Page 1

№ 52 (7531) ЧЕТВЕР, 29 ГРУДНЯ 2011 РОКУ Бишляку, реконструкція гуртожитку Володимирецької ЗОШ №3 під навчально-виховний комплекс і, звісно ж, амбулаторія загальної практики сімейної медицини в Кідрах. Це лише те, що видно, як кажуть, неозброєним оком. А скільки ще добрих справ зроблено! Відремонтовано в районі 31 вулицю, підійшло до завершення будівництво електролінії в Озерцях і Городку, а в центральній частині

нівську і Більськовільську дільничні лікарні в амбулаторії загальної практики сімейної медицини. Створено районний центр первинної медико-санітарної допомоги у ЦРЛ. Придбано медапаратуру майже на 700 тисяч гривень, зокрема рентген та санітарний автомобіль для амбулаторії в Кідрах. І взагалі приємно зазначити, що наша районна медицина лідирує на Рівненщині. ─ Певно, це результат плідної співпраці райдержадміністрації з районною радою? ─ Зараз усі ми зорієнтовані на загальний результат і працюємо для людей. Партійність стала не такою

актуальною, як раніше. Та й на рівні держави показали, як робити не треба: сказане президентом блокує уряд, а сказане урядом – президент. Така практика передавалася в регіони. І що була вона хибною, зрозуміли не тільки в Києві, а й на місцях (тим паче, що після виборів прийшли нові незаангажовані люди). Якщо брати конкретно наш випадок, тобто співпрацю з головою райради, то ми вийшли з однієї команди. Я завжди був безпартійним і політикою не займався. Не критикував чиюсь ідеологію чи роботу і не йшов до мети, застосовуючи лікті. (Закінчення на 2-ій стор.)

НЕ ПРЕТЕНДУЮЧИ НА ПОХВАЛУ Передноворічне інтерв’ю з головою райдержадміністрації Володимиром ТКАЧУКОМ

Дякуємо всім, хто був з нами у 2011 році! Вітаємо тих, хто залишається з нами у році 2012-му! Володимирецьковістяни.

– Володимире Федоровичу, мабуть, наприкінці року завжди виникає потреба підсумувати здобутки й досягнення. Яким же для Володимиреччини видався 2011 рік? – Рік видався дійсно плідним. Дай Бог, щоб таким був і наступний. Мабуть, немає людини в районі, яка б не чула про найвизначніші його досягнення. А це новозбудовані школи у Мульчицях і

Володимирця встановлено додаткову розвантажувальну підстанцію. Відкрито два підприємства торгівлі у Володимирці та по одному в Рафалівці і Старій Рафалівці, заклад ресторанного господарства в Ромейках, швейні майстерні у Городці і Мульчицях та по ремонту взуття у Полицях. Успішно реалізується програма «Шкільний автобус»: два автобуси придбано коштом місцевого бюджету, а ще один – за програмою. Цього ж року Вол одимирецькою ЦРЛ розпочато реформування системи охорони здоров’я. Реорганізовано Анто-

Дорогі земляки! Щиро вітаю Вас із Новим 2012 роком та Різдвом Христовим! Нехай свято завітає у Ваш дім, хай щедрими будуть столи і наші душі, хай оселяться в кожній родині мир, злагода, тепло і затишок. Хочеться, щоб у житті було більше світла, щирості і любові, а ще – справедливості і стабільності. Щоб частіше ми збиралися разом, щоб лунав дитячий сміх, а сльози на очах були тільки від радості. і щоб у молодих була робота, у дітей – майбутнє, а пенсіонери не рахували копійки до наступної пенсії. Вірю, що так і буде. Хай Бог благословить кожного з Вас і нашу Україну. Василь ЯНІЦЬКИЙ, заслужений юрист України, віце-перзидент МГО «Рівненське земляцтво».

Дорогі володимирчани! Новий рік – це яскраве, красиве, урочисте і веселе свято з зеленою ялинкою і різнокольоровими прикрасами, з щасливими дитячими обличчями, надіями і радістю кожної родини. У минулому році хотілося б залишити негаразди, проблеми, гіркоту нездійснених мрій та сподівань. Рік, що завершується, збагатив нас новим досвідом, новими здобутками, згуртував і дав усі умови для подальшого розвитку. Нехай Новий рік увійде до Вашої оселі добрим і радісним, принесе злагоду i достаток, натхнення на нові вагомі здобутки. Хай надія і віра у свої сили надихають Вас на здійснення найзаповітніших мрій. І хай збудеться все задумане, а 2012 рік стане таким, яким ми хочемо його бачити. Зустрічаючи Новий рік, побажаймо одне одному любові та віри і подаруймо найдорожче – любов і тепло наших сердець, увагу і турботу рідним і близьким. Нехай Новий рік принесе усім мир, спокій, справедливість, здоров’я, радість і впевненість у завтрашньому дні! З Новим роком! Голова райради Голова райдержадміністрації Василь КОВЕНЬКО. Володимир ТКАЧУК.

«З Новим щасливим 2012 роком!»

– вітають Вас працівники Володимирецького комбінату громадського харчування. Подбайте про рік майбутній уже сьогодні. Адже як зустрінете Рік Новий – таким він і буде. А Ви заслужили, щоб це Свято запам‘яталося назавжди. ПРОПОНУЄМО ВАМ НІЧ НОВОРІЧНУ з 22.00 31 грудня 2011 року до ранку 1 січня 2012 року. Насичена програма, вишукані страви, жива музика. На 6 чоловік – 2 пляшки горілки, “Шампанське”, пляшка вина, дві пляшки води (мінеральна і солодка), сік, 5 видів холодних закусок, 4 види гарячих страв, десерт і фрукти. Цілу ніч музиканти веселитимуть Вас і співатимуть разом з Вами. У ресторані “Біле озеро” послуга на Новорічну ніч одному клієнтові коштуватиме 160 грн., у кафе “Володимирчанка” і “Затишок” – по 130 грн., у кафе “Хуторок” с. Красносілля, “Серпанок” с. Озеро та “Берізка” с. Каноничі – по 110 грн. Зробіть собі свято і подарунок найближчим і дорогим людям – подаруйте їм Новорічну ніч! Це – найкращий подарунок! Замовлення приймаються за телефонами:

2-52-48, 2-52-61, (067) 363-36-17.


2

29 грудня 2011 року

ВЛАДА І ЖИТТЯ

«Володимирецький ВІСНИК»

НЕ ПРЕТЕНДУЮЧИ НА ПОХВАЛУ Передноворічне інтерв’ю з головою райдержадміністрації Володимиром ТКАЧУКОМ

Головне – зберегли стабільність Під час своєї підсумкової прес-конференції Президент України Віктор Янукович наголосив, що рік, який минає, був дуже непростим, насиченим важливими подіями, але найголовніше – вдалося досягти позитиву і зберегти стабільність. Президент назвав такі позитиви року, що минає: закладено умови для покращення життя громадян; стійка динаміка зростання економіки в Україні та стабільність макроекономічних показників; зібрано найбільший за роки незалежності урожай зернових; створено нові умови для розвитку бізнесу і запрацював новий податковий кодекс; майже на 40 відсотків зріс український експорт і на 14 – роздрібний товарообіг; уперше за часи незалежності народжуваність у 8 областях перевищила смертність; здійснювалися масштабні будівельні і соціально-економічні проекти – «Євро-2012», будівництво доріг і вітряних та сонячних елекростанцій, спорудження 21 нової школи, створення єдиної освітньої мережі, реформи у сфері медицини, освіти та ЖКГ.

На захист трудящих-мігрантів Майже під завісу року Верховна Рада України ухвалила конвенцію про правовий статус трудящих-мігрантів і членів їхніх сімей держав-учасниць Співдружності Незалежних Держав. Цей документ передбачає рівну оплату праці українських заробітчан і місцевих працівників, а також соціальне страхування для мігрантів. Конвенцію вважають надзвичайно актуальною, адже близько семи мільйонів українців шукають кращої долі за кордоном і дуже часто стають об’єктами знущань.

Мета – митний союз Фракція КПУ виступає за якнайшвидший розгляд Верховною радою Доцільності приєднання України до митного союзу Єдиного економічного простору (Росія, Білорусь, Казахстан). «Потрібно сьогодні терміново розглянути питання щодо приєднання України до Митного союзу і до Євразійської економічної комісії, а також щодо участі України в Єдиному економічному просторі», – вважає голова фракції Петро Симоненко.

З телеекрана – про ліс З метою оперативного інформування громадськості про діяльність Державного агентства лісових ресурсів України з 7 грудня ТРК «5 канал» розпочато трансляцію циклу тематичних передач під назвою «Лісовий патруль». У цій програмі буде висвітлено всі сфери діяльності лісового господарства як з економічної, так і з соціальної точки зору. Передачі можна дивитися щосереди о 18.15, а їх повтор – щочетверга о 15.20. Онлайн-трансляція програми проходитиме у зазначений термін за адресою http://5.ua/live/

Депутати перевірять залізницю Створити депутатську комісію для перевірити функціонування приміських потягів Рівненської дирекції залізничних перевезень вирішили депутати облради на сесії 23 грудня. На думку обранців, відміна низки потягів приміського сполучення створює соціальну напругу та невдоволення мешканців області. Крім того, в деяких районах пасажири незадоволені якістю перевезень. Наступного року вирішено перевірити стан справ у цій галузі. Вивчатиметься й питання майбутнього вузькоколійної залізниці «Антонівка-Зарічне», рішення про закриття якої ініціює «Укрзалізниця». Прийнято звернення до Міністерства інфраструктури України та Державної адміністрації залізничного транспорту України щодо подальшого функціонування приміських потягів на Рівненщині. Облрада вважає «неприпустимим закриття приміських потягів Рівненської дирекції залізничних перевезень», оскільки цей вид транспорту для переважної більшості населення, зокрема пільговиків, найдоступніший.

Річний план виконано 24 грудня о 15.00 Рівненською АЕС виконано річний план з виробництва електроенергії, що складає 17 млрд. 214 млн. кВтг. Очікується, що цей рік стане рекордним з виробництва електроенергії за всю історію РАЕС. Загалом же за роки безпечної експлуатації з 1980 року станція виробила майже 360 мільярдів кіловат-годин екологічно чистої електроенергії.

Здобуток цукроварів 85 тисяч тонн цукру – удвічі більше від потреб області – виробили в нинішньому сезоні підприємства області, хоча буряків зібрано не більше, ніж торік. Причина успіху – висока цукристість сировини. Показово, що з коренеплодів, вирощених на полях Рівненщини, цукор виробляли не лише місцеві заводи, а й кілька в сусідніх регіонах.

(Закінчення. Поч. на 1-ій стор.) З Василем Ковеньком ми були депутатами від однієї партії (він – партієць, я – позапартійний), тому й основні наші засади формувалися в одному середовищі. Зараз до роботи залучено всі політичні сили. І я б не сказав, що в нас якийсь разючий плюралізм думок у депутатському корпусі. Є депутати опозиційні, центристські і провладні. Разом з тим ніхто не проводить діяльності, яка б суперечила здоровому глузду. Коли щось робиться для людей, це видно всім: і опозиціонерам, і провладним, і позапартійним. Тому працюється легко, адже у всьому превалює турбота не про імідж партії, а робота на результат, для блага людей. З таким підходом все дається легше. Щоранку збираємося (голова ради, його заступник, заступники голови адміністрації), обговорюємо прожитий день і плануємо наступний, і такий підхід дає результати. Можу впевнено сказати, що протягом п’яти років моєї роботи в адміністрації ще не було так багато зроблено, як цьогоріч. І це досить приємно. Однак скільки не роби, все одно щось залишиться незавершеним. Потреби людей теж зростають, і, розуміючи це, на подяки чи похвали не претендуємо; зосереджуємося на тому, що треба зробити. Днями прийнято держбюджет – і найближчим часом приймемо свій. Він, вважаю, досить непоганий і дозволить збалансувати всі видатки навіть без якихось резервів і залишків. ─ Розкажіть про впровадження реформ (медичної, податкової, пенсійної) у нашому районі. Які проблеми найчастіше виникають у їх втіленні і які можливі шляхи їх подолання? ─ Часто нас звинувачують у скороченні ліжкомісць. Але ж у Рафалівській лікарні 4 поверхи, а лікується… 15 чоловік. Потрібно правильно використати свої ресурси, тому й коригуємо цю сферу і приводимо у відповідність. Перед нами ставили завдання: за 20 хвилин доставити хворого з будьякого віддаленого населеного пункту до лікарні, аби він міг отримати спеціалізовану медичну допомогу. Ми розмістили швидку допомогу в Антонівці та Більській Волі – і наразі немає проблем із транспортуванням: вкладаємося в усі необхідні нормативи. Готується проект реконструкції приміщення Володимирецької ЦРЛ, де будуть відділення інтенсивної терапії і реанімації з сучасним обладнанням. Зміни сприймаються по-різному, але їх необхідність та ефективність по-справжньому осягатимуться з часом. Ми намагалися робити все толерантно, спокійно. Абсолютно ніхто не скаржився, не писав листів і не перекривав доріг. Готували громадську думку серед лікарів, старалися переко-

нати кожного працівника, що в реформуванні є гостра потреба і все робиться на краще. Адже в людей склалися стереотипи. Їм не хочеться втрачати роботу, а в повному обсязі її вже немає. Найбільш не зацікавлені у реформуванні самі медпрацівники. Тому проводилися збори, зустрічі, співбесіди. Ми вислуховували їх, а вони – нас. Виїжджали по селах, зустрічалися з кожним, хто підпадав під скорочення. Комусь обіцяли підтримку. Комусь – іншу роботу. І не скаржився ніхто. Що стосується податкової реформи, то наші підприємці проявили високу суспільну свідомість. З ними обговорено всі зміни. Активно попрацювала податкова інспекція. Тож і в області, і в Києві були податкові майдани, а наші підприємці вирішили попрацювати в нових умовах. У них не було достатньо часу, щоб переглянути весь кодекс. Однак і пов’язані з ним проблемні питання не використали, щоб дестабілізувати ситуацію. Не порушуючи баланс, що вже склався, люди вирішили попрацювати і сподіваються на краще. Податкова політика – динамічний процес. Щойно виникає проблема – люди одразу реагують. У нас же кількість підприємців практично не зменшується. Є таких кілька десятків осіб, але річ не в тому, що вони не можуть продовжувати діяльність. Як правило, ці люди пройшли навчання в центрі зайнятості, отримали допомогу на власний бізнес і… закрили його, зумівши працевлаштуватися. Працюється підприємцям, мабуть, нелегко. Є проблеми, про які можна говорити чи кричати, але найліпше – спробувати боротися з ними. У когось прибутки менші, ніж хотілося б. Але завдання – зрозуміти ситуацію і пристосуватися до неї. Зараз – саме такий період адаптації. І пенсійна реформа сприймається неоднозначно. Звісно, збільшення пенсійного віку річ не зовсім приємна. Тож намагаємося зрозуміти людей, і вони знову ж виявляють спокій і розважливість. Ця реформа дозволить плавно перейти до роботи в умовах нового пенсійного законодавства. Уже наступного року пенсії для ліквідаторів мають збільшитися майже вдвічі, і я вважаю, що урядовою увагою ці люди не обділені. Тема ця досить тонка. Ліквідаторів у нас біля 120 чоловік. І що важливо, люди, які дійсно боролися з аварією, до нас не звертались і претензій не виражали. А от з тими, чия інвалідність ув’язана з аварією на ЧАЕС, трохи складніше. Ми аналізуємо ситуацію, і висновки неоднозначні. Є люди, які дійсно потребують лікування. Але значний відсоток і таких, що, маючи інвалідність, не просто живуть, а й займають серйозні посади з високою інтенсивністю роботи і, крім зарплатні, отримують пенсії. У нас налагоджена схе-

ма роботи, коли люди з тяжко й довго виліковними хворобами звертаються до нас. Вислуховуємо. Допомагаємо всім, чим можна. Коли людина прийшла з онкозахворюванням і потребує 30-40 тисяч гривень, беремо на себе такий гріх: допомогу частково надаємо з коштів, які виділяються по чорнобильських програмах на медичне забезпечення. І уряд їм допомагає, і ми намагаємося йти назустріч. З тими ж, що через адвокатські контори чи сумнівні тіньові послуги і процедури прагнуть збільшити свої доходи, – з ними працюємо у порядку, визначеному законом. Важко вичерпно підсумувати процес реформування. Але при всіх його складнощах ми не маємо права розслабитися. Щось, може, неправильно розуміємо чи недостатньо реагуємо. Щось не можемо донести до людей, і тому породжуються чутки. Але я переконаний: уряд і президент роблять усе, аби ситуація в країні змінилася на краще. Треба набратися терпіння, дивитись у завтрашній день – і тоді неодмінно вийдемо на вищий рівень. ─ Новий рік – нові перспективи і завдання, нова сторінка історії. Що нас чекає у 2012 році? ─ Думаю, слід відштовхуватися від прийнятого бюджету. У ньому, та ще в реально поставлених завданнях, криється ключ досягнень. Ми не сидимо, склавши руки. Готуємо свою місцеву програму і наполегливо працюватимемо над її втіленням. Це буде рік виборів, рік політичної активності, а в таких умовах працювати нелегко. Основний акцент робимо на інформованості нашого суспільства. Таким чином залучились і до передплатної кампанії. Хотілося, щоб люди читали й обласні видання, і «Володимирецький вісник», який є дзеркалом нашої діяльності. У ньому можемо побачити як позитив, так і негатив. Бо не боїмося критики, а прагнемо, щоб люди, будучи як слід поінформованими, більше вникали в суть нашої роботи. Адже від цього залежить і кількість звернень до районної адміністрації та до органів вищого рівня. Це – наш пріоритет, і наразі працюємо з сільськими головами та уповноваженими по оформленню документів до управління праці. Адже люди мають спиратися на достовірну інформацію, а не на чутки. Кожного, хто до нас приходить, намагаємося вислухати. Комусь стараємося допомогти в повному обсязі, комусь – хоча б частково. Як результат, звернень до органів вищої влади стає менше. Не пам’ятаю, щоб хтось вийшов від мене, грюкнувши дверима. Намагаємося приймати людей тоді, коли їхні питання ще гострі й актуальні, а не тоді, коли ситуація занедбана і виправити її вже важко. Багато звернень пов’язані з управлінням праці та соцзахисту на-

селення. Пояснюємо людям, що не отримані ними кошти обов’язково будуть виплачені. Очевидно, тривоги людські ув’язуються з не повернутими заощадженнями. Люди патологічно зневірилися. Думають: «От коли ще сьогодні піду на прийом, то, може, чогось доб’юся». Але хіба такі походи стабілізують ситуацію? Люди мають бути впевнені, що належні їм кошти будуть виплачені. Але треба розуміти й інше. Ці гроші треба зібрати у вигляді податків, а через сплату податків ми ладні йти на майдан. Отримувати гроші хочемо, а де їх взяти – не всіх цікавить. Такого ж масштабу й проблеми з РЕМом. Люди скаржаться на масові відключення електроенергії і шквалом дзвінків намагаються достукатися до електриків. А потрапляють одразу в Рівне, де не розуміють їхніх проблем, а лише переадресовують скарги. Намагаємося вирішити і цю проблему, повернувши назад приймання дзвінків у Володимирці хоча б на час природних негараздів і масових відключень. А з відсутністю комунікації лише загострюються проблеми. ─ Особисто ви будете загадувати бажання під бій курантів? ─ Бажань багато. Людина, яка не мріє, живе, на мій погляд, нецікаво. Мої бажання – щоб було у нас тихо, спокійно і комфортно. Щоб усі були здоровими й успішними і жили, розуміючи один одного. Словом, щоб були справжніми християнами і не забували того, що заповідалося: біда в когось – підстав плече, а коли щастя – порадій, як власному. Тільки з такими підходами здобудемо прекрасне майбутнє. ─ У якому настрої зустрічаєте рік Дракона і чого побажаєте землякам? ─ Новий рік зустрічатиму з почуттям виконаного обов’язку. Кінець року – це не просто свято під новорічні вогні, а й певний етап у житті. Гарні звершення гріють душу, а прикрощі змушують шукати вихід. Вважаю, що команда, з якою працюю, зробила багато у спливаючому році. Тому й домінує почуття задоволення. А в особистому плані – став, як і всі, на рік старшим. Це не зовсім приємно. Але зігріває сімейний затишок, та й від життя багато не вимагаю. Щасливий, що є такі люди, які ставляться до нас з розумінням. Вони завжди стримані, а дії їхні виважені. Навіть приїжджі помічають ці добрі риси наших земляків. Володимирчани взагалі більше покладаються на самих себе, ніж на владу. І з такими людьми приємно працювати. Бажаю, щоб вони такими й залишалися. А влада, зі свого боку, намагатиметься все зробити для них. Словом, людського щастя, міцного здоров’я і всього найкращого Вам у наступаючому році, дорогі земляки! Розмовляла Наталія АНДРЄЄВА.


«Володимирецький ВІСНИК»

ВЛАДА І ЖИТТЯ

НАКАЗ

та в точно визначений для них час, маючи при собі документи, що вказані в особистих повістках. Громадяни, які не отримали особистих повісток, зобов’язані прибути за вказаною адресою до 1 березня 2012 року, маючи при собі документи, які засвідчують особу. 4. На підставі Закону України «Про військовий обов’язок і військову службу» керівники підприємств, установ, організацій та навчальних закладів зобов’язані звільнити громадян, яким необхідно пройти приписку до призовної дільниці, на час, необхідний для проходження приписки, і забезпечити їх своєчасну явку у військовий комісаріат. 5. Контроль за виконанням наказу покласти на заступника військового комісара Володимирецького об’єднаного районного військового комісаріату. 8. Наказ довести до посадових осіб у частині, що їх стосується. Олег ДЕНИСЮК, т.в.о. військового комісара Володимирецького об‘єднаного районного військового комісаріату.

