Page 1

nezávislý bulletin

prosinec 2004

ročník III.

Milí přátelé masážních bazénů, srdečně vás - naše klienty a členy klubu - vítáme na stránkách Bublinek. Jedná se již o třetí vydání bulletinu, ve kterém najdete mnoho zajímavých informací včetně tradičních typů k provozu a údržbě spa nebo Swim spa. Také doufáme, že vás pobaví reportáž ze 3. ročníku tenisového turnaje Sranda cup a že nenecháte bez povšimnutí pozvánku na jeho příští ročník… Jsme upřímně rádi, že jste se rozhodli právě pro naši firmu a naše výrobky. Rádi vám jsme stále na blízku a tento bulletin je jedním ze způsobů. Přejeme vám spoustu příjemných chvil strávených relaxací ve vaší spa.

Bublinková anketa o výhry Vaše trvalá spokojenost, a to nejen s produkty, ale i se službami, je naším základním cílem. Proto je pro nás důležitá zpětná vazba. Ti, kterým se tento bulletin dostává do rukou v prosinci 2004, mají přiloženu anketu. O její vyplnění a odeslání zpět bychom vás chtěli požádat. Určitě nás potěší, pokud k anketě připojíte i fotografii instalace vaší spa! POZOR: anketu můžete také vyplnit na našem Internetu – na www.usspa.cz v sekci U.S.Spa CLUB naleznete odkaz Anketa, stačí pouze vyplnit jednoduché heslo: bublinky a otevře se vám anketa, jejíž vyplnění a odeslání vám tak nezabere více než 5 minut. 50 nejrychlejších získává odměnu: 1. měkounký župan, 2. velkou osušku, 3. užitečný batoh, 4. praktický termohrnek, 5. – 20. originální tričko s bublinkami, 21. – 50. jednorázový polštářek vůně InSPAration Těšíme se na vaše odpovědi a předem děkujeme!

Co je nového ve firmě

Vítejte v klubu V roce 2002 byl oficiálně založen U.S.Spa Club, nebo-li klub majitelů spa/Swim spa od U.S.Spa. Pořízením spa/Swim spa jste se i vy automaticky stali členy klubu. Jednou z výhod členství je právě tento informační bulletin. Rádi vás také uvidíme na příštím ročníku SRANDA CUPu. Podrobné informace k členství v U.S.Spa CLUBu naleznete na www.usspa.cz spolu s dalšími zajímavými informacemi.

Vzrostl počet zaměstnanců – kromě řady nových pracovníků ve výrobě také posílil management o managera kvality a nákupčího; Ing. Jan Kadlec, se tak nově přesunul na pozici export managera, což si vyžádal stále vzrůstající export naší firmy (aktuálně máme zastoupení ve 12 zemích Evropy). Vylepšili jsme pracovní prostředí zaměstnanců – k dispozici jsou nové šatny a sociální zařízení včetně spáčka, které mohou používat všichni zaměstnanci naší firmy Přistavujeme výrobní haly. Ve dvou fázích vyrostou nové haly s plochou přes 700m2. Dokončení 2. fáze plánujeme na jaře 2005 Pečujeme o zeleň. Pozemek před sídlem firmy získal parkovou úpravu. Na nedalekém pozemku jsme vybudovali park pro veřejnost.

Aktuální kontakty! Neváhejte kontaktovat servisní oddělení Naše servisní oddělení je vám neustále k dispozici. Technici jsou připraveni zodpovědět jakékoli vaše dotazy týkající se provozu a užívání vaší spa, stejně jako se o vás postarat v případě potřeby servisu. Na odborné zázemí našeho servisního oddělení se můžete spolehnout a v klidu si užívat příjemnou relaxaci ve vaší spa.

nové logo klubu

Vedoucí servisu: Ladislav Kubíček Technici Aleš Marek Jiří Maixner Miloslav Vašátko Libor Macan Miloš Doležal

