Page 1

VYUŽIJTE MOŽNOST INZERCE V NAŠICH NOVINÁCH. INFORMACE TEL.: 602 728 045. VYUŽIJTE MOŽNOST INZERCE V NAŠICH NOVINÁCH. INFORMACE TEL.: 602 728 045.

Příští číslo vychází v pátek 23.1. 2011

èíslo 12 / ročník 1

Rozkládací pohovka

plocha lÛÏka 125 x 192 cm rozmûr ‰/v/h: 192/92/103 cm mnoho barev 4153403 Andy béžová 4153402 červená 4153404 černá

8.595,- -42% Dvofiákova 2, 320 13 PlzeÀ-Bory (roh Klatovská/Dvofiákova)

www.nabytek-brueckl.cz

4.990,-


křížovka

/

sudoku

/

vtipy

SUDOKU Princip hry Cílem hry je doplnit chybějící čísla 1 až 9 v předem dané předvyplněné tabulce. Tato tabulka je rozdělená na 9x9 polí, která jsou seskupena do 9 čtverců (3x3). K předem vyplněným číslům je potřeba doplnit další čísla tak, aby platilo, že v každé řadě, v každém sloupci a v každém z devíti čtverců byly použity vždy všechny čísla jedna až devět. Pořadí čísel není důležité. Čísla se nesmí opakovat v žádném sloupci, řadě nebo v malém čtverci. Na první pohled se zdá řešení lehké, nicméně opak je pravdou. Obtížnost Sudoku není dána počtem skrytých políček, ale jejich vzájemnými vazbami, které na první pohled nejsou vidět. Těžká sudoku mohou průměrně zkušenému luštiteli zabrat kolem 15 – 60 minut.

-

strana

2


Zdraví

Vánoční zamyšlení ...pro čtenáře VášRegion odpovídá MUDr. Karel Pitr Čas adventu nastal, a Vánoce se kvapem blíží. Svátky vánoční mají být dobou usebrání, zamyšlení se nad světem i nad vlastním životem. Jestliže se zamýšlíme nad vlastní životosprávou, zamýšlíme se vlastně nad otázkou vlastního života, či smrti. Možná, že to zní nadneseně, ale je tomu tak do slova a do písmene. Ona ta vlastní životospráva se týká nejen těch fyzických stránek, ale i stránek duševních, ba možno říci i morálních. Stále žehráme nad stresy, které nám přináší každý všední den i nad těmi, které nás postihují osudově a které jsou nadhraniční. Naše zdraví likvidují všechny negativní stresy. Naopak, stres, který je pozitivní a stimuluje nás pozitivně k vyššímu výkonu, je nutný a je podmínkou našeho rozvoje. Všichni máme svoje ambice, své cíle. To je správné a bez toho bychom vlastně nic nedokázali. Nesmíme ale svým cílům dávat přehnaný význam, není dobré si myslet, že při neúspěchu se hned zhroutí svět. On ten svět totiž

Neinvazivní

stojí na jiném základě, než jsou právě naše, často sobecké cíle. To vědí velmi dobře třeba budhisté, kteří se snaží se zbavovat vlastních náruživostí, neboť ty nás stahují k nedokonalosti. Povznáší nás osvobození se od nich. Vraťme se ale ke stresu, který nám ničí zdraví. Ten je právě často způsoben tím, že určitých cílů nedosahujeme. Je třeba si položit otázku, zda ten cíl opravdu stojí za to, abychom se jím trápili, zda nejde třeba jen o to, abychom vlastnili věci, které vlastní známí, nebo sousedé. Jde tedy o stanovení vlastních priorit. Pokud se nám podaří si uvědomit, co je vlastně nutné, většinou přijdeme na to, že nejdůležitější jsou vztahy k lidem. Nejhůře se člověk užírá závistí a záští k lidem. Takový člověk je potom sám nešťastný, škodí tím sám sobě a rozsévá kolem sebe negativní jevy – ty samé, které trápí jeho. Jde o začarovaný kruh. Ano, máte pravdu, tohle platí pořád a ne jen v čase vánočním. To jsme náchylní i k jiným hříškům, více

než jindy. Bohatá hodovní tabule a teplé papuče, to je přece ta správná vánoční idyla. Byla by určitě chyba se takové krásné relaxaci vyhýbat. Je však nutno porušení životosprávy vyrovnat jinde, například vydatnou procházkou, sportem a třeba i korekcí jídelníčku směrem ke starodávným tradicím, které všichni dobře známe. V nedávné době byla publikována rozsáhlá studie, která zkoumala vliv tělesné hmotnosti a fyzické kondice na zdraví a délku života. Vyplývá z ní, že pro dobré vyhlídky pro zdraví je důležitější normální tělesná hmotnost, než vysoká fyzická kondice. Ideální je podle této studie kombinace normální hmotnosti s dobrou, nikoliv však extrémní fyzickou kondicí. A tak zase padl jeden mýtus naší civilizované společnosti a věda přinesla další důkaz o prospěšnosti zdravého rozumu. Takže – nejzdravější bude, když nebudeme nic přehánět a budeme se mít rádi. Hezké svátky a hodně lásky!!! MUDr. Karel Pitr

liposukce

-Unikátní metoda k formování postavy,odstraňování tuku v problémových partiích -Trvalý efekt srovnatelný s klasickou liposukcí,ale bez skalpelu,bez bolesti a jizev -Bez jakéhokoliv následného omezení -viditelné výsledky již po prvním ošetření -odstranění celulitidy - ostranění tukových poštářů Současnost, rychlý způsob života, nevhodné diety a neaktivita dramaticky zvyšuje počet obézních lidí. Striktní dieta, silná vůle a tvrdá práce v tělocvičně mohou jistě pomoci snížit váhu, ale problematické partie stehen, třísla, boků a hýždí obvykle zůstanou. NEINVAZIVNÍ LIPOSUKCI SE PROVÁDÍ pomocí pokročilé kavitační technologie, která umožňuje koncentrované energii být nasměrována do velmi specifické zóny uvnitř pacienta a je tak schopna rozvrátit podkožní buňky, přičemž nechává kůži, vaskulární, nervovou a maskulární tkáň nezměněnou. Většina pacientů pozná viditelnou redukci obvodu po jedniné léčbě, ale další léčby pro ještě více dramatické ztenčení tuku a obvodu jsou doporučeny. KAVITACE nabízí neinvazivní, bezbolestnou, bezpečnou a rychlou alternativu k liposukci. Břicho, stehna, hýždě, boky a kolena mohou být tvarována bez anestezie, bez jizev, bez žádné rekuranční. Klienti mohou pokračovat ve své denní rutině okamžitě po léčbě. Není zde žádná poléčebná bolest nebo diskomfort, pokožka zůstává nedotčena. INDIKACE Redukce tukových buněk na břiše, bocích, hýždích, kolenech, předloktích. KONTRAINDIKACE Těhotenství, onemocnění srdce (kardiostimulátor atd.), velké kovové implantáty, rakovina, epilepsie, onemocnění kůže, otevřené zranění, snížené ledvinové nebo pancreatické funkce, některé onemocnění jater, některé hyperlipidemia, lidé na antikoagulantech nebo hemophilia. NEPŘÍZNIVÉ EFEKTY Pokud je léčba prováděna podle instrukcí popsaných zde, nejsou očekávány žádné vedlejší efekty. Jak probíhá vlastní ošetření? Doporučuje se 2 dny před ošetřením rozproudit lymfatický systém zvýšeným pitným režimem. Ošetření probíhá bez anestezie, bez bolesti, bez hospitalizace. Trvá 30-60 minut podle velikosti ošetřované oblasti. Během jednoho sezení dochází k obvodovému úbytku 2-6 cm. Samozřejmě každý jedinec reaguje individuálně. Pro dosažení maximálního účinku lze ošetření opakovat po 10-14 dnech. Po ošetření je nutné dodržovat opět pitný režim. Podpořit celou kúru můžeme následnými lymfomasážemi a doporučenými kosmetickými přípravky. strana

3-


-

strana

4


strana

5-


-

strana

6


Vánoční zvyky Lití olova Nad plamenem se v kovové nádobce (nejlépe ocelové) rozžhaví kousek olova až k bodu tání. Připravte si nádobu s vodou, a tekoucí olovo do ní opatrně, ale naráz vlije. Vznikne tak odlitek velmi abstraktních tvarů. Přítomní se pak snaží rozpoznat, čemu nebo komu je odlitek podobný. Podle tvaru se pak usuzuje, co koho čeká. Olovo má nízký bod tání a jde to snadno. Krájení jablka Po štědrovečerní večeři se nožem přepůlí jablko. Řez veďte kolmo ke stopce. Obě poloviny se všem ukážou a záleží na tom, jaký tvar má vnitřní část s jádry. Pokud vypadá jako pěti, nebo vícecípá hvězda, sejdou se všichni za rok ve zdraví. Pokud má tvar kříže, je čtyřcípá, pak někdo z přítomných těžce onemocní, nebo zemře. Tohoto zvyku se není třeba bát. Vybírejte zdravé, velké jablko. A nezapomeňte - od štědrovečerní večeře se nevstává! Pouštění lodiček Připravte si lavor s vodou a staré vánoční svíčky (viz dále). Rozpulte několik vlašských ořechů a do prázdných polovin jejich skořápek připevněte nakapaným voskem po jednom úlomku vánoční svíčky. Svíčky lámejte na kousky cca 2,5 cm dlouhé. Příliš dlouhé svíčky by převrhly skořápku. Lodičky se zapálenými svíčkami se nechají plout po vodě. Majitele lodičky, která vydrží nejdéle svítit a nepotopí se, čeká dlouhý a šťastný život. Pokud se lodička drží při kraji nádoby, její majitel se bude celý rok držet doma. Jestliže lodička pluje ke středu nádoby, vydá se do světa.

Vánoční svíčky jsou občas ještě vidět v drogeriích, nebo ve stáncích. Jsou asi 6 mm tlusté, šroubovicové, různé barvy. Používaly se a místy se ještě používají na vánoční stromeček. Poezie vánoc je s těmito svíčičkami úplně jiná, než s dnes běžnými elektrickými. Pozor, jsou ale nebezpečné, nebezpečí požáru je poměrně značné, zvláště pohybují-li se v blízkosti stromku děti bez dozoru. Je také třeba svíčky vhodně umístit, aby nemohly zapálit větev nad sebou. Svíčky se na stromek upevňují pérovou svorkou na větve. Na této svorce je malý držák svíčky a pod ním kroužek na odkapávající vosk.

Stíny Když se rozsvítí, dívají se všichni po stěnách. Čí stín nemá hlavu, ten do roka zemře.

Pečení vizovického pečiva Do mísy se nasype 1 kg hladké mouky a do vyhloubeného důlku se vlije 4 dl. vody. Poté se pečlivě těsto zpracovává několik hodin, dokud nevznikne tuhá hladká hmota bez hrudek. Takto vypracované těsto se uloží v igelitovém sáčku na několik hodin do chladničky. Po vyjmutí z lednice se může začít tvořit. Z těsta se nožem odkrojí potřebná část a modeluje do předem určeného tvaru. Pletou se copánky, tvoří figurky, zvířátka, podle fantazie. Každé správné vizovické pečivo musí obsahovat pět základních technik. Krájení - např. okraje křidýlek, stříhání (zobáčky ptáčků), vpichování (očka, ústa), mašličkování a obtisk. Hřebínkem nebo špičkou nože se na těstě dělá vroubkování. Nůžkami se také těsto různě zastřihává. Ke konečnému ozdobení vytvořených tvarů je vhodné použít různého koření. Poslední fází je pečení. Vyrobené ozdoby se rozloží na neomaštěný plech a nechají asi tři hodiny oschnout. Před samotným pečením je také vhodné potřít výrobky rozšlehaným vejcem. Plech se vloží do trouby a suší se při 500C tři a více hodin. Upečené pečivo se ještě může ozdobit mašličkami.

Střevíc Svobodné dívky házejí střevícem přes hlavu. Obrátí-li se patou ke dveřím, zůstanou doma. Obrátí-li se špičkou ke dveřím, provdají se a odejdou.

Knedlíky Pokud se dívka potřebuje rozhodnout mezi nápadníky, napíše jejich jména na papírek a dá do knedlíků, které připravuje. Vybere si toho, „jehož knedlík“ rozkrojí první.

Šupiny Pod talíře se štědrovečerní večeří se dává několik kapřích šupin, které mají přinést všem po celý rok dostatek peněz.

Klepání na kurník Svobodná dívka klepe střevícem na kurník. Ozve-li se slepice, dívka zůstane svobodná. Pokud se ale objeví kohout, brzy se vdá.

Půst Na Štědrý den se zachovává až do večera přísný půst. Dětem, které se nemohou dočkat, se slibuje, že vydrží-li nejíst, uvidí zlaté prasátko. Ke společné večeři se zasedá, když vyjde první hvězda.

strana

7-


-

strana

8


V V alpských střediscích rapidně přibývá sníh. V některých centrech Rakouska, Itálie i Švýcarska je už výborné lyžování. Horší je to jen s počasím, které na mnoha místech jinak skoro ideální podmínky ztěžuje. Výhodou je ale dobré předsezonní lyžování bez front a často s výraznými slevami.

alpských střediscích rapidně přibývá sníh Javor (rovněž na druhé straně Šumavy).

Hlavní problém pro toho, kdo chce lyžovat v Alpách už o tomto víkendu, může být doprava. Každý by měl proto pozorně sledovat dopravní situaci na hlavních alpských tazích a předpověď počasí. V uplynulých dnech na mnoha místech v Alpách zlobil vítr a husté sněžení. Řetězy v kufru jsou absolutní nutností. RAKOUSKO U našeho jižního souseda bylo zatím nelepší lyžování na tyrolských ledovcích a ve výše položených místech Tyrolska a Vorarlberska. Většina vleků už jezdí v tyrolském Obergurglu, kde už nyní funguje 20 vleků a výška sněhu je od 50 do 120 cm. Stejně tak v Ischglu. Asi polovinou kapacity zatím disponovalo superstředis-

ko St. Anton a Matrei-Kals. Ve Vorarlbersku jsou nejlepší podmínky už tradičně v Lech – Zürs a v menším, ale výborném místě Warth-Schröcken. V Salcbursku se až dosud nejlépe lyžovalo ve vysoko položeném středisku Obertauern, kde je aktuálně 50 cm a jezdí dvě třetiny lanovek. Tento víkend pak otevírá většina dalších hlavních rakouských center jako jsou Schladming, Saalbach Hinterglemm, Kitzbühel, Skiwelt Wilder Kaiser – Brixental, Serfaus-Fiss-Ladis, střediska Zillertal, Montafon, Nassfeld a Grossglockner - Heiligenblut. Zahájení provozu chystá o víkendu Hochficht na druhé straně Šumavy a jezdit už začal nedaleký Sternstein, který má tři pěkné sjezdovky. O víkendu spustí svá zařízení i německý Velký

ITÁLIE Skvělé lyžování nabízejí mnohá místa v Jižním Tyrolsku. Kromě ledovce Schnalstal je v plném provozu vysoko položený Sulden, kde je od 40 do 100 cm sněhu a lyžuje se od 3500 metrů až k dolní stanici lanovky (1900 m). Minulý pátek začaly jezdit velky v Obereggenu (část propojené zóny Latemar), uplynulý víkend spustila provoz lyžařská hora Kronplatz a Alta Badia. Alta Pusteria, Klausberg a Carezza otevírají tento pátek, Plose nad Havlíčkovým Brixenem, superstředisko Val Gardena, Seiser Alm, Meran 2000 a Jochgrimm tuto sobotu. Na sjezdovkách v Trentinu, zejména v oblastech Val di Fiemme a Val di Fassa se začne pořádně lyžovat většinou o tomto víkendu. V Livignu se už na části sjezdovek jezdí. ŠVÝCARSKO Ve Švýcarsku už jedou všechna hlavní centra v kantonu Graubünden kolem Sv. Mořice - Corvatsch, Corviglia i Diavolezza. Probíhá tam akce tophit, kdy lyžaři uspoří až 30%. Zaplatí od 180 eur na osobu za 2 noci ve 3hvězdičkovém hotelu včetně snídaně, skipasu a jízdenky na veřejnou dopravu v oblasti Engadin - Sv. Mořic. Plus každý dostane slevu na půjčení lyží a snowboardu a na lyžařskou školu. V sobotu otevírá Klosters, Lenzerheide, Savognin chystá zahájit provoz o dalším víkendu. Otevřena jsou nejvýznamnější střediska kolem Davosu – Parsenn a Jacobshorn – navíc probíhá akce skipas zdarma k ubytování v hotelech. Lyžuje se prakticky už v celém Samnaun (bezcelní zóna), v sobotu spouští vleky Arosa.

V centrální oblasti Jungfrau je v provozu část tratí v Grindelwaldu a Wengenu, Mürren zahajuje tuto sobotu. O víkendu si lyžaři zajezdí i v Andermattu, Gstaadu, zatímco Adelboden hlásil zahájení sezony až další víkend. V nejvzdálenějším kantonu Wallis funguje už část vleků v největší propojené zóně světa Portes du Soleil, jezdí také Saas-Fee, Zermatt, velká část tratí v Crans Montaně a ve Verbier i v menším, ale nádherném středisku Zinal ve Val d´Annivieres. Ostatní místa velké propojené zóny „4 údolí“, jako například Thyon 2000, který je nejen výborným místem pro parádní rodinné lyžování, ale i dobrým východiskem pro další centra v oblasti, otevírají o víkendu. Lyžařské lázně Leukerbad pak spustí vleky v sobotu 11. prosince. V blízkém dosahu Ženevského jezera už spustili přepravní zařízení ve Villars a už dávno se lyžuje i na ledovci Les Diablerets. FRANCIE

Ve francouzských Alpách sněží již od minulého týdne a několik středisek už hlásí hodně přes metr sněhu. Vede zatím Risoul, kde na tratích leží 150 cm. Některá lyžařská centra se díky tomu otevřela nebo otevřou dříve, než plánovala. Předvánoční lyžování ve francouzských zimních oblastech je za nejnižší a nejvýhodnější ceny. O vánočních svátcích se organizuje program pro děti i dospělé, novinkou jsou např. speciální relaxační pobytové balíčky zaměřené na ženy. V Tignes a ve Val-Thorens se lyžuje už od poloviny listopadu. Poslední víkend v listopadu spustili lanovky i ve Val d´Isere a v Les 2 Alpes, ale také v Alpe-d´Huez, Chamonix a v La Clusaz, kde hlavní zahájení provozu mají tento víkend. Stejně tak tuto sobotu začíná lyžování i v Avoriaz (jednom z hlavních center propojené zóny Portes du Soleil), kde je na sjezdovkách i přes metr sněhu, zatímco v sousedním Morzine se bude jezdit až od příštího víkendu. zdroj:idnes.cz

Těšíte

se na hory, sníh a skvělé sjezdovky?

Dlouhé kilometry kvalitních sjezdovek, sjezdy pokryté prašanem i svahy s firnem. To všechno leží v rakouském Štýrsku přímo u nohou milovníků freeridu, carvingu, snowboardingu i rekreačního lyžování. Výborné sněhové podmínky zajišťují kromě příznivé výškové polohy i nejmodernější zasněžovací zařízení. O doplnění energie a gastronomické požitky pečuje na 150 štýrských lyžařských chat a skvělá nálada vládne i při sportovních akcích a zábavě na sjezdovkách. V oblasti mezi Schladmingskými Taurami a jižními svahy Dachsteinu najdou vyznavači

aktivní dovolené vše, co může alpská zima nabídnout. Čile pulzujícím zimním střediskem a místem konání řady akcí, včetně závodů Světového poháru v lyžování, je Schladmingská lyžařská houpačka 4 hor. Toto středisko, patřící do největší lyžařské oblasti v Rakousku - „Ski amadé“, se v roce 2013 stane místem konání MS v alpském lyžování. LEGENDAMI OPŘEDENÝ VRCHOL: DACHSTEIN SE SVÝM LEDOVCEM Naprostá jistota sněhu ve výšce 2 700 metrů a nejkrásnější rozhled na trojmezí Salcburska, Horního Rakouska a Štýrska jsou důvodem jeho nevídané obliby mezi vyznavači lyžařských

túr, náročného sjezdového lyžování i smělých okruhů na běžeckých tratích na ledovci. Na druhé straně pohoří, v oblasti Ausseerland, najdeme přímo u sjezdovek v lyžařských oblastech Loser a Tauplitz malebné horské vesničky. Útulné hnízdečko pro rodiny a individualisty nabízejí Grebenzen a Lachtal, přívětivá a romanticky zasněžená jsou také lyžařská střediska mezi Semmeringem a Mariazellem. Máte rádi ještě více zábavy, ještě více „action“? Pak je tu zimní centrum Kreischberg s největší evropskou U-rampou, pro vyznavače snowboardingu místo téměř kultovní. zdroj:idnes.cz

strana

9-


Neděle 05.00 - Co neodnesl čas aneb stará láska nerezaví 05.45 Zpěvy u Jesliček 06.00 - Sezame, pojď si hrát 06.20 - Na Vánoce 06.25 - Nová dvojpohádka z lesa 06.50 - Všechna rána světa: Japonsko 07.05 Raníček s Dádou 07.20 - Bert a Ernie (21,22/26) 07.30 - Hřiště 7 09.40 - Dům U Zlatého úsvitu 11.15 - Štědrý večer pana rady Vacátka čb 12.00 - Polední události 12.05 - S bráchou na Aljašce (4/4) Inside Passage Dobrodružství českých chlapců v divoké přírodě Aljašky 13.00 - Aljaška 13.30 - Chobotnice z II. patra (4/4) Veselé Vánoce přejí Zelená a Modrý 14.35 - Pekařův císař 15.40 – Koledy se souborem Chorea Bohemica 15.50 - Vodník a Karolínka 16.45 - Legenda o sv. Jiří 16.55 - Čétéčko 17.15 - Sváteční slovo teologa Daniela Hermana Vánoční zamyšlení z Izraele 17.20 - Hodina zpěvu 18.10 - MAHARAL - Tajemství talismanu (4/5) 18.35 - Na cestě za Joeym ze Seychelských ostrovů 18.45 - Večerníček 18.55 - Šťastných deset a Šance milion 19.00 - Události 19.35 - Branky, body, vteřiny 19.50 - Předpověď počasí 19.55 - Sportka a Šance

26.

