Page 1

ГРУДЕНЬ 2011, 012 (036)


ДОРОГІ ЗЕМЛЯКИ! Вітаю Вас з Новим 2012 роком! Цього року місто багато працювало, тому має чим пишатися. 2011 -го ми здали в експлуатацію новий дитячий садок на житловому масиві Тополя і новий житловий будинок на житловому масиві Західний, відкрили реконструйовану набережну на лівому березі, облаштували понад сотню дитячих і спортивних майданчиків, розпочали будівницт во об’їзної дороги, відремонтували десятки кілометрів міських доріг; наші промислові підприємства майже на 17% збільшили обсяги виробництва і продовжують їх нарощувати. Таких вагомих результатів досягнуто зусиллями єдиної команди міської та обласної влади й мешканців міста. Ми маємо амбітні плани на новий рік, як-то: продовження будівництва об’їзної дороги та метрополітену, рекон струкція проспекту Кірова та вулиці Набережна Заводська, будівництво нового футбольного стадіону й сучасного спортивного комплексу для ігрових видів спорту у Молодіжному парку відпочинку й дозвілля. Упевнений, що разом з Вами ми втілимо у життя всі нові проекти, покликані зробити наше місто ще гарнішим і комфортнішим. І хочу подякувати Вам за підтримку, розуміння і плідну роботу на благо рідного Дніпропетровська. Новий рік – це свято надій та сподівань, тож бажаю, аби у 2012-му здійснилися Ваші найзаповітніші мрії. Миру, щастя, достатку й міцного здоров’я. Нехай свята принесуть незабутні враження, а новий рік виправдає сподівання і потішить приємними змінами. З Новим благословення!

роком

і

Різдвом

З повагою, Дніпропетровський міський голова

Христовим!

Божого

Вам

Іван Куліченко


УВАЖАЕМЫЕ КОЛЛЕГИ! Поздравляю Вас с Новым 2012 годом! Можно смело сказать, что уходящий в историю 2011 год в целом был позитивным для нас практически по всем направлениям и убедительно доказал: мы способны на многое. С начала созыва было проведено 18 сессий, принято около 2500 решений. Разработана новая транспортная сеть города, сделаны решительные шаги для реализации медицинской реформы. Принято более 30 программ, согласно которым город будет развиваться ближайшие пять лет. Продолжается работа на округах. В этом году на выполнение поручений избирателей направлено более 27 млн. грн. Прошедший год обогатил нас опытом, сплотил и дал возможность не только выстоять, но и создать условия для дальнейшего развития. При активном участии депутатов городского совета в этом году разработан Стратегический план развития города Днепропетровска до 2026 года. Его реализация позволит городу сделать решительный шаг от индустриального Днепропетровска к Днепропетровску – международному финансово - деловому центру. Впереди у нас много работы, но вместе мы сможем преодолеть все преграды. Новый год – один из самых любимых наших праздников. Он объединяет нас вокруг наших главных ценностей: это любовь к детям, к родителям, к своему дому, к своей стране. Желаю Вам и Вашим близким крепкого здоровья, любви и взаимопонимания. Спасибо за профессионализм, поддержку и работу! С праздником! С уважением, Секретарь городского совета

Максим Романенко


ЗМІСТ стор.

3

стор.

4

Затверджено

Відкриття головної ялинки міста

нову транспорту мережу міста

Дайджест

Історія міста в деталях

24 грудня в парку ім. Лазаря Глоби відбулось урочисте відкриття головної ялинки міста. Актуальне інтерв’ю «Транспортна реформа – вимога часу» ( інтерв’ю з депутатом міської ради, головою постійної комісії з питань транспорту, дорожнього господарства та зв’язку Олександром Бєляєвим) Нормативні документи Рішення міської ради від 14.12.11 № 1589 « Про затвердження міських маршрутів загального користування авто- та електротранспорту» Путівник 2011 ПУТІВНИК – 2011. (перелік матеріалів бюлетеню «Вісник Дніпропетровської міської ради» за 2011 рік).

3

Останній володар вольностей (підготовленно за сприяння Інституту суспільних досліджень) Олег Репан

28

Культурне життя

4

Репертуар міських театрів на січень 2011 року

30

Свята та пам’ятні дати Державні, професійні та релігійні свята у січні 2011 року

6

22

33

Дні народження Дні народження депутатів міської ради, керівників і відповідальних працівників міста, керівництва міської ради та її виконавчих органів у січні 2011 року

40

ВІ С НИК Д НІ ПР О ПЕ Т Р О ВСЬКО Ї МІ СЬ КО Ї Р АД И - ГР У Д Е НЬ 2 0 1 1 , 0 1 2 (0 3 6 ) Видавник: Комунальне Підприємство «ІНФО-РАДАДНІПРО» Дніпропетровської міської ради

Свідоцтво про Державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації ДП № 1541-276 Р від 13.11.2008р.

Підписано до друку: 13.12.2011 р. Формат: 60х84/8 Папір: офсетний Друк: офсетний Тираж: 300 екз.

Друк: Головний редактор: ТОВ ВКФ «Візіон» Льовочкін В.М. Адреса: м. Дніпропетровськ Редакційна колегія: пл. Академіка Капшук Ю.C. Стародубова, 1/222 Замовлення № 814

Свідоцтво про внесення до державного реєстру серія: ДП № 60-Р від 20.03.2000р.


.

ДАЙДЖЕСТ

24 ГРУДНЯ В ПАРКУ ІМ. ЛАЗАРЯ ГЛОБИ ВІДБУЛОСЬ УРОЧИСТЕ ВІДКРИТТЯ ГОЛОВНОЇ ЯЛИНКИ МІСТА. Мешканцям міста було представлено містерія-шоу «Новий рік крокує по планеті», в якому взяли участь близько 300 учасників – представників творчих колективів міста. Після закінчення спектаклю відбувся святковий фейєрверк. Головна ялинка буде відкрита до 14 січня. Кожного дня тут буде працювати «Новорічний супермаркет» та «Містечко атракціонів»

ВІСНИК ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ – ГРУДЕНЬ 2011, 012 (036)

3


АКТУАЛЬНЕ ІНТЕРВ’Ю

ТРАНСПОРТНА РЕФОРМА – ВИМОГА ЧАСУ 14 грудня цього року на засіданні виконкому Дніпропетровської міської ради було затверджено нову транспортну мережу міста. Про те, чим вона відрізняється від існуючої та про питання, які ще необхідно вирішити для її впровадження, Віснику Дніпропетровської міської ради розповідає голова постійної комісії з питань транспорту, дорожнього господарства та зв’язку Олександр Бєляєв.

– Олександре Михайловичу, які пріоритети Ви ставили перед собою під час розробки нової міської маршрутної мережі? – Пріоритетом були зручність та потреби громадян. А головною задачею – максимально наблизити міську транспортну мережу до європейських норм, згідно з якими замовником послуг з перевезення пасажирів є муніципалітет. – Скільки маршрутів буде працювати в результаті реформи? – В результаті реформи буде працювати 118 автобусних маршрутів, 18 тролейбусних та 13 трамвайних. Відмінено 22 маршрути, відкрито 15 нових. Без змін залишились 57 автобусних маршрутів. Згідно з новою маршрутною мережею центральний проспект буде максимально розвантажено від автотранспорту, перевага віддана трамваям та тролейбусам.

4

ВІСНИК ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ – ГРУДЕНЬ 2011, 012 (036)


. – Чи зміниться вартість проїзду? – Ми працюємо над тим, щоб знизити вартість перевезень. Особливо це стосується маршрутів "спальний район – центр". – Це можливо? Так. Маршрути стануть дещо коротшими, за рахунок цього збільшиться швидкість доставки пасажирів до пункту призначення та зменшиться холостий пробіг мікроавтобусу. Отже, пасажири виграють. – В Програмі розвитку транспорту на 2012 рік пріоритет також віддано електротранспорту…. – Так. Наступного року ми плануємо купити 20-30 тролейбусів. Якщо це вдасться, ми поновимо вже давно забуті маршрути тролейбусу №13 та інших.

АКТУАЛЬНЕ ІНТЕРВ’Ю

– Якщо на практиці з'ясується, що деякі маршрути все ж незручні для громадян, що робити? – Презентований проект маршрутної мережі не є остаточним варіантом і може коригуватися. Три перші місяці роботи проекту будуть , як-то кажуть "обкаточними". Якщо на практиці маршрут виявиться незручним, можлива його коректировка. Для цього громадяни зможуть звернутися з відповідною заявою до департаменту транспорту та зв’язку міської ради або в постійну комісію міської ради з питань транспорту, дорожнього господарства та зв'язку. – Що ще необхідно зробити для того, щоб механізм нової транспортної мережі запрацював?

– Як плануєте інформувати громадян про зміну маршрутів? – Ми передбачили в бюджеті кошти на заходи з інформування громадян. Плануємо надрукувати близько 10-12 тисяч листівок. Їх будуть роздавати в перші два місяці функціонування нової маршрутної мережі. Якщо цього буде недостатньо, ми замовимо ще. Крім цього, всі маршрути з графіками руху будуть розміщені на інтернет-сайті Дніпропетровської міської ради та оприлюднені в ЗМІ. Якщо питання все одно залишаться, їх можна буде задати по телефону гарячої лінії (056) 724-49-16. – Над чим працюєте зараз? – Ми розуміємо, що реалізація реформи залежить не тільки від нас, а і від перевізників, тому працюємо з ними – обговорюємо питання зупинок і часу. Наразі йде робота щодо проектування мережі зупинок і графіку руху. Ми плануємо зберегти всі існуючі зупинки і, мабуть, добавимо ще нові.

– В лютому ми плануємо провести конкурс перевізників. 7-10 лютого будуть узгоджені всі його умови, а 20-25 лютого відбудеться сам конкурс. Розмовляючи з перевізниками, ми чули, що сьогодні вони закуповують додатковий транспорт та інвестують гроші в свій автопарк. Щоправда, взамін вони сподіваються виграти конкурс. Ми не можемо гарантувати їм перемогу, але це, звичайно, збільшує їх шанси. Отже, сподіваюсь, що у березні 2012 року нова транспортна мережа запрацює.

ВІСНИК ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ – ГРУДЕНЬ 2011, 012 (036)

5


НОРМАТИВНІ ДОКУМЕНТИ

ДНІПРОПЕТРОВСЬКА МІСЬКА РАДА ВИКОНАВЧИЙ КОМІТЕТ РІШЕННЯ 14.12.11

№ 1589

Про затвердження міських маршрутів загального користування автота електротранспорту

Керуючись Законом України «Про автомобільний транспорт», з метою удосконалення міської маршрутної мережі, додержання єдиних вимог до рухомого складу, який забезпечує пасажирські перевезення у місті, організації оптимальної схеми дорожнього руху і на підставі листа департаменту транспорту та зв’язку Дніпропетровської міської ради від 04.11.11 вх. № 8/5842 виконавчий комітет міської ради

В И Р І Ш И В: 1. Затвердити: 1.1. Перелік міських маршрутів загального користування автотранспорту (додається). 1.2. Перелік міських маршрутів загального користування електротранспорту (додається) 2. Департаменту транспорту та зв’язку Дніпропетровської міської ради (Мовчан В.М.): 2.1. Уточнити перелік соціально значущих автобусних маршрутів загального користування та маршрутів, віднесених до державного замовлення, відповідно до пункту 1.1 цього рішення. 2.2. Проінформувати населення міста щодо змін у маршрутній мережі м. Дніпропетровська. 3. Визнати таким, що втратило чинність, рішення виконавчого комітету міської ради від 15.12.10 № 4365 «Про міські автобусні маршрути загального користування у м. Дніпропетровську» 4. Контроль за виконанням цього рішення покласти на заступника міського голови Медведчука В.М.

Міський голова

6

І.І. Куліченко

ВІСНИК ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ – ГРУДЕНЬ 2011, 012 (036)


.

