Page 1

ww www.vestnik.in.ua ww

2 грн. | газета міської ради

№ 22(1607) | четвер, 31 травня 2012 року

У Кременчуці підвищиться оренда землі Депутати міськради задовольнили протест прокурора щодо підвищення коефіцієнта оренди на землю до 1, але частково. З 1 червня у Кременчуці діятиме коефіцієнт 0,75 замість колишнього 0,65.

стор. 5

+ 1227

оголошень

Щ Щотижневий cпецпроект cп

Бій за ціну проїзду

Чи зможуть кременчужани і далі їздити за 2 гривні?

Маршрутні перевізники проривають оборону у фінальних боях за встановлення тарифу 2 гривні 50 копійок. Уже 11 підприємств подали формальні розрахунки, які не переконують пресу у збитковості тарифу в 2 гривні. Натомість перевізники звинувачують журналістів у тому, що вони нібито роблять з маршрутників ворогів кременчужан. стор. 2-3 ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ У НОМЕРI:

У НАШИХ ПОСТІЙНИХ РУБРИКАХ:

Історія одного депозиту: хто «вкрав» бабусин спадок?

Як вивести кременчуцьких перевізників із тіні?

У середині вересня минулого року «ВК» вже розповідав про безпрецедентний випадок, який трапився із 84-річною клієнткою «Автокразбанку». Нині винних у безчинстві шукають у суді. Колишньому фахівцю юрвідділу банку загрожує до 5 років ув’язнення. стор. 8

Відповідь на аналогічне питання знайшли всі розвинені держави світу. Цього тижня «Вісник» цікавився міжнародним досвідом у галузі громадського транспорту, а разом із тим – новаціями, які можна і варто застосувати у кременчуцьких автобусах і маршрутках.

стор. 6

Ірина ина Зінченко: «Слід створити гідну конкуренцію для маршрутників»»

стор. 17


До теми

2 ПОЗИЦІЇ

четвер, 31 травня 2012 року

Від редактора Минулого тижня один із приватних перевізників виголосив сумнівну ініціативу. Керівник підприємства «Союзавтоекспрес» Костянтин Мирошниченко стверджує, що кременчуцькі журналісти зробили з перевізників ворогів. Його підприємство здійснює перевезення кременчужан на маршрутах №№3-А, 3-Б, 3-В та 25. Пан Мирошниченко на транспортній нараді у міськвиконкомі наголосив, що роздрукує портрети журналістів та роздасть їх водіям маршруток для того, аби ті відмовляли представникам ЗМІ у проїзді. У зв’язку з цим «Вісник» не може промовчати. Думаю, що представники ЗМІ набагато краще реагували б на ініціативи перевізників, якби вони, наприклад, запропонували збільшити кількість пільгових місць для безкоштовного перевезення людей похилого віку або дітей. Замість того, аби позбавляти права на проїзд журналістів за те, що вони висловили свої критичні зауваження. Крім цього, треба відзначити, що розрахунки, які надали станом на минулий тиждень тільки три перевізники, виглядають досить непереконливо. Редакція «Вісника» намагалась зрозуміти економіку їх комерційної діяльності, але підрахунки витрат і доходів, надані перевізниками, не створюють можливостей для такого розуміння. Простіше кажучи, перевізники, надавши невелику купку цифр на двох сторінках, не доводять, що існуючий тариф у 2 гривні є збитковим. На сьогодні таких розрахунків подали вже ніби 11 перевізників. Усі вони містять лише формальні цифри. Що при цьому роблять перевізники у відповідь на справедливу критику? Вимагають заборонити проїзд журналістам у маршрутках. Дуже конструктивна позиція. Враховуючи те, що кожного дня звичайна родина з чотирьох людей змушена витрачати щонайменше

ВIСНИК КРЕМЕНЧУКА

16 гривень на маршрутку, що в місяць складає майже 500 гривень – загалом це приблизно від 1/8 до 1/12 загального місячного сімейного бюджету такої кременчуцької родини. Саме таких людей у Кременчуці більшість, і саме для них підвищення проїзду навіть на 50 копійок може бути підставою, щоб нервувати. У зв’язку з цим «Вісник» присвятив максимум інформаційних сторінок саме транспортним питанням. На сторінці 3 читачі зможуть знайти огляд останніх новин з «поля бою за тариф». Фінансова сторінка 6 повністю присвячена питанню останніх українських тенденцій у бізнесі приватних перевезень, а також європейському досвіду діяльності громадського транспорту. Читачі зможуть зробити висновок самостійно про те, в який бік рухається бізнес кременчуцьких приватних перевізників та чи рухається він, взагалі, в якийсь-такий бік. Традиційний розворот (сторінки 22-23) розглядає транспортні питання крізь призму споживача послуг перевізників. «Вісник» рахував гроші кременчужан, які вони змушені витрачати на перевезення, а також ми підготували інформацію про скарги кременчужан на перевізників та інформацію про обов’язки водіїв маршруток. Сторінка «Поговоримо» присвячена питанням психологічних проблем, які можуть відчувати кременчужани, що користуються. «Виявляється», люди не дуже полюбляють ним користуватись. Там можна зустріти дуже неприємних осіб, які, крім іншого, можуть мати неприродні пристрасті. Отже, цей номер «Вісника» повністю присвячений кременчуцьким маршруткам і всьому, що з ними пов’язано. Перевізникам же хочеться побажати терпіння – вам треба просто навести наочні аргументи на користь ваших розрахунків. Поки що кременчужани їх не бачать.

Чому дитина потрапила під потяг? Минулого тижня у Кременчуці під потяг потрапив 7-річний хлопчик, який навчався в Кременчуцькій спеціалізованій школі-інтернаті і водночас жив у дитячому будинку сімейного типу. За декілька днів у мерії провели позачергове засідання координаційної ради всіх міських служб, які працюють з дітьми. Обговорювали лише одне питання – як трапилося, що дитина травмувалася. Як розповіла директор Кременчуцької спеціалізованої школиінтернату Тамара Тиха, хлопчик навчався в другому класі: «Дитина схильна до невмотивованих дій, знаходилась на обліку в психоневрологічному диспансері. У листопаді минулого року хлопчик проходив лікування. Часом був агресивний, навіть бив дітей». За її словами, дитина була під постійним наглядом вихователя. А 22 травня, коли група дітей сиділа з вихователем у класі на першому поверсі, хлопчик підхопився і підбіг до вікна. Він намагався вистрибнути. Дівчинку, яка спробувала його затримати, вкусив. Хтось із старших хлопців устиг схопити його за ногу, але хлопчик вирвався і втік. Далі вихователька передала дітей і на велосипеді поїхала розшукувати втікача. Як зазначила Тамара Тиха, це була її помилка. Адже вона мала повідомити про втечу адміністрацію школи і правоохоронців. Тож за невиконання посадових інструкцій жінку звільнили. Про те, що трапилася трагедія, вихователька почула від чоловіка, який їхав на велосипеді в районі прохідної Крюківського вагонного заводу. Він і повідомив, що дитина потрапила під потяг. Вихователька повідомила у «швидку», і вже о 20.30 дитину доправили до міської дитячої лікарні.

Прогнози лікаря: тривале лікування і реабілітація Головний лікар міської дитячої лікарні Микола Пересип розповів, що у хлопчика відкритий перелом обох кісток правої гомілки, великі клаптеві рани правої стопи та травматичний шок. Спочатку йшлося про необхідність ампутації стопи. Але кременчуцькі медики прооперували дитину і зробили все можливе, аби врятувати кінцівку, а далі вже направили на лікування до Полтави, де зараз хлопчик і перебуває. За словами лікаря, стан дитини покращився, але хлопчик потребуватиме довготривалої реабілітації.

39600, м. Кременчук вул. Першотравнева, 3. Тел. (0536) 79-111-7 Репортери: 79-111-6

P.S Залишається риторичне запитання: чому хлопчик потрапив під потяг? Як так сталося, що дитину, якій потрібен постійний догляд, не догледіли. І чи звільнення виховательки буде однією з мір впливу, чи ще визначать винних.

Слідство триває… Заслухали на засіданні комісії і матір-виховательку хлопчика Ганну Кондрик. Як зазначила жінка, того дня, коли трапився нещасний випадок з її вихованцем, вона перебувала у Керчі, де оформлювала документи на іншу дитину. «Моя присутність була там необхідна», – зазначила пані Кондрик. Їй на засіданні комісії дорікнули тим, що про дату свого від’їзду не повідомила відповідним соціальним службам (Усіх

ВIСНИК КРЕМЕНЧУКА Адреса редакції:

інших дітей мати залишила на психолога. Їх у цьому дитбудинку сімейного типу 7. Хлопчик, що постраждав під потягом, мав залишитися ночувати в інтернаті). Наразі співробітниками міліції і прокуратури проводиться слідство, аби з’ясувати всі обставини цього надзвичайного випадку.

Засновник: Кременчуцька міська рада

Видавець: Редакція газети «Вісник Кременчука»

E-mail: visnyk.kremenchuka@gmail.com Рекламний відділ: тел. 79-111-5, ra@vestnik.in.ua Сайт міської ради: http://www.kremen.mvk.pl.ua

До речі, опікувалися дитиною троє: мати-вихователька дитбудинку сімейного типу, спеціалізована школа-інтернат і безпосередньо міський центр соціальних служб у справах сім’ї, дітей та молоді. Невідома і подальша доля дитини. Мати-вихователька на засіданні комісії прохопилася, що не може далі ростити дитину і передасть на виховання у спеціалізований заклад. Директор спеціалізованої школиінтернату теж зазначила, що хлопчика треба обстежити, аби встановити інший діагноз і направити до іншої спеціалізованої школи для дітей з особливими потребами.

До теми Представник транспортної міліції Світлана Жемчужникова нагадала, що це –не перший випадок, коли діти травмуються на залізниці, тож пильними мають бути не лише батьки і педагоги, а й пересічні люди, які можуть попередити трагедію. Як нагадування про безпеку не лише на залізниці, а й на воді, на засіданні комісії вирішили розіслати пам’ятки по школах і таборах, де відпочивають діти. Олена Ліпошко

Привітання

Шановні кременчужани! Прийміть найщиріші вітання з нагоди великого християнського свята – Святої Трійці! День Святої Трійці об’єднує всіх, хто щирий душею і чистий помислами. Недаремно воно зараховане до державних свят в Україні, адже символізує добро, віру і надію. Вірю, що у цей чудовий день у кожну домівку разом із запахом молодої зелені прийде бажання творити лише добрі справи, прагнення жити у мирі та злагоді, допомагати тим, хто цього потребує.

Головний редактор

Фотокореспондент

Микола Фельдман

Дмитро Бабець

Відповідальний секретар

Коректор

Наталя Мігунова

Тетяна Третякова

Репортери

Верстка

Олена Ліпошко Євгенія Гамза Ольга Дерев’янко Наталя Істоміна

Алла Просіна Віра Пітерська

Набір Любов Рябошапко

Друк: ТОВ «Фактор-друк» Адреса: м. Харків, вул. Саратовська, 5 Тел. 057 717-53-56 Обсяг: 10 друкованих аркушів. Підписано до друку 30.05.2012 р. Зам. №3968 Тираж 5000 екз. Свідоцтво про реєстрацію ПЛ №553 від 29.05.2002р. Газета виходить раз на тиждень

Бажаю, щоб Свято Трійці примножувало життєві сили кожного з нас, дарувало сімейний затишок і добробут, несло щастя та впевненість у завтрашньому дні. Сподіваюсь, що всіх кременчужан завжди будуть об’єднувати велике почуття любові, взаємоповаги та взаєморозуміння. Здоров’я, щастя, радості кожній кременчуцькій родині! Міський голова Олег Бабаєв.

на II півріччя 2012 року. Якщо ви бажаєте отримувати щотижня «Вісник Кременчука», замовляйте передплату у найближчому поштовому відділенні. Ціна передплати: на 6 місяців - 48 грн, на 3 місяці - 24 грн, на 1 місяць - 8 грн.

Телефон для довідок: (0536) 791115


ВIСНИК КРЕМЕНЧУКА

АКЦЕНТ

w www.vestnik.in.ua

четвер, 31 травня 2012 року

3

У маршрутках таки їздитимемо за 2,50 грн? Одинадцять кременчуцьких підприємствперевізників подали розрахунки на підвищення вартості проїзду в міських маршрутках, повідомляють у міському управлінні економіки. Коли це зроблять всі 23, проїзд подорожчає неминуче. ти плату за проїзд у маршрутках, але жоден із тодішніх розрахунків не задовольнив економістів міськвиконкому, тож мерія на подорожчання не погодилася). У даних, які подали підприємства-перевізники, зазначено ціну, яку вони отримали в результаті розрахунків – вона коливається від 2,50 грн до 2,70 грн. Але в управлінні економіки зазначають, що вартість проїзду 2 грн 50 коп усіх задовольнить. Цікаво, але у розрахунках підприємства-перевізники враховують лише пасажирів, які їдуть сидячи. На це зауваження «Вісника» один із керівників кременчуцьких підприємств-перевізників зазначив, що пасажирів стоячи перево-

ВСI НОВИНИ на сайті www.vestnik.in.ua Мер розкритикував роботу правоохоронців Бездіяльність міліції може призвести до зростання злочинності в місті, наголошує міський голова Олег Бабаєв. Мера обурило, що під час прес-конференції в прокуратурі представників ЗМІ попросили вийти із залу. Окрім того, у мера претензії до роботи начальника Автозаводського райвідділу міліції. «Я також порушив питання стихійної торгівлі – там є вуха в міліції», – сказав мер з цього приводу. Висловив свою думку Олег Бабаєв і щодо останніх підпалів автомобілів. Він вважає, що тут кременчуцька міліція проявляє повну бездіяльність. «Якщо вони будуть тільки спостерігати і дивитися збоку, то я буду ставити питання щодо роботи керівників нашого міліцейського відомства. У мене є на це повноваження», – сказав міський голова.

Найспекотнішим у Кременчуці буде липень Прогнози українських синоптиків оприлюднив начальник міського управління з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення Валентин Шафорост. За його словами, у липні варто очікувати, що стовпчик термометра сягне позначки вище 30 градусів за Цельсієм. У серпні температура повітря буде нижчою, ніж у липні. Щодо короткочасних прогнозів, то у вихідні дощу не очікуватимуть. Проте нічний мінімум може сягати 9 0С, а вдень прогнозують температуру не вище 22 0С.

Мешканці центру майже на 2 місяці з тазиками 28 травня у центральній частині міста згідно з графіком ремонту тепломереж відключили гарячу воду. Триватиме ремонт до 22 липня, тож кременчужани, що мешкають у центрі, сидітимуть без гарячої води майже два місяці. У мерії запевняють, що минулорічна ситуація, коли гарячу воду подали з порушенням графіку майже на місяць, не повториться. У жителів нагірної частини вода вже з’явилася, і навіть на три дні раніше, ніж передбачалося за графіком. Наступними після кременчужан, що живуть у центрі, незручності відчують мешканці Молодіжного.