Яким був для Рафалівки 2011 рік Рік, що минає, був хоч і не простим, але досить плідним. Завдяки співпраці з районною владою, виконавчим комітетом та депутатським корпусом нам вдалося зробити реконструкцію вуличного освітлення на 10 вулицях селища за кошти місцевого бюджету. Під час реконструкції поставлено щити обліку із зонними лічильниками та енергозберігаючими лампами у світильниках – це дасть чималу економію коштів на обслуговування та утримання вуличного освітлення наступними роками. У 2012 році залишилося провести реконструкцію 2 вулиць і декількох провулків. Загалом же в Рафалівці вже освітлені 50 вулиць. За кошти державного бюджету проведено реконструкцію асфальтного покриття вулиць Садова та Б.Хмельницького. З місцевого бюджету на ґрунтові дороги вивезено і втрамбовано відсів на суму 47,3 тис. грн. Вулиці Поліська, Лісова, Кома-

рова, Соборна, Подольська, Тиха завдяки нашим спільним зусиллям тепер мають тверде покриття; зникли ями і грязюка. Будинок культури, НВК «ЗОШ 1 ст. - ДНЗ», ДНЗ «Сонечко» підготовлені до опалювального сезону; вчасно завезено паливо, проведено поточний ремонт електропроводки, водопровідної мережі, дверей, кухонного обладнання на суму 71,483 тис. грн. Зміцнилась матеріальна база цих установ: на суму 52 тис. грн. придбано обладнання, меблі, шкільний інвентар. ДНЗ «Сонечко» за підсумками року визнано найкращим в районі. Значить, виконавча влада селища створює всі необхідні умови для навчання та виховання підростаючого покоління. Для Будинку культури закуплено сценічні костюми на суму 10,8 тис. грн., влаштовано огорожу, проведено поточний ремонт літнього майданчика. Колючим і проблемним для влади є відсутність комунального господарства в селищі, що вирішило б проблему благоустрою. Але завдяки співпраці з районним центром зайнятості на оплачуваних громадських роботах пра-

цюють громадяни селища, які перебувають на обліку в РЦЗ. Селищна рада співпрацює з асоціацією «Рівнеоблсількомунгосп». На умовах співфінансування проведено поточний ремонт водопроводу по вул. Мічуріна на суму 28536 грн. За кошти зони спостереження проведено поточний ремонт водопроводу по вул. Довженка та артсвердловини по вул. Подольська на суму 64210 грн. Коштом місцевого бюджету проведено облаштування огорожі санітарної зони артсвердловини по вул. Подольська та поточний ремонт водопроводу по вул. Б.Хмельницького на суму 27529 грн. Радує те, що дохідна частина селищного бюджету перевиконується. Рішенням сесії кошти направляються на вирішення болючих проблем селища. Першочерговим питанням на 2012 рік залишається реконструкція котельні НВК «ЗОШ 1 ст. - ДНЗ» (впровадження електроопалення з акумуляцією теплової енергії та зонним обліком електричної енергії). Треба завершити виготовлення документації на зміну меж

Щоб святу порадіти Правила поводження з піротехнічними виробами За кілька днів – Новий рік, ялинка, бенгальські вогники і феєрверки... На жаль, не всі знають, що температура бенгальського вогню сягає 1100 градусів, його іскри на відстані півметра охолоджуються лише на 60 градусів. Викид полум’я хлопавки сягає кількох десятків сантиметрів. Звертаємо увагу громадян, що купувати піротехнічні вироби (бенгальські вогники, петарди, феєрверки і т.д.) у місцях без відповідного на те дозволу міліції заборонено. Під час придбання піротехнічних виробів особливу увагу звертайте на сертифікат товару. Забороняється носити піротехнічні іграшки в кишенях; спалювати їх у багатті; розбирати вироби чи піддавати їх механічним впливам; працювати з піротехнічними виробами у нетверезому стані; палити, працюючи з піротехнікою; користуватися відкритим вогнем у приміщенні, де зберігаються піротехнічні вироби; розташовувати піротехнічні вироби біля електричних та опалювальних приладів; залишати піротехніку без нагляду або доручати нагляд за нею дітям; допускати ігри дітей з піротехнічними виробами. У разі порушення вимог цих правил наступає адміністративна відповідальність. Продавцям – за статтею 195-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення (КУпАП) (порушення порядку виробництва, зберігання, перевезення, торгівлі та використання піротехнічних засобів) – штраф від тридцяти п’яти до шістдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 510 до 1 020 грн.) з конфіскацією піротехнічних засобів. При повторному правопорушенні протягом року – від шістдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 1 020 до 17 000 грн.). Громадяни-споживачі відповідатимуть за статтею 182 КУпАП (порушення вимог законодавчих та інших нормативноправових актів щодо захисту населення від шкідливого впливу шуму чи правил додержання тиші в населених пунктах і громадських місцях) – це попередження або накладення штрафу від п’яти до п’ятнадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 85 до 255 грн.); повторні такі ж правопорушення протягом року тягнуть за собою накладення штрафу від п’ятнадцяти до тридцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 255 до 510 грн.) із конфіскацією піротехнічних засобів. Андрій МУРАВИНЕЦЬ, начальник караулу СДПЧ-16 Володимирецького РВ ГУ МНС. Іван ПЕТРУК, інспектор дозвільної служби Володимирецького райвідділу міліції.

3

• Спартакіада школярів-2011

військового комісара Володимирецького об’єднаного районного військового комісаріату № 91 від 5 грудня 2011 року «Про приписку громадян України 1995 року народження до призовної дільниці Володимирецького об’єднаного районного військового комісаріату» 1. На підставі Закону України «Про військовий обов’язок і військову службу» з 1 січня 2012 року по 1 березня 2012 року оголошується приписка до призовної дільниці Володимирецького об’єднаного районного військового комісаріату Рівненської області громадян 1995 року народження. 2. Явці на приписку підлягають всі громадяни, які народилися з 1 січня по 31 грудня 1995 року включно, котрі постійно або тимчасово проживають на території Володимирецького району та міста Кузнецовська, а також громадяни старших років народження, які не пройшли приписку раніше. 3. Усі громадяни, яким належить пройти приписку до призовної дільниці, зобов’язані прибути на приписку за адресою: – громадяни, які проживають на території Володимирецького району, – смт Володимирець, вул. Грушевського, 80; – громадяни, які проживають на території міста Кузнецовська, – м. Кузнецовськ, вул. Енергетиків, 15

22 грудня 2011 року 29

населеного пункту – це дасть змогу забезпечити земельними ділянками під житлове будівництво молоді сім’ї, спеціалістів селища, багатодітні родини. Плануємо утеплити фасад ДНЗ «Сонечко», замінити вікна та освітлення сцени в Будинку культури; провести ремонти найбільш аварійних частин водопроводу. До 110-ої річниці селища хочемо відкрити для дітей ігровий майданчик та зону відпочинку по вул. Шевченка, освітити її. А ще маємо виготовити проектно-кошторисну документацію на електропостачання масиву, розданого під житлове будівництво в районі за лікарнею. Дякуємо за співпрацю у вирішенні проблем селища райдержадміністрації, районній раді та всім службам, які підставляли своє плече чи руку допомоги. У Новому році дай, Боже, всім любові і тепла, добра в сім’ї і затишку в оселі, нехай здійснює бажання Рік Новий і принесе у кожну домівку щастя та благополуччя, здоров’я та вдачу, віру у завтрашній день. Надія ЮСИН, селищний голова Рафалівки.

До відома депутатів районної ради

Пленарне засідання десятої позачергової сесії Володимирецької районної ради відбудеться 30 грудня 2011 року о 13 годині в залі засідань районної ради (смт Володимирець, вул. Грушевського, 56). Найщиріші побажання добра і благополуччя шлемо нашому колезі, депутату Рафалівської селищної ради САВОРОНІ Миколі Власовичу з нагоди славного ювілею – 60-річчя від Дня народження. Бажаєм здоров’я, добра, довголіття, хай вистачить щастя на ціле століття. Хай скрізь буде лад: на роботі, в сім’ї, і радість на серці, і хліб на столі. Хай сміхом й веселістю повниться хата, родина хай буде здорова й багата. І мрій, і бажань, і наснаги творити, щоб серцю хотілося жити й любити! Хай люди шанують, повагу дарують, злагода й мир у житті хай панують! Рафалівська селищна рада.

ЧИ ПОТРАПИМО У ТРІЙКУ? Спартакіада школярів області – основний спортивно-масовий захід серед учнівської молоді, який включає 13 змагань з восьми видів спорту і за підсумками якого можна оцінити стан справ у дитячому спорті в районі. Цьогоріч ми – четверті серед 20 команд-учасниць! Коли ж врахувати специфіку Володимиреччини (недостатня матеріально-технічна база та нехватка кваліфікованих кадрів серед учителів фізкультури і тренерів-викладачів спортивних шкіл), це досить вагомий здобуток.

ЗА РЕЗУЛЬТАТАМИ змагань визначилися переможці загальнокомандної першості: перше-третє місця відповідно посіли школярі Рівного (2953 очка), Рівненського (2458) і Березнівського (2448) районів. Четверте місце, як уже відзначалося, наше (2278 очок). А торік ми були шостими, ще роком раніше ─ п‘ятими, а в 2008 році ─ дев‘ятими. Маємо й хороші результати з шашок, шахів, легкої атлетики, волейболу та футболу. Команда району на обласних змаганнях з легкої атлетики серед юнаків та дівчат (13-14 років) три роки поспіль завойовує друге загальнокомандне місце, поступаючись лише легкоатлетам Рівного. Перші місця під керівництвом тренера В’ячеслава Тихого здобули вихованці Володимирецької ДЮСШ Тетяна Артюшик (біг на 1500 м) і Віталій Стрижеус (стрибки у довжину з розбігу). А на другу сходинку п’єдесталу піднялися: з бігу на 1500 м Ірина Ляшик (Ромейківська ЗОШ, учитель Олександр Городний), з бігу на 400 м Іванна Остимчук (Городецьке відділення Володимирецької ДЮСШ, тренер О.Мойсюк) та команди юнаків і дівчат з естафетного бігу 4 по 100 м. Також приємно, що на змаганнях з легкої атлетики серед юнаків та дівчат (15-16 років) наші школярі вибороли друге командне місце (2010 р. ─ 4-е, 2009-й – 3-є, 2008й – 11-е). За результатами змагань з шахів у володимирчан четверте командне місце (торік ─ 13-14-е місця). Забезпечили його Світлана Кібиш (Володимирецький районний колегіум), Ярослав Коростель (Полицька ЗОШ) та Василь Масло (Великотелковицька ЗОШ). Кращі результати виступу школярів з шашок, де третє командне місце забезпечили Юлія Бенза (Мульчицька ЗОШ), Олег Якимчук (Великожолудська ЗОШ), Микола Козодой (Берестівська ЗОШ). Торік ми були четвертими, а позаторік ділили 9-10-е місця. Значному покращенню результату сприяли зміни в системі проведення районних етапів змагань; вони дозволили об’єктивніше оцінювати результати. Успішно виступила (3-4-е місця, тоді як торік були 12-15-е) й дівоча волейбольна команда з Полицького відділення Володимирецької ДЮСШ (тренер Анатолій Приходько). А от юнацька команда, сформована з учнів районного колегіуму (тренер Геннадій Дядечко) і Новаківської ЗОШ (учитель Анатолій Босик), в загальному підсумку посіла 12-16-е місця, не змінивши результат 2010 року. До речі, ДЮСШ має відділення волейболу, тому адміністрації варто щось змінити у підготовці хлопців-волейболістів. Уперше за 14 років участі футбольна команда юнаків (15-16 років) успішно пройшла зональні етапи спартакіади школярів і вийшла у фінал змагань. Там ми розділили 3-4-е місця з футболістами Березнівщини. (Варто відмітити: востаннє наші футболісти виходили до фіналу спартакіади у далекому 2004 році, де посіли 5-6-е місця). Цього року, як і минулого, на всеукраїнських дитячих спортивних іграх «Старти надій», що проходили в Березному, район представляли учнi Кiдрiвськоi ЗОШ (учитель Сергій Бадига). У змаганнях взяли участь 19 команд, серед яких школярі Володимиреччини посіли четверте місце (торік ─ 3-є). Бронзові нагороди нам дісталися з бігу на 800 м (Ірина Волощук), стрибків у довжину з розбігу (Богдан Смулка) та в естафетному бігу 8 по 50 м серед юнаків і дівчат. Підсумки змагань зі спортивного туризму для наших школярів незмінні протягом трьох останніх років. Команда твердо укріпила свої позиції на дев‘ятому місці і, схоже, при 7 туристичних гуртках, діючих у школах і позашкільних навчальних закладах (загалом – більше ста учнів), досягати кращих результатів керівники та вчителі не збираються. Враховуючи невисокі результати і брак досвідчених кадрів, відділом освіти та виховання намічено план дій по покращенню роботи; буде зокрема збільшено кількість гуртків цього профілю. Щодо спортивного орієнтування, то це складний багатокомпонентний вид спорту, в якому високий результат досягається однаковим оволодінням усіма компонентами: фізичною, технічною, тактичною, психологічною та інтегральною підготовленістю. На жаль, цього не вистачало нашим спортсменам, тож наше місце – восьме, а в попередні роки – 10-13-е. Щодо участі нашої команди в обласних змаганнях з баскетболу серед юнаків та дівчат 1994-1995 р.н. і молодших, вкотре з прикрістю констатуємо, що наші спортсмени пасуть задніх. Протягом останніх трьох років збірну команду формують учні Озерської ЗОШ та районного колегіуму. Як результат, дівчата посіли 7-11-е місця, а юнаки ─ 12-16-е. Думаю, на цих змаганнях учні отримали хороший досвід, який знадобиться у майбутньому. Якщо проаналізувати мережу гуртків цього профілю, то стає очевидним, що кращих результатів досягнемо нескоро: лиш у 12 навчальних закладах (28%) діють гуртки з баскетболу. Очевидно, вчителям фізкультури і керівникам ЗНЗ не хочеться викладатися для підготовки й організації команди з цього популярного виду спорту. У підсумку у 2008 році нами здобуто 13 призових місць (одне перше і 12 третіх). У 2009-му ─ 47 (13 перших, 23 других та 11 третіх). А на сьогодні маємо 75 призерів та переможців: 6 перших, 22 других і 47 третіх. Будемо сподіватися, що в 2012 році Володимиреччина ввійде у призову трійку. Микола БЕРЕЗА, методист відділу освіти та виховання РДА.


4

29 грудня 2011 року

ПРО ВАС І ДЛЯ ВАС

«Володимирецький ВІСНИК»

У сімейному колі

Калинонька • Долі людські Зима 1921 року в Андрузі видалася щедрою на мороз і сніг. Заходили грудневі свята. Роботи важливої не передбачалося: Свята Варвара зайшла. А під ранок заходилася у неспокої Наталка Трохимівна: знала, що має розродитися. Бог дав їм з мужем Дем‘яном Федосійовичем п‘яту дитинку – донечку. І назвали її Варкою. Дід Апостол прийшов (так його називали, бо грамотним був і читав “Апостола”). Кивнув Дем‘яну – і вийшли чоловіки надвір, глянути на зоряне небо. Дем‘ян по зірках розумівся. Народиться дитина, гляне на небо – і всю долю скаже. Сказав і дружині про їхню Варочку. І про те, що за нею ще п‘ятірка його діток піде. Змовчав, що ті діти від іншої народяться. Не схотів кохану наперед смутком огортати. І все те збулося, що Дем‘ян прорік…

РОСЛА Варочка міцною і вродливою. Змалечку до хатньої роботи звикла. У п‘ять годочків вишивала, а в сім – біля кросен стояла. Ще дівчиськом воли і коні запрягала, а плуга в борозні тримала так вправно, як добрий орач. Таку славну дівчину гріх було не помітити, і на неї задивлялися парубки. Дождалась і вона великого кохання. Усім серцем і душею полюбила свого Юхима. Вже й сорочку йому вишила. І платочки, як годиться, з голубами і квітами на ріжках. Аж тут – війна. Змівши поляків, прийшли «перші совєти» і забрали її коханого в Червону Армію: погнали в Бессарабію. Не зглянулися, що одною-однісінькою лишається його мати. Було ж і по сім хлопців у сім‘ях. І господарі при здоров‘ї. Тільки жилося їм заможніше. Вівсом для червоноармійських коней відкупились. А її Юхим пішов на фронт. І поклялися молоді одне одному, прощаючись, у вічній вірності. І більш одне одного не побачили. Юхим загинув. Та чорна звістка спочатку до матері дійшла. Потім – і до неї. Але все життя Варвара трималася слова, даного своєму першому коханню. Не раз приходили її сватати. Заявлялись на перепитки і матері гарних хлопців. Залюбки приміряли Варку до свого двору, як невістку. Тільки… назавжди щось спопелилось у її доброму серці… СПОКІЙ і мир над Андругою довго не стояли. Почали організовуватися школичитальні й артілі сільгоспвиробників. Почалися поставки зерна, яєць, картоплі, масла, шкур. Аж тут знову біда: війна! німець прийшов з румунами! Зібрали людей. Вибрали старосту. Оголосили набір у поліцаї. Ніхто не схотів до них іти. Пообіцяли, що спалять село. Все одно ніхто проти своїх іти не побажав. Тоді замість своїх пригнали чужих. Поліцаї спочатку ловили комуністів і євреїв. Потім – невдоволених німецькою владою. А ще згодом -- хлопців і дівчат. Виїдуть прямо до женців у поле та й схоплять дитину на очах у матері. Серце кров‘ю обливається, а сльозу зронити не

чкурнула від того загратованого поїзда. І втретє втрапила вона в облаву, бо вже не могла не втрапити: ту облаву робили особисто на неї. І їхню, і сусідські хати окружили, зловили непокірну втікачку і кинули в чужий льох. Але й тут доля не облишила дівчину, а вдача не дозволила скоритись. Угледіла Варвара маленьке віконечко, видряпалась до нього – і через дірку вилізла зі своєї темниці. Вибралась, іде, а назустріч – її

була недовгою. Продала Варку своя ж таки землячка. Приїхали хлопці з лісу, забрали і знов повезли в Новаки, до того ж Йосипа. Випитують, що Варка «стребкам» казала, а він їм правду: нікого не видала, нічого не бачила і нічого не знає. Тоді повезли її до командира – ті бойовики на Скупчій горі стояли. Гарним на вигляд чоловіком був той командир. Усіх вислухав, а рішення прийняв своє. Правда, тричі, як в НКВД, одне й те ж питали. Не били. Були в тій

маєш права! І в одну з таких облав попала Варка. Разом із кількома односельцями повели її у Володимирець. І в селі було вже не до роботи. У кожній хаті думали-гадали, як врятувати дітей. До андрузьких невільниць приєднали хлопців і дівчат з Воронок. Одну з них теж звали Варкою. Кого підводою, а кого й пішки погнали в Антонівку, щоб поїздом відправити до Сарн. По дорозі вибігали жінки, тицяли бранцям клумачки з картоплею, хлібом, салом і все просили: зустрінете того-то й того-то, передайте привіт від матері…

у поле. В селі організували колгосп. Кого силоміць, а хто й сам пішов до артілі. Записали і всіх Русіних. Варвара хоч і дівчина, але орач вправний. Як виоре нивку – дивишся і не надивишся. Так і в той день. Сонце. Жайворонки співають у високості. Перші бджілки й метелики в’ються над пахучим верболозом. Легко, на одному подиху загінку за загінкою своїми домашніми кіньми виорала для колгоспу… 80 соток під горох. Уже на другий день про це написала районна газета “Вільне життя”. А невдовзі Варку обрали ланковою. – У мене було двадцять жінок, – розповідає. – Сіяли льон, вирощували городину. Льон видався попервах «золотим». Два роки нічого нам не платили. Якась пора така була. А на третій рік… – А на третій, – продовжує племінниця Варвари Дем’янівни Василина Данильчик, – всіх колгоспників зібрали у клубі і вручили премію. Разом виплачували зароблене за льон. Тітка Варка свою зарплату у фартуху додому несла! Ми, діти, повибігали назустріч. Повен фартух грошей! Як зараз пам’ятаю: пачками, такі довгі купюри, ще й копійками щось було. Після такого відзначення навіть ті, що цуралися колгоспної роботи, просились у ланку. Різні випадки з колгоспного життя розповідає Варвара

ЛЕТІЛА ПТАХОЮ ДО РІДНОГО СЕЛА Людей в Сарнах – море. Варвара та двоє воронківських дівчат тримаються разом. Сіли перепочити, аж тут –“бомбйожка”. Всі кинулися, хто куди, а наша трійця цим скористалась і ходу з того невольничого місця. – Ішли тільки вдень, – розповідає Варвара Дем’янівна. – Боялися натрапити на ворожих мотоциклістів. Німці, виловлюючи людей, гасали на мотоциклах. Тільки почуємо гуркіт – і зразу ховаємося. Дійшли на якийсь хутір біля Городця. Попросили у жінки їсти, а вона: «Таких, як ви, он як багато!” – і вигнала нас. Дуже боялися, що здасть німцям, але Бог милував. Дійшли на хутір Бурки під Володимирцем, знайшли порожню мазурську хату і, підкріпившись знайденою на городі бруквою і морквою, в тій хаті переночували. А вже вдень через ліс подалися додому… ВДРУГЕ німці її брали біля рідної оселі. Завезли у Рафалівку. Пройшла всі перевірки. Але сам Бог, видно, звелів, щоб товарняк, яким ловці людських душ мали везти у фатерлянд свою здобич, спізнився. Німці люблять порядок, а тут – затримка. Глянула Варка на забиті дошками вікна товарняка – а серце в грудях так і заколотилось: «Невже доведеться на чужині пропадати?» Тільки не це! І вилучивши мить, дівчина

ж поневолювачі. Цідять крізь зуби: «Знов утекла?» «Втекла!» – каже. А поки вони не отямилися – скік через тин і городами-нивками чимдуж в урочище Цихоль. Там не просто болітце. Прірва! Але дівча мале і легке. Та й дорогу знає. А вони – ні!.. МИТАРСТВА Варвари Русін цим не скінчились. У розпал війни в краї об’явилися дві «партизанки»: червона і зелена. У червоній переважно військовополонені, солдати, що відстали від армії чи втекли від німців, комуністи, поляки, євреї – всі, хто не признавав німецьку владу. А в зеленій – українці, які виступали за самостійну Україну. Ця міжусобиця завдала болю не одній селянській родині. Бо ж скінчилася війна з фашистами, над Берліном майорів червоний прапор перемоги, а в поліських селах продовжувалася різня: нова повноправна влада, «другі совєти», всіма методами вибивала корчівників. – Одного вечора до нас постукали. Думали, хтось до Панаса, мого старшого брата, – продовжує Варвара Дем‘янівна. – Панас робив головою сільради. Довкіл села пильнувала самооборона. Тільки-но хтось наблизиться – чергові дають знати, і все село стоїть на ногах. А прийшлі були “стребками”, забрали мене і повезли в Новаки. Завели у хату до Йосипа, а в нього – купа маленьких дітей. Подумала: «І мені кінець, і їх ще постріляють”. Але ведуть у передню хату і наказують, щоб показала, де ховаються “сокирники”. Заприсяглася: цього чоловіка не знаю і ніколи тут не була. І тоді повезли мене разом з ним по селу. Даремно! Тверджу, що нічого не знаю, а вони мене на три дні в комендатуру – на допит. Відпустили. Прийшла додому, а батько і сестри чекають мого вироку. Коли живою-здоровою зайшла в хату, так і кинулись: «Ой, Варочка вернулася!..» АЛЕ Й ЦЬОГО разу радість

групі й Варчині односельці. Кажуть, вони й заступилися. Мовляв, ні в яку політику її родина не лізе. Трудиться на землі. А за брата вона не відповідає: громада його вибрала головою. Відпустили. Але в ще один «перепльот» попала: знову лісові хлопці затримали і повели понад вузькоколійкою. Йшла і молилась,

Дем’янівна. І про те, що ланок у колгоспі налічувалося з десяток, і щоразу 8-9 її трудівниць викликали в клубі на сцену і вручали хустки, фуфайки, кирзові чоботи. Великою гордістю і честю це було для всього села, а для її ланки – особливо. Згадує своїх вірних подруг Юхиму Ковальчук, Єву Русін, Ганну Базаку,

аж тут назустріч якась інша група. Зчинилася перестрілка – і Варка знову втекла!.. А було й таке. Вечір. Всі хатні полягали спати. Коли це стук у двері: ”Відчиняй!”. Вже по голосу можна було визначити, що недобрі люди. Батько відкрутив лампу, відчинив двері і присів край столу. Запитують про Варку, а вона ні жива ні мертва лежить на канапі. Ходять по хаті, дітей рахують, а її не бачать. Батько каже: пішла до тітки ночувати. І нічні гості пішли. Відтоді тато звелів ховатися на горищі або в підпіллі, коли холодно надворі. Два тижні так ховалася. Але знову прийшла довгождана весна. Відсвяткували Пасху і гуртом подались

Агафію Дяк, Єву Мишкало, Зою Чирук, Олю Фесенко… Скільки пісень вони переспівали! Скільки машин з льоном в Антонівку на льонозавод відправили! Самі той льон тріпали, терли, сортували. І, звісно ж, сіяли його з дощем-снігом. І вдавався він на славу. А як рано-вранці пололи свою ниву! Вийдеш у поле – а на його мов небо опустилося. То так льон цвіте. Спала роса – і цвіт льону згас. Поруч зі старшими й діти старалися. Прачами били снопики-кучки і теж заробляли трудодні. Бувало, ночами в черзі на льонозаводі стояли, стільки того льону було. Район гримів на всю область. Навіть у Москві знали про Володимирець.

