Page 1

Часопис Буського району

E-mail: volya_narodu@ukr.net

29 листопада 2018 року

четвер

№ 48 (2442)

Такий незрозумілий цей стан... У понеділок ввечері Верховна Рада 276 голосами прийняла Закон про запровадження воєнного стану у 10 областях України. Цьому передувала майже 6-годинна перепалка, яка часом перетворювала зал парламенту у справжнісінький цирк, де сторони сумлінно відігравали написані заздалегідь «комедійні» ролі.

Всі при цьому залишились задоволені: одні, що не дали П.Порошенку поставити під сумнів майбутні президентські вибори (і це було для них головне, а не доля країни), інші, що підтримали П.Порошенка, який нарешті став ініціатором запровадження воєнного стану, що до цього часу заперечував. У підсумку, деякі експерти констатували, що вкотре в Україні перемогла демократія, бо депутати, прийнявши компромісний «обрізаний» варіант президентського проекту, підтвердили життєздатність українського парламентаризму і нібито не дозволили Порошенку зірвати вибори. А хто ж програв від усього цього? Скоріше Україна і її народ, який вкотре побачив усю недолугість існуючої влади, яка використовує людські біди (бо ж по-

страждали молоді хлопці, троє важкопоранених, їх уже судять) для власного піару.

Хоча після цих подій політтехнологи обох сторін очікуваних дивідендів не отримають – електорат на таке «шоу» вже не клює, бо розуміє – йде боротьба за доступ до бюджету, тобто за владу.

«Воїни миру»

У понеділок, 3 грудня, об 11.00 год в актовій залі Буської гімназії ім. Є. Петрушевича відділ освіти презентуватиме видану спільно з районним інформаційно-методичним центром книгу спогадів бущан – учасників війни на сході «Воїни миру».

Свята мужніх

6 грудня о 14.00 год у актовій залі Буської дитячої музичної школи за участю діючих та демобілізованих військовослужбовців, волонтерів, представників громадськості та старшокласників відзначатимуть Міжнародний день волонтера і День Збройних Сил України. Напередодні, 5 грудня, представники Бущини відвідають з мистецькою програмою та подарунками військовослужбовців у Львівському госпіталі.

Вони вірять у себе

З нагоди Всесвітнього дня людей з інвалідністю у неділю, 25 листопада, відбувся традиційний щорічний мистецький фестиваль «Повір у себе», організатором якого стала Асоціація інвалідів Бущини. Представники влади, які завітали на захід, запевнили, що й надалі допомагатимуть та всіляко підтримуватимуть організацію, подякували за працю керівнику надбужанської спільноти людей з особливими потребами Софії Климус, висловили захоплення спортивними досягненнями чемпіонів паралімпійських ігор Антона Дацка та Віктора Дідуха і вручили подяки найактивнішим членам Асоціації.

CMYK

реклама

Свою чергову маленьку перемогу здобув Путін – вона йому потрібна час від часу, аби залишатись героєм для свого народу: вкотре довів, що Азовське море – його внутрішня територія, і українцям туди – зась. Європа і ООН вкотре висловили стурбованість, при цьому німецький міністр попросив, аби Україна надала докази агресії. І декілька слів про сам закон про воєнний стан, який таким не є. Бо по своїй суті воєнний стан передбачає досить великий перелік конституційних обмежень (близько 20). Президент Порошенко пішов на суттєві поступки, запевнивши, що не буде поки що вводити обмежувальні заходи. Тоді запитання: для чого вводити закон про воєнний стан? Бо того, заради чого він вводиться, у самому законі немає. Навіщо тоді город городити? Це вже інше питання, бо не все так просто у нашому стані: з часом чекатимемо на наступні сюрпризи – боротьба за владу лише загострюється. Аби лишень країну не програли.

Микола ІВАНЦІВ (Продовження теми на 2 стор.)


2

акценти

29 листопада 2018 року

Що таке воєнний стан ?

Що трапилось на Азові?

Зранку 25 листопада три українські військові кораблі направлялися з Одеси до Маріуполя. Їхнє попередження про перетин Керченської протоки російські прикордонники начебто не отримали. Росіяни розцінили це як перетин кордону. Кораблі ВМС РФ спробували заблокувати українців, один з кораблів протаранили. Ввечері стало відомо про затримання ФСБ трьох українських кораблів. Затримування супроводжувалося вогнем. Поранені шестеро українців, двоє з них – у важкому стані. Президент призначив засідання воєнного кабінету та РНБО. Головне питання екстреного засідання – можливість введення воєнного стану. За його підсумками Порошенко запропонував Верховній Раді протягом двох днів ухвалити рішення про введення воєнного стану. Наступного дня з’явився текст указу, згідно з яким воєнний стан мав бути введений строком на 60 днів. Однак після розгляду в парламенті, строк дії скоротили до 30 днів, і воєнний стан триватиме з 14 години 26 листопада до 26 грудня і поширюватиметься на 10 областей.

Що в указі президента?

Насправді, президент видав одразу два укази, одним з яких вводиться в дію рішення РНБО, що містить 12 пунктів, більшість з яких стосуються підготовки до введення воєнного стану (один пункт

вказаний як таємний).

Другим указом, який схвалила Вер­ ховна Рада, має бути забезпечено фінан­ сування та постачання Збройних сил та іншим військовим формуванням в особливий період. Також має бути приведена у повну готовність система цивільного захисту, утворені ради оборони та забезпечення сприяння військовому командуванню у запровадженні та здійсненні заходів правового режиму воєнного стану. Окремим пунктом цього указу пропонувалось тимчасово обмежити ряд конституційних прав і свобод громадян, передбачених Конституцією України, однак президент Порошенко публічно заявив, що обмеження конституційних прав громадян буде застосовано лише у випадку повномасштабної російської інтервенції.

на 10 областей: Одеську, Миколаївську, Херсонську, Запорізьку, Луганську, До­ нецьку, Сумську, Харківську, Черні­гівську та Вінницьку. До переліку ввійшли області, які розташовані вздовж російського кордону, на узбережжі Чорного та Азовського морів, а також біля Придністров'я.

Що таке воєнний стан?

Це особливий правовий режим, що вводиться в Україні або в окремих її місцевостях у випадках збройної агресії проти України, нападу на неї, а також якщо існує небезпека для незалежності та територіальної цілісності держави. Правовою основою введення воєнного стану є Конституція України, закон України «Про правовий режим воєнного стану», а також указ президента.

Хто керує у цей час?

Згідно із законом, керівництво державою переходить до військового командування, яке разом з органами виконавчої влади, військовими адміністраціями та органами місцевого самоврядування мають запроваджувати та здійснювати заходи правового режиму.

Що таке «військові адміністрації»?

Це тимчасові державні органи, які можуть бути утворені на територіях, де про­голошено воєнний стан. Рішення про доцільність їхнього створення прий­ мається президентом України за поданням обласних державних адміністрацій або військового командування. Адміністрації утворюються в одному чи декількох населених пунктах. Військову адміністрацію населеного пункту очолює начальник, який призначається та звільняється президентом України за пропозицією Генерального штабу.

Чи потрібно йти у військкомат?

Закон про мобілізацію говорить, що громадяни зобов’язані з’являтися за викликом до військових комісаріатів для постановки на військовий облік та визначення призначення на воєнний час. Проте це не означає миттєвої мобілізації. Під час засідання РНБО президент заявив, що «рішення (про введення воєнного стану) не передбачає негайної мобілізації; але буде проведена відповідна робота з Де діятиме воєнний стан? Воєнний стан розповсюджується резервом першої черги».

Втім, навіть якщо військкомати ціле­ спрямовано не шукатимуть військо­во­зо­ бов’язаних, громадянам, які перебувають на обліку, змінювати місце проживання буде досить проблематично. Без дозволу військового комісара це заборонено.

Чи відбудуться вибори?

Чи обмежуються якісь права?

Так. Умови воєнного стану передбачають повну заборону проведення страйків, масових зібрань та акцій. Тобто, наприклад, під заборону потраплять ці ж акції «євробляхерів». Або можливі протести проти підвищення ціни на газ. Військове командування під час воєнного стану має право запроваджувати комендантську годину, встановлювати особливий режим в’їзду і виїзду в населені пункти, обмежувати свободу пересування громадян, а також рух транспортних засобів. Нова військова влада отримає право перевіряти документи, а в разі потреби проводити огляд речей, транспорту, багажу та вантажів, службових приміщень і житла громадян. Запрацює також право на заборону діяльності політичних партій та громадських організацій, якщо вони становлять ризик для суверенітету та національної безпеки України. У той же час у законі передбачено цілий список прав, обмеження яких забороняється. Зокрема, це заборона тортур, покарання, принизливого поводження. У громадян залишається право на справедливий суд та правову допомогу.

«Трудова повинність»

У разі запровадження воєнного стану військове командування та інші органи влади отримують право оголосити трудову повинність та залучати громадян до суспільно корисних робіт.

Нещодавно у редакції «Волі народу» пролунав телефонний дзвінок: мешканці Красного наполегливо просили вияснити, скільки ж вони мають платити за проїзд до Буська: мовляв, одні водії беруть 7 гривень, інші вимагають 8. Тож скільки насправді вартує дорога до Красного? З цим запитанням ми звернулися до директора Буської автостанції Петра БЕРБЕКИ:

ронибабського повороту залишається 7 гривень). Наразі ми їх ще не вводимо. Але

зазначу, що Львівське АТП-14631 з 20 листопада знову підняло тарифи (в зв’язку з

подорожчанням пального).

– Скільки маршруток Сам­ бірського АТП-14608 курсує щод­ня до Красного? – Їх є три, і одна з них везе пасажирів до Андріївки. – Які категорії пільговиків ма­ ють безкоштовний проїзд у вашому транспорті? – Таких категорій є 9: учас­ники бойових дій, бійці-добровольці АТО, родичі Ге­роїв Небесної Сотні; інваліди

військової служби та члени загиблих військовослужбовців; інваліди війни І, ІІ та ІІІ груп; інваліди І та ІІ груп загального захворювання; діти-інваліди; особи, які постраждали через аварію на ЧАЕС І та ІІ категорій; реабілітовані особи, репресовані, жертви політичних репресій, ветерани військової служби та МВС, їх вдови; діти з багатодітних сімей. У нас є домовленість з районною адміністрацією, що за ці категорії пільговиків район повертає нам кошти. Пенсіонерам ми також зробили знижку, – вони оплачують лише половину вартості, хоча за них нам і не додають грошей. – Тепер щодо вартості проїзду однієї зупинки, зокрема, до лікарні. Одні водії беруть, як і раніше, 3 гривні, інші вимагають платити 5. – У нас немає мінімального тарифу на одну зупинку, його можуть встановлювати власники маршруток, які їздять по місту. По району ж курсують приміські або міжміські автобуси. Мінімальна вартість проїзду, до прикладу, до першого населеного пункту Кізлова – 6 гривень. Але відстань до лікарні набагато менша, ніж до Кізлова. Тому все залежить від водіїв, вони самі встановлюють тариф на одну зупинку.

«Конфіскація майна»

У разі необхідності – закон справді дозволяє примусово відчужувати майно, що перебуває в приватній або комунальній власності, вилучати майно державних підприємств, державних господарських об’єднань для потреб держави.

роз’яснювальної роботи серед військових і цивільного населення. Крім того, існує ризик заборони роботи особистих та колективних радіостанцій, передачі інформації через комп’ютерні мережі. У разі порушення вимог режи­му воєн­ного стану в громадян чи орга­ніза­ цій можуть вилучити теле- та радіо­об­ ладнання, відео- та аудіо­апа­ратуру, ком­ п’ютери або будь-які інші засоби зв’язку.

Вибори під час воєнного стану не проводяться. Це стосується виборів президента, виборів до Верховної Ради, до Верховної Ради АР Крим та до органів За яких умов можуть місцевого самоврядування. Також забо­ скасувати воєнний стан? роняється проводити будь-які рефе- Чи обмежується діяльність ЗМІ? Воєнний стан скасовується або рендуми. Зміна Конституції України та Так. Воєнний стан передбачає, що після закінчення строку, на який його Конституції АР Криму також заборонені. командування зможе контролюва­ти було введено, або окремим указом преОднак після голосування за введення підприємства зв’язку, телерадіо­організації зидента про скасування воєнного стану. воєнного стану, Верховна Рада проголосу- та видавництва з метою про­ведення За матеріалами УП вала за проведення виборів президента 31 березня 2019 року.

Якщо забагато по 8, то тепер буде по 10

– За існуючими документами, нині пасажири мали б платити 9 гривень, але наші водії беруть 8 (зупинка на залізничному вокзалі, відстань з Буська – 5,8 км). Ті, що виходять на першій зупинці на Сторонибаби, за проїзд платять 7 гривень. Наголошу, що вартість проїзду встановлює підприємство, а не водій, він лише надає послуги. (І не РДА. – ред.) Проте за новими тарифами, які ми отримали нещодавно, пасажири за проїзд до Красного мають платити 10 грн. (до Сто-

Це передбачає виконання робіт оборонного характеру, а також у ліквідації надзвичайних ситуацій техногенного, природного та воєнного характеру, а також їхніх наслідків.

– І декілька слів про облашту­ вання території. – Минулого четверга порівняли територію авто­станції. З Красного при­ везли 2 тонни щебеню.

(До слова, як раніше повідомляв начальник Самбірського АТП-14608 Іван Романяк, у Буську на автостанції вже з весни цього року мало розпочатись грандіозне будівництво нової автостанції. Рік закінчується, а роботи й не розпочинались. Керівництво посилається на те, що потрібно встановити нову підстанцію (яку згодом передадуть на баланс РЕМу). І, як вияснилось, перешкода не в тому, що за силову подачу електроенергії до автостанції заплатять півтора мільйона гривень, а що складно знайти охочих взятись за таку роботу. І.Романяк знову «годує» нас обіцянками і цього разу. До кінця 2020 року, за його словами, у Буську буде автостанція, а роботи нібито розпочнуть в наступному). Лариса ГАРАСИМІВ

Редактор, відповідальний за випуск газети Микола «Воля народу» – часопис ІВАНЦІВ, тел. 2-17-37, кореспонденти – 2-16-73, Буського району Львівської області бухгалтер – 2-15-79, прийом реклами – 3-03-64. 80500, м.Буськ, м-н Незалежності,17 Засновник і видавець: ПП «Медіа-центр «Над Бугом». Р/р №26002011019720, ПАТ «Кредобанк» м.Буськ, МФО 325365, ЄДРПОУ 02474021. Картковий Реєстраційне свідоцтво ЛВ №1249/503-р від 21.07.2017р. рахунок 5169 3305 0677 5888 у «ПриватБанку» Виходить щочетверга.

Про скликання XXIX сесії Буської районної ради VІІ скликання Відповідно до п. 4, 9 ст.46, п. 6 ст. 55 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», ч. 2 Регламенту Буської районної ради:

1. Скликати XXIX сесію Буської районної ради VІІ скликання 5 грудня 2018 року об 11 годині в приміщенні сесійної зали Буської районної ради. 2. На розгляд сесії винести такі питання порядку денного: 2.1. Про порядок денний XXIX сесії Буської районної ради сьомого скликання. 2.2. Звіт голови Буської районної ради. 2.3. Про внесення змін до показників районного бюджету Буського району на 2018 рік. 2.4. Про надання матеріальної допомоги малозабезпеченим громадянам. 2.5. Про внесення змін до Програми технічного і фінансового забезпечення, удосконалення та розвитку системи централізованого оповіщення і зв’язку Буського району на 2018/2019 роки. 2.6. Про затвердження Програми підтримки Буської районної державної лікарні ветеринарної медицини на 2019 рік. 2.7. Про затвердження Програми надання пільг з оплати проїзду усіма видами транспорту загального користування на приміських та міжміських маршрутах у Буському районі Львівської області на 2019 рік. 2.8. Про впровадження заходів з енергозбереження та енерго­ефективності в бюджетних закладах району. 2.9. Про затвердження Положення про порядок встановлення, обліку та демонтажу пам’ятних знаків, пам’ятників, меморіальних об’єктів та анотаційних дощок на території Буського району. 2.10. Про затвердження Положення про проведення конкурсу на посади педагогічних працівників комунальної установи «Інклюзивно-ресурсний центр» Буської районної ради. 2.11. Про надання згоди на передачу в оренду нерухомого майна, що є спільною власністю територіальних громад Буського району та знаходиться на балансі відділу освіти Буської райдержадміністрації. 2.12. Про затвердження технічної документації з нормативної грошової оцінки земельних ділянок на території місцевих рад Буського району. 2.13. Про Звернення до керуючого Львівською єпархією УПЦ (МП). 2.14. Про Звернення до Прем’єр-міністра України щодо регулювання тарифів на пасажирські перевезення 2.15. Різне. 3. Контроль за виконанням цього розпорядження залишаю за собою. Богдан ГЛОВА, голова ради.

Думки авторів публікації не обов’яз­ко­во відображають точку зору Набір і верстка ПП «Медіа-центр «Над Бугом». редакції. Відповідальність за достовір­ність фактів, цитат, власних назв та Видруковано у ВД ТзОВ «Молода Галичина». Друк офсетний. Умовних друкованих інших відомостей несуть автори публікацій, а реклами та приватних огоаркушів – 3. лошень – рекламо­давці. Редакція залишає за собою право редагувати та Передплатний індекс 62300. скорочувати надіслані матеріали. Рукописи не повертаються і не рецензуРекомендована роздрібна ціна – 5 грн. ються. У разі передруку посилання на «Волю народу» обов'язкове. Наклад 2537.

Матеріали про роботу Буських районних адміністрації, ради, а також депутатів друкуються на підставі договорів про висвітлення їхньої діяльності


Прогноз погоди на 29.11-5.12.2018 року

ГОРОСКОП НА 3-9.12.2018 РОКУ ОВЕН (21.03-20.04). Бажано не квапити подiї. Придiлiть достатньо часу вирiшенню старих проблем. У середу можлива цiкава дiлова зустрiч, яка багато чого змiнить. У п’ятницю керівництво прискiпуватиметься до вас через дрiбницi, але це швидко пройде. Саме час спланувати зимовi канiкули. Обов’язково вирушайте за мiсто хоча б на пару днiв. ТЕЛЕЦЬ (21.04-21.05). Варто хоча б кiлька вечорiв присвятити сiм’ї або друзям. Ваш авторитет помiтно змiцниться, що створить основу для позитивних змiн у службовому або суспiльному становищi. Цей тиждень обiцяє бути плiдним i щедрим на приємнi сюрпризи. Зараз вам прощаються будь-якi шаленi вчинки. БЛИЗНЮКИ (22.05-21.06). Бiльше впевненостi у власних силах. На вас чекає бурхливе особисте життя i цiкава творча дiяльнiсть. Доведеться працювати, не покладаючи рук. У четвер обговорiть з друзями виниклу проблему, вони допоможуть вам мудрою порадою або рiшучими дiями. В п’ятницю Фортуна усмiхнеться вам. РАК (22.06-22.07). Стосунки з колегами залежатимуть вiд вашої поведiнки, активностi i здатностi проявити iнiцiативу. Будьте обачнi в першiй половинi тижня, оскiльки в цей час можливi несподiванi конфлiкти. В середу вас чекають приємнi новини. У четвер можливий як рiзкий пiдйом, так i спад дiлової активностi. ЛЕВ (23.07-23.08). Щоменше амбiцiй у кар’єрному питаннi ви проявите, то успiшнiшими будуть досягнення при мiнiмальнiй витратi сил i нервiв. У четвер вам доведеться попрацювати, але результат окупить витраченi сили. В недiлю не рекомендується займатися справами, якi вимагають великої вiдповiдальностi. Цього дня краще просто вiдпочити в колi сiм’ї. ДIВА (24.08-23.09). Не варто намагатися форсувати подiї. Просто не звертайте уваги на проблеми. З’явиться можливiсть подорожувати i збагатити себе новими враженнями. У понедiлок ви здатнi опинитися зовсiм близько до бажаного i навiть його одержати, якщо не будете розмiнюватись на дрiбницi. У вихiднi краще не загострювати життя непотрiбними суперечками.

