Підприємство буде й надалі підтримувати військових, які перебувають на передовій. Від щирого серця вислов люємо подяку нашим захисни кам та їхнім сім’ям. Зичимо миру, міцного здо ров’я, добра та злагоди. ■


ЛЮБИТЬ! НЕ ЛЮБИТЬ ■ Куточок поезії Фото з сімейного архіву Поліщуків.

■ На поворотах долі

Найпрекрасніші в світі меди… Сергій ЦЮРИЦЬ

Говоріть про любов, говоріть! Про кохання своє не мовчіте! Очі в очі коханим зоріть… Про любов говоріть. Не кричіте. Говоріть!  про жар найніжніших долонь,  про очі, і губи, і усміх,  чуттів найясніших вогонь,  про зустрічі, щастя і успіх.

Полюбилося Катрусі і Артему село Любче, де можна і на підводі покататись.

У Наді)танцюристки такі ж артистичні сестричка і братик.

Катерина ЗУБЧУК

війнята мали по півтора року. Кат руся важила п'ять кілограмів, Ар тем — сім. Хлопчик не ходив — м'язи були настільки атрофовані. Пішов він лише у рік і сім місяців після кількох курсів масажу. — Привезли їх маленьких, чорнень ких, — розповідає Олена, — хто побачить, то питає, якої ж національності діти, хто їхній тато (не всі ж знали, що вони усинов

Д «

Çíàþ ëèøå, ùî æ³íêà, ÿêà ¿õ íàðîäèëà, ïðèéøëà ç ïîëîãîâîãî áóäèíêó ³, çàëèøèâøè íåìîâëÿò íà ÷óæèõ ëþäåé, äåñü ïðîïàëà.

лені, то ж не сумнівалися, що я їх мама). А чи в дійсності щось відомо про їхню біологічну маму? Коли про це зайшла мо ва, Олена сказала: — Знаю лише, що жінка, яка їх наро дила, прийшла з пологового будинку і, залишивши немовлят на чужих людей, десь пропала. А народились вони не в са мому Миколаєві, а за 200 кілометрів від обласного центру. І ті чужі люди, на яких жінка покинула малюків, викликали міліцію, службу у справах дітей, які й заб рали їх у сиротинець. Знаю, що за півтора року ніхто до них не приходив. У працівників дитячого будинку декілька версій з приводу того, хто їхні батьки. Але, якщо відверто, то я особливо і не вникала, бо уже всиновила Катю й Арте ма, вони мої, і мені все одно, хто

»

дітей не було у подружжя, тоді б, може, і не сприймалося це, як диво. Але ж в Оле ни від першого шлюбу є донька, так само і в Андрія. «Я ДУЖЕ ВДЯЧНА АНДРІЄВІ, ЩО ПІДТРИМАВ МЕНЕ» Для того, щоб це зрозуміти і не диву ватись, треба трохи більше дізнатися про життя Олени, про те, як складалась її до ля. Після почутого під час нашої зустрічі із сімейством у їхній луцькій квартирі я зро зуміла цю молоду жінку… Олена підлітком втратила матір, яка померла дуже молодою — у 36 літ. Одне слово, юність дівчинки — з обірваним крилом. Може, через те і заміж рано вийшла. У тому ж Любчі, де бувала часто, зустріла першого чоловіка Володю. Він — Р

Е

Говоріть про любов, говоріть! Признавайтесь в любові коханим. Ви, мов зорі їм з неба, зоріть. Найпрекрасніше бути з коханим. м. Луцьк. ■

із Скобелки, що на Горохівщині. Теж приїжджав у це село до своєї бабусі. А ко ли їй виповнилося 18, то на дев'ять літ старший хлопець побачив в Олені свою наречену. — Так сталося, — розповідає жінка, — що ми зовсім мало зустрічалися до весілля — всього місяців два. Таке ж ко ротке було і наше сімейне життя. Одружи лися 21 листопада 1999–го. А в січні нас тупного року, на Водохреще, Володя по мер (його хтось побив, і він на вулиці за мерз). Залишилася я сама. Хоч ні — не сама: вже вагітна була, доньку, свою На дю носила під серцем. Коли Наді було півтора року, Олені зустрівся Андрій. — Мені щастить на старших, — каже жінка. — У нас із Андрієм різниця у віці теж чимала — десять літ. Я тоді працюва ла у барі. Нас познайомила моя подруга. Чоловік звернув увагу на білявку — ху ду і довгу, як каже сама жінка. І знову по бачення тривали не довго. Через два місяці вони вже жили разом. Андрій знав про перше заміжжя Олени, про те, що втратила чоловіка. З делікатності, певно, відчуваючи, що їй нелегко згадувати пе режите, не дуже й розпитував. Він просто турбувався про неї, ростив, як рідну, її дочку, котра відразу ж назвала його та том. Обоє мріяли про спільну дитину. — Я дуже хотіла ще народити, — гово рить Олена, — щоб у Наді колись була ве лика родина. Але… Після позаматкової вагітності лікарі сказали, що дітей вже не матиму. І тоді я запропонувала Андрієві взяти сироту. Він ще не здавався відразу: щоб уже всі шанси випробувати, пішли ми на штучне запліднення. А коли і цей крок був безуспішним, тоді повернулися до думки про усиновлення Закінчення на с. 8

біологічні батьки і якої вони національ ності. Імена ми свої дітям дали. Прізвище у них мого чоловіка — Поліщук. — А як же любченська бабуся сприй няла таких внучат? — У неї був шок, — каже Олена, — ко ли побачила дітей. Бабуся годину сиділа мовчки. А як трохи відійшла, то завела та ку мову: «Що з них виросте — вони ж такі маленькі, дрібненькі — геть не схожі на півторарічних?..» А виросли он які за чоти ри роки. І шок минув. Зараз бабуся їх так любить. «Мій синочку, лягай біля мене», — кличе спати Артемка, як буваємо в Любчі. І всі знайомі були в шоці, коли вони взяли Катрусю й Артема. Якби зовсім

К

Л

А

М

про все, і про всіх говоріть, цілунків не бійтесь — цілуйтесь, до світу коханням зоріть, кохання словами пильнуйте.

Говоріть про любов, поки ще молоді, Говоріть, як зістаритесь. Навіть на одрі… Найпрекрасніші в світі меди — Як говорить слова хтось предобрі.

«À ÙÎ, ×ÎÐÍÅÍÜÊÈÌ Ä²ÒÊÀÌ ÍÅ ÏÎÒвÁͲ ÌÀÌÀ ² ÒÀÒÎ?» Продовженн. Початок на с. 1

   

Більшість україн) ців — 86% — виступають «за» один шлюб, тобто одруження на все життя. Експерти наголошують: нашим співвітчизникам ніколи не була властива полігамія, тому у суспільстві і надалі зберігаються сімейні традиції та цінності. Громадяни України не відки) дають можливості жити без штампа у паспорті, але став) ляться до такої форми сімей) них стосунків досить обережно. Цікаво, що відверто віддають пе! ревагу таким шлюбам лише 4 від! сотки опитаних, решта або відразу реєструють свій союз (понад 50 відсотків), або обирають фор! му незареєстрованого як певний випробувальний етап перед одру! женням.

А

Êóëü÷èíñüêèé ñèë³êàòíèé çàâîä ðåàë³çîâóº öåãëó çà ö³íàìè âèðîáíèêà:  лицьову «півторачку» (білу і кольорову),  лицьову одинарну (білу і кольорову),  «рваний камінь» для парканів.

Для оптових покупців діють знижки. Волинська обл., Ківерцівський рн, с. Кульчин. Тел.: (0332) 784210, 095 3721716, 0984487410, 0673691225.

www.kulchyn.com.ua


«У присутності предмета любові німіють найсміливіші вуста, і залишається невисловленим саме те, що так хотілося б сказати». Іспанський романіст МІГЕЛЬ де СЕРВАНТЕС.

«Коли прекрасні жіночі очі затуманю ються слізьми, бачити перестає чоловік». Французький письменник Мішель ТУРНЬЄ.

■ На поворотах долі

Ведуча рубрики

Катерина ЗУБЧУК, заслужений журналіст України.

■ Почуття славетних

Фото з сімейного архіву Поліщуків.

