Page 1

27 03. Про рицарів революції та мистецтво 04-05. Подорож довжиною в тисячу миль починається з першого кроку 06-07. Сновидіння: уява чи прихованні бажання

20 10-11. НЕК не рекомендує: аморальна література 12-13. Postcrossing: Позитив мандрує світом 14-15. Fashion-розваги Львова у… аеропорті

05

14

08-09. Вибори: на сортах лайна не розуміюсь


ВЙО Карташева Антоніна

Качурівська Єсенія

Квачова Анна

Дуляницька Ольга

Калин Тетяна

Івасюк Христина

Дутчак Софія

Дубчак Владислав


03 Про лицарів революції та мистецтво

Усупереч усім тим подіям, які відбувається в Україні істинні творці мистецтва продовжують плідно працювати, тим самим виражаючи свій протест. Нещодавно, а точніше 22 травня в стінах київської галереї «DymchukGallery» (вулиця Ярославська, 21, станція метро Контрактова площа) відкрилася досить колоритна, цікава та неординарна виставка. Двоє сучасних українських художники Ілля Ісупов та Ігор Гусєв створили ряд картин під враженнями від останніх українських подій. Виставка отримала назву «П’яні револьвери». Самі ж автори ніколи не замислювалися над тим, аби інсталювати певні революційні події, тому отримали такий досвід вперше. До цього усього ж художники Ілля та Ігор політичним життям країни взагалі не цікавилися, але в наш час це настільки актуально, що лише абсолютно ліниві та байдужі не читають ранкових новин.

Кожна з презентованих картин отримала свою назву, наприклад: «Курган Грушевського», «Тендітний вечір», «В архівах майбутнього» та інші. Слід зазначити, що деякі назви були підібрані з певним сарказмом, в хорошому сенсі цього слова. Наприклад, на картині під назвою «Тендітний вечір» зображено боротьбу Небесної сотні, ілюстрація наповнена помпезністю та деяким шаленством, і аж ніяк не ніжністю чи спокоєм. «Ніколи не вважали себе революційними художниками. Але довелося жити у час змін. Залишитися байдужими не змогли». Усі, хто цікавиться мистецтвом та життям країни обов’язково повинні відвідати цю виставку, вона триватиме в «DymchukGallery» ще до середини червня. До речі насолодитися картинами на революційну тематику можна абсолютно безкоштовно, адже вхід вільний, а галерея працює щодня, окрім понеділка.

Текст: Софія Дутчак


04

Подорож довжиною в тисячу миль починається з першого кроку

Текст: Тетяна Калин

Шенген у паспорті чи квиток на літак до Індонезії — це привілегія не лише заможних чи досвідчених мандрівників. Деякі тривалі та далекі подорожі входять в тренд, все більше людей наважується на самостійні мандрівки, а особливо на навколосвітні подорожі.


Все розпочиналось з Магеллана, який шукав Острови Прянощів і на 1081добу мандрівки загубився у водних просторах чотирьох океанів. Та багато людей перевершили першопрохідця не лише часом, але різноманітними способами подорожування. Отож, після таких прикладів ви неодмінно захочете об’їхати увесь світ. Навколосвітня подорож без віз Хто здійснив: 50-річний шукач пригод з Росії Валерій Шанін і його супутниця Олександра Богомолова (протягом поїздки до них приєднувалися ще попутники, але весь маршрут пройшла лише ця пара). Скільки тривала: 8 місяців. Подорож стартувала 19 вересня 2009 року, а вже 31 травня 2010 Шанін і Богомолова повернулися додому, прилетівши з Гавани. У чому фішка: 38 країн об’їхали Шанін з Богомоловою, і жодного разу їм не довелося звертатися в іноземні посольства і консульства для оформлення віз. Маршрут був спланований так, що пролягав винятково країнами, в яких встановлений безвізовий в’їзд для росіян, або, принаймні, візу можна отримати на кордоні. Тим самим Шанін особисто довів, що для справжнього мандрівника немає жодних візових перешкод. Окрилені мрією Пройти весь світ майже без грошей? Виявляється, це можливо! Два портфелики, шістсот доларів та купа мрій, — все, що мали Кінга та її чоловік Чопін, приземлившись 7 жовтня 1998 року в Нью-Йорку. Тоді вони й вирішили подорожувати автостопом. Про подорож довжиною 5 років Кінга написала книгу. В 2005 році подружжя знову вирушило в дорогу до вже знайомої їм Африки. Проте Кінга помирає від малярії в Гані… Нині Чопін сам продовжує мандрівку в знак пам’яті про кохану дружину. Навколосвітня подорож на таксі Хто здійснив: трійко молодих хлопців з Великобританії: 23-річний Пол Арчер з Глостершира, 23-річний Лей Пернелл з Стаффордшира і 27-річний Джон Еллісон з Лідса.

