Page 1

Katalog prod detaliczych 2012 - A5-3.indd 1

2012-04-18 10:53:48


Spis treści Środki na: komary, kleszcze i meszki

5

Środki na: na owady biegające

17

Środki na: na mole ubraniowe i spożywcze

23

Środki na: owady latające

27

Środki na: gryzonie

39

Środki do: deodoryzacji

43

Produkty do: ogrodu

47

NOWOŚCI w ofercie

53

www.zielonaochrona.pl nowości, promocje, informacje – sklep online

Katalog prod detaliczych 2012 - A5-3.indd 2

2012-04-18 10:53:55


O marce VACO Zielona ochrona jest odpowiedzią firmy VACO na zapotrzebowanie rynku detalicznego. VACO jest niekwestionowanym liderem usług DDD, wielokrotnie nagradzanym wyróżnieniami, m.in: Gazela Biznesu w latach 2007, 2009, 2010, 2011, Srebrną Jakością roku 2010, 2011 Złotą Jakością roku 2011. Na podstawie naszych doświadczeń w branży profesjonalnej powstała linia preparatów dla klientów detalicznych. Podstawowym kryterium doboru produktów w ofercie VACO jest skuteczność. Zwracamy również szczególną uwagę na nowoczesne rozwiązania ekologiczne. Duża grupa produktów VACO to preparaty, które nie mają szkodliwego wpływu na ludzi i zwierzęta domowe.

Katalog prod detaliczych 2012 - A5-3.indd 3

VACO to również kompleksowe usługi z zakresu szkoleń, konsultacji i wdrożeń systemów zarządzania jakością oraz bezpieczeństwa zdrowotnego produktów spożywczych. VACO pomaga szybko pozbyć się odpadów powstałych podczas zdarzeń losowych (pożar, awaria systemów chłodniczych). Współpracujemy z profesjonalistami w zakresie unieszkodliwiania i odzysku odpadów. Wszystkie zakresy działalności VACO obejmują teren całej Polski dzięki biurom regionalnym. Firma VACO zatrudnia ponad 100 pracowników i oparta jest wyłącznie na polskim kapitale.

www.facebook.com/DetalVaco

2012-04-18 10:54:02


Katalog prod detaliczych 2012 - A5-3.indd 4

2012-04-18 10:54:08


Środki na: KOMARY, KLESZCZE I MESZKI

Komary

Kleszcze

Meszki

W Polsce mamy 47 gatunków komarów, a niektóre z nich są potencjalnymi nośnikami groźnych chorób w tym malarii i żółtej febry. Terytorium ich występowania powiększa się tak szybko, że tylko nieliczne regiony świata pozostają wolne od niepożądanych szkodników. Samice komara żerują na ssakach i innych ciepłokrwistych gatunkach powodując ukąszenia, samce nie są groźne. Krew służy im do zaopatrzenia jaj w składniki niezbędne do wylęgu. Większość ludzi jest uczulona na substancje wpuszczane do rany przez samicę komara. Objawia się to czerwonymi bąblami w rejonie ukąszeń.

W Polsce mają idealne warunki do rozwoju w województwach północnych i wschodnich. Są pasożytami na dużej liczbie zwierząt i ludziach. Na świecie występuje kilkaset gatunków kleszczy, które dzielą się na trzy rodziny: kleszcze miękkie, twarde i mniej zbadane afrykańskie gatunki mieszane. Kleszcze miękkie jako jedyne pozbawione są na grzbiecie pancerza. Ukłucie ludzi przez kleszcze może wywołać boreliozę, zapalenie opon mózgowych, może być przyczyną ciężkich reakcji alergicznych.

Meszki to niewielkie muszki, których samice odżywiają się krwią a samce nektarem. Rozmnażają się w czystej płynącej wodzie, a ich dorosła postać żyje około 3 tygodni. Żerują i powodują ukąszenia w połowie dnia. Podczas ukąszenia samica wpuszcza do rany enzymy będące powodem uczuleń i podrażnień, które prowadzą do rozdrapywania miejsc po ukąszeniach.

www.zielonaochrona.pl

Katalog prod detaliczych 2012 - A5-3.indd 5

2012-04-18 10:54:15


Środki na: KOMARY, KLESZCZE I MESZKI

DV 26 (Elektrofumigator owadobójczy)

wkład z płynem 45 ml ZALETY PRODUKTU Oparty na niezwykle skutecznej substancji czynnej. Odpowiednie stężenie substancji aktywnej zapewnia wysoką skuteczność minimalizując negatywny wpływ na otoczenie.

LOGISTYKA • opakowanie jednostkowe – butelka zawierająca 45 ml płynu

• opakowanie zbiorcze – 24 sztuki opakowań jednostkowych SPOSÓB UŻYCIA Zdjąć nakrętkę wkładu. Wkręcić wkład w dyfuzor. Włożyć urządzenie do źródła napięcia 230 V, używając obrotowej • opakowanie transportowe (jedna paleta euro) – 5376 szt. pojedynczych opakowań jednostkowych, wtyczki umieścić urządzenie tak aby buteleczka z płynem była umieszczona pionowo. Para zaczyna krążyć 15 minut 224 opakowania zbiorcze po włączeniu urządzenia. Kiedy wkład jest pusty odkręcić butelkę i wymienić wkład odbezpieczając ochronę przed dziećmi poprzez naciśniecie i przekręcenie wkładu w tym samym czasie. Włóż nowy wkład.

6

KOD EAN • opakowanie zbiorcze – 24 sztuki opakowań jednostkowych

o produkcie Uzupełnienie do elektrofumigatora zawiera płyn owadobójczy. Butelka w połączeniu z elektrofumigatorem elektrycznym zapewnia bardzo skuteczną ochronę przed komarami. Jedna butelka zawiera 45 ml i zapewnia nam ochronę przez 45 nocy. Kalendarium stosowana

I II III IV V VI VII VIII IX X XI XII www.facebook.com/DetalVaco

Katalog prod detaliczych 2012 - A5-3.indd 6

www.zielonaochrona.pl

2012-04-18 10:54:33


Środki na: KOMARY, KLESZCZE I MESZKI

DV 25 Elektrofumigator owadobójczy 45 ml ZALETY PRODUKTU Do elektrycznego urządzenia możemy używać butelek bądź wkładów. Zapewnia spokojny sen przez 45 nocy.

LOGISTYKA • opakowanie jednostkowe – elektrofumigator + butelka 45 ml

SPOSÓB UŻYCIA Zdjąć nakrętkę wkładu. Wkręcić wkład w dyfuzor. Włożyć • opakowanie zbiorcze – 24 sztuki opakowania jednostkowego urządzenie do źródła napięcia 230 V, używając obrotowej wtyczki umieścić urządzenie tak aby buteleczka z płynem • opakowanie transportowe (jedna paleta euro) była umieszczona pionowo. Para zaczyna krążyć 15 – 2688 szt. urządzenia z butelką, minut po włączeniu urządzenia. Kiedy wkład jest pusty 112 opakowań zbiorczych należy odkręcić butelkę i wymienić wkład odbezpieczając ochronę przed dziećmi poprzez naciśniecie i przekręcenie wkładu w tym samym czasie. Następnie włóż nowy wkład.

KOD EAN • opakowanie zbiorcze – 24 sztuki opakowania jednostkowego

o produkcie Elektrofumigator owadobójczy to nowoczesne urządzenie elektryczne działające na wymienne butelki i wkłady, zapewniające skuteczną ochronę przed komarami. Jedna butelka z płynem zapewnia spokojny sen przez 45 nocy. W momencie włączenia urządzenia do kontaktu następuje parowanie substancji. Uwalniająca się substancja działa biobójczo na owady znajdujące się w pomieszczeniach oraz chroni pomieszczenie przed kolejnymi, nadlatującymi z zewnątrz. Produkt jest wygodny w użyciu - można go stosować w pionowo i poziomo umieszczonych kontaktach elektrycznych.

www.facebook.com/DetalVaco

Katalog prod detaliczych 2012 - A5-3.indd 7

7

Kalendarium stosowana

I II III IV V VI VII VIII IX X XI XII www.zielonaochrona.pl

2012-04-18 10:54:48


Środki na: KOMARY, KLESZCZE I MESZKI

DV 9 Żel kremowy VACO łagodzący skutki ukąszeń 75 ml ZALETY PRODUKTU Jedyny na rynku produkt porównywalny działaniem do leków i markowych kosmetyków.

LOGISTYKA • opakowanie jednostkowe – tubka o pojemności 75 ml

SPOSÓB UŻYCIA • opakowanie display Niewielką ilość żelu łagodzącego nanieść na miejsca – 12 tubek zaczerwienione na skutek ukąszenia owadów, a następnie okrężnymi ruchami wcierać krem w skórę przez kilka sekund, pozostawić na skórze do całkowitego wchłonięcia. • opakowanie zbiorcze – 120 tubek Produkt przeznaczony tylko do użytku zewnętrznego. 8

• opakowanie transportowe (jedna paleta euro) – 3840 szt. pojedynczych tubek, 32 opakowania zbiorcze

KOD EAN • opakowanie zbiorcze – 120 butelek

o produkcie Żel kremowy Vaco łagodzi wszelkiego rodzaju ukąszenia owadów. Do stosowania na skórę. Odpowiednio dobrane składniki żelu działają nie tylko łagodząco ale również poprawiają wygląd skóry (kolagen). Zawarty w żelu mentol powoduje uczucie chłodu oraz zmniejsza efekt swędzenia. Alantoina przyspiesza regenerację skóry a aktywny naturalny kolagen głęboko nawilża i ujędrnia skórę. Dodatkowo regeneruje, spowalnia proces starzenia się. Produkt jest bardzo wygody w stosowaniu, nie posiada składników natłuszczających, plamiących i barwiących.

Kalendarium stosowana

I II III IV V VI VII VIII IX X XI XII www.facebook.com/DetalVaco

Katalog prod detaliczych 2012 - A5-3.indd 8

www.zielonaochrona.pl

2012-04-18 10:55:10


Środki na: KOMARY, KLESZCZE I MESZKI

DV 34

NOFWERŚCĆIE

Vaco Środek przeciw komarom i kleszczom DEET 20 % 100 ml

WO

ZALETY PRODUKTU Oznaczony znakiem jakości Q; Zastosowana maksymalna ilość substancji DEET gwarantuje wysoką skuteczność ochrony przed komarami, kleszczami i meszkami.

LOGISTYKA • opakowanie jednostkowe – butelka z atomizerem o pojemności 100 ml

SPOSÓB UŻYCIA Spryskać preparatem z odległości 15-20 cm nieosłonięte, narażone na ukąszenia części ciała. Preparat można rozsmarować dłonią. Nie stosować na uszkodzoną lub podrażnioną skórę i błony śluzowe. Aplikować na skórę maksymalnie 2 razy. Po zakończeniu aplikacji dokładnie umyć ręce.

opakowanie display – 12 butelek • opakowanie zbiorcze – 120 butelek • opakowanie transportowe (jedna paleta euro) – 3840 szt. pojedynczych butelek, 32 opakowania zbiorcze

9

KOD EAN • opakowanie zbiorcze – 120 butelek

o produkcie Preparat zapobiegający ukąszeniom komarów i kleszczy oraz wielu innych owadów. W tym niektórych odmian meszek. Zawiera maksymalną dozwoloną dawkę substancji repelentnej DEET, która skutecznie zabezpiecza na wiele godzin przed ukąszeniami. Płyn ma przyjemny zapach i można go stosować profilaktycznie. Posiada znak jakości Q przyznawany przez Polskie Centrum Badań i Certyfikacji oraz badania potwierdzające jego skuteczność. Kalendarium stosowana

I II III IV V VI VII VIII IX X XI XII www.facebook.com/DetalVaco

Katalog prod detaliczych 2012 - A5-3.indd 9

www.zielonaochrona.pl

2012-04-18 10:55:33


Środki na: KOMARY, KLESZCZE I MESZKI

DV 2 Vaco Środek przeciw komarom i kleszczom 50ml ZALETY PRODUKTU Tyle samo produktu co w popularnych sprayach przy atrakcyjnej cenie zakupu (50 ml). Odpowiednie stężenie substancji aktywnej DEET gwarantuje skuteczność nie wywołując podrażnień na skórze (12%).Efekt działania utrzymuje się nawet do kilku godzin.