Êîõàííÿ «À ÙÎ, ×ÎÐÍÅÍÜÊÈÌ Ä²ÒÊÀÌ ÍÅ ÏÎÒвÁͲ ÌÀÌÀ ² ÒÀÒÎ?» Ôðàíñóàçè Ñàãàí Закінчення. Початок на с. 1, 7 Катерина ЗУБЧУК

отіли, щоб хлопчик чи дівчинка були маленькі, аби нас сприйняли за рідних батьків. А в Луць ку і в сусідньому місті Рівне з уси новленням маленьких дітей — проблемно. У сирітських будин ках є діти, матері яких позбавлені батьківських прав, але якщо хоч раз на півроку така жінка навідується до них, то їх нікому не віддають. Тож нам сказали у службі у справах дітей, що най краще скористатися базою да них, яка є в інтернеті й охоплює всі міста України. Дали рік на по шуки: мовляв, якщо знаходите дитину, то ви її усиновлюєте, а якщо ні, то треба буде поновлю вати всі документи. І вже в травні 2012 року я почала шукати хлоп чика чи дівчинку. А знайшла двійнят — своїх Катю і Артема. Олена дуже вдячна Андрієві. Він підтримав свого часу, коли вона була з маленькою Надею на руках. І так само став опорою, зрозумів, коли, втративши надію народити, вирішила взяти дити ну. Навіть не одну… — Не всі чоловіки на таке йдуть, — каже жінка. — Правда, знаю одного такого, вже тридця тилітнього, який завдяки нашому прикладу задумується над уси новленням. Розпитує, з чого по чинати цю процедуру. А в основ ному мужчини хочуть своїх синів чи дочок і не погоджуються бра ти сироту, навіть якщо жінка не може народити. Бояться генів «не тих». Щодо свого Андрія, який нічого не злякався, то в Олени таке пояснення: — Він мене любить, то як же міг інакше?.. Я ціную те, що він виховує трьох не своїх дітей, як рідних — з любов'ю і турботою.

Х

«ХРЕСТИЛИ КАТЮ І АРТЕМА У ЦЕРКВІ АНДРІЯ ПЕРВОЗВАНОГО» Олена вмикає комп'ютер і по казує фотознімки, на яких зафіксовані миті життя. Ось кад ри з таїнства хрещення. Зразу ж і спогад: — Священик питає, де ж ті, кого будемо хрестити. Певно, сподівався побачити немовлят у пелюшках, а Катя і Артем на ру ках у хресних сидять — в ук раїнських костюмах. Із фотознімків видно, що сімейство любить бувати у своєї любченської бабусі — там у дітей стільки цікавого на хазяйстві — каченята, курчата… А ще відпо чивають на озерах — Пісочному, Світязі, де можна побачити лебе диний виводок і навіть витрима ти атаку лебедятата, який ки

Ця французька письмен" ниця ХХ століття написа" ла сорок книг, сорок простих і зворушливих історій про любов. За пе" ро зазвичай бралася тоді, коли притискала нужда. «Це добре, що не вмію економити! — говорила Франсуаза, — інакше ніколи б нічого не склала, адже я така лінива!

почалося все з того, що до директора най більшого паризького видавництва, Рене Жуйяра, потрапив твір під наз вою «Здрастуй, смуток!» До свідчений письменник відразу ж відчув, що тримає у руках май бутній бестселер. На папці з машинописним текстом стояло ім'я якоїсь Франсуази Саган. Жуйяр передчував зустріч із дамою у всіх відношеннях досвідченою. Яке ж було його здивування, коли на порозі кабінету постала дівчинапідліток. Збентежений видавець не міг збагнути, як вона у такому юному віці, не маючи життєвого досвіду і не пізнавши радощів тілесної любові, могла так писати! Але книгу всетаки видав. І до Саган прийшла слава. Якось Жюйяр запропонував письменниці у рамках рекламної кампанії відправитися у турне за маршрутом Єрусалим—Нью Йорк. А як супроводжуючого приставив до неї фотографа Філіпа Шарпентьє. Не можна сказати, що Франсуаза дуже сподобалася атлетично складеному красеневі, але, чи то зіграла роль та обста вина, що вони опинилися на чужині, чи то надто довгим був шлях, який молоді люди повинні були подолати разом… Словом, Філіп та Франсуаза стали близькі.

А Крім названих батьків, Катруся і Артемчик отримали й хрещених.

«

ßêáè ó ìåíå áóëî òðîõè á³ëüøå ì³ñöÿ (à ìè æ æèâåìî ó äâîõ ê³ìíàòàõ), òî ÿ á ùå îäíîãî ñèíî÷êà âçÿëà.

нувся на Артема, коли той набли зився до його потомства. — Я дуже рада, що у мене є Катя й Артем, — говорить Олена. — Вони стали сенсом життя. З їх появою все помінялося. Я частіше почала їздити в Любче до бабусі, бо ж дітям треба бути на природі, на свіжому повітрі. І навіть з фінансової сторони ста лися зміни на краще. Якось приїхала в Любче, а там о сьомій годині вечора всі магазини зачи нені, нічого не купиш. Я вирішила відкрити свій. І тепер магазин дає добру добавку до сімейного бюджету — нам же треба трьох дітей піднімати. Коли не було Каті й Артема, а Надя уже підрос ла, то життя здавалось одно манітним: робота — дома. А те пер двигунець з'явився — то в садочок веду, то в Палац учнівсь кої молоді, у «маленьку» школу, то в басейн. А в «маленькій» школі якесь свято, і вже го туєшся, щось купуєш. Одне сло во, життя йде. Старша дочка, до речі, теж маму підтримувала, коли та вирішила усиновити дитину. Мо же, правда, не думала, що буде одразу двійня. І якщо разок зас мутилась і навіть розплакалась, то через те, що без неї батьки поїхали на першу зустріч із малю ками (вона якраз відпочивала в «Артеку»). А при першій нагоді вже з мамою вирушила у Мико лаїв. Ніколи не забуде, як взяла Катю на руки, а вона, така ма ленька, горнеться до неї — ласки хоче. І поки були в сирітському бу динку, а це 2–3 години, дівчинка

ТАК ХОЧЕТЬСЯ БУТИ У ПАРІ Сільський чоловік, за спеціальністю будівельник (56 років, зріст 170 сантиметрів, вага 75 кілограмів), не п'ю, не курю. Познайомлюся із самотньою жінкою–воли нянкою із сільської місцевості. Мій тел. 0988728167. х х х 56річна лучанка із сильним характером, яка лю бить керувати, чекає на дзвінок доброго мужчини. Мій тел. 0982718522. х х х 57річна лучанка не модельної зовнішності і не іде

»

просиділа у неї на руках. Надя все допитувалась: «Коли ми забере мо додому братика і сестричку»? — Мене дехто запитує, — розповідає Олена, — чому я не взяла над дітьми опікунство, — це ж була б якась допомога від дер жави. А я свідомо вибрала уси новлення. Щоб у дітей була впев неність у тому, що вони мають ма му, тата, які і після вісімнадцяти років будуть з ними. І уявіть, як Артемчик, обнімаючи мене, каже: «Мам, дай я тебе поцілую. Я тебе ніколи не покину». Останні слова жінка промов ляє вже крізь сльози материнсь кої радості. І додає: — Якби у мене було трохи більше місця (а ми ж живемо у двох кімнатах), то я б ще одного синочка взяла. А то Артемчик ка же до Наді і Каті: «Вас дві дівчин ки, вам добре, а я один хлопчик». І вже до мене: «Мам, ти ще мені братика народиш?..» …У турботах і радощах мина ють роки. Як каже Олена, аж не віриться, що вони з Андрієм уже 15 літ разом. Хіба по Наді, яка ви росла, бачать це. До речі, под ружжя живе в громадянському шлюбі. Виходить, штамп у пас порті — це ще не все, що береже сім'ю. А ось щодо таїнства вінчання, то хтозна — може, че рез декілька років Олена і Андрій візьмуть церковний шлюб. Кажу так, бо почула від жінки таке одкровення: — Андрій хотів би, щоб ми повінчались, але до цього ще йдемо. Думаю, така подія буде у нашому житті. ■

ального характеру чекає на дзвінок від такого ж мужчи ни. Мій тел. 0975285484 (після 15–ї год.). х х х Мені 56 років. Зріст 169 сантиметрів, вага 78 кілогра мів, без шкідливих звичок, самотній. Познайомлюся із незалежною від дітей жінкою для сімейного життя. По годжуся на переїзд. Мій тел. 0960478012. х х х Мені 65 років, вдівець, живу поблизу Луцька. Діти мають свої сім'ї, мешкають окремо. Хотів би познайо митися із самотньою жінкою для створення сім'ї, аби мати поряд близьку людину — порадника, друга. Мій тел. 0951305953. ■

«

Âò³ì, áóâ ó ¿¿ æèòò³ ÷îëîâ³ê, ç ÿêèì Ñàãàí í³êîëè íå íóäüãóâàëà — òîä³øí³é ïðåçèäåíò Ôðàíö³¿ Ôðàíñóà ̳òòåðàí.

