Page 1


Замість Ремарки Дорогий читачу! За ті два місяці навчання, які так непомітно пролетіли, було створено ще декілька сторінок історії нашого факультету. Стільки подій, стільки нових облич! Надворі знову осінь, і знову вир подій захоплює нас з небувалою швидкістю. Ми раді повідомити вам про найцікавіші та найважливіші. Можливо, це надихне вас створити щось своє: нове та оригінальне. Здивовані? Філософський факультет дарує студентам простір для реалізації своїх мрій та прагнень, завжди готовий допомагати втілювати цікаві проекти в реальність. Це - гарант і запорука продуктивного та яскравого навчального процесу. Коли ви прочитаєте цей випуск, то пересвідчитеся в цьому. Наш факультет був щасливим прийняти першокурсників у свої червоні стіни. Ми бажаємо вам, новоприбулі студенти, успіхів у навчанні та багато незабутніх моментів, що зроблять ваше студентське життя неповторним. Переконані, що пройде час і ви будете прославляти нашу Аlma mater.

e Редакція газети

Над випуском працювали: ____________________________

ГОЛОВНИЙ РЕДАКТОР: Валерія Скорік ТЕХНІЧНІ РЕДАКТОРИ: Дмитро Валяєв, Наталія Горбенко СТАТТІ ПИСАЛИ: Петро Боднар, Анастасія Боброва, Наталія Бовкун, Катерина Ган, Маріамі Губіанурі, Євгеній Гармаш, Дмитро Валяєв, Анна Курінна, Анастасія Тишко, Дмитро Чепурний, Марія Назарова, Валерія Скорік ОБКЛАДИНКА: Дайлен Огден (США) ЕМБЛЕМА, ОФОРМЛЕННЯ: Ольга Сульжук, Валерія Скорік ГАЗЕТА ВИПУСКАЄТЬСЯ ІНФОРМАЦІЙНИМ ДЕПАРТАМЕНТОМ СТУДЕНТСЬКОГО ПАРЛАМЕНТУ ФІЛОСОФСЬКОГО ФАКУЛЬТЕТУ ФІНАНСОВА ПІДТРИМКА ГАЗЕТИ: Профбюро студентів філософського факультету B VK.COM/PHILDEPS_NEWS_KNU wpqe ____________________________


інформаційний департамент спфф: коротко про головне МЕТА ТА ФУНКЦІЇ: · Підвищувати рівень поінформованості студентів щодо різноманітних подій загальноуніверситетського й факультетського рівнів; · Заохочувати студентів до участі в заходах; · Висвітлювати думки студентів щодо проведених подій; · Поширювати точки зору студентів щодо шляхів вирішення різноманітних проблем університетського життя.

ОСОБЛИВОСТІ ДІЯЛЬНОСТІ: Наш основний принцип – це відкритість, прозорість і незалежність. · Інформація є загальнодоступною; · Ми відкриті до співпраці з усіма організаціями та студентами, які виявляють таке бажання; · Сприяємо розповсюдженню інформації, цікавої для наших студентів; · Відповідаємо на запитання й надаємо роз’яснення стосовно різних аспектів студентського життя.

· Світові тенденції студентського життя та досвід, який варто перейняти від університетів різних країн.

НАПРЯМКИ ДІЯЛЬНОСТІ: Зараз організація зосереджується на своїй інформаційній складовій та працює над розвитком інших напрямів: · Випуск газети філософського факультету «Fresh»; · Робота в інтернет-ресурсах (публічна сторінка); · Особистий контакт зі студентським середовищем.

