Page 1

Nr 2 2019

Varuosauudised Varuosad, millel on sinu masinaga sama DNA

Varuosakampaania CrossCutter ketas 510 mm

lk 6-7

Piiotsad rasketesse tingimustesse lk 12


Varuosakampaania

Talvine varuosakampaania Kõikidele kampaania raames ostetud tagavaraosadele on hinnasoodustus - 1. Saatke oma masina(te) tagavaraosade vajadus hiljemalt 13. jaanuariks 2019 e-mailile andero.oras@vaderstad.com või tonn.tobreluts@vaderstad.com. - Tellimus peab sisaldama järgmisi andmeid: masina mudel, seeria number, vajamineva osa(de) number, nimetus ja arv, teie ettevõtte nimi ja aadress (sh tarneaadress) ning kontaktisiku telefoninumbrit või/ja e-posti aadressi. - Täpsustame vajadusel tellimuse ja väljastame Teile jooksvalt tellitud tagavaraosade kohta hinnapakkumise. - Pakkumine sisaldab lisaks soodustuse suurusele maksetähtaega, milleks peab olema teostatud ettemaks. Kampaania raames tellitud varuosade maksetähtaeg on 31. jaanuar 2020. (VARUOSADELT SOODUSTUSE SAAMISEKS PEAB TÄIELIK ETTEMAKS OLEMA LAEKUNUD HILJEMALT 31. 01.2020. a.)

-15% Kehtib kuni 13.01.2020

NB! Ajavahemikus 23.12.2019-06.01.2020 varuosade saatmist ei toimu.

Ta haris 500 hektarit Marathon 25/35 piiotsaga – ja kulumist pole näha! Magnus Lorin võttis 2014. aastal üle pereettevõtte Västerlösas, Linköpingi ligidal. Põllumajandusettevõtte 500. hektaril kasvatatakse otra, nisu, uba ja rapsi, seda kõike peamiselt enda tarbeks, st. kanala ja seakasvatuse jaoks. Eelmisel aastal asendas Magnus NZ Aggressive`i tavapärased piiotsad Marathon 25/35 piiotstega ning tulemused on tema niigi kõrgeid ootusi igati ületanud.

aastate jooksil tavapäraseks valikuks,” rääkis Magnus. “Ma vahetasin piiotsi tavaliselt kaks korda aastas, kuid Marathon piiotstega hiljaaegu 500 hektaril töötades ei märganud ma peaaegu mitte mingit kulumist. Kui piiotsi saab vahetada harvem, hoiab see minu aega kõvasti kokku ja sellega olen ma Marathon piiotsad juba tagasi teeninud. Plaanin tulevatel aastatel Marathon piiotsi edasi kasutada ning paigaldasin need ka oma kultivaatorile.” Magnuse sõnul on volframkarbiidist Marathon piiotse kasutamise põhiargumendiks majanduslik eelis, kuid neid on veelgi: “Töötulemus on kogu põllul palju ühtlasem. Minu vanad piiotsad kulusid ebaühtlaselt, seega töösügavus muutus sellega koos samuti veidi ebaühtlaseks. Varem tuli mul palju vaeva näha, et kulumisel silm peal hoida. Nüüd ei pea ma seda enam tegema ja ometi on tulemus ühtlasem ja kobedam. Ja lõpuks on kõige tähtsam lõpptulemus” Ja selline kasutajakogemus levib kiiresti. “Mul on palju sõpru ja tuttavaid, kes on minuga samale järeldusele jõudnud ja oma valiku Marathon piiotste kasuks teinud. See ei üllata mind. Põllumehele on maksumus, kokkuhoitud aeg ning lõpptulemused kõik.”

“Asi on kuludes, tõhususes ja töö tootlikkuses põllul. Ma olen kindel, et need piiotsad need piiotsad saavad järgnevate

2

Varuosauudised 2, 2019


Karm tööriist karmidesse tingimustesse

Kampaania

-10%

Pakume uusi Marathon 25/35 piiotsi praegu 10% tavapärasest soodsamalt. Piiotsad sobivad kultivaatoritele NZ Aggressive 500-1000 ja NZ Mounted 500.

Kehtib kuni 28.02.2020

Kampaania kehtib 15. novembrist 2019 kuni 28. veebruarini 2020.

36,5 €

Kood: 207053

Tervitame Fredrik Gustafssoni Väderstadi varuosade kommertsjuhti Fredrik Gustafsson on varuosade uus kommertsjuht, kes vastutab meie varuosade äri tugevdamise ja strateegilise arengu eest. Tegemist on vastloodud ametikohaga Väderstadis, mis iseenesest pole Fredriku jaoks väljakutse, kuna ta on oma karjääri jooksul mitut sarnast ametit pidanud. Suure osa oma elust on ta töötanud nii originaal- kui mitteoriginaalvaruosade müügi valdkonnas. Ja põnev on see, et tal on juba ideid, mida saaks teha, et Väderstadi pakkumistele hoogu juurde anda. “Hea pakkumine ei pea tähendama ainult madalaid hindu, ”ütleb Fredrik. „Paljude klientide jaoks on kättesaadavus ja teenindus vähemalt sama olulised. Minu arvates saame kategoriseerimises veelgi rohkem tööd teha ja oma ettevõtte struktuuri lihtsustada. Peame pakkuma oma klientidele kokkulepet, mis kõike arvesse võttes muudab meilt ostmise soodsamaks ja mitteoriginaalvaruosade ostmise vähem atraktiivseks.” Fredrikul on hea ülevaade mitteoriginaalvaruosade tööstusest, kuna ta on töötanud tootejuhina ettevõttes, mis müüb varuosi metsandus- ja aiandussektorile. „Võistlesime mitme suure, tugeva kaubamärgiga ja olime sageli tõeliselt edukad. Te peate koopiaid austama. Need ettevõtted teavad, mida nad teevad, ja nad on alati olemas, kuid saame teha originaalvaruosa valimise nii lihtsaks kui võimalik.” Umbes kuu aega tööl olnud uuel kommertsjuhil on olnud aega tutvuda oma uue töökoha ja ettevõttega. “Väderstadis tundub, et kõik on võimalik. Keegi ei räägi piirangutest, ainult võimalustest, mis tuleb meile väga kasuks. Töötame helge tulevikuga tööstuses, mida on alati vaja, isegi, kui see muutub ja areneb. Arvestades ettevõtte ajalugu ja liikumapanevat jõudu, mida ma siin juba näinud olen, pole kahtlust, et Väderstad mängib tööstuse edendamisel oma osa.”

Fredrik Gustafsson: Vanus: 35. aastat. Haridus: Turundus ja majandus Töö: On töötanud mitmetes ettevõtetes peamiselt varuosade müügi- ja turundusvaldkonnas. Vaba aeg: Fredrikul ja tema partneril on kaks koera, kellele ta pühendab palju aega. Ta on olnud pikka aega mootorrattur, kuid nüüd Jeep Wrangleri ja maastikuratta õnnelik omanik. Varuosauudised 2, 2019

3


UUS!

Lõhub mullatihest sügavuti

Väderstad esitleb teile uue kujuga DeepLoosening sügavkobestuspiid, mis lisab teie tööriistade hulka veel ühe vahendi kõrgema saagi saamiseks. See pii võimaldab töötada TopDown ja Opus kultivaatoritega kuni 40 cm sügavuselt. Pii kinnitub kultivaatori tagumisele reale, lõhkudes efektiivselt mullakamakaid ja -tihest. Piiots asetseb piisääre suhtes suurema nurga all, see tõstab mulda ülespoole, murendades seda altpoolt ja parandades sellega mulla drenaaži. See on sobivaks alternatiiviks, kui töötlete niisket pinnast enne pika peajuurega taimede, näiteks rapsi, külvi.

• Lõhub mullatihest sügavuti. • Volframkarbiidist kõvasulammetallplaadid hoiavad ära piiotsa pikkuse muutumise. • Töösügavus 40 cm.