LOGISTYKA • opakowanie jednostkowe – butelka z atomizerem o pojemności 50 ml • opakowanie display – 12 sztuk butelek

• opakowanie zbiorcze SPOSÓB UŻYCIA – 120 sztuk butelek Preparat nanieść na nie osłonięte części ciała oraz odzież (z wyjątkiem twarzy i szyi, oraz odzieży skórzanej i materiałów syntetycznych). Na twarz i szyję nanosić pośrednio • opakowanie transportowe (jedna paleta euro) – 4320 szt. pojedynczych butelek, - spryskać dłoń, a następnie delikatnie rozsmarować. 36 opakowań zbiorczych Unikać kontaktu z oczami, ustami, nosem. Nie stosować na skaleczoną lub podrażnioną skórę. Nie rozpylać w pobliżu otwartego ognia i na gorące powierzchnie.

10

KOD EAN • opakowanie zbiorcze – 120 sztuk butelek

o produkcie Preparat zapobiegający ukąszeniom komarów i kleszczy oraz wielu innych owadów, w tym niektórych odmian meszek. Ma łagodne działanie. Zawiera substancję DEET, która tworzy bardzo skuteczną osłonę przed komarami i kleszczami zabezpieczającą na wiele godzin przed ukąszeniami. Płyn nie plami odzieży. Kalendarium stosowana

I II III IV V VI VII VIII IX X XI XII www.facebook.com/DetalVaco

Katalog prod detaliczych 2012 - A5-3.indd 10

www.zielonaochrona.pl

2012-04-18 10:55:52


Środki na: KOMARY, KLESZCZE I MESZKI

DV 8 Vaco Środek przeciw komarom i kleszczom 100 ml ZALETY PRODUKTU Zwiększona objętość produktu do 100 ml. Odpowiednie stężenie substancji aktywnej DEET gwarantuje skuteczność nie wywołując podrażnień na skórze (12%). Efekt działania do kilku godzin.

LOGISTYKA • opakowanie jednostkowe – butelka z atomizerem o pojemności 100 ml • opakowanie display – 12 sztuk butelek

SPOSÓB UŻYCIA Preparat nanieść na nie osłonięte części ciała oraz odzież • opakowanie zbiorcze – 120 sztuk butelek (z wyjątkiem twarzy i szyi, oraz odzieży skórzanej i materiałów syntetycznych).Na twarz i szyję nanosić pośrednio spryskać dłoń, a następnie delikatnie rozsmarować. Unikać • opakowanie transportowe (jedna paleta euro) – 3840 szt. pojedynczych butelek, kontaktu z oczami, ustami, nosem. Nie stosować na 32 opakowań zbiorczych skaleczoną lub podrażnioną skórę. Nie rozpylać w pobliżu otwartego ognia i na gorące powierzchnie.

11

KOD EAN • opakowanie zbiorcze – 120 sztuk butelek

o produkcie Preparat zapobiegający ukąszeniom komarów i kleszczy oraz wielu innych owadów, w tym niektórych odmian meszek. W skład produktu wchodzi substancja aktywna DEET, która na wiele godzin skutecznie chroni przed ukąszeniami komarów, kleszczy, meszek. Można go stosować profilaktycznie. Nie plami odzieży. Kalendarium stosowana

I II III IV V VI VII VIII IX X XI XII www.facebook.com/DetalVaco

Katalog prod detaliczych 2012 - A5-3.indd 11

www.zielonaochrona.pl

2012-04-18 10:56:11


Środki na: KOMARY, KLESZCZE I MESZKI

DV 28 Skuteczny spray na komary 100 ml ZALETY PRODUKTU Niewielkie opakowanie idealnie nadaje się do torebki, samochodu. Nie plami ubrań. Skuteczne działanie dzięki IR3535. SPOSÓB UŻYCIA Niewielką ilość preparatu rozpylić w odległości ok. 20 cm na miejsce narażone na ukąszenie. Na twarz środek nanosić pośrednio: nanieść na dłoń a następnie lekko natrzeć skórę. W razie potrzeby czynność powtórzyć. Chronić oczy, usta, nos. Nie nanosić na miejsca zranione i silnie opaloną skórę. Nie spożywać preparatu, nie nanosić na odzież.

12

LOGISTYKA • opakowanie jednostkowe – butelka spray o pojemności preparatu 100 ml • opakowanie display – 12 sztuk butelek • opakowanie zbiorcze – 120 sztuk butelek • opakowanie transportowe (jedna paleta euro) – 4800 szt. pojedynczych butelek, 40 opakowań zbiorczych

KOD EAN • opakowanie zbiorcze – 120 sztuk butelek

o produkcie Skuteczny preparat w aerozolu zapobiegający ukąszeniom komarów. Produkt oparty na substancji IR3535, która przy niskim stężeniu substancji czynnej zapewnia imponująco efektywną ochronę na wiele godzin, również w trudnych warunkach atmosferycznych. Dzięki zastosowanej substancji jest bezpieczny - nie wywołuje podrażnień, nie plami odzieży. Opakowanie w aerozolu gwarantuje łatwą i szybką aplikację. Kalendarium stosowana

I II III IV V VI VII VIII IX X XI XII www.facebook.com/DetalVaco

Katalog prod detaliczych 2012 - A5-3.indd 12

www.zielonaochrona.pl

2012-04-18 10:56:34


Środki na: KOMARY, KLESZCZE I MESZKI

DV 29 Vaco Pianka na komary, meszki i kleszcze dla dzieci

Ć NOWOSŚKIM NA PONLKU RY o produkcie Preparat w formie pianki służy do ochrony przed komarami, kleszczami, meszkami. To idealny produkt do stosowania przez dzieci. W piance zastosowano technologię nanokapsulacji, dzięki której substancja uwalnia się bardzo powoli. Nowoczesna technologia redukuje nadmierne wchłanianie się repelentu w głąb skóry. Można zastosować ją raz dziennie przed wyjściem z domu, zapewni wtedy ochronę na 12 godzin. Pianka skutecznie odstrasza owady i kleszcze, a jednocześnie jest dobrze tolerowana przez osoby ze skórą wrażliwą i skłonną do alergii. Po licznych testach została bardzo wysoko oceniona przez kliniki dermatologiczne. Atutem pianki jest bardzo dobra wchłanialność,lekka konsystencja zapewniająca komfort przy stosowaniu podnosząca walory kosmetyczne. Preparat pozostawia na skórze przyjemny, świeży zapach. www.facebook.com/DetalVaco

Katalog prod detaliczych 2012 - A5-3.indd 13

ZALETY PRODUKTU LOGISTYKA Nowość na polskim rynku. W piance zastosowano • opakowanie jednostkowe technologię nanokapsulacji, dzięki której substancja – butelka o pojemności preparatu 110 ml uwalnia się bardzo powoli. • opakowanie zbiorcze SPOSÓB UŻYCIA – 6 butelek Wstrząsnąć kilkakrotnie energicznie pojemnikiem zawierającym środek, odwrócić dnem do góry i wycisnąć porcje • opakowanie transportowe (jedna paleta euro) pianki na dłoń. – 3072 szt. pojedynczych butelek, Rozprowadzić równomiernie po skórze, odkrytych czę 512 opakowań zbiorczych ściach ciała (nogi, ręce, kark, uszy, policzki) narażonych na kontakt z owadami. Ponowna aplikacja w czasie krótszym niż 12 godzin nie ma wpływu na zwiększenie skuteczności preparatu. Nie należy smarować okolic oczu, ust, nosa, ran i otarć naskórka. Nie stosować na odzież. Unikać kontaktu z oczami oraz materiałami syntetycznymi- lakierowane paski zegarków, itp. KOD EAN • opakowanie zbiorcze – 6 butelek

13

Kalendarium stosowana

I II III IV V VI VII VIII IX X XI XII www.zielonaochrona.pl

2012-04-18 10:56:55


Środki na: KOMARY, KLESZCZE I MESZKI

WŚĆ

NO CIE W OFER

DV 33 Vaco Żel kremowy łagodzący skutki ukąszeń dla dzieci

ZALETY PRODUKTU Bezpieczny do stosowania na skórę dziecka powyżej 3-go roku życia. Łagodzi wszelkiego rodzaju ukąszenia owadów.Zapach przyjazny dla dzieci.

LOGISTYKA • opakowanie jednostkowe – tubka o pojemności 75 ml

• opakowanie display SPOSÓB UŻYCIA – 12 tubek Niewielką ilość preparatu nanieść na miejsce zaczerwienione na skutek ukąszenia owadów, a następnie okrężnymi ruchami wcierać krem w skórę przez kilka sekund. Pozosta- • opakowanie zbiorcze – 120 tubek wić na skórze do całkowitego wchłonięcia. Produkt do użytku zewnętrznego . • opakowanie transportowe (jedna paleta euro) – 3840 szt. pojedynczych tubek, 32 opakowania zbiorcze

14

KOD EAN • opakowanie zbiorcze – 120 tubek

o produkcie Preparat skutecznie łagodzi wszelkiego rodzaju ukąszenia. Ma przyjemny pudrowy zapach. Posiada pozytywną opinię renomowanego polskiego instytutu potwierdzającą możliwość stosowania preparatu przez dzieci powyżej trzeciego roku życia. Odpowiednio dobrane składniki żelu działają łagodząco i poprawiają właściwości elastyczne skóry. Zawarty w żelu mentol powoduje uczucie chłodu oraz zmniejszenie efektu swędzenia. Alantoina przyspiesza regenerację skóry. Produkt jest bardzo wygody w stosowaniu, nie posiada składników natłuszczających, plamiących i barwiących.

www.facebook.com/DetalVaco

Katalog prod detaliczych 2012 - A5-3.indd 14

Kalendarium stosowana

5 907596 406849 >

I II III IV V VI VII VIII IX X XI XII www.zielonaochrona.pl

2012-04-18 10:57:13


Środki na: KOMARY, KLESZCZE I MESZKI

WŚĆ

NO CIE W OFER

DV 35 Vaco Środek przeciw komarom dla dzieci 80 ml ZALETY PRODUKTU Przeznaczony do stosowania dla dzieci powyżej trzeciego roku życa. Nie wywołuje podrażnień. Bardzo przyjemny zapach. SPOSÓB UŻYCIA Spryskać preparatem równomiernie nieosłonięte, narażone na kontakt z owadami części ciała z odległości 15-20 cm. Preparat można rozsmarować dłonią. W przypadku aplikacji na twarz i szyję, preparat nanosić pośrednio – spryskać dłoń, a następnie delikatnie rozmasować. Nie stosować na uszkodzoną lub podrażnioną skórę i błony śluzowe. Aplikować na skórę maksymalnie 2 razy. Po zakończeniu aplikacji dokładnie umyć ręce.

LOGISTYKA • opakowanie jednostkowe – butelka z atmizerem o pojemności preparatu 80 ml • opakowanie display – 12 butelek • opakowanie zbiorcze – 120 butelek • opakowanie transportowe (jedna paleta euro) – 4320 szt. pojedynczych butelek, 36 opakowań zbiorczych

15

KOD EAN • opakowanie zbiorcze – 120 butelek

o produkcie Płyn oparty na substancji IR3535, która przy zawartości niskiego stężenia substancji czynnej zapewnia efektywną i długotrwałą ochronę przed komarami. Preparat posiada pozytywną opinię renomowanego polskiego instytutu potwierdzającą możliwość stosowania preparatu przez dzieci powyżej trzeciego roku życia. Produkt jest bezpieczny dla skóry i nie wywołuje podrażnień. Atutem jest bardzo przyjemny zapach.