»

У ті дні вона буквально світилася від щастя, адже це була її перша любов! Але якось у НьюЙорку, на одній із презентацій, раптом почула за спиною розмову двох гостей: «Дивись, ця ма лолітня паризька вискочка схожа на облізлу кішку! А де ж знаме нитий французький шарм?» Франсуаза подивилася на Філіпа і зрозуміла, що той теж усе чув… Увечері дівчина довго розглядала себе в дзеркалі. «Невже я і справді маю такий жахливий вигляд?» — думала вона. Саме тоді Франсуаза вперше відчула, що її щастя не триватиме довго. Так воно і сталося. Закінчилося турне — підійшов до кінця і їхній роман: Філіп зустрів нову подружку і назавжди зник із її життя. А вона… Залишившись наодинці, Франсуаза впала в затяжну нудьгу і стала шукати розради на дні пляшки. А потім узяла і написала дру гий роман — «Сумна посмішка». Критики одностайно визнали йо го зрілішим. Не дивно, адже вона і сама за цей рік подорослішала. У 22 роки жінка ледве не загинула, потрапивши в автока тастрофу. Саган тоді буквально збирали по шматочках. Поки ле жала в лікарні, до неї часто приходив знайомий Гі Шеллер — гла ва одного з видавництв. Якось, сидячи біля ліжка Франсуази, він довго дивився на загіпсовану і перебинтовану страждальницю, а потім раптом сказав: «Давайно, дівчинко, одружимося. Поки ти не наробила ще якихось дурниць». Волелюбна бунтівниця Саган і чоловік, який годився їй в бать ки, — «правильний» і солідний Гі Шеллер — прожили разом рік. А розлучилися після того, як одного разу, повернувшись додому, Франсуаза побачила таку картину: її поважний чоловік, сидячи на дивані, читав газету. Оце і все. Саган же визнала це видовище вершиною тривіальності. «Господи, яка туга…» — подумала вона, мовчки зібрала речі і пішла. Через деякий час Франсуаза зробила ще одну спробу знайти сімейне щастя. Цього разу її обранцем став американець Боб Уестхофф — колишній десантник, мане кенник і невдалий скульптор. Вона навіть народила сина Дені. Але і цей шлюб тривав не довго — їй знову стало нестерпно нудно. Втім, був у її житті чоловік, з яким Саган ніколи не нудьгувала — тодішній президент Франції Франсуа Міттеран. Вона дуже пи шалася багаторічною дружбою з Міттераном, захоплюючись його щирістю і людяністю. Він же, у свою чергу, схилявся перед її літе ратурним талантом. Не раз Міттерану доводилося рятувати письменницю з біди: якось у Колумбії, куди він, прихопивши з собою Саган, вирушив з офіційним візитом, їй стало погано — почався гострий плеврит. Саган відвезли в місцевий госпіталь, куди, скасувавши всі зустрічі, примчав Міттеран. Дізнавшись від лікарів, що осьось во на помре, президент вирішив негайно відправити її у Францію на своєму особистому літаку, чим врятував життя письменниці. Під час їхньої останньої зустрічі вже немолоді Франсуа і Франсуаза багато сміялися — жартували над своїми численними «болячка ми». Через кілька днів Міттеран помер. А через 8 років, у 2004му, не стало Франсуази Саган. Їй було 69. Вона збанкрутувала, залізла у борги і жила самітницею в ма ленькому будиночку в оточенні собак — адже у них такі вдячні очі. Писати — не писала. Просто дивилася на хмари… Джерело: www.etoya.ru. ■


З РОСИ І ВОДИ!

www.volyn.com.ua

«Волиньнова» | 12 листопада 2016 Субота | ¹126

9

ВТАЄМО! Золоте весілля сьогодні святкує кохана дружина, любляча матуся та бабуся, листоноша ВПЗ села Залаззя Любешівського району Ганна Петрівна БУСНЮК. 50 — це зовсім небагато. Дуже щаслива і гарна пора. Бажаємо вам у родинне свято довгих років, радості й добра. Нехай над вами буде блакитне небо, не залишають сили на путі. Живіть стільки, скільки буде треба і гордо ступайте у житті. Нехай вам сонечко світить, а серце співає, Печаль дороги до серця не знає. Щастя хай буде у вашому домі, І радість крокує з вами завжди. Здоров’я міцного і справедливої долі Господь Бог дає на довгі роки. З любов’ю чоловік Василь, сини Василь, Олександр, Павло, невістки Катерина, Іванна, внуки Таїсія, Михайло. Завтра відзначатиме 50–річчя дорога дружи на, найкраща матуся та бабуся Валентина Миколаївна ШЕВЧУК, жителька села Лича ни Ківерцівського району. Є ювілеї різні, але одна з найкращих дат, Коли вітання шлють найрідніші, А вам — лише 50. Щиро вітаємо вас зі святом урочистим, Дякуємо Богу, що ви є на землі. Хай над вами небо буде чисте, Радісно на серці, повно на столі. Хай стелиться життя розмаєм І хилить щастя повен цвіт. Ми від душі вам бажаємо Здоров’я міцного і многая літ. З любов’ю та пова гою чоловік Сергій, дочки Юлія, Таня, зяті Юра, Віктор, внуки Макар, Матвій.

Цими днями золотий ювілей святкує жителька села Ратнів Луцького району Алла Феодосіївна КЛІШ. Вітаємо зі свя том, що завітало у твоє бурхливе життя! Живи так, щоб було що згадати, Коли доживеш ти у щасті до ста. Твори й висот нових досягай, Ми знаємо: ти зможеш багато, Створи на землі свій малесенький рай, Нехай у душі кожен день буде святом! З повагою та любов’ю чоловік Василь, доньки Надія, Вікторія з чоловіками Дмитром і Ярославом.

50 років тому поєднали свої долі любі батьки, дідусь та бабуся, жителі села Трубки Іваничівського району Дмитро Михайлович та Марія Данилівна ШЛАПАКИ. Минуло вже піввіку з того часу, як у вашо му житті цвіла весна. Стільки всього прожито разом, скроні побілила сиви на. А в двері стукає ласкава осінь — багата, щедра, справді золота, як на города за любов і мудрість, за ваші в парі прожиті літа. За те, що зберегли свою родину На хвилях часу, в радості й біді, За те, що долю порівну ділили І стали прикладом в житті. Тож будьте нам здорові й щасливі, Хай спільний шлях ваш довго ще цвіте, А сьогодні хай лунає пісня Про батьківське весілля золоте. З повагою та любов’ю сини Володимир, Василь, невістки Галина, Людми ла, дочки Майя, Любов, Галина, зяті Володимир, Олексій, Василь, внуки Богдана, Катерина, Ілля, Мар та, Валентина, Богдан, Діана, Віталій, Іван, Анастасія, Мар’яна, Марія, Діма, правнуки Олександра, Богдан. 80річний ювілей цими днями відсвяткувала найкраща у світі матуся, дружина, любляча бабуся та прабабуся Лариса Євстафіївна АКІМОВА, жителька села Чаруків Луцького району. Матусю, голубко ти наша єдина, Вас щиро вітає вся наша родина. Рідна матусенько, наша ви горлице, Діти, онуки і правнуки — всі до вас горнуться. Спасибі вам, рідненька, уклін до землі За ваше добро та турботу про нас — Сьогодні ми щиро вітаємо вас. Хай Матінка Божа вас береже, Ми дякуємо Богу, що ви у нас є. З любов’ю та повагою вся наша родина.

Р Е К Л А М А

ПОДЯКА

ВІКТОР СУЩИК – ЛЮДИНА СЛОВА Такої думки жителі села Вишнів Любомльського району про свого сільського голову. Сущик Віктор Степанович не кидає слів на вітер, а робить добрі справи, на які люди чекали дуже давно. Голова найперше взявся за благоустрій. Це — асфальтована дорога по вулиці Соборній, капітальний ремонт у сільських будинках культури, перекритий дах і відремонтований фасад школи. За ініціативи Віктора Степановича освітлено всі вулиці в селі, він один із перших в районі подбав про створення громади, посприяв безкоштовному харчуванню учнів початкових класів і дітей, батьки яких — в АТО. Віктор Степанович — добра, порядна, чесна людина, хороший сім'янин і господар. Ми дуже дякуємо йому за усе, що він зробив для нашого Вишнева. Бажаємо здоров'я, щастя, благополуччя у подальшій роботі і в житті.

Візьму на роботу (на розсадник декоративних дерев) відповідальну жінку. Житло надається. Тел. 0502008174.

ПРОДАМ ОСИПКУ ПШЕНИЧНУ, ЯЧМІННУ ТА ЗЕРНО. Можлива доставка.

Òåë.: (0332) 70 85 72, ìîá. 050 616 72 00.

