Page 1

Нам пора для України жить Магнітні бурі у лютому

Припадають на суботу, 18.02 – від 20.00 до 23.00, вівторок, 21.02 – від 11.00 до 04.00, середу, 22.02 – від 21.00 до 23.00, неділю, 26.02 – від 16.00 до 19.00. Часопис Буського району БЛІЦ-ІНФО

До курсантів – з патріотичним концертом

У неділю, 19 лютого, учасники художньої самодіяльності Буського району (Народний ансамбль народної

пісні та музики «Перевесло», Зразкова хореографічна студія «Арніка», Зразковий ансамбль народного танцю «Нові зірки», вокальний гурт «Надбужанки», Яна Владика, Віктор Хом’якевич, Ярослав Глова) проведуть два концерти у

E-mail: volya_narodu@ukr.net

16 лютого 2017 року

Задавнена ситуація з торгівлею на тротуарі поблизу ринку «Галвет», без сумніву, виглядає дивною з різних точок зору. Про неї газета пише вже не один рік, проте жодних змін. Натомість, усі сторони процесу залишаються при своєму: продавці продуктової групи, які торгують внизу на ринку, стверджують, що втрачають дохід, бо до них довше йти потенційному покупцеві, та ще й за оренду сплачують; продавці на тротуарі, які працюють і в холод, і в спеку, також законно заробляють свою копійку; покупці мають вибір, де купувати, який товар, в яких умовах і за якими цінами. До слова, від останніх офіційно ще жодного разу не надходило жодних скарг на якість товару чи обслуговування. Такі факти, і їх треба брати до уваги, розуміючи також, що є елементарні правила зберігання та торгівлі певними продуктами, за якими мали б контролювати відповідні державні органи. Колись це була санстанція, нині ніби ветеринарна служба. З іншого боку, будь-хто може заперечити: невже в країні немає інших суттєвих проблем! Коли бідність зашкалює, коли грошей бракує на елементарне, розмови про високе (культуру споживання) виглядають, якщо погодитеся, досить лицемірними. Отож, невже поки суспільство, широкий загал (а не «щасливчики долі», які на обмані отримали небачені доходи), стане жити краще, лише тоді зможемо говорити про т.зв. європейські стандарти, в т.ч. і в торгівлі? Теза досить суперечлива, хоча дуже реалістична. А як ви думаєте?

Пам’яті Йосифа Сліпого

У п’ятницю, 17 лютого, у районній бібліотеці для дорослих відбудеться година духовності «Голгофа Митрополита», присвячена 125 річниці від дня народження владики Йосифа Сліпого. На його гербі – напис Per aspera ad astra («Крізь терни до зірок»). Попри те, що Патріарх Йосиф був одним із найвпливовіших та найвідоміших українців у другій половині ХХ століття, його життя було куди більше тернистим, аніж зірковим.

Акції до Дня закоханих

У День св. Валентина у районному відділі культури відбувся пісенно-поетичний флешмоб, під час якого звучали пісні та вірші про кохання. А також працівники районної бібліотеки підготували виставку «Світ починається з любові», де представлено інформацію про День закоханих, неймовірні історії та символи кохання і літературні пам’ятники любові.

Подарують книгу

Замість грошей – ксерокопії

В одному із сіл Буського району шахраї видурили у пенсіонерки 6 тис. грн та 200 доларів. У місцеве відділення поліції звернулася за допомогою 84-річна жінка. За словами пенсіонерки, до неї додому прийшли чоловік та жінка, які представилися працівниками соціального захисту. Здійснюючи обмін старих купюр на нові, вони заволоділи коштами потерпілої, віддавши їй замість справжніх грошей ксерокопії банкнот. За цим фактом відкрито кримінальне провадження за частиною 1 статті 190 Кримінального кодексу України, яка передбачає за шахрайство обмеження волі на строк до трьох років.

Хлопчина потребує нашої допомоги

(Продовження на 2 стор.)

Кличе розстріляна душа Майдану

У понеділок, 20 лютого, у Буському районі розпочнуться урочистості з нагоди річниці Майдану та вшанування пам’яті Героїв Небесної Сотні. Організатори запрошують небайдужих громадян о 10 год.30 хв. до центру міста, до стели Небесної Сотні. Разом промовимо молитву за душі невинно убієнних українців, які поклали свої життя за високі ідеали гуманізму, запалімо свічки пам’яті, аби вони з небес нам посміхнулись – їх жертва не буде даремною. Відділ культури о 14 год. запрошує у музичну школу на патріотичнопісенний майдан, у якому візьмуть участь наші земляки, учасники Майдану. У їхньому виконанні вірші та пісні, написані у цей важкий для України період.

27 РОКІВ РАЗОМ З ВАМИ! ПЕРЕДПЛАТИТИ «ВОЛЮ НАРОДУ» НІКОЛИ НЕ ПІЗНО! Передплату можна оформити у будь-якому поштовому відділенні. Вартість газети з доставкою та прийманням передплати (грн): 1 місяць – 14,26; 3 місяці – 42,08; 6 місяців – 82,46; 10 місяців – 137,10.

Передплатний індекс 62300

ФАБРИКА КРАСНЕНСЬКИХ ВІКОН

Нещодавно з юним мешканцем Красного у Львові трапилась трагедія, яка не залишила байдужим земляків. Нагадаємо, що 20-річний студент коледжу впав з четвертого поверху гуртожитку на вулиці Хімічній. Сьогодні хлопчина знаходиться в реанімації у важкому стані. На лікування потрібні кошти, яких батькам уже не вистачає. Тому вони звертаються до усіх небайдужих за допомогою. Картковий рахунок у ПАТ КБ «ПриватБанк»: 5168742601222296 (Майборода Г.І.) Тел. (067)8500198. CMYK

№ 7 (2349)

Торгівля на тротуарі: хто вирішить проблему?

Новояворівську перед курсантами Навчального центру сухопутних військ України ім. П. Сагайдачного.

Сьогодні, 16 лютого, представниця Шведського інституту Соня Енгстром подарує Буській бібліотеці книгу сучасного шведського історика Петера Енглунда «Полтава. Розповідь про загибель однієї армії». Петер Енглунд, який щорічно оголошує перед журналістами лауреатів Нобелівської премії у галузі літератури, написав її у 1988 році. В Україні цьогоріч видана вдруге після 2009 року. Акцію приурочили Міжнародному дню дарування книги (14 лютого), проте її довелося перенести через погодні умови.

ЧЕТВЕР

ВІКНА WDS – ЦЕ КОМФОРТ, ОБРАНИЙ ПРОФЕСІОНАЛАМИ

Зробивши замовлення до Великодніх свят, станьте учасником акції

«Оплата частинами»

Ми допоможемо вам заощадити кошти при підвищенні тарифів на газ та електроенергію

КРАСНЕНСЬКІ ВІКНА – ЦЕ ВІКНА НОВОГО ПОКОЛІННЯ

ОФІС: м. Буськ, м-н Незалежності,17 (приміщення редакції газети «Воля народу»), (264)3-04-33, (067)3253767 ТОЧКА ПРОДАЖУ: смт.Красне, «Рукавичка», (067)8260889 Веб-сайт: www.krasnevikno.busk.com.ua


2

16 лютого 2017 року

АКЦЕНТИ

Про правду,Ні порушень, яка вні скарг… кожного своя Ризикуєте здоров’ям (Закінчення. Поч. на 1 стор.)

Руйнувати легше…

До голів Буської районної і міської рад Б.Глови та Р.Сліпця надійшла скарга на завідувача відділу захисту справ споживачів В. Кашубу від підприємців, які здійснюють діяльність (торгівлю) в Буську на пл. Звитяги.

У листі йдеться, що посадовець погрожував, що «ми незаконно проводимо торгівлю, знімає на телефон, обзиває і каже, якщо ми звідси не заберемося, то нас забере поліція. А на деяких підприємців наслав працівників поліції. Ми думаємо, що п.Кашуба В.В., який є депутатом районної ради, повинен знати, що є рішення ще за 2013 рік Буської міської ради ХХVIсесії шостого скликання про проведення ярмаркових заходів на вул.Звитяги. Ми, підприємці, в такий критичний час сплачуємо податки, створюємо робочі місця, ледь тримаючись на плаву, не закрили своєї діяльності, як тисячі інших підприємців. Тому просимо вашого сприяння, розуміння і допомоги. Якщо є якісь претензії і зауваження до нас, то вирішувати їх треба спільними зусиллями, бо руйнувати завжди легше, ніж будувати».

Ю.М. Карагодін, П.П. Григорієв, Б.А.В.Мисак, В.З. Матвієвський, П.С. Бербека, В.Г. Перхун, В.В.Павлух, І.В.Жук, Р.Р.Чучман, В.В. Цюрось, Л.М. Цюрось, Р.О.Валько, Ю.Б. Дулиба, Р.В.Вовдзя, Г.П.Омелюх.

Хіба рибою і ковбасою можна торгувати з тротуару?

Колективне звернення надійшло також головам Буської райдержадміністрації П.Морозу та районної ради Б.Глові від продавців, які торгують продовольчою групою на ринку «Галвет» м.Буськ щодо стихійної торгівлі на тротуарі біля ринку.

«Ми неодноразово з цього приводу звертались до міського голови, але реагування ніякого немає. За торгівлю у невідведеному місці (на тротуарі) збирають гроші за ненадані послуги. Районна поліція з невідомих нам причин не приймає ніяких заходів, щоб зліквідувати стихійну торгівлю. Також зверталися до Буської районної ради, у відділ у справах захисту прав споживача, який відправив відповідні листи до Буської міської ради, районної поліції, повідомив про це і в обласну поліцію. Неодноразово відділом у справах захисту прав споживача друкувались статті в районній газеті. Але керівництво Буської поліції вважає, що порушень немає, що рибою чи ковбасою без належних умов можна торгувати з тротуару. У черговий раз просимо вас детальніше розібратись з цього питання, бо через стихійну торгівлю на тротуарі біля ринку створюється також аварійна ситуація на прилеглій частині дороги біля ринку та автостанції. Ми, місцеві підприємці, в районі зареєстровані і сплачуємо всі податки для розвитку нашого міста».

Туркевич, Кравець, Іванова, Варш, Гела, Бай, Бондар, Татарин, Сигловий, Фролова, Мисак, Бозанкая, Бербека, Курій, Боровик.

Ось таке ніби зачароване коло. Проте це аж ніяк не означає, що проблему треба замовчувати – її треба вирішувати. Але яким чином? Є різні позиції, які подаємо читачеві, аби він склав свою думку. Є рішення міськвиконкому, в компетенції якого повноваження в сфері торгівлі (ст.30 відповідного закону); є відповідь поліції, яка виконала свій шмат роботи згідно наділених повноважень. І як прочитаєте, виявиться, що усі ніби мають рацію. Скажете, – такого не буває,

А ось відповідь Буського відділення поліції, яка перевірила виявлені факти, представлені Василем Кашубою.

Встановлено, що Буська міська рада, розглянувши заяви продав­ ців ринку «Галвет» щодо впорядкування торгівлі на пл. Звитяги в м. Буськ, прийняла рішення ХХХІХ сесії шостого скликання Буської міської ради від 20.05.2015 року № 104 «Про доповнення до рішення XXVI сесії шостого скликання Буської міської ради «Про проведення ярмаркових заходів» від 1З.11. 2013 року», яким визначила місце для проведення ярмаркових заходів на пл.Звитяги м. Буськ, зокрема і на вищевказаному тротуарі, та погодила торгівлю продовольчою групою товарів, які не потребують спеціальних умов збереження, з дотриманням санітарних норм і правил. Днями ярмарків встановлено вівторок, п’ятниця, субота від 7:00год. до 15:00год. Крім цього, цим рішенням з метою дотримання норм благоустрою та санітарних норм зобов’язано Буське МКП на договірних умовах з учасниками ярмаркових заходів забезпечити утримання місця проведення ярмарків в належному стані. Крім цього, зобов’язано виконавчий комітет Буської міської ради опрацювати варіанти влаштування комунального ринку. Крім цього, 6.02.2015 року в Бродівське міжрайонне управління головного управління Держсанепідслужби у Львівській області скеровано лист щодо перевірки осіб, які здійснюють торговельну діяльність продуктами харчування на пл. Звитяги м. Буськ, на предмет дотримання ними санітарних норм та правил. Бродівським міжрайонним управлінням головного управління Держсанепідслужби у Львівській області надано відповідь про те, що з 1.01.2015 року набрав чинності Закон України від 28.12.2014 року №76-VIII «Про внесення змін та визначення такими, що втратили чинність, деяких законодавчих актів України», яким установлено, що перевірки підприємств, установ організацій, фізичних осіб-підприємців контролюючими органами (крім державної фіскальної служби України) здійснюються виключно з дозволу Кабінету Міністрів України або за заявою суб’єкта господарювання щодо його перевірки. З метою організації дорожнього руху на вул. Львівській – пл. Звитяги в м. Буськ 29.11.2016 року рішенням виконавчого комітету Буської міської ради була розроблена для затвердження схема організації дорожнього руху на вул.Львівській, яка на даний час перебуває на погодженні у відділі УГІД ГУНГІ у Львівській області. Відповідно до даного рішення було зобов’язано Буське МКП встановити відповідні дорожні знаки згідно даної схеми. Станом на 31.01.2017 року в Буський районний суд не поступало жодних заяв щодо визнання незаконним та скасування рішення сесії Буської міської ради № 104. Крім цього, станом на 31.01.2017 року в Буське відділення поліції від громадян не поступало заяв та скарг щодо перешкоджання руху пішоходів по тротуарі поруч з ринком «Галвет». Вивантаження продуктів та ін. з автотранспорту як особами, які торгують на тротуарі, так і іншими особами, які торгують на території ринку «Галвет», можливо, створює тимчасову незручність іншим учасникам дорожнього руху у ранковий та післяобідній час. Однак станом на 10.01.2017 року відповідних заяв у відділення поліції не поступало. У відповідності до ч. 1. 44 ст. 26 ЗУ «Про місцеве самовряду­ вання» до виключної компетенції сільських, селищних та місцевих рад відноситься питання встановлення відповідно до законодавства правил з питань благоустрою території населеного пункту, забезпечення в ньому чистоти і порядку, торгівлі на ринках, додержання тиші в громадських місцях. У відповідності до ч.І п. в ст. 30 «Про місцеве самоврядування» до відання виконавчих органів сільських, селищних міських рад входить: організація місцевих ринків, ярмарків, сприяння розвитку усіх форм торгівлі».

