Page 1

08 03. Менше нарікай. Більше цінуй 04-05. Годі спати вйо читати 06-07. Ностальгія за космомом

20 12-13. Жебраки не люди ? 14-15. Ламай стереотипи, як горішки!

04

14

8-11. Нагодуй свій мозок. Отримай мотиваційного стусана


Карташева Антоніна Дуляницька Ольга

Дутчак Софія Калин Тетяна

Дубчак Владислав

Качурівська Єсенія

Квачова Анна

Івасюк Христина


03

Менше нарікай. Більше цінуй Текст: Єсенія Качурівська Ми дуже часто нарікаємо на долю, сердимось коли щось не виходить, жаліємося які ми нещасні, при цьому забуваємо, що у нас є геть усе, щоб бути абсолютно щасливими. Ми можемо бачити, чути, говорити. У нас дві рукі, дві ноги, ми повноцінні люди. А як щодо тих, у кого є певні вади здоров’я? Їх називають інвалідами, але це досить суб’єктивне судження, адже їхньому духовному здоров’ю та життєрадісності можна лише позаздрити. Взяти до уваги хоча б Франкліна Рузвельта, 32-го Президента США, який залишився паралізованим та прикованим до інвалідного візка через страшну хворобу - поліомієліт. Не зважаючи на це, він жив, заряджений оптимізмом. Чи не за часів його правління дипломатія та зовнішня політика США процвітали? Рузвельт є безпрецедентним прикладом життєвої стійкості.

А Людвіг ван Бетховен? Усім відомо, що цей геніальний композитор з часом почав утрачати слух. І саме в цей період свого життя він створив найвідоміші твори музичного мистецтва , які принесли йому всесвітню славу. Ще одним яскравим прикадом є видатний Мігель Сервантес, автор шедевру світової літератури “Хитромудрий ідальго Дон Кіхот з Ламанчі.” Під час одного з боїв його було ранено, після чого він втратив ліву руку. Пізніше він написав: “ Бог відібрав у мене ліву руку, цим самим змусивши праву руку працювати сильніше й сильніше.” Можна довго перераховувати список тих, котрим фізичні вади не заважають жити, а навпаки – надихають і допомагають у досягненні мети. Таким чином, сліпота не завадила Джозефу Пулітцеру

стати асом у сфері журналістики. Аміотрофічний склероз у Стівена Хокінга жодним чином не вплинув на його кар’єру, й дослідник став гідною заміною Ісаака Ньютона. Отож важливо вірити у свої сили, ніколи й нізащо не здаватись! Якщо раптом у вас опускаються руки, згадайте історії життя вищеперерахованих особистостей. Порівнюючи себе з ними, хіба можна на щось жалітися й втрачати оптимізм? Нізащо! Треба менше хмуритися, й більше посміхатися, менше чекати, а більше робити, й нарешті – менше жалітись, а більше цінувати. Життя у нас одне, тож не слід витрачати його на докори чи образи, постійне ниття. Треба цінити кожну секунду й радіти новому дню. Насправді, щастя зовсім поруч, просто слід зуміти розгледіти його.


04

вй

Текст: Софія Дутчак

Годі спати, Якщо у тебе на душі невиліковні рани від нещасливого кохання – читай! Якщо на роботі чи в університеті тебе не розуміють – читай! Якщо ти пообіцяв собі цілий тиждень не їсти солодкого, а спокуса вже надто близько – читай! Справді, книги – це дуже універсальні речі, неабиякий наркотик, я б сказала. Потрібно лише один раз зануритись у читання і тоді вже більше ніколи не зможеш зупинитися. А ще, унікальність книг в тому, що вони приносять лише задоволення та яскравість до нашого життя. Мабуть, усі книголюби України з нетерпінням чекали визначної події цієї весни - відкриття ІV Міжнародний фестиваль «Книжковий Арсенал», яке відбудеться 8 квітня. Особливість даного проекту в тому, що він об’єднує літературу та мистецтво в одне ціле, привчає людей до читання, формує інтелектуальний смак. Це дійство триватиме до 13 квітня, тому кожен охочий зможе виділити бодай день для чогось душевного і високого. У рамках фестивалю відбудеться понад 200 подій, його відвідають близько 30 відомих письменників, впливових літературних діячів та інтелектуалів із 10 країн.