НОРМАТИВНІ ДОКУМЕНТИ ЗАТВЕРДЖЕНО Рішення виконавчого Комітету міської ради від 14.12.11 № 1589

Перелік міських автобусних маршрутів загального користування автотранспорту № № мп/п ту

Найменування маршруту

1

вул. Моторна - вул. Передова - вул. Каляєва - вул. Комінтерну (вул. Вітчизняна - вул. Солончакова) -вул. Каруни - Амурський міст - пл. Миколи Островського

2

Міська лікарня № 20 - вул. Широка - вул. Анадирська -вул. Гуртова - вул. Передова – вул. Каляєва -вул. Комінтерну (вул. Вітчизняна - вул. Солончакова) – вул. Каруни - Амурський міст - пл. Миколи Островського

3

Санаторій “Лісний” – вул.Моріса Тореза -вул. Робкорівська - вул. Передова - вул. Вітчизняна -вул. Грінченка - вул. Каруни - просп. Воронцова -Центральний міст – вул. Коцюбинського ( вул. Плеханова -вул. Миронова) - вул. Глинки

4

Полтавське шосе(Санаторій "Лісний") - вул. Мохова -Полтавське шосе - вул. Передова вул. Каляєва -вул. Комінтерну (вул. Вітчизняна - вул. Солончакова) – вул. Каруни - Амурський міст - пл. Миколи Островського

5

5

ж/м Фрунзенський - 1 (вул. Шолохова,29) - Донецьке шосе - вул. Передова - вул. Вітчизняна - вул. Гринченка -вул. Каруни - просп. Воронцова - Центральний міст – вул. Коцюбинського (вул. Плеханова - вул. Миронова) -вул. Глинки

6

6

ж/м Фрунзенський - 1 - вул. Шолохова - вул. Берегова -вул. Желябова - вул. Тагільська вул. Промислова -вул. Комінтерну

7

7

вул. Іжевська - вул. Рилєєва - вул. Щитова -вул. Петрозаводська - Донецьке шосе – вул. Богомаза -вул. Петрозаводська - вул. Грінченка - вул. Янтарна -вул. Каруни - Амурський міст - пл. Миколи Островського

1

2

3

4

ВІСНИК ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ – ГРУДЕНЬ 2011, 012 (036)

7


НОРМАТИВНІ ДОКУМЕНТИ

8

8

вул. Гуртова - вул. Моторна - вул. Петрозаводська -Донецьке шосе - вул. Березинська – вул. Героїв Громадянської війни - вул. Калинова - просп. Газети "Правда" - Центральний міст - пл. Дем'яна Бєдного |

9

вул. Гуртова( вул. Житомирська) - вул. Моторна -вул. Петрозаводська - вул. Грінченка – вул. Янтарна -вул. Каруни - Амурський міст - пл. М. Островського

10

9

ж/м Сонячний - вул. Маршала Малиновського -Центральний міст - вул. Коцюбинського – вул. Глинки -вул. Шолом-Алейхема - вул. Гопнер - вул. Харківська

11

10

вул. Передова (маг. Сільпо) - вул. Гуртова - вул. Моторна -вул. Передова (школа № 117)

12

11

вул. Передова (вул. Лужнікова) - вул. Моторна -вул. Петрозаводська - вул. Грінченка – вул. Янтарна -вул. Каруни - Амурський міст - пл. Миколи Островського

13

12

ж/м Фрунзенський - 1 - Донецьке шосе - вул. Березинська -вул. Героїв Громадянської війни – вул.Калинова -просп. «Газети Правда» - Центральний міст - вул. Коцюбинського (вул. Плеханова - вул. Миронова) – вул. Глинки

ж/м Фрунзенський - 1 - Донецьке шосе - вул. Березинська -вул. Героїв Громадянської війни - вул. Калинова -просп. Газети “Правда” - Центральний міст - вул. Коцюбинського - вул. 14 12А Ширшова (вул. Гопнер) - вул. Карла Лібкнехта (вул. Артема) - вул. Чкалова - вул. Чернишевського - просп. Гагаріна - Запорізьке шосе - вул. Панікахи - ж/м Тополя - 3

15

13

вул. Дибенка - вул. 40 років Комсомолу - вул. Сурікова -вул. Альвінського (вул. Весніна) – вул. Героїв Сталінграда - проїзд Гальченка - вул. Панікахи -Бульвар Слави - вул. Космонавта Комарова - вул. Космічна -просп. Героїв-ж/м "Перемога” (пров. Добровольців)

16

14

вул. Россі - вул. Героїв Сталінграда - просп. Ілліча -просп. Кірова - просп. Пушкіна – вул. Шмідта - просп. Карла Маркса - вул. Пастера (вул. Привокзальна) – пл. Миколи Островського

17

15

вул. Дибенка - вул. 40 років комсомолу - вул. Сурикова (вул. Весніна) - вул. Героїв Сталінграда - просп. Ілліча -просп. Кірова - просп. Пушкіна - вул. Шмідта - вул. Пастера (вул. Привокзальна) - пл. Миколи Островського

8

ВІСНИК ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ – ГРУДЕНЬ 2011, 012 (036)


.

НОРМАТИВНІ ДОКУМЕНТИ

18

16

ж/м Тополя - 3 - вул. Панікахи - Євпаторійський шляхопровід - вул. Героїв Сталінграда вул. Титова -просп. Кірова - просп. Пушкіна - вул. Леваневського -вул. Курчатова - вул. Павлова - вул. Набережна Заводська -ж/м Парус (пров. Парусний)

19

17

ж/м Тополя - 3 - вул. Панікахи - Запорізьке шосе -вул. Героїв Сталінграда - просп. Ілліча просп. Кірова -просп. Пушкіна - вул. Леваневського - вул. Курчатова

20

18

пров. Смарагдовий - вул. Бориса Кротова (БК "Шинник")

19

вул. Героїв Сталінграда (парк Дружби ім. 40 - років Перемоги) - Запорізьке шосе - просп, Гагаріна -просп. Карла Маркса - вул. Шмідта - вул. Юрія Савченка -вул. Титова – вул. Героїв Сталінграда (парк Дружби ім. 40 -років Перемоги)

22

20

ж/м Тополя - 3 - вул. Панікахи - Запорізьке шосе -вул. Героїв Сталінграда - вул. Артема – вул.. Чкалова -вул. Сєрова - вул. Плеханова - вул. Московська -просп. Карла Маркса - вул. Карла Лібкнехта - вул. Героїв Сталінграда - Запорізьке шосе - вул. Панікахи -ж/м Тополя - 3

23

21

ж/м Тополя-3 - вул. Панікахи - Євпаторійський шляхопровід - вул. Героїв Сталінграда - вул. Будівельників -вул. Макарова - вул. Криворізька - вул. Київська -просп. Петровського просп. Калініна - вул. Маяковського -вул. Будьонного - вул. Ближня (міська лікарня № 4)

24

22

ж/м Тополя - 3 - вул. Панікахи - Євпаторійський шляхопровід - вул. Героїв Сталінграда вул. Титова -вул. Макарова - вул. Криворізька - вул. Робоча -просп. Пушкіна - вул. Леваневського - вул. Курчатова -просп. Карла Маркса - вул. Пастера (вул. Привокзальна) -пл. Миколи Островського

25

23

вул. Героїв Сталінграда (БК “Шинник”) - вул. Будівельників - вул. Янгеля - вул. Титова просп. Кірова - просп. Пушкіна - вул. Шмідта (Центральний ринок)

26

24

вул. Дибенка - вул. 40 років комсомолу - вул. Сурикова (вул. Весніна) - вул. Героїв Сталінграда - Запорізьке шосе -просп. Гагаріна - (вул. Чернишевського, вул. Олеся Гончара) – пл. Жовтнева

27

25

вул. Героїв Сталінграда (кінцева зупинка трамваю №12) -Сурсько – Литовське кладовище (факультатив)

28

26

ж/м Перемоги (пров. Добровольців) - просп. Героїв -вул. Набережна Перемоги - вул. Набережна В.І. Леніна -вул. Московська - вул. Глинки( вул. Плеханова) -вул. Миронова

29

27

ж/м Перемога - просп. Героїв - вул. Космічна - Запорізьке шосе - вул. Героїв Сталінграда вул. Вакуленчука (вул. Гавриленка) - просп. Кірова (просп. Пушкіна)

21

ВІСНИК ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ – ГРУДЕНЬ 2011, 012 (036)

9


НОРМАТИВНІ ДОКУМЕНТИ

ЗО

28

вул. Лоцманська (вул. Верхоянська) - вул. Мільмана -просп. Героїв - вул. Набережна Перемоги - вул. Набережна В.І.Леніна - вул. Горького - просп. Карла Маркса – пл. Петровського

31

29

ж/м Перемога ( пров. Добровольців) - просп. Героїв -вул. Космічна - вул. Космонавта Комарова - бульв. Слави -Запорізьке шосе - вул. Панікахи - Євпаторійський шляхопровід вул. Героїв Сталінграда - вул. Бориса Кротова - вул. Новошкільна - вул. Потічна

32

ЗО

ж/м Сокіл - вул. Космонавта Комарова - вул. Космічна -Запорізьке шосе - просп. Гагаріна вул. Чернишевського -вул. Чкалова - вул. Артема ( вул. Карла Лібкнехта) – вул. Харківська - вул. Ширшова

33

31

вул. Лоцманська (вул. Верхоянська) - вул. Мільмана -просп. Героїв - вул. Космічна - узвіз Тольятті – вул.. Горяна -вул. Лазаряна - просп. Гагаріна - вул. Телевізійна -вул. Погребняка - вул. Пісаржевського - вул. Чернишевського (Нагорний ринок)

34

32

ж/м Перемога (пров. Добровольців) - просп. Героїв -вул. Набережна Перемоги - вул. Набережна Леніна -вул. Набережна Заводська - ж/м Парус (пров. Парусний)

35

33

ж/м Перемога ( пров. Добровольців) - просп. Героїв -вул. Набережна Перемоги - вул. 6 - ї стрілецької дивізії -просп. Карла Маркса - вул. Олеся Гончара (просп.Гагаріна) -вул. Чернишевського - вул. Чкалова - просп. Пушкіна –просп. Калініна - вул. Маяковського - вул. Будьонного -вул. Ближня (міська лікарня № 4)

36

34

ж/м Сокіл - вул. Космонавта Комарова - вул. Космічна -вул. Набережна Перемоги - вул. Горького - просп. Карла Маркса - вул. Курчатова - вул. Леваневського -просп. Калініна просп. Петровського – вул.. Діамантна -вул. Чеботарьова(Хлібзавод № 9)

37

35

пл. Дем’яна Бєдного - вул. Коцюбинського - Центральний міст - вул. Маршала Малиновського - Самарський міст -вул. Червоногірська - Ново - Ігренське кладовище (факультатив)

38

36

вул. Косіора - вул. Байкальська - просп. Газети „Правда” -Центральний міст - вул. Ширшова ( вул. Гопнер) - вул. Карла Лібкнехта ( вул. Артема) - вул. Героїв Сталінграда – вул. Бориса Кротова(ВАТ "Дніпрошина)

39

37

вул. Осіння - вул. Косіора - вул. Калинова - просп. Газети "Правда1 ' - просп. Воронцова Амурський міст - пл. Миколи Островського

40

38

вул. Поштова - вул. Байкальська - ж/м Клочко -вул. Янтарна - вул. Каруни – Амурський міст -пл. Островського

41

39

вул. Радгоспна - вул. Образцова - вул. Калинова - вул. Янтарна - вул. Каруни – Амурський міст - пл. Островського

10

ВІСНИК ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ – ГРУДЕНЬ 2011, 012 (036)


.