ТЕРЕЗИ (24.09-23.10). Вiдкиньте всi свої амбiцiї i спробуйте поводитись скромно. Намагайтеся зрозумiти точку зору опонентiв. Бажано зробити тi справи, якi важливi для вас, в першу чергу. Робота може вимагати досить багато часу. Не забувайте про свiй будинок, наведення ладу i створення комфорту в ньому – теж важливе для вас завдання. СКОРПIОН (24.10-22.11). Своєю енергiйнiстю та активнiстю ви зможете змiцнити свої позицiї в професiйній сферi. Ваш життєвий потенцiал буде на висотi. В середу вам, можливо, доведеться переглядати деякi свої принципи i змiнити сприйняття навколишньої дiйсностi. Але все змiниться до кращого. СТРIЛЕЦЬ (23.11-21.12). Свої плани i задуми краще зберiгати у секретi, тодi буде бiльше шансiв реалiзувати їх. Подумайте про пiдвищення вашого професiйного рiвня, не зашкодить вiдвiдати кiлька лекцiй або майстер-класiв. На початку тижня ви можете смiливо йти на ризик, вiрогiднiсть досягнення успiху досить велика. КОЗЕРIГ (22.12-20.01). Ви можете одержати привабливу дiлову пропозицiю. У вiвторок вiрогiднi знайомства з корисними людьми. Якщо минулого тижня ви були достатньо зосередженi та уважнi, то зараз вам забезпечений успiх, якого ви зовсiм не чекали. Намiчається вирiшення вашої давньої серйозної проблеми. У вас з’явиться шанс знайти джерело додаткового доходу. ВОДОЛIЙ (21.01-19.02). Коли фiнансовi справи зажадають вiд вас швидких рiшень, намагайтесь бути на висотi. У серединi тижня проявiть розумну обережнiсть i не вiрте тим, хто вам лестить. В середу i в четвер навколо вас може скластися дисгармонiйна атмосфера. Мовчання в такiй обстановцi буде воiстину золотим, суперечки ж поставлять стосунки на межу розриву. РИБИ (20.02-20.03). Прекрасний тиждень для народження нових iдей i початку смiливих проектiв. Незапланована, цiкава зустрiч може призвести до укладення вигiдної дiлової угоди. Хороший час для роману i створення сiм’ї. Ваш авторитет зросте, до вас почнуть прислухатися колеги по роботi i керівництво.

Прп. Григорія Декаполіта. Св. Франциска Ксаверія.

ПОНЕДІЛОК, 3 ГРУДНЯ

Чернігів

Луцьк

Суми Житомир

Рівне

КИЇВ

Львів ІваноФранківськ

Ужгород

Черкаси

Вінниця

Кропивницький Чернівці

ЗАХІД 29.11 30.11 1.12 2.12 3.12 4.12 5.12

ПІВНІЧ 29.11 30.11 1.12 2.12 3.12 4.12 5.12

ЦЕНТР 29.11 30.11 1.12 2.12 3.12 4.12 5.12

–13 –12 –7 –12 –10 –1 –1

День Ніч –4 –5 –5 –3 –3 0 +1

–6 –9 –9 –5 –8 –7 0

День Ніч –4 –5 –3 –2 –4 0 +1

–6 –7 –5 –3 –7 –5 0

Миколаїв Херсон

Одеса

Сімферополь

СХІД 29.11 30.11 1.12 2.12 3.12 4.12 5.12

День Ніч –3 –3 –2 –1 0 +1 +1

–5 –9 –5 –2 –1 –6 0

ПІВДЕНЬ День

Ніч

29.11 30.11 1.12 2.12 3.12 4.12 5.12

0 0 +1 +2 +4 +4 +1

30 листопада (з 2.00 до 7.00), 6 грудня (з 6.00 до 7.00).

Прогноз магнітних збурень: 30 листопада (з 8.00 до 12.00), 1 грудня (з 12.00 до 18.00), 2 грудня (з 8.00 до 19.00), 3 грудня (з 2.00 до 10.00), 4 грудня (з 13.00 до 22.00).

ІНТЕР

ICTV

УКРАЇНА

СТБ

НОВИЙ

ПРЯМИЙ

04.50 Т/с «Вiддiл 44». 05.40 Громадянська оборона. 06.30 Факти тижня. 100 хвилин з О. Соколовою. 08.45 Факти. Утро. 09.15,19.20 Надзвичайнi новини з К. Стогнiєм. 10.15 Антизомбi. 11.15,13.20 Секретний фронт. Дайджест. 12.45,15.45 Факти. День 14.20,16.20 Х/ф «Каратель». 16.40 Х/ф «Мiцний горiшок: Хороший день, щоб померти». 18.45,21.05 Факти. Вечiр 20.15 Прорвемось! 21.25 Т/с «Пес». 22.45 Свобода слова. 00.55 Х/ф «Ворог мiй». 02.50 Т/с «Прокурори».

06.30,07.10,08.15 Ранок з Україною. 07.00,08.00,09.00,15.00, 19.00,23.00,03.50 Сьогоднi. 09.30 Зоряний шлях. 11.20 Реальна мiстика. 13.20,15.30 Т/с «Черговий лiкар». 16.00 Iсторiя одного злочину 4. 18.00 Т/с «Виходьте без дзвiнка». 19.50 «Говорить Україна» 21.00 Т/с «Ангелiна». 23.30 Х/ф «Цар скорпiонiв».

06.40,15.25 Все буде добре! 08.45,19.00,23.40,00.40 Т/с «Коли ми вдома».

03.00 Зона ночi. 05.10 Абзац. 06.45,08.35 Kids` Time. 06.50 М/с «Том i Джерi шоу». 08.40 М/ф «Барток Неперевершений». 10.00 М/ф «Кiт у чоботях». 11.40 Х/ф «Земля тролiв». 13.50 Х/ф «Угода з дияволом». 15.50 Х/ф «Учень чародiя». 17.50,02.00 Таємний агент. 19.00 Ревiзор. 22.05 Пристрастi за ревiзором. 00.10 Пост шоу. Таємний агент. 03.10 Служба розшуку дiтей.

06.00,07.15,08.15 «Новий день». 07.00,08.00,09.00,10.00, 11.00,13.00,14.00,15.00, 16.00,18.00,19.45 «Репортер». Новини. 09.15,10.15,11.15 «Ми всi...» з К. Ашiон i П. Рольником. 12.00 «Полудень» з Ю. Литвиненко. 13.15,14.15,15.15 «Деталi» з В. Фроловою i С. Дойком. 16.15 «Кримiнал» з С. Вардою. 17.00 «Ситуацiя». 18.10 «Ехо України» з М. Ганапольським. 20.00 «Прямий ефiр» з С. Орловською та М. Вереснем. 22.00 «Пiдсумки» з Є. Кисельовим. 23.30 «МЕМ».

2+2

ENTER FILM

НТН

Х/ф «Пригоди жовтої валiзки». 07.40,08.40 М/ф. 07.50 «Невiдома версiя. Вiрнi друзi». 09.30 «Спогади». 10.05 «Володимир Iвасюк. Iдеальне вбивство». 11.05 «Моя правда». 11.55 Х/ф «Цвiтiння кульбаби». 13.20 Х/ф «Сiнг-Сiнг». 15.30 Х/ф «Вантаж без маркування». 17.15 Х/ф «П`ять хвилин страху». 19.00 Т/с «Мемуари Шерлока Холмса». 21.00 Т/с «Пуаро Агати Крiстi». 23.00 Х/ф «Мiж високих хлiбiв». 00.30 «Позаочi».

04.50,04.45 «Top Shop». 05.20 Х/ф «Сорок перший». 07.00 Х/ф «Важка вода» 08.40,18.20 «Свiдок. Агенти». 09.20 Х/ф «Зникнення свiдка». 11.00 Т/с «Коломбо». 12.30,16.30,19.00,23.15, 02.45 «Свiдок». 12.50,03.25 «Речовий доказ». 15.55,16.50,21.30 «Легенди карного розшуку». 19.30 Т/с «Пуаро Агати Крiстi». 23.45 Т/с «Бюро легенд». 01.55 «Легенди бандитського Києва». 03.15 Випадковий свiдок 03.45 «Правда життя. Професiї».

18.30 17 тур ЧУ з футболу. «Динамо» «Чорноморець». 20.30 Т/с «Ментiвськi вiйни. Харкiв». 21.40,23.25 Т/с «Кiстки 2» 22.30 Т/с «Кiстки 3». 01.05 Х/ф «Придорожнiй заклад 2: Останнiй виклик».

05.45

АФОРИЗМИ

02.00 Х/ф «1+1».

БІГУДІ

TET

МЕГА

K1

Країна мультфiльмiв. 07.00,11.00,01.50 Посмiхнiться, вам це личить. 08.00 Т/с «Тiльки кохання». 09.30 Телемагазин. 12.00,21.30 Т/с «Нескiнченне кохання». 12.50 Т/с «Уламки щастя».

06.00 ТЕТ Мультиранок. 09.45 М/ф «Риф 3D: Приплив». 11.00 Т/с «Усi жiнки вiдьми».

06.00 Бандитська Одеса. 08.05,14.00 Правда життя. 09.00 Дикi острови. 10.00,17.50 Шалена подорож. 10.55,02.15 Скептик. 11.55 Брама часу. 12.50,19.40 Речовий доказ. 15.05,23.35 Великi танковi битви. 16.00,21.45 Полювання на рибу-монстра. 16.50,22.45 Iдеї, що перевернули свiт. 18.45,20.45 Битва цивiлiзацiй.

06.30 «Top Shop». 07.40 М/с «Каспер». 08.00 Т/с «Дорогий лiкар». 09.45 Х/ф «Їх помiняли тiлами». 11.50 Т/с «Пригоди Геркулеса». 14.15 «Орел i решка. Навколо свiту». 15.15,21.00 «Орел i решка. Перезавантаження. Америка». 16.15,22.00 «Орел i решка. Морський сезон». 17.15 Т/с «Доктор Хаус». 23.00 «Орел i решка. Рай та пекло». 00.00 Х/ф «Джейн Ейр». 02.15 «Їже, я люблю тебе!» 03.00 «Нiчне життя».

06.00

14.20,22.30 Сiмейнi мелодрами. 19.45,01.10 Т/с «Я кажу так».

Схід 7.39, захід 16.01. Тривалість дня 8.22. 18 сонячний день. Схід 2.46, захід 14.29. Місяць у Терезах, Скорпіоні (21.57). 25/26 місячний день.

13.00,21.00 Одного разу пiд Полтавою. 14.00,20.00 Танька i Володька. 15.00,03.40 Вiталька. 17.00,02.50 Панянкаселянка. 18.00 4 весiлля. 22.00 Готель Галiцiя. 23.00 ЛавЛавCar 3. 00.00 Країна У.

Вірогідність прогнозу: 1-й день – 70%; 2-й – 65%; 3-й – 63%; 4-й – 60%; 5-й – 54%; 6-й – 48%; 7-й день – 45%

Прогноз несприятливих днів: 29 листопада (з 13.00 до 22.00),

02.45 Х/ф «Три плюс два». 04.05,05.15,03.15 «Орел i решка. Шопiнг». 04.45,04.40 «Top Shop». 05.50 М/ф. 06.15,22.10 «Слiдство вели...» з Л. Каневським». 07.00,08.00,09.00,12.00, 17.40 «Новини». 07.10,08.10 «Ранок з Iнтером». 09.20,18.00,19.00 «Стосується кожного». 11.15,12.25 Т/с «Платня за порятунок». 15.50 «Чекай на мене. Україна». 20.00 «Подробицi». 21.00 «Речдок. Особливий випадок». 23.50 Х/ф «Загублене мiсто Z».

У цьому світі можливо майже все, але тільки не все одночасно. Прагнучи до одного, доведеться відмовитися від іншого.

–3 –5 –2 0 –5 –2 –3

– ясно; – мінлива хмарність; – хмарно; – дощ; – гроза; – сніг.

Умовні позначки місячного календаря (фази Місяця): – новий; – зростаючий; – спадаючий; – повний.

1+1

Зваженi та щасливi. 12.50 Битва екстрасенсiв 17.30,22.00 Вiкна-Новини 18.00 Один за всiх. 20.00,22.45 Хата на тата

Луганськ

Запоріжжя

День Ніч –5 –9 –5 –4 –3 +3 +2

Донецьк

Дніпро

Міжнародний день людей з обмеженими можливостями. Іменний календар. Анатолій, Іван, Григорій.

09.45

Харків

Полтава Тернопіль Хмельницький

06.30,07.10,08.10,09.10 Снiданок з «1+1». 07.00,08.00,09.00,12.00, 16.45,19.30,00.45 «ТСН». 09.30,11.15,12.20 Одруження наослiп 13.05 «Мiняю жiнку». 14.40 «Сiмейнi мелодрами». 15.40 Т/с «Моє чуже життя». 17.10 Т/с «Величне столiття. Нова Володарка». 19.20 «Секретнi матерiали». 20.35 «Чистоnews». 20.45 Х/ф «Жити заради кохання». 21.45 «Мiняю жiнку 14». 23.30,00.50 Х/ф «Втеча з Шоушенка». 04.30 «Свiтське життя». 05.25 «ТСН». 08.10,18.10 «Спецкор». 08.50 «ДжеДАI». 09.25 Т/с «Опер за викликом 2». 13.30 Х/ф «Наутiлус: Володар океану». 15.00 Т/с «Вуличний боєць».

3

програма ТБ

29 листопада 2018 року

ЦИТАТИ «Що б з вами не трапилося – нічого не приймайте близько до серця. Мало що на світі довго буває важливим». Еріх Марія Ремарк.

UA:ПЕРШИЙ 06.30,07.00,08.00,09.00, 09.25,13.00,15.00,21.00, 03.00 Новини. 06.35,07.05,08.05,09.05 Доброго ранку, Країно! 09.40 Т/с «Елiза». 11.25,14.05 Телепродаж 12.00 Енеїда. 13.10,14.30 РадiоДень. 13.35 Д/с «Свiт дикої природи». 15.20 Чудова гра. 15.55 Д/с «Цiкаво.com». 16.25 Лайфхак. 16.55 По обiдi шоу. 18.00 Iнформацiйна година. 19.00 Разом. 19.30 Д/с «Життя з левами». 20.05 Т/с «Монро». 21.25,03.20 UA:Спорт. 21.45 Шахтарська змiна. 22.15 #@)?$0 з Майклом Щуром. 22.50,02.30 Складна розмова. 23.20 Перша шпальта. 00.00 Тюсо. 01.25 Розсекречена iсторiя.

K2 06.30 Телемагазин. 07.30 Квадратний метр. 08.50 Дiм на заздрiсть усiм. 10.50,18.30 Удачний проект. 12.10,15.00 Кориснi поради. 13.10 Зайвi 10 рокiв. 14.00 Спецiя. 15.40 Код доступу. 16.40,21.30,02.50 Зiрковi долi. 17.30,20.30 Дачна вiдповiдь. 22.10 Неймовiрнi iсторiї кохання. 23.00 Готуємо разом. 00.40 Шеф-повар. 01.10 Формула кохання. 03.30 Позаочi.

В цей день народилися: 1916. Лідія Колесникова, поетеса. 1921. Михайло Галас, гончар. 1931. Іван Данилюк, математик. 1937. Іван Сльота, хоровий диригент.


4

програма ТБ

ВІВТОРОК, 4 ГРУДНЯ

29 листопада 2018 року Введення в храм Богородиці. Барбари, Йоана.

UA:ПЕРШИЙ

Введення в храм Пресвятої Богородиці (Третя Пречиста). Іменний календар. Марія, Олександр, Петро.

1+1

ІНТЕР

ICTV

УКРАЇНА

СТБ

НОВИЙ

ПРЯМИЙ

07.00,08.00,09.00,12.00, 16.45,19.30,00.45 «ТСН» 09.30,11.20,12.20 Одруження наослiп 13.10 «Мiняю жiнку». 14.40 Сiмейнi мелодрами 15.40 Т/с «Моє чуже життя». 17.10 Т/с «Величне столiття. Нова Володарка». 19.20 Секретнi матерiали 20.35 «Чистоnews». 20.45 Х/ф «Жити заради кохання».

06.00 М/ф. 06.15,22.10 «Слiдство вели...» з Л. Каневським». 07.00,08.00,09.00,12.00, 17.40 Новини. 07.10,08.10,09.20 «Ранок з Iнтером». 10.20 Х/ф «Iнтуїцiя». 12.35 Х/ф «Ти не ти». 14.50,15.50,16.45 «Речдок». 18.00,19.00,02.10 «Стосується кожного». 20.00 «Подробицi». 21.00 «Речдок. Особливий випадок». 23.50 Х/ф «Уцiлiлий». 02.55 «Орел i решка. Шопiнг». 04.45 «Top Shop». 05.15 «Подробицi» «Час».

04.30 Факти. 04.50 Т/с «Вiддiл 44». 05.35,20.15 Громадянська оборона. 06.30 Ранок у великому мiстi. 08.45 Факти. Ранок. 09.15,19.20 Надзвичайнi новини з К. Стогнiєм. 10.10 Прорвемось! 11.10 Антизомбi. 12.45,15.45 Факти. День 13.20 Х/ф «Перший удар». 14.50,16.20,21.25 Т/с «Пес». 17.45 Т/с «Марк+Наталка». 18.45,21.05 Факти. Вечiр 22.45 «На трьох». 23.50 Х/ф «Константiн». 02.05 Т/с «Прокурори». 02.50 Т/с «Патруль. Самооборона».

06.30,07.10,08.15 Ранок з Україною. 07.00,08.00,09.00,15.00, 19.00,23.00,03.50 Сьогоднi. 09.30 Зоряний шлях. 11.20,04.40 Реальна мiстика. 13.20,15.30 Т/с «Черговий лiкар». 16.00 Iсторiя одного злочину 4. 18.00 Т/с «Виходьте без дзвiнка». 19.50 «Говорить Україна» 21.00 Т/с «Ангелiна». 23.20 Без панiки. 00.00,02.15 Т/с «CSI: Маямi». 01.45 Телемагазин.

07.10,15.25 Все буде добре! 09.10,19.00,00.00,01.05 Т/с «Коли ми вдома» 10.15,20.00,22.35 МастерШеф.

03.15,02.30 Зона ночi. 05.00 Абзац. 06.45,07.55 Kids` Time. 06.50 М/с «Том i Джерi шоу». 08.00,01.30 Київ вдень i вночi. 09.00 Т/с «Любов напрокат». 10.00 Т/с «Вiдчайдушнi домогосподарки» 17.05,19.00 Вар`яти. 21.00 Пацанки. Нове життя. 23.30 Х/ф «Дзвiнки».

06.00,07.15,08.15 «Новий день». 07.00,08.00,09.00,10.00, 11.00,13.00,14.00,15.00, 16.00,18.00,19.45 «Репортер». Новини. 09.15,10.15,11.15 «Ми всi...» з К. Ашiон i П. Рольником. 12.00 «Полудень» з Ю. Литвиненко. 13.15,14.15,15.15 «Деталi» з В. Фроловою i С. Дойком. 16.15 «Кримiнал» з С. Вардою. 17.00 «Ситуацiя». 18.10 «Ехо України» з М. Ганапольським. 20.00 «Прямий ефiр» з С. Орловською та М. Вереснем. 22.00 «Пiдсумки» з Є. Кисельовим. 23.30 «МЕМ».

