Page 1

Наша енергія— наше майбутнє

№ 34 (1020) Четвер, 23 серпня 2012 року

Щотижнева газета

На блоках РАЕС

З Днем Незалежності, Україно! Шановні колеги! Від імені колективу НАЕК «Енергоатом» щиро вітаю вас із визначним святом – річницею Незалежності України! Сьогодні нашій зміцнілій незалежній державі виповнюється 21 рік. Любов та шана до нашої країни об’єднує нас, надає нам сил та наснаги йти вперед, розбудовувати державу на принципах демократії та суверенності. Найцінніше в Україні – це її люди, кожен з яких зробив вагомий внесок у розвиток держави, надав впевненості у завтрашньому дні. Українські атомники своєю працею забезпечують їх теплом та світлом, зігрівають оселі. Упевнений, що ваша праця й надалі сприятиме ефективній роботі галузі, це покращуватиме якість життя наших громадян. Переконаний, суттєвий внесок атомників в економічний розвиток країни й далі сприятиме її добробуту і процвітанню. Від щирого серця бажаю вам міцного здоров'я, великих успіхів та здобутків у роботі. З повагою, в.о. президента ДП НАЕК «Енергоатом» Віссаріон Кім

Шановні атомники, мешканці нашого міста! Сердечно вітаю вас з 21-ю річницею Незалежності України! Це свято близьке серцю кожного громадянина нашої Вітчизни, оскільки утверджує самостійний і вільний вибір мільйонів українців, їх віру й надію на побудову демократичної, правової, соціальної, економічно розвиненої держави. Україна посідає одне з чільних місць серед європейських країн у сфері розвитку та управління паливноенергетичним сектором. І атомні електростанції, генеруючи половину електроенергії, яка виробляється в державі, завжди були і будуть однією з головних складових її економіки. У єдиній сім’ї атомників повноцінно виконує свою місію з виробництва електричної та теплової енергії, постійно дбає про безпеку та надійність ядерних енергоблоків і персонал Рівненської АЕС. Від щирого серця бажаю всім святкового настрою, доброго здоров’я, родинного щастя й наснаги для нових звершень на благо нашого народу та нашої незалежної Української держави! З повагою, генеральний директор ВП РАЕС Павло ПАВЛИШИН

Станом на 8:00 годину 22 серпня в роботі перебувають усі чотири енергоблоки Рівненської АЕС із сумарним навантаженням 2485 МВт. Діє диспетчерське обмеження. Зауважень щодо роботи основного устаткування діючих енергоблоків та персоналу немає. За минулу добу енергоблоками Рівненської АЕС вироблено 59,6 млн. кВтг електроенергії, з початку місяця – 1 млрд. 263,7 млн. кВтг, з початку року – 10 млрд. 606,0 млн. кВтг електроенергії. Порушень меж і умов безпечної експлуатації не було. Радіаційний, протипожежний та екологічний стан на РАЕС і прилеглій території не змінювався й перебуває у межах діючих норм.

За даними АСКРО За даними системи АСКРО Рівненської АЕС на проммайданчику та в зоні спостереження РАЕС за період з 14.08.2012 по 20.08.2012 року радіаційні показники становили: – активність газо-аерозольного викиду енергоблоків Рівненської АЕС склала: ІРГ – 0.148%, ДЖН – 0.102%, йод – 0.001%,від допустимого викиду. – активність скиду в річку Стир становить: по Сs-137 – 0.245%, по Co-60 – 0.141% від допустимого скиду. – потужність дози гамма-фону в населених пунктах зони спостереження становила 0,08 – 0,15 мкЗв/год і не перевищувала значень природного фону.

Програма

відзначення в місті Дня Державного Прапора України та 21-ї річниці Незалежності України

Шановні працівники Рівненської атомної електростанції! Прийміть щирі й теплі вітання з нагоди святкування Дня Незалежності України! Нехай ваша наполеглива й невтомна праця, спрямована на розвиток, зміцнення і процвітання української держави, надихає вас на нові успіхи й перемоги. Адже рівненські атомники завжди з великою відповідальністю ставляться до назрілих завдань і з честю їх виконують. Від усієї душі бажаю вам великого щастя, міцного здоров’я, добробуту і благополуччя, невичерпних життєвих сил та оптимізму! Зі святом! Іван Мельник, голова профкому ВП РАЕС