Ще однією «родзинкою» проекту є розмови відомих письменників на найактуальніші теми. Цього року відвідувачі Книжкового Арсеналу зможуть послухати розмови Сергія Жадана і Юрія Макарова, Тараса Прохасько і Валентини Клименко, Леся Подерв’янського і Юрія Володарського, Лариси Денисенко і Ірен Роздобудько, Ольги Герасим’юк і Наталки Сняданко, Оксани Забужко і Ренати Кіндлерової. Книжковий Арсенал 2014 невипадково розпочинається разом із улюбленою киянами Французькою Весною,адже вперше фестиваль вітає — Почесного Гостя — ФРАНЦІЮ — країну, з якою Україну пов’язує чимало мистецьких та літературних традицій, фігур, історій та ідей. Французький Інститут та Посольство Франції в Україні запросили 11 гостей, серед яких, зокрема, Давід Фонкінос, який входить у п’ятірку найпопулярніших


05

йо сучасних французьких письменників, автор роману «Ніжність» (екранізованого з Одрі Тоту у головній ролі). Також своїм візитом порадують П’єр Ассулін — письменник, оглядач газети Le Monde та автор популярного блогу «Республіка книг», Жерар де Кортанз — кавалер Почесного Легіону, редактор серії Folio Biographies у найбільшому французькому видавництві Gallimard, Ерік Нолло, Юго Прадель, Патрісія Рєзніков, Ален Гіймоль – відомі французькі критики, з якими відбудеться зустріч для всіх охочих. Щовечора на Книжковому Арсеналі відбуватиметься спеціальна програма Фестивалю нової музики. Агенція «Ухо» презентує серію концертів відомих на весь світ сучасних композиторів і виконавців із України, Великобританії, Італії та Росії. В центрі уваги цього року —великий цикл фортепіанних творів. Крім серії сольних концертів піаністів —віртуозів — Марка Нупа, Євгена Громова, Лоренцо Мео і В’ячеслава Попругіна, у програмі також аудіо-візуальний проект «Гра в бісер» дуету молодих композиторів Blook і художниці Дар’ї Кузьмич, концерт-зустріч з видатним київським композитором

читати!

Валентином Сильвестровим (спільно з видавництвом «Дух і літера») і виступ оркестру New Era під керівництвом Тетяни Калініченко. Отож, любителі музики будуть мати хорошу нагоду зануритись у сучасне мистецтво. «Книжковий Арсенал» проходитиме у Національному культурно-мистецькому та музейному комплексі «Мистецький Арсенал», знаходиться вулиці Лаврській, 12. Щодо квитків, то абонемент на всі дні фестивалю коштуватиме 50 гривень, звичайний квиток – 20 гривень, а пільговий (пенсіонери, студенти) – 10 гривень. Як на мене, надто низька ціна на надто хороший захід! Вйо черпати натхнення! Вйо на «Книжковий Арсенал»!


06

Ностальгія за космомріями Багато дітей у ХХІ столітті мріють вже не про космос, а про президентське крісло чи посаду директора величезної корпорації. Проте вселяє надію думка, що у кожної дитинки все-таки існує те внутрішнє бажання полетіти до зірок. На жаль, коли дізнаєшся, що поза земну орбіту зуміли вилетіти лише 532 особи, то одразу ж опускаєш руки. Та не варто, бо президентів у США з 1789 року було лише 44, а в Україні взагалі 4. Так що ж потрібно для того, щоб стати космонавтом? Космонавтика, на відміну від багатьох інших професій, вимагає не лише освітньої підготовки, але й фізичної та психологічної. Насамперед, важливим є зріст і вага майбутнього підкорювача космосу. Перевагу матиме той, чий зріст не перевищує 175 сантиметрів, а

Текст: Тетяна Калин

вага - 75 кілограм. Логіка таких параметрів достатньо проста : космічні кораблі і станції не відрізняються значним розміром, а у космосі потрібно суворо економити вільний простір. Як стверджує космонавт Юрій Маленченко: «Професія постійно вимагає працювати над собою, кожен день прикладати зусилля. Навантаження на організм величезне: в умовах невагомості через 30 днів забуваєш, що раніше жив на Землі, кістки стають крихкими, зникають м’язи». Жодних психічних відхилень теж може бути — приховані фобії та слабкості знаходять за допомогою спеціальних тестів. Так, наприклад, в ході однієї з перевірок кандидата в космонавти залишають на цілих п’ять днів абсолютно одного в закритому просторі.


