Page 1

D.u.k. Apie kreditÄ…


Kredito vartotojai dažnai turi pačių įvairiausių klausimų ir neaiškumų, susijusių su kreditu, kredito taškais, ataskaitomis ir t.t. Nors, žinoma, tie klausimai dažnai skirtingi, tačiau surinkome 8 universalius, dažniausiai užduodamus klausimus ir pateikiame atsakymus.


Kodėl kreditorius padidino mano palūkanų normą, nors visą laiką mokėjau laiku? Pagal dabartinius kredito įstatymus, kreditorius turi teisę padidinti jums palūkanų normą jei vėluojate padengti balansą 60 dienų. Kitu atveju jis gali padidinti palūkanas, tačiau privalo apie tai pranešti iš anksto tam, kad galėtumėte uždaryti sąskaitą jei jums netinka naujosios sąlygos. Jei gavote pranešimą apie palūkanų normą derėkitės. Praneškite, kad pakeisite kreditorių jei jis nepasiūlys geresnio sandorio - dažniausiai tai suveikia.


Skolos išieškotojas skambinėja dėl senos skolos. Ar turėčiau ją grąžinti? Galbūt. Pirmiausia patikrinkite skolą - jei skolai suėjęs senaties terminas, grąžinti neprivalote. Jei skolų išieškotojai nepalieka jūsų ramybėje net paaiškinus, kad skola sena - parašykite jiems prašymą nebesusisiekti su jumis. Tokiu atveju pagal įstatymą skolų išieškotojas privalo liautis skambinę ir gali su jumis susisiekti tik tuo atveju, jei ketina nutraukti išieškojimo procesą arba paduoti jus į teismą.


Kiek kredito kortelių reikia turėti? Kiekvienam šis skaičius skirtingas. Dauguma žmonių renkasi turėti dvi korteles. Viena iš jų turi turėti mažą palūkanų normą tiems atvejams, kai niekaip negalite laiku padengti balanso. Kita kortelė turėtų turėti lengvatinį periodą, kurio metu padengus balansą nereikia mokėti palūkanų. Dvi kortelės taip pat gerai norint turėti pakankamai kredito taškų. Jei norite daugiau kortelių - tai ne problema, tačiau prieš įsigydami pasvarstykite, kiek kreditinių iš tiesų galite išlaikyti.


Mirus sutuoktiniui man liko didžiulės skolos. Ar turėsiu jas padengti? Dažniausiai ne. Kartais svetimas skolas reikia mokėti, tačiau tik tuo atveju, jei skola - bendra arba jei tapote laiduotoju jūsų gyvenimo partneriui pasirašant sutartį. Jei esate spaudžiamas padengti skolą, už kurią teisiškai nesate atsakingas pasitarkite su advokatu.


Kredito vartotojai dažnai turi pačių įvairiausių klausimų ir neaiškumų, susijusių su kreditu, kredito taškais, ataskaitomis ir t.t. Šiame straipsnyje tęsiame atsakymus į dažniausiai užduodamis klausimus apie kreditą.


Ar kredito ataskaitos tikrinimas mažina kredito taškų skaičių? Ne. Jei kredito ataskaitos norite dažniau nei kartą per metus - reikės sumokėti nedidelį mokestį. Jei kredito ataskaitą skaitote kartą per metus - ją gausite nemokamai. Kredito taškams ataskaitos tikrinimas jokios įtakos neturi. Nebent rasite klaidų ir pasistengsite, akd jos būtų ištaisytos tokiu atveju kredito taškai tik augs.


Kiek kredito taškų prarandama per vieną kredito istorijos tyrimą, vykdomą potencialaus kreditoriaus? Nustatytos sumos nėra. Tyrimas kiekvieno žmogaus taškus paveikia skirtingai. Tyrimai sudaro 5 procentus jūsų kredito taškų, tad jei turite stiprią kredito istoriją vienas ar du tyrimai apskritai neturės beveik jokios įtakos.


Buvęs vyras turėjo padengti bendros kreditinės balansą, tačiau to nepadarė. Skola liko man, ir netekau kredito taškų. Ką daryti?

Bendros sąskaitos gali kelti problemų dar ilgai po skyrybų. Net jei teismo nutartis įpareigojo jūsų buvusįjį sumokėti, pagal sutartį kreditorių akimis jūs vis dar nešate dalį atsakomybės, tad jei jūsų buvęs vyras nemokus - atsakomybė klius jums. Pasitarkite su savo skyrybų advokatu dėl to, ką galima padaryti, kad jūsų buvęs sutuoktinis apmokėtų skolą iškart.


Laidavau už savo vaiką prašant paskolos automobiliui. Dabar noriu perfinansuoti būsto paskolą, tačiau kreditorius nesutinka, mat mano atžalos vėlavimas mokėti sumažino mano turimus kredito taškus. Ką daryti?

• Deja, viskas teisėta. Vienintelis patarimas, kurį finansų specialistai duoda apie laidavimą - nelaiduokite. Pasirašydami sutartį prisiimate pilną atsakomybę už paskolą. Nemokumo, vėlavimo ar kito delinkventinio elgesio atveju esate tiek pat atsakingas už savo vaiką kiek už savo paties skolas. Be to, negalėjimas pakeisti savo būsto paskolos finansinių sąlygų dar ne pats blogiausias dalykas, kuris gali nutikti. Jei jūsų atžala ir toliau vėluos mokėti ar išvis liausis tai dariusi, su skolų išieškotojais turėsite tvarkytis jūs. http://fastloans.lt

D u k apie kredita  
Advertisement