ПЛАНИ НА МАЙБУТНЄ:

СФЕРА ІНТЕРЕСІВ: · Нас цікавлять усі заходи, тенденції та ідеї, що існують на факультеті та в університеті, а також за його межами; · Нас цікавлять не лише анонси подій; не менш важливим є ставлення до них студентів, їхні потреби та точки зору; · Деякі аспекти міського життя, що проникають у сферу інтересів студентства;

Особливе місце займає аналіз незачеплених або маловідомих сфер життя: · Поява систематичних відгуків про різноманітні зустрічі, круглі столи, конференції; · Серія статей про визначні студентські організації минулого; · Робота над можливістю для студентів вільно висловлюватися й обмінюватися думками в єдиному середовищі; · Дослідження важливих світових тенденцій, що стосуються навчального процесу.

e

p Ольга Сульжук II курс, «філософія»


Події

СПУ

Вибори

На шляху до перемоги

17 жовтня о 15:00 в Актовій залі Головного корпусу відбулася Конференція студентів Київського національного університету імені Тараса Шевченка. Делегатами від філософського факультету були 15 осіб, яких обрали на конференції студентів нашого факультету 21 травня 2013 року. Порядок денний Конференції складався з таких пунктів: q Звіт Голови про роботу Студентського парламенту Університету; w Звіт заступника Голови СПУ з фінансових питань про використання коштів, виділених на студентське самоврядування; e Вибори представників до Вченої ради Університету; r Вибори Голови Студентського парламенту Київського національного університету імені Тараса Шевченка; t Призначення Першого заступника Голови СПУ, Секретаря СПУ; y Різне. Звіт Голови СПУ про роботу вразив тим, як багато вдалося досягти активним представникам нашого студентства за такий короткий період часу. Насамперед було налаштовано повноцінну роботу департаментів СПУ:

освітнього, наукового, інформаційного, культурно-мистецького, туристичного, соціального, юридичного та фінансового. Також було приємно дізнатися, що Студентський парламент нашого університету був першим, який отримав фінансування та налагодив механізм використання цих коштів. За словами заступника Голови СПУ з фінансових питань М. Поліщука, протягом 2012–2013 навчального року було закуплено нове обладнання для туристичної бази в Береговому, проведено ремонтні роботи в студмістечку, оплачено видатки на відрядження тощо. Після такої оптимістичної ноти розпочалися вибори представників студентства до Вченої Ради університету. Кількість охочих відстоювати інтереси студентів була чималою – балотувалися студенти різних курсів, спеціальностей, освітньо-кваліфікаційних рівнів. Не може не тішити той факт, що деякі першокурсники також виявили бажання представляти все студентство ВУЗу, що говорить про достатньо високу амбітність сучасного молодого покоління. Після коротких виступів претендентів і голосування

r


делегатами до Вченої ради було обрано: Іллю Бачуріна, Алі Саляра, Станіслава Дудку, Юрія Погребняка, Олександра Шабелюка та Юлію Олефір (студентка філософського факультету та Секретар Студентського парламенту нашого факультету). «Я хотіла бути в складі Вченої ради університету, продовжуючи традицію, започатковану представниками факультету,– пояснює Юлія. – Студенти мають право знати про пріоритетні напрями розвитку, проблемні питання, які розглядаються на засіданнях Вченої ради; що необхідно робити для підвищення рівня університету на міжнародній арені та як долучити до цього студентів; на що витрачаються кошти, які отримує університет». Юлія обіцяє представити інтереси всіх і кожного у Вченій раді, донести думку, проінформувати та зробити все можливе для більш тісної співпраці адміністрації, викладачів та студентів. Найбільш важливою подією конференції стало обрання Голови Студентського парламенту університету. Претендентами на цю посаду були: Інна Степанець (Голова СП географічного факультету), Юлія Голодняк (заступник Голови СП Інституту філології) та Олександр Назаров (заступник Голови СП Ін-

ституту міжнародних відносин). Кожен із кандидатів підготував програму та намагався якомога краще її презентувати. Лавровий вінець дістався Інні Степанець, яка випередила своїх опонентів, отримавши 182 голоси, у той час як Юлії Голодняк віддали 18, а Олександру Назарову - 30. Інна продемонструвала досить структуровану та чітку систему перетворень, які, за її словами, підвищать ефективність діяльності СПУ. Новообрана Голова пропонує зменшити кількість заступників, кожен з яких буде наділений чіткими функціями, створити речі з атрибутикою університету та надати пріоритетне значення розвитку департаменту освіти та науки. Сподіватимемося, що обіцянки новопоставлених осіб в управлінському апараті СПУ та делегатів Вченої ради будуть виконані, й уже зовсім скоро всі студенти відчують зміни на краще в житті університету.