Vähendades tihese või pinnasesse surutud vee mõju, on mullastiku tingimusi võimalik ühtlustada ka keerulisemates põllu piirkondades, näiteks põlluotstes. Paljudel juhtudel tähendab DeepLoosning sügavkobestuspii kasutamine, et puudub vajadus pinnase teistkordse töötlemise järgi, sellega säästate ka masinat. DeepLoosening piiots on loodud nii, et see ei tekita ega vii mullakamakaid põllupinnale. Piiotsa saab kombineerida paljude erinevate Väderstadi piiotstega, et saavutada laiem tööefekt. Õkonoomsuse suurendamiseks DeepLoosening piiotsal kõvasulammetallist plaadid ja väga vastupidav konstruktsioon, mis muudab selle kivide suhtes vastupidavamaks ja tagab pika kasutusaja ka keerukates tingimustes. Piide paigutamisel masina taha on eeliseks, et piide vabastuskõrgus ei ole negatiivselt mõjutatud. See tagab, et suuremate takistuste korral ei saa masin kahjustada.

Müük alates: Veebruar 2020 Tarne alates: Veebruar 2020

Parimate tulemuste saavutamiseks tuleb DeepLoosening piiotsa kasutada peale koristusjääkide töötlemist ning mitte liiga märgades tingimustes. Lisaks annab selle piiotsa kasutamine tagumisel real eeliseks traktorijälgede põhjaliku kobestamise, mistõttu on kogu töölaiuse ulatuses põllupinna tingimused ühesugused.

DeepLoosening sügavkobestuspiiotsi saab paigaldada piikultivaatoritele Opus ja TopDown.

4

Varuosauudised 2, 2019


Valik maheettevõtetesse Mahetootmine muutub üha populaarsemaks, sellega koos muutuvad ka taimekasvatajate nõudmised üle maailma. Mahetootmises on teadmised umbrohtudest ja nende tõrjmisest, võtmetähtsusega. Aastate jooksul on Väderstad loonud mitmeid masinaid ja kontseptsioone, mis sobituvad hästi mahetootmise põhimõtetega. Väderstadi hanijalg piiots on loodud selliselt, et see lõikaks materjali valitud töösügavusel täielikult läbi, kuid säilitaks samal ajal oma pika kasutusaja. See piiots lõikab läbi umbrohtude juured ning jätab taimede maapealsed osad maapinnale, kus need kuivavad. Hanijalg piiots lõikab pinnase väga pinnalähedaselt täielikult läbi ning on teeb teie masinast tõhusa mehaanilise umbrõhutõrje teostaja. Hanijalg piiotsi saab paigaldada piikultivaatoriltele Väderstad Swift ja NZ Aggressive. Kultivaatoritele Cultus, Opus ja TopDown saab paigaldada tiivalaiendid.

15,5 €

Kood: 214000

Hanijalg piiots NZ Aggressive`le 120 mm

26,5 €

38 €

Kood: 165038

Kood: 449859

Hanijalg piiot Swift`ile 240 mm

Tiivalaiend Sobib Cultus, Opus ja TopDown mudelitele. 300 mm

Poldid ja mutrid Hanijalg NZ Aggressive Swift Cultus, Opus, TopDown

Hea teada! Meil on mullapinna täielikuks läbilõikamiseks täielik valik piiotsi, seega lahendus igale nõudmisele. Hanijalg piiots on loodud umbrohtude täielikuks ristipidi läbilõikamiseks kogu masina töölaiuse ulatuses. Suurematele kultivaatoritele Cultus, Opus ja TopDown on meil tiivalaiendid, mis koos kultivaatori piiotstega on ideaalne kombinatsioon umbrohtude tükeldamiseks ja pinnasega segamiseks. Tiivalaiendid on saadaval ka Marathon piiotstele. Kõik meie piiotsad, mis on loodud pinnase täielikuks läbilõikamiseks, on samasuguse profiiliga. Nii on need vastupidavamad, tagades samal ajal korraliku pinnase läbilõikamise.

Polt: M10 x 45 M12 x 55 M12 x70

Kood: 496569 152263 50061207000

Mutter: M10 M12 M12

Kood: 51141000021 51171200011 51171200011

Uus hanijalg piiots

Eelmine hanijalg piiots

Varuosauudised 2, 2019

5


Tutvustame CrossCutter ketast Carrier XL-le 2019. a. laiendab Väderstad CrossCutter ketaste valikut uue kettaga, mida saab paigaldada Väderstad Carrier XL 425-625 mudelitele. CrossCutter kettaga varustatud Carrier XL harib mullapinna vaid 3-5 cm sügavuselt täielikult läbi. Väderstad CrossCutter ketas on tööriist, mis töötab täiesti uues tööhorisondis ilma, et töö kvaliteedis ja tootlikkuses järeleandmisi tehtaks. - Nii, nagu CrossCutter ketta tutvustamisega 2018. aastal sai tavapärasest Carrierist masin väga pinnapealseks mullaharimiseks, muudab uus CrossCutter ketas ka Carrier XL 425-625 väga heaks pindharijaks töösügavusega kuni 3 cm. See võimaldab Carrier XLiga luua uusi agronoomilisi võimalusi, ütles Väderstadi müügi- ja turundusjuht Mattias Hovnert. Viiviskülvipinna loomine suurendab mitte ainult idanevate seemnete hulka, vaid vähendab ka seemnete tärkamiseks kuluvat aega. Uuringute kohaselt võtab 6 cm sügavusel olevad seemnete puhul võrreldes 4 cm sügavusel olevatest umbrohuseemnetest 2,4 päeva rohkem aega, et umbrohuseeme idaneks, kasvaks ja tärkaks. - Lühendades varise ja umbrohuseemnete tärkamiseks kuluvat aega viiviskülvipinnasest, et neid seejärel tõhusalt kõrvaldada, tähendab see ühtlasi, et ka kultuur saab külvatud varem. Samuti annab see lisaaega saagipotentsiaali suurendamiseks, ütles Mattias Hovnert.

72 €

Kood: 208022

Ainult pindmist mullakihti segades säästab CrossCutter ketas mullas niiskust järelkultuurile. - Töödeldes läbi terve tööhorisondi, lõikab CrossCutter ketas pinnase kapillaarsuse täielikult läbi. See säilitab mullapinnas järelkultuuri jaoks väärtuslikku niiskust. Töösügavus 3–5 cm tagab minimaalse mulla kuivamise, samas aitab põllupinna ülemisse kihti jäänud suur kogus jääke päikesevalgust peegeldada, et niiskust mullas veelgi säilitada, ütles Mattias Hovnert. Patenteeritud CrossCutter ketas on välja töötatud ja toodetud kõrgekvaliteedilisest Rootsi terasest V-55 ning valmistatud Rootsis, Överumis asuvas kõrgtehnoloogilises ketta-, piide- ja piiotste tehases Väderstad Components.

Tarne alates: Varuosad: November 2019

Uue 510 mm CrossCutter ketta ametlik esmaesitlus toimus Agritechnica 2019 messil ja see on saadaval Carrier XL 425-625 alates novembrist 2019. Sügisesel demoperioodil kasutatakse uut 510 mm CrossCutter ketast Saksamaal.

Tehasest: 2021. a mudelid

6

Varuosauudised 2, 2019


Põldkatsed Väderstadis Suve lõpus proovisime oma juba turulolevat Carrier 300-1225-le mõeldud CrossCutter 450 mm ketast, et võrrelda seda uue ja suurema CrossCutter Disc 510 mm kettaga, mis on saadaval Carrier XL perekonna mudelitele.

Väderstadi arendus-, müügi-, turundus- ja teenindusosakonna töötajad kutsuti augusti lõpus läbiviidud põllukatsetele, kus võrdlustestides katsetati uut CrossCutter 510 mm ketast. Kuigi katsetasime seda ketast loomulikult ka erinevates Euroopa põllumajandusettevõtetes, et hinnata ketta tootlikkust paljudes erinevates tingimustes, oli antud katse eesmärk testida kahte erinevat ketast kõrvuti, täpselt samal ajal ja täpselt samades tingimustes - et eelised selgelt eristuks ja tootlikkuse erinevusi oleks võimalik välja tuua.

probleemid. See teave ja kogemused, mida antud põllukatsed meile andsid, on aluseks, et pakkuda meie klientidele paremat teenust kas siis nõuannete, soovituste või põlludemode näol. Me saame endiselt kindlalt väita, et CrossCutter 510 mm ketta kasutusvõimalused ja töötulemused on silmapaistvalt head. Paremate tulemuste saavutamiseks tuleb see vaid teie masinale paigaldada.