Шановні кузнецовці! Щиро вітаю Вас із Днем Державного Прапора та 21 річницею Незалежності України! Ці визначні державні свята, вистраждані мільйонами відданих українців, достойних її синів і доньок, стали по-справжньому всенародними. 21 рік тому здійснилася мрія багатьох поколінь українців – наша нація здобула право самостійно визначати свою долю у власній країні, а на карті світу з’явилася незалежна держава Україна. Аналізуючи наші здобутки, можна сказати, що не всі надії і сподівання збулися. Але ми отримали безцінний досвід і утвердилися в своєму бажанні жити заможно і щасливо на рідній землі. Ми усвідомили, що творення нової держави – наш спільний обов’язок, а наша сила – в єднанні. Адже тільки спільними силами та зусиллями ми можемо побудувати процвітаючу державу. Впевнений, що разом вже в найближчому майбутньому український народ побудує державу, засновану на принципах демократії, законності, взаємної шани, довіри і відвертого конструктивного діалогу. Запорука цьому – активна участь кожного з нас в долі Вітчизни, цілеспрямованість і кропітка праця. Тож нехай не міліє джерело віри, надії і любові до рідної землі, додається енергії, витримки і впевненості у власних силах. У ці святкові дні зичу вам та вашим родинам міцного здоров’я і щастя, добра і миру, успіхів та досягнень в усіх справах на благо міста та України! З повагою, в.о. міського голови Василь Ковальчук

23 серпня

10:00 – Урочисте підняття Державного

Прапора України та вітання міського голови. Загальноміський молебень за Україну. 24 серпня 17.00 – Святковий ярмарок продукції державної символіки. Дитячий тематичний конкурс малюнків на асфальті. Дитяча розважальна програма. Конкурс вишиванок. 18.00 – Виступ зразкового духового оркестру початкового спеціалізованого мистецького навчального закладу – Кузнецовська дитяча музична школа. 18:30 – Богослужіння священослужителів православних храмів міста за участю церковних хорів. 19.00 – Урочиста частина та святковий концерт, приурочені 21-й річниці Незалежності України. 20.00 – Концерт за участю кращих аматорських колективів, молодих виконавців міста та чоловічого гурту “Маневицька сотня” РБК смт. Маневичі. 21.00 – Музична програма за участю гурту “Стара хата” м. Рівне.


№ 34 (1020)

2 Атомная энергетика Украина. Мир Обов’язки президента ДП НАЕК «Енергоатом» виконує Віссаріон КІМ

20 серпня 2012 року міністр енергетики та вугільної промисловості Юрій Бойко представив колективу ДП НАЕК «Енергоатом» виконуючого обов`язки президента Компанії Віссаріона Кіма. Про це повідомляє пресслужба Компанії. Міністр побажав новому керівникові НАЕК продовжити всі успішно розпочаті справи колишнього президента Юрія Недашковського. Особливо великі сподівання висловив міністр на успішну реалізацію проекту побудови двох енергоблоків на Хмельницькій АЕС. Віссаріона Кіма, який раніше очолював колектив Южно-Української АЕС, призначено виконуючим обов’язки президента НАЕК «Енергоатом» розпорядженням Кабінету Міністрів України №575-р від 20 серпня 2012 року.

Мировая атомная индустрия стала безопаснее после катастрофы на АЭС «Фукусима-1» – МАГАТЭ

Мир добился важного прогресса в повышении стандартов безопасности в индустрии атомной энергетики после принятия в сентябре 2011 года Плана действий МАГАТЭ по ядерной безопасности, говорится в докладе, опубликованном на сайте организации. МАГАТЭ разработало План действий, устанавливающий новые стандарты по обеспечению безопасности в сфере атомной энергетики после катастрофы на японской АЭС «Фукусима-1», вызванной землетрясением и цунами в марте минувшего года. «С момента принятия Плана действий МАГАТЭ по ядерной безопасности во многих ключевых отраслях удалось добиться существенного прогресса, – говорится в докладе, подготовленном для Генеральной конференции МАГАТЭ, которая состоялась 17-21 августа. – Новые стандарты широко применяются в сфере ядерной энергетики по всему миру».

Ваша думка Завтра День Незалежності України. На запитання «що особисто для вас означає незалежність нашої держави, що з нею пов’язуєте і якими уявляєте її перспективи», відповідали працівники Рівненської АЕС.

Степан Оштук, провідний інженер відділу пожежної безпеки:

– Незалежність України в моєму баченні – це можливість свободи слова, вільного вибору, врешті-решт соціальна захищеність кожного з нас (на сьогодні це, на жаль, 30 – 40 % від необхідного). А ще – можливість нашої держави в міжнародному плані робити незалежні ні від кого самостійні кроки. В подальшому сподіваюсь на збільшення робочих місць, розвиток економіки та культури, значне розширення соціальної інфраструктури, зокрема, поліпшення житлових умов населення. Перспективи в більш глобальному напрямку – це, як на мене, однозначно розквіт України. Без сумніву, наша держава буде розвиватись і незабаром посяде одне з передових місць у європейському співтоваристві.