"Софіївка" осіння 26 жовтня Студентський парламент філософського факультету за підтримки деканату вирішив подарувати студентам справжню казку довжиною в один день і запросити всіх охочих на прогулянку по Національному дендрологічному парку «Софіївка». Насолодитися красою справжнього шедевру садово-паркового мистецтва зібралося чимало: серед мандрівників можна було побачити представників різних факультетів, проте Філософський став найбільшим за кількістю присутніх. Вояжери мали можливість помилуватися сповненими загадковості та осінньої вогкості ландшафтами, зловити хвилю натхнення, спостерігаючи за теплою палітрою кольорових дерев, і відпочити від шалених ритмів столичного життя.

t

e Анастасія Боброва

II курс, «релігієзнавство»

A Марина Герліга

Прес-центр КНУ


День Першокурсника

y


Першокурсники, які провчилися в КНУ ім. Тараса Шевченка два місяці, вважали, що вже стали його повноправною складовою. Вручення студентських, вічні пошуки аудиторій, перші семінари, до яких готувалися якнайретельніше – це все допомагало новачкам влитися у незабутнє студентське життя. Проте, університет готував ще один етап посвяти: веселий і точно незабутній. 17 жовтня о 22:00 в клубі «Mai-Tai» розпочалося святкування «Дня першокурсника», організоване активістами Профбюро філософського факультету за підтримки Студентського парламенту та деканату факультету. Найважливішою частиною вечора були виступи першокурсників. Кожна група поставилася до такого завдання по-різному, але саме це й надало дійству особливої яскравості. Вечір розпочала Голова Профбюро Анна Черненко, ведучими були Микола Стрєбков та Маркіян Сухецький, які створили атмосферу свята; команда ж КВК філософського факультету «Цивілізація» зуміла налаштувати всіх на ще більш позитивну хвилю. Напруга, що накопичилася в очікуванні виступів першокурсників, потроху розвіювалася, її замінював ентузіазм і бажання вразити слухачів, поділитися зарядом енергії з кожним присутнім. Прийшов час самих виступів. Кавером на пісню Скрябіна «Місця щасливих людей» задала ритм перша група політологів. Третя група політологів та перша група філософів також вирішили продовжити пісенну традицію. А от культурологи підготували одну з найяскравіших відеопрезентацій, де з гумором і щирістю розповіли про один день зі студентського життя. Що ж до релігієзнавців, то вони не лише вразили міксом із чотирьох пісень на релігійну тематику, а й вдягнулися в костюми представників різних релігій та запалили присутніх невеличкою танцювальною виставою. Своїм співом та дружністю захопили публіку друга та четверта групи політологів. Наприкінці програми друга група філософів показала власноруч знятий фільм про свої перші університетські враження. Він став яскравим елементом вечора та логічним його завершенням. Щоб оцінити й підтримати першокурсників, на свято завітали: заступник декана з наукової

роботи Руденко Сергій Валерійович, заступступник декана з навчальної роботи Комаха Лариса Григоріївна, заступник декана з виховної роботи Неліпа Дмитро Васильович, викладач кафедри історії філософії Титаренко Вадим Анатолійович. Вони висловили побажання першокурсникам, наголошуючи на тому, що без хорошого політолога, релігієзнавця, культуролога, а тим паче філософа неможлива сильна, розвинена країна. Маємо надію, що виступи першокурсників усім припали до душі й кожен чудово провів свій час. Після закінчення виступів розпочалася дискотека. Студенти не лише танцювали, а й просто спілкувалися зі своїми однокурсниками та абсолютно новими знайомими. Варто зазначити, що місця для танців було замало: “Mai-Tai”, незважаючи на всі свої переваги (вдале місцезнаходження, затишок, цікаве оформлення інтер’єру), усе ж не надав достатньо простору для енергійних, готових не спати всю ніч, студентів. Мабуть, для тих, хто, перебуваючи в столиці, ще не звик до підвищеної вартості послуг, достатньо вагомою проблемою стала цінова політика в клубі. Незважаючи ні на що, усі студенти вподобали свято, адже нічого не стало на заваді бурхливим веселощам. Враження від свята у всіх залишаться ще надовго. «День першокурсника» став не просто приємним сюрпризом для студентів, а й надзвичайно важливим моментом, який дозволив показати свої таланти, відчути себе трохи дорослішим й поділитися власною енергією з оточуючими. Дякуємо організаторам цього свята, його учасникам і просто присутнім людям, які створили незабутню атмосферу. Сподіватимемося, що цей вечір став лише початком насиченого студентського життя першокурсників.