Скільки тривала: майже 15 місяців колесили британці світом У чому фішка: ця компанія здійснила першу в історії навколосвітню подорож на... таксі! Тактак, це не помилка, вони справді зробили це! А діло було так: хлопці заради розваги за 2000 доларів купили на інтернет-аукціоні старий дизельний «кеб» (в Лондоні називають BlackCab) і вирішили проїхати на ньому до Сіднея! Але під час їжі прийшов і апетит, географія розширилася! У результаті молоді британці проїхали 43000 км (п’ять країн і чотири континенти), використавши 8000 літрів дизельного палива. Навколосвітня подорож на рожевій яхті Сьогодні титул наймолодшої мореплавниці, яка зуміла здійснити одиночне навколосвітнє плавання, належить австралійці Джесіці Вотсон. Їй було всього 16 років, коли 15 травня 2010 року вона завершила свою мандрівку. Подорож тривала 7 місяців. Рожева яхта дівчини перетнула Південний океан та екватор, обійшла мис Горн, перепливла Атлантичний океан, підійшла до берегів Південної Америки, а потім через Індійський океан повернулась до Австралії. Навколосвітня прогулянка Бушбі Новий рекорд із піших мандрів прагне встановити мандрівник Карл Бушбі. Він перша людина, яка перейшла Берингову протоку льодом, тобто в той час, коли вона замерзла. В 1998 році Карл стартував із Південної Америки, дістався Аляски, але через візові проблеми був депортований до Росії аж на 2 роки. Зараз Бушбі збирається повернутися і продовжити мандрівку до фінішу в Лондоні. На момент закінчення подорожі Карл проведе в поході 14 років та подолає 36 000 км. «Навіщо?» — запитаєш Ти. «Це виклик самому собі і реалізація мрії, — скаже Карл, — Щоб дізнатися, що таке життя і що змушує людину відступати від наміченого шляху» Знаєте, неочікувані та неординарні вчинки – кроки назустріч успіху, враженням, спогадам і приємним результатам. Шукайте власного Паспарту та побудьте трішки у шкурі Філеаса Фога!


06

Сновидіння: уява чи приховані бажання?

Текст: Христина Івасюк

Ви ніколи не помічали, що сни бувають навіть крутішими, ніж 3D фільми? Виявляється, що незважаючи на те, що ми зазвичай є дійовими особами своїх снів, найчастіше ми їх дивимося, як якийсь відеофільм. Що ж приховують нічні кінострічки, у яких ти сам собі і режисер, і оператор?

Сни, як-не-як, є своєрідною імунною системою нашої підсвідомості: вони запобігають психозу. Нещодавно учені провели експеримент: людям давали спати необхідні 8 годин, але будили в початковій фазі кожного сну. Через 3 дні у всіх учасників експерименту почалися труднощі з концентрацією уваги, галюцинації, дратівливість і перші ознаки психозу. Якщо ви любите собі вночі похропіти, то снів ніяких не побачите, ось так от. Якщо ви спокійно заснули, але ваш сусід-рокер вирішив вивчити нові акорди, то не дивуйтеся,

якщо телепортуєтеся на відривний рок-концерт – ще одна особливість нашого організму. Адже зовнішні фактори впливають на сновидіння. P.S Кому доводилося їздити у плацкарті біля туалету, той зрозуміє. Одним із основоположників досліджень сновидінь був Зигмунд Фрейд із своєю книгою «Тлумачення сновидінь». Як він зазначив: «Сон – це ребус». Головний принцип дослідження сновидінь Фрейда – бачити за очевидною безглуздістю «прихований сенс».