НОРМАТИВНІ ДОКУМЕНТИ

42

40

ж/м Лівобережний - 3 (просп. Миру) - вул. Щербини -вул. Березинська - вул. Героїв Громадянської війни -вул. Калинова - просп. Газети "Правда" - вул. Байкальська -вул. Журналістів - вул. Винокурова - вул. Курсантська -вул. Буковинська-вул. Семафорна

43

41

ж/м Лівобережний - 3 (просп. Миру) - вул. Щербини -вул. Березинська - вул. Героїв Громадянської війни -вул. Калинова - просп. Газети "Правда" - Центральний міст – вул. Коцюбинського - вул. Глинки

44

42

вул. Виробнича(ГРС) - вул. Висока - вул. Кринична -вул. Магдалинівська — вул. Радгоспна - вул. Поштова -вул. Воронезька - вул. Рєпіна - вул. Янтарна - вул. Героїв Громадянської війни - вул. Березинська - вул. Щербини -ж/м Лівобережний - 3 (просп. Миру)

45

43

ж/м Лівобережний - 3 (просп. Миру) - вул. Щербини -вул. Березинська - вул. Героїв Громадянської війни -вул. Янтарна - вул. Каруни - Амурський міст - пл. Миколи Островського

46

44

ж/м Клочко - вул. Байкальська - просп. Газети «Правда» -Центральний міст – вул. Набережна В.І. Леніна -вул. Набережна Перемоги - просп. Героїв – ж/м Перемога (пров. Добровольців)

45

ж/м Лівобережний - 3 (просп. Миру) - вул. Щербини -вул. Березинська - вул. Героїв Громадянської війни -вул. Калинова - просп. Газети “Правда” - Центральний міст - вул. Плеханова - вул. Набережна В.І. Леніна -вул. Набережна Перемоги - вул. Космічна – Запорізьке шосе - вул. Панікахи - ж/м Тополя - 3

46

ж/м Лівобережний - 2 ( вул. Богомаза) - Донецьке шосе -вул. Березинська - вул. Героїв Громадянської війни -вул. Янтарна - вул. Каруни - пр.Воронцова - Центральний міст – вул. Коцюбинського - пл. Дем'яна Бєдного

47

ж/м Лівобережний - 3 (просп. Миру) - вул. Щербини -вул. Березинська - вул. Героїв Громадянської війни -вул. Калинова - просп. Газети “Правда” - Центральний міст - вул. Коцюбинського - вул. Ширшова ( вул. Гопнер) -вул. Карла Лібкнехта ( вул. Артема) – вул. Героїв Сталінграда (ДНВЦ)

50

48

ж/м Лівобережний - 3 (просп. Миру) - вул. Щербини -вул. Березинська - вул. Героїв Громадянської війни -вул. Янтарна - вул. Каруни - Амурський міст - пл. Островського - вул. Привокзальна (вул. Пастера) - просп. Карла Маркса - вул. Курчатова — вул. Леваневського -просп. Калініна - вул. Робоча (ВО ПМЗ)

51

48 А

ж/м Лівобережний - 3 (просп. Миру) - вул. Щербини -вул. Березинська - вул. Героїв Громадянської війни -вул. Янтарна - вул. Каруни - Амурський міст -вул. Привокзальна (вул. Пастера) - вул. Шмідта -просп. Пушкіна - вул. Чкалова – вул. Чернишевського (Нагорний ринок)

47

48

49

ВІСНИК ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ – ГРУДЕНЬ 2011, 012 (036)

11


НОРМАТИВНІ ДОКУМЕНТИ

49

ж/м Клочко - вул. Янтарна - вул. Калинова - просп. Газети “Правда” - вул. Ширшова ( вул. Гопнер) - вул. Шевченка -просп. Гагаріна - Запорізьке шосе - вул. Панікахи -ж/м Тополя - 3

50

ж/м "Лівобережний - 3 - пр.Миру - Донецьке шосе -вул. Березинська - вул. Героїв Громадянської війни -вул. Калинова - пр.Газети "Правда" - Центральний міст -вул. Коцюбинського - вул. Ширшова( вул. Гопнер) -просп. Карла Маркса - просп. Гагаріна – Запорізьке шосе -вул. Панікахи - ж/м Тополя - 3

51

В прямому: ж/м Лівобережний-3 - просп. Миру (пров. Вільний) - вул. Генерала Захарченка -вул. Березинська - вул. Героїв Громадянської війни -вул. Калинова - вул. Косіора - вул. Б.Хмельницького -просп. Газети "Правда" - Центральний міст -вул. Коцюбинського - вул. Ширшова -вул. Карла Лібкнехта - вул. Чкалова - просп.Пушкіна -вул. Юрія Савченка - вул. Свердлова - вул. Шмідта -вул. Юрія Савченка - вул. Уральська - вул. Робоча – вул. Криворізька - вул. Макарова -вул. Будівельників(ДМЗ); в зворотньому: вул. Будівельників(ДМЗ) - вул. Макарова -вул. Криворізька - вул. Робоча - вул. Уральська - вул. Юрія Савченка - вул. Шмідта - просп.Пушкіна - вул. Чкалова -вул. Артема - вул. Гопнер вул.Шолом-Алейхема -вул. Коцюбинського - Центральний міст - просп. Газети "Правда" вул. Б.Хмельницького - вул. Косіора -вул. Калинова - вул. Героїв Громадянської війни -вул. Березинська - вул. Генерала Захарченка -ж/м Лівобережний-3

55

52

вул. Косіора - вул. Калинова - вул. Героїв Громадянської війни - вул. Березинська – Донецьке шосе - Кайдацький міст - вул. Кайдацький шлях - просп. Свободи - вул. Панаса Мирного - вул. Набережна Заводська -ж/м Парус (пров. Парусний)

56

52 А

вул. Косіора - вул. Байкальська - вул. Янтарна - вул. Героїв Громадянської війни - вул. Березинська - Донецьке шосе -Кайдацький міст - вул. Кайдацький шлях - просп. Свободи вул. Панаса Мирного - вул. Набережна Заводська -ж/м Парус (пров. Парусний)

57

53

вул. Менделєєва (Центральна районна лікарня) - вул. Воронезька - просп. Газети „Правда” Центральний міст -вул. Коцюбинського - пл. Дем'яна Бєдного

58

54

В прямому: вул. Теплична - вул. Радгоспна - просп.Газети "Правда" - Центральний міст вул. Коцюбинського -пл.Д.Бєдного; в зворотному: пл. Д.Бєдного - вул. Коцюбинського Центральний міст - просп. Газети "Правда" - вул. Радгоспна - вул. Теплична

52

53

54

В прямому: вул. Теплична - просп. Газети “Правда” -Центральний міст - вул. Коцюбинського - вул. Ширшова -вул. Карла Лібкнехта - вул. Шевченка - вул. Олеся Гончара – вул. Чернишевського - просп. Гагаріна (Космічний майдан); в зворотному: просп. Гагаріна 59 54А (Космічний майдан) - пл. Жовтнева - вул. Яворницького - вул. Дзержинського – просп. Карла Маркса - вул. Гопнер - вул. Шолом-Алейхема - вул. Коцюбинського – Центральний міст - просп. Газети “Правда” - вул. Радгоспна - вул. Теплична

60

12

55

вул. Березинська - Донецьке шосе - Кайдацький міст -вул. Набережна Заводська – вул. Пастера( вул. Горького -вул. Ленінградська) - пл. Миколи Островського

ВІСНИК ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ – ГРУДЕНЬ 2011, 012 (036)


.

НОРМАТИВНІ ДОКУМЕНТИ

вул. Березинська - Донецьке шосе - Кайдацький міст -вул. Набережна Заводська - вул. Пастера( вул. Горького -вул. Ленінградська) - пл. Миколи Островського - вул. Привокзальна 61 55А (вул. Пастера) - просп. Карла Маркса - вул. Шмідта - вул. Ю.Савченка - вул. Уральська вул. Робоча -вул. Криворізька - вул. Макарова - вул. Титова - вул. Героїв Сталінграда – Євпаторійський шляхопровід — вул. Панікахи -ж/м Тополя - 3

62

56

ж/м Лівобережний - 3 (просп. Миру) - вул. Щербини -вул. Березинська - вул. Героїв Громадянської війни -вул. Калинова - просп. Газети "Правда" - вул. Маршала Малиновського Усть - Самарський міст - вул. Гаванська -вул. 20 - річчя Перемоги - ж/м Придніпровський (вул. Кольська)

63

57

вул. Виробнича(ГРС) - вул. Висока - вул. Кринична -вул. Магдалинівська - просп. Газети "Правда" - просп. Воронцова - Амурський міст - пл. Миколи Островського

64 57А

вул. Кільченська - вул. Кринична - вул. Магдалинівська -просп. Газети "Правда" – просп. Воронцова - Амурський міст- пл. Миколи Островського

вул. Виробнича(ГРС) - вул. Висока - вул. Кринична -вул. Магдалинівська - просп. Газети "Правда" - Центральний міст - вул. Плеханова - вул. Миронова (вул. Московська) -вул. На65 57Б бережна В.І.Леніна - пл. Миколи Островського. Вул. Косіора - вул. Байкальська - просп. Га66 58 зети "Правда" -Центральний міст - вул. Набережна Леніна (вул. Плеханова) - вул. Ю.Словацького - вул. Сєрова -просп. Пушкіна - просп. Калініна – просп. Петровського (дит, лікарн. № 6)

67

59

в/м Лівобережний - 3 - просп. Миру - вул. Щербини -вул. Березинська - Донецьке шосе Кайдацький міст -Кайдацький шлях - пр.Свободи - вул. Гвардійська - вул. Маяковського вул. Будьонного - вул. Ближня(міська лікарня № 4)

68

60

пл. Петровського - вул. Курчатова - вул. Леваневського -просп. Пушкіна - вул. Чкалова вул. Чернишевського -просп. Гагаріна - вул. Медична - узв. Лоцманський – залізничний вокзал "Південний"

69

61

пл. Петровського - просп. Карла Маркса - вул. Горького -вул. Набережна В.І.Леніна - вул. Набережна Перемоги -вул. Космічна - Запорізьке шосе - вул. Аеропортівська -Аеропорт

70 61А

пл. Петровського - просп. Карла Маркса - вул. Горького -вул. Набережна В.І.Леніна - вул. Набережна Перемоги -просп. Героїв - вул. Яснополянська - вул. Аеропортівська -Аеропорт

71

62

пл. Петровського - просп. Карла Маркса - вул. Шмідта -просп. Пушкіна - вул. Чкалова вул. Чернишевського -просп. Гагаріна - Запорізьке шосе - вул. Аеропортівська -Аеропорт сел. Старі Кодаки

72

63

просп. Кірова (вул. Титова) - просп. Пушкіна - вул. Сєрова -вул. Ю.Словацького - вул. Плеханова - (вул. Чкалова -вул. Короленка) - вул. Московська - вул. Центральна

ВІСНИК ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ – ГРУДЕНЬ 2011, 012 (036)

13


НОРМАТИВНІ ДОКУМЕНТИ

73

64

Вул. Потічна - вул. Новошкільна - вул. Бориса Кротова -вул. Героїв Сталінграда - Запорізьке шосе - просп. Гагаріна(просп. Гагаріна - вул. Чернишевського - вул. Олеся Гончара) – пл. Жовтнева

74

65

Вул. Дзеркальна (вул. Путівцева) - Колгоспна балка -вул. Потічна - Криворізьке шосе - вул. Криворізька -вул. Макарова - вул. Титова - вул. Героїв Сталінграду -вул. Бориса Кротова вул. Новошкільна - вул. Потічна -Криворізьке шосе - вул. Дзеркальна (вул. Путівцева)

75 65А

Вул. Дзеркальна (вул. Путівцева) - Криворізьке шосе -вул. Потічна - вул. Новошкільна вул. Бориса Кротова -вул. Героїв Сталінграду - вул. Титова - вул. Макарова – вул. Криворізька - Криворізьке шосе - вул. Потічна -Колгоспна балка – вул. Дзеркальна (вул. Путівцева)

66

В прямому: вул. Дзеркальна ( вул. Путівцева) -вул. Новошкільна - вул. Потічна — Криворізьке шосе -вул. Робоча - пров. Калініна; в зворотньому: пров. Калініна - вул. Робоча - вул. Криворізька - Криворізьке шосе - вул. Дзеркальна ( вул. Путівцева)

77

66 А

В прямому: вул. Дзеркальна( вул. Путівцева) - Криворізьке шосе - вул. Криворізька - просп. Металургів -просп. Петровського - просп. Калініна – просп. Пушкіна -пров. Калініна; в зворотньому: пров. Калініна - просп. Пушкіна - просп. Калініна - просп. Петровського - просп. Металургів — вул. Криворізька - Криворізьке шосе - вул. Потічна - Колгоспна балка – вул. Дзеркальна ( вул. Путівцева)

78

67

Вул. Криворізька ( ВО ПМЗ) - Криворізьке шосе -Краснопільське кладовище (факультатив)

79

68

Вул. Керченська - вул. Вахрушева – вул. Давидова -вул. Орловська - просп. Калініна – просп. Пушкіна -(вул. Леваневського - вул. Курчатова) - пров. Калініна

69

Криворізьке шосе ( вул. Заповідна) - вул. Потічна -вул. Новошкільна - вул. Бориса Кротова - вул. Героїв Сталінграда - вул. Артема - вул. Харківська - вул. Ширшова - вул. Карла Лібкнехта - вул. Героїв Сталінграда -вул. Бориса Кротова - вул. Новошкільна – вул. Дзеркальна -Криворізьке шосе ( вул. Заповідна)

76

80

Криворізьке шосе ( вул. Заповідна) - вул. Дзеркальна -вул. Новошкільна - вул. Бориса Кротова — вул. Героїв Сталінграда - вул. Артема - вул. Харківська - вул. Ширшова - вул. Карла 81 69А Лібкнехта - вул. Героїв Сталінграда - вул. Бориса Кротова - вул. Новошкільна – вул. Потічна -Криворізьке шосе ( вул. Заповідна)

82

14

70

Вул. Ульяновська - вул. Кірова - вул. Мостова - вул. Доблесна - вул. Братів Трофімових вул. Комунарівська -вул. Набережна Заводська - вул. Панаса Мирного - просп. Свободи вул. Кайдацький шлях - вул. Набережна Заводська - вул. Горького - просп. Карла Маркса (вул. Ленінградська) - вул. Пастера

ВІСНИК ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ – ГРУДЕНЬ 2011, 012 (036)


.