ЖИТТЯ здавалося сонячним і щасливим. Бо ж прийшли в жіночу долю і перший костюм, і перші туфлі, і перші парфуми. Все це ставало радістю для кожної жінки, й кожна обнова засвідчувала зрослий добробут. У їхньому селі вперше заговорило радіо. Провели й телефон. Спалахнуло електросвітло в селянських оселях. А за ним – і голубий вогник телеекрана. Все це почуттям гідно прожитого життя спресувалось у літа-роки. Назавжди в пам‘яті й найважливіше: 1956 рік. Кращих із кращих сільських трудівників Володимиреччини повезли у Москву на ВДНГ. На Виставку досягнень народного господарства кожен віз і власні здобутки: моркву, буряки, льон-довгунець. Варвара Дем‘янівна пам‘ятає володимирчанина, бригадира колгоспу імені Леніна Петра Зельонка, який найкраще орієнтувався у великому місті і водив усю делегацію. Збереглися фотографії тих часів. А її портрет прикрашав і колгоспну, і районну Дошку Пошани. Варвара Дем’янівна довго працювала в господарстві й після виходу на заслужений відпочинок. Взяла собі за дочку племінницю Антоніну. Віддала її заміж. Так разом і проживають у Зеленому. Коли в селі зводилася церква, Варвара Дем‘янівна входила у «двадцятку» і, кажуть, пожертвувала на храм найбільше грошей. Вона допомагала молодій матушці з дитям, а батюшку навчила орати. Відтоді священик передає бабусі привіт і благословення за підтримку. А вона 17 грудня відсвяткувала свої 90 рочків. Не гадала й не очікувала, що на її свято збереться така велика родина. У храмі отець Володимир привітав Варвару Дем’янівну і побажав зустріти сторіччя. А на вулиці того ж побажали сусіди. Щира, добродушна і така ж привітна, як і її покровителька Свята Варвара, ювілярка продо-

вжує свій вік у труді: і хліб замісить, і хазяйство попорає, і ніхто поперед неї не розтопить піч або грубку. Варвара Дем’янівна знає чимало рецептів різних страв. А ще пам’ятає багато молитов із того ж “Апостола”. Є у неї сусідка Василина Пасічник. Ото сядуть обидві рядком і читають Слово Боже. …ІШОВ холодний дощ. Але після зустрічі з такою щирою жінкою-трудівницею, повірте, хотілося жити і жити та ще більше зробити. Бо, за словами Варвари Дем’янівни, хто ходить і робить, і все робить з любов’ю до людей і Бога, – той довго живе. Галина ТЄТЄНЄВА. Фото автора.


«Володимирецький ВІСНИК»

ПРО ВАС І ДЛЯ ВАС

• На життєвих перехрестях «ЯК ГАРНО цвітуть абрикоси в моєму садку цьогоріч! Чи то так було завжди, а я просто не помічав цієї божественної краси і не цінував таких простих на перший погляд речей? А як гарно пливуть у небі пухкі хмаринки! І який прекрасний весь білий світ! Особливо коли це все бачиш своїми очима. Я ж міг досхочу його надивлятись, але ніколи воно, це бачення, не було мені таке дороге і прекрасне. А виявляється, для щастя так мало потрібно… Невже я весь час був так близько біля нього, справжнього, і лише тепер зрозумів, у чому сенс життя? Спасибі тобі, брате! Коли б не ти, то своє життя я вважав би марно прожитим», – сказав Микола. …БУЛО у батьків троє синів. Найстарший – Сергій, середній – Микола, а менший – Олег. Коли лише підростали, жили дружно. Старші опікували меншого. І навіть коли Олег заслуговував батьківської прочуханки, брати ставали на його захист. Згодом малий став зовсім неслухняним хлопчиськом, але мама, здавалося, любила його більше від інших дітей – і знову малому все сходило з рук. Напевно, саме це й породило в майбутньому ненависть і ворожнечу між братами. Багато чвар сталося в цій родині. Всього й самі не згадають. Але поки жили батьки, то, схоже, була й родина. Але поховали матір. Щойно Олег пішов до армії, не стало й батька. Повернувся солдат додому, а брати в рідний дім не пускають! Стояла неподалік дідівська хатина, але на неї заявив права старший брат Сергій. Не довго думаючи, Олег покинув рідну сторону та й подався до товариша по службі. УСЯКОГО довелося стерпіти і пережити на чужині. Але біда навчить, як на світі жить, тож згодом у хлопця з’явилася нова родина: батьки нареченої прийняли Олега, як сина. З усіх сил він старався домогтись у житті всього, що може людина. І доля не поскупилася на гарну нагороду. Через кілька років він уже мав невеликий автомобільний бізнес, гарну хатину, хорошу дружину і двох маленьких бешкетників – хлопчиків-близнюків. Дивлячись на своїх синів, Олег часто згадував братів. Він ніколи їх не забував. Постійно відправляв вітальні листівки до свят. Але жодного разу так і не отримав відповіді. Хоч би тобі кілька слів привітання! А літа – мов тополиний пух. Саме так вони пролетіли для Олега. Виросли сини-голуб’ята. Уже з рідного гніздечка міряться вилетіти, щоб почати звивати власні. Але не дає спокою Олегові одна думка: як там його рідна сторона, як брати поживають? Невже і зараз не захочуть зустрітися з ним? Адже не вороги вони, а

рідні люди. Давно має намір провідати рідне село. А як там усе складеться, не так вже й важливо. Головне – поїхати і побачити їх. Нічого від них йому не треба, і він не тримає на них образи… ОЛЕГ ніколи не думав, що так сильно калататиме

товому погляді: Микола осліп і нічого не бачить! Кинувся Олег в обійми до рідного брата, а той геть зайшовся сльозами. «Чому ж я так довго зволікав з цією поїздкою в рідне село? – картав себе в ту хвилину Олег. – Виявляється, мене тут чекали!..» ТОДІ давно, коли Олег покинув рідну домівку, брати одружились і поча-

Сходинки

життя його серце, коли побачить рідне подвір’я, вже зовсім не схоже на колишнє. Блаженна тиша і теплий весняний подих робили щось неймовірне з його душею. Та ще й під груди підступив страх і боляче тиснув на серце. Бо батьківське подвір‘я справляло враження, ніби тут якийсь час ніхто вже не живе. Віяло пусткою. Олег підійшов до дверей, постукав, і коли почув відповідь, йому стало легше. Відчинив двері, ступив через поріг – і побачив брата, котрий якось дивно сидів на дивані. Олег завмер на порозі і пильно розглядав Миколу. Секундна братова мовчанка здалася вічністю. Невже він мене не впізнав?! – Хто прийшов? – спитав Микола. – Це я, Олег… Твій брат… Микола холоднючими очима дивився кудись повз брата. Олегові навіть стало не по собі. – Олег… Олег… – Невже не впізнаєш? – Може, й упізнав би, коли б міг бачити… Лише тепер Олег зрозумів, що криється в бра-

ли хазяйнувати. Жили непогано. Дружили сім’ями. У старшого, Сергія, підростало дві доньки, а в Миколи – одна. Згодом Сергій теж зайнявся бізнесом, а Миколину дружину взяв до себе бухгалтером. Усе було добре. Аж одного разу Микола застав «на гарячому» свою дружину з братом. Все село насміхалося над ним. А дружина одного прекрасного дня зібрала речі і тихенько подалася невідь куди, залишивши Миколі доньку. Сергій після такої історії продав будинок і з сім’єю переїхав до міста. Микола ні слова не дорікнув братові, але той, все ж, перестав спілкуватися з ним. Так і жив Микола з донькою. Через кілька років дружина приїхала і попросила розлучення. У неї була вже нова сім’я в Італії. І донька її не дуже цікавила. МИКОЛА часто згадував брата Олега. Але почувався винним перед ним, тому й не знайшов у собі сили поновити спілкування. Саме за це, вважає, нещадно покараний долею. І далеко не тим, що осліп. Доньку

він вважав найголовнішим у житті. Виховував її сам, дав освіту і сподівався дожити при ній віку. Старанно готувався до її весілля, все хотів, щоб було не гірше, ніж у людей. Навіть її маму запросили, але вона чомусь не приїхала. Коли молодята з сусіднього села поверталися з вінчання, сталась аварія, і Миколина єдина дитина загинула, а зятьнаречений став інвалідом. Годі й передати батькове горе, а мати не приїхала й на похорони… ЗГОДОМ Микола почав сліпнути. Довелося покинути роботу і жити на пенсію. Лікарні сказали, що потрібна термінова операція, інакше зовсім осліпне. Але вона коштувала багато грошей. Саме в той день він зустрів старшого брата Сергія. Вислухавши Миколу, брат відмовився допомогти. Натомість звинуватив його і колишню дружину в усіх нинішніх бідах. Мовляв, будучи розумним, пробачив би дружині – і все було б гаразд. Навіть словечком не обмовився, що саме він став головною причиною братових нещасть. Після того з рік Микола ще трохи бачив. А з весни лікарський прогноз почав справджуватися. Допомоги не було від кого чекати, та й життя втратило будьякий сенс. Лише сусіди, молода сімейна пара, та ще доньчина подруга допомагали йому. Отак і коротав свої дні. Бувало, від такого життя хотілося завити по-звірячому. А іноді, у згадках, він тисячу разів переписував в умі життя за новим сценарієм. Та все дошукувався сходинки, об яку спіткнувся. Все начебто можна було виправити. Лиш одна сходинка, та, на якій спіткнулася молода доля його донечки, ніяк не піддавалась. Вона була рівна-рівненька, але тільки ступиш на неї – перевертається. Її ніяк не вдавалося ні підправити, ні обійти, хоча зовні й не викликала підо-зри… ОЛЕГОВА сім’я тепер стала й Миколиною. Дивно, але один із хлопцівблизнюків так схожий вдачею на дядька. Це і радує Миколу, і водночас тривожить. Та він докладає всіх сил, щоб племінник не помилився у такій важкій задачі – в житті. Олег оплатив братові операцію, і Микола вже бачить. А сьогодні Олег з Миколою повертаються у рідне село великим сімейством. Олегова дружина і діти вперше побувають на батьківщині свого чоловіка і батька. А ще вони хочуть зустрітися з Сергієм, і не просто зустрітись, а спробувати об’єднати родину в одне ціле. Незважаючи на минуле. Незважаючи ні на що. Життя таке швидкоплинне, і гріх його тратити на образи, тим самим перекреслюючи повноцінні і прекрасні його хвилини. Вони впевнені: для цього потрібно небагато – лише зробити перший крок. Це буде правильний крок, адже ця сходинка вже давно підправлена.

У перший день січня святкуватиме свій 60-річний ювілей дорогий наш чоловік, батько та дідусь, житель с. В.Телковичі ГАВРИЛЮК Олександр Григорович. Хай щастя і мир залишаються в хаті, і грає здоров‘я, мов добре вино. Тож будьте щасливі, на радість багаті, життя бережіть, бо єдине воно. Зичим благ і здоров‘я міцного, миру, злагоди, сонця й добра, нехай щедра життєва дорога буде повна любові й тепла. Дружина, діти, внуки.

Леся ГАВРИЛЮК.

29 грудня 2011 року

5

Всерйоз і жартома • Соціально-актуальний образок

Жіноча логіка Водка белая, но красит нос и чернит репутацию. (Антон ЧЕХОВ). Іду незадовго до Нового року пізно ввечері на побачення до своєї тепер уже дружини. Аж коло під’їзду на асфальті помічаю темний силует, неначе велика собака вовтузиться. Підходжу ближче – лежить на землі жінка; ледь розібрав: «Допоможіть!» Оскільки з дитинства так і не збувся комплексу альтруїзму, помагаю їй підвестися. А вона – п’яна в дим! Тільки зведу на ноги – одразу падає, підминаючи ще досить пристойне пальто. Перегар такий, що сніг в окрузі кількох метрів тане. Кілька спроб виявилися безуспішними: тітонька просто не тримається на ногах, проте рукава моєї куртки не випускає. Я вже вкотре шкодую про свою доброту і пробую делікатно втекти. Ще нестара жіночкап’яниця, трохи прийшовши до тями, рішуче користається моїми самаритянськими нахилами. Вона цупко тримається за мене, як за останню соломинку, і, ледь зв’язуючи слова, благає не покидати її. – Шановна, я трохи поспішаю… – Невже залишите мене в такому стані? – В якому це? Ви ж, перепрошую, просто п’яні в синю сливку… – Та ви що таке кажете?!! – гнівно жестикулюючи, тітка пробує піднятись і знову сідає на п’яту точку, тримаючись за мою холошу. – Це все наклепи, не вірте, ви ж добра людина, я бачу! Я хвора, не можу сама додому дійти… – Може, краще посидьте, відпочиньте? Я справді поспішаю. – А я ні?!! Допоможіть краще встати, чоловік називається! І доведіть додому! – А де ви живете? – Не скажу! – От лихо! Ну, хоч в який бік іти? – Отуди… – Так ми йдемо? – Зараз, тільки штани підтягну, потримайте мене. Словом, втекти мені не вдалося: жінка мала міцну хватку і не менш залізну логіку. Отак перемагаючись ми нарешті встали і в обнімку, немов щирі гульвіси, зробили перші кроки. Мене теж

хилитало від амбре міцного перегару, але куди діватися – веду. – То де ви живете? – Не скажу! – Чому?!! – Так, може, ви п’яний чи пограбувати мене хочете! Або й ще щось… – і скрушно зітхає. – Тьху ти!.. То куди мені вас вести? – А куди ви мене ведете? – Та додому ж! – серджуся. – До кого? До вас? – кокетливо перепитує. – Ні, до вас! – відповідаю і пробую зняти її руку з плеча (наче вже сама тримається на ногах). Проте вона бере мене під руку – як дама кавалера – і йде далі, мугикаючи щось на кшталт «Все як в Данії…». – А звідки ви знаєте, де я живу? – Та не знаю я, а самі ви не кажете! – А ви, бува, не наш новий дільничний? – Ні, я інженер. – Точно не міліціонер? А як вас звати? – Василь Іванович, – сердито відказую перше, що в голову лізе. Тітка спиняється; підтягуючи штани під довгими юбками, довго вдивляється в моє обличчя. – А ти симпатичненький мужчина, Василь Іванович! – мрійливо зауважує. – Жонатий? – Яка різниця? – огризаюся. – То ми йдемо? – А куди ми йдемо? – Та вас же додому проводжаю, ви ж начебто хворі?.. – Якщо до мене, то треба вертатися: ми вже 150 метрів вперед пройшли… – От дідько, чого ж ви мені голову морочите? – Я думала, погуляємо… – Ну, все! Я пішов, тут уже самі доберетеся. – А, може, до вас?.. – Ні, дякую! Бувайте! – Шкода… Такий гарнюній і… навіть не участковий… Чи, може, таки погуляємо? Я ледве втік від тієї тітоньки, яка всерйоз намагалася мене «погуляти». З такими вивертами жіночої логіки – від гріха подалі. Добре, що моя наречена не така… Записав Сергій СКІБЧИК.

Новорічні подарунки Нов Гумореска Дід Мороз на Новий рік везе подарунки. На святковім його возі лежить повно клунків. Є маленькі. Є середні. Справжні. Українські. Є й великий, та такий, як мішок кубинський! – Заковика лиш одна, – каже Панас Гнату: – Як подарки Дід Мороз буде роздавати? Адже вони такі різні. Ну ніяк не схожі. Як од різних батьків діти, прости мені, Боже. – Не хвилюйся, – каже Гнат, – все буде окей; Ясна річ, що Дід Мороз – не святий Мойсей. Не ходив він із народом по пісках пустині; В нього просто все було, ще простіше – нині. Ці, середні подарунки, будуть депутатам, Що сховались від народу за свої мандати. Цей, великий, – президенку, бо так було зроду. А маленькі – для маленьких, тобто для народу. Федір ТАРАСЮК. с. Ромейки


6

29 грудня 2011 року

ФІНАНСИ

«Володимирецький ВІСНИК»

ІНФОРМАЦІЯ про виконання районного бюджету Володимирецького району за 9 місяців 2011 року (видатки) (тис.грн.)

Загальний фонд КФК

Найменування видатків та кредитування

Касове виконання за 9 місяців 2010року

Спеціальний фонд

Касове виконання за 9 місяців 2011 року

Касове виконання за 9 місяців 2010року

Разом

Касове виконання за 9 місяців 2011 року

Касове виконання за 9 місяців 2010року

Касове виконання за 9 місяців 2011 року

668,7

866,1

Освіта

46 364,4

52 826,8

141,2

3 218,7

46 505,6

56 045,5

Охорона здоров»я

15 621,5

20 646,5

2 275,0

12 572,8

17 896,5

33 219,3

090 000

Соціальний захист

56 896,0

76 557,3

57,3

113,4

56 953,3

76 670,7

110 000

Культура

3 644,0

3 730,4

52,6

256,4

3 696,6

3 986,8

120 000

Засоби масової інформації

66,0

60,0

66,0

60,0

958,6

1 140,2

27,5

958,6

1 167,7

3 794,7

446,0

3 794,7

3 951,0

0,0 601,8

010 000

Управління

070 000 080 000

668,7

866,1

130 000

Фізкультура і спорт

150 000

Будівництво

160 000

Сільське господарство

170 102

Пільговий проїзд

601,8

333,7

180 404

Підтримка малого і середнього підприємництва

10,0

0,0

10,0

180 410

Інші послуги, пов’язані з економічною діяльністю

25,0

23,7

13,5

23,7

38,5

250 000

Видатки, не віднесені до основних груп

202,1

82,6

0,7

16,1

202,8

98,7

250 100

Резервний фонд

0,0

0,0

250 404

202,1

82,6

0,7

16,1

202,8

98,7

0,0

0,0

900 201

Інші видатки Витрати, пов’язані з наданням та обслуговуванням державних пільгових кредитів Разом видатків

131 702,5

176 559,8

250 306

Кошти, що передаються із загального фонду до бюджету розвитку (спеціального фонду)

406,0

0,0

900 202

Всього видатків

132 108,5

176 559,8

250 914

446,0 333,7

250 311

Дотація вирівнювання с/р

250 312

Додаткова дотація з державного бюджету місцевим бюджетам на забезпечення виплат, пов’язаних із підвищенням рівня оплати праці працівників бюджетної сфери, в тому числі підвищення посадового окладу працівника першого тарифного розряду Єдиної тарифної сітки

250 313

Додаткова дотація з державного бюджету на вирівнювання фінансової забезпеченості місцевих бюджетів

250 315

Інші дотації

250 380

Інші субвенції

250 362

250 342 900 203 250 909 250 912

3 951,0

124 755,0

156 546,7

6 947,5

20 013,1

406,0

Субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам на фінансування заходів соціально-економічної компенсації ризику населення, яке проживає на території зони спостереження Субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам на збереження середньої заробітної плати на період працевлаштування посадових осіб місцевого самоврядування з числа депутатів відповідних рад, що потребують працевлаштування в зв’язку із закінченням строку повноважень Всього видатків за функціональною класифікацією Повернення кредитів, наданих для кредитування громадян на будівництво (реконструкцію), придбання житла Повернення кредитів, наданих індивідуальним сільським забудовникам

125 161,0

156 546,7

6 947,5

20 013,1

18166,7

11 824,6

18 166,7

11 824,6

97,3

83,2

97,3

83,2

372,7

0,0

372,7

2 309,10

2 798,0

2 309,1

2 798,0

829,2

763,8

829,2

763,8

0,0

3 373,5

0,0

101,1

3 373,5

101,1 146 563,3

172 490,1

6 947,5

23 386,6

153 510,8

195 876,7

-0,5

-0,8

-0,5

-0,8

-4,4

ІНФОРМАЦІЯ про виконання районного бюджету Володимирецького району за 9 місяців 2011 року (доходи) тис.грн. Загальний фонд

Код бюджетної класифікації доходів 11010000

Найменування доходів

Податок на доходи фізичних осіб

фактичне виконання за 9 місяців 2010 року

фактичне виконання за 9 місяців 2011 року

6747,5

11020200

Податок на прибуток підприємств та фінансових установ комунальної власності

39,6

13050000

Плата за землю

183,4

Спеціальний фонд фактичне виконання за 9 місяців 2010 року

фактичне виконання за 9 місяців 2011 року

Разом фактичне виконання за 9 місяців 2010 року

фактичне виконання за 9 місяців 2011 року

7129,5

6747,5

7129,5

59,3

39,6

59,3

183,4

0,0

21081100

Адміністративні штрафи та інші санкції

0,1

4,4

0,1

4,4

22010300

8,7

7,5

8,7

7,5

51,3

75,9

51,3

75,9

123,2

33,1

24060300

Реєстраційний збір за проведення державної реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців Надходження від орендної плати за користування цілісним майновим комплексом та іншим майном, що перебуває в комунальній власності Інші надходження

25000000

Власні надходження бюджетних установ Разом доходів

7153,7

7309,7

41020100

Дотації вирівнювання з державного бюджету місцевим бюджетам

93323,7

96029,9

41020600

Додаткова дотація з державного бюджету на вирівнювання фінансової забезпеченості місцевих бюджетів

97,3

41021100

Додаткова дотація з державного бюджету місцевим бюджетам на забезпечення пальним станцій (відділень) екстреної, швидкої та невідкладної медичної допомоги

41021600

Додаткова дотація з державного бюджету місцевим бюджетам на забезпечення виплат, пов‘язаних із підвищенням рівня оплати праці працівників бюджетної сфери, в тому числі на підвищення посадового окладу працівника першого тарифного розряду Єдиної тарифної сітки та виплату допомоги випускникам вищих навчальних закладів, які здобули освіту за напрямами і спеціальностями медичного та фармацевтичного профілю

723,2

0,0

723,2

41021700

Додаткова дотація з державного бюджету місцевим бюджетам на поліпшення умов оплати праці медичних працівників, які надають медичну допомогу хворим на заразну та активну форми туберкульозу

4,9

0,0

4,9

22080400

123,2

33,1

6565,0

12485,0

6565,0

12485,0

6565,0

12485,0

13718,7

19794,7

93323,7

96029,9

484,0

97,3

484,0

79,0

0,0

79,0

41030000

Субвенції з Державного бюджету місцевим бюджетам

54209,1

73421,7

5566,4

54209,1

78988,1

41035000

Інші субвенції Кошти, одержані із загального фонду бюджету до бюджету розвитку (спеціального фонду) Всього доходів

1915,7

2272,2

1527,4

1915,7

3799,6

43010000

406,0 156699,4

180324,6

6971,0

19578,8

406,0

0,0

163670,4

199903,4


«Володимирецький ВІСНИК»

Шановні володимирчани! Дорогі земляки! Щиро вітаємо Вас з Новим 2012 роком та Різдвом Христовим! Бажаємо наснаги, творчих успіхів і досягнень у праці! Хай у Новому році у Вас буде більше приємних днів, а негаразди залишаться в минулому! Хай колядники засіють у Вашому домі добро і злагоду, а Боже благословення береже Ваші сім‘ї, близьких та друзів! Хай радість і щастя, любов і удача ідуть з Вами поруч по життю! Хай Ваші душі не міліють, кишені не пустіють, а столи завжди будуть по-святковому переповнені! Хай збудуться Ваші заповітні мрії і надії на краще! З Новим роком! З новим щастям! ПП БОРТНІК А. А.