бо хтось чогось не доробив, у чомусь винен. Як правило, крайньою завжди є влада і контролюючі органи, які, на думку сторін конфлікту, не хочуть допомогти людям, в даному випадку підприємцям. Хоча не впевнений, якщо той же підприємець мав би змогу бути у виконкомі, то прийняв би інше рішення. Ситуація ніби виглядає дивною, але вона віддзеркалює ук­раїнські реалії, коли прийняті закони не відповідають тому, що твориться насправді в житті. Тому й поліція обмежена в своїх діях. Тому й

держспоживслужба не може будь-коли перевірити продавців, бо ті матимуть підставу на скаргу до суду. А де ж вихід? – запитаєте. Якщо міська влада за 6 років не запропонувала підприємцям дешевих робочих місць на комунальному ринку (наголошую, а не на приватному, де оренда бажає бути нижчою), то і завтра вони в Буську не з’являться. Та й маємо розуміти, чим відгукнеться для тих же підприємців «мінімалка» у 3200 грн – якщо одні закриються, то інші

Анатолій Грабар, фахівець з санітарної гігієни, застерігає від купівлі продуктів на стихійних ринках.

«Більшість мешканців міста не звертають увагу на стихійну торгівлю, віддаючи перевагу покупці молочних продуктів, фруктів та овочів просто біля дороги, де бігають поміж пакетами собаки та їздять автомобілі. Мовляв, нічого поганого в цьому немає. Адже зручніше купувати на вулиці, коли біжиш з роботи додому, при цьому не витрачаєш час на похід до продовольчих рядів на ринок. При цьому, на мою думку, мешканці та гості міста, розкуповуючи товар у вуличних продавців «із землі», провокують поширення стихійної торгівлі. Наголошу, що стихійна або неорганізована торгівля – це торгівля без будь-яких відповідних документів. Вона не гарантує безпечність та якість харчового продукту. Придбання товарів у місцях «стихійної торгівлі» в умовах, які не відповідають правилам продажу продовольчих товарів, може обернутися лихом для вас, ваших рідних і друзів. В основному на «стихійних ринках» реалізується продукція, яка не проходить лабораторного контролю. Можу засвідчити, що з усіх випадків кишкових інфекцій, які реєструються, 40-50 відсотків ми пов’язуємо з вживанням продуктів харчування, придбаних у невстановлених для цього місцях. Крім того, у даному випадку не дотримуються умови зберігання, транспортування і реалізації овочевої, м’ясо-молочної та іншої продукції. Тай годі питати про інформацію для споживача щодо кінцевого терміну придатності харчового продукту, який потребує спеціальних умов. Така продукція представляє високий ризик для здоров’я і життя людей!»

Якщо будемо разом...

Зі свого боку, Василь Кашуба, начальник відділу у справах захисту прав споживачів Буської районної ради, вкотре нагадує покупцям про цивілізовані правила торгівлі та про їхні права, які порушуються, коли товари продаються з грубими порушеннями.

«Покупцеві варто знати, що стихійну вуличну торгівлю ніхто не контролює, якість і свіжість продуктів не перевіряє, а самі торгівці грубо по­рушують санітарно-гігієнічні правила (температурний режим реалізації, перевезення, зберігання тощо). Весь бруд і вихлопні гази залишаються на цих продуктах. Є ймовірність, що покупець, купивши такий продукт на вулиці, зекономивши на покупці декілька копійок чи гривню, з’ївши його, може захворіти. А потім думає, а від чого він захворів. У місті Буську на тротуарі біля ринку та на площі для стоянки автомобілів біля автостанції вже не один рік процвітає стихійна торгівля. Про неї неодноразово нагадую керівництву міста, району, області, застерігаю про можливі негативні наслідки. Але поки що міська влада на це не реагує і більше 6 років не може облаштувати відповідного ринку. Зазначу, покупець, який себе поважає, вболіває за своє здоров’я та хоча трохи обізнаний про свої права, ніколи не купить продовольчі товари з тротуару, де немає жодних санітарних умов для продажу, перевезення та зберігання. Як правило, такі торгівці не обізнані про свої функціональні обов’язки, бо не мають відповідної освіти та, головне, не дотримуються Правил роздрібної торгівлі, постанов щодо зайняття торговельною діяльністю. Тож, шановні покупці, допоможіть мені навести лад з такими «продавцями», які порушують ваші права як споживача. Разом поборимо стихійну торгівлю в місті, та й автомобілісти, водії автобусів зможуть безпечно проїжджати на відрізку дороги повз ринок».

піднімуть ціни, аби не втратити для когось єдине джерело доходу. Нагадаю деяким гарячим головам, що в т.ч. і ці підприємці, які торгують на тротуарі, не вимагають від держави зарплати, як вчителі, приміром, а самі її заробляють, та ще й сплачують податки, на які утримуються усі пенсіонери, бюджетники, зокрема і представники влади. Тому треба пам’ятати, хто кого найняв. Що ж до самої проблеми, то вона буде тліти, поки щось не станеться. Краще, аби не сталося. Тобто, продавці

будуть продавати кожен своє по своїй ціні. І було б добре, аби це був якісний, не зіпсутий товар. Покупець буде шукати свого продавця, якому довіряє і у якого ціна буде для нього прийнятною. Якщо ж продавець буде порушувати цей порядок, зловживаючи своїм правом, покупець має право захищати себе – для цього треба скаржитись. Інакше поки що не бачиться. Якщо ви, шановний читачу, знаєте кращий варіант, прошу поділитись на сторінках газети.

Микола ІВАНЦІВ

Права неповнолітньої захищено

Життєві ситуації бувають різні. Деколи стається так, що через різні обставини руйнується сім’я і від цього потерпають не тільки дорослі, але і діти. До Буського місцевого центу за допомогою звернулася молода особа з проханням захистити її неповнолітню дочку, яка тільки пішла в школу, від посягань колишнього чоловіка, який через суд вимагає побачень та усунення перешкод у вихованні та особистому спілкуванні з його дитиною. А саме, батько вимагав мати право возити свою дитину у м. Львів (де він постійно проживає) та відпочивати з нею на природі разом із своїми друзями без присутності матері. До справи взявся адвокат, призначений Буським місцевим центром за кошти держави. В досудовому провадженні з’ясувалося, що машина батька (вантажний бус) не обладнана сидінням для перевезення дітей і батько погано розуміється в режимі харчування доньки. Адвокат зумів переконати батьків неповнолітньої дитини погодитися на мирову угоду, яку було затверджено Буським районним судом. Згідно мирової угоди, запропонова­

ної адвокатом, батько має право без обов’язкової участі та без обов’язкової присутності матері на побачення та відпочинок (у розумінні вільного осо­

бис­того спілкування та виховання їх спільної дитини) в межах міста Буськ Львівської області (зазначене те­ри­ торіальне обмеження діє до досягнення дитиною восьми років, а після досягнення нею цього віку це положення підлягає перегляду в позасудовому порядку, а у разі недосягнення з цього приводу спільної згоди батька з матір’ю в судовому порядку): кожних дві години

підряд кожного робочого дня після завершення відвідування шкільних занять (гуртків тощо) та кожних чотири години підряд кожного вихідного (неробочого) дня. Батько і мати зобов’язані телефонним чи іншим можливим зв’язком не менше ніж за одну годину до часу вищезазначених побачень повідомляти один одному про обставини, які унемож-

ливлюють побачення батька з дитиною. Мати зобов’язана не перешкоджати батькові вільно особисто спілкуватися та виховувати дочку та бачитися з нею на вищезазначених умовах, а батько

зобов’язаний дотримуватись реко­мен­ дацій матері щодо харчування дочки та догляду за нею. Цю мирову угоду укладено батьком та матір’ю в першу чергу в інтересах неповнолітньої дочки, а тому

вони зобов’язані добросовісно та неухильно дотримуватись її умов. Дослідивши матеріали справи, суд погодився, що мирова угода між сторонами підлягає визнанню, оскільки ре­зультати визнання не суперечать зако­ну, мирова угода є обґрунтованою, не зачіпає інтересів інших осіб та держави. Таким чином було захищено права неповнолітньої дитини, яка могла потерпіти від спору між батьками. Якщо ваші права порушено, ви може­те звернутися до Буського місцевого центру з надання безоплатної правової допомоги, який знаходиться в м. Буськ, вул. Є. Петрушевича, 8. Тел. 2-11-12.

Іван СКОЧКО, керівник Буського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги


