Page 1

Kaarel Kõivupuu 2011

14. Det måste hända något (M. Edén) 03:34 01:42

2. Kiigadi-kaagadi

01:37

3. Kiini polka

03:02

4. Padespaan (Karl Kikka järgi)

03:24

5. Labajalad

03:04

6. Kostervals (D. Hellström)

02:51

7. Polka (Karl Kikka järgi)

02:29

8. Kui lapsena lustilla luhal

01:39

9. Teppo reilender

02:26

10. Krakovjakk

01:22

11. Vengerka

02:35

12. Räditants

03:14

13. Mall oli kena neiu

01:59

Väljaandja: MTÜ Kõrvipalu loometalu

Kaarel Kõivupuu 2011

G

2

UR

M AA N I D

E

LE

1. Kihnumua

L

Salvestus ja CD ettevalmistus: Music Island stuudio, Tiit Kikas Mastering: Glen Pilvre Kujundus: Valev Laube Fotod: Lisa Kärp

Kaarel Kõivupuu 2011

Tänud emale, Anneliisile, õpetajatele, toetajatele ja sõpradele! Kui Võrumaa juurtega lõõtsamees Kaarel Kõivupuu (1987) tahtis lastemuusikakoolis hakata akordioni õppima, paluti tal tulla paar aastat hiljem – kõhukas instrument nõuab kogukamat mängijat. Lastemuusikakooli Kaarel ei jõudnudki, sest kolmerealine teppo-lõõts ning liblikapill sobisid 10-aastase poisi põlvedele seevastu väga hästi ning õpetajaidki oli omast käest poolmuidu võtta. Tunnustatud rahvamuusikute Tauli Anu, Sünteri Sassi, Põldsepa Marguse ning Laube Kadri juhatusel said esimesed lõõtsalood selgeks. Nüüdseks on Kaarlil juba oma lõõtsaõpilased.

TSPILL ÕÕ

Vanema põlve lõõtspillmängijatest peab Kaarel oma suurimateks eeskujudeks Karl Kikast, kelle repertuaari ja stiiliga peaks kursis olema iga lõõtsamängija ning teenimatult varju jäänud Richard Reinot. Tänastest mängijatest on Kaarlit kõige enam mõjutanud Tarmo Noormaa, kelle filigraanne ning peenetundeline esituslaad on motiveerinud tedagi otsima lõõtspillimuusikas oma stiili ning isikupära. Kaarli repertuaarivalikut on mõjutanudsuunanud ka suhteliselt pikaajaline koostöö mitmete Tallinna fokloorirühmadega (Leigarid, Leesikad, Juhukse jpt.), mis on õpetanud lõõtspillimängimängijale nii hädavajalikku tradistioonipõhist praktilist oskust - tantsuks mängimine. August Teppo nimelisel võistumängimisel on Kaarel noppinud püsivalt kõrgeid kohti, 2010. aastal võitis ta ässade klassis esikoha. Eesti ja teistegi rahvaste lõõtsamuusikat on fokloorinõukogu ees kõrgema kategooria lõõtspillimängijaks tunnistatud Kaarel tutvustanud ka arvukatel rahvusvahelistel fokloorifestivalidel – Udmurtias, Türkmenistanis, Prantsusmaal, Lätis, Leedus, Poolas, Soomes, Venemaal, Ungaris, Saksamaal, Rootsis, Küprosel ja Kreekas, sest lisaks Teppo-pillile mängib Kaarel ka teisi „lõõtsalisi“ – karmoškat ja iiri lõõtsa. Sellele plaadile salvestatud lood on mängitud pillimeister Priidu Korbergi (1923-2009) poolt 1998. aastal valmistatud teppo-tüüpi lõõtsal. Pärimusmuusikast ja rahvatantsust üle jääv aeg kulub Kaarlil Tallinna ja Stockholmi Ülikoolis bioloogiaõpingutele. Helindaja kutse nõutamine Otsa-koolis jäi ajapuudusel paraku pooleli.

Kaarel Kõivupuu CD  

Kaarel Kõivupuu CD designed by Valev Laube

Read more
Read more
Similar to
Popular now
Just for you