prosince

2010 / Štěpán

07.10 - Československý filmový týdeník 07.20 - Návraty do dětství 07.50 - Panorama 08.30 - Čtenářský deník... 08.45 - A zlehka zazvoní 09.50 - Expo 2010 10.15 - Ave Maria Gratia 10.40 - Cesta za příběhem 11.05 - Tiše padá sníh ZE ZLATÉHO FONDU Jiří Sovák - 90 let čb 12.00 - Egyptologové Miloš Kopecký a Jiří Sovák v televizním zpracování slavného humoristického románu 13.30 - Cirque du Soleil: Kooza 15.00 - Mezinárodní taneční festival Ústí nad Labem 2010 15.55 - Jak se žije s českou rybou podle Jána Piroha 16.10 - Doktor Munory a jiní lidé 17.10 - Neuvěřitelná Babočka admirál 18.20 - Cesty víry 18.45 - Křesťanský magazín 19.00 - Vánoční koncert z moravských pastorel 19.40 - Slyšte nyní, láskyplní 20.00 - RENT: Filmed Live on Broadway 22.20 - Sir Charles, thank you, 23.15 - Jak tvrdí Pereira 00.55 - Jaromír Hnilička: Jazzová mše 01.40 - Trapasy 03.00 - Partnerské ladění 03.40 - Vyzkoušejte si... 04.05 - Pod pokličkou

06.20 - Senzační Spiderman 06.40 - Hrátky s čertem 08.20 - Kačer Daffy. Fantastický ostrov 09.40 - Dobrodružství malé pandy 11.05 - Za humny je drak 12.45 - Z pekla štěstí 2 14.35 - Půl domu bez ženicha 16.00 - Nadace Nova - pomáhá už 10 let 16.15 - Hádej kdo? Americká komedie (2005). Dále hrají J. Scott, H. Williams a další. Režie K. R. Sullivan 18.05 - O statečném kováři Český film podle pohádky B. Němcové 19.30 - Televizní noviny Sportovní noviny, Počasí 20.00 - S čerty nejsou žerty

21.50 - Fotr je lotr Americká komedie 23.45 - Zubaté ostří Americký thriller 01.35 - Novashopping 01.55 - Hádej kdo? Americká komedie 03.40 - Pop Corn TV 04.35 - DO-RE-MI Zpěváci z ulice v televizní show. 05.20 - Novashopping

20.00 - Ať žijí rytíři! 09.00 - Informační servis 10.00 - Teleshopping 10.35 Sexy celebrity (9) 11.20 - Ženatý se závazky (51) 11.45 - 10 nej... z Hollywoodu 21.50 - Karel Gott opět v Lucerně Záznam koncertu, na kterém se po 10 letech opět vrací do legendárního pražského sálu. Spoluúčinkuje operní diva Eva Urbanová. Hraje Boom!Band Jiřího Dvořáka. Režie P. Soukup 23.10 - Losování Sportky a Šance 23.15 - Losování Šťastných deset a Šance milion 23.20 - Severní polární záře Získat a neztratit lásku je ta nejtěžší věc v životě. Americký film (2004). Hrají: J. Jackson, D. Sutherland, L. Fletcherová, K. Griffinová, Z. Ward, J. Lewisová a další. Režie James C. E. Burke 01.05 - Hotel Babylon III (5/8) 02.00 - Přezůvky s sebou Sváteční posezení populárních písničkářů J. a F. Nedvědových s jejich přáteli 02.45 - Lilium koleda 03.20 - Vánoční koncert ze Senátu Záznam komorního koncertu z Hlavního sálu Valdštejnského paláce v Praze. 04.15 - Čétéčko 04.35 - Babylon

-

12.10 - Teleshopping 12.30 - Ukradený zázrak 14.05 - Premiéra 14.35 - Hvězdný reportér 15.00 - Šťastné a veselé Vánoční komedie 16.50 - Koření Všechny vůně světa Planeta je místo, kde se dějí věci, o kterých se vám ani nezdá. Pojďte se dívat... 17.45 - Útěk z vězení III (1, 2) Třetí řada amerického seriálu (2007). Hrají W. Miller, D. Purcell, R. Tunney, S. W. Callies, S. Keach, W. Williams a další. 19.30 - Ženatý se závazky Americký seriál 20.00 - Na první pohled 22.20 - Šestý den

10

13.15 - Roztomilý člověk (čb) 14.50 - Šípková Růženka Slovensko-německá pohádka 16.35 - Garfield Rodinná komedie 18.00 - S Italem v kuchyni Kuchař Emanuele navštíví ve speciálním vánočním vydání pořadu oblíbené Tyrolsko 18.55 - Zprávy TV Prima 19.25 - Sport TV Prima 19.35 - Přátelé IV (1) Příběh medúzy 20.00 - Simpsonovi ve filmu Americká animovaná komedie

Americký sci fi thriller 00.35 - Šťastné konce Americká komedie o nevypočitatelnostech života i lásky, o skrytých tajemstvích, promarněných příležitostech a druhých šancích 02.55 - Hvězdný reportér 03.20 - Premiéra Filmové premiéry a další novinky!

strana

06.25 - Párty s kuchařem 06.50 - Klukoviny Toma a Jerryho 07.05 - Mickeyho klubík 07.30 - Přátelé III (25) 07.55 - Hitlerovi muži 08.55 Svět 2010 09.20 - Sám doma 4 10.55 - Show Jana Krause 11.50 - Gólová výměna

21.45 - Čarodějky z Eastwicku Americká hororová komedie 23.55 - Přeber si to znovu Americko-australská kriminální komedie (2002). Dále hrají B. Crystal, L. Kudrowová, J. Viterelli a další. Režie H. Ramis 01.40 - Volejte Věštce 03.25 - John Q Americký krimi thriller

Pondělí 05.59 - Dobré ráno 08.30 - Sezame, pojď si hrát 09.00 - Císařův pekař 10.20 - Pekařův císař 11.25 - Písničky s ozvěnou aneb Od jara až do zimy 12.00 - Polední události 12.30 - Sama doma 13.30 - Doktorka Quinnová 14.20 - Okouzlení VIII (22/54) 15.15 - Divnopis 15.20 - Film o filmu Kuky se vrací 15.35 - Zábavná škola: Vodní ptáci 15.45 - Věříš si? 16.15 - Záhady Toma Wizarda 16.30 - Kouzelná školka 17.00 - AZ-kvíz 17.30 - Kluci v akci 17.55 - Předpověď počasí 18.00 - Události v regionech 18.25 - Černé ovce 18.45 - Večerníček 18.55 - Šťastných deset a Šance milion 19.00 - Události 19.35 - Branky, body, vteřiny 19.50 - Předpověď počasí 20.00 - Cukrárna (8/13) Rakvička Recept na sladký dort je jednodušší, než recept na sladký život. Energická Iva Janžurová jako spasitelka cukrářky Veroniky Žilkové v novém komediálně laděném seriálu České televize pro celou rodinu. Dále hrají: J. Štěpánková, N. Konvalinková, J. Hrušínský, J. Dolanský, J. Šulcová, S. Stašová, J. Čvančarová, J. Přeučil....

27.

prosince

2010 /

06.00 - Raníček s Dádou 06.10 - Andersenovy pohádky 06.20 - Kryštof a nebeský kůň (5/7) 06.30 - Inami (26/26) 06.55 Návštěva v ZOO 07.00 - Sušický betlém 08.00 - Po stopách touhy po svobodě 08.30 - Panorama 09.10 - Televizní klub neslyšících 09.45 - Kvarteto 10.15 - Neuvěřitelná Babočka admirál 11.35 - Čétéčko 12.00 - Vyzkoušejte si... 12.25 - Mezinárodní taneční festival Ústí 13.20 - Návraty do dětství 13.50 - Tak to vidím já (6/7) 14.05 - Vánoční přání Richieho Riche 15.30 - Den pro devatery varhany 16.25 - Dobrodružství vědy a techniky 16.55 - Bílé Vánoce 18.55 - Zprávy v českém znakovém jazyce 19.05 - Múzy v muzeu 20.00 - Expedice Citroen 21.00 - Neznámí hrdinové 21.30 - Krásný ztráty Pražský arcibiskup Dominik Duka a dětský kardiolog Milan Šamánek v baru u Michala Prokopa(Premiéra - opakování 29.12./ČT2 a 5.1./ ČT2) 22.10 - Dům strach 23.05 - Terra musica 23.30 - Hudební slavnosti Emy Destinnové 2010 01.30 - Projekty Fondu soudržnosti

09.00 - Informační servis 10.00 - Teleshopping 10.35 - Zorro. Meč a růže 11.20 - Ženatý se závazky (52)11.50 - Svět šoubyznysu 21.05 - Na cestě po Seychelských ostrovech 21.35 - Reportéři ČT Kauzy, příběhy a rozhovory. Připravil Marek Wollner(Premiéra - opakování 29.12./ČT2) 22.15 - Obchodník se smrtí Peníze mají svoji cenu, svědomí ale za ně nekoupíš, aneb o pozoruhodných výkonech obchodníka se zbraněmi. Nicolas Cage v hlavní roli amerického thrilleru (2005). Dále hrají: E. Hawke, J. Leto, B. Moynahanová, E. Walker, I. Holm, D. Sutherland a další. 00.15 - Film o filmu: PIKO Jak se natáčel film, inspirovaný skutečným příběhem lidí, které spojilo osudové prokletí drogy 00.30 - Losování Šťastných deset a Šance milion 00.35 - Doktorka Quinnová 01.25 - Aljaška Prostřednictvím dvou kluků ukáže dokument průběh realizace v českých poměrech neobvyklého projektu dokumentárního seriálu o Aljašce 01.50 - S bráchou na Aljašce 02.50 - Sváteční slovo teologa Daniela Hermana 02.55 - Cesty víry: Arcibiskupské Vánoce 03.15 - Křesťanský magazín

12.15 - Premiéra 12.45 - Nová cestománie 13.15 - Teleshopping 13.35 - Zločiny podle Mary Higgins Clarkové. Po celém městě 15.20 - Stefanie IV (23) 16.10 - Ulice (166) 16.55 - Vražedný souboj (6) 17.45 - Walker, Texas Ranger 18.40 - Hvězdná brána VI (17) 19.30 - Ženatý se závazky (53) 20.00 - Loganova válka. Čest zavazuje Chuck Norris musí vychovat svého synovce tak, aby se mohli spolu pomstít za vraždu celé rodiny. Americký akční film (1989). Dále hrají E. Cibrian, J. Spano, J. Kober, R. D. Call 21.40 - Rozsudek noci

23.45 - Hollywoodské novinky Podívejte se, co právě dělají největší herecké hvězdy, jaké filmy se zrovna natáčejí nebo jaké divácké taháky se k natáčení teprve chystají. Nejaktuálnější novinky a pohledy do světa filmu (2010) 23.50 - Tak si vzpomeň 01.35 - Stefanie IV (23) 02.20 - Zorro. Meč a růže

svátek:

Žaneta

06.20 - Senzační Spiderman 06.40 - Tom a Jerry letí na Mars 07.55 - Jason a Argonauti 09.30 - Fotr je lotr 11.20 - Kdopak to mluví 13.00 - Krásná Locika 14.05 - Tučňáci z Madagaskaru (1) 14.30 - Smích se lepí na paty 16.10 - Nadace Nova - pomáhá už 10 let 16.25 - Žabí princ v New Yorku 18.00 - Sestřičky 19.30 - Televizní noviny 20.00 - Maminčin mazánek Jon Heder má 29 let a stále žije se svou matkou. Jednoho dne ale jeho pohodlnou existenci nabourá nový maminčin nápadník...