Katse teine eesmärk oli kombata uue ketta piire - millistes tingimustes see tööga hakkama saab ja kus võivad tekkida

Varuosauudised 2, 2019

7


Väderstad pakub ketastele eluaegset garantiid Kvaliteedi ja tootlikkuse osas esirinnas olemise peegeldusena pakub Väderstad originaalketastele eluaegset garantiid. Kui ketas peaks oma kasutusaja jooksul purunema, asendab Väderstad selle tasuta. Väderstadi kettad on valmistatud kvaliteetsest V-55 roostevabast terasest Väderstad Components AB enda tehases. Iseendale varuosade tootmine on turul ainulaadne ja annab Väderstadile tootmisprotsessi üle täieliku kontrolli. Ketaste tootmisel lähtutakse samasugusest tipptasemel tootmisfilosoofiast nagu Väderstadi masinate tootmisel, mis kokkuvõttes tagab parima võimaliku väärtuse turul.

Eluaegne garantii

Miks on Väderstadi kettad valmistatud V-55 terasest?

40,9 €

Kood: 459608

Ketas Ø432 kooniline System Disc Aggressive. 2001–2005. a. mudelitele. Carrier ja TopDown. V-55 teras.

8

Põhuäke Varuosauudised 2, 2019

V-55 tähis Väderstadi originaalketastel on märk Väderstadi kvaliteetsest Rootsi terasest. Arv 55 tähistab Rockwell C HRC ühikus mõõdetud kõvadust. Tänu sellisele ainulaadsele materjali struktuurile on võimalik saada tööstuse standardist HRC 47-48 suuremat, kõvadust HRC 55, samal ajal kui väga suur löögikindlus säilib.

41,9 €

Kood: 466947

Ketas Ø450 kooniline System Disc Aggressive. 2005–. a. mudelitele. Rapid, Spirit, Carrier ja TopDown. V-55 teras.

CrossCutter ketas

Ketas 450

TrueCut 470


65,9 €

76,5 €

47,9 €

Kood: 208020

Kood: 208022

Kood: 179857

CrossCutter ketas Ø450 2005. a. Carrier s/n mudelitele. 6300-. V-55 teras.

CrossCutter ketas Ø510 Carrier XL 425625. V-55 teras.

TrueCut Ø470, kooniline Standardkettaga võrreldes 20–30% pikema kasutusaeg. 2005–. a. Carrieri mudelitele. V-55 teras.

81,5 €

67,9 €

Kood: 170097

TrueCut Ø510, kooniline System Disc Aggressive. Carrier L. V-55 teras.

Kood: 154626

TrueCut Ø610, kooniline System Disc Aggressive. Carrier XL. V-55 teras.

Kettad - Carrier Hea teada!

1,1 €

Kood: 461262

Spetsiaalpolt 10.9 Kooniline pea tagab väga tugeva kinnituse.

105 Nm

Koos ketastega vaheta ka poldid Poldi ja ketta vaheline tihkus annab töötulemuses suure erinevuse. Seetõttu on soovitatav vahetada koos ketastega alati ka poldid. Uued poldid tagavad, et ketas on kogu kasutusaja vältel kindlalt paigas.

Millal vahetada kettaid? Et säilitada soovitud töösügavus ning saada opimaalseid töötulemusi, on soovitatav kettaid vahetada, kui 15% ketta läbimõõdust on ära kulunud.

1 kg

1m

= 10 Nm

!

40 Nm

TrueCut 510

TrueCut 610

CrossBoard Varuosauudised 2, 2019

9


Seemendid - Rapid Garanteeritud kokkusobivus - korralikud külvitulemused Korrapärased katsed näitavad, et Väderstadi kõvasulamist seemendid ja väeturid koos volframkarbiidiga kaetud plaatidega annavad tulemuseks täpseima külvi ja korralikud töötulemused kogu nende kasutusaja vältel. Tark ja kiire valik, kui soovite säästa raha. Kõik külviseadmed on valmistatud ühe ja sama keevisseadmega ning karastatud samas karastusseadmes. Me teame, et isegi ühe millimeetrine kõrvalekalle võib avaldada töötulemustele olulist mõju, seetõttu ei tee me tootmise täpsuses ja kvaliteedis järeleandmisi.

Short slots

45,5 €

Long slots

52,5 €

432118 LH/432119 RH

432120 LH/432121 RH

Seemendi, (RD, RDA) Rapid s/n 899-. Lühikesed pesad.

Väetur, (RD) Rapid s/n 899-. Saadaval ainult pikkade pesadega.

Long slots Long slots

49,9 €

307107 LH/307108 RH

Seemendi Rapid s/n 899-. Pikad pesad ja laiad pesad fsuurte seemnete külviks.

Seemendi/ Väetur Rapid s/n 100-898. Pikad pesad.

Pikad või lühikesed seemendid ja erinevad laiused? Lühikesed pesad suurendavad külvitäpsust, mis on tähtis kevadkülvil kuivades tingimustes. Väga märgades tingimustes võivad lühikesed pesad olla tundlikud ning sageli peatuda. 16 mm pesa laius sobib enamike põllukultuuride külviks. Suurte seemnete, näiteks ubade, külvamisel on mõistlik kasutada laiemat, 19 mm-st pesa, kuna see välistab ummistuste tekke.

10

Varuosauudised 2, 2019

52,9 €

191167 LH/191168 RH

Long slots

45,5 €

432116 LH/432117 RH

Seemendi, (RD, RDA) Rapid s/n 899-. Pikad pesad. Väetur, (RDAC).


Kettad - Rapid

105 Nm

34,9 €

37,9 €

Kood: 159937

41,9 €

Kood: 156660

Ketas Ø410, kooniline System Disc. Mudelitele 2015–. Rapid s/n 16001- ja Rapid A s/n 17000-. V-55 steel.

Seemendiketas Ø410, lame System Disc. Year model 2015–. For Rapid s/n 16001-. and Rapid A s/n 17000-. V-55 teras.

1,1 €

Kood: 466947

Kood: 461262

Ketas Ø450, kooniline System Disc Aggressive. 2005–2017. a. mudelitele. Rapid, Spirit, Carrier ja TopDown. V-55 teras.

Spetsiaalpolt 10.9 Koonilise pea tõttu väga hea nihkumiskindlus. Kasutada koos 159937, 156660 ja 466947.

105 Nm

0,5 €

!

34,5 €

Kood: 50001201621

Kood: 451372

Spetsiaalpolt M12x16 8,8 Kasutada koos 451793, 451792, 451371 ja 451372.

Ketas Ø410, kooniline System Disc. 1998–2014. a. mudelitele. Rapid s/n 3040-16000. V-55 teras.

41,5 €

Kood: 451793

Seemendiketas Ø370, lame 1994–1995. a, mudelitele. Rapid s/n 703-1499. V-55 teras.

41,5 €

Kood: 451792

Seemendiketas Ø370, lame Year model 1991–1993. For Rapid s/n 100-702. V-55 teras.

31,5 €

Kood: 451371

Seemendiketas Ø410, lame 1996–2014. a. mudelitele. Rapid s/n 1500-16000. V-55 teras.

Kaalu seda! Õige paigaldusega saad parimad tulemused

Gunnar Blackert, Külvikute tootejuht

Seemendi on teie masina elutähtis osa ning peab masinale ideaalselt sobima. Korralikult paigaldatud seemendi puhul on kulumine minimaalne ning seemnete muldaviik optimaalne.

