Page 1

Часопис Буського району

E-mail: volya_narodu@ukr.net

22 листопада 2018 року

четвер

№ 47 (2441)

Запалена в скорботний день у вікні і вічно у душі... ПІК ГОЛОДУ – ЧЕРВЕНЬ 1933Р. ЗНИЩЕНО УКРАЇНЦІВ 10 млн 63 тис.

28 000 – щодоби 1168 – щогодини 20 – щохвилини

ДЛЯ ПОРІВНЯННЯ сучасне населення

Данії – 5,2 млн Австрії – 8 млн. Бельгії – 10 млн

Під час голодомору зникла ціла європейська країна... Наша країна...

Вимирали селами, першими – діти. Так радянська влада вбивала українське село – незалежне, працьовите, заможне..., аби перетворити на слухняне «радянське село» – без традицій, мови, культури. На землі померлих селян привозили нових з московщини... Висновки Спеціальної комісії Конгресу США з питань дослідження Голодомору 1932-1933 років в Україні. 19 квітня 1988 р.: «Сталін та його оточення здійснили геноцид проти українців».

Пам‘ятаймо про Голодомор

У суботу, 24 листопада, в нашій державі вшановуватимуть українців, які загинули під час голодоморів 1921—1923, 19321933, 1946—1947 років. Цього дня на фасадах будівель встановлять державні прапори з жалобними стрічками, не проводитимуться розважальні заходи. Бущан цього дня закликають прийти о 15.00 годині до Буської міської ради, де буде сформовано жалобну колону, яка пройде вулицею Петрушевича до пам‘ятника «Скорботи». Дорогою учасники разом з священнослужителями зупиняться біля колишньої катівні НКВС, де помоляться та покладуть квіти у пам’ять про десятки безневинних краян, які стали жертвами комуністичного терору, встановлять лампадки до меморіальної плити. Скорботне віче продовжать панахида, всеукраїнська хвилина мовчання та запалення свічок о 16. 00 год.

Російська агресія проти нас – це продовження іншими методами тієї самої політики на знищення України, яку Москва впроваджувала в тридцяті роки минулого століття.

реклама

ЩЕБІНЬ, ВІДСІВИ, ПІСОК,

ТРОТУАРНА ПЛИТКА, ПОРЕБРИК, БЛОКИ, ЦЕМЕНТ Доставка, знижки

Тел.: (067)6035123, (067)7338662

Магазин дитячого одягу, аксесуарів та іграшок «МІНІ МОДА» запрошує: тільки для вас тепер ми працюємо і в НЕДІЛЮ (від 10.00 до 18.00 год.)

Чекаємо з нетерпінням!

CMYK


2

акценти

22 листопада 2018 року

З нашою «Волею» звіряємо свої думки

Дорогі друзі! Передплатна кампанія на 2019 рік уже в розпалі. Тож не забудьте вчасно передплатити улюблене видання. Краще оформити річну передплату. Тоді, якщо з другого півріччя не вдасться уникнути підвищення поштових тарифів на доставку з боку «Укрпошти» (як це трапилось цьогоріч і то двічі!) , ціна для річних передплатників не зміниться. Та й прийом передплати нині досить вартісний: якщо за один місяць 2 грн. 90 коп., то за 12 місяців – 12,50 грн. (тобто майже втричі менше).

Сподіваємось, що у 2019 році всі постійні читачі залишаться з нами і нових додасться. Ми ж постараємось і надалі вас не розчаровувати. Як бачите, подарували вам нову, з багатьма каналами Т2 програму телебачення. І це при тому, що більшість газети, навіть обласних, зменшили кількість сторінок через те, що вартість друку та, особливо, паперу стрімко зросла. Ми ж завдяки участі у цікавому проекті обмінів зароблені додатково кошти вклали саме у збільшення кількості полос, а не собі на зарплату. Сподіваємось, що такий крок наші читачі оцінять. І в результаті зросте наш наклад. Бо головне для журналістів, аби їхні творіння читало якнайбільше людей. Це і є в підсумку мірилом їхньої потрібності громаді. Отож, чого чекати від районної газети у наступному році? Того, чого й завжди, бо ніхто, крім неї, не поінформує читачів про новини й важливі події з життя району. А ще – розповість про земляків: простих і працелюбних, завзятих і відвертих, щирих і добрих, людей, які вміють дати собі раду у теперішньому нелегкому житті-бутті, з яких варто брати приклад і на кого потрібно рівнятись. А потім, наступний рік дуже важливий для нашої країни, адже це рік президентських та парламентських виборів, а для всіх нас – час непростого і нелегкого вибору. Так складається, що в Україні – що не вибори, то не тільки вибір людей у владу, а й курсу, яким рухатиметься країна далі. Росія прагне (і все для цього робить), щоб Україна знову повернулася в орбіту її впливу, тож загроза реваншу не така вже й примарна. Подивіться, як активізувалась її п’ята колона у вигляді т.зв. опозиційних політиків та як змінили редакційну політику олігархічні телеканали, на яких знову часті гості відверті українофоби. Тому дуже важливо мати видання, яке протягом десятиліть займає чітку проукраїнську позицію, якому довіряють люди і з яким звіряють свої думки, шукають відповіді на болючі питання. Тож залишайтеся і надалі з «Волею народу»! Микола ІВАНЦІВ. На знімку – наші юні читачі з Кізлова

Чекають, як на рідних

Люба працює соці­аль­ ним робітником понад 5 років, Таня – 16, а Ірина – 18. Їхні підопічні (а в кожної

по-різному – від 7 до 11)

мешкають у Красному, Ан­ дріївці та Сторонибабах. Вік жінок та чоловіків також різний – від 54 (коли жінкаінвалід) до 94 років (це най-

На початку листопада працівники соціальної сфери відзначили своє професійне свято. На них покладена почесна і відповідальна місія – надавати допомогу, дарувати тепло, увагу і любов тим, хто цього найбільше потребує. Особливої поваги заслуговують соціальні робітники. Вони першими беруть на себе людські проблеми, біль та життєві негаразди. Про життя-буття соціальних робітників Буського територіального центру мені вдалось поспілкуватись після урочистості, присвяченій їхньому професійному святу. Моїми співрозмовниками були Ірина СТЕФАНИК (на знімку зі своєю підопічною Ольгою Дмитрівною Кроляк, 1932 р.н., смт.Красне), Любов ГАВУР та Тетяна МАЙБА.

старша підопічна Ірини Стефаник). Двічі на тиж-

день потрібно навідатись до своїх бабусь чи дідусів, на кожну ви­діляють 2 години. З-поміж якостей, яки­ ми має бути наділений соціальний ро­бітник, мої співрозмовниці відзначають доб­роту, людяність, терпіння і по­вагу до людей. Ніхто з них, ма­буть, й не сподівався, що стане допомагати особам похилого віку. Так сталось, що, здобувши одну спеціальність, довелось піз­­­навати ази іншої. А тепер вони й не шкодують, адже знають, що старенькі з нетерпінням чекають на них. Робочий день соціаль­ них робітників спланований за певним розкладом. Вони, тільки-но зайшовши на подвір’я підо­піч­них, вже бачать, чим будуть зай­ матись. Буває, що спершу роблять лад на подвір’ї, а вже потім прямують до хати. Вони звичні до будьРедактор, відповідальний за випуск газети Микола «Воля народу» – часопис ІВАНЦІВ, тел. 2-17-37, кореспонденти – 2-16-73, Буського району Львівської області бухгалтер – 2-15-79, прийом реклами – 3-03-64. 80500, м.Буськ, м-н Незалежності,17 Засновник і видавець: ПП «Медіа-центр «Над Бугом». Р/р №26002011019720, ПАТ «Кредобанк» м.Буськ, МФО 325365, ЄДРПОУ 02474021. Картковий Реєстраційне свідоцтво ЛВ №1249/503-р від 21.07.2017р. рахунок 5169 3305 0677 5888 у «ПриватБанку» Виходить щочетверга.

якої роботи: в оселі прибирають, вікна миють, продукти та ліки купують. Коли треба, то й їсти готують, тісто місять, капусту квасять тощо. І навіть коли вже й з хатніми справами впорались, бабусі не спішать їх відпускати. Тож знають наболілі проблеми своїх підопічних, і намагаються якось їх владнати. Соціальний робітник повинен бути ще й добрим психологом. Вміти не тільки вислухати, а й дати слушну пораду чи втішити. Адже старенькі так потребують спілкування, тому й з таким нетерпінням чекають на них. Пригадую, що колись поштарем працював чо­ло­ вік. Запитую у своїх спів­ розмовниць, чи є серед них соціальний робітник чоловічої статі. Кажуть, що немає, а таки він тут потрібен, бо й покосити треба, а інколи щось і по-

лагодити. Тоді на підмогу кличуть своїх чоловіків. Пропрацювавши стіль­ ки ро­ків, жінки не розчарувались у своїй професії. А ми знаємо, що робота з людьми найважча, бо у кожного – свій характер, і догодити всім ой як нелегко. Тому за стільки років, вивчивши вподобання своїх підопічних, вони вже й не уявляють свого життя без них. Як і бабусі та ді­ дусі – без своїх соціальних робітників, – бо також звикли до них, і вважають їх як не своїми дітьми, то онуками чи правнуками. Та, попри те, що Ірині, Любі та Тані робота до вподоби, мінімальна зарплата, яку вони отримують, таки занадто мала грошова винагорода за їхню працю. Ірина розповідає, що в гості до них приїжджала мешканка Голландії, яка є таким же соціальним ро­ бітником, як і вона. Проте опікується лише 5 особами (там це норма), її робота – здебільшого спіл­кування та прогулян­ки зі старенькими, і за це отримує 1800 євро на місяць. Нашим соціальним робіт­никам та­ кі зарплати й не снились.

Лариса ГАРАСИМІВ

Думки авторів публікації не обов’яз­ко­во відображають точку зору Набір і верстка ПП «Медіа-центр «Над Бугом». редакції. Відповідальність за достовір­ність фактів, цитат, власних назв та Видруковано у ВД ТзОВ «Молода Галичина». Друк офсетний. Умовних друкованих інших відомостей несуть автори публікацій, а реклами та приватних огоаркушів – 3. лошень – рекламо­давці. Редакція залишає за собою право редагувати та Передплатний індекс 62300. скорочувати надіслані матеріали. Рукописи не повертаються і не рецензуРекомендована роздрібна ціна – 5 грн. ються. У разі передруку посилання на «Волю народу» обов'язкове. Наклад 2537.

Матеріали про роботу Буських районних адміністрації, ради, а також депутатів друкуються на підставі договорів про висвітлення їхньої діяльності


Прогноз погоди на 22-28.11.2018 року

ГОРОСКОП НА 26.11-2.12.2018 РОКУ ОВЕН (21.03-20.04). Варто пустити в хiд всю вашу дипломатичнiсть, щоб уникнути серйозної сварки з керівництвом. Небажано працювати на роботi днями i ночами, намагайтесь укладатися в звичайний графiк, не берiться за виконання надзадач, цим ви можете пiдiрвати своє здоров’я. Недоречна фраза загрожує послужити причиною сварки в сiм’ї у вихiднi. ТЕЛЕЦЬ (21.04-21.05). Будьте турботливi та уважнi до коханої людини, оскiльки їй бракує вашого душевного тепла. Бажано чiтко спланувати справи на цей тиждень. Недiля – сприятливий день для завершення вiдкладених у довгий ящик домашнiх справ. Не дозволяйте спокусi збивати вас зi шляху iстинного. БЛИЗНЮКИ (22.05-21.06). Розвиток подiй багато в чому залежатиме вiд вашого погляду на проблему, не дозволяйте собi песимiзму. Зiрки обiцяють вам бурхливий роман або розширення сiм’ї. У другiй половинi тижня з’явиться можливiсть для самореалiзацiї. Вашi iдеї принесуть потрiбний результат i прибуток. РАК (22.06-22.07). Цього тижня все залежить вiд того, як швидко ви перетворите супротивникiв на союзникiв. У понедiлок наполеглива ввiчливiсть або ввiчлива наполегливiсть стануть запорукою успiху. В п’ятницю ви вiдчуєте необхiднiсть у пiдтримцi, але не варто показувати свою слабкiсть. Довiряйте тiльки близьким людям. ЛЕВ (23.07-23.08). Не варто витрачати надто багато часу на будiвництво повiтряних замкiв. Набагато кориснiше буде потурбуватись про земне. Причому можна використовувати найрiзноманiтнiшi методи. У другiй половинi тижня вам можуть доручити складну i вiдповiдальну роботу, втiм, ви з нею впораєтесь. ДIВА (24.08-23.09). Напружена робота на початку тижня може ослабити вашi сили, але фiнансовi перспективи стануть для вас зрозумілішими i приємнiшими, що окупить всi труднощi. В п’ятницю прихованi проблеми, якi вас терзають, стануть очевидними, i ви зможете вжити своєчаснi заходи для їх вирiшення. У суботу саме час зробити те, що ви давно собi обiцяли.

ТЕРЕЗИ (24.09-23.10). Прийшов час радiти життю i вмiло використовувати можливостi. Сприятливий тиждень для змiн, почати можна зi свого iмiджу. Все змiниться виключно до кращого. Вiвторок – вдалий день для спiвбесiд i перемовин. Вихiднi – прекрасний час для спiлкування з рiднею i дiтьми, вдасться обiйтися без конфлiктiв. СКОРПIОН (24.10-22.11). Ви можете зробити прорив до нових висот. Допомога друзiв або просто знайомих стане для вас дуже важливою. Зосередьтесь на роботi. У понедiлок вас може зацiкавити нова корисна iнформацiя, в середу ви легко зможете отримати схвалення керівництва. Можлива нова вигiдна пропозицiя. СТРIЛЕЦЬ (23.11-21.12). У першiй половинi тижня вiрогiднi рiзноманiтнi контакти: зустрiчi, поїздки у справах та iншi турботи. Деяким представникам цього знака захочеться скинути з себе вантаж обов’язкiв, раптом набридне вчитися або працювати. За вас вашi справи нiхто не зробить. Вихiднi можуть подарувати сприятливу можливiсть для змiни обстановки. КОЗЕРIГ (22.12-20.01). Цього тижня будуть своєчасними роздуми про сенс життя i про своє мiсце в цьому свiтi. Проте все ж таки не забувайте про намiчені цiлi. Багато представникiв знака розбиратимуться зi старими проблемами i по-iншому будуватимуть стосунки. Саме час змiнити романтичнi пристрастi i позбавитися стосункiв, якщо вам з партнером некомфортно. ВОДОЛIЙ (21.01-19.02). Варто звернути увагу на знаки, якi вам посилає доля. А ось чи попереджає вона вас про небезпеку, чи звертає вашу увагу на вдалий збiг обставин – зможете розгадати тiльки ви самi. У понедiлок не нехтуйте дрiбними дорученнями. У четвер i п’ятницю бажано утриматися вiд авантюр i зближення з незнайомцями. РИБИ (20.02-20.03). Робота може вимагати вiд вас дуже багато зусиль, тому краще одразу вирiшити для себе, з яким її об’ємом ви можете реально впоратися. I пiд жодним приводом не погоджуйтесь на збiльшення цього лiмiту. Не застрягайте на дрiбних завданнях i марних розмовах, зосередьтесь на головному.

Свт. Іоана Золотоустого, мч. Антоніна. Леонарда, Маркіяна.

ПОНЕДІЛОК, 26 ЛИСТОПАДА

Чернігів

Луцьк

Суми Житомир

Рівне

КИЇВ

Львів

Ужгород

ІваноФранківськ

+1 +1 +1 +1 +2 +2 +2

ПІВНІЧ

ЦЕНТР

Кропивницький

–5 –5 –6 –3 0 +1 +2

День Ніч –1 0 0 +1 0 0 –1

–3 –3 –2 0 –2 –6 –4

День Ніч –2 –1 –1 +1 +1 +1 +1

–3 –3 –3 –3 0 –2 0

Запоріжжя

Херсон

Одеса

Сімферополь

СХІД 22.11 23.11 24.11 25.11 26.11 27.11 28.11

День Ніч –2 –1 –1 –1 +1 +1 +1

–6 –7 –8 –9 –2 –3 –2

ПІВДЕНЬ День

Ніч

22.11 23.11 24.11 25.11 26.11 27.11 28.11

+2 +1 +3 +5 +6 +7 +4

Прогноз несприятливих днів:

Прогноз магнітних збурень: 22 листопада (з 5.00 до 10.00), 30 листопада (з 8.00 до 12.00).

UA:ПЕРШИЙ

ІНТЕР

ICTV

УКРАЇНА

СТБ

НОВИЙ

ПРЯМИЙ

04.45 Служба розшуку дiтей. 04.50 Т/с «Вiддiл 44». 05.40 Громадянська оборона. 06.30 Факти тижня. 100 хвилин з О. Соколовою. 08.45 Факти. Утро. 09.15,19.20 Надзвичайнi новини з К. Стогнiєм. 10.15 Антизомбi. 11.15,13.25 Х/ф «Ясон та аргонавти». 12.45,15.45 Факти. День 15.35,16.20 Х/ф «Мiцний горiшок 3: Помирати з пiснею». 18.45,21.05 Факти. Вечiр 20.15 Прорвемось! 21.25 Т/с «Пес». 22.40 Свобода слова. 00.50 Х/ф «Шоугьолз».

06.30,07.10,08.15 Ранок з Україною. 07.00,08.00,09.00,15.00, 19.00,23.00 Сьогоднi. 09.30 Зоряний шлях. 10.30 Свекруха чи невiстка. 11.20 Реальна мiстика. 13.20,15.30,04.45 Агенти справедливостi. 16.00 Iсторiя одного злочину 4. 18.00 Т/с «Доктор Ковальчук 2». 19.50 «Говорить Україна» 21.00 Т/с «Хто ти?»

05.55 Все буде добре! (16+). 08.05 Х/ф «Вам i не снилося».

03.00 Зона ночi. 03.45 Абзац. 05.25,06.40 Kids` Time. 05.30 М/с «Том i Джерi шоу». 06.45 М/ф «Втеча з планети Земля». 08.20 Х/ф «Супернова». 10.00 Х/ф «Вiрус». 12.00 Х/ф «Зорянi вiйни: Пробудження сили». 15.00 Х/ф «Бунтар один. Зорянi вiйни: Iсторiя». 17.40,02.00 Таємний агент. 19.00 Ревiзор. 21.45 Пристрастi за ревiзором. 00.15 Пост шоу. Таємний агент. 03.10 Служба розшуку дiтей.

06.00,07.15,08.15 «Новий день». 07.00,08.00,09.00,10.00, 11.00,13.00,14.00,15.00, 16.00,18.00,19.45 «Репортер». Новини. 09.15,10.15,11.15 «Ми всi...» з К. Ашiон i П. Рольником. 12.00 «Полудень» з Ю. Литвиненко. 13.15,14.15,15.15 «Деталi» з В. Фроловою i С. Дойком. 16.15 «Кримiнал» з С. Вардою. 17.00 «Ситуацiя». 18.10 «Ехо України» з М. Ганапольським. 20.00 «Прямий ефiр» з С. Орловською та М. Вереснем. 22.00 «Пiдсумки» з Є. Кисельовим. 23.30 «МЕМ».

23.30

Х/ф «Хронiки Рiддiка».

2+2

ENTER FILM

НТН

БІГУДІ

TET

МЕГА

K1

06.00 М/ф. 08.00 «Помста природи». 09.30,18.15 «Спецкор». 10.10,18.50 «ДжеДАI». 10.50 Т/с «Опер за викликом 2». 14.45 Х/ф «Тактична сила».

05.45,07.40,08.40 М/ф. 07.10 «Телемагазин». 07.50 «Невiдома версiя. Висота». 09.30 «Спогади». 10.05 «З любов`ю. Юрiй Нiкулiн». 11.00 «Моя правда». 11.55 Х/ф «Запорожець за Дунаєм». 13.40 Х/ф «Есфiрь Чудова». 15.25 Х/ф «В добру годину!» 17.15 Х/ф «Баламут». 19.00,01.55 Т/с «Повернення Шерлока Холмса». 21.00 Т/с «Пуаро Агати Крiстi». 23.00 Х/ф «Здається квартира з дитиною». 00.25 «Позаочi». 01.15 «Академiя смiху».