21.45 - Miloš Forman. Co tě nezabije... 23.35 - Němý svědek Devítiletý autistický chlapec se stane svědkem vraždy svých rodičů. Psychiatr Richard Dreyfuss se s jeho pomocí snaží odhalit vraha.... 01.15 - 69 rozkoší pro smrtelníky (15)

06.10 - Teleshopping 06.25 Pokémon. Diamant a perla (21) 06.55 - Minuty regionu 07.05 - Fakta Barbory Tachecí 07.20 Párty s kuchařem 08.00 - Zprávy TV Prima 08.40 - VIP zprávy 09.00 - Plácek 2 10.45 - Krysa 12.25 - To je náš hit! 14.20 - Sám doma a bohatý 16.05 - Garfield 2 17.40 - Regionální zpravodajství 17.40 - Minuty regionu 17.50 - Fakta Barbory Tachecí 18.00 - Prostřeno! 18.55 - Zprávy TV Prima Krimi zprávy 19.35 - Sport TV Prima 19.50 - VIP zprávy 20.00 - Billy Elliot Jedenáctiletý Billy si pro objevení své vášně pro tanec nemohl vybrat horší místo ani dobu. Anglicko-francouzský film (2000). Hrají J. Bell... 22.10 - Soudní dvůr (*)

00.05 - Ned Kelly (*) Britsko-australský dobrodružný film (2003). Dále hrají G. Rush, N. Wattsová, O. Bloom a další. Režie G. Jordan (106 min) 02.00 - Volejte Věštce (*) 03.45 - Výklad snů (*) 04.40 - Autosalon Světové novinky, nelítostné testy, koncepty budoucnosti


Úterý

28.

05.59 - Dobré ráno 08.30 Kouzelná školka 09.00 - Heidi 10.40 - Rozhodni obraze krásný 11.00 - Hovory přes rampučb 12.00 - Polední události 12.30 - Sama doma 13.30 - Doktorka Quinnová IV 14.20 - Okouzlení VIII (23/54) 15.10 - Kostičky 15.20 - Zábavná škola: Příběhy o telátku (7/7) 15.35 - Věda je detektivka16.00 - Tykadlo 16.15 - Zpívánky 16.20 - Pat a Mat se vrací 16.30 - Kouzelná školka 17.00 - AZ-kvíz 17.30 - Chalupa je hra 17.55 - Předpověď počasí 18.00 - Události v regionech 18.25 - Černé ovce 18.45 - Večerníček 18.55 - Šťastných deset a Šance milion 19.00 - Události 19.35 - Branky, body, vteřiny 19.50 - Předpověď počasí 20.00 - Hercule Poirot XII Viděla jsem vraždu Jaké děsivé tajemství skrývá vesnička Woodleigh Common? Premiéra britského filmu, natočeného podle románu Agathy Christie (2010). Hrají: D. Suchet, Z. Wanamakerová, S. Thompsonová, D. Findlayová, M. Higginsová, T. West, P. Thornley a další. Režie Ch arles Palmer (89min) (Premiéra)

prosince

2010 /

svátek:

06.00 - Andersenovy pohádky 06.10 - Kryštof a nebeský kůň (6/7) 06.20 - Záhady Toma Wizarda 06.35 - Král z džungle (25/26) 07.00 - Kluci v akci 07.25 - Vodní ptáci07.35 - Fenomén Mucha 08.30 - Panorama 09.15 - Hudební skvosty 09.40 - Podepsáno srdcem 11.35 - AZ-kvíz 12.00 - Bydlení je hra 12.25 - Černé ovce 12.40 - Hřiště 7 14.50 - Hrabě Zinzendorf 15.45 - Návraty do dětství 16.15 - Filmy z Václaváku(13/13) 16.30 - Svět zázraků: Zvířecí kameramané (10/13) 16.55 - Po stopách Van Gogha 17.50 - Vítejte v Tate galerii 18.00 - Klíč 18.30 - Babylon 18.55 - Zprávy v českém znakovém jazyce 19.05 - Ad Gloriam dei 19.30 - Adult English Zone 20.00 - Mary Poppins Julie Andrewsová jako pohádková chůva ve slavném muzikálu, oceněném pěti Oscary. Americký film (1964). Dále hrají: D. Van Dyke, D. Tomlinson, G. Johnsová a H. Baddeleyová. Režie Robert Stevenson 22.20 - Autoškola sobě 22.50 - Kontexty 23.45 - * Q 00.15 - Voda

09.00 - Informační servis 10.00 - Teleshopping 10.35 - Zorro. Meč a růže 11.20 Hollywoodské novinky 11.35 - Ženatý se závazky 21.35 - Když hvězdy tančily Nejlepší tance a nejzábavnější okamžiky v ohlednutí za velkou taneční show StarDance 22.05 - Krotitelé dluhů III. V pětatřiceti letech se pokusila žít samostatně. Po pěti letech se zmítá v dluhové pasti a je stále finančně závislá na rodičích. Může si za to sama, nebo selhal společenský systém? 22.35 - Její životní role (Le Role de sa vie) Někdo se narodí krásný a sebevědomý, jiného čeká trnitá cesta k sobě samému. Francouzský film (2004). Hrají: A. Jaouiová, K. Viardová, J. Zaccai, C. Crétient a další. Režie Francois Favrat (99min) 00.15 - Losování Šťastných deset a Šance milion 00.20 - Doktorka Quinnová IV 01.05 - S bráchou na Aljašce 02.05 - Terra musica Magazín hudební tolerance z Moravy 02.35 - Sólo pro... Jarret Přední česká folk-rocková formace a její koncert v brněnské Staré Pekárně (2006). Režie V. Fatka 03.10 - Dobrodružství vědy a techniky 03.40 - Franta - všude, jinde 04.30 - Události v regionech

12.00 - Nová cestománie 12.30 - Hvězdná brána VI 13.20 - Vražedný souboj (6) 14.05 - Teleshopping 14.25 - Walker, Texas Ranger II (10) 15.20 - Stefanie IV (24) 16.10 - Ulice (167) 16.55 - Vražedný souboj (7) 17.45 - Walker, Texas Ranger II (11) 18.40 - Hvězdná brána VI 19.30 - Ženatý se závazky

Bohumila

05.00 - Novashopping 05.55 - Roary. Závodní auto 06.10 - Admirál Bublina útočí 06.35 - Quackbusters 07.55 - Jason a Argonauti 09.30 - Maminčin mazánek 11.20 - Kdopak to mluví 2 12.40 - Mr. Bean 13.10 - Žabí král aneb Železný Jindřich 14.15 - Tučňáci z Madagaskaru (2) 14.45 - Já už budu hodný, dědečku! 16.15 - Paní Zázračná 17.55 - Příště budeme chytřejší, staroušku! 19.30 - Televizní noviny Sportovní noviny, Počasí 20.00 - Noc na Karlštejně Na hrad Karlštejn nesmí žádná žena! Český muzikál (1973)

21.35 - Jeho fotr, to je lotr! 23.35 - Podezřelý Upracovaná soudní obhájkyně Cher se dostává těsně před dovolenou k případu bezdomovce Liama Neesona - možného vraha soudce a jeho sekretářky. 01.40 - Novashopping

06.25 - Pokémon. Diamant a perla (22)06.55 - Minuty regionu 07.05 - Fakta Barbory Tachecí 07.20 - Párty s kuchařem 08.00 - Zprávy TV Prima 08.45 - Jako Mike 2 10.30 - Velký tlustý lhář 12.05 - Dutch aneb Bláznivá cesta 14.00 - Co dál, doktore? 15.40 - Jumpin‘ Jack Flash 17.40 - Regionální zpravodajství 17.40 - Minuty regionu 17.50 - Fakta Barbory Tachecí 18.00 - Prostřeno! 18.55 - Zprávy TV Prima 19.35 - Sport TV Prima 19.50 - VIP zprávy

20.00 - Oddělené životy Profesorka psychologie Lauren v podání Lindy Hamilton je vážená a úspěšná žena, která ovšem trpí výpadky paměti. Americký thriller (1995). Dále hrají V. Miles, E. Moss...

20.00 - Co je šeptem... Novinářka Sarah (J. Anistonová) má pochybnosti o tom, kdo vlastně je. Začne tedy pátrat po svém skutečném původu a prožije zajímavé dobrodružství...

21.50 - Druhá míza 00.00 - Hollywoodské novinky Podívejte se, co právě dělají největší herecké hvězdy, jaké filmy se zrovna natáčejí nebo jaké divácké taháky se k natáčení teprve chystají. Nejaktuálnější novinky a pohledy do světa filmu (2010) 00.05 - Honba za xenomorfem (1/2)

21.55 - Šerifové 00.15 - Madam Bette (*) Jessica Langeová byla odmalička ponižována. Když její krásnější a protežovaná sestra zemře, má pocit, že může být konečně šťastná. Americko-britský film (1998). 02.05 - Volejte Věštce (*) 03.55 - Výklad snů (*) 04.50 - Svět 2010 Svět v kostce.

Středa 05.59 - Dobré ráno 08.30 Kouzelná školka 09.00 - O modrém ptáčku 09.45 - Vltavská víla 10.30 - Ďábel ví hodně 11.25 - Bohouš čb 11.50 - Pohlednice z Prahy čb 12.00 - Polední události 12.30 - Sama doma 13.30 - Doktorka Quinnová IV 14.15 - Okouzlení VIII (24/54) 15.10 - Film o filmu Zemský ráj to napohled 15.25 - MAHARAL - Tajemství talismanu (5/5) 15.50 - Čarodějnice školou povinné (26/26) 16.15 - Tak to vidím já (7/7) 16.30 - Kouzelná školka 17.00 - AZ-kvíz 17.30 - Pod pokličkou 17.55 - Předpověď počasí 18.00 - Události v regionech 18.25 - Černé ovce 18.40 - Králíkova čítanka V. Hálek: Přilítlo jaro z daleka, Žitné poleKrajina české poezie a obrazů 19. století v animovaném cyklu pro děti i dospělé. 18.45 - Večerníček 18.55 - Šťastných deset a Šance milion 19.00 - Události 19.35 - Branky, body, vteřiny 19.50 - Předpověď počasí 19.55 - Sportka a Šance 20.00 - Pošta pro tebe Nečekaná setkání, usmíření po letech, nalezení dávné lásky, splnění tajných přání a snů. To vše před zraky diváků, kteří se stávají svědky opravdových emocí. Uvádí Ester Janečková.