u

e Маріамі Губіанурі

I курс, «релігієзнавство»

A Володимир Бугаєнко


Студентське Самоврядування:

Реальність чи ілюзорність? Для багатьох студентів університет – не лише місце, де вони отримують академічні знання чи, у гіршому випадку, виключно дипломи, а й прекрасна платформа для самореалізації, розвитку своїх талантів і розширення кола знайомств. Для цього існує безліч студентських асоціацій та організацій. В основному, їхня мета – захист інтересів своїх членів або ж об’єднання людей за певними переконаннями чи вподобаннями. У свій час саме студентські організації були політичним рушієм Європи та їхня діяльність унесла чимало нових змін. Варто хоча б згадати події 1968 року в Парижі чи Революцію на граніті 1990 року в Києві. Саме зі студентського середовища виходило багато талановитих вчених, політичних діячів чи просто лідерів. Згадаймо хоча б інтернет-революцію. Чимало масштабних проектів були створені невеличкими об’єднаннями студентів, що мали спільну мету й інтереси. Та якою є інша сторона медалі? Незважаючи на очевидну користь від таких організацій, існують і певні проблеми. Перша й головна виникає через велику кількість організацій. Часто вони дублюють функції одна одної. Це призводить до виникнення конкуренції між ними, а інколи й до того, що замість поставленої мети вони починають займатися саморекламою. Окрім цього, студентське самоврядування часто імітує структуру державних органів, та, на відміну від них, вельми часто таку діяльність результативною назвати аж ніяк не можна. Сумно, що іноді студентські організації мають дивну й нічим не зумовлену схильність до замкнутості. Вони створюються в межах факультетів, не прагнучи виходити за кордони свого вузького кола спеціалізації, навіть на загальноуніверситетський рівень. Більше того, нерідко ці органи взагалі є бутафорськими. Їх утворюють із веління адміністрації для того, аби проде-

i


монструвати подобу демократії; фактично ж, студенти змушені у всьому коритися й бути тотально залежними від керівництва. На нашому факультеті також існує широка мережа організацій студентів. Зараз вони займаються науковою, культурницькою й правозахисною діяльністю. Кожна з них працює у своїй сфері. Профбюро студентів займається матеріальними справами, забезпеченням фінансування різних ініціатив, спортивними подіями. Наукове товариство – освітніми програмами та конференціями, Студентський парламент здійснює посередництво між студентами й адміністрацією, разом із Профбюро організовує різноманітні заходи поїздки та екскурсії. Студентська рада гуртожитків і студентського містечка займається питаннями, пов’язаними з гуртожитками. Потрібно віддати належне студентським організаціям філософського факультету, адже за останній рік розвиток нашого студентського життя зробив величезний крок уперед. З’явилася сильна команда КВК, час від часу проводяться цікаві концерти, конкурси, відбуваються обговорення на акутальні для студентів теми, поїздки в різні куточки України, а також зустрічі з видатними постатями сучасності. Зрештою, як тут себе не відзначити: і наша газета відновила свою активну діяльність. Постійно виникають усе нові й нові ініціативи, деякі з них розвиваються, деякі - занепадають. Ми готові приймати щось нове. Однак, не варто розслаблятися, адже найбільше завжди попереду, і для того, щоб змінити світ, доведеться спочатку змінити власне життя.

e Петро Боднар

II курс, «політологія»