21.45,23.45,00.50 «Iнспектор. Мiста». 01.40 Х/ф «Життя i доля»

2+2

ENTER FILM

НТН

06.00 М/ф. 08.00 «Помста природи». 08.25,01.00 Т/с «Мушкетери». 09.30,18.15 «Спецкор». 10.00,17.15 «Загублений свiт». 12.00 Вiдеобiмба. 13.10 Х/ф «Кiкбоксер». 15.05 Х/ф «Придорожнiй заклад». 18.50 «ДжеДАI». 19.25,20.30 Т/с «Ментiвськi вiйни. Харкiв». 21.35 Т/с «Кiстки 3». 23.20,02.05 Т/с «Кiстки 2» 03.40 «Облом.UA».

05.45 Х/ф «Дiловi люди». 07.10 «Телемагазин». 07.40,08.40 М/ф. 07.50 «Невiдома версiя. Королева бензоколонки». 09.30 «Вахтанг Кiкабiдзе: таємницi тбiлiського хулiгана». 10.30 «Моя правда». 11.20 Х/ф «Тримайся, козаче!» 12.35 Х/ф «Iаков». 15.50 Х/ф «Золоте теля». 19.00,01.50 Т/с «Мемуари Шерлока Холмса». 21.00 Т/с «Пуаро Агати Крiстi». 23.00 Х/ф «Снiгова королева». 00.30 «Позаочi». 01.20 «Академiя смiху».

05.45 Х/ф «Гуру». 08.30 Ранковий «Свiдок». 09.00 Х/ф «Сумка iнкасатора». 10.40,19.30 Т/с «Пуаро Агати Крiстi». 12.30,16.30,19.00,23.15, 02.45 «Свiдок». 12.50,03.20 «Речовий доказ». 15.50,16.50,21.30 «Легенди карного розшуку». 23.45 Т/с «Бюро легенд». 01.55 «Легенди бандитського Києва». 03.15 Випадковий свiдок 03.50 «Правда життя. Професiї».

УСМІХНИСЬ! – Ви вже п'ятий день поспіль спізнюєтеся на роботу. Який висновок я, по-вашому, повинен зробити? – Що сьогодні п'ятниця?

УСМІХНИСЬ!

Чоловіки діляться на три види: обійняти і плакати, зловити і тримати, відійти і погиржати.

ЦИТАТИ «Життя окремої людини має сенс лише настільки, наскільки вона допомагає зробити життя інших людей більш гарним і благородним». Альберт Ейнштейн.

БІГУДІ

TET

МЕГА

K1

Країна мультфiльмiв. 07.00,11.00,01.50 Посмiхнiться, вам це личить. 08.00 Т/с «Тiльки кохання».

06.00 ТЕТ Мультиранок. 09.45 М/ф «Долина па поротi: Тропiчний лiс»

06.00 Бандитський Київ. 08.00,14.00 Правда життя. 09.10 Дикi острови. 10.10,17.50 Шалена подорож. 11.05 Скептик. 12.05 Брама часу. 13.00,19.40 Речовий доказ. 15.05,23.35 Великi танковi битви. 16.00,21.45 Полювання на рибу-монстра. 16.55,22.45 Iдеї, що перевернули свiт. 18.45,20.45 Битва цивiлiзацiй.

06.30 «Top Shop». 07.40 М/с «Каспер». 08.00 Т/с «Дорогий лiкар». 09.50 Т/с «Пригоди Геркулеса». 14.15 «Орел i решка. Навколо свiту». 15.15,21.00 «Орел i решка. Перезавантаження. Америка». 16.15,22.00 «Орел i решка. Морський сезон». 17.15 Т/с «Доктор Хаус». 23.00 «Орел i решка. Рай та пекло». 00.00 «Їже, я люблю тебе!»

06.00

09.30 Телемагазин. 12.00,21.30 Т/с «Нескiнченне кохання». 12.50 Т/с «Уламки щастя». 14.20,22.30 Сiмейнi мелодрами. 19.45,01.10 Т/с «Я кажу так».

11.00 Т/с «Усi жiнки вiдьми». 13.00,21.00 Одного разу пiд Полтавою. 14.00,20.00 Танька i Володька. 15.00,03.40 Вiталька. 17.00,02.50 Панянкаселянка. 18.00 4 весiлля. 22.00 Готель Галiцiя. 23.00 ЛавЛавCar 3. 00.00 Країна У.

АФОРИЗМИ Цікавий парадокс полягає в тому, що, коли я сприймаю самого себе таким, яким я є, я набуваю можливість змінитися.

УСМІХНИСЬ!

Любий, побачила твою коханку. Це не зрада. Це подвиг!

Апп. Филимона й Архипа. Сабіни, Христини.

UA:ПЕРШИЙ

Міжнародний день волонтерів. День працівників статистики. Іменний календар. Максим, Михайло, Петро.

1+1

ІНТЕР

ICTV

УКРАЇНА

СТБ

НОВИЙ

ПРЯМИЙ

06.30,07.10,08.10,09.10 Снiданок з «1+1». 07.00,08.00,09.00,12.00, 16.45,19.30,00.45,05.25 «ТСН». 09.30,11.20,12.20 Одруження наослiп 13.15 «Мiняю жiнку». 14.45 «Сiмейнi мелодрами». 15.45 Т/с «Моє чуже життя». 17.10 Т/с «Величне столiття. Нова Володарка». 19.20 «Секретнi матерiали». 20.35 «Чистоnews». 20.45 Х/ф «Жити заради кохання». 21.45,22.55 «Свiт навиворiт 10: Бразилiя». 00.05,00.50 Х/ф «Життя i доля».

06.00 М/ф. 06.15,22.10 «Слiдство вели...» з Л. Каневським». 07.00,08.00,09.00,12.00, 17.40 Новини. 07.10,08.10,09.20 «Ранок з Iнтером». 10.30,12.25 Х/ф «Закохайся в мене, якщо наважишся». 13.00 Х/ф «Це не я, це - вiн!» 14.50,15.50,16.45 «Речдок». 18.00,19.00 «Стосується кожного». 20.00 «Подробицi». 21.00 «Речдок. Особливий випадок». 23.50 Х/ф «Балада про доблесного лицаря Айвенго». 02.30 «Орел i решка. Шопiнг».

04.25 Студiя Вашингтон. 04.30 Факти. 04.50 Т/с «Вiддiл 44». 05.35,10.15 Громадянська оборона. 06.30 Ранок у великому мiстi. 08.45 Факти. Ранок. 09.15,19.20 Надзвичайнi новини з К. Стогнiєм. 11.55,13.20 Х/ф «Ворог мiй». 12.45,15.45 Факти. День 14.55,16.20,21.25 Т/с «Пес». 17.45 Т/с «Марк+Наталка». 18.45,21.05 Факти. Вечiр 20.15 Секретний фронт. 22.45 «На трьох». 23.45 Х/ф «Секретнi матерiали: Боротьба за майбутнє». 02.00 Т/с «Прокурори».

06.30,07.10,08.15 Ранок з Україною. 07.00,08.00,09.00,15.00, 19.00,23.00,03.30 Сьогоднi. 09.30,04.15 Зоряний шлях. 11.20,04.40 Реальна мiстика. 13.20,15.30 Т/с «Черговий лiкар». 16.00 Iсторiя одного злочину 4. 18.00 Т/с «Виходьте без дзвiнка». 19.50 «Говорить Україна». 21.00 Т/с «Ангелiна». 23.30,02.00 Т/с «CSI: Маямi».

06.55,15.25 Все буде добре! 08.55,19.00,23.55,01.00 Т/с «Коли ми вдома» 10.00,20.00,22.35 Ма-

04.45 Абзац. 06.35,07.55 Kids` Time. 06.40 М/с «Том i Джерi шоу». 08.00,01.40 Київ вдень i вночi. 09.00 Т/с «Любов напрокат». 09.50 Т/с «Вiдчайдушнi домогосподарки». 17.00,19.00 Екси. 21.00 Пацанки. Нове життя. 23.30 Х/ф «Омен».

2+2

ENTER FILM

06.00 М/ф. 08.00,12.50 «Помста природи». 08.25,01.00 Т/с «Мушкетери». 09.30,18.15 «Спецкор». 10.10,18.50 «ДжеДАI». 10.50,17.15 «Загублений свiт». 15.25 Х/ф «Захисник». 19.25,20.30 Т/с «Ментiвськi вiйни. Харкiв». 21.35,00.05,02.05 Т/с «Кiстки 3». 23.20 Т/с «Кiстки 2».

05.45 Х/ф «Карусель». 07.10 «Телемагазин». 07.40,08.40 М/ф. 07.50,11.30 «Моя правда». 09.30 «Спогади». 10.30 «Володимир Басов. Бiгун на довгi дистанцiї». 12.25 Х/ф «Гуси-лебедi летять». 14.00 Х/ф «Пророк Iєремiя». 15.50 Х/ф «Небезпечно для життя». 17.30 Х/ф «Раз на раз не випадає». 19.00,01.35 Т/с «Мемуари Шерлока Холмса». 21.00 Т/с «Пуаро Агати Крiстi». 23.00 Х/ф «Зимова вишня». 00.35 «Позаочi».

04.20 «Облом.UA».

Шлюб – це мирне співіснування двох нервових систем...

У кожної людини є бажання, які вона не повідомляє іншим, і бажання, в яких вона не зізнається навіть собі самому.

02.40 Служба розшуку дiтей.

06.00,07.15,08.15 «Новий день». 07.00,08.00,09.00,10.00, 11.00,13.00,14.00,15.00, 16.00,18.00,19.45 «Репортер». Новини. 09.15,10.15,11.15 «Ми всi...» з К. Ашiон i П. Рольником. 12.00 «Полудень» з Ю. Литвиненко. 13.15,14.15,15.15 «Деталi» з В. Фроловою i С. Дойком. 16.15 «Кримiнал» з С. Вардою. 17.00 «Ситуацiя». 18.10 «Ехо України» з М. Ганапольським. 20.00 «Прямий ефiр» з С. Орловською та М. Вереснем. 22.00 «Пiдсумки» з Є. Кисельовим. 23.30 «МЕМ».

НТН

БІГУДІ

TET

МЕГА

K1

05.20 Х/ф «Наприкiнцi ночi». 06.35 Х/ф «Вбивство у зимовiй Ялтi». 08.30 Ранковий «Свiдок». 09.00 Х/ф «Корупцiя». 10.35,19.30 Т/с «Пуаро Агати Крiстi». 12.30,16.30,19.00,23.15, 02.45 «Свiдок». 12.50,03.15 «Речовий доказ». 15.55,16.50,21.30 «Легенди карного розшуку». 23.45 Т/с «Бюро легенд». 01.55 «Легенди бандитського Києва». 03.45 «Правда життя. Професiї».

06.00 Країна мультфiльмiв 07.00,11.00,01.50 Посмiхнiться, вам це личить. 08.00 Т/с «Тiльки кохання». 09.30 Телемагазин. 12.00,21.30 Т/с «Нескiнченне кохання».

06.00 ТЕТ Мультиранок. 09.45 Х/ф «Братик i сестричка». 11.00 Т/с «Усi жiнки вiдьми». 13.00,21.00 Одного разу пiд Полтавою. 14.00,20.00 Танька i Володька.

12.50 Т/с «Уламки щастя». 14.20,22.30 Сiмейнi мелодрами. 19.45,01.10 Т/с «Я кажу так».

15.00,03.40 Вiталька. 17.00,02.50 Панянкаселянка. 18.00 4 весiлля. 22.00 Готель Галiцiя. 23.00 ЛавЛавCar 3. 00.00 Країна У. 01.00 Теорiя зради.

06.00 Бандитська Одеса. 08.00,14.00 Правда життя. 09.00 Дикi острови. 10.00,17.45 Шалена подорож. 10.55 Скептик. 11.55 Брама часу. 12.50,19.40 Речовий доказ. 15.00,23.35 Великi танковi битви. 16.00,21.45 Полювання на рибу-монстра. 16.50,22.45 Iдеї, що перевернули свiт. 18.45,20.45 Битва цивiлiзацiй. 00.25 Мiстична Україна. 02.15 1377 спалених заживо. 03.00 Аджимушкай. Пiдземелля смертi. 03.50 Майор «Вихор». 04.45 Iсторiя Києва.

06.30 «Top Shop». 07.40 М/с «Каспер». 08.00 Т/с «Дорогий лiкар». 09.50 Т/с «Пригоди Геркулеса». 14.15 «Орел i решка. Навколо свiту». 15.15,21.00 «Орел i решка. Перезавантаження. Америка» 16.15,22.00 «Орел i решка. Морський сезон». 17.15 Т/с «Доктор Хаус». 23.00 «Орел i решка. Рай та пекло». 00.00 «Їже, я люблю тебе!» 02.40 «Нiчне життя».

УСМІХНИСЬ! Найбільше діагнозів психологи ставлять, коли їх підрізають на дорозі.

Схід 7.42, захід 16.00. Тривалість дня 8.18. 20 сонячний день. Схід 5.11, захід 15.20. Місяць у Скорпіоні. 27/28 місячний день.

K2 06.30 Телемагазин. 07.30 Квадратний метр. 08.50 Дiм на заздрiсть усiм. 10.50,18.30 Удачний проект. 12.10,15.00 Кориснi поради. 13.10 Зайвi 10 рокiв. 14.00 Спецiя. 15.40 Код доступу. 16.40,21.30,02.50 Зiрковi долi. 17.30,20.30 Дачна вiдповiдь. 22.10,01.10 Неймовiрнi iсторiї кохання. 23.00 Готуємо разом. 00.40 Шеф-повар. 02.00 Формула кохання.

В цей день народилися: 1928. Андрій Рудницький, архітектор. 1931. Владлен Кузнєцов, драматург. 1932. Олег Тимошенко, хоровий диригент. 1963. Сергій Бубка, спортсмен.

Схід 7.41, захід 16.00. Тривалість дня 8.19. 19 сонячний день. Схід 3.59, захід 14.53. Місяць у Скорпіоні. 26/27 місячний день.

СЕРЕДА, 5 ГРУДНЯ

УСМІХНИСЬ! Ніщо так не прикрашає людину, як дружба з власною головою.

13.05 Битва екстрасенсiв 17.30,22.00 Вiкна-Новини 18.00 Один за всiх.

06.00 М/с. 06.30,07.00,08.00,09.00, 09.25,13.00,15.00,21.00, 03.00 Новини. 06.35,07.05,08.05,09.05 Доброго ранку, Країно! 09.30,11.50,14.20,16.45, 22.45,01.10,02.25,03.55 Погода. 09.40 Т/с «Елiза». 11.25,14.05 Телепродаж 12.00 Д/с «Смачнi iсторiї» 13.10,14.30 РадiоДень. 13.35 Д/с «Свiт дикої природи». 15.15 Т/с «Галерея Вельвет». 16.55 UA:Фольк. 18.00 Iнформацiйна година. 19.00 Спiльно. 19.30 Д/с «Життя з левами». 20.05 Т/с «Монро». 21.25,03.20 UA:Спорт. 21.45 Нашi грошi. 22.15 Д/с «Погляд зсередини». 22.55,01.25 Розсекречена iсторiя. 00.00 Тюсо. 02.30 Складна розмова.

УСМІХНИСЬ!

стерШеф. 13.00 Битва екстрасенсiв 17.30,22.00 Вiкна-Новини 18.00 Один за всiх.

АФОРИЗМИ

УСМІХНИСЬ! Ніколи не кидайте щонебудь в сміттєпровід, тримаючи в тій же руці ключі від квартири.

06.30,07.00,08.00,09.00, 09.25,13.00,15.00,21.00, 03.10 Новини. 06.35,07.05,08.05,09.05 Доброго ранку, Країно! 09.40 Т/с «Елiза». 11.25,14.05 Телепродаж 12.00 Д/с «Смачнi iсторiї» 13.10 РадiоДень. 13.35 Д/с «Свiт дикої природи». 14.30 52 вiкенди. 15.15,01.25 Бiатлон. Кубок свiту. I етап. Iндивiдуальнi перегони 20 км, чоловiки. 17.10 Д/с «Незвичайнi культури». 18.00 Iнформацiйна година. 19.00 Шахтарська змiна. 19.30 Д/с «Життя з левами». 20.05 Т/с «Монро». 21.25,03.30 UA:Спорт. 21.45 Складна розмова. 22.15 Д/с «Погляд зсередини». 22.55 Схеми. Корупцiя в деталях. 23.25 Букоголiки.

K2 06.30 Телемагазин. 07.30 Квадратний метр. 08.50 Дiм на заздрiсть усiм. 10.50,18.30 Удачний проект. 12.10,15.00 Кориснi поради. 13.10 Зайвi 10 рокiв. 14.00 Спецiя. 15.40 Код доступу. 16.40,21.30,02.50 Зiрковi долi. 17.30,20.30 Дачна вiдповiдь. 22.10,01.10 Неймовiрнi iсторiї кохання. 23.00 Готуємо разом. 00.40 Шеф-повар. 02.00 Формула кохання.

В цей день народилися: 1925. Михайло Ткаченко, живописець. 1927. Владлен Власенко, літературознавець. 1931. Григорій Тютюнник, письменник. 1932. Софія Грица, музикознавець.


29 листопада 2018 року

політикум

5

На що підуть державні кошти?

Цього року депутати ухвалили держбюджет на наступний рік рекордно швидко – ще у листопаді. Звичайно, не без палких дискусій і нічного засідання. Така інтенсивна робота парламенту була відповіддю на вимогу МВФ. Адже без узгоджених доходів та видатків на наступний рік закордонні партнери не нададуть фінансову допомогу Україні. Які прогнози зробили вітчизняні економісти і кому дістанеться найбільше грошей 2019 року, дізнався Центр громадського моніторингу та контролю.

Бюджетні виклики

Одним із визначальних чинників під час фор­мування бюджету на 2019 рік була необхідність спла­тити кредити, взяті по­передніми урядами. За словами депутатів та екс­пертів, це був дуже серйозний виклик. «Бюджет 2019 року бу­ де вкрай складним, одним із найскладніших бюджетів за всю історію України. Чому? Бо на 2019 рік припадає пік виплат за зовнішніми міжнародними фінансо­ви­ми зобов’язаннями, які були взяти 15 і 10 ро­ків тому. Бра­ ли М.Азаров, Ю.Тимошенко, вони про це вже не згадують, а від­давати зараз в 2019-му», – зауважив перед другим читанням закону народ­ ний депутат Максим Курячий. Втім, у Міністерстві фі­нан­ сів впевнені, що уряду вдалося сформувати збалансований і реалістичний документ. Згідно із законом, наступно­ го року державні доходи плану­ ються на рівні 1026,1 млрд грн, а видатки – 1112,1 млрд грн. Обидві суми зросли після до­ опрацювання проекту. Дефіцит бюджету передбачений в розмірі 2,3% ВВП, що становить 89,99 млрд грн. На погашення кредитів планується витратити 417,45 млрд грн. При цьому 145,2 млрд піде на обслуговування держборгу. Як і цьогоріч, наступного року передбачається зростання ВВП на 3%. Водночас економісти прогно­ зують, що інфляція знизиться з 9% до 7,4%. А курс долара, навпа­ ки, зросте – на кінець 2019 року він становитиме 29,4 гривні за долар.

