Page 11

įžvalgos

Baltosios revoliucijos pergalė

MASINIAI PROTESTAI JEREVANO GATVĖSE BE KRAUJO ATVEDĖ NIKOLĄ PAŠINIANĄ Į PREMJERO PAREIGAS. A P N U O T R .

Jerevano gatvėse kalbama, kad saugiu eismu nepasižyminčioje Armėnijoje nebėra automobilių avarijų ir nebežūsta vairuotojai. Ir visa tai – dėl Dievo siųsto naujojo šalies politinio lyderio Nikolo Pašiniano.

G

egužės 2-ąją eismo įvykių veikiausiai nebuvo, tačiau taip nutiko dėl kitų priežasčių. Po savaites trukusių protestų N. Pašinianui nepavykus užsitikrinti paramos parlamente, buvo surengta visą šalies gyvenimą paralyžiavusi akcija: blokuotos visos svarbiausios sostinės gatvės ir iš jos vedantys keliai, sustojo viešasis transportas, nedirbo valstybinės įstaigos. Protestuotojai užkirto netgi kelius į oro uostą ir iš jo, tad atskridę turistai, sužinoję apie esamą padėtį, apsisukdavo ir grįždavo atgal. Tądien pro kelių užtvarus nepravažiavo nei policijos, nei kitų saugumo tarnybų automobiliai. Sakoma, kad buvo praleidžiamos tik medikų brigados ir vairuotojai, turintys asmenukę su pačiu N. Pašinianu. Be baltos spalvos marškinėlių su jo atvaizdu gatvėje rodytis nevertėjo.

44

VERSLO KLASĖ VERSLO ŽINIOS BIRŽELIS 2018

DOVAIDAS PABIRŽIS

JUDITOS GRIGELY TĖ S (V Ž) NUOTR .

Jau kitą dieną po tokios akcijos protestuotojų lyderis paskelbė dėl išrinkimo premjeru susitaręs su reikiamu skaičiumi parlamentarų ir paragino baigti masinius protestus, pritraukusius per 150 tūkst. žmonių. Šiuo metu gatvės politiku vadinamas N. Pašinianas yra šalies vyriausybės vadovas.

Slapstėsi ir kalėjo Tokią staigius pokyčius atnešusią įvykių eigą Armėnijoje paaiškinti gana sudėtinga. Vos prieš kelis mėnesius N. Pašinianas dar keliavo po regionus ir desperatiškai mėgino įtikinti armėnus, kad buvęs prezidentas Seržas Sargsianas, po dešimtmečio valdžioje nusprendęs pakeisti konstituciją ir persikelti į vyriausybės rūmus, yra korumpuotas, valdžią uzurpavęs ir oligarchiniais ryšiais ją įtvirtinęs autoritaras.

N. Pašinianas nesiruošia keisti šalies užsienio politikos, nes iš esmės neturi tam galimybių.

Profile for Verslo žinios, UAB

Verslo klasė, 2018 birželis  

Verslo klasė, 2018 birželis