НОРМАТИВНІ ДОКУМЕНТИ

70 А

вул. Ульяновська - вул. Кірова - вул. Мостова -вул. Доблесна - вул. Братів Трофімових -вул. Метробудівська - вул. Набережна Заводська -вул. Панаса Мирного - просп. Свободи - вул. Гвардійська -вул. Маяковського - просп. Калініна - вул. Леваневського -вул. Курчатова - просп. Карла Маркса - вул. Пастера

71

ж/м Парус - пров. Парусний - вул. Набережна Заводська -вул. Панаса Мирного - просп. Свободи - вул. Гвардійська -вул. Маяковського - вул. Будьонного – вул. Ближня (міська лікарня №4)

85

72

ж/м Парус - пров. Парусний - вул. Набережна Заводська -вул. Горького - вул. Шмідта – просп. Пушкіна - вул. Чкалова - вул. Чернишевського - просп. Гагаріна – Запорізьке шосе -вул. Панікахи - ж/м Тополя - 3

86

73

вул. Кірова(маг. АТБ) - вул. Леніна - вул. Островського -сел. Ясне (пл.175 км.) – вул. Андрійченка - вул. Братів Трофімових - вул.Панаса Мирного (ст. метро «Просп. Свободи»)

87

74

вул. Ближня (міська лікарня № 4) — вул. Будьонного -вул. Маяковського - просп. Калініна - вул. Леваневського -вул. Курчатова - пл. Петровського

88

75

вул. Тельмана - пров. Тельмана - вул. Червоноармійська -вул. Народна - вул. Академіка Іванова - Криворізьке шосе -вул. Київська – просп. Петровського - просп. Калініна – вул. Леваневського - вул. Курчатова - пл. Петровського

89

76

вул. Проїжджа - вул. Мукачівська - вул. Братів Трофімових - вул. Комунарівська - вул. Набережна Заводська -пл. Миколи Островського - вул. Привокзальна (вул. Пастера) просп. Карла Маркса - пл. Петровського

90

77

ж/м Парус - пров. Парусний - вул. Моніторна -вул. Метробудівська - вул. Братів Трофімових -просп. Свободи - вул. Гвардійська - вул. Маяковського -просп. Калініна - просп. Петровського - вул. Київська -вул. Криворізька - вул. Макарова - вул. Титова -Бульвар Зоряний - Запорізьке шосе(Космічний майдан)

91

78

ж/м Парус - пров. Парусний - вул. Набережна Заводська -вул. Набережна В.І. Леніна ( вул. Миронова - вул. Глинки) -вул. Московська

92

79

ст. метро “Комунарівська” - вул. Братів Трофімових -вул. Ватутіна - вул. Комунарівська ( вул. Лисенка)

93

80

ж/м Парус - пров. Парусний - вул. Набережна Заводська -вул. Пастера - пл. Миколи Островського - вул. Привокзальна - просп. Карла Маркса ( вул. Павлова - вул. Курчатова) – пл. Петровського

83

84

ВІСНИК ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ – ГРУДЕНЬ 2011, 012 (036)

15


НОРМАТИВНІ ДОКУМЕНТИ

94

81

вул. Військових залізничників(КПП в/ч Т 0310) -Криворізьке шосе - вул. Київська - просп. Петровського -просп. Калініна - просп. Пушкіна - вул. Чкалова -вул. Артема (вул. Карла Лібкнехта) - просп. Карла Маркса -вул. Дзержинського - пл. Шевченка – вул. 8 Березня -вул. Фучика - пров. Радянський

95

82

Кайдацький шлях - просп. Свободи - вул. Братів Трофімових - вул. Метробудівська - вул. Моніторна -вул. Братів Трофімових - вул. Костромська – вул. Толбухіна (вул. Вільямса) - вул. Вільямса

96

83

просп. Петровського(міська дитяча лікарня № 6) -просп. Калініна - просп. Пушкіна - вул. Чкалова -вул. Чернишевського – просп. Гагаріна - вул. Казакова – пл. Академіка Стародубова

97

84

вул. Палісадна - вул. Халхінгольська - вул. Чаплинська -вул. Електрична – ж/м Придніпровський (вул. Кольська)

98

85

ж/м Придніпровський (вул. Кольська) - вул. 20 - річчя Перемоги - вул. Гаванська - вул. Томська -вул. Червоногірська - вул. Гайова - вул. Романовського -вул. Петровського ( вул. Генерала Григоренка)

99

86

ж/м Придніпровський ( вул. Кольська) - вул. 20 - річчя Перемоги - вул. Гаванська - вул. Томська -вул. Червоногірська - вул. Гайова - вул. Сержанта Литвищенка - вул. Спогадів

100

87

вул. Ялинова - вул. Чаплинська - вул. Електрична -вул. Кольська - вул. 20 - річчя Перемоги - вул. Гаванська -вул. Виробнича

101

88

вул. Бехтерева - вул. Червоногірська - Самарський міст -вул. Маршала Малиновського Центральний міст -вул. Набережна В.І. Леніна (вул. Плеханова -вул. Ленінградська) – вул. Горького - просп. Карла Маркса -пл. Петровського

102

89

ж/м Придніпровський (вул. Кольська) - вул. 20-річчя Перемоги - вул. Гаванська – вул. Томська - Самарський міст - вул. Молодогвардійська (м'ясокомбінат)

103

90

вул. Петровського (вул. Генерала Григоренка) -вул. Романовського - вул. Гайова – вул. Червоногірська -Самарський міст - вул. Маршала Малиновського -просп. Воронцова Амурський міст - пл. Островського -вул. Привокзальна ( вул. Пастера) - пл. Петровського

91

вул. Петровського( вул. Генерала Григоренка) -вул. Романовського - вул. Гайова – вул. Червоногірська -Самарський міст - вул. Маршала Малиновського – Центральний міст - вул. Коцюбинського - пл. Дем'яна Бєдного

104

16

ВІСНИК ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ – ГРУДЕНЬ 2011, 012 (036)


.

105 91A

НОРМАТИВНІ ДОКУМЕНТИ

вул. Петровського( вул. Генерала Григоренка) -вул. Романовського - вул. Гайова – вул. Червоногірська -вул. Томська - Усть - Самарський міст - вул. Маршала Малиновського - Центральний міст — вул. Коцюбинського -пл. Дем’яна Бєдного

92

вул. Космонавта Волкова - вул. Гаванська - вул. 20-річчя Перемоги - вул. Кольська – вул. Космонавта Волкова

93

ж/м Придніпровський ( вул. Кольська) - вул. 20-ти річчя Перемоги - вул. Гаванська - Південний міст - вул. Набережна Перемоги - пров. Добровольців - просп. Героїв -вул. Космічна - вул. Космонавта Комарова - бульвар Слави -Запорізьке шосе - вул. Героїв Сталінграда вул. Титова -вул. Макарова - вул. Криворізька - вул. Робоча (вул. Каверіна)

94

ж/м Придніпровський (вул. Кольська) - вул. 20-ти річчя Перемоги - вул. Гаванська - Південний міст - вул. Набережна Перемоги - пров. Добровольців - просп. Героїв -вул. Космічна - Запорізьке шосе – вул. Панікахи - проїзд Гальченка - вул. Героїв Сталінграда – вул. Бориса Кротова -вул. Данили Нечая

109

95

вул. Спогадів - вул. Сержанта Литвищенка - вул. Гайова -вул. Червоногірська - Самарський міст - вул. Молодогвардійська - вул. Білостоцького - Центральний міст – вул. Коцюбинського - пл. Дем'яна Бєдного

110

96

вул. Академіка Корольова( вул. Баштанна) - вул. Спогадів -вул. Сержанта Литвищенка вул. Гайова - вул. Червоногірська - Самарський міст - вул. Молодогвардійська – вул. Білостоцького - просп. Воронцова - Амурський міст -пл. Миколи Островського

97

ж/м Придніпровський (вул. Кольська) - вул. 20-річчя Перемоги - вул. Гаванська - Усть Самарський міст -вул. Маршала Малиновського - Центральний міст -вул. Плеханова (вул. Коцюбинського)

98

вул. Семафорна - вул. Буковинська - вул. Липова -вул. Курсантська - вул. Винокурова - вул. Богдана Хмельницького - просп. Газети "Правда" - Центральний міст – вул. Коцюбинського - вул. Ширшова - вул. Харківська (вул. Шолом - Алейхема) – вул. Гопнер

99

вул. Столярна - вул. Кадрова - вул. Іларіонівська -вул. Буковинська - вул. Липова – вул. Курсантська -вул. Винокурова - вул. Осіння - вул. Богдана Хмельницького - просп. Газети "Правда" - Центральний міст -вул. Коцюбинського - вул. Ширшова - вул. Харківська (вул. Шолом - Алейхема) - вул. Гопнер

106

107

108

111

112

113

ВІСНИК ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ – ГРУДЕНЬ 2011, 012 (036)

17


НОРМАТИВНІ ДОКУМЕНТИ

114 100

ж/м Придніпровський (вул. Кольська) - вул. 20-річчя Перемоги - вул. Гаванська - Усть Самарський міст -вул. Маршала Малиновського - просп. Воронцова -Амурський міст – пл. Миколи Островського

115 101

ж/м Придніпровський (вул. Кольська) - вул. 20-річчя Перемоги - вул. Гаванська - Південний міст - просп. Героїв - вул. Набережна Перемоги - вул. 6 - ї стрілецької дивізії -просп. Карла Маркса - вул. Олеся Гончара -вул. Чернишевського - просп. Гагаріна – вул. Казакова -вул. Г.Пушкіна - пл. Академіка Стародубова

116 102

вул. Семафорна - вул. Винокурова - вул. Журналістів -вул. Байкальська - просп. Газети "Правда" - вул. Маршала Малиновського - Усть - Самарський міст - вул. Гаванська – вул. 20-річчя Перемоги - ж/м Придніпровський (вул. Кольська)

117 103

вул. Семафорна - вул. Буковинська - вул. Курсантська -вул. Винокурова - вул. Богдана Хмельницького -просп. Газети "Правда" - просп. Воронцова - Амурський міст – пл. Миколи Островського

118 104

вул. Робоча -просп. Пушкіна - вул. Чкалова -вул. Артема(вул. Карла Лібкнехта) – просп. Карла Маркса -вул. Дзержинського - пл. Шевченка - вул. 8 Березня – вул. Фучика - пров. Радянський

ТРОЛЕЙБУСНІ МАРШРУТИ

№ № мп/п ту

Найменування маршрутів

1

1

вул. Тітова -просп. Кірова – просп. Пушкіна - вул. Сєрова -просп. Карла Маркса – пл. Жовтнева

2

3

пл. Островського - міст №1 через р. Дніпро - просп. Воронцова - просп. Газети "Правда" – вул. Холодильна

3

4

завод Петровського - просп. Калініна - просп. Пушкіна -вул. Сєрова - просп. Карла Маркса площа Жовтнева

4

5

вул. Тітова - просп. Кірова - просп. Пушкіна

5

7

вул. Миронова - Центральний міст - просп. Газети «Правда» - вул. Холодильна

18

ВІСНИК ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ – ГРУДЕНЬ 2011, 012 (036)


.