04.45,04.50 «Top Shop». 05.20 Х/ф «Розплата». 06.55 Х/ф «Гетьманськi клейноди». 08.35,18.20 «Свiдок. Агенти». 09.10 Х/ф «П`ять хвилин страху». 10.55,19.30 Т/с «Коломбо». 12.30,16.30,19.00,23.15, 02.40 «Свiдок». 12.50 «Речовий доказ». 15.55,16.50,21.25 «Легенди карного розшуку». 23.45 Х/ф «Доберман». 01.50 «Легенди бандитського Києва». 03.10 Випадковий свiдок 03.50 «Правда життя».

06.00 Країна мультфiльмiв 07.00,11.00,01.50 Посмiхнiться, вам це личить. 08.00 Т/с «Тiльки кохання». 09.30 Телемагазин. 12.00,21.30 Т/с «Нескiнченне кохання».

06.00 ТЕТ Мультиранок. 09.30 М/ф «Пухнастi проти зубастих». 11.00 Т/с «Усi жiнки вiдьми». 13.00,20.00,21.30 Одного разу пiд Полтавою.

06.00 Бандитська Одеса. 07.40,13.45 Правда життя. 08.30 Дикi острови. 09.30,17.35 Наглядачi заповiдника. 10.40 Скептик. 11.40 Прихована реальнiсть. 12.35,19.40 Речовий доказ. 14.50,23.40 Великi танковi битви. 15.45,21.45 Полювання на рибу-монстра. 16.40,22.45 Цiкаво.com. 18.45 Битва цивiлiзацiй. 20.45 Їжа богiв. 00.20 Мiстична Україна. 01.50 Ризиковане життя.

06.30 «Top Shop». 07.40 М/с «Мiа та я 2». 08.15 М/с «Каспер». 09.00 Т/с «Пригоди Геркулеса». 09.50 Х/ф «Прикинься моїм чоловiком». 11.40 Т/с «Дорогий лiкар». 14.15 «Орел i решка. Навколо свiту». 15.15,21.00 «Орел i решка. Перезавантаження. Америка». 16.15,22.00 «Орел i решка. Морський сезон». 17.15 Т/с «Доктор Хаус». 23.00 «Орел i решка. Рай та пекло». 00.00 Х/ф «Будинок проклятих». 02.10 «Їже, я люблю тебе!» 02.50 «Нiчне життя».

16.20 Х/ф «Робокоп». 19.25,20.30 Т/с «Ментiвськi вiйни. Харкiв». 21.35,23.20 Т/с «Кiстки 2». 01.00 Х/ф «Крижанi акули». 02.50 «Облом.UA».

УСМІХНИСЬ!

– Вибачте, у вас ще працює той офіціант, якому я замовив відбивну?

Схід 7.30, захід 16.05. Тривалість дня 8.35. 3 сонячний день. Схід 19.19, захід 10.37. Місяць у Раку. 19/20 місячний день.

12.50 Т/с «Уламки щастя». 14.20,22.30 Сiмейнi мелодрами. 19.45,01.10 Т/с «Я кажу так».

14.00 Танька i Володька. 15.00,03.40 Вiталька. 17.00,02.50 Панянкаселянка. 18.00,00.00 Чотири весiлля. 21.00 Зiрконавти. 22.00 Готель Галiцiя. 23.00 ЛавЛавCar 3. 01.00 Теорiя зради.

Вірогідність прогнозу: 1-й день – 70%; 2-й – 65%; 3-й – 63%; 4-й – 60%; 5-й – 54%; 6-й – 48%; 7-й день – 45%

22 листопада (з 16.00 до 23.00), 25 листопада (з 18.00 до 21.00), 26 листопада (з 19.00 до 23.00), 29 листопада (з 13.00 до 22.00).

06.00 М/ф. 06.15,22.00 «Слiдство вели...» з Л. Каневським». 07.00,08.00,09.00,12.00, 17.40 «Новини». 07.10,08.10 «Ранок з Iнтером». 09.20,18.00,19.00 «Стосується кожного». 11.15,12.25 Т/с «Своя правда». 15.50 «Чекай на мене. Україна». 20.00 «Подробицi». 21.00 «Речдок. Особливий випадок». 23.50 Х/ф «Хронiки зради». 01.55,05.15 «Подробицi» - «Час». 02.35 Т/с «Банкiри». 03.20 «Орел i решка. Шопiнг».

УСМІХНИСЬ!

–3 –3 –4 0 +3 +4 +3

– ясно; – мінлива хмарність; – хмарно; – дощ; – гроза; – сніг.

Умовні позначки місячного календаря (фази Місяця): – новий; – зростаючий; – спадаючий; – повний.

1+1

Зваженi та щасливi. 13.05 Битва екстрасенсiв. Чоловiки проти жiнок. 15.25 Все буде добре! 17.30,22.00 ВiкнаНовини. 18.00 Один за всiх. 19.00,23.50,00.45 Т/с «Коли ми вдома». 20.00,22.50 Хата на тата

Луганськ

Миколаїв

День Святителя Іоана Золотоустого. Іменний календар. Іван, Герман.

10.00

Донецьк

Дніпро

День Ніч

22.11 23.11 24.11 25.11 26.11 27.11 28.11 22.11 23.11 24.11 25.11 26.11 27.11 28.11

Черкаси

Вінниця

Чернівці

ЗАХІД

22.11 23.11 24.11 25.11 26.11 27.11 28.11

Харків

Полтава Тернопіль Хмельницький

06.30,07.10,08.10,09.10 Снiданок з «1+1». 07.00,08.00,09.00,12.00, 16.45,19.30,00.45 «ТСН» 09.30,11.20,12.20 Одруження наослiп 13.10 «Мiняю жiнку 8». 14.45 Сiмейнi мелодрами 15.45 Т/с «Моє чуже життя». 17.10 Т/с «Величне столiття. Нова Володарка». 19.20 Секретнi матерiали 20.35 «Чистоnews». 20.45 Т/с «Жити заради кохання». 21.45 «Мiняю жiнку 14». 23.30 «Танцi з зiрками». Якщо назустріч вам біжить слон – відійдіть убік, щоб не зіткнутися з тим, від кого він тікає.

3

програма ТБ

22 листопада 2018 року

АФОРИЗМИ

Психолог – це не той, хто знає відповіді на питання, а той, хто знає, як їх шукати.

06.00 М/с. 06.30,07.00,08.00,09.00, 09.25,13.00,15.00,21.00, 03.00 Новини. 06.35,07.05,08.05,09.05 Доброго ранку, Країно! 09.40 Т/с «Елiза». 11.25,14.05 Телепродаж 11.50 Щоденник Дитячого пiсенного конкурсу «Євробачення-2018». 12.00 Енеїда. 13.10,14.30 РадiоДень. 13.35 Д/с «Свiт дикої природи». 15.15 Дитячий пiсенний конкурс Євробачення-2018. Фiнал. 18.00 Iнформацiйна година. 19.00 Разом. 19.35 Д/с «Жива природа» 19.50,01.25 Т/с «За службовим обов`язком». 21.25,03.20 UA:Спорт. 21.45 Шахтарська змiна. 22.15 #@)?$0 з Майклом Щуром. 22.55,02.25 Складна розмова.

K2 23.20 Перша шпальта. 00.00 Телепродаж Тюсо. 03.35 Тема дня. 04.00 #NeoСцена з Олегом Вергелiсом. 04.30 Концертна програма класичної музики з Будинку звукозапису Українського радiо. In Paradisum. 05.30 Д/с «Незвичайнi культури». К2. 06.30 Телемагазин. 07.30 Квадратний метр. 08.50 Дiм на заздрiсть усiм. 10.50,18.30 Удачний

В цей день народилися: 1934. Юрій Литвин, письменник. 1934. Олег Басилашвілі, актор. 1975. Антон Макарський, актор. 1975. Максим Аверін, актор.


4

програма ТБ

ВІВТОРОК, 27 ЛИСТОПАДА

22 листопада 2018 року Ап. Филипа. Новомучеників. Укр. Максима, Валерія.

День заснування Національної академії наук України (1918). День заснування Нобелівської премії. Іменний календар. Пилип, Григорій, Костянтин, Дмитро.

1+1

ІНТЕР

ICTV

УКРАЇНА

СТБ

НОВИЙ

ПРЯМИЙ

06.30,07.10,08.10,09.10 Снiданок з «1+1». 07.00,08.00,09.00,12.00, 16.45,19.30,00.45 «ТСН» 09.30,11.10,12.20 Одруження наослiп 13.05 «Мiняю жiнку 8». 14.40 Сiмейнi мелодрами 15.45 Т/с «Моє чуже життя» 17.10 Т/с «Величне столiття. Нова Володарка». 19.20 Секретнi матерiали 20.35 «Чистоnews». 20.45 Т/с «Жити заради кохання».

04.20 Еврика! 04.30 Факти. 04.50 Т/с «Вiддiл 44». 05.35,20.15 Громадянська оборона. 06.30 Ранок у великому мiстi. 08.45 Факти. Ранок. 09.15,19.20 Надзвичайнi новини з К. Стогнiєм. 10.10 Прорвемось! 11.10 Антизомбi. 12.35,13.20 Х/ф «Командос». 12.45,15.45 Факти. День 14.55,16.20,21.25 Т/с «Пес». 17.40 Т/с «Марк+Наталка». 18.45,21.05 Факти. Вечiр 22.45 «На трьох». 23.50 Х/ф «Пограбування по-iталiйськи». 02.00 Т/с «Прокурори».

06.30,07.10,08.15 Ранок з Україною. 07.00,08.00,09.00,15.00, 19.00,23.00,02.15 Сьогоднi. 09.30 Зоряний шлях. 10.30 Свекруха чи невiстка. 11.20 Реальна мiстика. 13.20,15.30,04.40 Агенти справедливостi. 16.00 Iсторiя одного злочину 4. 18.00 Т/с «Доктор Ковальчук 2».

07.00,15.25 Все буде добре! 09.05,19.00,00.00,01.05 Т/с «Коли ми вдома». 10.05,20.00,22.35 МастерШеф. 13.05 Битва екстрасенсiв. Чоловiки проти жiнок. 17.30,22.00 ВiкнаНовини. 18.00 Один за всiх.

03.15,01.25 Зона ночi. 04.45 Абзац. 06.35,07.55 Kids` Time. 06.40 М/с «Том i Джерi шоу». 08.00,00.25 Київ вдень i вночi. 09.00 Т/с «Любов напрокат». 09.50 Т/с «Вiдчайдушнi домогосподарки» 17.00,19.00 Вар`яти. 21.00 Пацанки. Нове життя. 22.10 Х/ф «Iноземець».

21.45,23.45,00.50 «Iнспектор. Мiста».

06.00 М/ф. 06.15,22.00 «Слiдство вели...» з Л. Каневським». 07.00,08.00,09.00,12.00, 17.40 Новини. 07.10,08.10,09.20 «Ранок з Iнтером». 10.10 Т/с «Перша спроба». 12.30 Х/ф «Гра в чотири руки». 14.50,15.50,16.45 «Речдок». 18.00,19.00 «Стосується кожного». 20.00 «Подробицi». 21.00 «Речдок. Особливий випадок». 23.50 Х/ф «Влiтку я вiддаю перевагу весiллю». 01.45,05.15 «Подробицi» - «Час». 02.30 Т/с «Банкiри».

19.50 «Говорить Україна» 21.00 Т/с «Хто ти?» 23.20 Без панiки.

«Протягом свого життя кожній людині доводиться спіткнутися об свій «великий шанс». На жаль, більшість із нас просто піднімається, обтрушується і йде далі, наче нічого й не сталося». Вінстон Черчілль.

06.00,07.15,08.15 «Новий день». 07.00,08.00,09.00,10.00, 11.00,13.00,14.00,15.00, 16.00,18.00,19.45 «Репортер». Новини. 09.15,10.15,11.15 «Ми всi...» з К. Ашiон i П. Рольником. 12.00 «Полудень» з Ю. Литвиненко. 13.15,14.15,15.15 «Деталi» з В. Фроловою i С. Дойком. 16.15 «Кримiнал» з С. Вардою. 17.00 «Ситуацiя». 18.10 «Ехо України» з М. Ганапольським. 20.00 «Прямий ефiр» з С. Орловською та М. Вереснем. 22.00 «Пiдсумки» з Є. Кисельовим. 23.30 «МЕМ».

2+2

ENTER FILM

НТН

БІГУДІ

TET

МЕГА

K1

06.00 М/ф. 08.00 «Помста природи». 08.25,02.50 Т/с «Мушкетери». 09.30,18.15 «Спецкор». 10.10,18.50 «ДжеДАI». 10.50,17.15 «Загублений свiт». 12.55 Вiдеобiмба. 13.10 Х/ф «Посилка». 15.05 Х/ф «Робокоп 2».

05.45,07.40,08.40 М/ф. 07.10 «Телемагазин». 07.50 «Невiдома версiя. За двома зайцями» 09.30 «Спогади». 10.30 «Ролан Биков. Карлик-кровопивець, якого обожнювали всi». 11.20 «Моя правда». 12.10 Х/ф «Пригоди маленького Мука» 13.55 Х/ф «Примара замку Моррiсвiль». 15.40 Х/ф «Без вiстi зниклий». 17.05 Х/ф «Кар`єра Дiми Горiна». 19.00,02.05 Т/с «Повернення Шерлока Холмса». 21.00 Т/с «Пуаро Агати Крiстi». 23.00 Х/ф «За вiтриною унiвермагу».

Країна мультфiльмiв. 07.00,11.00,01.50 Посмiхнiться, вам це личить. 08.00 Т/с «Тiльки кохання». 09.30 Телемагазин. 12.00,21.30 Т/с «Нескiнченне кохання». 12.50 Т/с «Уламки щастя». 14.20,22.30 Сiмейнi мелодрами. 19.45,01.10 Т/с «Я кажу так».

06.00 ТЕТ Мультиранок. 09.20 М/ф «Епiк». 11.00 Т/с «Усi жiнки вiдьми».

06.00 Бандитський Київ. 07.40,13.40 Правда життя. 08.50 Дикi острови. 09.45,17.35 Наглядачi заповiдника. 10.55 У пошуках iнновацiй. 11.45 Прихована реальнiсть. 12.40,19.40 Речовий доказ. 14.50,23.40 Великi танковi битви. 15.45,21.45 Полювання на рибу-монстра. 16.40 Правда про вiтамiни. 18.45,20.50 Їжа богiв. 22.45 Цiкаво.com. 00.35 Теорiя Змови. 05.00 Смарт-шоу.

06.30 «Top Shop». 07.40 М/с «Мiа та я 2». 08.15 М/с «Каспер». 09.00 Т/с «Пригоди Геркулеса». 11.40 Т/с «Дорогий лiкар». 14.15 «Орел i решка. Навколо свiту». 15.15,21.00 «Орел i решка. Перезавантаження. Америка». 16.15,22.00 «Орел i решка. Морський сезон». 17.15 Т/с «Доктор Хаус». 23.00 «Орел i решка. Рай та пекло». 00.00 «Їже, я люблю тебе!» 02.40 «Нiчне життя».

19.25,20.30 Т/с «Ментiвськi вiйни. Харкiв». 21.35,23.20 Т/с «Кiстки 2». 01.00 Х/ф «Королi вулиць 2».

05.20

Х/ф «Два капiтани». 06.45 Х/ф «Дорога на Сiч». 08.30 «Ранковий «Свiдок» 09.00 Х/ф «Хазяїн тайги». 10.35,19.30 Т/с «Коломбо». 12.30,16.30,19.00,23.15, 02.45 «Свiдок». 12.50,03.20 «Речовий доказ». 15.55,16.50,21.10 «Легенди карного розшуку». 23.45 Т/с «Альпiйський патруль». 01.50 «Легенди бандитського Києва». 03.15 «Випадковий свiдок». 03.45 «Правда життя. Професiї». 04.45 «Top Shop».

Схід 7.31, захід 16.04. Тривалість дня 8.33. 11 сонячний день. Схід 20.29, захід 11.30. Місяць у Раку, Леві (10.37). 20/21 місячний день.

СЕРЕДА, 28 ЛИСТОПАДА

06.00

УСМІХНИСЬ! – Мені лячно відправляти резюме в компанію, де в графіку роботи пишуть з 9.00 до 17.00, а сама вакансія на посаду викладена на сайті в неділю о 3 годині ночі...

ЦИТАТИ

13.00,14.30,20.00,21.30 Одного разу пiд Полтавою. 14.00,21.00 Зiрконавти. 15.00,03.40 Вiталька. 17.00,02.50 Панянкаселянка. 18.00,00.00 Чотири весiлля. 22.00 Готель Галiцiя. 23.00 ЛавЛавCar 3. 01.00 Теорiя зради. 02.00 БарДак.

АФОРИЗМИ

Хто хоче зрушити світ, нехай зрушить себе!

УСМІХНИСЬ! Краще за всіх в колгоспі працював кінь. Але головою обрали не його...

Мчч. Гурія, Самона й Авива. Прп. Паїсія Величковського. Початок Різдвяного посту (Пилипівки). Стефана, Здіслава.

07.30 Квадратний метр. 08.50 Дiм на заздрiсть усiм. 10.50,18.30 Удачний проект. 12.10,15.00 Кориснi поради. 13.10 Зайвi 10 рокiв. 14.00 Спецiя. 15.40 Код доступа. 16.40,21.30 Зiрковi долi 17.30,20.30 Дачна вiдповiдь. 22.10,01.10 Неймовiрнi iсторiї кохання. 23.00 Готуємо разом. 00.40 Шеф-повар. 02.00 Формула кохання. 03.30 Позаочi. 04.30 Фiксики.

UA:ПЕРШИЙ

Іменний календар. Дарина, Пилип, Дмитро.

1+1

ІНТЕР

ICTV

УКРАЇНА

СТБ

НОВИЙ

ПРЯМИЙ

06.00 М/ф. 06.15,22.00 «Слiдство вели...» з Л. Каневським». 07.00,08.00,09.00,12.00, 17.40 Новини. 07.10,08.10,09.20 «Ранок з Iнтером». 10.10 Т/с «Перша спроба». 12.30 Х/ф «Блеф». 14.50,15.50,16.45 «Речдок». 18.00,19.00 «Стосується кожного». 20.00 «Подробицi». 21.00 «Речдок. Особливий випадок». 23.50 Х/ф «Фото на документи». 01.45,05.20 «Подробицi» - «Час». 02.30 Т/с «Банкiри». 03.25 «Орел i решка. Шопiнг».

04.30 Факти. 04.50 Т/с «Вiддiл 44». 05.35,10.05 Громадянська оборона. 06.30 Ранок у великому мiстi. 08.45 Факти. Ранок. 09.15,19.20 Надзвичайнi новини з К. Стогнiєм. 12.00,13.20 Х/ф «Вiдчинiть, полiцiя! 3». 12.45,15.45 Факти. День 14.45,16.25,21.25 Т/с «Пес». 17.40 Т/с «Марк+Наталка». 18.45,21.05 Факти. Вечiр 20.15 Секретний фронт. 22.45 «На трьох». 23.40 Х/ф «Сонце, що сходить». 02.10 Т/с «Прокурори». 02.55 Т/с «Патруль. Самооборона».

06.30,07.10,08.15 Ранок з Україною. 07.00,08.00,09.00,15.00, 19.00,23.00 Сьогоднi. 09.30 Зоряний шлях. 10.30 Свекруха чи невiстка. 11.20 Реальна мiстика. 13.20 ,15.30,04.40 Агенти справедливостi. 16.00 Iсторiя одного злочину 4. 18.00 Т/с «Доктор Ковальчук 2».

06.55 Все буде добре! 08.55,19.00,00.05,01.10 Т/с «Коли ми вдома». 10.00,20.00,22.35 МастерШеф. 13.10 Битва екстрасенсiв. Чоловiки проти жiнок. 15.30 Все буде добре!