Кременчужан знову возитимуть стажери З 21 травня почалося навчання чергової групи водіїв тролейбусів, повідомив на щотижневій апаратній нараді у мерії завідувач відділу транспорту та енергетики Володимир Кургаєв. За його словами, група, в якій навчатимуться на водіїв тролейбусів, складається з 10 чоловік. Нагадаємо, у кременчуцькій мерії цьогоріч планують придбати 15 нових тролейбусів. Зараз на вулицях міста їх щодня їздить 40-41. Сторінку підготувала Олена Ліпошко

Кременчужани на можливе підвищення вартості проїзду відреагували негайно. Небайдужі зібрали підписи під колективним зверненням на ім’я мера Олега Бабаєва і губернатора Полтавщини Олександра Удовіченка. Своє категоричне «ні» сказало більше 100 кременчужан. Але незадоволених підвищенням проїзду та маршрутним сервісом набагато більше. До редакції постійно звертаються невдоволені кременчужани. Скаржаться не лише на порушення графіка руху, а й грубе поводження водіїв, жахливий стан салонів із подертими сидіннями.

Фото Дмитра Бабця

Розрахунки, які надали ТОВ «АТП-15307» на маршрут №28, ПП «Ямщик» – 15-Б, 18, 30, ПП «Креміньзовніштранссервіс» – №16, 16-А, ТОВ «Автокомплект» – №11, ПП «Авто-Крона» №2-В, ТОВ «Союзавтоекспрес» – №3 і № 3-А, ПП «Фірма «ГраціяТранссервіс» №15, ПП «Євротранссервіс» № 17 вже перевірили чи перевіряють фахівці міського управління економіки. Як зазначають в управлінні, розрахунки, які подали цього разу міські підприємстваперевізники, відповідають методиці розрахунків, яка викладена в наказі Міністерства транспорту і зв’язку від 17.11. 2009 року (Минулоріч кременчуцькі перевізники теж вимагали підвищи-

До теми

зять лише в години пік – в інший час маршрутки їздять напівпусті. Два тижні тому у Кременчуцькій мерії збиралася комісія, на якій єдиним питанням було збільшення вартості проїзду. Тоді документи на підвищення ціни подали лише три підприємстваперевізника. Тож підвищення від-

мінили – тимчасово, коли отримають розрахунки всіх підприємств. Завідувач міського відділу транспорту та енергетики Володимир Кургаєв заявив, що на окремих маршрутах міська влада підвищувати вартість проїзду не збирається. Тож, виходить, їздити кре-

менчужанам по 2 грн до тих пір, поки «підтягнуться» всі підприємства-перевізники і подадуть розрахунки. Скільки часу це триватиме, поки невідомо, та у кабінетах чиновників у мерії зазначають: здорожчання таки буде, і до двох гривень ще доведеться додавати і полтиник.

ПРОБЛЕМА

Реагентів на очищення води не вистачає Якщо вміст кисню знижуватиметься, спускатимуть воду з Кременчуцького водосховища, а КП «Кременчукводоканал» координуватиме свої дії з міським відділом екобезпеки. Проте на комунальному підприємстві зазначають: реагентів для очищення води є лише на 15 діб. Заходи для недопущення погіршення якості питної води у кранах кременчужан вирішили застосовувати на засіданні комісії з питань техногенноекологічної безпеки. Відділ екологічної безпеки, у свою чергу, при зниженні рівня кисню у воді нижче 6 мл/літр інформуватиме облуправління водних ресурсів і облуправління охорони природи, аби надавати пропозиції міжвідомчій комісії водгоспу для зниження

рівня води в Кременчуцькому водосховищі. За словами завідувача відділу екологічної безпеки Геннадія Демьохіна, спускання води на Кременчуцькій ГЕС дасть ефект перемішування шарів і не дозволить опускатися рівню кисню нижче гранично допустимої норми. Особливо це стосується ділянки біля греблі Кременчуцької ГЕС, де нагромаджено донні відкладення. До речі, вже цього року вміст кисню у дніпровській воді вже наближався до граничного рівня. Його на водозаборі КП «Кременчукводоканал» відмічали з 17 травня, проте з 24 травня його кількість у воді зросла – дощі зробили свою справу. Як повідомив головний інженер КП «Кременчукводоканал» Юрій Мандригеля, з проблемою органічного забруднення води і зниженням рівня кисню в спекотний період працівники підприємства стикаються щоліта. Це відбувається за підвищення температури у вододжерелі вище 24 С0. І, якщо для підвищення

рівня кисню у воді працівники водоканалу готові її штучно збагачувати, нагнітаючи повітря 2 компресорами, то для очищення потрібні реагенти. Наразі ж очисні споруди міста забезпечені необхідною кількістю реагентів для очищення води в посиленому режимі протягом 15 діб. Запас активованого вугілля, необхідного для обробки води на сезон, – не менше 30 тонн (Саме таку кількість використали в 2010 році). На сьогодні його запас складає 20 тонн, необхідно закупити щонайменше 10 тонн даного реагенту. Коштує активоване вугілля 25 тис. грн за одну тонну. Тож «Кременчукводоканал» просить у міської влади гроші на реагенти. Окрім активованого вугілля потрібно придбати ще 60 тонн рідкого хлору, тонна якого коштує 6 тис.грн. Юрій Мандригеля зазначив, що за останні 2 роки вартість реагентів зросла майже на 40%, а ось тарифи на воду залишилися на колишньому рівні.

РЕАКЦIЯ

Мешканці вулиці Перемоги скаржаться на генделик Зі скаргою на порушення режиму роботи торгівельного закладу, де продають пиво, звернулися мешканці будинку №13, що на вулиці Перемоги, до депутата міськради Віталія Таценюка. За словами Віталія Таценюка, кременчужани незадоволені шумом і відвідувачами цього закладу, які справляли природні потреби прямо під вікнами будинку №13.

Як повідомила начальник міського управління розвитку підприємництва, торгівлі, побуту та регуляторної політики Людмила Жорняк, за зверненням депутата перевірили роботу цього торгівельного закладу. Факт порушення режиму роботи підтвердився. Питання про подальшу долю цього генделика розглянуть на засіданні комісії.

Пані Жорняк нагадала, що торгівельні й розважальні заклади з понеділка по четвер мають працювати до 22-ої години, у п’ятницю, суботу, неділю та святкові дні – до 23-ої години. Дозвіл на цілодобовий режим роботи видають лише за рішенням міськвиконкому закладам торгівлі, на які немає скарг щодо порушення звукового режиму.


4

МЕЦЕНАТСТВО

ww www.vestnik.in.ua ww

четвер, 31 травня 2012 року

ВIСНИК КРЕМЕНЧУКА

Талановиті діти зіграли в боулінг завдяки «Джерелу Дніпра» Напередодні Дня захисту дітей, у четвер, 24 травня, Всеукраїнський благодійний фонд «Джерело Дніпра» підбив підсумки конкурсу декоративноприкладного мистецтва серед кременчуцьких дітей під назвою «Цей чарівний світ». Найталановитіші отримали змогу взяти участь у благодійному боулінгтурнірі на призи Почесного Президента фонду, Почесного громадянина Кременчука Володимира Матицина.

фото Дмитра Бабця

Наймолодші учасники боулінгтурніру стали переможцями й отримали грамоти та призи від «Джерела Дніпра»

ється, що в нашому місті має бути якомога більше конкурсів для талановитої молоді. І я впевнений, що зараз тут зібралися ті, хто через кілька років буде не лише представляти наше місто на всеукраїнських та міжнародних конкурсах талантів, а й прославлятиме своєю творчістю Кременчук далеко за його межами. А сьогодні – зі святом вас, і гарного вам відпочинку», – зазначив він. Цього року серед уже звичних для цього конкурсу номінацій «Вишивка», «Ліплення», «Малювання», «Батик», були й зовсім нові категорії, такі як: «Валяння» та «Малювання на склі». Ліза Россоха вже вчетверте взяла участь у цьому конкурсі, і знову здобула перемогу. Раніше

вона була володаркою Гран-прі та тричі виборювала перше місце у своїй категорії – «Батик». Цього разу Ліза вирішила здивувати всіх і представила малюнок на дзеркалі, який став першим не лише для конкурсу, а й для Кременчука. До речі, вона вже брала участь у міжнародному конкурсі з малювання на тему «Всесвітнє потепління», де зуміла вибороти третє місце в Європі та четверте у світі. «Я чекаю на конкурс за підтримки благодійного фонду «Джерело Дніпра» з нетерпінням, адже для мене це, в першу чергу, можливість побачити старих друзів, які вже також брали участь у конкурсі, та познайомитись з новими конкурсантами», – сказала Ліза Россоха.

«Я дуже вдячна організаторам цього конкурсу і боулінг-турніру. Всі ці діти вже ніколи не підуть на вулицю, бо завдяки підтримці благодійників у них є мета, бажання йти вперед, перемагати, отримувати призи й визнання, спілкуватися і ставати кращими. Наші діти не просто малюють або ліплять, вони постійно розвиваються, працюють над собою, вигадують нові техніки і починають готуватися до конкурсу наступного року відразу після закінчення цьогорічного», – розповіла Наталія, мама одного з конкурсантів. Цьогорічне Гран-прі в конкурсі «Цей чудовий світ» і приз від

Всеукраїнського благодійного фонду «Джерело Дніпра», МР3 – плеєр, виборола Валерія Полякова за роботу в техніці валяння. Усі учасники благодійного боулінг-турніру із задоволенням грали, розважалися, раділи кожному вдалому кидку й навіть танцювати на радощах. Підкорив усі глядацькі серця шестирічний Дмитро Ващенко, який ще й став кращим гравцем турніру за результативністю. Найуспішнішою командою також стали наймолодші учасники турніру – всі вони отримали грамоти від благодійного фонду «Джерело Дніпра» Євгенія Гамза

На правах реклами

Конкурси прикладного та художнього мистецтва за підтримки Всеукраїнського благодійного фонду «Джерело Дніпра» в нашому місті проходять уже вшосте. І за цей час вони стали не лише доброю традицією для учасників, а й неймовірною підтримкою для кожного з них у подальшому творчому розвитку. У конкурсі взяли участь талановиті діти з майже всього міста. Серед конкурсантів були вихованці дитячої художньої школи та її районних філіалів, гуртків та будинків творчості, Кременчуцького міського центру дошкільної освіти «Лідер». Найкращі з них (більше тридцяти дітей) стали учасниками благодійного боулінг-турніру, під час якого визначили кращого гравця та найсильнішу команду. Перед початком турніру до всіх присутніх звернулася представник Почесного Президента Всеукраїнського благодійного фонду «Джерело Дніпра» Володимира Матицина з привітальними словами він нього: «Від усього серця вітаю вас зі святом Дня захисту дітей. Це яскраве свято щороку ніби відкриває літній сезон – коли діти відпочивають, гуляють на вулиці, займаються спортом та творчістю, мають час на нові зустрічі й відкриття. Зараз у вас такий чудовий вік – дитинство, яке ми, дорослі, згадуємо з теплом у наших серцях та душах. Однак, на жаль, не всі можуть похвалитися гарним дитинством. Ми, дорослі, маємо зробити все, щоб наші діти мали яскраве й прекрасне дитинство. Саме для цього, щоб турбуватися, підтримувати талановиту, активну, спортивну молодь, і був створений наш благодійний фонд «Джерело Дніпра». Будьте здорові, щасливі, нехай в усьому вам посміхається удача та супроводжує успіх». Побажав успіху малечі і депутат міської ради, голова фракції «Рідне місто» Юрій Гриценко: «Діти, я знаю, що серед вас є ті, хто бере участь у цьому конкурсі вже не один рік поспіль. І це свідчить про те, що він вам подоба-


ВIСНИК КРЕМЕНЧУКА

четвер, 31 травня 2012 року

СЕСІЯ

w www.vestnik.in.ua

5

На сесії поділили гроші

За рішенням обласної сесії для Кременчука виділили 59 мільйонів гривень. 10 з них місто отримало від Полтави – як стимулювання місцевих органів влади за перерахування обсягів податку на прибуток підприємств та акцизного податку. надали на ремонт у міську дитячу стоматологічну поліклініку (Його уже розпочали минулого року). Освітянам цього разу перепало набагато менше грошей, трохи менше 1,4 мільйона гривень. 510 тисяч із них – на завершення розпочатих ремонтних робіт у харчоблоках, спортивних та актових залів у п’яти школах міста. Крім цього було спрямовано гроші й на обладнання комп’ютерних класів у п’яти ЗОШ. У переліку навчальних закладів, які потрапили у цю обласну програму комп’ютеризації: ЗОШ №№ 1, 12, 17, 8 та гімназія №6. Доволі велику суму, 738 тисяч

гривень, було виділено на ремонт дахів у міських дитячих садочках. Окрім потреб освіти та медицини, з державної дотації депутати виділили півтора мільйона КП «Благоустрій Кременчука», 500 тисяч в якості фінансової допомоги для покриття збитків та мільйон на придбання снігоприбиральної техніки. Щоправда, напередодні сесії передумали, й «відщипнули» від мільйона на техніку 65 тисяч гривень для відновлення роботи двох маршрутів автобусів для дачників. Перепало цього разу й представникам ЗМІ: комунальній Кременчуцькій міській телерадіокомпанії дали 650 тис. грн.

на придбання необхідного для роботи обладнання, а от юним боксерам із СДЮШОР, що на вул.Гвардійській, на обладнання їхнього приміщення душем і проведення хоч якогось ремонту виділили лише 28 тисяч гривень. Майже 440 тисяч на реконструкцію котельні, яка опалює адміністративне приміщення,

МIСТО

ПЕРСПЕКТИВИ

НОВИНИ

Оренда за землю таки збільшилась

Комунальні аптеки намагаються реанімувати

Місто отримало гроші на новий міст і школу-садок

Більше половини з них, 5,870 мільйона, будуть спрямовані на потреби медичної галузі. 106 тисяч додатково надали на завершення ремонту й оснащення неврологічного відділення у Першій міській лікарні. Третя лікарня отримає 3,209 мільйона, 1,209 мільйона з них піде на закупівлю необхідного медичного обладнання. 1,146 мільйона депутати надали міському пологовому будинку на перетональне відділення, Четверта лікарня отримала лише 90 тисяч на апарат для обстеження щитовидної залози. На ремонтування даху в дитячій лікарні спрямували 100 тисяч гривень, ще 228 нарешті

Кременчужанам доведеться платити за землю поновому, з коригуючим коефіцієнтом 0,75. Депутати Кременчуцької міськради, 29 травня, на засіданні сесії, частково задовольнили протест прокурора, в якому йшлося про скасування коригуючого коефіцієнта 0,65 і встановлення коефіцієнта 1. Це вже втретє кременчуцькі депутати розглядали протест прокурора. І, якщо на двох попередніх сесіях протест не підтримали, то 29 травня депутати частково його задовольнили. Тож з 1 червня у Кременчуці буде діяти коефіцієнт 0,75.