603 225 991

- řízení servisu, technické konzultace

605 283 768 604 239 794 605 246 769 731 103 602

- instalace, servis - instalace, servis - instalace, servis - instalace, servis - instalace


prosinec 2004

Kulaté narozeniny Ocenění za nejlepší exponát

1995 – 2005

V březnu 2005 oslaví naše firma 10. výročí svého založení. Za těchto 10 let jsme si vydobyli dominantní postavení na českém trhu, z firmy kompletující spa jsme se stali prvním českým výrobcem s vlastním designérským zázemím. Z jediného zaměstnance je nás teď 48, z pronájmu v bývalé moštárně v Ústí nad Orlicí (150m2) jsme se dostali do vlastního areálu v Dolní Dobrouči o rozloze 8.404m2. A nejen to: naše spa si užívají stovky zákazníků po celé České republice a v dalších evropských zemích… V roce 2005 plánujeme na pozemku 2000 m2 otevření vlastního pražského showroomu. V Zelenči (Praha východ) právě probíhá stavba předváděcích prostor a zázemí. Chcete-li si užít oslavu našich desátin spolu s námi, přijeďte na příští ročník tenisového turnaje (více info k turnaji na str. 4!!!)

- Zlatou medaili SHK Brno 2004 – si vysloužil masážní bazén Columba z řady Universum Spa. Máme z toho pochopitelně velkou radost. O to větší, že soutěžní porota ocenila celkem čtyři exponáty, z toho pouze naše Columba je původním českým výrobkem. Columba vyniká svým designem, velkorysým interiérem a širokou výbavou. Columba poskytuje maximální množství terapeutických pozic pro komplexní masáž.

Thermowood s trvalým kouzlem přírodního materiálu

Novinka

Speciálně upravené smrkové dřevo získává kvalitu a vlastnosti známé u Teaku, zároveň ovšem mile překvapí přijatelnější cenou. Tepelně upravené smrkové dřevo je vysoce odolné, tvarově stálé a navíc rezistentní proti škůdcům. V nabídce aktuálně figuruje jako nadstandard pro kabinety (vč. příslušných doplňků jako schůdky atd.). Jeho předností je trvalé kouzlo přírodního materiálu, ale přitom ho nemusíte udržovat. Thermowood, stejně jako Teak, časem pod vlivem povětrnostních vlivů zesvětlá. Je rovněž možné ho ošetřit voskem a zesvětlání tak oddálit…

Byli jsme při tom: Mezinárodní stavební veletrhy SHK, IBF Brno 2004 Elegantní stánek ve stylu nových katalogů patřil mezi lákadla pavilonu Z. Na ploše 180m2 se v Brně prvně představily modely řady Universum Spa včetně novinky Orionu. Zaznamenali jsme nejen obchodní úspěch, ale také ocenění od odborné poroty v podobě Zlaté medaile.

Získali jsme další veletržní ocenění pro spa z naší produkce! Tentokrát zaujal netradiční kruhový model Orion z řady Universum Spa. Orion je unikátní kombinací kruhového půdorysu a ergonomicky tvarovaného interiéru. Orion obdržel Čestné uznání v soutěži Grand Prix veletrhu For Arch. Velmi nás těší, že takových výsledků dosahujeme v mezinárodní konkurenci. Naší strategií je vývoj technologicky i designově špičkových výrobků. Jak se ukazuje, dobrý český produkt a kvalitní český design má na trhu budoucnost.

! Orion a Taurus ! ! ! ! ! ! ! Novinky v řadě Universum Spa

Orion jako jarní novinka byl oficiálně představen na SHK v Brně. Taurus jako novinka podzimní měl premiéru na For Archu v Praze. Oba nové modely jsou výjimečné kombinací atypického vnějšího tvaru a ergonomicky tvarovaného interiéru. Řada Universum Spa tak čítá již 5 modelů, přičemž celá řada pochází plně z naší vlastní produkce – od designu po výrobu. Máme samozřejmě radost z toho, že všechny modely této atraktivní řady luxusních spa se řadí mezi nejprodávanější masážní bazény na českém trhu.

Orion

Taurus

Nechyběli jsme ani na For Arch 2004 Na For Archu byla představena další letošní novinka – Taurus, pátý model řady Universum Spa.