03.00,01.05 Зона ночi. 04.45 Абзац. 06.35,07.55 Kids` Time. 06.40 М/с «Том i Джерi шоу». 08.00,00.00 Київ вдень i вночi. 09.00 Т/с «Любов напрокат». 09.50 Т/с «Вiдчайдушнi домогосподарки» 17.00,19.00 Екси. 21.00 Пацанки. Нове життя. 22.10 Х/ф «Пiдпiльна арена».

19.50 «Говорить Україна» 21.00 Т/с «Хто ти?» 23.30 Т/с «CSI: Маямi».

Ми знаходимо в жит-ті лише те, що самі вкладаємо в нього.

01.00 Служба розшуку дiтей.

06.00,07.15,08.15 «Новий день». 07.00,08.00,09.00,10.00, 11.00,13.00,14.00,15.00, 16.00,18.00,19.45 «Репортер». Новини. 09.15,10.15,11.15 «Ми всi...» з К. Ашiон i П. Рольником. 12.00 «Полудень» з Ю. Литвиненко. 13.15,14.15,15.15 «Деталi» з В. Фроловою i С. Дойком. 16.15 «Кримiнал» з С. Вардою. 17.00 «Ситуацiя». 18.10 «Ехо України» з М. Ганапольським. 20.00 «Прямий ефiр» з С. Орловською та М. Вереснем. 22.00 «Пiдсумки» з Є. Кисельовим. 23.30 «МЕМ».

2+2

ENTER FILM

НТН

БІГУДІ

TET

МЕГА

K1

06.00 М/ф. 08.00,12.50 «Помста природи». 08.25,02.45 Т/с «Мушкетери». 09.30,18.15 «Спецкор». 10.10,18.50 «ДжеДАI». 10.50,17.15 «Загублений свiт». 15.15 Х/ф «Робокоп 3». 19.25,20.30 Т/с «Ментiвськi вiйни. Харкiв». 21.35,23.20 Т/с «Кiстки 2».

05.45,07.40,08.40 М/ф. 07.50,11.05 «Моя правда». 09.30 «Спогади». 10.05 «Вахтанг Кiкабiдзе: таємницi тбiлiського хулiгана». 12.00 Х/ф «Мартин Боруля». 13.55 Т/с «Мiс Марпл Агати Крiстi». 15.45 Х/ф «Живiть у радостi». 17.05 Х/ф «Вiрнi друзi». 19.00 Т/с «Записки про Шерлока Холмса». 21.00 Т/с «Пуаро Агати Крiстi». 23.00 Х/ф «Весiлля з приданим». 01.15 «Позаочi». 02.05 «Академiя смiху». 02.35 Т/с «Повернення Шерлока Холмса»

05.45 Х/ф «Два капiтани» 07.00 Х/ф «Вклонись до землi». 08.30 «Ранковий «Свiдок». 09.00 Х/ф «Загадка Ендхауза». 11.00,19.30 Т/с «Коломбо». 12.30,16.30,19.00,23.15, 02.25 «Свiдок». 12.50,03.35 «Речовий доказ». 15.55,16.50,21.25 «Легенди карного розшуку». 23.45 Т/с «Альпiйський патруль». 01.35 «Легенди бандитського Києва». 02.55 «Випадковий свiдок». 04.05 «Правда життя. Професiї». 05.05 «Top Shop».

06.00 Країна мультфiльмiв 07.00,11.00,01.50 Посмiхнiться, вам це личить. 08.00 Т/с «Тiльки кохання». 09.30 Телемагазин. 12.00,21.30 Т/с «Нескiнченне кохання». 12.50 Т/с «Уламки щастя».

06.00 ТЕТ Мультиранок. 09.30 Х/ф «Золота гуска». 11.00 Т/с «Усi жiнки вiдьми». 13.00,14.30,20.00,21.30 Одного разу пiд Полтавою. 14.00,21.00 Зiрконавти. 15.00,03.40 Вiталька. 17.00,02.50 Панянкаселянка. 18.00,00.00 Чотири весiлля. 22.00 Готель Галiцiя. 23.00 ЛавЛавCar 3. 01.00 Теорiя зради. 02.00 БарДак. 05.50 Кориснi пiдказки.

14.20,22.30 Сiмейнi мелодрами. 19.45,01.10 Т/с «Я кажу так».

«Прагни не до того, щоб досягти успіху, а до того, щоб твоє життя мало сенс». Альберт Ейнштейн.

06.00 Бандитська Одеса. 07.40,13.45 Правда життя. 08.40 Дикi острови. 09.40,17.30 Наглядачi заповiдника. 10.50 У пошуках iнновацiй. 11.40 Прихована реальнiсть. 12.35,19.40 Речовий доказ. 14.50,23.40 Великi танковi битви. 15.45,21.45 Полювання на рибу-монстра. 16.40 Iдеї, що перевернули свiт. 18.40,20.45 Їжа богiв. 22.35 Цiкаво.com. 00.30 Мiстична Україна. 02.05 Мiсто, яке зрадили. 02.50 Два Миронових. 03.35 Юрiй Нiкулiн.

06.30 «Top Shop». 07.40 М/с «Мiа та я 2». 08.15 М/с «Каспер». 09.00 Т/с «Пригоди Геркулеса». 11.40 Т/с «Дорогий лiкар». 14.15 «Орел i решка. Навколо свiту». 15.15,21.00 «Орел i решка. Перезавантаження. Америка». 16.15,22.00 «Орел i решка. Морський сезон». 17.15 Т/с «Доктор Хаус». 23.00 «Орел i решка. Рай та пекло». 00.00 «Їже, я люблю тебе!»

Схід 7.33, захід 16.04. Тривалість дня 8.31. 12 сонячний день. Схід 21.44, захід 12.13. Місяць у Леві. 21/22 місячний день.

K2

В цей день народилися: 1918. Борис Патон, вчений. 1935. Алла Бурлюк, актриса. 1936. Едуард Плучик, кінооператор. 1963. Володимир Машков, актор.

06.30,07.10,08.10,09.10 Снiданок з «1+1». 07.00,08.00,09.00,12.00, 16.45,19.30,00.45,05.25 «ТСН». 09.30,11.20,12.20 Одруження наослiп 13.20 «Мiняю жiнку 8». 14.45 «Сiмейнi мелодрами». 15.45 Т/с «Моє чуже життя». 17.10 Т/с «Величне столiття. Нова Володарка». 19.20 «Секретнi матерiали». 20.35 «Чистоnews». 20.45 Т/с «Жити заради кохання». 21.45,22.55 «Свiт навиворiт 10: Бразилiя» 00.05,00.50 Х/ф «Холодне лiто 53-го» 02.20 Х/ф «Життя i доля»

01.00 Х/ф «Наднова». 03.25 «Облом.UA».

UA:ПЕРШИЙ 06.00 М/с. 06.30,07.00,08.00,09.00, 09.25,13.00,15.00,21.00, 03.00 Новини. 06.35,07.05,08.05,09.05 Доброго ранку, Країно! 09.30,11.50,14.20,22.45, 01.10,02.50 Погода. 09.40 Т/с «Елiза». 11.25,14.05 Телепродаж 12.00 Д/с «Смаки культур». 13.10,14.30 РадiоДень. 13.35 Д/с «Свiт дикої природи». 15.15 Т/с «Галерея Вельвет». 16.55 UA:Фольк. 18.00 Iнформацiйна година. 19.00 Плiч-о-плiч. 19.30 Д/с «Життя з левами». 20.05 Т/с «Монро». 21.25,03.20 UA:Спорт. 21.45 Нашi грошi. 22.15 Д/с «Елементи». 22.55,01.25 Розсекречена iсторiя. 00.00 Телепродаж Тюсо. 02.25 Складна розмова. 03.35 Тема дня.

17.30,22.00 ВiкнаНовини. 18.00 Один за всiх.

АФОРИЗМИ

ЦИТАТИ

АФОРИЗМИ

Невроз – це нездатність переносити невизначеність.

06.00 М/с. 06.30,07.00,08.00,09.00, 09.25,13.00,15.00,21.00, 03.00 Новини. 06.35,07.05,08.05,09.05 Доброго ранку, Країно! 09.30,11.50,14.20,22.45, 01.10,02.50 Погода. 09.40 Т/с «Елiза». 11.25,14.05 Телепродаж 12.00 Д/с «Смаки культур». 13.10 РадiоДень. 13.35 Д/с «Свiт дикої природи». 14.30 52 вiкенди. 15.15 Т/с «Галерея Вельвет». 16.55 Сильна доля. 18.00 Iнформацiйна година. 19.00 Шахтарська змiна. 19.30 Д/с «Життя з левами». 20.05 Т/с «Монро». 21.25,03.20 UA:Спорт. 21.45 Складна розмова. 22.15 Д/с «Елементи». 22.55 Схеми. Корупцiя в деталях. 23.20 Букоголiки. 00.00 Телепродаж Тюсо.

K2 06.30 Телемагазин. 07.30 Квадратний метр. 08.50 Дiм на заздрiсть усiм. 10.50,18.30 Удачний проект. 12.10,15.00 Кориснi поради. 13.10 Зайвi 10 рокiв. 14.00 Спецiя. 15.40 Код доступа. 16.40,21.30 Зiрковi долi 17.30,20.30 Дачна вiдповiдь. 22.10,01.10 Неймовiрнi iсторiї кохання. 23.00 Готуємо разом. 00.40 Шеф-повар. 02.00 Формула кохання. 03.30 Позаочi.

В цей день народилися: 1931. Олександр Зайцев, артист балету. 1943. Дмитро Стецько, живописець. 1943. Олександр Сафонов, диктор.


медична сторінка

22 листопада 2018 року

5

Лікувати – реанімувати

Сьогоднішній стан медицини на селі можливо й не катастрофічний, але вкрай Десять лікарів району, незадовільний. Старе обладнання, брак кадрів, а лікар якщо і є, то йому доводиться працювати в аварійних будівлях. Тому багатообіцяючі гасла типу: «Медична реякі уклали найбільше декларацій форма змінить ситуацію в селі на краще, спеціалістів заманюватимуть новими 1. Рочко Орест Петрович – амбулаторія ЗПСМ амбулаторіями із сучасним обладнанням, житлом, автівкою, інтернетом та впровадженням телемедицини» більшість селян сприймають з підозрою та й самі ме- с.Топорів – 2000 чол. 2. Смірнова Галина Володимирівна – терапевт дики не до кінця розуміють, як все це відбуватиметься в реальності. Тож, чи готові до таких кардинальних змін наші сільські амбулаторії та ФАПи, як сьогодні там дба- Красненської АЗПСМ – 2000 чол. ють про здоров’я людей? – дізнавалися у заступника головного лікаря з медичного 3. Бала Наталія Василівна – Буська амбу­ла­торія ЗПСМ обстеження населення Ганни МІХНЕВИЧ. – 1985чол. У селах медичну допомогу на- ані автомобіля, а в окремих ви- «мінуси», вирішили, що саме 4. Тарновська Оксана Любомирівна – Буська амбу­ла­ дають фельдшерсько-аку­шерські падках ще й робота в аварійному в Соколівці створюватимемо пункти (ФАПи) та амбулаторії. На приміщенні. Якщо в першому нову типову амбулаторію з «мо­ торія ЗПСМ – 1966 чол. сьогодні у районі функціонують 8 випадку був фельдшерсько- тиваційним пакетом» для залу5. Грушицька Олена Володимирівна – Буська амбула­ амбулаторій загальної практи- аку­шерський пункт (ФАП) і чення молодих спеціалістів. На ки сімейної медицини (ЗПСМ), амбулаторія, але катастрофічно сьогодні пройшли усі процеду- торія ЗПСМ – 1891 чол. п’ять з них сільських – у Топорові, бракувало лікарів, то у другому ри щодо виділення земельної 6. Курій Оксана Володимирівна – Буська ам­бу­латорія Соколівці, Сторонибабах, Зад­ – ані лікарів, ані приміщення. ділянки (поряд з існуючою). З ЗПСМ – 1705 чол. вір’ї та Милятині та три міські Благо, на сьогодні ситуація нового року будівництво мало б 7. Куцло Ірина Володимирівна – терапевт Олеської – у Буську, Красному та Олесь- трохи краща. З першого серп- стартувати. ку (виокремлені поліклініки та ня Топорівську амбулаторію АЗПСМ – 1663 чол. Оснащенням "заманити", переорієнтовані в амбулаторії). В ЗПСМ очолив Орест Рочко, ко8. Данилів Наталія Йосипівна – Буська амбу­ла­торія житлом втримати мережі ще є 40 ФАПів. трий своїм професіоналізмом та Згідно реформи усі медичні ЗПСМ – 1593 чол. Загалом сільські лікарські ентузіазмом за досить короткий ам­булаторії відповідно до та- термін завоював довіру місцевих, установи (не лише амбулаторії) 9. Курій Юлія Любомирівна – Буська амбу­латорія беля матеріально-технічного що й відобразилося на кількості будуть укомплектовані сучас- ЗПСМ – 1443 чол. ос­нащення забезпечені усім укладених з ним декларацій – ним обладнанням, набором 10. Вороновський Ігор Петрович – лікар ЗПСМ с. Но­ необхідним на 60% від нор- 2000 (найбільше у районі) та най­необхідніших ліків, а тамінімальним пакетом вий Милятин – 1396 чол. ми. Хоча й розуміємо, що це частково взяв під свою опіку кож в більшості випадків застаріла апаратура і мінімальний пакет медикаментів. Для старту першого етапу реформи первинної ланки – обрання сімейного лікаря та підписання з ним угоди, – в рамках співпраці зі Світовим банком, коли реалізувався проект «Онкопревенція та впровадження ефективних проти­пухлинних технологій» на­да­ли комп’ютери у всі сільські лікарські амбулаторії. Встановили програмне забезпечення та підвели Інтернет.

Нова амбулаторія

Основні пріоритети реформи – мотиваційний пакет для заманювання лікарів у село та будівництво нових амбулаторій. Донедавна район мав сер­ йозну проблему з кадрами у Топорові та Соколівці. Лікаріінтерни, яких скеровували на практику, не дуже поспішали там залишатись. На що вони могли розраховувати? – ані житла,

й мешканців Соколівки – два рази на тиждень веде прийом у тамтешній старій амбулаторії. Звичайно, це не вирішує проблему з медичними кадрами у цьому селі, та й приміщення найгірше з-поміж районних закладів охорони здоров’я. Тому, коли постало питання, де будувати нову типову амбулаторію за сучасними технологіями та стандартними – відповідь була однозначна, – у Соколівці. Не раз чули: «Навіщо будува­ ти нове? Краще довести до ладу те, що є». Але, якщо реально розібратись, яку маємо на сьогодні базу, зокрема у Соколівській зоні, то вкладати гроші у стару, мало не передвоєнну будівлю, яка абсолютно непристосована, – означає постійно «капарати». Більш ніж переконана, з таким підходом жоден спеціаліст не захоче там працювати. Тому, зваживши «плюси» та

для проведення базових лабо­ раторних досліджень, це як мі­ німум – стетоскоп, тонометр, електрокардіограф, малий хі­ рур­гічний набір, акушерський набір, набори для вакцинації, холодильники, ростоміри, ваги, кушетки, гінекологічне крісло, стерилізатори, шприци. З таким оснащенням медик зможе швидко та максимально точно встановити діагноз, а людина отримає лікування без необхідності їхати в район. Окрім цього, ФАПи одержать кар­діографи, а амбулаторії – прилади для ультразвукової діаг­ностики тощо. Якщо сучасним технічним обладнанням можна ще заманити спеціаліста, а ось щоб його втримати – цього недостатньо. Відтак перед місцевим самоврядуванням постане серйозне завдання – забезпечити молодого спеціаліста безкоштовним

житлом та автівкою. Тоді люди з сусідніх околиць потягнуться до цієї амбулаторії і за людиною підуть гроші – а це суттєва мотивація.

Давно забуте старе

Днями журналісти «Волі народу» побували у Милятинській амбулаторії ЗПСМ. Те, що вони побачили (на знімку), не вселяло жодного оптимізму, але викликало чимало запитань, зокрема: «Чи ще комусь потрібна ця уражена грибком розвалина?». Скажу наперед, – потрібна – на жаль, лише медичному персоналу та невеликій кількості місцевих жителів. Але все за порядком. Вже 23 роки поспіль Милятинську амбулаторію ЗПСМ очолює лікар вищої категорії Ігор Вороновський. В його під­ порядкуванні ще чотири ФАПи – у Ріпнові, Старому Милятині, Новосілках та Кудирявцях. У Милятині типова амбу­ латорія, приміщення досить велике та просторе з багатьма кабінетами, є газ, вода, каналізація. Перед центральним входом зелені насадження, розбиті клумби. За радянських часів тут функціонувала Милятинська районна поліклініка. На сьогодні це вкрай жалюгідне видовище – столітній вік та багаторічне недофінансування зробили свою справу. Але варто відзначити, що, незважаючи на аварійний стан будівлі, де через щілини коридорами «гуляє» вітер, а «грибок» руйнує стіни, медперсонал не втрачає надії, що завжди так не буде. Своїми силами ремонтують, малюють, підпирають, заліплюють – лиш би зберегти амбулаторію. Задля економії коштів відключили два крила від опалення.

Ущільнились у центральній частині будівлі. На момент візиту журналістів там замінювали старі вікна на пластикові. Кошти виділила сільська рада. За словами Ігоря Вороновського, відколи на первинну ланку збільшили фінансування, сут­тєво покращилася ситуація із забезпеченням необхідних медикаментів для надання першої невідкладної допомоги. Маючи лабораторію без ла­боранта, він змушений був відсилати пацієнтів здавати аналізи до Буська. А тепер це можна робити на місці, амбулаторія забезпечена тестсмужками для визначення рівня цукру в сечі, ацетону тощо. Як бачимо, реформа стосовно медичного забезпечення таки діє, хоч і втілюється маленькими кроками. А ось що буде зі старими приміщеннями – питання часу. Доки політики обіцяють зруйнувати старий а побудувати новий медичний світ, Ігор Вороновський наразі мріє про одне, аби в його амбулаторії заліпили щілини та укріпили фундамент. У свою чергу Анна Міхневич зазначила, що впродовж двох років поспіль реконструкцію Милятинської амбулаторії подавали на обласний конкурс мікропроектів. Основна причина відмови – малий відсоток співфінансування з боку громади, сільської ради та медичних працівників. До речі, днями розпочався прийом заяв на наступний рік. Сподіватимемось, що цього разу усі мешканці Милятинської зони поставляться з розумінням та візьмуть активну участь у збереженні своєї амбулаторії.

Інна ПАЛАМАР

Не дай шансу гепатиту С

Запрошуємо усіх мешканців району пройти добровільне безкоштовне тестування на виявлення антитіл до вірусного гепатиту С, яке проводитиме Громадська організація хворих вірусним гепатитом С «Іскра надії». Тестування проводиться в рамках пілотного проекту WHA (Світового Альянсу Гепатитів) за сприяння InTec Products, INC., «Find The Missing Millions (Відшукати невиявлені мільйони)» ГО «ІСКРАНАДІЇ». Особливу увагу просимо звернути осіб професійного ризику: майстрів манікюрних салонів, перукарень, стоматологічних кабінетів та частих відвідувачів таких закладів, людей, яким виконувались будь-які оперативні втручання, та всіх свідомих мешканців району, які хочуть бути впевненими у своєму здоров’ї.

Чекаємо Вас

26.11.18р. об 11:00 в Олеській районній лікарні

27.11.18р. о 10:00

в Красненській міській лікарні

28.11.18р. о 10:00

в Буській центральній районній лікарні

Гепатит С — серйозне захворювання печінки, яке є наслідком інфікування вірусом гепатиту С. У деяких випадках людина може одужати самостійно, але у більшості розвивається хронічне захворювання. Згодом хронічний гепатит С призводить до серйозних проблем зі здоров’ям: ушкодження печінки, печінкової недостатності й навіть раку печінки. Гепатит С ще називають «лагідним убивцею», оскільки

часто людина навіть не знає, що інфікована, і захворювання виявляють уже на стадії серйозних ускладнень. Періодична перевірка на гепатит необхідна кожному, особливо в таких випадках: – планується вагітність; – відбулася зміна статевого партнера; – виявлено вірус у когось із родичів; – у вас виявили хронічну форму якогось захворювання;

– ви плануєте стати донором; – вам потрібна операція; – за будь-яких симптомів, що нагадують харчове отруєння; – за патологічної втоми й стомлюваності; – якщо біохімічний ана­ліз виявив підвищення печін­­кових проб – АЛТ (алані­намінотрансферази), АСТ (аспарта­тамінотрансферази), білірубіну, ГГТ (гамма-глутаматтрансфераза), ЛФ (лужної фосфа-

тази).