«Три місяці минулого року діяв коефіцієнт 1, потім ввели коригуючий коефіцієнт 0,65, тож у середньому вийшло 0,75. Навантаження, як такого, підприємства не відчують – вийдемо на минулорічний рівень. Що буде в наступному році, побачимо. Зараз спостерігаємо зниження об’єму виробництва на деяких підприємствах, і ми не виконуємо бюджет. Ми датуємо із оренди за землю заробітну плату», – прокоментував міський голова Олег Бабаєв прийняття цього рішення.

Через два місяці можуть з’явитися нові тролейбуси Депутати погодили питання про виділення 25 млн грн, які місто планує виручити від випуску муніципальних облігацій, на придбання 10 нових тролейбусів. Як зазначив мер Олег Бабаєв після засідання сесії, реалізувати їх планують найближчим часом. «Намагаємося, щоб хтось із банків купив облігації, а ми, відповідно, купили на них тролейбуси. Облігації реалізовуємо під 14 відсотків річних, тож у банків є до них інтерес.

Думаю, що протягом 2-3 тижнів «пристроїмо» облігації і потішимо кременчужан новою технікою», – говорить міський голова. Як повідомив віце-мер, який курирує транспорт, Володимир Тараторін, найближчими днями він поїде в Київ, аби отримати ще одне погодження, і тоді буде оголошено тендер. За його прогнозами, їздити на нових тролейбусах кременчужани зможуть уже в липнісерпні.

Такі аптеки планують відкрити у першу чергу у віддалених районах. На самому ж засіданні міськради 29 травня звучали різні пропозиції щодо них. Головний регіонал міста Микола Черниш пропонував створити мережу комунальних аптек і відкрити їх у віддалених районах – на Ревівці, Лашках тощо. А заступник голови облради Володимир Онищенко, який був присутній на засіданні міськради, зазначив, що замість того, аби створювати таку мережу, в уже існуючих аптеках потрібно передбачити соціальну знижку для населення пільгових категорій. Проте у Кременчуці таки налаштовані відкривати комунальні аптеки. Перспективи їх створення прокоментував міський голова Олег Бабаєв після засідання сесії міськради: «Плануємо створити нову мережу комунальних аптек і не допускатимемо їх банкрутства. Нехай буде власна мережа, якою керуватиме міська влада. На неї виділятимуть дотації з міського бюджету, і вона виконуватиме соціальну роль». Нагадаємо, у Кременчуці декілька років уже діяла мережа комунальних аптек. Але збанкрутувала і припинила діяльність.

комуніст міста Володимир Шапран, який назвав конкурс корупційним і запропонував оголосити новий, у якому не брали б одного інвестора для реконструкції усіх зупинок, а розділили пропозиції на 20-30 лотів. Іншу думку висловили члени фракції «Рідне місто»: вони запропонували внести зміни у проект рішення щодо того, аби торгівельні об’єкти на зупинках будувалися як тимчасові спору-

7 мільйонів на зарплатню бюджетникам, 500 тис. грн – на закупівлю комунальної спецтехніки, 1 млн 300 тис. – на обладнання для онкодиспансеру, а ще півтора мільйона гривень – на закупівлю медикаментів для станції «швидкої допомоги». Із «екологічних грошей» Кременчук отримав 1,5 млн грн, хоч для реконструкції напірного трубопроводу цього недостатньо – потрібна більша сума, але поки що Кременчук отримав саме стільки.

Перший дзвоник у школі-садку цьогоріч не пролунає І, хоч на завершення будівництва школи-садка у кварталі 278, що на Молодіжному, з державної субвенції вже виділено 9,8 млн грн, освоїти ці кошти до початку нового навчального року будівельники можуть не встигнути, повідомив мер Олег Бабаєв. За його словами, розглядатиметься мож-

ливість почати навчання з нового року або відкрити спочатку садок. Нагадаємо, тендер на будівництво школи-садка виграла будівельна фірма «Центр ЛТД». Минулого року з дербюджету будівництво школи-садка профінансували на 10 млн грн, з міського бюджету – на 2,5 млн грн.

Мер отримав нагороду від Української Ради Миру «Орден Миру» ІІ ступеня також отримали голова Автозаводської райради Володимир Коваленко і президент АСМБР Андрій Мельник. Нагороди, а також дипломи за підписом голови Української Ради Миру, 1-го Президента України Леоніда Кравчука

вручив заступник голови Полтавської облради Володимир Онищенко на засіданні сесії міськвиконкому 29 травня. Він зазначив, що нагороди ці троє кременчужан отримали за особистий внесок у справу пропаганди ідей миру, за розвиток міжнародних відносин.

У Кременчуці побільшає соцпрацівників

Питання зупинок тричі провалили Депутати міської ради на засіданні сесії 29 травня не затвердили протокол конкурсної комісії з визначенням переможця інвестиційного конкурсу, яким стало ТОВ «Європабуд», та умови інвестиційного договору на будівництво 128 зупинок громадського транспорту. До голосування за цим питанням повертались тричі, проте рішення так і не змогли прийняти. Першим виступив головний

Майже 60 мільйонів гривень виділили для міста з обласного бюджету. З цих коштів 35,3 млн грн виділено на робти з проектування нового мосту через Дніпро, майже 10 млн грн на завершення будівництва школисадка на Молодіжному (Ці гроші направлені з держсубвенції). Окрім того, як повідомив на засіданні сесії міськради 29 травня заступник голови облради Володимир Онищенко, з обласного бюджету Кременчуку дісталося

отримав Крюківський райвиконком. Тридцять три тисячі гривень склала субвенція на виплату державної соціальної допомоги на дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, і 57 копійок – інші субвенції, от, правда, на які потреби можна спрямувати цю величезну копієчну суму, не дуже зрозуміло.

ди і тільки так. Їх також не задовольнили аргументи про те, що розроблені проекти кожної зупинки вони затверджуватимуть окремо. Зрештою, ні пропозицію депутата Шапрана, ні запропоновані зміни фракції «Рідне місто» депутати не підтримали тричі. Але і на затвердження рішення в цілому також голосів не вистачило. Тож питання повторно винесуть на наступну сесію.

Уже з 1 червня у місті працюватиме на 100 соціальних працівників більше. Відповідні зміни у структурі і складі Кременчуцького міського центру соціальних служб сім’ї, дітей та молоді та зміни до міського бюджету внесли депутати міськради на сесії 29 травня. Так у Кременчуці будуть виконувати соціальні ініціативи Президента. Тож із держбюджету на оплату праці додатковим

соцпрацівникам виділено 3 млн 175 тис. грн. Отримуватимуть вони щомісяця 1800 грн без нарахувань. Цікаво, але наймають їх на роботу на 6 місяців за трудовою угодою до кінця листопада. Строк угоди закінчується незабаром після виборів у Верховну Раду. Тож питання, чи продовжать з 100 соцпрацівниками трудові угоди, залишається відкритим.

Сторінку підготували Олена Ліпошко та Євгенія Гамза


6 ФІНАНСИ

www.vestnik.in.ua

четвер, 31 травня 2012 року

ВIСНИК КРЕМЕНЧУКА

Як вивести кременчуцьких перевізників із тіні? Відповідь на аналогічне питання знайшли всі розвинені держави світу. Вони запровадили єдину систему диспетчеризації громадського транспорту та електронні квитки. При цьому тамтешні перевізники отримують субвенції з бюджету, які дають змогу компенсувати витрати на перевезення соціально незахищених категорій пасажирів і забезпечувати якісний сервіс. Цього тижня «Вісник» цікавився міжнародним досвідом у галузі громадського транспорту, а разом із тим, новаціями, які можна і варто застосувати у кременчуцьких автобусах і маршрутках.

Потреба такого собі моніторингу викликана цілком об’єктивними чинниками: кременчужани масово обурюються з приводу можливого здорожчання вартості проїзду в маршрутках. Головний аргумент пересічних користувачів – платити 2,5 грн за аж надто «якісний» сервіс – це, вибачте, здирництво. Ще і зваживши на той факт, що у Полтаві, де населення більше і маршрути довші, люди платять за проїзд 1,75 грн, а перевізники працюють і отримують прибутки.

Думка експерта

Тож, озброївшись певною статитискою, «ВК» вирушив за коментарем до незалежного експерта – завідуючого кафедрою транспортних технологій КрНУ імені М. Остроградського, кандидата технічних наук Миколи Мороза. Як пояснив фахівець, питання вартості проїзду в кожному окремому місті є досить індивідуальною величиною і залежить від багатьох чинників: складності та довжини маршруту, пасажиропотоку, місткості транспортних засобів, які його обслуговують, відсотка закладеного прибутку та інших параметрів, які беруться до уваги при обрахуванні тарифу. Тому перш, ніж звинувачувати перевізника у здирництві, варто ознайомитися

з його техніко-економічними обґрунтуваннями, які, щоправда, готові надати одиниці з тих, хто наразі обслуговує кременчуцькі маршрути. «Близько 40% величини тарифу становлять витрати на пальне. Ще стільки ж – зарплата працівникам, решта 20% – це накладні витрати, технічне обслуговування, запчастини тощо. Звісно, за умови, коли пальне та запчастини постійно зростають у ціні, перевізникам нічого не залишається, як підвищити вартість проїзду, аби лишитися на плаву. Однак, з іншого боку, таке підвищення може переорієнтувати пасажирів на інший транспорт. Частина просто відмовиться платити стільки за проїзд у маршрутках і пересяде у тролейбуси. За такого перебігу перевізник ризикує втратити навіть ті прибутки, що має зараз. Замовник транспортних послуг – міськвиконком. Він має створити умови для якісного обслуговування громади. Однак у міста немає можливості компенсовувати перевізникам певні витрати. Тому перевізники, вони ж бізнесмени, змушені самостійно покривати свої витрати. Єдиний електронний квиток – дуже вдала ідея, у нас навіть є відповідні розробки. До того ж, запровадження е-квитка не передбачає занадто великих грошових вливань. Необхідно лише обладнати кожний транспортний засіб спеціальним пристроєм, а пасажир має придбати спеціальну картку, яка поповнюється аналогічно до мобільного телефону. Водіям не потрібно приймати гроші за проїзд, усе відбувається безготівково. Однак тут виникає забагато «але». Проти запровадження електронного квитка виступатимуть у першу

чергу самі перевізники, адже тоді їхня діяльність стане абсолютно прозорою. Власники маршрутів і самі достеменно не знають, скільки грошей вдається зібрати за робочий день водію. В останніх є свої плани, вони їх виконують, а різницю забирають собі. І це логічно, оскільки їхня заробітна плата не завжди висока. Якщо ж запровадити картки, уся готівка йтиме через них, відповідно проблем із податковою не буде взагалі. Ще одна перевага електронного квитка – людина може сплатити вартість, пропорційну відстані, яку вона проїхала, скориставшись карткою на початку поїздки та наприкінці (з рахунку списуватиметься відповідна сума). Цією карткою можна розраховуватися в усіх видах транспорту, наприклад, у маршрутці система зніматиме, скажімо, 10 копійок за кілометр, у тролейбусі – 5 копійок, у таксі – 2 гривні». Львів – перше місто України, в якому можуть запровадити систему електронної оплати за проїзд у громадському транспорті. Після вже провели конкурс та обрали компанію-реалізатора – «Ригас Карте». Втім, чи відбудеться у західній столиці України транспортна революція, говорити поки що зарано. Забагато «але», про які йшлося вище, спричинили хвилю протесту з боку перевізників, які знаходять все нові причини, аби не допустити запровадження е-квитка. Щодо самої столиці: з березня поточного року частина приватних перевізників Києва зменшила вартість проїзду на 50 коп. (до 2 грн). Така політика тільки збільшила пасажиропотік на маршруті, тобто пішла на користь перевізнику, який не побоявся демпінгувати.

Європейський досвід

Вартість проїзду у маршрутних таксі на Полтавщині

 Париж

ПОЛТАВА

(299 тис.)

2 грн

ЛУБНИ

(48 тис.)

2 грн

СВІТЛОВОДСЬК (47 тис.)

2,25 грн

(38 тис.)

1,5 грн

(16,4 тис.)

2 грн

МИРГОРОД ХОРОЛ

Вартість проїзду в інших містах України МАРІУПОЛЬ (485 тис.)

2,5 грн

ВІННИЦЯ

(370 тис.)

1,75 грн

ЧЕРКАСИ

(286 тис.)

2,25 грн

КІРОВОГРАД (243 тис.)

2 грн

(87,7 тис.)

2,5 грн

УМАНЬ

 Амстердам Розплачуватися за проїзд в Амстердамі потрібно спеціальною електронною карткою OV-chipkaart, яка діє в метро, автобусах і трамваях. Ці картки відрізняються різними годинами функціонування: від 1 до 168 годин. A-card - анонімна картка, P-card - персональна картка, а картка одноразового використання називається D-card. Картка OV-chipkaart на 1 годину коштує 2,6 €, на 24 години – 7 €, на 48 годин – 11,5 €, а ціна 168 годин – 30 €. Автобуси у місті дуже комфортні і ходять за розкладом. Особливо зручно цим видом транспорту їздити вночі (автобуси курсують до 5 ранку). Проте в нічних автобусах проїзні не діють, потрібно купувати одноразовий квиток.

Усі автобусні маршрути Парижа розділені на ділянки (sections). Для поїздки в межах 3 sections потрібні два квитки. Подорож центром Парижа включає в себе зони 1-3. Одна поїздка в цьому районі коштує 1,75 €, 10 квитків – 12,5 €. Зони 1-5 – це Париж, околиці та аеропорт. Ціна однієї поїздки в цих зонах буде коштувати 6,40 € (туди і назад). Проїзний на зони 1-3 на один день обійдеться вам у 9,60 €, такий же проїзний, але на зони 1-5 – 20,2 €. Щоб користуватися громадським транспортом у Парижі 5 днів, потрібно заплатити 30,70 €. Якщо будете подорожувати і за межі міста, такий квиток коштуватиме 52,60 €. Для дітей ціни на проїзні з 50% знижкою.

 Варшава Автобуси у Варшаві позначені номерами від 100 до 399, проте номери від 300 до 399 – це тимчасові лінії. Якщо ж побачите на автобусі букву і цифру, наприклад Е-5, то це – експрес-автобус. Що стосується квитків, можете придбати тимчасові: 20-хвилинні (2,6 злотих), 40-хвилинні (3,8 злотих), 60-хвилинні (5,2 злотих). Вони дають право на необмежену кількість проїздів у двох зонах протягом відповідного часу з моменту компостування. Одноразовий проїзд в одній зоні коштує 3,6 злотих, у двох зонах – 5,6 злотих. З таким квитком можете кататися в одному виді транспорту, тільки майте на увазі, що загальний час не повинен перевищувати 120 хвилин. Однодобовий проїзд в одній зоні коштує 12 злотих, у двох – 19 злотих. Проїзний на 30 днів на всі види транспорту обійдеться вам у 90 злотих, на 90 днів – 220 злотих. Наталя Iстоміна

Тел. (о536) 791115

Наталя Істоміна


ВIСНИК КРЕМЕНЧУКА

четвер, 31 травня 2012 року

ПРОБЛЕМА

w www.vestnik.in.ua

7

Як куріння нас вбиває Наймасовішим сучасним вбивцею людства є цигарки. Щорічно, згідно з даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, від куріння вмирає 4,9 мільйона людей. За наступні 20 років ця жалива річна статистка обіцяє подвоїтись, а загальна кількість курців зросте з 1,4 мільярда до 1,7. Більшість померлих через відмову від паління змогли б прожити нормальним життям більше 10, 20 і 30 років. Такі результати дослідження. Кременчужанам варто знати цю сумну статистику і найбільш доречним її буде навести саме сьогодні, 31 травня, у Всесвітній день без тютюну. Куріння є фактором ризику виникнення численних захворювань: серцево-судинної, нервової, імунної систем, онкологічних захворювань, захворювань органів дихання, в тому числі й туберкульозу, виникненню, розвитку та ускладненню якого паління сприяє у максимальному обсязі.