29.

prosince

2010 /

svátek:

06.00 - Andersenovy pohádky 06.10 - Kryštof a nebeský kůň (7/7) 06.20 - Pat a Mat se vrací 06.25 - Babar a Vánoce 06.50 Návštěva v ZOO 07.00 - Chalupa je hra 07.25 - Adult English Zone 07.50 - Bílá místa 08.30 - Panorama 09.10 - Příběhy o telátku (7/7) 09.20 - Babylon 09.45 - Expedice Citroen 10.45 - Svět zázraků: Zvířecí kameramané (10/13) 11.10 - O hercích Jiřího Hubače 11.35 AZ-kvíz 12.00 - Divnopis 12.05 - Kluci v akci 12.30 - Černé ovce 12.45 - Reportéři ČT 13.25 - Věříš si? 13.50 - Záhady Toma Wizarda 14.05 - Věda je detektivka 14.30 - Tykadlo 14.45 - Nemocnice pro posvátné krávy 15.15 - Espiritu Santo (2/2) 16.10 - Jak to viděl středověk 17.05 - Diagnóza 17.25 - PORT 17.50 - Přidej se 18.05 - Nedej se 18.30 - Hledám práci 18.55 - Zprávy v českém znakovém jazyce 19.05 - Sir Charles, thank you, děkujeme... 20.00 - Ta naše povaha česká 20.30 - Lekce řízení 22.05 - Dokumentární klub: Čtyři živly 23.35 - Křídla slávy 01.20 - Film o filmu: PIKO 01.35 - Krásný ztráty

12.00 - Nová cestománie 12.30 - Hvězdná brána VI (18) 13.20 - Vražedný souboj (7) 14.05 - Teleshopping 14.25 - Walker, Texas Ranger 15.20 - Stefanie IV (25) 16.10 - Ulice (168) 16.55 - Vražedný souboj (8) 17.45 - Walker, Texas Ranger 18.40 - Hvězdná brána VI (19) 19.30 - Ženatý se závazky (55) 20.00 - Pomáda 2 Když se do nejobletovanější dívky školy Michelle Pfeiffer zahledí slušně vychovaný nováček Maxwell Caulfield, jsou jeho šance mizivé. Ona má navíc oči jen pro tajemného motorkáře, který ji zachránil... Volné pokračování

22.10 - Vražedné myšlenky Demi Moore vypovídá ve věci vraždy manžela její nejlepší kamarádky, násilníka a narkomana Bruce Willise. Ale zkušený detektiv Harvey Keitel vytuší, že něco tají... Americký thriller 00.00 - Hollywoodské novinky 00.05 - Honba za xenomorfem (2/2) Závěr americko-australského miniseriálu (1988). strana

06.20 - Senzační Spiderman 06.45 - Lední medvídek 08.05 - Cesta do středu země 09.45 - Bláznivá dovolená v Evropě 11.20 - Kdopak to mluví 3 13.00 - Mr. Bean 13.25 - Princezna husopaska 14.30 - Tučňáci z Madagaskaru (3) 14.55 - Což takhle dát si špenát 16.25 - Scooby-Doo 2. Nespoutané příšery 18.05 - Drahé tety a já 19.30 - Televizní noviny Sportovní noviny, Počasí 20.00 - Legenda o Zorrovi Americký dobrodružný film (2005). Dále hrají A. Alonso, R. Sewell, N. Chinlund a další. Režie M. Campbell (123 min)

09.00 - Informační servis 10.00 - Teleshopping 10.35 - Zorro. Meč a růže 11.20 - Hollywoodské novinky 11.35 - Ženatý se závazky (54) 21.00 - Příběhy slavných Waldemar Matuška Walda 21.55 - Václav Hybš - muzikantská legenda Záznam koncertu k životnímu jubileu významného českého kapelníka z Velkého sálu Paláce Žofín v Praze. Hosté: K. Gott, L. Bílá, E. Urbanová, E. Pilarová, M. Kubišová, V. Neckář, J. Korn, J. Zelenková, J. Zíma a řada dalších. Moderuje P. Vondráček. Režie F. Polák (Premiéra) 22.55 - Losování Sportky a Šance 23.05 - Smrt na ostrově (La Mort dans l´ile) Vrátila se do míst svého dětství, které po léta skrývalo tajemství dávných zločinů. Francouzský thriller (2008). Hrají: L. Boscová, J.- M. Tinivelli, B. Fosseyová, P. Boulanger, J. Serreová, J.-L. Bideau a další. Režie Philippe Setbon (101min) 00.45 - Losování Šťastných deset a Šance milion 00.50 - Letecké katastrofy III. 01.45 - Doktorka Quinnová IV 02.30 - S bráchou na Aljašce 03.30 - Po stopách Van Gogha Francouzský dokument 04.30 - Události v regionech

Judita

22.20 - Škola svádění 00.05 - Lži a zrada 01.30 - Kriminálka Miami Pátá řada amerického kriminálního seriálu (2006).V hlavní roli David Caruso, dále hrají K. Alexander, S. Milos,A. Rodriguez, E. Procter a další 02.15 - Novashopping

06.10 - Teleshopping 06.25 Pokémon. Diamant a perla (23) 06.55 - Minuty regionu 07.05 - Fakta Barbory Tachecí 07.20 Párty s kuchařem 08.05 - Jednou dokola 10.10 - Dva bratři 12.05 - A co dál... 13.55 - Karamelka 15.55 - Mambo 17.40 - Regionální zpravodajství 17.40 - Minuty regionu 17.50 - Fakta Barbory Tachecí 18.00 - Prostřeno! 18.55 - Zprávy TV Prima Krimi zprávy 19.35 - Sport TV Prima 19.50 - VIP zprávy 20.00 - TOP STAR magazín Ani na konci roku 2010 nepřijdete o životní příběhy hvězd, které jsou denně na titulních stranách. Moderuje Mahulena Bočanová (Premiéra)

21.10 - Pýcha a předsudek 23.35 - Ray (*) Jamie Foxx v oscarové roli slavného amerického černošského zpěváka, pianisty a skladatele Raye Charlese. Tvrdě bojoval a dostal se dál, než kdo považoval za možné, přestože v sedmi letech oslepl... Americký film (2004). 02.05 - Volejte Věštce (*)

11 -


Čtvrtek 05.59 - Dobré ráno 08.30 Kouzelná školka 09.00 - Doktor v nesnázích 10.40 - Dvanáct měsíčků 11.05 - Silvestrovský aperitiv aneb Hybš hraje hercům 11.25 - Silvestr svobodného pána 12.00 - Polední události 12.30 - Sama doma 13.30 - Doktorka Quinnová IV 14.15 - Okouzlení VIII (25/54) 15.10 - Willy Fog na cestě za... 15.35 - Král z džungle (26/26) 16.00 - Šikulové 16.15 - Bert a Ernie (25, 16.30 - Kouzelná školka 17.00 - AZ-kvíz 17.25 - Stop 17.30 - Vyzkoušejte si... 17.55 - Předpověď počasí 18.00 - Události v regionech 18.25 - Černé ovce 18.40 - Minuta v muzeu 18.45 - Večerníček 18.55 - Šťastných deset a Šance milion 19.00 - Události 19.35 - Branky, body, vteřiny 19.50 - Předpověď počasí 20.00 - Hercule Poirot XII Vražda v Orient expresu Nové zpracování nejslavnějšího detektivního případu Agathy Christie. Jeden mrtvý, dvanáct bodných ran (2010). Hrají: D. Suchet, S. Hazanavicius, S. West, E. Atkinsová, J. Chastainová, B. Hersheyová, H. Bonneville, T. Jones a další. Režie Philip Martin (90min) (Premiéra)

30.

prosince

2010 /

06.35 - Tak to vidím já (7/7)06.50 - Návštěva v ZOO 07.00 - Pod pokličkou 07.25 - Přidej se 07.40 - Nedej se 08.00 - Diagnóza 08.20 - Krásy evropského pobřeží: Helsinky 08.30 - Panorama 09.10 - Expo 2010 09.40 - Letecké katastrofy III.10.30 - Příběhy slavných - Waldemar Matuška 11.35 - AZ-kvíz 12.00 - Chalupa je hra 12.25 - Černé ovce 12.45 - Vodník a Karolínka 13.45 - Grotesky čb 14.00 - Zlaté dnočb 15.30 - Evropa dnes 16.15 - Prizma 16.35 - Kus dřeva ze stromu 16.55 - Videoatlas naší přírody Drůbež 17.05 - Bonbónky světa 17.25 - Ptáčata aneb Nejsme žádná béčka (16/16) 17.55 - Špalíček B. Martinů 18.55 - Zprávy v českém znakovém jazyce 19.05 - Elán 20.00 - Historie.cs 20.55 - Identity Co a proč hledají lidé na internetu? O střetu virtuálního a skutečného světa vypráví dokument Marka Skláře 21.55 - Roh hojnosti 23.40 - Silvestrovské smutky Jana Buriana aneb Jaké to je být ve vesmíru jednou nohou 00.10 - Rodinné stříbro 00.30 - Čtyři živly

09.00 - Informační servis 10.00 - Teleshopping 10.35 - Zorro. Meč a růže 11.20 Hollywoodské novinky 11.35 - Ženatý se závazky 21.40 - Nejsem blázen V městečku, kde se nic neděje, se všechno točí kolem něho. Paul Newman v hlavní roli amerického dramatu oceněného Stříbrným medvědem na MFF v Berlíně (1994). Dále hrají: J. Tandyová, B. Willis, M. Griffithová, D. Walsh a další. Scénář a režie Robert Benton (106min) 23.30 - * Californication II Slasti a strasti Jak překonat krizi středního věku - návod pro otrlé. David Duchovny v hlavní roli amerického komediálního seriálu (2008). Dále hrají: N. McElhoneová, M. Martinová, M. Zimaová, E. Handler a další. Režie Michael Lehmann 00.00 - Losování Šťastných deset a Šance milion 00.05 - Doktorka Quinnová IV 00.50 - S bráchou na Aljašce 01.50 - Československý filmový týdeník 02.00 - Kde bydlely princezny 02.20 - Hledám práci 02.45 - Klíč 03.10 - Ta naše povaha česká 03.35 - AZ-kvíz 04.00 - Černé ovce 04.15 - Čtení na dobrou noc Z díla Josefa Šafaříka Úvahy čte František Derfler (1991). Režie J. Vanýsek

-

12.00 - Nová cestománie 12.30 - Hvězdná brána 13.15 - Vražedný souboj (8) 14.05 - Teleshopping 14.25 - Walker, Texas Ranger II (12) 15.20 - Stefanie V (1) 16.10 - Ulice (169) 16.55 - Zákon podle Canterburyové (1) 17.45 - Walker, Texas Ranger II (13) 18.40 - Hvězdná brána VI 19.30 - Ženatý se závazky

svátek:

David

07.30 - Hurá, máme Silvestra 08.25 - Plyšování časem 09.00 - Kašpárek v rohlíku 09.45 Princové jsou na draka 10.45 - Kabaret z maringotky aneb Náš báječný večírek

13.15 - Brémští muzikanti 14.15 - Tučňáci z Madagaskaru (4) 14.40 - Dovolená s Andělem 16.00 - Holky z lepší společnosti 17.40 - Dobrý voják Švejk 19.30 - Televizní noviny Sportovní noviny, Počasí

12.00 - Polední události 12.05 - Kluci v akci 12.30 - Maxipes Fík filmuje 12.40 - Nebe a Vincek 13.45 - U pokladny stál... čb 15.20 - 80 let Divadla Spejbla a Hurvínka 16.45 - Silvestry Vladimíra Menšíka 17.25 - Tak se ukaž, Silvestře 18.05 - Losování Euromiliony 18.08 - Losování Šťastných deset a Šance milion 18.10 - Večerníček 18.20 - Všichni slavit nemůžeme Jsou mezi námi takoví, kteří Silvestra prostě neslaví. Během večera se Pavel Nový a jeho hosté osmkrát přihlásí z míst, kde je i poslední den v roce všedním dnem 18.25 - Tak neváhej a hrej si! 19.10 - Magie v ulicích III. 19.35 - 168 hodin

20.00 - Mrazík Kdybys nebyl hlupákem, nestal by ses medvědem!“ Samolibého Ivánka může spasit jen dobré srdce krásné Nastěnky. Ruský film (1964).