З метою профілактики слід

проходити обстеження на гепатит С щорічно. Терміново необхідно перевіритися, якщо ви випадково порізалися або вкололися сумнівним предметом (бритва, шприц), яким міг користуватися до вас хтось інший. Пройти обстеження на гепатит С просто — потрібно здати кров на виявлення антитіл до вірусу гепатиту С

Результат тестування буде за 5-10 хв.


6

відгомін події Шановний отче Василь Івашків!

Вітаємо Вас з днем народження. Бажаємо Вам Божої допомоги у всіх справах, здоров’я, взаєморозуміння з людьми, які Вас потребують, світла і гармонії на душі. Дякує Вам невелика парафіяльна громада церкви святої Параскеви на Довгій стороні, яка з Вашою допомогою зросла, укріпилась вірою та збагатилась любов’ю до Бога і стала Вашим досягненням. Кланяємося низько Вам за ту повсякденну працю, яка переросла у великі здобутки, і бажаємо Вам доброго здоров’я, щастя і всіх земних благ. Хай Бог нагородить Вас всіма благами, обдарує довголіттям, дасть Вам щастя і удачі. Многая Вам і благая літа! Церковний комітет та парафіяни Свято-Вознесенської церкви с. Закомар‘я щиросердечно вітають настоятеля, протоієрея, отця МИХАЙЛА ДОРОША з днем Ангела. За науку Божу, мудрість і терпіння дякуємо, отче, дякуємо уклінно. Трудитесь, мов янгол, на Господній ниві, хай Ісус Вам, отче, дасть наснаги й сили. В чуйнім Вашім серці хай не буде болю, хай Матір Божа огорне любов’ю. Дай, Боже, світла, щастя в хату, багатства, добра, радості, надії, віри – їх багато, а мало – болю, смутку, втрат. Нехай старання Ваші і труди примножать успіх у родині. Живіть в добрі і радості завжди та будьте все життя щасливі. Хай Господь в опіці завжди має, Мати Божа рідних захистить. Многая літ ми щиро Вам бажаєм, хай Ісус добром благословить.

22 листопада 2018 року

У Полоничах – величне свято

У неділю, 18 листопада, у селі Полоничі відбулось освячення храму святого Архістратига Михаїла та Урочиста Архієрейська Божественна Літургія, яку очолив правлячий архієрей Сокальсько-Жовківської єпархії владика Михаїл (Колтун). Участь в урочистостях взяли священики Буського деканату УГКЦ, духовні отці з навколишніх сіл сусідніх районів, голова Львівської ОДА Олег Синютка, директор департаменту з питань культури, національностей та релігій ЛОДА Мирослава Туркало, голова Буської РДА Петро Мороз, голова районної ради Богдан Глова, депутат Львівської обласної ради Петро Жукровський, численні віряни з усієї округи.

Парафіяни села Янгелівка церкви Пресвятої Богородиці сердечно вітають з днем Ангела духовного наставника протоієрея, отця МИХАЙЛА ДОРОША. У день Вашого Ангела, у святковий день бажаємо і мудрості, і сили. Хай гарний настрій лине ввись, щоб доля і удача Вас любили, щоб заповітні мрії всі збулись. Ви звикли лиш добро чинити, нікого не залишите в біді. То хай же Ангел Ваш хоронитель буде заступником в житті. Нехай життя здається добрим дивом і плідні будуть справи і шляхи. Нехай живеться довго і щасливо, благословенні будьте Богом і людьми! Громада церкви св. Миколая м. Буськ щиросердечно вітає настоятеля храму о. МИХАЙЛА СМАЧИЛА з днем Янгола. Щоб Ваше здоров’я, як кремінь було, щоб щастя сімейне його берегло, щоб радість завжди була на порозі, а лихо в далекій і вічній дорозі. Хай поруч з Вами Ангел Ваш летить, і береже Вас від біди повсюди, нехай несе Вам радість кожна мить, і благодать Господня з Вами буде. Церковний комітет, хористи та парафіяни церкви Воздвиження Чесного і Животворчого Хреста с. Ожидів щиросердечно вітають з днем Ангела настоятеля храму МИХАЙЛА ДОРОША. Дорога священика гостра й терниста і нею іти, наче босим по склі, щоб ціль осягнути священну і чисту, спасати людину в гріховній імлі. Священик, як мученик, завше готовий постати за правду і Божу мораль, він перли духовні плекає у слові, лікує молитвою смуток, печаль. Спасибі Вам, отче, за мир і любов, яку Ви змогли поєднати у пастві, щоби вона йшла до духовних обнов і вчилась у прірву гріха не упасти. Хай Бог Вам додасть найщедріших щедрот, здоров’я і сили на скелі Христовій, а Ви щоб єднали вкраїнський народ у вірі, надії й правдивій любові. Хай світлою буде життєва дорога, опіка і ласка від Господа Бога, а Матінка Божа, Цариця Свята, дарує Вам многі й щасливі літа! Щиро вітаємо з ювілейним днем народження дорогу хрещену маму ТИХОНЕВИЧ МАРІЮ ЙОСИПІВНУ з Буська. Летять роки, як лебеді у вирій, життя іде, його не зупинить. Прийміть вітання наші щирі, ще до ста років зичимо прожить. Літа цвіли не просто цвітом, а проростали у труді, дорослими вже стали діти, а Ви душею молоді. Бажаєм довго Вам прожити, здоров’я міцного на довгий вік, щоб онуків встигли одружити й благословити правнуків у світ. Нехай краплини долі золотої впадуть дощами вдячності й уваги, бажаємо наснаги молодої, від Бога – щастя, від людей – поваги. Хай Бог милосердний з високого неба Вас благословляє, а Матінка Божа – Цариця Свята – дарує Вам многії, многії літа. З найкращими побажаннями похресниця Зоряна та її сім’я із Золочева. 21 листопада відсвяткувала 70-річчя від дня народження дорога нам людина ТИХОНЕВИЧ МАРІЯ ЙОСИПІВНА з Буська. Спасибі, матусю, спасибі, бабусю, за те, що теплом зігріваєте нас, за те, що в щасливу і скрутну годину ми можемо серцем схилитись до Вас. Хай сили прибудуть, здоров’я зміцніє, щоб плило щастя з роси та води, щоб жити-не тужити й не знати біди. До Вас не забудем ніколи дороги, а нині вітаєм сімейством усім. Хай Вас оберігає молитва свята а Господь дарує многії і благії літа. З повагою і любов’ю донька Олександра з чоловіком Василем, син Володимир з дружиною Марією, онуки Микола, Оксана, Олександрик, Андрій, Юра та Анна-Марія. Щиросердечно вітаємо з ювілеєм дорогу дружину, маму, донечку БОДУНОВСЬКУ ОКСАНУ ВОЛОДИМИРІВНУ з Буська. Нехай трояндами цвітуть літа прекрасні, нехай здійсняться тисячі бажань. Бажаємо Тобі ми тільки щастя та здійснення всіх мрій і сподівань. Живи, цвіти, радій та усміхайся, хай все навкруг проміниться теплом. Хай кожна мить і кожна гожа днина для Тебе будуть сповнені добром. Хай світлою буде життєва дорога, опіка і ласка від Господа Бога, а Матінка Божа, Цариця Свята, пошле Тобі многії й щасливії літа. З любов’ю та повагою чоловік Андрій, донечка Андріана, батьки, бабуся та вся родина Коваль. CMYK

«Я би дуже вас просив, щоб разом із цим святом, яке прийшло до Полонич, ми завжди собі міркували над тим, що багато речей, які починалися 15-20 років тому, сьогодні мають своє завершення. Ми добудовуємо і освячуємо храми, школи, садочки і це великий результат спільної роботи людей. І також ніколи б, мабуть, не постав цей храм, якби не спільна праця багатьох людей. І так само, як будувалася ця церква, я б хотів, щоб кожен з нас думав про те, як він будує нашу державу. Кожен, звісно, будує і своє життя, із його клопотами та труднощами, але коли ми всі зберемося разом, то ніщо для нас не буде страшним і ми обов’язково збудуємо нашу Українську державу, ту державу, в якій точно добре буде жити людям», – зазначив у вітальному слові Олег Синютка.

Також очільник області зве­р­ нувся до владики Михаїла Колтуна – єпископа Сокальсько-Жов­ ківської єпархії, з бла­го­словення якого у 2003 році парафіяни розпочали будівництво нового храму. «Я тільки можу здогадуватися, який великий трепет в душі ви переживаєте саме тут і сьогодні. Бо ви за свій вік посвятили багато храмів і в кожен храм разом із Божим словом та благословенням ви вклали частинку свого серця і частинку своєї душі. Але, мабуть, особливо велике щастя в Бога посвячувати храм в тому місці, звідки твоє коріння, твої батьки, проростає твій шлях до Бога. І ми всі сьогодні маємо по­ дякувати владиці, який є наставником усіх наших українських військових, капеланом нашої церкви. І багато хлопців, які пройшли через війну і повер-

Щиросердечно вітаємо з днем Ангела МАРИНЦЯ МИХАЙЛА РОМАНОВИЧА з м. Буськ. Щоб Ваше здоров’я, як кремінь було, щоб щастя сімейне його берегло, щоб радість завжди була на порозі, а лихо – в далекій і вічній дорозі. Хай поруч з Вами Ангел Ваш летить, убереже Вас від біди повсюди, нехай несе Вам радість кожна мить і благодать Господня з Вами буде. З повагою діти і свати з Ожидова з родиною. 25 листопада святкуватиме 50-річний ювілей від дня народження КОНЦ МИХАЙЛО ТЕОДОРОВИЧ з с. Волиця.

Хай доля пошле Вам довгого віку, радості, щастя, достатку без ліку. Хай люди повагу і ласку дарують, нехай обминають незгоди і грози, лиш тільки від сміху з’являються сльози. Міцного здоров’я з води і роси, бадьорість і настрій хай будуть завжди. В день ювілею добра та радості бажаєм, здоров’я Вам на всі літа, хай сонце повсякчас Вам сяє, хай квітне в серці доброта. Хай буде щастя у Вашій долі, хай обминає Вас журба, бажаєм Вам у ріднім домі затишку, спокою й тепла. Приміть вітання наші щирі, хай доля Ваша розквіта. Нехай в здоров’ї, щасті й мирі рясні красуються літа. Хай Вам любов незгасно світить і серце радісно співа. Для Вас – усі найкращі квіти і найласкавіші слова. Нехай смуток Вас обминає, а Мати Божа охороняє.

З повагою дружина Галина, син Назарій з дружиною Любою, дочки Наталія з чоловіком Василем та Юлія з чоловіком Ігорем, онучки Каріночка та Настуся.

нулися додому, вони теж мають завдячувати і владиці, адже, я впевнений, що його молитва, духовний захисток обов’язково рятував багатьох наших укра­ їнських воїнів», – додав Олег Синютка. Зазначимо, що будівництво церкви в Полоничах було розпочато рівно 15 років тому, 18 листопада. Тоді перший камінь у будівництво нового храму заклав саме владика Михаїл Колтун. Настоятель храму, декан Бу­сь­кого деканату УГКЦ о. Володимир Залуцький, звертаючись у своїй подячній промові до вірних церкви, відзначив, що цей храм вдалося побудувати завдяки меценатам, керівникам органів влади, прихожанам, де кожен вклав свою часточку в його зведення.

За матеріалами Буської РДА

Щиросердечно вітаємо з 50-річчям від дня народження дорогого хрещеного, дядька, брата КАШУБУ МИХАЙЛА ПАВЛОВИЧА з с. Кути. Хай сміється доля, як калина в лузі, будуть завжди поруч Твої рідні й друзі. Тихо, як струмочок, хай роки спливають, вітру й урагану ніколи не знають. За справи хороші хай люди шанують, а віра й любов завжди поруч крокують. Хай завжди веселістю повниться хата, родина вся буде здорова й багата. Довіку у світі щасливо живеться, достаток, удача у домі ведеться, а доля дарує хай довгого віку, щоб щастя й здоров’я було ще без ліку. З повагою і любов’ю хрещений Володя з дружиною Ірою і сином Ігорчиком, племінник Тарас з дружиною Наталею і сестра Оксана з чоловіком Романом. Щиро вітаємо БАШКО ОЛЬГУ ЛЕОНІВНУ з с. Андріївка з ювілеєм, який вона відсвяткувала 19 листопада. Де взяти слів, щоб вдячність передати за все добро, за ласку, за любов, за світ оцей, що нам подарували і за тепло, що даруєте знов. Нехай Вас пам’ятають внуки й діти, нехай в саду співають солов’ї. Бажаєм Вам за сто в здоров‘ї жити, добра і щастя в Вашому житті. З повагою і любов’ю чоловік, діти, онуки, правнуки, сват з Красного і вся родина.


22 листопада 2018 року

Нас змінив Майдан

реалії життя

7

Дорогі краяни!

Прийміть щирі вітання з Днем Гідності та Свободи! 21 листопада ми вшановуємо пам’ять Героїв Небесної Сотні, усіх, хто відстоював і боровся за свободу Української держави, за гідне життя кожного з нас. Всі вони залишаються в пам’яті народу назавжди, стають гордістю й прикладом для майбутніх поколінь. Ми пишаємося і шануємо усіх українських воїнів, які беруть участь у війні на сході України, усіх тих, хто власним життям, своєю жертовністю демонструє щире прагнення українців жити у вільній, демократичній, суверенній державі. Цей день – незаперечний доказ відродження Української Нації, нашої держави. Це підтвердження того, що події Революції Гідності змінили наш народ, об’єднали в єдиній, соборній, незалежній Україні, яка формує зараз нове обличчя Європи. Слава Героям Майдану! Слава українським захисникам! Слава Україні!

Богдан ГЛОВА, голова районної ради

Петро МОРОЗ, голова РДА

Шановні надбужанці!

Вчора у Буську відзначили День Гідності та Свободи. Біля меморіалу Героям Небесної Сотні священики буських храмів о. Андрій Баглай та о. Іван Салабай відправили панахиду за тими, хто віддав життя за незалежність України, за її право бути вільною державою. Очільники району та міста поклали квіти, а працівники установ запалили свічки. Згодом захід продовжили у сесійній залі райради. Голова РДА Петро Мороз та заступник голови райради, учасник Майда­

ну та АТО Роман Фурда, виступа­ ючи перед присутніми, де пере­ важала молодь, зазначили, що події Революції Гідності змінили не тільки вектор руху держави, а й світогляд кожного свідомого українця. Народ повстав проти корумпованої влади, показавши, що має гідність. Хто був у тому пеклі, не забуде ніколи – запах горілих шин і їдкого газу, який виїдав очі і перешкоджав дихати на повні груди, постріли снайперів, які забирали життя патріотів. Та Революція Гідності подару­

вала нам надію і відродження, відродження нашої армії, яка захищає східні кордони держави. Маємо пам’ятати тих, хто віддав, захищаючи нас, свої життя. Від перегляду кадрів доку­ ментального фільму «Революція Гідності» стає моторошно. А що відчували ті, хто був його безпосереднім учасником? На завершення заходу звучали патріотичні пісні у виконанні Ок­ сани Піджарко та Андрія Васили­ шина.

Лариса ГАРАСИМІВ

Допоможемо Андрію

Дорогі друзі, допоможімо тим, хто обороняє наше небо і кордони! У суботу, 10 листопада, на міні у зоні АТО (ООС) підірвався наш 24-річний земляк Андрій Поцілуйко з Волиці-Деревлянської. Сьогодні хлопець у важкому стані пе­ ребуває у реанімаційному відділенні сто­ личної лікарні. Медики борються за його життя. Від Андрія майже не відходить мама Оля, на долю якої випало таке важке випро­ бування. А тут ще й картку, на яку небайдужі перераховували кошти, намагались зламати зловмисники. Жінка розповіла нам, що до неї спо­ чатку телефонували і намагались вивідати інформацію. Але вона вже чула про подібні випадки, тому звернулась до банку. Стару картку заблокували і шахраям афера не вда­ лася. Проте кошти усе ж потрібні – лише пе­ ребування жінки у Києві обходиться у чима­ лу копійку. А що й говорити про лікування і реабілітацію її сина Андрія. Тому сьогодні ми подаємо номер нової картки у ПриватБанку – 5168 7554 3448 4727 Степась Ольга Степанівна. І просимо земляків бути небайдужими до долі нашого захисника. Ірина ГАЄВСЬКА

Щиросердечно вітаємо з 60-річним ювілеєм ВОЙТОВИЧА ВОЛОДИМИРА СТЕПАНОВИЧА з Яблунівки. Летять роки, як лебеді у вирій, життя іде, його не зупинить. Прийміть вітання наші щирі, ще до 100 років зичимо прожить. Літа цвіли не просто цвітом, а проростали у труді. Дорослими вже стали діти, а Ви душею молоді. Бажаєм довго Вам прожити, здоров’я міцного на довгий вік, щоб онуків встигли одружити й благословити правнуків у світ. Усе було в житті – і радості, і біди, і мед солодкий, і гіркий полин, нехай тепер буде найменше кривди, а більше гарних, сонячних, щасливих днин. Хай будуть поруч віра і надія, як два крила, що впасти не дадуть, а сам Господь по милості наділить ще довгих літ, щасливу світлу путь. З повагою хористи церкви св. Дмитрія с. Яблунівка. Педагогічний колектив НВК «Новосілківська ЗОШ І-ІІ ст. ім. М. Шашкевича» вітає з ювілеєм ГАРАСИМ НІНЕЛЬ ОЛЕКСАНДРІВНУ. У цей день вітаєм із приходом поважної дати, зичим щастя, здоров’я і літ ще багато. Хай обминають Вас тривоги, хай Бог дасть щастя на путі. Хай світла, радісна дорога щасливо стелиться в житті!

Наші поздоровлення линуть до хорошої, доброї та веселої невістки, братової та тітки БОДУНОВСЬКОЇ ОКСАНИ ВОЛОДИМИРІВНИ з Буська, яка 23 листопада відзначатиме 30-річчя від дня народження. Якби вдалось впіймати три зорі, веселки обв’язати перевеслом, тоді б, напевно, подарунки ці Тобі у дарунок сьогодні принесли! Але по нашій немочі людській нам, на жаль, таке не вдасться. Тому бажаємо щиро від душі кохання, успіхів, здоров’я й щастя. З любов’ю та повагою свекруха Лєна, Віктор, Марійка з чоловіком Олегом та дочками Анастасійкою і Даринкою.