Куріння – не доросла іграшка Високий рівень вживання тютюну в Україні є соціальнодемографічною проблемою, яка стосується всього населення, а особливо дітей шкільного та студентського віку. Поширення куріння серед цієї категорії зростає, незважаючи на інформаційно-освітні заходи профілактики. До досягнення повноліття 82% юнаків і 72% дівчат уже мають досвід куріння. Під час куріння, в момент затяжки, на кінчику сигарети температура досягає 600-800˚С. У цих термічних умовах відбувається піроліз тютюну та цигаркового паперу з утворенням диму, що містить велику кількість різноманітних продуктів: бензпірен, триокис миш’яку, радіоактивний елемент полоній, пірен, антрацен, сірководень, оцтову, синильну, мурашину і масляну кислоти, окис вуглецю тощо. Усі ці «прекрасні» складові зрештою опиняються і накопичуються в організмі людини. При цьому з усього різноманіття речовин, що входять до

складу тютюнового диму, одним із найбільш шкідливих для здоров’я людини є нікотин – безпосередній наркотик, що викликає безпосередню залежність.

Вплив диму Органи дихання уражуються в усіх курців, бо вони знаходяться в тісному контакті з тютюновим димом. Перш за все, вдихання диму температурою вище 37˚С викликає спазм судин дихальних шляхів і, як захисну реакцію, – підвищене утворення слизу. Крім того, тверді частки, що містяться в димі, травмують поверхню слизової оболонки, що, з одного боку, сприяє розвитку рубцевої тканини, а з іншого – ще більше посилює слизоутворення. Це основна причина так званого кашлю курця. Такою є роль куріння, зокрема, у розвитку хронічного бронхіту, що встановлено і доведено. Тривале куріння супроводжується розвитком хронічного запалення в бронхах і легеневій тканині, що проявляється кашлем, задишкою, частими застудними захворюваннями. На цьому тлі підвищується і ризик розвитку туберкульозу, тісний взаємозв’язок якого з курінням останнім часом встановлено достовірно. Про небезпеку куріння говорять, насамперед, процентні співвідношення курців і тих, хто не палить, серед осіб, у яких виявлено туберкульоз. Виявилося, що тютюнопаління збільшує

35% відсоток активних курців серед хлопців

відсоток активних курців серед дівчат

11% 5%

13-15 років

20%

19%

6%

15-16 років

16-17 років

Курці

Збільшення кількості захворювань на туберкульоз

нерегулярні і пасивні

у 3,65 р.

одночасно активні і пасивні

у 5,1 р.

пасивні і активні щоденні

у 5,6 р.

імовірність розвитку туберкульозу в 2-4 рази. З одного боку, куріння тютюну призводило до несвоєчасного виявлення туберкульозу легенів у курців у результаті пізнього звернення через неуважне ставлення до свого здоров’я. А з іншого боку, у курців імовірність несприятливих наслідків туберкульозу (у тому числі і зі смертельним результатом) є значно вищою, ніж у некурців. За результатами досліджень вчених за останні десятиліття, можна твердо сказати, що куріння є фактором ризику зараження туберкульозом і в значній мірі сприяє розвитку і прогресуванню туберкульозу легень у вже хворих ним людей. Найбільший відсоток запущених форм туберкульозу спостерігається саме у курців.

Реакція організму Протидія з боку організму різним інфекційним захворюванням у курців значно знижена в результаті ураження імунної системи. Під впливом тютюнового диму в дихальній системі виникають глибокі патологічні зміни, які сприяють виникненню туберкульозу, його загостренню і несприятливому перебігу. А хронічний бронхіт курців стає фоном, який сприяє виникненню туберкульозу. При цьому стійкість підвищується при загальному загартовуванні організму, правильному використанні природних сил природи, заняттям фізичною культурою і спортом, раціональному чергуванні праці і відпочинку, повноцінному харчуванні, дотриманні гігієнічних умов у побуті і санітарних нормах на виробництві. І, навпаки, розвитку різноманітних загострень хвороб сприяє багатогранна токсична дія тютюну, яка викликає порушен-

ня різних функцій організму і знижує опірність його до хвороб. Це підтверджують численні статистичні дані про частоту туберкульозу в курців. Зміни в органах дихання, що настали під дією токсичних компонентів тютюнового диму, створюють зокрема сприятливі умови для розмноження туберкульозних мікобактерій. Слизова оболонка бронхів потовщується, з’являються виразки і рубці. У слизових залозах змінюється епітелій, в просвіті дихальних шляхів збільшується кількість слизу. Вуглекислота і окис вуглецю, що виділяються з тютюну при згорянні, порушують процеси дихання. Через відкладення сажі і дьогтю легені курця мають прокопчений вигляд. Таким чином, замість того, щоб дихати свіжим повітрям, яке настільки необхідне, зокрема при туберкульозі легенів, хворий вдихає отруйний дим. Через постійне подразнення слизової оболонки дихальних шляхів, ураження кровоносних судин легенів навіть ліки погано проникають до уражених ділянок організму. Через це і одужання хворого відбувається повільно, а нерідко розвиток хвороби взагалі зупинити неможливо.

Ознаки тривоги При курінні, зокрема у хворого на туберкульоз, розвивається різкий кашель: людина задихається, не може зупинити кашель і, як наслідок, стає небезпечним джерелом інфекції для оточуючих. У дітей різного віку, в сім’ях яких нещодавно з’явився хворий на активну форму туберкульозу, наявність фактора пасивного куріння підвищувало вірогідність розвитку активного туберкульозу в середньому більше, ніж у

Через відкладення сажі і дьогтю легені курця мають прокопчений вигляд. Таким чином, замість того, щоб дихати свіжим повітрям, яке настільки необхідне при туберкульозі легенів, хворий вдихає отруйний дим.

п’ять разів. При цьому ризик збільшувався, якщо дитина молодше 10 років піддавалася дії тютюнового диму і вдома, і за його межами. Крім того, розвиток активного туберкульозу залежить навіть від кількості викурених сигарет. Виявлена пряма залежність ризику розвитку активного легеневого туберкульозу від кількості викурених сигарет. Так, пацієнти зі стажем куріння 15 років і більше мали підвищений ризик виникнення захворювання. Наслідки куріння особливо позначаються через багато років. З віком збільшується число супутніх туберкульозу захворювань, цьому багато в чому сприяє тривале куріння. Туберкульозний процес в літньому віці не завжди протікає доброякісно. У багатьох хворих на хронічний бронхіт, емфізему легенів, бронхіальну астму, цукровий діабет, він може прогресувати. Люди похилого віку часто ототожнюють симптоми туберкульозу з проявами супутніх захворювань і не звертаються до лікаря. Це призводить до запізнілої діагностики та погіршує прогноз захворювання. Останнім часом все частіше стали виявляти одночасне ураження легенів туберкульозом і раком. Таким чином, куріння сприяє виникненню таких захворювань, які прямо сприяють розвиткові туберкульозу легенів і ускладнюють його раннє виявлення. Куріння викликає прогресування хвороб, знижує ефективність лікування і погіршує прогноз. Тому щоденна протидія курінню, крім усього іншого, є ще і важливою частиною заходів у боротьбі з туберкульозом. Лікар-нарколог КОНД Пухальська Л.В.


8 ПРАВООХОРОНЦІ ПОДIІ У Рокитному вбили чоловіка Кременчужанина знайшли мертвим 22 травня, близько 11.00. Вбивство сталося на одній із дачних ділянок. Як повідомляють у КМУ міліції, захищаючи своє майно від злочинних дій 37-річного нападника, 57-річний власник приватного домоволодіння, перевищуючи межі необхідної оборони, завдар удар втікачу по голові. Від даних тілесних ушкоджень чоловік і помер. За неофіційною інформацією, вбитий активно займався спортом і був дужою людиною. Обласні правоохоронці не виключають, що загиблий діяв спільно з подільниками. На місці злочину вилучено пістолет для відстрілу гумовими кулями. Ще одна можлива версія: вбитий був знайомий із власником дачної ділянки і завітав «у гості», щоб з’ясувати стосунки.

Водій вантажівки збив пішохода ДТП сталася у районі зупинки громадського транспорту «Вул. Вадима Бойка» 25 травня, після 14.00. Вантажівку занесло на мокрому асфальті і водій не впорався з керуванням. Як повідомляють у черговій частині ВДАІ Кременчука, автівка рухалася у бік Молодіжного. Коли загорівся червоний сигнал світлофора, вантажівка різко пригальмувала (що не виключає можливості перевищення швидкості водієм). Її розвернуло вбік, і вона зачепила пішохода, що стояв на тротуарі і не встиг відбігти. Нині потерпілий знаходиться у лікарні з тяжкими травмами.

Дівчина завдала собі 12 ударів уламком скла Причиною такого вчинку стали ревнощі. Інцидент стався 27 травня. Як повідомляють у КМУ міліції, до ІІІ міської лікарні каретою «швидкої допомоги» доправили з центральної частини міста 20-річну дівчину з дванадцятьма колото-різаними ранами, одна з яких – проникна у черевну порожнину. Потерпіла власноруч себе скалічила: таким чином вона намагалася піти із життя.

www.vestnik.in.ua a

четвер, 31 травня 2012 року

Історія одного депозиту:

хто «вкрав» бабусин спадок? У середині вересня минулого року «ВК» уже розповідав про безпрецедентний випадок, який трапився з 84-річною клієнткою «Автокразбанку»: 148 тисяч доларів зникли з її депозиту і з’явилися на рахунку іншого. Нині винних у безчинстві шукають у суді. Колишньому фахівцю юрвідділу банку загрожує до 5 років ув’язнення. Депозитний вклад у розмірі 148 тисяч доларів літня жінка успадкувала після смерті рідної доньки ще у листопаді 2010 року. Вона – єдиний спадкоємець депозитного рахунку та нарахованих відсотків – так і не отримала всіх своїх грошей. Згідно з рішенням Голосіївського районного суду м.Києва від 7.12.2010р. 148 тисяч доларів (із депозиту жінки) отримав такий собі громадянин Дудка. Згодом працівники прокуратури ніби з’ясували, що дане рішення – фікція. Залишилося лише знайти «крайнього» в банківській установі.

В Автозаводському суді 29 травня відбулося слухання кримінальної справи, в якій згідно зі ст.67 ч.2 КК України (службова недбалість, що спричинила тяжкі наслідки і карається позбавленням волі від 2 до 5 років із позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю до трьох років та зі штрафом від 250 до 750 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або без такого), обвинува-

чується тимчасово виконуюча обов’язки начальника юридичного управління ПАТ «Автокразбанк» (на момент скоєння злочину) пані Ш. Як пояснила сторона обвинувачення, професійне недбальство (підсудна некоректно опрацювала документи, завдяки яким пан Дудка отримав 148 тисяч доларів) завдало 84-річній жінці чималих збитків. Сама обвинувачувана себе винною не визнає. Тому для встановлення істини головуючий суддя у справі Віктор Гафяк приступив до допиту свідків. Свідок Є., працівниця «Автокразбанку», пояснила, що про існування цього депозиту вона дізналися, коли до них у відділ прийшов нотаріальний запит. Після жінка (представник потерпілої сторони) принесла до банку документи на спадщину. Дані документи зазвичай вивчаються та візуються в юрвідділі. Проте, у якому саме відділі вони опинилися з грифом «до виконання», свідок достеменно не знає.

60 000

Важливі свідки попереду Трохи більше світла пролив нині безробітний, а у минулому – заступник начальника юрвідділу «Автокразбанку» пан Г. (його було незаконно звільнено з посади, але поновлено через 9 місяців). «Тоді, у 2010 році, до банку звернулася невідома мені громадянка з документами про спадщину. Запідозривши недобре, – все буває – була написана заява до міліції з проханням перевірити обставини. Далі я дізнався, що справа продовжується, коли рішенням Голосіївського суду м. Києва було накладено арешт на депозитний рахунок нашої клієнтки. Рішення у нас сумнівів не викликало, тому, щоб вберегти гроші, я підписав, що дана ухвала підлягає виконанню. Згодом до банку надійшло наступне рішення того ж суду, який ухвалив кошти з депозитного рахунку нашої клієнтки (84-річної г-ки Поцелуєвої) перевести на рахунок пана Дудки», – зазначає свідок.

Як з’ясувалося у ході слухання справи, головними розпорядниками коштів є голова правління та головний бухгалтер банку. Можливо, і до них дійде черга. Поки ж адвокат обвинувачуваної висловив клопотання про виклик шести свідків для встановлення обставин справи. Також захист висловив бажання ознайомитися зі статутом, положенням банку (оскільки там чітко розмежовані права та обов’язки співробітників банку) і рішенням правління банку №25 від 06.05.2010 року. Суд задовольнив клопотання і призначив наступне слухання справи – 11 червня. Можливо, такі свідки, як головний казначей, працівники внутрішньої безпеки, аудитор, повідають нові факти у депозитній справі. Кременчужани повинні знати, що за результатами минулої публікації “Вісника” керівництво “Автокразбанку“ пред’явило ще у січні цього року позов до Господарського суду Полтавської області. Поважні банкіри вважають, що газета не мала права розповідати про розслідування правоохоронців щодо списання величезної суми коштів 84-річної кременчужанки працівниками банку. На їхню думку, цим самим “Вісник“ незаконно завдав шкоди їх репутації, і вимагають стягнути з нас цілих 100 тисяч гривень. Наша редакція, звісно, не погоджується з такою їх цікавою позицією. Тим більше, що списані кошти “Автокразбанк“, за нашою інформацією, бабусі вже віддав.

IНФОГРАФIКА

ФАКТИ

Кременчуцькі «щипачі» не сплять

«Нічийні» діти блукають містом

У кишенькових крадіїв освітній рівень нижчий, ніж у інших категорій злочинців.

7,2% початковою освітою

34,9% неповною освітою

57,9%

!

середньою та спеціальною

Осіб, які мають вищу освіту, серед кишенькових злодіїв немає.