Щиро вітаємо з Новим Роком та Різдвом Христовим всіх своїх теперішніх і колишніх працівників та пенсіонерів. Від душі бажаємо, щоб наступний рік приніс із собою у подарунок Вам і Вашим сім’ям тепло, спокій і любов. Щоб у Ваших душах ніколи не згасав вогонь надії, любові і добра! Хай ці прекрасні свята допомагають Вам долати всі труднощі і негаразди. Нехай завжди з Вами буде Господь, а дорогу у майбуття нехай Вам осяває яскрава Різдвяна Зірка! У добру путь – у Новий рік! Адміністрація заводу “Ситал”.

2 січня поважну дату у житті, славне 90-річчя від Дня народження зустрічатиме дорога наша тьотя, бабуся та прабабуся КУЦ Євгенія Тихонівна. Щиро вітаємо її і шлемо побажання добра та щастя. Ювілей, як мудрість Ваша, сивиною сяє. А літа – як вода: вороття їм немає. Будем роки благать, щоби Вас берегли, щоб Ви в добрім здоров’ї до ста літ прожили. І не сумуйте, не горюйте, що вже не вранішня пора. Хай на життєвій довгій ниві росте зерно достатку і добра. З повагою – сім’ї Андрія і Павла Кривеньких.

Надійного здоров’я, трудового натхнення, повсякчасної віри у свої сили зичимо дорогій нашій сестричці, директору Степангородської ЗОШ МІХЕЄВ Галині Іванівні з нагоди чергового Дня народження. Хай сміється сонце, сяють ясні зорі, радістю проміниться кожен день в житті. Щастя хай стрічає і минає горе, і дарує доля барви золоті. І завзяття хай не покидає з плином часу і життєвих літ, й іскорка надії -- не згасає, й приязно всміхається весь світ. Брат і сестри та родина Шеляг.

Щиро вітаємо з першим 50-річчям, з прекрасним полуднем віку, дорогого нашого КОВАЛЬЧУКА Леоніда Петровича. Зичимо довгого віку й здоров’я без ліку! Спинити час ніхто не в змозі: і ліс шумить, і квітне сад, й на Вашім сонячнім порозі з’явилось мудрих п’ятдесят. Хай роки летять за роками, за тим, що пройшло, -- не тужіть! Тому, хто образив словами, Ви лагідне слово скажіть! Щоб повнилась чаша достатку й добро та здоров’я були. Щоб Вас поважали внучата, а сльози – від щастя текли. Дружина Галя, син Ярослав, невістка Наташа, внучок Ілля, донька Яна, зять Сергій, внучка Дарина та батько Григорій Ничипорович. Щиро вітаємо дорогу нашу колегу, операційну медичну сестру ЗАШКО Валентину Іванівну з її прекрасним 40-річним ювілеєм. Бажаємо міцного здоров’я, довгих і щасливих років життя ! Сьогодні Ви і гарна, й молода. І в серці стільки радості й тепла. І кажучи по правді, так несхоже, що дата ця до Вас уже прийшла. Щоб дорогу щастя осявало, хай удача жде на Вас завжди. Сорок літ, повірте, зовсім мало: це всього лиш двадцять після двадцяти. З повагою – колектив хірургічного відділення Володимирецької ЦРЛ.

ВІТАЄМО! ВІТА ЄМО! Шановні володимирчани та жителі району! За кілька днів один рух стрілки годинника о 24 годині 31 грудня перенесе нас з 2011 року в наступний 2012 рік. В минулому році хотілося б залишити негаразди, проблеми, гіркоту нездійсненних мрій та сподівань. Рік, що завершується, збагатив нас новим досвідом, згуртував і дав нам можливість не лише вистояти, а й створити всі умови для подальшого розвитку. Новий рік – це яскраве, красиве, урочисте і веселе свято із зеленою ялинкою з різнокольоровими прикрасами, із щасливими дитячими обличчями, надіями і радістю кожної родини. Хай надія і віра в себе і свої сили надихає Вас на здійснення найзаповітніших Ваших мрій. І хай збудеться все задумане, а 2012 рік стане таким, яким ми хочемо його бачити. Зустрічаючи Новий рік, побажаємо один одному Любові та Віри. Віри в себе і в процвітання нашої країни. Подаруємо найдорожче, найцінніше – любов і тепло наших сердець, увагу і турботу нашим близьким, аби у Новому році щасливих людей стало більше. Хочу побажати всім Вам, аби Новий рік приніс мир, спокій, справедливість та здоров’я, радість і впевненість у завтрашньому дні. Успіхів Вам і удачі, щастя і благополуччя! З Новим роком, дорогі мої! Голова селищної ради Олександр Григорович ОСМОЛОВИЧ.

Дорогі земляки! Тепло і сердечно вітаємо В Вас ас зі світлими і радісними святами, які об’єднують у собі і наше дитинство, і наше сьогодення, і мрії про майбутнє, – з Новим роком та Різдвом Христовим. Ми входимо у новий відлік часу, оцінюючи і аналізуючи пройдене, підбиваючи підсумки року, що минає. Нехай в наступному році кожен буде успішним у справах, бо саме ці успіхи формують суспільний оптимізм, додають впевненості у завтрашньому дні. Щиро зичимо Вам, дорогі земляки, щастя, добра і злагоди. Нехай осяйна різдвяна зоря об’єднає усіх нас – і тих, хто зустрічає ці свята в дружному сімейному колі, і тих, хто знаходиться далеко від рідної домівки, – чистим світлом незгасних людських чеснот та цінностей. Нехай в кожній родині панує мир і спокій. Будьмо оптимістами, будьмо будівничими добрих справ на користь Україні! З Новим роком! З Різдвом Христовим! Районна партійна організація ВО “Батьківщина”. Адміністрація відділу культури та профспілковий комітет щиро вітають працівників культури і туризму, культпрацівників району і своїх ветеранів з Новим Роком та Різдвом Христовим! Зичимо Вам міцного здоров’я, успіхів, родинного щастя, достатку і благополуччя! Нехай ці прекрасні зимові свята принесуть Вам мир, спокій і злагоду, впевненість у майбутньому. Бажаємо гарного настрою і любові. Нехай у Вашому житті панують гармонія та вдача, а також бажаємо Вам зустріти 2012 рік у піднесеному настрої, зі світлими помислами та добрими намірами. Нехай Ваші діяння сприяють миру та злагоді, зростанню народного добробуту й розвиткові культури в Україні. Щасливого Нового року та радісних свят!

Колеги з управління агропромислового розвитку Володимирецької РДА щиро вітають головного спеціаліста МІКУЛІЧ Ганну Панасівну зі славним 55-річчям від Дня народження. Бажаємо міцного здоров’я, оптимізму і всіляких гараздів у житті. У цей прекрасний ювілей хай Вас вітають друзі і родина, поля розлогі -- колосом цвітуть. Нехай червоні ягоди калини щасливу осявають путь. Нехай дає наснаги Вам земля десятки літ ще мріяти й любити. Хай рідна пісня душу окриля, в здоров’ї й радості – багато літ прожити!

Сердечно вітаємо дорогу нашу донечку, дружину та маму ВОЙТОВИЧ Марію Григорівну з першим 25-річчям від Дня народження, яке завітає до неї 31 грудня. Хай доля удачу на крилах несе, хай радісним буде життя і красивим. Що Ти побажаєш – хай збудеться все, і шлях Твій хай буде легким і щасливим. Нехай Твоя молодість лине, як пісня, на крилах поваги, любові й добра. Нехай все буття буде світле і чисте, як ця неповторна зимова пора. З любов’ю – тато, мама, чоловік Олександр та донечка Вікторія.

29 грудня 2011 року

7

Від щирого серця вітаємо з чудовим ювілеєм – 65-річчям від Дня народження – дорогого чоловіка, батька і дідуся ВОДЬКА Сергія Арсентійовича і шлемо йому побажання доброго здоров’я, щасливого довголіття та родинного благополуччя. Бажаєм, рідненький, здоров’я багато. Хай щастя та мир залишаються в хаті. Хай горе обходить завжди стороною, а радість приходить і ллється рікою. Хай стелиться довго життєва дорога. Май шану в людей, а ласку у Бога. Хай доля сприяє, щоб жити й радіти і соту весну у здоров’ї зустріти. Любляча дружина, діти, невістка, зять та онуки Катерина, Ігор і Василь.

Шановні медики району, а також пенсіонери та ветерани медичної служби! Сердечно вітаємо Вас з Новим 2012 роком. Бажаємо Вам міцного здоров’я, щастя, радості та благополуччя. Нехай у Ваших родинах завжди панує мир, добробут, а в серцях доброта, милосердя та християнська любов. Хай Новий 2012 рік принесе у кожну домівку душевну рівновагу, осяє радістю Ваші серця, і ця радість нехай супроводжує Вас цілий рік. Святкові дні нехай іскряться радістю і повниться красою щоденне життя. Усього найкращого Вам у Новому 2012 році! Адміністрація та профком КЗ “Володимирецька ЦРЛ”. Шановні ветерани війни та праці! Дорогі земляки! Прийміть наші щирі вітання з нагоди Нового року та Різдва Христового! Напередодні Нового Року прийнято загадувати бажання і вірити, що вони обов’язково здійсняться. Від усієї душі зичимо Вам великого людського щастя, міцного здоров’я, добра й радості, вірних друзів та близьких людей поруч. Нехай прийдешній рік виправдає Ваші самі добрі надії і прагнення, принесе достаток і добробут Вашим сім’ям. Нехай панують у Ваших домівках мир, взаєморозуміння й любов. Щастя Вам, легкої ходи у Новий рік до світлої долі! З Новим Роком та Різдвом Христовим! Районна рада ветеранів війни і праці.

1 січня наш рідненький татусь і коханий чоловік ПЕТРОВИЧ Володимир Назарович – ювіляр: він зустрічає своє 50-річчя. Сердечно вітаємо його і шлемо такі побажання: Наш славний і рідний, найкращий на світі, із Вами нам завжди затишно і світло. Ви гарний господар і батько чудовий, даруєте щирість і море любові. Спасибі за ласку, за руки умілі, за те, що із Вами щасливо нам жити. Хай доля дарує нев’янучі квіти, щоб кожному дню могли ми радіти. Добра Вам і ласки від Господа Бога. Хай буде безхмарна життєва дорога. Хай Матінка Божа Вас охороняє, Господь із неба – щастя посилає. Хай буде здоров’я міцне, мов граніт, на многая, многая, многая літ. З любов’ю – дружина Надія, син Сергій та донечка Валентинка.

Найщиріші привітання та побажання добра і благополуччя шлемо нашим грудневим іменинникам ГРУШЕВСЬКОМУ Миколі Миколайовичу, СНІТКУ Валерію Андрійовичу, КАРАКУЛІ Катерині Миколаївні, КІЛЮХ Олені Іванівні, ШКАБКО Наталії Василівні, МЕЛЬНИЧУК Ганні Василівні, МОРДАС Людмилі Василівні, МОРДАС Тетяні Михайлівні та ШКРЕДОВУ Олександру Дмитровичу. Зичимо здоров’я від води джерельної, багатства – від землі святої, неба голубого, хліба запашного, радості від дітей, поваги від людей. Хай сонце Вам щиро сміється, хай все у житті удається, хай щастя завжди Вас знаходить й здоров’я і радість у хату приходять. Хай Вас зігріває людська доброта за все, що зробили Ви за ці літа. Профком та колектив Великожолудської ЗОШ.

1 січня свій День народження святкуватиме дорога наша КОТОВИЧ Галина Яківна. Щиро вітаємо її і зичимо міцного здоров’я та щастя! Прийміть від нас сердечні привітання. Бажаєм миру, радості і щастя. Хай збудуться найкращі побажання, й все заповітне хай до них додасться. Хай лихо і смуток Вас обминуть, зозулі – сто років життя накують. Хай радість стрічається, добре живеться, все вміється, множиться і удається. Хай Бог здоров’я Вам дає, а Мати Пречиста завжди береже. Сестра Галя з сім’єю.


8

29 грудня 2011 року

ТЕЛЕПРОГРАМА

«Володимирецький ВІСНИК»

ПОНЕДІЛОК, 2 січня

ВІВТОРОК, 3 січня

СЕРЕДА, 4 січня

ЧЕТВЕР, 5 січня

П‘ЯТНИЦЯ, 6 січня

СУБОТА, 7 січня

УТ-1 06.00 Ранкова молитва 06.05 Худ.фільм «Донька моряка» 07.15 Новорічний жарт з Г. Хазановим 07.40 Концертна програма «Шоу продовжується» - 2 частина 10.00 У дні шкільних канікул. Х/ф «Казка мандрів» 11.40 Золотий гусак 12.10 Шеф-кухар країни 13.00 Хто в домі хазяїн? 13.20 Концерт О.Малініна 14.30 «Новорічний жарт» з С. Дроботенком 15.15 Національній академії Державної податкової служби України - 90 років 15.25 Обережно, модерн! 15.55 «Зимовий жарт» з М. Жванецьким,І.Олейниковим, Ю.Стояновим 16.45 Фестиваль родинної твор чості «Мелодія двох сердець» 21.30 «Зимовий жарт» з Я. Арлазоровим 22.00 Зірки гумору 22.45 Зірки гумору (продовження) 23.15 Концертна програма «Шоу продовжується» - 2 частина 1+1 06.00 Комедія «Собака на Різдво» (1) 06.50 «Союзмультфільм» (1) 08.10 Джекі Чан у пригодницькій комедії «Шпигун по сусідству» (1) 09.45 Комедія «Кавказька полонянка» (1) 11.10 Мультфільм «Добриня Микитич і Змій Горинич» (1) 12.20 Мультфільм «Льодовиковий період - 1» (1) 13.35 Мультфільм «Льодовиковий період - 2: Глобальне потепління» (1) 15.00 Мультфільм «Льодовиковий період-3: Різдвяна пригода» (1) 15.20 Мультфільм «Принцеса і жаба» (1) 17.45, 20.00 «Сам удома» (1) 22.00 Володимир Єпіфанцев у комедії «Ой, морозе, морозе» 23.45 Комедія «Гола правда» (3) 01.20 Комедія «Нові мурахи у штанях» (2) ІНТЕР 06.15 М/ф «Казка про рибалку та рибку» 06.45 Х/ф «Смугастий рейс» (1) 08.20 М/ф «Мадагаскар» 09.55 Концерт «20 кращих пісень року» 12.15 Концерт «Парад зірок» 14.15 Т/с «Усе заради тебе» (1) 16.00 «КВК. Вища ліга. Фінал» 18.15 Т/с «Катерина» (1) 20.25 Прем’єра. Концерт «Новорічний вечір з М.Галкіним та М.Басковим» 22.10 Х/ф «Чоловік у моїй голові» (1) 00.20 Х/ф «Війна світів» (2) НОВИЙ КАНАЛ 06.50, 07.35 Т/с «Як я познайомився з вашою мамою» 09.10, 14.35 М/с «Аладдін» 10.55 Т/с «Татусеві дочки» 12.15 Мрії збуваються 13.45 М/с «Фінес і Ферб» 14.05 М/с «Бетмен» 15.00 М/с «Пригоди Джекі Чана» 15.25 Х/ф «Заварушка з мавпою» 17.20 Х/ф «Вибух з минулого» 21.05 Аферисти 22.10 Х/ф «Найкращий фільм 2» (2) 00.10 Т/с «Межа» (2) 01.05 Т/с «Шина» ICTV 06.45 «Битва за Камелот». Повнометражний мультфільм 08.10 «Новорічна відпустка». Художній фільм 09.50, 11.15 «Балто». Повнометражний мультфільм 12.45 «Назад у майбутнє». Художній фільм 14.50, 16.45 «Назад у майбутнє-2». Художній фільм 19.00 «Кунг-фу Панда». Повнометражний мультфільм 20.45 «Робін Гуд - принц злодіїв». Художній фільм 23.35 «Дівчина моїх жахів». Художній фільм (2)

УТ-1 06.00 Ранкова молитва 06.05 Худ.фільм «Попелюшка» 07.30 Мультфільм 07.45 Зірки гумору 09.30 Обережно, модерн!. 10.00 У дні шкільних канікул. Х/ф «Увага, черепаха!» 11.25 Караоке для дорослих 12.15 Хай щастить 12.35 Х/ф «Калина червона» 14.20 «Новорічний жарт» з Г. Хазановим 15.35 «Нові пісні про головне». Новорічний концерт 19.00 Атака магії 19.30 Концертна програма Софії Ротару «Я тебя по-прежнему люблю» 21.20 221. Екстрений виклик 21.30 «Зимовий жарт» з В. Моїсеєнком та В.Данильцем 22.00 Зірки гумору 22.40 Трійка, Кено, Максима 22.45 Зірки гумору (продовження) 1+1

УТ-1 06.00 Ранкова молитва 06.05 Православний календар 06.10 Худ. фільм «Веселі хлоп’ята» 07.40 Мультфільм 09.30 Обережно, модерн! 10.20 Дитячий фестиваль «Всі ми - діти твої, Україно» 12.35 Х/ф «Бумбараш» 15.20 Обережно, модерн! 15.50 «Зимовий жарт» з О. Воробей та Ю.Гальцевим 16.25 М.Задорнов «Мы чьё...?» 17.20 Концерт О.Малініна 18.25 «Зимовий жарт» з групою ЕКС-ББ 18.55 Бенефіс Єфима Шифріна. 25 років на сцені 21.20 221. Екстрений виклик 21.35 Авторська програма М.Задорнова «Задоринки» 22.10 Бенефіс Ю.Гальцева і Г. Вєтрова 1+1 06.00 Пригодницьке фентезі «Артур і мініпути» (1) 07.05 «Союзмультфільм» (1) 09.05 Документальний фільм «Велика подорож у глибини океану» (1) 10.25 Комедія «Особливості національного полювання» (1) 12.05 Пригодницьке фентезі «Артур і помста Вурдалака» (1) 13.35 Комедія «Суджений» (1) 15.15 Комедія «Особливості національної риболовлі» (1) 17.00 «ТСН. Особливе» 17.20 «Голос країни. Своїми словами» 17.45 Комедія «Сам удома - 3» 19.30 ТСН: «Телевізійна служба новин» 20.00 Комедія «Сам удома - 4» 21.30 «Краса по-українськи» 23.00 Комедія «Сусідка» (3) 00.45 Комедія «Мрії здійснюються» (3) 02.15 Комедія «Суджений» (1) ІНТЕР 06.30 М/ф «Пригоди Буратіно» 07.35 Мюзикл « Як Козаки...» 09.40 Х/ф «Це я» (1) 11.10 М/ф « Джиммі-Нейтрон» 12.40 Х/ф «Іронія долі. Продовження» (1) 14.45 Т/с «Усе заради тебе» (1) 16.25 Концерт «Новорічний вечір з М.Галкіним і Н.Басковым» 18.15 Т/с «Катерина» (1) 20.00 «Подробиці» 20.25 Прем’єра. «Бенефіс «Кроликів» 30 років гумору» 22.15 Т/с «Формат А4» 00.10 Х/ф «Приходь на мене подивитися» (1) НОВИЙ КАНАЛ 05.05 Т/с «Курсанти» 06.45 Т/с «Як я познайомився з вашою мамою» 07.30 Т/с «Як я познайомився з вашою мамою» 09.10 М/ф «Синбад: Легенда семи морів» 10.45 Т/с «Татусеві дочки» 12.10 Мрії збуваються 13.15 М/с «Фінес і Ферб» 13.45 М/с «Бетмен» 14.05 М/с «Аладдін» 14.40 М/с «Пригоди Джекі Чана» 14.55 Teen Time 15.00 Т/с «Дрейк і Джош» 15.55 Teen Time 16.00 Т/с «Кадети» 17.55 Т/с «Вороніни» 19.20 М/ф «Елвін і бурундуки-2» 21.05 Ревізор 22.05 Т/с «Бальзаківський вік, або Всі мужики сво...» (2) 23.10 Т/с «Щоденники вампіра» 00.15 Т/с «Межа» (2) 01.15 Т/с «Шина» ICTV 05.25 Світанок 06.20 Мультфільми 07.00 Провокатор 10.25 «Смертельний бій. Подорож починається». Мультфільм 11.00 «Луні Тьюнз знову у дії». Художній фільм 13.00 Анекдоти по-українськи 13.55 «Таємниці слідства». Детективний телесеріал 14.55, 20.25 «Морський патруль». Пригодницький телесеріал 16.45 «Менти». Детективний телесеріал 22.30 «Таксі». Комедійний телесеріал 23.20 «Убивця». Художній фільм ТРК «УКРАЇНА» 06.30 Х/ф «Божевільний професор - 2» (комедія) (1) 08.15 Х/ф «Проблемне дитя» (сімейний) (1) 09.40 Х/ф «Перший лицар» 11.50 Т/с «Дев’ятий відділок» 14.15 Т/с «Слід» (детектив) (1) 15.40 Блакитний вогник на Шаболовці - 2008. Краще 18.10, 19.20 Т/с «Смак граната» (мелодрама) (4 серія) (1) 21.00 Прем’єра! Пісня року - 2011. День другий 23.15 Прем’єра! Т/с «Камелот» 00.15 Х/ф «Маска Зорро» НТН 06.25 Х/ф «Золота річка» (1) 08.10 М/ф «Повернення блудного папуги» 08.25 М/ф «Вінні Пух» 09.05 М/ф «Пес у чоботях» 09.30 М/с «Оггі та кукарачі» 10.20 Х/ф «Жандарм на відпочинку» (1) 12.15, 19.00 Т/с «Батюшка» 14.10 Д/с «Православні святі» 15.10 Х/ф «Поводир» (1) 17.05 Мюзикл «Три мушкетери» 21.00 Мюзикл «За двома зайцями» 23.20 Х/ф «Жандарм на відпочинку» (1) СТБ 07.05 Т/с «Адвокат» 09.00 «Неймовірна правда про зірок» 09.55 «ВусоЛапоХвіст» 11.15 Х/ф «Зимовий роман» (1) 12.55 Х/ф «Терміново потрібен Дід Мороз» (1) 14.30 «Зіркове життя. Прокляття Майстра та Маргарити» 16.20 «Битва екстрасенсів» 18.15 «Неймовірна правда про зірок» 19.10 «Зіркове життя. Самогубці-невдахи» 20.10 «Х-Фактор» 23.05 «ВусоЛапоХвіст» 00.05 Т/с «Доктор Хаус» (2) 00.55 Т/с «Адвокат» 02.30 Х/ф «Гвинтові сходи» (1)