07

Оскільки сексуальність у повсякденному житті стикається із найсерйознішими заборонами, пригнічені сексуальні бажання найбільше впливають на образи сновидінь: «Більшість сновидінь дорослих несуть сліди сексуальних факторів, і висловлюють еротичні бажання» (З.Фрейд «Тлумачення сновидінь»). Розшифрувавши свої еротичні сни, людина може краще себе дізнатися, зрозуміти свої справжні мотиви і бажання, причини своїх невдач, щоб виправити або не допустити їх у майбутньому. Наприклад, якщо жінці сниться сексуальна сцена з іншою жінкою – це може свідчити про її приховану бісексуальність (47 відсотків жінок бісексуальні, але не здогадуються про це). А секс з начальником, до якого ви зовсім байдужі, означає ваше бажання вирвати кусень його влади.

Також австрійський психолог говорить про те, що сни – це, свого роду, здійснення прихованих бажань людини. Найбанальніший приклад: сильна спрага чи потреба у сечовипусканні уві сні беруться на озброєння картинами сновидінь, поки вони не реалізуються фізіологічно. Чи знали ви, що втрата лише 4 годин сну знижує реакцію на 45 відсотків? Також погіршується пам’ять і можливе загострення різних захворювань. А 17 годин безперервного недосипання призводять до погіршення роботи так само, як дія 0,05 відсотків рівня алкоголю в крові (така собі дешева випивка). Напевне, це єдиний матеріал «ВЙО!»,який нікуди не заставить вас бігти, окрім власного ліжка. І не бійтеся, якщо вам насняться дикі і голодні динозаври чи Волдеморт (сни віщими не бувають), сприйміть це як найдешевший похід у кіно і насолоджуйтеся. Sweet dreams!


Вибори: На лайна не р Коли прибираєш графу «Проти всіх», у відповідь отримуєш протести у вигляді зіпсованих бюлетенів. Сказати, що українці зневірились у політиках, —це промовчати. Пригадаймо, як голосували українці зі специфічним почуттям гумору.

08

Текст: Ольга Дуляницька


На сортах розуміюсь

09


10 НЕК не рекомендує: аморальна література Текст: Анастасія Семерей

Якщо ви ще бачите на вулиці чи деінде прояви насильства, жорстокості, порнографії —лише тому, що у створеної 2003 року Національної експертної комісії з питань суспільної моралі не дійшли руки, щоб затулити ваші очі. У рамках умов розвитку сучасного книгопростору, все ж необхідно мати інституцію, яка контролюватиме проросійську пропаганду, сумнівне бачення української історії, дискримінацію за расовими чи національними ознаками на сторінках друкованих видань. Але втілювати корисні для суспільства наміри слід послідовно, логічно, без натяків на обмеження свободи слова чи цензуру НЕК дублює функції уже створених державних органів: Міністерства культури, Національної ради та Держкомітету з питань телебачення і радіомовлення. Комісію неодноразово намагались ліквідувати за правління Ющенка та Януковича, однак, їй все ж вдається виживати (а «виживає» вона за 4 з лишком млн бюджетних гривень). Резонансною стала справа 2009 року з українським прозаїком Олесем Ульяненком. Макет його роману «Жінка його мрії» було визнано продукцією порнографічного характеру, обіг якої в Україні заборонили. Відповідно до даного рішення усі друковані книги, що надійшли в обіг, були вилучені з нього та продаж відповідної продукції було повністю зупинено»

