Page 3

Тим часом на полях кластеру «Карпати» жнива у розпалі. Комбайни впевнено рухаються загінками колосових. Світлові сигнали повідомляють, що зерно з бункерів можна вже вивантажувати на автомашини. Взагалі у кластері зараз працює п’ять груп комбайнів. Після того як зберуть площі зернових, розпочнуть лущення стерні. Відтак подбають, як твердить Іван Пудлик, про глибоке рихлення чи культивацію залежно від сільськогосподарської культури, яку запланують посіяти на врожай наступного року. Цього року в «Карпатах» отримали 11 одиниць нової техніки компанії CLAAS: технічний парк поповнили чотири комбайни CLAAS LEXION-770 і сім тракторів.

Безпілотники над ланами

Жнива «Контінентал Фар- мерз Груп» почав не лише з новою сільськогосподарською технікою, а й під новим логотипом. Компанія й надалі впроваджує технології точного землеробства, які, за словами Георга фон Нолкена, допомагають аграріям заощаджувати кошти, оптимізувати витрати на добрива, препарати для полів з низьким потенціалом і досягти більшої ефективності вкладених ресурсів, де можливості ділянки високі. Тож «Контінентал» узявся використовувати у своєму агровиробництві інноваційні продукти фірми Hummingbird Technologies. Наприклад, придбав чотири безпілотних літаки Trinity F9 VTOL для дистанційного моніторингу полів. Задля цього нинішнього року надав 80 тисяч доларів США. Генеральний директор компанії каже, що це «теж серйозний проєкт, аби збагнути, який технологічний крок варто зробити в майбутньому, щоб працювати продуктивніше, економніше, екологічно чистіше».

Представник компанії Hummingbird в Україні Роман Михайлевич ознайомив з технічними характеристиками безпілотного літального апарату німецької фірми Quantum-System, запустив його із завданнями в небо. Дрон оснащено двома камерами високої роздільної здатності. Розмах крил — майже два метри. У безпілотника вертикальний зліт і посадка, а пересувається він як літак. Застосовують цей дрон для агромоніторингу, за день він може зняти в середньому дві- три тисячі гектарів полів. Отримані дані (фотографії) обробляють за допомогою комп’ютерного програмного забезпечення й використовують для різної аналітичної інформації. Може йтися про загальний стан посівів, аналітику, пов’язану з підрахунком кількості сходів. Завдяки цим даним безпілотника можна створити мапи забур’яненості та карти на диференційоване внесення гербіцидів, що допомагає економити кошти, додає екологічнос- ті тощо. Майже за два місяці роботи на ланах «Контіненталу» безпілотні літальні апарати успішно обробили понад 30 тисяч гектарів.

Микола Шот, «Урядовий кур’єр» (фото автора)

Profile for dotsenko

На жнива — з новою технікою і брендом  

На жнива — з новою технікою і брендом  

Advertisement