УТ-1 06.00 Ранкова молитва 06.05 Православний календар 06.10 Худ.фільм «Цирк» 07.40 Мультфільм 07.55 Новорічний жарт з С. Дроботенком 08.40 Корисні поради 09.00 Підсумки дня 09.20 Погода 09.30 У дні шкільних канікул. Х/ф «Дзвонять, відчиніть двері» 10.50 Караоке для дорослих 11.30 Золотий гусак 12.00 Х/ф «Приборкання вогню» 115.20 Обережно, модерн! 15.50 Творчий вечір А.Книшева «Шоугодно» 17.20 Новорічні зустрічі Михайла Поплавського 19.25 Біатлон. Кубок світу. Естафета (чоловіки) 21.00 Підсумки дня 21.20 221. Екстрений виклик 21.35 «Зимовий жарт» з М.Задорновим 22.00 Зірки гумору 01.45 Х/ф «Дзвонять, відчиніть двері» 1+1 06.05 Пригодницьке фентезі «Артур і помста Вурдалака» (1) 07.40 «Союзмультфільм» (1) 10.55 Комедія «Особливості національної риболовлі» (1) 12.40 Пригодницьке фентезі «Артур і війна двох світів» (1) 14.20 Мультфільм «Правдива історія Червоної Шапки» (1) 15.40 Комедія «Особливості національного полювання у зимовий період» (1) 18.00 Комедія «Сам удома - 4» 20.00 Бен Стіллер у комедійному фентезі «Ніч у музеї» (1) 21.50 «Чотири весілля» 22.45 Том Генкс у комедії «Холостяцька вечірка» (2) 00.35 Комедія «Сусідка» (3) ІНТЕР 6.10 М/ф «Свято новорічної ялинки» 07.05 Х/ф «Приходь на мене подивитися» (1) 08.55 Х/ф «Сніжна любов, або сон у зимову ніч» (1) 11.05 М/ф «Змивайся» 12.35 «Бенефіс «Кроликів» 30 років гумору» 14.20 Т/с «Усе заради тебе» (1) 16.05 Концерт «Дві зірки. Новий рік 2011» 18.10 Т/с «Катерина» (1) 20.00 «Подробиці» 20.25 Прем’єра. Концерт «Гумор FM на Першому» 22.30 Т/с «Формат А4» 00.25 Х/ф « Від серця до серця» 01.55 «Подробиці» 02.20 Х/ф «Сніжна любов, або Сон у зимову ніч» (1) НОВИЙ КАНАЛ 05.05 Т/с «Курсанти» 06.45, 07.30 Т/с «Як я познайомився з вашою мамою» 09.10 М/ф «Елвін і бурундуки-2» 10.50 Т/с «Татусеві дочки» 12.05 Мрії збуваються 13.10 М/с «Фінес і Ферб» 13.40 М/с «Бетмен» 14.00 М/с «Аладдін» 14.35 М/с «Пригоди Джекі 14.55 Т/с «Дрейк і Джош» 16.00 Teen Time 16.00 Т/с «Кадети» 17.55 Т/с «Вороніни» 19.20 М/ф «Бі Муві: Медяна змова» 21.05 Світлі голови. Зимові ігри 22.05 Т/с «Бальзаківський вік, або Всі мужики сво...» (2) 23.05 Т/с «Щоденники вампіра» 00.15 Т/с «Межа» (2) ICTV 08.45 Факти. Ранок 10.25 «Менти». Детективний телесеріал 12.25 Анекдоти по-українськи 13.15 Втриматись у кріслі. Розважальне шоу 14.00 «Таємниці слідства». Детективний телесеріал 15.00, 20.25 «Морський патруль». Пригодницький телесеріал 16.45 «Менти». Детективний телесеріал 18.45 Факти. Вечір 19.10 Спорт 19.15 Надзвичайні новини з Костянтином Стогнієм 22.30 «Таксі». Комедійний телесеріал 23.20 «Відважна». Художній фільм (2) ТРК «УКРАЇНА» 06.45 Х/ф «Кар’єра Діми Горіна» 08.25 Х/ф «Проблемне дитя - 2» 10.00 Х/ф «Маска Зорро» 12.10 Т/с «Дев’ятий відділок» 14.40 Т/с «Слід» (детектив) (1) 16.00 Прем’єра! Пісня року 2011. День перший 18.10, 19.20 Т/с «Смак граната» 21.00 Т/с «Слід» (детектив) (1) 23.00 Прем’єра! Т/с «Камелот» 00.00 Х/ф «Легенда Зорро» 02.10 Х/ф «Божевільний професор - 2» (комедія) (1) НТН 06.25 Х/ф «Поводир» (1) 08.10 М/ф «Вовка в тридев’ятому царстві» 08.30 М/ф «Малюк і Карлсон» 09.10 М/ф «Сірий вовк & Червона Шапочка» 09.40 М/с «Оггі та кукарачі» 10.30 Х/ф «Жандарм та інопланетяни» (1) 12.15 Т/с «Батюшка» 14.10 Д/с «Православні святі» 15.10 Х/ф «Закоханий за власним бажанням» (1) 16.55 Мюзикл «За двома зайцями» 19.00 Т/с «Батюшка» 21.00 Мюзикл «Попелюшка» 23.30 Х/ф «Жандарм та інопланетяни» (1) СТБ 05.25 «Нез’ясовно, але факт» 06.10 «Документальний детектив» 07.05 Т/с «Адвокат» 09.00 «Неймовірна правда про зірок» 09.55 «ВусоЛапоХвіст» 10.55 Х/ф «Гасіть світло» (1) 12.35 Х/ф «Дідусь у подарунок» (1) 14.10 «Зіркове життя. Самогубці-невдахи» 15.05 «Нез’ясовно, але факт» 16.05 «Битва екстрасенсів» 18.05 «Неймовірна правда про зірок»

УТ-1 06.00 Ранкова молитва 06.05 Православний календар 06.10 Худ.фільм «Весна» 07.40 Мультфільм 07.45 Новорічний жарт з В. Винокуром 08.45 Корисні поради 09.00 Підсумки дня Х/ф «Казка про загублений час» 10.50 Ток-шоу «Віра. Надія. Любов» 12.00 «Надвечір’я» з Т. Щербатюк 12.30 Мультфільм «Різдвяні пірати» 13.05 Х/ф «Королі і капуста» 16.00 БЛАГОСЛОВЕННИЙ ВЕЧІР 17.00 РІЗДВЯНІ БОГОСЛУЖІННЯ 21.20 РІЗДВЯНИЙ ВЕРТЕП-2011 02.15 Біатлон. Кубок світу. Спринт (жінки) 1+1 06.00 Пригодницьке фентезі «Артур і війна двох світів» (1) 06.45 «Союзмультфільм» (1) 08.25 Документальний фільм «Марш імператора» (1) 09.55 Документальний фільм «Океани» (1) 11.35 Комедія «Особливості національного полювання у зимовий період» (1) 12.55 Мультфільм «Червона Шапка проти сил зла» (1) 14.20 Пригодницька комедія «Ґарфілд - 1» (1) 15.45 Пригодницька комедія «Ґарфілд - 2» (1) 17.00 «ТСН. Особливе» 17.20 «Голос країни. Своїми словами» 17.40 Бен Стіллер у комедійному фентезі «Ніч у музеї» (1) 19.30 ТСН: «Телевізійна служба новин» 20.00 «Велика різниця поукраїнському» 20.50 Пригодницьке фентезі Люка Бессона «Неймовірні пригоди Адель» (1) 22.40 Метью Мак-Конагі та Пенелопа Крус у пригодницькому фільмі «Сахара» (1) 00.50 Комедія «Холостяцька вечірка - 2» (3) ІНТЕР 05.50 М/ф «Мауглі» 06.55 М/ф «Дюймовочка» 07.25 Х/ф «Народження Христа» (1) 09.20 М/ф «Лускунчик» 10.45 Концерт «Гумор FM на Першому» 12.45 Т/с «Холодне серце» 20.00 «Подробиці» 20.25 Прем’єра. «Церемонія нагородження «Золотий грамофон»» 23.25 Мюзикл «Вечора на хуторі біля Диканьки» 01.10 «Подробиці» 01.35 Х/ф «Цар» (2) НОВИЙ КАНАЛ 05.00 Т/с «Курсанти» 06.45, 07.30 , 08.50 Т/с «Як я познайомився з вашою мамою» 09.10 М/ф «Бі Муві: Медяна змова» 10.50 Т/с «Татусеві дочки» 12.05 Зроби мені смішно 13.05 М/с «Фінес і Ферб» 13.40 М/с «Бетмен» 14.00 М/с «Аладдін» 14.35 М/с «Пригоди Джекі Чана» 14.50 Teen Time 14.55 Т/с «Дрейк і Джош» 16.00 Teen Time 16.00 Т/с «Кадети» 17.55 Т/с «Вороніни» 19.20 М/ф «Рататуй» 22.25 Т/с «Бальзаківський вік, або Всі мужики сво...» (2) 23.25 Т/с «Щоденники вампіра» (2) ICTV 08.45 Факти. Ранок 10.25 «Менти». Детективний телесеріал 12.35 Анекдоти по-українськи 12.45 Факти. День 12.55 Спорт 13.00 Анекдоти по-українськи 13.15 Втриматись у кріслі. Розважальне шоу 13.55 «Таємниці слідства». Детективний телесеріал 14.55 «Морський патруль». Пригодницький телесеріал 16.45 «Менти». Детективний телесеріал 19.00 «Три горішка для Попелюшки». Художній фільм 20.55 «Лисий нянька». Художній фільм (2) 22.45 «Статський радник». Художній фільм (2) ТРК «УКРАЇНА»

УТ-1 06.00 Ранкова молитва 06.05 Док.фільм «Микола Суворий» 06.40 Світ православ’я 07.20 Мультфільм 07.30 Концерт духовної музики «Чистії світанки» 09.00 РІЗДВЯНА ЛІТУРГІЯ 15.25 Біатлон. Кубок світу. Спринт (чоловіки) 17.05 РІЗДВЯНИЙ ВЕРТЕП-2012 19.35 Золотий гусак 20.05 Д/ф «Скарби цариці Єлени» 21.00 Підсумки дня 21.30 «Это было недавно, это было давно...» А.Миронов 22.40 Суперлото, Трійка, Кено 22.50 «Новорічний жарт» з В. Винокуром 23.00 Концерт духовної музики «Чистії світанки» 02.25 Ніч артхаусу. Х/ф «Дитинства» 1+1 06.00 «Союзмультфільм» (1) 08.00 «Світське життя. Новорічний карнавал» 10.00 Дісней! «Месники» (1) 10.25 Дісней! «Тімон і Пумба» (1) 10.50 Пригодницька комедія «Ґарфілд - 1» (1) 12.15 Мультфільм «Сміливий великий панда» (1) 13.45 Мультфільм «Дика природа» (1) 15.10 Комедія «Сам удома - 5: Жахливий Генрі» (1) 16.40 «Велика різниця поукраїнському» 17.45 Комедійне фентезі «Зачарована» (1) 19.30 ТСН: «Телевізійна служба новин» 20.00 «Велика різниця поукраїнському» 21.25 Михайло Порєченков у комедії «Назад до щастя, або хто Знайде Синього Птаха» (1) 23.20 Сара Джессіка Паркер у романтичній комедії «Привіт сім’ї» (1) 01.05 Романтична комедія «Зустрічі та проводжання» (1) 02.35 Комедія «Сам удома - 5: Жахливий Генрі» (1) ІНТЕР 05.20 Х/ф « Від серця до серця» 06.50 М/ф «Бабка Йожка та інші...» 08.05 М/ф «Роги та копита» 09.30 «Україно, вставай!» 10.10 Мюзикл «Вечора на хуторі біля Диканьки» 11.55 Х/ф «Родина напрокат» 13.40 М/ф «Шрек» 15.10 Прем’єра. «Ян Табачник «Маю честь запросити»» 18.05 Прем’єра. Х/ф «Дід Мороз дзвонить тричі» 20.00 «Подробиці» 20.25 Прем’єра. «Дві зірки Новий Рік» 22.50 Х/ф «Кучерявка Сью» (1) 00.40 «Подробиці» 01.10 Х/ф «Різдво»

ТРК «УКРАЇНА» 06.00 Т/с «І падає сніг...» (мелодрама) (4,5,6 серії) (1) 08.00 Т/с «І падає сніг...» (мелодрама) (закл. серії) (1) 09.30 Х/ф «Людина-павук - 2» 11.45 Х/ф «Якби я тебе любив» 13.30 Х/ф «Наречена» 15.00 Блакитний вогник на Шаболовці - 2010. Краще 17.45 Прем’єра! Х/ф «Печалірадості Надії» (мелодрама) (1) 21.00 Х/ф «Примарний гонщик» 23.00, 01.00 Х/ф «Людина-павук» НТН 06.25 Х/ф «Велика пригода Зорро» (1) 08.05 М/ф «38 папуг» 08.20 М/ф «Умка» 08.45 М/ф «Троє з Простоквашина» 09.50 М/с «Оггі та кукарачі» 10.40 Х/ф «Жандарм у НьюЙорку» (1) 12.40 Х/ф «Хочу у в’язницю» 14.35 Х/ф «Справжній Дід Мороз» (1) 16.10 Мюзикл «Шалений день, або Весілля Фігаро» 19.00 Т/с «Батюшка» 21.00 Мюзикл «Снігова королева» 23.10 Х/ф «Жандарм у НьюЙорку» (1) СТБ 07.15 Т/с «Адвокат» 09.00, 18.20 «Неймовірна правда про зірок» 09.55 Х/ф «Шукаю наречену без приданого» 11.55 Х/ф «Чародії» (1) 14.40 «Зіркове життя. Повернені до життя» 15.30 «Нез’ясовно, але факт» 16.25 «Битва екстрасенсів» 119.15 «Зіркове життя. Вижити після смерті» 20.10, 21.50 «Х-Фактор» 23.35 «ВусоЛапоХвіст» 00.40 Т/с «Доктор Хаус» (2) 01.25 Т/с «Адвокат»

06.00 Комедія «Дві собаки на Різдво» (1) 07.00 «Союзмультфільм» (1) 08.45 Мультфільм «Ілля Муромець і Соловей-розбійник» (1) 10.05 Володимир Єпіфанцев у комедії «Ой, морозе, морозе» 11.45 Пригодницьке фентезі «Артур і мініпути» (1) 13.30 Комедія «Відчиніть, Дід Мороз» (1) 15.15 Комедія «Особливості національного полювання» 17.30 Маколі Калкін у комедії «Сам удома - 2» (1) 19.30 ТСН: «Телевізійна служба новин» 20.00 Комедія «Сам удома - 3» 21.45 «Міняю жінку - 4» 23.00 Комедія «Мрії здійснюються» (3) 00.30 Комедія «Гола правда» (3) ІНТЕР 05.15 Мюзикл «Дуже новорічне кіно» 07.05 Х/ф «Дівчата» (1) 08.55 М/ф «Лови хвилю» 10.20 Х/ф «Іронія долі, або з легкою парою» (1) 13.45 Д/ф «Народження легенди. Іронія долі, або з легкою парою» 14.45 Т/с «Усе заради тебе» (1) 16.25 Концерт «Новорічний вечір з М.Галкіним та М.Басковим» 18.15 Т/с «Катерина» (1) 20.00 «Подробиці» 20.25 Концерт «Дві зірки. Новий рік» 22.30 Прем’єра. Т/с «Формат А4» 00.25 Х/ф «Це я» (1) 02.25 Х/ф «Кажани: операція знищення» (1) НОВИЙ КАНАЛ 05.10 Т/с «Курсанти» 06.50, 07.35 Т/с «Як я познайомився з вашою мамою» 09.10 М/ф «Планета скарбів» 10.55 Т/с «Татусеві дочки» 12.05 Мрії збуваються 13.10 М/с «Фінес і Ферб» 13.40 М/с «Бетмен» 14.00 М/с «Аладдін» 14.35 М/с «Пригоди Джекі Чана» 14.55 Teen Time 15.00 Т/с «Дрейк і Джош» 15.55 Teen Time 16.00 Т/с «Кадети» 17.55 Т/с «Вороніни» 19.20 М/ф «Синбад: Легенда семи морів» 20.55 Парад порад 22.00 Т/с «Бальзаківський вік, або Всі мужики сво...» (2) 23.00 Т/с «Щоденники вампіра» 00.00 Т/с «Межа» (2) ICTV 06.40 Мультфільми 07.20 Ти не повіриш! 08.05 Стоп-10 09.00 «Луні Тьюнз знову у дії». Художній фільм 10.45 «Веселі ніжки». Повнометражний мультфільм 13.00 Анекдоти по-українськи 13.20 «Смертельний бій. Подорож починається». Мультфільм 14.10 «Кунг-фу Панда». Повнометражний мультфільм 15.50 «Робін Гуд - принц злодіїв». Художній фільм 20.25 «Морський патруль». 23.20 «Сталь». Художній фільм ТРК «УКРАЇНА» 06.10 Х/ф «Божевільний професор» (комедія) (1) 07.45 Х/ф «Знайомтесь, Джо Блек» (Б.Пітт, Е.Хопкінс) (1) 10.50 Х/ф «Примарний гонщик» 12.40 Х/ф «Ніч закритих дверей» (мелодрама) (1) 14.15 Т/с «Слід» (детектив) (1) 15.40 Блакитний вогник на Шаболовці - 2009. Краще 18.10, 19.20 Т/с «Смак граната» 21.00 Прем’єра! Пісня року 2011. День перший 23.15 Прем’єра! Т/с «Камелот» 00.15 Х/ф «Перший лицар» НТН 06.25 Х/ф «Силач Санта-Клаус» 08.05 М/ф «Таємниця третьої планети» 09.05 М/ф «Бременські музиканти» 09.50 М/с «Оггі та кукарачі» 10.35 Х/ф «Жандарм одружується» (1) 12.20, 19.00 Т/с «Батюшка» 14.10 Д/с «Православні святі» 15.10 Х/ф «Золота річка» (1) 17.00 Мюзикл «Снігова королева» 23.10 Х/ф «Жандарм одружується» (1) СТБ 07.10 Т/с «Адвокат» 09.00 «Неймовірна правда про зірок» 09.55 «ВусоЛапоХвіст» 11.30 Х/ф «Не було б щастя» (1) 14.10 «Зіркове життя. Вижити після смерті» 15.00 «Нез’ясовно, але факт» 16.00 «Битва екстрасенсів. Протистояння шкіл» 18.15 «Неймовірна правда про зірок» 19.10 «Зіркове життя. Прокляття Майстра та Маргарити» 20.10 «Х-Фактор» 23.00 «ВусоЛапоХвіст» 00.00 Т/с «Доктор Хаус» (2)

07.00 Х/ф «Снігурка для дорослого сина» (мелодрама) (1) 08.30 Х/ф «Проблемене дитя 3» (сімейний) (1) 10.00 Х/ф «Легенда Зорро» 12.10 Т/с «Дев’ятий відділок» 14.40 Т/с «Слід» (детектив) (1) 16.00 Прем’єра! Пісня року 2011. День другий 18.10, 19.20 Т/с «Смак граната» 21.45 Х/ф «Рівняння з усіма відомими» (мелодрама) (1) 01.10 Х/ф «Відпустка за обміном» (романтична комедія) (1) НТН 05.45 «Легенди бандитського Києва» 06.35 Х/ф «Закоханий за власним бажанням» (1) 08.10 М/ф «Дюймовочка» 08.40 М/ф «Ніч перед Різдвом» 09.40 М/с «Оггі та кукарачі» 10.25 Х/ф «Жандарм і жандарметки» (1) 12.20 Т/с «Батюшка» 14.10 Д/с «Православні святі» 15.10 Х/ф «Якось двадцять років по тому» (1) 16.40 Мюзикл «Попелюшка» 19.00 Х/ф «Віфлеємська зірка» 21.00, 00.50 Х/ф «Марія, мати Ісуса» 23.00 Х/ф «Марія» (2) СТБ 06.05 «Документальний детектив» 06.30 Х/ф «Гасіть світло» (1) 07.55 Х/ф «Зимовий роман» (1) 09.25 Х/ф «Терміново потрібен Дід Мороз» (1) 11.05 Х/ф «Повернення в Едем» 16.55 Х/ф «Дванадцять стільців» (1) 20.10 «Х-Фактор» 23.05 Х/ф «Моя мама - Снігуронька!» (1) 00.55 Х/ф «Дідусь у подарунок»