НОРМАТИВНІ ДОКУМЕНТИ

6

8

просп. Пушкіна - просп. Кірова - вул. Титова - вул. Героїв Сталінграду - з-д Металовиробів

7

9

пл. Жовтнева - просп. Карла Маркса - просп. Гагаріна -Запорізьке шосе – вул. Героїв Сталінграду -з-д Металовиробів

8

10

ж/м Перемога - вул. Набережна Леніна - просп. Карла Маркса - Залізничний вокзал

9

11

ж/м Тополя 3 - вул. Панікахи - проїзд Гальченка - вул. Героїв Сталінграду – з-д Металовиробів

10

12

вул. Глінки - вул. Набережна Леніна - ж/м Перемога

11

13

вул. Глінки - вул. Набережна Леніна - пл. Десантників -вул. Набережна Заводська – ж/м Парус-2

12

15

вул. Осіння (Цех Ш) - вул. Богдана Хмельницького -просп. газети „Правда” – просп. Воронцова - пл. Островського

13

16

пл. Жовтнева - просп. Карла Маркса - просп. Гагаріна -Запорізьке шосе – вул. Панікахи - ж/м Тополя 3

14

17

ж/м Клочко-6 - вул. Янтарна - вул. Калинова - просп. Газети „Правда” - Центральний міст вул. Плеханова - вул. Московська - вул. Горького - „Річковий порт”

15

19

Палац культури Машинобудівників - вул. Робоча - вул. Криворізька - вул. Макарова – вул. Титова - вул. Героїв Сталінграду - Запорізьке шосе - ж/м Тополя 3

16

20

вул. Миронова - вул. Плеханова - Центральний міст - просп. Газети «Правда» вул. Калинова - вул. Березинська - вул. Захарченка - ж/м Лівобережний 3

17

А

вул. Титова - вул. Макарова - вул. Криворізька - вул. Робоча - вул. Уральська - вул. Юрія Савченка - вул. Шмідта -просп. Пушкіна - вул. Сєрова - просп. Карла Маркса -просп. Гагаріна - Запорізьке шосе - вул. Героїв Сталінграду -вул. Титова

18

Б

Вокзал - просп. Карла Маркса - вул. Шмідта - вул. Юрія Савченка - вул. Уральська – вул. Робоча - вул. Криворізька -вул. Макарова - вул. Титова - вул. Героїв Сталінграду Запорізьке шосе - просп. Гагаріна - пл. Жовтнева -просп. Карла Маркса - Залізничний вокзал

ВІСНИК ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ – ГРУДЕНЬ 2011, 012 (036)

19


НОРМАТИВНІ ДОКУМЕНТИ

ТРАМВАЙНІ МАРШРУТИ № № мп/п ту

Найменування маршрутів

1

пл. Петровського - просп. Карла Маркса - пл. Жовтнева -просп. Гагаріна - вул. Чернишевського - вул. Севастопольська - Університет залізничного транспорту

2

5

ж/м Західний - вул. Будьонного - вул. Маяковського -просп. Калініна - вул. Бабушкіна – вул. Леваневського -вул. Свердлова - просп. Пушкіна — вул. Чкалова -вул. Чернишевського - вул. Севастопольська - Університет залізничного транспорту

3

6

пл. Островського - Центральний міст - вул. Каруни -вул. Бажова - вокзал Нижньодніпровськ — Інститут мінеральних ресурсів

4

7

пл. Островського - вул. Вокзальна - вул. Горького -вул. Шмідта - просп. Пушкіна – вул. Чкалова - вул. Чернишевського - вул. Севастопольська — Університет залізничного транспорту

5

9

пл. Островського - Амурський міст - вул. Каруни -вул. Трамвайна - вул. Белостоцького – завод Артема -вул. Молодогвардійська - М'ясокомбінат

6

11

пл. Петровського - вул. Курчатова - вул. Леваневського -вул. Свердлова - вул. Робоча – вул. Кріворізька -вул. Макарова - вул. Призаводська - ДМЗ

7

12

пл. Островського - вул. Вокзальна — вул. Горького -вул. Шмідта - просп. Пушкіна – вул. Чкалова - вул. Короленка - вул. Бородинська - вул. Карла Лібкнехта – вул. Героїв Сталінграду - завод Металовиробів

8

14

ж/м Західний - вул. Будьонного - вул. Маяковського -просп. Калініна - вул. Бабушкіна – вул. Леваневського -вул. Курчатова -Залізничний вокзал

1

20

ВІСНИК ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ – ГРУДЕНЬ 2011, 012 (036)


.

НОРМАТИВНІ ДОКУМЕНТИ

15

пл. Петровського - вул. Курчатова - вул. Леваневського -вул. Гомельська - просп. Петровського - просп. Металургів -вул. Криворізька

10

16

пл. Островського - вул. Вокзальна - вул. Горького -вул. Шмідта - просп. Пушкіна – вул. Чкалова - вул. Короленка - вул. Бородинська - вул. Карла Лібкнехта – вул. Героїв Сталінграду - вул. Бориса Кротова - Шинний завод

11

17

пл. Островського - вул. Вокзальна - вул. Горького -вул. Шмідта - просп. Пушкіна - вул. Юрія Савченка -вул. Войцеховича - Дніпропетровський трамвайно-ремонтний завод

18

Державне підприємство наукововиробничий комбінат „Електровозобудування” - просп. Свободи -вул. Кайдацький шлях - Кайдацький міст - Донецьке шосе - просп. Миру – вул. Захарченка - ж/м Лівобережний - 3

19

пл. Островського - вул. Вокзальна - вул. Горького -пл. Десантників - вул. Краснозаводська вул. Ударників -просп. Свободи - Кайдацький міст - Донецьке шосе -просп. Миру – вул. Захарченка - ж/м Лівобережний 3

9

12

13

ВІСНИК ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ – ГРУДЕНЬ 2011, 012 (036)

21


ПУТІВНИК 2011

ПУТІВНИК – 2011.

(перелік матеріалів бюлетеню «Вісник Дніпропетровської міської ради» за 2011 рік). Офіційні коментарі «Ефективна система державного контролю є запорукою належної фінансової дисципліни.» (Контрольно-ревізійний відділ в м. Дніпропетровську)

№ 3, с. 2-3

«Викуп землі у власність. Переваги та перспективи.» (Заступник начальника управління корпоративних прав Володимир М’ясоєдов)

№ 4, с. 2-3

«Що нового у законодавстві про списання майна бюджетних установ?» (Начальник контрольно-ревізійного відділу в м. Дніпропетровську Вікторія Лук’яненко)

№ 5, с. 6-8

«Зміни у нормативно-законодавчій базі в житлово-комунальному секторі економіки, які відбулися протягом 2010 року» (Начальник контрольно-ревізійного відділу в м. Дніпропетровську Вікторія Лук’яненко)

№ 5, с. 9

У міській раді привітали архітекторів.

№ 6, с. 2

У Дніпропетровську відкриють два нових туристичних маршрути.

№ 6, с. 2

Реалізація генерального плану розвитку міста-основна задача ГоловАПУ. (В.о. начальника ГоловАПУ Дніпропетровської міської ради Микола Улізько)

№ 6, с. 3

Андрій Клюєв доручив до 1 вересня забезпечити оснащення підприємств теплокомуненерго лічильниками відпуску тепла. (За матеріалами офіційного веб-сайту Кабінету Міністрів України www.kmu.gov.ua)

№ 7, с. 4

Прийнято новий бюджетний кодекс. Що змінилось? (Начальник контрольно-ревізійного відділу в м. Дніпропетровську Вікторія Лук’яненко)

№ 7, с. 5-6

Місцевий бюджет - не гумовий. (Начальник контрольно-ревізійного відділу в м. Дніпропетровську Вікторія Лук’яненко)

№ 7, с. 6-8

Інформація щодо результатів абітурієнтської кампанії-2011 у м. Дніпропетровську.

№ 8, с. 4-5

Підвищення стандартів життя: Реформа медичного обслуговування. (Інформаційно-методична нарада депутатів міської ради)

№ 9, с. 2-3

Етапи реформи медичного обслуговування.

22

№ 9, с. 4

ВІСНИК ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ – ГРУДЕНЬ 2011, 012 (036)


.

ПУТІВНИК 2011

Стратегічні напрямки розвитку міста.

№ 9, с. 5

«Спортивні події міста 2011 року» (Управління у справах молоді та спорту Дніпропетровської міської ради)

№ 11, с. 4

Постійні комісії міської ради: з питань соціально-економічного розвитку, бюджету і фінансів.

№ 10, с. 3

з питань житлово-комунального господарства та паливно-енергетичного комплексу.

№ 10, с. 4

з питань депутатської діяльності, етики, законності та зв’язків з громадськістю.

№ 10, с. 5

з питань освіти, культури, молоді та спорту.

№ 10, с. 6

з питань архітектури, містобудування та земельних відносин.

№ 10, с. 7

з питань промислового розвитку та інвестиційної політики.

№ 10, с. 8

з питань розвитку місцевого самоврядування та партнерських стосунків.

№ 10, с. 9

з питань охорони здоров’я та екології.

№ 10, с. 10

з питань комунальної власності.

№ 10, с. 11

з питань транспорту, дорожнього господарства та зв’язку.

№ 10, с. 12

з питань розвитку торгівлі та підприємництва.

№ 10, с. 13

з питань соціального захисту, материнства та дитинства.

№ 10, с. 14

Актуальне інтерв’ю Концепція міста – вибір городян. Інтерв’ю з головою постійної комісії міської ради з питань розвитку місцевого самоврядування та партнерських стосунків Світланою Єпіфанцевою.

№ 7, с. 2-3

Позитивний імідж – складова успіху. Інтерв’ю з депутатом міської ради, членом постійної комісії міської ради з питань розвитку місцевого самоврядування та партнерських стосунків Максимом Зуєвим.

№ 7, с. 3

Дніпропетровський національний університет ім. Олеся Гончара в десятці найкращих. Інтерв’ю з ректором Дніпропетровського національного університету ім. Олеся Гончара Миколою Поляковим.

№ 8, с. 2-3

«Питання, які треба вирішити, завжди знайдуться…»

№ 9, с. 6-7

ВІСНИК ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ – ГРУДЕНЬ 2011, 012 (036)

23


ПУТІВНИК 2011 Інтерв’ю з депутатом міської ради, членом постійної комісії з питань соціально-економічного розвитку, бюджету і фінансів Марією Мєрковою. Нормативні документи Закон України від 08.09.2005 № 2862-IV «Про автомобільні дороги»

№ 2, с. 2-15

Закон України від 30.06.1993 № 3353-XII «Про дорожній рух»

№ 2, с. 16-40

Закон України від 17.02.2011 № 3038-VI «Про регулювання містобудівної діяльності»

№ 3, с. 4-51

Закон України від 02.10.1992 № 2657-XII «Про інформацію»

№ 3, с. 51-71

Закон України від 13.01.2001 № 2939-VI «Про доступ до публічної інформації»

№ 3, с. 72-84

Закон України від 07.04.2011 № 3206-VI «Про засади запобігання і протидії корупції»

№ 7, с. 9-32

Закон України від 07.07.2011 № 3616-VI «Про державний земельний кадастр»

№ 8, с. 6-40

Постанова КМУ від 10.10.2001 № 1306 «Про Правила дорожнього руху»

№ 2, с. 41-92

Рішення міської ради від 30.12.10 № 2/7 «Про Програму соціально-економічного і культурного розвитку міста на 2011 рік»

№ 1, с. 11

Рішення міської ради від 27.12.10 № 4/6 «Про Положення про витрачання коштів міського бюджету на виконання доручень виборців депутатами міської ради VI скликання»

№ 1, с. 38

Рішення міської ради від 02.02.11 № 39/8 «Про затвердження Правил паркування транспортних засобів у м. Дніпропетровську»

№ 2, с. 93

Рішення міської ради від 02.02.11 № 40/8 «Про проведення конкурсу з визначення балансоутримувачів майданчиків для паркування транспортних засобів, які перебувають у комунальній власності територіальної громади міста»

№ 2, с. 109

Рішення міської ради від 02.03.11 № 10/9 «Про способи приватизації об'єктів нерухомого майна комунальної власності»

№ 3, с. 85

Рішення міської ради від 02.03.11 № 4/9 «Про звіт про виконання міського бюджету за 2010 рік»

№ 4, с.4

Рішення міської ради від 06.04.11 № 63/10 «Про затвердження Порядку проведення конкурсу щодо визначення виконавців послуг із збирання та перевезення побутових відходів у м.

№ 4, с.32

24

ВІСНИК ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ – ГРУДЕНЬ 2011, 012 (036)


.