Філософський пропонує: 18 листопада о 16.00, Актова зала - концерт до Дня студента; 21 листопада - зустріч-розмова з українським флософом (деталі уточнюються). Останній тиждень листопада - Дні грецької культури: 26 листопада о 11:30, 330 ауд. - презентація проекту, обговорення філософської думки Греції; 28 листопада о 19:30 - переглд фільму «Подорож на Цитеру» (деталі уточнюються); 29 листопада о 20:30, клуб «Планета» - розважальна програма, заключний концерт; 30 листопада - поїздка до дитячого будинку з активом СПФФ. Регулярні зустрічі: По середах - політологічний дискусійний клуб «Homo politicus»; По четвергах - англомовний філософський клуб «Let’s talk society»; (для уточнення часу та місця проведення слідкуйте за інтернет-реурсом НТСА ФФ). По п’ятницях о 18:00, 435 ауд. - показ художніх кінофільмів; Наприкінці кожного місяця - літературний вечір, присвячений відомим письменникам та поетам (місце та час проведення можуть варіюватися).

o


1)


Муза... У кожної людини виникає своя асоціація, коли вона чує це слово. Однак, на філософському факультеті КНУ імені Тараса Шевченка виникла дещо інша ситуація. Перше, що спадає на думку наших студентів, коли вони думають про Музу, Музу Філософії – це конкурс краси з однойменною назвою. Зовсім нещодавно, 22 жовтня, стартував новий етап цього дійства. Уже вчетверте в наших студенток з’явилася можливість здобути титул Найкращої дівчини факультету. Як завжди, все розпочалося з кастингу. Охочих узяти участь у «Музі філософії - 2013» було вдосталь. За словами Антона Денисова, головного організатора події, це був найбільший кастинг за всю історію конкурсу, а напруга та високий рівень конкуренції серед дівчат позитивно вплинули на старанність та бажання кожної претендентки стати частиною цього дійства. Стосовно самої процедури відбору, то вона була досить простою й справедливою. Учасниць оцінювали за такими критеріями: зовнішність, інтелект, дефілювання та вміння рухатися. Для обрання найкращих претенденток судді використовували свою систему оцінювання, яка була отримана додаванням балів за кожен із критеріїв. Завданням для кожної учасниці було: продефілювати, розповісти щось цікаве про себе та дати відповідь на нескладні запитання. «Усі конкурсантки були дуже яскравими та непередбачуваними, – стверджує Антон. – Для себе, я вже виділив одну фаворитку. Ця дівчина знала, що потрібно робити й змушувала нас грати за її правилами. Це не могло залишити нас байдужими». Дівчата всіляко намагалися продемонструвати свою готовнсть брати участь у конкурсі та вразити суддів: співали а капела, танцювали й розповідали

історії з власного життя. Проте, на запитання «Чому ведмеді не їдять пінгвінів?» деякі учасниці не змогли дати правильну відповідь. Піднімаючи завісу, що ховає секрети створення «Музи філософії - 2013», організатори розповіли нам, що простота та природність - це найперші якості, які мають розкрити справжню сутність дівчат і виявити найкращу гідну перемоги. Ось так пройшов перший етап грандіозного конкурсу краси «Муза філософії». Вже з 1 листопада розпочалася грунтовна підготовка до головної частини конкурсу - заключного виступу, де дівчата матимуть можливість продемонструвати всі свої навички та вміння. Згідно з нещодавними нововведеннями, із 10 претенденток на місце в конкурсі залишилося 8, серед яких: Анна Пятенко, Аліна Михайлова, Аріна Сільченко, Анастасія Ветоха, Ілона Крамар, Ілона Зуєва, Яна Борт Оксана Рисак. А поки в дівчат минають години напружених тренувань і підготовки, які визначать найдостойнішу називатися Музою, на студентів чекає багато приємних несподіванок, які вже створює цьогорічна «Муза філософії». Усе найцікавіше – попереду!