Найбільше – на оборону, освіту і медицину

Пріоритети державних ви­ трат залишаються незмінними. Як і раніше, це – оборона та без­ пека, освіта й охорона здоров’я. У 2019 році на підвищення обороноздат­ності та безпеки передбачено понад 5% ВВП, тоб­ то 211,9 млрд грн. Порівняно з минулим роком фінан­сування силовиків зросте на понад 46 млрд грн. Ці кошти, зокре­ ма, підуть на підвищення зар­ плат вій­ськовослужбовцям та поліцейським. «102 млрд грн тільки на Збройні сили України. Ми на 30% в середньому піднімаємо заробітну плату нашим воїнам», – зазначив голова Комітету Верховної Ради України з питань національної безпеки і оборони Сергій Пашинський. На розвиток озброєння і військової техніки держава ви­ тратить 30,2 млрд грн, а на будівництво чи придбання жит­ ла для військових – 1,8 млрд грн. Тим часом на освітні потреби 2019 року заплановано 127 млрд грн. З них – майже 70 млрд грн субвенцій на зарплату вчителям середніх шкіл. На фінансування проекту «Нова українська шко­ ла» закладено 1,3 млрд грн. За ці гроші переобладнають кла­ си, закуплять нові підручники і меблі тощо. Ще 1 млрд грн піде на фінансування Фонду Пре­ зидента України з підтримки освітніх та наукових програм для молоді. За ці кошти планують підключити інтернет у сільських

школах, придбати шкільні ав­ тобуси тощо. Також у бюджеті передбачені кошти на розвиток інклюзивних класів та спортив­ них шкіл у регіонах. У 2019 році уряд збіль­шить фінансування охорони здоров’я на 10%. Загалом держава виділить на медицину 95,7 млрд грн. Більшість цих коштів – 55,5 млрд грн – будуть витрачені на впровадження медичної ре­ форми у регіонах. Зокрема, на покращення амбулаторій, ста­ ціонарної та екстреної меддо­ помоги. До 15,3 млрд грн зросте фінансування первинної лан­ ки медицини. З 1 січня сімейні лікарі й терапевти отримувати­ муть гроші винятково за систе­ мою «гроші йдуть за пацієнтом». Водночас програма «Дос­ тупні ліки» отримає 1 млрд грн, «Безкоштовна діагностика» – 2 млрд грн, а пілотний проект ре­ формування системи екстреної допомоги – 1 млрд грн.

розрахунками урядовців, над­ ходження до Пенсійного фон­ ду забез­печуватимуть податки пра­цездатного населення, а також сплата за розмит­нення автомобілів на євро­номерах

(орієнтовно 1 млрд грн).

За словами міністра фінансів Оксани Марка­рової, у бюджеті ви­ стачить ресурсів для підвищення виплат військовим пенсі­онерам та загальної індек­сації пенсій, що за­ планована з 1 травня. Наступного року також змі­ ниться система виплати суб­ сидій на житлово-комунальні послуги. Загалом на субсидії виділять 55 млрд грн, з яких 20 млрд будуть виплачені за проек­ том монетизації. Це була одна із

принципових вимог Президента Петра Порошенка. В уряді планують пов­ністю перейти на систему монетизації до кінця 2019 року. У профільних міністерствах запевняють, що виділених коштів достатньо, а зменшення бюджету поясню­ ють цьогорічним закриттям бор­гів перед споживачами. Тож субсидії отримають усі, хто їх потребує. Експерти називають бюджет-2019 консерватив­ним і фінансово обґрунто­ваним. По­ при те, що він складений на ви­ могу МВФ, урядовцям вдалося зберегти соціальні гарантії, і всі видатки мають конкретне дже­ рело надходження.

Соцвиплати зростатимуть

Бюджет 2019 року пе­ред­ бачає також підвищення зар­ плат і пенсій. На це Міністерство соціальної по­літики отримає 198,6 млрд грн. Зокрема, мінімальна зарпла­ та збільшиться на 450 грн і до кінця року сягне 4173 грн. При цьому прожитковий мінімум у грудні 2019 року становитиме 2027 грн. На виплату пенсій дер­жава спрямує 168 млрд грн. З лип­ ня 2019 року мінімальна пенсія налічуватиме 1564 грн, а з 1 грудня 2019 року – 1638 грн. За

Зниження тарифів: люди покладаються на Тимошенко

R

Бюджет 2019 року – підготовка до підкупу на виборах та фальсифікацій

Уряд хизується бюджетом “не під ялинку”, який проголосовано під Одним із найболючіших питань для українців сьогодні є підвищення ціни ранок минулої "чорної "п'ятниці. Коротко проаналізувавши текст, вкона газ. Люди з острахом чекають на нарахування за комунальні послутре переконався – новорічні подарунки там таки є. Але не для освітян, ги, які їм доведеться сплатити вже цього місяця. Зважаючи на те, що медиків та бізнесу, а для тих, хто наступного року, нахабно використо60% населення країни перебуває за межею бідності, то за таких умов вуючи гроші платників податків, планує відтворитися у владі. для переважної більшості українців постає питання: як вижити? Разом із тим, нині діюча влада намагається виправдати рішення що­ до збільшення ціни на газ, апелюючи до зобо­в'язань перед МВФ, що в свою чер­ гу є прямою маніпуляцією. Крім того, чинний пре­ зидент та його оточення постійно наголошують на старих боргах. Проте, слід зазначити, що кредитні кошти, наприклад, позичені урядом Юлії Тимошенко під час світової фінансовоекономічної кризи в 2008 році, були повернені з відсотками ще у 2012. Наразі Україна віддає борги, накопичені протягом останніх чотирьох років, і проценти за ними ся­ гають позначки 13% чи навіть більше. Попри все це, знову позичаються кошти, а на об­ слуговування боргу йде тре­ тина державного бюджету України. Тому збільшувати надходження доходів до бюджету чинна влада вирішила за рахунок підвищення вартості газу для населення. Черговою маніпу­ля­ цією є і твердження про впровадження так званої рин­кової європейської ціни на газ. По-перше, слід зауважити, що ринкові ціни не встановлюються президентом чи урядом, а по-друге у європейських країнах вартість газу вста­

новлюється з оглядом на можливості громадян. У нинішніх українських реаліях підвищення ціни на газ ще більше по­ си­лює існуючу непла­ тоспроможність населен­ ня, у зв’язку з чим можемо спостерігати пропорційне зростання заборгованості. Разом із тим, твердження влади щодо можливості компенсації частини кош­ тів на оплату комуналь­ них послуг слід сприйма­ ти не більше, ніж чергові обіцянки. Адже в ухва­ леному бюджеті на 2019 рік закладені видатки на субсидії є у півтора рази меншими, ніж цього року. Безумовно, така ситу­ ація вкрай негативно впливає на розвиток віт­ чизняної економіки. За­фік­ совано, що після під­няття цін на газ, фі­нансування капітальних ін­вестицій в Україні лише зменшується. Окрім того, знищують­ ся стимули для розвитку внутрішнього ринку. Як бачимо, рішення, яке нещодавно було прийняте Кабінетом міністрів за пря­ мою вказівкою діючого пре­ зидента, є над­звичайно ради­ кальним кроком і, напевне, помилкою, яка вже зараз має невтішні наслідки для України. Проте ситуацію ще

можна виправити. Серед захисників ін­ те­ресів населення найпо­ тужнішим представником є парламентська партія “Батьківщина” на чолі з її лідером Юлією Тимошенко, яка продовжує наполягати на скасуванні рішення Уря­ ду про підвищення ціни на газ. Вона закликає народних депутатів проголосувати за постанову про мораторій на підвищення цін, про­ ект якої вже кілька місяців зареєстрований. В свою чер­ гу, це дозволить повернути­ ся до вартості газу станом на березень 2018. Разом із тим запропоновано, що ціна на паливо знизиться до 2700 гривень за тисячу кубометрів. Слід зазначити, що ініціатива партії “Бать­ ків­щина” безумовно під­ тримується населенням. Про що може свідчити і те, що тисячі людей в 160 містах України вийшли на вулиці в рамках протесту проти нинішньої тарифної політики. А сама Юлія Ти­мошенко вже декілька хвиль соціологічних опиту­ вань залишається лідером президентських рейтингів.

Владислав ДЗІВІДЗІНСЬКИЙ, політичний експерт ІНПОЛІТ

Отже, що влада про­ діяльності органів і уста­ ни, витрачаючи кошти на понує українцям: нов. Це додаткові 400 інфраструктуру; на зарпла­ 1. Дохідна частина зро­ мільйонів гривень; ти вчителям та медикам, стає у порівнянні із першим – додатково до збіль­ що повинно відбуватися читанням на 18, 1 млрд.гри­ шення витрат на СБУ на 17 виключно за кошти на­ вень, і складає трильйон гри­ %, влада ще додала Службі ціонального бюджету. вень. Причому відбувається безпеки на грошове забез­ Загалом обсяг освітньої це зростання переважно печення 150 млн. грн; субвенції зменшується на за рахунок очікування на – не залишилася поза 14,6 млрд.гривень, медичної збільшення податку на увагою і ГПУ, якій між читан­ – 12 млрд. прибуток. Тобто, тиск на нями на капітальні витрати 4. Не змінилися пріо­ бізнес буде збільшено. Ще додали ще 100 млн. гривень. ри­тети влади ані щодо 300 мільйонів гривень влада 3. На фоні цього “ко­ фі­нансування “теп­лих” планує додатково витягнути пій­чані” збільшення вит­ кре­дитів, ані мо­лодіж­но­ з кишень громадян шляхом рат на медицину та ос­віту го кредитування. зниження порогу неоподат­ виглядають нас­мішкою. На енергоефективність ковування міжнародних по­ На медичну субвенцію – усього 400 мільйонів, на силок зі 150 до 100 євро. – плюс лише 190 мільйонів. будівництво – менше ніж Про податок на виве­ На освітню – додаткові 12 минулого року – всього дений капітал, який сти­ мільйонів. І хоча загалом у 27. Тобто, на 20 квартир за мулював би бізнес до роз­ порівнянні з минулим ро­ київськими цінами на всю витку, і в майбутньому дав ком витрати на освіту зрос­ молодь країни. би збільшення податкової ли на 17 відсотків, левова І остання вишенька на бази, вже навіть не йдеть­ частка цих 127 мільярдів торті! Мільярд гривень за­ ся. Влада гвалтує бізнес. гривень – витрати на спо­ плановано виділити на Простими словами: за живання, а не на розвиток. Фонд Президента країни. передвиборні “хотєлки” бу­ Не менш критична си­ Що це, як не пряме фі­нан­ дуть платити підприємці та туація і в медицині: на ек­ сування підкупу під час звичайні громадяни. стрену допомогу потрібно пе­редвиборної кампанії 2. Пріоритети, на кого 11 мільярдів, Уряд дав кан­­­дидата Петра Порошен­ витрачати, лишилися нез­­ лише 1 млрд. ка? Тотальний підкуп і фі­ мінні: На збільшення зарплат нансування авторитарної по­ – на МВС закладено ре­ профільним медичним ліцейської держави заради кордну суму за всю історію спеціалістам потрібно по­ одного – відтворення у владі. України – понад 82 млрд. над 94 мільярди гривень, Це і є головна мета бюдже­ гривень. При цьому до Уряд виділив 55. ту-2019. Але чек виписано другого читання видатки Дофінансує місцеве са­ бізнесу і нам, громадянам. ще підросли: на апарат моврядування, так? Саме Роман ФУРДА, Міністерства внутрішніх місцеві бюджети сьогодні справ, капітальні видат­ стали основними доно­ депутат районної ради ки, забезпечення поточної рами освіти та медици­ (фракція "Самопоміч") (Надруковано згідно договору про висвітлення діяльності депутатів районної ради)


6

знайомство зблизька

Настоятель о. Остап з громадою УПЦ КП с. Утішків щиро вітають з днем Ангела РОМАНА РОМАНОВИЧА ПРИШЛЯКА і його сина РОМАНА РОМАНОВИЧА. Бажаємо вам, щоб Небо відкрилось для вас на земну дорогу у радості днів і років, у славленні всіх мрій і бажань, а в здоров’ї прожити на многая літа. Хай Бог милосердний з високого неба дарує усе, що вам тільки треба, а Матінка Божа, Цариця Свята, дарує щасливі і довгі літа. 3 грудня святкуватиме 60-літній ювілейний день народження КОЛЕЩУК ЗЕНОВІЯ ФЕДОРІВНА з с. Ожидів. Від щирого серця здоров’я бажаєм, без нього немилі ніякі діла, в здоров’ї – багатство і радість, і більшого щастя на світі нема. Щоб радість завжди була на порозі, а лихо – у вічній далекій дорозі. Щоб спокій і мир панували в родині, добро щоб всміхалось при кожній хвилині. Хай світлою буде життєва дорога, опіка і ласка від Господа Бога. Хай Матінка Божа, Цариця Свята, дарує щасливі і довгі літа. З повагою похресниця Емілія з сім’єю, братова Галина з чоловіком Ярославом і вся велика родина. 29 листопада святкуватиме 80-літній ювілей ВОЗНЯК ОРИСЯ ОЛЕКСАНДРІВНА. Роки летять, мов лебеді у вирій, життя іде – його не зупинить. На Вашім сонячнім порозі з’явилось мудрих 80. У Вас сьогодні ювілей, ми щиро Вас вітаєм і в цей святковий гарний день ми від душі бажаєм: хай доля намітить Вам років багато, відпустить здоров’я, без ліку добра. Нехай наша шана і повага будуть подякою Вам за Вашу плідну працю, за мудрість, чуйність, уміння творити і дарувати всім добро. З повагою колишні працівники Буського райфінвідділу. Колектив редакції Буської районної газети «Воля народу» щиро вітає з ювілейним днем народження керівника апарату Буської РДА ЄВГЕНА МИХАЙЛОВИЧА КИЧУРЧАКА і бажає йому усіх гараздів. Бажаєм здоров’я, добра, довголіття, хай вистачить щастя на ціле століття! Хай скрізь буде лад – на роботі, в сім’ї, і радість на серці, і хліб на столі. Хай сміхом і веселістю повниться хата, родина хай буде здорова й багата! І мрій, і бажань, і наснаги творити, щоб серцю хотілося жити й любити! Хай люди шанують, повагу дарують, злагода й мир у житті завжди хай панують. Випускники 1977 року Олеської ЗОШ І-ІІІ ст. вітають із 85-річчям класного керівника КАЛНИК МАРІЮ ОЛЕКСАНДРІВНУ. Пропливає долі неспокійна річка, а за нею линуть роки-журавлі! Ось і загорілась вже 85 свічка Вам на святковому столі! Не сумуйте, що літа минають, ще до століття довгий вік! Із ювілеєм Вас вітаєм, хай буде радісним кожен наступний рік! Хай щастя Ваш дім не минає, добро лиш стає на поріг, людська шана й любов прихиляють срібні зорі до Ваших доріг. Хай Матінка Божа шанує Ваш рід. Бажаємо многая-многая літ!

29 листопада 2018 року

«Княжна газети» – про себе і конкурс Відгриміли овації щорічного конкурсу «Княжна Бужан», але у пам’яті конкурсанток ще довго зринатимуть ті хвилюючі миті та приємні емоції, які довелось пережити на сцені районного Народного дому. «Воля народу» підготувала для юних красунь свою номінацію – виклавши на сторінку у Фейсбуці світлини дівчат, запропонувала передплатникам вибрати найкращу. Нею стала мешканка Закомар’я Анастасія ДЕМА (за неї найактивніше голосували). Сьогодні вона у нас в гостях.

Настя – 10-класниця Ожи­ дівської школи. Вчи­ться добре. З-поміж усіх предметів найлегше їй вдається хімія, хоча в майбутньому мріє про менеджмент або акторське мистецтво. Власне, про свої уподобання вона розповіла, коли на конкурсі представляла себе. Настя – компанійська, ко­ муні­кабельна, любить спі­ва­ ти, фотографувати, зні­мати цікаві відеоролики, грає у волейбол, хоче навчитись водити автомобіль. У вільний час любить спілкуватися з друзями, особливо до вподоби посиденьки з подругами, коли можна поговорити про все на світі. Є активною учасницею художньої самодіяльності, залюбки організовує цікаві заходи в рідному селі. Мабуть, це і стало вирі­ шаль­ним, коли директор місцевого закладу культури Катерина Чуприк запропонувала Насті взяти участь у конкурсі. Порадившись з рідними, дівчинка погодилась, хоча «Княжна Бужан» - перший такий вагомий

дівчат як танцювати, рухатись на сцені, відчувати себе розкутою тощо. Але найбільше її підтримала родина – мамаЗоряна, бабуся Оля та сельчани – Оксана Король-Тесля допомогла із представленням, Надія Гіряк, яка пошила конкурсне плаття, сестри Чуприк разом з мамою також не стояли осторонь. Власне, така підтримка рідних та сельчан і вселила у Насті віру та впевненість. Зрештою, її подруги вболівали за неї і в залі. У номінації «талант» Настя виконала пісню «Плакала» колективу «Каzка». З-по­між п’яти номінацій найважчим випробуванням вважає танець, у якому брали участь всі конкурсантки. У номінації «Реклама закладу відпочинку чи магазину» Настя презентувала «Петрову садибу», за що отримала сертифікат на вечерю на двох. Мама Зоряна не тільки готувала доньку до виступу, а й сприяла її перемозі у номінації, яку підготувала «Воля народу». Зробивши

конкурс у її житті.Конкурсні завдання для Насті не були великою несподіванкою,тож ризикнула. І не прогада­ла. Хоча, зізнається, хвилювання перед виступом, звичайно ж, були. А як же ж без них? Навіть відомі актори перед виходом на сцену хвилюються. У розмові Настя не раз згадувала імена тих, хто їй допомагав готуватись до конкурсу. Звичайно, це організатори та хореографи (Андрій Ма-

репост на свою та сторінку доньки у Фейсбуці, пропонувала подругам, колегам, знайомим проголосувати за Настю. І виявились у виграші – Настя здобула не тільки титул «Княжна Чарівність», а й «Княжна улюбленої газети», отримавши від редакції набір натуральної і якісної косметики та шоколадний букет. Ще один важливий момент, на якому Настя наголо­ сила – вона не відчувала кон­ куренції, всі конкурсантки приязно ставились одна до одної і підтримували. Зрештою, як і організатори, – не виділяючи когось з-поміж

Спілка політв’язнів і репресованих Буського району щиро вітає голову спілки БОНДАРЕНКА СЕРГІЯ з 45-річним ювілеєм, який він святкує 29 листопада. Хай доля квітне у роках прекрасних, життя приносить ніжність і тепло. Хай Тобі щоднини світить сонце ясне і завжди дарує радість і добро. Хай Бог пошле Тобі літа щасливі і рівну стрічку сонячних доріг, нехай удача на життєвій ниві, неначе килим, стелиться до ніг. Хай розквітають мрія і кохання, хай збудуться усі Твої бажання. Щиросердечно вітаємо з ювілейним днем народження дорогого сина СЕРГІЯ ПЕТРОВИЧА БОНДАРЕНКА із Заводського. Хай світлою буде життєва дорога, любові – від рідних, а ласки – від Бога. Від щирого серця здоров’я бажаєм і щастя без ліку завжди у житті. Хай життя квітує буйним цвітом і день народження приходить знов і знов, а доля хай дарує з кожним роком благополуччя, радість і любов. Хай сила завжди прибуває, хай люди Тебе поважають і Бог життя благословить. З повагою та любов’ю мама Люба та вся велика родина. Буське районне Братство ОУН-УПА щиросердечно вітає з 45-річчям від дня народження голову Спілки політв’язнів і репресованих Буського району СЕРГІЯ БОНДАРЕНКА і зичить йому усіх земних благ. У цей святковий день прийми вітання та найщиріші побажання: здоров’я, щастя та добра, наснаги, радості, тепла і повсякденно-повсякчас хай буде в Тебе усе гаразд. Щоб Твоє здоров’я, як кремінь було, щоб радість завжди була на порозі, а лихо – в далекій і вічній дорозі. Хай поруч з Тобою Ангел Твій летить, убереже Тебе від біди повсюди. Нехай несе Тобі радість кожна мить і благодать Господня з Тобою буде.

ленко, Мар’яна Козак, Любов Огороднік, Ірина Сторонянська, Сергій Іваськів), які

по кілька годин на день вчили

CMYK

шести учасниць. На запи­ тання «Щоб побажала май­ бутнім конкурсантам?» Настя відповіла: «Віри в успіх і впевненості в собі». При тому зауважила, що в наступному році потрапити на конкурс такого рівня буде набагато складніше, адже організатори планують перед конкурсом проводити кастинг. Їм допомагатимуть конкурсантки, які змагались цього року, адже здобули досвід. Лариса ГАРАСИМІВ На знімку внизу: журналіст «ВН» Ірина Гаєвська з Настею та її мамою Зоряною


29 листопада 2018 року

пам'ятаймо!