V expozici 110m2 jsme společně s novinkou Taurus prezentovali další čtyři modely řady Universum Spa, plaveckou Swim spa a komerční vířivku Master z řady ComfortCLUB Spa. Kromě velkého zájmu o nový Taurus nás potěšilo také Čestné uznání udělené jarní novince Orionu.


prosinec 2004

Sledujte Internet! Na Internetové adrese www.usspa.cz můžete průběžně sledovat informace o novinkách ve firmě i v nabídce produktů a služeb, stejně jako o akcích klubu. Naleznete zde rovněž reportáže z předcházejících turnajů. Stránky jsou pravidelně aktualizovány.

U.S.Spa CLUB – informace o klubu, členství, dřívějších i budoucích akcích… Inspirace – fotografie z některých instalací pro inspiraci, zde může být i vaše fotografie – stačí ji poslat na kadlecova@usspa.cz Objednávky – přístup k objednávkovému systému chemie a doplňků Doplňky – přehled sortimentu doplňků; naleznete zde i přehled oblíbených vůní InSPAration a Wellness Aktuality – nejaktuálnější informace o novinkách, produktech, službách, připravovaných akcích atd.

Více nové chemie za stejné peníze Vzhledem k tomu, že dovoz chemických přípravků pro údržbu vody z USA je čím dál komplikovanější, byli jsme nuceni zajistit evropského dodavatele. Úspěšně jsme se domluvili na dodávkách s jedním z nejrenomovanějších evropských výrobců chemie pro spa, který má v nabídce ekvivalenty k přípravkům, na jejichž používání jste již zvyklí. Navíc se nám podařilo vyjednat dobré cenové podmínky, takže pro vás to neznamená zdražení, ale právě naopak - u většiny přípravků dostanete větší množství za stejné peníze! Americké přípravky budou dodávány pouze do vyprodání zásob, přičemž postupně budou nahrazovány právě přípravky řady HTH Spa-Line. Systémy dávkování a obecné údržby vody se vesměs nemění, lahve budou mít české popisky, kde si vše budete moci překontrolovat. V nabídce HTH je navíc několik nových přípravků, které se třeba právě vám budou hodit: Sparkling Water 3 in 1 – přípravek pro rozjasnění vody Chlorine tablets – s největší pravděpodobností budou během příštího roku nahrazeny doposud užívané tablety Brom Tabs pro Swim spa pomalu rozpustnými chlorovými tabletami

Surface Cleaner – přípravek pro čištění skořepiny Spa Cleaner - přípravek pro čištění interiéru spa při výměně vody AntiAlgae – přípravek proti řasám V objednávkovém systému na Internetu naleznete vždy název nového přípravku spolu s ekvivalentem původního amerického přípravku. Budete-li mít jakékoliv dotazy ohledně nových přípravků a údržby vody, neváhejte kontaktovat servisní oddělení. Ochotně vám poradí.

Technické rady pro Vás

vysoká hladina vápníku, který způsobuje zanášení trysek a potrubí. Stejně tak voda ze studny může být příliš železitá nebo může obsahovat řasy. Rozhodně je tedy vhodnější používat vodu z vodního řadu.

Co je to předfiltr a je potřeba ho čistit? Předfiltr je standardně ve všech novějších spa. Tento předfiltr je umístěný před oběhovým čerpadlem Baby Pump. Zabraňuje průniku vlasů a jiných větších nečistot do Baby Pump a následně do topení. U spa vybavených Baby Pump s předfiltrem je důležité nejlépe 1 x měsíčně sítko z předfiltru zkontrolovat a v případě potřeby vyčistit. Při čištění postupujte přesně bod po bodu podle Návodu k údržbě a užívání. Před opětovným spuštěním spa nezapomeňte otevřít ventily, které jste v údvodu uzavřeli. Je možné využívat vlastní zdroje vody (studna) pro naplnění spa? Je to možné, „ALE“ záleží na kvalitě a složení vody v daném zdroji. Například častým rizikem je