5 907596 406900 > Kalendarium stosowana

I II III IV V VI VII VIII IX X XI XII www.facebook.com/DetalVaco

Katalog prod detaliczych 2012 - A5-3.indd 15

www.zielonaochrona.pl

2012-04-18 10:57:29


Katalog prod detaliczych 2012 - A5-3.indd 16

2012-04-18 10:57:35


Środki na:

owady biegające

Karaluchy i Prusaki Prusaki i karaluchy to owady, które pojawiają się w mieszkaniach i są wszystkożerne (jedzą m.in. produkty spożywcze, ludzki naskórek, włosy). Karaluchy charakteryzują się barwą czerwoną, czarno- brązową i długimi czułkami. Prusaki zabarwione są na rudo. Jaśniejszy odcień tej barwy cechuje czułki i odnóża. Preferują temperaturę pokojową i głównie prowadzą nocny tryb życia. Bardzo szybko się rozmnażają. Zamieszkują zakamarki, szczeliny w ścianach, miejsca zawilgocone (np. przestrzeń pod zlewozmywakami). Przenoszą choroby, tj. czerwonka, nieżyt żołądka i jelit, gruźlicę oraz powodują alergie.

Katalog prod detaliczych 2012 - A5-3.indd 17

Mrówki Żyją w kuchniach, magazynach pomieszczeniach gospodarczych. Ich obecność można wykryć poprzez charakterystyczny nieprzyjemny zapach.

Mrówki to jeden z najbardziej powszechnych gatunków owadów występujący na świecie. Liczba gatunków mrówek na świecie sięga do dwunastu tysięcy, w samej Polsce możemy spotkać około stu. Obecność ludzi mrówkom nie przeszkadza, a nawet stwarza im środowisko lepsze, niż w naturze. W społeczeństwie mrówek występuje podział na samce, samice (królowe) oraz na robotnice. W większości gatunków w przeciwieństwie do robotnic samce i samice są mrówkami skrzydlatymi. Królowe (samice) składają jaja. Rolą samców jest zapłodnienie królowej. Po zapłodnieniu samce giną. Robotnice stanowią najliczniejszą i najważniejszą grupę. Budują gniazdo, gromadzą pożywienie, sprawują opiekę nad potom-

stwem. Mrówki żywią się roślinami i zwierzętami. Ich pokarm może stanowić również materiał wydobywany podczas swoich wypraw na drzewa i krzewy. Mrówki to gatunek pożyteczny. Dla człowieka są owadami uciążliwymi. Aby chronić pomieszczenia przed ich występowaniem należy wyeliminować wszelkie nieszczelności (przy kanalizacji, drzwiach, oknach, podłogach). Należy regularnie przemywać środkami czyszczącymi podłogi, meble i usuwać wszystkie resztki pożywienia.

2012-04-18 10:57:41


środki na: OWADY BIEGAJĄCE

DV 3 Pułapka na prusaki i karaluchy 2 szt. ZALETY PRODUKTU Dzięki zastosowaniu atraktantu pułapka jest bezpieczna dla życia i zdrowia człowieka oraz zwierząt domowych. Można ją stosować w pobliżu produktów spożywczych. SPOSÓB UŻYCIA Rozłożyć pułapkę na prusaki i karaluchy. Zdjąć listek papieru zabezpieczający powierzchnię klejącą. Uformować pułapkę do postaci pokazanej na schemacie. Wyjąć tabletkę i przykleić ją do lepu. Umieścić pułapkę na prusaki i karaluchy w wybranym miejscu.

18

LOGISTYKA • opakowanie jednostkowe – 2 sztuki pułapki • opakowanie display – 12 sztuk opakowań jednostkowych po 2 pułapki • opakowanie zbiorcze – 120 sztuk opakowań jednostkowych • opakowanie transportowe (jedna paleta euro) – 4320 szt. opakowań jednostkowych, 36 opakowań zbiorczych

KOD EAN • opakowanie zbiorcze – 120 sztuk opakowań jednostkowych

o produkcie Pułapka lepowa to skuteczny sposób walki z owadami biegającymi bez używania chemii. Przynętą dla owadów jest substancja atraktantowa w postaci tabletki, która skutecznie wabi prusaki i karaluchy do pułapki. Pułapka posiada powierzchnię lepową.Zastosowanie takiego rozwiązania jest doskonałym sposobem kontrolowania efektywności podejmowanych działań zwalczających insekty. Nowoczesna konstrukcja jest bardzo łatwa do złożenia i przygotowania do użycia umożliwia ona umieszczenie pułapki w pobliżu miejsca występowania owadów.

5 907596 406078 > Kalendarium stosowana

I II III IV V VI VII VIII IX X XI XII www.facebook.com/DetalVaco

Katalog prod detaliczych 2012 - A5-3.indd 18

www.zielonaochrona.pl

2012-04-18 10:58:20


środki na: OWADY BIEGAJĄCE

DV 6 Środek na owady biegające 500 ml ZALETY PRODUKTU Długotrwałe działanie do trzech miesięcy. Wysoka skuteczność. Łatwość w zastosowaniu.

LOGISTYKA • opakowanie jednostkowe – 1 butelka z atomizerem o pojemności 500ml

SPOSÓB UŻYCIA • opakowanie zbiorcze Preparat nanosić na powierzchnie poprzez rozpylanie. – 12 sztuk opakowań jednostkowych Na szklane oraz drewniane powierzchnie w ilości 500 ml na 50 m2 lub 10 ml na 1 m2 (dziesięć przyciśnięć • opakowanie transportowe (jedna paleta euro) rozpylacza). Na powierzchniach betonowych zaleca – 600 szt. opakowań jednostkowych, się następujące dozowanie preparatu – 500 ml na 30 m2 50 opakowań zbiorczych lub 15 ml na 1 m2 (dwanaście przyciśnięć rozpylacza) Aby uzyskać trwałą ochronę, należy zabieg powtarzać co dwa lub trzy tygodnie, ewentualnie każdorazowo po sprzątaniu. Stosować wyłącznie w dobrze wentylowanych pomieszczeniach. Po wykonaniu oprysku wyjść i pozostawić pomieszczenie zamknięte na ok. 1 godzinę następnie przewietrzyć pomieszczenie przez okres 15 min. KOD EAN • opakowanie zbiorcze – 12 sztuk opakowań jednostkowych

o produkcie

19

Płynny preparat przeznaczony do zwalczania owadów biegających: prusaków, karaluchów, mrówek, rybików, które mogą pojawiać się w domach oraz w pomieszczeniach higieny sanitarnej. Produkt jest na tyle uniwersalny, że można go stosować również na zewnątrz. Środek działa natychmiast i jest wyjątkowo skuteczny. Pozostawia przyjemny, cytrynowy zapach. Nie pozostawia plam. Kalendarium stosowana

I II III IV V VI VII VIII IX X XI XII www.facebook.com/DetalVaco

Katalog prod detaliczych 2012 - A5-3.indd 19

www.zielonaochrona.pl

2012-04-18 10:58:46


środki na: OWADY BIEGAJĄCE

DV 16 Proszek na mrówki 100 g

20

ZALETY PRODUKTU Produkt może być używany w otoczeniu przydomowym, gdyż zawarta w nim substancja czynna ulega szybkiemu rozkładowi i jest pochodzenia naturalnego.

LOGISTYKA • opakowanie jednostkowe – butelka z proszkiem 100 g

SPOSÓB UŻYCIA Posypać proszek przy krawędziach ścian oraz w kątach pomieszczeń, w miejscach, gdzie przebywają mrówki. Gdy pojawiają się mrówki stosować go w ilości 2,5 g m2 (łyżeczka do herbaty – 5 sypnięć). Bezpośrednio na gniazdo stosować w ilości 7,5g na m2 (3 łyżeczki do herbaty – 15 sypnięć).

• opakowanie zbiorcze – 20 sztuk opakowań jednostkowych • opakowanie transportowe (jedna paleta euro) – 2800 szt. opakowań jednostkowych, 140 opakowań zbiorczych

KOD EAN • opakowanie zbiorcze – 20 sztuk opakowań jednostkowych

o produkcie Środek w postaci proszku, zawierający permetrynę skutecznie zwalcza wszystkie gatunki mrówek oraz inne owady pełzające. Zastosowanie stosunkowo niewielkiej ilości produktu skutecznie i szybko wyeliminuje gniazdo mrówek. Aby zwiększyć skuteczność działania preparatu proszkiem posypujemy krawędzie ścian oraz miejsca gdzie poruszają się mrówki. Kalendarium stosowana

I II III IV V VI VII VIII IX X XI XII www.facebook.com/DetalVaco

Katalog prod detaliczych 2012 - A5-3.indd 20

www.zielonaochrona.pl

2012-04-18 10:59:08


www.zielonaochrona.pl nowości, promocje, informacje – sklep online

Katalog prod detaliczych 2012 - A5-3.indd 21

2012-04-18 10:59:17


Katalog prod detaliczych 2012 - A5-3.indd 22

2012-04-18 10:59:23


Środki na:

mole ubraniowe i spożywcze

Mole kuchenne

Mole ubraniowe

(spożywcze)

pojemnikach, gdyż larwy wygryzają (odzieżowe) Mole spożywcze to jedne z najbardziej w nich malutkie dziurki przedostając się Mole ubraniowe pojawiają się w do wnętrza. uciążliwych szkodników zamieszkująmieszkaniach, na strychach. Najchętniej cych kuchnie. Możemy je spotkać przez przebywają w miejscach, w których cały rok. Są koloru brązowo - szarego, dostęp do światła jest ograniczony. Sanatomiast barwa larw uzależniona jest mice składają jaja w materiałach, które od źródła ich pokarmu (biała, różowa). później są pożywieniem dla larw. Larwy tych owadów najczęściej Larwy niszczą materiał na którym przynoszone są do domu z zakupami. się wylęgają, tj. tkaniny pochodzenia To właśnie one, a nie dorosłe osobniki zwierzęcego (np. wełna) oraz dywany, powodują najwięcej szkód. filcowe kapelusze, pokrycia mebli, futra, Zanieczyszczają żywność, głównie wyroby bawełniane, itp. Pozostawiają żerując na suchych produktach, tj. po sobie małe dziurki. Najbardziej kasze, mąka, suszone owoce (rodzynki, widoczne są na przełomie pór roku (np. śliwki), słodycze, pokarm dla zwierząt. zima/wiosna). Dorosłe osobniki mogą przywędrować Aby chronić nasze rzeczy przed molami, do naszej kuchni od sąsiada. powinniśmy je często wietrzyć, trzepać Nie uchronimy się przed nimi poprzez oraz nie przechowywać ich w zbyt umieszczanie żywności w plastikowych ciasnych szafach.

Katalog prod detaliczych 2012 - A5-3.indd 23

2012-04-18 10:59:24


środki na: MOLE UBRANIOWE I SPOŻYWCZE

DV 4 Pułapka na mola kuchennego 2 szt. ZALETY PRODUKTU LOGISTYKA Produkt ekologiczny. Można stosować w pobliżu środków • opakowanie jednostkowe spożywczych. Feromon zawarty w kleju sprawia, że – 2 sztuki pułapek pułapka jest skuteczna. • opakowanie display – 12 sztuk opakowań jednostkowych po 2 pułapki SPOSÓB UŻYCIA Rozłożyć pułapkę na mole, zdjąć listek papieru zabezpie• opakowanie zbiorcze czający powierzchnię klejącą. Feromon zawarty jest już – 120 sztuk opakowań jednostkowych w powierzchni klejącej. Następnie uformować pułapkę na mole do postaci pokazanej na schemacie. Wybrać miejsce rozmieszczenia pułapki kierując się zasadą, że do • opakowanie transportowe (jedna paleta euro) – 4320 szt. opakowań jednostkowych, jej optymalnego działania wymagany jest odpowiedni 36 opakowań zbiorczych obieg powietrza. Rozmieścić pułapkę na mole na zewnątrz miejsc przechowywania żywności (na szafach, kredensach) na wysokości ok. 1,5 – 2 m. od podłogi.