390–370mm Telli kettad õigeaegselt! Kui ketta sälgud on kulunud, siis ketta agressiivsus väheneb. See vähendab mullaharimise intensiivsust. Edasisel kasutamisel võivad kettad rasketes tingimustes enam korralikult mitte töötada. Varuosauudised 2, 2019

11


Usaldusväärsed piiotsad rasketesse tingimustesse Piiotsad, mis on tugevdatud ühe kõvema metalliga maailmas, tagavad teile põllul alati silmapaistva vastupidavuse ja jõudluse. Täiuslik tasakaal tsementeeritud karbiidi ja terase vahel tagab meie Marathon piiotste eriti kõrge kvaliteedi, mis pikendab nende kasutusaega ja suurendab jõudlust. Volframkarbiid on äärmiselt kõva ja raske aine, kõvaduse skaalal umbes 9 mohsi. See koosneb kahest elemendist - volframist ja süsinikust - ning selle keemiline nimetus on WC. Wolframkarbiidiga kaetud pindadega piiotsi võite Väderstadi kuluvosade hulgast leida tootenimega Marathon. Maratoni piiotsi kasutatakse peamiselt sügavalt harivatel kultivaatoritel, kuid neid saab kasutada ka külvipinnase loomiseks. Piiotste tipud on varustatud kõvasulammetallplaadiga wolframkarbiidis, mis vähendab selle üldist kulumist ja kahjustuste teket. Tsementeeritud karbiidi osade valmistamisel pressitakse pulber või volframkarbiid kõrgel temperatuuril kokku koos nikli või koobaltiga, mis toimivad sideainena, et saavutada soovitud kuju. Metalli kõvadus ületab mullaosakeste kõvaduse, mis muudab piiotsa tipu palju vastupidavamaks põllul saadavatele tugevatele löökidele. Sõltumatud uuringud näitavad, et tsementeeritud karbiidotsa puhul on piiotsal 8–10 korda pikem kasutusaeg. Seetõttu ei pea te piiotsi nii tihti vahetama ning töö jaoks põllul jääb rohkem aega. Volframkar-

8–10 korda pikem kasutusaeg Armeeritud kõvasulammetallist plaadid wolframkarbiidis annavad Marathonile tavaliste piiotstega võrreldes 8–10 korda pikema kasutusaja. Piiots säilitab hästi oma teravust, sellega on tagatud korrektne kaldenurk ja töösügavuse hoidmine ning optimaalse kvaliteediga ja ühtlaselt töödeldud põllupind. Saadaval Cultus, Opus ja TopDown mudelitele.

biid aitab säilitada piiotste pikkust, sellega koos säilib alati õige töönurk, teie hoiate kokku kütust ning töötulemused põllul on optimaalsed. Valides Marathon piiotsad, millel on volframkarbiidiga tugevdatud tipp, säästate nii aega kui raha. Tänu piiotsa teravusele on tagatud õige töönurga ja töösügavuse hoidmine ja sellega koos tagab Marathon teie masina optimaalse töö kogu põllul.

Volframkarbiidi eelised • Oluliselt pikem kasutusaeg kui standardlahendustel • Väiksemad kulused kuluvosadele hektari kohta • Puudub kulumisest tulenev vajadus töösügavuse reguleerimiseks • Alati õige töönurk, töösügavus ja ühtlane töötulemus kogu masina töölaiuse ulatuses

Materjal õiges kohas Terase ja volframkarbiidi tasakaal hoiab pii kuju selle kasutusaja lõpuni.

Ei mõrane Karastamisel lisatav volframkarbiid kõrvaldab kõik nõrgad kohad.

Kaardus volframkarbiid lisab tugevust Paks kõvasulammetallist kiht - väga stabiilne. Kinnitatud kahel nurgal - suurendab tugevust.

Kõvasulammetallist plaadid volframkarbiidis väldivad mistahes muutusi pii pikkuses. See aitab säilitada õiget töönurka, hoiab kokku kütust ja

optimeerib töötulemusi.

12

Varuosauudised 2, 2019


Hea teada! Seemendiketaste seadistamine (Tempo) Seemendiketaste korrektne reguleerimine on seemne korraliku muldaviimise seisukohast väga oluline. seemendiketaste reguleerimise kontrollimiseks võite kasutada kahte visiitkaarti ja panna need tihedalt ketaste vahele. Kaartide kontaktpunktide vahekaugus peaks olema 4–5 cm.

Kuidas reguleerida seemendikettaid? Kui kontaktpunktide vaheline kaugus on vale, peate seemnekettaid reguleerima. • Alustuseks eemaldage kabariitratas • Eemaldage puhastid

Kui vahekaugus on oluliselt väiksem, on külvivao põhjas näha W-kuju. See võib põhjustada halvemat seemne-mulla vahelist kontakti ja seeläbi vähendada idanemist. Kui kontaktpunktide vaheline kaugus on palju suurem, on laagrid liiga pingul ja kulumine liiga suur.

• Eemaldage rummu keskel olev plastikkate • Keerake ketast hoidev mutter lahti. Pange tähele, et keere vasakpoolsel küljel on vastupäeva. • Eemaldage ketas • Eemaldage või lisage mõlemal ketta poolel sama arv seime • Paigaldage vastupidises järjekorras

2,5-5 cm = Hea > 365 mm - Aeg vahetuseks!

Varuosauudised 2, 2019

13


Volframkarbiid Marathonil annab põllumehele kindlustunde Et pakkuda Väderstadi piiotstele eriti pikka kasutusaega ka kõige raskemates tingimustes, kasutame me oma piiotste kõige rohkem kuluval pinnal - tipus - volframkarbiidi, mis on maailma üks kõvemaid metall.

Marathon

Volframkarbiid on äärmiselt kõva ja raske aine, mis koosneb kahest elemendist volframist ja süsinikust - ning mille keemiline nimetus on WC. soovitud kuju saavutamiseks pressitakse tsementeeritud karbiidi osade valmistamisel wolframkarbiidi pulber kõrgel temperatuuril kokku nikli või koobaltiga, mis toimivad sideainena. Volframkarbiidiga kaetud kuluvpindadega piiotsi võib Väderstadi kuluvosade hulgast leida tootenimega Marathon. Need on heaks näiteks meie pidevast arendustööst, mis põhineb juhtival materjalitehnoloogial ning mida kontrollitakse põhjaliku katsetamisega nii laboris kui ka välitingimustes.

Kampaania

-10% Kuni 28.02.2020

36,5 €

Kood: 207053

Marathon 25/35 25 mm. NZ kultivaatoritele.

88,0 €

Kood: 208117

Marathon BreakMix Cultus, Opus ja TopDown.

73,5 €

Kood: 498383

Marathon 50 mm Cultus, Opus, TopDown ja Swift.

Marathon 50/80 mm Cultus, Opus, TopDown ja Swift.

Marathon 80 mm Cultus, Opus ja TopDown.

Jõud, mis piiotsa kiviga kokkupõrkel mõjutavad, on tohutud. Masin ise võib kaaluda 6-7 tonni ja saab liikuda kiirusega 14 km/h. Piide tagasilaskefunktsioon peab toimima vähem kui sekundiga. Jõud on tohutu ja masin peab olema varustatud osadega, mis on loodud hakkamasaamiseks väljakutseid täis keskkonnas.

Varuosauudised 2, 2019

86,9 €

Kood: 205006

Hea teada!

14

82,9 €

Kood: 498382

145 €

Kood: 475311

Marathon tiivalaiend Cultus, Opus ja TopDown.


Afressiivsed piid mullapinna ettevalmistamiseks Meie agressiivsed Agrilla piid harivad, õhutavad ja valmistavad mullapinna ette kiireks külviks. Piide intensiivne vibratsioon kobestab mulda, tasandades samal ajal tõhusalt ebatasasusi põllul.

70,5 €

Kood: 400523-25

Standardpiiots 25 tk pakis. Paksus 6 mm, laius 35 mm.

78,5 €

Kood: 192213-20

HeavyDuty piiots 20 tk pakis. Paksus 8 mm, laius 35 mm.

154 €

Kood: 302300-20

Agrilla piiots NZ kultvaatoritele. 20 tk komplektis. Paksus 15 mm, laius 20 mm.

7,9 €

Kood: 208932

Ferox piiots Paksus 6 mm, laius 50 mm.

36,9 €

44,5€

Kood: 201064-71

Kood: 201064-70

Agrilla Super Paksus 6 mm, laius 35 mm.

Agrilla Super NZ kultivaatoritele. Paksus 15 mm, laius 20 mm.

125mm

28,9 €

Kood: 201470

AgrillaNova NZ kultivaatoritele. Paksus 6 mm, laius 35 mm.

32,5 €

Kood: 192215

AgrillaCobra NZ Aggresive kultivaatoritele. Paksus 8 mm, laius 35 mm.

Poldid ja mutrid Järeläkke piid Agrilla, HeavyDuty ja standard Marathon 25

57,5 €

Kood: 443842

Agrilla X-tra Rapidi ja Spiriti jäljekobestuseks. Paksus 6 mm, laius 35 mm.

