Page 1

2012 m. spalio 24 d., trečiadienis

Nr. 85 (9208)

Išeina trečiadieniais ir šeštadieniais

Valstybinės kainų ir energetikos kontrolės komisijos posėdyje nuspręsta suskystintų gamtinių dujų terminalo infrastruktūrai 2013 m. skirti beveik 114 mln. litų. Ši suma su mokesčiais bus paimta iš vartotojų.

Kaina 1,89 Lt

2012 m. Nobelio taikos premija skirta ES. Ši sąjunga jau šešis dešimtmečius prisideda prie demokratijos ir žmogaus teisių užtikrinimo. Tačiau Nobelio taikos premijos paskyrimas ne asmenybei, o institucijai vertinamas prieštaringai.

Apie tai – 7 p. f

Apie tai – 19 p. f

Prezidentei mesta pirštinė Liežuvio nenulaikiusi Seimo pirmininkė prabilo apie pokiliminius sandėrius su šalies vadove.

Šiandien skaitykite: • Jei būtų priimtas žemės pirkimo ir spekuliacijos įstatymas, sumažėtų, o gal net ir išnyktų, galimybė perkant žemės ūkio paskirties žemę plauti šešėlinius pinigus.

ŪKININKŲ ŽINIOS, 9 p. f • Energetinius gluosnius jau būtų galima tiekti biokuro katilinėms, tačiau ir toliau visas derlius lieka laukuose, nes jam sudoroti kol kas nėra tinkamos technikos.

ŪKININKŲ ŽINIOS, 9 p. f • Šilti, jaukūs ir žaismingi alytiškės Meilės Babaliauskienės darbai nepalieka abejingų. Jauna moteris jau šešerius metus rankomis velia batukus mažiausiesiems ir žaisliukus.

Prezidentė D.Grybauskaitė ir Seimo pirmininkė I.Degutienė viešai santykių aiškintis neketina, o visuomenei dėl to tik dar neaiškiau, kas gi iš tikrųjų valdo mūsų valstybę. Petro Malūko nuotraukos

Gediminas Stanišauskas VL žurnalistas

Įbauginti politikai, kagėbistiniai sekimo būdai ir Lietuvos ritimasis autoritarinio valdymo, panašaus į Aleksandro Lukašenkos, link. Taip viename susitikimų apie Prezidentės Dalios Grybauskaitės valdymo metodus kalbėjo Seimo pirmininkė Irena Degutienė ir retoriškai paklausė: „Gal man laikas iš čia nešdintis?“

Prisipažino nesanti laisva politikė Portalas ekspertai.eu paviešino garso įrašą, kuriame Seimo pirmininkė I.Degutienė savo kabinete diskutuoja su visuomenininkais. Per šį susitikimą, kuriame dalyvavo ir keli būsimi „Drąsos kelio“ partijos

kandidatai (įrašas darytas pavasarį), I.Degutienė prakalbo, kaip iš tiesų valdoma valstybė. „Jūs esate laisvesni negu aš. Čia atvirai sakau. Todėl, kad jei aš šiandien būčiau ne šitame pastate, o ten, kur kažkada daug metų buvau ligoninėje, galėčiau žymiai daugiau kalbėti. Dabar aš esu nelaisva“, – kalbėjo I.Degutienė. Paklausta, ar visuomenininkai jai galėtų padėti, I.Degutienė prisipažino jaučianti politikos beprasmybę. „Gal man laikas iš čia nešdintis. Nes kartais, jei atvirai pasakius, jaučiu beprasmybę arba, tiksliau sakant, jaučiuos, nu ką aš čia veikiu, nes aš nieko pakeist negaliu, – kalbėjo I.Degutienė. – Jeigu aš negaliu nieko pakeisti, tai aš čia be reikalo esu. Gal galiu pasitraukti ir išeit... Bet dar nelaisva ir dėl to, kad esu partinė.“

Kuo toliau, tuo labiau I.Degutienė glumino visuomenininkus, pabrėžusi, kad jos kabinete visų pokalbių klausomasi. Slaptosios tarnybos esą klausosi ir jos artimųjų telefoninių pokalbių.