Проект Ростовской АЭС отвечает всем требованиям безопасности

Ростовская АЭС по итогам работы в 2011 году признана лучшей атомной станцией России. Следовательно – лучшей и в области обеспечения надежности и безопасности. Проект, по которому построены первые два энергоблока и строятся третий и четвертый, отвечает всем требованиям безопасности. Для предотвращения возникновения исходных событий, аналогичных событиям на АЭС Фукусима, разработаны мероприятия по доработке и оснащению как оборудования, так и конструкционных элементов зданий. Эти мероприятия позволяют выполнить управление процессами при нештатной ситуации, сопровождающейся полным обесточиванием АЭС, и с большей вероятностью достичь главной цели – сохранения целостности физических барьеров безопасности на пути распространения радиоактивных веществ в окружающую среду.

Олександр Кудра, заступник начальника ЦРБ:

Микола КАЧАН, заступник начальника ВПТБ:

– Незалежність – це, перш за все, свобода, воля, можливість держави і людей самостійно реалізовувати свій потенціал… З незалежністю України пов’язую здійснення споконвічних мрій нашого народу бути самим собою. А перспективи розвитку однозначно добрі. Це й ріст економіки, й зростання благополуччя населення, і розквіт культури. Головне, щоб ніхто й ніяким чином цьому не заважав.

– Нині, на жаль, важкувато про те говорити, але по-моєму сьогодні це, перш за все, можливість здійснення кращих надій та помислів багатьох поколінь нашого народу. Із здобуттям своєї незалежності Україна однозначно отримала шанс подальшого розвитку в напрямку досягнення нею європейських стандартів проживання. Й потрібно докласти всіх зусиль, щоб це збулось.

Надія Сусь, головний бухгалтер Рівненської АЕС:

– Погодьмось, що в слові незалежність є чимало прекрасного та глибинного змісту. Особисто для мене – це гордість за нашу, з прадавньою тисячолітньою гордою історією, державу, що має назву Україна, за дорогу й милу серцю землю, де трудились наші діди, батьки, живемо ми, виростають наші діти та підростають онуки. Безперечно, що, маючи значні природні ресурси, будучи інтелектуально й економічно сильною і в усіх розуміннях розвиненою й самозабезпеченою, Україна давно заслуговує на неповторну та квітучу перспективу. На сьогодні, як знаємо, ситуація докорінно змінилася, і в нашого народу з’явився ще один шанс поліпшити власну долю. Головне – щоб всім нашим політикам та владі Бог послав мудрість його не упустити. І все буде добре! Отож зі святом всіх нас!

Магістри Київського політеху вразили світову наукову спільноту

У місті Анахайм (США) закінчилась одна з найпрестижніших міжнародних конференцій з безпеки АЕС, де були представлені майже всі наукові та інженерні напрями сучасних досліджень в ядерній галузі. Кафедра атомних станцій НТУУ «КПІ» брала участь у роботі конференції вперше, подолавши конкурсний відбір студентських доповідей. Доповіді Романа Глушенкова, Василя Зайця, В’ячеслава Соловйова, Ірини Терещенко і Олександра Тарановського зацікавили представників багатьох країн. Їхні наукові дослідження були відзначені грантами. Цікаво, що серед організаторів конференції опинився випускник кафедри атомних станцій НТУУ «КПІ» 1974 року, професор університету Онтаріо Ігор Піоро, який високо оцінив роботи своїх земляків. Відзначимо, що робота викладачів кафедри про нову навчальну дисципліну «Культура безпеки» спонукала представників одного із найстаріших університетів Америки запропонувати кафедрі атомних станцій спільну роботу над новими навчальними курсами з безпеки АЕС.

23 серпня 2012 р.

Віталій Журавель, начальник ЗВВО:

– Незалежна держава – це, в моєму розумінні, ріст економіки, добробут і процвітання всього нашого народу, визнання України світовим співтовариством. Однозначно, з часом вона й буде такою. І ми Україною пишатимемось. Але для цього потрібно працювати, працювати й працювати.

Віталій Столяр, начальник дільниці ЦТАВ:

– Наша незалежність – це суверенність держави, свобода в прийнятті найголовніших стратегічних рішень, можливість розвиватися без підказок збоку. Хочеться, щоб поліпшувався добробут нашого народу, щоб реально існувала демократія в суспільстві (як двигун прогресу), і щоб з впевненістю можна було дивитись у завтрашній день. Однозначно, наші люди це заслужили!..

