Page 1

Участь у міжнародних проектах та програмах у 2017-2018 н.р. (звіт) Учениця 7А класу Ковельської гімназії Гич Анна стала переможцем програми FLEX, яка фінансується урядом США на підтримку майбутніх лідерів, провела 2017-2018 н.р. в Ione High School у штаті Орегон. Ковельська міська гімназія першою на Волині одержала почесний статус Smart School від MM Publications. Статус надає можливість учителям англійської мови гімназії брати участь у міжнародних заходах від видавництва MM Publications. Так 21-23 березня 5 вчителів-переможців від видавництва MM Publications в Україні та компанії Лінгвіст, серед яких вчитель англійської мови міської гімназії Надія Бурим, здійснили подорож до м. Афін, де вони відвідали декілька практичних тренінгів від топ-методистів видавництва, провели зустріч з керівництвом MM Publications, а також оглянули основні історичні пам’ятки Афін.


У жовтні 2017 р. учні 2В класу під керівництвом учителя англійської мови В.Р.Гарбуз взяли участь у міжнародному конкурсі «Hello from my Hometown. Join the Wider World» від видавництва Pearson. Подарунками для учнів, учасників конкурсу, стали сертифікати участі у конкурсі, а також доступ до ePanel, електронної бібліотеки матеріалів Pearson, на 1 рік. Протягом вересня-грудня 2017 р. волонтер Корпусу миру Бенедикт Венгі проводив заняття мовного клубу “English Express” для учнів 1-2 класів (вівторок) та 3-4 класів (середа), на яких гімназисти мали можливість поглибити знання з англійської мови, розвинути важливі життєві компетенції, розширити кругозір, а також провести час не лише змістовно, а й цікаво.

27 грудня 2017 р. під час проведення Тижня іноземних мов у гімназії відбувся День німецької мови, на захід було запрошено DAAD-лектора СНУ імені Лесі Українки André Böhm. У підготовці заходу взяли учні 4А та 6А класів (вчителі: Гарбуз В.Р., Порада Л.Т.). Під час сесії «Питання-відповіді» гімназисти отримали чимало подарунків від німецького гостя. У період 22.01.18- 15.03.18 учитель гімназії В.Р.Гарбуз взяла участь у Програмі педагогічної майстерності вчителів (ТEA ) - програмі Бюро у справах освіти та культури Державного департаменту США та Ради міжнародних наукових досліджень та обмінів (IREX) і пройшла стажування в американському університеті Umass Lowell. Програма підвищення кваліфікації включала академічне навчання та інтенсивний тренінг з методів викладання, написання навчального плану, стратегій викладання, лідерства в освіті, а також навчання роботі в мережі Інтернет і електронній обробці текстів для їх використання у процесі викладання. Шеститижнева програма також включала стажування в американській школі Lowell High School з метою активної співпраці учасників з американськими колегами та учнями. В.Р.Гарбуз стала ініціатором Skype конференції, у якій взяли участь учні 4А класу (О.Сеник, І.Тусь, А.Шевчук, Д.Хлопук, О.Серков, А.Якубовська) під керівництвом учителя англійської мови Н.В.Бурим.


9-10 березня 2018 р. у Львові відбулася міжнародна конференція "2018TESOL-Ukraine national convention - "New Ways to Success" за підтримки міністерства освіти та науки України та посольства Америки в Україні. У конфренції взяли участь понад 250 викладачів вищих та середніх навчальних закладів з різних куточків України, науковці та волонтери з корпусу миру в Україні з Америки та Великої Британіі, які ділилися досвідом викладання англійської мови. Їх майстер-класи відображали широкий спектр досліджень в галузі лінгвістики, комп'ютерної лінгвістики та лінгвометодики. Вчитель гімназії Ольга Плєшкова провела майстер-клас за темою «Teaching reading strategies for developing reading skills», а Надія Бурим показала майстер-клас за темою «Developing listening skills challenges, activities».

Учні 5А класу гімназії взяли участь у конкурсі відеороликів від Представництва ЄС в Україні та організації Euroquiz, підготувавши відеопривітання Європейському Союзу до дня Європи. Посилання на відео ролик українською мовою https://www.youtube.com/watch?v=KDLqeSgzkgg/ Посилання на відео ролик англійською мовою - https://www.youtube.com/watch?v=LVNFMolCBrw/ Учні 2В та 5А класів взяли участь у двох етапах проекту ЮНІСЕФ "Найбільший урок у світі" під керівництвом учителів Н.В.Бурим, Т.І.Душенко, В.Р.Гарбуз.