7

Нагородили за мужність на Майдані Уродженця Криму, а нині мешканця Буська, який на Майдані був двічі по­ка­лічений, Михайла Ліоненка нагородже­но державною нагородою – орденом «За мужність» III ступеня.

Відповідний указ №379/2018 підписав Президент України Петро Порошенко. Михайло Ліо­ненко отримав нагороду за громадянську мужність, самовіддане відстоювання конституційних засад демократії, прав і свобод людини, виявлені під час Революції Гідності, особисті заслуги у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України. Нагадаємо, майданівець Михайло Ліоненко своїм тілом закрив від гранати волонтерку і був важко поранений.

Непідкорені у 1933 – непереможні сьогодні

Свічки, квіти, колосся – це невід’ємні атрибути нашої пам’яті, яка береже «чорні» сторінки історії українського народу. Смерть мільйонів людей сприймається як статистика. Історія кожної людини, яка пережила Голодомор, сприймається як трагедія.

26 листопада відсвяткувала ювілейний день народження УРБАН ГАЛИНА ВАСИЛІВНА з с. Боложинів. Твій ювілей – щаслива дата, і сумніватись тут не слід, нехай сьогодні наші привітання у серці Твоєму залишать добрий слід. Отож, прийми найкращі привітання здоров’я, щастя та багато літ. Всю доброту, яка існує в світі, всю радість, що живе серед людей, найкращі всі, що до вподоби, квіти даруємо Тобі у цей святковий день. Нехай Господь завжди у поміч буде, а Мати Божа береже від зла. Бажаємо Тобі здоров’я, щастя й сили, радості земної і тепла. З повагою та любов’ю син Сергій з дружиною Іванною, онук Остапчик, свати з Ожидова. 29 листопада відзначатиме 60-річний ювілейний день народження дорогий син, чоловік, люблячий батько, дідусь, сват МАЧАЙ БОГДАН ЛЬВОВИЧ з Буська. Проходить час, роки минають, їх не спинити, не здолати, душа, здається, ще співає, а за плечима – 60. 60 – немало й небагато, 60 – це пора золота, це прекрасне ювілейне свято, це минулого й майбутнього вага. Роки лягають на обличчя зручно, і осінь вже запрошує на вальс, але щебечуть невгамовні внуки і повертають у минуле Вас. Хай Вашу застелять стежину квіти голубі, Ви залишайтесь бадьорі, молоді. Вітання, квіти і слова любові теплом зігріють славний ювілей. Хай Вам здоров’я тільки додається, а віднімаються невдачі, і душа хай множиться добром і водограєм ллється. А щастя ділиться на многії і благії літа. З любов’ю та повагою вся велика родина.

Скорботна хода із вшанування жертв голо­ доморів розпочалася від церкви св.Петра і Павла до пам’ятника Скорботи. Учасники віча у Буську зупинились біля будівлі колишньої катівні НКВС, де були замордовані десятки наших земляків, помолилися, запалили свічки та поклали квіти. «Голод – це не тільки смерть, це ще й духовна руїна, знищення здорової народної моралі, втрата ідеалів. Так більшовицький режим намагався зламати генетичний код української нації, код свободи, – лунало з промов учасників віча. – Але життєлюбний, вільний дух українців не зламати. Наш генетичний код свободи виявився сильнішим. І саме через те, щоб подібні жахіття

ніколи не повторювалися в нашій історії, щоб вільна людина жила у вільній країні, українці повстали і вийшли на Майдан. Ведуча скорботного заходу Надія Хом‘якевич закликала усіх запалити свічу пам’яті у своїх домівках за тими, хто став жертвою репресій тоталітарного режиму. Голодом вбивали нашу свободу. Не підкорені у 1933 – непереможні сьогодні! Пам’ятаймо: ми – не нація-жертва, ми ‒ нація непідкорених. Бо пам’ять – нескінченна книга, у якій записано все: і життя людини, і життя країни. Ми ж маємо зробити все, щоб в українській історії вже ніколи не було таких страшних, криваво-чорних сторінок. Зараз доля країни – в наших руках.

Час невблаганний, і з кожним роком усе меншає живих свідків Великого Голоду. Але спогади про те лихоліття зберігають їхні діти та онуки, передаючи їх з покоління до покоління як пам’ять роду. І таких історій багато...

«Не можу без сліз говори­ти про Голодомор, хоч знаю про це лише з оповідей ба­бусі, – розповідає жителька Житомирської області Людмила Ложка. – Їх розкуркулили, бо мій прадід не захотів йти до колгоспу. Забрали все – до останньої картоплини, що в погребі за стовп закотилась. Останню курку, що прабабця зарізала і заховала під глиняник, викинули собакам, аби діти не з’їли. Померла майже вся велика сім’я, вижила бабуся з сестрою і матір’ю. Батько і решта дітей вмерли, братик зник безвісти. Рідні вважають, що його з’їли людоїди, бо в криниці біля дому ймовірних канібалів знайшли дитячий череп. Ще згадувала бабуся, як до одних людей зайшов родич, а у

них на припічку дитячі пальчики лежать. Тихенько втік – викликав міліцію. Тих людей забрали, і більше про них у селі ніхто не чув. Це все відбувалося в селі Харліївка Житомирської області. Моя бабуся розповідала, як селом їздила підвода – збирала мертвих, в кожен дім заглядали, перевіряючи, чи живі. В одному домі жінку живу забирали, а вона просилася: «Куди ж ти мене грузиш – я ж іще жива?», а той чоловік відповів: «Ти все одно помреш, то що, мені по тебе ще завтра вертатися?». Людей ховали у спільній ямірові. Коли від голоду помер мій прадід, то і мови не було про гріб – загорнули в якесь покривало. А той чоловік, що трупи по селі

збирав за пайок, на прохання прабабусі підсунув його труп під гріб іншого чоловіка, аби земля прямо на нього не сипалася. Коли бабуся розповідала про голод, я припустила, що тоді був неврожай, на що вона відповіла: «Такого гарного врожаю не було ні до, ні після Голодомору». В їхньому селі чорнозем був такий, як масло. Бабуся моя 914 року народження, тож бачила і розуміла багато. Бабуся говорила, що: «люди ставали агресивними, готовими на вбивство лиш для того, щоб хоч якось затриматись на цьому нестерпному, на той час, світі. Всі люди були безсилі та здатні на все, задля боротьби, навіть не за життя, а існування».

Підготувала Інна ПАЛАМАР

29 листопада святкує ювілей ОРИСЯ ОЛЕКСАНДРІВНА ВОЗНЯК з м. Буськ. Нам важко віднайти ті слова, які б передали наші почуття, нашу любов до Вас і нашу вдячність за тепло Вашого серця, за добро душі. І у цей день ювілейний і прекрасний ми всі щиро вітаємо Вас. Здоров’я Вам Господь хай посилає вдосталь і радість нехай лине через край. А ми у Бога років 100 для Вас попросим, аби ділили внукам коровай! Усе було в житті – і радості, і біди, і мед солодкий, і гіркий полин… Нехай тепер буде найменше кривди, а більше гарних, сонячних, щасливих днів. Здоров’я, щастя, радості бажаєм, а також зичим довгих-довгих літ. Нехай Господь Вам сили повертає, за все Вам, мамо, наш низький уклін. З повагою та любов’ю чоловік Григорій, дочка Оксана, син Володимир з дружиною Наталею, онучки Улянка та Соломійка, сваха з Топорова та вся родина.

Нашим захисникам – гостинці від Миколая

Щороку надбужанські волонтери Ярослав Вороновський та Михайло Цюрко на Свято Миколая навідуються до наших захисників на сході України. Тож і цього року у неділю, 16 грудня, вони знову вирушають на схід. Тому й звертаються до керівників установ, підприємств, учнів та всіх небайдужих людей підтримати захисників, приготувавши їм смачні подарунки до Свята Миколая. Телефонуйте (067)7994425 (Михайло).


8

на часі

29 листопада 2018 року

Конкурс проектів місцевого розвитку – 2019: що потрібно знати

У 2019 році обласний Конкурс проектів місцевого розвитку від­ буватиметься вже вдев’яте. На останньому засіданні Львівська об­ ласна рада затвердила нові умови Конкурсу на наступний рік. Кож­ ного року програма видозмінюється, удосконалюється, оскільки депутати, громадськість, експерти, виконавча гілка влади мають пропозиції, доповнення, які акумулюються обласною радою під час «круглих столів», семінарів, нарад, інтерактивних опитувань тощо. Розставляємо основні акценти реалізації Конкурсу в 2019 році. також прид­­бання обладнання та роком) і 200 тис. грн відповідно. Коли стартує

конкурс на 2019 рік?

Від 3 грудня 2018 року стартує прийом заявок у рамках проведення облас­ного Кон­курсу проектів міс­цевого роз­витку у Львів­ській області на 2019 рік. І триватиме він до 31 січня 2019 року. Відтак громадські орга­ні­ за­ції, органи державної влади і місцевого самовря­дування, ініціативні гру­пи, інші потенційні учас­­­ники вже можуть розпо­чинати працювати над підготовкою про­ ектів на конкурс про­ектів міс­ цевого розвитку 2019 року. Прийом заявок на 2019 рік триватиме від 9:00 год. 3 грудня 2018 року до 18:00 год. 31 січня 2019 року. Додамо, що у вищеназваних часових межах триватиме прийом заявок до складу Експертної комісії з оцінки проектів місцевого розвитку у 2019 році.

Що нового в пріоритетах?

У 2019 році матимемо новий, сьомий за ліком, пріоритет – «Обласні зак­лади та ус­ танови, не­ко­мерційні ко­ мунальні під­­­приємства об­ласної ра­ди», який охоп­ лювати­ме будівництво, капітальний ремонт, реконструкцію, прид­­ бання обладнання та ін­вентаря, благоустрій те­риторії. Отож, відтепер участь у конкурсі зможуть брати структурні під­розділи юридичних осіб, а також обласні заклади та установи галузей охорони здоров’я, освіти, культури, спорту та соціального захисту. Окрім того, залишаються пріоритети, які добре відомі нашим конкурсантам: «Школи» – будівниц­тв­ о, капітальний ремонт, рекон­ струкція, а також прид­бання обладнання та інвентарю. «Заклади дошкільної освіти» – будівництво, ка­пі­ тальний ремонт, ре­конструкція, а

ін­вентарю. «Охорона

здоров’я»

(ра­­­­й­он­ні та міські кому­нальні лі­ карні, неко­мерційні ко­мунальні під­приємства, центри первинної ме­дико-са­ні­тарної допомоги, амбу­ латорії сімейної медицини, ФАПи) – будівництво, капітальний ремонт, ре­конструкція, а також прид­бання обладнання та інвентарю. «Культура» (народні

до­­ми, будинки культури, біб­ліо­ теки, музеї, по­чаткові спеціа­ лізовані мис­тецькі навчальні зак­лади (ПСМНЗ) музичні та мистецькі школи) – будівництво,

капітальний ремонт, рекон­струк­ ція, а та­кож придбання облад­ нання та інвентарю. «Вуличне освітлення» – будівництво, капіта­ль­ний ремонт, рекон­струкція вуличного освіт­лення комуна­льних доріг та пішохідних доріжок. «Інші пріоритети»

(об’єк­­­ти усіх форм влас­ності (окрім приватної), що не підпадають під виз­на­чені Конкурсною ра­дою пріоритети) – бу­дів­ництво, капі­

тальний ре­монт, ре­конструкція, прид­бання обладнання та інвен­ тарю, облаш­тування об’єктів ПЗФ. Слід додати, що проекти, скеровані ОСББ, цьо­горіч не прийматимуться до реєстрації, якщо такі проекти стосуються вирішення проблем приватного житлового фонду (заміна дахів, вікон, утеплення фасадів), оскільки приміщення загального ко­­ ристування житлових бу­­динків, що перебувають на балансі в ОСББ, не належать до комунальної власності. Водночас в «Ін­ших пріоритетах» подання такого роду проектів також не передбачено.

Збільшено до 500 тис. грн граничну вартість проекту

Крім того, обласна ра­да затвердила граничну вартість проекту та суму субвенції з обласного бюджету у 2019 році на рівні 500 тис. грн (збільшення на

100 тис. грн у порівнянні з 2018

Це збільшення гранич­ної вартості проекту, у першу чергу, для тих, хто вже зробив чимало невеликих проектів (до 300-400 тис. грн) і готовий працювати над більшими проектами. У кого проект коштуватиме 500 тис. грн, той повинен буде забезпечити 300 тис. грн свого внеску, з яких – мінімально 10% небюджетний внесок. Нагадаємо, що кошти спон­ сорські, громади, нефінан­совий внесок буде зведено в єдиний небюджетний внесок і його мінімум на наступний рік становитиме уже не 5%, а 10%. Нововведенням є те, що замовник робіт зможе отримати останні 15% від суми коштів суб­ венції обласного бюджету лише після того, як на об’єкті будуть повністю завершені роботи.

Що ще нового в конкурсі 2019 року?

Для підтримки до­та­­цій­них територій збіль­­ше­но вагу ін­ дексу пода­т­коспроможності при оцін­ці проектів. Порів­ня­но з ми­ нулим роком максимальний бал при вра­хуванні індексу по­дат­ коспроможності збіль­шено від 1 до 2. Це доз­волить територіям із нез­начними фінансовими можливостями отримати додаткові бали та конкурувати з іншими. Крім того, спрощено вимоги до подачі до­кументів, удосконалено онлайн-платформу для при­йому документів на участь в конкурсі. Уже зараз на сайті Львівської обласної ради можна ознайомитися з її тестовим режимом.

Стан реалізації проектів у 2018 році

Отож, з урахуванням вилучень і додаткових включень маємо – 1002 переможця, для яких передбачено фінансовий ресурс з обласного бюджету – 121 млн 507 тис. грн. Станом на 8 листопада профінансовано – 98,1 млн грн, касові видатки – 83,3 млн грн. Маємо виконання – 80%. Фінансування за рахунок залучених коштів: місцеві бюджети – 85,6%, небюджетні кошти – 81,2%. Реалізація Програми про­ ек­тів місцевого розвитку ста­ном на 10 листопада становить 72%. Із 1002 проектів-переможців: 724 – роботи завершено, 271 – роботи тривають, 5 – на стадії підписання угоди з підрядником (додатково включені), 2 – відмова у реалізації (додатково

включені).

Як свідчить досвід минулих років, місцеві громади щоразу активніше вступають у боротьбу за перемогу в Конкурсі проектів місцевого розвитку. Бо його результати – видимі, а суспільство дотичне до них своїми коштами, роботою, творчістю.

Олександр ГАНУЩИН, голова Львівської обласної ради

Щодо Програми проведення обласного конкурсу проектів місцевого розвитку

(звернення до голови Львівської обласної ради О.Ганущина)

Доводимо до Вашого відома, що ознайомившись з новою редакцією Програми проведення обласного конкурсу проектів місцевого розвитку у Львівській області на 2017-2020 роки, затвердженої рішенням Львівської обласної ради №270 від 25.10.2018 року (додаток 2), хочемо звернути Вашу увагу на наступне: Згідно пункту 2, розділу V Програми, небюджетний внесок (кошти фізичних осіб, спонсорські кошти чи нефінансовий внесок громади) повинен становити не менше 10% від вартості проекту. Тобто, порівнюючи з попереднім роком, відсоток нефінансового внеску збільшили вдвічі. Та найбільше балів, згідно додатку 5, надається тим конкурсантам, нефінансовий внесок яких складатиме більше 20% – 11 балів. Хоча для бідніших територій, у яких немає багатих спонсорів, невеликих населених пунктів, яким важко зібрати такі суми з громади, введений індекс податкоспроможності адміністративно-територіальної одиниці залежно від місця розташування об’єкта, проте цей індекс, на нашу думку, оцінено надзвичайно малим балом (від 0,5 до 2 балів). За таких умов бідніші території аж ніяк не зможуть конкурувати з багатими. Тобто, нова редакція програми ще в більшій мірі підтримала багатих і забрала шанси на перемогу в бідних. Враховуючи вищевикладене, пропонуємо або не менше, ніж вдвічі збільшити кількість балів за індекс податкоспроможності адміністративно-територіальної одиниці залежно від місця розташування об’єкта, або провести конкурс окремо по кожному районі в межах конкретної попередньо визначеної суми на район з врахуванням кількості населення району чи ОТГ. Тобто, незалежно від того, хто переможе в конкурсі, територія району чи ОТГ в будь-якому випадку отримає визначену суму. Інакше кошти будуть зосереджені лише в тих районах чи ОТГ, де є багаті спонсори, особливо ті, які хочуть балотуватись у 2019 році і не шкодують для цього власних грошей. І це призведе в апріорі до несправедливого розподілу фінансового ресурсу.

Богдан ГЛОВА, голова Буської районної ради

Як розібратися в деталях конкурсу?

Як і в попередні ро­ки, буде організовано нав­чальні семінари з представниками органів міс­цевого самоврядування, виконавчої влади, громадських організацій та іншими потенційними учасниками конкурсу (для Буського райо­ ну – 6 грудня).

Право вибору: субсидія чи пільга Якщо родина має право на субсидію, однак її розмір невеликий і, на її думку, доцільніше сплачувати за комунальні послуги з врахуванням пільги, то необхідно подати заяву до органу соціального захисту населення про припинення надання субсидії. І навпаки: якщо на опалювальний період сім’ї доцільніше користуватися субси­ дією, то необхідно буде подати заяву для призначення субсидії.

Хто має право на комунальну знижку від держави?

Основними категоріями пільговиків є: учасники війни (50% знижка); члени сімей загиблих (померлих) ветеранів війни (50% знижка); особи, які мають особливі та особливі трудові заслуги перед Батьківщиною, їх вдови (вдівці) (100% знижка); учасники бойових дій (75% знижка); особи з інвалідністю внаслідок війни (100% знижка); ліквідатори аварії на ЧАЕС та постраждалі внаслідок аварії на ЧАЕС 1 та 2 категорій (50% знижка); жертви нацистських переслідувань (знижка від 50 до 100%); діти війни (25% знижка).


9

програма ТБ

ЧЕТВЕР, 6 ГРУДНЯ

29 листопада 2018 року

Свт. Амфілохія. Свт. Григорія. Св. Миколая.

UA:ПЕРШИЙ

День Збройних сил України. Іменний календар. Григорій, Олександр, Макар, Олексій, Федір.

1+1

ІНТЕР

ICTV

УКРАЇНА

СТБ

НОВИЙ

ПРЯМИЙ

07.00,08.00,09.00,12.00, 16.45,19.30,00.45 «ТСН» 09.30,11.25,12.20 Одруження наослiп 13.20 «Мiняю жiнку». 14.45 Сiмейнi мелодрами 15.45 Т/с «Моє чуже життя».

04.50 Т/с «Вiддiл 44». 05.35 Громадянська оборона. 06.30 Ранок у великому мiстi. 08.45 Факти. Ранок. 09.15,19.20 Надзвичайнi новини з К. Стогнiєм. 10.10 Секретний фронт. 11.55,13.20 Х/ф «Секретнi матерiали: Боротьба за майбутнє». 12.45,15.45 Факти. День 14.55,16.20,21.25 Т/с «Пес». 17.45 Т/с «Марк+Наталка». 18.45,21.05 Факти. Вечiр 20.15 Багач-Бiдняк. 22.45 «На трьох». 23.50 Х/ф «Секретнi матерiали: Хочу вiрити».

06.30,07.10,08.15 Ранок з Україною. 07.00,08.00,09.00,15.00, 19.00,23.00 Сьогоднi. 09.30 Зоряний шлях. 11.20 Реальна мiстика. 13.20,15.30 Т/с «Черговий лiкар». 16.00 Iсторiя одного злочину 4. 18.00 Т/с «Виходьте без дзвiнка».