1!

e Наталія Бовкун

I курс, «політологія»

A Яна Николаєва

I курс, «політологія»


Тиждень подій 30 жовтня,відкрите засідання НТСА ФФ Засідання проводила нова Голова Наукового товариства Анастасія Тишко. Незважаючи на типову для студентів Філософського ранкову сонливість, засідання пройшло продуктивно. Студенти дізналися про заплановану роботу НТСА ФФ на період цього навчального року. Особливо цікавою й корисною була інформація про різноманітні зустрічі й конференції. Приємно, що наукова діяльність у нас на факультеті йде активно та натхненно. 31 жовтня, літературний вечір Бродського та Рижого Цього року активісти філософського факультету запровадили нову традицію – літературні вечори, які будуть присвячені улюбленим відомим поетам та письменникам. 31 жовтня в Червоному корпусі відбувся літературний вечір Йосипа Бродського та Бориса Рижого. Сам вечір був оригінальним і пронизаним духом цих талановитих поетів. По-перше, читання віршів проходило в напівтемній аудиторії, що створювало свою специфіку та додавало колоритності заходу. По-друге, кожен, хто декламував вірші, настільки пройнявся духом Бродського та Рижого, що, слухаючи учасників зустрічі, складалося враження, ніби ти потрапив не просто на студентський літературний вечір, а в справжній театр, де майстерні та досвідчені актори читають ті вічні рядки. Варто підкреслити й те, що час дійсно неначе пролетів, адже півтори години, стільки тривав вечір, розчинились у повітрі дуже швидко. Мабуть, головною причиною цього стало те, що дійсно було що та кого слухати. 1 листопада, показ фільму «Колір Граната» З ініціативи першого курсу було відновлено добру традицію кіноклубу в Червоному корпусі. Перший показ, який відбувся 1 листопада, переконав усіх, що ідея кіновечорів на філософському факультеті цікава багатьом. «Колір граната» - поетичне кіно Сергія Параджанова - побачили кількадесят студентів. Необхідно зазначити, що обговорення фільму вийшло неочікувано захоплюючим. Цікаво було осягнути світ середньовічних символів та розгадати творчий задум режисера. «Параджанов - геній!» - підсумувала публіка. Отже, якщо ви любите кінематограф і у вас немає третьої пари, зустрінемося з вами в п`ятницю на наступному показі.

1@


"Избитые истины"

Спокійний та загадковий, небагатослівний студент I курсу напряму «політологія» Євгеній Гармаш надає перевагу римованому слову більше, ніж прозовому, щоб розповісти про своє життя. 28.02.2013 Я тварь или имею право Смотреть и осуждать? Богат или имею мало? Господин я или раб? Из тех, кто больше знает И вертится в своем кругу? Я там, где поклоняться всем желают, Варятся в собственном соку? Я есть достоин из-за того, на что способен? Сила таланта? На больше и на выше годен, Или не правда?

Рідне місто: Київ Народився 01.01.1996 Улюблений поет: Павло Тичина Улюблений письменник: Теодор Драйзер Євгенія надихають красиві буденні речі, на які ми постійно дивимося, їхня насичена «обгортка», зовнішній вигляд; потім - пізнання істинної сутності цих предметів, якості й складу, що їм притаманні. Вибираючи літературу, перевагу надає класичній, адже, за словами поета, саме в ній міститься більше смислу; форма викладу класичних творів для хлопця також має велике значення - вона превалює над формами сьогоденних творів. Уважає, що «нормальним» поетом можна назвати лише такого, з яким цікаво, а «псевдо - поет» - це звичайний простак, який має пристойний словарний запас і вміє складати рими. На написання віршів Євгенія надихають прогулянки нічним містом. Процес створення римованого слова поет порівнює зі створенням власного світу, який не можна знищити, адже він завжди існуватиме у свідомості.

1#

Стих о стихе Стих о стихе проще всего, Минута времени всего, И сделан будет на ура Пусть знают взрослые и даже детвора: У масс большой и жирный минус Благовение перед талантом и в этом цинус. Незнание, или, что хуже, страх, Ведут к непониманию, чушь принимают как за толстый альманах. Псевдоискусству верят, Находят то, чего там нет, Даже на стены клеят, Хоть ценности в нем, как не было так нет, Как эти строки. Искусства не ищите, Здесь только мысль, Ее в конечном счете и возьмите. Орининал есть и есть брак, Умей границы ощущать, Иначе как и был, останешься дурак, Неправду надо вмиг распознавать.


Fresh oct nov'13  
Read more
Read more
Similar to
Popular now
Just for you