Prezidentūra rezgė intrigas ir šantažavo Esminiai šio susitikimo akcentai nuskambėjo įrašo viduryje. Pirmiausia I.Degutienė savo, kaip antro valstybės asmens, galias pavadino blefu ir apkaltino arogancija generalinį prokurorą bei VSD vadovą. „Kada arogantiškas ateina pas Seimo pirmininką generalinis prokuroras arba, jeigu tu kvietiesi VSD vadovą, ir jis ateina iš aukšto, maždaug: „Ko tu čia nuo manęs nori. Tu man čia ne viršininkė ir tu man čia pasakų nepasakok“, – pa-

reigūnais piktinosi I.Degutienė. Ji kalbėjo ir apie sumenkusią Seimo galią, ir apie autoritarizmą, kylantį iš Prezidentūros, ypač FNTT vadovų nušalinimo istorijoje. „Pavyzdžiui, dėl pareigūnų atleidimo ir kokie buvo daromi veiksmai, ir tie veiksmai buvo mūsų sudėlioti vienokie, bet tu nueini į „baltuosius rūmus“ (Prezidentūrą), ir tu gyvenai šantaže, – pasakojo I.Degutienė. – (...) Yra valstybės užvaldymas, ir mes einame ne demokratiniu keliu, o Lukašenkos keliu. Autoritariniu keliu. Kada po vieną pasikviečia ir intrigas kuria. Man sako ant Kubiliaus, Kubiliui – ant manęs, trečiam – dar ant kažko tai. Supjudo tarpusavyje. Labai geras metodas – „skaldyk ir valdyk“ (...).“ Nukelta į 4 p. f

MOTERS PASAULIS, 15 p. f • Reta kuri moteris menopauzės laukia su džiaugsmu, nors tai natūralus organizmo procesas, kurio metu vyksta fiziologiniai pokyčiai. MOTERS PASAULIS, 15 p. f

Šeštadienį VL su priedais: Šeštadienis Sodyba Bičių avilys


2

2012 m. spalio 24 d. • Nr. 85 (9208) Valstiečių laikraštis

Kaip įdiegti skaitmeninės televizijos priedėlį? Artėjant 2012-ųjų spalio 29 d., kai bus išjungta analoginė antžeminė televizija, gyventojams, kurie ruošiasi įsigyti ar jau įsigijo skaitmeninės antžeminės televizijos priedėlius, dabar tereikės atlikti kelis nesudėtingus žingsnius nemokamoms televizijos programoms skaitmeniniu būdu žiūrėti. Pirmiausia reikia sujungti priedėlį su televizoriumi. Kokia iš mažiausiai trijų rūšių jungčių tinkama televizoriui, sužinosite pažvelgę į galinę televizoriaus dalį. Dažniausiai naudojama SCART jungtis.

Senesnio modelio televizoriai gali neturėti SCART jung- Naujausiuose aukščiausios skiriamosios gebos ties, tokiu atveju priedėlį prie televizoriaus prijungti (HDTV) televizoriuose esančiai jungčiai naudojareiks RCA jungtimi. Naudodami RCA kabelį atkreipkite mas HDMI kabelis. į jo ir televizoriaus jungčių spalvų suderinamumą.

Nuo antenos einantį kabelį ištraukite iš televizoriaus ir įkiškite į priedėlį. Antenos kabeliui skirta jungtis priedėlio galinėje dalyje žymima raidėmis ANT IN. Pajungę priedėlį į elektros lizdą įjunkite jį bei televizorių. Po neilgos pauzės televizoriaus ekrane išvysite priedėlio meniu langą. Jame valdymo pulto pasirinkite norimą meniu kalbą ir atlikite automatinę TV kanalų paiešką.