24

KOD EAN • opakowanie zbiorcze – 120 sztuk opakowań jednostkowych

o produkcie Pułapka lepowa skutecznie likwiduje problem z molami w miejscach, gdzie przechowywana jest żywność (szafki, spiżarnie). Oparta jest na działaniu feromonu, który przywabiając samce mola kuchennego (mklika, omacnicy spichrzanki) przerywa ich cykl rozrodczy. To nowatorskie rozwiązanie jest bardzo skuteczne. Brak substancji biobójczych powoduje, że produkt nie stanowi zagrożenia dla człowieka i otoczenia. Specjalnie dobrany klej wydłuża jego okres działania od 4 do 6 tygodni od momentu rozłożenia, a zastosowany feromon powoduje ich natychmiastowe odławianie.

www.facebook.com/DetalVaco

Katalog prod detaliczych 2012 - A5-3.indd 24

Kalendarium stosowana

I II III IV V VI VII VIII IX X XI XII www.zielonaochrona.pl

2012-04-18 10:59:44


środki na: MOLE UBRANIOWE I SPOŻYWCZE

DV 1 Pułapka na mola ubraniowego 1 szt. ZALETY PRODUKTU LOGISTYKA Produkt ekologiczny. Nie zawiera substancji chemicznych, • opakowanie jednostkowe więc nie pozostawia na ubraniach żadnego zapachu. – 1 sztuka pułapki SPOSÓB UŻYCIA Rozłożyć pułapkę. Zdjąć listek papieru zabezpieczający powierzchnię klejącą. Uformować pułapkę do postaci pokazanej na schemacie. Wyjąć z saszetki dyspenser emitujący feromon i przykleić go do lepu, w obrębie podstawy. Rozmieścić pułapkę w następujący sposób: – w celu ochrony miejsca z ciasno ułożoną odzieżą lub np. szafy przedzielonej szufladami bądź półkami, pułapkę należy umieścić na zewnątrz: obok szafy, w bezpośredniej bliskości, na wysokości 1,5-2 m od podłogi. – w celu ochrony miejsca z luźno ułożoną odzieżą, np. szafy, pułapkę umieszczamy wewnątrz szafy. o produkcie Pułapka lepowa oparta jest na działaniu feromonu i zapewnia pozbycie się uciążliwego problemu z molami ubraniowymi (występującymi m.in. w szafach, garderobach, sklepach). Nowoczesna budowa pułapki ułatwia jej szybkie złożenie, a zastosowany feromon zwabia owady. Przywabiane samce moli ubraniowych przemieszczają się na krótkich odległościach, dlatego nie możliwym jest przyciąganie owadów z dużych odległości. Odpowiednio dobrany klej wydłuża czas działania nawet do dwóch miesięcy od momentu wyłożenia.

• opakowanie display – 12 sztuk opakowań jednostkowych po 1 pułapce • opakowanie zbiorcze – 120 sztuk opakowań jednostkowych • opakowanie transportowe (jedna paleta euro) – 5760 szt. opakowań, 48 opakowań zbiorczych

25

KOD EAN • opakowanie zbiorcze – 120 sztuk opakowań jednostkowych

5 907596 406085 > Kalendarium stosowana

I II III IV V VI VII VIII IX X XI XII www.facebook.com/DetalVaco

Katalog prod detaliczych 2012 - A5-3.indd 25

www.zielonaochrona.pl

2012-04-18 11:00:03


Katalog prod detaliczych 2012 - A5-3.indd 26

2012-04-18 11:00:07


Środki na:

owady latające

Osy

Muszki owocówki

Muchy

Osy charakteryzują się żółto-czarnym ubarwieniem oraz posiadaniem żądła, które stanowi ich naturalne narzędzie obrony. Gniazda zwykle zakładają w miejscach spokojnych (pod dachami, na strychach, w ziemi). Wewnątrz gniazda znajdują się jaja złożone przez królową. Największą aktywność osy wykazują w drugiej połowie lata, gdy przyciągają je owoce, słodkie ciasta. Stanowią plagę dla producentów żywności, sklepikarzy sprzedających słodkie wyroby. Osy przenoszą na produkty spożywcze bakterie. Ich jad jest niegroźny, chociaż użądlenia są bolesne. Wyjątkiem są osoby uczulone, u których może dojść do zatrzymania akcji serca. Do niebezpiecznych należą użądlenia w jamie nosowo-gardłowej i w układzie oddechowym.

Muszki owocówki niewielkie owady (2-3 mm). Można je spotkać w pobliżu drzew owocowych, przy gnijących owocach (głównie leżących pod drzewami, krzewami), przetworach owocowych (powidła, dżemy)Jak każdy latający owad przenoszą bakterie i wirusy. Obecność muszek na dojrzałych owocach przyspiesza ich rozkład. Rozmnażają się bardzo szybko na fermentujących owocach.

w pomieszczeniach dla zwierząt (częsta Istnieje wiele gatunków much. Część z nich żeruje na krwi ssaków i powoduje zmiana ściółki, regularne opróżnianie i czyszczenie gnojowników). ukąszenia. Popularna mucha domowa ma barwę czarno-szarą. Może osiągnąć długość 7-9 mm. Nie wysysa krwi. Muchy siadają zarówno na żywności jak i na padlinie. Przenoszą wiele bakterii, pasożytów (do 6 milionów mikroorganizmów) powodujących różne choroby tj. dur brzuszny, gruźlicę, czerwonkę. Muchy zaczynają się pojawiać już od marca. Rozmnażają się bardzo szybko. Największą aktywność wykazują w dzień oraz w ciepłe dni. Aby zapobiec ich pojawieniu się w naszych domach należy często opróżniać i czyścić pojemniki na śmieci. Gospodarstwa powinny utrzymywać czystość

Katalog prod detaliczych 2012 - A5-3.indd 27

2012-04-18 11:00:11


środki na: OWADY LATAJĄCE

DV 5 Środek na owady latające ZALETY PRODUKTU Wysoka skuteczność działania. Prosty sposób użycia produktu - przez kilka sekund rozpylamy środek w pomieszczeniu.

LOGISTYKA • opakowanie jednostkowe – butelka aerozol o pojemności preparatu 300 ml

• opakowanie zbiorcze SPOSÓB UŻYCIA – 12 sztuk butelek aerozolu Przy stosowaniu preparatu zwrócić szczególną uwagę na zwierzęta domowe, akwaria, produkty spożywcze, naczynia na żywność i inne przedmioty użytkowe. Zabezpieczyć • opakowanie transportowe (jedna paleta euro) – 1512 szt. pojedynczych butelek, lub po zastosowaniu produktu umyć wodą powierzchnię blatów, stołów na których przechowywana jest żywność; 126 opakowań zbiorczych wstrząsnąć przed użyciem. Zamgławianie przeprowadzić rozpoczynając od najdalszej części pomieszczenia cofając się w kierunku wyjścia. Czas fumigacji w pomieszczeniu o kubaturze 30 m3 powinien wynosić 5 sekund. Po skończonym zabiegu pozostawić pomieszczenie zamknięte, po czym starannie wywietrzyć. KOD EAN • opakowanie zbiorcze – 12 sztuk butelek aerozolu

28

o produkcie Środek na owady latające w aerozolu to preparat owadobójczy do bezpośredniego stosowania w pomieszczeniach. Zwalcza skutecznie m.in. osy, muchy, komary. Odpowiednie zestawienie substancji aktywnych pozwala na eliminację owadów, które uodporniły się na wcześniej stosowane preparaty.

Kalendarium stosowana

I II III IV V VI VII VIII IX X XI XII www.facebook.com/DetalVaco

Katalog prod detaliczych 2012 - A5-3.indd 28

www.zielonaochrona.pl

2012-04-18 11:00:30


środki na: OWADY LATAJĄCE

DV 17 Pylisty preparat na osy 170 g (proszek) ZALETY PRODUKTU Skutecznie likwiduje gniazda os. Ma delikatny, neutralny zapach.

LOGISTYKA • opakowanie jednostkowe – butelka o pojemności 170 g proszku

SPOSÓB UŻYCIA Odcinamy wierzch butelki środka na osy. Przechylamy butelkę, tak aby proszek znalazł się na dyszy. Mocno naciskając butelkę wysypujemy proszek przy wejściu do gniazda z odległości do 2 m (gniazdo może mieć kilka wejść). Zaleca się stosowanie preparatu w godzinach wieczornych, kiedy osy są mało aktywne.

• opakowanie zbiorcze – 20 sztuk • opakowanie transportowe (jedna paleta euro) – 1560 szt. opakowań jednostkowych 78 opakowań zbiorczych

29

KOD EAN • opakowanie zbiorcze – 20 sztuk opakowań jednostkowych

o produkcie Środek przeciw osom w formie proszku pozwala na skuteczne wyeliminowanie gniazd os. Proszek zawiera substancję czynną, która przedostaje się do wnętrza gniazd. Owady nie powracają do skażonego gniazda, przez co zostaje zlikwidowana jego cała kolonia. Proszek należy stosować w godzinach wieczornych, gdy osy przestają być aktywne. Ma neutralny, delikatny zapach i jest bezpieczny dla człowieka i zwierząt ciepłokrwistych. Kalendarium stosowana

I II III IV V VI VII VIII IX X XI XII www.facebook.com/DetalVaco

Katalog prod detaliczych 2012 - A5-3.indd 29

www.zielonaochrona.pl

2012-04-18 11:00:53


środki na: OWADY LATAJĄCE

DV 15 Uzupełniacz (pułapka na osy i muchy) 250 ml ZALETY PRODUKTU Nie zawiera szkodliwych substancji chemicznych. Nie przyciąga pożytecznych owadów (pszczoły).

LOGISTYKA • opakowanie jednostkowe – pojemnik 250 ml

• opakowanie zbiorcze – 10 sztuk opakowań jednostkowych SPOSÓB UŻYCIA Wlać zawartość saszetki do pułapki na osy i na muchy. • opakowanie transportowe (jedna paleta euro) Pułapkę należy zakręcić i umieścić w miejscu trudno – 2080 szt. opakowań jednostkowych, dostępnym i nasłonecznionym. Pułapkę należy opróżnić 208 opakowań zbiorczych i uzupełnić płyn wabiący po upływie 4 tygodni oraz w przypadku, gdy pułapka w 2/3 objętości jest wypełniona owadami. Przed opróżnieniem pułapki, należy upewnić się, że wszystkie owady są martwe

30

KOD EAN • opakowanie zbiorcze – 10 sztuk opakowań jednostkowych

o produkcie Uzupełnienie do pułapki na osy to wkład zapasowy do pułapki na osy i muchy, który oparty jest na atraktancie. Produkt składa się z bardzo skutecznej substancji przywabiającej osy i muchy do pułapki. Nie stanowi zagrożenia dla ludzi i organizmów żywych, ponieważ nie zawiera szkodliwych substancji chemicznych, a dodatkowo nie przyciąga pożytecznych owadów (pszczoły). Płyn ma tak dobrane PH, aby zwabiony owad nie miał możliwości wydostania się na zewnątrz.

Kalendarium stosowana

I II III IV V VI VII VIII IX X XI XII www.facebook.com/DetalVaco

Katalog prod detaliczych 2012 - A5-3.indd 30

www.zielonaochrona.pl

2012-04-18 11:01:08


środki na: OWADY LATAJĄCE

DV 24 Pułapka na osy i muchy ZALETY PRODUKTU Produkt ekologiczny. Nie zawiera czynnych substancji chemicznych. Estetyczny i harmonijny kształt.

