1 minute read

David Svoboda

David Svoboda

CHODIT DO PRÁCE PĚŠKY JE NEJVĚTŠÍ LUXUS

ZCELA BEZ SPORTU BYL NEJDÉLE ASI JEN PĚT NEBO ŠEST TÝDNŮ. „VZPOMÍNÁM NA TO JAKO NA VELMI NEPŘÍJEMNÉ ŽIVOTNÍ OBDOBÍ,“ ŘÍKÁ OLYMPIJSKÝ VÍTĚZ V PĚTIBOJI A NYNÍ TAKÉ OBČAN PRAHY 6 DAVID SVOBODA.

Přestěhoval jste se do Dejvic. Jak se vám tady žije? Krásně. Moc se mi tady líbí a vlastně posledních osmnáct let jsem tady takřka každý den, protože trénuju na  Dukle – nejprve jako sportovec a nyní jako trenér. Mám tady spoustu aktivit, tak jsem si řekl, že bych se sem mohl i přestěhovat, abych to měl blízko. Před lety jsem v Dejvicích koupil byt, poté jsem ho nějakou dobu rekonstruoval, nyní jsem se sem přestěhoval a  jsem

za  to rád. Hlavně je to hezká městská část. A starší brácha tady bydlí také.

Co tady nejvíce milujete? Když se zaměřím na lokalitu, kde bydlím, tak se mi jako sportovci líbí, že si můžu doma obléknout běžecký boty a  trenky a  z  baráku vyběhnout třeba do Šáreckého údolí a dál do přírody. Mám to také pět minut chůze na pražskou Duklu, která mi poskytuje veškeré zázemí.

Chodíte tedy od práce pěšky? Chodím, což je podle mě největší luxus, který může Pražák mít.

Pracujete na  plný úvazek jako trenér, dále jako občasný moderátor, herec, a stále ještě se považujete za tanečníka?

Trenér ano, moderátor a herec opravdu jen výjimečně a ani bych se tak asi nenazýval. Tanečník také jen příležitostně, občas dělám inspirativně- -motivační semináře a další a další aktivity.

Také bychom mohli připsat do seznamu spolu s bratrem zakladatel školy… … zatím neexistující školy. Teď jsme spíš v kategorii snění o vlastní škole.

Proč tu školu zakládáte – existují přece ve  školách sportovní třídy, celé sportovní základní školy, gymnázia, fakulta tělesné výchovy… Myšlenka a  koncept té školy vychází z  mého a  bráchova mínění, jak by bylo skvělé ideálně skloubit sportovní přípravu se vzděláváním, a  jelikož jsme prošli sportovní základní školou,

This story is from: