Page 12

įžvalgos

Kai laikas bėga, o tikslai neartėja

VALIĄ (KAIP RAUMENĮ) GALIMA TRENIRUOTI, TAČIAU VALIA (KAIP RAUMUO) PAVARGSTA. J U D I T O S G R I G E LY T Ė S ( V Ž ) N U O T R .

Neseniai lankiausi pas vieną buvusį klientą, su kurio vadovaujama įmone prieš penkerius metus teko darbuotis. Nors nuo to laiko bendrovėje pasikeitė dalis vadovų, nuolatinio tobulėjimo kultūra išliko.

G

amybos planavimo, val­dymo ir tobulinimo procesai veikia taip, tarsi būtų įdiegti visai neseniai (t. y. be iškraipymų). Taip pat dirba vidinė tobulinimo komanda. Bendrovės pardavimai auga, pelningumas gerėja. Todėl buvo galima pamanyti, kad klientas į svečius pasikvietė norėdamas pasigirti savo pasiekimais. Vis dėlto ilgametė konsultavimo patirtis rodo, jog konsultantus, kaip ir gydytojus, žmonės kviečiasi ne tada, kai yra įsitikinę, kad „viskas gerai“. Šis kvietimas irgi netapo išimtimi. Kai po ekskursijos gamybos skyriuje gurkšnojome kavą posėdžių salėje, klientas galiausiai įvardijo susitikimo priežastį. Jo nuomone, įmonė „praranda momentą“, t. y. lėtėja augimo tempas ir ryškėja atotrūkis tarp iškeltų tikslų ir pasiektų rezultatų.

48

VERSLO KLASĖ VERSLO ŽINIOS BIRŽELIS 2018

NERIUS JASINAVIČIUS

V L A D I M I R O I VA N OVO ( V Ž ) N U OT R .

Praėjusių metų lapkritį vadovų komanda per strateginę planavimo sesiją išsikėlė tikslus 2018-iesiems. Kadangi ambicingi 2017 m. tikslai nebuvo pasiekti, nuspręsta neskraidyti padebesiais ir 2018 m. planuoti „realistiškai“. Numatyta nemažai įvairių tikslų ir sudarytas reikalingų veiksmų planas. Visi vadovai sutarė, kad tikslai tikrai realūs ir įgyvendinami. Prasidėjus metams visi entuziastingai kibo į darbus. Komanda motyvuota, daroma nemažai, tačiau reikšmingos pažangos nėra. Jau praėjo beveik keturi mėnesiai, t. y. trečdalis metų, tačiau prie tikslų nepriartėta net per 10 procentų. Toks rezultatų atsilikimas neigiamai veikia komandos nuotaiką: mažėja motyvacija, atsiranda nepasitenkinimas, kyla konfliktų, netgi pasitaikė „kaltųjų paieškos“ atvejų. Kadangi tai puiki įmonė ir gera vadovų komanda, jie įvertino situaciją ir pripažino, kad per planavimo se-

Tik valdant padėtį galima imtis veiksmų ir tikėtis pagerėjimo.

Profile for Verslo žinios, UAB

Verslo klasė, 2018 birželis  

Verslo klasė, 2018 birželis