Susirūpinti dėl analoginės antžeminės televizijos išjungimo turi tik tie gyventojai, kurie nemokamas televizijos programas žiūri naudodamiesi kambario, lauko ar kolektyvinėmis antenomis. Mokamos televizijos paslaugomis besinaudojantiems gyventojams niekuo rūpintis nereikia – viskuo pasirūpins paslaugos teikėjas. Norėdami įsitikinti, ar Jūsų televizorius tinkamas žiūrėti skaitmeninę antžeminę televiziją, jo dokumentuose ar ant televizoriaus ieškokite užrašo DVB-T MPEG-4, reiškiančio, kad jis tinkamas priimti skaitmeninį signalą. Kitu atveju būtina įsigyti TV priedėlį ar naujesnį televizorių su skaitmeninio signalo imtuvu.

Nežinote, ar Jūsų antena tinkama ir ar televizorius rodys skaitmeninę televiziją? Nedelskite – skambinkite nemokama telefono linija 8 800 00150 arba užsukite į interneto svetainę www.skaitmenine2012.lt


3

2012 m. spalio 24 d. • Nr. 85 (9208) Valstiečių laikraštis

Kaip išsirinkti TV priedėlį? Jei nusprendėte žiūrėti skaitmeninę televiziją, greičiausiai bent viena ausimi būsite girdėję ir apie TV priedėlius. Kam ir kada jie reikalingi? Didžioji dalis televizorių yra analoginiai ir, deja, nėra pritaikyti skaitmeninės televizijos žiūrėjimui. Būtent tam yra reikalingas prie televizoriaus jungiamas nedidelis specialus imtuvas (angl. set-top-box), kuris priima skaitmeninio formato signalą, iškoduoja ir paverčia suprantamu senesniems televizoriams. Renkantis TV priedėlį, pirmiausia būtina žinoti, kad skirtingai skaitmeninės TV rūšiai naudojami skirtingi priedėliai. Jei norite žiūrėti skaitmeninę kabelinę, mokamą skaitmeninę antžeminę, mikrobangų daugiakanalę ar skaitmeninę TV per IP tinklus, TV priedėlį jums pasiūlys šias paslaugas teikiantis operatorius. Jei nuspręsite žiūrėti nemokamas skaitmeninės antžeminės televizijos programas, TV priedėlį jums teks išsirinkti pačiam. Renkantis TV priedėlį šios rūšies TV, būtinai įsitikinkite, kad:

• TV priedėlis palaiko DVB-T standartą ir MPEG-4 AVC/h.264 vaizdo glaudinimo metodą. • TV priedėlio jungtis tiks jūsų televizoriui. Galimos jungtys – HDMI, SCART, RCA. Jeigu televizoriuje yra tik antenos kištukas, tiks TV priedėlis su RF moduliatoriumi. TV priedėliai skiriasi ne tik dizainu, gamintoju ir kaina, bet ir funkcijomis, palaikomais standartais. TV priedėliu bus kur kas patogiau naudotis, jei jame įdiegta lietuvių kalba ir yra galimybė naudotis elektroniniu programų gidu. Kitos savybės, tokios kaip priminimų (nuosavos TV programos) susidėliojimas ar laidų įsirašymas, nors ir naudingos, tačiau nėra būtinos

Jei nerodo televizorius Turbūt daugeliui yra tekę susidurti su situacija, kai susiruošus žiūrėti mėgstamą televizijos programą dėl neaiškių priežasčių to padaryti nepavyksta – televizorius nerodo, nepavyksta perjungti kanalo, vaizdas mirguliuoja ar panašiai. Pateikiame keletą nesklandumų, su kuriais televizijos žiūrovai susiduria dažniausiai, ir patarimų, kaip išspręsti kylančias problemas.

PROBLEMA

KĄ DARYTI?

Visuose kanaluose nėra vaizdo

Patikrinkite, ar gerai prijungtas ir ar nesugadintas antenos kabelis. Jei problema neišnyksta, pakeiskite kabelį nauju.

Nėra garso

Patikrinkite, ar gerai sujungti televizoriaus ir skaitmeninio imtuvo kabeliai.

Silpnas televizijos signalas, t. y. signalo stiprumo ir kokybės matuoklių rodmenys – mažiau nei 60 proc.