НОВИЙ КАНАЛ 05.20 Т/с «Курсанти» 06.10 Т/с «Журнал мод» 07.15 Х/ф «Маля Санта-2» 08.50 Казки братів Гримм «Златовласка» 11.00 Аферисти 12.05 ТОП-100 13.05 Новий погляд 14.05 Кухня на двох 15.00 Даєш молодь 15.35 Україна чудес 16.40 Х/ф «Різдвяний купідон» 18.10 М/ф «Рататуй» 20.20 Х/ф «Рожева пантера 2» 22.10 Х/ф «Чотири Різдво» (2) 23.50 Х/ф «Заплати іншому» (2) 02.05 Фабрика зірок-4 концерт ICTV 07.10 «Денніс - загроза Різдву». Художній фільм 08.40 Бережись автомобіля 09.35 Люди, коні, кролики..і домашні ролики 10.00 Квартирне питання 11.00 ЄвроФуд-2012 11.50 «Полярний експрес». Художній фільм 14.45 «Три горішка для Попелюшки». Художній фільм 16.30 «Джампер». Художній фільм 18.00 «Як приборкати дракона». Повнометражний мультфільм 19.50 «Завжди кажи «Так!». Художній фільм 21.50 Самозванці 22.50 «Золото дурнів». Художній фільм 00.50 «Подвійна гра». Художній фільм (2) ТРК «УКРАЇНА» 06.00 Прем’єра! Т/с «Камелот» 08.45 Пісня року - 2010. Краще 10.30 Х/ф «Так не буває» 12.10 Т/с «Дев’ятий відділок» 14.40 Х/ф «Буду вірною дружиною» (мелодрама) (1) 18.10, 19.20 Т/с «Смак граната» 21.00 Прем’єра! Х/ф «Зимове танго» (мелодрама) (1) 00.30 Х/ф «Попелюшка з райського острова» (мелодрама) НТН 06.45 М/ф «Різдвяна фантазія» 07.35 М/ф «Різдвяні казки» 08.55 М/ф «Гидке каченя» 09.45 М/ф «Квітка-семицвітка» 10.10 Д/ф «Почаїв» 11.30 Д/ф «Сльози Божої матері» 12.05 Х/ф «Віфлеємська зірка» (1) 13.55 Х/ф «Ноїв ковчег» (1) 17.10 М/ф «Астробой» (1) 19.00 Т/с «Тарас Бульба» 22.30 Х/ф «Віват, гардемарини!» 01.15 Х/ф «Марія» (2) СТБ 05.30 Х/ф «Мері Поппінс, до побачення!» (1) 07.55 «Караоке на Майдані» 08.50 «Сніданок з Юлією Висоцькою» 09.00 «Їмо вдома» 10.30 М/ф «Пінгвіни Мадагаскару» (1) 11.15 «Зважені та щасливі. Невідома версія» 12.25, 22.45 Х/ф «Моя мама наречена» (1) 14.00 Х/ф «Моя мама - Снігуронька!» (1) 15.45 Х/ф «Дванадцять стільців» 19.00 «Х-Фактор. Революція. Невідома версія» 20.55 Х/ф «Зимовий сон» (1) 00.10 Х/ф «Повернення в Едем»

НЕДІЛЯ, 8 січня УТ-1 06.00 Ранкова молитва 06.05 Фільм фестивалю «Покров» «Обитель Святого Антонія» 06.20 Крок до зірок 07.00 Новорічний жарт з В. Винокуром 09.05 Маю честь запросити 10.20 Крок до зірок. Євробачення 11.05 Шеф-кухар країни 12.00 Караоке для дорослих. Різдвяний випуск 13.00 В гостях у Д. Гордона 13.50 «Зимовий жарт» з братами Пономаренками 14.25, 16.25 Біатлон. Кубок світу. Мас-старт (жінки, чоловіки) 15.35 «Новорічний жарт» з С.Єщенком 17.30 «Новорічний жарт» з М.Задорновим 18.25 Хокей. Чемпіонат України. «Сокіл» (Київ) - «Беркут» (Київ) В ПЕРЕРВІ: 19.10, 20.00 Погода 21.25 Фольк-music. Різдвяна програма 1+1 06.00 Мультфільм «Сміливий великий панда» (1) 07.00 «Союзмультфільм» (1) 09.05 Лотерея «Лото-забава» 10.00 Дісней! «Месники» (1) 10.25 Дісней! «Тімон і Пумба» (1) 10.50 Пригодницька комедія «Ґарфілд - 2» (1) 12.05 Михайло Порєченков у комедії «Назад до щастя, або Хто знайде синього птаха» (1) 13.55 «Велика різниця поукраїнському» 15.50 Марія Голубкіна та Дмитро Орлов у романтичній комедії «Француз» (1) 17.40 Романтична комедія «Снігова людина» (1) 19.30 «ТСН-тиждень» 20.12 «Голос країни. Нова історія» 22.00 Серіал «Інтерни» (2) 23.50 Комедія «Холостяцька вечірка - 2» (3) 01.30 «Привіт сім’ї» (1) ІНТЕР 06.20 М/ф «Нові пригоди БабкиЙожки» 07.40 Мюзикл «Снігова королева» 09.30 «Школа доктора Комаровського» 10.00 М/ф «Маша та Ведмідь» 12.45 М/ф «Троє з Простоквашино» 13.15 М/ф «Зима в Простоквашино» 13.30 М/ф «Шрек 2» 15.00 Х/ф «Кучерявка Сью» (1) 16.50, 20.25 Х/ф «Службовий роман» 22.10 Д/ф «Народження легенди. Службовий роман» 23.15 Х/ф «Непристойна пропозиція» (2) НОВИЙ КАНАЛ 05.25 Т/с «Курсанти» 06.15 Кліпси 06.30 Т/с «Журнал мод» 07.45 Церква Христова 08.00 Запитайте в лікаря 08.25 Даєш молодь 08.55 Казки братів Гримм «Спляча красуня» 10.05 Казки братів Гримм «Златовласка» 11.10 Х/ф «Різдвяний купідон» 12.50 Шоуманія 13.35 Світлі голови 15.45 Файна Юкрайна 16.35 Х/ф «Перший удар» 18.05 Х/ф «50 перших поцілунків» 20.00 Х/ф «Канікули строго режиму» 22.10 Х/ф «Розшукується в Малібу» (2) 23.45 Х/ф «Рожева пантера 2» ICTV 07.10 «Пригоди Плуто Неша». Художній фільм 08.50 «Полярний експрес». Х/ф 10.40 Ти не повіриш! 11.35 Козирне життя 12.30 «Золото дурнів». Художній фільм 14.45 «Джампер». Х/ф 16.15 «Як приборкати дракона». Повнометражний мультфільм 21.00 «В ім’я короля». Художній фільм 23.15 «Шостий елемент». Художній фільм (2) 01.00 «Двері до Едему». Художній фільм (2) ТРК «УКРАЇНА» 06.10 Х/ф «Підручний Хадсакера» (фентезі) (1) 08.00 Прем’єра! М/ф «Пригоди Десперо» 09.40 Х/ф «Попелюшка райського острова» 11.00 Х/ф «Буду вірною дружиною» (мелодрама) (1) 14.30 Прем’єра! «Жити будете!» 15.30 Прем’єра! Х/ф «Зимове танго» (мелодрама) (1) 19.30, 21.15 Прем’єра! Т/с «Дикий - 2» 22.50 Т/с «Слід» (детектив) (1) 00.00 Х/ф «Рівняння з усіма відомими» (мелодрама) (1) НТН 07.30 Т/с «Сильніше за вогонь» 11.30 «Легенди карного розшуку» 12.00 «Агенти впливу» 12.40 Х/ф «Віват, гардемарини!» 15.20 Х/ф «Гардемарини - 3» (1) 17.20 М/ф «Планета 51» (1) 19.00 Х/ф «Торнадо» (1) 22.50 Т/с «Тарас Бульба» СТБ 06.15 Х/ф «Руслан і Людмила» 08.50 «Сніданок з Юлією Висоцькою» 09.00 «Їмо вдома» 10.00 «Неймовірні історії кохання» 10.55 «Караоке на Майдані» 11.55 «Х-Фактор. Революція. Невідома версія» 13.45 Х/ф «Зимовий сон» (1) 15.40 «МастерШеф. Невідома версія» 17.10 «Зіркове життя. Вижити після смерті» 18.05 «Паралельний світ» 19.00 «Битва екстрасенсів» 20.55 Х/ф «Тариф на кохання» 23.00 Х/ф «Лузер» (1) 01.10 «Неймовірні історії кохання»


РЕКЛАМА +

«Володимирецький ВІСНИК»

Ч И С Т К А

та сушка КИЛИМІВ Територія комбікормового з-ду автосервіс (067) 363-12-53.

Ново-Рафалівське споживче товариство

приймає замовлення на святкування НОВОГО РОКУ

К У П Л Ю

хутро кролика, ондатри, лисиці та ін. (067) 196-68-04, (066) 213-72-64.

ЗАГУБЛЕНЕ чорнобильське посвідчення третьої категорії серія Б № 304943, видане на ім‘я КОЗОДОЙ Ніни Борисівни, вважати недійсним.

Кафе «СПОКУСА» смт Рафалівка --150 грн., «ЗЕЛЕНА ДІБРОВА» смт Рафалфівка --130 грн., «ВЕРЕС» с. Полиці --120 грн., «БУРШТИН» с. Жолудськ -- 120 грн., «ЗАТИШОК» с. Заболоття --120 грн., «РОМАШКА» с. Любахи -- 120 грн.

РЕКЛАМА 2-40-41.

Звертатись за Тел. 5-32-39.

РАЕС: інформаційне повідомлення Станом на 8 годину 22 грудня в роботі перебувають енергоблоки №1, №2 та №3 Рівненської АЕС із сумарним навантаженням 1820 МВт. Зауважень щодо роботи основного устаткування діючих енергоблоків та персоналу немає. Минулої доби на РАЕС вироблено 43,8 млн. кВтг електроенергії, з початку місяця – 1 млрд. 302,4 кВтг, з початку року – 17 млрд. 099,9 млн. кВтг. На енергоблоці №4 (ВВЕР-1000) – 4-а доба поточного ремонту, який триватиме до 30 грудня 2011 року. Під час ремонту заплановано провести ревізію запобіжних пристроїв компенсатора об’єму. Порушень меж і умов безпечної експлуатації не було. Радіаційний, протипожежний та екологічний стан на РАЕС і прилеглій території не змінювався й перебуває у межах діючих норм. За даними системи АСКРО Рівненської АЕС, на проммайданчику та в зоні спостереження РАЕС за період з 15 по 21 грудня 2011 року радіаційні показники становили: - активність газо-аерозольного викиду енергоблоків Рівненської АЕС по ІРГ – 0,146%, по ДЖН – 0,119%, по йоду – 0,002% від допустимого викиду; - активність скиду в річку Стир по Сs-137 – 0,293%, по Co-60 – 0,022% від допустимого скиду; - потужність дози (мкЗв/год.) у населених пунктах зони спостереження складала: Кузнецовськ – 0,09, Суховоля – 0,09, Аеропорт – 0,10, Велика Ведмежка – 0,08, Старий Чарторийськ -- 0,09, Полиці – 0,12, Великий Жолудськ – 0,11, Любахи – 0,10, Сопачів – 0,09, Більська Воля – 0,13, Костюхнівка – 0,09. Вода з річки Стир кожні 10 днів відбирається для контролю в 3 населених пунктах: с. Маюничі, м. Кузнецовськ, с. Сопачів. Активність води знаходиться в діапазоні 0,0090,037% від допустимої концентрації в питній воді, встановленої в нормах радіаційної безпеки України (НРБУ-97).

РІШЕННЯ ВИКОНАВЧОГО КОМІТЕТУ КУЗНЕЦОВСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ РІВНЕНСЬКОЇ ОБЛАСТІ №284 від 22 грудня 2011 року «Про проведення коригування встановлених тарифів для ВП „Рівненська АНС” на послуги з теплопостачання, централізованого опалення та постачання гарячої води з 01.01.2012 року» Розглянувши лист ВП „Рівненська АЕС” від 11.11.2011 № 174/11849, відповідно до постанови Національної комісії регулювання електроенергетики України від 21.10. 2011 № 2022 “Про внесення зміни до постанови Національної комісії регулювання електроенергетики України від 20.01.2011 № 33 ..Про затвердження тарифу ДП НАЕК „Енергоатом” на виробництво теплової енергії, виробленої на атомних електростанціях”, постанови Кабінету Міністрів України від 01.06.2011 № 869 ,, Про забезпечення єдиного підходу до формування тарифів на житлово комунальні послуги” та розрахунків тарифів на послуги з теплопостачання, централізованого опалення та постачання гарячої води, наданих ВП «Рівненська АЕС», на виконання Закону України „Про житлово-комунальні послуги”, „Про теплопостачання”, керуючись пп. 2 п.а ст. 28 Закону України „Про місцеве самоврядування в Україні”, виконавчий комітет міської ради В И Р І Ш И В: 1. Провести коригування встановлених тарифів для ВП „Рівненська АЕС” на послуги з теплопостачання, централізованого опалення та постачання гарячої води з 01.01.2012 року, згідно з додатком. 2. Контроль за виконанням рішення покласти на першого заступника міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради В. Ковальчука. Додаток до рішення виконавчого комітету від 22 грудня 2011 року № 284.

Коригування встановлених тарифів для ВП «Рівненська АЕС» на послуги з теплопостачання, централізованого опалення та постачання гарячої води з 1. 01. 2012 року

№ п/п

Найменування комунальної послуги

Одиниця виміру

Вартість тарифів з ПДВ, грн.

1.

КМКП

1 Гкал

54,92

2.

Б юд ж ет н і о р га н і з а ц і ї

1 Гкал

55,73

3.

І н ш і с п ож и вач і

1 Гкал

55,99

4.

5.

Ц е н т р а л і зо ва н е о п а л е н н я

- населення

1 м2 опалювальної площі (з урахуванням сезонності)

4,08

- населення

1 Гкал

54,92

Ц е н т р а л і зо ва н е п о с тач а н н я га ря ч о ї вод и - населення

3

5.52

29 грудня 2011 року

9

• Думка спеціаліста

УДОСКОНАЛЕННЯ ОХОРОНИ ПРАЦІ НА ПІДПРИЄМСТВІ МАЄ НЕ ТІЛЬКИ СОЦІАЛЬНЕ, АЛЕ І БЕЗПОСЕРЕДНЬО ЕКОНОМІЧНЕ ЗНАЧЕННЯ Про створення ефективної системи охорони праці на підприємстві та дієву допомогу роботодавцю у вирішенні питань створення безпечних умов праці розповідає начальник управління виконавчої дирекції Фонду у Рівненській області Олександр КОЛЕСНИК. -- Як відомо, основні виробничі процеси, починаючи від отримання замовлення та організації виробництва, вимагають виваженої, цілеспрямованої і системної розробки технологічних процесів на виробництві. Очевидно, що для ефективної діяльності підприємства необхідні цілеспрямоване визначення повноважень і системна організація охорони праці. При цьому досить часто недооцінюється значення виконання вимог охорони праці і навколишнього середовища в технологічному циклі підприємства. Аналіз європейського досвіду останніх років довів, що саме інтеграція цих питань в організацію управління підприємством має вирішальне значення для підвищення рівня продуктивності праці. Особливості організації охорони праці на підприємстві відіграють важливу роль. Простої та зниження ефективності праці, викликані аваріями, нещасними випадками на виробництві, професійними захворюваннями, не тільки уповільнюють виробничі процеси, а й стають причиною високих виробничих витрат для підприємства. Крім того, ці явища значною мірою негативно впливають на безпеку виробництва, якість продукції та ставлення працівників до роботи. З огляду на це, охоровдосконалення ни праці на підприємстві має не тільки соціальне, але і безпосередньо економічне значення. Тому ключовим завданням має стати організація охорони праці як внутрішня, так і між підприємствами, сформована таким чином, щоб охорона праці була інтегрована у виробничі процеси кожного підприємства і сприяла вдосконаленню загальної продуктивності. З введенням системи управління охороною праці кількість недоліків і пов’язаних з ними порушень правил безпечного виконання робіт, а також ризик виникнення аварійних ситуацій, можуть бути істотно зменшені. Внутрішня система управління охороною праці функціонує в рамках основних правових норм і в той же час робить внесок у поточне раціональне використання економічних ресурсів. Сучасний підхід до вирішення завдань щодо створення єдиної основи, яка може бути застосована при створенні, вдосконаленні і реорганізації системи взаємовідносин структурних ланок підприємства для забезпечення нешкідливих та безпечних умов праці, – це перевага

людського здоров’я над економічними чинниками, що зафіксовано в цілій низці законодавчих та нормативних актів України. На сьогодні цілісна національна система управління охороною праці практично відсутня, хоча її обов’язковість і навіть структура у чинному законодавстві з охорони праці чітко визначені. Для того щоб виправити ситуацію, важливо розуміти, чому так сталося і що робити далі. Нікого не треба переконувати, що згадана система може дати бажаний ефект лише тоді, коли будуть функціонувати всі її ланки: як на рівні держави, так і на рівні регіонів. Це, у свою чергу, примусить суб’єктів господарювання запроваджувати і підтримувати на належному рівні систему управління охороною праці на підприємствах. Насправді ситуація склалася так, що цей логічний ланцюг розірвано. Сьогодні незадовільна ситуація з охороною праці складається на деяких підприємствах недержавних форм власності, тобто в тих новоутвореннях, де немає ані традицій, ані кадрів. Наслідком цього є те, що на багатьох підприємствах практично не функціонує система управління охороною праці. Складність вирішення цих проблем полягає ще і в тому, що до управління багатьма підприємствами прийшли керівники, які, маючи схильність до підприємництва, не розуміють завдань безпеки праці і не приділяють необхідної уваги дотриманню вимог охорони праці. Це нерозуміння, як правило, обертається великими бідами для працівників підприємств. Сподіватися на те, що всі без винятку роботодавці добровільно візьмуться за поліпшення умов безпеки праці, не доводиться. Щоб це зробити, потрібно вкласти кошти. А з ними ой як не хочеться декому розлучатися. До речі, новоявлені господарі (власники приватних підприємств, фізичні особи) вміють їх добре рахувати. Їм дешевше обходиться сплата штрафу, який накладається під час перевірок, ніж приведення робочих місць у відповідність з існуючими нормативами безпеки та гігієни праці, навіть якщо б власник сплачував штрафи при кожній перевірці. Доцільно створити на підприємствах метод, який забезпечував би дотримання вимог у сфері охорони праці по всіх видах діяльності та включення їх до структури управління підприємством. Цей метод повинен забезпечувати постійне вдосконалення охорони праці на підприємстві і,

СТАРОРАФАЛІВСЬКА СІЛЬСЬКА РАДА виносить на обговорення генеральні плани населених пунктів Стара

залучаючи всіх співробітників, допомагати усвідомленню та сприйняттю вимог охорони праці. Відповідний метод має назву «Система управління охороною праці» і повинен займати основне місце у «Положенні про систему управління охороною праці», описувати загальні структури системи, основні цілі та завдання, докладно пояснювати процеси і заходи, необхідні для досягнення поставлених завдань у сфері охорони праці, спираючись при цьому на законодавчі і нормативно-правові акти з питань охорони праці, а також на внутрішні нормативні акти. У зв’язку з введенням в дію Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності» кожне підприємство повинно сплачувати внески у Фонд соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України. Зараз більшість керівників підприємств, сплачуючи внески до фонду, вважають, що питання профілактики виробничого травматизму їх не стосується. Тому розмір внесків повинен залежати від ступеня небезпеки виробництва, тобто, в першу чергу від ефективності роботи системи управління охороною праці на підприємстві. Добре сплановані та реалізовані заходи у сфері охорони праці знижують ризик настання нещасних випадків і можливостей завдання шкоди здоров’ю, забезпечують усунення зупинок у виробничому процесі і пов’язаних з цим виробничих витрат. І в цьому напрямі для роботодавців і служб охорони праці надійними помічниками та порадниками є страхові експерти з охорони праці Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України. Страхові експерти фонду завжди нададуть методичну та практичну фахову допомогу у створенні та впровадженні ефективної та дієвої системи управління охороною праці на підприємстві. А коли вже стався нещасний випадок на виробництві, страхові експерти, як члени комісії, беруть участь у роботі комісії і контролюють своєчасність та об’єктивність розслідування нещасних випадків, їх документальне оформлення, виконання заходів щодо усунення причин нещасних випадків. Записав Валерій ВОРОБЕЙ, експерт з охорони праці.

Рафалівка та Бабка. Із зауваженнями та пропозиціями звертатися за адресою: Стара Рафалівка, вул. Центральна, 25. Тел. 4-86-88.


10

29 грудня 2011 року

ОГОЛОШЕННЯ+

П Р О П О Н У Є М О

БУДМАТЕРІАЛИ

• Ребристі плити перекриття 3х6 м, залізобетонні балки довжиною 12 м, цеглу силікатну б/в, тротуарну плитку, плитку “рваний камінь” і поребрики власного виробництва, скло товщиною 4 мм, труби ПХВ водопровідні, діаметр 50, 100, 150 мм, залишки плитки лицювальної та підлоги, меблів б/в, дизельелектричний автокран СМК-111, автомобілі ЗІЛ-130, ЗІЛ-157, УАЗ-469, міст першої комплектації до автомобіля ЗІЛ-157, будівельний вагончик та інші наявні будматеріали за договірними цінами. Тел. (050) 375-13-92. • КАМІНЬ, ЩЕБІНЬ. Недорого. Тел. (097) 997-32-15. • КАМІНЬ, ЩЕБІНЬ, ВІДСІВ, ШИФЕР, ЦЕМЕНТ, ПІНОБЛОКИ, БЛОКИ з відсіву, під розшивку, різнокольорові, колоті з фрезою. Доставка. Тел. (03655) 3-55-72, (095) 496-79-53, (098) 549-47-43, (050) 299-40-54.