06.50 Все буде добре! 08.55,18.55,00.00,01.00 Т/с «Коли ми вдома». 09.55 МастерШеф. 13.00 Битва екстрасенсiв 15.25 Все буде добре!

Т/с «Величне столiття. Нова Володарка». 19.20 Секретнi матерiали 20.35 «Чистоnews». 20.45 Х/ф «Жити заради кохання». 21.45 «Грошi». 22.30 «Право на владу». 00.50 Х/ф «Життя i доля»

06.00 М/ф. 06.15,22.10 «Слiдство вели...» з Л. Каневським». 07.00,08.00,09.00,12.00, 17.40 Новини. 07.10,08.10,09.20 «Ранок з Iнтером». 10.15 Х/ф «Велика маленька Я». 12.30 Х/ф «Бум». 14.50,15.50,16.45 «Речдок». 18.00,19.00 «Стосується кожного». 20.00 «Подробицi». 21.00 «Речдок. Особливий випадок». 23.50 Х/ф «Романс про закоханих». 03.05 «Орел i решка. Шопiнг». 04.50 «Top Shop». 05.20 «Подробицi» «Час».

03.00,02.25 Зона ночi. 04.45 Абзац. 06.35,07.55 Kids` Time. 06.40 М/с «Том i Джерi шоу». 08.00,01.20 Київ вдень i вночi. 09.00 Т/с «Любов напрокат». 09.50 Т/с «Вiдчайдушнi домогосподарки». 17.00,19.00 Хто зверху? (12+). 21.00 Пацанки. Нове життя. 23.30 Х/ф «Корабельпримара».

19.50 «Говорить Україна» 21.00 Т/с «Ангелiна». 23.20 Контролер. 00.00,02.15 Т/с «CSI: Маямi».

Запропонувала йому каву, а він на груди втупився, може з молоком хоче?

06.00,07.15,08.15 «Новий день». 07.00,08.00,09.00,10.00, 11.00,13.00,14.00,15.00, 16.00,18.00,19.45 «Репортер». Новини. 09.15,10.15,11.15 «Ми всi...» з К. Ашiон i П. Рольником. 12.00 «Полудень» з Ю. Литвиненко. 13.15,14.15,15.15 «Деталi» з В. Фроловою i С. Дойком. 16.15 «Кримiнал» з С. Вардою. 17.00 «Ситуацiя». 18.10 «Ехо України» з М. Ганапольським. 20.00 «Прямий ефiр» з С. Орловською та М. Вереснем. 22.00 «Пiдсумки» з Є. Кисельовим. 23.30 «МЕМ».

2+2

ENTER FILM

НТН

БІГУДІ

TET

МЕГА

K1

06.00 М/ф. 08.00 «Помста природи». 08.25,01.00 Т/с «Мушкетери 2». 09.30,18.15 «Спецкор». 10.10,18.50 «ДжеДАI». 10.50,17.15 «Загублений свiт». 12.50,04.20 «Облом.UA» 15.25 Х/ф «Iмперiя акул». 19.25,20.30 Т/с «Ментiвськi вiйни. Харкiв». 21.35,23.20,02.05 Т/с «Кiстки 3».

05.45 Х/ф «Багато галасу з нiчого». 07.40,08.40 М/ф. 07.50,11.00 «Моя правда». 09.30 «Спогади». 10.05 «Богдан Ступка. Забудьте слово «смерть». 11.50 Х/ф «Веселi Жабокричi». 13.05 Х/ф «Пророк Iєремiя». 14.55 Х/ф «Вiдпустка за власний рахунок». 17.20 Х/ф «Зимова вишня» 19.00,01.55 Т/с «Мемуари Шерлока Холмса». 21.00 Т/с «Пуаро Агати Крiстi». 23.00 Х/ф «Небезпечно для життя».

05.45 Х/ф «Наприкiнцi ночi». 07.00 Х/ф «Сумлiння». 08.30 Ранковий «Свiдок». 09.00 Х/ф «Страх висоти». 10.40,19.30 Т/с «Пуаро Агати Крiстi». 12.30,16.30,19.00,23.15, 02.45 «Свiдок». 12.50,03.30 «Речовий доказ». 15.55,16.50,21.30 «Легенди карного розшуку». 23.45 Т/с «Бюро легенд». 01.55 «Легенди бандитського Києва». 03.15 «Випадковий свiдок». 03.55 «Правда життя. Професiї». 04.55 «Top Shop».

Країна мультфiльмiв. 07.00,11.00,01.50 Посмiхнiться, вам це личить. 08.00 Т/с «Тiльки кохання». 09.30 Телемагазин. 12.00,21.30 Т/с «Нескiнченне кохання». 12.50 Т/с «Уламки щастя». 14.20,22.30 Сiмейнi мелодрами. 19.45,01.10 Т/с «Я кажу так».

06.00 ТЕТ Мультиранок. 09.45 Х/ф «Хоробрий кравчик». 11.00 Т/с «Усi жiнки вiдьми». 13.00,21.00 Одного разу пiд Полтавою. 14.00,20.00 Танька i Володька. 15.00,03.40 Вiталька. 17.00,02.50 Панянкаселянка. 18.00 4 весiлля. 22.00 Готель Галiцiя. 23.00 ЛавЛавCar 3. 01.00 Теорiя зради. 02.00 БарДак. 05.50 Кориснi пiдказки.

07.45,13.55 Правда життя 08.55 Дика природа Африки. 09.55,17.50 Шалена подорож. 10.55 Скептик. 11.50 Брама часу. 12.45,19.40 Речовий доказ. 15.05,23.35 Великi танковi битви. 15.55,21.45 Полювання на рибу-монстра. 16.55,22.45 Iдеї, що перевернули свiт. 18.45,20.45 Битва цивiлiзацiй.

06.30 «Top Shop». 07.40 М/с «Каспер». 08.00 Т/с «Дорогий лiкар». 09.50 Т/с «Пригоди Геркулеса». 14.15 «Орел i решка. Навколо свiту». 15.15,21.00 «Орел i решка. Перезавантаження. Америка» 16.15,22.00 «Орел i решка. Морський сезон». 17.15 Т/с «Доктор Хаус». 23.00 «Орел i решка. Рай та пекло». 00.00 «Їже, я люблю тебе!» 02.40 «Нiчне життя».

17.10

УСМІХНИСЬ! Милі дружини, повірте, якщо вас дратує ваш пополневшей, хропе вночі чоловік, то обов'язково десь поруч знайдеться хоча б одна жінка, яка від усього цього буде щаслива.

17.30,22.00 ВiкнаНовини. 18.00 Один за всiх. 20.00,22.45 Зваженi та щасливi.

06.00

АФОРИЗМИ Не бійтеся життя. Повірте, що життя варте того, щоб його прожити, – і ваша віра допоможе вам втілити це твердження в реальність.

Схід 7.43, захід 16.00. Тривалість дня 8.17. 21 сонячний день. Схід 6.20, захід 15.50. Місяць у Скорпіоні, Стрільці (4.51). 28/29 місячний день.

П’ЯТНИЦЯ, 7 ГРУДНЯ

УСМІХНИСЬ!

Вмц. Катерини. Вмч. Меркурія. Св. Амвросія.

ЦИТАТИ «Якщо ти зробиш людині щось приємне, вона стане тобі приємною. А якщо щось погане, то стане поганою». Всеволод Нестайко.

УСМІХНИСЬ!

Щастя – це коли люди, які вам не підходять, до вас не підходять.

День Великомучениці Катерини. День місцевого самоврядування. Міжнародний день цивільної авіації. Іменний календар. Катерина, Олександр, Григорій, Євген.

1+1

ІНТЕР

ICTV

УКРАЇНА

СТБ

НОВИЙ

ПРЯМИЙ

06.00 М/ф. 06.15,22.00 «Слiдство вели...» з Л. Каневським». 07.00,08.00,09.00,12.00, 17.40 Новини. 07.10,08.10,09.20 «Ранок з Iнтером». 10.20 Х/ф «Як одружитися i залишитися неодруженим». 12.30 Х/ф «Бум 2». 14.50,15.50,16.45,01.35 «Речдок». 18.00 «Стосується кожного». 20.00 «Подробицi тижня». 23.50 Х/ф «Таємниця «Чорних дроздiв». 03.50 «Клара Лучко. Три зустрiчi». 04.30 «Вдалий проект». 05.15 «Top Shop».

04.25 Студiя Вашингтон. 04.30 Факти. 04.50 Т/с «Вiддiл 44». 05.35 Громадянська оборона. 06.30 Ранок у великому мiстi. 08.45 Факти. Ранок. 09.15,19.20 Надзвичайнi новини з К. Стогнiєм. 10.05 Багач-Бiдняк. 12.05,13.20 Х/ф «Секретнi матерiали: Хочу вiрити». 12.45,15.45 Факти. День 14.50,16.20 Т/с «Пес». 17.45 Т/с «Марк+Наталка». 18.45,21.05 Факти. Вечiр. 20.20 Антизомбi. 21.30 Дизель-шоу. 22.50 «Королева гумору» 00.00 «На трьох».

06.30,07.10,08.15 Ранок з Україною. 07.00,08.00,09.00,15.00, 19.00,23.00,03.30 Сьогоднi. 09.30,04.20 Зоряний шлях. 11.20 Реальна мiстика. 13.25,15.30 Т/с «Любов пiд мiкроскопом».

05.55,19.00 Т/с «Коли ми вдома». 07.25 Хата на тата. 13.00 Т/с «Одружити не можна помилувати»

03.00 Зона ночi. 03.10 Абзац. 04.45,05.35 Kids` Time. 04.50 М/с «Том i Джерi шоу». 05.40,02.10 Київ вдень i вночi. 06.40 Ревiзор. 09.30 Пристрастi за ревiзором.

06.00,07.15,08.15 «Новий день». 07.00,08.00,09.00,10.00, 11.00,13.00,14.00,15.00, 16.00 «Репортер». Новини. 09.15,10.15,11.15 «Ми всi...» з К. Ашiон i П. Рольником. 12.00 «Полудень» з Ю. Литвиненко. 13.15,14.15,15.15 «Деталi» з В. Фроловою i С. Дойком. 16.15 «Кримiнал» з С. Вардою. 17.00 «Ситуацiя» з Т. Березовцем та М. Леончук. 18.00 «Пiдсумки» з С. Орловською та М. Вереснем. 19.00 «Ехо України» з М. Ганапольським. 22.30 «Поярков. News».

2+2

ENTER FILM 05.45 Х/ф «Iдеальний чоловiк». 07.40,08.40 М/ф. 07.50,11.20 «Моя правда». 09.30 «Спогади». 10.30 «Клара Лучко. Три зустрiчi». 12.10 Х/ф «БогданЗиновiй Хмельницький». 14.15 Х/ф «Апачi». 16.05 Х/ф «Раз на раз не випадає». 17.30 Х/ф «Добре сидимо!» 19.00,02.25 Т/с «Мемуари Шерлока Холмса». 21.00 Т/с «Пуаро Агати Крiстi». 23.00 Х/ф «Перше побачення». 00.45 Х/ф «Невiдправлений лист».

21.20

Х/ф «Людина президента 2». 23.10 «Змiшанi єдино- борства. UFC ¹206»

17.30,22.00 Вiкна-Новини 18.00 Один за всiх. 20.00 Цiєї митi рiк потому. 22.45 Ультиматум. 18.00 Т/с «Виходьте без дзвiнка». 19.50 «Говорить Україна» 22.00,00.00,02.30 Т/с «Ноти любовi». 23.20 По слiдах.

Х/ф «Легенда про княгиню Ольгу». 08.30 Ранковий «Свiдок». 09.00 Х/ф «Преферанс по п`ятницях». 10.45,19.30 Т/с «Пуаро Агати Крiстi». 12.30,16.30,19.00,23.15, 02.45 «Свiдок». 12.50,03.20 «Речовий доказ». 15.55,16.55,21.30 «Легенди карного розшуку». 23.45 Т/с «Бюро легенд». 01.55 «Легенди бандитського Києва». 03.15 «Випадковий свiдок». 04.20 «Правда життя. Професiї». 05.15 «Top Shop».

Схід 7.44, захід 15.59. Тривалість дня 8.15. 22 сонячний день. Схід 7.27, захід 16.26. Місяць у Стрільці. 29/30/1 місячний день.

УСМІХНИСЬ!

Чи не той справжній чоловік, хто бореться з драконом за порідіння, а той, хто залишається з жінкою, коли дракон – вона.

11.30,21.40 Пацанки. Нове життя. 16.20,19.00 Топмодель. 00.10 Екси. 03.05 Служба розшуку дiтей.

БІГУДІ

TET

МЕГА

K1

Країна мультфiльмiв. 07.00,11.00,01.50 Посмiхнiться, вам це личить. 08.00 Т/с «Тiльки кохання». 09.30 Телемагазин. 12.00,21.30 Т/с «Нескiнченне кохання».

06.00 ТЕТ Мультиранок. 09.25 Х/ф «Бiбi та Тiна: Зачарованi». 11.00 Т/с «Усi жiнки вiдьми». 13.00 Одного разу пiд Полтавою. 14.00,20.00 Танька i Володька. 15.00,03.10 Вiталька. 17.00 Х/ф «Фантастична четвiрка». 19.00 4 весiлля. 21.00 Х/ф «Фантастична четвiрка 2. Вторгнення Срiбного Серфера». 22.45 Х/ф «Готель «Гранд Будапешт». 00.30 Теорiя зради. 01.30 17+. 02.20 Панянка-селянка. 05.50 Кориснi пiдказки.

06.00 Бандитська Одеса. 07.50,08.20,14.00,02.20 Правда життя. 09.00 Дика природа Африки. 10.05,17.45 Шалена подорож. 11.00 Скептик. 11.55 Брама часу. 12.50,19.40 Речовий доказ. 15.05,23.35 Великi танковi битви. 15.55,21.45 Полювання на рибу-монстра. 16.50,22.45 Iдеї, що перевернули свiт. 18.45,20.45 Битва цивiлiзацiй. 00.30 Мiстична Україна.

06.30 «Top Shop». 07.40 М/с «Каспер». 08.00 Т/с «Дорогий лiкар». 09.50 Т/с «Пригоди Геркулеса». 14.15 «Орел i решка. Навколо свiту». 15.15,21.00 «Орел i решка. Перезавантаження. Америка» 16.15,22.00 «Орел i решка. Морський сезон». 17.15 Т/с «Доктор Хаус». 23.00 «Орел i решка. Рай та пекло». 00.00 «Їже, я люблю тебе!» 02.50 «Нiчне життя».

НТН 05.55

K2 06.30 Телемагазин. 07.30 Квадратний метр. 08.50 Дiм на заздрiсть усiм. 10.50,18.30 Удачний проект. 12.10,15.00 Кориснi поради. 13.10 Зайвi 10 рокiв. 14.00 Спецiя. 15.40 Код доступу. 16.40,21.30,02.50 Зiрковi долi. 17.30,20.30 Дачна вiдповiдь. 22.10,01.10 Неймовiрнi iсторiї кохання. 23.00 Готуємо разом. 00.40 Шеф-повар. 02.00 Формула кохання.

В цей день народилися: 1921. Ірина Михайличенко, артистка балету. 1926. Василь Третяк, співак. 1934. Алла Гавриленко, артистка балету. 1940. Ірина Калинець, письменниця.

06.30,07.10,08.10,09.10 Снiданок з «1+1». 07.00,08.00,09.00,12.00, 16.45,19.30 «ТСН». 09.30,11.25,12.20 Одруження наослiп 13.15 «Мiняю жiнку». 14.45 «Сiмейнi мелодрами». 15.45 Т/с «Моє чуже життя». 17.10 Т/с «Величне столiття. Нова Володарка». 19.20 «Секретнi матерiали». 20.25 «Лiга смiху». 22.25 «#Гуднайтшоу Валерiя Жидкова». 23.10 «Розсмiши комiка». 01.10 «Вечiрнiй Київ». 05.10 «Чистоnews». 06.00 М/ф. 08.00 «Помста природи» 08.25,01.40 Т/с «Мушкетери 2». 09.30,18.15 «Спецкор». 10.10,18.50 «ДжеДАI». 10.50 «Загублений свiт». 12.50 Вiдеобiмба. 15.30 Х/ф «40 днiв та ночей». 17.15 «Цiлком таємно 2017». 19.25 Х/ф «Людина президента».

06.00 М/с. 06.30,07.00,08.00,09.00, 09.25,13.00,15.00,21.00, 03.10 Новини. 06.35,07.05,08.05,09.05 Доброго ранку, Країно! 09.40 Т/с «Елiза». 11.25,14.05 Телепродаж Д/с «Смачнi 12.00 iсторiї». 13.10,14.30 РадiоДень. 13.35 Д/с «Свiт дикої природи». 15.15,01.25 Бiатлон. Кубок свiту. I етап. Iндивiдуальнi перегони 15 км, жiнки 17.10,05.30 Д/с «Незвичайнi культури». 18.00 Iнформацiйна година. 19.00 #ВУкраїнi. 19.30 Д/с «Життя з левами». 20.05 Т/с «Монро». 21.25,03.30 UA:Спорт. 21.45 Схеми. Корупцiя в деталях. 22.15 Д/с «Погляд зсередини». 22.55 Сильна доля. 00.00 Тюсо.

06.00

12.50 Т/с «Уламки щастя». 14.20,22.30 Сiмейнi мелодрами. 19.45,01.10 Т/с «Я кажу так».

УСМІХНИСЬ! В коханні, як в мотоциклі – третій або зайвий, або у візку.

УСМІХНИСЬ!

Людина здатна винести багато. І тим більше, чим більше дірка в паркані.

UA:ПЕРШИЙ 06.00 М/с. 06.30,07.00,08.00,09.00, 09.25,13.00,15.00,21.00, 03.00 Новини. 06.35,07.05,08.05,09.05 Доброго ранку, Країно! 09.30,11.50,14.20,16.45, 23.45,01.10,02.45,04.05 Погода. 09.40 Т/с «Елiза». 11.25,14.05 Телепродаж 11.55 Д/с «Смачнi iсторiї». 13.10,14.30 РадiоДень. 13.35 Д/с «Свiт дикої природи». 15.15,01.25 Бiатлон. Кубок свiту. I етап. Спринт, 10 км, чоловiки. 16.55 Енеїда. 18.00 Iнформацiйна година. 19.00 Перший на селi. 19.30 Д/с «Життя з левами». 20.05 Т/с «Монро». 21.25,03.20 UA:Спорт. 22.00 Перша шпальта. 22.30 Букоголiки. 23.00 Лайфхак. 23.20 Д/с «Гордiсть свiту».

K2 07.30 Квадратний метр. 08.50 Дiм на заздрiсть усiм. 10.50,18.30 Удачний проект. 12.10,15.00 Кориснi поради. 13.10 Зайвi 10 рокiв. 14.00 Спецiя. 15.40 Код доступу. 16.40,21.30 Зiрковi долi 17.30,20.30 Дачна вiдповiдь. 22.10,01.10 Неймовiрнi iсторiї кохання. 23.00 Готуємо разом. 00.40 Шеф-повар. 02.00 Формула кохання. 02.50 Позаочi.

В цей день народилися: 1900. Катерина Білокур, художниця. 1926. Петро Вельямінов, кіноактор. 1936. Олександр Шарковський, математик.


програма ТБ

29 листопада 2018 року

СУБОТА, 8 ГРУДНЯ

Сщмч. Климента, сщмч. Петра. Непорочного Зачаття Пресвятої Діви Марії.

06.00

1+1

ІНТЕР

ICTV

УКРАЇНА

СТБ

НОВИЙ

ПРЯМИЙ

05.45 М/ф. 06.40 «Чекай на мене. Україна». 08.30 Слово Предстоятеля 08.40 Х/ф «Висота». 10.30 Х/ф «Йдучи йди». 12.10 Х/ф «Весна на Зарiчнiй вулицi». 14.10 Х/ф «Жандарм iз Сен-Тропе». 16.10 Х/ф «Жандарм у Нью-Йорку». 18.10 Х/ф «Жандарм одружується». 20.00 «Подробицi». 20.30 Х/ф «Сорочинський ярмарок». 22.20 Х/ф «Арфа для коханої». 00.10 Х/ф «Навiщо ти пiшов». 02.05 «Леонiд Куравльов. Живе такий хлопець».