LOGISTYKA • opakowanie jednostkowe – 1 pułapka + płyn wabiący 250 ml

SPOSÓB UŻYCIA • opakowanie zbiorcze Wlać zawartość saszetki do pułapki na osy i na muchy. – 12 sztuk opakowań jednostkowych Pułapkę należy zakręcić i umieścić w miejscu trudno dostępnym i nasłonecznionym. W razie niskiej skuteczności • opakowanie transportowe (jedna paleta euro) należy zmienić miejsce zawieszenia pułapki. – 864 szt. pojedynczych butelek, Pułapkę należy opróżnić i uzupełnić płyn wabiący po upływie 4 tygodni oraz w przypadku, gdy pułapka w 2/3 72 opakowańia zbiorcze objętości jest wypełniona owadami. Przed opróżnieniem pułapki, należy upewnić się, że wszystkie owady są martwe. Pułapkę należy umocować w nocy lub wcześnie rano, ponieważ w tym czasie osy wykazują najniższą aktywność. Pułapkę najlepiej umieścić na drodze pomiędzy gniazdem os a miejscem gdzie owady wyszukują pokarm. KOD EAN • opakowanie zbiorcze – 12 sztuk opakowań jednostkowych

o produkcie Pułapka służy do monitorowania obecności os, much, innych owadów latających zarówno na zewnątrz budynków jak i w pomieszczeniach gospodarczych. Produkt zawiera płyn z mieszaniną naturalnych soków roślinnych przywabiającą owady, a specjalna konstrukcja pułapki wspomaga jej skuteczne działanie. Pułapka nie stanowi zagrożenia dla ludzi i organizmów żywych, gdyż nie zawiera szkodliwych substancji chemicznych, a dodatkowo nie przyciąga pożytecznych owadów (pszczoły). Płyn ma tak dobrane PH, aby zwabiony owad nie miał możliwości wydostania się na zewnątrz.

31

Kalendarium stosowana

I II III IV V VI VII VIII IX X XI XII www.facebook.com/DetalVaco

Katalog prod detaliczych 2012 - A5-3.indd 31

www.zielonaochrona.pl

2012-04-18 11:01:40


środki na: OWADY LATAJĄCE

DV 19 Mucholep w rolce ZALETY PRODUKTU Produkt ekologiczny. Nie zawiera czynnych substancji chemicznych. Umieszczenie lepu na rolce umożliwia odcięcie zapełnionego arkusza i rozwinięcie nowej powierzchni lepiącej. SPOSÓB UŻYCIA Ilość użytych mucholepów zależy od wielkości populacji owadów. W celu uzyskania optymalnego efektu 1 m rolki stosuje się na 10-15m2 pomieszczenia. Mucholep można stosować zgodnie z zamieszczonymi rysunkami lub zależnie od własnych potrzeb i wymagań. Rolkę na muchy można umieścić w dowolnym miejscu, a następnie rozwinąć odpowiednią długość arkusza. Podczas rozwieszania arkusza na muchy należy zwrócić uwagę aby pokryta klejem powierzchnia była poza zasięgiem zwierząt.

32

o produkcie Mucholep w rolce to skuteczna ochrona przed muchami. Służy do mechanicznego wyłapywania owadów latających. Produkt jest bezpieczy dla ludzi oraz innych organizmów żywych, gdyż nie zawiera czynnych substancji chemicznych. Może być stosowany w oborach, magazynach, przemyśle spożywczym. Odpowiednio dobrany klej wykazuje dużą odporność na wodę i temperaturę. Atutem rozwijanego arkusza jest możliwość odcięcia zapełnionego odcinka i rozwinięcie nowego.

LOGISTYKA • opakowanie jednostkowe – 1 arkusz (rolka) • opakowanie zbiorcze – 24 sztuki opakowań jednostkowych • opakowanie transportowe (jedna paleta euro) – 1152 szt. opakowań jednostkowych 48 opakowań zbiorczych

KOD EAN • opakowanie zbiorcze – 24 sztuki opakowań jednostkowych

Kalendarium stosowana

I II III IV V VI VII VIII IX X XI XII www.facebook.com/DetalVaco

Katalog prod detaliczych 2012 - A5-3.indd 32

www.zielonaochrona.pl

2012-04-18 11:01:59


środki na: OWADY LATAJĄCE

DV 18 Duży Mucholep ZALETY PRODUKTU Powierzchnia jednego arkusza pomieści ok. 4000 much bądź innych owadów latających. Produkt ekologiczny, nie stanowi zagrożenia dla organizmów żywych. SPOSÓB UŻYCIA Korzystając z załączonych patyczków należy arkuszowi na muchy nadać kształt używając do tego otworów znajdujących się na krawędzi. Arkusz na muchy można przyczepić do dowolnej powierzchni. Arkusze na muchy można ciąć na paski w dowolnym zakresie. Takie rozwiązanie sprawdza się w sadownictwie i w domu.

LOGISTYKA • opakowanie jednostkowe – 4 arkusze • opakowanie zbiorcze – 50 sztuk opakowań jednostkowych • opakowanie transportowe (jedna paleta euro) – 1500 szt. opakowań jednostkowych, 30 opakowań zbiorczych

33

KOD EAN • opakowanie zbiorcze – 50 sztuk opakowań jednostkowych

o produkcie Mucholep duży to prosta ale bardzo skuteczna ochrona przed muchami. Arkusze są bezpieczne dla ludzi oraz innych organizmów żywych, gdyż nie zawierają czynnych substancji chemicznych. Mogą być stosowane w oborach, magazynach, przemyśle spożywczym. Odpowiednio dobrany klej wykazuje dużą odporność na wodę i temperaturę. Kalendarium stosowana

I II III IV V VI VII VIII IX X XI XII www.facebook.com/DetalVaco

Katalog prod detaliczych 2012 - A5-3.indd 33

www.zielonaochrona.pl

2012-04-18 11:02:18


środki na: OWADY LATAJĄCE

DV 31 Lep na muchy płaski Vaco ZALETY PRODUKTU LOGISTYKA Produkt jest ekologiczny. Nie zawiera czynnych substancji • opakowanie jednostkowe chemicznych. Estetyczny wygląd może stanowić element – 1 sztuka lepu dekoracyjny. • opakowanie display SPOSÓB UŻYCIA – 100 sztuk opakowania jednostkowego Lep płaski można zawiesić w dowolnym miejscu. Następnie należy zdjąć folię ochronną. 34

• opakowanie zbiorcze – 1000 sztuk opakowań jednostkowych • opakowanie transportowe (jedna paleta euro) – 60000 szt. opakowań jednostkowych; 60 opakowań zbiorczych

KOD EAN • opakowanie zbiorcze – 1000 sztuk opakowań jednostkowych

o produkcie Lep na muchy płaski to nowatorski sposób na wyłapywanie much i monitorowanie ich obecności. Nie zawiera aktywnej substancji chemicznej, stanowi formę ochrony przed owadami latającymi. Pokryty jest klejem, który uniemożliwa uwolnienie się owadów. Szata graficzna skuteczne wabi owady i stanowi element dekoracyjny.

5 907596 406788 > Kalendarium stosowana

I II III IV V VI VII VIII IX X XI XII www.facebook.com/DetalVaco

Katalog prod detaliczych 2012 - A5-3.indd 34

www.zielonaochrona.pl

2012-04-18 11:02:51


środki na: OWADY LATAJĄCE

DV 23 Jabłuszko Vaco – Pułapka na muszki owocówki ZALETY PRODUKTU LOGISTYKA Kolorowe opakowanie w kształcie jabłuszka jest doskona- • opakowanie jednostkowe łym elementem dekoracyjnym kuchni. Produkt ekologicz– 1 pułapka + płyn wabiący 15 ml ny, nie zawiera szkodliwych substancji aktywnych. • opakowanie zbiorcze SPOSÓB UŻYCIA – 12 sztuk opakowań jednostkowych Otworzyć górne wieczko jabłuszka. Wlać zawartość butelki do środka pułapki. Nie zamykać wieczka w okresie jego działania. Umieścić w miejscu gdzie widziano aktywność muszek. Po 30 dniach działania wyrzucić pułapkę wraz z zawartością do kosza.

• opakowanie transportowe (jedna paleta euro) – 1728 szt. opakowań jednostkowych, 144 opakowań zbiorczych

35

KOD EAN • opakowanie zbiorcze – 12 sztuk opakowań jednostkowych

o produkcie Pułapka poprzez zawartość odpowiednio dobranych naturalnych substancji przywabia i zmniejsza aktywność muszki owocówki. Nie zawiera aktywnych substancji chemicznych, dlatego można ją stosować w pobliżu żywności. Aby zwiększyć skuteczność działania pułapki należy ją umieścić w pobliżu występowania największych skupisk muszek (zlewy, kosze na śmieci, owoce).

Kalendarium stosowana

I II III IV V VI VII VIII IX X XI XII www.facebook.com/DetalVaco

Katalog prod detaliczych 2012 - A5-3.indd 35

www.zielonaochrona.pl

2012-04-18 11:03:16


środki na: OWADY LATAJĄCE

DV 27 Atrakantowy lep na muchy Vaco 100 szt. ZALETY PRODUKTU LOGISTYKA Produkt ekologiczny. Zawiera atraktant, który zwiększa • opakowanie jednostkowe skuteczność działania produktu. Łatwy do zastosowania. – 1 sztuka lepu SPOSÓB UŻYCIA • opakowanie display (tuba) Wyjąć lep na muchy okrężnym ruchem, powiesić w – 100 sztuk opakowania jednostkowego miejscu gromadzenia się owadów; z dala od miejsc nasłonecznionych i przeciągów. Nie wieszać lepu bezpośrednio • opakowanie zbiorcze nad żywnością. – 1000 sztuk opakowań jednostkowych 36

• opakowanie transportowe (jedna paleta euro) – 49 000 szt. opakowania jednostkowego, 49 opakowań zbiorczych

KOD EAN • opakowanie zbiorcze – 1000 sztuk opakowań jednostkowych

o produkcie Lep na muchy okrągły to mechaniczny sposób na zmniejszenie ilości much i innych owadów latających w pomieszczeniach. Pasek papieru jest obustronnie pokryty klejem. Jego skład jest dobrany tak, aby charakteryzował się dużą lepkością w zakresie różnych temperatur. Dodatkowo wabi on muchy do powierzchni tepu. Nie zawiera aktywnych substancji chemicznych, wiec jest produktem bezpiecznym dla człowieka i otoczenia. Kalendarium stosowana

I II III IV V VI VII VIII IX X XI XII www.facebook.com/DetalVaco

Katalog prod detaliczych 2012 - A5-3.indd 36

www.zielonaochrona.pl

2012-04-18 11:03:34


środki na: OWADY LATAJĄCE

DV 32 Atraktantowy lep na muchy 4 szt. ZALETY PRODUKTU LOGISTYKA Produkt ekologiczny. Brak substancji aktywnych chemicz- • opakowanie jednostkowe nie. Łatwość w stosowaniu. Atrakcyjne opakowanie. – 4 sztuki lepu SPOSÓB UŻYCIA Chwytając za tasiemkę, wyjąć lep okrężnym ruchem, powiesić w miejscu gromadzenia się owadów z dala od miejsc nasłonecznionych i przeciągów. Nie wieszać lepu bezpośrednio nad żywnością, chronić przed dziećmi.

• opakowanie display – 24 sztuki opakowania jednostkowego • opakowanie zbiorcze – 288 sztuk opakowań jednostkowych • opakowanie transportowe (jedna paleta euro) – 6048 szt. opakowania jednostkowego, 21 opakowań zbiorczych

37

KOD EAN • opakowanie zbiorcze – 288 sztuk opakowań jednostkowych

o produkcie Lep na muchy okrągły to mechaniczny sposób na zmniejszenie ilości much i innych owadów latających w pomieszczeniach. Pasek papieru jest obustronnie pokryty klejem. Jego skład jest dobrany tak, aby charakteryzował się dużą lepkością w zakresie różnych temperatur oraz dodatkowo wabił muchy do powierzchni lepu. Nie zawiera aktywnych substancji chemicznych, wiec jest produktem bezpiecznym dla człowieka i otoczenia.

5 907596 406818 > Kalendarium stosowana

I II III IV V VI VII VIII IX X XI XII www.facebook.com/DetalVaco

Katalog prod detaliczych 2012 - A5-3.indd 37

www.zielonaochrona.pl

2012-04-18 11:04:00


Katalog prod detaliczych 2012 - A5-3.indd 38

2012-04-18 11:04:07


Środki na: gryzonie

Myszy

Szczury

Na świecie możemy wyróżnić ok. 650 gatunków myszy. Myszy posiadają krótką sierść, żywią się głównie ziarnami zbóż. Największą aktywność wykazują w nocy. Bardzo łatwo przystosowują się do otaczającego środowiska. Myszy żyjące w budynkach mieszkalnych mogą rozmnażać się przez cały rok. Mysz polna zamieszkuje lasy i pola. Jesienią przenosi się do spichlerzy, obór, stodół, kopcy z warzywami. Żywi się głównie owocami, pędami roślin, nasionami, owadami. Ich okres rozmnażania trwa od lutego do października.

Wyróżniamy ok. 50 gatunków szczurów. W Polsce występuje szczur śniady i wędrowny. Swoją aktywność wykazują głównie w nocy. Wyrządzają duże szkody (niszczą żywność, zbiory rolne, przegryzają instalacje itp.) Są nosicielami wielu chorób, w tym wścieklizny i dżumy. Z innymi poglądami na szczury możemy spotkać się w części Indii czy Chin, gdzie szczury uważa się za zwierzęta inteligentne, przynoszące mieszkańcom szczęście i sukces zawodowy i towarzyski. Szczur śniady charakteryzuje długość tułowia od 16-23 cm. Ma duże, cienkie uszy oraz długi ogon (18-25 cm). Przebywa w pobliżu siedzib ludzi (strychy, magazyny zbożowe, hale, pomieszczenia gospodarcze).

Katalog prod detaliczych 2012 - A5-3.indd 39

Gatunek ten rozmnaża się bardzo szybko, a okres rozrodczy trwa cały rok. Popularny szczur wędrowny, którego długość tułowia to 19-30 cm, a ogona 13-23 cm, charakteryzuje się krótkimi uszami. W wielu miastach ilość tego gatunku może przewyższać liczbę mieszkańców. Przebywa w piwnicach, kanalizacji, magazynach, wysypiskach śmieci. Bardzo dobrze pływa. Oba gatunki są mało agresywne ale w sytuacjach zagrożenia mogą zaatakować człowieka.

2012-04-18 11:04:08


środki na: GRYZONIE

DV 13 Trutka miękka zwalcza szczury i myszy 250 g ZALETY PRODUKTU LOGISTYKA Atrakcyjna forma skutecznie wabi gryzonie do trutki. • opakowanie jednostkowe Zawiera substancje hamujące rozkład martwego gryzonia. – miękka pasta w saszetkach o gramaturze 250 g SPOSÓB UŻYCIA • opakowanie zbiorcze Przy zwalczaniu szczurów należy stosować porcje 100– 20 sztuk opakowań jednostkowych 150 g, tzn. 10-15 saszetek co 5-10 m w pobliżu nor, miejsc przebywania oraz w miejscach występowania śladów • opakowanie transportowe (jedna paleta euro) bytowania gryzoni. Przy zwalczaniu myszy rozkładać – 1320 szt. opakowań jednostkowych preparat w ilości: 2-3 saszetki co 2-5 m. Miejsca wyłożenia 66 opakowań zbiorczych trutki muszą być zabezpieczone przed dostępem dzieci oraz zwierząt nie będących przedmiotem zwalczania. Trutkę na myszy i na szczury uzupełniać do momentu całkowitej eliminacji gryzoni. Wskazania: do stosowania na zewnątrz.

40

KOD EAN • opakowanie zbiorcze – 20 opakowań jednostkowych

o produkcie Trutka na myszy i szczury w postaci pasty, jest najbardziej przyswajalną formą pokarmu. Zawiera substancję bromadiolon, blokującą krzepliwość krwi gryzoni doprowadzając w ciągu kilku dni do śmierci. Dodatkowo zawiera substancje wabiące skutecznie przyciągające gryzonie. W składzie trutki znajduje się bitrex (niewyczuwalny dla myszy i szczurów), którego gorzki smak zapobiega przypadkowemu spożyciu przez ludzi i zwierzęta domowe. Substancja mumifikująca hamuje rozkład martwego gryzonia. Forma trutki wykazuje dużą odporność na wilgoć oraz skuteczność w usuwaniu gryzoni.

www.facebook.com/DetalVaco

Katalog prod detaliczych 2012 - A5-3.indd 40

Kalendarium stosowana

I II III IV V VI VII VIII IX X XI XII www.zielonaochrona.pl

2012-04-18 11:04:23


środki na: GRYZONIE

DV 14 Trutka granulowana zwalcza szczury i myszy 300 g ZALETY PRODUKTU Efektywność działania zwiększona dzięki zawartości substancji wabiących. Jest odporna na wilgoć. Posiada substancję mumifikującą.

LOGISTYKA • opakowanie jednostkowe – butelka z granulatem 300 g

• opakowanie zbiorcze SPOSÓB UŻYCIA – 20 sztuk opakowania jednostkowego Trutkę na gryzonie przy zwalczaniu szczurów należy stosować 100-150 g co 5-10 m w pobliżu nor, miejsc przebywania oraz w miejscach występowania śladów bytowania • opakowanie transportowe (jedna paleta euro) – 1260 szt. opakowań jednostkowych, gryzoni. Przy zwalczaniu myszy rozkładać preparat w ilości 20-30 g umieszczane co 2-5 m. Miejsca wyłożenia trutki 63 opakowania zbiorcze muszą być zabezpieczone przed dostępem dzieci oraz zwierząt nie będących przedmiotem zwalczania. Trutkę na myszy i na szczury uzupełniać do momentu całkowitej eliminacji gryzoni. (następuje to po ok. 2 tyg.)

41

KOD EAN • opakowanie zbiorcze – 20 sztuk opakowania jednostkowego

o produkcie Trutka na myszy i szczury w postaci granulatu ma odpowiednio dobraną twardość i wielkość granulek. Zawiera bromadiolon, który blokuje krzepnięcie krwi gryzoni. Daje efekt opóźnionego działania (gryzonie giną po kilku dniach). W składzie trutki znajduje się bitrex (niewyczuwalny dla myszy, szczurów), który poprzez gorzki smak zapobiega przypadkowemu spożyciu przez ludzi i zwierzęta domowe. Trutka zawiera substancję mumifikującą, która hamuje rozkład martwego gryzonia.

Kalendarium stosowana

I II III IV V VI VII VIII IX X XI XII www.facebook.com/DetalVaco

Katalog prod detaliczych 2012 - A5-3.indd 41

www.zielonaochrona.pl

2012-04-18 11:04:40


dzięki VACO pozbędziesz się problemu odbioru odpadów niebezpiecznych

1

Inspekcja wstępna (bezpłatna) przeprowadzana jest przez pracownika VACO i udokumentowana sprawozdaniem zawierającym ocenę sytuacji oraz wskazania optymalnych rozwiązań dotyczących składowania odpadów w obiekcie i przygotowania ich do odbioru.

Odbiór odpadów niebezpiecznych Odbieramy odpady kategorii I, III. Pomagamy szybko pozbyć się odpadów powstałych podczas zdarzeń losowych (pożary, awarie systemów chłodniczych). Współpracujemy z profesjonalistami w zakresie unieszkodliwiania i odzysku odpadów. Częstotliwość realizacji usługi jest dostosowana do indywidualnych potrzeb Klienta. Dokumentacja dostępna jest na stronie internetowej www.vaco.com.pl

3

Katalog prod detaliczych 2012 - A5-3.indd 42

Stały serwis (wykonywany cyklicznie) obejmuje: • opróżnianie i dezynfekcję pojemników • kontrolowanie szczelności pojemników, a w przypadku uszkodzeń, wymiana na nowe • przekazanie Klientowi karty odbioru odpadów zgodnie z obowiązującymi przepisami

2

Pierwsza wizyta (usługa jednorazowa) polega na: • dostarczeniu niezbędnych pojemników do gromadzenia odpadów • opracowaniu harmonogramu odbioru odpadów

2012-04-18 11:04:52


Produkty do: deodoryzacji

Proces neutralizacji zapachu polega między innymi na utlenianiu cząstek zapachowych. W praktyce stosowanych jest kilka metod, aby zamaskować niepożądany zapach. Jedną z metod jest zmiana zapachu uwolnionych gazów poprzez wprowadzenie do powietrza związków chemicznych, które stworzą z odorantami mieszaniny, które będą przyjemnie pachnieć lub całkowicie nieprzyjemny zapach wyeliminują. Przykładem maskowania zapachów jest używanie kilku rodzajów przypraw podczas przygotowywania posiłków. Środki do deodoryzacji usuwają niepożądane zapachy wydzielające się np. z ubrań, tapicerek meblowych, samochodowych, zasłon.

Katalog prod detaliczych 2012 - A5-3.indd 43

2012-04-18 11:05:00


www.facebook.com/DetalVaco

Katalog prod detaliczych 2012 - A5-3.indd 44

2012-04-18 11:05:11


Produkty do: DEODORYZACJI

DV 7 Fast Fresh likwiduje przykre zapachy 50 ml

DNY NIEZBĘ w ŻY PODRÓ

ZALETY PRODUKTU Produkt ekologiczny, nie zawiera środków chemicznych ani alkoholu. Nie pozostawia plam, ani nie odbarwia powierzchni.

LOGISTYKA • opakowanie jednostkowe –butelka z atomizerem 50 ml

SPOSÓB UŻYCIA Środek likwidujący przykre zapachy należy rozpylić bezpośrednio na miejsce z uciążliwym zapachem Produktem spryskujemy z niewielkiej odległości: tkaniny, dywany, tapicerkę meblową, odzież, itp.

• opakowanie display – 12 sztuk butelek • opakowanie zbiorcze – 120 sztuk butelek • opakowanie transportowe (jedna paleta euro) – 4320 szt. pojedynczych butelek, 36 opakowań zbiorczych

45

KOD EAN • opakowanie zbiorcze – 120 sztuk butelek

o produkcie Środek neutralizujący zapachy jest produktem naturalnym. W swoim składzie zawiera specjalnie dobraną mieszankę nietoksycznych, biodegradowalnych składników, która neutralizuje zapachy różnego pochodzenia (dymu tytoniowego, potu, rozlanego mleka). Nie zawiera środków chemicznych ani alkoholu, jest bezpieczny dla środowiska naturalnego. Produkt nie plami ani nie odbarwia powierzchni, stosuje się go bezpośrednio na źródło zapachu (tkaniny, tapicerki itp.) Kalendarium stosowana

I II III IV V VI VII VIII IX X XI XII www.facebook.com/DetalVaco

Katalog prod detaliczych 2012 - A5-3.indd 45

www.zielonaochrona.pl

2012-04-18 11:05:39


Katalog prod detaliczych 2012 - A5-3.indd 46

2012-04-18 11:05:43


Produkty do: Ogrodu

Szkodniki w ogrodzie Ślimaki Zajmując się hodowlą kwiatów, uprawą warzyw, drzewek, musimy być świadomi jak wiele czynników może wpływać na ich wygląd i jakość. Jednym z czynników zagrażających uprawom są szkodniki. Wyrządzając znaczne szkody, doprowadzając do degradacji upraw często przenoszą się między roślinami a walka z nimi bywa bardzo uciążliwa. Szkodniki atakują zarówno pąki kwiatów jaki i liście.

