Page 1

Ar kredito balanso padengimas mažina kredito taškus? Įsivaizduokite, kad esate pareigingas kredito klientas. Jūsų kredito taškų skaičius dar prieš savaitę buvo 812. Sumokate mėnesio įmoką, visiškai padengiate mėnesio balansą. Po savaitės gaunate laišką, kur jūsų kredito taškų suma - 800. Ar dvylika taškų praradote tik todėl, kad nebeliko jokio kredito balanso? Ar kredito vartotojai neturėtų stengtis balanso "nepernešti" iš mėnesio į mėnesį? Kredito duomenų administravimo agentūros teigia, kad taškų svyravimai kas mėnesį visiškai normalus reiškinys, mat taškų skaičius nuolat atnaujinamas pagal kredito istorijos pasikeitimus. Kredito balanso padengimas nemažina kredito taškų skaičiaus, nebent padengę skolą uždarėte sąskaitą. Tiesą pasakius balanso padengimas laiku turi priešingą efektą - taškų tik daugėja. Kredito taškų skaičius galėjo sumažėti dėl kelių priežasčių: neigiamas kredito įrašas, atsiradęs neseniai, naujų sąskaitų atsidarymas, nauji kreditorių arba darbdavių kredito tyrimai ir pan. Vienintelis būdas išsiaiškinti, kodėl iš tiesų pasikeitė kredito taškai patikrinti kredito ataskaitą ir palyginti ją su ankstesnėmis. Patikrinkite, kas pakito nuo paskutiniosios - tai greičiausiai ir bus kredito taškų kritimą lėmęs faktorius . Kredito ataskaitą kasmet galima tikrinti nemokamai, tačiau jei jau panaudojote savo nemokamą šansą - sumokėję nedidelį mokestį ataskaitą gausite kada panorėję. Priešingai nei dauguma įsitikinę, kredito ataskaitos tikrinimas nesmukdo kreito takų. Tiesą pasakius, jis neturi jokios įtakos. Kredito taškai atnaujinami maždaug kas 30 dienų pagal jūsų kreditorių pranešimus, kuriuos kredito duomenų administravimo agentūra perkelia į kredito ataskaitą. Tai reikškia, kad nauji kredito taškų paskeitimai nebūtinai atspindi paskutinį atliktą mokėjimą. Gali būti, kad kredito taškai paskaičiuoti pagal senesnį mokėjimą, o naujojo pilno balanso padengimo įrašas atsiras tik kito mėnesio ataskaitoje ir turės įtakos taškams vėliau. Galų gale dėl nedidelių kredito taškų svyravimų neverta jaudintis. Nedidelis taškų kritimas gali būti svarbus tik tuo atveju, jei taškų ir taip turite ne per daugiausiai, tačiau jei ši suma - nemaža, nedideli svyravimai neturės didelės įtakos jūsų paskolų ar naujų


kreditų sąlygoms. 7 GERI KREDITO BRUOŽAI Tikriausiai kiekvienas kartais burnojame prieš kreditą, kredito korteles, skolintojus ir pan. Kreditas beveik tapęs keiskmažodžiu mūsų visuomenėje nepaisant to, kad dauguma juo naudojamės. Tačiau yra ir šviesioji pusė - štai keli geri dalykai apie kreditą. 1.

Kreditas kuria gerą kredito istoriją. Jei esate sąžiningas ir atsakingas kredito vartotojas, turite galimybę susikurti teigiamą kredito istoriją. Kam to reikia? Ateityje prireikus paskolos ją gausite geresnėmis sąlygomis: greičiau, pigiau ir pan. Jei jūsų kredito istorija, skolintojas labiau jumis pasitikės, o tik nuolatinis kredito vartojimas gali tokią istoriją sukurti.

2.

Kredito kortelės vartojimas atstato "nešvarią" skolininko reputaciją. Net jei padarėte nemažų kredito vartojimo klaidų, atstatyti kredito taškus ir istoriją padės kredito kortelė. Jei įsigysite kreditinę ir naudosite ją atsakingai - laiku mokėsite įmokas, padengsite daugiau nei minimalų balansą ir panašiai - jūsų kredito istorija ilgainiui "išsivalys".

3.

Jei žaisite pagal taisykles, nereikės mokėti mokesčių. Dauguma kreditinių apmokestintos įvairiais mokesčiais, tačiau yra tam tikrų teisėtų priemonių jų išvengti. Pasidomėkite įvairių kreditorių pasiūlymais - ieškokie nemokamų kredito galimybių.

4.

Jus gina įstatymai. Jus, kaip kredito vartotoją, saugo įstatymai. Tai reiškia, kad pasiskolinę pinigų neatsiduriate kreditorių ir skolų išieškotojų valioje - jūs turite teises, kaip ir bet kuris kitas vartotojas. Jūs galite ginčyti klaidingas kredito ataskaitas, neteisėtus skolų išieškotojų veiksmus ir panašiai. Netylėkite - jus saugo valstybė.

5.

Kreditoriai suteikia profesionalias konsultacijas. Net jei ir įklimpote į didžiules skolas, neprivalote iš jų kapstytis vienas. Paprašykite kreditoriaus finansinių konsultacijų - nemažai jų savo klientams tokias paslaugas teikia nemokamai. Pasikalbėkite su finansų specialistu - galbūt jūsų problemos ne tokios didelės, kokias jas įsivaizduojate.


6.

Kreditorius neturi nuo jūsų paslapčių. Bent jau apie jus kreditorius negali nuslėpti nieko. Jūs galite prašyti visos informacijos apie jūsų skolas - kredito ataskaitų, skolos dydžio, palūkanų normos pokyčių ir panašiai. Skolintojas įsipareigoja pateikti jums bet kokią informaciją apie jūsų finansinę padėtį tada, kai jos prašote, tad visuomet žinosite, kaip jums sekasi.

http://fastloans.lt

Balanso padengimas ir kredito taskai  
Advertisement