Polt: Kood: M10 x 45 496569 M10 x 40 50001004011

Mutter: M10 M10

60,9 €

208940 RH/208941 LH

Ferox pii Paksus 6 mm, laius 50 mm.

9,5 €

Kood: 306239

Järeläkke pii Laius 12 mm.

15,5 €

Kood: 445067

Järeläkke pii 12 mm lai. Double 125 mm reavahe.

Kood: 51141000021 51141000021

Varuosauudised 2, 2019

15


Modulaarne piiotste süsteem lisab paindlikkust Väderstadi kohandatav piiotste süsteem aitab teil masina varustust põldude varieeruvatele tingimustele vastavaks kohandada. Allolevast tabelist leiate esmalt masinate lühendid, seejärel segavad piisääred koos erinevate piiotstega, mis kas lõhuvad või kobestavad pinnast. Kõige all on soovitud töötulemuste sügavused. NZA

FX

SW

NZ Aggressive

Ferox

Swift

NZA/FX

NZA/FX

SW

TD, OS, CS 80 mm

120 mm

120mm

TD, O

120

SEGAB

50 mm

TD, OS, CS

50/80 mm

PURUSTAB

NZA

210 mm

120mm

FX

120 mm

240 mm

NZA

35mm

80 mm

120

BreakMix

FX

300mm 160mm

50mm

Tasandab ja kobestab mulla.

cm

Lõikab umbrohujuured läbi. Ei sega.

Tükeldab umbrohud. Segab ja tõstab pealmist pinnasekihti.

Lõikab umbrohujuured läbi Lai pinnase

Tükeldab ja segab ülemise mullakihi. Kontroll näriliste üle.

0

10

20

30

16

M12 x 80

Polt: M12 x 55 M12 x 60 M12 x 60

Kood: 152263 152264 152264

Mutter: M12 M12 M12

Kultiveerivad piiotsad (vanemad mudelid) TopDown (s/n -1649)

Polt: M12 x 60 M12 x 70

Kood: 152264 152265

Mutter: Kood: M12 51171200011 M12 51171200011

Kultiveerivad piiotsad (vanemad mudelid) Cultus (kaardus 70 mm)

Polt: M12 x 45 M12 x 55

Kood: 401966 404826

Mutter: Kood: M12 51011200021 M12 51011200021

Parts News 2, 2019

Kood: 51171200011 51171200011 51171200011

12mm

Poldid ja mutrid Harivad piiotsad Swift Cultus Opus/TopDown

80 Poltmm

Võ pinnal mullah


Marathon piiotsad

OS, CS

0mm

CS

OS

TD

Cultus

Opus

TopDown

TD, OS, CS, SW 80 mm

120 mm

TD, OS, CS, SW 80 mm

TD, OS, CS

TD, OS, CS

120 mm

80 mm

120 mm

TD, OS, CS, SW 50 mm

80 mm

120 mm

LowDisturbance saabeljas piiots

mm

õimas lähedane harimine.

50/80 mm

Üleüldine mullaharimine.

Poldid ja mutrid Spetsiaalpiiotsad LowDisturbance, Cultus

80 mm

Põhjalik segamine väiksema veojõutarbe juures.

Polt: M12 x 60 M12 x 80 LowDisturbance, Opus/TopDown M12 x 60 M12 x 70 LowDisturbance, older TopDown M12 x 60 M12 x 70 Tiivalaiendid, Cultus/Opus/TopDown 2 x M12 x 70 Marathon tiivalaiendid, Cultus/Opus/TopDown 2 x M12 x 70

BreakMix

Lõhub tihenenud pinnast. Parandab drenaaži.

Segab pealmist ja purustab alumist tihenenud pinnasekihti.

Kood: 152264 152266 152264 152265 152264 152265 50061207000 50061207000

Kood: 51171200011 51171200011 51171200011 51171200011 51171200011 51171200011 51171200011 51171200011

Mutter: M12 M12 M12 M12 M12 M12 M12 M12

50 mm

Harib ja segab sügavuti.

Parts News 2, 2019

17


Vastupidavad piiotsad täiustavad teie töötulemusi

Harivad piiotsad

Väderstadi harivad piiotsad on loodud ja optimeeritud spetsiaalselt meie masinate jaoks, et töötulemused põllul oleksid maksimaalselt head.

15,9 €

Kood: 155027

50 mm piiots 15 mm. Cultus, Opus, Swift ja TopDown.

17,9 €

Kood: 188623

50/80 mm piiots 15 mm. Cultus, Opus, Swift ja TopDown.

18,9 €

Kood: 155028

80 mm piiots 15 mm. Cultus, Opus, Swift ja TopDown.

25,9 €

Kood: 168264

120 mm piiots Cultus, Opus ja TopDown.

Hea teada! Kraemutter teeb töö lihtsamaks

38 €

Kood: 449859

Piilaiend Cultus, Opus ja TopDown.

18

23,5 €

Kood: 201387/88

Piiots Vanematele kultivaatoritele.

Varuosauudised 2, 2019

Piiotste vahetamine on lukustuva kraemutriga lihtne ja kiire. Mutter fikseeritakse liitetorus, misõttu ei kahjusta see värvi. Nõuanne! Vahetus on lihtsam ja kiirem, kui kasutate selleks akudega kruvikeerajat.

46,5 €

Kood: 172326

210 mm piiots Cultus, Opus ja TopDown.

59,5 €

Kood: 485996

LowDisturbance Cultus, Opus ja TopDown.


MixIn piisäär

Unikaalne MixIn piisäär Kõik Väderstad kultivaatoripiid on varustatud unikaalse MixIn piisäärega. Piiotsa ülaosa külge kinnituv MixIn-piisäär suurendab masina segamisvõimsust oluliselt. Kahekordistab segamisvõimet MixIn piisäär viskab pinnast ettepoole, mitte üles, nagu muud piisääred seda tavaliselt teevad. Seetõttu segatakse koristusjäägid kaks korda, mille tulemuseks on parem pikisuunas segamine. See aitab pinnapealsel harimisel töötulemust hoida ja säästab kütust.

18,9 €

22,9 €

Kood: 483461

Kood: 476871

MixIn 50 mm Cultus.

MixIn 80 mm Cultus.

Poldid ja mutrid: MixIn piisääred Polt: Swift M12 x 55 Cultus M12 x 80 Opus/TopDown M12 x 70

!

Kood: 152263 152266 152265

26,9 €

Kood: 172282

MixIn 120 mm Cultus.

Mutter: M12 M12 M12

MixIn piisäär Väderstadi unikaalne lahendus

18,9 €

22,9 €

Kood: 492603

Kood: 481615

MixIn 50 mm Swift.

MixIn 80 mm Swift.

Kood: 51171200011 51171200011 51171200011

Kaalu lisavõimalust! Proovi piiotsast laiemat piisäärt. See suurendab madala lisakulu juures segamisvõimsust.

18,9 €

Kood: 483233

MixIn 50 mm Opus ja TopDown.

22,9 €

Kood: 482278

MixIn 80 mm Opus ja TopDown.

26,9 €

Kood: 168265

MixIn 120 mm Opus ja TopDown.

Varuosauudised 2, 2019

19


9,5 €

Kood: 419997

CrossBoard piiots 45 mm, kaardus Aggressiivne, suure läbivooluga.

CrossBoard

Kood: 419999

16,9 €

Kood: 440603

19,5 €

49,5/43,5 €

35,5/20,5 €

CrossBoard piiots 100mm, kaardus Agressiivne, hea läbivooluga. Vähem agressiivse töö ning suurema mulla liigutmise tarbeks saab piiotsa ümber keerata.

CrossBoard piiots 150mm, kaardus Agressiivne, mõõduka läbivooluga. Võimalik Singlevõi DoubleKnife nugade paigaldus.

CrossBoard pii Heavy, 150 mm Tootekood 441344, kaardus. Tootekood 202181, sirge.

CrossBoard pii Light, 45 mm Tootekood 421626, kaardus. Tootekood 201787, sirge.

441344/202181

421626/201787

Täiusta CrossBoard õige tööriistaga CrossBoard libisti mullaharimisvõime suurendamiseks pakume laia ja mitmekesist valikut tööriistu. Pange tähele, et nurga all asetsevat CrossBoard piiotsad saab ümber keerata, et muuta tasandusefekti kergematel muldadel.