16 лютого 2017 року

ЛІТЕРАТУРНА СТОРІНКА

Знані люди Олещини

Зустріч з випускниками – це не тільки нагода побачитись з колишніми «однокашниками», а й представити свої здобутки. В Олеській школі вона розпочалась з презентації книги «Сторінки життя і діяльності знаних людей Олеського краю» випускника 1960 року, а нині доктора географічних наук, професора, завідувача кафедри ґрунтознавства і географії грунтів Львівського національного університету ім. Івана Франка, Почесного громадянина Буського району Степана Позняка. розділах: духовенство; науковці; жений вчитель України, Почес- художниця, поетеса Ірина Топедагоги, лікарі, громадські діячі; ний громадянин Буського району карська та ін. Вагомий внесок у діячі мистецтва і культури. (посмертно) Микола Андрощук, розвиток Олеська зробив вчений Священики, які пропо­ві­ директор школи Володимир На- зі світовим іменем, мистецтвознадували у місцевих церквах, були дорожняк, педагоги Мар’ян Ман- вець, директор Львівської галереї ще й громадськими діячами. До дюк, Володимир Жолнович, Ва- мистецтв, Герой України, лауреат їх когорти належать о. Атаназій силь Стецюк, Заслужений лікар Національної премії ім. Тараса Пашковський, о. Олександр Ле- Білорусі, полковник медичної Шевченка Борис Возницький. вицький (організував в містечку служби Юліан Денещук, учасниця Завершує книгу написаний товариство «Сільський госпо- національно-визвольних змагань, автором вірш «Моє Олесько». Книгу з дарчим надписом «Рідній Олеській школі з вдячністю за отриману путівку в наукове життя з повагою випускник 1960 року Степан Позняк» автор передав школі, а також подарував свій двотомник «Грунтознавство і географія У науково-історико-крає­зна­в­ грунтів» для започаткування нау­ чому виданні, яке автор при­святив кової бібліотеки у школі. 650-річчю Олеська, по­дано коротЗустріч з випускниками… ку характеристику природи Олеського краю, історію виникнення та Це завжди ностальгічно. Адже розвитку містечка від заснування кож­ному з нас хоча б на мить ходо наших днів, сторінки життя й четься повернутись у безтурботні діяльності знаних людей, які своєю шкі­льні роки, зустрітись з тими, працею прославили не лише Олез ким сидів за партою. Спершу, щину, але й Україну. можливо, й не впізнати у солідних Олесько цікаве своїм місцем сивочолих чоловіках чи елегантрозташування, адже знаходитьно одягнених панянках своїх ся на стику двох природних колишніх «однокашників». регіонів: Подільської височини і Зустріч з випускниками – це Малого Полісся. Тому і природа зустріч зі своєю юністю. Ви­ навколо надзвичайно красива. пускники, які закінчили шко­лу 10 Тут проходить Європейський во­ дар»), о. Андрій Іздрик, о. Воло- член ОУН, письменниця, Почес- і 20 років тому, дякували своїм доділ, який поділяє води Чорного димир-Роман Слоневський та ін. ний громадянин Буського району педагогам Софії Василівні Ти­ і Балтійського морів. Збере­жена Серед науковців з Олещи- Ірина (Орися) Матешук (Грицина). ховецькій, Олександрі Ва­си­лівні рідкісна флора, рослини якої ни доктор філософії Володимир У розділі «Діячі мистецтва і Мех, Га­ли­ні Василівні Березяк, належать до Червоної книги Юринець, доктор географії Петро культури» згадано особистості, Михайлу Васильовичу Мартиніву, (орхідеї на Вороняках розвива- Оришкевич, професор Львівської які народилися, навчалися чи Марії Григорівні Фещур, Василю ються і квітнуть в природному політехніки Маркіян Сумик, про- працювали в Олеську: скульп­ Петровичу Сте­цюку, Лілії Бог­ стані). Цікаві і місцеві грунти, які фесор Львівського ме­дич­ного уні­ тор Юзеф Леблас, поет, фольк­ данівні Мар­ти­нюк-Лотоцькій та рідко поширені в природі, – т.зв. верситету Мартин Бідюк, профе­ лорист Вацлав Залеський, ху­ ін. за тепло, розуміння, турботу, рендзини, які в народі назива- сор лісотехнічного університету дожник, скульптор, професор бла­го­родність і шляхетність, за ються «громиші», бо сформува- Роман Мацюк, лауреат Державної Ака­демії мистецтв у Варшаві те, що вміли любити чужих дітей. лися на карбонатних породах. премії України в галузі науки і Оле­к­сандр Кобздей, Заслужена В районі Білої гори – пам’ятник техніки Володимир Александро- артистка України, актриса Хмель- Теп­лим, ніжним, світлим спогадом неживої природи – 20-мільйонні вич, автор книги Степан Позняк, ницького музично-драматичного залишились для них їхні вчителі. неогенові відклади, де зберігся укладач книги Оксана Стецюк та театру ім. М.Старицького Лариса Тому вдячні їм не лише за уроки за шар молюсків (черепашок), що багато інших. У книзі згадано і Еріка Власенко, музеєзнавець, голов- розкладом, але й за уроки життя, свідчить про те, що тут колись Кендела, лауреата Нобелівської ний зберігач музею-заповідника за ті короткі, мудрі, життєві поради, які вчителі давали своїм учням. А була морська тепла лагуна. премії, чий рід походить з Олеська. «Олеський замок» Тетяна Са­бо­ цьогорічні випускники подарували Багата природа подарувала Серед педагогів, лікарів та даш, завідувач музею-за­по­від­ гостям святковий концерт. надзвичайно талановитих людей. громадських діячів – відомий ника «Олеський замок» Роман Лариса ГАРАСИМІВ Про них автор і згадує у кількох вчитель Олеської школи, Заслу- Соломка, історик Юрій Гудима,

3

Не святі ж горшки ліплять

Якось, років з десять тому, випадково зайшовши в магазин «Кераміка», побачив оголошення про можливість купити камін. Там же лежали взірці кахлів. Орнамент і колір одного з них сподобався, тож давня мрія нарешті могла стати реальністю, і я замовив його. Камін – один з найдавніших і чудових винаходів людства, який нині повертається із забуття. Популярність старовинного домашнього вогнища полягає в природному потязі людини до тепла і затишку. Навіть сам вид каміна розслаблює, налаштовує на позитивний лад. Біля нього приємно провести вечір в родинному колі, іноді зустрітись з друзями, чи побути на самоті, поринувши у спогади, помріяти… Кожен камін – доволі складна технічна споруда і недосвідченому може завдати чимало клопоту, поки почне гріти. В цьому довелось переконатись самому. Здавалось, придбав його в магазині, поставив, приніс дров, запалив – і грійся. Та не так сталось, як гадалось. У магазині під назвою «Камін» купуєм лише комплект лицювальних керамічних кахлів. Але ж, крім нього, ще потрібно придбати цеглу (вогнетривку і лицювальну) та різні аксесуари. Далі треба назбирати різного розміру гальки, глину, а ще треба майстра шукати. Як завжди, досвідченого доведеться чекати дуже довго. Тож хтось порекомендував нам іншого. Прийшов. На запитання, скільки приблизно вже спорудив камінів, відповів: два чи три. Тому, як здогадуєтесь, мучився з тим каміном бідолаха тиждень. В кінці кінців, запалив сухі дрова: димить – нема тяги. Заспокоїв: як висохне – диміти не буде. Взяв, скільки було домовлено за роботу, попросив ще додати, пішов. Глина висохла, запалили дрова – дим не йде в комин. Розшукали цього майстра, пообіцяв прийти – не дочекались. Наступні пошуки були безрезультатними. Інші майстри дають різні, іноді суперечливі, поради, за перебудову правлять захмарні суми. Тим часом придбав відповідну літературу – будемо удвох із зятем виходити з ситуації, що склалась, адже недаремно кажуть: «Не святі горшки ліплять». Розібрали начинку каміна (увесь секрет захований в ній), виклали, як книжка пише, – димить. Почали різні вдосконалення, бо і в книжці не все подано в зрозумілій формі. Ще два рази розбирали-збирали, але бажаного результату нема. Знайшли ще одного хлопця.Той за перебудову також запросив казкову суму. Кажуть, потрібне чтиво приходить в потрібний час. Несподівано в газеті, яку принесла листоноша, вичитую інформацію, де чітко описані всі нюанси спорудження каміну (співвідношення основних елементів, плани, розрізи, розміри порталу і димозбірника і т.п.). Дотримуючись необхідних вимог, самі виконали всю роботу і нарешті досягли успіху! Тож тепер наш скромний камін, радуючи око, зігріває не тільки душу, але й часом навіює різні спогади, як і оцей…

Ярослав ДАВИДОВСЬКИЙ

Валентин і «Блакитна Зірка»

Та ворона часто з’являлася біля його вікна, іноді він годував її хлібом, і вона вдячно каркала на його підвіконні, розправивши чорні крила. Проте останнім часом крилата гостя кудись зникла, і Валентин уже подумав, що більше не побачить хи­мерної птахи біля свого вікна. Підвестися, щоб погодувати птаху, було ліньки: кожен недільний ранок Валентин присвячував три­валому і спокійному сну, отож знову впав головою на подушку та солодко позіхнув. Ворона гидливо каркнула, побачивши, що чоловік ніяк не реагує на її появу, й, залопотівши крильми, зникла… Мабуть, образила­сь… Того ж дня, повертаючись від то­вариша, Валентин почув над собою гучне лопотіння крил. Підвів голову, стежачи за тра­ єкторією польоту птахи, своєї ран­кової гості, і його погляд упав на балкон, рясно засаджений бла­китними квітками. Вони були подібні до маленьких ліхтарів і засліплювали очі своїм насиченим морським кольором. “Гарно”, – подумав Валентин і ніяково відвів погляд, коли на балкон вийшла худорлява висока жінка. Вона була вдягнена у блакитний халат, а також мала волосся русявого кольору, але Валентин міг заприсягтися, що воно мало відтінок синяви, до того ж ця дивовижна жінка трохи скидалася на квіти, що росли на її балконі. Вона усміхнулася йому, а він чомусь зашарівся, наче хлопчак, і швидко попрямував до свого дому, подумки лаючи себе за надмірну цікавість. Іпомея “Блакитна Зірка” – так називались квіти, що росли на балконі незнайомки, і так назвав жінку подумки Валентин, хоча й доволі швидко забув про її існування. Чоловік готувався до ве­сіл­ля. Його обраницею стала доч­ка відомого в місті чиновника – майже удвічі молодша від нього, гарна й освічена панянка, і Валентин сподівався, що нарешті здійснить те, про що так довго мріяла його мама: одружиться й не готуватиме собі сніданків, не здаватиме до пральні одяг, а ще в його домі нарешті дзвені­ тимуть дитячі голоси.

Коли одного літнього ранку Валентин прокинувся від надокучливого стукоту в шибу, з’явилася єдина думка, яка одразу ж виринула в його сонній свідомості: “Мабуть, це крадеться злодій”. Як цей незваний гість міг опинитися на рівні восьмого поверху, та ще й із недосяжної сторони будинку, він не зметикував. Розплющивши очі та звівшись на лікті, чоловік розчаровано зітхнув: “Ворона…”

Його мрії про життя у шлюбі були вельми прозаїчними: чоло­вік не сподівався мати ідеальні стосунки, бо для цього була б потрібна ідеальна жінка, а такої він за увесь свій парубоцький вік не зустрічав. Єдиною жінкою, яка здатна була розуміти його, була Валентинова мама, але відколи її не стало, життя чоловіка ніби потьмянішало, втратило якийсь важливий елемент життєвої мо­заї­ ки, яку він нічим не міг заповнити. Майже увесь свій час Валентин витрачав на роботу, і коли його бізнес нарешті став прибутковим, задумався про особисте життя. Христина була симпатич­ною дівчиною. Вони познайоми­лись на фуршеті з нагоди від­криття картинної галереї. Вона одразу ж йому сподобалася, а він став для неї “ударом блискавки”, як дівчина сама розповідала про їхнє знайомство. Шлюб із дочкою впливової особи, крім того, мав позитивно вплинути на розвиток його бізнесу, тому Валентин не надто довго думав над рішенням і запропонував свою руку та серце цій милій молодій особі. Весілля мало відбутися взимку, наречена вже почала бігати крамницями в пошуках сукні, а він – потроху звикати до думки, що його життя суттєво зміниться. Того дня він запросив Христину до себе в гості. Вона прийшла з величезним тортом і одразу ж заходилася готувати в кухні каву, Валентин їй допома­гав. Він вийшов лише на хвилину в кімнату, як раптом почув несамовитий лемент, а потім слова: “Геть звідсіля, потворо!” На­че ошпарений, прибіг у кухню та зайшовся голосним сміхом: із вікна на його молоду наречену витріщалася… ворона. “Забери її звідси! Страховисько!” Христина розмахувала руками, важко дихала, а коли побачила, що Валентин і нахабна ворона ніяк не реагу-

ють на її слова, схопила зі столу вазу, відчинила вікно і з люттю жбурнула її в перелякану птаху, що відлітала. Хто був страховиськом: він чи ворона, Валентин так і не зрозумів. – Христю, вона ж нічого тобі не зробила! – Валентин аж оторопів від такої поведінки своєї нареченої. Поглянув униз і з полегшенням зітхнув, побачивши, що ваза впала на бруківку, успішно оминувши голови перехожих. Того дня вони дуже посварилися. Валентина вразила жорстокість дівчини, її імпульсивність. “Така й тарілкою в голову може поцілити…” – подумав він. Блукав парком, намагаючись отямитись, милувався навколишніми деревами. Цікаво, скільки їм років? Був іще маленьким, а ці дерева вже тоді були кремезними… Наче склепіння, здіймали над ним свої віти. Погляд ковзнув на жінку,

яка йшла йому назустріч – щось знайоме було в її постаті. “Коли я міг ба­чити її?” – губився у здогадах. І вже тоді, коли жінка порівнялася з ним і блиснула на нього блакитним вогнем своїх очей, згадав: “Іпомея “Блакитна Зірка”…” Вони ненароком зіш­тов­хн­ у­лися того ж дня в парку, коли купували собі солодку вату, і Валентин запросив жінку на прогулянку, а потім вони пили каву, яку він так і не випив із Христиною, бо та звинуватила його у всіх смертних гріхах, і розмовляли про своє життя. Жінку звали Олена, їй було тридцять п’ять, і вона працювала бібліотекарем. А ще захоплювалася вирощу­ванням квітів і мала вдома спра­вж­ню оранжерею. “Квітів у моїй квартирі більше, ніж інших ре­чей. Так приємно прокидатися зра­нку, відчувати їхній п’янкий аромат, слухати щебетання птахів, які навіть узимку прилітають до мого вікна, щоб побачити це диво…” Почувши фразу про щебетання птахів, Валентин голосно зареготав: сьогоднішня історія з вороною вже не викликала в нього роздратування чи люті, йому чомусь стало дуже весело. Олена здивовано підняла бро­ви, але він одразу ж пояснив: зга­дав кумедну історію. Олена трохи нагадувала йому Снігову королеву: біла шкіра, світле, з блакитним відтінком волосся, сині очі та промінчики-зморшки навколо очей. Дивовижно, ця жінка не користувалася косметикою, її зовнішність була доволі звичайною, але коли він сидів отак поруч із нею, то цілковито відчував себе в її полоні. Здавалося, вона тримає йо­го невидимим магнітом, а він не має сили позбутися її влади над собою… “А хочете подивитися, як цвіте в мене на балконі така ди­­во­вижна-дивовижна квітка? – якось запропонувала Олена. – Називається іпомея “Блакитна Зір­ка”. Іноді вона