07 Наступні факти про космонавтику теж візьміть до уваги:

1.

В Україні мало жінок задіяні в цій галузі, проте у США це зовсім не так, а у Республіці Корея космонавтика - взагалі суто жіноча професія. Так що дівчаткам є над чим замислитись.

Щодо освітньої складової, то сьогодні не обов’язково бути професійним льотчиком військової авіації. Наприклад, Юрій Батурин вирішив стати космонавтом аж на третьому курсі, навчаючись на факультеті радіотехніки. В Україні найкраще закінчити профільний виш за фахом «космонавтика», «біологія» або «фізика»: Національний Авіаційний Університет, Національний аерокосмічний університет ім. М.Е. Жуковського чи Київську політехніку. До речі, думка, що космонавти займаються в основному практичними завданнями - тільки стереотип. Адже приблизно 65% їхнього робочого часу проходить саме за партою, плюс дозволяється здобувати другу чи навіть третю освіту за бажанням. Отож, космонавтика – ніяка не закрита секта. «Кожен дурень знає, що до зірок не дістати, а розумні, не звертаючи уваги на дурнів, намагаються». Отож, благородне бажання стати космонавтом є цілком реальним. Зрештою для тих, хто боїться потрапити на орбіту через «парадні двері», завжди існує легальний «чорний хід». Окрім космонавтів, існують ще й космічні туристи, які завжди можуть втілити дитячу мрію за таку дрібницю як 25 мільярдів доларів. P.S. Нагадуємо, що 12 квітня – День космонавтики та авіації, тому не забудьте поринути у безодній Всесвіт. Беріть 60 гривень та вирушайте до планетарію. Цікава програма забезпечена!

2.

Під час навчання майбутні підкорювачі космосу стрибають з парашутом, освоюють літаки та навіть занурення. Найскладнішим випробуванням є зимове виживання, де потрібно власноруч змайструвати курінь, рубати дрова та всю ніч підтримувати багаття.

3.

А цей пунктик для справжніх журналістів: як виявляється, під час стрибка з парашутом потрібно протягом 35 секунд вільного падіння робити справжній репортаж. Ось така в них специфічна перевірка на психіку.

4.

Під час польоту умови далекі від п’ятизіркового готелю: потрібно ночувати у спальниках, прикріплених до стіни, основний засіб гігієни – вологі серветки, також використовують сухий шампунь, який втирають у голову.


08

Нагодуй свій мозок. Отримай мотиваційного стусана Текст: Ольга Дуляницька

«TED-лекції — це найкраща річ, яку можна подивитись в Інтернеті», - так каже авторитетний The Guardian. Я скажу, що тут ви отримаєте найкорисніші поради у своєму житті. Фонд TED (Technology Entertainment Design) з 1983 року щорічно проводить конференції, під час яких найрізноманітніші люди розповідають найнеймовірніші речі, приголомшуючи свідомість загалу новими «ідеями, вартими поширення». Відеозаписи цих виступів збирають десятки мільйонів переглядів на сайті www.ted.com та змінюють стільки ж людських доль. Можливо, наступна історія космонавта, бізнесмена чи горе-самогубці переверне з ніг на голову саме твоє життя, а поки я поділюся міні-промовами, що колись змінили мене.