Мовою цифр

грн - на таку суму пакет із картками поповнення залишив 27-річний чоловік на пасажирському місці в маршрутці на автововокзалі міста на кілька хвилин. Цього часу цілком вистачило злочинцеві, щоб вкрасти пакет. Ця крадіжка сталася у квітні 2012 року. Другий випадок - злодій викрав гаманець у громадянки США. Це сталося також на початку квітня. 23-річна волонтерка залишилася без 1 300 грн та двох банківських карток саме у громадському транспорті. Крадієм виявився 37-річний місцевий мешканець.

ВIСНИК КРЕМЕНЧУКА

14,8%

86,8%

крадіжок, що припадають на вихідні чи святкові дні, це в 5,7 разів менше, ніж у будні.

І від особливо «талановитих» не сховатися. «Частіше за все кишенькові крадії у транспорті цуплять мобільні телефони та гаманці. Зазвичай, «заробіток» крадіїв становить кілька сотень гривень. Тому два випадки, що

крадіжок здійснюються особами чоловічої статі.

сталися у Кременчуці на початку квітня, правоохоронцям особливо запам’яталися», – наголошує прес-офіцер КМУ Анна Васенко. Кременчуцькі правоохоронці розкривають більше половини «транспортних» злочинів.

Предметом кишенькових крадіжок є

Якщо у першому випадку батьки згадали про загубленого сина лише опівночі, то у другому – маленького хлопчика доставили до притулку, аж поки вдалося знайти його 25-річну матір. 26 травня, близько 11.00, на проспекті 50 років Жовтня правоохоронці знайшли хлопчину, що заблукав. Батьки маленької дитини схаменулися і почали шукати сина лише о 23.00. Другий випадок стався наступного дня на вул. Кооперативній. Малюк тинявся біля магазину, поки його не привели до міліції добродії.

Встановлено, що маленькі мандрівники мають братиків та сестричок. Без відповіді поки залишається питання: чому, взагалі, сталося подібне? Керівництво та працівники кримінальної міліції у справах дітей Автозаводського РВ ініціюють покарання для батьків аж до позбавлення батьківських прав.

КРИМIНАЛЬНI події

Продавці смерті: затримано банду наркоділків Поставкою наркотичних речовин до Комсомольська займався раніше судимий 33-річний кременчужанин. До складу групи входили ще три особи: чоловік та дві жінки. Працівниками сектору боротьби з незаконним обігом наркотиків Комсомольського міськвідділу міліції спільно з колегами з обласного центру припинено діяльність злочинної групи. Злодії виготовляли і розповсюджували

опій ацетильований – «ширку». Дехто і сам куштував «продукт». Зі слів оперативних співробітників, на чорному ринку один мілілітр цього небезпечного засобу коштує близько 60 гривень. У злодіїв вилучено 70 мл. Нині наркоділкам загрожує ув’язнення до 10 років із конфіскацією майна. Сторінку підготувала Ольга Дерев’янко


16 КРОСВОРД

четвер, 31 травня 2012 року

Бард на Кавказе

ГОРОСКОП

Приток Витима

Дерево саванны

на 4-10 червня

ЗиЛ Соревнование 4-х «И я бы ...» летия (мультф.)

Воровской сленг

Мегаполис

Единица площади

ОВЕН Зустріч із керівництвом може принести чималу користь. Не забувайте допомогати близьким і друзям. Сімейні проблеми почнуть непомітно вирішуватися і навіть зникати.

Меч скифов

ТЕЛЕЦЬ Не варто занадто докладно розповідати про себе, щоб цим не скористалися недоброзичливці. Не критикуйте колег чи начальство, інакше ризикуєте потрапити в дуже неприємну конфліктну ситуацію.

Фильм Куросавы

«Брат» зеленки

Лицей

Изморозь

Льняная ткань Виртуал. прозвище Зверек сем. морск. Китайская свинок мафия ... Кальман

Дунай в древности

Футбольн. клич

Божество древнего Египта

... Лорак

... Турман

Дар в древнем Иране

Магазин лекарств

Лекарст. растение

ДIВА Сприятливий період для переосмислення життєвих цінностей. Наслідки подій цього тижня відчуєте значно пізніше. У ваших особистих планах можуть відбутися істотні зміни.

«Единственный способ избавиться от искушения – это поддаться ему» Оскар Уайльд Страна тысячи озер Вооруж. сопрово- ... и долгота «Одежда» стен ждение Боевой топор

Старин. сосуд для пива

Драгоценный камень

Съезд ученых

Потеря сознания Устр-во с топкой Остров Одиссея

Восемь музыкантов

Аэропорт Токио

Снежный барс

Больше взвода

Взрослое насекомое

Сын Посейдона

Сухая старица

Эксстолица Японии

... и Виги

Подача на вылет в теннисе

Сын Кенги

Командир корабля

Á²ËÎÑͲÆÊÀ ÒÀ ÌÈÑËÈÂÅÖÜ

13.00 21.30

РИБИ Настає сприятливий період, коли почнуть здійснюватися всі ваші бажання. Ви будете насолоджуватися життям, приємними знайомствами. Успіх на роботі багато в чому залежатиме від швидкості вашої реакції. Можливо, з’явиться неофіційне джерело доходів. Бажано більше часу та уваги приділяти дітям.

ЄВДОКІЯ

093-2134660 096-5513675

ПОГОДА з 31 травня по 6 червня 31 травня

ВОДОЛIЙ Сприятливі зміни в життєвій позиції. Зробивши послугу начальникові, ви допоможете йому вирішити складну проблему, і він неодмінно віддячить вам. Можливий конфлікт із дітьми.

Багато років присвячує своє життя людям. Кожному, хто їй довірився, вона відчиняє двері свого серця та простягає руку допомоги. Біля цілющих ікон у святих місцях Євдокія молиться за всіх, хто до неї звернувся. Секрет її успіху – вона сама, її чудодійна енергетика, безмежні духовні сили та щире бажання допомогти. В її душі стільки віри і добра, що сам Господь допомагає їй. Євдокія розкриває таємниці долі, дає точні відповіді на питання, що Вас цікавлять, трактує сновидіння та передчуття, корегує майбутнє. Проводить потужні магічні обряди на відновлення здоров’я, сімейне щастя, взаємне кохання, відразу до алкоголю, розвиток бізнесу, фінансовий успіх.

ËÞÄÈ Â ×ÎÐÍÎÌÓ 3 15.10

четвер

КОЗЕРIГ Ваше серйозне і сумлінне ставлення до роботи помітять колеги і начальство. Може надійти досить цікава та серйозна пропозиція, здатна підвищити ваш авторитет і поліпшити матеріальне становище.

Служителька БОГУ 11.00 17.10 19.20

5 червень Ціна квитка на будь-який сеанс

Город в Индии

Паспортный отдел

Предмет мебели

травня

Бараний горох

Холодный соус

Локатор

31

СТРIЛЕЦЬ Ваші справи налагодяться, якщо не критикуватимете колег. Не час для інтриг, вони можуть обернутися проти вас. Неочікувано вам допоможуть родичі. Дикий карп

Сабо

ТЕРЕЗИ Робота здатна поглинути вас, а начальство просто вирішить, що, крім неї, у вас не може бути жодних інших справ. Але ви від цього залишитеся у виграші. Будьте готові до розумних компромісів, не бійтеся поступатися. СКОРПIОН Не поспішайте будувати плани і виконувати їх. Справи на роботі будуть складатися вдало. Можете сміливо розраховувати на допомогу друзів. Вам доведеться відстоювати перед близькими свою думку.

Повесть Гоголя

Сорт яблони Клановая община

Островмузей в Карелии

Ядовитая жаба

Трава, отросш. после укоса Устро-во для входа в интернет

Детеныш коровы

Акцент в стихе Японский город

Головной ...

Пеленг

... Шифрин

... Хрущев

РАК Можливе порушення зобов’язань діловими партнерами - тоді конфлікт неминучий. Не варто його розвивати. Ви зможете допомогти родичам. Імовірні труднощі у взаєминах із керівництвом. ЛЕВ Спокій вам тільки сниться. Спробуйте зайняти вичікувальну позицію. Тоді наступний раптовий ривок уперед приведе вас до перемоги над обставинами. У вихідні вас можуть раптово викликати на роботу: не турбуйтеся, цю роботу вам компенсують сповна.

Певица София ...

Киоск

Японское авто

Идиот

Ластик

Модель «Опеля»

Немецкое авто

БЛИЗНЮКИ Сприятливий час для ділових зустрічей. Працювати буде цікаво і легко. Зверніть увагу на події, які відбудуться з вами у вихідні. Вони не випадкові.

Нота

Древнегреческий архитектор

Съедобный гриб Теннисный термин Место шкодника Хворь лошадей

ВIСНИК КРЕМЕНЧУКА

Сертифікат №25-Ц від 05.05.2005 р.

п’ятниця

субота

неділя

понеділок

вівторок

середа

1 червня

2 червня

3 червня

4 червня

5 червня

6 червня

Відповідь на кросворд із попереднього номера

ПО ГОРИЗОНТАЛИ: Диспетчер, Мим, Яр, Ли, Коп, Романс, Сани-

та, Ежов, Краб, Ор, Енот, Родонит, Бедлам, Акинак, Трос, Аркан, Рай.

ПО ВЕРТИКАЛИ: Мент, Бобо, Тес, Рало, Б’ама, Религия, Дурак,

СА, Ока, Никола, Один, Мом, Нерон, Париж, Нар, Тоника, Ярослав.

ніч день

+17° +21°

+13° +22°

+17° +20°

+15° +23°

+17° +28°

+18° +29°

+19° +25°

ПО ГОРИЗОНТАЛИ: Секира, Имаго, Аул, Городок, Тур, Осина, Анапа, Аза, Засада, Храп, Ария, Окарина, Аккорд, Панама, Елань, Пума, АМО, Ногата, Поход, Дед, Калар, Дача. ПО ВЕРТИКАЛИ: Спина, Егоза, Коса, Онего, Ирис, Кала, Кро-

на, Амати, Адад, Рана, Пика, Хна, Па, Нура, Пол, Чаша, Уха, Папа, Мор, Шота, Клад, Рак, Пара, Рокада, Заир, Меч, Ялта, Яд, Ода.


ВIСНИК КРЕМЕНЧУКА

www.vestnik.in.ua

четвер, 31 травня 2012 року

ДЕПУТАТ 17

Iрина Зінченко:

«Слід створити гідну конкуренцію для маршрутників» Ірина Зінченко – молода активна жінка, яка постійно знаходиться у русі. У міській раді вона входить до фракції «Батьківщина», від якої і балотувалася. Входить до складу депутатської комісії з питань підприємницької діяльності, побутового, торговельного обслуговування та регуляторної політики. Для неї це – перша депутатська каденція, та за півтора року Ірина Аталоліївна зуміла не лише сформувати чіткі позиції стосовно усіх головних проблем у місті, а й бере активну участь у їх вирішенні. Оцінка роботи влади

– Сьогодні найбільший відсоток звернень громадян складають ті, що стосуються поліпшення житлових умов. На жаль, місто майже ніяк не може вплинути на вирішення цих проблем, адже кошти на забезпечення житлом людей певних категорій, пільговиків, що й складають черги, має виділяти держава. Ну, а грошей немає. Тож люди роками стоять у черзі, а жодних змін у вирішені їхніх проблем немає. На сьогодні у такій житловій черзі більше 4000 осіб, і за останні роки вона практично не зменшилась. Півтора року тому найбільше було комунальних звернень. Тобто дахи, що протікали, занедбані під’їзди тощо. Зараз таких поменшало. Річ у тому, що головні труднощі з тими ж дахами вирішили, робота депутатів у тісному контакті з керуючими компаніями також дала позитивний результат – і ремонтні роботи у під’їздах ведуться. Головною комунальною проблемою для мешканців залишається асфальтування внутрішньоквартальних доріг. От таких скарг дуже багато. Тож необхідно закласти гроші на дані потреби у бюджет міста і вирішити цю наболілу проблему. Можливо, це вдасться зробити наступного року.

– Як на мене, за ці півтора року зроблено дуже багато. У першу чергу, я б звернула увагу на проведення ремонтів у лікарнях та нове відремонтоване відділення для онкодиспансеру. Люди, які перебували у ньому, і так потрапили у скрутну життєву ситуацію, а тут ще й лікуватися доводилося у нелюдських умовах. Головною проблемою для нашого міста, як на мене, є недостатнє фінансування – малий бюджет. І щоб суттєво змінити становище – не дірки «латати», а проводити, наприклад, капітальні ремонти – необхідні зовсім інші гроші. Тож і нам, депутатам, слід боротися і намагатися вплинути на ситуацію з бюджетом Кременчука. Працювати над його збільшенням.

Прийом депутата Приміщення ПК «КрАЗ», вул. 60 років Жовтня, 58/2. Тел.: 77-68-95 1,3 четверга кожного місяця, з 15 до 17 години.

“Мій чоловік важкий на підйом, а от донька Олена поділяє моє захоплення, тож, зазвичай, ми мандруємо з нею. Нещодавно відвідали Львів, а до цього їздили на тиждень до Пітера.”

– Останнім часом виникає багато розмов і проблем навколо міських маршрутників. Люди скаржаться на їх хамство, поведінку, вигляд, манеру «ганяти» містом. Водії ж маршруток ніяк на це не реагують, а власники маршрутів шукають крайніх де завгодно, тільки не у себе на підприємствах. Як на мене, останні просто трошки забули, що маршрутки існують і працюють для людей, а не навпаки – люди для маршруток. Власники надають послуги, і, якщо вже обрали для себе цей сегмент підприємницької діяльності, мають робити все так, як треба, а не так, як забажається. Тобто забезпечувати комфорт і безпеку пасажирів, слідкувати за зовнішнім та внутрішнім виглядом транспортних засобів, за тим, щоб водії маршруток були ввічливі, а не гримали на пасажирів. З цього приводу можу сказати, що ситуація навколо маршруток не зміниться доти, поки вони залишатимуться у певному сенсі монополістами. Саме тому власники маршрутів «викручують руки» як пасажирам, так і виконавчій владі. Фото Дмитра Бабця

Робота депутата

Позиція депутата

У житті Ірина Зінченко – жінка непосидюча, і дуже любить подорожувати. До того ж, у мандрівках відвідує різноманітні екскурсії і не лише дивиться на мальовничі місця, а й слухає розповіді екскурсовода. «Мій чоловік важкий на підйом, а от донька Олена поділяє моє захоплення, тож, зазвичай, ми мандруємо з нею. Нещодавно відвідали Львів, а до цього їздили на тиждень до Пітера. От тільки для такого неймовірного міста цього часу замало, і подивитися все, що там є, ми не встигли. З Оленкою ми навіть під час відпочинку в Криму постійно їздимо на екскурсії, це завжди цікаво. Дуже люблю читати. Особливо класичну літературу: Ремарка, Моема, Цвейга. Моєю улюбленою книгою є «Віднесені вітром» – образ Скарлетт, сильної жінки, яка самотужки може й готова подолати всі труднощі, мені дуже подобається. Та, на жаль, на книги залишається дуже мало часу. Пригадую, коли у школі наша вчителька літератури постійно говорила: «Дівчата, читайте зараз, коли ви вийдете заміж, часу на книги не буде». Тоді я сприймала це як просто балачки, а зараз розумію, наскільки вчителька була права. Серед улюблених фільмів я можу виділити «Гараж» Рязанова – це просто неймовірний

“Як на мене, за ці півтора року зроблено дуже багато. У першу чергу, я б звернула увагу на проведення ремонтів у лікарнях та нове відремонтоване відділення для онкодиспансеру.” режисер, люблю всі його фільми, але «Гараж» – особливий, там кожна фраза – перлина дотепності», – розповіла депутат. Вміє Ірина Зінченко і в’язати на спицях та гачком, вишивати, і вважає, що жінка має вміти виконувати всю жіночу роботу. «Я дуже люблю готувати. Своєю фірмовою стравою вважаю рибу у духовці. Можу зробити як річкову, так і морську дуже смачно. Взагалі, щодо їжі можна сміливо сказати, що я свою родину балую. Саме тому ми часто збираємося під час вечері всі разом за родинним столом. Для кожного родина дуже важлива, і напередодні Дня захисту дітей я хочу побажати кожному кременчужанину затишку в оселі і більше дитячих голосів, бо діти – це справжнє щастя», – зазначила Ірина Зінченко.

