Page 1

01 04-05. Мотиваційний книгоБум 06-07. Вони надихають щось робити, змінюватись та жити 08-09. Я цього хочу. Значить, це буде.

20 14-15.«Спати з жінками» за 50 гривень 16-17. Духовне в тілесному 18-19. MBKFD: мода для миру 20. Запали в собі весну

04

14

10-11. Якісномотивуюче кіно від культових режисерів 12-13. Коли ти востаннє робив щось вперше


Качурівська Єсенія

Дуляницька Ольга

Дутчак Софія

Калин Тетяна

Дубчак Владислав

Карташева Антоніна

Квачова Анна

Івасюк Христина


03

Від редакції У суді під час розгляду злочинів визначають декілька факторів, щоб довести причетність звинуваченого до правопорушення. Зокрема, матеріальні докази, свідчення, об’єкти злочину, але будь-яка справа не обійдеться без мотиву. Немає мотивації – немає дії. Звичайно, ми не злочинці, проте без мотивів у житті й доброї справи не зробиш. Так що ж людину підштовхує до вчинків, у чому вона знаходить джерело натхнення? Отож, редакцію «ВЙО» зацікавило дане питання і оскільки однозначно відповісти на нього просто неможливо, ми вирішили провести невеличке соціальне опитування. Сто людей, приблизно студентського віку, обирали те, що їх надихає із запропонованого переліку: музика, фільми, люди, емоції, улюблена справа(хобі), кохання, книги, живопис, архітектура, скульптура, погода. Окрім даного списку, будь-хто міг запропонувати власну думку. Виявляється, 27 людей зі ста вибрали категорію люди, тому цей варіант став лідером голосування. Ось чому в даному номері «ВЙО!» у вас є можливість прочитати про найвідоміших людей, які стали ідолами для більшості жителів планети. Наступну позицію займають емоції, під впливом яких діють 16 учасників голосування. За цим йде музика - загалом це 12 людей зі ста. Лише на один голос відстають кохання та улюблена справа(хобі), за них жваво вболівають по 11 осіб. Щодо інших варіантів, то за фільми пролосувало 10 людей, книги – 4, живопис, архітектуру, скульптуру – теж 4, погоду – 3. Дещо розчарувало те, що книги тепер не спонукають людей до дії. Постає питання: навіщо тоді твори на кшталт «Як стати мільйонером за рік»? До речі, лише четверо людей написали власні відповіді. Тому до списку слід добавити дорогу, музу, подорожі та навіть секс. Дане опитування нас також надихнуло на те, щоб створити, свого роду спецвипуск «ВЙО!», присвячений мотивації. Можливо, після цього ваші думки зміняться і ви займетеся новою унікальною справою! Вйо до читання!

Текст: Тетяна Калин


04 Мотиваційний книгоБум Якщо ти - «книжковий черв’як», який навіть не підіймається з ліжка, щоб попити води, то ти читаєш неправильні книги. Будь-яка книга повинна мотивувати, стимулювати до дій та вчинків. Ось список найяскравіших та найцікавіших, які не просто залишуться у пам’яті, але й принесуть користь:

1.

Текст: Тетяна Калин

Щоб щось запрацювало, потрібно працювати над собою. І у цьому допоможе Стівен Кові та його книга «Сім навиків високоефективних людей». Автор описує сім навичок-звичок, які повинні постійно використовуватись та вдосконалюватись для досягнення ефективності особистості в її діях, як особистих, так і суспільних. Тільки не думайте, що це філософський нудний трактат, бо книга написана простою мовою та ілюструється цікавими життєвими прикладами. «Посієш вчинок — пожнеш звичку, посієш звичку — пожнеш характер, посієш характер — пожнеш долю».

2.

Джордж Клейсон, «Найбагатший чоловік у Вавилоні» не втрачає актуальності для тих людей, які вмотивовуються грошима. Поради подаються у вигляді цікавих притч, які повертають нас до славнозвісного Вавилону. Звичайно, притчі-притчами, але закон, закладений в них, діє і до сьогодні: будь-яка людина може стати багатою, використовуючи прості принципи. А про них ви прочитаєте в даній книзі.


05

3.

Якщо ти не закоханий у фантастику, то спеціально для тебе твір, заснований на реальних подіях з життя Дена Міллмена, олімпійського чемпіона з гімнастики і водночас автора книги «Шлях мирного воїна». Студент коледжу та чемпіон світу, незважаючи на успіх, відчуває, що в житті йому чогось не вистачає. За збігом обставин зустрічає старого чоловіка з іменем Сократ і його світ змінюється. Якщо в тебе відчуття недосконалості у житті, то Сократ багато чого розкаже цікавого.