Hea teada!

Lihtne paigaldus Kasutades Väderstadi QuickChange süsteemi, ei pea te raiskama aega terasnugade tööriistadega kinnitamiseks CrossBoardi piiotstele. Soovitud töönurga saamiseks on nuge lihtne erinevatesse asenditesse seadistada.

20

Varuosauudised 2, 2019

Poldid ja mutrid CrossBoard Polt: Piiotsad M12 x 35

14,9 €

Kood: 433940

Klamber SingleKnife ja DoubleKnife nugadele.

6,9 €

15,5 €

20,5 €

Kood: 419998

Kood: 419996

Kood: 425587

CrossBoard piiots 45 mm, sirge Suur läbivool.

CrossBoard piiots 100 mm, sirge Keskmine läbivool.

CrossBoard piiots 150 mm, sirge Mõõdukas läbivool.

Kood: 50061203521

Mutter: M12

7,5 €

Kood: 443360

Klambri kinnitus SingleKnife ja DoubleKnife nugadele.

Kood: 51011200021

12,0 €

Kood: 430400

Ükskiknuga SingleKnife Suurendab mullaharimise intensiivsust.

26,9 €

Kood: 433939

Kaksiknuga DoubleKnife Purustab peale kevadvihmasid tekkiva mullakooriku. Kinnitub rullidele.


Lõhub, purustab, äestab

Rulli rõngad

On mitu põhjust, miks tuleb tagada, et rulli rõngad ei oleks eelseisvaks hooajaks liiga kulunud. Kui suurtel rõngastel on vähem eristuv muster, väheneb sellega kogu rulli edasiliikumise sujuvus, samuti mõju sügavuti. Cambridge’i põllurulli õhukesed rõngad tekitavad suure osa kobedast mullast, selle mõju väheneb aga vastavalt rõnga hammastiku kulumisele. Sama on Crosskilli rõngastega, mille võime kobedat külvipinda ette valmistada on otseses sõltuvuses rõnga võimega künnijärgselt mullakamakaid purustada. • Garanteeritud sobivus teie Väderstadi masinatele • Kõrgeima kvaliteediga teras – pikem kasutusaeg • Kontrollitud tootmine ja materjal – alati sama kõrge kvaliteet • Korralik värv – vähem roostet

Lahtised rõngad. Jõud mõjuvad teljele.

125 €

Kood: 101112

Crosskill rõngas Laius 108 mm. Ø 520 mm.

108 €

115 €

Kood: 101106

Crosskill rõngas Ø 470 mm.

Kood: 101107

Crosskill rõngas Laius 92 mm. Ø 520 mm. Rõngaste kokkupressimsel mõjuvad jõud telje asemel hoopis rulli rõngaste sektsioonidele. See muudab telje tugevuse kahekordseks.

44,9 €

Kood: 301012

Cambridge rõngas Kitsas. Ø 485mm.

61,9 €

160 €

Kood: 101081

Cambridge HeavyDuty rõngas Kitsas. Ø 565mm.

Kood: 101080

Cambridge HeavyDuty rõngas Lai. Ø 550mm.

Hea teada!

84,9 €

Kood: 301002

Cambridge rõngas Lai. Ø 472mm.

Kui rulli rõngad töötavad ühtse üksusena, lükatakse kivid edukalt mulda ning purustatakse tõhusalt mullakamakad.

Miks taldrikvedru? Taldrikvedru, mis on paigaldatud rulli rõnga taha, neelab survet ja seeläbi töötab rull sujuvamalt. Ühtlasi vähendab see ka rõnga kulumist. Rõngaste kokkupressimisel mõjuvad jõud telje asemel hoopis taldrikvedrule, see kahekordistab telje tugevust. Kui vahetate rõngaid, on taldrikvedrusid vaja sageli juurde lisada või olemasolevaid vahetada. NB! Kontrolli peale igat hooaega, et laiad taldrikvedrud (mitte purustavad rõngad) ei liiguks. Kui see nii on, on vaja taldrikvedru nr. 401444 juurde lisada.

13,8 €

Kood: 401444

Taldrikvedru 112x57x3 mm

Varuosauudised 2, 2019

21


Värvimärgistusega hüdraulika

207958

207958

206113

197551

207956

21539

207958

206113

197551

207956

21539

207958

206113

197551

207956

21539

206113

197551

207956

209416

198831

209416

198831

197549

207958

206113

197551

207956

209416

198831

197549

Iga hüdraulikavooliku funktsiooni hõlpsamaks tuvastamiseks on need Väderstadi masinatel varustatud värvikleebiste ja alumiiniummärgistega. Selline komplekt on uute Väderstadi masinate puhul standardvarustuses ning vanematele mudelitele saab neid soovi korral lisada. 209416

198831

198834

207956

197551

215392

215391

Tootekood 197551 198834

207953

206111

198834

207953

206111

198831

197549

198834

207953

Tootekood 198834

206111

215392

215391

217567

217570

217965

217567

217570

198834

207953

206111

217965

217567

Tootekood 207956

Tootekood 207953 217567

217965 207958

206113

197551

206113

197551

207956

215392

215391

209416

198831

197549

198834

207953

217570

207956

215392

215391

198836

217965 206111

207954

215393

198836

207954

215393

217567

217570

198836

207954

Tootekood 215392 207953

31:-/st 207953

206111 217567

217965

0,9 €/tk 217567

217570

198831

197549

198834

207953

207953

206111

217965

217567

Banjo seib GBR 1/2”

207954

215393

198830

206114

Eraldi tellitav. 207954

215393

198830

206114

215393 198830

197550

198833

21539

206114

197550

198833

21539

215393

198830

206114

197550

198833

21539

206114

197550

Tootekood 197549

198830

206114 197846

3,4 €/tk

197846

198833

215394

217570

198836

207954

215393

197550

198833

215394

207954

T 198833

LS

206114

197550

215394

217568

T

LS

P

206114

198830

P

T

K1

197552 197552

206116

T

198835

215394

215394

Hind kehtib kõigile 2

57 mm

10,6 €/tk

110-150 bar = 400-700 kg

1 217568

110

3

OK

xxxxxx

206116

197552

197553

P P

T

LS

T

LS

110-150 bar = 400-700 kg

1

K2

110

OK

150

K1 K1 K1

110-150 bar = 400-700 kg xxxxxx

xxxxxx

xxxxxx

xxxxxx

Arial Regular 10pt

K1

1

xxxxxx

Arial Regular197553 10pt

3

Arial Bold 14pt

K1

P T LS

K1

K2

OK

110

2

150

110-150 bar = 400-700 kg

1

3

K2

K1 35 mm

xxxxxx

68 mm

37 mm

70 mm

Arial Bold 14pt

1 mm

P T LS

xxxxxx

35 mm Arial Regular 10pt

37 mm

xxxxxx

68 mm

xxxxxx

xxxxxx

1 mm 148 mm

70 mm

Arial Bold 14pt

P T LS

K1

K1 K1

K1 197552

150

K2

Märgistus Kollane + Kollane Valge + 2 Valge Sinine + Sinine Punane + Punane Must + Must -

197553

K2

55 mm

206115

LS

217568

57 mm

Varuosauudised 2, 2019

21756

197552

197552

K1

22

Tootekood 203021 203022 203023 203024 203025 203026 203027 203028 203029 203030

197846

198835 197846

LS

206116

197553

198833

197550

T

206116

206116

198833

LS

P

206116

217568

197552

LS LS

206115

198835

206116

T T

206115

197846

206115

P P

206115

215393

198830

P

215394

217568 198835 197846

206115

197550

217568

198833

Tootekood 197550

198835

198835

198835

198836

215394

197550

197846

206115

206114

198833

198835

217570

217567

198835

197846

197846

198830

Tootekood 198830

198830

Hind kehtib kõigile

197550

206114

198830 207954

206111

P 217965

215391

207954

Tootekood 198831

215393

217570

198836

198836

217567

207954

198834

Kood: 401774

215392

198836

198836

217570

198836

217965

197549

209416

Gäller samtliga dekaler

207956

198831

206111

217965

198834

197551

209416

1 mm

198834

206113

1 mm

Arial R

64 mm 150 mm

Aria

70 mm

197549

68 mm

198831

Tootekood 198836

55 mm

207958

209416

207957

207955

215393

55 mm

207958

207955 217570

57 mm

207956 197549

10 mm

197551 198831

C 1 mm

206113 209416

21539

206111

207953

217965

207958

215392

55 mm

206113

215391

197549

197549

209416 207958

215392

57 mm

Lisavarustus

P T LS M

Y

K

10

0

100

0

20

100

100

0


Täiusta külvipinda ettevalmistavat kultivaatorit Meie külvikultivaatori lisavarustus parandab masina töövõimet ja võimaldab sellel uute väljakutsetega hakkama saada. Näiteks saate masina töölaiust pikenduskomplekti abil suurendada või hüdraulilise ControlFunction abil töösügavust kontrollida. ControlFunction Hüdraulilise ControlFunction abil saate piide töösügavust traktori kabiinist masina töötamise ajal jälgida ja seadistada. Taoline juhtfunktsioon on komplektina saadaval vanematele NZ Aggressive mudelitele.