Прийміть щирі вітання з Днем Гідності та Свободи. Сьогодні ми вшановуємо Героїв Небесної Сотні та всіх українських воїнів, які беруть участь у війні на сході держави, усіх тих, хто власним життям, своєю жертовністю демонструють щире прагнення українців жити у вільній, демократичній і суверенній державі. Усі вони залишаються в пам’яті народу назавжди, стають гордістю й прикладом для майбутніх поколінь. Вітаємо учасників національно-визвольної боротьби, всіх тих, хто відстояв перемогу Революції Гідності та сьогодні мужньо боронить рідну землю. Нехай будуть мирне небо над українською землею, добробут й родинна злагода у домівках краян, не згасає віра в щасливе майбутнє Української держави. Слава Україні! Героям слава! Степан РАК, депутат Львівської Михайло ГАЄВСЬКИЙ, голова обласної ради, голова Буської фракції «ВО «Батьківщина» у РПО «ВО «Батьківщина» Буській районній раді Щиросердечно вітаємо з ювілейним днем народження директора Ожидівської ЗОШ І-ІІІ ст. ТОПОРІВСЬКУ СВІТЛАНУ ЛЮБОМИРІВНУ. За роком рік життя невпинно лине, дарує весен веселковий час, у цю прекрасну ювілейну днину вітання колективне Ви прийміть від нас: здоров’я міцного на довгі роки щиро бажаємо Вам залюбки. Хай доля дарує щастя довіку, достатку і миру у домі без ліку. Нехай життя здається добрим дивом і плідні будуть справи та шляхи. Нехай живеться легко та щасливо, благословенні будьте Богом та людьми. З повагою колектив працівників Ожидівської ЗОШ І-ІІІ ст. 23 листопада святкуватиме 18 років від дня народження БОРИСОВА ОЛЯ із с. Заболіття. У вісімнадцять прекрасна пора: і квітує, й сміється життя. Неповторність променить і тільки радість несе кожна мить! Тож хай так буде завжди, щодня квітнуть щастя сади. У всьому успіхів і процвітання, хай здійсняться мрії і бажання. З любов’я мама, баба, дідо, прабабця, дядьки Богдан і Володя, братик Юрчик, тітка Люда. 21 листопада відсвяткувала ювілейний день народження ВОРОБЙОВА НАДІЯ ЯРОСЛАВІВНА з с. Заводське. Хай радість життєва Вам світить, не згасне, щоб завжди були Ви душею прекрасні. Від серця усього бажаєм здоров’я на многі літа. Хай сонце весело Вам сяє, хай квітне в душі доброта. Хай світять Вам життєві далі, хай обминає Вас журба. Бажаєм Вам на видноколі блаженства, миру і добра. Хай Вам щастям і добром шлях життєвий стелиться. Хай горіння і натхнення Вас не покидають, щирість, ніжність і завзяття доля посилає. Хай благодать Господня на Вас сяє, а день народження приходить знов і знов, Ісус Христос щоденно захищає, Пречиста Діва візьме під свій покров. З повагою і любов’ю сім’я Кузьми з смт. Красне. Щиросердечно вітаємо з 60-річчям від дня народження ВОРОБЙОВУ НАДІЮ ЯРОСЛАВІВНУ і зичимо їй усіх благ. Ювілей – час приймати гарячі привітання від рідних, друзів, колег по роботі. 60 років – це не лише досвід і роки, але ще і повага, заслуги, мудрість. Бажаємо бути завжди в гармонії з собою, благополуччя і достатку, опіки і ласки від Господа Бога, умиротворення в хвилини відпочинку. Здоров’я тіла, молодості душі, блиску очам. Бажаємо щастя, здоров’я і сили, щоб довгі літа плечей не схилили. Щоб спокій і мир панували у світі, щоб радість знайшли Ви в онуках і дітях. Хай доля дарує Вам щирі хвилини у дружньому колі і в колі родини. Нехай зозуленька кує Вам щоліта многая, многая, многая літа! З повагою колектив ДНЗ «Сонечко» с. Заводське. Щиро вітаю хрещену маму БОДУНОВСЬКУ ОКСАНУ ВОЛОДИМИРІВНУ з Буська з днем народження, яке вона святкуватиме 23 листопада. Вітаю із щедрими роками, що завітали у Твоє життя. Перші 10 років – собі дитинство залишило, другі 10 років – взяла юності пора, а треті 10 років сьогодні наступили, новий етап дорослого, сімейного життя. Тож я вітаю з ювілеєм щиро, бажаю достатку, радості, добра, здоров’я міцного, злагоди й миру. Щоб завжди Тебе Мати Божа берегла на многії й благії літа! З повагою і любов’ю похресник Назар.


8

про різне

22 листопада 2018 року

У правильній вимові – успіх дитини

Основним і найважливішим показником рівня культури людини, її мислення, інтелекту є мовлення, це своєрідна форма пізнання предметів, явищ дійсності та засіб спілкування людей між собою. Розвиток мовлення в дитини ─ це процес оволодіння рідною мовою, обміну думками і почуттями передачі та засвоєння інформації досвіду, набутого людством. Від першого слова малюка до красивого зв’язного мовлення довгий шлях. Саме тому багатьох матусь дедалі більше хвилює запитання: «коли малюк повинен почати говорити, в якому віці і який словниковий запас вважається нормальним»? З нагоди Міжнародного дня логопеда говоримо про це з директором «Інклюзивно-ресурсного Центру» Буської районної ради Наталею ТРОНЬ.

– Яка ситуація з мовленням у дітей сьогодні? – Вивченням розвитку мов­­­ лення займається багато наук: психологія, педагогіка, лін­ гвістика. Але є серед них й окре­ ма галузь науки, що вивчає по­ рушення мовленнєвого роз­витку, – логопедія. На сьогоднішній день, на жаль, логопедична статистика відо­бражає щорічну тенденцію до збільшення кількості дітей із мовленнєвими порушеннями. Деякі з цих порушень проявля­ ються ще з раннього віку дитини: відсутність мовлення у дитини, невиконання дитиною простих побутових інструкцій – чи звер­ нень мами: дай ложку…, що свідчить про нерозуміння зверне­ ного мовлення; і в майбутньому переростають у загальне недороз­ винення мовлення, виправлення якого потребує тривалого періоду і часто призводять до виникнен­

ня в дітей закомплексованості, невпевненості, небажання спіл­ куватися. Усі ці фактори, звичай­ но ж, впливають як на розвиток інтелектуальних можливостей дитини, так і на її соціалізацію у дитячому колективі. – Яка потреба у логопедах в нашому районі? – На сьогоднішній день в нашо­ му районі працюють два зональні логопедичні пункти в Олеській та Красненській №1 ЗОШ. За цими пунктами за­кріплені заклади дошкільної та загальної середньої освіти району. Окрім цього, 19 серпня 2018 року відкрито комунальну уста­ нову «Інклюзивно-ресурсний Центр» Буської районної ради, основ­ним завданням якого є забезпечення права дітей з особливими освітніми пот­ ребами віком від 2 до 18 років на здобуття дошкільної та за­

гальної середньої освіти. У Центрі також працюватимуть такі педагогічні працівники, як вчителі-логопеди, які надавати­ муть психолого-педагогічний супровід та ко­рекційно-роз­ вит­кові заняття ді­тям з мов­ леннєвими порушеннями. – Коли батькам слід звертатись за допомогою до логопеда? – Дуже часто мами приходять до нас з проханням навчити її дитину у 3 роки говорити літеру «р» та інші звуки. Наголошу, що правильна вимова кожного мовленнєвого звука має свою обумовленість, відповідно до онтогенезу, формування якого закінчується у віці 4-5 років. Саме в цьому віці малюк повинен пра­ вильно вимовляти всі звуки. – Чому в дітей виникають мовленнєві порушення? – Різні порушення прово­ куються різними чинниками.

У яких випадках звертатись до логопеда ки чи неправильно їх вимовляє (наприклад, Шаша, а не

– В 7-10 місяців малюк починає розуміти мову дорослих і говорить свої перші слова. З цього часу і до 1,5 року словниковий запас дитини активно поповнюється. Варто звернути увагу, якщо в цей період довго немає нових слів. – Якщо вашій дитині 3 роки і вона говорить дуже мало, окремими словами, чи складами, використовує замість слів міміку і жести, то вам потрібно звернути­ ся до логопеда. Якщо в дитини у 3-4 роки мовлення незрозуміле, нечітке, знову ж таки, потрібен логопед. – Якщо дитині 5 років і вона не вимовляє деякі зву­

Саша), переставляє склади в словах, чи скорочує слова,

в цьому випадку потрібно звернутись до логопеда. – Мовленнєві затинання, переривисте дихання мо­ жуть свідчити про заїкання (як правило, воно виникає у віці 3, 7, 12 років) – необхідна консультація логопеда. – Якщо дитина пише і пропускає букви, склади, слова, або навіть речення, можливо, наявне пору­ шення письма, пов’язане з недорозвиненим мовлен­ ням. В цьому випадку також потрібна консультація логопеда.

Так, при важких мовленнєвих порушеннях таких як дизартрія, загальне недорозвинення мов­ лення, афазія – найчастіше та­ кими чинниками є – генетичні, інтелектуальні, психічні та ін­ ші захворювання. Якщо ж у малюка порушена звуковимо­ ва одного чи кількох звуків, то найчастіше серед причин таких мовленнєвих порушень можна виділити екологічну си­туацію, дефіцит йоду і фто­ ру, ослаблене здоров’я дітей та інші різні соціальні причи­ ни. А ще відсутність належної уваги батьків, тобто живого спілкування, яке сьогодні част­ ково замінюють мультфільми та гаджети. Наголошу, що для розвитку мовлення треба розви­ вати дрібну моторику рук. Для цього більше уваги приділіть іграм з пазлами, конструкто­ рами, які дозволять розвинути рухи пальців. Якщо дитина буде в динаміці, то кількість нових слів зросте, а також і нові навич­ ки. Як відомо, наше мовлення – на кінчиках пальців.

– Чи можливо попередити їх виникнення у дошкільному віці? – Як відомо, будь-яке пору­ шення легше попередити, ніж виправити. По-перше, необхідно створити навколо дитини пра­ вильне мовленнєве середовище, не «сюсюкайте», а чітко вимов­ ляйте усі слова. Тому,  звертаю­ чись до дитини, не поспішайте, достатньо голосно і вираз­ но вимовляйте кожен звук із відповідною інтонацією, чітко виділяйте наголошений склад. Наступна рекомендація – ініціюйте спілкування з дитиною, поговоріть про її переживання, настрій, бажання. По-третє – на­ магайтеся якомога більше часу приділити своїй дитині – бав­ теся з нею в сюжетні, сюжетнорольові ігри, читайте казки…. А ще, розширюйте кругозір дити­ ни, навчіть її роздивлятися і ба­ чити все, що росте на городі, по дорозі до садочку… І, звичайно ж, наберіться терпіння і ваша праця дасть позитивні результа­ ти. А ще краще не зволікайте, а звертайтесь до фахівців.

Ірина КОРЧИНСЬКА

Новий економічний курс Юлії Тимошенко На початку листопада на Львівщину з робочим візитом завітала лідерка ВО «Батьківщина» Юлія Тимошенко. Спілкування з жителями Галичини політик розпочала ще на місцевому летовищі, де її тепло зустріла молодь.

З самого ранку лідерка «Батьківщини» відвідала Собор Святого Юра, Крипту Андрея Шептицького та поклала квіти до пам‘ятника Митрополита Галицького. Юлія Тимошенко також завітала до музею Олекси Новаківського та оглянула його картини і виставку робіт Січових стрільців-художників, які брали участь у заснуванні ЗУНР. Після цього у Львові політик дала велику прес-конференцію для ЗМІ області. Першочергово вона презентувала тези Нового економічного курсу і Нову стратегію миру. Зокрема, економічний курс пе­ редбачає відмову від сировинного типу розвитку заради інноваційного; перехід від кла­ново-олігархічного уст­рою до соціальної ринкової еко­ номіки з інтенсивним розвитком підприємництва; залучення до управління державою інтелектуалів і підприємців; ре­­­формування монетарної і ва­ лютно-курсової політики для забезпечення стабільності на­ ціональних грошей; розвиток освіти, науки, якісних медичних послуг і соціальних гарантій для населення, зокрема гідного пенсійного забезпечення. А згідно із стратегією миру, майбутнє України – у ЄС, а безпека України – в НАТО. Справжній мир – це повне відновлення територіальної цілісності та демілітаризація окупованих областей. І для досягнення цього миру ми маємо повернутися до Будапештського меморандуму та вимагати виконання його умов, вважає політик. Про це також наголо-

шували на безпековому форумі у Києві, який ініціювала лідерка ВО «Батьківщина». Спілкуючись з представниками ЗМІ, Юлія Тимошенко відповідала на усі запитання журналістів, які хвилюють суспільство. Одне із перших – санаційний список Росії, оприлюднений на днях, куди потрапила і голова партії «Батьківщина». Політик переконана, що цей документ викрив корумповану владу України, яка погрузла у зв’язках із країною-агресором, заробляє на війні та платить податки в російський бюджет. За її словами, списки, оприлюднені російською владою, вкотре засвідчили очевидне. І одразу зруйнувалася та політична технологія, яка готувалась на наступні президентські вибори проти лідера «Батьківщини». «Ця брудна стратегія, яка каже про те, що є нібито єдиний патріот і рятівник України, а решта – «рука Кремля», зруйнувалась. Підприємства «Ро­шен» та все, що з ними по­в’язано, не увійшли до списку, а ті, хто увійшли, – це чітко зрозумілі прізвища, зрозуміло, за що їх внесли. Це все поставило політичні обставини на свої місця», – зауважила Голова партії. Юлія Тимошенко наголосила, що їй «немає чого боятися санкцій»: «У мене особисто, у моєї родини, друзів немає бізнесу в країні-агресорі. У мене немає інших справ, окрім становлення миру в Україні». На переконання лідера партії, українська нація має дуже уважно проаналізувати ці обставини та зробити висновки, «де є політичні технології,

щоб не допустити можливості відродження України, а де є глибоко корумповані керівники держави, які погрузли у зв’язках з РФ, і хто є патріот». Окрім цього, Юлія Тимошенко заявила про відкритість до співпраці з партією «Самопоміч», Анатолієм Гриценком та Святославом Вакарчуком. «Ми готові до співпраці з партією «Самопоміч», зі Святославом Вакарчуком, якщо він піде у політику, із «Громадянською позицією» Анатолія Гриценка. Ми прагнемо об’єднати заради України всі демократичні сили. Ми прагнемо створити спільну, сильну національну команду з правильною стратегією та з результатом, який буде не на папері, не у звітах, не в пропагандистських сюжетах, а так, щоб люди відчули на власному досвіді, що країна змінюється. І тоді люди почнуть повертатися до України. Ось це буде адекватна оцінка змін», – переконана лідер «Батьківщини». Юлія Тимошенко запропонувала оці­ нювати підтримку політичних сил за результатами місцевих виборів, де «Батьківщина» має передові позиції, що вкотре засвідчує довіру людей до дій та рішень партії. «За результатами останніх місцевих виборів у квітні наша команда отримала понад 35% депутатів на виборах в ОТГ, – нагадала вона і зауважила, що це і є соцдослідженням електоральних настроїв в країні. – Це свідчить про те, що і на президентських, і на парламентських виборах наша команда здобуде перемогу».

У межах робочої поїздки політик також зустрілася з під­ приємцями Львівської об­лас­ті, де зауважила, що необґрунтовані тарифи на ко­мунальні послуги – це вбивчий податок для українців. На її думку, в нашій країні є монопольне постачання газу, електроенергії, тепла, тож люди не можуть ухилитися від споживання ресурсів і змушені під виглядом тарифів сплачувати непосильні податки. «Тарифи на газ, електроенергію, тепло та воду – це ще один потужний податок на всіх людей. І вони не можуть від цього ухилитися. Завтра вам ще у 2 рази підвищать – ви нікуди подітися не зможете», – констатувала Тимошенко. Вона звернула увагу, що державні та напівдержавні мо­ нополії використовують своє становище для визискування українців. «Сьогодні система та­ рифів є інструментом отримання надприбутків для дуже вузького кола людей, які насправді мають доступ до встановлення тарифів – це президент і його оточення. Всі, хто встиг узурпувати, забрати без правил і законів наші газові родовища, тепер на цьому заробляють надприбутки», – пояснила лідер «Батьківщини». На переконання Юлії Тимошенко, завищені тарифи знекровлюють українські родини і вбивають внутрішній ринок. Голова партії також закликала не вірити аргументам влади, що ціна на газ встановлюється ринкова: «А чи є хоч одна країна, де ринкова ціна встановлюється

постановою уряду? Це не ринок. Це тотальний терор проти українців». Юлія Тимошенко запевнила, що її команда після приходу до влади публічно оприлюднить розрахунок ціни на енергоносії і щонайменше удвічі знизить ціну на газ для населення. «Ми розрахуємо кожну копійку. Закладемо 30% рен­ табельності для розвитку ук­ раїнської газо­видобувної галузі і поставимо окупний для галузі і посильний для людей тариф. Газ буде 90 доларів за тисячу кубічних метрів, а не 300, як це є сьогодні», – наголосила лідер «Батьківщини». Також політик відвідала місто Стрий, що на Львівщині. Туди послухати лідерку «Батьківщини» прийшли близько п’яти тисяч людей. У своєму виступі Юлія Тимошенко наголосила, що першим кроком для встановлення миру в Україні стануть переговори в форматі «Будапешт плюс» з лідерами країн-підписантів Будапештського меморандуму із залученням Верховного комісара ЄС

та керівництва Німеччини. Водночас, підкреслила Тимошенко, Україні потрібна сучасна контрактна армія, яка б відповідала стандартам НАТО і належно фінансувалася. Досягти цього можливо лише після звільнення від корупційної влади, яка заробляє мільярдні статки на війні. «Мир повернемо, і армію сильну побудуємо!» – запевнила лідер «Батьківщини». Підсумовуючи візит Юлії Тимошенко на Львівщину, керівник обласної партійної організації ВО «Батьківщина» Михайло Цимбалюк зауважив: «Два дні видалися дуже насиченими, але основне, що відклалося глибоко в душі – наша згуртованість і віра в краще. Дивлячись в очі людей, які прийшли на зустріч з Юлією Тимошенко у Стрию, я бачив те особливе прагнення змін, яке згодом переросте у творення посправжньому нової країни».

Михайло ГАЄВСЬКИЙ, голова фракції «ВО «Батьківщина» у Буській районній раді

(Надруковано згідно договору про висвітлення діяльності депутатів районної ради)


9

програма ТБ

22 листопада 2018 року

Ап. і єв. Матфея, прав. Фулвіяна. Власія, Філомени.

ЧЕТВЕР, 29 ЛИСТОПАДА

UA:ПЕРШИЙ

Іменний календар. Матвій, Семен, Сергій, Михайло.

1+1

ІНТЕР

ICTV

УКРАЇНА

СТБ

НОВИЙ

ПРЯМИЙ

06.30,07.10,08.10,09.10 Снiданок з «1+1». 07.00,08.00,09.00,12.00, 16.45,19.30,00.45 «ТСН» 09.30,11.20,12.20 Одруження наослiп 13.20 «Мiняю жiнку». 14.45 «Сiмейнi мелодрами». 15.45 Т/с «Моє чуже життя». 17.10 Т/с «Величне столiття. Нова Володарка». 19.20 Секретнi матерiали 20.35 «Чистоnews». 20.45 Т/с «Жити заради кохання». 21.45 «Грошi». 22.30 «Право на владу».

04.30 Факти. 04.50 Т/с «Вiддiл 44». 05.35 Громадянська оборона. 06.30 Ранок у великому мiстi. 08.45 Факти. Ранок. 09.15,19.20 Надзвичайнi новини з К. Стогнiєм. 10.10 Секретний фронт. 12.45,15.45 Факти. День 13.25 Х/ф «Каратель». 15.00,16.25,21.25 Т/с «Пес». 17.45 Т/с «Марк+Наталка». 18.45,21.05 Факти. Вечiр 20.15 Багач-Бiдняк. 22.45 «На трьох». 23.45 Х/ф «Ланцюгова реакцiя». 01.55 Т/с «Прокурори». 02.40 Т/с «Патруль. Самооборона».

06.30,07.10,08.15 Ранок з Україною. 07.00,08.00,09.00,15.00, 19.00,23.00 Сьогоднi. 09.30 Зоряний шлях. 10.30 Свекруха чи невiстка 11.20 Реальна мiстика. 13.20,15.30,04.40 Агенти справедливостi. 16.00 Iсторiя одного злочину 4. 18.00 Т/с «Доктор Ковальчук 2». 19.50 «Говорить Україна» 21.00 Т/с «Хто ти?»

06.55 Все буде добре! 09.00,19.00,00.00,01.05 Т/с «Коли ми вдома». 10.05 МастерШеф. 13.10 Битва екстрасенсiв

03.00,01.10 Зона ночi. 04.45 Абзац. 06.35,07.55 Kids` Time. 06.40 М/с «Том i Джерi шоу». 08.00,00.05 Київ вдень i вночi. 09.00 Т/с «Любов напрокат». 09.50 Т/с «Вiдчайдушнi домогосподарки» 17.00,19.00 Хто зверху? (12+). 21.00 Пацанки. Нове життя. 22.10 Х/ф «З Парижа з любов`ю».