4.

Славнозвісний Хемінгуей мотивує не законами чи принципами, як попередні автори, а художньою повістю – притчою «Старий і море». У ній зображено неймовірно цілеспрямовану людину. Прочитавши про старого Сантьяго, ти обов’язково збереш силу волі у кулак і вийдеш «ловити рибу», користуючись його прикладом. Ба навіть більше: не складеш руки після поразки.

6.

Якщо тебе не задовольняють порадиабстракції і тобі потрібні конкретні приклади, то «100 великих людей» автора Харта Майкла прекрасна альтернатива. Гарантую: хоча б один зі ста приверне увагу. Той, хто знає про відомих, рано чи пізно стане одним із них!

7.

Автобіографічна книга Нельсона Мандели «Довга дорога до свободи» була недаремна екранізована. Восьмий президент ПАР розповідає про власне життя від дитинства, яке переплітається з політичною ситуацією країни. Якщо тебе не мотивують книги, то життя Нельсона Мандели, описане в ній, не залишить осторонь. « В моїй країні ви спочатку сидете за гратами, а тоді стаєте президентом».

5.

Дейл Карнегі розробив цілий ряд книг, які допомагають досягти успіху. Зокрема, «Як подолати неспокій і почати жити», «Як здобувати друзів і впливати на людей». Якщо ви достатньо вмотивовані, то Дейл Карнегі надихне на нові ідеї втілення мрій у життя.


06

Вони надихають щось робити, змінюватись та жити Текст: Софія Дутчак

Мабуть, у кожного бувають такі моменти в житті, коли опускаються руки, зникає бажання жити та розвиватись. Якщо ні, то ви обманюєте і редакцію «Вйо!», і читачів, і себе. Проте це не настільки важливо, наскільки заставити себе змінити ситуацію. Потрібно рівнятись на людей, які досягли висот, надихатись та мотивуватись. Отож:


07 Коко Шанель – завжди модна жінка, яка перевернула світову моду з ніг до маківки та навчила багатьох вишуканому смаку.

Універсальний геній – Леонардо да Вінчі. Він був науковцем, скульптором, художником, архітектором, механіком. Його називали чарівником, надприродною людиною, яка здатна зробити будь-що.

Не менш цікава особа, якою захоплюються всі комуністи світу, та і не лише комуністи – Карл Маркс. Розробив безліч теорій та принципів на рахунок матеріалізму в світі.

Потряс світову спільноту своїми публікаціями про психоаналіз, за допомогою якого намагався пояснити особливості поведінки людини та її нервової системи – добрий дядечко Зігмунд Фрейд.

Людина, якою захоплюються всі науковці світу – Альберт Ейнштейн – довів свою відносність та унікальність.

Вольфганг Амадей Моцарт – автор 600 творів, геніальний музикант, віртуоз. Вчені довели, що слухаючи його музику людина заспокоюється, логічно мислить та розвивається.

Людина, якою надихаються всі українці та патріоти – це Тарас Григоворич Шевченко. Майстер пера та пензля. Читаючи його твори, ти черпаєш знання, силу, впевненість. Ти закохуєшся в свою країну.

Христофор Колумб – в багатьох відношення першовідкривач. Він першим «офіційно» перетнув Атлантичний океан, першим ступив на землю американського континенту, першим знайшов золото, перший привіз до Європи картоплю і тютюн. І хоч це і не врятувало його від смерті в бідності, проте ним не можна не захоплюватись.

Також не можна не згадати про Стіва Джобса – унікального та геніального винахідника нашого часу. Він був ніким, а тепер про нього говорить весь світ. Сучасні люди не можуть жити без продукції Apple.

Натхнення та мотивація – це таємничий процес. Звичайно кожному своє. Проте в усіх об’єктах нашого захоплення повинна бути деталь, яка ніколи не дасть впасти духом та зневіритись у своїх силах.

Сократ – «Я знаю, що я нічого не знаю». Проте ми, люди сучасності, часто забуваємо про це принцип і прагнемо знань. Мабуть, Сократ би пишався нами.

Карл Лагерфельд – неймовірний дизайнер, дійсно велика, невтомна людина. Справжній диктатор стилю та краси.


08

Я цього хочу. Значить, це буде. Текст: Христина Івасюк

Хочеш взятися за нову справу, а ніяк не доходять руки? Склав в голові «бізнес-план», але лінь взятися за роботу і відкладаєш «до кращих часів». Візьми себе в руки і вйо самовдосконалюватися! Щоб не забути про свої наполеонівські плани пропонуємо зробити колаж із мотивуючих цитат. Вони допоможуть зарядитися правильним настроєм і надихнуть на активний лад.