1590 €

Kood: 7403006

NZ Aggressive 600-le. s/n 20710-.

1590 €

Kood: 7403007

NZ Aggressive 700-1000-le. s/n 20710-.

Transpordiratta vedrustus Varustage oma NZ Aggressive 700-1000 rattavedrustusega, nii et masinat oleks võimalik kiiremini transportida. See teeb masina transportimise turvalisemaks, vähendab ratastele ja raamile mõjuvaid negatiivseid jõudusid ning pikendab oluliselt nende vastupidavusaega. Praktilised katsed on näidanud kuni 50%-list mõju vähenemist masina telgedele ja rattalaagritele. Töötab koos ControlFunction juhtfunktsiooniga.

295 €

Kood: 7403009

NZ Aggressive 700-1000-le. s/n 24732-.

Hüdrauliline tagumine CrossBoard Nüüd on saadaval hüdrauliliselt reguleeritav tagumine CrossBoard libisti, et teie vanemat mehaanilist CrossBoard`i saaks samuti otse traktori kabiinist optimaalselt kasutada. Funktsioon nõuab ühte täiendavat DW hüdraulikaahelat. Sobib kõigile tagumise CrossBoardiga varustatud NZ Aggressive mudelitele.

1430 €

Kood: 7403011

NZ Aggressive 600-le.

1500 €

Kood: 7403012

NZ Aggressive 700-800-le.

1550 €

Kood: 7403013

NZ Aggressive 900-1000-le. Varuosauudised 2, 2019

23


Lisatarvikud Hüdrauliline tiivalukusti Rexius 1020-1230-le Täiustage oma vanemat Rexius 1020-1230 hüdraulilise tiivalukustiga. Nii ei pea te enam kabiinist lahkuma ja kõiki seadistusi saab teha hüdrauliliselt. Vajab korralikku külvikut ja täiendavat hüdrosüsteemi traktoril.

1450 €

1490 €

Kood: 7405040

Kood: 7405041

Rexius 1020-le. s/n 3177-.

Rexius 1230-le. s/n 3177-.

Sügavusskaala NZ Aggressive 500-1000 eesmisele CrossBoard libistile. Parandab eesmise CrossBoard`i töösügavuse nähtavust. Komplekt sisaldab skaalat, plaate ja kinnitusi. Sobib kõikidele NZ Agressiivse mudelitele, millele on paigaldatud eesmine CrossBoard Heavy.

165 €

Kood: 7403010

Suur ja selge sügavusskaala on mõeldud NZ Aggressive 500-1000 kultivaatoritele.

Paralleelseadistus Carrier 420-820 ja Carrier 925-1225-le. Varustades Carrier`i kabiinist hüdraulilise paralleelseadega, on masina töö kohandamine vastavaks erinevatel põllu tingimustele lihtne. See tagab ühtlase töötulemuse kogu masina töölaiuse ulatuses.

165 €

190 €

Kood: 7405042

Carrier 420-820.

24

Kood: 7405043

Carrier 925-1225.

Varuosauudised 2, 2019


Tigude graanulite laoturid Võimaldab tigude graanulite laotamist mullaharimisega samal ajal. Sobitud külvikutele Rapid A 400-800S, Rapid A 600-800C/J ning kõikidele Spirit mudelitele, mis on vastustatud BioDrill 360 peenseemnekülvikuga.

Lisavarustus Tigude graanulite laotur BDA 360 Tigude graanulite laotur BDA 360 Tigude graanulite laotur BDA 360 Tigude graanulite laotur BDA 360 Tigude graanulite laotur BDA 360 Tigude graanulite laotur BDA 360 Tigude graanulite laotur BDA 360 Eesmised jaotusplaadid Tagumised jaotusplaadid Eesmised jaotusplaadid Tagumised jaotusplaadid Jaotusdüüs BDA 360 Jaotusdüüs BDA 360 Jaotusdüüs BDA 360 Jaotusdüüs BDA 360

Jaotusplaadid Rexius 1020-1230-ele paigaldatud BioDrill 360-e ette või taha paigaldatud jaotusplaadid.

Masin Rapid A 400S Rapid A 600S/C/J Rapid A 800S/C/J Spirit 400C/S, s/n 1338Spirit 600C/S, s/n 1338Spirit 800C/S, s/n 1338Spirit 900C/S, s/n 1338Rexius 1020 Rexius 1020 Rexius 1230 Rexius 1230 Opus 400/TopDown 400 Opus 500/TopDown 500 Opus 600/TopDown 600 Opus 700/TopDown 700

Jaotusdüüsid Jaotusdüüsid reakülviks vastavuses kultivaatoriga. Opus 400-700 ja TopDown 400-700.

Tootekood 7191016 7191017 7191018 7191012 7191013 7191014 7191015 7191003 7191004 7191005 7191006 7191008 7191009 7191010 7191011

Hind 515 € 715 € 920 € 520 € 720 € 925 € 1 085 € 2 445 € 2 445 € 3 120 € 3 120 € 615 € 680 € 800 € 1 300 €

Varuosauudised 2, 2019

25


Lisatuled FH 2200-le Sobib FH-le, mida kontrollib E-control või ISOBUS.

2080/1580 €

325 €

223196/223197

Kood: 7120273

100 €

Kood: 7120258

Vedrusurvega tihendusratas (vajalik 7120259)

26

Y-jaotur TPL-le Kompletis on Y-jaoturid, sulgurid ja torud, mis võimaldavad olemasolevat väetamissüsteemi selle kasutusaja pikendamise eesmärgil täiustada. 223196 sobitud mudelile TPL16 ja 223197 TPL 12.

Varuosauudised 2, 2019

95 €

Kood: 7120259

Reguleeritav sulgurratta vannas (pikk)

16 mm seemnesensori adapter See adapter parandab (soja)oa külvifunktsiooni 155273 kettaga külvamisel. Tarnitakse täna kõikide uute ketastega. Kõikidele Tempo mudelitele.

4,2 €

Kood: 170969

10 €

Kood: 7120265

Õhuvõrgu komplekt Väikeseemnete külviks.

205 €

Kood: 7120257

Väikeseemnete komplekt koos kõigi osadega.


Üks Tempo – palju kultuure Erinevate põllukultuuride reavahede lihtsa muutmisega pakub Tempo põllumajandusettevõttes suurt paindlikkust. Külviketaste vahetamine toimub vaid mõne sekundi jooksul ilma tööriistadeta. Seemendiketas:

Avade arv/ mm: 65/3,5 32/4,0 32/5,0 32/5,5 32/6,0 121/1,4 83/2,3 120/4,0 83/4,5 83/5,0 41/2,5 21/3,0 21/3,5 21/4,0 21/2,5

Puuvill Mais Mais Mais Mais Raps Sorgo Soja Soja Soja Suhkrupeet Päevalill Päevalill Päevalill Päevalill Avadeta seemendiketas1)

136 €

16 m

m

18 € 18 € 18 € 18 € 18 € 18 € 18 € 18 € 18 € 18 € 18 € 18 € 18 € 18 € 18 € 20,8 €

Seemnesensor. 22 mm. Suurte seemnete külviks.

22

Komplekti kuulub 4 ratast ning eelmärgistus on 120 avale.

1)

8,5 €

8,5 €

158669

496168

Väeturi jaotusratas TPF, TPT, TPR mudelitele. Väike.