Підготував Іван СИДОРЧИК

Мрія про незалежну Україну Незалежна Україна, Суверенна та єдина – Рівноправна для народу, Що на Заході і Сході. Без обтяжливих порушень, З позитивом добрих зрушень, Колосиста та багата, Працьовита та завзята…. Мудра, щира та кохана, Веселкова та бажана: В піснях, мовах розмаїтих, В хвилях моря, в травах, квітах, В думках щирих та глибоких, В милих лицях карооких, В українській славній мові, Що відродить дух віковий… Південь, Північ, Захід, Схід Полум’я палке та лід, Поєднається навколо В українське славне коло, Братство, людяність, красу Заплете в одну косу, Матір рідна Україна, Благодатна та єдина….

Раїса Гришина

День Державного Прапора України Свято встановлене у серпні 2004 року Президентом Леонідом Кучмою (Указ №987/2004) на знак вшанування багатовікової історії українського державотворення, державної символіки незалежної України та з метою виховання поваги громадян до державних символів України. Відзначається щорічно 23 серпня. У цей день на всіх державних будівлях прийнято урочисто піднімати український прапор. У статті 20 Конституції України зазначено, що "державними символами України є Державний Прапор України, Державний Герб України і Державний Гімн України. Державний Прапор України – стяг із двох рівновеликих горизонтальних смуг синього і жовтого кольорів". Жовто-сині барви символізували Київську Державу ще до християнізації Русі. Після прийняття християнства ці кольори освячувалися образом животворного Хреста. Після нашестя татарських орд Батия ця символізація зникла, але згодом відродилася в церковних оздобах, на гербах українських міст. Майже всі герби міст Київщини й України загалом обрамлялися жовто-синіми кольорами. З XVIII століття полкові й сотенні козацькі прапори Війська Запорозького все частіше виробляються з синього полотнища, на якому жовтою фарбою наносять хрест, зорі, зброю, постаті святих.


№ 34 (1020)

23 серпня 2012 р.

Футбол

Д

о славного міста енергетиків та експлуатаційників атомної станції прибули футболістки команд юніорської збірної України, Костопільського обласного ліцею-інтернату спортивного профілю, збірні Волинської області, Сарненського та Володимирецького районів. І, звичайно, не могла не взяти участь у змаганнях команда господарів – Рівненської АЕС. Незважаючи на дощову погоду, під звуки мелодії козацького маршу виходять учасники турніру і покомандно шикуються на зеленому килимі стадіону. Привітати учасників спортивного фесту на урочисте відкриття прийшли відповідальні посадові особи РАЕС та міста, почесні гості. – Керівництво та весь персонал Рівненської АЕС щиро вітає вас із цим святом спорту, – звернувся до присутніх на урочистостях Роман Гошовський,заступник генерального директора з кадрів та соціального розвитку станції,він же голова федерації футболу

м.Кузнецоаська. – Нехай у чесній і наполегливій боротьбі перемога дістанеться найсильнішим, а всі учасники поєдинків щоб набрались спортивного досвіду, разом із вболівальниками отримали масу задоволення. Спасибі тренерам, які прийняли наші запрошення і приїхали на турнір. Гарного незабутнього футболу зичив усім заступник голови профкому РАЕС В’ячеслав Мельничук. Він зазначив, що через чотири роки у Ріо-де-Женейро відбудеться Олімпіада, і бажав, щоб кращим сьогоднішнім футболісткам пощастило взяти у ній участь і поповнити золотими медалями спортивну скарбницю України. До популяризації жіночого футболу, підтримання здорового способу життя закликали присутніх на стадіоні виконуючий обов’язки міського голови Василь Ковальчук та тренер юнацької збірної України Василь Мамчур. Урочисто, величаво звучить «Ще не вмерла Україна». Капітани команд піднімають синьо-жовтий державний прапор. Турнір оголошується відкритим, а кожна із команд отримує гостинний хліб-сіль (Кузнецов-