09 Іноді ми забуваємо, що маємо щось зробити, якщо не впевнені, чи воно нам дійсно треба. Потрібно чітко ставити перед собою завдання і задачі, щоб було що «розв’язувати». Генрі Форд, один із найуспішніших і найбагатших людей усіх часів, казав: Я цього хочу. Значить, це буде. Справді, найголовніше – бажання, інакше ніхто і ніщо не змусить старатися. Щастя не в тому, щоб робити завжди, що хочеш, а в тому - щоб завжди хотіти того, що робиш», - вважав Лев Тостой. Берися лише за ту справу, яку хочеш виконувати саме Ти, а не хтось інший.

До свого колажу можна додати ще висловлювання Джима Рона: Раніше я говорив: “Я сподіваюся, що все зміниться”. Потім я зрозумів, що існує єдиний спосіб, щоб все змінилося-змінитися мені самому. Якщо ти покладаєшся лише на випадок або чиюсь допомогу, то марно витрачаєш час.

Напевне, найважче для кожного з нас – прокинутися і налаштуватися на роботу. Розумів цю просту істину ще великий філософ Піфагор, який заповів: Прокидаючись вранці, запитай себе: «Що я повинен зробити?» Увечері, перш ніж заснути: «Що я зробив?». Якщо ж перед сном ти собі кажеш: «Ну нічого, завтра зроблю», - будь певен: заплановане виконаним не буде.

Ще однією поширеною проблемою є брак наполегливості. Люди по суті своїй - істоти слабкі, тож часто після першої ж поразки опускають руки. Цього робити не можна, невдача має стати для вас поштовхом вперед. «Треба намагатися, і намагатися, і знову намагатися, але ніколи не здаватися!» - закликав Річард Бренсон.

Візьми собі за пораду ці цитати, любий друже, аби йти лише вперед і ніколи не зупинятися. Як в буквальному, так і переносному значенні.

Повторити цитату Роберта Кіосакі вранці теж не завадить: Бідний, невдалий, нещасливий і нездоровий той, хто часто використовує слово “завтра”. Тобто, щоб не бути невдахою, варто лише правильно розподілити свій вільний час. Створити собі план в голові – це півсправи, набагато важливіше почати їх втілювати у життя. «Великі справи треба здійснювати, а не обмірковувати їх нескінченно», - казав Юлій Цезар.


10 Якісномотивуюче кіно від культових режисерів 1.

Товариство мертвих поетів Режисер: Пітер Вір

2.

Розумник Вілл Хантінг Режисер: Ґас Ван Сент


11 3.

Знайти Форрестера Режисер: Ґас Ван Сент

4.

Людина, яка змінила все Режисер: Беннетт Міллер

5.

Наука сну Режисер: Мішель Гондрі


12 КОЛИ ТИ ВОСТАННЄ РОБИВ ЩОСЬ ВПЕРШЕ?

1.

«Ви б’єте байдики уже 10… секунд, хвилин, років» Можливо, підрахована тривалість вашого неробства наведе на вас жах і стане чудовим мотиваційним стусаном. Вйо на http://manyahin.ru !

Для когось Інтернет – це павутина, а для когось - батут. Коли бракне мотивації, вйо на правильні сайти!

2. Текст: Ольга Дуляницька

Якби тобі залишилося прожити 1001 день, чи сидів би ти зараз, читаючи це? Реєструйся, створи перелік своїх викликів долі (101 справа за 1001 день) і цієї ж секунди змінюй своє життя. Час пішов! http://dayzeroproject.com


13 3.

Сайт з довгою назвою і неймовірним наповненням заворожує відеорядом, музикою та відверто зухвалими пропозиціями зайнятися тим, на що ти ніколи не зважувався. Вйо на http://whenwasthelasttimeyoudidsomethingforthefirsttime.eastpak.com!

6.

Найцікавіші, найвидатніші, найвідоміші люди – коротко і про головне. Рубрика «Правила життя» в російському та українському«Esquire»: http://esquire. ru/wil та http://www.esquireyearone. com.ua/wil

4.

Чим би зайнятися? Присядь на лавку і забудь про всі хвилювання, посади дерево, просто поцілуй незнайомця (незнайомку), подаруй бездомному морозиво, з’їж яблуко, намалюй кота, навчися грати на гітарі, Париж, посміхнися… Тут дивних занять вистачить на всіх: http://eikosol.com/whatmetodo .

