Page 1

Komenda Trutnov

Heřmánek 1. listopadu 2013

Slovo šéfredaktorky UVNITŘ TOHOTO VYDÁNÍ:

Výslech Supermana

2

Školo(b)líbenost

3

Na stopě učitelům

4

VIP osobnost

5

Ani nevím jak se to stalo, ale byla jsem zvolena šéfredaktorkou a o chvíli později už píšu úvodní slova. A tak tu přemýšlím, co bych asi mohla napsat. Mělo by to být něco, co zaujme a přinutí Vás si časopis přečíst. Po ránu ale zrovna nápady a vtipem nejiskřím, takže se budete muset spokojit s úvodem odpovídajícím 3 hodinám spánku a akutnímu nedostatku kávy. Ráno se naše narychlo sestavená redakce vrhla do práce a doufáme, že se nám to povedlo a Vy si náš časopis přečtete, pobavíte se a naše práce Vám třeba trochu zlepší den. Za celou redakci šéfredaktorka Pavla Faltová

Naše škola

6,7

Fotbal

8,9

O školní kapele

10

Členové našeho týmu Anna Kasáková

Pavla Faltová

Jakub Šraml

Veronika Jaklová

Karolína Kovářová

Markéta Grammetbauerová

Jolana Ládová

Michaela Čížková

Jan Pochyba

Antonín Lička

Karolína Bekrová

Martin Kusý

Kristýna Dvořáková


Výslech Supermana

Zašly jsme vyslechnout Supermana : • Začaly jsme zjišťovat, kde Superman bydlí.: Zatím bydv malém bytě, ale plánuji se přestěhovat. — Superman se směje, haha... • Kde se dům nachází? To nebudu říkat, kde je! • Máte nějaké mazlíčky, máte psa?

lím

Ano, mám, dokonce dva—Enie a Fátymu, ale rasu neprozradím. — Ale my jednu ovšem známe — anglický setr. • Kolik máte dětí? Zatím dvě. • Jak dlouho jste ženatý? 14 let. • S kým jste ženatý? To ví tady každej. • Bavilo Vás vzdělávat se? Hele, základka mě bavila hrozně moc, gympl byl příšernej, čtyři hrozný roky, to mě vůbec nebavilo a vejška už byla dobrá. • Proč jste se vlastně rozhodl, že budete učit? Protože jsem jezdil na tábory. Na táborech jsem se toho hodně naučil a zjistil, že mě to baví. • Chtěl jste někdy dělat něco jiného? Takový ty normální nesmysly, jako kosmonaut třeba. Nic zajímavého ani výjimečného. • Co děláte ve volném čase? Sport a rád bych si více četl knížky. • A ještě něco? No, tak zkouším volejbal. Neúspěšně... Běhám nebo letos jsem začal běhat. — Superman se směje, haha… Hele, omlouvám se, ale musím ještě letět zachránit Duškovou. • Dobře, my děkujeme a přejeme hezký den. Na shledanou.

Stránka 2 H E Ř M Á NE K


Stránka 3

Školo(b)líbenost Oblíbené, pro nás otravné rodičovské otázky: ,,Jak dnes bylo ve škole? Jak ses měl/a ve škole? Co známky ?‘‘… U prvňáčků to často bývá : ,,Líbí se ti škola? Jak se ti líbí ve škole?‘‘…

30 25 9.třída-ano

20

9.třída-ne 15

1.třída-ano

10

1. třída-ne

5

0 9.třída-ano

9.třída-ne

1.třída-ano

1. třída-ne

Dnes jsme se pro změnu zeptali my. Třídy deváté a první ! Přišli jsme na celkem zajímavé odpovědi….

Velice nás překvapilo, že deváťáci řekli „ano“. Zato prvňáčci nás moc nepřekvapili. Naivně si myslí, že škola bude i ve vyšších ročnících zábavná a pohodová.


Na stopě učitelům Také vás někdy zajímalo, proč si naši učitelé vybrali právě tento obor? Nás také, a proto jsme se, vyzbrojeny diktafonem, vrhly do práce a zeptaly se za vás. Zde jsme pro vás shrnuly nejzajímavější odpovědi některých učitelů. Fišer: Oběť bývalého systému Benešová: Zhrzená zpěvačka Oskar: Sportovec, který rád pracuje s dětmi Šiling: Zamilovaný do třídní učitelky Klimešová: Ze stavební fakulty náhodou do školy

Stránka 4

Jirásková: Dětský sen Jírová: Údajně ji to baví, podle žáků je to omyl Geťko: Neúspěšný vědec Švadlenová: Nepřijata na práva Juhásová: Prázdniny!

H E Ř M Á NE K


Stránka 5

Dnes 1. listopadu 2013 jsme pro vás připravili rozhovor s profesionálním učitelem znakování na dálku

Mgr. Václavem Fišerem →

Dobrý den, jak se Vám líbí Den jazyků— nemělo být spíše volno? Ne nemělo, to by jsme si neužili zábavu. Nevadí vám být venku, vydařilo se vám počasí? Ano, počasí se nám vydařilo, je pěkně, svítí slunce a je teplo. Daří se to dětem, baví je to? Někteří jsou dobří a některý vemena, když je to baví, tak jim to de, ale když to flákají, tak to za nic nestojí. Koukám, že od včera přibyl nový chlupatý člen týmu? Ano, přibyl nový člen, pes pana učitele Suchánka. Je to holka a jmenuje se Mánička.