Jakou údržbu vyžaduje SparKlear? (pozn. zařízení pro údržbu vody pomocí elektrolýzy, kdy odpadá potřeba chemické údržby vody; není součástí standardní výbavy) - odkalování - SparKlear automaticky vytváří volný chlór pro dezinfekci vody. Zároveň vylučuje z vody vápník, který se usazuje v zásobníku. Ten je potřeba pravidelně odkalovat. Postupujte podle návodu. - čištění elektrod - Na elektrodách se usazuje vápník, který se působením změny polarity uvolňuje. Pokud ale nastane to, že jsou elektrody příliš zanešené, což snižuje účinnost SparKlearu, je

T i py p r o ú d r ž b u Jak minimalizovat spotřebu chemických přípravků pro údržbu vody? Základem údržby vody ve spa nebo Swim spa je pravidelné čištění kartuše filtru. Nezapomínejte ani pravidelně zkontrolovat a vyčistit sítko ve skimmeru. Zbavíte se tím mechanických nečistot a zajistíte účinnější fungování filtračního systému. Usnadníte si tím práci s udržováním chemické rovnováhy vody. Čas od času je rovněž vhodné očistit sání u dna. Chcete se ujistit, že součásti vaší spa jsou v pořádku a vše funguje tak, jak má? Využijte preventivní servisní prohlídku! Naše servisní oddělení nabízí výhodnou službu preventivní prohlídky. Technik v rámci paušální sazby, která zahrnuje i dopravu, prohlédne vaši spa, zkontroluje veškeré součásti technologie, zodpoví případné dotazy, poradí s údržbou vody a v případě potřeby provede opravu. Navíc se s technikem můžete domluvit na pravidelných intervalech této prohlídky.

Objednávejte chemii přes Internet Je to tak snadné Přínosný je pro vás, coby majitele spa, systém objednávek chemie a doplňků na Internetu. Snadným a rychlým způsobem si tak můžete přímo na Internetu objednat chybějící přípravky pro údržbu vody ve vaší spa nebo některý z široké nabídky doplňků – vůně pro aromaterapii apod. 1. v menu ve spodním šedém řádku zvolíte „objednávky“ 2. v novém okně se objeví kolonky pro vstup do systému objednávek chemie a doplňků, kam doplníte vstupní jméno a heslo (pokud je ještě nemáte, můžete si ho zde vyžádat) 3. objeví se formulář s přehledem všech možných položek, vyplníte počty kusů a následně adresu doručení 4. kliknutím na „pokračovat" se dostanete na přehled vaší objednávky, kterou po překontrolování jednoduše odešlete kliknutím na tlačítko „odeslat“ 5. na závěr se objeví přehled objednávky, kterou si zde můžete vytisknout Vaše objednávka bude obratem vyřízena. třeba elektrody vyčistit. Nejjednodušší způsob je elektrody vymontovat (po vypnutí spa – dle návodu) a ponořit je do octové vody na dobu, než se vápník uvolní. Rozhodně se nepokoušejte vápník odstranit mechanicky. Jak vyčistit ozónovou trysku? Připadá vám, že v době chodu ozonizace neproudí do vody žádné bublinky z ozónové trysky? Příčinou může být zanesená ozónová tryska. Tu snadno vyčistíte zevnitř spa izolovaným drátkem. Pro tento úkon nemusíte spa vypouštět. Pozn. Obecně může dojít ke snížení množství bublinek vycházejících z ozónové trysky zanesením předfiltru u Baby pump nebo znečištěním Baby pump, což může po delší době vést k zneprůchodnění ventilku ozonátoru, popř. injektoru ozónu.


prosinec 2004

III. Tenisový U.S.Spa SRANDA CUP & PARTY Do třetice všeho dobrého! Zatím poslední ročník provázel doslova nával fanoušků. Vždyť při stejném počtu hráčů jako loni – 38 (19 párů), byl celkový počet účastníků akce bezmála 120 lidí! A to přesto, že těsně před turnajem vyřadily různé povinnosti nebo dokonce angína a jiné choroby a zranění hned několik rodinných klanů tradičních bojovníků.