5.

https://habitrpg.com привчає раціонально планувати свій час та досягати поставлених цілей у формі гри. За кожну гарну звичку, виконану щоденну справу чи глобальну ціль твій персонаж отримує бонуси й подарунки, за лінь - втрачає здоров’я і, зрештою, життя.

7.

Натхнення по-українськи. Inspired.com.ua забезпечує користувачів усім, що тільки може надихати: архітектура, кіно, дизайн, мистецтво, відео, люди, книги, подорожі, місця, стиль, фотографія, поради. Особливо раджу почитати нотатки Анни та Марії, українських автостоперів, які уже п’ять місяців із далеких країв розповідають про свої дикі пригоди.


14

«Спати з жінками» за 50 гривень Текст: Христина Івасюк

Молодий та харизматичний есеїст Андрій Любка потішив своїх читачів новою книгою «Спати з жінками». Київська презентація відбулася 25 березня у «Книгарні Є», що поруч із Золотими Воротами.


15

Презентація книги у Києві пройшла в рамках всеукраїнського туру, який розпочався з Харкова. Сказати, що в книгарні було багато людей, – це нічого не сказати. Не всі навіть могли вміститися на кріслах одного залу, тож багато слухачів просто роїлися у проходах. Андрій Любка, напевне, вже звик, що його аудиторія – то переважно молоді дівчата. Справді, хлопців можна було побачити лише дене-де, а людей, старших 30 років, я взагалі не помітила. Та це не завадило створити теплу та дружню атмосферу. Презентація відбувалася таким собі діалогом між автором та слухачами, адже кожна історія була «розбавлена» жартами та запитаннямивідповідями. Провокаційну назву книги обирали самі читачі серед кількох

запропонованих варіантів, голосуючи в соціальній мережі «Facebook». Насправді, книга дуже особиста та не епатажна: тут немає жодної відвертої сцени чи ненормативної лексики. «Спати з жінками» радше про самого письменника, його країну, улюблені книги, людей, міста і поїздки. Про це говорить і палітурка збірки: Андрій Любка на тлі величезних дверей, автор ніби запрошує у свій внутрішній світ, у його хаотичне і заплутане життя. Сам письменник про книгу сказав: «П’ятдесят історій, жодна з яких не є останньою, бо з них усе тільки починається. Можна хіба ще додати, що це тексти останніх чотирьох-п’яти років». Хочеш на екскурсію в душу молодого автора? Читай книгу, яку можеш придбати у книгарнях свого міста за 50 гривень.


16

Духовне в тілесному Текст: Антоніна Карташева

Творіння Адольфа Адана і Теофіля Готьє не сходить зі сцен провідних театрів світу вже більше 170 років. Прем’єра “Жізель” вперше відбулася в паризькій Гранд-опері в 1841 році. На сьогоднішній день балет пережив чимало редакцій і постановок, найкраща з яких належить Маріусу Петіпа. “Жізель” вже давно входить до репертуару Національної опери України (вул. Володимирська, 50).


17

Літературною основою балету є легенда про Віліс, записана Генріхом Гейне. Віліси – це дівчата, які померли від нещасної любові. Після своєї смерті вони перетворюються на чарівних істот, і вбивають молодих хлопців, намагаючись ніби помститися за погублене життя. Задум режисера балету, Валентини Тернової, чітко відображає літературний твір. Гра акторів, здебільшого народних артистів України, дає змогу заглибитися в атмосферу і тілом і душею. Головну роль виконувала заслужена артистка України – Тетяна Льозова. Декорації можна було перелічити на пальцях однієї руки, але в балеті це не головне. Кожна з них несла собою вагоме значення, і якщо б деякі можна було замінити грою акторів, їх би теж прибрали зі сцени. Костюми повністю відповідали образам. Всі балерини були одягнені в білі весільні сукні. Лише могила Жізель була представлена декорацією на сцені, тому її сльози, коли хтось приходив до неї з квітами, вирізняли її серед натовпу дівчат – вілісів. Музичне оформлення крокувало в ногу з

акторами. Не відвертало на себе увагу, а лише надавло рухам балерин насиченості. Деригентом є народдний артист України – Олексій Баклан. Ця зворушлива історія кохання користується успіхом серед шанувальників балету в усьому світі. Це був перший балет, на якому побувала я. Спершу атмосфера театру змусила мене відчути себе аристократкою, хоч білети мої відповідали нижчьому класу. Ніколи і подумати не могла, що балет мені сподобається більше, ніж театральні вистави. І першу і другу дію я не відводила від сцени очей. Раджу хоч раз в житті сходити на балет “Жізель”, особливо тим, хто обожнює фантастичні історії кохання. Студентам дозволяється переглялати безкоштовно з 5-го поверху. Тому, якщо немає грошей на квиток, знайдіть в гаманці 10 грн на прокат бінокля і гарного вам перегляду. Як кажуть в народі, писати про балет - те саме, що танцювати про архітектуру, тож вйо до Національної опери! Наступна вистава “Жізель” відбудеться в неділю 27 квітня.