нагадує ме­ні зимові візерунки на вікні… Химерна рослина…” – “…Я почала вирощувати квіти відтоді, як втратила його. Минуло багато років. Ми планували одружитися, будували повітряні замки й вірили, що будемо щасливі. Він був дивовижний чоловік – наче прийшов із моїх мрій, без нього стало раптом так холодно… Досі пам’ятаю його облич­чя, вкрите памороззю – холодне, мовчазне… Все вмить обірвалося … Не розумію, він же був таким вправним водієм… Я почала вирощувати квіти – море квітів, і потроху вони повертали мене до життя…” Її обличчя було позбавлене будь-яких емоцій, ли­ше в очах застиг невимовний сум. Валентин торкнувся її руки, відчув, що вже не зможе її відпустити… Коли він погойдувався у кріслі на її балконі, милувався плетивом рослин, які звисали зі стін, ніби фантастичні ліани, слухав її тихий ніжний голос, тоді відчув, наче щось важке падає з його душі, яку огортає спокій та умиротворення… Та ворона таки назавжди зникла. Вже не будить його наполегливим постукуванням у вікно чи своїм “мелодійним” голосом. Тепер його будить п’янкий аромат кави. Ранковий напій завше готує дружина – його кохана “Блакитна Зірка”, а він допомагає їй усім, чим лише може допомагати своїй дружині чоловік, який кохає її до безтями. Навколо них росте безліч квітів, але тепер вони символізують не тугу, а свято зустрічі двох доль. Погойдуючись у кріслі й п’ю­чи запашний напій, він дивиться на свою дружину. Тепер Валентин знає, які обриси має щастя. Іноді йому на думку спадає таке: “Може, та птаха – то мій ангел-охоронець, бо ж вона пос­тійно стежила за моїм життям, мимоволі піклувалася про ме­не, доки я не відчув себе по-справжньому щасливим?” Але чи можуть ангели мати чорні крила і так голосно каркати зранку, випрошуючи їжу, Валентин не знав. А ви як гадаєте?

Зоряна ГРАБАР


4

ВОНИ ЖИВУТЬ ПОРУЧ

16 лютого 2017 року

Шануємо безсмертну спадщину Кобзаря

Щороку з метою піднесення престижу української мови і літератури серед молодого покоління, виявлення обдарованої учнівської молоді, майбутньої плеяди літературних митців, розвитку їх творчого потенціалу проводиться VII Міжнародний мовнолітературний конкурс учнівської та студентської молоді імені Т. Шевченка. при ЛНУ ім.І.Франка»), Роксолана Паславська (Буська ЗОШ І-ІІІст. № 2), Діана Сіра (Буська ЗОШ І-ІІІст. № 1) і Оксана Дрозд (уч.8 кл. Ожи­дівської ЗОШ І-ІІІст.) боролися за першість у ІІІ (обласному)

У Буському районі переможцями ІІ етапу конкурсу стали 23 учні – справжні шанувальники безсмертної спа­дщини Великого Кобзаря. Переможці Олеся Зохнюк, Христина Диня, Ірина Шевченко, Олена Лукавецька (учні НВК «Буська ЗОШ І ст.-

гім­назія-інтернат імені Є.Петрушевича

етапі. Призерами стали Олеся Зохнюк і Оксана Дрозд (на знімку), вони зайняли ІІ місце серед учасників-однолітків і одержали право на участь у фіналі VII Міжнародного мовно-літературного конкурсу імені Тараса Шевченка 4 лютого 2017 року. Цей день запам’ятається надовго, адже учениці були нагороджені цінними призами, а їхні вчителі-наставники Світлана Ко­валь і Марія Покінська – грамотами Департаменту освіти Львівської ОДА.

Щиросердечно вітаємо з ювілеєм КУЗЬМІНСЬКУ МАРІЮ ВОЛОДИМИРІВНУ з Буська. Літа біжать, мов бистрі коні, вже їх минуло 60, і вкрили сріблом Ваші скроні, й не оглянутися назад. Ви звикли лиш добро чинити, дітей виховувать в труді, то хай же ангел Ваш хранитель буде заступником в житті. Хай Матір Божа Вас охороняє, Господь із неба щастя посилає. Хай буде здоров’я міцне, як граніт, на многая, многая, многая літ.

З повагою та любов’ю свати Максимів, син Андрій з дружиною Лілею.

Щиросердечно вітаємо з 60-річчям від дня народження заступника голови Асоціації сільських та селищних рад Буського району, Балучинського сільського голову ЦЮМАНА ГРИГОРІЯ ВОЛОДИМИРОВИЧА. Ваш ювілей — не тільки Ваше свято, радіють всі – і рідні, й друзі теж. Хай Бог пошле ще років Вам багато, здоров’я, щастя, радості без меж! Нехай добром наповнюється хата, достатком, щирістю і сонячним теплом. Хай буде вірних друзів в ній багато, хай щастя доля огорта крилом. А весни будуть світлі, легкокрилі, не буде втоми лагідним рукам. Нехай здійсниться те, що не збулося, і добре серце не підкориться рокам. Нехай життя здається добрим дивом і плідні будуть справи та шляхи. Нехай живеться легко та щасливо, благословенні будьте Богом та людьми.

З повагою Асоціація голів сільських і селищних рад Буського району.

Світлана ЛАБІНСЬКА

Відкрий серце – поділись добротою

У неділю, 12 лютого, в Буському районному Народному домі відбулась благодійна акція «Відкрий серце» на підтримку талановитої мешканки Красного Олесі Мазур, яка вже багато років є героїнею наших публікацій. Ця мужня дівчинка продовжує боротьбу з недугою і сьогодні знову потребує матеріальної підтримки на лікування. Ініціатором доброї справи стала керівник молодіжного об’єднання при Буському РНД Мар’яна Грушицька.

Буська районна рада щиро вітає голову Балучинської сільської ради ЦЮМАНА ГРИГОРІЯ ВОЛОДИМИРОВИЧА з ювілейним днем наро­ дження, яке він святкуватиме 17 лютого. Ваш ювілей – поважна дата, про це нагадувать не слід. Ми щиро хочем побажати здоров’я, щастя й довгих літ. У всьому Вам успіхів і процвітання! Хай здійсняться всі Ваші мрії і бажання. Хай незліченні будуть роки, багаті сонцем і добром, життя – веселим, легкими – кроки, хай доля сповниться добром.

Щиросердечно вітаємо з днем народження голову Балучинської сільської ради ЦЮМАНА ГРИГОРІЯ ВОЛОДИМИРОВИЧА.

Нехай летять собі літа, нам зупинити їх не вдасться. Хай буде істина проста: чим більше літ, тим більше щастя. Людської шани зичимо й тепла, достатку, злагоди в родині, журба щоб в безвість відійшла, а радість жила в кожній днині. Хай Матір Божа Вас оберігає, Ісус здоров’я посилає на многії і благії літа.

З повагою колектив сільської ради.

Щиросердечно вітаємо з ювілеєм МАЛИЦЬКУ НАТАЛІЮ ЙОСИПІВНУ, лаборанта бактеріологічного відділення КДЛ Буської ЦРЛ. З днем народження ми Вас вітаємо і бажаємо на всі літа: бути такою, як ми Вас знаємо – ніжна, проста, чарівна. Зичим здоров’я, добробуту і довгих років життя. Щоб щастя всміхалось при кожній хвилині, щоб горе минало і йшло в небуття, щоб радість завжди дарувало життя. Хай Вас оберігає молитва свята, а Господь дарує многії і благії літа.

З повагою колектив КДЛ.

У ці зимові дні батьки та учні 10-Б класу Буської ЗОШ І-ІІІ ст.№1 вітають першу вчительку ДОБРОСИНЕЦЬ ІРИНУ ПЕТРІВНУ з ювілейним днем народження.

Добрий майстер у роботі і порадник у житті. Ви розрадите в скорботі, не забудете в біді. Порадієте на святі і на дружбу Ви багаті. До людей Ви – лиш з добром, з святом Вас віта сьогодні весь наш дружній колектив. Працьовиті, гарні, мужні будьте Ви! І повні сил!

Добра, чуйна, справедлива, турботлива. Такі слова хочеться сказати вчителю молодших класів Буської ЗОШ №1 ДОБРОСИНЕЦЬ ІРИНІ ПЕТРІВНІ в чудовий ювілейний день, який вона святкуватиме 18 лютого.

У вестибюлі працівники відділу культури і туризму та відділу освіти Буської РДА організували виставкуярмарок цікавих і креативних виробів ручної роботи. Буський районний Народний дім представив декоративні мішечки, різноманітні кулони, вишивки, директор НД с.Острів принесла оригінальний букет з цукерок, Буська районна бібліотека для дорослих – власноруч зроблені листівки, Буська гімназія ім. Є.Петрушевича та Буська ЗОШ №2 – оригінальні вишиті картини, а учні Буської першої школи принесли на ярмарок солодощі. Тум можна було почастувати й домашніми пампушками та пиріжками, які напекли Марія Глова і Ганна Грушицька. Теплим чаєм та запашною кавою зігрівала присутніх Людмила Ціхоцька. Від влади і учасників АТО завітав на ярмарок заступник голови райради Роман Фурда. А тим часом на сцені проходив концерт за участю хореографічних ко­ лективів «Енерджі» (кер. І.Сто­ро­нян­ська та М.Костина), «Еврика» (кер Т.Новак), «Плеяда» (кер.М.Козак), Зра­зковий ансамль народного танцю «Нові зірки» (кер. М.Зеленська) та Зразкова хореографічна CMYK

студія «Арніка» (кер. А.Діяк). В благодійній концертній програмі зголосились взяти участь й окремі виконавці – Софія Степаник, Аліна Татарин, Адріана Харабовська, Юлія Павлик та Анастасія Мороз, Вікторія Якимович та Анастасія Шпинда, Тетяна Турчиняк, Христина Вовчанська та Олеся Мазур, дует «Анастасія», Михайло Хом’якевич, Сві­т­лана Баб’як та Яна Владика. Ведучою концертної програми виступила Надія Хом’якевич. Спільними зусиллями небайдужих людей вдалося зібрати 8 тисяч 150 гривень, які передали мамі Олесі – Оксані Реквізити для перерахунку коштів: Картка ПриватБанк: 4149 4996 4451 4489 Рахунок – 26202501766713, МФО – 300614, код ЄДРПОУ – 2577802268 Отримувач – Мазур Оксана Степанівна Номер телефону мами Олесі: (097)3561197, номер телефону тата: (067)4763278.

Мазур. Нагадаємо, що у 2011 в Мінську дівчинці пересадили донорську нирку, з якою вона живе вже п’ять років. Але виникла загроза відторгнення, тому на лікування потрібні 10 000 євро. У батьків таких коштів немає, зібрати їх самотужки теж не можуть, бо ще сплачують банківський кредит у 123 000 грн. за попередню операцію, яка обійшлася в 35 000 доларів. Тому без допомоги небайдужих земляків Олесі і її сім’ї не обійтися.

Ірина ГАЄВСЬКА

Це людина, яка живе своєю роботою і нашими дітьми. Вона любить їх кожного по-своєму і усіх разом. Вона переживає за них, коли вони хворіють, тішиться їхніми перемогами, засмучується поразками. Це людина, яка турбується про них навіть тоді, коли вони її покидають, ідучи в старшу школу. Наші діти біжать до неї похвалитись своїми досягненнями, а ми – батьки – дзвонимо, питаючи поради. Для наших дітей вона стала не просто першою вчителькою, а шкільною мамою. У цей прекрасний, зимовий день побажаємо, аби Господь Бог дарував їй міцне здоров’я, а Матінка Божа опікала її своєю ласкою та благодаттю на многії літа.

З повагою Ваші діти – учні 6-Б класу та їхні батьки.

15 лютого відсвяткувала 80-річний ювілей від дня народження наша дорога мама ШЕВЧУК ЛЮБА МИКОЛАЇВНА з с. Балучин. З цієї нагоди шлемо їй найщиріші вітання.

Найкращі слова, які є на землі, ми даруєм, рідненька, сьогодні Тобі. Журавлиним ключем відлітають літа, сивина посріблила вже скроні, тільки в серці Твоїм та ж струна золота, те ж тепло незгасиме в долонях. Спасибі, рідненька, за вічну турботу, за щире бажання добра нам усім. Хай серце ще довго у грудях палає, а руки, мов крила, нас пригортають. Щоб здоров’я було, щоб жила-не тужила. Ти найбільшого щастя в житті заслужила.

З любов’ю та повагою син Борис та невістка Світлана.