Galimi šie problemos sprendimai: • Jei naudojate senus kabelius, vertėtų įsigyti naujesnius. Taip pat patikrinkite, ar Jūsų naudojami kabeliai nėra pažeisti. • Pamėginkite pakeisti antenos padėtį, kryptį, kad nebūtų kliūčių priimti siunčiamą signalą.

Televizoriaus ekrane matomas kitos programos šešėlis

Reikėtų įsigyti aukštesnės kokybės SCART kabelį. Daugelis kabelių, kuriuos įsigyjate su priedėliu, yra prastos kokybės ir neapsaugo nuo kitų signalų priėmimo.

Neveikia nuotolinio valdymo pultelis Patikrinkite, ar gerai įdėti maitinimo elementai. Jei taip, vadinasi, greičiausiai jie išsieikvojo ir reikia juos pakeisti naujais. Vaizdas televizoriuje mirguliuoja Patikrinkite, ar gerai prijungta ir suderinta televizoriaus antena, arba susiskaido į mažus kvadratukus pabandykite pakeisti jos padėtį ir kryptį, kad vaizdas pasitaisytų.

Klausėte? Atsakome! Ką daryti, kai prijungus priedėlį matomos ne visos programos?

Yra keletas priemonių, kurias galite išbandyti: • Pabandykite televizijos kanalus iš naujo įdiegti rankiniu būdu. Kaip tai padaryti, bus nurodyta televizoriaus ar televizijos priedėlio naudojimosi vadove. • Pabandykite pasukioti anteną ar pakeisti jos buvimo vietą – gali būti, kad ji nenukreipta į siųstuvo pusę arba skaitmeninio signalo kelyje pasitaiko kokių didelių kliūčių (medžių, kalvų, aukštų pastatų).

Kodėl net ir turint naujausio modelio televizorių su užrašais DVB-T (MPEG-4) reikia decimetrinės antenos?

Skaitmeninė antžeminė antena reikalinga ir televizoriams, kuriuose yra DVB-T, todėl, kad televizoriuose įdiegti silpni televizijos programų selektoriai, be to, be antenos vaizdas televizoriaus ekrane dažnai trūkčioja. Antena pagauna stiprų skaitmeninį signalą.

Nežinote, ar Jūsų antena tinkama ir ar televizorius rodys skaitmeninę televiziją? Nedelskite – skambinkite nemokama telefono linija 8 800 00150 arba užsukite į interneto svetainę www.skaitmenine2012.lt


4

2012 m. spalio 24 d. • Nr. 85 (9208) Valstiečių laikraštis

Aktualijos

Prezidentei mesta pirštinė

Politikai yra gyvi žmonės Jurgis Razma, Seimo narys

e Atkelta iš 1 p. Valstybė valdoma skambučiais Neįtikėtina, bet dar vėliau I.Degutienė tvirtino skandalingus faktus, kad valstybė valdoma telefonų skambučiais. „(...) Mes patys kalti. Per tris metus užsileidom ant galvos. Tai čia irgi reikia savikritiškai pripažinti. Skambutis: „Padarykit tą“, „Padarykit tą.“ O mes kaip žiopliai viską darėm, viską darėm. Kiek veto buvo? Kurie buvo tokie, sakykim, migloti. Panika Seime iš karto. Veto reikia pakeist. Ir tie patys žmonės, kurie prieš mėnesį balsavo vienaip, staiga 180 laipsnių balsuoja kitaip. Visi gyvena baimėje“, – apie Seimo narių įbauginimą pasakojo I.Degutienė. Minėtas susitikimo su I.Degutiene įrašas paskelbtas ir įrašų keitimosi svetainėje youtube.com. Pati Seimo pirmininkė ir Prezidentė Dalia Grybauskaitė įrašo turinio nekomentuoja. „Šią medžiagą pradėjo skelbti viena interneto svetainė ir žmonės, kurie atvirai remia I.Degutienės konkurentę („Drąsos kelio“ lyderę Neringą Venckienę) rinkimuose vienmandatėje apygardoje, – teigė I.Degutienės patarėjas Juozas Ruzgys. – Tai purvinos juodosios rinkimų technologijos, kuriomis siekiama pakeisti žmonių apsisprendimą, o konkurentų rinkimuose naudojamų purvinų triukų ir nelegaliai darytų įrašų Seimo pirmininkė nekomentuoja.“ Jis neatsakė net į klausimą, ar I.Degutienė pripažįsta įrašo autentiškumą, bet per tą patį susitikimą ji pabrėžė, kad viešai santykių su Prezidente ji nesiaiškins: „Viešai, aišku, mes „nesitaškom“ ir tai būtų nenormalu.“ Į „Valstiečių laikraščio“ paklausimą Prezidentūra atsakė lakoniškai: „Prezidentūra nekomentuoja jokių pareiškimų žiniasklaidoje. Komentuoti turi tie, kas daro pareiškimus.“

Spaudimo pavyzdžių turime daugiau Kauno technologijos universiteto (KTU) Sociologijos katedros profesorius Algis Krupavičius kilusį įrašo skandalą pavadino mizanscena. „LNK televizija penktadienį dar reklamavo anonsą, kad skandalas bus aptarinėjamas išsamiau, bet reklama greitai nutrūko, o aptarimų nebuvo. Savininkai (LNK televizija priklauso konservatorius rėmu-

Priešpilnis. Saulė teka 8.03, leidžiasi 18.03.

Šiandien

Konstitucija veikia tikrai neblogai ir tos aukščiausios valdžios institucijos gana gerai žino savo galių ribas. Jos nebuvo peržengtos. Prezidentė išlaiko pagarbą Seimui ir Vyriausybei. Nepastebėčiau Prezidentės norų užimti kokią nors dalį erdvės, kuri priklausytų Seimui. Gali būti, kad natūraliai didesnė ar mažesnė įtaka gali reikštis. Jei yra stabili ir tvirta koalicija Seime, tai Prezidentui lieka mažiau erdvės. Jei dauguma pakrikusi ir yra arti mažumos, tai Prezidento galios būna didesnės. Jam tenka didesnė atsakomybė už stabilumo išlaikymą. I.Degutienės žodžių negaliu komentuoti, nes man sunku pasakyti, kokiu mastu jie gali atitikti realius pokalbius, o kiek jie sumontuoti. Kai būna tokios įtemptos situacijos (prisiminkime ir „Snoro“ istoriją), tai žinoma, politikai yra gyvi žmonės, susikaupia emocijų ir būna tie emociniai pasisakymai uždarame rate. Politikai kai kada susikaupusias emocijas išreiškia ir stipriau, ir aštriau.

Portale ekspertai.eu paviešintame garso įraše I.Degutienė kalba, kad Lietuva eina ne demokratiniu, o Lukašenkos, t.y. autoritariniu, keliu. Be to, Prezidentė pjudo tarpusavyje politikus ir naudoja „skaldyk ir valdyk“ metodą. Petro Malūko nuotrauka

siam „MG Baltic“ koncernui) galėjo daryti įtaką, tačiau gali būti, kad tas spaudimas nieko netransliuoti buvo ne tik savininkų, bet ir politinių institucijų“, – sakė A.Krupavičius. Profesorius priminė, kad panašiai galėjo įvykti ir su Valdo Vasiliausko atleidimu iš dienraščio „Lietuvos žinios“ vyriausiojo redaktoriaus posto. Vėliau žurnalistas tapo vienu iš „Drąsos kelio“ kandidatų Seimo rinkimuose. „Lietuvos žinios“ priklauso „Achemos“ įmonių grupei.

paskelbtą įrašą pavadino juodosiomis technologijomis ir mėgino įrašo paskelbimą priskirti rinkimų kovai tarp konservatorių ir „Drąsos kelio“.