21.30 - Godzilla 23.50 - Spolubydlící 2 01.25 - Kriminálka Miami Vůz převážející zabavené zbraně je přepaden a dva muži, kteří zbraně převáželi, zabiti. Pátá řada amerického kriminálního seriálu (2006). 02.25 - Rady ptáka Loskutáka

06.10 - Teleshopping 06.25 - Pokémon. Diamant a perla (24) 06.55 - Minuty regionu 07.05 - Fakta Barbory Tachecí 07.20 - Párty s kuchařem 08.00 - Zprávy TV Prima 08.45 - Koupím matku. Zn.. Za babku 10.15 - Dunston. Sám v hotelu 11.55 - Řidičák 13.35 - Vidláci 17.40 - Regionální zpravodajství 17.40 - Minuty regionu 17.50 - Fakta Barbory Tachecí 18.00 - Prostřeno! 18.55 - Zprávy TV Prima Krimi zprávy 19.35 - Sport TV Prima 19.50 - VIP zprávy 20.00 - Anna a král Ovdovělá anglická učitelka Jodie Fosterová odjede se svým synem do Siamu, kde by měla učit děti samotného krále. Americký romantický film (1999).

21.45 - Pouta války 00.20 - Hollywoodské novinky 00.30 - V pasti 02.20 - Stefanie V (1) Zdravotní sestra Stefanie je pro pacienty hotový anděl. Když je potřeba dokáže povzbudit, poradit, ale i vyslechnout jejich starosti. V takové nemocnici je radost stonat.

22.45 - Město šílenců (*) 00.45 - Síla lásky (*) Opatrná svobodná matka a frustrovaný spisovatel tak dlouho otálejí s vyznáním lásky, až se její malý syn rozhodne zakročit... Americká romantická komedie (1984). Hrají R. Dreyfuss, S. Sarandonová, N. Allenová a další. 02.40 - Volejte Věštce (*)

12

31.

06.20 - Senzační Spiderman 06.45 - Lední medvídek 2. Tajemný ostrov 08.05 - Cesta do středu země 09.45 - Bláznivá dovolená v Las Vegas 11.30 Opičí agent

20.00 - Hezké sny Martin Freeman je na křižovatce svého dosavadního života. Americko-britská komedie (2006). Dále hrají P. Cruz, D. DeVito a další. Režie J. Paltrow (90 min)

strana

Pátek

20.00 - Zázraky přírody Speciální silvestrovský díl, ve kterém si moderátoři na chvíli vymění své role. Do adrenalinového pokusu se totiž výjimečně pustí Maroš Kramár s jedním z hostů a Vladimír Kořen vás provede světem zvířecích neřestí i opravdových zázraků. Účinkují: A. Háma...

21.05 - Všechnopárty Speciální silvestrovské vydání talk show Karla Šípa. Účinkují: Josef Alois Náhlovský, František Ringo Čech a Jan Budař. Režie V. Polesný 22.05 - Zas je tady silvestr S Václavem Postráneckým si připomeneme nejúspěšnější silvestrovské scénky v podání oblíbených herců a komiků. Bavit vás budou: O. Kaiser, J. Lábus, L. Smoljak, Z. Svěrák, L. Sobota, M. Šimek, J. Krampol, I. Mládek, F. Holzmann, M. Donutil, D. Veškrnová, J. Korn, M. Dejdar, L. Vondráčková, D. Šinkorová, Universal Dancers, taneční skupina UNO a další. Režie F. Polák 23.00 - Silvestr až do dna aneb s Čmaňou půlnoc nepropásnete Pavel Zedníček slaví konec roku se svými hereckými kolegy vyprávěním, vtipy a písničkami. Účinkují: V. Freimanová, R. Brzobohatý, J. Švandová, O. Brousek ml., V. Žilková, R. Vojtek, M. Písařík... 00.00 - Novoroční přípitek 00.05 - U muziky na silvestra 00.55 - Silvestr hravý a dravý 03.55 - Zpěváci na kraji nemocnice

prosince

2010 /

svátek:

05.55 - Videoatlas naší přírody 06.05 - Bonbónky světa 06.25 - Domácí štěstí 07.00 - Zlaté dno čb 08.30 - Panorama 09.10 - Po stopách hvězd 09.40 - Kam slunce nechodí 10.45 - V Praze bejvávalo blaze aneb 11.35 - Máma a já 12.30 - Poprvé... 13.30 - Silvestrovské sny Jiřiny Bohdalové 14.25 - Humor barevně a černobíle 14.50 - Kocourkova dvanáctka 15.40 - Vyvěste fangle 16.05 - Dobře placená procházka - 07 16.55 - Cirque du Soleil: Quidam 18.30 - Gustav Brom Big Band

Silvestr

06.10 - Dobrodružství Zacha a Annie 06.59 - Silvestrovská Snídaně s Novou 09.00 - Mr. Bean 09.25 - Čarodějnice 11.00 - To neznáte Hadimršku 12.30 - Mr. Bean 13.00 - Obušku, z pytle ven! 14.10 - Tučňáci z Madagaskaru (5) 14.35 - Anděl na horách 16.05 - Ať žijí duchové! 17.35 - Televizní noviny 17.55 - Poslušně hlásím 19.30 - Silvestrovské Televizní noviny Nejvtipnější přebrebty a momenty televizních moderátorů, redaktorů a reportérů. Podívejte se, pobavte se a hlavně. „Zůstaňte s námi!“

SABOTOMÁNIE ANEB PODIVUHODNÁ DOBRODRUŽSTVÍ TOBIHO A VLADIMÍRA 19.30 - Startujeme! Večer pro všechny, kteří se rozhodli sabotovat poslední den v roce. 19.40 - Záskok 21.10 - Letíme 21.40 - 45 let Ypsilonky 22.30 - Posádka v ohrožení! 23.00 - Večeře pro jednohočb 23.10 - Posádka v zapřažení! 23.25 - Komediograf 23.50 - Přistáváme! 00.00 - Novoroční přípitek 00.03 - Vážení občané 00.05 - Mňága & Žďorp

20.00 - Mejdan roku z obýváku

09.00 - Informační servis 10.00 - Teleshopping 10.35 Hollywoodské novinky 10.40 - 10 nej... z Hollywoodu 11.05 - Výstřední Hollywood 11.55 Nová cestománie

06.25 - Pokémon. Diamant a perla (25)06.55 - Minuty regionu 07.05 - Fakta Barbory Tachecí 07.20 - Párty s kuchařem 08.00 - Zprávy TV Prima 08.45 - Příběh z Hollywoodu 10.40 Tlustý Albert

12.25 - Ženatý se závazky 12.50 - Hvězdná brána VI (20) 13.35 - Walker, Texas Ranger 14.25 - Teleshopping 14.45 - Marná lásky snaha 16.25 - Zločin z vášně 18.10 - Dovolená s Andělem 19.30 - Ženatý se závazky 20.00 - Ve válečném konfliktu Americký pilot David v podání Harrisona Forda je za druhé světové války umístěn do Anglie. Ve volném čase navštěvuje Londýn, kde se při jedné návštěvě seznámí s krásnou zdravotní sestrou, a to ve chvíli, kdy začíná denní nálet. Americký dobrodružný film (1979).

22.00 - Tudorovci II (9) 23.00 - Hollywoodské novinky Podívejte se, co právě dělají největší herecké hvězdy, jaké filmy se zrovna natáčejí nebo jaké divácké taháky se k natáčení chystají. Nejaktuálnější novinky a pohledy do světa filmu 23.10 - Muži bez zábran 00.55 - Zvíře 02.30 - Panika v Needle Parku

20.40 - Ordinace v růžové zahradě 21.50 - Comeback 22.25 - Mr. GS 23.30 - Talentmania 00.00 - Novoroční přípitek 00.05 - Hudební hity po půlnoci 00.20 - Bumerang 02.20 - Best of MTV 2010 03.00 - Novashopping

12.20 - Tak už dost, Frede! 14.05 - Revizor (čb) 15.20 - Jestřábí žena 17.30 - Zprávy TV Prima 17.40 - Regionální zpravodajství 17.40 - TV Bomba 18.15 - Prostřeno! 19.00 - Pan Billion Opravář sportovních vozů Terence Hill náhle zdědí po strýci z Ameriky obrovské bohatství. Svůj podíl si ale bude muset v daleké Kalifornii vybojovat, neboť není jediný, kdo má na majetek zálusk... Americká komedie (1977). 20.40 - VIP zprávy

21.15 - Show Jana Krause Jan Kraus, jak ho znáte, v úplně nové show! Aktuální hosté, témata bez cenzury a ta nejlepší late night show každý pátek večer na Primě i na Silvestra! (Premiéra) 22.10 - ČESKO SLOVENSKO MÁ SILVESTRA 00.05 - Moje žena a jiné katastrofy (*) 01.40 - Volejte Věštce (*)


či s osobou. Troufám si tvrdit, že jde o věcné břemeno spojené s osobou („in personam“), kdy konkrétní osoba má právo k cizí věci a právo nepřechází na právní nástupce. Tzn., že právo se nedědí. Pro fundovanou odpovědˇ doporučuji osobně navštívit buďto naší, či jinou advokátní kancelář a předložit zmíněnou dohodu.

Dobrý den, Váš dotaz je příliš obecný. Bylo by třeba se s konkrétní dohodou sesnámit. Pokud byla dohoda na oba z manželů, oprávnění manželky z dohody by mělo být zachováno. Dále není z dotazu jasné zda s dohodou o užívání pozemku byl podán návrh na vklad věcného břemene do katastru nemovitostí. Pokud věcné břemeno užívání existuje, záleží zda je spojené s nemovitostí

Dobrý den, od ledna 2008 nabyl účinnosti zákon č. 182/2006 Sb., o úpadku a způsobech jeho řešení (insolvenční zákon) a nahradil tak dosavadní zákon č. 328/1991 Sb., o konkursu a vyrovnání. Jedním ze způsobů řešení úpadku je oddlužení (tzv. osobní bankrot). Takto lze řešit úpadek fyzických či právnických osob, kteří nejsou podnikateli. Zároveň dluhy, které dlužník má, nesmí (až na výjimky schválené insolvenčním soudem) pocházet z podnikání. Tedy typickým dlužníkem pro tento institut je dlužník spotřebitel. Tento sanační způsob řešení úpadku, nabízí poctivému

Co A je tu. Vezměte do ruky kalendář a začněte si blokovat časy na vánoční pohádky. A jsou stejné jako vždy - od štědrovečerních Tří oříšků pro Popelku na Nově až k pár novým pohádkám výhradně v ČT. Český televizní divák je podle výzkumů konzervativní nostalgik - a o Vánocích dvojnásob. Takže i letos sváteční nabídka staví na jistotách jako přes kopírák. Štědrý den beze změn Příjemné předznamenání nálady přinese už 22. prosince na Primě romantická komedie Láska nebeská. A protože letošní Vánoce zahrnou pouze víkend, začne se s pohádkovým přídělem už od čtvrtka 23. prosince. ČT odstartuje seriál Chobotnice z II. patra a večer zopakuje nebeskou pohádku Anděl Páně, zatímco Nova pro změnu začne s filmovou sérií Chobotnic z II. patra a naváže sestavou komedií Vánoční prázdniny, Pane, vy jste vdova, Vánoce naruby, Budiž světlo a Banditi. Prima „předsadí“ Pyšnou princeznu a film Sám doma. Jakmile udeří Štědrý den, na ČT nemohou chybět Rybova Česká mše, starší pohádky jako Co takhle svatba, princi? či Zlatník Ondra, klasická Byl jednou jeden král a na sedmou hodinu večer premiérová - Peklo s princeznou, která již letos úspěšně prošla kiny. Následuje další tradice - Veselé vánoční (pří)hody s hosty Miroslava Donutila. Na ČT2 se objeví Pytlákova schovanka, Ježíš z cyklu Biblických příběhů a hudba včetně benefičního koncertu Podepsáno srdcem. Štědrovečerní menu Novy nabízí pohádkovou kolekci Třetí princ, Hrátky s čertem, Z pekla štěstí, Šíleně smutná princezna; od půl sedmé večer Princeznu se zlatou hvězdou a krátce před osmou královnu Vánoc, Tři oříšky pro Popelku. Na Primě bude Štědrý den ve znamení filmů Sůl nad zlato,

Na dotazy odpovídá Mgr. Petr Kasal, z advokátní kanceláře Mgr. Zdeňka Turka

nabídnou divákům televize o vánocích?

