Page 1

SK Severka Šumperk ...nejen orientační běh


Kdo jsme? Jsme klub orientačního běhu sdružující od roku 1995 sportovce ze Šumperka a širokého okolí. Zaměřujeme se na: – pěší orientační běh – lyžařský orientační běh – mountain bike orienteering – mountain running (kratší i ultra) Náš klub sdružuje sportovce všech věkových kategorií od dětí předškolního věku až po nejstarší veterány, se kterými se pravidelně účastníme oblastních i celonárodních orientačních závodů, přespolních běhů, lyžařských závodů a dalších sportovních událostí. Součástí existence klubu je i pravidelné pořádání závodů.


Co děláme? Orientační běh je atraktivní sport s velkým potenciálem a je znám jako „zelený sport“. Podstatou je zvládnutí dokonalé navigace v neznámém terénu za pomocí mapy a buzoly. Většina orientačních závodů se odehrává v terénech našich lesů. V repertoáru orientačních běžců však nechybí ani závody v městském prostoru, často v historických centrech měst za účelem přiblížení našeho sportu fanouškům.

Nově budujeme i elitní skupinu dospělých, která by měla bojovat o nejvyšší příčky v Českém poháru štafet a to jak v mužích, tak i v ženách.


Máme úspěchy! Výsledky tvoří především elitní skupina mužů. Minulý rok se v týmové soutěži „Český pohár štafet“ pohybovali na předních pozicích. Celkové 2. místo v ČPŠ a 4. místo na mistrovství ČR štafet je vynikajících úspěchem a motivací do dalších ročníků.

Individuální výsledky na české scéně také nejsou zanedbatelné: 4 medaile z Mistrovství ČR a 3 elitní běžci do 18. místa v Českém poháru.

Všichni 3 elitní závodníci jsou nebo byli v minulosti členy Reprezentace ČR a mimo jiné Vojtěch Král, jako aktuálně nejlepší český orientační běžec.


Mužské družstvo Aktuální členové: Marek Schuster – juniorský mistr světa 2013 Martin Poklop – účastník ME 2016 (finálová účast) Vojtěch Král – 5. muž Světového poháru Václav Král – 3. místo ME v rogainingu


Ženské družstvo Vytvoření ženského družstva je očekávaným a velmi potřebným krokem v současné situaci. Našim cílem je získat dostatečný počet žen s odpovídající výkonností, abychom mohli společně útočit na nejvyšší příčky na Mistrovství republiky.

Aktuální členky: Eliška Kuncová – 2. místo MS v radiovém OB Lenka Poklopová – několikanásobná účastnice ME a bývalá členka reprezentace ČR Anna Štičková – několikanásobná účastnice JMS a členka reprezentace ČR Tereza Janošíková – juniorská vicemistryně světa a členka juniorské reprezentace


Věnujeme se mládeži Součástí výchovy talentů v našem klubu je i práce s mládeží od nejútlejšího věku. Naše snaha se začíná projevovat na rostoucí členské základně, pro kterou je velkou motivací i fungující elitní skupina závodníků. Předávání zkušeností mladším talentům je totiž samozřejmou a důležitou činností starších.

Ve spolupráci s Domem dětí a mládeže Vila Doris vedou kvalifikovaní trenéři z našeho oddílu kroužek orientačního běhu pro širokou veřejnost.


Jsme vidět Zmínky o Severce Šumperk můžete najít v místních internetových denících, občas se objeví zpráva i v tištěné podobě. Nejvíce jsme ale vidět na obrazovkách ČT Sport, kde je možné sledovat sestřihy z nejvýznamnějších událostí české i mezinárodní OB scény, kterých se naši závodníci pravidelně účastní. Každoročně je vybraný závod MČR přenášen v přímém přenosu. V příští sezóně by měl být do programu ČT Sport zařazen i Světový pohár. S jistotou můžeme říci, že finále Světového poháru, které se v roce 2018 koná v Praze, bude mít jistě velké mediální pokrytí a naši závodníci budou nepochybně jeho součástí!


Potřebujeme Vás Pro úspěšné dosažení našich plánů, ve vytvoření fungujícího elitního týmu mužů i žen, bychom rádi získali silného partnera. A nejde jenom o tým dospělých, samozřejmá je i návaznost činnosti všech skupin Severky Šumperk pro celkový udržitelný chod klubu. Obracíme se na Vás s nabídkou možnosti odkoupení reklamních ploch a podpory klubu SK Severka Šumperk. Pro naše partnery poskytujeme možnost umístit své reklamy na klubové oblečení, webové stránky, na námi vytištěné mapy a možnost propagace na závodech, které náš klub organizuje. Domníváme se, že tento druh spolupráce by mohl být přínosem pro náš klub i Vaši firmu.


...nejen orientační běh Klub Severka Šumperk každoročně pořádá tradiční závod v klasickém lyžování JeLyMan (Jesenický lyžařský maraton), který se v posledních letech stal součástí SkiTour a těší se velkému zájmu sportovních nadšenců a to nejen pro své umístění v malebných kulisách Rychlebských hor, ale i pro kvalitní pořadatelskou práci. Někteří závodníci vynikají nejen v orientačním běhu, ale také v radiovém orientačním běhu, lehké atletice, přespolním běhu nebo v horských ultra maratonech. Členové klubu se pravidelně účastní akcí pořádaných asociací extrémních sportů ČR. Mezi členy klubu se nachází i skupina kvalitních kartografů, tvořících speciální mapy pro OB a to nejen v českých luzích a hájích, ale i v zahraničí.


Děkujeme

Těšíme se na spolupráci!

Vytvořili: Vojtěch Král, Radek Coufal www.ssu.cz SK Severka Šumperk

Autoři si vyhrazují právo na šíření a užívání tohoto materiálu. Zákaz šíření tohoto materiálu za účelem komunikace se sponzory bez vědomí autora.


SK Severka Šumperk  
SK Severka Šumperk  
Advertisement