розгляду справи належним чином. х х х Нововолинський міський суд Волинської області викликає як відповідача Савюка Дмитра Олеговича у цивільній справі за по зовом Савюк Валентини Юріївни про розірвання шлюбу. Судовий розгляд призначено на 24 лис топада 2016 року на 10 год. у приміщенні Нововолинського міського суду за адре сою: м. Нововолинськ, вул. Гагаріна, 14, каб. 12. Відповідач має право подати свої запе речення проти позову, посилання на дока зи, якими вони обгрунтовуються, та повідо мити про них суд. У разі неявки відповідача в судове засідання справа буде розглянута у його відсутності за наявними у справі доказами. Крім того, суд роз'яснює відповідачу йо го обов'язок повідомити суд про причини неявки в судове засідання.

ПОСП ім. Шевченка

Горохівського району запрошує

на постійну роботу головного зоотехніка, досвідченого спеціаліста з досвідом роботи. Житлом забезпечуємо.

Тел.: 0673328261, 0672561684.

ПОСП ІМ. ШЕВЧЕНКА ГОРОХІВСЬКОГО РАЙОНУ РЕАЛІЗУЄ ТЕХНІКУ, ЯКА БУЛА У ВИКОРИСТАННІ:

СУДОВІ ОГОЛОШЕННЯ Любешівський районний суд Волинської області викликає в судове засідання Кудлю ка Руслана Васильовича, 14.11.1983 року народження, в якості відповідача у цивільній справі за позовом Кудлюк Люд мили Анатоліївни до Кудлюка Руслана Ва сильовича про позбавлення батьківських прав, яке відбудеться 15 листопада 2016 року о 14 год. 30 хв. в приміщенні Лю бешівського районного суду за адресою: Волинська обл., смт Любешів, вул. Неза лежності, 86. Роз'яснюємо, що у разі неявки в судове засідання без поважних причин або не повідомлення суду про причини неявки, справа буде розглянута за вашої відсут ності на підставі наявних у ній даних та до казів. Додатково роз'яснюємо, що відповідно до ч. 9 ст. 74 ЦПК України з опублікуванням оголошення про виклик відповідач вва жається повідомленим про час та місце

ВІЗЬМУ НА РОБОТУ ПИЛОРАМНИКА з досвідом роботи та водія на лісовоз. ЖИТЛО НАДАЮ. Адреса: Локачинський район, с. Маньків. Тел. 0673611763.

х х х У Ківерцівський районний суд Во линської області за адресою: м. Ківерці, вул. Грушевського, 20 на 12 год. 16 листопа да 2016 року у справі № 158/2114/16ц (провадження № 2/0158/768/16) за позовом Макарук На талії Анатоліївни до Макарука Віктора Вікторовича про стяг нення аліментів викликається в якості відповідача Макарук Віктор Вікторович, який зареєстрований за адресою: 45273, с. Мура вище, вул. Селянська, 4, Ківерцівський район, Волинська область. У разі неявки відповідача справа буде розглядатись у його відсутності.

граблі ГВР96 — 1 шт., культиватор КРН95,4 — 2 шт., жатка КПС95Г — 1 шт., трактор ХТЗ9121 — 1 шт., прес9підбирач Sipma — 1 шт., прес9 підбирач ППР9110 — 2 шт., прес9підбирач ППР9180 «Ірпінь» — 1 шт., візок для перевезення рулонних тюків — 1 шт., закаточна машина (для рулонних тюків у плівку) — 1 шт., борона дискова БДТ97 — 1 шт., зерно9 вий комбайн «Домінатор 108» — 1 шт., косарка з перевертачем Е 303, Е 302 — 2 шт., буряконавантажувач СПС94,2 — 1 шт., культиватори причіпні КПС94 — 8 шт., змішувач гербіцидів СТК94 — 2 шт., сівалка зер9 нова анкерна «Містраль 5,6» — 1 шт., дископлуги до К9700 — 2 шт.

Тел. 067 332 82 61.

Р Е К Л А М А

МЕТАЛ Арматура, листи, круги, труби, шестигранник, лист оцинкований та інше Можлива доставка. Чекаємо вас з 8.00 до 17.00 щоденно

.

м. Луцьк, вул. Індустріальна, 2б (район КРЗ) Тел.: (0332) 719120, 719092, 050 270 00 49.

Філіал: с. Підгайці, вул. Колгоспна, 2б, тел.: (0332) 285112, 285114.

ПОТРІБНІ НА РОБОТУ в м. Ківерці: водії вантажних авто; слюсарі; зварювальники.

Тел. 066 897 96 96.


10

СПОРТ

«Волинь-нова» | 12 листопада 2016 Субота| ¹126

■ Футбол

www.volyn.com.ua

■ Cмачного!

ЧИ ВИ МОЛИЛИСЬ ПРОТИ НОЧІ, «БУКОВИНО»? Три з п’яти голів «Вереса» у ворота чернівчан забив Руслан Степанюк і очолив гонку бомбардирів чемпіонату

ÃÀÐÁÓÇÎÂÅ ÌÅÍÞ Попри надзвичайну користь цього овоча, діти не дуже полюбляють кашу з нього? Не біда – використайте його у стравах, які смакуватимуть малечі. Сподіваємось, нинішня добірка рецептів стане у пригоді турботливим матусям ОВОЧЕВО КУРЯЧІ КОТЛЕТКИ

Сергій ХОМІНСЬКИЙ

ерша ліга. 18 тур. «Верес» (Рівне) — «Буковина» (Чернівці) — 5:1 (1:0 — Дмитро Козьбан, 13 хв.; 2:0 — Василь Білий, 25 хв.; 3:0 — Руслан Степанюк, 42 хв.; 4:0 — Руслан Степанюк, 64 хв.; 4:1 — Роман Дацюк, 78 хв.; 5:1 — Руслан Степанюк, 90+2 хв.) Рівне. Стадіон «Авангард». 9 листопада. 2784 глядачі. Головний суддя Сергій Даньковський (Київ). Рівненський «Верес» та чернівецька «Буковина» — давні знайомі. У першій половині 90-х років минулого століття ці команди наробили великого шелесту в перших чемпіонатах Вищої ліги часів Незалежності. До того ж, клуби є майже «ровесниками» — обидва засновані у другій половині 1950-х, за «хрущовських часів». П’ять забитих у ворота суперника м’ячів, хет-трик кращого бомбардира команди (а тепер — і лідера снайперської гонки Першої ліги!) Руслана Степанюка. Одним словом, майже три тисячі глядачів, які прийшли того дня на рівненський «Авангард», точно не пошкодували. До речі, їх на цьому матчі було не набагато менше, ніж на восьми інших поєдинках туру разом узятих! Здається, ще трошки — і вболівальники «Вереса» остаточно забудуть дошкульне фіаско своїх улюбленців у матчі з «Черкаським Дніпром». Єдина прикрість — час початку зустрічей цього туру. Сім із дев’яти поєдинків починалися о 14.00 — і це в будній день! Звісно, на те є свої причини — але зручною для більшості вболівальників така ситуація точно не є… Зазначимо, що звитяга над «Буковиною» стала для «Вереса» однією з найпереконливіших цього сезону (були ще 1:6 з клубом «Гірник-Спорт» у Горішніх Плавнях та «домашні» 4:0 з «Інгульцем»). До речі, у Чернігові місцева «Десна» спромоглася забити переможний гол у ворота МФК «Миколаїв» лише на 87-й хвилині (а на 89-й ще й закріпила тріумфальний рахунок — 3:1). А якби ж миколаївці «вистояли» впродовж тих кількох хвилин — «Верес» уже б повернув собі другий рядок у турнірній таблиці… Тим часом «Іллічівець» на виїзді з мінімальним рахунком переміг одного з аутсайдерів — стрийську «Скалу». Маріупольці продовжують лідирувати, але вже р котрий матч відверто не вражають.

П

ЗА ВОРОТАМИ Володимир МАЗЯР, Р, Вере еса»: головний тренер «Вереса»: «Ми перемогли, бо цьомі баго більше хотіли. Самі чили, яке було бажання, який був настрій, навіть на тому болоті намагалися не дати жодного шансу супернику… Хоча «Буковина» — дуже хоро-

Чи вдасться Руслану Степанюку (на фото) забити за сезон у складі «Вереса» більше 25 голів — і побити рекорд Володимира Чиркова 1980 року?

«

«Верес» заслуговує належного ставлення, насамперед, це стосується інфраструктури, якої взагалі не існує. Ми тренуємося з гусьми, шукаємо поля по Рівненській області.