ТРАНСПОРТ • Новий АВТОМОБІЛЬ «Шевроле-Авео», у кузові 2012 року. На виплату. Нові знижки. Тел. (067) 103-03-58, (099) 053-80-82. • ТРАКТОР Т-40 з ведучим передком, ПРИЧІП тракторний з підйомною платформою. Ціна договірна. Тел. (096) 142-96-61. • АВТОМОБІЛЬ «ВАЗ-21074», 1995 р.в., білого кольору, кінні САНКИ. Тел. (096) 917-51-48. • Новий АВТОМОБІЛЬ «Ланос». Кондиціонер, підігрів сидінь. Можлива оплата від 800-1000 грн. в місяць. Тел. (095) 912-79-99, (097) 212-88-70. • Терміново! АВТОМОБІЛЬ «ВАЗ-21099». 700 грн. на місяць. Тел. (099) 337-03-60. • МОТОЦИКЛ «Вайпер», в хорошому стані. Тел. (098) 67528-74. • АВТОМОБІЛЬ «ДЕУ Ланос», 2007 р.в., 1,5 двигун, польське збирання, у відмінному стані. Тел. (096) 526-47-91. • Саморобний міні-ТРАКТОР, в хорошому стані. Ціна 14 тис. грн. Двигун дизельний. АВТОМОБІЛЬ «ФольксвагенПасат», об‘єм 1,6 л. Ціна 4 тис. грн. + багато запчастин. Тел. 2-55-12, (095) 615-99-52. • ТРАКТОР Т-40. Ціна 24 тис. грн. Тел. (097) 805-46-25. • ТРАКТОРИ Т-40 АМ, Т-40 М, в робочому стані, запчастини до Т-40: картери двигунів, колінвал, шестерні, пускові двигуни. Тел. (096) 959-84-80, (096) 943-06-94. • АВТОМОБІЛЬ «Опель-Кадет», 1990 р.в., 1,4 моноінжектор. Ціна 2800 у.о. Тел. (067) 908-09-69. • ТРАКТОР Т-40 АМ, в хорошому стані. Тел. (098) 973-30-60. • АВТОМОБІЛЬ «ВАЗ-2107», 2005 р.в, пробіг 68000 тис. км. Ціна 3700 у.о. Тел. (096) 269-90-74. • АВТОМОБІЛЬ BMW-524, 1987 р.в., червоного кольору, 2,4 дизель, гідропідсилювач керма, електрозеркала, зимова гума. Ціна 3300 у.о. Тел. (097) 397-10-25. • АВТОМОБІЛЬ «Форд-Сієра», 1985 р.в., 1,6 л., універсал, 1900 у.о. або частково обмін. ВІЗ недорого. ГУМА 13-16. Тел. (097) 703-36-25. • АВТОМОБІЛЬ «ВАЗ-2104», 2005 р.в., 1,5 карбюратор, в хорошому стані, недорого. Тел. (098) 469-20-99. • АВТОМОБІЛЬ «ВАЗ-2106», 1991 р.в., в хорошому стані, недорого. Тел. (098) 469-20-99. • ТРАКТОР Т-25. Ціна 32000 грн. Тел. (067) 907-83-31. • ТРАКТОР Т-25 , КАРТОПЛЕСАЖАЛКУ, РАЛА ТРАКТОРНІ, ПЛУГИ, КУЛЬТИВАТОР. Тел: (097)650-40-41, (097)441-94-90. • АВТОМОБІЛІ «Фольксваген-Каді», грузовий, 2004-2005 р.в., 2,0 SDI, 150 тис. км, без пробігу по Україні, стан відмінний. Ціна 9.900 у.о.; «Сітроен-Джампер», 2004 р.в., 2,8 HDI, грузовий, 250 тис. км пробігу, ціна 9000 у.о. Реальному покупцю торг. Прижену авто під замовлення. Тел. (097) 38256-25, (066) 373-83-35. • АВТОМОБІЛЬ «Fiat-Seudo», 1,9 дизель, 2000 р.в., свіжий, з Німеччини, в хорошому стані. Зимову ГУМУ Dunlop R 15, Fulda R 14. Тел. (067) 139-29-99.

ЗАПЧАСТИНИ • РУЛЬОВУ колонку, КОРОБКУ передач до МТЗ-80. Тел. (096) 886-84-65. • АВТОМОБІЛЬ «Форд-Ескорт», 1,3 бензин, 1985 р.в., по запчастинах. Тел. (098) 862-81-69.

НЕРУХОМІСТЬ • Новий БУДИНОК, 1,5 поверху, у Володимирці по вул.

Шкільна, загальна площа 250 м2. Готовність будинку 95%. Тел. (067) 122-32-15. • ЗЕМЕЛЬНУ ДІЛЯНКУ в районі Аеродрому, приватизовану з незавершеним будівництвом (є літня кухня, хлів, гараж). Тел. (096) 951-31-81. • БУДИНОК у Володимирці, вул. Горького, 15. Є господарські будівлі, 12 соток городу. Тел. (097) 432-25-00. • Дві ЗЕМЕЛЬНІ ДІЛЯНКИ в напрямку Довговолі. Тел. 2-5130, (098) 830-55-37. • Терміново! БУДИНОК з господарськими будівлями. ЗЕМЕЛЬНУ ДІЛЯНКУ, 0,52 га, садок, асфальтна дорога до будинку. Сарненський р-н, с. Тріскіно. Тел. (098) 446-40-50. • Дерев‘яний БУДИНОК в с. Каноничі, вул. Калінська, 110, є літня кухня. Тел. 3-73-99, (097) 174-81-33. • МАГАЗИН у центрі Володимирця по вул. Соборній, 35 (між двома аптеками), загальна площа 75 м2. Тел. (096) 88776-63.

ІНШЕ • Продаж ГУРТОМ ТА ВРОЗДРІБ: ЗЕРНОВІ, КОМБІКОРМИ, ВИСІВКИ, БОРОШНО всіх гатунків, ЦУКОР та інше. Можлива доставка. Постійним клієнтам знижки. Запрошуємо підприємців до співпраці! Тел. (097) 382-56-25, (066) 37383-35, (066) 494-38-02. • СТУПИЦІ волговські, москвичовські. Пшеничні ВИСІВКИ. Тел. (097) 074-82-99, (099) 311-17-15. • ТРУБУ металеву, б/в, діаметр 150 мм. Тел. (096) 29896-91.

ПОСЛУГИ • ПРИЙМАЄМО замовлення на нове будівництво, реконструкцію, капітальний ремонт об‘єктів, виготовлення дерев‘яних вікон, дверей, дошки підлоги, шалівки, плінтуса, вагонки з матеріалів замовника. Тел. (050) 375-13-92. • Володимирецька автошкола ТСОУ. Курси водіїв «А», «А1», «В», «С», «СЕ», «Д». Тел. 2-44-91, 2-37-72, (067) 360-56-70. • НАТЯЖНІ СТЕЛІ (Франція, Німеччина, Китай). Володимирець. Тел. (096) 448-58-10, (099)664-17-44.

ПОДЯКА

Цими днями минає сорок днів, як раптова, невблаганна смерть передчасно забрала із життя дорогого нашого ХУТКОГО Євгена Валерійовича. Тобі було лише 36. Ти створив прекрасне сімейне гніздечко, та потішитися всіма земними радощами не встиг. Якби Ти знав, якими гіркими і холодними стали ці дні для нас. Як нам усім Тебе не вистачає. Минає час, і гірко думати, що ми вже ніколи не почуємо Твого голосу і Твоїх кроків. Ти пішов від нас такий молодий, гарний і добрий. Нам дуже важко усвідомлювати, що це відхід у вічність, з якого не буває вороття. Хай з миром покоїться Твоя душа в обителі Божій, а рідна земля стане для Тебе лебединим пухом. Ми приходитимемо на Твою могилку, і добрий спогад про Тебе вічно житиме у наших серцях. Усіх, хто знав Євгена Валерійовича, кого зводили з ним життєва дорога і робота, просимо пом’янути його добрим словом і тихою молитвою. Вся сумуюча родина.

РІК СВІТЛОЇ ПАМ‘ЯТІ... 3 січня минає рік, як назавжди відійшла у вічність дорога наша матуся і бабуся ХАНДУЧКА Марія Федорівна. Пусто у домі і боляче на серці, й важко усвідомлювати, що це відхід у вічність, з якого немає вороття. Минають дні, а Ви у нашій пам’яті, і боляче сприйняти, що вже ніколи не переступите поріг рідного дому і не почуємо Вашого голосу, поради, настанов. Усіх, хто знав Марію Федорівну, щиро просимо пом’янути її добрим словом і тихою молитвою. А небесні ангели-хранителі нехай бережуть її спокій у мирі з усіма святими. Вся сумуюча родина.

РІК СВІТЛОЇ ПАМ‘ЯТІ...

КУПЛЮ

30 грудня минає рік, як передчасно пішов із життя дорогий для нас САЧУК Сергій Михайлович. Ось уже рік минає, як Тебе немає з нами, а ми не можемо повірити в те, що Ти нам не зателефонуєш, не приїдеш до батьківської хати, не поговоримо з Тобою. Нам важко до цього звикнути, а повернути Тебе неможливо. Тепер єдине, що нам залишається, завжди пам’ятати Тебе, доки Господь даруватиме нам життя. Усіх, хто знав Сергія Михайловича, просимо пом’янути його добрим словом і щирою молитвою У смутку – брат з родиною.

• ВРХ, КОНІ, ЛОШАТА на м‘ясо. Дорого. Постійно. Обмін. Тел. (067) 811-14-30, (095) 535-59-08. • МАКУЛАТУРУ і ТЕРМОПЛІВКУ. Тел. (097) 327-21-22. • АВТОМОБІЛІ «ВАЗ» або іномарку в хорошому стані (можливо биту, гнилу, потребуючу ремонту). Тел. (097) 205-74-08. • АВТОМОБІЛЬ «Славута», ВАЗ, іномарку в хорошому стані або потребуючу ремонту. Тел. (098) 469-20-99.

РОБОТА • ВІЗЬМЕМО на постійну роботу досвідчених шоферів з категорією Е, автослюсаря. Оплата відрядна. Тел. (050) 375-1392.

РІК ГІРКОГО СМУТКУ...

ЗДАМ В ОРЕНДУ • Кімнати під офіси; шліфмашинку, бочки на воду, будівельний вагончик, риштування; пилорамний цех та автомобіль УАЗ-469. Тел. (050) 375-13-92.

ЗНІМУ

картки, де зазначено номер Вашої реєстраційної картки та вказівки щодо поштового відправлення. Крок 5. Надішліть поштовим відправленням до ЛРЦОЯО (вул. Шевченка, 116, корп.2, м. Львів, Львівська область, 79039) комплект реєстраційних документів у конверті форматом А 4 (рекомендованим або цінним листом). Збережіть номер реєстраційної картки та поштового відправлення – це дозволить Вам із сайту ЛРЦОЯО дізнатись про те, на якому етапі обробки вони знаходяться. Крок 6. Дочекайтесь отримання Сертифіката зовнішнього незалежного оцінювання, інформаційного бюлетеня «Зовнішнє незалежне оцінювання. 2012 рік», реєстраційної картки абітурієнта (рекомендованим листом з ЛРЦОЯО). Застереження: Вам буде відмовлено у реєстрації на ЗНО 2012 у разі несвоєчасного подання пакета документів, їх неповного або неналежного оформлення. Якщо протягом 20 днів з часу відправлення Вами реєстраційних документів Ви не отримали Сертифікат, звертайтесь до Львівського РЦОЯО. Інформаційно-консультаційну допомогу можна отримати в пунктах реєстрації за адресою: м. Рівне: вул. Приходька, 75 (II навч. корпус), кім.237, НУ водного господарства та природокористування ; м. Рівне: вул. С. Бандери, 12, каб. 8, Рівненський державний гуманітарний університет; м. Рівне: вул. Чорновола, 74, Рівненський ОІППО. Режим роботи пунктів реєстрації на сайті ЛРЦОЯОwww. lvtest.org.ua Контакти: сайт УЦОЯО: www.testportal.gov.ua тел. ЛРЦОЯО: 032-242-26-60, e-mail: lvivtest@gmail.com

Надто тяжке горе спіткало нашу родину: трагічно пішов з життя батько, син брат, чоловік, онук, племінник, друг, найдорожча для нас людина – КОВАЛЬ Іван Леонідович. Погасло сонце, яке вже ніколи не світитиме рідним і друзям. Гірко і болісно на душі. Серце не хоче змиритися із тяжкою, страшною втратою. Родина глибоко сумує і висловлює подяку всім, хто в той скорботний час підтримав і допоміг. Щиро дякуємо настоятелю Свято-Михайлівського храму отцю Анатолію та хористам церковного хору, всім друзям, сусідам і родичам покійного, колективам сільської ради, дитячого садка та школи села Озеро і всім тим людям, котрі провели Івана Леонідовича в останню путь. Хай Вам сторицею повернеться Ваша доброта. Вся сумуюча родина.

СОРОК ДНІВ СВІТЛОЇ ПАМ‘ЯТІ...

• ТЕЛИЦЮ, тільну, с. Городець. Тел. (096) 142-05-51. • ЛОША, 9 місяців. КАБАН до 200 кг. Тел. 7-44-54, (098) 83236-08. • КОРОВУ, тільну 5-им телям. Тел. (096) 917-51-48, (096) 91751-49. • КОНЯ, 6 років. Тел. (096) 764-24-97. • КАБАНА 170-180 кг, відгодований на домашніх кормах. Тел. (097) 900-31-80. • ТЕЛИЦЮ (розтіл у лютому). Тел. (097) 859-92-65. • КОНИКА, 1 рік 8 місяців. Тел. 7-61-00, (097) 755-19-51.

• Дві дівчини знімуть КВАРТИРУ у Володимирці. Оплату і порядок гарантують. Тел. (097) 743-87-29.

НИЗЬКИЙ УКЛІН ВАМ, ЛЮДИ ДОБРІ...

Неждана і незвана біда увірвалася в наше життя. Вогонь забрав роками нажите усе наше господарське майно. Але світ не без добрих людей, і колеги не залишились байдужими до нашого горя. Тож щиро дякуємо усьому колективу поліклініки Володимирецької ЦРЛ за надану моральну та матеріальну допомогу у скрутний для нас час. Дякуємо за небайдужі серця, за Вашу щирість і людяність! Хай Господь охороняє Вас від усяких бід та додасть здоров’я Вам і Вашим родинам. Хай Вам сторицею повернеться Ваша доброта! З вдячністю Ольга та Віталій НАГОРНІ.

ЖИВНІСТЬ

ЯК СТАТИ УЧАСНИКОМ ЗОВНІШНЬОГО НЕЗАЛЕЖНОГО ОЦІНЮВАННЯ 2012? Треба зареєструватись! Крок 1. Зверніться до приймальної комісії ВНЗ. Оберіть предмети, із яких Ви будете проходити тестування. Крок 2. Підготуйте комплект документів та матеріалів, а саме: • копію паспорта або свідоцтва про народження. На копії напишіть Із оригіналом згідно (без лапок), поставте дату та власний підпис; • 2 фотокартки розміром 3х4 см; • копію атестата або довідку з навчального закладу (за формою УЦОЯО). Крок 3. Завантажте програму ZNO2012Reg.exe із офіційного сайту УЦОЯО: www.testportal.gov.ua або Львівського ЛРЦОЯО www.lvtest.org.ua Ознайомтеся з порядком реєстрації. На вимогу програми внесіть дані: адресу проживання; контактні телефони; заклад, у якому навчаєтесь; оберіть предмети для проходження тестування (не більше чотирьох). Крок 4. Роздрукуйте: • бланк заяви-реєстраційної картки та заповніть: своє прізвище у родовому відмінку та ініціали у реквізитах заяви після прізвища та ініціалів директора РЦОЯО; напишіть текст заяви (за зразком); поставте дату та підпис. Друкованими літерами заповніть частину «Реєстраційна картка», вказавши у спеціально відведених місцях: прізвище, ім’я, по батькові; серію та номер документа, що засвідчує особу; наклейте дві власні фотокартки у визначені місця; • контрольно-інформаційний лист до заяви реєстраційної-

«Володимирецький ВІСНИК»

молитвою.

30 грудня минає рік, як покинув цей світ дорогий наш чоловік, батько та дідусь ДАЦЬКИЙ Юрій Архипович. Вже рік минув, як стихли Твої кроки і загубився голос в вишині. Неждана смерть, підступна і жорстока, враз обірвала всі шляхи земні. Осиротіли рідні стіни рано, що пам’ятають кроки і слова Твої. Не гоять страшну, невигойну рану ні білий цвіт, ні солов’ї, ні сонце ясне, ані добрі люди, ні праці клопіт, ані небо голубе. Лишились спогади і сльози, і молитви. І образ Твій, що серцю вічно дорогий. Тебе, рідненький, зроду не забудемо, ми завжди пам’ятатимемо Тебе. Хто знав, любив і пам’ятає Юрія Архиповича, пом’яніть його добрим словом і щирою Зі скорботою дружина Євгенія, сини Роман, Сергій і Віктор, невістка Наталія та онук Станіслав.

 Колектив Біленської ЗОШ глибоко сумує у зв’язку зі смертю колишньої техпрацівниці Лосінець Віри Філімонівни і поділяє біль тяжкої втрати з її родиною. Щиро співчуваємо сусіду ЛОСІНЦЮ Руслану Олександровичу та його сім’ї з приводу втрати найдорожчої людини – матері, свекрухи та бабусі Лосінець Віри Філімонівни. Нехай земля їй буде пухом і Царство Небесне. Сусіди Максимчуки, Столярчуки, Мороченці, Деркачі, Капарчуки, Бедик, Чугаї та Мушики.  Колектив Городецького НВК щиро співчуває учителям Станіславу Олексійовичу і Оксані Станіславівні СКОРОПАДАМ з приводу смерті дорогої людини – мами та бабусі.  Колектив ДНЗ “Пролісок” щиро співчуває і розділяє горе працівниці КОВАЛЬ Віри Володимирівни у зв’язку з трагічною смертю сина Івана. Нехай рідна земля буде пухом покійному.  Трудовий колектив Озерської ЗОШ глибоко сумує з приводу трагічної смерті випускника 2003 року Коваля Івана Леонідовича і розділяє непоправне горе його рідних і близьких. Випускники 2003 року Озерської ЗОШ сумують з приводу трагічної загибелі однокласника Коваля Івана Леонідовича і співчувають усій родині загиблого. Царство Небесне покійному.  Трудовий колектив Озерської ЗОШ щиро співчуває БОСИК Галині Сергіївні та МОРОЧЕНЕЦЬ Катерині Михайлівні з приводу передчасної смерті брата та свекра Мороченця Василя Сергійовича.  Класні керівники та учні 11 класів Озерської ЗОШ щиро співчувають однокласнику МОРОЧЕНЦЮ Юрію Васильовичу у зв’язку з передчасною смертю батька Василя Сергійовича.  Випускники 1981 року Озерської середньої школи висловлюють глибоке співчуття однокласнику КОВАЛЮ Леоніду з приводу трагічної загибелі сина Івана. Хай покійному буде Царство Небесне і земля пухом.  Сумуємо з приводу смерті колеги Голік Марії Платонівни і висловлюємо щирі співчуття її дітям Світлані Миколаївні і Юрію Миколайовичу, а також онукам. Нехай земля їй буде пухом. Віра Климівна Логацька, Ніна Пилипівна Томаха і Надія Володимирівна Чабарай.


РІЗНЕ

«Володимирецький ВІСНИК»

РІШЕННЯ Володимирецької селищної ради (шосте скликання) №363 від 7 грудня 2011 року «Про внесення змін у рішення селищної ради №205 від 14.06.2011 року» Відповідно до ст. 26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», пунктів 12.3, 12.4.1, статті 12, пункту 291.4 статті 291, пункту 293.2. статті 293 Податкового кодексу України, абзацу 4 пункту 1 Закону України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України щодо спрощеної системи оподаткування, обліку та звітності», керуючись ст. 59 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», селищна рада вирішила: 1. Внести зміни в рішення селищної ради №205 від 14 червня 2011 року «Про затвердження Положення та встановлення розміру ставок єдиного податку», виклавши його в наступній редакції: «1. Встановити в селищі Володимирець ставки єдиного податку для суб’єктів малого підприємництва - фізичних осіб першої та другої групи платників єдиного податку, визначених п. 291.4 ст. 291. 293.2 ст. 293 Податкового кодексу України згідно додатку до даного рішення. 2. Податковий період, порядок нарахування та строки сплати єдиного податку, ведення обліку і складення звітності платниками єдиного податку визначені ст.ст. 294, 295, 296 Податкового кодексу України». 2. Дане рішення набуває чинності з 1.01.2012 року. 3. Всі попередні рішення, які регламентували встановлення ставок єдиного податку для суб’єктів малого підприємництва - фізичних осіб, які обрали спрощену систему оподаткування, обліку та звітності, вважати такими, що втратили чинність з 1.01.2012 року.

29 грудня 2011 року

• СПОРТ • СПОРТ • СПОРТ • Відкритий кубок району з шахів

ТРИЧІ КРАЩИЙ! У грудні в Полицях вже традиційно пройшов заключний етап кубка району з шахів. Організовано змагання, як завжди, на високому рівні, в чому безумовна заслуга сільського голови Миколи ОЗЕРУГИ. Грали «швейцарку» у сім турів. Термін часу – по 15 хвилин на кожного. Всього було 19 учасників. Турнір не тільки визначив переможця етапу, а й володаря та призерів кубка-2011.