Учні та вчителі Ковельської міської гімназії є активними учасниками програми eTwinning. eTwinning – це навчальна програма Європейської Комісії, метою якої є розвиток співпраці європейських шкіл та можливість реалізації міжнародних проектів, що розширює сферу освітніх можливостей для учнів та вчителів, підвищує мотивацію до навчання, а також ступінь відкритості до Європи. Ключовою складовою навчання по програмі eTwinning є використання інформаційнокомунікаційних технологій. Учителі гімназії мали змогу відвідати практичні семінари по програмі eTwinning у м. Київ. 20 жовтня 2017 р. у Києві відбувся тренінг із серії eTwinning Plus Practical Session для досвідчених ітвіннерів. Участь у заході взяло близько 80 вчителів з різних міст України, серед яких вчитель англійської мови Ковельської міської гімназії, Бурим Н. В.

З 28 по 30 вересня 2017 р. учитель іноземних мов гімназії В.Р.Гарбуз взяла участь у міжнародній тематичній конференції "Навчаємося думати в цифровому суспільстві", яка проходила в Афінах. Учасниками заходу були 200 викладачів з європейських країн та інших країн-партнерів по програмі eTwinning. Конференція проходила з цікавими воркшопами з питань розвитку комп’ютерного мислення, під час яких учасники навчалися новим онлайн інструментам та цифровим технологіям, які надають нові можливості для викладання та навчання. Основними завданнями тематичної конференції були: запровадження курсу з комп’ютерного мислення у навчальну програму, оскільки це може допомогти учням критично й творчо мислити під час аналізу та вирішення повсякденних проблем; підготовка вчителів до використання ІК технологій в школах та в роботі над проектами eTwinning. Під час воркшопів були представлені такі корисні онлайн інструменти як Padlet, ThingLink, Jigsaw planet, Pickaface, Kahoot, Voki, Scratch.


У 2017-2018 навчальному році під керівництвом директора гімназії Вальчук О. І. та вчителів іноземних мов Гарбуз В. Р., Бурим Н. В., Плєшкової О.В. учні 1А, 1В, 2А, 2Б, 2В, 3А, 4А, 5А, 6А класів та члени шкільного європейського клубу «Diversity» взяли участь у 25 проектах (понад 90 гімназистів). На етапах реалізації проектів учні створювали мультимедійні презентації, записували відео ролики, вивчали вірші та пісні англійською мовою, спілкувалися з іншими учасниками проекту через skype та gmail, створювали логотипи проектів, малювали малюнки, обмінювалися листівками, проводили експерименти та дізнавалися про культуру та традиції інших народів Європи. Ініціавна, творча та активна команда гімназистів 4А та 5А класів у складі І.Алексеєнко, І.Тусь, А.Коренги, А.Нечипорук, О.Серкова, В.Литвинчука, К.Сиротюк, А.Якубовської, А.Плєшкової, М.Стрельчук, О.Саюк, М.Ластовирі, які є членами гімназійного Євроклубу «Розмаїття» (Diversity), стала учасником проекту «Наша шкільна газета» (Our school newspaper) по програмі eTwinning та взялася за створення газети «Гімназист» англійською мовою. Гімназисти спробували себе у ролі журналістів, перекладачів та редакторів, писали статті англійською мовою про діяльність нашого навчального закладу, використовуючи інтерактивну онлайн дошку padlet. Іншими учасниками проекту «Наша шкільна газета» були учні з Болгарії, Албанії, Італії, Вірменії, Польщі, Португалії, Іспанії, Греції, Туреччини, Грузії, Тунісу, Азербайджану, Словаччини, Естонії, Сербії та Литви. Напрацювання гімназистів можна переглянути на інтерактивній дошці Padlet за посиланням https://padlet.com/vikaharbuz/kiy5hvjwi3te. 12 січня 2018 р. гімназисти 1В, 3А, 5А класів, вчителі англійської мови О.В.Плєшкова, В.Р.Гарбуз, директор гімназії О.І.Вальчук зустрілися у віртуальному ефірі з Шеллі Санчес Террелл, відомим міжнародним спікером, фахівцем із електронних носіїв та цифрових технологій, автором книги "Hacking Digital Learning Strategies", яка у прямій трансляції розповіла присутнім про особливості казок, їх структуру, важливість виховного впливу. За допомогою сучасних ІКТ-технологій Шеллі Санчес навчає вчителів та учнів у більш ніж 20 країнах та запрошується на різноманітні заходи гостем-експертом такими організаціями, як UNESCO, Британська Рада, EduTECH та ін. Вона визнана нагородами ELTon, The New York Times, NPR та "Герой освіти" Microsoft як лідер у русі професійного розвитку вчителів, як засновниця та організатор різноманітних онлайнових конференцій, чатів Twitter, MOOC та веб-семінарів. Шеллі Санчес Террелл прийняла запрошення взяти участь у прямій трансляції на запрошення нашої школи-партнера з Тунісу по eTwinning проекту “Grandma’s stories 2080”.