09

Jane McGonigal: The game that can give you 10 extra years of life Дизайнер комп’ютерних ігор, жінка, яка однієї ногою вже побувала «на тому світі», розповідає про те, як її власна інноваційна гра SupperBetter повернула їй здоров’я і спрагу до Життя. Ви почуєте правила цієї гри, дізнаєтесь, як заробити собі 7 додаткових хвилин кожного дня. Пані Джейн взяла за основу 5 речей, про які, за статистикою, люди найчастіше шкодують в останні хвилини життя. Вона віднайшла спосіб уникнути цього жалю та розчарування: кожного дня робити певні чотири речі. Щось, що приносить вам щастя, тримає вас у фізичній активності, з’єднує з тим, хто вам не байдужий і вирішувати якесь завдання. Nilofer Merchant: Got a Meeting? Take a Walk Знаєте, на що у своєму житті

ви витрачаєте найбільше часу? Більше ніж на сон, більше, ніж на спілкування? «Сидіння – це паління нашого покоління,» - за три з половиною хвилини ця досить юна жіночка пояснює, як вона змінила власне життя, піднявши своє «м’яке місце» зі стільця. Simon Sinek: How great leaders inspire action На прикладі найуспішніших людей світу Саймон розкриває величезну таємницю: «Люди не купують те, що ви робите, вони купують, «навіщо» ви це робите. Ціль не в тому, щоб робити бізнес з кожним, кому треба те, що ти пропонуєш. Ціль в тому, щоб робити бізнес з людьми, які вірять в те, в що віриш ти». Компанія Apple, Мартін Лютер Кінг, брати Райт отримали визнання в першу чергу завдяки цьому принципові. Відео пана Сайнека зібрало 16 мільйонів переглядів на сайті www.ted.com. Слова цьо-

го чоловіка перевертають уявлення про влаштування світу: «Є лідери, а є ті, що ведуть за собою. Є ті, що займають високі посади, а є ті, що надихають. Саме ті, хто почитають з «Навіщо?» надихають інших і ведуть за собою». Andrew Solomon: Love, No Matter What На власному прикладі та прикладах своїх знайомих з синдромом Дауна, карликовістю, глухих та гомосексуалістів пан Ендрю розповідає про необхідні три рівні прийняття особистості. Чи приймаєш ти сам себе таким, який є? Чи приймає тебе справжнього сім’я і суспільство? Соломон розповідає реальні історії, від яких серце стискається всередині, він доносить надзвичайно важливу істину: «Якщо людина обрала життя, яке має, вона не хоче, щоб її лікували, змінювали чи відштовхували – вона просто хоче бути тим, ким стала».


TED 14

ideas worth spreading


D

h

Andrew Solomon: Love, No Matter What На власному прикладі та прикладах своїх знайомих з синдромом Дауна, карликовістю, глухих та гомосексуалістів пан Ендрю розповідає про необхідні три рівні прийняття особистості. Чи приймаєш ти сам себе таким, який є? Чи приймає тебе справжнього сім’я і суспільство? Соломон розповідає реальні історії, від яких серце стискається всередині, він доносить надзвичайно важливу істину: «Якщо людина обрала життя, яке має, вона не хоче, щоб її лікували, змінювали чи відштовхували – вона просто хоче бути тим, ким стала». Steve Jobs: How to live before you die Промова, виголошена перед випускниками Стендфордського університету, за 9 років стала легендою. Лише на сайті TED вона зібрала 7,5 мільйонів переглядів. Слова Джобса стали заповітом для сотень мільйонів людей

з усього світу: «Іноді життя б’є вас по голові цеглиною. Не утрачайте віри… Ваша робота заповнить велику частину життя і єдиний спосіб бути цілком задоволеним – робити те, що по-вашому є великою справою. І єдиний спосіб робити великі справи – робити те, що ви любите. Якщо ви ще не знайшли своєї справи, шукайте. Не зупиняйтеся. Як це буває з усіма сердешними справами, ви довідаєтеся, коли знайдете. І, як будь-які гарні стосунки, вони стають лише кращими з роками. Тому шукайте, поки не знайдете. Не зупиняйтеся». Тривалістю від однієї до тридцяти хвилин поради, ідеї та історії великих і простих людей здійснюють неможливе. Ти можеш залишити це поза увагою, а можеш дозволити своїй допитливості відкрити перед тобою новий світ. Вибір за тобою: бути ситим і поміркованим або ж «hungry and foolish».