ша команда. Я як тренер хочу попросити вибачення за такий газон, що є у Рівному. Суперники грають у комбінаційний футбол, а сьогодні у них цього не вийшло. Звісно, і ми не дозволяли їм зіграти, не давали прийняти м’яч. Усі повинні розуміти, що на одній команді, на одному ентузіазмі нічого триматися не буде. «Верес» заслуговує належного ставлення, насамперед, це стосується інфраструктури, якої взагалі не існує. Ми тренуємося з гусьми, шукаємо поля по Рівненській області. Я вже говорив у Черкасах, може, хтось

М 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18

ТУРНІРНА ТАБЛИЦЯ Команда I «Іллічівець» 18 «Десна» 18 «Верес» 17 «Геліос» 18 «Колос» 18 «Нафтовик-Укрнафта» 17 «Черкаський Дніпро» 18 «Авангард» 18 «Арсенал-Київ» 18 «Оболонь-Бровар» 18 ФК «Полтава» 18 «Буковина» 18 «Інгулець» 18 МФК «Миколаїв» 18 ПФК «Суми» 18 «Скала» 18 «Гірник-Спорт» 18 ФК «Тернопіль» 18

»

думає, що у нас все ідеально, то він помиляється. У нас є над чим працювати. Але атмосфера та вболівальники, які є у Рівному, заслуговують мати команду. Таку команду, яка була в середині 90-х». У 19-му турі «Верес» 13 листопада, у неділю, приймає ПФК «Суми». Початок матчу в Рівному — 14.00.

Інгредієнти: 400 г курячого філе, 1 яйце, 200 г гарбуза, 1 цибулина, 2 зубки часнику, 1 ст. л. вершкового масла, 2 ст. л. манки, 2 ст. л. олії, мелений коріандр, чорний мелений перець, сіль — усе за смаком. Приготування. Гарбуз очистити від шкірки й насіння, натерти на тертці з великими отворами. Куряче філе пропустити через м’ясорубку разом із цибулею та часником. З’єднати фарш і гарбуз, додати яйце, розм’якшене вершкове масло, манку, спеції, посолити, добре вимішати і залишити на 20 хвилин. Після цього сформувати невеликі котлети і обсмажити їх на олії з двох боків до золотистої скоринки приблизно по 5 хвилин. Подавати гарячими з будь-яким гарніром, салатом або овочами. СИРНА ЗАПІКАНКА З ЯБЛУКАМИ

Не пропустіть! Сьогодні о 21.45 на ТРК «Україна» матч відбору до чемпіонату світу-2018 УКРАЇНА — ФІНЛЯНДІЯ.

ПЕРШОЇ ЛІГИ: В Н П М 14 2 2 34 - 12 12 3 3 28 - 13 11 4 2 37 - 15 10 3 5 18 - 12 8 5 5 26 - 19 8 3 6 27 - 14 6 8 4 15 - 14 7 5 6 17 - 18 6 5 7 20 - 20 6 5 7 19 - 20 7 2 9 19 - 26 5 4 9 15 - 21 5 4 9 18 - 25 5 3 10 13 - 21 4 6 8 17 - 28 4 4 10 14 - 24 4 4 10 20 - 33 2 4 12 12 - 34

О 44 39 37 33 29 27 26 26 23 23 23 19 19 18 18 16 16 10

Кращі бомбардири Першої ліги: Руслан Степанюк із «Вереса» — 14 голів, Руслан Кісіль з «Іллічівця» — 12 голів, Олександр Філіппов із «Десни» — 10.

Результати усіх поєдинків 1 8-го туру: «Верес» — «Буковина» — 5:1; ПФК «Суми» — «АрсеналКиїв» — 1:1; «Інгулець» — ФК «Полтава» — 1:0; «Гірник-Спорт» — «Оболонь-Бровар» — 0:2; «Скала» — «Іллічівець» — 0:1; «Десна» — МФК «Миколаїв» — 3:1; «Колос» — «Черкаський Дніпро» — 2:1; ФК «Тернопіль» — «Геліос» — 0:1; «Авангард» — «НафтовикУкрнафта» — 1:0. n

Інгредієнти: 300 г сиру, 2 яйця, 100 г цукру, 100 г гарбузового пюре, 1 яблуко, 1 ст. л. крохмалю, 50 г родзинок. Приготування. Очищений від шкірки і насіння гарбуз нарізати скибочками, скласти в рукав для запікання, поставити у попередньо нагріту до 180 °С духовку і пекти, доки стане м’яким. Тоді розтерти його в пюре за допомогою блендера або розім’яти товкачем. До сиру додати збиті з цукром яйця, крохмаль і перемішати. Яблуко натерти на дрібній тертці. Охолоджене гарбузове пюре, яблуко і родзинки ретельно вимішати з сиром. Форму змастити маслом, викласти в неї сирну масу і випікати в розігрітій до 180 °С духовці впродовж години. Готову запіканку остудити, а тоді діставати з форми. n

Р Е К Л А М А

ПРОДАЮТЬСЯ 2F, 3FКІМНАТНІ КВАРТИРИ у с. Струмівка (800 м від Луцька, пл. 64, 68, 120 кв. м). Якісні сучасні енергоощадливі технології: l автономне опалення, штукатурка, стяжка, тепла підлога в кухні, сунвузлі та коридорі, вікна «Рехау», зручний доїзд, освітлення території, дорожнє покриття

бруківкою. ЦІНА ВІД 10 000 ГРН/КВ. М ЩЕБІНЬ, ВІДСІВ, ПІСОК, КАМІНЬ, ЦЕГЛА, БЛОКИ,

КЛЕЙ ДЛЯ БЛОКІВ, ЦЕМЕНТ

Доставка, послуги маніпулятора та самоскида. а. Тел: 050 529 95 20; 096 429 69 75 Луцький район, с. Гірка Полонка. Тел.: 0978345830, 0990306470.

http://schebin.navolyni.com

НОМЕР ЕФЕКТИВНОЇ РЕКЛАМИ

770-770


www.volyn.com.ua

ОГОЛОШЕННЯ І РЕКЛАМА

Нерухомість Продам півтораповерховий блочний бу* динок (10 х 14), блоки оброблені, підвал, во* да, парове опалення у с. Седлище Лю* бешівського району. Тел. 0992799190. Продам цегляний будинок (8 км від Луцька, ковельський напрямок) у с. Брище. Житловий стан, 73 кв. м, 4 кімнати, усі зруч* ності. Є газифікована літня кухня, надвірні споруди. Тел.: 0638239122, 0988752958. Терміново недорого продам половину будинка у Любомлі. Тел. 0682416455. Продається хата у селі Карпилівка Ківерцівського району. Зроблено ремонт, є сарай, колодязь, свердловина (до хати підведена вода), 0,25 га землі. Тел. 0683435517. Продається цегляний будинок (9 х 11) з надвірними спорудами, біля будинку прокла* дено газопровід, город (0,56 га), поруч — річка у селі Годомичі Маневицького району. Ціна до* говірна. Тел.: 0983799034, 0501970600. Обміняю на квартиру у Луцьку чи Ковелі (або продам) дерев'яний будинок (75 кв. м) у центрі Каменя–Каширського. Є надвірні цег* ляні споруди, всі зручності, земельна ділян* ка (0,12 га). Тел. 0963035779. Продам хату у селі Гаразджа Луцького району. Є газ, світло, земельна ділянка (24 сотки), свердловина, колодязь, баня, усі надвірні споруди. Поряд — озеро, ліс. Тел. 0502697909. Терміново продається будинок у с. Бо* рохів Ківерцівського району (8 км від Луць* ка). Є 5 кімнат, газ, вода, телефон, всі госпо* дарські будівлі, сад, 0,30 га землі. Тел.: 0673322285, 0509030414, 0934455950. Терміново куплю двокімнатну квартиру у Луцьку. Тел.: 0976499340, 0732260537, 0988282249. Продам двокімнатну квартиру з ремон* том та меблями (4–й поверх 5–поверхового будинку, район 17–ї школи). Тел. 0509726622. Недорого продається приватизована земельна ділянка (0,25 га) під забудову у Ківерцівському районі (17 км від Луцька). На ділянці є свердловина, газ, електроенергія. Поряд — церква, школа, магазин, ліс, річка. Зручне транспортне сполучення. Тел.: 0961580168, 0996469348.