D.Kuolys: „Visi gyvena baimėje“ Susitikime su Seimo pirmininke taip pat dalyvavęs Darius Kuolys „Valstiečių laikraščiui“ patvirtino I.Degutienės žodžių autentiškumą. „Esmė yra išviešinta, bet nežinau, ar tos išviešinimo aplinkybės yra etiškos. Aš

Politologas: „Lietuvoje yra daug užkulisinės politikos“ KTU Sociologijos katedros profesorius A.Krupavičius nė akimirkai neabejojo, kad įrašas sietinas su antru rinkimų turu. „Laikas neatsitiktinis. Net nesergant sąmokslo teorijų liga, tai įtikinama versija. „Drąsos kelias“ nemažai apygardų konkuruoja su TS-LKD, todėl siekiama parodyti, kad valstybė valdoma netinkamai, kad aukščiausio lygio ša-

Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų partijos lyderis Andrius Kubilius, kaip ir I.Degutienės patarėjas, internete paskelbtą įrašą pavadino juodosiomis technologijomis ir mėgino įrašo paskelbimą priskirti rinkimų kovai tarp konservatorių ir „Drąsos kelio“. Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų partijos (TS– LKD) lyderis Andrius Kubilius, kaip ir I.Degutienės patarėjas, internete

Rytoj

Poryt

Dieną: +6 +11o

Dieną: +5 +10o

Dieną: 0 +5o

Naktį: -2 +7o

Naktį: 0 +5o

Naktį: -3 +2o

Šiandien žymesnio lietaus nenumatoma. Vėjas pasisuks iš vakarų, išliks silpnas. Oro temperatūra naktį numatoma 2–7 laipsnių šilumos, vietomis šalnos iki 2 laipsnių šalčio, aukščiausia dieną 6–11 laipsnių šilumos. Ketvirtadienį prasidės lietus. Sustiprės ir pietvakarių vėjas. Oro temperatūra naktį numatoma 0–5 laipsniai šilumos, vietomis vėl galima silpna šalna. Dieną laukiama 5–10 laipsnių šilumos. Penktadienį darganoti orai tęsis. Naktį lietų keis šlapdriba ir sniegas. Mišrūs krituliai tęsis ir dieną. Oro temperatūra naktį numatoma nuo 2 laipsnių šilumos iki 3 laipsnių šalčio, dieną bus tik 0–5 laipsniai šilumos.

orai.lt, VL inf.

raginau Seimo pirmininkę atvirai kalbėti apie valstybę“, – teigė D.Kuolys. Pasak jo, jau seniai žinoma, kad valstybę valdo anoniminės grupuotės. „Vytauto Pociūno pomirtinis šmeižtas, susidorojimas su FNTT pareigūnais. Tokių požymių, kad valdo anoniminės struktūros, yra daug, ir Seimo pirmininkė tai pasakė“, – pabrėžė D.Kuolys. Pašnekovo įsitikinimu, visuomenė turi klausti, kodėl griaunama valstybė. „O kodėl niekas nenori komentuoti įrašo, tai pasakė pati Seimo pirmininkė. Visi gyvena baimėje. Aš įsidėmėjau šiuos Seimo pirmininkės žodžius. Jeigu mūsų prokurorai veikia iš baimės, jei teisėjai veikia iš baimės, tai, manau, kad tam tikros autoritarinės tendencijos dar labiau sustiprės“, – neabejojo D.Kuolys.

lies vadovai abejoja demokratinėmis praktikomis, kurios yra Lietuvos politikoje“, – teigė A.Krupavičius. Politologas pabrėž ė, kad I.Degutienės ir visuomenininkų susitikimas vyko tada, kai mergaitė iš Garliavos dar nebuvo paimta, dalyvaujant 250 policininkų. „Kitas dalykas, kaip ta valstybė iš tiesų valdoma. Politinėje arenoje trūksta demokratinės kultūros, o kai kurie Prezidentės sprendimai yra neaiškūs, ir tai daugiau negu akivaizdu. Deja, Lietuvoje yra daug užkulisinės politikos, pokiliminių sandėrių ir sandorių. Demokratinėje valstybėje jų turėtų būti mažiau“, – įsitikinęs A.Krupavičius. B e t o, p ro f e s o r i u s t i k i no, kad artimoje perspektyvoje D.Grybauskaitės populiarumas mažės, nes šalies vadovės veiksmai