Зараз, на жаль, ще не вистачає тролейбусів для того, щоб забезпечити місто більш дешевим, чистим, альтернативним громадським транспортом. І це – при тому, що зараз тролейбусів на лініях працює практично в два рази більше, ніж ще півтора року тому. Маємо надію, що найближчим часом місто зможе собі дозволити ще придбати тролейбуси, які обслуговуватимуть кременчужан. Таким чином, поступово створюючи ту саму здорову конкуренцію, вдасться вплинути на маршрутників, адже їм доведеться боротися за клієнта, який, маючи реальний вибір, не їхатиме у брудному салоні, де замість 14 пасажирів 30, з водієм, який одночасно палить, розмовляє по телефону, ще й кричить на людей. До того ж, тролейбуси – екологічний транспортний засіб, тож вони можуть суттєво вплинути на покращення екологічного стану в місті. Ще одна важлива проблема для мене – патріотизм кременчужан. Мені дуже хочеться, щоб наші люди з гордістю говорили про те, що мешкають у Кременчуці, щоб вони любили своє місто і пишалися ним. Тоді ми не будемо стикатися з подібними ситуаціями, що нещодавно сталася у сквері «Жовтневий», коли менше, ніж за два тижні після закінчення реконструкції скверу, там уже почали красти дроти й нівечити лави. Ніхто ніколи не зможе зробити місто гарним, якщо самі городяни не захочуть підтримувати красу й чистоту в ньому. Не може не радувати, що вже зараз частина кременчужан відгукнулася на заклик зробити місто кращим і взяла участь у конкурсі клумб та дворів. Порядок починається з кожного з нас. Тож, якщо ми справді бажаємо зробити Кременчук гарним, долучитися до цього має кожен. Євгенія Гамза


18 СПОРТ НОВИНИ Фани «Баварії» вимагають продати Тимощука Уболівальники німецької «Баварії» вважають, що саме українець Анатолій Тимощук приніс невдачу команді у фіналі Ліги чемпіонів з англійським «Челсі» минулої суботи. За прийнятими у футболі забобонами, гравцям не можна перед виходом на поле торкатися встановленого поруч з бровкою трофея – це вважається поганою прикметою. Українець же або забув про це, або просто не знав, але виходячи на поле, торкнувся Кубка чемпіонів. У підсумку його команда програла в серії пенальті, а вболівальники цілком серйозно стали звинувачувати гравця в поразці. Так, на деяких форумах вболівальників «Баварії» викладені заклики продати Тимощука цього літа, підкріплені відеороликом його «злочину», повідомляє ИТАР-ТАСС.

Павлов офіційно очолив «Iллічівець» Почесний президент ФК «Іллічівець» Володимир Бойко підписав контракт за системою «3+2» з новим наставником команди Миколою Павловим. Про це повідомляє офіційний сайт маріупольського клуба. Микола Петрович уже очолював «Іллічівець» з 25 липня 1997 по 27 листопада 2004. Саме в цей період приазовці домоглися найбільшого успіху в своїй історії – 4-е місце в національному чемпіонаті, вихід в півфінал Кубка України та участь в Кубку УЄФА. Усього в чемпіонатах маріупольці під керівництвом Павлова провели 212 ігор: 76 перемог, 55 нічиїх, 81 поразки, різниця м’ячів 262 - 268.

Уткін та Розанов коментуватимуть матчі Євро Російські коментатори з каналу «НТВ+Футбол» Василій Уткін та Юрій Розанов будуть працювати самостійно на українських каналах під час Євро-2012. Про це повідомив сам Уткін у своїй конференції на сайті Sports.ru. «Ми сприйняли це запрошення, звичайно, із задоволенням, тому що кожному коментатору хочеться попрацювати на великому турнірі», – написав Уткін. «І за таку можливість можна тільки подякувати. А в іншому – не знаю, що Юрій про це скаже, але, думаю, приєднається до мене – як кожна людина, яка щось у житті вміє, я вважаю нормальним, що мене запрошують на роботу», – зізнався він. «Ми будемо коментувати російською і сольно. Українською я не говорю і Юра, наскільки я знаю, теж. Щоб коментувати мовою, потрібно володіти нею абсолютно вільно. От і все», – зазначив він. Уткін додав, що матчі в Україні буде коментувати з міста подій, а польські матчі – зі студії. Уткін і Розанов працюватимуть на каналі «Футбол».

четвер, 31 травня 2012 року

ВIСНИК КРЕМЕНЧУКА

ФУТБОЛ Євро-2012

Україна розгромила Естонію Збірна України серію спарингів перед стартом Євро-2012 розпочала з впевненої перемоги над командою Естонії. В австрійському Куфштайні українці розгромили естонців з рахунком 4:0.

Якщо в Олега Блохіна було завдання перевірити у цьому матчі атаку української команди, то його підопічні впоралися. Голів було багато, а могло бути ще більше. Естонія не змогла протистояти українцям, і матч проходив в одні ворота. Отже, поки казати, хто гідний стояти у воротах української команди на Євро-2012, ще зарано. П’ятов у грі з естонцями відпочивав і лише одного разу вступив у гру по-серйозному. Можливо, на гру українців вплинув і той факт, що Блохін уже зараз малює собі склад на стартовий матч із Швецією. Не факт, але заявка Блохіна на гру з Естонією, може бути ідентичною із заявкою на Євро. У грі з Естонією українці грали з бажанням, а доводити було що. Попереду в нас виходило

Понеділок. Куфштайн. Україна - Естонія - 4:0. Андрій ВОРОНІН (№ 10) встиг відзначитися ефектним голом і невикористаним моментом. майже все. Голи були забиті зі стандарту, з гри і головою. Захисний кордон збірної України перевірку не пройшов, але згідно із замінами Блохіна, там він також багато з чим визначився. Найбільша проблема в Олега Володимировича буде з тим, кого ставити в півзахимсті та атаці. Однозначно, що місце в старто-

ворму складі забронюють Гусєв, Тимощук та Ярмоленко, – вони зараз знаходяться в найкращій формі не вирішені. Щодо усіх інших питання не вирішені. І матч з Естонією ці їх не зняв. Воронін хоча гол і забив, але виглядав непереконливо. Девіч старався, роздавав паси, але чи вистачить цього для того, щоб

змінити думку консервативного Блохіна, який не любить ризикувати і обирає перевірених бійців, не факт. Те ж стосується і Назаренка, який виглядав непогано і є гравцем команди Блохіна ще з ЧС-2006. Наступний екзамен для обраних Блохіна вже буде 1 червня. champion.com.ua

ФУТБОЛ Україна

НОВИНИ Євро-2012

Девіч: «Хочу відчути смак Ліги чемпіонів»

Блохін оголосив остаточний список

Перший гучний трансфер у нашому чемпіонаті відбувся ще до відкриття європейського вікна: під час паузи між турецьким та австрійським зборами національної команди контракт із «Шахтарем» підписав нападник «Металіста» Марко Девіч. Донецький «Шахтар» підтвердив інформацію про підписання контракту з форвардом «Металіста» і збірної України Марко Девічем. 25 травня, ФК «Шахтар» уклав контракт з нападником. Угода розрахована на 4 роки, повідомляється на офіційному сайті донецького клубу. Девіч у чемпіонаті України провів 180 матчів, в яких забив 66 м’ячів. Ставав кращим бомбардиром чемпіонату в сезоні 2007/2008 (19 м’ячів). Має досвід виступів у єврокубках (33 гри, вісім м’ячів). За збірну України провів 18 матчів, в яких відзначився двічі. Марко Девіч вирішив змінити «Металіст» на «Шахтар» через те, що хоче відчути смак Ліги чемпіонів. Про це він заявив у інтерв’ю «Команді». «Не буду приховувати: в «Металісті» я непогано заробляв, але гроші для футболіста не головне. Ти забезпечений, і що далі? Амбіції є важливою складовою спорту. Я хочу виграти

«Металіст» заміну Девічу намагається знайти серед гравців з українським паспортом, здатних забивати 20 голів за сезон. Подейкують про кандидатури Вороніна і Селезньова. Правда, у випадку з форвардом «Шахтаря», найімовірніший варіант повернення в «Дніпро», інформує sport.segodnya.ua. Прем’єр-лігу і відчути смак Ліги чемпіонів», – зазначив Девіч. Донецький «Шахтар» – найкращий клуб України, виступати за який – мрія кожного футболіста УПЛ. Про це заявив каналу «Футбол» вже екс-нападник «Металіста» Марко Девіч. «Упевнений, що зробив правильний крок і дуже радий цьому. Був інтерес до моєї персони і з боку київського «Динамо», і дуже серйозний», – підтвердив він. «Але я вважаю, що «Шахтар» – кращий варіант. Тому, коли мені передзвонили із «Шахтаря», погодився швидко», – згадує він.. «Що стосується «Металіста» – без нього не було б мене. Так що їм величезне спасибі за все, бажаю великого успіху харків-

ському клубу. Ніяких конфліктів не було і не могло бути», – запевнив Марко. За його словами, все, що сталося, було при нормальних стосунках: і з президентом, і з тренером – з усіма. Як виявилося, Девіч наполіг, щоб в його контракті була прописана сума відступних, при отриманні яких клуб не міг би перешкоджати відходу футболіста. Саме таку суму (за чутками, сім мільйонів доларів) було готове заплатити «Металісту» ... «Динамо»! Під час зборів національної команди в Туреччині представники столичного клубу начебто зробили Марко привабливу пропозицію, і він уже був готовий прийняти його. Але про інтерес до Девіча дізналися в «Шахтарі»…

Головний тренер збірної України Олег Блохін назвав остаточний список з 23-х футболістів, які візьмуть участь в домашньому чемпіонаті Європи. Трьома зайвими виявилися воротар донецького «Металурга» Олександр Бандура, захисник «Дніпра» Віталій Мандзюк і півзахисник «Шахтаря» Тарас Степаненко. Остаточний список виглядає наступним чином: Воротарі: 23.Олександр Горяїнов («Металіст» Харків), 1.Максим Коваль («Динамо» Київ), 12.Андрій П’ятов («Шахтар» Донецьк),. Захисники: 21. Богдан Бутко («Іллічівець», Маріуполь), 5.Олександр Кучер, 20. Ярослав Ракицький, 13. В’ячеслав Шевчук (усі − «Шахтар»), 17. Тарас Михалик, 3. Євген Хачеріді (обидва − «Динамо»), 2. Євген Селін («Ворскла» Полтава). Півзахисники: 8. Олександр Алієв, 6. Денис Гармаш, 9. Олег Гусєв, 11.Андрій Ярмоленко (усі − «Динамо» ), 19. Євген Коноплянка, 14. Руслан Ротань (обидва − «Дніпро»), 18. Сергій Назаренко («Таврія», Сімферополь), 4.Анатолій Тимощук («Баварія» Мюнхен, Німеччина). Нападники: 10. Андрій Воронін («Динамо» Москва, Росія), 22. Марко Девич, 16. Євген Селезньов (обидва − «Шахтар»), 15. Артем Мілевський, 7.Андрій Шевченко (обидва − «Динамо»). Нагадаємо, що в п’ятницю, 1 червня, збірна проведе черговий спаринг, в якому поміряється силами з командою Австрії.


ВIСНИК КРЕМЕНЧУКА четвер, 31 травня 2012 року

СПОРТ

www.vestnik.in.ua

ХК «Кременчук» – триразовий володар Кубка України! Кременчуцька команда тріумфувала на турнірі в Донецьку. Кращі непрофесійні команди з’їхалися до столиці Донбасу, аби посперечатися за найпрестижніший трофей в аматорському хокеї. Це чемпіони своїх регіонів – «Авангард» (Харків), «Арсенал» (Київ), «Дизель» (Луганськ) та «Легіон» (Донецьк). Нагадаємо, що «Кременчук» уже двічі (2010, 2011) забирав цей кубок у свою колекцію і був не проти зробити це втретє поспіль. Свій перший матч «Кременчук» легко виграв у місцевого «Легіона», закинувши у ворота суперника 8 сухих шайб – 8:0 (1:0, 2:0, 5:0). У другому матчі суперником наших хокеїстів був столичний «Арсенал», який прагнув відібрати кубок у кременчужан та привезти його у Київ. Матч видався дуже важким і у підсумку завершився унічию (за регла-

ментом нічийні результати фіксувалися) – 5:5 (2:1, 1:1, 2:3). У першій грі другого ігрового дня «Кременчук» зустрівся з харківським «Авангардом». Хет-трик Артема Скрицького та дубль Сергія Браги дозволили перемогти «Кременчуку» з комфортним рахунком 7:3 (4:0, 2:1, 1:2). Останній матч мав розставити всі команди по своїх місцях. Розсла-

ЧЕМПІОНАТ Кременчука 2-й тур. «Нафтовик» – КВБЗ 2:1 (Єльчанінов, Маклаков – Мороз) «Фламінго» – «СелЛок» 4:2 (Кірьянов, Котвицький-2, Скляр – Михайлик, Марченко) «Ювітек» – «1-й віконний» 5:3 (Лещенко-2, Тиновець, Смакула, Сикацький – В.Маньківский, Рома, Колодяжний) «Водоканал-Екоенерго» – «Гірник-Кварц» 0:0

ХК «Кременчук» – триразовий володар Кубка України блятися кременчужанам була зарано, адже перемога «Дизеля» робила володарями Кубка саме цю команду. Проте вже після першого періоду «Кременчук» вів у рахунку 2:0, а після другого всі питання щодо переможця були зняті, оскільки у воротах луганської команди побувало ще чотири шайби. Підсумковий рахунок – 7:1 (2:0, 4:0, 1:1). Сім очок

Кременчук Арсенал Дизель Авангард Легіон

4 4 4 4 4

3 2 2 2 0

1 1 0 0 0

0 1 2 2 4

27:9 18:11 11:15 19:17 4:27

ФУТБОЛ

Кременчуцькі дзюдоїсти знову серед кращих у Європі!

