Інвестор Суспільства

Page 1

ВЕНЧУРНА ФІЛАНТРОПІЯ НА ПЛАТФОРМІ СОЦІАЛЬНИХ ІННОВАЦІЙ ВЕЛИКА ІДЕЯ www.biggggidea.comУ 2014 РОЦІ ГРОМАДСЬКА ОРГАНІЗАЦІЯ «ГАРАЖ ГЕНГ» ІНІЦІЮЄ ДОВГОСТРОКОВУ ПРОГРАМУ «ІНВЕСТОР СУСПІЛЬСТВА» ЇЇ МЕТА – ЧЕРЕЗ ПЛАТФОРМУ ВЕЛИКА ІДЕЯ WWW.BIGGGGIDEA.COM НАДАТИ КОМЕРЦІЙНИМ ОРГАНІЗАЦІЯМ ІНСТРУМЕНТИ ДЛЯ РОЗШИРЕННЯ ІНВЕСТИЦІЙНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ ЗА МЕЖІ ІСНУЮЧОГО БІЗНЕС-ПОРТФОЛІО ТА ФОРМУВАННЯ КОРПОРАТИВНОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ У СФЕРІ СОЦІАЛЬНИХ ІННОВАЦІЙ.

Венчурна філантропія на Великій Ідеї – це пошук проектів, що співзвучні із соціальною місією компанії, участь бізнесу в фінансуванні проектів спільно з широкою громадськістю, залучення персоналу та клієнтів компанії до втілення сміливих ініціатив, заохочення авторів проектів до використання кращих підприємницьких практик у сфері соціальних інновацій. Дослідження «Бізнес, керований цінностями», яке провела Львівська бізнес-школа УКУ, виглядає майже оптимістично. 90% найуспішніших компаній України здебільшого розуміють необхідність реалізовувати суспільно важливі проекти. Однак – «Більше половини (56%) проаналізованих соціальних проектів належать до «розпорошених», фрагментарних, майже випадкових ініціатив, які у довгостроковій перспективі не є вигідними ані для бізнесу, ані для сталого розвитку суспільства», — говорять у дослідженні. Через платформу Велика Ідея ми пропонуємо бізнес-компаніям інвестувати у проекти соціальних інновацій, що споріднені зі стратегією організації та соціальною місією бізнесу.


Велика Ідея – платформа соціальних інновацій, яка функціонує для людей та організацій, які відчувають можливості завтрашнього дня, здійснюють спільнокоштом сміливі проекти на базі нових технологій, знань і підприємницьких практик. РОБОТА ПЛАТФОРМИ ЗДІЙСНЮЄТЬСЯ ЧЕРЕЗ ІНСТРУМЕНТИ: СПІЛЬНОКОШТ, ПРАКТИКИ, МОЖЛИВОСТІ Спільнокошт – колективне онлайн-фінансування проектів. Пропонує людям взятися за здійснення власних задумів, розраховуючи на підтримку друзів, колег та спільнот, зацікавлених у позитивних змінах.

Практики – медіа соціальних інновацій. Діє як бортовий журнал соціального прогресу, досліджує актуальні тренди, пропонує рішення для суспільних викликів. Можливості – представляє добірку найактуальніших пропозицій для навчання, подорожей та розвитку: гранти, конкурси, стипендії, творчі роботи.


ЩО МИ РОБИМО? РЕАЛІЗОВАНІ ПРОЕКТИ ГРОМАДСЬКОЇ ОРГАНІЗАЦІЇ «ГАРАЖ ГЕНГ» 2010-2013 За підтримки: Pact, Mott Foundation, EgoЇсти, Гете Інститут, Британська Рада, Банк Південний, Українська Правда Життя, Культурний проект, CSM

РОЗВИВАЄМО СПІЛЬНОТИ ТА ТЕРИТОРІЇ Програма міських перетворень Свято Генерацій 2012 (АРК Крим: Севастополь, c. Віліно, с. Присивашне, с. Кримське, смт Совєтський). Свято Генерацій – це п’ятирічна програма пошуку та розробки ідей щодо модернізації міст і сіл за участю творчих представників міста, громадських організацій, локального бізнесу, міської влади та медіа Програма міських перетворень Свято Генерацій 2011 (Ужгород, Донецьк, Сімферополь, Херсон, Вінниця) Кураторська сторінка «Крим Модерновий» crimea.biggggidea.com – платформа-акумулятор ідей та проектів із розвитку Криму Проведення 5-ти громадських подій з розвитку публічного простору на Андріївському узвозі «Публічні сесії Голос вулиць»

