Page 1

Kreditinė kortelė storina? Sveiką gyvenseną propaguojantieji, saugokitės - mokėjimas už maistą kreditine gali paskatinti prikrauti vežimėlį spurgų, ledų, bulvių traškučių ir kito kaloringo maisto. Paskutinių tyrimų duomenimis pirkėjai, mokantys kreditine išleido apie 40% daugiau pinigų greitam ir riebiam maistui nei mokėję grynaisiais. Paslaptis ta, kad perkant kreditine nesame tikri, kiek išleidžiame, tad negalime nusibrėžti ribų. Mokėdami grynaisiais paskaičiuojame, ką pirksime ir kiek pinigų reikia pasiimti, tuo tarpu kreditinė suteikia galimybę išleisti šiek tiek daugiau nei planavome ir sumokėti už skanų, bet riebų užkandį. Pinigų skaičiavimas maistui skatina galvoti ne tik apie išleidžiamas sumas, bet ir apie ilgalaikį perkamo maisto efektą, tad esame linkę rinktis vaisius vietoj bandelių. Štai keli patarimai, kaip išvengti mitybos įpročių pokyčių: 1.

Venkite už maistą atsiskaityti kreditine. Finansų ekspertai rekomenduoja atsiskaitant už maisto prekes vengti kreditinių kortelių, vietoj jų siūlydami grynuosius pinigus. Nepaisant to, kad kreditine mokėti - žymiai patogiau, mokėjimas grynais leidžia matyti, kiek pinigų iš tiesų išleidžiate ir skatina pagalvoti apie tai, kokius produktus perkate. Įprotis pirkti "greitai" skatina valgyti "greitai".

2.

Už saldumynus NIEKADA neatsiskaitinėkite kreditine. Jei tikrai norite atsiskaityti už maisto prekes kreditine kortele ir šio įpročio niekaip nepakeisite, iš pirkinių sąrašo bent jau išbraukite saldumynus - šiuos pirkite grynaisiais. Apklausos rodo, kad mokėdami grynaisiais žmonės linkę pirkti šviežią ir sveikesnį maistą, tad sumažinsite pagundą už saldumynus mokėdamas grynaisiais.

3.

Planuokite išlaidas. Jei į parduotuvę įeisite su 50lt kišenėje grynaisiais, tikriausiai išleisite žymiai mažiau nei įėję su 5000lt limito kreditine. Paslaptis paprasta - jei nenorite išleisti pinigų - jų nesinešiokite. Eidami pirkti maisto neškitės tik tiek grynųjų, kiek reikia. Jei visvien labai norite mokėti kreditine, nusistatykite pinigų sumą, kurią ruošiatės išleisti ir griežtai jos laikykitės.

Iš tiesų ne kredito kortelė, tačiau mūsų naudojimosi ja įpročiai skatina rinktis nesveiką maistą. Jei turėsite griežtas naudojimosi kortele taisykles ir jų laikysitės, jūsų figūrai


maisto pirkimas kortele neturės įtakos.

Kredito taškai ir meilės reikalai Vos prieš kelerius metus šnekos apie kredito taškus buvo tabu. Vien mintis apie tai, kad kredito taškai galėtų būti naudojami plačiau nei sprendimams dėl paskolų ir kredito atrodė diskriminuojanti. Šiandien kredito taškai kartais tikrinami bandant įsidarbinti. Kai kurios draudimo kompanijos taip pat tikrina jūsų galimybes susitvarkyti su finansiniais įsipareigojimais. Kredito taškus tikrina kai kurie nuomotojai bandydami nuspėti, ar sąžiningai mokėsite nuomos mokesčius. Akivaizdu, kad kredito taškai užima vis svarbesnę vietą kasdieniame gyvenime ir darosi vis sudėtingiau gyventi nekaupiant šios stebuklingos sumos. Paskolų poreikis auga, o kredito istorijos nebuvimas - tik dar viena kliūtis jūsų kelyje. Kredito taškų "karštinė" perėjo ir į asmeninį gyvenimą, mat gali būti, kad prastą kredito istoriją turintiems asmenims taps sunkiau susirasti antrąją pusę. Apklausų duomenimis kredito istorija po truputį įtraukiama į pirmojo pasimatymo pokalbių temas. Nieko nuostabaus, kad draugystė tvirtesnė jei abu partneriai rimtai ir atsakingai žiūri į savo finansus. Didelės bėdos ištinka tuos, kurie apie nekokius partnerio piniginius įpročius sužino jau po santuokos pradėję tvarkyti bendrą šeimos iždą. Jei savo finansus tvarkote atsakingai, turbūt to paties tikitės ir iš savo partnerio. Žinoma, galite laikytis ir šiek tiek skirtingų filosofijų, pavyzdžiui, vienas jūsų gali būti "taupytojas", o kitas - "leidėjas". Tokiu atveju, jei skirtumai nėra drastiški, vienas kitą papildysite. Tiesa, kredito taškai yra tik vienas iš raktų į kito finansų valdymo įpročius. Didelė taškų suma sako, kad asmuo nėra padaręs didelių finansinių klaidų, tuo tarpu maža taškų suma gali reikšti kelis dalykus. Akivaizdžiausias - asmuo nemoka tvarkytis su savo pinigais ar turi per didelių skolų. Ne toks akivaizdus - jus dominantis žmogus laidavo už draugą ar šeimos narį pasirašant sutartį, ir būtent tas, už kurį buvo laiduota, pridarė bėdų. Gali būti, kad kredito taškų skaičius krito dėl į kredito ataskaitą įsivėlusių klaidų, tad neskubėkite teisti.


Galbūt keista šia tema kalbėtis per pirmąjį pasimatymą, tačiau finansiniai klausimai viena iš svarbiausių porų skyrybų priežasčių. Ar neverta apie piniginius įpročius sužinoti kuo anksčiau, kad netektų nukentėti?

http://fastloans.lt

Kreditine storina  
Kreditine storina  
Advertisement