16 лютого 2017 року

Щиросердечно вітаємо з ювілейним днем народження ТОМАШЕВСЬКОГО ВАСИЛЯ ВОЛОДИМИРОВИЧА з м.Буськ.

Сьогодні в ювілею світлий день – ми радо Вас вітаєм. Бажаєм щастя, успіхів, пісень, що наш народ одвіку їх співає. Хай нових днів ще буде безліч, без ліку щастя і пісень. Прийміть вітання найщиріші в цей гарний зимовий день. Здоров’я, щастя зичим не на рік, на все життя бажаєм його щиро. Щоб радісним і довгим був Ваш вік з добром, любов’ю, спокоєм і миром.

З любов’ю та повагою діти, внуки та свати з Буська.

РЕАЛІЇ ЖИТТЯ

5

22PushupChallenge підтримуємо ветеранів

В Україні набирає обертів започаткований торік у США флешмоб #22PushupChallenge, який полягає в потребі віджатися від підлоги 22 рази перед відеокамерою та передати естафету іншому, а відтискання робити 22 дні. Його мета – привернути увагу до проблем бійців, які повернулись із зони бойових дій і мають посттравматичний синдром. У понеділок,13 лютого, з ініціативи директора «Фонду Добра дітям України» Тараса Панішка акцію підтримали учні Буської ЗОШ №2.

Дорогу маму, бабусю і прабабусю ЖОВНІРЧУК МАРІЮ ІВАНІВНУ з с.ЧучманиГумниські вітаємо з днем народження.

Літа відлітають лелеками в вирій, у далі безкраї – за обрій летять, а Вам, дорогенька, на ниві життєвій сьогодні від роду уже 80. Низький уклін Вам, матусю, здоров’я міцного з роси і води. Нехай Ваші лагідні натруджені руки тепло і любов нам дарують завжди. Хай Матір Божа Вас охороняє, в душі панують мир і доброта, Ісус Христос здоров’я посилає на многії і благії літа.

З любов’ю і повагою дочки Леся і Стефа, зяті Павло і Петро, син Василь з невісткою Іриною, внуки Наталя з чоловіком Андрієм, Михаїл з дружиною Наталею, Іванка з чоловіком Андрієм, Сергій, Тетяна, Богдан, правнуки Олег, Ростислав, Даринка, Софійка. Щиросердечно вітаю з 50-річчям від дня народження хрещеного тата КРОКІСА ВОЛОДИМИРА ЯРОСЛАВОВИЧА з с.Ожидів.

Летять роки, мов лебеді у вирій, життя іде, його не зупинить. Прийміть вітання мої щирі і побажання від душі. Хай горе обходить Вас стороною, а радість приходить і ллється рікою. Хай світлою буде життєва дорога, любові – від рідних, а ласки – від Бога. Тож хай Господь пошле з неба милість, Пречиста Діва хай в житті допомага. Хай сонце Вам яскраво світить, а в серці квітне доброта. Хай Матінка Божа Вас оберігає, Ісус Христос здоров’я посилає на многії, щасливії літа.

З повагою похресниця Наталія.

Щиросердечно вітаємо дорогу донечку, сестру АНДРУХІВ КАТЕРИНУ ЯРОСЛАВІВНУ з с.Тур’я з 20-річчям від дня наро­ дження, яке вона святкуватиме 17 лютого. Сьогодні день народження у Тебе, і ми Тебе вітаєм від душі. І віримо, що прийде Ангел з неба і принесе з собою три ключі. Цей перший ключик – від любові. Любові до Бога, друзів і батьків. І віримо, що дуже скоро Ти матимеш і сотню цих ключів. А другий ключик є від щастя. І хоч воно не кожному дано, та скільки б не було багатства, а щастя треба все одно. А третій ключик найдорожчий, його до серця пригорни, бо третій ключик – від здоров’я, його найбільше в світі бережи. Хай Бог милосердний з високого неба дарує усе, чого Тобі тільки треба, а Матінка Божа, Цариця Свята, дарує щасливі і довгі літа.

З повагою і любов’ю мама Степанія, вітчим Ігор, сестра Богдана, брат Ігор з дружиною Надією, брат Роман та племінники Соломія, Маркіян, Святослав, дядько Василь і хрещені батьки з сім’ями.

Щиросердечно вітаємо із 85-річним ювілеєм ЩЕРБУ ІВАНА МИХАЙЛОВИЧА з с.Заводське.

Нехай душа у Вас ніколи не старіє, своїм теплом Вас завжди сонце гріє. В житті нехай все буде добре, без чого не складається життя: любов, здоров’я, щастя та вічно нестаріюча душа. Хай руки ніколи спочинку не знають, хай легко, мов крила, внучат пригортають. Хай серце ще довго тріпоче у грудях, живіть же, дідусю, ще років до ста, бо світ цей, рідненький, без Вас – пустота. Хай Матір Божа Вас оберігає, Ісус здоров’я посилає на многії літа.

З любов’ю та повагою дружина Ольга, дочки Іра і Неля, сини Юра, Василь, зять Йосип, невістки Люда і Таня, внуки Назар, Зоряна, Мар’ян з сім’ями, Тарас, Святослав, Настя, Софія, Нікас, Нестор та свати з Буська.

Зокрема, допомагала громада Кізлова та вихованці дитячого будинку «Добре серце» з Нового Милятина, які наліпили більше 10 відер вареників, передали на схід теплі речі та ковдри. Спілкуючись з бійцями на сході, волонтери дізнались, що потрібні були не тільки теплі речі, продукти, а й порожні міш­ки, які збирали по цілому району. У них насипали пісок і створювали оборонні редути, оскільки під вогнем їх легше викласти з мішків, аніж вкопатися. Кожного разу, їдучи на схід, надбужанські волонтери заїжджають у кілька точок, а таких вже нараховують 20, де є добрі знайомі. На передову їх не пустили, тож бійці виїхали назустріч, їм і передали теплі речі, продукти, хліб з пекарні з Красного і зі Сторонибаб. Вразив випадок, про який роз­повіли бійці (про нього повідомляли і в телено­винах): у бліндаж, де перебувало семеро воїнів, влетів снаряд від града, який дивом не розірвався. Всі хлопці залишились живі, лише двоє поранених. Вони перебуCMYK

За сприяння Буського міського голови Ростислава Сліпця разом з наставником Зоряною Гулай школярі прибули автобусом до просторого залу «Заїжджого двору» Антона Рудишина, де взяли участь у #22PushupChallenge. Шестикласники Святослав Радіо, Христина Путяк, Діана Олійник, Анастасія Турик, семикласники Микола Зільник, Ми­хайло Лагодич, Андрій Макар, Со­ фія Хацаюк, Марта Давидко, Вікторія Ляльович, восьмикласники Володимир Крупа, Олександр Бучко, Єлизавета Кривошей, Людмила Фалінська, Ана­ стасія Віхоть, девятикласники Максим Рибак, Андрій Дмитрів, Назар Микуляк, Святослав Балонь, Анжела Фурманевич, десятикласники Анатолій Шавала, Андрій Гула, Віталій Колісник та випускники Назар Матус, Наталя Чабан і Оксана Нос на знак підтримки ветеранів АТО віджались 22 рази і передали естафету іншим навчальним закладам району. Приємною несподіванкою для учнів стала зустріч з атовцями, бій­ цями 80 аеромобільної бригади Ігорем Гензою та «кіборгом» Олександром Мошонкіним, якого напередодні нагородили Хрестом Петра Калнишевського «За гідність у полоні». На згадку про подію зробили спільну світлину та передали захисникам, які сьогодні воюють на сході, виготовлені власноруч «валентинки». “Є можливість привернути увагу Збройних сил, суспільства, всього нашого народу до проблем, які, на жаль,

переслідують ветеранів військової служби, котрі відслужили свій термін і зараз у цивільному житті, – розповів організатор акції Тарас Панішко. – Як волонтерська організація, ми нама­гає­ мося робити все можливе для того, щоб підтримати таких людей, і найголовніше – допомогти їм усвідомити, що вони потрібні всім нам, самим собі, своїм родинам, нашому народу. Хлопці мо­ жуть передавати свій досвід, своє бачення життя і самим прикладом свого служіння – навіть після отримання важких травм – демонструвати, що таке військовий дух, що таке любов до своєї Батьківщини”. «Флешмоб швидко перекинувся через океан і дійшов до нас, хоча історія його виникнення відома не всім. Ми тільки почали зіштовхуватися з цією проблемою, бо за твердженням фахівців, пік прояву посттравматичного синдрому (ПТСР) припадає на восьмий рік після травмуючого досвіду. Тому ми ще навіть не усвідомлюємо глибину проблеми», – наголошує Тарас. Нагадаємо, що першими у районі Челендж виконали члени «Спілки учасників АТО Буського ра­йону» під керівництвом Романа Фурди і передали естафету депутатам Буської районної ради, працівникам Бу­ської РДА, районному військовому комісаріату, Буському районному від­ділку поліції, а також юним спортсменам секції кіокушинкай карате та боксерському клубу «Самсон». Флешмоб продов­жили Зразко-

вий ансамбль народного танцю «Нові зірки» Буського районного Народного дому (керівник Мар’яна Зеленська). Згодом умови Челендж виконали хореографічний колектив «Енерджі» (керівник Ірина Сторонянська) та «Плеяда» (керівник Мар’яна Козак) при Красненському НД, передавши естафету танцювальному колективу Олеського Народного дому.

Довідка від «ВН»: Влітку 2016 року естафету 22PushupChallenge запустили у США – після того як американський Департамент у справах ветеранів оприлюднив шокуючий звіт про самогубства серед колишніх військових США за 2014 рік (близько 22 ветерани щодня накладають на себе руки). Пізніше цю цифру уточнили і знизили до 20, адже 7403 ветерани армії США покінчили життя самогубством в 2014 році. Аби привернути увагу суспільства до цієї проблеми, було започатковано флешмоб, умовою якого стало 22-разове відтискання від підлоги протягом 22 днів (“22Kill”). В Україні естафета стала масовим явищем у середині січня 2017 року. Її учасники заявляють про бажання підтримати українських воїнів, які повернулися з АТО, зокрема тих, хто має посттравматичний синдром. Ірина ГАЄВСЬКА

Надбужанці – Авдіївці

Повернувшись з чергової поїздки на схід, надбужанський волонтер Михайло Цюрко, за традицією, завітав у редакцію, вкотре розповівши про небайдужих надбужанців, які збирали не тільки продукти бійцям, а й теплі речі – мешканцям Авдіївки. вали у військовому госпіталі в провідати хлопців (на знімку Дніпрі. Повертаючись додому, справа). Тут лікувався і їх­ній волонтери заїхали у госпіталь

давній зна­йомий Сашко Ми­

колаєнко (позивний «Бетмен») із 72 бригади. Він розповів, як в одному бою їм, п’ятнадцятьом, вдалось втримати позиції. А все завдяки мужності, витривалості і сили волі бійців. І розповів про військового, який, коли за­ кінчувалися патрони в одному автоматі, брав до рук інший і строчив по ворогах, а друзі ли­ ше встигали заряджати. А з виду зовсім спокійний хлопчина. Волонтери висловлюють по­ дяку всім громадам, які щоразу долучаються до благодійної спра­ ви, аби передати гостинці на­ шим бійцям чи то на Різдво, чи на Йордан. А також фермерам, котрі допомагають пальним чи коштами на нього: Михайлу Кадиляку, Дмитру Папроцькому та ін. А від Щастя до Маріуполя майорять на вітрі сотні прапорів від Марії Коротич. А ще надбужанські діти збирали на Миколая іграшки, аби передати в дитячі будинки, а ті, які залишилися, віддали волонтерам. Тепер вони дарують їх жінкам-військовим, які несуть службу на сході України (на

знімку зліва). Лариса ГАРАСИМІВ


6

ЧОЛОВІКАМ НА ЗАМІТКУ

16 лютого 2017 року

Замість «буханок» – «японці»

Для того, щоб якнайшвидше відновлювати електропостачання, ПАТ «Львівобленерго» оновлює автопарк аварійних бригад – міняє «радянські» УАЗи на японські Mitsubishi.