Авторинок Продається автомобіль ВАЗ*2106 у доб* рому стані, гаражне зберігання. Ціна 25 000 грн. Тел.: 0502189483, 0686459268. Продам комплект запчастин до авто* мобіля УАЗ*469. Тел. 0962422020. Продається автомобіль «Опель Вектра», 1,7D (седан), 1997 р. в., вишневого кольору на польських номерах (з річними документа* ми), у доброму стані. Тел. 0663363223. Куплю автомобіль у будь–якому стані (на українській реєстрації, можливо після ДТП, потребуючий ремонту, кредитний, роз* комплектований, проблемний). Тел.: 0997374388, 0989193799. Продам причіп (самоскид) до авто* мобіля ЗІЛ*130. Тел. 0985169673. Куплю автомобіль іноземного або вітчизняного виробництва (на українській реєстрації, крім ЗАЗ, ГАЗ, АЗЛК) у будь–яко* му стані (після 1990 р. в.). Тел. 0679380825. Продам дизельні двигуни до автомобіля «Мерседес» (об'єм 3,5; 3,0; 2,7; 2,5; 2,4; 2,3; 2,2; 2,0) у доброму стані, малий пробіг (при* везені з*за кордону). Тел.: 0505617800, 0967451932.

Сільськогосподарська техніка Продам комплект запчастин до тракто* ра МТЗ. Тел. 0962422020.

«Волиньнова» | 12 листопада 2016 Субота | ¹126

îãîëîøåííÿ äëÿ âñ³õ ТЕЛ. 723932

Email: volyn10@i.ua

Повідомляємо читачам, що ціна приватного оголошення у газеті «Волинь–нова» — 25 гривень за одне найменування + 5 гривень, якщо ви бажаєте розмістити на нашому сайті www.volyn.com.ua Вартість оголошень про купівлю чи продаж с/г техніки (більше, ніж три одиниці); с/г продукції; будівельних матеріалів; меблів та ін. становить 70 гривень за один раз публікації + 15 грн (за сайт). Вартість оголошення про послуги — 70 гривень + 15 (за сайт). Оголошення, які виділені рамкою + 25 грн (за сайт + 25). Вартість оголошення про згубу — 25 грн + 5 (за сайт). Оплата у відділеннях ПриватБанку. Розрахунковий рахунок є у кожному номері газети. Продам комплект запчастин до двигуна СМД*60 (трактора Т*150). Тел. 0962422020. Продам трактор МТЗ*82. Тел. 0667812113. Продам: трактори МТЗ*80, Т*24; прес «Сігма»; комбайн «Анна», сівалки; саджалки; сортувалки; підгортач; колеса (б/в) на Т*40. Тел.: 0953079245, 0989590058. Продам трактор Т*25, 1990 р. в., приве* зений з Польщі, у доброму стані. Ціна за до* мовленістю. Тел. 0665134716. Продам: зернозбиральний комбайн FAHR М*88; дискову борону (3 м); картопле* комбайн «Анна»; сівалку зернову «Hasia», 2,50 м; вилочний навантажувач навісний до трактора; а також автомобілі «Опель», «Віва* ро», 1,9, CDI, 2006 р. в., «Фольксваген Гольф», 1,3, бензин, 1991 р. в., ЗІЛ*130, ди* зель Д*240 (самоскид). Тел. 0969623896. Продається трактор Т*40 АМ. Тел.: 0663406465, 0987941749. Продам трактор МТЗ*80 (мала кабіна). Тел. 0503789669. Продам трактор Т*40 АМ, причіп трак* торний. Тел.: 0509426233, 0967211339. Продам трактор ЮМЗ (велика кабіна) у доброму стані. Недорого. Тел.: 0664709124, 0971277234. Продам трактор Т*40 АМ в доброму ро* бочому стані. Тел.: 0971277234, 0664709124. Куплю комплект запчастин до картопле* техніки (вітчизняного виробництва). Тел.: 0506107082, 0685640474. Продам: шнек для відгрузки зерна, сівалку бурякову (6–рядну), плуги (2*, 3–кор* пусні), борони, обприскувачі, сівалку зерно* ву (або привезу на замовлення). Тел.: 0969428410, 0987929289. Продам зернозбиральний комбайн «Джон Дір*935», ширина жатки — 3 м, у дуже доброму робочому стані (Камінь–Каширсь* кий район). Ціна 200 000 грн. Торг. Тел.: 0978175340, 0986431587. Продається трактор МТЗ*80, велика кабіна, після капремонту, новий стартер, у дуже доброму робочому стані. Є причіп. Тел. 0968048733. Недорого продається трактор Т*25 у доброму робочому стані. Тел. 0663805887. Терміново недорого продається трак* тор Т*40 у доброму робочому стані. Тел. 0663805882. Терміново недорого продається трак* тор ЮМЗ*6 АКЛ (з інвентарем) у доброму стані. Тел. 0967222134. Продам трактор Т*40 у робочому стані. Тел.: 0971277234, 0664709124. Продам: трактори К*700, Т*16, ЮМЗ* 6КЛ, МТЗ*80, 82, Т*150; двигун ЯМЗ*236; комбайн СК*5 «Нива»; бульдозер ДТ*75; екс* каватор ЕО*2621; навантажувач та інший інвентар. Можлива оплата частинами. Тел. 0673326699. Продам міні–трактори (японського ви* робництва) «Ісекі», «Кубота», «Янмар», «Хіно–мото» (з фрезами в комплекті). Всі у доброму стані. Можлива доставка. Тел.: 0977627586, 0969576127, 0505617800. Продається трактор Т*25 (з кабіною) у доброму стані, нова гума. Тел.: 0971277234, 0664709124.

ÏÀÌ’ßÒÀªÌÎ, ËÞÁÈÌÎ, ÑÓÌÓªÌÎ 13 листопада минає 40 днів безмежного болю і смутку, відколи обірвалося життя найдорожчої нам людини Олександра Івановича ЛАВРИШИКА. Підступна хвороба так раптово вирвала його із життя. Гіркий біль втрати і відчаю ятрить наші серця. А пам'ять знову і знову повертається до тих днів, коли він був поряд з нами — веселий, люблячий людей, зі світлим поглядом і доброю посмішкою. У нього вистачало тепла на нас усіх. Стараючись допомогти кожному, залишив про себе добру пам'ять. Його щира душа була безмежно закохана в музику, пісню. Понад 40 років свого життя віддав роботі у Колківській музичній школі, а до останніх днів його відрадою був ветеранський хор сели* ща «Надстир'я». Ми вдячні Богу за кожну мить, прожиту з ним. Щиро дя* куємо всім людям, добрим і милосердним, які відгукнулися на наше горе і допомагали морально й матеріально і в бо* ротьбі з недугою, і в організації похорону. Просимо всіх, хто знав спочилого, пом'янути його разом із нами добрими спо* гадами і щирою молитвою. Рідні.

Недорого продається трактор МТЗ*80 з малою кабіною, на стартері (Любешівський район). Тел.: 0664709124, 0971277234. Продам трактор Т*25 у дуже доброму технічному стані, привезений з*за кордону. Тел.: 0663456267, 0986406233. Продається недорого трактор Т*40 АМ (Любешівський район). Тел.: 0663456267, 0986406233. Продам трактор Т*25 (привезений з Польщі). Тел.: 0971420540, 0502869222.  Ремонтую міні–трактори (япон

ського та китайського виробництва), а також продам трактор (японського ви робництва). Тел. 0506227109. Продам трактор Т*40АМ, 1993 р. в., у дуже доброму технічному стані. Тел.: 0663456267, 0986406233. Продається різна сільськогосподарська техніка: млини, плуги, дископлуги, обприс* кувачі, картоплесаджалки, картоплекопачки, сівалки, розкидачі міндобрив, дискові боро* ни, культиватори, катки, грунтофрези, ко* сарки роторні, оборотні плуги, прес–підби* рачі, трактори, запчастини та комплектуючі. Тел.: 0674787264, 0958159912, 0963446777. Продам трактор Т*25 у доброму стані, привезений з Польщі. Тел. 0679407710. Продам трактор Т*25, привезений з Польщі, у доброму стані. Недорого. Тел. 0964290426. Продаються: трактори Т*25 та МТЗ, зер* нозбиральні комбайни, дискові борони, ро* торні косарки, обприскувачі, саджалки, сівал* ки, плуги і плуги оборотні, культиватор для міжрядного та суцільного обробітку, картоп* лекомбайни, фронтальний навантажувач до МТЗ, телескопічні навантажувачі, гноєрозки* дачі, твердопаливні котли «DEFRO». Тел.: 0972395170, 0667214192.

Різне Продам віз на гумовому ходу. Тел.: 0501970600, 0983799034. Куплю алюмінієвий бідон. Тел. 0986255027. Продам твердопаливний новий котел «Атон» у Горохівському районі. Тел. 0960199564. Продам пиломатеріали: балки, дошки (обрізні та необрізні), крокви, рейки мон* тажні, а також під замовлення. Доставка. Тел.: 0976492371, 0991813332. Продам стрічкову пилораму. Тел. 0975200257.  Продаються: оцинкований мета

лопрофіль (0,35, ціна 77 грн/кв. м); кольоровий металопрофіль (0,30, ціна 80 грн/ кв. м); металочерепиця (0,40, ціна 105 грн/ кв. м); стовпчики для огорожі (40 х 40 х 20, ціна 45 грн/ п. м.); прогони для огорожі (30 х 20 х 20, 29 грн/п. м). Тел.: 0991979367, 0988880390. Продам: жом, пісок, щебінь, цеглу. Дос* тавка. Тел. 0993255776.