Унаслідок судового процесу Ульяненко погоджується до внесення правок у своєму творі. З тексту вилучено слова «кінчати» і «член» та змінено речення «Він засунув їй палець в анус» на «Він ніжно вкусив її за вушко», повідомляє «Телекритика». 2010 р. у відповідь на неоднозначну діяльність комісії Сергій Пантюк уклав збірку «Аморалка», куди увійшли твори Сергія Жадана, Андрія Куркова, Андрія Кокотюхи, Леся Подерв’янського, Юрка Позаяка та інших. Резонансності, щоправда, без участі НЕК, набуло також видання «Вирвані сторінки з автобіографії» Марії Матіос, яке визнали найкращим за 2010 рік. Депутат-комуніст Петро Цибенко звернувся до Генпрокуратури із закликом вилучити книгу з продажу через те, що письменниця порівняла пам’ятник загиблим у війні із членом. Матіос натомість звернулась із листом про політичні переслідування до генпрокурора Пшонки. Справа набула значного розголосу, конфлікт розв’язали після зустрічі письменниці з тодішнім президентом Віктором Януковичем. А дійсно забороненим комісією є твір Адольфа Гітлера «Моя боротьба». Причина: містить інформацію, яка пропагує ідеологію фашизму (нацизму, расизму), розпалює національну та релігійну ворожнечу, принижує та ображає єврейську націю та інші нації за національною ознакою. Книга, де викладено доктрину расизму, політичну програму перебудови державного устрою Німеччини, залишається однією за найбільш завантажуваних у світі. «Мою боротьбу» не знайдеш у книгарнях, зате вона лишається важливим джерелом для вивчення першопричин початку Другої світової.


11 Важливою цариною регулювання рівня моралі є дитяча книжкова продукція.

Перевіряти загальнодоступну продукцію на відповідність дитячій аудиторії – свята справа. Незважаючи на те, що атрофована, цнотлива, ледь не канонізована українська дитліт часто не відповідає потребам підростаючого покоління. Лише 2006 «Країна мрій» видала першу вітчизняну дитячу книжку про секс під назвою «Відверта розмова про це». Твір є перекладом видання П’єра Фонд Кабре, директора Інституту сексології та поведінки в іспанському місті Барселона. Книжка відомого дитячого письменника Джеремі Стронґа «Знамениті сіднички мого братика» побачила світ 2007 року й лише у травні 2012 Нацкомісія звернула увагу на її відповідність нормам суспільної моралі. У адресованому директорові «Видавництва Старого Лева» листі сторожі моралі зазначають про неодноразові звернення громадян щодо відповідності згаданої книги законодавству та висловлюють прохання про надання примірника видання для проведення експертизи.

М. Калашников та С. Бунтовський „Независимая Украина. Крах проекта” Окрім цього, НЕК намагається вилучати російську пропаганду в книжковому форматі:

Причина: містить ознаки пропагування війни, національної та релігійної ворожнечі, зміни шляхом насильства конституційного ладу та територіальної цілісності України, приниження та образи української нації.

Валерій Коровін „Накануне империи”

Причина: містить інформацію, що закликає до порушення територіальної цілісності України, спрямована на підрив авторитету Української держави у світі та ставить під сумнів її суверенітет.

О.Б. Широкорад «Тайная история Украины» Причина: публічне заперечення Голодомору 1932-1933 років в Україні визнається наругою над пам’яттю мільйонів жертв Голодомору, приниженням гідності Українського народу та суперечить встановленим історичним фактам.

Володимир Істархов „Удар русских богов”

Причина: містяться публічні висловлювання, спрямовані на розпалення ненависті та ворожнечі щодо євреїв як нації, до іудеїв і християн як представників світових релігій, а також інформація, яка принижує та ображає єврейську націю за національною ознакою, пропагує неповагу до національних і релігійних святинь.

В. Путятин «Жизнь. История. Данность»

Причина: не відповідає вимогам Закону України «Про захист суспільної моралі», оскільки в ній міститься інформація, яка принижує та ображає єврейську націю за національною ознакою.