«Те, що нас не вбиває – робить нас сильнішими». Фрідріх Ніцше.

06.00 М/ф. 06.15,22.00 «Слiдство вели...» з Л. Каневським». 07.00,08.00,09.00,12.00, 17.40 Новини. 07.10,08.10,09.20 «Ранок з Iнтером». 10.10 Т/с «Дружина генерала». 12.30 Х/ф «Ас з асiв». 14.50,15.50,16.45 «Речдок». 18.00,19.00 «Стосується кожного». 20.00 «Подробицi». 21.00 «Речдок. Особливий випадок». 23.50 Х/ф «Iнтердiвчинка» 02.35 Т/с «Банкiри». 03.25 «Орел i решка. Шопiнг». 04.45 «Top Shop». 05.15 «Подробицi» «Час».

23.20 Контролер. 00.00 Т/с «CSI: Маямi».

Жоднен «ok google» не зрівняється з «мааааааамо»!

06.00,07.15,08.15 «Новий день». 07.00,08.00,09.00,10.00, 11.00,13.00,14.00,15.00, 16.00,18.00,19.45 «Репортер». Новини. 09.15,10.15,11.15 «Ми всi...» з К. Ашiон i П. Рольником. 12.00 «Полудень» з Ю. Литвиненко. 13.15,14.15,15.15 «Деталi» з В. Фроловою i С. Дойком. 16.15 «Кримiнал» з С. Вардою. 17.00 «Ситуацiя». 18.10 «Ехо України» з М. Ганапольським. 20.00 «Прямий ефiр» з С. Орловською та М. Вереснем. 22.00 «Пiдсумки» з Є. Кисельовим. 23.30 «МЕМ».

2+2

ENTER FILM

НТН

БІГУДІ

TET

МЕГА

K1

08.00 «Помста природи» 08.25,02.50 Т/с «Мушкетери». 09.30,18.15 «Спецкор». 10.10,18.50 «ДжеДАI». 10.50,17.15 «Загублений свiт». 12.55,04.25 «Облом.UA» 15.30 Х/ф «Наднова».

05.45,07.40,08.40 М/ф. 07.50,11.00 «Моя правда». 09.30 «Спогади». 10.05 «Леонiд Биков. Зустрiчна смуга». 11.50 Х/ф «Захар Беркут». 13.40 Т/с «Мiс Марпл Агати Крiстi». 15.30 Х/ф «Однолiтки». 17.10 Х/ф «За вiтриною унiвермагу». 19.00 Т/с «Записки про Шерлока Холмса». 21.00 Т/с «Пуаро Агати Крiстi». 23.00 Х/ф «Вусатий нянь». 00.20 «Позаочi». 01.10 «Академiя смiху». 01.40 Т/с «Повернення Шерлока Холмса» 03.20 Кiноляпи.

Х/ф «БогданЗиновiй Хмельницький». 08.30 «Ранковий «Свiдок» 09.00 Х/ф «Прощальна гастроль «Артиста». 10.35,19.30 Т/с «Коломбо». 12.30,16.30,19.00,23.15, 02.35 «Свiдок». 12.50,03.20 «Речовий доказ». 15.55,16.50,21.05 «Легенди карного розшуку». 23.45 Т/с «Альпiйський патруль». 01.45 «Легенди бандитського Києва». 03.05 «Випадковий свiдок». 03.50 «Правда життя. Професiї». 04.50 «Top Shop».

06.00 Країна мультфiльмiв 07.00,11.00,01.50 Посмiхнiться, вам це личить. 08.00 Т/с «Тiльки кохання». 09.30 Телемагазин. 12.00,21.30 Т/с «Нескiнченне кохання». 12.50 Т/с «Уламки щастя». 14.20,22.30 Сiмейнi мелодрами. 19.45,01.10 Т/с «Я кажу так».

06.00 ТЕТ Мультиранок. 09.45 Х/ф «Нове вбрання короля». 11.00 Т/с «Усi жiнки вiдьми». 13.00,14.30,20.00,21.30 Одного разу пiд Полтавою. 14.00,21.00 Зiрконавти. 15.00,03.40 Вiталька. 17.00,02.50 Панянкаселянка. 18.00 Чотири весiлля. 22.00 Готель Галiцiя.

06.00 Бандитський Київ. 07.40,13.45 Правда життя. 08.50 Дикi острови. Японiя. 09.50,17.35 Наглядачi заповiдника. 11.00 У пошуках iнновацiй. 11.50 Прихована реальнiсть. 12.35,19.40 Речовий доказ. 14.55,23.45 Великi танковi битви. 14.45,21.45 Полювання на рибу-монстра. 15.45 Цiкаво.com. 18.45 Їжа богiв. 20.45 Битва цивiлiзацiй. 22.45 Правда про вiтамiни. 00.35 Мiстична Україна. 02.10 Великi українцi. 05.05 Смарт-шоу.

06.30 «Top Shop». 07.40 М/с «Мiа та я 2». 08.15 М/с «Каспер». 09.00 Т/с «Пригоди Геркулеса». 11.40 Т/с «Дорогий лiкар». 14.15 «Орел i решка. Навколо свiту». 15.15,21.00 «Орел i решка. Перезавантаження. Америка». 16.15,22.00 «Орел i решка. Морський сезон». 17.15 Т/с «Доктор Хаус». 23.00 «Орел i решка. Рай та пекло». 00.00 «Їже, я люблю тебе!»

ЦИТАТИ

19.25,20.30 Т/с «Ментiвськi вiйни. Харкiв». 21.35,23.20 Т/с «Кiстки 2» 01.00 Х/ф «Королi вулиць 2». 03.40 Т/с «Опер за викликом 2».

06.05

УСМІХНИСЬ!

УСМІХНИСЬ! Минулого тижня дружина, збираючись на корпоратив, поголила ноги, хоча ходила в брюках. Сьогодні корпоратив у мене. Демонстративно підстриг нігті на ногах, нехай понервувати.

23.00 ЛавЛавCar 3. 01.00 Теорiя зради.

АФОРИЗМИ Мета – це шлях у часі.

Свт. Григорія Чудотворця. Свято Св. Андрія, апостола.

1+1

ІНТЕР

ICTV

УКРАЇНА

СТБ

НОВИЙ

ПРЯМИЙ

06.00 М/ф. 06.15,22.00 «Слiдство вели...» з Л. Каневським». 07.00,08.00,09.00,12.00, 17.40 Новини. 07.10,08.10,09.20 «Ранок з Iнтером». 10.10 Т/с «Дружина генерала». 12.30 Х/ф «Бiнго Бонго». 14.50,15.50,16.45,01.35 «Речдок». 18.00 «Стосується кожного». 20.00 «Подробицi тижня». 23.50 Х/ф «Мiський романс». 04.00 «Вдалий проект». 04.45 «Top Shop». 05.15 «Юрiй Яковлєв. Смiшний. Серйозний. Справжнiй».

04.15 Служба розшуку дiтей. 04.20 Студiя Вашингтон. 04.25 Факти. 04.45 Т/с «Вiддiл 44». 05.35 Громадянська оборона. 06.30 Ранок у великому мiстi. 08.45 Факти. Ранок. 09.15,19.20 Надзвичайнi новини з К. Стогнiєм. 10.05 Багач-Бiдняк. 12.05,13.20 Х/ф «Ланцюгова реакцiя». 12.45,15.45 Факти. День 14.55,16.25 Т/с «Пес». 17.45,00.30 Т/с «Марк+Наталка». 18.45,21.05 Факти. Вечiр 20.20 Антизомбi. 21.30 Дизель-шоу. 03.40 Т/с «Патруль. Самооборона».

06.30,07.10,08.15 Ранок з Україною. 07.00,08.00,09.00,15.00, 19.00,23.00,03.40 Сьогоднi. 09.30 Зоряний шлях. 10.30 Свекруха чи невiстка. 11.20 Реальна мiстика. 13.25,15.30 Т/с «Слiди в минуле».

06.35 Хата на тата. 11.20 Х/ф «Не можу сказати «прощавай» 13.15 Т/с «Кафе на Садовiй». 17.30,22.00 ВiкнаНовини. 18.00 Один за всiх. 19.00 Т/с «Коли ми вдома».

03.00 Абзац. 04.35,05.25 Kids` Time. 04.40 М/с «Хай живе король Джулiан». 05.30,00.50 Київ вдень i вночi. 06.30 Ревiзор. 09.00 Пристрастi за ревiзором.

06.00,07.15,08.15 «Новий день». 07.00,08.00,09.00,10.00, 11.00,13.00,14.00,15.00, 16.00 «Репортер». Новини. 09.15,10.15,11.15 «Ми всi...» з К. Ашiон i П. Рольником. 12.00 «Полудень» з Ю. Литвиненко. 13.15,14.15,15.15 «Деталi» з В. Фроловою i С. Дойком. 16.15 «Кримiнал» з С. Вардою. 17.00 «Ситуацiя» з Т. Березовцем та М. Леончук. 18.00 «Пiдсумки» з С. Орловською та М. Вереснем. 19.00 «Ехо України» з М. Ганапольським. 22.30 «Поярков. News».

– Чому ви вдарили чоловіка? – Господи, ну як ніби на це потрібні причини?!..

2+2

ENTER FILM

НТН

06.00 М/ф. 08.00 «Помста природи» 08.25,01.40 Т/с «Мушкетери». 09.30,18.15 «Спецкор». 10.10,18.50 «ДжеДАI». 10.50,17.20 «Загублений свiт». 12.50 Вiдеобiмба. 15.45 Х/ф «Мисливець на крокодилiв».

05.45,07.40,08.40 М/ф. 07.10,09.00 «Телемагазин». 07.50,11.30 «Моя правда». 09.30 «Спогади». 10.40 «Два Миронова». 12.20 Х/ф «Дорога на Сiч». 14.00 Х/ф «Соляний принц». 15.35 Х/ф «Вiрнi друзi». 17.30 Х/ф «Вусатий нянь». 19.00,02.20 Т/с «Записки про Шерлока Холмса». 21.00 Т/с «Пуаро Агати Крiстi». 23.00 Х/ф «Здивуй мене». 00.45 Х/ф «Ван Гог не винен». 04.00 Кiноляпи. 04.30 Саундтреки.

05.20 Х/ф «Суто англiйське вбивство». 08.30 «Ранковий «Свiдок». 09.00 Х/ф «Iз життя начальника карного розшуку». 10.55,19.30 Т/с «Коломбо». 12.30,16.30,19.00,23.15, 02.35 «Свiдок». 12.50,03.15 «Речовий доказ». 15.55,16.55,21.10 «Легенди карного розшуку». 23.45 Т/с «Альпiйський патруль». 01.45 «Легенди бандитського Києва». 03.05 «Випадковий свiдок». 03.45 «Правда життя. Професiї». 04.45 «Top Shop».

19.25 Х/ф «Балiстика: Екс проти Сiвер». 21.15 Х/ф «Бейтаун поза законом». 23.10 «Змiшанi єдиноборства. UFC ¹225».

Схід 7.35, захід 16.02. Тривалість дня 8.27. 14 сонячний день. Схід -/-, захід 13.17. Місяць у Діві. 23 місячний день.

06.30 Телемагазин. 07.30 Квадратний метр. 08.50 Дiм на заздрiсть усiм. 10.50,18.30 Удачний проект. 12.10,15.00 Кориснi поради. 13.10 Зайвi 10 рокiв. 14.00 Спецiя. 15.40 Код доступа. 16.40,21.30 Зiрковi долi 17.30,20.30 Дачна вiдповiдь. 22.10,01.10 Неймовiрнi iсторiї кохання. 23.00 Готуємо разом. 00.40 Шеф-повар. 02.00 Формула кохання. 03.30 Позаочi.

UA:ПЕРШИЙ

Міжнародний день захисту інформації. Іменний календар. Григорій, Михайло, Максим, Геннадій.

06.30,07.10,08.10,09.10 Снiданок з «1+1». 07.00,08.00,09.00,12.00, 16.45,19.30 «ТСН». 09.30,11.20,12.20 Одруження наослiп 13.15 «Мiняю жiнку 8». 14.45 «Сiмейнi мелодрами». 15.45 Т/с «Моє чуже життя». 17.10 Т/с «Величне столiття. Нова Володарка». 19.20 Секретнi матерiали 20.30 «Лiга смiху». 22.30 «#Гуднайтшоу Валерiя Жидкова». 23.15 «Розсмiши комiка»

УСМІХНИСЬ!

K2

В цей день народилися: 1925. Джефф Фейхі, актор. 1942. Михайло Казидуб, поет. 1960. Тетяна Назарова, артистка театру і кіно. 1966. Євгеній Миронов, актор.

Схід 7.34, захід 16.03. Тривалість дня 8.29. 13 сонячний день. Схід 23.01, захід 12.48. Місяць у Леві, Діві (13.09). 22/23 місячний день.

П’ЯТНИЦЯ, 30 ЛИСТОПАДА

15.30 Все буде добре! 17.30,22.00 ВiкнаНовини. 18.00 Один за всiх. 20.00,22.45 Зваженi та щасливi.

06.00 М/с. 06.30,07.00,08.00,09.00, 09.25,13.00,15.00,21.00, 03.00 Новини. 06.35,07.05,08.05,09.05 Доброго ранку, Країно! 09.40 Т/с «Елiза». 11.25,14.05 Телепродаж Д/с «Смачнi 12.00 iсторiї». 13.10,14.30 РадiоДень. 13.35 Д/с «Свiт дикої природи». 15.15 Т/с «Галерея Вельвет». 16.55 Концертна програма Марiї Бурмаки «Нове та улюблене». 18.00 Iнформацiйна година. 19.00 #ВУкраїнi. 19.30 Д/с «Життя з левами». 20.05 Т/с «Монро». 21.25,03.20 UA:Спорт. 21.45 Схеми. Корупцiя в деталях. 22.15 Д/с «Погляд зсередини». 22.55 Сильна доля. 00.00 Телепродаж Тюсо.

20.00 Цiєї митi рiк потому 22.50 Ультиматум. 18.00 Т/с «Доктор Ковальчук 2». 19.50 «Говорить Україна» 22.00,00.00 Т/с «Вибираючи долю». 23.20 По слiдах.

УСМІХНИСЬ! СМС від дружини: «Я на тебе образилася. Пішла гуляти з твоєю кредиткою. І вже майже тебе пробачила».

11.45,21.40 Пацанки. Нове життя. 16.15,19.00 Топ-модель 23.00 Екси.

БІГУДІ

TET

МЕГА

K1

Країна мультфiльмiв. 07.00,11.00,01.50 Посмiхнiться, вам це личить. 08.00 Т/с «Тiльки кохання». 09.30 Телемагазин. 12.00,21.30 Т/с «Нескiнченне кохання». 12.50 Т/с «Уламки щастя». 14.20,22.30 Сiмейнi мелодрами. 19.45,01.10 Т/с «Я кажу так».

06.00 ТЕТ Мультиранок. 09.25 Х/ф «Бiбi та Тiна» 11.00 Т/с «Усi жiнки вiдьми». 13.00,14.30,20.00 Одного разу пiд Полтавою. 14.00 Зiрконавти. 15.00,03.40 Вiталька. 16.00 Х/ф «Вихiд: Боги та царi». 19.00 Чотири весiлля. 21.00 Х/ф «Фантастична четвiрка». 23.00 Х/ф «Життя i мета собаки». 01.00 Теорiя зради. 02.00 17+. 02.50 Панянка-селянка. 05.50 Кориснi пiдказки.

ЦИТАТИ

06.00 Бандитська Одеса. 07.40,13.45 Правда життя. 08.45 Дикi острови. 09.45,17.35 Наглядачi заповiдника. 10.55 У пошуках iнновацiй 11.55 Прихована реальнiсть. 12.35,19.40 Речовий доказ. 14.50,23.40 Великi танковi битви. 15.45,21.45 Полювання на рибу-монстра. 16.35 Цiкаво.com. 18.45 Їжа богiв. 20.50 Битва цивiлiзацiй. 22.45 Iдеї, що перевернули свiт. 00.30 Мiстична Україна.

06.30 «Top Shop». 07.40 М/с «Мiа та я 2». 08.15 М/с «Каспер». 09.00 Т/с «Пригоди Геркулеса». 11.40 Т/с «Дорогий лiкар». 14.15 «Орел i решка. Навколо свiту». 15.15,21.00 «Орел i решка. Перезавантаження. Америка» 16.15,22.00 «Орел i решка. Морський сезон». 17.15 Т/с «Доктор Хаус». 23.00 «Орел i решка. Рай та пекло». 00.00 «Їже, я люблю тебе!»

«У чому сенс життя? Служити іншим і робити добро». Аристотель.

Чим бездоганніша людина зовні, тим більше демонів у неї всередині.

Те, що в тебе виходить найкраще, і є твоє покликання.

06.00

АФОРИЗМИ

АФОРИЗМИ

06.00 М/с. 06.30,07.00,08.00,09.00, 09.25,13.00,15.00,21.00, 03.00 Новини. 06.35,07.05,08.05,09.05 Доброго ранку, Країно! 09.30,11.50,14.20,16.45, 01.10,02.50 Погода. 09.40 Т/с «Елiза». 11.25,14.05 Телепродаж. 12.00 Д/с «Смачнi iсторiї». 13.10,14.30 РадiоДень. 13.35 Д/с «Свiт дикої природи». 15.15 Т/с «Галерея Вельвет». 16.55 Енеїда. 18.00 Iнформацiйна година. 19.00 Перший на селi. 19.30 Д/с «Життя з левами». 20.05 Т/с «Монро». 21.25,03.20 UA:Спорт. 22.00 Перша шпальта. 22.30 Букоголiки. 23.00 Д/с «Гордiсть свiту». 00.00 Телепродаж Тюсо. 01.25 Розсекречена iсторiя.

K2 07.30 Квадратний метр. 08.50 Дiм на заздрiсть усiм. 10.50,18.30 Удачний проект. 12.10,15.00 Кориснi поради. 13.10 Зайвi 10 рокiв. 14.00 Спецiя. 15.40 Код доступа. 16.40,21.30 Зiрковi долi 17.30,20.30 Дачна вiдповiдь. 22.10,01.10 Неймовiрнi iсторiї кохання. 23.00 Готуємо разом. 00.40 Шеф-повар. 02.00 Формула кохання. 02.50 Позаочi.

В цей день народилися: 1935. Всеволод Чайкін, актор. 1937. Рідлі Скотт, кінорежисер. 1949. Ярослав Стельмах, драматург. 1965. Бен Стіллер, кіноактор.


програма ТБ

22 листопада 2018 року

СУБОТА, 1 ГРУДНЯ

Мч. Платона. Мчч. Романа дияк. і отрока Варула. Елігія, Наталії.

День працівників прокуратури. Всесвітній день боротьби зі СНІДом. Іменний календар. Роман, Данило, Платон.

1+1

ІНТЕР

ICTV

УКРАЇНА

СТБ

НОВИЙ

ПРЯМИЙ

06.00,19.30 «ТСН». 07.00 «Грошi». 08.00 «Снiданок. Вихiдний». 10.00,10.35 «Їмо за 100». 11.15,23.25 «Свiтське життя». 12.20 Х/ф «Мiж нами, дiвчатами».

05.50 М/ф. 06.45 «Чекай на мене. Україна». 08.35 «Слово Предстоятеля». 08.45 Х/ф «Iдеальний чоловiк». 10.40 Х/ф «На вас чекає громадянка Никанорова». 12.20 Х/ф «Ти - менi, я - тобi». 14.00 Х/ф «Три плюс два». 15.40 Т/с «Платня за порятунок». 20.00 «Подробицi». 20.30 «Крутiше за всiх. Найкрутiшi». 22.30 Х/ф «Загублене мiсто Z». 01.20 «Великий бокс. Олександр Гвоздiк Адонiс Стiвенсон».