Сьогодні минає рік, як раптово перестало битися серце найдо* рожчої для нас людини — чо* ловіка, тата, дідуся Миколи Володимировича ДЕМБІЦЬКОГО (9.08.1952—12.11.2015). Назавжди спорожніла наша ха* та, яку ти так тяжко своїми руками збу* дував. Не стало господаря в домі, не стало у дітей тата, у внуків — дідуся. Дякуємо, тату, за щасливі роки, прожиті з на* ми, за працьовиті руки, за твою любов до нас. Плачуть за тобою всі стежки, Плаче дім, бо немає господаря в нім. Нехай вітер тебе заколише, Ніжну пісню співають пташки. Спи спокійно, ми будемо молитись За спасіння твоєї душі. Хай земля тобі буде пухом, а душі — Царство Небесне. Вічно сумуючі дружина Євгенія, сини Володи мир, Леонід, Микола, Дмитро, невістки, внуки і велика родина.

11

Продам: плити ПК (1,2 х 4,2; 1,2 х 4,8; 1,2 х 5,4; 1,2 х 6,0); ФБС (3, 4, 5); ПКЖ (3,0 х 6,0; 1,5х 6,0); прогони (6; 7,5; 9; 12 м); до* рожні плити (1,2 х 3,0; 2,0 х 3,0); септики ка* налізаційні (3,0 х 3,0 х 1,2); цеглу червону та білу (з доставкою); шифер (б/в); відходи будівництва. Тел. 0673326699. Продам: сирий жом, дрова, пісок, щебінь, цеглу червону та білу. Можлива дос* тавка. Тел.: 0955355663, 0977516430. Продам: жом, дрова рубані (твердої по* роди), торфобрикет, шифер (б/в), цеглу білу та червону (нову та б/в), пісок, щебінь, відсів. Доставка. Тел.: 0507395444, 0674502527. Продам добру корову у Луцькому районі. Тел. 0968916694. Продам молоду тільну спокійну корову (5 років). Тел. 0966680400. Продам корову (6 років); телицю (1 рік 5 міс.); комбайн «Клас Колумбус»; автомобіль «Таврія». Терміново. Тел.: 0952293647, 0979687176, 0501451678. Продам коня (2 роки) у с. Жиричі Ратнівського району. Тел. 0685142018. Продається спокійна кобила (4 роки 6 міс.) у с. Новосілки Горохівського району. Ціна 21 000 грн. Торг. Тел.: 0961985900, 0682020190. Продаються свині (110 — 140 кг), виго* дувані натуральними кормами (Рожищенсь* кий район). Тел.: 0956111163, 0982133243. Продається жеребна кобила (10 років). Ціна договірна. Тел. 0979384098. Куплю коней, ВРХ. Тел. 0982575859. Продам кобилу (2 роки 6 міс.) у Рожи* щенському районі. Тел.: 0662963307, 0678903766. Куплю коня. Дорого. Тел. 0680348265. Куплю молочне теля (живою вагою). Тел. 0982815167. Куплю бика. Тел. 0955256322. Куплю корову (на забій). Тел.: 0501864979, 0970772211. Куплю ВРХ, коней, биків. Дорого. Тел.: 0985876653, 0501932639. Продам саджанці ремонтантної малини (плодоносить з кінця липня до заморозків). Тел. 0673925262. Потрібні: виконроб, муляр, штукатур, покрівельник, монтажник, водій (категорія «Е»), екскаваторник, автокранівник, елект* рогазозварник, слюсар з ремонту техніки, різноробочі для монтажу. Тел. 0673326455. Виготовляю та продаю кольорові мета* леві штахети для парканів та воріт (24 кольо* ри), оцинковані труби та ринви. Тел.: 0506446840, 0961292588. Пробурюю свердловини, ремонтую, встановлюю помпи–насоси, міні–башти, крапельний полив. Продам плівки (польсь* кого виробництва, ширина — 6, 8, 12 м, 4–сезонні), а також бочки пластмасові (220—1000 л «куби»). Тел.: 0506709075, 0974824071. Продам кормовий буряк. Можлива дос* тавка. Тел.: 0676896869, 0993697202.

Вважати недійсними Загублене посвідчення потерпілої від наслідків аварії на ЧАЕС (серія Б, № 523200) від 20.02.2006 р., видане на ім'я Ігнатюк Тетяна Василівна, вважати недійсним. Загублений державний акт на право приватної власності на земельну ділянку (серія ІV*ВЛ, № 024913), виданий Баївською сільською радою 26.12.1996 року на ім'я Максимець Тамара Юхимівна, вважати недійсним. Загублений державний акт на право приватної власності на земельну ділянку (серія ІV*ВЛ, № 024908), виданий Баївською сільською радою 12.04.1996 року на ім'я Максимець Йосип Олексійович, вважати недійсним.

12 листопада минає 40 днів, як раптово на 64*му році обірвався життєвий шлях улюбленого дідуся, дбайли* вого татуся, коха* ного чоловіка Володимира Костянтиновича ЛАВРЕНЧУКА. Наш любий татку, холодніш і холодніш Стає земля між нами, наче ніж Розрізав згадку: ти… і після тебе, Чому так рано вічна ніч Тебе від нас забрала в небо? Ти, усміхаючись, спочив, Родину болем оточив, Віддав нам серце у любові — Ми всі ридаєм за тобою… З тобою назавжди відійшла частинка нас… Із глибоким сумом та скорботою рідні.


12

КАЛЕЙДОСКОП

«Волиньнова» | 12 листопада 2015 Субота | ¹126

■ Світ захоплень

Фото з особистого архіву Світлани СОЛОДУН.

Художниця на виставці ковельських майстрів живопису.

Писанки з іконами користуються популярністю.

ÏÅÐÅÒÂÎÐÞª ÁÅÇËÈʲ ÑÒ²ÍÈ Ó ÊÎËÜÎÐβ ÏÀÍÍÎ ² ÒÂÎÐÈÒÜ ØÅÄÅÂÐÈ Ç² ÑÒÐÀÓÑÈÍÈÕ ßªÖÜ Молода художниця з Ковеля Світлана Солодун не боїться експериментувати з техніками живопису, матеріалами, кольорами та стилями

www.volyn.com.ua

■ 5 хвилин для душі

ÊÎÕÀÍÍß, ßÊÎÃÎ ÏÎÒвÁÍÎ ÁÎßÒÈÑÜ «Головне – не пройти в житті повз справжнє кохання!» – почула я нещодавно від однієї привабливої дівчини. І вилетіла б ця максима мені в праве вушко, влетівши в ліве, та бувають моменти в житті… Перетинаються якісь паралелі у Всесвіті Наталка МУРАХЕВИЧ

Євгенія СОМОВА

«ГОЛОВНЕ — ЗАПАЛИТИ ВОГОНЬ ЦІКАВОСТІ В ДУШАХ УЧНІВ» Світлана малює, скільки себе пам’ятає. Ледве зіп’явшись на ноги, взяла до рук олівця. Малювала все, що бачила, — квіти, будинки… Рукою дівчинки, очевидно, керувала генетична пам’ять. Адже і батько, і дядько теж не$ погано малювали, хоч професійними художниками не були. Захоплення Світлани родина схвалювала. Але коли настав час вибирати професію, на сімейній раді вирішили: вступатиме на факультет іноземних мов, бо ж мала схильність і до них. Дівчина погодилася з думкою рідних. Тато, колишній війсь$ ковий, зумів переконати, що малюван$ ням на хліб не заробиш. Мовляв, це ж не професія, а хобі. Але ж недаремно ка$ жуть: «Долю конем не об’їдеш». З пер$ шого разу вступити до вишу не пощас$ тило. Після невдачі повернулася додо$ му у Білин. Якось приїхав у гості з Луць$ ка двоюрідний брат Валерій Мороз, який працював тоді в обласному музич$ но$драматичному театрі імені Т. Г. Шевченка. Погортавши Світланчині аль$ боми, вигукнув: «О, мала, а ти ж непога$ но малюєш! Можеш стати художником. Але тобі вчитися треба». Він і порадив вступати до Інституту мистецтв Східноєвропейського університету імені Лесі Українки. — Брат познайомив мене з луцьки$ ми художниками Зіновією та Миколою Рубанами, — розповідає Світлана Мико$ лаївна. — Вони підготували мене до вступу. Світлана здобувала освіту заочно і працювала на двох роботах, зовсім да$ леких від мистецтва. Було нелегко. Але, незважаючи на сімейні клопоти, завжди знаходила час для творчості, що була для неї відпочинком. Писала краєвиди Волині, зокрема Ковеля, портрети, на$ тюрморти, вдосконалювала майс$ терність. Згодом стала керівником гурт$ ка декоративно$прикладного й образот$ ворчого мистецтва у Палаці учнівської молоді — це була її перша робота за спеціальністю. До Світлани Миколаївни приходили ті, хто справді хотів навчати$ ся. Робота з гуртківцями, зазначила в розмові пані Світлана, спонукає самов$ досконалюватися. — Мені приємно, коли мої учні, котрі вже закінчили школу і вступили чи то до мистецьких, чи до звичайних вишів, ко$ леджів, при зустрічі кажуть: «Ми вдячні вам за науку». Це і є для мене найвища нагорода за працю. ПОСАДИЛИ ЗА МОЛЬБЕРТИ РАЗОМ ІЗ ОНУКАМИ ДІДУСІВ І БАБУСЬ Її день розписаний по хвилинах, бо ж, крім роботи, організації мистецьких заходів, інших громадських справ, має