11


12

Жебраки – не люди? Текст: Антоніна Карташева Підземний Київ забезпечує роботою не лише працівників метрополітену, а й молодих музикантів, інвалідів та пенсіонерів, які щодня збирають гроші чи то на лікування чи то просто для того, щоб поїсти. Щороку їх все більше і більше, тому довіра серед населення до так званих “жебраків” взагалі зникла. За результатами опитування серед студентів Інституту журналістики можна констатувати, що кожен бодай раз у житті кидав гроші до пакетиків чи стаканів таких людей, здебільшого музикантів. «Вони хоч музику нам дарують», - зауважила одна з опитуваних, - «а не те, що ті аферисти. Були б нормальними - знайшли б роботу». Я вирішила перевірити, який ґрунт має під собою думка дівчини, адже в Інтернеті теж є безліч інформації про аферистів, які таким чином заробляють гроші. Проживши в Києві деякий час, я вже знала

на яких станціях метро шукати цих людей. На станції Університет традиційно грають молоді студенти-музиканти. Цього разу я поспілкувалася з Анною, студенткою 4 курсу Київського інституту музики імені Глієра. Дівчина розказала про те, що їх нерідко виганяють, адже в Україні, на відміну від країн Європи, грати в метро заборонено. Середній заробіток Ані за годину становить приблизно 150 гривень. Проте дівчина зауважує, що гроші для неї - не головне. Їй подобається дарувати людям приємні емоції, тож «краще грати для перехожих в метро, ніж для стін гуртожитку». Я згодна з тим, що свої гроші вони чесно заробляють, адже вони їх не просять і не дивляться на нас жалібними очима. Але чи хочуть це робити інваліди та пенсіонери?


13

Поблизу станції метро Арсенальна таких людей не перерахувати на пальцях однієї руки. Я поспілкувалася з Анатолієм. Інші спали на підлозі в нетверезому стані і в недоглянутому одязі, а він привертав увагу лише вадами свого тіла. Цей інвалід вже більше 10 років живе просто неба. Він не має при собі ні таблички, ні стаканчика для грошей. Коли я підійшла запропонувати йому печива, він запросив мене на чай. Я розгубилась і відмовилась, але, поспілкувавшись з ним п’ять хвилин, ладна була забрати його додому. Чому опинився на вулиці, не говорить. На роботу не брали, бо інвалід, але вже від цього життя відмовитися не може, каже: «Звик». Очі в нього стомлені від випробувань долі, але щасливі. Запитав про моє життя. Сказав, що у свої 57 менше бачив, але навчився цінити те, що має. Мене не цікавило, де він миється і як святкує день

народження. Я запитала, чи часто пересічні громадяни пропонують йому допомогу. Анатолій відповів, що давно не просить нічого. Ті, хто його знають, допомагають чим можуть, а таких, як я, з печивом в руках, дуже мало. Попросив мене не думати що він виживає, адже він ЖИВЕ. Хоч його дім вулиця, але в ній є свої таємниці. Життя для кожного приготувало випробування. Тому думку про те, що всі жебраки – аферисти, ми розвіяли швидко. Адже зі 100% опитаних студентів лише 1% не просто прочитав таблички, а дійсно запропонував свою допомогу. Не думайте, що всім потрібні тільки ваші гроші. Головне – бажання допомогти. Адже серед тих, кому вона потрібна, може опинитися кожен. І хоч більшість нікому не довіряє, але ж і не перевіряє. Тому вйо на допомогу!


14

Ламай стереотипи, як горішки! Текст: Христина Івасюк

Живеш у ХХІ столітті і вважаєш, що місце жінки на кухні, а футбол – гра для чоловіків? Тобі досі дико бачити людей середнього віку в університеті, а тверезих рок-музикантів на сцені тим більше? Значить, ти недарма це читаєш. Мені пощастило поспілкуватися із цікавим та екстравагантним українським гуртом «Моноліт», а саме: з гітаристом Павлом Коноваловим та солістом Костянтином Гордійчуком. Хлопці вже не один рік ведуть здоровий спосіб життя, виключивши з нього алкоголь і наркотики, а натомість додали спорт та якісну музику.