05.25 Факти. 05.45 Бiльше нiж правда. 07.35 Я зняв! 09.30 Дизель-шоу. 10.50 Особливостi нацiональної роботи 4. 10.45 Особливостi нацiональної роботи 2. 12.45 Факти. День. 13.00,01.20 «На трьох». 15.20,19.10 Т/с «Пес». 18.45 Факти. Вечiр. 20.10 Х/ф «Джек Рiчер 2: Нiколи не повертайся». 22.40 Х/ф «Джек Рiчер»

07.00,15.00,19.00 Сьогоднi. 07.15 Зоряний шлях. 08.50,15.20 Т/с «Ангелiна»

05.55,06.55 Т/с «Коли ми вдома». 07.55 Караоке на Майданi. 09.00 Все буде смачно! 10.00 Битва екстрасенсiв. 12.05 Т/с «Було у батька два сини». 16.05 Хата на тата. 19.00 Х-Фактор. 00.00 Цiєї митi рiк потому.

03.10,02.10 Зона ночi. 03.45,04.20 Kids` Time. 03.50 М/с «Лунтiк i його друзi». 04.25 Пацанки. Нове життя. 10.15 Гастарбайтери. 12.10 Вар`яти. 14.15 Хто зверху? (12+). 16.15 М/ф «Шрек 3». 18.05 Х/ф «Голоднi iгри».

Х/ф «Голоднi iгри. У вогнi». 00.00 Х/ф «Будинок воскових фiгур».

09.00,15.00,22.00 «Ехо України» з М. Ганапольським. 10.00,11.00,12.00,14.00, 16.00,19.00 «Репортер». Новини. 10.15,11.15,14.15 «Live». 12.15 «МЕМ». 13.00 «Споживач». 16.15 «18 мiнус» з М. Ганапольським та К. Шангелiя. 17.00 «Кисельов. Авторське». 18.00 «Кримiнал» з С. Вардою та К. Трушик. 19.15 Iнтерв`ю з Ю. Литвиненко. 20.00 «The Week» з Т. Березовцем та П. Залмаєвим. 21.00 «Закрита зона». 23.00 «Вата-шоу».

2+2

ENTER FILM

НТН

06.00 М/ф. 08.05,01.45 «102. Полiцiя» 09.00 ДжеДАI 2018. 10.00 «Загублений свiт». 14.10 Х/ф «Людина президента». 16.05 Х/ф «Людина президента 2». 17.55 Х/ф «Харлей Девiдсон i ковбой Мальборо».

05.45 Х/ф «Гуси-лебедi летять». 07.10,09.00 «Телемагазин». 07.40,08.40 М/ф. 07.50 «Моя правда». 09.30 «Спогади». 10.00 Х/ф «Попелюшка-80». 13.25 Х/ф «Дороги назад немає». 17.20 Т/с «Пуаро Агати Крiстi». 21.00 Х/ф «Дорога в пекло». 00.10 Х/ф «Тегеран-43». 02.55 «Позаочi». 03.45 Кiноляпи.

19.50 Х/ф «Самоволка». 21.55 Х/ф «Я прийшов з миром». 23.45 Х/ф «Кiлер мимоволi». 02.40 «Облом.UA». 03.35 «Цiлком таємно».

УСМІХНИСЬ! Бензин подорожчав, тому що подорожчало транспортування бензину через подорожчання бензину.

06.15 Х/ф «Чорний трикутник». 10.10 Х/ф «Морський характер». 12.05 Т/с «Коломбо». 15.40 «Речовий доказ». 16.55 «Легенди карного розшуку». 18.05 «Переломнi 80-тi». 19.00,02.15 «Свiдок». 19.30 Х/ф «Одиночне плавання». 21.20 Х/ф «Оселя зла 3: Вимирання». 23.15 Х/ф «Екстрасенс 2: Лабiринти розуму». 01.10 «Таємницi кримiнального свiту». 02.45 «Випадковий свiдок». 03.15 «Правда життя. Професiї». 04.15 «Легенди бандитської Одеси».

17.00,20.00 Т/с «Вiдкрите вiкно». 22.00 Т/с «Анютине щастя». 01.50 Телемагазин. 02.20 Т/с «CSI: Маямi».

НЕДІЛЯ, 9 ГРУДНЯ

УСМІХНИСЬ!

Бувають такі дні, коли я сиджу перед телевізором цілий день. Нудьга страшна. Але якщо його включити, то буде ще гірше.

«Вірменське радіо» запитують: – Як можна відрізнити праву шкарпетку від лівої? «Вірменське радіо» відповідає: – Відрізнити праву шкарпетку від лівої можна за розташуванням дірки для великого пальця.

БІГУДІ

TET

МЕГА

K1

Країна мультфiльмiв. 07.00,11.00,02.00 Посмiхнiться, вам це личить. 08.00 Т/с «Тiльки кохання». 09.30 Телемагазин. 11.20,22.00 Т/с «Нескiнченне кохання». 12.10 Т/с «Уламки щастя». 14.00,23.00 Сiмейнi мелодрами. 19.30,01.00 Т/с «Я кажу так».

06.00 ТЕТ Мультиранок. 12.10 Х/ф «Хоробрий кравчик». 13.20 Х/ф «Герцог». 15.00,02.50 Панянкаселянка. 17.00 Х/ф «Готель «Гранд Будапешт». 19.00,20.00,21.00 Одного разу пiд Полтавою. 19.30,20.30,21.30 Танька i Володька. 22.00 Зiрконавти. 00.00 Країна У. 01.00 Теорiя зради. 02.00 17+. 03.40 Вiталька. 05.50 Кориснi пiдказки.

06.00 Бандитський Київ. 07.25 Мiстична Україна. 08.15,18.30 У пошуках iстини. 09.55 Великi танковi битви. 11.40 Битва цивiлiзацiй. 12.40,21.00 Як працюють мiста. 14.40 Iдеї, що перевернули свiт. 16.30 Дикi острови. 17.30 Дика природа Африки. 00.00 У пошуках iнновацiй 01.00 Скарб.ua.

06.30 «Top Shop». 07.40 М/с «Каспер». 08.10 «Дай Лапу». 08.45 Т/с «Пригоди Геркулеса». 11.25 «Ух ти show». 12.25 М/ф «Мухнемо на Мiсяць». 14.00 «Орел i решка. Навколо свiту». 19.10 Х/ф «Щоденник кар`єристки». 21.00 Т/с «Мисливцi за релiквiями». 22.00 «Орел i решка. Перезавантаження». 00.00 Х/ф «Секс за обмiном».

УСМІХНИСЬ!

06.00

УСМІХНИСЬ! Ліс стрімко скорочувався, але дерева продовжували голосувати за сокиру, бо її ручка була зроблена з дерева і вони думали, що він один з них.

Схід 7.45, захід 15.59. Тривалість дня 8.14. 23 сонячний день. Схід 8.29, захід 17.07. Місяць у Стрільці, Козерозі (14.04). 1/2 місячний день.

УСМІХНИСЬ! Дивно, але з весіллям і розлученням вітають одні і ті ж люди і однаково щиро.

21.00

УСМІХНИСЬ! З роками поступово розумієш: працьовитим називають того, хто робить те, що потрібно іншим, а ледачим – того, хто робить те, що потрібно йому самому.

28-а. Прп. Аліпія, прп. Якова. ІІ неділя Адвенту.

Міжнародний день боротьби з корупцією. День благодійності в Україні. Іменний календар. Богдан, Юрій, Яків, Єгор, Георгій.

1+1

ІНТЕР

ICTV

УКРАЇНА

СТБ

НОВИЙ

ПРЯМИЙ

05.00 «Великий бокс. Василь Ломаченко - Хосе Педраса». 08.00 «Вдалий проект». 09.00 «Готуємо разом». 10.00 «Орел i решка. Морський сезон 2». 11.00 «Орел i решка. Перезавантаження 3». 12.00 «Орел i решка. Перезавантаження». 14.00 Х/ф «Сорочинський ярмарок». 15.50 Т/с «Таїсiя». 20.00 «Подробицi». 20.30 Х/ф «Велике весiлля». 22.15 Х/ф «Лекцiя для домогосподарок» 00.20 «Речдок».

05.25 Скарб нацiї. 05.35 Еврика! 05.45 Факти. 06.10 Iнсайдер. 08.15 Антизомбi. 09.15 Т/с «Вiддiл 44». 11.20,13.00 Х/ф «Час вiдплати». 12.45 Факти. День. 13.35 Х/ф «Джек Рiчер». 16.10 Х/ф «Джек Рiчер 2: Нiколи не повертайся». 18.45 Факти тижня. 100 хвилин з О. Соколовою. 20.35 Х/ф «Команда «А». 23.05 Х/ф «Пiсля заходу сонця». 01.00 Х/ф «Швидкiсний вогонь». 03.30 «На трьох».

06.30 Сьогоднi. 07.30 Зоряний шлях. 09.00 Т/с «Вiдкрите вiкно». 13.00 Т/с «Ноти любовi». 17.00,21.00 Т/с «Людина без серця». 19.00 Сьогоднi. Пiдсумки з Олегом Панютою. 20.00 Головна тема. 23.00 Х/ф «Роза прощальних вiтрiв». 01.00,02.30 Iсторiя одного злочину 4. 02.00 Телемагазин. 05.30 Реальна мiстика.

06.05,07.05 Т/с «Коли ми вдома». 09.10 Все буде смачно! 10.10 Караоке на Майданi. 11.15 МастерШеф. 17.55 Слiдство ведуть екстрасенси.

Деякі чоловіки настільки люблять своїх дружин, що користуються чужими, щоб свого не зношувати.

- Дівчино, а можна вам кави замовити ... або чай ... а, може, коктейль? - Ми ще не знайомі, а ти мене вже своєю нерішучістю бісиш!

03.00,01.40 Зона ночi. 05.20 Стендап-шоу. 06.15,07.25 Kids` Time. 06.20 М/с «Том i Джерi шоу». 07.30 Х/ф «Дiти шпигунiв». 09.20 Х/ф «Дiти шпигунiв: Кiнець гри». 11.00 М/ф «Шрек 3». 12.50 Х/ф «Голоднi iгри». 15.45 Х/ф «Голоднi iгри. У вогнi». 18.30 Х/ф «Голоднi iгри: Сойкапересмiшниця. Частина 1». 21.00 Х/ф «Голоднi iгри: Сойкапересмiшниця». 23.50 Х/ф «Запит в друзi».

09.00,10.00,11.00,12.00, 14.00,16.00,17.00 «Репортер». Новини. 09.10,12.10,17.10 Iнтерв`ю з Ю. Литвиненко. 10.15 «Кримiнал» з С. Вардою та К. Трушик. 11.15,14.15 «Live». 13.00 «Закрита зона» з В. Арьєвим. 15.00 «Слова i музика» з I. Ратушною та Д. Клiмашенко. 16.15 «18 плюс» з С. Лойко та А. Тулинською. 18.00 «Ехо України» з М. Ганапольським. 21.00 «Пiдсумки тижня» з Є. Кисельовим. 23.00 «Вата-шоу».

ENTER FILM

НТН

БІГУДІ

TET

МЕГА

K1

Х/ф «Веселi Жабокричi». 07.10,09.00 «Телемагазин». 07.40,08.40 М/ф. 07.50 «Моя правда». 09.30 «Спогади». 10.35 Х/ф «Смертельна помилка». 12.30 Х/ф «Апачi». 14.20 Х/ф «Без року тиждень». 15.35 Х/ф «Балада про доблесного лицаря Айвенго». 17.20 Т/с «Пуаро Агати Крiстi». 21.00 Х/ф «Закляття долини Змiй». 23.00 Т/с «Скринька Марiї Медiчi». 00.45 Х/ф «Загадка Ендхауза». 02.30 «Позаочi». 03.10 Кiноляпи.

05.45 Х/ф «Вечiр напередоднi Iвана Купала». 07.00 Т/с «Коломбо». 10.35 Х/ф «Доля людини». 12.25 Х/ф «Командир щасливої «Щуки». 14.15 Х/ф «Океан». 17.10 Х/ф «Оселя зла 3: Вимирання». 19.00 Х/ф «Закоханий за власним бажанням». 20.45 Х/ф «Осiннiй марафон». 22.40 Х/ф «Найкраща пропозицiя». 01.10 Х/ф «Екстрасенс 2: Лабiринти розуму». 02.55 «Речовий доказ».

Країна мультфiльмiв. 07.00,11.00,02.00 Посмiхнiться, вам це личить. 08.00 Т/с «Тiльки кохання». 09.30 Телемагазин. 11.20,22.00 Т/с «Нескiнченне кохання». 12.10 Т/с «Уламки щастя».

06.00 ТЕТ Мультиранок. 11.40 М/ф «Пустотливе вороня». 13.00 4 весiлля. 17.15 Х/ф «Фантастична четвiрка 2. Вторгнення Срiбного Серфера». 19.00,20.00,21.00 Одного разу пiд Полтавою. 19.30,20.30,21.30 Танька i Володька. 22.00 Зiрконавти. 00.00 Країна У. 01.00 Теорiя зради. 02.00 Панянка-селянка. 03.00 Вiталька. 05.50 Кориснi пiдказки. В програмі передач можливі зміни. Стежте за анонсами

06.00,05.30 Бандитська Одеса. 07.20 Мiстична Україна. 08.10,18.30 У пошуках iстини. 09.50 Великi танковi битви. 10.45 Повiтрянi воїни. 11.35 Битва цивiлiзацiй. 12.30,21.00 Як працюють мiста. 14.30 Iдеї, що перевернули свiт. 16.20 Дика природа Африки. 00.00 У пошуках iнновацiй

2+2 06.00,00.00 «Змiшанi єдиноборства. UFC ¹231». 08.00 М/ф. 10.00 «Помста природи» 10.55 «Загублений свiт». 11.50 «Шаленi перегони» 12.50 Х/ф «40 днiв та ночей». 14.25 Х/ф «Санктум». 16.30 Х/ф «Володар морiв: На краю свiту». 19.10 Х/ф «Слiдопит». 21.10 Х/ф «Морська пригода».

23.00 «ПроФутбол».

05.45

Схід 7.46, захід 15.59. Тривалість дня 8.13. 24 сонячний день. Схід 9.24, захід 17.55. Місяць у Козерозі. 2/3 місячний день.

М/с «Ведмедiсусiди». 06.30,07.10,08.10,09.10 Доброго ранку, Країно! 07.00,08.00,09.00,21.00, 01.10,03.00 Новини. 09.30,11.15,03.25 Скелетон. Кубок свiту. 10.50,19.50,02.50 Погода. 10.55 Лайфхак українською. 12.15,16.30 Телепродаж. 12.35,22.30 Д/с «Неповторна природа». 13.20 Х/ф «Iсус. Бог i Людина». 15.10,01.35 Бiатлон. Кубок свiту. I етап. Спринт, 7,5 км, жiнки. 16.50 По обiдi шоу. 17.50 Спiльно. 18.20 Т/с «Галерея Вельвет». 20.00 Розсекречена iсторiя. 21.25 Промiнь живий. 23.00 Свiтло. 00.00 Тюсо.

УСМІХНИСЬ! SMS колишньому: «Привіт, дорогий. Як живеш? Як лікті? Смачні?»

K2 06.30 Телемагазин. 07.30 Квадратний метр. 10.20,23.10 Кориснi поради. 12.20 Удачний проект. 14.00,18.00 Дачна вiдповiдь. 16.00 Один за 100 годин. 19.50 Майстри ремонту. 22.10 Фазенда. 01.10 Неймовiрнi iсторiї кохання. 02.00 Формула кохання. 02.50 Позаочi. 04.30 Фiксики.

В цей день народилися: 1927. Микола Манойло, оперний співак. 1936. Віктор Баєнко, актор. 1937. Микола Огренич, співак. 1980. Ірена Карпа, письменниця.

06.00 «ТСН». 06.45 Українськi сенсацiї 08.00 Снiданок. Вихiдний 09.00 «Лото-Забава». 09.45 М/ф «Маша i ведмiдь». 09.55 «Свiт навиворiт 10: Бразилiя». 11.05,12.05,13.00,14.00 «Свiт навиворiт 2: Iндiя». 15.10 Х/ф «Обережно! Предки в хатi».

17.25 Х/ф «Великий». 19.30,04.45 «ТСНТиждень». 21.00 Х/ф «Артистка».

UA:ПЕРШИЙ

Іменний календар. Катерина, Клавдія, Павло, Петро.

06.00,19.30 «ТСН». 07.00 «Грошi». 08.00 «Снiданок. Вихiдний». 10.00,10.40 «Їмо за 100». 11.20,23.30 «Свiтське життя». 12.25 Х/ф «Iнший».

16.30,21.30 «Вечiрнiй квартал». 18.30 «Розсмiши комiка» 20.15 «Українськi сенсацiї». 00.35 «Лiга смiху». 04.50 «Секретнi матерiали».

10

УСМІХНИСЬ!

06.00

14.00,23.00 Сiмейнi мелодрами. 19.30,01.00 Т/с «Я кажу так».

19.00 Битва екстрасенсiв 21.00 Один за всiх. 22.15 Х-Фактор.

УСМІХНИСЬ!

06.30 07.40 08.10 09.00

«Top Shop». М/с «Каспер». «Ух ти show». М/ф «Мухнемо на Мiсяць». 10.30 Т/с «Пригоди Геркулеса». 12.20 Х/ф «Щоденник кар`єристки». 14.00,21.00 «Орел i решка. Навколо свiту». 19.00 Х/ф «Один день».

УСМІХНИСЬ! – На це місце ми можемо прийняти лише людину зразкової поведінки. – От і чудово! Мене випустили з в’язниці достроково саме через зразкову поведінку!

22.00 «Орел i решка. Перезавантаження». 00.10 «Їже, я люблю тебе!»

UA:ПЕРШИЙ 06.30,07.10,08.10,09.10 Доброго ранку, Країно! 07.00,08.00,09.00,21.00, 01.10 Новини. 09.30,13.50,15.30,19.50, 21.55,23.45,01.35 Погода. 09.35 Казки, перевiренi часом. «Розбiйники мимоволi». 10.45 Д/с «Свiт дикої природи». 11.20 Енеїда. 12.20 Лайфхак. 12.40,22.05 Бiатлон. Кубок свiту. I етап. Персьют, 12,5 км, чоловiки. 13.35,16.35 Телепродаж. 14.00 #ВУкраїнi. 14.30 Перший на селi. 15.05 Шахтарська змiна. 15.40,23.00 Бiатлон. Кубок свiту. I етап. Персьют, 10 км, жiнки. 16.50 UA:Фольк. 17.50 Д/с «Мегаполiси». 18.20 Т/с «Галерея Вельвет». 20.00 Д/с «Найекстремальнiший». 21.25 #@)?$0 з Майклом Щуром.

K2 06.30 Телемагазин. 07.30 Дiм на заздрiсть усiм. 10.20 Один за 100 годин. 12.20,00.10 Кориснi поради. 14.00,18.00 Дачна вiдповiдь. 16.00 Майстри ремонту. 19.50 Удачний проект. 23.10 Фазенда. 01.10 Формула кохання. 02.50 Зiрковi долi. 03.30 Позаочi. 04.30 Фiксики. 05.00 М/ф.

В цей день народилися: 1915. Димитрій Ярема, Патріарх Київський і всієї України (УАПЦ). 1916. Кірк Дуглас, актор. 1927. Тамара Мельниченко, поетеса. 1953. Джон Малкович, кіноактор.