3

Чотири дні вирували спортивні баталії Минулого тижня уже вшосте на одному з найкращих полів області, на стадіоні «Ізотоп» Рівненської АЕС, проходив Всеукраїнський турнір з жіночого футболу, присвячений 21-й річниці Незалежності України. ський хлібозавод). Провідних футболісток команди Рівненської АЕС Марію Васильчук, Юлію Мотько, Ірину Палій, Олександру Козинець, Вікторію Ковб, Богдану Гордійчук та Ірину Федіну нагороджують пам’ятними призами (спонсор – приватний підприємець Михайло Зубрецький), грамотами міського голови, всім командам вручають солодощі (фірма «Імбекс»). Своєю художньою майстерністю чарували любителів футболу юні солістки Палацу культури Настя Чайковська та Діана Демидишина, а також група «Рондо» піснею «Всі на футбол». Впродовж чотирьох днів за коловою систе-

ки, 6-е – спортсменки Сарненщини. У номінації «кращий гравець турніру» неперевершеною була наша землячка Юлія Мотько, а капітан команди РАЕС Марія Васильчук здобула перемогу у номінації «краща півзахисниця» (тренер-наставник Анатолій Усаченко). Участь в урочистому закритті турніру взяв генеральний директор Рівненської АЕС Павло Павлишин. Разом із своїм заступником Романом Гошовським та заступником голови профкому станції В’ячеславом Мельничуком вони провели нагородження переможців змагань. Основними спонсорами Всеукраїнського турніру з жіночого футболу виступили профспілкові комітети ДП НАЕК «Енергоатом» та ВП «Рівненська АЕС».

Володимир ДАВИДОВ

мою вирували спортивні баталії. Кожна із команд намагалась вирвати перемогу. Однак фортуна найбільш прихильною була до волинянок, які й посіли перше місце. Інші місця розподілились таким чином: 2-е – у вихованок Костопільського ліцею-інтернату, 3-є – у футболісток РАЕС, 4-е посіли юніорки України (до 17 років), 5-е – володимирчан-

Новини області Лінія «Рівненська АЕС підстанція Київська» — стратегічний для області об’єкт

Будівництво повітряної лінії електропередач напругою 750 кіловольт «Рівненська АЕС – підстанція Київська» — стратегічний об’єкт для промисловості Рівненщини. На цьому наголосив заступник голови Рівненської облдержадміністрації Володимир Новак, аналізуючи розвиток промисловості області за півроку поточного року. За його словами, цей проект дозволить збільшити енерговиробництво в області, задіявши потужності Рівненської АЕС. За перші півроку на Рівненщині найдинамічніше розвиваються підприємства легкої промисловості та металургійного виробництва. Так, зафіксований приріст у цих галузях на 25 та 50 відсотків відповідно. Водночас, впродовж трьох років уже стабільно плюсують підприємства добувної, деревообробної та хімічної галузей Рівненщини. Впроваджують виробничники області й сучасні технології. Наприклад, цьогоріч запущений новий агрегат азотної кислоти на ПАТ «Рівнеазот». Водночас триває переоснащення ще одного промислового гіганта «Волинь-Цемент», де вже перевели на вугільне паливо обертові печі. Цей проект передбачає використання сміття з Рівного в якості альтернативного палива. Завод з переробки твердих побутових відходів уже збудований і запрацює вже восени

В області зроблять більше сільських доріг, ніж планували

Депутати бюджетної комісії Рівненської обласної ради затвердили 117 об’єктів, які оновлять за кошти спеціального фонду обласного бюджету. На комісії, зокрема, розподілили 10 мільйонів 647 тисяч гривень. Втім, за словами начальника головного фінансового управління Рівненської ОДА Людмили Кушнер, нині в спецфонді налічується понад 16 мільйонів гривень. Тож райони можуть формувати додаткові переліки вулиць, які потребують першочергового оновлення. Головна умова будівництва цих доріг — готовність проектної документації. Таких поки шість, тож ці найпроблемніші об’єкти вже одержали фінансування в розмірі 635 тисяч гривень. Водночас Рівненщині цьогоріч виділили більше грошей із Держбюджету на будівництво доріг. Для області зарезервували 94 мільйони гривень цільової субвенції. Для прикладу, торік виділили 62 мільйони гривень із держказни, а 19 мільйонів — зі спецфонду обласного бюджету. В рамках року сільських доріг торік на Рівненщині оновили 345 кілометрів дорожнього покриття на 744 вулицях.

Стали власниками автомобілів

Футболісти з СФЗ – найсильніші Ювілейний 5-й турнір на Кубок «Білого озера» з пляжного футболу серед молоді Рівненської АЕС пройшов 19 серпня на РОК «Біле озеро». Організатор змагань – Організація молоді ППО ВП РАЕС.