Školní herna Naše nová luxusní herna. Naši žáci v ní tráví spoustu let.

Učebna chemie Náš pan učitel je velmi náročný na úklid učebny. Často bývá hooooodně zamyšlený.

Knihovna Přečtení a nalezení všech knih naší knihovny je velmi obtížné i pro nejzkušenější horolezce. Stránka 6

H E Ř M Á NE K


Stránka 7

Škola Dnešní specialita: čínská masová směs. Nápoj : Moderna Složení : kočka, pes a hovězí

Záchody Nejsou moc udržované. Bojím se, že na mě něco vyskočí. Nerad tam chodím.

Školní stadion Školní stadion je ve velmi dobrém stavu. Naši žáci jsou trochu opálení z poledního žáru.

Titulek popisující obrázek nebo grafiku


Sportovní zážitek— fotbal na naší škole Dnes 1.11. 2013 se na naší škole konal fotbalový turnaj mezi školami. Zúčastnily se ho školy z Trutnova a jeho okolí. A s každým týmem jsme si trošku popovídali. Redakce: Líbí se vám na naší škole? ZŠ Domky: Jo. Studenec: Jo, celkem dobrý. Žacléř: Jde to. (smích) Komenda: Jasně. Vrchlabí: je to tu O.K. Redakce: Jak se vám dařilo v zápase? ZŠ Domky: Tak dobře no. Studenec: Špatně v druhém zápase jsme to zkazili. Žacléř: Nic moc. Komenda: V poločase ni moc, ale stejně jsme se snažili. Vrchlabí: Na prd. (smích) Redakce: Proč jste začali hrát fotbal? ZŠ Domky: Řekla nám p. učitelka jestli bychom nechtěli jít hrát tak jsme šli a rádi. Studenec: Protože jsme dobří. Žacléř: Protože nás to baví. Komenda: Chtěli jsme sportovat a proto jsem si vybrali fotbal. Vrchlabí: Dovedli nás k tomu rodiče. Redakce: Hraje se vám líp v hale nebo venku? ZŠ Domky: V hale. Studenec: Rozhodně venku. Žacléř: 50 na 50. Komenda: Venku. Stránka 8 Vrchlabí: Venku.

H E Ř M Á NE K


Nadpis vnitřního textu


Školní kapela

Článek je upraven z rozhovoru se Suchánkem :)

Jako vyučující:vznikl p. uč. Suchánek Článek na:) základě rozhovoru •V kapele hrají: Matyska, Lička, Schubert, Dotlačil a zpívá Barbora Hlubučková. s•Nástroje frontmanem kapely, učitelem : bicí, klávesy/perkuse, baskytara p. a kytara. •Žáci mají za úkol doma :) naposlouchat písničku a v hodině ji zahrát. Suchánkem Zkoušejí u nás ve škole, a to pouze jednou týdně. Podle pana učitele je to velmi málo! •Na kapele zkouškách žáci hrajíMatyska, rockové perličky, které vSchubert, rádiu moc neuslyšíme. •V hrají: Lička, Dotlačil Nápady na vlastní písničky zatím nejsou, protože je to náročné a nikdo se do a zpívá Barbora Hlubučková. toho nepouští. •Nástroje : bicí, klávesy/perkuse, baskytara a kyta•Náš pan učitel se občas dokáže i zlobit, a to když se žák doma nepřipraví. ra. •Kapela byla založena, protože jsou u nás na škole nadaní žáci . A protože pan Suchánekmají hrál v za orchestru, chce žáky naposlouchat posunout dál. •Žáci úkol doma písničku a v hodině PERLIČKA ji zahrát. NA KONEC... Nejbližší představení by mělo být na Vánoce , ale to pouze pokud to naše kaZkoušejí u nás ve škole, a to pouze jednou týdně. pela bude stíhat.

Podle pana učitele je to velmi málo! •Na zkouškách žáci hrají rockové perličky, které v rádiu moc neslyšíme. Nápady na vlastní písničky zatím nejsou, protože je to náročné a nikdo se do toho nechce pustit. •Náš pan učitel se občas dokáže i zlobit, a to když se někdo z kapely doma nepřipraví. •Kapela byla založena, protože jsou u nás na škole nadaní žáci . A protože pan Suchánek hrál v orchestru • Chce žáky posunout dál. PERLIČKA NA KONEC... Nejbližší představení by mělo být na Vánoce, ale to pouze v případě, že to naše kapela bude stíhat.

Hermanek  

Druhý pokus o publikaci - stvořeno opět ve 4 hodinách.

Hermanek  

Druhý pokus o publikaci - stvořeno opět ve 4 hodinách.

Advertisement