12 Postcrossing: Позитив мандрує світом

У сірий холодний або жаркий липкий день ніщо так стрімко й надовго не підіймає настрій, як листівка від незнайомця з іншого кінця земної кулі. Для того, щоб отримати гарне вітання від випадкової людини з випадкової країни, варто лише зареєструватись на сайті postcrossing.com і відправити свою листівку на будь-яку адресу, що є в базі порталу. Марки й листівка коштуватимуть вам кілька гривень, а колекцію карток, отриманих у відповідь, оцінити в грошах неможливо. Ви можете стати колекціонером, знайти нових друзів, обмінюватись побажаннями чи інформацією про свою Батьківщину. Вашу творчість ніхто не обмежує.

Текст: Ольга Дуляницька

Засновником посткросінгу у 2005-му році став португальський програміст Паоло Магаляеш.


13 Девіз проекту – «Сюрприз у вашій поштовій скриньці».

На сьогодні офіційний сайт проекту має 476,151 користувачів з 213 країн світу.

Сумарна відстань, пройдена усіма відправленими в рамках проекту листівками, становить понад 50 млрд км, що в 330 з гаком разів перевершує відстань від Землі до Сонця.

Десятимільйонна листівка, зареєстрована 27 січня 2012 року, була відправлена з Японії до Німеччини.


14

Fashion-розваги Львова у … аеропорті Обираючи тему для своєї наступної статті мушу зізнатися: довго не думала, адже це було вже аж надто очевидно для мене. «Що ж ти була б за Софійка, якби не написала про львівський тиждень моди?» - розвіяла будь-які мої сумніви колежанка Оля Дуляницька. Тому, копаймося глибше в усіх деталях Львівського тижня високої моди.


15

Текст: Софія Дутчак

Потрібно зазначити, що цього року все пройшло геть не так як завжди. Мабуть, останнім часом це вже перетворилося на якусь закономірність. Саме офіційне відкриття Lviv Fashion Week 12 відбулося на території вишуканої старовинної споруди. Організатори вдало підібрали місце, аби поєднати моду та мистецтво. Подвір’я закинутого простору “Фабрики повидла” виглядало дуже органічно та гармонійно. Ближче до вечора його почали заповнювати віддані стиляги Львова. Наступного дня, неначе львівські зливи, посипалися покази українських та зарубіжних дизайнерів. Декілька останніх років основні колекції тижня моди презентувалися в експо-центрі, який знаходиться на Шуварі (масштабний львівський ринок). Цьогоріч покази пройшли в приміщені нового Міжнародного аеропорту «Львів» імені Данила Галицького. Запитавши деяких гостей модного тижня про дану локацію була трохи здивована. Зазвичай зміни не всім подобаються, проте люди були в захваті, мовляв, що аеропорт – це дуже цікаво та естетично.

Одними з найяскравіших показів були колекції Оленки Даць та Роксолани Богуцької. Ці корінні львів’янки зуміли вдало поєднати національні мотиви, вишуканість та жіночність. Що може бути краще, аніж легкість чи простота силуетів із ніжної тканини? Львівські панянки та всі інші гості були просто в захваті. Також були запрошені зарубіжні дизайнери такі, як: VALENTINA NEBARSKY (Білорусія), Надін Кузнєцова (Білорусія), Катаріна і Барбара Билевські (Білорусія), ALFREDO VILLALBA (Іспанія), JOANNA WIETRZYCKA (Польща), Andrés Caballero (Мексика), Kevork Shadoyan (Вірменія) та інші. Слід зазначити, що ці дизайнери відкрили для українців багато цікавих поєднань, які властиві іншій національній культурі (наприклад, масивні, дивакуваті пацьорки (намисто) поєднання червоного та зеленого кольорів тощо). Цього року запрошених гостів було справді багато, вони приїжджали і з нашої столиці, і зі сходу країни. Саме це вже вкотре доводить, що політика політикою, сварки сварками, ба навіть війна війною, але високу моду та сучасне мистецтво ніхто не відміняв.


v-y-o

   .

http://

tumblr .

com

Vjo 11  
Read more
Read more
Similar to
Popular now
Just for you