Ц

ього року участь у турнірі взяли сім команд: СФЗ, ЦТПК, ЦРТР, ЦРЕУ, ЦТАВ, Організації молоді та команда юнаків ФК «Ізотоп». У фінальному поєдинку зустрілися команди «Redbull» СФЗ та юнаків «Ізотопа». Фортуна посміхнулася першим: «червоні бики» святкували впевнену перемогу – 4:1. Не залишила шансів своїм суперникам з ЦТАВ у матчі за третє місце команда ЦРТР – 0:3. Отож у підсумку місця на п’єдесталі розподілилися так: перша – команда СФЗ, другі – юнаки «Ізотопа», треті – ЦРТР. Заступник голови ППО ВП РАЕС В’ячеслав Мельничук та голова Організації молоді Сергій Омелянець вручили грамоти та грошові премії командам-переможницям. Організація молоді висловлює вдячність профспілковому комітету, адміністрації ВП РАЕС, а також директору РОК «Біле озеро» за допомогу в підготовці та проведенні турніру.

Інформаційна служба ОМ РАЕС

Дев’ятьом мешканцям краю ключі від нових автомобілів «Сенс» вручив голова облдержадміністрації Василь Берташ. Зокрема, власниками легковиків стали інваліди війни із Сарненського, Рівненського, Млинівського, Дубровицького районів, а також міст Рівне, Дубно та Костопіль, які мають право на першочергове отримання автомобілів, до того ж, безкоштовно. Невдовзі на Рівненщину надійде чергова партія автомобілів.

Гроші для виплат матерям-героїням надійшли

Майже дев’ять мільйонів гривень одержала Рівненщина з держбюджету для виплати мешканкам області, яким цьогоріч присвоєне почесне звання «Мати-героїня». На виплати претендують 814 матерів-героїнь, кожна з них отримає по 10 730 гривень. Цьогорічна сума бюджетної виплати для них зросла на 1320 гривень у порівнянні з минулим роком. Виплачувати одноразові винагороди матерям-героїням почали з 2008 року. За період 2008-2011 їх одержали 11 тисяч 505 жінок. Цьогоріч почесне звання «Мати-героїня» присвоєне 2427 жителькам області

Телетюнери надсилають поштою

Понад дві тисячі телетюнерів надійшло на Рівненщину. Їх через відділення «Укрпошти»безкоштовно отримують пільговики.За цифровими декодерами звернулися майже 30 тисяч жителів Рівненщини. Вони подавали відповідні заяви до місцевих управлінь праці та соціального захисту населення.


№ 34 (1020)

4 Головною складовою чудового відпочинку є його несхожість на будні. Ось чому, збираючись у відпустку, ми прагнемо змінити обстановку, поїхати десь подалі від рідної домівки. А там насолоджуватись новими краєвидами, смакувати місцеву оригінальну їжу, годинами гуляти на свіжому повітрі, отримуючи повний релакс. Де полюбляють проводити законні дні своєї відпустки рівненські атомники, якому відпочинку віддають перевагу?

Новини Для поліпшення харчування персоналу, що працює в зоні суворого режиму на спецкорпусі-2, розпорядженням генерального директора ВП РАЕС Павла Павлишина відкрито кімнату для приймання їжі. Нині там встановлено 5 столиків. Готові страви (а це два комплекси на вибір) доставляються з їдальні №13. Користуються послугами кімнати поки що 15-20 осіб.

Д ає ш в і д п уст ку!

Я і моя сім’я полюбляємо проводити відпустку поза Кузнецовськом. Зимою – це Буковель і Карпати, восени – море Червоне й Середземне, весною – подорожі по Україні, влітку – Крим і найрідніше Чорне море. Все це дає сили, заряджає енергією, гріє спогадами. Цього літа ми чудово відпочили в санаторії „Утьос”. Кримське сонце, старовинний парк колишнього помістя Гагаріних, тепле море, чудові краєвиди зробили наш відпочинок незабутнім. Недалеко від санаторію знаходиться ДОТ „Берег”, де зараз відпочиває наша донька. Ми надзвичайно вдячні профкому РАЕС за надані путівки і можливість відпочити в наших улюблених місцях, а також за організовані впродовж року тури вихідного дня в різні куточки України. Еллада Семенова, ЦТАВ