у чого всі вчепилися до того кохання? Нев$ же без нього – ніяк? Знайшли проблему. Кохання! Ромео і Джульєтта безглуздо вмерли. Анна Кареніна кинулась під потяг. Сусідка покинула чоловіка і двох дітей, бо закохала$ ся в одруженого, а він лишився з дружиною – реаль$ на сага з ганебним кінцем, розчаруванням у житті й крахом усіх сподівань. Знайомий утретє розлучив$ ся, бо покохав удвічі молодшу. Жах! А хепі$ендом завершуються лиш мильні буль$ башки серіалів і книжки з оголеними варварами і ба$ ронесами в рожевих сукнях на обкладинках. Казоч$ ки для дітей середнього та старшого шкільного віку. І вірять же всі! І закохуються! Попри всі клопоти і проблеми у кожній хаті – своя Пєснь Пєснєй і Санта$ Барбара. Кохаю – не кохаю. Жити не можу. Повернись, я все пробачу. Кохання – гарне виправдання для всіх безглуз$ дих вчинків і будь$яких дурноверхих рішень у житті. Кохання ж! Вічне, як пісня. Прекрасне і жорстоке. Зустрічі в кукурудзі, втечі через вікно, діти, схожі на сусідів. «Я кохаю його» – залізний аргумент. Нічим не пе$ реб’єш. А завтра – «не кохаю». Так само залізобе$ тонно. Чому це слово не заборонять? Чи ліміт який не встановлять? Його ж боятися потрібно, того сло$ ва. І почуття того теж. От яке воно – справжнє кохання? Які його озна$ ки і критерії? Як людина має визначити – оце і є во$ но, справжнє, відмовитися від якого – злочин проти себе, а оце так собі – можна й перетоптатися, ми$ неться, і нема чого в кукурудзу до нього бігати й сім’ю та дітей кидати? Ви часто кажете комусь «кохаю»? Це завжди – правда? Важко визначити, яке кохання в житті буде отим «справжнім», не пройти повз яке – головне в житті. Що не наразишся на кохання – воно щоразу якнай$ справжнісіньке. Яке ж оте – справжнє? Яке стане – єдиним? Перше, друге, третє? І куди подіти

Н

Фрагмент настінного розпису. На Світланиних полотнах оживає минуле.

двох діток, яким потрібна мамина тур$ бота й увага. Однак вона завжди у центрі культурного життя Ковеля. Хоче, як каже, зробити його більш насиченим, яскравим, залучити містян до мистецт$ ва. Разом із колегою, знаною ковельсь$ кою художницею Оксаною Цюп’яшук, організовує благодійні майстер$класи для маленьких ковельчан, виставки. Кошти від однієї з них були перерахо$ вані знедоленим дітям. А якось, пора$ дившись із Оксаною, вирішила створи$ ти арт$студію, в якій могли б займатися різні за віком люди, зокрема й пенсіоне$

«

Ðîáîòà ç ãóðòê³âöÿìè ñïîíóêຠñàìîâäîñêîíàëþâàòèñÿ.

»

ри. Адже, переконана, солідний вік не є перешкодою, щоб учитися малювати, дивитися на оточуючий світ очима ху$ дожника. Нині міська творча громадсь$ ка організація «Арт$студія «Світок» (наз$ ва — від двох імен: Світлана та Оксана) діє уже другий рік. Її охоче відвідують ковельчани. Світлані приємно спос$ терігати, як поряд з онуками сидять за мольбертами бабусі й дідусі. Художниця хоче йти далі, розширити аудиторію. Планує проводити відеоуроки. — Світ прекрасний, чудовий, і ми його малюємо, — каже вона. — Двічі на тиждень збираємося у приміщенні культурно$просвітницького центру, де орендуємо кімнату. Сподіваємося, що нас не виженуть на вулицю, що будемо й далі працювати там, проводити вис$ тавки… Світлана закохана в Ковель, тож часто малює його. Вулички зі старовин$ ними будинками і куточки сучасного міста — її улюблена тема. На етюди ви$ ходить удосвіта, коли малолюдно. А щоб не упустити цікавий момент, фо$ тографує. Жартує, що вже цілу фото$ сесію зробила для міста. Родзинкою своєї творчості худож$ ниця вважає символізм, який відзна$

чається заміною реальних персонажів фантастичними, примхливістю коль$ орів. Кожна її картина змушує замисли$ тися. Тож і назви відповідні — «Політ до сонця», «Минуле в сучасності»… Художниця на досягнутому не зупи$ няється. Постійно шукає нові форми і методи реалізації власного таланту, експериментує з технікою, стилями. Крім створення художніх полотен, зай$ мається декоративним ліпленням, ро$ бить рельєфні картини. А ще в Ковелі та окрузі її знають як майстра розпису інтер’єрів приватних будинків, дит$ садків, шкіл, що перетворює безликі стіни у кольорові панно. «24 ГОДИНИ НА ДОБУ МЕНІ ЗАМАЛО» Ще одна грань таланту художниці — розписування великодніх яєць. Окрім писанок, виконаних традиційною технікою, з$під її рук виходять мальован$ ки. Для них Світлана бере страусину продукцію. Її площа велика, тож є де розгулятися пензлику. Жінка перетво$ рює яйця на справжні шедеври. Її маль$ ованки везуть у подарунок рідним і за кордон. Особливий попит на них перед Пасхою. Правда, зізнається, що зви$ чайні писанки з народними візерунками замовляють рідко. Частіше — з біблійни$ ми сюжетами. Світлана малює на яйцях ікони, образи. Популярністю користу$ ються образи Пресвятої Богородиці «Семистрільна», Божої Матері «По$ чаївська», «Зимненська», Серафима Са$ ровського. Коли їх розписує, переживає — чи вдасться. Домашнім наказує, щоб у хаті було тихо, слухає церковну музику. Пе$ ред тим, як приступити до роботи, помо$ литься. — Кажуть, що людина має зосере$ дитися на чомусь одному, не розпоро$ шуватися. А мені подобається і те, й інше, прагну зробити щось креативне, не таке, як усі. Від того й потерпаю, — зізнається пані Світлана. — Адже в добі лише 24 години, а мені хотілося б, щоб було більше. Ось тоді б встигла реалізу$ вати усе задумане. ■

«

Âè ÷àñòî êàæåòå êîìóñü «êîõàþ»? Öå çàâæäè – ïðàâäà?

»

наслідки усіх, які потім визнаємо «несправжніми»? І в чому вони «несправжні»? От як можна вгадати, що якесь кохання – оста$ точне? Як вирок. І наступних – не буде? Не буде отих заборонених, убивчих, для когось руйнівних кохань, кожне з яких збиває з ніг, виймає серце, додає без$ сонних ночей, ставить у різноманітні ситуації вибору – щоразу важчі й поліваріантніші. Я недооцінювала проблему. Я навіть чомусь не задумувалась останнім часом «за любов». Поки всі навколо не почали масово закохуватися, ламати долі, міняти дружин та коханців. І я подумала, що саме час сісти і перечитати «Ромео і Джульєтту». Може, я недочитала там чо$ гось? Ні, я не кажу, що кохання нема. Воно є. Ще й як є. Але зважаючи на те, що люди через нього божеволіють і стають здатними на всілякі не/ логічні вчинки… Я боюся справжнього кохання. ...Особливо чийогось до себе. ■

Volyn 16231  
Read more
Read more
Similar to
Popular now
Just for you