18

MBKFD: мода для миру

Український тиждень моди завершився, проте це не означає, що вітчизняні стиляги та зірки шоу-бізнесу не мали більше можливостей відвідувати модні покази. На днях, а точніше 27 березня розпочався не менш яскравий захід – Mersedes-Benz Kiev Fashion Days і тривав аж до кінця місяця.


19

Ті, хто бодай трохи цікавиться українською модою знають, що UFW (Інга Вишневська, Ірина Данилевська) та Mersedes-Benz Kiev Fashion Days (Дарія Шаповалова) – доволі конкуруючі сторони. Вже другий сезон поспіль мене вважають «дівчинкою з UFW», а тому свою причетність до київських днів моди я не розголошувала. Проте чого лиш не зробиш заради улюбленого «Вйо!» ? Зібравши свою гордість в кулак, я «пошпацерувала» до НСК «Оліймського», забрала запрошення на показ Юлії Паскаль і вже через хвилину опинилась у світі високої моди. Відчуття не найкращі, захоплення не було, феєрії також. Організація нагадала мені дитину дошкільного віку, яку все ще потрібно плекати. Можливо все в порівнянні, але якщо бути відвертим, то український тиждень моди – грандіозніше видовище. Проте мушу сказати, що тема сезону осінь-зима 2014-2015 вразила. Українська модель Надя Шаповал, білий мирний камуфляж Ksenia Schnaider, національний прапор

України, рух вперед і пацифістський знак миру - образи кампанії нового сезону Kiev Fashion Days. Організатори пов’язали моду та прагнення до миру в одне ціле. Дизайнери додали безліч цікавих деталей у вигляді українського прапору, музики та кольору. Також вони виразили свою громадянську позицію: «Побудова нової, незалежної та вільної країни - основне завдання та обов’язкова умова!» Так, я не можу назвати проект MBKFD своїм коханцем, бо зраджувати UFW не збираюсь, проте зроблю висновок. Зараз в нашій країні не надто сприятливі часи та умови, але не варто засмучуватись. Всі прагнуть покращити це становище. У будь-який спосіб. У будь-якому місці (Мистецький Арсенал чи НСК «Олімпійський»). Залишається сподіватись, що життя налагодиться і тоді Україна перетвориться з «нездалих мештів» на красиві підбори, зі старого одягу на ультрамодний, який з кожним сезоном демонструють вітчизняні дизайнери на українському та київському тижнях високої моди.

Текст: Софія Дутчак


v-y-o

.

Запали в собі весну Прийшла весна, що дарує незліченну кількість позитивних емоцій, стрімких злетів та нових відкриттів. Найкраща пора з-поміж усіх - та, котра запалює вогник у нашій душі; та, що надає сили йти далі і нарешті та, яка надихає на звершення! Саме весною прокидається зелень після довгого зимового сну і починає дихати, буяти. Сонячне проміння лоскоче щоки, дзвінкоголосі пташки наспівують кращу долю, а безхмаре небо вказує на світле майбутнє. Саме весною починаєш помічати найдрібніші деталі нашого прекрасного світу, нас посвячують в таємниці природи. Весна – це не пора року, а стан душі! Стан, коли навколо тебе все цвіте та зеленіє в прямому й переносному значенні. І вже ти не просто існуєш, а живеш, дихаючи на повні груди! Тебе охоплює почуття ейфорії, ти почуваєш себе невід’ємною частинкою Всесвіту. Це казковий сон, в якому ти знаходишся у гармонії з природою, а найголовніше – в гармонії із собою. Сон, під час якого ніяк не хочеться прокидатися, а й надалі з трепетом у душі линути до чистого й світлого. Хто не любить весну? Хто не любить посмішки сонця і сльози дощу, радість світанків та поступове зникнення світила за горизонтом? Все це дарує саме весна, забарвлюючи швидкоплинне життя в найяскравіші барви! Хто зумів розгледіти в цій фантастичній порі все найпрекрасніше й розгадати її таємниці, той може вважати себе щасливою людиною. І наостанок, не слід забувати просту істину: головне, щоб весна цвіла у вашій душі!

tumblr .

com

http://

Текст: Єсенія Качурівська

Vjo 05  
Vjo 05  
Advertisement