«Наприкінці 2016 року ПАТ «Львів­ обленерго» придбало 8 автомобілів мар­ки Mitsubishi L-200, якими будуть забезпечені оперативно-виїзні бригади ене­ргетиків», – розповів заступник ди­ ректора СО «Львівенергоавтотранс» ПАТ «Львівобленерго» Тарас Костів. Но­ ві автомобілі поїдуть у Бориславський, Пустомитівський, Стрийський та Жов­ ківський райони електромереж; три ма­ шини залишаться у Львові. Цілодобове чергування, оператив­ на ліквідація аварій у складних умо­ вах – все це вимагає від працівників оперативно-виїзних бригад (ОВБ) неаби­ яких професійних навичок і від­повідного технічного оснащення. Дотепер основ­ ний автопарк складався із УАЗів. Саме ці знані в народі «буханки» вважалися найпрохіднішими у важких дорожніх умо­ вах Львівщини. Проте, сьогодні Товари­ ство відмовляється від цих авто з кількох причин. Найперша і основна причина – УАЗ є автомобілем країни-агресора. Крім того, сьогодні ці автомобілі фізично та морально застаріли, адже це модель 1968 року. Запчастини до них надходять нерегу­ лярно, а їх якість залишає бажати кращого. У порівнянні із УАЗ, Mitsubishi мають низку переваг. Найперша – норма спо­ живання палива у японських автомобілів

вдвічі менша, працюють на дизельному пальному, яке дешевше від бензину. Ре­ сурс двигуна в УАЗ до капремонту – 100 тис. км, а заявлений ресурс у Mitsubishi L-200 – 1 млн км. Крім того, ці автомобілі є повно­ привідними, що є необхідним у важких дорожніх і погодних умовах Львівщини, в яких, зазвичай, працюють енергетики. Важливо й те, в яких умовах до­ї­ ж­джа­ють до місця аварії працівники ПАТ «Ль­вів­обленерго». Адже для ене­р­гетиків не існує вихідних або свят. І в дощ, і в

сніг, і вночі і вдень ОВБ працюють для того, щоб забезпечити світло і затишок у ваших оселях. ПАТ «Львівобленерго» і надалі онов­ люватиме матеріально-технічну ба­зу для того, щоб забезпечити надійні і якісні послуги електропостачання мешканців Львівщини. Сподіваємось, що незабаром «японця» передадуть і до Буського РЕМ, аби і наші хлопці в комфорті оперативно доїжджали до місць аварій. Микола ІВАНЦІВ

Штрафи приходитимуть першому власнику Понад 5 тис. відеокамер встановили на автошляхах торік. Вони фіксуватимуть порушення. Протягом 2017 року пристрої запрацюють. Протоколи зі штрафами і фото водія надсилатимуть поштою, – пише gazeta.ua.

Камери розпізнаватимуть 10 видів порушень. Серед них виїзд на червоне світло, проїзд смугою громадського транспорту, перетин двох суцільних, виїзд на перехрестя під час затору, – пояснюють фахівці і стверджують, що система відеоі фотофіксації порушень заснована на кращому іноземному досвіді й не робить винятку ні для кого. Зберігає зафіксований доказ порушення. Відпаде потреба у використанні ручних радарів поліцейськими. Камери працюватимуть на двох ка­ налах – аналоговому й цифровому. Коли дані з двох каналів збігаються, тоді фіксується порушення.. Система успішно працює в інших країнах, однак у наших реаліях можуть виник­ нути певні труднощі. Україною їздить близько 300 тисяч автомобілів-двійників. Це абсолютно однакові машини однієї марки, кольору, моделі з однаковими номерами. Це автівки, які ввезли із-за кордону нелегально. Аби вільно пересуватися країною, власники чи продавці роблять машину клоном легального автомобіля. Дані про реальне авто дізнаються зі спеціальних баз даних. Тому є ймовірність, що водії машин-двійників порушуватимуть, а штрафи отримуватимуть невинні власники за­ конних автомобілів. Але, з іншого боку, камери і штрафування ні в чому невинних людей допоможуть правоохоронцям вийти на машини-клони. Багато автомобілів продають за дорученнями. Тому треба пам’ятати: якщо автомобіль, проданий за дорученням, порушить правила дорожнього руху, то повідомлення зі штрафом прийде його офіційному власнику – тому, що записа­ ний у техпаспорті. Він, не маючи вже ніякого фактичного стосунку до автівки, може просто викинути цей папірець. Йому за це нічого не буде. А через 15 днів авто оголосять у розшук. І коли машину затримає поліція, забере її на штрафмайданчик. Постраждає водій, який викупив авто за генеральним дорученням. Він має шукати власника машини й просити його забрати авто зі штрафмаданчика й розплатитися. Тому краще переоформлювати вживаний автомобіль на себе, бо можуть виникнути проблеми. І доведеться віддати більше грошей, ніж за виготовлення нових номерів і техпаспорта при купівлі машини.

В Україні розпочинають видавати міжнародні посвідчення водія

«Міжнародне посвідчення водія – це нова послуга сервісних центрів МВС, яка ніколи раніше не була доступна в МРЕВ. Отрима­ ти міжнародне посвідчення водія можна лише за умови наявності національного посвідчення водія, при цьому національне посвідчення не вилучається. За міжнародними нормами, воно виглядає як не­ величка картонна книжечка. Завдяки ньому розширюється перелік країн, де громадяни зможуть користуватися транспортними засо­ бами, а також воно має важливе значення для громадян, які трива­ лий час перебувають за кордоном», – пояснює керівник головного сервісного центру МВС Владислав Криклій. Таке посвідчення важливе для громадян України, які працюють за кордоном або тимчасово проживають поза Україною, а також які збира­ ються подорожувати автотранспортом. Завдяки ньому розширюється перелік країн, де громадяни зможуть користуватися транспортними за­ собами. Отримання міжнародного посвідчення водія дозволить керу­ вати транспортними засобами на території тих країн, що приєдналися до Женевської Конвенції про дорожній рух 1949 року – це значно розширює географію. Національним посвідченням водія можна було користуватися лише на території країн, що приєдналися до Віденської

З 9 лютого у територіальних сервісних центрах МВС можна отримати міжнародне посвідчення водія.

конвенції про дорожній рух 1968 року. Міжнародне посвідчення водія видається на місці, без складання іспитів на підставі національного посвідчення водія, терміном дії на 3 роки. Вартість послуги становитиме – 34 грн 16 коп. Для отримання міжнародного посвідчення водія необхідно звернутись до зручного за місцем розташування територіального сервісного центру МВС незалежно від місця реєстрації та надати наступні документи: – пред’явити адміністратору на місці оригінал національного посвідчення водія; – паспорт громадянина України; – паспорт громадянина України для виїзду за кордон; – фотокартку розміром 3,5х4,5 см на матовому папері. Детальніше з наданням послуги можна ознайомитися на сайті hsc.gov.ua, там же знайти і адреси усіх сервісних центрів МВС. Для швидкого інформування та консультування громадян у сер­ вісних центрах МВС працює фейсбук-сторінка Головного сервісного центру МВС та телефон для довідок (044) 290-19-88.

«Урядовий портал»

Військовим бути Держава починається з кордонів! престижно

Військова служба за контрактом – одна з найбільш конкурентоспроможних професій на ринку праці. Буський районний військовий комісаріат запрошує громадян України, бажаючих пов’язати свою подальшу долю із Збройними силами України, на військову службу за контрактом. та винагороди (допомога на оз­ доровлення, підйомна допомо­га, матеріальна допомога для ви­ рішення соціальних питань то­що); – можливість зробити кар’єру; – можливість служби у миро­ творчих підрозділах за кордоном; – якісне безкоштовне медич­ не обслуговування; – можливість отримання зао­ч­ ної вищої освіти під час служби, в т.ч. за рахунок Міністерства обо­ рони (після підписання другого

контракту);

Впродовж 2016 року ві­діб­ рано та направлено до навчаль­ них центрів і військових частин 54 кандидати на військову служ­ бу за контрактом, більшість з яких жителі м.Буськ, смт.Красне, с.Ожидів, с.Чаниж, смт.Олесько, с.Андріївка, с.Заводське, с.Кути, с.Н.Милятин, с.Топорів. Вже у поточному році прий­ няли рішення підписати контракт із Збройними силами України 5 кандидатів. Збройні сили України гаран­ тують своїм війсь­ково­служ­бовцям гідну зарплату, вищу за серед­ ню по країні. Сол­дат на посаді стрільця, який несе службу поза зоною АТО, отримує щомісяця не менше 7000 гривень. Залежно від посади, звання, терміну про­ ходження служби, кваліфікації

ця сума збільшується. Додаткові щомісячні премії виплачуються військовослужбовцям окре­мих видів (родів) військ: Ви­со­ко­мо­ більних десантних військ, Сил спецоперацій, корабельному скла­ ду ВМС, артилерії, тан­кістам то­що. На військову службу за кон­ трактом приймаються громадяни України чоловічої та жіночої статі віком від 18 до 60 років. Строк проходження війсь­ ко­вої служби за контрактом для осіб рядового та сержантського складу складає 3 роки, для осіб офіцерського складу 5 років. Основними перевагами вій­сь­­кової служби за кон­т­ рактом є: – гарантія стабільного грошо­ вого забезпечення (оплати праці); – додаткові грошові виплати

– щорічна відпустка від 30 днів, тривалість якої зростає зі збільшенням вислуги, крім що­ місячного грошового забезпе­ чення при вибутті у відпустку ви­плачується допомога на оздо­ ровлення в такому ж розмірі; – додаткові відпустки (для

навчання, творчі, соціальні, інші згі­дно закону);

– безкоштовне харчування в обід (або компенсація), триразове харчування в добовому наряді; – інші соціальні гарантії, вста­­новлені законами; – служба зараховується до загального страхового стажу, ста­ жу державної служби. За додатковою інфо­р­ма­ цією звертатися за адресою: м. Буськ, вулиця Грушевсь­ кого, 1А, Буський районний війсь­ ковий комісаріат. Довідки – тел. 3-00-46 (при собі

мати паспорт, військовий квиток).

Професія прикордонника – складна, відповідальна, почесна та шанована українським суспільством.

Державна прикордонна слу­ж­ ба України запрошує громадян на військову службу за контрак­ том на посади рядового та сер­ жантського складу. Інформацію про Державну прикордонну службу України, за­ вдання, які на неї покладені, та повсякденну оперативно-службо­ ву діяльність можна отримати на інтернет-ресурсі: dpsu.gov.ua. Вимоги до кандидата на вій­ сь­кову службу за контрактом: призовний вік (18-40 років), освіта не нижча за повну середню, за станом здоров’я та професійнопсихологічними якостями – при­ датні до військової служби, має бажання проходити додаткову підготовку та приймати участь в про­веденні Антитерористичної опе­рації на сході України, готовий при­йняти на себе обов’язки та від­ повідальність охоронця державних рубежів. Держава гарантує війсь­ко­ вослужбовцям за контрактом: – достойне та своєчасне гро­ шове забезпечення (на даний час

курс за конкурсом для війсь­ко­ вослужбовців за контрактом; – визначений чинним зако­ нодавством соціальний пакет для військовослужбовця, пільги для них та членів їх сімей, в тому числі і як для учасників Анти­ терористичної операції; – безкоштовна кваліфікована медична допомога у відомчих лікувальних закладах. Зарахування проводиться в Західному регіоні (до Львівського,

– службові жилі приміщення, право на постійне житло при вислузі 20 років; – кар’єрне зростання, про­ ходження необхідної підготовки у відомчих навчальних центрах; – можливість вступу до На­ ціо­нальної академії Дер­жав­ної при­кордонної служби на перший

жавної прикордонної служби в інших регіонах України на посади: – інспектор прикордонної слу­жби – фельдшер (необхідна відповідна освіта); – молодший інспектор при­ кордонної служби – водій, трак­ торист (необхідне пос­відчення водія), зв’язківець, кухар (за ная­в­ ності відповідної освіти);

від 7000 до 8500 грн. з додатко­ вими виплатами під час прийнят­ тя участі в Антитерористичній опе­рації);

Мостиського, Чопського, Му­ка­ чів­ського, Чернівецького прикор­ донних загонах) та в органи Дер­

– молодший інспектор при­ кордонної служби – інструктор служ­бового собаки (передбачає

спеціальну підготовку, наявність собаки не є обов’язковою);

– молодший інспектор при­кор­ донної служби. За довідками звертатись до Окремого регіонального центру комплектування за адресою: м. Львів, вул. Личаківська, 74, тел. (032) 239-00-68, електронна адреса: orckdpsu@gmail.com «Прикордонник» – це не ли­ше представник держави на її кордонах, це шанс стати осо­ бистістю, від якої залежать мир і спокій в Україні!» Спо­ді­ваюсь на плідну співпрацю.

О. КУЗЬМУК,

начальник окремого регіо­нального центру комплектування (з місцем дислокації н.п. Львів), полковник


16 лютого 2017 року ЧИЯ ЗГУБА?

Хто загубив в’язку ключів біля входу в «Класік», зголосіться у редакцію газети «Воля народу».

Пропонуємо бісер, нитки, схеми для вишивання, швейну фурнітуру.

Прокат

весільні, вечірні, коктельні сукні. Вишиванки. Дитячі карнавальні костюми.

У суботу, 25 лютого, о 15.00 год. Красненська ЗОШ І-ІІІ ст. № 1 запрошує випускників усіх років та вчителів-пенсіонерів на свято-зустріч.