У період 04.04-07.04.18 учні гімназії А.Збойчик (2А клас), О.Сеник, Я.Сачук (5А клас), А.Сачук (6А клас), В.Гарбуз (7А клас) у супроводі вчителя іноземних мов В.Р.Гарбуз відвідали турецьку школу-партнера по проекту програми eTwinning “Shining Stars with Oscar”. Запрошення було ініційоване вчителями кафедри англійської мови турецької приватної школи Antalya Akant Okkulari. Гімназисти були запрошені почесними гостями на урочисту церемонію Oscar Award Ceremony. Програма перебування учнів гімназії включала в себе знайомство з Анталією та її визначними місцями, зустрічі з керівництвом Akant Okkulari, учнями та вчителями школи, представниками Асоціації українців в Анталії, міського управління освіти, місцевими депутатами. Також було обговорено подальшу співпрацю та реалізацію спільних проектів по програмі eTwinning між КЗ «Ковельська міська гімназія імені Олени Пчілки» та Antalya Akant Okkulari Schools. 12 квітня учні 1А та 2В класів взяли участь у відео конференції та мали можливість поспілкуватися англійською мовою з учнями турецької школи, партнерами проекту "Aromatic Garden" по програмі у eTwinning. Онлайн зустріч була ініційована вчителями англійської мови гімназії О.В.Плєшковою, В.Р.Гарбуз та вчителькою з м.Стамбул Seda Sucu Göçhan. Учні розповіли про свої враження від участі у проекті та продемонстрували один одному листівки та сувеніри, виготовлені власними руками. Проект по програмі eTwinning "Aromatic Garden" під керівництвом учителів англійської мови О.В.Плєшкової та В.Р. Гарбуз став проектом-переможцем березня 2018 eTwinning Plus в Україні. У проекті беруть участь учні 1А, 1В, 2В, 3А класів. Більше інформації про проект "Aromatic Garden" розміщено на сайті eTwinning Plus в Україні за посиланнями: http://www.etwinning.com.ua/materials/news/401/ та http://etwinning.com.ua/ukrajina-v-etwinning-plus/naycikavishi-proekti/107/#ad-image-0.


21 травня 2018 р. у Києві відбулася Національна конференція eTwinning Plus Ukraine, на яку було запрошено найактивніших учителів-ітвіннерів України та директорів навчальних закладів, учні й вчителі яких беруть участь у міжнародних онлайн проектах програми, а також здобули Європейські відзнаки якості за реалізовані проекти. Ковельську міську гімназію було відзначено за найкращий проект березня 2018 року у номінації «Проект місяця» за реалізацію проекту Aromatic garden (координатори проекту: О.В. Плєшкова та В.Р.Гарбуз, учасники проекту: учні 1А, 1В, 2В, 3А класів). У період 28.05.18- 06.06.18 у гімназії проходили заняття у школі драми "Театральний експрес" під керівництвом Емілі Мей Бартон, керівника проекту мовної школи Льюіс Саупт Хемптон із Великобританії. Результатами роботи над проектом стали постановки молодших школярів "Книги джунглів" за Кіплінгом, та постановки старших учнів комедії за мотивами А. Хічкока.

Під час роботи пришкільного літнього оздоровчого табору "Ерудит" 14.06.18 гімназисти мали унікальну можливість зустрітися та поспілкуватися англійською мовою з волонтером Корпусу миру США в Україні Керою Шрьодер, яка підготувала для любителів англійської мови чимало захоплюючих завдань.


22.06.18 у гімназії відбулася зустріч директора В.І.Вальчук, заступника директора Л.Л.Барановської та вчителя В.Р.Гарбуз з доктором філософії, директором Центру канадознавства Національного університету «Острозька академія» Полковським Валерієм, а також Ціпком Сергієм, доктором філософії, заступником директора Канадського інституту українських студій при Альбертському університеті. У перспективі планується створення осередку канадознавства на базі ресурсного центру англійської мови ім. Надії Касянчук.

27-29 червня 2018 року у м. Миргороді відбулася VI конференція Асоціацій учителів англійської мови Siena College/ADU на тему « Ефективні методи та вміння навчання англійської мови в Новій українській школі. Обмін досвідом». На конференції виступили вчитель гімназії Бурим Н.В. з воркшопом на тему «Використання флеш-карток на уроках англійської мови», Вальчук О.І. по темі «Розвиток вмінь слухання» та Плєшкова О.В. з виступом «Developing Reading Skills».


International collaboration 2017-2018. Kovel Gymnasium  
International collaboration 2017-2018. Kovel Gymnasium  
Advertisement