«Кремінь» завершив сезон на 5 місці

Відразу двоє кременчуцьких дзюдоїстів піднялися на п’єдестал пошани минулого тижня на престижних європейських турнірах. Так, Ліза Каланіна тріумфувала на Кубку Європи U20, який відбувся у Києві. У своїй ваговій категорії +78кг вихованка КСЄ «Легіон» не залишила шансів росіянці Юлії Ляниченко, польці Анні Залечній, бразилійці Сабілі Фачоллі. У фіналі кременчужанка здолала ще одну українку, Ксенію Дарчук. Таким чином

Ліза Каланіна довела, що готова до змагань на найвищому рівні у новій віковій категорії. Нагадаємо, що минулого року Каланіна стала віце-чемпіонкою світу серед кадетів. Інший вихованець КСЄ «Легіон», Каро Марандян, зупинився лише за крок до золотої нагороди на Кубку Європи серед кадетів, який пройшов у польському місті Бьєлско-Бьяла. У цьому турнірі брали участь 455 спортсменів із 27 країн Європи, а також дзюдоїсти з Японії. Каро став другим у ваговій категорії 50 кг, поступившись у фіналі грузинському дзюдоїсту Ераклію Аркозашвілі.

Єгор Демент’єв – Переможець Кубка світу та велогонки «Piacenza Paracycling» Минулими вихідними в Італії пройшли гонки серії «Piacenza Paracycling» (Інваспорт). Вихованець КДЮСШ «Авангард», чемпіон світу на треці, Єгор Демент’єв, став кращим у груповій гонці на 65 км, а в індивідуальній гонці на 11 км посів 6-е місце. Готував спортсмена до змагань тренер Роман Радченко. Результати групової гонки: 1.Єгор Демент’єв (Україна) 1.26.22. 2.TRIBOLI FABIO (Італія), 3.ELBECK WOLFGANG (Австрія). А вже 26 травня Єгор тріумфував на Кубку світу в Римі. Наш земляк, як і у П’яченці, був кращим у груповій гонці, цього разу на 75 км. Дуже при-

ємно, що Єгор залишив позаду головних своїх конкурентів, з якими вже за три місяці йому доведеться змагатися на лондонській Паралімпіаді. До речі, участь у цьому етапі Кубка світу взяли спортсмени з 57 країн. Вийшов на старт українець і у гонці з роздільним стартом, але не маючи спеціального велосипеда для «розділки», Єгор показав восьмий результат, який також є дуже високим. Етап Кубка світу. Рим, Італія. Групова гонка. 75 км (15 кіл) 1. Єгор Демент’єв (MC5 Україна) – 01:51:34, 2. Жао Альберто (MC5 Бразилія), 3. Андреа Тарлао (MC5 Італія).

7 5 4 4 0

у чотирьох матчах зробили «Кременчук» триразовим володарем Кубка України серед непрофесійних команд.

ПЕРЕМОГИ

Вихованці КСЄ «Легіон» виграли медалі на Кубках Європи.

Для здобуття бронзи «Кременю» було достатньо не програти у Севастополі. 25.05.12г. Севастополь. Стадіон «Колос». t +25. «Севастополь-2» – «Кремінь» 2:1 (Плешаков 24, Білий 76 – Гордієнко 53) На початку матчу «Кремінь» мав декілька чудових нагод для взяття воріт суперника, але вже вкотре в цьому сезоні коНа думку вболівальників, кращим гравцем манду підвела реалізація другої частини чемпіонату став капітан цих же моментів. Як на«Кременя» Віталій Сумцов слідок, рахунок у матчі «Кременя»: «На 15-й хвилині за мовідкрили господарі поля. Відігратися кременчужани могли ментами ми мали б вигравати 5:0, ще в першому таймі, але Євген а у підсумку програли 2:1… ЗвичайАпришко не реалізував пенальті. но, дуже прикро так закінчувати У другому таймі «Кремінь» таки сезон, коли претендували на найзрівняв рахунок – відзначився вищі місця, а в результаті закінчиДмитро Гордієнко, але втримати ли на 5 місці. Я б назвав цей сезон нереалізованих необхідний результат не вдалося. «Чемпіонатом «Севастополь-2» забив другий гол, моментів». Якби реалізували хоча який став для нього переможним. б третю частину тих моментів, ми Дуже прикро, адже цей гол відки- вже навіть за різницею м’ячів були нув «Кремінь» одразу на 5 місце, б на третьому місці. Нам нікого оскільки за кращою різницею за- звинувачувати, окрім себе. Спасибитих та пропущених голів нашу бі вболівальникам за підтримку, команду обійшли «Шахтар» та життя триває, рухатимемося далі і будемо продовжувати боротьбу «Гірник». Юрій Чумак, головний тренер вже в наступному сезоні». «Полтава» (Полтава) «Авангард» (Краматорськ) «Шахтар» (Свердловськ) «Гірник» (Кривий Ріг) «Кремінь» (Кременчук) «Сталь» (Дніпродзержинськ) «Мир» (Горностаївка) «Шахтар-3» (Донецьк) «Гірник-Спорт» (Комсомольськ) «Севастополь-2» (Севастополь) «Дніпро-2» (Дніпропетровськ) «Металург-2» (Запоріжжя) «Макіївугілля» (Макіївка) «Iллічівець-2» (Маріуполь)

26 26 26 26 26 26 26 25 26 26 26 26 26 25

18 19 15 16 16 15 13 10 6 7 6 5 5 4

5 1 6 3 3 3 7 1 8 3 5 3 2 2

3 6 5 7 7 8 6 14 12 16 15 18 19 19

19

50:19 41:15 49:23 44:22 34:23 34:19 36:26 46:53 28:39 26:51 24:42 19:43 17:48 22:47

59 58 51 51 51 48 46 31 26 24 23 18 17 14

Гірник-Кварц

2 1 1 0 8:1 4

ВодоканалЕкоенерго

2 1 0 0 2:0 4

СелЛок

2 1 0 1

Фламінго

1 1 0 0 4:2 3

7:5 3

Ювітек

2 1 0 1

Нафтовик

2 1 0 1 3:6 3

5:5 3

КВБЗ

1 0 0 1

1-й віконний

2 0 0 2 4:13 0

1:2 0

ПЕРШІСТЬ Кременчука 2-й тур. «Кремінь-96» – М.Парламент 5:4 (Кошман-3, Залов, Яковенко – Масюк, Бакланов, Святелик, Сліпченко) «Прем’єра» – JTI 0:3 (Резник-2, Демчук) «Трансгаз» – «Брест» 4:2 (Остапець-3, В.Прилипко – Пінчук, О.Биденко) Трансгаз JTI Кремінь-96 М.Парламент Брест Прем’єра

2 1 1 2 2 2

2 1 1 1 0 0

0 0 0 0 0 0

0 0 0 1 2 2

9:3 3:0 5:4 6:6 3:6 1:8

6 3 3 3 0 0

Шкіряний м’яч

«Кремінь-2001» у фіналі 23-24 травня в Кременчуці пройшов фінал зональних змагань на призи клуба «Шкіряний м’яч».

Школа №1 може пишатися своїми учнями За єдину путівку до фіналу сперечалися школярі 2001 року народження з Полтавської, Київської, Черкаської та Миколаївської областей, які перемогли в обласних змаганнях. Нашу область представляли вихованці футбольної школи «Кремінь», учні загальноосвітньої школи №1. У підсумку дводенних баталій на стадіоні «Кремінь Арена» наші хлопці виграли два матчі і останній звели у нульову нічию, що дозволило набрати 7 очок і посісти перше місце. Окрім цього, гравець нашої команди Георгій Судаков став кращим у конкурсі з дальності удару, а Родіон Посевкін був визнаний кращим гравцем у складі «Кременя». Тепер у разі перемоги у Всеукраїнському фіналі «Шкіряного м’яча» кременчуцькі школярі завдяки компанії «Danone» отримають можливість зіграти на міжнародному турнірі у Варшаві.


20

ЗАХОПЛЕННЯ

www.vestnik.in.ua a

четвер, 31 травня 2012 року

ВIСНИК КРЕМЕНЧУКА

Як кременчужани партизанили у таборі Ковпака

Фото автора

Стріляли, партизанили та демонстрували життя ковпаківського загону часів Великої Вітчизняної війни у Котельві під час святкування 125-річчя з дня народження легендарного партизанського командира кременчуцький клуб «Комбат», громадсько-патріотичний клуб «Пам’ять» (Дмитрівка-Комсомольськ) і козаки. Репортер «Вісника» теж на один день перетворився на військового кореспондента.

Партизанським табором стала площа Ковпака у Котельві. Тут із соснових колод збудували штабну землянку, зімітували привал партизан, розмістили медсанбат, бліндаж, кухню, продуктовий склад і навіть пральню з лазнею. Був і сам Сидір Ковпак, образ якого відтворив артист обласного драматичного театру імені М. Гоголя Богдан Чернявський. У Ковпаці «Вісник» впізнав Гоголя з традиційного ярмарку в Сорочинцях. «Так, я не один раз грав Гоголя на Сорочинському ярмарку, у ролі ж Ковпака спробував себе вперше», – зазначив актор. А ще зізнався, що хоче зіграти Тараса Шевченка. Відвідав партизанський табір і губернатор Полтавщини Олександр Удовіченко. Він скуштував «бойові сто грамів» і сало з

a

Чоботи спадають, фотоапарат тягне до землі – саме такі відчуття після дня у ролі військового кореспондента. Репортер «Вісника» на день змінив звичні підбори і, відклавши вбік диктофон і блокнот, одягнув військовий однострій і теж попартизанив у таборі, пройшов військовим маршем. А ось у бій піти не довелося – зіграла роль фобія вибухів. Проте, «якщо завтра війна» чи відбудеться наступна реконструкція, кореспондент буде на своєму місці – на передовій.

n.u

www

.v e

йті са

Біл ь

фото на ше

s t ni k .i

огірком із партизанської комори. Це ж мали можливість зробити і гості, які прийшли на свято. А здавалося, що у центрі зібралися всі мешканці райцентру. Члени ж клубів «Комбат» і «Пам’ять» взяли участь у святковій ході центром Котельви, а потім «партизанили» у таборі Ковпака. Місцеві мешканці не лише фотографувалися з партизанами, а й цікавилися зброєю. Як розповіли керівники клубів «Комбат» Костянтин Білаш і «Пам’ять» Володимир Картавий, зброя, а також обмундирування, якщо не часів Великої Вітчизняної війни, то відтворені за фотографіями до найменших дрібниць. Самі учасники займаються пошуковою роботою, беруть участь у військових реконструкціях.

Бій на березі Ворскли Комбатівці з дмитрівськими і комсомольськими колегами взяли участь у військовій реконструкції. Рота вояків формування Ковпака зайняла позицію біля мосту через річку. На них наступають фашисти. Але наші атакують і перемагають… Ця імітація бою вирізнялася тим, що супротивник був умовний – усі учасники були одягнені в форму радянських солдатів часів Великої Вітчизняної. Та подивитися було на що: димова завіса, скрекотання кулеметів, вибухи гранат. У бій вів солдатів сам Сидір Ковпак. А ось за боєм спостерігали ті, хто про війну знає не з переказів – того дня до Котельви з усієї України з’їхалися колишні партизани формувань Ковпака. Олена Ліпошко

Конкурс

Ми запрошуємо Hot Girls на розмову Напередодні початку конкурсу «Hot Girl» ми вирішили поспілкуватися з дівчатами, які бажають взяти у ньому участь, і дізнатися, що вони від нього чекають. Анкета на участь у конкурсі «Hot girl» Прізвище, ім’я, по батькові Дата народження Місце навчання, роботи Ваші захоплення Звідки ви дізналися про конкурс «Hot girl» Контактний телефон Електронна адреса Дата заповнення анкети Підпис

Для нас же важливим у цій зустрічі є необхідність обговорити всі аспекти голосування за дівчат під час конкурсу. Адже минулого разу ми постали перед проблемою «накручування» голосів та масового скуповування газет, чого цього разу прагнемо не допустити. Тож усіх бажаючих взяти участь у конкурсі ми запрошуємо 7 червня, о 15.00, до конференцзалу ТРК «Європа». Зараз дівчата готуються до спекотних фото та гарячої конкуренції. Усі ж, хто ще має бажання взяти участь у конкурсі, – заповнюйте анкету і надсилайте або приносьте її до редакції за адресою: вул. Першотравнева, 3. Довідки за телефоном 098-2845795 або 791116. Запрошуємо до співпраці спонсорів – у нас індивідуальні та цікаві пропозиції для кожного з наших партнерів. Більш детальна інформація за телефоном 791116.


ВIСНИК КРЕМЕНЧУКА

четвер, 31 травня 2012 року

ww www.vestnik.in.ua ww

АФІША

21

Дорогі кременчужани!

Щиро вітаю вас зі святом Трійці! Воно приходить до нас з буянням весни, квітуванням навколишнього світу, свіжим подихом оновленого життя. Нехай дасть нам рідна земля мудрості і душевної щедрості! Нехай будуть наші справи та помисли спрямованими на творення добра і духовного багатства! З повагою, Микола Данилейко, депутат Полтавської обласної ради.

Указом Президента України №349/2012 від 25 травня 2012 року Яворському В’ячеславу Вікторовичу ( директору Відкритого акціонерного товариства “Кременчуцький завод технічного вуглецю” присвоєно почесне звання “Заслужений працівник промисловості України”.

Колектив та профспілковий комітет заводу ВАТ “КЗТВ” щиро вітають директора Відкритого акціонерного товариства “Кременчуцький завод технічного вуглецю” Яворського В’ячеслава Вікторовича з цією важливою подією. Бажаємо Вам здоров'я, визначних досягнень та успіхів у всіх починаннях, а також подальшого процвітання підприємству та колективу під Вашим керівництвом. З повагою і найкращими побажаннями, колектив та профспілковий комітет ВАТ “КЗТВ”


22 СПОЖИВАЧ

www.vestnik.in.ua a

четвер, 31 травня 2012 року

ВIСНИК КРЕМЕНЧУКА

Маршрутки-атракціони: з вас 2 грн, з нас – стрес, синці та трохи сивини Грубощі, нецензурна лайка, неприємні запахи, штовханина та безліч інших, притаманних винятково вітчизняним маршруткам, рис змусили окремих кременчужан назавжди пересісти на велосипеди або ж до кінця віку ходити пішки. Краще так, аніж щоранку і щовечора отримувати заряд «позитивних» емоцій, їдучи маршруткою на роботу або додому. Добре, якщо не відтопчуть ноги, не порветься одяг або ще ліпше – не витягнуть гаманець чи мобільний. І за все це візьмуть недорого – 2 гривні. Цього тижня «Вісник» зайнявся підрахунками «транспортних» витрат, а ще цікавився, що треба знати пасажирам, аби відстоювати свої права у маршрутних таксі. «За пару зупинок до кінцевої практично всі водії починають палити. І нічого їм не скажи – у відповідь суцільне хамство: «Не подобається, їздіть на таксі або ходіть пішки». Цю звичну для багатьох кременчужан картину змалювала нам кременчужанка Ганна, яка щодня їздить на роботу маршрутом 15-Б. Ганна могла б обрати інший вид транспорту, однак живе у досить віддаленому районі (біля пантонників), тож перебирати їй не доводиться. Однак дівчина ніяк не навчиться закривати очі на

«супер ввічливе» ставлення водіїв кременчуцьких маршруток до своїх пасажирів. Особливо це стосується тих маршрутів, які не дублюються тролейбусами. Водії, що їх обслуговують, чудово розуміють, що людина, як-то кажуть, нікуди не подінеться з підводного човна, вона і надалі їздитиме цим маршрутом. А тому грубощі залишаються безкарними, а сигаретний дим у салоні – «приємним доповненням» до всього сказаного вище.