29 листопада 2018 року ОФІЦІЙНО

21 листопада у Буську в районі вул. Надсяння

ПОВІДОМЛЕННЯ про початок процедури розгляду та врахування пропозицій громадськості у проекті містобудівної документації

Відповідно до рішення сесії Олеської селищної ради від 29.10.2018 р. №248 розпочато розроблення детального плану території земельної ділянки з метою зміни цільового призначення земельної ділянки з земель, наданих для ведення особистого селянського господарства, в землі громадської забудови для розміщення об’єктів торгівлі, для здійснення підприємницької діяльності в смт. Олесько, вул. Замкова,29 Буського району. Мета розроблення: виготовлення детального плану території має на меті аналіз існуючої забудови та розробку варіанту планувальної структури з уточненням та встановленням меж земельних ділянок. Техніко-економічні показники: площа ділянки, на яку розробляється детальний план території –3,0360 га. Замовник містобудівної документації: виконавчий комітет Олеської селищної ради. Розробник містобудівної документації: ФОП Гривнак Л.В., квалі­фі­ каційний сертифікат на розроблення містобудівної документації серії АА № 003995 від 28.12.2017р. Детально ознайомитися з проектом можна шляхом особистого звернення в Олеську селищну раду за адресою: смт.Олесько, вул. Замкова, 1, тел. 2-52-92. Прийом та розгляд зауважень і пропозицій за даним проектом проводитимуться Олеською селищною радою протягом 10 днів з дати опублікування даного повідомлення. На території Андріївської сільської ради в с.Мармузовичі (Ан­дріївка) на вул. Нова ведуться роботи з розроблення детального пла­ну території земельної ділянки для будівництва та обслуговування жит­лового будинку, господарських будівель та споруд та ведення осо­бистого селянського господарства. Зміст проекту: детальний план території земельної ділянки для бу­ дівництва та обслуговування житлового будинку господарських будівель та споруд в селі Мармузовичі (Андріївка) на вулиці Нова. Техніко-економічні показники: площа в межах детального пла­ну 6,3250 га, площа земельної ділянки, пропонованої для відведення – 0,1770, 0,1220 га. Замовник: виконавчий комітет Андріївської сільської ради. Розробник: ФОП Гривнак Леся Володимирівна. Підстава розроблення проекту: рішення Андріївської сільської ради № 380 від 23.10.2018 року «Про надання дозволу на розроблення детального плану території в с.Мармузовичі» на вул. Нова. Детально ознайомитись з проектом можна в Андріївській сільській раді до 18.00 год. 07.12.2018р.

ПОВІДОМЛЕННЯ про початок процедури розгляду та врахування пропозицій громадськості у проекті містобудівної документації. Відповідно до рішення XX сесії Буської міської ради VII скликання від 7.11.2018р. №110 розроблено детальний план щодо зміни цільового призначення земельної ділянки в м.Буськ на вул.Львівська,75 у зв'язку з перепрофілюванням підприємства. Техніко-економічні показники: площа детального планування – 5,85 га; площа земельної ділянки – 1,37 га. Замовник містобудівної документації: Буська міська рада. Розробник містобудівної документації: ТзОВ «Інститут геоінфор­ ма­ційних систем». Детально ознайомитись з документацією можна шляхом особистого звернення у Буську міську раду за адресою: м.Буськ, пл. 900-річчя Буська.1, тел. 2-11-94 до 16.00 год. 4.12.2018р.

Красненська селищна рада рішенням XXVIIІ сесії VІІ скликання № 657 від 23.11.2018р. затвердила Положення про орган приватизації житлового фонду, який перебуває у комунальній власності Крас­ ненської селищної ради, та рішенням № 658 внесла зміни до По­ложення про виділення вільних земельних ділянок для інди­ відуального будівництва житлових будинків. Дані рішення набирають чинності через 30 днів з дня їх опри­ люднення в друкованих засобах масової інформації та на веб-сайті Красненської селищної ради. Виконком Боложинівської сільської ради запрошує для обговорення детального плану території земельної ділянки для будівництва та об­ слуговування житлового будинку, господарських будівель та споруд на вул. Шевченка в с. Підставки Буського р-ну Львівської обл. Основні техніко-економічні показники: площа в межах детального плану 1,07 га, площа проектованої земельної ділянки – 0,4041 га. Замовник ДПТ: виконавчий комітет Боложинівської сільської ради. Розробник: ПП«РІГА». Підстава розроблення ДПТ: рішення XXVIII сесії Боложи­нів­ської сільської ради VII скликання №255 від 23.08.2018 р. Ознайомитись з ДПТ можна у Боложинівській сільській раді до 16.00 год. 13.12.2018р. за адресою: с. Боложинів, вул. Центральна, 46в, тел.4-43-32.

На території Балучинської сільської ради в с. Русилів про­во­ дяться роботи з відведення земельних ділянок загальною площею 9,1389 га для передачі у власність для ведення особистих селянських господарств. На території Боложинівської сільської ради (в межах населеного пункту) проводяться роботи з виготовлення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність гр. Чаплі М.Д. орієнтовною площею 2,0 га для ведення особистого селянського господарства на території с. Заболотне.

ВВАЖАТИ НЕДІЙСНИМ Загублене посвідчення дитини багатодітної сім’ї (ДБ 296020) від 5.10.2017 р., видане УСЗН Буської РДА на прізвище ПАСІЧНИК ІВАН ВОЛОДИМИРОВИЧ, вважати недійсним. Загублене свідоцтво про право власності від 6.06.2007р. на нерухоме майно, яке належить ЗЕРСЬКОМУ О.Б., ЗЕРСЬКІЙ М.Є., ЗЕРСЬКІЙ О.О., ЗЕРСЬКІЙ О.О., за адресою: Львівська обл., Буський район, м. Буськ, вул. Шашкевича, 1/7, вважати недійсним. Загублене посвідчення дитини багатодітної сім’ї (ВС 062934 від 9.07.2014) видане УСЗН Буської РДА на прізвище КУНИК МИКОЛА АНДРІЙОВИЧ, вважати недійсним. Загублене свідоцтво про закінчення неповної середньої освіти, видане Новомилятинською ЗОШ І-ІІІ ст. у 2006 році на прізвище РУДКО ЛІДІЯ ОЛЕКСАНДРІВНА, вважати недійсним. Загублений студентський квиток, виданий Львівським національним медичним університетом ім. Д.Галицького у 2015 році на прізвище КРІЛЬ ОРЕСТ ВОЛОДИМИРОВИЧ, вважати недійсним. Загублений студентський квиток, виданий Львівським національним медичним університетом ім. Д.Галицького у 2015 році на прізвище ВАЛІН РУСЛАН СЕРГІЙОВИЧ, вважати недійсним. Загублений студентський квиток, виданий Львівським національним медичним університетом ім. Д.Галицького у 2015 році на прізвище ГАМЕЛЯК СОФІЯ ВІТАЛІЇВНА, вважати недійсним.

оголошення...

(Заїжджий двір) загубилась

зеленоока пухнаста киця коричнево-чорного окрасу, мордочка та шия – біла. Допоможіть знайти за щедру винагороду.

Тел.: (097)8607721, (067)7778415.

У нове кафе “Наполі” автодорога Київ-Чоп біля с.Хватів

запрошуємо на роботу

бармена, кухаря, офіціанта та прибиральницю.

Робота позмінно 3 через 3 дні, офіційне працевлаштування, зарплата висока.

Тел. (067)3737015. Запрошуємо на роботу

водія категорії «С». Тел. (067)3737015.

Кухні під замовлення

стандартні і нестандартні розміри. м. Буськ.

Тел. (096)9491953. Робимо внутрішні роботи. Кладка плитки, стелі, стяжки, сантехніка.

Тел. (063)6309134.

11

Здається в оренду

кафе.

Автодорога Київ-Чоп (Бочка).

Тел. (067)3737015.

ПРОДАМ шифер (б/у). Тел. (098)5008672. стінку кімнатну (довж. 4,10). Тел.(067)4388307.

ЗДАМ В ОРЕНДУ

квартиру в смт. Красне. Тел. (097)6252728.

складські приміщення на вул. Львівська,73. Тел.: (097)0444445, (097)5913314.

1-кімнатну квартиру в смт. Красне. Тел. (096)4591927.

приміщення з ремонтом (пл.30 кв.м) в м. Буськ. Тел. (098)5008672.

1-кімнатну квартиру в центрі м. Буськ, 34,5 кв.м. Тел.: (097)5042203, (063)3649664.

приміщення 60 м2 в Буську, вул.Львівська,6. Тел. (097)1867944.

2-кімнатну квартиру (47,8 кв.м) в м. Буськ, без ремонту, без посередників. Тел. (097)2370523.

Вивчається попит на можливість оренди приміщень колишньої друкарні за адресою: м. Буськ, м-н Незалежності, 17. Пропозиції про наміри оренди просимо подавати до редакції Буської районної газети «Воля народу» за тел. 2-17-37 або на адресу volya_narodu@ukr. net

Буському ПВКГ на постійну роботу потрібні: контролер та слюсар-електрик з ремонту електроустаткування (м. Буськ, пл. Ринок,2).

Тел. 2-16-63.

Нас суттєво меншає

Населення Львівщини продовжує скорочуватись. Дані про демографічну ситуацію у Львівській області у січні-вересні 2018 року оприлюднило Головне управління статистики у Львівській області.

Кількість населення Львівської області на 1 жовтня 2018 р. становила 2524,2 тис. осіб, у тому числі населення обласного центру – 755,7 тис. осіб. Від початку року населення області зменшилось на 5394 особи, у тому числі Львова – на 2133 особи. Упродовж січня-вересня 2018 р. в області народилось 17699 немовлят, що на 7,0% менше порівняно з січнем- вереснем 2017 року. Найвищий рівень народжуваності був у Турківському, Сколівському, Самбірському та Жовківському районах, найнижчий – у Дрогобичі, Черво­нограді та Моршині. Кількість померлих в області порівняно з січнем- вереснем 2017 року збільшилась на 0,3% і становила 23999 осіб. Найвищий рівень смертності у Перемишлянському, Жидачівському та Буському районах, найнижчий – у Дрогобичі та Новому Роздолі. Упродовж січня-вересня 2018 р. зареєстровано 11917 од­ружень, що на 7,6% менше щодо січня-вересня 2017 р. Колектив працівників НВК «Полоницька ЗОШ І-ІІ ст. – ДНЗ» сумує з приводу смерті вчителя-пенсіонера ЯРЕМИ ІВАННИ ВАСИЛІВНИ і висловлює щире співчуття родині покійної. Педагогічний колектив Буської ЗОШ І-ІІІ ст. №2 висловлює щире співчуття вчителю початкових класів ПЕТРОВИЧ ГАЛИНІ ЙОСИПІВНІ з приводу непоправної втрати – смерті її БАТЬКА. Федерація футболу Буського району висловлює щире співчуття члену федерації ПАЛІВОДІ ВАСИЛЮ ВАСИЛЬОВИЧУ з приводу непоправної втрати – смерті його брата ОЛЕГА. Колективи 14 ДПРЧ м.Буськ та 44 ДПРЧ смт. Олесько висловлюють щирі співчуття водію 44 ДПРЧ смт. Олесько СЕНЮ МАР’ЯНУ РОМАНОВИЧУ з приводу непоправної втрати – смерті його БАТЬКА. Працівники Кізлівської сільської ради, народних домів с. Кізлів та с. Журатин, ФАПу с. Кізлів висловлюють щирі співчуття завідуючій бібліотеки с. Кізлів КОВАЛИК МАРІЇ ВАСИЛІВНІ та її родині з приводу передчасної смерті брата ОЛЕГА.

2-кімн. к-ру з гаражем в м. Буськ. Тел.: (097)5456437, (050)3594943. 2-кім. квартиру в смт. Красне-2. Тел.: (068)7786113, (096)2033604. 2-кім. квартиру в смт. Красне-2 (район цукрового заводу) з меблями, ремонтом. Недорого. Тел. (067)5819298. 2-кімнатну квартиру на вул. Львівській + гараж в м. Буськ, вайбер +380936982315, (098)6583445. 2-кімнатну квартиру в центрі Буська (площа Ринок), 1 поверх (39,6 кв.м), можливо під магазин чи офіс. Тел. (067)1626281. 3-кімнатну квартиру. Недорого. Тел. (097)7170406. 3-кімн. квартиру в м. Буськ. Тел. (067)2663155. 3-кім. квартиру в м. Пустомити. Тел.: (068)2017429, (097)2619881. зем. ділянку (8 сот.) в м. Буськ. Тел. (067)9613141, Володя. земельну ділянку (8 сот.) в м.Буськ. Тел.(067)9224033. зем. діл. (пл. 0,5 га) в центрі смт.Красне під забудову, офіс, магазин. Тел.(097)8651744. терміново! зем.діл. в с.Задвір'я (фундамент, літня кухня). Тел. (096)1789390. земельну ділянку в смт. Красне. Тел. (063)9619061. будинок в м. Буськ на вул. Шашкевича, 13. Тел. (099)1222570. будинок (пл. 160 м кв.) в смт. Красне та зем.діл.10 сот. Ціна договірна. Тел.(097)8651744. хату в с. Полтва (поряд з/д). Ціна договірна. Тел.: (097)0105558, (067)7343430. незавершений будинок в м. Буськ. Тел. (067)9809021. скутери з Японії без пробігу по Україні. Тел. (098)4447550. добру корову. Тел.(068)0120132. телицю тільну, 3 місяці. Тел. (096)8131528. тільну телицю і річну теличку. Тел. (097)5513264. Надя. кобили 4 і 9 років. Ціна договірна. Терміново. Тел. (097)0972000. корову. Тел.: (068)9591440, (066)6842610. гуси породи “Холмгори”, с.Топорів. Тел. (098)7269653, Сергій.


12

шкільна планета

29 листопада 2018 року

Людина починається з добра

В який час не жила б людина, незмінними залишаються моральні цінності, що наповнюють сенсом її життя. Добро – саме одна із них, проте кожний з нас по-своєму тлумачить його зміст. Причому з роками, коли людина набуває певного життєвого досвіду, уявлення про добро змінюється. Незмінною залишається лише істина: людина починається з добра. Такою людиною з великої букви є наш водій шкільного автобуса Михайло Семенів.

Упродовж багатьох років пан Михайло зарекомендував себе врівноваженою, чуйною і спів­ чутливою людиною у ставленні до дітей, місцевих жителів, учителів. Гарна порада, слово, коректне зауваження – все це звучить з його вуст з повагою і

добротою. Тому колектив Новомилятинської ЗОШ І – ІІІ ступенів щиро дякує водію Михайлу Семеніву за відповідальне ставлення до своєї праці. Тут варто згадати слова, які він часто повторює: «Ставлюсь до людей так, як хотів би, щоб ставились до мене. Адже зі мною в автобусі їздять найкращі учні, працівники школи і просто добрі люди, яких я поважаю». Розуміємо, що робота водія нелегка, тож, пане Михайле, й надалі працюйте віддано та сумлінно, любіть свою роботу і людей, а ми завжди будемо раді бачити вас.

Андрій ГОРОШКО, директор Новомилятинської школи. На знімку: напередодні цього навчального року водій Михайло Семенів отримав ключі від новенького школярика

Дитячі руки творять Як переплелись історія і творчість милосердя Хто з нас, українців, не знає, що таке ярмарок? Це наша національна традиція, свято спілкування і веселощів, продажу товарів та гарного настрою. Тож, наслідуючи українські народні звичаї і традиції, учні Ожидівської школи теж провели свою благодійну ярмарку, поєднавши її із традиційним Святом осені.

Головна ідеєю дійства – згуртування учнів та їх батьків навколо спільної справи, любов до національних звичаїв навіть у наймолодших, а також виховання милосердя, адже ярмарок — благодійний. Цьогоріч школярі зголосились допомогти сироті Віті Мудрик із с. Завод­ ське. На ярмарку діти продавали та купували солодощі, печиво, домашні тістечка, желе, торти, канапки, запечені яблука, узвари, соки. А ще отримали великий заряд позитивних емоцій і фотографій на згадку про цей

день. Бо готувались дуже ретельно і відповідально, тому свято вдалося на славу. З нагоди ярмарку відбувся і святковий концерт, присвячений багатій і благодатній порі. ЇЇ представили осінні місяці: Назар Топорівський, Денис Короляк, Владислав Цюрко. Гостей дійства радо зустріла господиня свята – Королева Осінь (Аліна Гаврилич) із запашним короваєм. А яке ж свято без великої гарбузової родини? Усі овочі були бажаними гостями на сцені та радо розповіли про користь

Вихованці Олеського Будинку дитячої та юнацької творчості Наталя Сухоставська та Роман Іваськів стали переможцями Всеукраїнського відбіркового туру ХІХ дитячо-юнацького фестивалю мистецтв «Сурми звитяги», виборовши перші місця у номінації «Декоративно-тематична композиція» у своїх вікових категоріях.

кожного продукту з нашого городу. Діти і глядачі відгадували загадки про осінь, гаряче аплодували солістам Андріані Дяків, Анастасії Шелембі, Аліні Гаврилич. Таке яскраве і незабутнє дійство подарували школярам та глядачам учні 5 класу разом з класним керівником Олександрою Данилихою. Окрема подяка батькам від адміністрації школи за смаколики, приготовлені власноруч.

Результати конкурсу засвідчили творчу майстерність, високий виконавський рівень конкурсантів та якісну підготовчу роботу (керівник гуртка Турченяк О.В.). Творчі конкурсні роботи наших юних лауреатів «З історії стерти не можна сторінки» та «Крути – наша гордість і слава», а також інші художні роботи переможців фестивалю можна переглянути за посиланням: https://uk-ua.facebook. com/Trumpets.of.Glory/ Гала-концерт переможців та урочиста церемонія нагородження дипломами відбудеться 3 грудня у Львівському національному академічному театрі імені Соломії Світлана ТОПОРІВСЬКА, Крушельницької. Тамара ДЕМЧУК, директор Олеського БДЮТ директор Ожидівської школи.

В гостях у вертолітників

Опісля школярі виїхали на летовище, побачили вертольоти, а офіцер розповів про можливості бойових машин. Діти навіть побували в кабіні пілотів за штурвалом, згодом зробили спільну світлину на пам’ять. Окрім цього, командування організовувало демонстраційний виліт, який вразив і дорос­ лих, і малих. Опісля вихованці авіа­ці­й­ ного гуртка відвідали Бродівський будинок технічної творчості, де ознайомились з роботами своїх однолітків, які виготовили авіамоделі різних класів, та взяли участь в майстеркласі. Приємною несподіванкою стали призи, які діти отримали за виготовлені моделі літаків. За незабутні враження вони дякують організаторам пізнавальної і патріотичної подорожі.

Нещодавно за сприяння відділу освіти Буського району (керівник Галина Олійник), Буського БДЮТу (в.о. директора Оксана Цюга) відбулася цікава екскурсія вихованців авіамодельного гуртка Задвір‘янської школи на військовий аеродром у Бродах. Командування військової частини організувало теплий прийом і ознайомило дітей з життєдіяльністю частини. Учням та їхнім батькам продемонстрували льотну техніку і зброю, яку задвір‘янці отримали можливість потримати її у руках.

Валерій АРАБАДЖИЄВ, підполковник авіації, керівник авіамодельного гуртка.

Погода у Буському районі Четвер, 29 листопада CMYK

Вдень Вночі

-4

-7

П’ятниця, 30 листопада Субота, 1 грудня

Вдень Вночі

-7

-11

Вдень Вночі

-5

-10

Неділя, 2 грудня

Вдень Вночі

Понеділок, 3 грудня

Вдень Вночі

-2 +2

-9 -5

Вівторок, 4 грудня

Вдень Вночі

Середа, 5 грудня

Вдень Вночі

+1 +1

+3 +2

VOLYA NARODU #48 29-NOV-2018  

BUSK VOLYA NARODU #48 29-NOV-2018

VOLYA NARODU #48 29-NOV-2018  

BUSK VOLYA NARODU #48 29-NOV-2018

Advertisement