Kristián, Dva v tom. TV Barrandov koupila od ČT čtyři roky starou verzi pohádky O Šípkové Růžence, k níž přidá americkou Cestu za Vánocemi a koncert Heleny Vondráčkové. Boží hod a na Štěpána První svátek vánoční je na ČT spojen s novou pohádkou Škola princů a s finále Trapasů, ale i se známými díly Přijela k nám pouť, Císařův pekař či Zlatovláska. Nova nachystala filmy Princ Bajaja, Krakonoš a lyžníci, Pan Včelka a Jak se krotí krokodýli; Prima dává Slečnu matinku, Notting Hill či Gladiátora; a TV Barrandov Tři zlaté vlasy děda Vševěda a Dívku s perlou.

TIPY Z PROGRAMU 22. prosince Láska nebeská (Prima) - královna romantických komedií 23. prosince Anděl Páně (ČT) - Jiří Bartoška jako Pán Bůh Tantra (HBO) - unikátní dokument Bena Tučka

Druhý svátek vánoční na ČT přinese kromě další premiérové pohádky Vodník a Karolinka nové Hodiny zpěvu či film Ať žijí rytíři! a také pořad Karel Gott opět v Lucerně a na „dvojce“ portrét dirigenta sira Charlese Mackerrase. Na Nově budou pohádky Za humny je drak, Z pekla štěstí 2, O statečném kováři a S čerty nejsou žerty, na Primě snímky Roztomilý člověk, Šípková Růženka či Simpsonovi ve filmu a TV Barrandov uvede pohádkovou baladu Jestřábí moudrost. Silvestr pod střechou Silvestrovská zábava se odvine ze stálých pořadů jednotlivých stanic. Ani Nova po sérii českých komedií nepůjde večer s kamerami na náměstí, jako loni chystá Mejdan roku z obýváku, jenž v bytě ze seriálu Ulice uvítá další seriálové postavy včetně Comebacku. Podobně ČT se opře hlavně o sváteční vydání Všechnopárty. A TV Barrandov se i se starým rokem loučí pohádkou O medvědovi Ondřejovi.

24. prosince Peklo s princeznou (ČT1) - hrají Jiří Mádl a Miloš Forman Psaní Ježíškovi (ČT2) - záznam z HaDivadla Tři oříšky pro Popelku (Nova) - klasika s Libuší Šafránkovou O Šípkové Růžence (Barrandov) - známý příběh, ale ve verších Barton Fink (Cinemax) - mistrovský kousek bratří Coenů 25. prosince Škola princů (ČT1) - nová pohádka z Křivoklátu Pan Včelka (Nova) - animovaná rodinná komedie Notting Hill (Prima) - romance s Hughem Grantem 26. prosince Vodník a Karolínka (ČT1) - Josef Somr poprvé hastrmanem S čerty nejsou žerty (Nova) - vzpomínka na Vladimíra Dlouhého Simpsonovi ve filmu (Prima) - celovečerní animovaná legenda Jestřábí moudrost (Barrandov) - pohádka v režii Vladimíra Drhy Pouta (HBO) - drama roku z časů totality Svatba mého nejlepšího... (AXN) - romance s Julií Robertsovou 31. prosince Blízká setkání třetího druhu (AXN) - Spielbergova slavná sci-fi strana

13 -

zdroj:idnes.cz

Dobrý den, měla bych dotaz. Chtěla bych vědět, co znamená dohoda o zřízení práva osobního užívání pozemku. Rodiče mého muže uzavřeli s MNV Radčice u Plzně dohodu do osobního vlastnictví pozemek 717 m2. S pozemku udělali zahradu, která je oplocena.Nikdy nedošlo k prodeji pozemku. Tchán nyní zemřel. Budeme vyřizovat věci ohledně dědictví. Jeho manželka žije. Jak se tento pozemek bude brát, ohledně dědictví a myslím si, že se nebude moct ani do budoucnosti prodat. Budu ráda za Vaší odpověď. Předem děkuji.

Dobrý den, celý život jsem poctivě pracoval, ale nyní již několik let jen splácím dluhy, protože jsem nalétl jednomu podvodníkovi a investoval do cenných papírů. Ve snaze zaplatit své dluhy jsem si bral další „výhodné“ spotřebitelské úvěry. Po tom co jsem nečekaně přišel o práci, zkoušel jsem nějaký čas podnikat, ale nedařilo se. Následně nabraly věci rychlý spád a já přišel téměř o vše. Exekutoři si u mě doslova podávají dveře. Teď jsem četl, že je nějaký nový zákon, který umožňuje prohlásit osobní bankrot a zbavit se tak dluhů. Je to možné? Jaroslav, 52 let

dlužníkovi vidinu splacení neumořitelných a narůstajících dluhů a po splnění podmínek, žít dále bez těchto závazků. Podmínky povolení oddlužení upravuje podrobně výše zmíněný zákon. Návrh na povolení oddlužení podává dlužník na stanoveném formuláři. V tomto návrhu je povinen dlužník mimo jiné uvést všechny své věřitele s konkrétní dlužnou částkou, dále svůj majetek a příjmy. Z návrhu musí být patrné, že je dlužník schopen splatit minimálně 30% svých závazků vůči tzv. nezajištěným věřitelům (nebo méně, pokud tito souhlasí). Tedy věřitelům, kteří nemají svoji pohledávku zajištěnou některým ze zajišťovacích nástrojů, např. zástavním právem k nemovitosti dlužníka. Pokud soud oddlužení povolí, následuje stanovení konkrétního způsobu uspokojení pohledávek věřitelů, resp. uspokojení částečné. Je to možné buďto jednorázovým vyrovnáním z výtěžku prodeje majetku dlužníka, nebo uspokojování postupné na základě splátkového kalendáře na období pěti let. Měsíční splátka pro oddlužení se stanoví jako rozdíl mezi příjmem dlužníka a finanční částkou nezbytnou k zajištění základních životních potřeb dlužníka a jeho rodiny. Metodiku výpočtu stanoví právní předpis. Pokud dlužník řádně splní veškeré podmínky institutu oddlužení, soud na návrh vydá rozhodnutí, kterým dlužníka osvobodí od placení zbytku pohledávek, které dosud nebyly uspokojeny. Nicméně případ každého dlužníka je velmi individuální a především v případě návrhu na povolení oddlužení doporučuji konzultovat s odborníkem, či přímo s naší advokátní kanceláří, která se touto problematikou rovněž zabývá.


-

strana

14


Sobota 05.00 - Lesní panna 06.30 Český Honza 07.30 - Studio Kamarád 09.40 - Láska rohatá 11.10 - O víle Arnoštce 12.05 - Zlatý oříšek 2010 13.00 - Novoroční projev prezidenta republiky Václava Klause 13.30 - Doktorská pohádka 14.20 - Novoroční promluva arcibiskupa Dominika Duky 14.30 - Ducháček to zařídí čb 16.00 - Dařbuján a Pandrhola Bylo, nebylo malé městečko, ve kterém žil chudý havíř a bohatý sládek... Filmový přepis pohádky Jana Drdy (1959). Hrají: J. Sovák, B. Jurdová, R. Hrušínský, V. Lohniský, K. Fialová, B. Švarc, P. Maršálková, B. Záhorský, S. Neumann, O. Brousek a další. Režie Martin Frič (79min) 17.20 - Jára Cimrman, ležící, spící Několik epizod ze života geniálního všeumělce v komedii režiséra Ladislava Smoljaka 18.45 - Večerníček 18.55 - Šťastných deset a Šance milion 19.00 - Události 19.35 - Branky, body, vteřiny 19.50 - Předpověď počasí 20.00 - Zemský ráj to napohled Vilma Cibulková, oceněná za svůj výkon mezinárodní cenou FIPRESCI

1.

ledna

2010 /

státní svátek:

05.25 - Identity 06.20 - Ta naše povaha česká 06.50 Mámo, táto, obejmi mě 07.50 - Adam Václav Michna z Otradovic: Loutna česká 08.30 Panorama 09.10 - Zdaleka ne tak ošklivá, jak se původně zdálo 11.15 - Novoroční koncert Vídeňských filharmoniků 2011 13.40 - Deset století architektury 14.00 - Až já půjdu, povandruju 14.30 - Tajemství oceánu 16.00 - The Tap Tap 16.30 - Novoroční ekumenická slavnostL 17.30 - Zamilovaná zvířata 18.55 - Česká muzika na Žofíně 19.30 - Terra musica 20.00 - Čert a Káča Záznam stejnojmenné opery A. Dvořáka na libreto A. Weniga z Národního divadla v Praze. V hlavních rolích účinkují: Ovčák Jirka - J. Březina, Káča - K. Jalovcová, Máma - I. Ročková, Čert Marbuel - L. Vele, Lucifer - B. Maršík a další. Orchestr, sbor a balet Národního divadla, dirigent J. Chalupecký, sbormistr P. Vaněk a choreograf D. Wiesner. Scéna a kostýmy A. Born. Divadelní režie M. Chudovský. Režie televizního záznamu J.