Katalog prod detaliczych 2012 - A5-3.indd 47

W Polsce występuje ok. 256 gatunków. Ślimaki w ogrodzie pojawiają się w wilgotnych miejscach. Wykazują aktywność rano i wieczorem (kiedy pojawia się rosa) oraz podczas deszczowej pogody. Zostawiają po sobie pas zaschniętego śluzu. W liściach wygryzają dziury a w warzywach wydrążają kanaliki. W Polsce pospolitym lądowym ślimakiem jest winniczek. Jego pożywieniem są świeże liście. Winniczek jest eksportowany do Francji, gdzie uchodzi za przysmak. Najgroźniejszymi szkodnikami są pomrowik plamisty i ślinik luzytański.

2012-04-18 11:05:44


Produkty do: OGRODU

DV 10 Kleiste arkusze ogrodowe 10 szt. ZALETY PRODUKTU LOGISTYKA Produkt ekologiczny. Łatwość w zastosowaniu. Odporność • opakowanie jednostkowe na niekorzystne warunki pogodowe. Zastosowany klej jest – 10 arkuszy odporny na niekorzystne warunki pogodowe. • opakowanie zbiorcze – 25 sztuk opakowań jednostkowych SPOSÓB UŻYCIA Arkusze należy umieścić na patyczkach i rozwieszać równomiernie ponad wierzchołkami roślin. Jeżeli nie jest • opakowanie transportowe (jedna paleta euro) – 1200 szt. opakowań jednostkowych, to możliwe, należy w maksymalnym stopniu zabezpieczyć roślinę przed przyklejaniem się do arkuszy – liści, łodyg, 48 opakowań zbiorczych kwiatów, owoców i nasion. Liczba rozmieszczonych tablic: minimum 20/100 m2.

48

KOD EAN • opakowanie zbiorcze – 25 sztuk opakowań jednostkowych

o produkcie Arkusze ogrodowe to barwne tablice chwytne pokryte klejem wabiącym szkodniki. Służą do mechanicznego odławiania owadów tj. mszyce, wciornastki, mączniki szklarniowe oraz innych szkodników roślin występujących w ogrodach i sadach. Stosujemy je również w ochronie roślin ozdobnych. Arkusze są żółtego koloru który skutecznie wabi owady. Nie zawierają substancji czynnych chemicznie, przez co są bezpieczne dla roślin i otoczenia. Kalendarium stosowana

I II III IV V VI VII VIII IX X XI XII www.facebook.com/DetalVaco

Katalog prod detaliczych 2012 - A5-3.indd 48

www.zielonaochrona.pl

2012-04-18 11:05:59


Produkty do: OGRODU

DV 11 Kleiste arkusze doniczkowe 10 szt. ZALETY PRODUKTU Produkt ekologiczny. Wielkość pozwala na stosowanie w przydomowym ogródku, szklarniach. Zastosowany klej jest odporny na niekorzystne warunki pogodowe.

LOGISTYKA • opakowanie jednostkowe – 10 arkuszy

• opakowanie zbiorcze SPOSÓB UŻYCIA – 25 sztuk opakowań jednostkowych Kleiste arkusze doniczkowe należy umieścić na patyczkach i umieszczać je ponad wierzchołkami roślin, aby maksy• opakowanie transportowe (jedna paleta euro) malnie zabezpieczyć roślinę przed przyklejaniem się do – 3900 szt. opakowań jednostkowych, arkusza liści, łodygi, kwiatów, owoców, nasion. Liczba 156 opakowania zbiorcze rozmieszczonych tablic: minimum 20/100m2

49

KOD EAN • opakowanie zbiorcze – 25 sztuk opakowań jednostkowych

o produkcie Arkusze ogrodowe to barwne tablice chwytne pokryte klejem wabiącym szkodniki. Służą do mechanicznego odławiania owadów tj. mszyce, wciornastki, mączniki szklarniowe oraz innych szkodników roślin. Stosujemy je również w ochronie roślin doniczkowych. Arkusze są żółtego koloru który skutecznie wabi owady. Nie zawierają substancji czynnych chemicznie, przez co są bezpieczne dla roślin i otoczenia. Kalendarium stosowana

I II III IV V VI VII VIII IX X XI XII www.facebook.com/DetalVaco

Katalog prod detaliczych 2012 - A5-3.indd 49

www.zielonaochrona.pl

2012-04-18 11:06:20


Produkty do: OGRODU

DV 12 Kleista taśma do drzew 5 m ZALETY PRODUKTU LOGISTYKA Produkt ekologiczny. Odporny na niekorzystne warunki • opakowanie jednostkowe atmosferyczne. Zapobiega przedostawaniu się szkodników – 1 taśma kleista do owoców, kwiatów drzew. • opakowanie zbiorcze SPOSÓB UŻYCIA – 24 sztuki opakowań jednostkowych Taśmą okleić pień lub gałęzie drzewa. W przypadku młodych drzewek taśmę przykleić także na tyczce służącej do podtrzymywania pnia. Po naklejeniu taśmy na drzewo • opakowanie transportowe (jedna paleta euro) – 1632 szt. opakowań jednostkowych należy zerwać folię ochronną. Taśmę wymienić, 68 opakowań zbiorczych gdy jej powierzchnia jest pełna owadów.

50

KOD EAN • opakowanie zbiorcze – 24 sztuki opakowań jednostkowych

o produkcie Taśma kleista służy do wyłapywania szkodników oraz ochrony drzew owocowych, parkowych i leśnych. Owinięcie taśmą pni drzew, czy krzewów zapobiega wędrówce szkodników do ich liści, kwiatów, owoców. Zastosowana formuła kleju, sprawia że jest on odporny na niesprzyjające warunki atmosferyczne. Kalendarium stosowana

I II III IV V VI VII VIII IX X XI XII www.facebook.com/DetalVaco

Katalog prod detaliczych 2012 - A5-3.indd 50

www.zielonaochrona.pl

2012-04-18 11:06:31


Produkty do: OGRODU

DV 22 Pułapka na ślimaki z atraktantem 2 szt. ZALETY PRODUKTU Produkt ekologiczny. Zastosowany atraktant jest nieszkodliwy dla otoczenia. Szeroki zakres działania.

LOGISTYKA • opakowanie jednostkowe – 2 sztuki pułapki

• opakowanie zbiorcze – 12 sztuk opakowań jednostkowych SPOSÓB UŻYCIA Pułapkę najlepiej rozmieścić w pobliżu tras przemieszczania się ślimaków. Aby wybrać odpowiednie miejsce należy • opakowanie transportowe (jedna paleta euro) – 576 szt. opakowań jednostkowych, obserwować pozostawione smugi i wykopać płytki otwór w ziemi. Napełnić pułapkę na ślimaki 200 ml piwa jasnego, 48 opakowań zbiorczych dodać atraktant (2-3 krople). Nie mieszać. Nałożyć wieko pułapki zostawiając szparę dla ślimaków.

51

KOD EAN • opakowanie zbiorcze – 12 sztuk opakowań jednostkowych

o produkcie Pułapka na ślimaki służy do stałego obserwowania ewentualnej obecności ślimaków bezskorupowych i skorupkowych. Działanie pułapki oparte jest na atraktancie. W tym przypadku wabikiem jest substancja spożywcza, nieszkodliwa dla ludzi i zwierząt domowych. Aby zwiększyć skuteczność działania pułapki, atraktant należy zmieszać z piwem. Umieszczanie pułapek w ogrodzie jest bezpieczne dla otoczenia. Pułapka ma szeroki zakres działania – zabezpiecza do 100 m2 ogrodu.

Kalendarium stosowana

I II III IV V VI VII VIII IX X XI XII www.facebook.com/DetalVaco

Katalog prod detaliczych 2012 - A5-3.indd 51

www.zielonaochrona.pl

2012-04-18 11:06:48


Katalog prod detaliczych 2012 - A5-3.indd 52

2012-04-18 11:06:56


NOWOĹšCI

w ofercie

www.zielonaochrona.pl

Katalog prod detaliczych 2012 - A5-3.indd 53

2012-04-18 11:07:06


NOWOŚCI W OFERCIE

NOWOŚĆ

NOWOŚĆ

DV 30 Vaco Płytka owadobójcza

54

Żel na karaczany 5 g

o produkcie Płytka owadobójcza Vaco przeciw owadom biegającym i latającym przeznaczona jest do walki z mrówkami, rybikami, muchami, molami, komarami, osami. Jest to produkt, który można stosować w mieszkaniach, pomieszczeniach gospodarczych. Zapewnia skuteczną ochronę (16m2) przez okres 4 miesięcy.

www.facebook.com/DetalVaco

Katalog prod detaliczych 2012 - A5-3.indd 54

Żel na

y5g karaczan

o produkcie Żelowy produkt na karaczany 5 g to skuteczny preparat do zwalczania prusaków i karaluchów. Dzięki innowacyjnemu rozwiązaniu – dołączonej strzykawce – zapewnia aplikację w miejscach trudno dostępnych (pęknięcia, szczeliny). Odpowiednio skonstruowana baza pokarmowa zapewnia dużą skuteczność wabienia.

www.zielonaochrona.pl

2012-04-18 11:07:32


NOWOŚCI W OFERCIE

NOWOŚĆ

NOWOŚĆ

Zawieszka na mole

a na zawieszk

mola

Kulki na mole

o produkcie

mole

Zawieszka na mole to preparat, który ma za zadanie wyeliminować mole oraz ich larwy. Kształt zawieszki pozwala na dopasowanie jej do każdej szafy. Atutem jest również odpowiednio dobrany element zapachowy. Skuteczność gwarantowana nawet do 6 miesięcy.

www.facebook.com/DetalVaco

Katalog prod detaliczych 2012 - A5-3.indd 55

kulki na

o produkcie Kulki na mole to preparat, który służy do wyeliminowania moli oraz ich larw. Rozmiar kulek jest tak dobrany, aby można było je umieścić w każdej szafie, szufladzie. Atutem jest również odpowiednio dobrany element zapachowy. Skuteczność gwarantowana nawet do 3 miesięcy.

55

www.zielonaochrona.pl

2012-04-18 11:07:52


NOWOŚCI W OFERCIE

NOWOŚĆ

NOWOŚĆ

Dwuskładnik na muchy

56

Granulat na myszy i szczury 100 g

o produkcie

o produkcie

Dwuskładnik na muchy stosuje się do zwalczania owadów latających (muchy). Można stosować go w mieszkaniach, sklepach, gospodarstwach, chlewniach, kurnikach. Opakowanie produktu zawiera dwa składniki, z których sporządza się zawiesinę, a następnie pokrywa np. futryny, ramy okien. Substancje wchodzące w skład zawiesiny najpierw przywabiają muchy, a następnie powodują ich eliminację.

