Page 1

BÁBOVKY A KOLÁÈE

Slavnostní medový koláè 500g polohrubé mouky 500g medu 200g mletých lískových oøíškù 100g loupaných celých mandlí 2 lžíce mletých mandlí ½ prášku do peèiva

1 žloutek 1 lžièka skoøice 4 vejce 1/2 lžièky mletého høebíèku lžíci rumu 1 lžíci smetany

Postup: - Med mírnì povaøíme a pøimícháme mouku. Necháme vychladnout. - V rumu rozpustíme prášek do peèiva, pøidáme oøíšky, vejce, høebíèek a skoøici a umícháme medovou hmotu. - Rozetøeme na plech, na povrch klademe mandle nebo oøechy ve vzorech podle vlastní fantazie (napø. pøání, jméno oslavence, …). - Rozmícháme žloutek se smetanou. a koláè potøeme. - Peèeme na 200°C 20 minut.

Medová bábovka 2 hrnky polohrubé mouky 1 hrnek medu 1 hrnek mléka 1/2 hrnku oleje 2 vejce 1 vanilkový pudinkový prášek 1 prášek do peèiva 3 lžíce kakaa Postup: - Vyšleháme med s vejci a olejem. - Pøidáme mléko, mouku s práškem do peèiva a pudinkový prášek. - Promícháme. - Polovinu nalijeme do vymazané a vysypané bábovkové formy, druhou polovinu si obarvíme kakaem A nalijeme na bílé tìsto. Špejlí opatrnì promícháme. - Peèeme v pøedem vyhøáté troubì na 180°C.

Kynutá bábovka s mandlemi kostka droždí 200ml vlažného mléka 1 kostièka cukru 80g medu 2 vejce sùl 500g polohrubé mouky 125g másla 50g rozinek 2 lžíce rumu 150g loupaných mandlí mouèkový cukr na pocukrování

Postup: - Z droždí, vlažného mléka, kostky cukru, medu a trošky soli necháme vzejít kvásek. - Na smìs prosejeme mouku a promícháme. - Pøidáme vloèky másla a hnìteme až budeme mít vláèné tìsto (bude dìlat bubliny, nelepí se na stìny ani na vaøeèku). Tìsto poprášíme moukou a necháme v teple, pøikryté, kynout pùl hodiny. - Rozinky pokapeme rumem, nebo je do nìj pøes noc namoèíme. - Vymažeme formu na bábovku a na dno poklademe mandlièky do každé prohlubnì jednu. - Do vykynutého tìsta vmícháme rozinky a dáme do formy, kde ještì necháme pùl hodiny kynout. - Troubu necháme pøedehøát na 180°C. Bábovku peèeme pomalu cca 50-60 minut. Po dopeèení necháme ještì 5 minut dojít v troubì. - Vyklopíme. - Pøed podáváním pocukrujeme mouèkovým cukrem.

19

19 babovka  
Read more
Read more
Similar to
Popular now
Just for you