15

— Як Ви «виносите в маси» ці лозунги про здоровий спосіб життя і чи є якась віддача? Константин Гордійчук: Насправді, це не так складно, якщо ти публічна особа, і закликаєш до чогось своїм власним прикладом. Якщо ти природно поводишся, говориш те, що думаєш і підтверджуєш слова вчинками, то це дуже відчувається, особливо дітьми. Ми вже кілька років поспіль втілюємо масштабний соціальний проект : у дитячих оздоровчих таборах і школах проводимо благодійні акції « За здоровий спосіб життя». Даємо акустичні концерти, розповідаємо про користь занять спортом, спілкуємося, відповідаємо на запитання. Все завжди проходить дуже позитивно - діти задоволені , батьки теж. Ну і ми, звісно. — Коли ви зрозуміли, що ламатимете стереотипи? Бо, як відомо, більшість людей отаких-от довговолосих вікінгів бачать як алкоголіків та наркоманів. Костантин Гордійчук: Справа в тому, що я ще з раннього дитинства зрозумів: мені не цікаво бути таким, як всі. Я цілком комфортно почувався на самоті. Коли вперше спробував алкоголь і тютюнові вироби, то відразу зрозумів, що це не моє. Що крутого в тому, щоб напхати в себе всяку погань? Я відразу зрозумів , що це не мій шлях . І досі жодного разу не пошкодував про свій вибір. У той час навіть не думав, що суспільство з таким подивом і недовірою буде до цього ставиться. Ми відіграли безліч концертів у різних містах і спілкувалися з багатьма довговолосими парубками, серед яких величезна кількість освічених і вихованих людей. Звичайно, траплялися ідіоти, але все ж зазначу: якщо ти «алкан або торчок» - то довжина волосся тут ніякої ролі не грає.

— Прокоментуйте, будь ласка, лозунг гурту «Sex-ninja-rock-n-roll»? Павло Коновалов: Гасло народилося у нас в жартах . Це суміш усього, що ми любимо. У відомій фразі «Sex & Drugs & Rock & Roll » слово “ drugs “ замінили на “ ninja “. Ми - давні фанати фільмів про бойові мистецтва: з Джеккі Чаном , Брюсом Лі , Вандамом та іншими. У дитинстві це було чимось чарівним. Якщо опустити жартівливий підтекст, то можна сказати: ninja для нас - символ віртуозного володіння своїм тілом , ідеальний приклад фізичної досконалості, а, беручи до уваги, що ми ведемо спортивний спосіб життя і не вживаємо наркотиків , то замінити “ drugs “ на “ ninja “ - логічніше. — Тепер порада для усіх читачів: як перебудувати власне життя, щоб виключити усі шкідливі звички? Павло Коновалов: Із власного досвіду можу сказати , що головне питання полягає не в тому , як це зробити. Головне - усвідомити для себе самого , що ти цього хочеш , що тобі це потрібно. Мотивація і бажання - головні складові успіху в будь-якому починанні. Якось я усвідомив для себе, що алкоголь і сигарети абсолютно не приносить мені задоволення , це просто перетворилося в рутинну звичку. Якщо компанія, то обов’язково щось міцніше , бо “ а як інакше відпочити”? Моя фізична форма стала погіршуватися. І я задумався: навіщо я це роблю , витрачаю час і гроші на те , щоб псувати собі здоров’я ? Головний крок , який я зробив, - це просто зрозумів , що більше не хочу такого розвитку подій. А далі - все легко : просто більше не вживав алкоголь. Почав регулярно займатися спортом і, з’ясувалось , що отримую задоволення від своїх досягнень і змін. Самовдосконалення - дуже захоплююча гра, насправді (сміється).

Тобі ще не захотілося поламати стереотипи? Довести, що студентство – це не лише вечірки, алкоголь та розваги і життя «від сесії до сесії», але й кропітка праця та розвиток. Бери приклад з хлопців, наберися терпіння і гайда до роботи! Вйо до самовдосконалення і здійснення мрій!


tumblr

http://

.

v-y-o

.

com

Vjo 06  
Read more
Read more
Similar to
Popular now
Just for you