Довідка З початку 2012 року до відділу звернень громадян надійшло 52 скарги, які стосуються роботи відділу транспорту та енергетики міськвиконкому. Лише за останні два тижні близько 10 скарг (як групових, так й індивідуальних) спрямовані проти підвищення вартості проїзду. Люди масово просять накласти річний мораторій на підвищення вартості проїзду в маршрутках і тролейбусах. А ще кременчужани скаржаться на грубу поведінку водіїв маршрутів №№15 та 20, на в цілому незадовільну роботу маршрутів №16, 16-А та 16-Б.

Пункт 149 Правил надання послуг пасажирського автомобільного транспорту, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 18 лютого 1997 р. N 176 (у редакції постанови Кабінету Міністрів України від 26 вересня 2007 р. N 1184) Водію автобуса забороняється: 1) починати рух до повного зачинення дверей та відчиняти їх до повної зупинки автобуса; 2) змінювати маршрут і графік руху; 3) розмовляти з пасажирами, їсти, пити, курити під час руху автобуса; 4) продавати пасажирам квитки під час руху автобуса; <…>. Пункт 147 Правил надання послуг пасажирського автомобільного транспорту, затверджених постановою Кабміну від 18 лютого 1997 р. N 176 (у редакції постанови Кабінету Міністрів України від 26 вересня 2007 р. N 1184)

“За пару зупинок до кінцевої практично всі водії починають палити.”

Родина з 3 осіб витрачає на проїзд маршрутним таксі Щомісяця - 240 грн

Щороку - 2880 грн Працююча особа у середньому користується маршруткою, вартість проїзду в якій 2 грн, 2 рази на день, 5 днів на тиждень (не враховуючи вихідні)

1134

грн

мінімальна зарплатня

80

грн

щомісячні витрати на проїзд маршруткою

Водій автобуса зобов’язаний: <…> 13) дотримуватися визначеного законодавством режиму праці та відпочинку; 14) бути охайно вдягненим, чемно поводитися з пасажирами; 15) оголошувати найменування і тривалість зупинки; <…>. Пункт 145 Правил надання послуг пасажирського автомобільного транспорту, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 18 лютого 1997 р. N 176 (у редакції постанови Кабінету Міністрів України від 26 вересня 2007 р. N 1184) Перевізник зобов’язаний: <…> 12) компенсувати шкоду, заподіяну здоров’ю та майну пасажирів; <…> 14) здійснювати обов’язкове особисте страхування пасажирів від нещасних випадків у транспорті; <…>.

Як бачимо, більшість кременчуцьких водіїв маршруток взяли за правило зовсім протилежні речі. Вони не стримують своїх емоцій, тамують тютюновий голод під час поїздки, часто не соромляться їздити у спідньому, теревенити по мобільному і дозволяти собі практично все, що забороняють Правила надання послуг пасажирського автомобільного транспорту. Втім, досить часто неадекватну реакцію водіїв провокують самі ж пасажири. Культура деяких залишає бажати кращого. У середовищі водіїв навіть вималювався неофіційний тип пасажирів, які свідомо провокують конфлікти. На озброєння беруть аргументи: хтось не так подивився, обіперся на спину, наступив на ногу, порвав сумкою колготки абощо. Тоді від неврівноваженої пасажирки чи пасажира на горіхи дістається всім і водію зокрема. Громадський транспорт (і,

Досить часто неадекватну реакцію водіїв провокують самі ж пасажири. взагалі, тема вартості проїзду в ньому) завжди був обговорюваною темою. Головний критерій, за яким перевізника оцінює народ, – це співвідношення ціна/ якість, яке майже завжди виявляється не на користь громадського транспорту. «Вісник» підрахував, скільки ж коштів кременчужани витрачають на проїзд у громадському транспорті щодня. Як виявилося, за місяць «набігає» не така вже й маленька сума. А тієї, що витрачається за рік, вистачило б на недорогий велосипед! Наталя Істоміна


ВIСНИК КРЕМЕНЧУКА

w www.vestnik.in.ua

четвер, 31 травня 2012 року

КОЛОНКА психолога Усі ми трошки «зомбі» Люди недолюблюють громадський транспорт, бо їм не вистачає у ньому особистого простору. Коли купа незнайомців мимоволі знаходиться у тісноті – це психологічно незручно. На цьому наголошує кременчуцький практичний психолог Олексій Репецький: «Щоб доїхати до пункту призначення, слід абстрагуватися від ситуації. Тому люди у транспорті перебувають у дещо трансовому стані: відсторонені, дивляться у вікно, слухають музику і т.д. Ми користуємося послугами маршруток, автобусів, бо так швидше, та й альтернативи немає. Для більшості поїздка у ГТ – не задоволення, але й не привід для істерики. Окремі особи дійсно мають причини у маршрутках не їздити. Наприклад, є випадки, коли людину раптово починає нудити – і це не поганий вестибулярний апарат, а психологічна налаштованість. Назвати це клаустрофобією (страх замкненого простору) навряд чи можна, адже ліфтом та сама людина користується без труднощів. Є пасажири, що панічно бояться мікробів, бактерій або підхопити хворобу (вермінофобія), а ГТ, зрозуміло, чистотою похизуватися не може. Не скажу нічого нового: буває, що у громадському транспорті їздять «сексуально стурбовані». Ці люди (фроттеристи) отримують сексуальне задоволення, торкаючись або притискаючись статевими органами до різних частин тіла інших, наприклад, у натовпі. Транспорт для цього – найліпше місце (фроттеризм може бути різновидом пєттінга і навіть ексгібіціонізма). Та, якщо не брати до уваги всіляки девіації (які досить рідко зустрічаються), то врешті-решт незручності у ГТ залежать від вашої особистої зони комфорту. Чим менша її «площа», тим вам комфортніше. Розширяти зону комфорту здатне оточення. Наприклад, мешканці великих міст легше переносять життя серед натовпу тоді, як для провінціала таке життя на перших порах може здатися жахіттям».

ПОГОВОРИМО

Точка кипіння: а що вас дратує у громадському транспорті? «Там русский дух, там Русью пахнет» – ця фраза у прямому і переносному значенні підходить кременчуцьким маршрутним таксі, стареньким автобусам (які викинули до нас добродії з-за кордону) та тролейбусам. Громадський транспорт (ГТ) – модель життя у мініатюрі, яка за короткий час демонструє людину «без маски» – таку, якою вона є. Можливо, через це більшість і бісить наш карявий пасажирський транспорт?..

мікроавтобусів. Судячи з атмосфери, яка у них панує, назва – лише похідна від слова мікроб.

Еволюція: від мікроба до мікроавтобуса

Ранковий сморід випитої напередодні горілки змішується з нестерпно солодким ароматом жіночих парфумів. Над вами нависає чиясь «п’ята точка» у джинсах із заниженою талією, а поруч сидить людина, яка запросто зайняла б собою три пасажирські сидіння, але примудрилася окупувати одне. Позаду якась дівчина з автовокзалу їсть чебурек. Ви молитеся на єдиний у маршрутці відчинений люк, розміром із сірникову коробочку, бо інший люк не працює. Поїхали! «Якщо вже йдеться про маршрутки, то зауважень у мене багацько. Мене дратують сидіння, які у спеку липнуть до тіла, але ще більше мене дратує думка, що до мене на цьому ж сидінні вже хтось прів. Не люблю, коли у салоні купа людей, а водій усе зупиняється, щоб упхнути ще когось. Мене бісить, коли хтось голосно розмовляє, а ще гірше – довго і монотонно. Я боюсь водія, який палить, балакає по телефону, п’є каву і дає здачу. Не розумію, навіщо брати у салон п’яну людину. У момент, коли у натовпі до мене хтось притискається, я шкодую, що не маю пістолета. Я не думаю, що це проблема громадського транспорту, це, швидше, проблема вихованості, поваги. Адже те, що коїться у нашому транспорті, починаючи маршруткою і завершуючи дизелем, великий злочин проти людства», – говорить 43-річна кременчужанка Катерина Пархоменко (До речі, її чоловік – водій).

Щоправда, людина – невдячна істота: якби не було альтернативи, вона жалілася б на те, що від тривалої ходьби «стерлись» ноги аж до тулуба, і черевиків не напасешся. Що ж, якщо ми так звикли шукати недоліки, давайте висловимося. А раптом, полегшає. Напевно, наших пращурів здивувала б пропозиція заплатити за проїзд у колісниці 2 гривні, стоячи на одній нозі між товстезною «тьотею» з величезними торбами і неголеним чоловіком, що інтенсивно чхає у ваш бік. Формально, першим ГТ можна вважати численні водні переправи. Очевидно, вже у ті часи існувала система тарифів: наприклад, греки клали під язик померлому монету, щоб він заплатив Харону за переправу в царство Аїда. Згадок про наземний ГТ в античну епоху не знайти. Навіть Стародавній Рим – мільйонне місто – обходився без нього. Для міжміського сполучення існували вози на 2 пасажири – таке собі мінітаксі. А першим видом масового наземного транспорту стали диліжанси, які з XVI століття в Англії перевозили відразу 10 пасажирів між містами. Першим видом міського ГТ слід вважати віз на 20 місць, на кінній тязі – омнібус. Він з’явився у 1826 році в Нанті (Франція). Ну, а нині ми доеволюціонували до

Авто поїхало – пасажир перехрестився

Хочете – вірте, а хочете – ні На маршруті №15, що курсує містом, працює неймовірно чемний і вихований водій. «Чарівні» слова, турбота про пасажирів – для нього елементарна поведінка. Про охайного, худорлявого, смаглявого чоловіка із благородним профілем у місті вже ходять легенди. Якщо потрапите до нього в авто – відразу впізнаєте і самі станете кращі... хоча б на час поїздки.

Пекло для водіїв Якщо пекло – це повторення, то водії маршрутних таксі працюють у пеклі (не плутати з чортами): щодня один і той самий маршрут, однакові пасажири, збери гроші – дай решту, посварись, порозмовляй по телефону, покури (інколи у салон)... Чи перевозити пасажирів такий уже мед? «Мене бісить, що всі клянуть водіїв маршруток, автобусів, і ніхто не говорить, що пасажири – несвяті люди. Від них слова доброго не почуєш: то дверима грюкають, то вилаять тебе, що дав дрібні монетки. А підлітки, що нап’ються своїх слабоалкогольних напоїв і регочуть на весь салон. Нещодавно у мене був випадок. На Молодіжному підсіло троє хлопців і дівчина. Чую, щось у салоні смердить. Дивлюсь: вони цигарку запале-

ну передають один одному. Я їх ледь висадив. Часто скаржаться на бруд. Та хто ж його за день наніс, як не самі пасажири? І взагалі, хтось би спробував працювати у спекотній «жерстяній бляшанці» на колесах, де у тебе над душею завжди стоять, а тобі потрібно ще й операції з грошима проводити. Так, визнаю, водії бувають грубі і, на жаль, деякі нехтують Правилами дорожнього руху. Робота така – нервова. Звісно, це не виправдання. Ви скажете: йди, шукай іншу роботу – і будете праві. Так чинять багато водіїв, тому і плинність кадрів не припиняється», – висловлює думку Андрій, водій приміського автобуса. Ольга Дерев’янко

3-7 років життя - саме стільки людина проводить у громадському транспорті

Мер Лондона і «Термінатор»

23

Шведські вчені закликають не їздити на роботу в громадському транспорті. Замість цього вони радять активно користуватися велосипедами або ходити пішки. Як показали результати дослідження, люди, які добираються на роботу на машині або автобусі, частіше страждають від стресу і хронічної втоми.

Адам Сендлер комедійний актор

Рассел Кроу зірка «Гладіатора»

Ума Турман муза Тарантіно

Анджеліна Джолі щаслива мати


24 ЦІКАВО

ww www.vestnik.in.ua ww

четвер, 31 травня 2012 року

Можно ли прыгнуть без парашюта с 730 метров и выжить? Можно! Чтобы сделать это, каскадёру Гэри Коннери понадобились три вещи: вингсьют, скайдайверские навыки и... гора картонных коробок. Задача последних — погасить вовсе не скорость падения, а скорость полёта вперёд, которая достигала 130 км/ч. Вингсьют, он же костюм белкилетяги, — изобретение не столь давнее. Это надувной костюм, создающий три несущие поверхности: по бокам от обеих рук и между ног прыгающего скайдайвера. Первый работоспособный вариант появился в середине 1990-х, а многочисленные неудачные разработки, которые велись на протяжении чуть ли не всего XX века, обычно сводили своих изобретателей в могилу. Итак, до 23 мая 2012 года вингсьютисты всегда прыгали с парашютом, ибо полностью погасить скорость их «костюмчик» не мог. Да, скорость вертикального паде-

ния снижалась до 25 км/ч, что немного, но дело в том, что человек в вингсьюте начинает (из-за планирования) лететь вперёд, причём очень быстро — со скоростью до 130 км/ч. Чтобы выжить, прыгнув с 730 метров, британскому подданному Гэри Коннери было необходимо как-то погасить горизонтальную скорость, которая в случае вингсьюта куда больше (и смертельно опаснее) вертикальной. Богатый опыт 42-летнего каскадёра (880 скайдайверских прыжков и 450 прыжков с парашютом, не говоря уже о кинотрюках), снимавшегося некогда в «Бэтмене», подсказал ему неожиданное, но

ВIСНИК КРЕМЕНЧУКА

• Анекдоты Выпрямила волосы — к дождю; уложила волосы — к ветру; красиво уложила — к урагану; не расчеса ла волосы — встретила всех знакомы х.

Жена каждое утро приносила своему мужу кофе в постель, потому что, если она не успевала, он начинал утро с пива.

эффективное решение: разложить в месте планируемой посадки 80 тыс. пустых картонных коробок. Последние образовали полосу длиной 135 м, шириной 15 м и высотой 3,6 м. После прыжка с вертолёта (с самолёта он не успел бы погасить инерцию) дайвер направил свои «крылья» именно к выложенной «посадочной полосе». К счастью, порывов бокового ветра не было, и приземление удалось. «Было так удобно и мягко. Мои расчёты сработали», — молвил г-н Коннери сразу после посадки. По материалам Sky.com

Наружное утепление стен, покраска балконных рам.

Тел. 067-943-1-349

№22 2012  

Vestnik Kremenchyka