Пасажирські перевезення до Москви та Санкт-Петербурга. Доставка клієнтів щоденно з дому до місця призначення комфортабельними мікроавтобусами та автобусами, які оснащені wi-fi. Для поїздок бригад надаємо окремий мікроавтобус та діють спеціальні ціни.

Тел.: (096)0537007; (066)6343049. ОФІЦІЙНО

Про скликання XIV сесії Буської районної ради VІІ скликання Відповідно до п. 4, 9 ст.46, п. 6 ст. 55 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», ч. 2 Регламенту Буської районної ради:

1. Скликати XIV сесію Буської районної ради VІІ скликання 23 лютого 2017 року об 11 год. в приміщенні сесійної зали Буської районної ради. 2. На розгляд сесії винести такі питання порядку денного: 2.1. Про порядок денний XIV сесії Буської районної ради VII скликання. 2.2. Про Звернення до Прем’єр-міністра України, Голови Комітету Верховної Ради України з питань фінансової політики і банківської діяльності. 2.3. Про Звернення до Президента України, Голови Верховної Ради України, Прем’єрміністра України. 2.4. Про виконання районного бюджету Буського району за 2016рік. 2.5. Про внесення змін до показників районного бюджету Буського району на 2017 рік. 2.6. Про надання матеріальної допомоги малозабезпеченим громадянам. 2.7. Про затвердження Програми фінансової підтримки Центру надання адміністративних послуг Буської районної державної адміністрації на 2017 рік. 2.8. Про затвердження районної програми «Пільгове медичне забезпечення учасників АТО в 2017 році в Буському районі». 2.9. Про затвердження Програми «Охорона і збереження культурної спадщини Буського району на 2017-2020 роки». 2.10. Про затвердження Програми технічного і фінансового забезпечення Буської районної державної лікарні ветеринарної медицини на 2017 рік. 2.11. Про затвердження Програми енергозбереження для населення Буського району на 2017-2020 роки. 2.12. Про затвердження технічної документації з нормативної грошової оцінки земельної ділянки на території Андріївської сільської ради Буського району. 2.13. Про затвердження протоколу постійної комісії з питань комунальної власності, ЖКГ, будівництва та промисловості, роботи з засобами масової інформації. 2.14. Різне. 3.Контроль за виконанням цього розпорядження залишаю за собою. Богдан ГЛОВА, голова районної ради

ПОВІДОМЛЕННЯ про початок процедури розгляду та врахування пропозицій громадськості у проекті містобудівної документації

Відповідно до рішення сесії Заводської сільської ради від 9.11.2016р. №96 розпочато розроблення проекту детального плану території із зміни цільового призначення земельної ділянки та рекон­струкції магазин-бару під індивідуальний житловий будинок на вул. Шевченка, 80, с. Заводське Буського району Львівської області. Мета розроблення: зміна цільового призначення земельної ділянки та ре­ конструкції будівлі магазин-бару під індивідуальний житловий будинок в с. Заводське Бусько­го району Львівської області. Техніко-економічні показники: площа в межах детального плану орієнтовно – 0,0600га; площа земельної ділянки, пропонована для відведення – 0,0600га. Замовник містобудівної документації: виконком Заводської сільської ради. Розробник містобудівної документації: ТзОВ «Інститут геоінфор­мацій­ них систем» м. Львів. Детально ознайомитись із проектом можна шляхом особистого звернення у Заводську сільську раду за адресою: вул. Грушевського, 1, с. Заводське Буського району Львівської об­ласті, тел. 4-74-32. Прийом та розгляд зауважень і пропозицій за даним проектом проводитимуться Заводською сільською радою до 18.00 год. 27.02.2017р.

ОГОЛОШЕННЯ про намір передати в оренду об’єкт комунального майна, щодо якого надійшла заява 1. Орган управління: Буська міська рада. 2. Балансоутримувач: Буська міська рада, пл.900-річчя Буська,1, м.Буськ, ЄДРПОУ 26307575, тел. 2-11-94. 3. Дані про об’єкт, щодо якого надійшла заява про оренду. 3.1. Найменування: частина нежитлового приміщення адмінбудинку. 3.2. Місцезнаходження майна: м.Буськ, вул.Київська, 22. 3.3. Загальна площа: 39,0 м2. 3.4. Максимально можливий термін оренди: 2 роки 11 місяців 29 днів з можливістю подальшого продовження. 3.5. Мета використання: під офісні приміщення для добровільних громадських організацій людей з інвалідністю. Заяви про оренду зазначеного об’єкта приймаються протягом десяти календарних днів після опублікування оголошення за адресою: Буська міська рада, м.Буськ, пл.900-річчя Буська, 1, тел. 2-11-94. Заяви подаються особисто чи уповноваженою особою із зазначенням найменування та місцезнаходження об’єкта оренди. У разі надходження двох і більше заяв на об’єкт оренди орендодавець оголосить конкурс на право його оренди відповідно до вимог абз.3 частини четвертої ст.9 Закону України «Про оренду державного та комунального майна». ВВАЖАТИ НЕДІЙСНИМ Загублений договір дарування житлового будинку від 23.03.2009 р. за реєстровим номером 218, виданий на прізвище ДУМА ОЛЕКСАНД­ РА МИХАЙЛІВНА, вважати недійсним.

7

У газетний кіоск потрібен

продавець.

Тел.(096)4239740.

Пасажирські перевезення

Буськ - Москва 16 лютого Санкт-Петербург-Польща. Щоденна доставка клієнтів «від порога – до порога» зручним транспортом. Тел.: (050)8429253, (068)6711139. Росія +79260845200

Тел. (097)2584219. «Dress code», м.Буськ ПАСАЖИРСЬКІ ПЕРЕВЕЗЕННЯ БУСЬК – МОСКВА БУСЬК – САНКТ-ПЕТЕРБУРГ

ОГОЛОШЕННЯ...

Юридичні консультації.

Цивільні, земельні,сімейні, житлові, спадкові, поділ майна, кредитні спори.

Микола Васильович

м.Золочів, вул.Лермонтова,3

Тел.:(050)5698788, (093)3851102.

оператор на відділення (виписка накладних,

прийом-видача вантажу). м.Буськ. Чоловіки 20-40 років.

Тел. (067)6743806. ДП «Буське лісове господарство»

запрошує на роботу

екскаваторника на Е03322 І. Заробітна плата 4500 грн. м.Буськ, вул.Січових Стрільців,39.

Потрібен

трактористекскаваторник. Надаємо перевагу молодим спеціалістам, можна без досвіду роботи. Бережне ставлення до техніки. Оплата праці висока.

Тел. (097)5148583.

Складаємо печі, каміни, коптильні, сушки. Ціна договірна.

Тел. (097)7925021.

ЗНИЖКИ на роботу+матерiали

Ремонтнi послуги будь-якої складностi.

Перепланування, пiдвiснi стелi, гiпсокартон. Опалення, тепла пiдлога, водопровiд, каналiзацiя. Плитка, стяжка, штукатурка, шпаклiвка, сантехнiка, електрика. Балкони пiд ключ. Доставка матеріалiв.

Покрiвельнi роботи пiд ключ.

Мансарднi дахи. М’яка покрiвля, металева, бітумна, полiмерна, керамiчна черепиці. Облицювання, утеплення будинкiв, квартир. Сайдинг, фактурна штукатурка, короїд, термопанелi. Доставка матеріалiв.

Будiвництво:

будинки, прибудова, павiльйони, гаражi, навiси, альтанки. Банi, басейни. Ворота, паркани будь-якої складностi. Доставка матеріалiв. Тел.: (068)1455866, (095)5523950.

Запрошуємо на працю

викладача польської мови. Тел. (068)0774403.

ВВАЖАТИ НЕДІЙСНИМ Загублений державний акт на право власності на земельну ділянку в м.Буськ, вул. Південна, 5, пл. 0,08 га (серія ЯД 453236) від 07.08.2008 р.,№ 010844900142, виданий на прізвище ІВАНЦІВ ІГОР ІВАНОВИЧ, вважати недійсним.

ОФІЦІЙНО

ОГОЛОШЕННЯ про намір передати в оренду об’єкт комунального майна, щодо якого надійшла заява 1. Назва органу управління: Буська районна рада. 2. Балансоутримувач: Буська центральна районна лікарня, вул. Львівська, 77, м. Буськ, тел.(03264)2-11-61 ЄДРПОУ 01997633. 3. Дані про об’єкт, щодо якого надійшла заява про оренду. 3.1. Найменування: частина нежитлового приміщення амбулаторії. 3.2. Місцезнаходження майна: с. Задвір’я Буського району. 3.3. Загальна площа: 18,1 м2. 3.4. Вартість майна за незалежною оцінкою: 52 800 грн. без ПДВ. 3.5. Максимально можливий термін оренди: 2 роки 11 місяців 29 днів з можливістю подальшого продовження. 3.6. Мета використання: розміщення аптеки. Заяви про оренду зазначеного об’єкта приймаються протягом десяти календарних днів після опублікування оголошення за адресою: 80500, м. Буськ, вул. Львівська, 2, Буська районна рада. Довідки – телефоном (03264) 3-05-92. Заяви подаються особисто чи уповноваженою особою із зазначенням найменування та місцезнаходження об’єкта оренди. У разі надходження двох і більше заяв на об’єкт оренди орендодавець оголосить конкурс на право його оренди відповідно до вимог абз. 3 частини четвертої ст. 9 Закону України «Про оренду державного та комунального майна». Працівники Буської ЗОШ І-ІІІ ст. №2 висловлюють щирі співчуття колезі ГРИЦАЙ ЛЮБІ ІЛЛІВНІ з приводу непоправної втрати – смерті БАТЬКА. Батьки та учні 4-А класу Буської ЗОШ І-ІІІ ст. №2 висловлюють глибокі співчуття класному керівнику КНЕХТ КАТЕРИНІ ІВАНІВНІ з приводу непоправної втрати – смерті МАТЕРІ. Працівники Буської ЗОШ І-ІІІ ст. №2 висловлюють щирі співчуття вчителю початкових класів КНЕХТ КАТЕРИНІ ІВАНІВНІ з приводу непоправної втрати – смерті МАТЕРІ. Колектив працівників ДП «Буський лісгосп» сумує з приводу непоправної втрати – передчасної смерті майстра лісу Куткірського лісництва КРИШТАЛЯ БОРИСА СТАНІСЛАВОВИЧА та висловлює щире співчуття родині покійного. Педагогічний колектив НВК «Соколянська ЗОШ І-ІІ ст.-ДНЗ» висловлює щире співчуття заступнику директора школи з НВР КОШАРЕЦЬКІЙ ОКСАНІ ЗІНОВІЇВНІ з приводу тяжкої втрати – смерті рідного брата СЕМЕНІВА ЯРОСЛАВА ЗІНОВІЙОВИЧА та розділяють горе родини покійного.

ВОЛОССЯ АДРЕСА: навпроти автостанції ПЕРУКАРНЯ «ЛІЛІЯ»

Потрібні охоронці (чоловіки і жінки).

Тел.: (067)5416258, (095)2304181, (067)5416224. Зарплата від 3500 грн.

КУПЛЮ

худобу (коні, корови, молодняк, телята). Тел.: (095)6096945, (098)0843711. дрібну картоплю. Тел. (098)4490387.

ЗДАМ В ОРЕНДУ

приміщення 57 м2 в м.Буськ, вул.Петрушевича, 3 а.Тел. (067)8960697.

ПРОДАЮТЬСЯ земельна ділянка 0,8 га у Буську. Тел. (067)9224033. 1-кімнатна квартира заг. пл. 25 кв.м в м.Буськ на вул. Львівська. Тел. (098)7550303. 1-кімнатна квартира в Буську пл. 35,2 м2. Тел. (095)0941806. 2-кімнатна квартира в м.Буськ (пл. 46м2). Тел. (067)2437160. 2-кімн. кв-ра (50 кв.м). м.Буськ. Тел. (098)6165632, Василь. 3-кімнатна квартира в м.Буськ. Тел. (067)2663155. 4-кімнатна квартира з ремонтом в м. Буськ. Тел. (096)4885966. будинок в м.Буськ на вул. Шкільна,13. Тел. (098)4829668. будинок в смт.Красне. Тел.(067)9996988. будинок в с. Топорів. Тел. (096)5373140. терміново! Будинок в с.Вербляни. Ціна договірна. Тел. (068)1153791. житловий будинок у с.Сторонибаби. Тел. (067)8499959. 2-корпусний плуг (кінний – польський); кобила 10 років. Тел.: (096)1429418, (096)9615527. плуг 3-корпусний. Тел. (096)2852326. велика картопля. Тел. (098)5538222. кролики; швейна машинка; січкарня. Тел. (068)0505794. дійна корова. Тел. (068)7121541. робочі коні з возом. Тел. (067)8577858. кобила робоча (8 років). Тел. (068)0359885. добра племінна корова і теличка на дорощення. Тел. (098)4531020. сіно; трактори, пшениця. Тел. (097)2237852. пшениця. Тел.: (096)7810384, 2-34-18. сіно.Тел. (097)2237783.