Отдых – дело серьезное. Ведь будучи полноценным, он является немаловажной составляющей крепкого здоровья, хорошего настроения и должного настроя на работу. Не случайно на особом месте для многих работников станции стоит база РАЭС "Белое озеро". Нам повезло, что расположена она в самом, наверное, красивейшем уголке Полесья. Только там вода по-настоящему лечит и снимает болячки и с тела, и души. Ярким примером трепетного отношения к своей родной базе и к отдыху, как к делу серьезному, служит моя жена Ольга Решетняк. Для нее летом истинное счастье после напряженной недели подхватить дежурный белоозерский рюкзачок и туда – к природе, к лесу, к грибам и, конечно же, к Белому озеру. И не надо ей никакого моря, Крыма, Египта с Турцией – ей нужен сам воздух Белого. И, конечно же, надо сказать "спасибо" администрации нашей станции, которая в последнее время обратила самое серьезное внимание на отдых своих работников на РОК "Белое озеро". В этом году база подошла к открытию сезона более подготовленной.Там стало больше порядка, расширился круг услуг. А уж кормежка – выше всяких похвал, все вкусно и разнообразно! И это не только мое мнение. Подтвердят его и мои новые друзья из Ровно, Луцка, Сарн, Львова, Киева, Одессы, Никополя, Энергодара, с которыми мы с женой познакомились и подружились в этом году на нашем родном Белом озере. Александр Решетняк,ОГТ

Даешь отпуск! А наша семья с уверенностью уже может сказать: «Мы дали отпуск!» Как никогда, нам удалось сочетать приятное с полезным, активный отдых с моментами полного расслабления и релакса… Путешествовали мы всей семьей на машине, проведали наших родителей, живущих в России, которые очень скучают по своим детям и внукам, побывали в разных городах – Обнинске, Санкт-Петербурге, Москве, Сосновом Бору и на озере Свитязь. У нас с мужем, а особенно у наших детей, надолго останутся в памяти посещения Копорской крепости 13 века в Ленинградской области (где как раз проходил этно-фестиваль), роскошного дворца и знаменитого на весь мир своими фонтанами Нижнего парка в Петергофе, катания на речном трамвайчике по речкам и каналам Питера. Парк птиц «Воробьи» в Калужской области, шашлыки и рыбалка с друзьями, езда верхом, боулинг, купание в озере Свитязь в Шацке … Что ни день, у нас были новые впечатления, новые открытия! Такого заряда энергии, свежих впечатлений, новой информации нам теперь хватит надолго… Я хочу пожелать всем, кто еще только собирается в отпуск, приятно, полезно и главное, как Душе угодно, провести время! Пусть все задуманное вами осуществится на все сто! Марина Федорова, СНИО

Довідково За путівками профкому в період з січня по середину серпня цього року оздоровлено 1292 дорослих (сімейний відпочинок – 628 осіб) на суму 6 млн. 561 тис. 667 грн.; 1157 дітей (дитячі оздоровчі табори – 506, санаторії – 187, сімейний відпочинок – 464) на суму 6 млн. 147 тис. 423 грн.. За путівками з фонду соціального страхування покращили здоров’я 29 працівників РАЕС.

А як у них... У Японії офіційна відпустка триває 18 днів. Однак повністю нею ніхто не користується – це вважається нечемним стосовно компанії. Щоб якось змусити своїх працьовитих громадян відпочивати, уряд Японії збільшив кількість державних свят. Це загалом ще 20 додаткових днів на рік.

Наша енергія— наше майбутнє

Цього року наша сім'я відпочивала за путівкою профкому в курортному містечку Трускавець. Ми проходили лікування в санаторії «Молдова», який має дуже добре оснащений лікувальний корпус з усіма необхідними для підтримки здоров'я кабінетами фізпроцедур. У санаторії ведуть прийом уважні, грамотні лікарі, котрі не тільки призначають правильне лікування, але й надають необхідні консультації. У вільний від процедур час можна скористатися послугами екскурсійного бюро. Загалом відпочинок і лікування пройшли чудово. Залишилися лише хороші враження. Ми дуже вдячні усім працівникам нашого профкому, які з розумінням ставляться до проблем працівників станції і допомагають нам підтримувати наше здоров'я. Подружжя Марасових, ВТС, ВМтаР

В преддверье долгожданного отпуска начинаешь задумываться о том, как вместить в короткий срок множество ярких впечатлений, незабываемых моментов и красивых фотографий. В этом году выбор нашей семьи выпал на самый большой остров Греции – Крит. Можно с уверенностью сказать, что этот остров живёт собственной жизнью, отличающейся от жизни всей страны. Своя политика, свои традиции и свои, известные многим, древнегреческие мифы. Именно тут на Крите в Диктийской пещере родился великий громовержец Зевс, а знаменитый герой Тесей победил ужасного минотавра, заточенного в лабиринте Кносского дворца царя Миноса. Нам посчастливилось всё это увидеть собственными глазами. Комфортабельные номера в отеле, который расположен прямо на берегу Эгейского моря, вкусная кухня, чарующий вид из окна, неиссякаемая фантазия аниматоров – мы полюбили этот кусочек рая, который ещё долго будем с теплотой вспоминать, разглядывая сделанные нами фотоснимки. Семья Галкиных, ЦРБ, УТЦ

США вважається країною трудоголіків. У середньому відпустка складає лише 10 днів, причому 25% американців взагалі від неї відмовляються, вважаючи це пустим витрачанням грошей. Більш популярні там тривалі уікенди.