05.10 Еврика! 05.20 Факти. 05.40 Бiльше нiж правда. 07.30 Я зняв! 09.25 Дизель-шоу. 10.50,10.45 Особливостi нацiональної роботи 4. 12.45 Факти. День. 13.00,02.15 «На трьох». 14.25 Т/с «Пес». 18.45 Факти. Вечiр. 19.10 Х/ф «Мiцний горiшок 4». 21.50 Х/ф «Механiк 2: Воскресiння». 23.45 Х/ф «Сонце, що сходить». 04.20 Т/с «Прокурори».

07.00,15.00,19.00 Сьогоднi. 07.15 Зоряний шлях. 09.10,15.20 Т/с «Хто ти?» 17.10,20.00 Т/с «Замкнуте коло».

06.30 Т/с «Коли ми вдома». 07.25 Караоке на Майдан. 08.25 Все буде смачно! 09.25 Битва екстрасенсiв. 11.30 Т/с «Одружити не можна помилувати». 15.50 Хата на тата. 19.00 Х-Фактор. 23.35 Х-Фактор. Пiдсумки голосування. 00.25 Ультиматум.

03.00 Зона ночi. 05.25,06.40 Kids` Time. 05.30 М/с «Лунтiк i його друзi». 06.45 Гастарбайтери. 08.45 Вар`яти. 12.45 Хто зверху? (12+). 16.45 М/ф «Шрек 2». 18.40 Х/ф «Персi Джексон i викрадач блискавок». 21.00 Х/ф «Персi Джексон: Море чудовиськ».

09.00,15.00,22.00 «Ехо України» з М. Ганапольським. 10.00,11.00,12.00,14.00, 16.00,19.00 «Репортер». Новини. 10.15,11.15,14.15 «Live». 12.15 «МЕМ». 13.00 «Споживач». 16.15 «18 мiнус» з М. Ганапольським та К. Шангелiя. 17.00 «Кисельов. Авторське». 18.00 «Кримiнал» з С. Вардою та К. Трушик. 19.15 Iнтерв`ю з Ю. Литвиненко. 20.00 «The Week» з Т. Березовцем та П. Залмаєвим. 21.00 «Закрита зона». 23.00 «Вата-шоу».

16.25,21.30 «Вечiрнiй квартал». 18.30 «Розсмiши комiка» 20.15 Українськi сенсацiї 00.30 «Лiга смiху».

АФОРИЗМИ Ніяка мета не настільки висока, щоб виправдовувала негідні засоби для її досягнення.

2+2

ENTER FILM

НТН

06.00 М/ф. 07.55,01.40 «102. Полiцiя» 08.50,04.10 «Цiлком таємно». 09.20 «Загублений свiт». 14.30 Т/с «Вуличний боєць».

05.45,07.40,08.40 М/ф. 07.10 «Телемагазин». 07.50 «Моя правда». 09.30 «Невiдома версiя. Вiрнi друзi». 10.20 Х/ф «Оксамитовi ручки». 12.15 Х/ф «Сiнг-Сiнг». 14.25 Х/ф «Мiж високих хлiбiв». 16.05 Т/с «Вантаж без маркування». 17.50 Т/с «Пуаро Агати Крiстi». 21.30 Х/ф «П`ять хвилин страху». 23.00 Х/ф «Людина в прохiдному дворi».

05.45 Х/ф «Операцiя «Хольцауге». 07.25 Х/ф «Бiлоруський вокзал». 09.20 Х/ф «Фронт за лiнiєю фронту». 12.30 Т/с «Коломбо». 16.15 «Речовий доказ». 16.55 «Легенди карного розшуку». 18.05 «Переломнi 80-тi». 19.00,02.05 «Свiдок». 19.30 Х/ф «Три плюс два». 21.15 Х/ф «Хронiки месника». 23.20 Х/ф «Арес». 00.55 «Таємницi кримiнального свiту». 02.35 «Випадковий свiдок» 03.20 «Правда життя. Професiї». 04.20 «Легенди бандитської Одеси». 04.45 «Top Shop».

17.25 Х/ф «Операцiя «Удар». 19.50 Х/ф «Придорожнiй заклад». 22.00 Х/ф «Придорожнiй заклад 2: Останнiй виклик». 23.45 Х/ф «Бейтаун поза законом».

ЦИТАТИ «У тебе є вороги? Добре. Значить, у своєму житті ти щось колись відстоював». Вінстон Черчілль.

Схід 7.37, захід 16.02. Тривалість дня 8.25. 15 сонячний день. Схід 0.18, захід 13.42. Місяць у Діві, Терезах (16.51). 23/24 місячний день.

НЕДІЛЯ, 2 ГРУДНЯ

22.00 Т/с «Один єдиний i назавжди». 01.45 Телемагазин. 02.15 Т/с «CSI: Маямi».

УСМІХНИСЬ! Жіноча мудрість. Якщо вкласти свої груди в долоні чоловіку, то він перестає на вас ображатися.

ЦИТАТИ «Всі люди діляться на дві категорії: ті, з якими легко, і так само легко без них, і ті, з якими важко, але без них неможливо». Ернест Хемінгуей.

БІГУДІ

TET

Країна мультфiльмiв. 07.00,11.00,01.50 Посмiхнiться, вам це личить. 08.00 Т/с «Тiльки кохання». 09.30 Телемагазин. 12.00,21.30 Т/с «Нескiнченне кохання».

06.00 ТЕТ Мультиранок. 12.00 М/ф «Долина папоротi: Тропiчний лiс». 13.30 М/ф «Риф 3D: Приплив». 15.00,02.50 Панянкаселянка. 17.00 Х/ф «Життя i мета собаки». 19.00,20.00,21.00 Одного разу пiд Полтавою. 19.30,20.30,21.30 Танька i Володька. 22.00 Зiрконавти. 00.00 Країна У. 01.00 Теорiя зради. 02.00 17+. 03.40 Вiталька.

06.00

12.50 Т/с «Уламки щастя». 14.20,22.30 Сiмейнi мелодрами. 19.45,01.10 Т/с «Я кажу так».

АФОРИЗМИ

Найбільший банкрут у цьому світі людина, котра втратила свій життєвий ентузіазм.

23.00 Х/ф «Угода з дияволом». 01.00 Х/ф «Iноземець». 06.00

МЕГА

K1

Бандитський

06.30 «Top Shop». 07.40 М/с «Каспер». 08.30 «Дай Лапу». 09.00 Т/с «Пригоди Геркулеса». 11.50 «Ух ти show». 12.50 М/ф «Барбi: Марiпоса та її феїметелики». 14.25,21.00 «Орел i решка. Навколо свiту». 19.00 Х/ф «Сiмейка Джонсiв». 22.00 «Орел i решка. Перезавантаження». 23.50 Х/ф «Джейн Ейр». 02.10 «Їже, я люблю тебе!» 02.50 «Нiчне життя».

Київ. 06.40,18.00 Iлюзiї сучасностi. 09.25 Великi танковi битви. 11.10,21.00 Найбiльшi обмани в iсторiї. 14.10 Iдеї, що перевернули свiт. 16.00 Дикi острови. 00.00 У пошуках iнновацiй. 01.00 Мiстична Україна. 02.15 Нашi. 04.30 Там, де нас нема.

ЦИТАТИ «Якби на сьогоднішній день в світі було більше людей, які бажали б власного щастя більше, ніж вони бажають нещастя інших, через кілька років ми змогли б жити в раю». Бертран Рассел.

УСМІХНИСЬ! Щоб стати краще в очах іншої людини, хвалити себе марно. Треба хвалити його.

1+1

ІНТЕР

ICTV

УКРАЇНА

СТБ

НОВИЙ

ПРЯМИЙ

05.00 «Великий бокс. Деонтей Уайлдер - Тайсон Ф`юрi». 08.00 «Вдалий проект». 09.00 «Готуємо разом». 10.00 «Орел i решка. Морський сезон 2». 11.00 «Орел i решка. Перезавантаження 3». 12.10 «Орел i решка. Перезавантаження». 14.10 «Крутiше за всiх. Найкрутiшi». 16.10 Х/ф «Iнтуїцiя». 18.00 Х/ф «Ти не ти». 20.00 «Подробицi». 20.30 Х/ф «Закохайся в мене, якщо наважишся». 22.20 Х/ф «Право на Надiю». 00.20 «Речдок».

06.10 Iнсайдер. 08.15 Антизомбi. 09.15 Т/с «Вiддiл 44». 12.10,13.00 Х/ф «Перший удар». 12.45 Факти. День. 14.05 Х/ф «Механiк 2: Воскресiння». 16.00 Х/ф «Мiцний горiшок 4».

06.30 Сьогоднi. 07.30 Зоряний шлях. 08.55 Т/с «Замкнуте коло». 12.45 Т/с «Вибираючи долю». 17.00,21.00 Т/с «Любов пiд мiкроскопом». 19.00 Сьогоднi. Пiдсумки з Олегом Панютою. 20.00 Головна тема. 23.00 Х/ф «Перевiрка на любов». 01.00,02.30 Iсторiя одного злочину 4. 02.00 Телемагазин. 05.30 Реальна мiстика.

06.55 Т/с «Коли ми вдома». 09.00 Все буде смачно! 10.00 Караоке на Майданi. 11.00 МастерШеф. 17.55 Слiдство ведуть екстрасенси. 19.00 Битва екстрасенсiв 21.00 Один за всiх. 22.15 Х-Фактор. 02.40 Х-Фактор. Пiдсумки голосування

07.10,09.35 Kids` Time. 07.15 М/с. 09.40 М/ф «Барток Неперевершений». 11.00 М/ф «Шрек 2». 12.45 М/ф «Кiт у чоботях». 14.20 Х/ф «Персi Джексон i викрадач блискавок». 17.00 Х/ф «Персi Джексон: Море чудовиськ». 19.00 Х/ф «Земля тролiв»

09.00,10.00,11.00,12.00, 14.00,16.00,17.00 «Репортер». Новини. 09.10,12.10,17.10 Iнтерв`ю з Ю. Литвиненко. 10.15 «Кримiнал». 11.15,14.15 «Live». 13.00 «Закрита зона» з В. Арьєвим. 15.00 «Слова i музика» з I. Ратушною та Д. Клiмашенко. 16.15 «18 плюс». 18.00 «Ехо України» з М. Ганапольським. 21.00 «Пiдсумки тижня» з Є. Кисельовим. 23.00 «Вата-шоу».

ЦИТАТИ

2+2

ENTER FILM

06.00 М/ф. 08.20 «102. Полiцiя». 09.15 «Загублений свiт». 13.05 «Шаленi перегони» 14.05 Х/ф «Мисливець на крокодилiв». 15.55 Х/ф «Наутiлус: Володар океану». 17.25 Х/ф «Балiстика: Екс проти Сiвер».

05.45,07.40,08.40 М/ф. 07.10 «Телемагазин». 07.50 «Моя правда». 09.30 «Спогади». 09.50 «Невiдома версiя. Королева бензоколонки». 10.40 Х/ф «Сини Великої Ведмедицi». 12.25 Х/ф «Вождь Бiле Перо».

19.15 Х/ф «Кiкбоксер». 21.10 Х/ф «Захисник». 23.00 «ПроФутбол». 00.00 «Змiшанi єдиноборства. UFC ¹225». 02.30 «Облом.UA».

14.15

Х/ф «Пригоди жовтої валiзки». 15.40 Х/ф «Снiгова королева». 17.20 Т/с «Пуаро Агати Крiстi». 21.00 Х/ф «Золоте теля» 00.10 Х/ф «Дiловi люди»

ЦИТАТИ «Той, хто кохає багатьох – знає жінок, той, хто кохає одну – пізнає любов». Зигмунд Фрейд.

АФОРИЗМИ Мрія про шлюб, який «укладається на небесах», абсолютно нереальна; над будь-якими стійкими стосунками між чоловіком і жінкою потрібно постійно працювати, будувати і перебудовувати, постійно оновлюючи їх за рахунок взаємного особистісного розвитку.

АФОРИЗМИ 21.00

Х/ф «Учень чародiя». 23.00 Х/ф «Не стукайте двiчi».

Люди завжди роблять те, що вони вибирають, але не завжди вибирають те, що вони хочуть.

НТН

БІГУДІ

TET

МЕГА

K1

Х/ф «Дикий пляж». 07.00 Т/с «Коломбо». 10.40 Х/ф «Це було в Пеньковi». 12.30 Х/ф «Висота».

06.00 Країна мультфiльмiв 07.00,11.00,01.50 Посмiхнiться, вам це личить. 08.00 Т/с «Тiльки кохання». 09.30 Телемагазин. 12.00,21.30 Т/с «Нескiнченне кохання». 12.50 Т/с «Уламки щастя». 14.20,22.30 Сiмейнi мелодрами. 19.45,01.10 Т/с «Я кажу так».

06.00 ТЕТ Мультиранок. 11.10 М/ф «Барбi Дрiмтопiя. Фестиваль розваг». 12.00 Чотири весiлля. 17.00 Х/ф «Фантастична четвiрка». 19.00,20.00,21.00 Одного разу пiд Полтавою. 19.30,20.30,21.30 Танька i Володька. 22.00 Зiрконавти. 00.00 Х/ф «Плем`я».

06.00 Бандитська Одеса. 06.40,18.00 Iлюзiї сучасностi. 09.25 Великi танковi битви. 11.10,21.00 Найбiльшi обмани в iсторiї. 14.10 Iдеї, що перевернули свiт. 16.00 Дикi острови. 00.00 У пошуках iнновацiй. 01.00 Мiстична Україна. 02.30 Скептик.

06.30 «Top Shop». 07.40 М/с «Каспер». 08.10 «Ух ти show». 09.00 М/ф «Барбi: Марiпоса та її феїметелики». 10.30 Т/с «Пригоди Геркулеса». 13.20 Х/ф «Сiмейка Джонсiв». 15.10,21.00 «Орел i решка. Навколо свiту». 19.00 Х/ф «Їх помiняли тiлами». 22.00 «Орел i решка. Перезавантаження». 00.00 «Їже, я люблю тебе!»

05.45

14.10 Х/ф «Гуру». 17.05 Х/ф «Хронiки месника». 19.00 Х/ф «Кубанськi козаки». 21.10 Х/ф «Зайчик». 22.55 Х/ф «Заборонена зона». 00.40 Х/ф «Арес». 02.10 «Речовий доказ».

Схід 7.38, захід 16.01. Тривалість дня 8.23. 16 сонячний день. Схід 1.33, захід 14.06. Місяць у Терезах. 24/25 місячний день.

К2.

K2 06.30 Телемагазин. 07.30 Квадратний метр. 10.20,23.10 Кориснi поради. 12.20,16.00 Удачний проект. 14.00,18.00 Дачна вiдповiдь. 19.50 Майстри ремонту. 22.10 Фазенда. 01.10 Неймовiрнi iсторiї кохання. 02.00 Формула кохання. 02.50 Позаочi. 04.30 Фiксики. 05.00 М/ф.

UA:ПЕРШИЙ

Міжнародний день боротьби за скасування рабства. Іменний календар. Федір, Денис, Аза.

06.00 «ТСН». 07.00 «Українськi сенсацiї». 08.00 «Снiданок. Вихiдний». 09.00 «Лото-Забава». 09.45 М/ф «Маша i ведмiдь». 10.05 «Свiт навиворiт 10: Бразилiя». 11.15,12.20 «Свiт навиворiт 2: Iндiя». 13.25 Х/ф «Екiпаж». 16.20 Х/ф «Втеча з Шоушенка». 19.30,04.45 «ТСНТиждень». 21.00 Х/ф «Iнший». 00.50 «Вечiрнiй Київ». «Якщо ви пішли так, що ніхто не помітив, швидше за все, ви пішли недарма». Л.М. Толстой.

UA:ПЕРШИЙ 06.00,09.30 М/с «Ведмедi-сусiди». 06.30,07.10,08.10,09.10 Доброго ранку, Країно! 07.00,08.00,09.00,21.00, 01.10,03.00 Новини. Лайфхак 10.00 українською. 10.10 Д/с «Цiкаво.com». 11.05,16.35 Телепродаж. 11.30 Хто в домi хазяїн? 12.00 Сильна доля. 13.00 Х/ф «Iсус. Бог i Людина». 14.50,16.00,03.20 Погода. 15.00 По обiдi шоу. 16.10 Спiльно. 17.00 Т/с «Галерея Вельвет». 20.00,05.05 Розсекречена iсторiя. 21.25 Промiнь живий. 22.30 Д/с «Неповторна природа». 23.00,03.30 Свiтло. 00.05 Д/с «Незвичайнi культури». 01.35 Д/с «Орегонський путiвник». 02.05 Д/с «Смаки культур». 04.20 Вiйна i мир.

В цей день народилися: 1913. Георгій Майборода, композитор. 1913. Платон Воронько, поет. 1918. Платон Майборода, композитор. 1931. Юрій Олійник, композитор, піаніст.

27-а. Прор. Авдія. Мч. Варлаама. І неділя Адвенту.

18.45 Факти тижня. 100 хвилин з О. Соколовою 20.35 Х/ф «Мiцний горiшок: Хороший день, щоб померти». 22.50 Х/ф «Константiн».

10

АФОРИЗМИ Одна з причин існування психотерапії в тому, що сповідаючись незнайомій людині, відкриваєш свободу бути самим собою. Завдяки тому, що ризикнув показати себе комусь, стає легше показати себе самому собі.

ЦИТАТИ

УСМІХНИСЬ!

«Істинне призначення людини – жити, а не існувати». Джек Лондон.

У роздягальню футболістів перед вирішальним матчем заходить тренер: – Букмекери оцінюють наші шанси, як 1:20, тобто ніякі .... Тому всю вашу місячну латку я поставив на вашу перемогу. Грайте, як хочете ..

В програмі передач можливі зміни. Стежте за анонсами

ЦИТАТИ

«Життя без ідей не варте нічого. Немає більшого щастя, ніж боротися за них». Фідель Кастро.

06.00 М/с. 06.30,07.10,08.10,09.10 Доброго ранку, Країно! 07.00,08.00,09.00,21.00, 01.10,03.00 Новини. 09.30,19.50,00.30,03.20 Погода. 09.35 Х/ф «Iсус. Бог i Людина». 11.15 Д/с «Свiт дикої природи». 11.50 Енеїда. 12.55,21.55 Бiатлон. Кубок свiту. I етап. Iндивiдуальна змiшана естафета. 13.50,18.00 Телепродаж 14.10 Лайфхак українською. 14.20 Перший на селi. 14.55 Шахтарська змiна. 15.25,23.00 Бiатлон. Кубок свiту. I етап. Змiшана естафета. 17.00 UA:Фольк. 18.20 Т/с «Галерея Вельвет». 20.00 Д/с «Iгри iмператорiв». 21.25 #@)?$0 з Майклом Щуром. 00.35 Д/с «Незвичайнi культури». 01.35 Д/с «Орегонський путiвник».

K2 06.30 Телемагазин. 07.30 Квадратний метр. 09.30 Дiм на заздрiсть усiм. 12.20,00.10 Кориснi поради. 14.00,18.00 Дачна вiдповiдь. 16.00 Майстри ремонту. 19.50 Удачний проект. 22.10 Один за 100 годин 23.10 Фазенда. 01.10 Формула кохання. 02.50 Зiрковi долi. 03.30 Позаочi. 04.30 Фiксики. 05.00 М/ф.

В цей день народилися: 1924. Микола Гончаренко, філософ. 1925. Анатолій Кривохижа, хореограф. 1927. Ніна Біляєва, лікар-педіатр, інфекціоніст. 1930. Роман Федорів, письменник.


22 листопада 2018 року

Подякуй, газето!

Висловлюю найщирішу подяку пластунам станиці Красне

(Задвір’я, Красне, Буськ, Петричі, Переволочна),

їх наставнику Людмилі Гураш та директору Буської гімназії ім. Є. Петрушевича Ользі Антонишин за участь у відзначенні 100-річчя від дня народження активіста ОУН та СБ ОУН-УПА Дмитра Куп’яка на його малій батьківщині, у селі Яблунівка Буського району Львівської області.