Trutka na myszy i szczury w postaci granulatu poprzez odpowiednio dobraną twardość i wielkość granulek jest atrakcyjną formą dla myszy i szczurów. Wygodna forma trutki wykazuje dużą odporność na wilgoć oraz dużą skuteczność w usuwaniu gryzoni. Trutkę w takiej formie można używać zarówno wewnątrz pomieszczeń jak i na zewnątrz.

www.facebook.com/DetalVaco

Katalog prod detaliczych 2012 - A5-3.indd 56

www.zielonaochrona.pl

2012-04-18 11:08:03


KALENDARIUM STOSOWANIA l.p.

nazwa

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 31 32 33

Pułapka na mola ubraniowego 1 szt. Vaco Środek przeciw komarom i kleszczom 50 ml Pułapka na prusaki i karaluchy 2 szt Pułapka na mola kuchennego 2 szt. Środek na owady latające 300 ml Środek na owady pełzające 500 ml Fast Fresh likwiduje przykre zapachy 50 ml Vaco Środek przeciw komarom i kleszczom 100 ml Żel kremowy Vaco łagodzący skutki ukąszeń 75 ml Kleiste arkusze ogrodowe 10 szt. Kleiste arkusze doniczkowe 10 szt. Kleista taśma do drzew 5 m Trutka miękka zwalcza szczury i myszy 250 g Trutka granulowana zwalcza szczury i myszy 300 g Uzupełniacz (pułapka na osy i muchy) 250 ml Proszek na mrówki 100 g Pylisty preparat na osy 170 g (proszek) Duży Mucholep Mucholep w rolce Pułapka na ślimaki z atraktantem 2 szt. Jabłuszko Vaco - Pułapka na muszki owocówki Pułapka na osy i muchy Elektrofumigator owadobójczy 45 ml (Elektrofumigator owadobójczy) wkład z płynem 45 ml Atrakantowy lep na muchy Vaco 100 szt. Skuteczny spray na komary 100 ml Vaco Pianka na komary, meszki i kleszcze dla dzieci Lep na muchy płaski Vaco Atraktantowy lep na muchy 4 szt. Vaco Żel kremowy łagodzący skutki ukąszeń dla dzieci Vaco Środek przeciw komarom i kleszczom DEET 20 % 100 ml Vaco Środek przeciw komarom dla dzieci 80 ml

www.facebook.com/DetalVaco

Katalog prod detaliczych 2012 - A5-3.indd 57

I

II III IV V VI VII VIII IX X XI XII

57

www.zielonaochrona.pl

2012-04-18 11:08:11


informacje logistyczne INDEKS ARTYKUŁU

DV 00001 DV 00002 DV 00003 DV 00004 DV 00005 DV 00006 DV 00007 DV 00008 DV 00009 DV 00010 DV 00011 DV 00012 DV 00013 DV 00014 DV 00015 DV 00016 DV 00017 DV 00018 DV 00019 DV 00022 DV 00023 DV 00024 DV 00025 DV 00026 DV 00027 DV 00028 DV 00029 DV 00031 DV 00032 DV 00033 DV 00034 DV 00035

Ilość Ilość kartonów warstw w warstwie w palety palety

EAN 13 artykułu

EAN 13 display

EAN 13 opakowanie zbiorcze

PKWIU

Vat

Jednostka miary (szt.)

Pułapka na mola ubraniowego 1 szt. Vaco Środek przeciw komarom i kleszczom 50 ml Pułapka na prusaki i karaluchy 2 szt Pułapka na mola kuchennego 2 szt. Środek na owady latające 300 ml Środek na owady pełzające 500 ml Fast Fresh likwiduje przykre zapachy 50 ml Vaco Środek przeciw komarom i kleszczom 100 ml Żel kremowy Vaco łagodzący skutki ukąszeń 75 ml Kleiste arkusze ogrodowe 10 szt. Kleiste arkusze doniczkowe 10 szt. Kleista taśma do drzew 5 m Trutka miękka zwalcza szczury i myszy 250 g Trutka granulowana zwalcza szczury i myszy 300 g Uzupełniacz (pułapka na osy i muchy) 250 ml Proszek na mrówki 100 g Pylisty preparat na osy 170 g (proszek) Duży Mucholep Mucholep w rolce Pułapka na ślimaki z atraktantem 2 szt. Jabłuszko Vaco - Pułapka na muszki owocówki Pułapka na osy i muchy Elektrofumigator owadobójczy 45 ml

5907596406016 5907596406054 5907596406030 5907596406184 5907596406191 5907596406214 5907596406269 5907596406283 5907596406320 5907596406573 5907596406559 5907596406603 5907596406429 5907596406405 5907596406511 5907596406382 5907596406375 5907596406443 5907596406474 5907596406535 5907596406627 5907596406498 5907596406108

5907596406023 5907596406061 5907596406047 5907596406177 • • 5907596406276 5907596406290 5907596406337 • • • • • • • • • • • • • •

5907596406085 5907596406092 5907596406078 5907596406160 5907596406207 5907596406221 5907596406313 5907596406306 5907596406344 5907596406580 5907596406566 5907596406610 5907596406436 5907596406412 5907596406528 5907596406399 5907596406351 5907596406450 5907596406481 5907596406542 5907596406634 5907596406504 5907596406122

20.20.19.0 20.20.19.0 20.20.19.0 20.20.19.0 20.20.11.0 20.20.11.0 22.53.1.0 20.20.19.0 20.42.15.0 20.20.19.0 20.20.19.0 20.20.19.0 20.20.11.0 20.20.11.0 20.20.19.0 20.20.11.0 20.20.11.0 20.20.19.0 20.20.19.0 20.20.19.0 20.20.19.0 20.20.19.0 •

8 8 8 8 8 8 23 8 23 8 8 8 8 8 8 8 8 8 8 8 8 8 23

szt. szt. op. op. szt. szt. szt. szt. szt. szt. szt. szt. szt. szt. szt. szt. szt. szt. szt. szt. szt. szt. szt.

1 1 2 2 1 1 1 1 1 10 10 1 1 1 1 1 1 4 1 2 1 1 1

12 12 12 12 • • 12 12 12 • • • • • • • • • • • • • •

120 120 120 120 12 12 120 120 120 25 25 24 20 20 10 20 20 50 24 12 12 12 24

4 4 4 4 25 10 4 4 4 8 12 12 11 9 26 14 13 3 8 8 16 12 16

12 9 9 9 5 5 9 8 8 6 13 5 6 7 8 10 6 10 6 6 9 6 7

48 36 36 36 126 50 36 32 32 48 156 68 66 63 208 140 78 30 48 48 144 72 112

5760 4320 4320 4320 1512 600 4320 3840 3840 1200 3900 1 632 1320 1260 2080 2800 1560 1500 1152 576 1728 864 2688

(Elektrofumigator owadobójczy) wkład z płynem 45 ml Atrakantowy lep na muchy Vaco 100 szt. Skuteczny spray na komary 100 ml Vaco Pianka na komary, meszki i kleszcze dla dzieci Lep na muchy płaski Vaco Atraktantowy lep na muchy 4 szt. Vaco Żel kremowy łagodzący skutki ukąszeń dla dzieci Vaco Środek przeciw komarom i kleszczom DEET 20 % 100 ml Vaco Środek przeciw komarom dla dzieci 80 ml

5907596406139 5907596406689 5907596406702 5907596406740 5907596406771 5907596406795 5907596406825 5907596406856 5907596406887

• 5907596406368 5907596406719 • 5907596406917 5907596406801 5907596406832 5907596406863 5907596406894

5907596406153 5907596406764 5907596406726 5907596406757 5907596406788 5907596406818 5907596406849 5907596406870 5907596406900

20.20.19.0 20.20.19.0 20.20.19.0 20.20.19.0 20.20.19.0 20.20.19.0 20.42.15.0 20.20.19.0 20.20.19.0

8 8 8 8 8 8 23 8 8

szt. szt. szt. szt. szt. szt. szt. szt. szt.

1 1 1 1 1 4 1 1 1

• 100 12 • 100 24 12 12 12

24 1000 120 6,00 1000 288 120 120 120

16 7 5 64 4 3 4 4 4

14 7 8 8 15 7 8 8 9

224 49 40 512 60 21 32 32 36

5376 49000 4800 3072 60000 6048 3840 3840 4320

Nazwa Produktu

Katalog prod detaliczych 2012 - A5-3.indd 58

ilość ilość op. szt w op. jednostk. jednostk. w display

Ilość op. jednostk. w kartonie

Ilość Ilość kart. szt. w palecie w palecie

2012-04-18 11:08:12


informacje logistyczne INDEKS ARTYKUŁU

Wysokość Szerokość Głębokość Waga sztuki sztuki sztuki brutto sztuki (cm) (cm) (cm) (kg)

Wysokość displaya (cm)

Szerokość displaya (cm)

Głębokość Waga brutto displaya displaya (cm) (kg)

Wysokość kartonu (cm)

Szerokość kartonu (cm)

Głębokość kartonu (cm)

Waga brutto kartonu (kg)

Okres przydatności (dni)

67 61 68 68 22 23 61 61 61 28 17 35,50 34 36 23 22 21,50 61 29 29 38,50 32,50 30

4,30 7,50 8,50 5,60 3,22 9,80 7,50 15 12,06 7,50 1,75 3,00 7,50 8 2,65 3,40 5 13 9,80 1,50 1,10 5,37 5,40

1080 1080 1080 1080 1080 720 1080 1080 720 1825 1825 1825 1080 1080 1095 1080 720 1825 1825 1095 1095 1095 1825

30 58 56 9,50 10,50 63 61 61 61

2,04 9,60 15 0,84 9 14,20 12,06 15 11

1825 1080 1080 1080 1825 1095 720 1080 1080

DV 00001 DV 00002 DV 00003 DV 00004 DV 00005 DV 00006 DV 00007 DV 00008 DV 00009 DV 00010 DV 00011 DV 00012 DV 00013 DV 00014 DV 00015 DV 00016 DV 00017 DV 00018 DV 00019 DV 00022 DV 00023 DV 00024 DV 00025 DV 00026

12,50 13,50 15,20 15,20 23,20 28,50 13,50 16 13,40 25,50 15 11 13 15,50 16 12,30 20,50 59 27 13,60 16,50 15 11 11

12,50 3,60 10,80 10,80 5,27 10,50 3,60 3,80 5,50 18,50 8 9,50 11 7 13 5,60 5,50 34 6 14,30 13,70 10,50 9 4,60

1,00 3,60 1,30 1,30 5,27 5,50 3,60 3,80 3,30 1,40 1,50 6 6 7 6 5,60 5,50 0,03 6 12 6 10,50 4,60 4,60

0,03 0,06 0,06 0,04 0,256 0,80 0,06 0,12 0,10 0,26 0,08 0,12 0,31 0,37 0,260 0,14 0,22 0,250 0,40 0,10 0,07 0,42 0,20 0,06

14 14,20 16 16 • • 14,20 16,05 13,50 • • • • • • • • • • • • • • •

13 16,00 11,20 11,20 • • 16 16,10 15,80 • • • • • • • • • • • • • • •

13 12,20 20 20 • • 12,20 12,20 12,20 • • • • • • • • • • • • • • •

0,38 0,72 0,77 0,50 • • 0,72 1,44 1,20 • • • • • • • • • • • • • • •

15,30 14,20 17 17 24,50 31 14,20 16,05 13,50 19 9 35 26 15,60 16 13 23 15 20 28,50 18 31,50 24 11,70

27 32 42 42 17,60 32 32 32,20 31,60 40 40 26 24,30 29 14,50 29 28,50 35 51,50 37,30 14,20 22 19,50 19,80

DV 00027 DV 00028 DV 00029 DV 00031 DV 00032 DV 00033 DV 00034 DV 00035

5,20 15,80 17 32 11 13,40 16 13,50

2,10 3,40 4,50 8 9,50 5,50 3,80 3,60

2,10 3,40 4,50 0,01 2,50 3,30 3,80 3,60

0,01 0,12 0,13 0,01 0,05 0,10 0,12 0,09

10,50 16,70 • 33,50 11 13,50 16,05 14,20

22 14,50 • 9 9,50 15,80 16,10 16

11 11,20 • 5 33 12,20 12,20 12,20

0,960 1,44 • 0,84 1,14 1,20 1,44 1,10

23 17 17,50 48 25 13,50 16,05 14,20

24 29 14 35 34,50 31,60 32,20 32

Katalog prod detaliczych 2012 - A5-3.indd 59

NOTATKI

2012-04-18 11:08:13


VACO sp. z o.o. ul. Ostrowskiego 9 53-238 Wrocław Obsługa zamówień: tel. + 48/ 71 750 73 40-1 fax + 48/ 71 750 73 03 zielonaochrona@vaco.com.pl www.facebook.com/DetalVaco www.zielonaochrona.pl

Katalog prod detaliczych 2012 - A5-3.indd 60

2012-04-18 11:08:18

VACO  

Oferta na produkty detaliczne

Read more
Read more
Similar to
Popular now
Just for you