E-mail: gazeta@rnpp.atom.gov.ua

23 серпня 2012 р.

У Норвегії соціальний захист населення вважається одним із найкращих у світі. З 5-ти тижнів належної відпустки 3 можна взяти влітку. Старші 60 років мають право ще на один тиждень. А деякі фірми готові на час відпустки виплатити працівнику подвійний оклад!

ЗАСНОВНИКИ: адміністрація та трудовий колектив ВП “Рівненська АЕС“ ДП НАЕК “Енергоатом“

У Франції щорічна відпустка триває 30 днів. Але французи, які 10 років віддавали свої сили на благо рідного підприємства, можуть скористатись додатковою тривалою відпусткою (до 11 місяців). Як правило, оплачуваною.

Підготувала Олена ЗУБЕНКО

••• За інформацією з міського управління освіти, на сьогодні школи міста забезпечені підручниками приблизно на 95%. Проблемними залишаються підручники «Основи здоров’я» для другого класу, для третього – «Основи здоров’я» та «Я і Україна». Для дев’ятого класу – «Англійська мова» і «Основи здоров’я», десятий клас – «Англійська мова», «Художня культура», «Історія України», «Захист Вітчизни». Одинадцятий клас – «Захист Вітчизни», «Людина і світ», «Художня культура», «Біологія», «Екологія» і «Українська мова». Всього на сьогодні не вистачає 3165 підручників, хоч по деяких позиціях до першого вересня ситуація ще поліпшиться.

••• Станом на 1 січня 2012 року на обліку в управлінні праці та соціального захисту населення виконавчого комітету Кузнецовської міської ради перебувало 38 інвалідів з дитинства І групи. На виконання даного Закону 24 із них, яким встановлено підгрупу А, було проведено перерахунок державної соціальної допомоги з надбавкою на догляд, що виплачується у розмірі: із липня – 1477 грн. 00 коп., із жовтня – 1498 грн. 00 коп., із грудня – 1547 грн. 00 коп. Решта 14 інвалідам з дитинства I групи підгрупи Б з надбавкою на догляд: із липня – 1266 грн. 00 коп., із жовтня – 1284 грн. 00 коп., із грудня – 1326 грн. 00 коп.

Вітаємо! Сердечні привітання, щирі побажання добра і здоров’я з нагоди 50-річчя зичимо

Олександру Володимировичу Денисюку,

бригадиру оперативно-ремонтної дільниці ГТЦ РАЕС. Хай літа не спадають листом, хай квітнуть і плодоносять, мов сади навесні щедрим цвітом, а врожаєм рясним під осінь. Хай приносять у дім достаток, в душу – радість, для серця – спокій, щоб жили на землі Ви багато світлих днів і щасливих років.

Колектив цеху 17 серпня своє перше 60-річчя відзначив начальник дільниці ЦРЕУ, прекрасний фахівець, який завжди допоможе або дасть гарну пораду, привітна, доброзичлива й життєрадісна людина

Олександр Андрійович Шиян

Колектив підрозділу вітає свого ювіляра і надсилає наступні побажання: Бажаємо щиро добра й довголіття, Хай вистачить щастя на ціле століття, Хай скрізь буде лад: на роботі, в сім’ї, І радість на серці, і хліб на столі!

За редактора: Володимир ДАВИДОВ, тел: 3-74-40, 64-1-36 Відповідальний секретар Володимир ДАВИДОВ, тел: 64-1-27 Комп’ютерна верстка Наталії ЄВСОВИЧ, тел: 64-3-98 Фото Надії ТИМОФЄЄНКО, тел: 64-1-18

Газета заснована у січні 1989 року. Свідоцтво про реєстрацію періодичного видання Серія РВ №496/49 від 30 листопада 2007 року.

Газету зверстано в комп’ютерному центрі УІтаЗГ ВП РАЕС. Кольороподіл та друк – видавництво “Медіа”, м. Луцьк, вул.Карбишева, 1. Тел. (0332) 78-40-69. Тираж 500 примірників.

energija raes info 34 34400.net  
energija raes info 34 34400.net  

energija, raes, info 34, 34400.net

Advertisement