Įrašas panaudotas rinkimų kovai Vytautas Gapšys, Seimo narys

Nėra gerai, kad garso įrašas su I. Degutiene atsirado rinkimų laikotarpiu, todėl kyla tam tikros mintys, jog jis buvo panaudotas rinkimų kovai. Mes ir patys, kaip Darbo partija, matome, kiek yra pilama purvo mūsų pusėn, ir tie, kas taip daro, puikiai supranta, jog neturi prie ko prikibti. Neabejoju, kad po Seimo rinkimų valstybės vadovai pirmiausia spręs valstybines problemas, o ne sieks neaiškių interesu tenkinimo kažkokioms grupėms. Juk bet kuris valstybės vadovas su kitais atsakingais asmenimis, tikiu, pirmiausia žiūri valstybės interesų, pateikiant tam tikrų sprendimų skaičius ir argumentus. Jei taip bus daroma, naujasis Seimas sutars su Prezidentūra, bet jei kas nors mėgins „prastumti“ neaiškius sprendimus, tada, žinoma, dirbti bus sudėtinga.

pastaruoju metu kelia daug abejonių. „Tačiau yra vienas svarbus dalykas, kad Prezidento institucija žmonės vis tiek pasitiki labiau nei bet kuria kita valdžios atstovybe, todėl D.Grybauskaitė populiarumą galės padidinti ateityje. Prezidento rinkimai dar toli, tad didelės tragedijos nedaryčiau“, – aiškino A.Krupavičius.


Kitus straipsnius skaitykite laikraštyje

Ūkininkų žinios Siuvamas apynasris spekuliantams žeme Jei būtų priimtas žemės pirkimo ir spekuliacijos įstatymas, sumažėtų, o gal net ir išnyktų, galimybė perkant žemės ūkio paskirties žemę plauti šešėlinius pinigus.

Pigios malkos – nepasiekiamos Energetinius gluosnius jau būtų galima tiekti biokuro katilinėms, tačiau ir toliau visas derlius lieka laukuose, nes jam sudoroti kol kas nėra tinkamos technikos. Jolita Žurauskienė

Albinas Čaplikas

9 psl.

9 psl.

Ligoms patinka šilti orai ir jauni augalai

Kada registruoti ir ženklinti gyvulius

Prognozuojama, kad šių metų žieminių rapsų derlius Lietuvoje sudarys 203,6 tūkst. t ir bus 4,8 karto didesnis negu 2011 metais. Derliaus gausumas siejamas su didesniais negu pernai pasėlių plotais. Šiais metais žieminių rapsų pasėta 78 tūkst. ha.

Spalį Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT) gyvulininkystės ūkiuose, kurių šeimininkai iš ES lėšų siekia gauti išmokų už mėsinius gyvulius, atlieka patikrą. Kai kurie ūkiai buvo sulaukę ir Europos Komisijos specialistų, atliekančių Lietuvoje auditą, vizito. Patikrų metu nustatyta ypač daug gyvulių ženklinimo bei registracijos pažeidimų.

Jurgita Burokienė

9 psl.

Vilma Živatkauskienė

12 psl.

Moters pasaulis Susivėlę, šilti ir kupini meilės

Stebukladariai kopūstai

Šilti, jaukūs ir žaismingi alytiškės Meilės Babaliauskienės darbai nepalieka abejingų. Jauna moteris jau šešerius metus rankomis velia batukus mažiausiesiems ir žaisliukus. Tačiau šis jos pomėgis velti tikriausiai taip ir nebūtų virtęs verslu, jei ne garsioji ekonominė krizė.

Traškialapiai kopūstai Lietuvoje prieinami kiekvienam. Juos auginame savo daržuose, perkame parduotuvėse. Iš jų gaminame įvairiausius patiekalus, nes kopūstai ne tik pigūs, bet ir naudingi sveikatai. Be to, jais galime mėgautis ištisus metus: vasarą – šviežiais, žiemą – raugintais ar marinuotais.

Eglė Valionienė

15 psl.

16 psl.

Valstieciu laikrastis 2012 10 24  

Valstieciu laikrastis 2012 10 24

Read more
Read more
Similar to
Popular now
Just for you