Додаток до рішення селищної ради №363 від 7 грудня 2011 року

Ставки єдиного податку для фізичних осіб-підприємців, які відносяться до першої та другої групи платників єдиного податку

КВЕД

01.0 02.02.0 05.01

Види підприємницької діяльності

Ставки єдиного податку у відсотках до розміру мінімальної заробітної плати для першої групи платників єдиного податку

Ставки єдиного податку у відсотках до розміру мінімальної заробітної плати, для другої групи платників єдиного податку

10 10 -

20 20 20

10 10 10 10 10 10 10

20 20 20 20 20 20 20 20 20

-

20 20

71.40.0

Сільське господарство, лісове господарство Надання послуг у лісовому господарстві Рибальство, рибництво та пов’язані з ними послуги Виробництво продуктів борошномельно-круп’яної промисловості Виробництво хліба та хлібобулочних виробів Виробництво одягу зі шкіри Виробництво одягу з текстилю Виробництво верхнього одягу Виробництво спіднього одягу Виробництво іншого одягу та аксесуарів Виробництво хутра та виробів з хутра Виробництво галантерейних та дорожніх виробів зі шкіри та інших матеріалів Виробництво дерев’яних будівельних конструкцій та столярних виробів Виробництво інших виробів з бетону, гіпсу та цементу Монтаж і встановлення електронно-обчислювальних машин та іншого устаткування для оброблення інформації Виробництво меблів Виробництво ювелірних виробів Ремонт, обслуговування та встановлення музичних інструментів Будівництво будівель Електромонтажні роботи Санітарно-технічні роботи Оптова торгівля і посередництво в оптовій торгівлі Технічне обслуговування та ремонт автомобілів Роздрібна торгівля автомобільними деталями та приладдям Роздрібна торгівля в неспеціалізованих магазинах з перевагою продовольчого асортименту Роздрібна торгівля в неспеціалізованих магазинах без переваги продовольчого асортименту Роздрібна торгівля фруктами та овочами, включаючи картоплю Роздрібна торгівля м’ясом та м’ясними продуктами Роздрібна торгівля рибою та морепродуктами Роздрібна торгівля хлібом, хлібобулочними та кондитерськими виробами Роздрібна торгівля молоком, молочними продуктами та яйцями Роздрібна торгівля фармацевтичними товарами Технічне обслуговування та ремонт мотоциклів Роздрібна торгівля текстильними та галантерейними товарами Роздрібна торгівля одягом Роздрібна торгівля взуттям та шкіряними виробами Роздрібна торгівля меблями Роздрібна торгівля іншими товарами для дому Роздрібна торгівля залізними виробами, фарбами та склом Роздрібна торгівля книгами, газетами та канцелярськими товарами Роздрібна торгівля іншими непродовольчими товарами, н. в. і. г. Роздрібна торгівля з лотків та на ринках Ремонт взуття Ремонт виробів зі шкіри та інших матеріалів Ремонт радіотелевізійної аудіо- та відеоапаратури Ремонт інших побутових електричних товарів Ремонт годинників Ремонт ювелірних виробів Ремонт та перероблення одягу Ремонт інших побутових виробів та предметів особистого вжитку Діяльність ресторанів Діяльність кафе Діяльність барів Діяльність їдалень Діяльність автомобільного та іншого міського регулярного транспорту Діяльність таксі Діяльність автомобільного вантажного транспорту Допоміжна діяльність у сфері страхування та пенсійного забезпечення Оренда автомобілів Прокат побутових виробів та предметів особистого вжитку

72.10.0

Консультування з питань інформатизації

72.21.0

Розроблення стандартного програмного забезпечення

-

20

72.30.0

Оброблення даних

-

20

72.50.1

Ремонт і технічне обслуговування офісної техніки

-

20

74.11.1

Адвокатська діяльність

-

20

74.11.2

Нотаріальна та інша юридична діяльність Прибирання виробничих та житлових приміщень, устаткування та транспортних засобів Діяльність у сфері фотографії Ветеринарна діяльність

-

20

10 10 -

20 20 20

10

20

10 10 10

20 20 20

10

20

-

20 20 20 20

10 -

20 20

15.61.0 15.81.0 18.10.0 18.2 18.22.0 18.23.0 18.24.0 18.30.0 19.20.0 20.30.0 26.66.0 30.02.2 36.1 36.22.0 36.30.2 45.21.0 45.31.0 45.33.0 51 50.20.0 50.30.2 52.11.0 52.12.0 52.21.0 52.22.0 52.23.0 52.24.0 52.27.1 52.31.0 50.40.4 52.41.0 52.42.0 52.43.0 52.44.1 52.44.9 52.46.0 52.47.0 52.48.9 52.62.0 52.71.1 52.71.2 52.72.1 52.72.2 52.73.1 52.73.2 52.74.1 52.74.9 55.30.1 55.30.2 55.40.0 55.51.0 60.21 60.22.0 60.24.0 67.20.0 71.10.0

74.70.0 74.81.0 85.20.0 93.01.1 93.01.2 93.02.0 93.03.0 95.00.0 93.04.0 93.05.0 92. 90.03.0 52.48.1 72.51

Прання, оброблення білизни та інших текстильних виробів Чищення та фарбування текстильних та хутряних виробів Надання послуг перукарнями та салонами краси Організація поховань та надання пов’язаних з ними послуг Діяльність домашніх господарств як роботодавців для домашньої прислуги Діяльність по забезпеченню фізичного комфорту Надання інших індивідуальних послуг Діяльність у сфері спорту, відпочинку та розваг Прибирання сміття, боротьба із забрудненням та подібні види діяльності Роздрібна торгівля офісним і комп‘ютерним устаткуванням Ремонт і ТО офісної техніки

-

20

10 10 10

20 20 20

10 10

20 20 20 20 20 20

10

20

10

20

10 10 10 10

20 20 20 20

10 10 10 10 10 10 10 10

20 20 20 20 20 20 20 20 20

10

20

10 10 10 10 10 10 10 10 10 10 10 10 10 10 -

20 20 20 20 20 20 20 20 20 20 20 20 20 20 20 20 20 20 20

10

20

-

20

11

НАБРАВШИ 6 очок, етап виграв Олексій Жакун із Дубровиці. На пів-очка менше у другого призера володимирчанина Дмитра Андрєєва. На третьому місці з 5-ма очками Віктор Параниця з Сарн. І стільки ж очок, але з гіршим коефіцієнтом Бух гольця, в Олександра Ємельянчика з Лозок (він четвертий) та в Петра Кукли з Городця (п’ятий). Ще один представник Дубровиці, Андрій Ткачук, завершив етап на шостому місці, набравши 4,5 очка. По 4 очка мають Іван Красько з Великого Жолудська, Володимир Деркач із Воронок та Никифор Хомчук із Кузнецовська. Відповідно, за цими шахістами 7-9-е місця. Замикає десятку, маючи 3,5 очка, володимирчанин Валентин Симонюк. Краща серед дівчат – Наталія Снітко з Великого Жолудська, у неї 2,5 очка. ОДРАЗУ ж були підбиті загальні підсумки кубка. Найстабільніші результати протягом року показував кандидат в майстри спорту Дмитро Андрєєв, який, набравши 108 очок, тричі поспіль стає володарем кубка району з шахів. Таким чином, за положенням змагань, перехідний кубок назавжди знайшов свого

господаря, і з наступного сезону вже інший красень чекатиме своєї долі. А що вона буде непередбачуваною, ніхто не сумнівається. Конкуренція серед шахістів, учасників нашого кубка, зростає. Це підтверджують результати кожного етапу, де немає постійної трійки призерів. Другим призером відкритого кубка району став Андрій Ткачук, в якого 82 очка. Ткачук уже доводив свій високий рівень на обласних змаганнях і приємно, що він – один із найактивніших учасників нашого турніру. Побажаємо йому виконати нарешті розряд кандидата у майстри спорту на січневому півфіналі області. (У принципі, цього ж бажаємо й іншому представнику Дубровиці Олексію Жакуну, сарненчанам Віктору й Олександру Параницям та Василю Якимчуку). Непогані шанси на «кандидатство» і в Дмитра Зінченка з Кузнецовська та Олександра Ємельянчика з Лозок. А матимемо хоча б чотирьох кандидатів – етапи кубка будуть рейтинговими! Поки серед учасників турніру таких тільки двоє, і рівень вони тримають. Так, Петро Кукла, набравши 71

очко, зайняв, як і минулого року, третє місце. Після фіналу області він дещо здав, але все це, звісно, умовно (порівняно з власним виступом у півфіналі та фіналі області). Віримо, що цьому досвідченому шахістові вже найближчим часом вдасться вийти на свій звичний рівень. Загальне четверте місце посів Жакун – 66 очок. Але зіграв він тільки чотири етапи (в залік ідуть шість кращих), тож додавши активності у новому році, він претендуватиме не тільки на призову трійку, а й на загальну перемогу. Те ж стосується й Олександра Параниці, в якого чотири етапи, 61 очко і загальне п’яте місце. До речі, він всього на одне очко випередив свого батька Віктора! Сім’я Параниць стала таким чином чудовим прикладом «шахової династії», де син уже перевершує батька. Повірте, це величезне досягнення якраз останнього. Сьомий у турнірі Олександр Ємельянчик, який зіграв чотири етапи і набрав 56 очок. Цього шахіста можна вважати найбільшим відкриттям кубка, адже починав з восьмого місця на другому етапі, а останні три етапи закінчив другим, третім та четвертим! Торішній срібний призер Юрій Римарчук із Довговолі фінішував восьмим, маючи 54 очка, і йому є що доводити у 2012-му. Дев’ятий – Василь Якимчук (40 очок), а десятий ─ Олександр Абрамчук з Клесова (39). Усього ж у змаганнях взяло участь 69 спортсменів! Наступний шаховий старт – чемпіонат району, в якому, як мінімум, зіграють десять кращих шахістів району та Кузнецовська за коловою системою і з класичним контролем часу. Олександр ГРЕБЕНЬ, голова РО ВФСТ «Колос». На фото (зліва направо): Андрій ТКАЧУК, Дмитро АНДРЄЄВ і Петро КУКЛА.

РІШЕННЯ Володимирецької селищної ради (шосте скликання) Рівненської області №367 від 07 грудня 2011 року «Про план підготовки проектів регуляторних актів на 2012 рік» У відповідності до ст. 26 Закону України „Про місцеве самоврядування в Україні” та з метою реалізації повноважень, визначених Законом України „Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності”, недопущення прийняття економічно недоцільних та неефективних регуляторних актів, вдосконалення правового регулювання господарських відносин на території селища, селищна рада вирішила: 1. Затвердити План підготовки проектів регуляторних актів на 2012 рік (додається). 2. Опублікувати План підготовки проектів регуляторних актів на 2012 рік у засобах масової інформації та на веб-сайті Володимирецької селищної ради. 3. Секретарю селищної ради забезпечити виконанням даного рішення. Селищний голова О. ОСМОЛОВИЧ. Додаток до рішення селищної ради №367 від 07.12.2011 року

План підготовки проектів регуляторних актів на 2012 рік (назва регуляторного акту; ціль прийняття; термін дії; найменування органів, відповідальних за розроблення проекту) 1. Про доповнення до рішення селищної ради «Про внесення змін у рішення селищної ради №205 від 14.06.2011 року» (встановлення ставок єдиного податку). – З метою дотримання законодавства України та забезпечення надходжень коштів у бюджет селищної ради. – Протягом року. – Володимирецька селищна рада. 2. Про встановлення за погодженням з власником зручного для населення режиму роботи підприємств, установ та організацій сфери обслуговування. – З метою упорядкування діяльності торговельно-розважальних закладів та сфери обслуговування на території селища. – Протягом року. – Володимирецька селищна рада. 3. Про затвердження тарифів на послуги з водопостачання та водовідведення. -- З метою забезпечення подальшого функціонування комунальних підприємств селища та надання якісних послуг. -- Протягом року. -- КП «Аква». 4. Про затвердження тарифів на послуги, пов’язаних з витратами на утримання будинків і споруд та прибудинкових територій. -- З метою забезпечення подальшого функціонування комунальних підприємств селища та надання якісних послуг. -- Протягом року. -- КП «Житлокомунсервіс». 5. Про затвердження тарифів на послуги з виробництва, постачання теплової енергії та послуги з централізованого опалення. -- З метою забезпечення подальшого функціонування комунальних підприємств селища та надання якісних послуг. -- Протягом року. -- КП «ВолодимирецьЕнергія-Плюс». 6. Про затвердження тарифів на послуги по вивезенню і захороненню побутових відходів. – З метою забезпечення подальшого функціонування комунальних підприємств селища та надання якісних послуг. – Протягом року. – КП «Житлокомунсервіс». Секретар ради В. НОВАК.


12

НАОСТАНОК

29 грудня 2011 року

“Володимирецький ВІСНИК”

• Ми -- талановиті!

ЯК СТАТИ ЗІРКОЮ? 103 повідомляє Як повідомили з ЦРЛ, з 22 по 29 грудня зареєстровано 224 виклики «швидкої допомоги». Госпіталізовано 182 хворих, зокрема в травматологічне відділення -- 14 чоловік. За цей же час народилося 13 немовлят (7 хлопчиків і 6 дівчаток).

Думки мудрих Завжди будь у війні зі своїми недоліками, у мирі зі своїми сусідами і кожен Новий Рік ставай кращою людиною. (Бенджамін Франклін).

Народний прогностик Коли на Томи, Агея (29) мороз – буде він аж до Хрещення (19 січня). Цей день один з найхолодніших у грудні. «Прийшов Тома – сиди вдома». Якщо на Даниїла (30) з’явиться іній – Різдво буде теплим. Вечірня зоря на Гната (2 січня) має рожевий колір, а ранок сірий і похмурий -- буде ясний день і вечір зі слабким вітром. Яскраво-жовтий, рожевий або зеленкуватий колір вечірньої зорі -- на суху, часто вітряну погоду. Хмари йдуть проти вітру -- піде сніг.

Прикметі вір, але й перевір Як Новий рік зустрінеш, так його і проведеш. Перед Новим роком не можна виносити сміття з хати: цілий рік не буде домашнього благополуччя. Якщо після новорічної ночі сніг хрумтить під руками, то Новий рік виявився вдалим, якщо під ногами, то ні.

Народ скаже, як зав’яже 24 грудня у рівненському нічному клубі «Studiopub» на мажорній ноті завершили обласний конкурс «Ми талановиті!» наші вокалістки. Нагадаємо, що до останнього етапу змагань пройшли володимирчанки, представниці районного колегіуму Наталія АНДРЄЄВА, Вікторія КОВАЛЬЧУК та Ірина МИСЬКО. Приємно, що всі вони повернулися до дому не з пустими руками. А відкривала гала-концерт піснею Скрябіна «Україна» ще одна учениця колегіуму – минулорічна переможниця конкурсу Юлія БОЙКО. У ПОПЕРЕДНІЙ статті на цю тему ми писали, що меншим діткам важко на рівних конкурувати зі старшокласниками. Може, організатори конкурсу «ВВ» й не читають, але поправки до положення внесені вже цього року. Тож нагородження проходило у трьох вікових категоріях: молодшій, середній та дорослій. Ми вже писали, що перше місце у дорослій віковій категорії було заздалегідь відоме. Тут з піснею Патрісії Каас «Мадемуазель співає блюз» найкращою стала Наталія Андрєєва. Її нагороджував організатор конкурсу, директор продюсерського центру «Екселент» Роман Яворський з пропозицією подальшої співпраці. (До речі, друге місце у цій категорії посіла Зоряна Левкова з Кузнецовська). У середній віковій категорії третє місце з піснею Лами «Я не та» виборола Вікторія Ковальчук. Просто дивуєшся прогресу цієї одинадцятикласниці, яка з труднощами пройшла у півфінальний етап. Видно, після цього дівчина повірила у свої сили і видавала виступи один кращий за інший. Сашко Невже вражений її професійністю. Коли нагороджував Віку – сказав: «У вас чудовий вокал, ви чудово рухаєтесь. Сьогодні ви отримуєте третє місце на сцені тала-

новитих, а завтра це може бути тріумф на Юрмалі та зустріч з Пугачовою!». Думаю, всі знають, що Невже був продюсером Тетяни Ширко та Міли Нитич, які вже брали участь у «Новій хвилі» (Ширко у 2010 році стала другою, а Нитич у 2009 році нагороджена спеціальним призом від Алли Пугачової). Звісно, більшості з нас мало в таке віриться, бо звикли думати, що одного таланту замало і потрапити на велику сцену можна тільки, маючи туго набитого гаманця. Але вірити, все ж, хочеться (певно, новорічно-різдвяний настрій вже панує у моїй голові). Сама Віка після такої відзнаки довго не могла отямитись і майже всю дорогу до дому не промовила ні слова. Витягнути вдалося небагато: «Перший виступ у колегіумі закінчився сльозами. У залі почали сміятися, бо в мене з плеча спадала лямка, і я ніяк не могла повернути її на місце). Вирішила більше ніколи не виходити на сцену. Але за надану можливість розвиватися як особистості хочу подякувати колегіуму й організаторам конкурсу, та ще Наталії Анатоліївні, яка змусила повірити в себе». Дмитро Коток, представник міста атомників, закріпився на другому міс-

З Новим роком! Районна газета «Володимирецький вісник» ЗАСНОВНИКИ – РАЙОННА РАДА, РАЙОННА ДЕРЖАВНА АДМІНІСТРАЦІЯ ТА ТРУДОВИЙ КОЛЕКТИВ РЕДАКЦІЇ ВИДАВЕЦЬ – РЕДАКЦІЯ ПЕРЕДПЛАТНИЙ ІНДЕКС – 61310 СВІДОЦТВО ПРО РЕЄСТРАЦІЮ РВ № 301 від 18.10.2001 Р.

ці. Й одразу скажемо: Діма доволі цікавий персонаж. Він став найепатажнішим учасником конкурсу, виконуючи пісні суперечливої Леді Гаги. Дійсно, талантів у поліській глибинці вистачає, залишаються тільки питання щодо їх реалізації. А відтак – про молодшу вікову категорію. Ірина Мисько виконувала авторську пісню «Буду, як мама» (музика і слова Наталії Андрєєвої) і чудово справилася з презентацією цього музичного твору. Іринка стала переможницею, і батьки, які підтримували доньку на гала-концерті, дуже раді, все ж – не здивовані: «Ми вірили в Іринку. Бачили, як вона старанно займається і прагне догодити Наталії Анатоліївні (керівничка пригрозила, що не буде з нею займатися, якщо та погано виступить). Дівча бігає по дому і співає… в усе, що нагадує мікрофон! Сама знімає себе на відео, переглядає і, видно, аналізує. Відпрацьовує рухи перед дзеркалом, розказує скоромовки. Словом, виконує всі домашні завдання, тому, вважаємо, цілком заслужила перемогу. Якщо почесному, навіть не очікували іншого результату. Тепер будемо думати, як відзначити нашу артистку, бо ж у неї скоро день народження. Також хочеться подякувати колегіуму. Це дійсно заклад, який дає зелену вулицю обдарованим». Ось так успішно завершився для наших вокалісток чудовий конкурс «Ми – талановиті!». Певно, у багатьох виникло питання: а яка ж перспектива у переможців? Хоча перемога лише відкриває нові можливості, якими ще

треба вміти скористатися, – це теж важке завдання. А якщо по суті, то наразі виходить на фінішну пряму запис власної пісні для Юлії Бойко. Вже є демо-версія (до речі, пісня на музику і слова Наталії Андрєєвої). А далі в планах – ротація на радіо та зйомки кліпу. Тож усе в наших руках! Дмитро АНДРЄЄВ. На фото автора (зліва направо): Юлія БОЙКО, Ірина МИСЬКО, Наталія АНДРЄЄВА та Вікторія КОВАЛЬЧУК. P.S. Є в нас одна дивна традиція: якщо людина чогось досягла, то їй одразу приписують «зіркову хворобу». Хоча, на мою думку, таких учнів слід ставити у приклад. Їх треба підтримувати, розуміючи, що за кожним досягненням стоїть важкий труд. Сам по собі успіх не постукає вам у двері. Взагалі наша шкільна освіта дещо відірвана від вищої. У вузі, не будучи впевненим у собі і навіть настирливим, просто згубишся у величезній кількості студентів, і твій талант вже не буде таким яскравим. Чому у сільських дітей виникають подібні проблеми? Бо вони надто сковані і скромні. У сучасному світі далеко не завжди посправжньому талановита дитина добивається успіху. Треба вміти торувати собі шлях і цей божий дар реалізовувати. До цієї боротьби «під сонцем» наші діти мають бути готовими.

Диско-бар «КЛІТКА» запрошує всіх завітати у Новорічну ніч з 31.12.2011 на 01.01.2012 р.

E-mail: redvv@ukr.net www.34400.net

Тільки Новий Рік дарує нам незабутні враження, які потім неможливо пригадати. Першоквітневий жарт може обернутися новорічним подарунком. Тільки ялинки ненавидять Новий рік...

Пам’ятаємо! 30 грудня 1616 року вийшов із друку «Часослов» — перша друкована книга в Києві. 31 грудня — 365-й день року (366-й у високосні роки) в григоріанському календарі, останній день календарного року й один із двох днів року, в які може бути додана високосна секунда (інший такий день — 30 червня). 1 січня 1622 року папська канцелярія офіційно визнала 1 січня початком року. До того новий рік відраховувався з 25 березня. Цього ж дня у 1700 році указом Петра І в Росії ввели юліанський календар. Відтак Новий рік перенесли на 1 січня. 3 січня 1919 року в Києві Українська Національна Рада схвалила постанову про з’єднання Західно-Української Народної Республіки з Українською Народною Республікою.

Най-най-най… Новий 2012 рік – рік Дракона. Нелегкий, але важливий і успішний рік! Рік боїв і перемог. Ідіть сміливо вперед! Коли щось відкладали «на потім», то саме зараз той час, коли все треба вирішити і зробити. Відтягувати більше не варто. Рік Дракона – найкращий для здійснення важливих планів.

Цікаво знати Як і в більшості давніх народів, початок Нового року на Русі асоціювався з початком весняного відродження природи. Найімовірніше Новий рік святкували з появою нового Місяця в перші весняні дні, найближчі до весняного рівнодення. При цьому рік міг мати 12 або 13 місяців. Свято отримало назву «Нове літо». Із прийняттям християнства на Русі запроваджено юліанський календар, а святкування Нового року відбувалося 1 березня (за переказами, це відповідало даті творення світу). Пізніше Новий рік перенесли на 1 вересня, відповідно до прийнятого Візантійською церквою, а літочислення велося від «створення світу». Перенесення узаконив московський митрополит Феогност, а остаточно постанову Московського собору вважати 1 вересня початком як церковного, так і цивільного року, затвердив імператор Іоанн III. У цей рік церква відзначала 7000 років від «створення світу», і багато хто сподівався кінця світу. У той же час на землях, що входили до складу Великого князівства Литовського, а пізніше — Речі Посполитої, з 1362 року початок Нового Року було встановлено на 1 січня і літочислення велося «від Різдва Христового». Ця система трапляється в літописах того часу.

А ви чули? Звичай дарувати святкові листівки прийшов з Англії, а традиція робити подарунки -- з Риму. Особливою новорічною гостинністю відзначаються ірландці, адже напередодні свята ввечері всі відчиняють двері своїх будинків і кожен бажаючий може зайти у гості. Обирайте найкращі традиції та святкуйте з радістю!

Посміхніться! У кожному віці в людини своє ставлення до Нового року. Дитинство: «Швидше б Новий рік!!!» Зрілість: «Скоро Новий рік». Старість: «Знову Новий рік?»

• Головний редактор Олексій ГОРОДНИЙ. Інтернет-партнери www.4bloka.com

АДРЕСА РЕДАКЦІЇ: 34300, смт Володимирець, вул. Шкільна, 19 (2 поверх). ТЕЛЕФОНИ: гол. редактора – (0-3634) 2-31-94(ф); компʹютерного центру – 2-40-41; заст. редактора та відділу агропрому – 2-58-65; бухгалтерії, відділу листів та інформації – 2-59-93 (ф).

• За зміст і достовірність викладених фактів та рекламної інформації відповідальність несуть автори та рекламодавці. • Редакція може не поділяти думку автора. • Якість друку забезпечує друкарня, своєчасну доставку – пошта.

Р/р № 260023013290 у Володимирецькому відділенні Ощадбанку, МФО 333368, код 02474995

• Газета виходить у ЧЕТВЕР. • Обсяг номера – 3 друкованих аркуші. • Тираж номера – 4655. • Ціна – договірна. • Зверстано у компʹютерному центрі редакції газети «ВВ». • Надруковано у видавництві «А-прінт» на офсетній машині Solna D30 (Швеція), м. Тернопіль, тел. (0352) 52-27-37.

volod_visnik_52 (34400.net)  

volod_visnik_52