КОНСУЛЬТУЄМО ІННОВАТОРІВ ЧЕРЕЗ ПЛАТФОРМУ ВЕЛИКА ІДЕЯ Спільнокошт на Великій Ідеї – це новий спосіб фінансування творчих, соціальних та експериментальних проектів. Механізм Спільнокошт захищає ваші доброчинні наміри, діючи за принципом «все або нічого»: тільки той проект, що зібрав 100% потрібного бюджету до завершення зазначеного терміну, отримає кошти на здійснення. 19 успішних проектів, здійснених спільнокоштом сумою понад 350 000 грн на 1 листопада 2013: biggggidea.com/projects/successful Підтримка кращих проектів на Велика Ідея Fest 2011 сумою в 48 000 грн: Благодійний магазин «Ласка» (Київ), Популяризація руху Upcycling (Київ), Анімаційна студія для дітей та дорослих «Чарівний ліхтар» (Севастополь), Вуличний університет (Сімферополь)


ДИЗАЙНУЄМО МОДЕЛІ ГОРИЗОНТАЛЬНОЇ ВЗАЄМОДІЇ Мобільний комунікаційний центр FURA KULTURA – лабораторія, що подорожує містами України і діє як дослідницька студія, точка wi-fi доступу, місце для зустрічі, студія звукозапису, бібліотека, арт-галерея, кафе. У програмі – відкриті сніданки, творчі бесіди, вечірні кінотеатри, художні інтервенції. Як територія, що нікому не належить, FURA KULTURA оселяється в публічному просторі та забезпечує нейтральне поле для обговорень і дискусій на місцевому й національному рівні

ІНТЕГРУЄМО ЦІННОСТІ У СУСПІЛЬСТВО ЧЕРЕЗ МИСТЕЦЬКІ ПРОЕКТИ

Заснування та просування першого в Україні онлайн-механізму колективного фінансування проектів Спільнокошт Заснування та поширення практики мікро-грантів Sunday Борщ. 20 публічних подій, заснування 3-х соціальних франшиз. Загалом в Україні через концепт Sunday Борщ підтримано понад 60 індивідуальних проектів, що були профінансовані людьми на суму близько 35 000 грн. Дизайн та розробка урбаністичної платформи «Голос Вулиць». Проект-учасник ГогольFest, Книжкового Арсеналу, Ukrainian Fashion Week, TedxKyiv, кінофестивалю «Молодість» та ін.

Видання інтерактивних записників «Оздобник думок і дій», «Оздобник думок і дій-2: гра і місто». Це оригінальні записники формату travel book з візуальним та текстовим наповненням, а також безліччю пустих сторінок для автора записника Міжнародний мистецький проект «Жінка 3000» zhinka3000.blogspot.com. 17 країн-учасників, тур п’ятьма містами Міжнародний літературно-мистецький проект «Арт-проект людей і горобців». 29 країн-учасниць «Можливо, диво!» - малювальні сесії в публічному просторі сільських громад, створені художницею Алевтиною Кахідзе


ЩО ТАКЕ СОЦІАЛЬНІ ІННОВАЦІЇ? Для втілення соціальних змін та впровадження інновацій у суспільстві необхідне середовище, що працює за принципами безперервного пізнання, живого обміну ідеями, пошуку ефективних та екологічних моделей співпраці, гнучких форм взаємодії, взаємовідповідальності та з фокусом на стійкий результат. Соціальні інновації – це зусилля розумової творчості та експериментальний пошук рішень для наявних суспільних проблем. Це вміння синтезувати досягнення різних дисциплін. Соціальні інноватори не довіряють своєму часу і дивляться на сім кроків вперед – ген туди, за горизонт. Вони досліджують і запозичують найкращі рішення з різних галузей. Вони синтезують підхід науки і мистецтва. Вони хочуть ліпшого світу для кожного. Соціальні інновації виникають на противагу існуючій системі. Вони з’являються раптово з інтуїтивних прозрінь, або планово з системних експериментів. Вони комбінують старе та нове, технологічне та соціальне, політичне та поетичне. Це забезпечує їх стрімке життя та вплив на інші покоління.


ЧОМУ КОШТИ, ЩО ЙДУТЬ НА РОЗВИТОК СОЦІАЛЬНИХ ІННОВАЦІЙ, СТАЮТЬ ІНВЕСТИЦІЙНИМ РЕСУРСОМ?

КОМПАНІЇ ПОВЕРТАЮТЬ СОЦІАЛЬНІ ІНВЕСТИЦІЇ У ФОРМІ ВЛАСНОГО РЕПУТАЦІЙНОГО КАПІТАЛУ: визнання зусиль компанії та її безпосередньої фінансової участі в проектах людей, які поєднують технологічні, соціальні та екологічні підходи для подолання суспільних викликів ідентичність компанії у сфері соціальних інновацій окреслюється на підставі осмисленої і прозорої участі в розвитку сталих рішень, що водночас посилює бізнес стратегію організації відданість працівників та клієнтів компанії виростає внаслідок усвідомлення дотичності компанії до процесу формування сприятливого клімату в країні для інновацій та стійкого розвитку