ПУТІВНИК 2011

Дніпропетровську за територіальним принципом» Титульний список капітального ремонту житлових будинків на 2011 рік (Департамент житлово-комунального господарства та капітального будівництва Дніпропетровської міської ради)

№ 4, с. 44

Рішення міської ради від 08.04.09 № 7/45 «Про Міську програму оздоровлення та відпочинку дітей на 2009-2012 роки»

№ 5, с. 10

Рішення міської ради від 08.12.10 № 10/4 «Про Програму "Молодіжне житлове будівництво у м. Дніпропетровську на 2011-2015 роки"»

№ 5, с. 18

Рішення міської ради від 18.05.11 № 2/11 «Про звіт про виконання міського бюджету за I квартал 2011 року»

№ 5, с. 30

Рішення міської ради від 15.06.11 № 60/12 «Про внесення змін до рішення міської ради від 21.09.05 № 44/30 "Про доповнення до рішення міської ради від 08.12.04 № 41/22 "Про затвердження переліку земельних ділянок, які не підлягають забудові"»

№ 6, с. 5

Рішення міської ради про затвердження габаритів червоних ліній та ліній регулювання забудови існуючих житлових вулиць, які були прийняті на 12 сесії міської ради 15.06.11

№ 6, с. 6

Рішення міської ради від 15.06.11 № 43/12 «Про типовий статут комунального підприємства Дніпропетровської міської ради»

№ 6, с. 24

Рішення міської ради від 15.06.11 № 47/12 «Про протест прокурора м. Дніпропетровська від 17.05.11 № 1487 вих.11 на рішення міської ради від 02.02.11 № 210/8 "Про затвердження Порядку оформлення правовстановлюючих документів на земельні ділянки у м. Дніпропетровську"»

№ 6, с. 31

Рішення міської ради від 29.07.11 № 5/14 «Про внесення змін до рішення міської ради від 21.03.07 № 6/11 „Про порядок залучення коштів на розвиток інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури міста Дніпропетровська"»

№ 8, с. 41

Рішення міської ради від 14.09.11 № 32/15 «Про внесення змін та доповнень до рішень міської ради від 01.12.10 №3/3, від 15.12.10 № 2/5 щодо структури виконавчих органів міської ради та граничної чисельності працівників міської ради та її виконавчих органів»

№ 9, с. 36

Рішення міської ради від 14.09.11 № 36/15 «Про створення центрів первинної медико-санітарної допомоги»

№ 9, с. 39

Рішення міської ради від 14.09.11 № 37/15 «Про внесення змін до рішення міської ради від 18.02.04 № 29/15 "Про

№ 9, с. 41

ВІСНИК ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ – ГРУДЕНЬ 2011, 012 (036)

25


ПУТІВНИК 2011 розміщення зовнішньої реклами в місті Дніпропетровську"» Рішення міської ради від 14.09.11 № 38/15 «Про формування фонду житла для тимчасового проживання»

№ 9, с. 45

Рішення міської ради від 19.10.11 № 24/16 «Про затвердження Програми розроблення планувальної документації на територію міста Дніпропетровська на період 2011-2015 років»

№ 10, с. 15

Рішення міської ради від 19.10.11 № 47/16 «Про проведення перевірок суб’єктів господарювання у сфері поводження зі зворотною скляною тарою як заходів державного нагляду (контролю) у м. Дніпропетровську»

№ 10,с. 21

Рішення міської ради від 19.10.11 № 69/16 «Про затвердження Переліку міських комунальних підприємств відповідно до їх підпорядкованості»

№ 10,с. 26

Рішення міської ради від 19.10.11 № 20/16 «Про Програму підтримки соціальних гарантій військовослужбовців та організації шефства над військовими частинами, установами Збройних Сил України на 2012-2016 роки»

№ 10, с. 34

Рішення міської ради від 30.11.11 № 4/17 «Про звіт про виконання міського бюджету за 9 місяців 2011 року»

№ 11, с. 8

Рішення міської ради від 30.11.11 № 21/17 «Про програму розвитку фізичної культури і спорту у місті на 2012-2016 рр.»

№ 11,с. 33

Державне право країн світу Чехія. Державний устрій та законодавча влада.

№ 4, с. 56-57

Історія міста в деталях Вулиця Ворошилова, 25: навчальний заклад трьох епох. Таємниці старої Самарі.

№ 4, с. 58 № 10, с. 48-49

Життя, в якому не було страху. Історія про останнього Дніпровського лоцмана Григорія Омельченка.

№ 11, с. 54

Гроші світу Ринок Форекс. Історія виникнення та розвитку. Звідки взялися гроші?

№ 6, с. 44 № 7, с. 52-53

Районні ради Амур-Нижньодніпровський район з впевненістю у майбутнє.

26

№ 1, с. 2

ВІСНИК ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ – ГРУДЕНЬ 2011, 012 (036)


.

ПУТІВНИК 2011

Голова Амур-Нижньодніпровської районної у місті ради Олександр Ганноченко Головне завдання-задоволення життєвих потреб населення. Голова Бабушкінської районної у місті ради Сергій Калашніков

№ 1, с. 3

Жовтневий район-центр трудових і наукових досягнень. Голова Жовтневої районної у місті ради Вікторія Лукашова

№ 1, с. 4

Головне завдання-забезпечення мешканців району комфортними умовами життя. Голова Індустріальної районної у місті ради Юрій Дегтярьов

№ 1, с. 5

Для людей зроблено багато, але попереду чимало справ. Голова Кіровської районної у місті ради Олександр Сидоренко

№ 1, с. 6

Будуємо нове життя, нову Україну-Україну для людей! Голова Красногвардійської районної у місті ради Іван Загора

№ 1, с. 7-8

90-річний ювілей-старт у нове десятиліття. Голова Ленінської районної у місті ради Анатолій Коваленко

№ 1, с. 9

Спільна мета-стабільний розвиток Самарського району. Голова Самарської районної у місті ради Василь Носульчик

№ 1, с. 10

Оголошення Інформація про земельні ділянки, що пропонуються до продажу на аукціоні.

ВІСНИК ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ – ГРУДЕНЬ 2011, 012 (036)

№ 8, с. 51-53

27


ІСТОРІЯ МІСТА В ДЕТАЛЯХ

ОСТАННІЙ ВОЛОДАР ВОЛЬНОСТЕЙ

Є такий прокльон: «Щоби тобі жити у часи змін!» Так говорять тому, кому бажають важкої долі. Козакам Петра Калнишевського випало жити в часи чи не найбільших перетворень в історії Запорозької Січі – економічних, соціальних, адміністративних. Але для тих запорожців, хто хотів і вмів працювати, це були часи економічного розквіту. Щоправда, були це також останні часи існування славного січового лицарства, хоча сталося так не з волі Петра Івановича… П. Калнишевський був, як кажуть американці, “self-made man”, тобто людина, яка сама себе зробила. Маючи світлий розум та здатність до стратегічного мислення, Петро Іванович швидко просувався у військовій ієрархії. У 1754 році він був осавулом. А в 1762 році «січове товариство» вперше обрало його кошовим отаманом – вище цієї посади у Вольностях (землях запорозьких козаків) не було. Але… Зробивши кар'єру серед тих, хто у війні вбачав сенс життя, Калнишевський

28

розумів – тільки війною вже жити не можна. Степ ставав мирним і організовувати щороку великий похід на турок чи поляків (не за славою – цього козакам не бракувало – за здобиччю!) вже не випадало. Ватаги козацької бідноти («сіроми», як їх називали) завели собі звичку «гайдамакувати»: ходили грабувати за найближчий кордон, а то й у себе у Вольностях могли «обчистити» якогось купця чи більш заможного козака. Кошовий розумів, що цей шлях веде в нікуди. Треба було проводити реформи, і саме за міцними козацькими господарствами він бачив майбутнє. Заможнішими ставали Вольності. Наповнювався товаром знаменитий Гасан-Базар біля Січі, куди по річці Підпільній прибували купецькі кораблі з Туреччини та Греції. Свою худобу запорожці експортували на ринки Гетьманщини, Слобожанщини, Правобережної України, Данцигу. Відомих особливою витривалістю запорозьких коней закуповувала прусська армія. Вирощену пшеницю січовики продавали до Криму. П. Калнишевський у 1765 році провів через козацьку раду рішення, яке скасовувало всі обмеження на заснування нових сіл на території Вольностей. Особливу увагу кошовий приділив межиріччю Орілі та Самари, спеціальна козацька команда стежила, щоби чужі тут не селилися. А якщо якийсь поміщик, із мовчазного дозволу російського уряду, самочинно захоплював землі, непроханого гостя виселяли.

На місці козацьких зимівників утворювалися нові слободи, а вже існуючі наповнювалися людьми. Лоцманська Кам'янка, Половиця, Мандриківка, Романкове, Одинківка, Тритузне, Карнаухівка, Таромське, Діївка, Сухачівка, Перещепино, Кам'янка, Самара, Кільчень, Чаплі – більше сотні сучасних сіл Дніпропетровщини ведуть свій родовід від козацьких поселень. За час господарювання на Січі П. Калнишевського (а це загалом понад 10 років) населення Вольностей збільшилося удвічі й складало близько 200 тисяч мешканців. Все це було можливим тільки тому, що на Запорожжі не було кріпацтва, а вільна праця на вільній землі – велика сила. Тепер вже не можна було сказати, що Січ – така собі казарма посеред Дикого поля. Козаки – лицарі своєї землі, за яку проливали кров їх батьки та діди. Козаки та Вольності – поняття нероздільні, вважав П. Калнишевський. Як був кошовим Лантух, Не було хліба й для мух. Як став кошовим Калниш – Лежить на столі цілий книш, - так відгукувалися про управлінську діяльність Калнишевського козаки-господарі, які тепер не залежали від царських грошей та пайків. Сам кошовий подавав приклад успішного господарювання. У 1775 році в його особистих володіннях налічувалося 639 коней, 1076 голів великої рогатої худоби, 14045 овець та кіз, 106 свиней, 5 віслюків та 9 буйволів. На його полях вирощували жито, пшеницю,

ВІСНИК ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ – ГРУДЕНЬ 2011, 012 (036)


. ячмінь. П.Калнишевський вів жваву торгівлю, причому обсяги операцій сягали десятків тисяч карбованців. На кошового працювало понад 40 осіб і отримували вони по 7 карбованців на рік – серйозні на той час гроші для некваліфікованої людини. Як і інші козацькі старшини, Калнишевський грішив використанням службового становища в своїх інтересах. Ні, він не займався «розпилюванням» грошей із січової скарбниці. Але на господарські потреби кошового безкоштовно виділялося дефіцитне в умовах степу дерево, залучалися селяни до різних робіт на його користь. На відміну від звичайних запорожців, які мали право на один зимівник, кошовий володів трьома – на річках Протовча, Багата та Кам’янка. Пам'ять про зимівник Петра Івановича на річці Кам'янка збереглась до наших часів – у назві мальовничого каскаду порогів, який місцеві мешканці знають як «Водоспад Калнишевського».

візьмеш. Калнишевський робив щедрі внески у вічність. Завдяки йому збудовані церква Різдва Богородиці в Лохвиці, церква Святої Трійці у Пустовійтівці (рідне село кошового), Покровська церква в Ромнах, кам’яна церква Петра та Павла в Києво-Межигірському монастирі. На кошти кошового зведено церкву в нашій Петриківці. Отримавши владу та пов'язані з нею радості життя, Калнишевський не цурався й відповідальності за козацьку землю та «своїх» людей. Під поняттям «свої» розумілась не купка родичів, про яких історикам відомо лише те, що вони козакували на Січі та були товаришами Кущівського куреня. «Своїми» було населення Вольностей. Якщо стався татарський набіг, кошовий добивався від уряду виплати компенсацій для мешканців пограбованих селищ. Якщо царські війська самочинно ставали на квартири, наприклад, в с. Могилів, козаки отримували наказ вигнати їх, щоби

«Водоспад Калнишевського» на річці Кам’янка

Зимівники кошового були розкішні: будинки на кілька кімнат, обставлені гарними меблями, обклеєні шпалерами стіни прикрашали портрети та килими, на столах сяяв дорогий посуд. Однак Калнишевський не був Гобсеком і накопичення грошей не стало для нього сенсом життя. Лантухи з червінцями на «той світ» не

солдати своїми потребами не обтяжували селян. Щороку кошовий об'їжджав Вольності, спілкуючись із людьми та вирішуючи дрібні поточні проблеми на місцях. Так таромчанка П.Таран могла попросити в нього звільнення від податків у зв'язку з тяжкою хворобою чоловіка, а погорілець із Кам’янського С. Заре-

ІСТОРІЯ МІСТА В ДЕТАЛЯХ дутний зміг безкоштовно нарубати дерева в Самарській Товщі на нову хату… Проте за своє вільне життя запорожці мали сплачувати «податок кров'ю». Російськотурецька війна 1768-1774 років для П.Калнишевського та Війська Запорозького стала виконанням лицарського обов'язку. Загони січовиків блокували татар в Криму. Основна частина Війська, очолена П. Калнишевським, діяла у складі Другої російської армії в Очаківському степу. Сам кошовий неодноразово водив козаків під Очаків. За мужність він отримав від імператриці Катерини ІІ золоту медаль із діамантами та її особисту подяку. Але в 1774 році ворога остаточно перемогли, а Крим підкорився Російській імперії. На тому вичерпалась і ласка імператриці, якій насправді дуже не подобався Калнишевський з його курсом на економічну незалежність Вольностей. Повернувшись після битви, запорожці саме розійшлись по зимівниках підіймати охлялі за роки війни господарства. У козацькій столиці разом із Калнишевським залишалися козаки - «сіромахи», яким нікуди було іти. У цей час Січ, яка спочивала на лаврах, атакували царські війська. Кошового арештували й відправили на довічне ув'язнення на Соловки, де Калнишевський прожив чверть століття та помер, далеко перетнувши сторічну межу. Так довго витримати в «одиночці» могла лише людина з чистим сумлінням і великим запасом спогадів. Мабуть, йому було би приємно дізнатися, що більшість виплеканих ним запорозьких слобід не зазнали кріпацтва. Підготовлено за сприяння Інституту суспільних досліджень Олег РЕПАН

ВІСНИК ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ – ГРУДЕНЬ 2011, 012 (036)

29


КУЛЬТУРНЕ ЖИТТЯ

РЕПЕРТУАР МІСЬКИХ ТЕАТРІВ НА СІЧЕНЬ 2012 РОКУ

28 грудня 11.00

26-29 грудня

Міське свято «Ялинка збирає друзів» в Міському палаці дітей та юнацтва XIХ Всеукраїнський фестиваль духовних пісень «Від Різдва до Різдва» в театрі ім. М. Горького ЦЕНТРАЛЬНИЙ ПАРК ІМ. ЛАЗАРЯ ГЛОБИ

24 грудня – 15 січня 11.00-20.00

Музична радіохвиля

10.00-22.00

Містечко атракціонів

10.00-22.00

Новорічний супермаркет у Головної ялинки

7 січня – 14.00-17.00

Свято Різдва Христова

ЦЕНТРАЛЬНИЙ МІСЬКИЙ ПАРК КУЛЬТУРИ ТА ВІДПОЧИНКУ ІМ. Т. ШЕВЧЕНКА 29 грудня 13.00

«Чудеса від Діда Мороза» Новорічна шоу-програма для молоді (біля літнього театру)

1-31 грудня

«Новорічне чудо» новорічна акція в зоопарку.