З повагою Ірина ПОРОНЮК, дочка зв’язкової Дмитра Куп’яка

Щирі слова подяки висловлюємо працівникам відділу інтенсивної терапії, п. Шкробуту Аркадію Петровичу та всій групі консиліуму за врятоване життя мого сина Макара Романа 16 листопада. Хай легко працюється, гарно живеться, все вміється, множиться і удається. Здоров’я міцного, щастя без краю, усього найкращого вам бажаєм. Хай Бог милосердний з високого неба дарує усе, чого в житті треба, а Матінка Божа, Цариця Свята, дарує щасливі й многії літа. Кланяємось вам –

мама Марія та рідні Романа Макара

ОФІЦІЙНО

20187121221 (реєстраційний номер справи про оцінку впливу

на довкілля планованої діяльності)

ОГОЛОШЕННЯ про початок громадського обговорення звіту з оцінки впливу на довкілля Повідомляємо про початок громадського обговорення звіту з оцінки впливу на довкілля планованої діяльності, зазначеної у пункті 1 цього оголошення, з метою виявлення, збирання та врахування зауважень і пропозицій громадськості до планованої діяльності. 1. Планована діяльність. Будівництво і експлуатація «Заводу з виробництва тваринних білків та кормових домішок», який розташований на території Буської міської ради м. Буськ (за межами населеного пункту) Буського району Львівської області. 2. Суб’єкт господарювання. Товариство з обмеженою відповідальністю «ФІДНОВА», ЄДРПОУ – 42071643. Директор – Огороднік А.Г. 01135, м. Київ, вул. Жилянська, 97, тел.: (067) 329-39-98, (044) 596-01-03. 3. Уповноважений орган, який забезпечує проведення гро­ мадського обговорення. Департамент екології та природних ресурсів Львівської обл­держ­ адміністрації, вул. Стрийська, 98, Львів, 79026, e-mail: envir@loda.gov.ua. (032) 238-73-83 (найменування уповноваженого органу, адреса, телефон

та контактна особа).

4. Процедура прийняття рішення про провадження пла­но­ ваної діяльності та орган, який розглядатиме результати оцінки впливу на довкілля. Департамент екології та природних ресурсів Львівської облдерж­ адміністрації, вул. Стрийська, 98, Львів, 79026, e-mail: envir@loda. gov.ua. (032) 238-73-83 (вид рішення про провадження планованої

діяльності, орган, уповноважений його”видавати, нормативний документ, що передбачає його видачу).

5. Строки, тривалість та порядок громадського обговорення звіту з оцінки впливу на довкілля, включаючи інформацію про час і місце усіх запланованих громадських слухань. Тривалість громадського обговорення становить 25 робочих днів (не менше 25, але не більше 35 робочих днів) з моменту офіційного опублікування цього оголошення (зазначається у заголовку оголошення) та надання громадськості доступу до звіту з оцінки впливу на довкілля та іншої додаткової інформації, визначеної суб’єктом господарювання, що передається для видачі висновку з оцінки впливу на довкілля. Протягом усього строку громадського обговорення громадськість має право подавати будь-які зауваження або пропозиції, які, на її думку, стосуються планованої діяльності без необхідності їх обґрунтування. Зауваження та пропозиції можуть подаватися в письмовій формі (у тому числі в електронному вигляді) та усно під час громадських слухань із внесенням до протоколу громадських слухань. Пропозиції, надані після встановленого строку, не розглядаються. Громадські слухання відбудуться 12.12.2018 р. о 12 годині у при­ міщенні Буської районної державної адміністрації. (80500 Львівська

обл., м. Буськ, вул. Львівська, 2) (зазначити дату, час, місце та адресу проведення громадських слухань).

6. Державний орган, що забезпечує доступ до звіту з оцінки впливу на довкілля та іншої доступної інформації щодо пла­ нованої діяльності. Департамент екології та природних ресурсів Львівської облдерж­ адміністрації, вул. Стрийська, 98, Львів, 79026, e-mail: envir@loda.gov. ua. (032) 238-73-83 (зазначити найменування органу, адресу, номер

телефону та контактну особу).

7. Орган, до якого надаються зауваження і пропозиції, та строки надання зауважень і пропозицій. Зауваження і пропозиції приймаються протягом усього строку громадського обговорення, зазначеного у абзаці другому пункту 5 цього оголошення Департаментом екології та природних ресурсів Львівської обласної державної адміністрації (вул. Стрийська, 98,

Львів, 79026, e-mail: envir@loda.gov.ua. (032) 238-73-83).

8. Наявна екологічна інформація щодо планованої діяльності. Звіт з оцінки впливу на довкілля планованої діяльності. 9. Місце (місця) розміщення звіту з оцінки впливу на довкілля та іншої додаткової інформації. Зі звітом з оцінки впливу на довкілля та іншої додаткової інформації можна ознайомитись з 22.11.18 р. від 9 до 17 години. ТзОВ „Фіднова” за адресою: 01135, м. Київ, вул. Жилянська, 97, в Буській районній державній адміністрації 80500 Львівська обл., м. Буськ, вул. Львівська, 2 та в Департаменті екології та природних ресурсів Львівської облдержадміністрації, вул. Стрийська, 98, м. Львів. ВВАЖАТИ НЕДІЙСНИМ Загублене посвідчення дитини багатодітної сім’ї (ВС 013655) від 29.10.2010 р., видане Буською РДА на прізвище ЗЕЛІСКО МИКОЛА МИКОЛАЙОВИЧ, вважати недійсним. ОФІЦІЙНО Топорівська сільська рада повідомляє про розроблення гене­ рального плану с. Топорів згідно рішення сесії №58 від 19.02.2016 року Топорівської сільської ради Буського району Львівської області. Замовник генерального плану – Топорівська сільська рада. Розробник генерального плану – ТзОВ «Інститут геоін­ формаційних систем».

Здається в оренду

кафе.

Автодорога Київ-Чоп (Бочка).

Тел. (067)3737015.

У нове кафе “Наполі” автодорога Київ-Чоп біля с.Хватів

запрошуємо на роботу

бармена, кухаря, офіціанта та прибиральницю.

Робота позмінно 3 через 3 дні, офіційне працевлаштування, зарплата висока.

Тел. (067)3737015.

Виконую внутрішні роботи: кладка плитки, підвісні стелі, шпаклювання, малювання.

Тел. (098)3744140.

Запрошуємо на роботу

водія категорії «С». Тел. (067)3737015.

Буському ПВКГ

на постійну роботу потрібні:

контролер та слюсар-електрик з ремонту електроустаткування (м. Буськ, пл. Ринок,2).

Тел. 2-16-63.

оголошення... ЗДАМ В ОРЕНДУ

11

Кухні під замовлення

складські приміщення на вул. Львівська,73. Тел.: (097)0444445, (097)5913314.

стандартні і нестандартні розміри.

Вивчається попит на можливість оренди приміщень колишньої друкарні за адресою: м. Буськ, м-н Незалежності, 17. Пропозиції про наміри оренди просимо подавати до редакції Буської районної газети «Воля народу» за тел. 2-17-37 або на адресу volya_narodu@ukr. net

Тел. (096)9491953.

КУПЛЮ

м. Буськ.

ПРОДАМ стінку кімнатну (довж. 4,10). Тел.(067)4388307. 1-кімнатну квартиру в центрі м. Буськ, 34,5 кв.м. Тел.: (097)5042203, (063)3649664. 1-кімнатну квартиру в м. Буськ. Тел. (097)5803121. квартиру в смт. Красне. Тел. (097)6252728. 2- кімнт. кв-ру в м. Буськ. Можливий торг. Тел. (097)8557820.

худобу (корови, молодняк, коні, вівці). Тел.: (095)6096945, (098)0843711.

2-кімн. к-ру з гаражем в м. Буськ. Тел.: (097)5456437, (050)3594943.

Самотня жінка

2-кім. квартиру в смт. Красне-2 (район цукрового заводу) з меблями, ремонтом. Недорого. Тел. (067)5819298.

шукає людину, яка б за оплату допомагала в хатній роботі.

Тел. (097)4416933.

Консультація та допомога на відстані.

У складному сімейному житті. Повернути кохану людину, допомога у будь-яких проблемах. Позбавлення алкогольної залежності та різних недуг.

Тел. (068)9389199.

ОФІЦІЙНО

ПОВІДОМЛЕННЯ про початок процедури розгляду та врахування пропозицій громадськості у проекті містобудівної документації. Відповідно до рішення ХVІІІ сесії Буської міської ради VII скликання від 13.06.2018р. № 69 розроблено детальний план території земельної ділянки в межах вул.Заводська та вул.Львівська в м.Буськ. Техніко-економічні показники: площа детального планування – 4,8215 га; площа земельної ділянки №1 – 0,1000 га, земельної ділянки №2 – 0,0746 га, земельної ділянки №3 – 0,0894 га, земельної ділянки №4 – 0,0643 га, земельної ділянки №5 – 0,0643 га, земельної ділянки №6 – 0,0643 га, земельної ділянки №7 – 0,0720 га, земельної ділянки №8 – 0,0720 га. Замовник містобудівної документації: Буська міська рада. Розробник містобудівної документації: ФОП Гривнак Л.В. Детально ознайомитись із документацією можна шляхом особистого звернення у Буську міську раду за адресою: м.Буськ, пл.900-річчя Буська,1, тел. 2-11-94 до 16.00 год. 3.12.2018р.

Два фінали чекають

У суботу в Буську о 13 годині відбудеться фінал “Кубка східних Федерацій футболу Львівщини” між ФК «Словіта» (Золочів­сь­кий р-н) та «Січ» (Забо­ло­тці), які у півфіналах минулих вихідних відповідно здолали ФК «Гаї-Дітко­вецькі» – 4:3 та «Спринтер» (Радивилів) – 4:1.

А ось у неділю шанувальників футболу в Буську о 14 год. чекає ще один фінал – «Кубок осені», присвячений пам’яті М.А. Братейка. Зустрічаються «Стандарт» з Побужан та ФК «Топорів». У «Кубку чемпіонів Львівщини» чемпіон Буського району ФК «Топорів» у 4 турі поступився на власному полі 1:2 «Урагану» з Перемишлян. У фінальній частині Чемпіонату Львіщини у ІІІ лізі сторонибабський «Мебус» у 4 турі програв вдома 2:3, “Шпилю”зі с. Шпильчина, а у 5 турі – на виїзді ФК «Ходорів» – 0:2. Колектив Сторонибабського МПД ДП “Укрспирт“ висловлює щире співчуття працівникам підприємства РОМАНОВІЙ ОКСАНІ ЯРОСЛАВІВНІ та МАКОГІН НАТАЛІЇ ЯРОСЛАВІВНІ з приводу непоправної втрати – смерті БАТЬКА. Буський територіальний центр соціального обслуговуання населення висловлює щире співчуття головному бухгалтеру СЕНЕЧКО АННІ ГРИГОРІВНІ з приводу непоправної втрати – смерті її МАТЕРІ та розділяє горе родини покійної. Буське Братство ОУН-УПА глибоко сумує з приводу смерті посестри КВЯТКОВСЬКОЇ АННИ СИЛЬВЕСТРІВНИ з Красного і висловлює щире співчуття родині покійної.

2-кім. к-ру на вул. Петрушевича в м.Буськ з ремонтом. Тел. (097)0377235. 2-кімнатну квартиру в центрі Буська (площа Ринок), 1 поверх (39,6 кв.м), можливо під магазин чи офіс. Тел. (067)1626281. 3-кім. кв-ру (60 кв.м) в смт. Красне з євроремонтом, котел «Вайлант», своя свердловина, каналізація, гараж, під вікнами 3 сот. землі. Тел. (067)9028488. 3-кім. квартиру в м. Пустомити. Тел.: (068)2017429, (097)2619881. 3-кімн. квартиру в м. Буськ. Тел. (067)2663155. 3-кімнатну квартиру. Недорого. Тел. (097)7170406. земельну ділянку (8 сот.) в м. Буськ. Тел. (068)5390024. земельну ділянку (8 сот.) в м.Буськ. Тел.(067)9224033. зем. ділянку (8 сот.) в м. Буськ. Тел. (067)9613141, Володя. земельну ділянку в смт. Красне. Тел. (063)9619061. терміново! зем.діл. в с.Задвір'я (фундамент, літня кухня). Тел. (096)1789390. незавершений будинок в м. Буськ. Тел. (067)9809021. будинок в м. Буськ на вул. Шашкевича, 13. Тел. (099)1222570. половину будинку з приватизованою ділянкою у центрі м. Буськ. Тел. (067)7228221. будинок в смт. Красне. Можливий торг. Тел.: (066)2437750, (067)9004376. хату в с. Ожидів. Тел. (067)6965369. мотоцикл «Муравей». Тел. (096)4688506. скутери з Японії без пробігу по Україні. Тел. (098)4447550. електросічкарню, весільне плаття. Тел. (098)2916249. віз залізний; мотоцикл «Іж-Планета» (без ключів). Тел. 4-77-41. тільну телицю і річну теличку. Тел. (097)5513264. Надя. добру корову. Тел.(068)0120132. добру корову, с. Вербляни. Тел. (067)4167166. корову. Тел.: (068)9591440, (066)6842610. кобили 4 і 9 років. Ціна договірна. Терміново. Тел. (097)0972000. гуси породи “Холмгори”, с.Топорів. Тел. (098)7269653, Сергій.


12

у вільну хвилину

22 листопада 2018 року

Як у Сватовому дбають про дітей

У травні цього року у Сватовому сталася важлива подія – було відкрито Міський соціальний центр розвитку дитини. Невдовзі у цьому навчальному закладі запрацювали дві дитячі групи (звичайні садкові) та група короткотривалого перебування для підготовки малечі до школи. Згодом тут будуть надавати інклюзивну освіту дітям з особливими освітніми потребами. Про це нам під час візиту в це місто з гордістю розповіла заступник міського голови Людмила Жаданова. Втілення цього проекту стало можливим завдяки підтримці ПРОООН та Уряду Японії, які надали на його фінансування 9 млн. 409 тис. грн. Майже 3 млн. грн. внесла Сватівська міська рада (після завершення робіт з облаштування території та дооснащення обладнанням всередині приміщення і зовні ця сума збільшиться), 15 тис. грн. – Гончарівська територіальна громада.

Отож спільними зусиллями вдалося створити справді європейського рівня заклад, який довго служитиме задля розвитку дитини. Раніше тут розміщувався дитячий будинок «Надія». Після його закриття будівля занепала, особливо жалюгідно виглядала після вибухів складу боєприпасів у місті. І ось нарешті у приміщенні повністю замінені системи каналізації, водопостачання, опалення, електрична, встановлено нові дах, вікна і двері, санвузли, зроблено підлогу з підігрівом, оздоблено спортивний та актовий зали, а головне – БАСЕЙН! Так, відтепер на Сватівщині функціонує невеликий басейн – 3 на 3 метри та глибиною 1 метр, – де дітлахи цілий рік зможуть отримувати реабілітаційну допомогу фахівців та просто вчитися плавати. Усі кімнати сучасно й

оригінально вмебльовані, особливого затишку додають штори та постільна білизна з дитячими мотивами. «А які тут кольори на стінах! Помаранчеві, бузкові, рожеві – навіть похмурої днини від такої яскравої палітри буде тепло і затишно маленьким вихованцям центру. Ро­ дзинкою закладу є група для діточок з особливим потребами, де, окрім спеціальних м’яких меблів, у кімнаті занять є санвузол, облаштований спеціальним унітазом, умивальником та сидячим душем, а також поручнями для кращого пересування. До цієї групи є окремий вхід з вулиці із зручним пандусом», – приєднується до розмови наша колега редактор «Новин Сватівщини» Юлія Огданська. Територія закладу теж впоряд-

Щиросердечно вітаємо з 70-річним ювілеєм ГРИГОРІЄВУ МАРІЮ ІВАНІВНУ з смт. Красне. Нехай під небом синьооким ще довгодовго квітнуть дні й літа, а тиха радість, чиста і висока, щоденно хай до хати заверта. Бажаємо здоров’я, сонця у зеніті, любові, доброти і щастя повен дім. Нехай у серці розкошує літо і соняхом квітує золотим. Нехай щоденний успіх, радість і достаток сипляться до Вас, немов вишневий цвіт, хай життєвий досвід робить з буднів свято, а Господь дарує ще багато літ. З любов’ю та повагою чоловік Анатолій, син Борис з сім’єю, дочка Наталя з сім’єю, внуки Назар, Зоряна, Ярина, Христина, свати з Переволочної та Утішкова.

Погода у Буському районі Четвер, 22 листопада CMYK

Вдень Вночі

+1

-1

кована, встановлені три но­­венькі дитячі майданчики, спор­тивне поле, капітально відремонтовано асфальтобетонне покриття, покладено тротуар, встановлено огорожу та 4 павільйони для прогулянок у похмуру погоду. І повсюди – як особливий знак якості – герб Сватового. Звісно, такий проект – це ко­ лосальні витрати і кропітка праця усієї команди міської ради та комунальників, котрі, аби зменшити витрати коштів і задля раціонального використання заощадженого, власноруч виконали низку робіт. Нині в центрі багато діток, з якими працюють музичний керівник, логопед-дефектолог, практичний психолог, фахівець з практичної реабілітації, ін­ структор з фізкультури, медич-

на медсестра тощо. А яка чудова їдальня з новітнім кухонним обладнанням – такому рівню варто і позаздрити! Скористатися такими послугами зможуть усі мешканці Сватового, а також 6 діточок з особливими потребами

з Гончарівської територіальної громади, про яких подбали депутати тергромади, прийнявши пропозицію міськради про співфінансування проекту.

Микола ІВАНЦІВ, знімки Ірини ГАЄВСЬКОЇ

Щиро вітаємо дорогу маму, бабусю, Спілка політв’язнів і репресова- Буське Братство ОУН-УПА щисваху ОКОПНУ ОЛЬГУ РОМАНІВНУ з них Буського району щиро вітає росердечно вітає КОТУР ІВАННУ с. Гумниська з ювілеєм, який вона ДМИТРІВНУ з Красного з днем члена спілки РОМАНОВСЬКОГО святкуватиме 23 листопада. народження, який вона ЯРОСЛАВА ОРЕСТОВИЧА з КрасВам 55, та хіба ж це святкуватиме 24 листопада. ного з 65-річним ювілеєм і шле Бажаємо здоров’я, як криця, міцного, літа, коли очі горять йому найщиріші побажання. і душа молода?! будьте душею завжди молоді. Хай Хай доля пошле Вам довгого віку, Хай доля дарує Вашу долю освітлюють зорі, а щастя радості, щаВам довгого віку, рікою вливається в дім. На довгий стя, достатку щоб втіхи і радості вік, на многії без ліку. Хай було без ліку. Хай літа, на шану люди повагу і обминають невдачі від людей, ласку дарують, і грози, хай тільки тепло родинне, нехай обмивід сміху з’являються сльози! Міцного стелися, доле, нають незгоди здоров’я з роси і води, бадьорість і крізь усе життя і грози, лиш радість хай будуть завжди! Ми Вам лише добром тільки від сміху посилаємо ці вдячні слова, а Бог хай для доброї люз’являються дарує многії літа! дини. Нехай старання Ваші і труди сльози. Міцного здоров’я з роси З любов’ю та повагою син Ярослав помножать успіх, живіть в добрі і і води, бадьорість і настрій хай з дружиною Іриною, онука Аннарадості завжди, та будьте все життя будуть завжди. Нехай смуток Вас Марія, свати Богдан та Стефанія. щасливі. обминає, а Мати Божа охороняє.

П’ятниця, 23 листопада Субота, 24 листопада

Вдень Вночі

0

-3

Вдень Вночі

0

-1

Неділя, 25 листопада

Вдень Вночі

Понеділок, 26 листопада

Вдень Вночі

+4 +1

+2 0

Вівторок, 27 листопада

Вдень Вночі

Середа, 28 листопада

Вдень Вночі

0 -2

-3 -4

VOLYA NARODU #47 22-NOV-2018  

BUSK VOLYA NARODU #47 22-NOV-2018

VOLYA NARODU #47 22-NOV-2018  

BUSK VOLYA NARODU #47 22-NOV-2018

Advertisement