Page 1

PERNÍKY A PERNÍÈKY Žloutkové perníèky 350g hladké mouky 200g medu 100g mouèkového cukru 2 žloutky 1 lžièka jedlé sody vanilkový cukr nastrouhaná citrónová kùra hrst nakrájené pomeranèové kùry

Postup: - Žloutky, cukr, a med utøeme do pìny, pøidáme jedlou sodu, kùru z citronu a pomeranèe, vanilkový cukr a nakonec mouku. - Tìsto smícháme a na vále propracujeme. - Necháme asi 3 hodiny odležet, potom vyválíme plát a vykrajujeme koleèka. - Peèeme na vymazaném plechu v troubì vyhøáté na 180°C - Vychladlé potøeme žloutkovou polevou, do které mùžeme pøidat rum.

Rumové perníèky 450g hladké mouky 150g medu 100g mouèkového cukru 50g mletých oøechù 1 vejce 1 lžièka jedlé sody po lžièce skoøice, fenyklu, anýzu a høebíèku nastrouhaná citrónová kùra Na polevu 6 lžic rumu 1 bílek 100g mouèkového cukru Postup: - Na vále zpracujeme z mouky a dalších pøísad tuhé, ale vláèné tìsto. Podle potøeby zahustíme ještì moukou. - Z vyváleného plátu vykrajujeme rùzné tvary a na plechu peèeme v troubì vyhøáté na 180°C.

16

16 perniky  
Read more
Read more
Similar to
Popular now
Just for you