3 січня 13.00

«Снігуронька-раз, Снігуронька-два, Снігуронька-3», Дитяча новорічна програма.

5 січня 13.00

Розіграш суперпризу серед учасників новорічної акції зоопарку «Новорічне чудо»

8 січня 13.00

«Чарівна зірка». Різдвяна концертна програма.

АКАДЕМІЧНИЙ ТЕАТР РОСІЙСЬКОЇ ДРАМИ ІМ. М. ГОРЬКОГО 28 грудня7 січня 10.30, 13.00, 15.30

30

«Іванушка та Змій Горинич» - новорічна вистава.

ВІСНИК ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ – ГРУДЕНЬ 2011, 012 (036)


. 8-9 січня 10.30, 13.00, 15.30 28, 29, 30 грудня 18.30

КУЛЬТУРНЕ ЖИТТЯ

«Кащей Невмирущий та Шамаханська цариця». Чарівна казка.

Ялинка для дорослих!(шоу-програма)

ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ АКАДЕМІЧНИЙ ТЕАТР ОПЕРИ ТА БАЛЕТУ 7.12 -29.12.11, 2, 3, 5, 7, 8.01.12 11.00, 14.00 30.12.11 11.00 4.01.12 14.00

«Білосніжка» - музична казка

М. Стецюк «Казочка про горошину» - музична казка

5 січня

Балетні перлинки

6 січня 11.00 13.30 16.00

Новорічні пригоди Лунтика та його друзів

13 січня 19.00

Ніч перед Різдвом

14 січня 18.00

Летюча миша

15 січня 18.00

Сільська честь

15 січня 12.00

Лускунчик

17січня 19.00

Севільський цирульник

18 січня 19.00

Лебедине озеро

19 січня 19.00

Євгеній Онегін

20 січня 19.00

Дама з камеліями

21 січня 18.00

Корсар

ВІСНИК ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ – ГРУДЕНЬ 2011, 012 (036)

31


КУЛЬТУРНЕ ЖИТТЯ 22 січня 18.00

Кармен

23 січня 19.00

Лускунчик

24 січня 19.00

Карміна Бурана

25 січня 19.00

Ніч перед Різдвом

26 січня 19.00

Революційний тур Х-фактор

27 січня 19.00

Ніч перед Різдвом

28 січня 18.00

Князь Ігор

СПОРТИВНЫЙ КОМПЛЕКС "МЕТЕОР" 2 січня – 8 січня 11.00

«КІТ У ЧОБОТЯХ» - новорічна вистава

БАРТОЛОМЕО 28 грудня - 30 грудня 11.00

Новорічні пригоди РАТАТУЯ

2 січня – 8 січня 11.00

Новорічні пригоди РАТАТУЯ

ТЕАТР ОДНОГО АКТОРА «КРИК» 15 січня

Сонце в очах твоїх…

19 січня

Mollis

21 січня - 22 січня

Mollis

32

26 січня

Мутація

29 січня

Мутація

ВІСНИК ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ – ГРУДЕНЬ 2011, 012 (036)


.

СВЯТА ТА ПАМ’ЯТНІ ДАТИ

ДЕРЖАВНІ, ПРОФЕСІЙНІ ТА РЕЛІГІЙНІ СВЯТА У СІЧНІ 2012 РОКУ 1 січня

Новий Рік

20 січня

День автономної республіки Крим

6 січня

Різдвяний святвечір

22 січня

День соборності України

7 січня

Різдво Христово

25 січня

День студентів (Тетянин день)

14 січня

Старий Новий Рік

26 січня

День працівника контрольноревізійної служби України

19 січня

Хрещення Господнє

29 січня

День працівників пожежної охорони України

НОВИЙ РІК: ТРАДИЦІЇ СВЯТКУВАННЯ.

Новий Рік - одне із найзагадковіших свят, і не тільки тому, що його очікування й святкування пов’язане зі світом добрих казок і магії, але ще й тому, що в культурній загальнолюдській традиції це, мабуть, єдина знаменна подія, що протягом століть і щорічно відзначається людьми у всіх країнах і на всіх континентах. Найдавніша традиція, зустрічі Нового року, як правило, пов’язана з розповсюдженим повір’ям “як Новий рік зустрінеш, так його й проведеш”. Люди чекають від цього свята чудес, нових успіхів, щастя й зустрічають його відповідно до традицій свого народу.

За легендою Юлій Цезар звільнив у новорічний вечір одного із своїх рабів за те, що той побажав йому пожити в новому році довше, ніж у старому. “Це найкурйозніше побажання щастя за всі роки існування людства!” - викликнув Цезар. А імператор Калігула в перший день Нового року виходив на площу перед палацом і приймав подарунки від підданих, записуючи, хто, скільки і що саме подарував. Отже, помандруємо світом, поцікавимося звичаями та традиціями народів світу!

РОСІЯ християнства на Слов'янську Русь цілком, чи майже цілком знищило язичеські традиції зустрічі нового року і проводів старого. По-друге, знаттю і дворянством в Росію ввозилися нові західні звичаї, які згодом переймалися простим людом і ставали народними. Причому, кожна епоха приносила щось нове. Від часів слов'янського язичництва нам дісталися переодягнені скоморохи та блазні. Епоха Петра Першого і наступних правителів-реформаторів принесла новорічну ялинку з іграшками, феєрверки, Діда Мороза та новорічний стіл (наїдків типу салатів Олів’є та вінегрету до нього не знали, обходилися кашами та пирогами ). А Традицій святкування Нового Року в Росії Радянський Союз дав нам Діда Мороза зі досить багато. Але от що цікаво - більшість з них Снігуркою, обов'язкове шампанське з мандазапозичені з західної культури. Пояснюється це, ринами на столі та бій Курантів. очевидно, двома причинами: по-перше, прихід

місто побратим Красноярськ

ВІСНИК ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ – ГРУДЕНЬ 2011, 012 (036)

33


СВЯТА ТА ПАМ’ЯТНІ ДАТИ КИТАЙ будинку зачиняють і запечатують смужками червоного паперу (червоний колір - колір щастя), щоб щастя не покинуло його. Вся решта дня присвячується родині й будинку. Смужки червоного паперу знімаються вранці, щоб щасливі знамення Нового року могли ввійти в дім. Ті, хто потрапляють на Різдво до Китаю, помічають, насамперед, Дерева Світла - аналог нашої ялинки. Вони прикрашені по-східному яскравими й вишуканими ліхтариками, квітами, гірляндами. Ці ж прикраси китайські християни використовують у святковому оздобленні своїх осель. Маленькі китайці в переддень свята У Китаї в останній день старого року, після вивішують на стіни панчохи, куди Дун Че Лао того як закінчилося готування святкових блюд і Рен (Дідусь Різдво) кладе свої різдвяні зроблені всі покупки в магазинах, вхідні двері подарунки.

місто побратим Сіань

ГРЕЦІЯ У Грецїї, після того, як годинники проб’ють північ, господиня виходить у двір і розбиває об стіну плід граната. Якщо зернята розлітаються далеко по подвір’ю , значить, у новому році вся родина буде щаслива, а поля дадуть гарний урожай. Греки, крім важких від шампанського й вина традиційних кошиків, останнім часом дедалі частіше дарують один одному нову колоду гральних карт.

місто побратим Солоніки

ВЕЛИКОБРИТАНІЯ

Новий рік у середньовічній Англії починався в березні. В Об’єднаному Королівстві замовляють подарунки у Father Chrіstmas (буквально - Батько Різдва). Йому пишуть докладного листа із перерахуванням бажаних подарунків, який кидають у камін. Дим із труби доставить список бажань прямо за призначенням. І все-таки, димдимом, а за подарунками доводиться власними ніжками ходити. У сімейному колі дуже часто церемонія розподілу подарунків проводиться за

34

старою традицією - через жереб. Жителі туманного Альбіону обов’язково дотримуються звичаю надсилати листівки з різдвяним сюжетом всім знайомим. А ще, в переддень Нового року в будинку повинен панувати зразковий лад: підлога виметена, одяг акуратно складений, годинник заведений, музичні інструменти настроєні, столове срібло начищене, ліжка застелені, борги сплачені. З настанням напівночі господар широко відчиняє двері, щоб старий рік ішов, а новий заходив до оселі. Потім двері й вікна зачиняються й виконуються пісня “Чи забути колишнє кохання”. З цієї миті чекають першого гостя. Від того, хто першим переступить поріг будинку, залежить щастя в наступному році. Але існує правило й для гостя - йому потрібно принести із собою для господарів корж, віскі й маленький шматочок вугілля. Вугілля треба кинути в сімейний камін і побажати, щоб вогонь у будинку палав вічно. Правда, не завжди можна достукатися у двері будинку, який вам сподобався.

ВІСНИК ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ – ГРУДЕНЬ 2011, 012 (036)


.

СВЯТА ТА ПАМ’ЯТНІ ДАТИ

НІМЕЧЧИНА столом. У цей день відбувається церемонія вручення подарунків, що навіть має свою назву – die Bescherung. Апофеозом новорічного бенкету є der Lebekuchen пряник. В 16 столітті це “справжнє диво з борошна, цукру й родзинок” іноді сягало довжини цілого ослона. І тоді можна зробити подарунок всім своїм друзям і знайомим: берете “лавку з пряника” під пахву... і вперед, з Новим роком народ поздоровляти. Одному ніжку від ослінчика, іншому - спинку. Витрати мінімальні, а подарунка, можна сказати, на всіх вистачить. А ще у Південній Німеччині й Австрії часто дарують скляних Різдво в Німеччині свято сімейне. Вся родина або порцелянових поросят, які являють собою повинна неодмінно зібратися за святковим скарбнички. ФРАНЦІЯ Головне - обійняти бочку з вином і поздоровити її зі святом Французький Дід Мороз - Пер Ноель приходить у новорічну ніч і залишає подарунки в дитячих черевичках. Той, кому дістається біб, запечений у новорічний пиріг, дістає титул "бобового короля" і у святкову ніч усі коряться його наказам. Ще одна ознака свята - Сантони дерев'яні чи глиняні фігурки, які ставлять біля ялинки. За традицією, гарний хазяїн-винороб неодмінно повинен цокнутися з бочкою вина, поздоровити її зі святом і випити за майбутній врожай. НЕПАЛ Новий Рік зустрічають зі сходом сонця Уночі, коли повний Місяць, непальці запалюють величезні багаття і кидають у вогонь непотрібні речі. Наступного дня починається Свято фарб. Люди розмальовують собі обличчя, руки, груди незвичайним візерунком, а потім танцюють і співають пісні на вулицях. ПАР Поліція закриває квартали для руху транспорту з вікон летять холодильники У промисловій столиці цієї держави - Йоганнесбурзі - жителі одного з кварталів традиційно відзначають Новий рік, викидаючи з вікон різні предмети - від пляшок до великогабаритних меблів. Поліція ПАР уже закрила квартал Гілброу для руху

автотранспорту і звернулася до жителів в районі з проханням не викидати холодильники з вікон у новорічну ніч. За словами представника поліції, у зв'язку з існуючою традицією цей квартал вважається самим небезпечним в місті. В новорічну ніч цей квартал будуть патрулювати близько 100 поліцейських.