ФОРМАТИ ВЗАЄМОДІЇ БІЗНЕСУ ТА ПЛАТФОРМИ ВЕЛИКА ІДЕЯ

1

Брендування сторінки профільного проекту в розділі Спільнокошт Представлення кураторської сторінки компанії на стартовій сторінці www.biggggidea.com

Залучення спільноти платформи Великої Ідеї до участі в проектах КСВ компанії (розміщення до 2-х банерів / місяць)

УЧАСТЬ У ПРОГРАМІ «ІНВЕСТОР СУСПІЛЬСТВА» на www.biggggidea.com – 18 місяців (рекомендовано для компаній з чинною програмою КСВ)

Переваги для компанії: Bизнання спільноти – прихильність клієнтів – відданість персоналу Підготовка соціального профілю компанії: концепції, акценти та пріоритети Розробка, дизайн, підтримка кураторської сторінки компанії на www.biggggidea.com Можливості. Оголошення про пошук проектів, що співзвучні із соціальною місією компанії серед молодих професіоналів та низових спільнот Спільнокошт – фінансування проектів спільно з громадськістю. Підготовка спорідненого з соціальним профілем компанії проекту для старту збору коштів через Спільнокошт. Розробка комунікацій та їх експертний супровід у соціальних мережах

Практики – медіа соціальних інновацій. Створення 10-ти тематичних матеріалів відповідно до теми соціальної місії компанії. Дослідження, аналітика, дизайн та поширення Робота зі ЗМІ: консультації з підготовки стратегії. У співпраці з PR-департаментом кoмпанії Створення механізму залучення співробітників компанії до програми «Інвестор суспільства». У співпраці з HR-департаментом Створення механізму залучення клієнтів компанії до програми «Інвестор суспільства». У співпраці на базі програми лояльності кoмпанії Брендування сайту компанії стрічкою «Інвестор суспільства»

У вартість програми входить розробка концепції та пріоритетів співпраці на основі соціальної місії компанії, програмування, координація кураторської сторінки, дизайн повідомлень для залучення персоналу та клієнтів компанії, написання та візуалізація тематичних та аналітичних матеріалів, рекомендації для майбутньої роботи в соціальній сфері, підготовка звіту про реалізацію співпраці. Вартість програми не включає розміру підтримки компанією профільного проекту через Спільнокошт. Компанія визначає обсяг підтримки самостійно, але не менше 20% і не більше 40% від загального бюджету проекту.


2

КОМПАНІЯ-КУРАТОР на www.biggggidea.com – 12 місяців (рекомендовано також для міднародних фондів, бізнес-шкіл)

3

КОМПАНІЯ-ПАРТНЕР на www.biggggidea.com – 6 місяців (рекомендовано також для культурних центрів, організацій громадянського суспільства, фондів, освітніх програм)

Переваги для компанії: Маркетинг соціальної цінності – мережа зв’язків з соціальними інноваторами – приваблення талантів

Переваги для компанії: Розвиток тематичного середовища – мережа зв’язків із соціальними інноваторами

Підготовка соціального профілю компанії: концепції, акценти та пріоритети

Підготовка соціального профілю компанії: концепції, акценти та пріоритети

Розробка, дизайн, підтримка кураторської сторінки компанії на www.biggggidea.com Спільнокошт – фінансування проектів спільно з громадськістю. Підготовка спорідненого з соціальним профілем компанії проекту для старту збору коштів через Спільнокошт. Розробка комунікацій та їх експертний супровід у соціальних мережах

Практики – медіа соціальних інновацій. Створення 21 матеріалу для щоденного залучення аудиторії, відповідно до теми соціальної місії компанії. Дослідження, аналітика, дизайн та поширення Робота зі ЗМІ: консультації з підготовки стратегії. У співпраці з PR-департаментом кoмпанії Брендування сторінки профільного проекту в розділі Спільнокошт Представлення кураторської сторінки компанії на стартовій сторінці www.biggggidea.com

Спільнокошт – фінансування проектів спільно з громадськістю. Підготовка спорідненого з соціальним профілем компанії проекту для старту збору коштів через Спільнокошт. Розробка комунікацій та їх експертний супровід у соціальних мережах

Практики – медіа соціальних інновацій. Створення спеціального тематичного проекту матеріалів відповідно до теми соціальної місії компанії. Дослідження, аналітика, дизайн та поширення Брендування сторінки профільного проекту в розділі Спільнокошт


Зосередження уваги на трьох основних потоках – інформації, відносинах і фінансах – постає тою зміною, яку ми бачимо у сучасному світі. Саме тому ми заохочуємо компанії прийняти підхід, який більшою мірою орієнтований на взаємодію, гнучкість і цілісність. Тому що сьогодні це дієвий спосіб для бізнесу подбати про екосистему інновацій, яка визначає, як далеко вперед ми всі підемо завтра.

Контакти: collective@biggggidea.com www.biggggidea.com www.gggg.org.ua