Väeturi jaotusratas. TPF, TPT, TPR mudelitele. Keskmine.

8,5 € 173412

Väeturi jaotusratas. TPF, TPT, TPR mudelitele. Suur (>250 kg/ha).

mm

105 €

Seemendi 16 mm. TPF s/n -1176 TPT s/n -354 TPR s/n -216 TPV s/n -260

Seemendi 22 mm. TPF s/n -1176 TPT s/n -354 TPR s/n -216 TPV s/n -260

86,5 €

90,9 €

Seemendi 16 mm. TPF s/n 1177TPT s/n 355TPR s/n 217TPV s/n 261-

Seemendi 22 mm. TPF s/n 1177TPT s/n 355TPR s/n 217TPV s/n 261-

203795

166025 490846 490451 490457 491975 176995 151101 155273 188189 188190 158214 491647 499376 499377 172803 223181

184799

82,5 € 192435

Hind:

136 €

195217

Standartne seemnesensor 16 mm.

Kood:

192439

203799

210 €

180 €

7120205

7120204

Seemnesensor 22 mm. Suurte seemnete külviks.

Standartne seemnesensor 16 mm.

69,9 € 217110

Mikrograanulite mõõterull FH, TPL mudelitele. 400CC.

Varuosauudised 2, 2019

27


Tempo reaüksus Täiustage oma Tempot, et saada hooajal ideaalsed külvitulemused. Kontrollige üle kuluvosad ja veenduge, et teie masin töötab õige seadistusega.

58,9 €

10,9 € 159370

Seemenditoru vedru

212547

Seemenditoru Pealt suletud, tagant avatud.

36,9 € Väetise jaotusratas Art No. 177758 Väike Art No. 177757 Keskmine Art. No 177756 Suur

47,9 € 212546

Seemenditoru

Optimaalse külvitulemuse saavutamiseks saab sulgurrataste töönurka muuta, võimalikud on seitse erinevat tööasendit - positiivsest negatiivse töönurgani.

Seadistus

Tulemus Positiivne mõju

105 € 7120240

Võimalik probleem

Mustriga sulgurratas 50 mm. 1 paar.

415 € 7120176

Hambulised sulgurrattad 1 paar.

28

Varuosauudised 2, 2019

100 € 7120208

Standartsed sulgurrattad 25 mm. 1 paar.

150 € 7120175

Laiad sulgurrattad 50 mm. 1 paar.


345 € 7120260

Reavahe hoob Reavahe hooba kasutatakse reavahe või reaüksuste arvu muutmisel, näiteks kui soovitakse suhkrupeedi asemel maisi külvata. Reavahe hoob lihtsustab reaüksuste lahtivõtmist ja liigutamist.

113 €

113 €

Vedruventiil väeturile Pehme.

Vedruventiil väeturile Jäik.

224394

224387

42,5 €

49,9 €

170128/170127

179593/182565

Väetus Mudelitele kuni aastani 2015.

Väetur 2016. a ja uuematele mudelitele.

31,5 €

38,9 €

Väetusketas Kuni 2015. a. mudelitele. V-55 teras.

Väetusketas 2016. a. ja uuematele mudelitele. V-55 teras.

451371

67 €

29,9 €

Press wheel Kumm tihendusrattale Tootekood 170343, 60-ne. Tootekood 485683, 60-ne. Tootekood 151827, 70-ne. Tootekood 151826, 70-ne.

180078

53,9 €

120 € 188282

223584

Seemendiketta vahetuskomplekt Tempo F s/n 353-1029, Tempo T s/n 101-299. Tempo R s/n 101-179, Tempo V s/n 101-109. NB! TPF 101-352 koos M16- kasutada 211141.

Seemendiketas Mudelitele alates aastast 2016. V-55 teras.

Varuosauudised 2, 2019

29


Riided raskeks tööks ja puhkehetkedeks

collection.vaderstad.com

Väderstad Collection Shop e-poest leiate laia valiku tooteid, mis sarnaselt meie masinatele on praktilised, näevad head välja ning iga nende detail on kvaliteetne. Ideaalne sobivus neile, kes suhtuvad põllumajandusse kirglikult või soovivad siit leida midagi tervele perele. Tellimiseks mine collection.vaderstad.com Kõik hinnad sisaldavad käibemaksu.

57 € Vest

67 €

Barbour särk

53 €

Kerge vest

4€

Kokkupandav mõõdulint

30

6€

Varuosauudised 2, 2019

Pandlaga vöö

37 €

Kokkupandav kühvel

11 €

Termostass

13 €

Veepudel

8€


Vest

Kerge vest

57 €

Meie populaarne, paks fliisvest helkurdetailide, rinnatasku ja kahekordsete küljetaskutega. Universaalsuurused / lastele.

Sooja voodri, välistaskute ning tõmblukuga sisetaskutega vest. Meestele/naistele.

Tuulekindel jope. Universaalsuurused. Stretškangast tööpüksid. Meestele/naistele.

Softshell jope Mehed/naised

79 €

79 €

59 €

Vee- ja tuulekindel softshell jope on paremaks liikuvuseks valmistatud venivast materjalist, meestele/ naistele.

Polosärk Meestele/ naistele

34 €

60 € Blundstone Kid

68 €

8€

Nokamüts

Blundstone Steelcup tööjalatsid

Blundstone tööjalatsid

122 €

115 €

Varuosauudised 2, 2019

31


QuickStart videod Väderstad tutvustab QuickStarti juhendeid, et uutel Tempoga töötajatel oleks lihtsam õige seadistamise ja sätete määramisega algust teha. Taimekasvatushooaeg on lühike ja intensiivne, isegi kogenud Tempo põllumeestele on aeg-ajalt vaja meelde tuletada, et seadistus õigesti teha ja optimaalseid tulemusi saavutada. Tänu Tempo edukale müügile ja tõsiasjale, et lühikesel kevadperioodil vajavad paljud masinad seadistamist, alustasime Tempo juhendvideote loomisega. Meie kliendid on sellise toega väga rahul, seetõttu jätkame Spirit ja Rapid juhendvideotega.

Saadaolevad videod • Tempo peatükk 1 – Ühendamine traktoriga • Tempo peatükk 2 – Baasseadistus • Tempo peatükk 3 – Kalibreerimine • Tempo peatükk 4 – Reaüksuste seadistamine • Tempo peatükk 5 – ISOBUS Task Control

Filmid on jaotatud erinevateks peatükkideks, see hõlbustab konkreetse seadistuse jaoks vajaliku info leidmist. Rohkem infot Tempo QuickStart videote kohta leiate: https://www.vaderstad.com/en/service--parts/quickstart-guides/tempo-quickstart-guides/

Väderstadi originaalvaruosade edasimüüjad Eestis:

Küsi Väderstadi varuosasid: Andero Oras Varuosade müügijuht Mob: +372 502 8350 andero.oras@vaderstad.com

Flint Kaubandus OÜ Kõo, Kõo vald, Viljandimaa Tel: +372 435 5111 Mob: +372 524 3052 info@flint.ee http://www.flint.ee/e-tellimiskeskus/ vaderstad-original

Rakvere PT OÜ Tööstuse 4, Sõmeru alevik, Lääne-Virumaa Tel: +372 322 0822 keskladu@rpmt.ee www.rpmt.ee

Saare Agrovaru AS Tallinna 63, Kuressaare Tel: +372 453 1373 saareagrovaru@gmail.com http://www.xn--tehnikari-12a.eu/

Täiendatud reaalsusega näed rohkem! Kasutades oma nutiseadmes “Väderstad AR” äppi, ärkab selles brošüüris leitav sisu justkui ellu. “Väderstad AR” äpp on Apple App Store või Google Play Store`s tasuta allalaetav. Seda on lihtne kasutada. Lihtsalt ava Väderstad AR rakendus ja suuna seadme kaamera selles brošüüris olevate AR-nuppude peale!

Tõnn Tobreluts Varuosade müügispetsialist Mob: +372 5691 8282 tonn.tobreluts@vaderstad.com

Kui näed sellist AR-nuppu, on selle taga peidetud info. www.vaderstad.com Hindadele lisandub käibemaks 20%. Väderstad ei vastuta trükivigade eest.

Profile for Väderstad Eesti

Varuosauudised 2019  

Varuosauudised 2019  

Advertisement