ВІСНИК ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ – ГРУДЕНЬ 2011, 012 (036)

35


СВЯТА ТА ПАМ’ЯТНІ ДАТИ ФІНЛЯНДІЯ Фінський бенкет на Новий рік неодмінно складається із сливового киселя і рисової каші. Один з найголовніших героїв фінських різдвяних свят - звичайно ж, Йолу Пуккі (Joulu Pukkі) - так кличуть Діда Мороза фіни. Є таке повір’я, що раніше крім подарунків він приносив ще й різки, а візит свій починав зі слів: “Чи є в цьому будинку слухняні діти?”. Сьогодні елемент виховання майже зник, і всі діти одержують новорічні подарунк ШВЕЦІЯ

У Швеції в це свято б’ють об двері будинків старий посуд. Той, хто почує за своїми дверима дзенькіт розбитого посуду, неодмінно запросить жартівників у будинок і почастує чимсь смачним. Чим більше черепків у дверей, тим більш щасливим буде Новий рік. Але найбільш

несподіваними подарунками можна вважати вирізані з льоду фігурки моржів і білих ведмедів, які дарують один одному ескімоси Гренландії. Оскільки в Гренландії навіть улітку холодно, як у нас на Новий рік, крижані подарунки досить довговічні. Шведи традиційно дарують один одному саморобні свічки. Такий подарунок обумовлений тим, що в розпал зими на Полярному колі темніє рано, а світло символізує дружбу, гостинність, веселощі. У шведських будинках, де є діти, святкування Нового року починається з того, що татусі виходять виносити сміття, а повертаються в образі Юля Томтена (шведського Діда Мороза). Коли годинники б’ють північ, шведи кидають серпантин, грають на сопілках, а Юль Томтен починає дарувати подарунки. Так, під загальні веселощі, Новий рік вступає на землю Швеції.

ІСЛАНДІЯ В Ісландії протягом усього грудня батьки не мають клопотів зі своїми дітьми. Справа в тому, що хитрі дітлахи знають: Дід Мороз може зненацька зазирнути до них у будь-який день із 1го по 24-і грудня. І раптом щось не так... у своєму черевичкові можна знайти не подарунок, а картоплину. ДАНІЯ зелених лабетів. Датчани вірять, що лісовий пустун - це втілення душі дерева. Опівночі господиня подає на святковий стіл величезну миску солодкої рисової каші із секретом. Особливість цієї каші в тому, що на дні миски заховано горішок або мигдаль. Ця традиція особливо подобається незаміжнім дівчатам: якщо попадеться горішок - наступного Маленьким данцям дарують дерев’яну або року чекай весілля. Всім іншим обіцяється просто плюшеву ялинку із тролем, що визирає з-під щасливий новий рік. Що зрештою, теж непогано.

36

ВІСНИК ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ – ГРУДЕНЬ 2011, 012 (036)


.

СВЯТА ТА ПАМ’ЯТНІ ДАТИ

ГАНА У Гані в новорічну ніч потрібно неодмінно помиритися з усіма, з ким був у сварці, пробачивши усім колишні образи. У той же час на вулицях й у будинках здіймається шалений галас. Вважається, що треба “викричати” все погане, що сталося в старому році. КЕНІЯ У Кенії святкують Новий рік на воді. Кенійці в цей день купаються в ріках, озерах, в Індійському океані, катаються на човнах, співають святкових ритуальних пісень. ЕКВАДОР Білизна червоного кольору - ознака любові, жовтого – грошей. В Еквадорі на Новий Рік, рівно опівночі спалюють ляльки "поганих чоловіків",під акомпанемент, так званого "плачу вдів". Як правило, "вдів" зображують чоловіки, переодягнені в жіночий одяг, з макіяжем і в перуках. Для тих, хто хоче весь рік подорожувати, традиція вимагає: поки годинник відбиває 12 новорічних ударів, бігати з валізою або великою сумкою в руці навколо будинку. Ви хочете розбагатіти чи в прийдешньому році знайти велику любов? Щоб гроші в новому році "падали як сніг на голову", необхідно, як тільки годинник проб'є 12, одягти нижню білизну жовтих відтінків. Якщо потрібні не гроші, а

щастя в особистому житті, то білизна повинна бути червоного кольору. Кращий спосіб позбутися усіх негараздів минулого року еквадорці вбачають у тому, щоб викинути на вулицю склянку з водою, з якою вщент розіб'ється все погане.

ЕСТОНІЯ В Естонії щастя приносить, як відомо, зустріч із сажотрусом зі знаряддями ремесла - високим циліндром і гирею на мотузці з йоржиком. Тому настільки часті різдвяні подарунки у вигляді глиняного або ганчіркового сажотруса, забрудненого сажею. КОЛУМБІЯ Старий рік походжає на ходулях Головний герой новорічного карнавалу в Колумбії - Старий рік. Він розгулює в юрбі на високих ходулях і розповідає дітям смішні історії. Папа Паскуале колумбійський Дід Мороз. Ніхто краще за нього не вміє влаштовувати фейєрверки. Напередодні Нового року на вулицях Боготи проходить парад ляльок: десятки лялькових клоунів, відьом та інших казкових персонажів, прикріплених до дахів машин, проїжджають по вулицях Канделарії - самого древнього району колумбійської столиці, прощаючись із жителями міста. ВІСНИК ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ – ГРУДЕНЬ 2011, 012 (036)

37


СВЯТА ТА ПАМ’ЯТНІ ДАТИ АМЕРИКА В Америці головну увагу приділяють не власне подарунку, а його обгортці - коробки й коробочки, футляри й футлярчики. У різдвяний вечір родина й друзі із захватом відкривають подарунки, які можуть бути загорненими в десять одежинок, як капустина . А в індіанців Північної Америки навахо зберігся звичай зустрічати Новий рік біля величезного багаття на лісовій галявині. Вони танцюють у білих вбраннях, обличчя пофарбовані в білий колір, у руках палички з шістнадцять найдужчих чоловіків, вони несуть кульками з пір’ям на кінцях. Танцюристи намагаються бути якомога ближче до вогню, і яскраво-червону кулю й під музику підтягують за коли кульки спалахують, вони радіють. А потім допомогою мотузки на вершину високого стовпа. Усі кричать: “Нове Сонце народилося! з’являються ІТАЛІЯ В Італії в новорічну ніч заведено голосно кричати. Італійці – любителі голосно розмовляти, але в Новий рік офіційно дозволено волати щосили,прощаючись зі старим роком. Вважається, що Новий рік треба зустріти з відкритим серцем, позбувшись поганих намірів і усього непотрібного, викинувши його у вікно (на вулицю летять старі крісла, стільці, праски...). На Новий рік малятам розповідають казку про Ла Бефану, яка через димар пробирається в будинок до гарних дітей і кладе подарунки в черевичок. Гостей пригощають піцою, сухими фініками, печеними бобами. Із сивої давнини в Італії на Новий рік їдять сушений у гронах виноград, суп із сочевиці,круті яйця. ТУРЕЧЧИНА Мусульманам не забороняється зустрічати Новий рік, однак не рекомендується прикрашати ялинку і запрошувати Діда Мороза. Про це говориться в новорічній заяві глави турецьких мусульман . Традиція зустрічі Нового року визнана в усьому світі і є частиною світової культури, однак Різдво є релігійним святом і не має нічого загального з Новим роком. Мусульмани не повинні плутати ці два свята, і використання різдвяних символів на Новий рік свідчить "про релігійну і культурну деградацію". Традиція святкування Нового року з ялинкою поширена в Туреччині. Однак в ряді мусульманських країн святкування Нового року не заохочується. Зокрема, в Саудівській Аравії це карається арештом

38

ВІСНИК ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ – ГРУДЕНЬ 2011, 012 (036)


.

СВЯТА ТА ПАМ’ЯТНІ ДАТИ

КОРЕЯ У Кореї всю новорічну ніч заведено проводити на ногах. Навіть є таке повір’я:“Якщо в ніч на Новий рік спати, то брови посивіють”. От і гуляють до ранку. Дівчата стрибають вгору з дошки, покладеної на колоду. Хто вище стрибне, швидше й заміж вийде. У деяких інших східноазіатських країнах - у В’єтнамі, Камбоджі, Монголії та ін.- неодмінним аксесуаром Нового року є граблі, декоровані різноманітними дорогими прикрасами. Саме ними в новорічну ніч“загрібають щастя”. ІСПАНІЯ В Іспанії за традицією жителі виходять на шоколад – вважається, що все це є запорукою вулицю й відправляються на центральну площу благополуччя в новому році.Також, на Новий рік їсти виноград. У Мадриді - на Plaza Puerta del Sol іспанці перегороджують вулиці парканами, - до Сонячної Брами, у Барселоні - на Plaza Mayor ставлять капкани й пастки, неначе для - Головну площу, у Севільї - на Plaza de Espana - полювання. Вважається, що в цей час по вулицях гуляє нечиста сила і краще переловити її в площа Іспанії. У Мадриді жителі іспанської столиці під бій старому році, щоб вона не перебралася в новий. годин з’їдають дванадцять виноградних ягід. Кожна виноградинка - за один із дванадцяти прийдешніх місяців. При цьому неможна, брати великі ягоди з безліччю кісточок: є небезпека того, що не встигнеш їх виплюнути. Але й “дамські пальчики”, які зовсім без кісточок, їсти не заведено: будуть вважати тюхтієм. Виноград їдять на голодний шлунок, а на вечерю їдять індичину або баранину. У новорічну ніч не подають улюблений іспанцями la sopa de ajo - суп із часнику: вважається, що запах часнику може налякати Новий рік і надовго забезпечить поганий настрій. Зате солодку халву-туррон наприкінці грудня готують усюди, додаючи родзинки, горіхи, ЯПОНІЯ У японців існує традиція: перед Новим роком восьмий удар новорічних дзвонів додає відразу дарувати листівки із зображенням тварини, яка цілий рік кожному жителю Японії, навіть символізує Новий рік. Дарують також іграшки й новонародженим немовлятам. Японський Новий сувеніри. Однією із найяскравіших прикрас рік неможливий без моти - круглого хліба із японського дому перед Новим роком, є кадомацу клейкого рису. Маленькі колобки із цього тіста, (“сосна коло входу”). Кадомацу - вітання фарбують у різні кольори й нанизують на гілочки. Божеству Новорічного свята - переважно На новорічний стіл подають страви, яким виготовляють із сосни, бамбука, сплетених притаманна особлива сила: зацукровані скибочки рисових соломинок. Прикрашають гілками морської капусти означають побажання щастя, папороті й мандарина. У Японії бронзові дзвони біла квасоля - здоров’я, ікра - багатодітності.До буддійських храмів відбивають у новорічну ніч новорічного столу готують також і традиційні 108 ударів. Цифра 108 обрана не випадково. страви: рисове печиво - символ достатку в родині, Японці вважають, що кожний із цих ударів довгі тонкі макарони - “тошікоші соба”, що виганяє одну з 108 пагубних звичок, які означає довголіття,блюда з гороху, щоб було затьмарюють життя людини. Очищаючись таким здоров’я, а з риб вибирають коропа, що уособлює чином, японці зустрічають свій загальний новий силу. За стародавнім японським повір’ям, якщо рік народження. В Японії не заведено святкувати дитина покладе під подушку малюнок із свій, індивідуальний день народження. Сто зображенням того, про що мріє, усе збудеться. ВІСНИК ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ – ГРУДЕНЬ 2011, 012 (036)

39


ДНІ НАРОДЖЕННЯ

ДНІ НАРОДЖЕННЯ депутатів міської ради, директорів департаментів та начальників управлінь Дніпропетровської міської ради у січні 2012 року

ГИВЕЛЬ Ярослав Орестович Асистент директора гірничорудного дивізіону ТОВ "Метінвест Холдинг", депутат міської ради

03 січня 1978

ГЕТЬМАН Вадим Анатолійович Заступник начальника Державного управління охорони навколишнього природного середовища Дніпропетровської області , депутат міської ради

07 січня 1973

СОЛОХА Сергій Олексійович Директор "Дніпропетровськавтотранссервіс", депутат міської ради САКАЛ Олександр Леонідович Директор ПП "НВК-93", депутат міської ради

13 січня 1977

19 січня 1972

ТУРЧИН Ігор Володимирович Голова Дніпропетровської міської спілки "Союз Чорнобиль Україна", депутат міської ради

19 січня 1958

ЧЕБАНОВ Костянтин Олегович Головний лікар Міської багатопрофільної клінічної лікарні № 4, депутат міської ради

19 січня 1957

БУЛЕНОК Руслан Віталійович Начальник управління у справах молоді та спорту Дніпропетровської міської ради

24 січня 1975

КРУПСЬКИЙ Анатолій Федорович Перший заступник Дніпропетровського міського голови КУШНІР Станіслав Васильович Директор ТОВ "Авторубіж-1", депутат міської ради

40

26 січня 1958

31 січня 1977

ВІСНИК ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ – ГРУДЕНЬ 2011, 012 (036)


Вісник Дніпроради №36  

З НОВИМ 2012 РОКОМ!

Вісник Дніпроради №36  

З НОВИМ 2012 РОКОМ!

Advertisement