Page 1

ВЙО!

03

Євровесна

2014

Завтра — закриття «Журналістської весни 2014»

«Головне правило під час протистоянь: думайте головою!» —Сергій Полежака

Відбувся кіновечір із творчим проектом «Вавилон-13»

«Лише той, кому жити і жити, затулив своїм тілом майдани»

Третій день «Журналістської весни»

30 05


02

Текст: Христина Твасюк

Завтра — закриття «Журналістської весни 2014» Четвертий день «Журналістської весни» буде менш багатим на події, аніж попередні. Тим не менш, об 11:30 буде посаджено дерево і встановлена меморіальна табличка в знак пам’яті та пошани загиблого журналіста, випускника Інституту журналістики В’ячеслава Веремія.

На 12 годину запланований концерт для випускників Інституту журналістики у великій актовій залі, де відбуватиметься презентація промо-роликів на підтримку українського народу. Також будуть вокальні та музичні номери, надаватиметься слово випускникам різних років.

Текст: Тетяна Калин

«Головне правило під час протистоянь: думайте головою!» — Сергій Полежака Фотокореспонденти Сергій Полежака та Роман Пилипій провели майстер-клас на тему: «Особливості роботи фотокореспондента на Сході України». Зустріч відбулася в Інституті журналістики КНУ ім. Тараса Шевченка 30 травня. «Завжди думайте про наслідок вашого матеріалу. Важливо, щоб після збройної війни ваш матеріал не створив інформаційну», - Сергій Полежака. Фотокореспонденти поділилися власним досвідом роботи у складних умовах під час бойових

дій на Сході України. Вони не лише дали загальні поради, показали зроблені фотографії, але й відкрили деякі таємниці відеозйомки. Кожен з них детально розповів про те, як вони добирались до місця подій та про які речі слід дбати заздалегідь.


03 «Якщо ви їдете в таку зону, то обов’язково беріть команду, адже самому працювати в такій ситуації складно. Одяг повинен бути максимально зручним, мінімум стилю і ні в якому разі не мі-

літарі. Про важливість пристроїв теж слід пам’ятати. Бажано мати таких 2 «девайса»: батарею для зарядки електронних носіїв та сигнал, який роздає Wi-Fi», - фотокореспонденти.

Текст: Христина Твасюк

Відбувся кіно-вечір із творчим проектом «Вавилон-13» Гості «Журналістської весни» мали змогу переглянути цикл документальних фільмів «Зима, що нас змінила» 30 травня в Інституті журналістики. Ці кінострічки зобразили події в Україні в період активних дій на Майдані. Разом із глядачами на вечері кіно була присутня творча команда проекту «Вавилон-13»: Володимир Тихий, Денис Воронцов, Роман Любий. Після кожного фільму проводилося пояснення та обговорення побаченого. «На Майдані завжди було життя і варто було лише просто увімкнути камеру», - Роман Любий. Команда проекту «Вавилон-13» намагалася зобразити Майдан через цікаві історії, наївні та справжні речі, без усякого сценарію. «Ці кінострічки зрозумілі та емоційно дієві для людей, знайомих із революцією в країні», - розповів режисер та продюсер проекту Володимир Тихий. Після перегляду кінострічок у кожного гостя залишилися враження ще на довго: «Мене переповнюють емоції від побаченого. Ці фільми показали Майдан із нової сторони. Тут немає зайвих

слів і гармонійно підібрана музика», - Дутчак Софія. «Хоч пройшло вже декілька місяців, але фільм «Небесна сотня» переніс мене назад до активних дій на Майдані», - Калин Тетяна. «Особливо мені запам’яталася частина, що стосувалася Межигір’я. Цікаво, скільки років звичайна людина повинна стільки працювати, щоб здобути таке багатство?» - Тарасенко Тетяна. «Таке відчуття, що побувала на Майдані під час пожежі у Будинку Профспілок, у мене досі мурашки попід шкірою», - Анастасія Яворська. «Оператори справді молодці! Зловити такі моменти та ще й під час таких подій було одночасно і небезпечно, і цікаво. Напевне, це коштує багато сил. Зате жоден глядач не залишиться байдужим», - Ельвір Сагірман.

Під час майстер-класу кожен міг поставити будь-які запитання. Фотокореспонденти не дотримувались регламенту та вислуховували всіх присутніх.


04

Текст: Єсенія Качурівська

Третій день «Журналістської весни» В Інституті журналістики продовжується «Журналістська весна-2014». До Вашої уваги події за 30 травня 2014 р. О 12.00 почався майстер-клас з Віталієм Сичем на тему «Від «Кореспондента» до «Нового времени». Лекція проводилася у приміщенні редакції з попередньою реєстрацією. Майстер-клас продовжувався до 13-00. Після цього о 14.00 стартував майстер-клас з Романом Пилипієм та Сергієм Полєжакою. Фотографи розповіли про особливості роботи фотокореспондента на Сході України та

поділилися зі студентами власним досвідом стосовно того, як проїзджати блокпости, що і кому говорити, як одягатися та як передавати матеріал. Але на цьому все не закінчилося, бо о 17.30 розпочався кіно-вечір з творчим проектом «Вавилон-13». На заході транслювався цикл фільмів «Зима, що нас змінила». Присутні мали можливість поспілкуватися з режисерем та поставити йому питання.

Вйо3