09.00 - Informační servis 09.45 - Teleshopping 10.15 - Ženatý se závazky 10.40 Hedvábné punčochy

22.00 - Taková normální královská rodinka Z ošklivého káčátka všemi milovanou královnou. Skutečně všemi? Francouzsko-britská komedie (2005). Hrají: C. Deneuveová, V. Lemercierová, L. Wilson, M. Aumont, M. Seignerová a další. Režie Valérie Lemercierová (102min) 23.45 - Losování Šťastných deset a Šance milion 23.50 - Cesta do Vídně a zpátky Ivana Chýlková a Miroslav Etzler v hlavních rolích komorní komedie o lidech, kteří žijí jako „singles“, ale přesto jejich životu něco chybí... (2006). 01.20 - Rota diriguje Rotu Záznam koncertu ze Smetanovy síně Obecního domu v Praze (2009). Známé melodie skladatele Nino Roty z filmů Silnice, Sladký život, Amarcord, Kmotr a dalších hraje Český národní symfonický orchestr. Diriguje Marcello Rota. Soprán sólo Rossella Ruiniová. Režie S. Vaněk 02.45 - Přezůvky s sebou Posezení písničkáře Jana Nedvěda s jeho přáteli a hosty (1999). 03.30 - Ducháček to zařídí čb

12.35 - Teleshopping 12.55 - Příběh Audrey Hepburn (1/2) 14.45 - Příběh Audrey Hepburn (2/2) 16.15 - Útěk z vězení III 18.00 - Anděl na horách 19.30 - Ženatý se závazky 20.00 - Battlestar Galactica Řada robotů „Cylons“ se vrací z exilu, aby zničili civilizaci, která je vynalezla. Z miliard llidských bytostízůstalo pouze 50 000. Ti jsou soustředění na malé skupině lodí Battlestar Galacticaa snaží se najít legendární planetu, kterou nazývají „Země“. Kanadsko-americký sci-fi seriál (2008).

22.05 - 48 hodin Eddie Murphy má být klíčem k dopadení uprchlého vraha. Ale nejdříve si ho musí detektiv Nick Nolte vypůjčit na osmačtyřicet hodin z vězení. 23.55 - Amores Perros. Láska je kurva 02.45 - 48 hodin Americký akční film (1982). 04.20 - Konec vysílání

Nový

rok

06.20 - Senzační Spiderman 06.45 - Wallace & Gromit. Prokletí králíkodlaka 08.10 - Dobrý voják Švejk 10.00 - Zachraňte Willyho 11.50 - O statečném krejčíkovi 13.00 - Novoroční projev prezidenta republiky Václava Klause 13.10 - Anton Špelec, ostrostřelec 14.35 - Tučňáci z Madagaskaru (6) 15.05 - Nebojsa 16.35 - Ulice 18.00 - O princezně Jasněnce a létajícím ševci 19.30 - Televizní noviny 20.00 - S tebou mě baví svět Český film (1982). Hrají J. Satinský, J. Šulcová, V. Postránecký, E. Balzerová, P. Nový, Z. Studenková

21.35 - Když se setmí 23.15 - London Anericko-britský film (2006). Dále hrají J. Statham, N. Bellamy, L. Sobieski, D. Cook, J. Bryant a další. Režie H. Richards (90 min) 00.50 - Novashopping 01.10 - Anton Špelec, ostrostřelec

Neděle

20.00 - Roboti Když na geniálního robota přijde puberta a rodiče začnou mít podivné otázky, je nejvyšší čas si zabalit kufřík a vyrazit do širých dálav. Přesně to udělá i Rodney. Místo školy kamenné a nudných učebnic se totiž rozhodne absolvovat školu života... animovaný film

21.40 - Píseň pro nevěstu Adam Sandler se živí jako zpěvák na svatbách, Drew Barrymoreová zase pracuje při banketech jako servírka. A každý z nich má před svatbou s někým jiným. 23.25 - Salton Sea (*) Americký kriminální film (2002). Hrají V. Kilmer, A. Goldberg, G. Luis a další.

ledna

2010 /

svátek:

05.00 - Zlatý oříšek 2010 05.50 - Návštěva v ZOO 06.00 - Jeníček a Mařenka 06.40 Zpívánky 06.45 - Trojčátka (1/26) 07.10 - Všechna rána světa: Finsko 07.30 - Studio Kamarád 09.45 - Kalendárium 10.00 - Toulavá kamera 10.30 - Objektiv 11.00 - Saturnin (1/4) 11.40 - Zákulisí seriálu Četnické humoresky

05.00 - Poprvé...06.00 - 66 sezón 07.25 - Cesty víry: Arcibiskupské Vánoce 07.50 - Krásy evropského pobřeží: 08.00 - Kultura.cz 08.30 - Panorama 09.10 - Hledání ztraceného času 09.30 - Žijeme s vírou (1/26) 10.30 - Až já půjdu, povandruju 11.00 - Přidej se 11.10 - Nedej se 11.30 - Chcete mě? 11.45 - Máte mě!

12.00 - Otázky Václava Moravce 13.00 - Sváteční slovo teologaa spisovatele Zdeňka Emingera 13.10 - Zimní víla 14.05 - Lékárníkových holka 14.35 - Vražda po našem 16.05 - Retro 16.35 - Čétéčko 17.00 - Hoby naší doby 17.30 - Tříkrálový koncert 18.25 - Etiketa 18.40 - Dějiny udatného českého národa 18.45 - Večerníček 18.55 - Šťastných deset a Šance milion 19.00 - Události 19.35 - Branky, body, vteřiny 19.50 - Předpověď počasí 19.55 - Sportka a Šance

12.00 - Nesváteční čas sváteční 12.30 - Náš venkov 12.45 - Království divočiny: Kočkodani husarští 13.15 - Kamera na cestách: Cesta čaje a koní 14.15 - Mýty a fakta historie: Napoleon v Egyptě 15.10 - Kde bydlely princezny 15.30 - Svět umění: Životopisy Clive Owen 16.15 - Cesty víry 16.40 - Zpovědnice 17.20 - Vzkaz Marty Kottové 17.35 - Intolerance 18.05 - Tajemství tří králů 19.00 - Kde se vzaly betlémy? 19.30 - Kultura.cz

20.00 - Doktor pro zvláštní případy Šokující nové zaměstnání a živelná Iva Pazderková postaví konzervativnímu Václavu Vydrovi život na hlavu. Premiéra původní komedie České televize. Dále hrají: Z. Žák, D. Urban, K. Halbich, D. Syslová, A. Rusevová, K. Klepáčková, M. Sitta

20.00 - Moje kulturní revoluce 20.55 - Na plovárně s Petrem Novotným 21.20 - Ptáček 23.00 - Reportéři (1/8) Pro demokracii mohou být jedinou záchranou. Francouzský seriál (2007). Hrají: J. Robart, A. Coesensová

09.00 - Informační servis 10.00 - Teleshopping 10.35 - Výstřední Hollywood 11.20 - Ženatý se závazky 11.45 - Teleshopping

06.15 - Scooby Doo a piráti 07.25 - Mickeyho klubík 07.55 - Doktorem proti své vůli 09.40 - Nebe a dudy (čb) 11.15 - Wimbledon 13.00 - Novoroční projev prezidenta republiky 13.15 - Přednosta stanice 14.50 - Spiklenci 16.45 - Kate a Leopold 18.55 - Zprávy TV Prima 19.20 - Krimi zprávy 19.40 - Krimi plus 19.50 - VIP zprávy

2.

21.45 - 168 hodin Hlavní události a příběhy roku 2010 očima zpravodajství České televize 22.20 - Nikdo neměl diabetes Kdo vraždí v malé okresní nemocnici? Kriminální příběh ze současnosti (2001). Hrají: R. Zach, M. Stránský, M. Vašut, J. Novotný, F. Němec, L. Zedníčková, T. Medvecká, Z. Morávková, V. Mareš, N. Gáčová, J. Kodeš, F. Švihlík, M. Etzler a další. Scénář M. Urban. Kamera M. Kubala. Režie I. Pokorný (88min) 23.50 - Losování Sportky a Šance 23.55 - Čétéčko 00.15 - Losování Šťastných deset a Šance milion 00.20 - Malé rodinné vraždy Rodinné setkání plné zášti, nenávisti a krve. Francouzská minisérie inspirovaná románem Agathy Christie (2006). Hrají: R. Hossein, E. Zylbersteinová, B. Todeschini, A. Duléry a další. 02.00 - Na cestě po Seychelských ostrovech 02.25 - 168 hodin 02.50 - Žurnál Četnických humoresek 03.00 - Otázky Václava Moravce

12.05 - Třpyt v trávě 14.05 - Vánoční přání 15.40 - Koření 16.35 - Útěk z vězení III (5, 6) 18.20 - Obušku, z pytle ven! 19.30 - Ženatý se závazky Velká láska, potyčky a sladké smiřování. Americký seriál (1987-95). 20.00 - Dívka na koštěti Komu by se chtělo být třista let po škole. Mladé čarodějnici Saxaně určitě ne, a tak uteče do světa lidí. Aby nemusela zpět, musí získat odvar z babského ucha... Česká filmová komedie (1971). Hrají P. Černocká, J. Kraus, J. Hrušínský, V. Menšík

21.30 - Hon na Šakala Aidan Quinn byl uvězněn a vyslýchán a vůbec nechápe proč. Později se dozvěděl, že je téměř k nerozeznání podobný nebezpečnému teroristovi a má za úkol ho zlikvidovat... Kanadský thriller (1997). 23.45 - Plastická chirurgie s.r.o. V (18) 00.35 - Třpyt v trávě strana

Karina

06.20 - Senzační Spiderman 06.45 - Roary. Závodní auto 07.00 - Baby Looney Tunes 07.20 - Co nového Scooby-Doo? II (12) 07.45 - Skippy (16) 08.10 - Poslušně hlásím 09.45 - Zachraňte Willyho 11.15 - Ulice 12.40 - Paní Zima 13.45 - Tučňáci z Madagaskaru (7) 14.10 - Hodíme se k sobě, miláčku? 15.55 - Cesta do Ameriky 17.55 - Vrchní, prchni 19.30 - Televizní noviny Sportovní noviny, Počasí 20.00 - Město duchů Americká komedie (2008). Dále hrají T. Leoni, G. Kinnear, B. Campbell, K. Wiig. D. Ivey, A. Mandvi

21.55 - Základní instinkt 2 23.55 - Cesta do Ameriky 01.45 - Novashopping 02.05 - Zlatíčka Hádejte, jak žije Karel Vágner a co si něm myslí jeho blízcí. Rodinnou show uvádí Václav Postránecký. Režie J. Pecha 03.25 - DO-RE-MI

06.20 - Scooby Doo a kletba Kleopatry 07.35 - Mickeyho klubík I (24) 08.00 - Klukoviny Toma a Jerryho 08.10 - Klukoviny Toma a Jerryho 08.25 - Hitlerovi muži II (2) 09.25 Svět 2011 10.05 - M*A*S*H (142) 10.30 - M*A*S*H (143) 11.00 - Partie 11.40 - Receptář prima nápadů 12.35 - VIP zprávy 13.10 - Tanec na vlnách 15.05 - Muž od Sněžné řeky 16.55 - Zamilovaný profesor 2- Klumpovi 18.55 - Zprávy TV Prima 19.20 - Krimi zprávy 19.40 - Krimi plus 19.50 - VIP zprávy 20.00 - Táta v sukni Vynikající imitátor hlasů Robin Williams se rozchází s manželkou a zdá se, že své tři milované děti uvidí jen jednou týdně. Americká rodinná komedie (1993). 22.15 - Zemřít mladý (*)

00.15 - Smrtící víkend (*) Terapeutická skupina tráví víkendy v odlehlé hájovně. Cestou na místo jeden ze členů přejede malého chlapce a neposkytne mu pomoc. Jeho otec se hodlá pomstít... Německý thriller 01.55 - Volejte Věštce (*) 03.35 - Zemřít mladý (*)

15 -


Z._Cechy_prosinec  

cechy, region, inzerce

Read more
Read more
Similar to
Popular now
Just for you