8

СПОРТИВНА СТОРІНКА

16 лютого 2017 року

Наші легкоатлети – переможці Кубка України 11 лютого у Києві завершився Кубок України з легкої атлетики у приміщенні, участь у якому взяли 310 спортсменів з усієї України. Наші земляки, які представляли Львівщину, вибороли низку призових місць (на знімках).

Щиросердечно вітаємо з ювілейним днем народження ЧУЧМАН ГАЛИНУ РОМАНІВНУ з м.Буськ.

У день Вашого народження сердечно вітаємо і засилаємо теплі віншування: хай щастя і радість панують в родині, а сонце всміхається в кожній хвилині. Хай обминають Вас болі й тривоги і стелиться довга життєва дорога. Хай гарно працюється, добре живеться, все вміється, множиться і ведеться. Чистого неба, радості в хаті, щоб Ви були завжди здорові й багаті. Хай квітне калина для Вас у лузі і будуть завжди поруч Ваші вірні друзі. Хай Ісус Христос Вас береже, Ангел-хоронитель за руку веде, Пречиста Діва свою ласку зсилає, а ангельський хор «Многа літ» співає!

З любов’ю та повагою мама Марія, чоловік Василь, діти Надія з сім’єю, Володя, Марія, Роман, сестри Ольга, Наталя з сім’ями, племінниці Катерина та Ірина. 23 лютого святкуватиме 60-річчя від дня народження КУЗНЯК МАРІЯ СТАНІСЛАВІВНА з с.Куткір. Пропливає долі неспокійна річка, а за нею линуть рокижуравлі. Ось і загорілась ювілейна свічка на Твоєму святковому столі. Не сумуй, що літа минають, ще до століття довгий вік, із ювілей ми Тебе вітаєм, хай буде радісним кожен наступний рік. Нехай життя здається добрим дивом і плідні будуть справи і шляхи. Нехай живеться легко та щасливо, благословенна будь і Богом, і людьми.

Перше місце вибороли Роман Рости- (тренери Михайло Гаєвський, Віталій і Олькус (тренери Михайло Гаєвський, Віталій і га Тарнакіни). Третє місце посів Костянтин Ольга Тарнакіни), показавши час 5:31.10 Коляда (тренери Михайло Гаєвський, Віта­ хв. на дистанції 2000 м з перешкодами, лій та Ольга Тарнакіни), який показав час та Орися Де­м’янюк (Мочульська) (тренери Володимир Єретик, Віталій і Ольга 5:46.91 на дистанції 2000 м з перешкодами. З 30 січня по 2 лютого у Запоріжжі Тарнакіни), яка з часом 2:10.0 хв. краще за всіх подолала дистанцію довжиною проходив юнацький Чемпіонат України 800 м. Друге місце з часом 8:58.44 хв. на з легкої атлетики. Чемпіоном України в дистанції 3000 м здобув Назарій Чапля естафетному бігу 100+200+300+400м.

став Віталій Глушко (тренери Володимир Єретик, Ірина Ліщинська). 14-15 лютого у Сумах відбувся Чем­ піонат України серед юніорів. Бронзову медаль у спортивній ходьбі на 5 тисяч м виборов Ілля Білик з результатом 22 хв. 53 сек. (тренери Володимир Єретик, Ірина Ліщинська).

Ірина ГАЄВСЬКА

«З призовими місцями! Осу!» Про досягнення молодих спортсменів Буського району писати завжди приємно та легко. Спортивне життя саме серед молоді вирує та набирає щоразу нових обертів. Дівчатка-футболістки, які перемагають в обласних змагах; юні боксери, які ефектно нокаутують суперників з інших районів; легкоатлети, яких знає вся Україна, та наші каратисти на змагах європейського рівня створюють позитивну промоцію Буському району і державі загалом.Ось і цього разу надбужанські спортовці для Клубної збірної України з кіокушинкай карате вибороли призові місця.

З повагою колишні подруги по роботі Софія і Олександра.

Колектив працівників Буської дитячої музичної школи щиросердечно вітає з 70-річним ювілеєм колишню працівницю ЖОВТАНЕЦЬКУ ПАРАСКЕВІЮ СТЕПАНІВНУ.

У цей святковий зимовий день, коли настав Ваш ювілей, від всього серця щиро Вас вітаєм, здоров’я міцного Вам бажаєм. Нехай душа у Вас ніколи не старіє, на білій скатертині будуть хліб і сіль, своїм теплом Вас завжди сонце гріє, слова подяки линуть звідусіль. Смійтеся більше і менше сумуйте, щораз багатійте, ще краще газдуйте. Хай руки ніколи спочинку не знають, хай легко, мов крила, внучат пригортають. Здоров’я міцного Вам зичимо щиро, ласки – від Бога, від людей – добра на многії і благії літа.

Від усієї душі і серця вітаємо з ювілеєм коханого чоловіка і люблячого батька КРЮКОВА ТАРАСА ВОЛОДИМИРОВИЧА.

Хай щастя та мир зігрівають оселю і грає здоров’я, як добре вино. Будь завжди щасливий і веселий, життя бережи, бо єдине воно. Нехай Тобі завжди всміхається доля, несуть тільки радість з собою роки, хай щастя й здоров’я не зрадять ніколи, збудуться мрії, бажання, думки. Щоб проліском ніжним життя Твоє квітло, весною буяла душі доброта. Любові, добра Тобі, чистого неба, поваги, пошани й людського тепла.

З любов’ю і повагою дружина Руслана, син Захарко, дочки Наталя і Христина з чоловіком Романом.

Вітаємо з 50-річчям дорогого сина, брата, зятя та швагра КРЮКОВА ТАРАСА ВОЛОДИМИРОВИЧА.

Сьогодні ювілейну стоптано стежину, та спокою нема для Твоїх ніг, бо пройдено життя лише частину – попереду багато ще доріг. Бажаємо Тобі століття ще прожити, здоров’я доброго на всю ту сотню літ і внуків всіх ще одружити, й благословити правнуків у світ.

З любов’ю і повагою батьки Ганна, Марія та Михайло, сестра Іра з родиною, родини з Куткора, Острова, Русилова та Андріївки.

Колектив ПП Крюков щиро вітає з ювілейним днем народження свого керівника КРЮКОВА ТАРАСА ВОЛОДИМИРОВИЧА і зичить йому всіх земних благ.

11 лютого у польському місті Ряшів (Жешув) відбувся Міжна­родний турнір з кіокушинкай карате «KARPATHIA KARATE CUP». Участь у змагах взяли понад 500 спортсменів із 11 країн світу, серед яких і наші земляки. Україну на турнірі предста­вили 55 спортсменів, 12 із них – вихованці сенсея Ві­талія Крюкова (на знімку другий справа). Шість при­зових місць для збірної України вибороли саме каратисти Бущини: Максим Кожушко (м.Буськ) і Анна Кравчук (смт.Красне) – І місце, Роман Холява (м.Буськ) – ІІ місце, Віталій Бондар (м.Буськ), Дмитро Хом’як (м.Буськ) та Ігор Никифорук (м.Буськ) – ІІІ місце. «Вітаємо збірну ЛОФКК, тренерів і батьків зі здобутими 11 призовими місцями! Осу!», – так привітав переможців і

призерів молодий надбужанський наставник і тренер з кіо­ кушинкай карате Василь Дяків (на знімку другий зліва), до нього приєднуємося і ми. У ці ж дні, 11-12 лютого, у місті Миколаєві відбулась ще одна важлива спортивна подія – Чемпіонат України серед юніорів, який був відбірковим до Чемпіонату Європи. І на цих змагах двоє спортсменів-каратистів із Буського району Роман Спондарик та Артем Чемерис вибороли друге місце – це стало для них перепусткою до Чемпіонату Європи. Вже сьогодні хлопці активно готуються до цих престижних змагів.

Євген ЯРЕМА

Народні прикмети: довіряй, але перевіряй

Ясна і тиха погода в цей день віщує добрий урожай поля і роїння бджіл. Відлига – жди пізньої весни і бережи пашу та хліб, бо в поле виїдеш нескоро. День Стрітення теплий і сонячний, то і весна тепла. Якщо на Стрітення дорогу перемітає – весна буде пізньою і холодною. Якщо в цей день сніг – весною буде до­ щик, тобто весна буде затяжною і дощо­вою. На Стрітення із стріх капає – бути

затяжній весні, якщо тепло, а зі стріх не капає – весна буде рання, суха. Цього дня відлига – на ранню й теплу весну, сніг – на дощову, тривалу, а коли хуга – весна буде пізня й холодна. Якщо в цей день не видно сонечка – чекай суворих морозів. Якщо на Стрітення холодно, то вже скоро весна. Як капає зі стріх, то буде так капати з очей (ще повернуться морози).

ПОГОДА У БУСЬКОМУ РАЙОНІ

Четвер,

П’ятниця,

Субота, Неділя, Понеділок, Вівторок, Середа, CMYK

16 лютого 17 лютого 18 лютого 19 лютого 20 лютого 21 лютого 22 лютого

ясно ясно хмарно ясно ясно дощ дощ

Вдень

+2 +5 +3 +4 +4 +4 +7

Вночі

-4 -3 +1 -3 -4 +2 +6

На дахах довгі бурульки – стільки ще випаде снігу. Якщо сонце визирає з-поза хмар, то весна не забариться, а якщо цього дня не видно сонця, то 24 лютого вдарять морози. Якщо 15 лютого випав сніг – на дощову й холодну весну. Як на Громницю з дахів тече, то довгою буде зима. Як на Громницю день ясний, то буде льон прекрасний.

Нехай цвітуть під небом синьооким ще довго-довго дні й літа. А тиха радість, чиста і висока, щоденно хай до хати заверта. Бажаємо здоров’я, сонця у зеніті, любові, доброти і щастя повен дім. Нехай у серці розкошує літо і соняхом квітує золотим. Хай постійний успіх, радість і достаток сипляться до Вас, немов вишневий цвіт, хай життєвий досвід творить з буднів свята, а Господь дарує довгих-довгих літ.

Відкритий чемпіонат Буського району з футзалу, перша ліга, сьомий тур: ФК «Полтва» – «Буг» Буськ 9:7, «Сокіл-2» Андріївка – ФК «Топорів» 6:1, «Сокіл-1» Андріївка – «Ураган» Павлів 5:3, «Мебус-2» Сторонибаби – ФК «Вербляни» 4:5, «Мебус-1» Сторонибаби – «Стандарт» Заводське 11:4; друга ліга, восьмий тур: ФК «Балучин» – ФК «Безброди» 4:14, ФК «Топорів-2» – «Явір» Яблунівка 4:4, «УНМ Красне» – ФК «Полтва-2» 3:1, ФК «Задвір’я-1» – ФК «Боложинів» 5:6, ФК «Задвір’я-2» – «Стандарт» Побужани 3:12, «Сокіл» Соколя – ФК «Олесько» 3:8; ветерани, другий тур: Сторонибаби-1 – Сторонибаби-2 14:8, Полтва – Красне 6:10. Турнір пам’яті Ернеста Юста: ФК «Топорів» – ФК «Опір-17» 11 : 0, «Сокіл» (Андріївка) – «Сокіл» (Борщовичі) 1:6.

Редактор Думки авторів публікації не Видруковано у ВД ТзОВ Микола ІВАНЦІВ обов’яз­ко­во відображають «Молода Галичина» Адреса редакції: часопис Буського району 80500, м.Буськ, м-н Незалежності,17 точку зору редакції. Львівської області Друк офсетний. Засновники: Буська районна рада, редактор – 2-17-37 Відповідальність: за достовір­ кореспонденти – 2-16-73 Умовний друкований аркуш – 2,5. Буська районна державна адміністрація, бухгалтер – 2-15-79 ність рекламних оголошень несе трудовий колектив редакції Буської прийом реклами – 3-03-64 Передплатний індекс 62300 рекламо­давець; ра­­йонної газети «Воля народу». Факс (03264)2-17-37. Рекомендована Видавець: редакція Буської ра­йон­ної Р/р №2600501120692, за доставку – Львівська дирекція газети «Воля народу». ПАТ «Кредобанк» м.Буськ роздрібна ціна – 3,25 грн. УДППЗ «Укрпошта»: МФО 325365, Реєстраційне свідоцтво Наклад 2710. (032)238-82-73. ЄДРПОУ 02474021 ЛВ №408 від 15.07.1998р.

Volya narodu #7 2017 16 feb  

VOLYA NARODU #7 2017 16-FEB

Read more
Read more
Similar to
Popular now
Just for you