čerstvých ovocných a zeleninových nápojů Freshdrinks od pana Kroula Během celého dne si každý mohl zarelaxovat ve spáčku – k dispozici byl top model Columba a novinka letošního jara Orion. Nová spáčka z vlastní produkce U.S.Spa nadchla pohodlím a skvělou masáží. Koupel si patřičně užili i nejmenší hosté, kteří ve vodě strávili neuvěřitelné hodiny. Očekávanou součástí programu byly také odpolední exkurze do sídla firmy. Po sedmé hodině začala druhá významná část programu – party; tentokrát se odehrávala ve 200m2 velkém stanu od pana Boše na asfaltovém hřišti u kurtů, takže odpadl přesun na mysliveckou chatu. Po tradičně výborné zvěřinové večeři došlo na vyhlášení vítězů a předání cen. Vítězové si odnesli tradiční poháry věnované firmou U.S.Spa spolu se špičkovými cyklistickými dresy (design U.S.Spa) a termohrnky, dále pak rýžovar od pana Kašpara, pro který se nadchlo veškeré dámské publikum; ještě prvotřídní buretovou látku na letní oblečení od pana Maixnera (Maixner - ARS) a krásnou výpravnou

A to se podle přímých reakcí hráčů i fanoušků podařilo. Milá a otevřená atmosféra je přesně to, čeho si účastníci U.S.Spa SRANDA CUP & PARTY užívají nejvíce… Děkujeme všem za účast a těšíme se na viděnou na čtvrtém ročníku. Děkujeme srdečně všem, kdo se rozhodli věnovat ceny. Děkujeme také firmám a spolkům, jejichž služeb jsme opět k velké spokojenosti využili.

Přes značně nevyzpytatelnou oblohu jsme měli štěstí na teplé počasí, i když dešti jsme se také nevyhnuli. Předcházela mu ovšem dobrodružná antuková bouře. Úroveň tenisových dovedností má ročník od ročníku stoupající tendenci. I letos jsme zaznamenali řadu atraktivních utkání stejně jako několik nečekaných bojů a zvratů. Vítězem se zaslouženě stal nový pár SRANDA CUPu pánové Popenko a Kašpar, kteří ve finále porazili pány Valouška a Čecha. Semifinalisty letošního turnaje se stali pánové Koukola a Sova a rodinný pár loňských vítězů otec a syn Vašínovi.

Také útěcha přinesla hezká a napínavá utkání. Vítězi se stali nováčci turnaje otec a syn Kotkovi, kteří ve finále porazili pány Batelku a Moravce. Semifinalisty se stali výhradně turnajoví nováčci otec a dcera Čížkovi a pánové Kraus a Zeman. Akci zpestřovalo občerstvení nejrůznějšího druhu – letošní novinkou byly vitamínové bomby v podobě

Ve skvělé formě se předvedla cimbálka Morava, která hrála srdnatě až do půlnoci i přes nepěkný výron kotníku, který si basista pořídil ten den ráno… Cílem bylo pobavit se a příjemně si užít volný den.

Plnou verzi reportáže a další fotografie z turnaje naleznete na www.usspa.cz, v sekci U.S.Spa CLUB.

knihu cestovatele pana Šimánka. Finalisté si kromě firemních dárků (batůžky a termohrnky) odnesli každý po koberci od Vašínů (Jaroslav Vašín – VSV). Firemní dárky pro semifinalisty doplnily luxusní sady per Parker věnované Vágnerovými (Obchodní dům Vágner). Atraktivní ceny si odnesli i hráči útěchy – např. koberečky od Papšových, víno od Klimešových, kšiltovky od pana Kotka (Stokota). Díky tomu, že mnoho hostů bylo velice štědrých na dárky, mohli jsme vyhlásit i řadu speciálních cen, takže nakonec každý, kdo se zúčastnil a zůstal na party, si odnesl cenu. Například jediný dámský pár si odnesl originální cenu věnovanou Papšovými – osušky s výšivkou upomínající 3. ročník SRANDA CUPu. Tradičně byla předána i cena pro nejlepší baviče, o kterou se opět postarala paní Zetková (Zetková – bavlněná móda). Další skvělé ceny darovali pánové Rec, Papež, Krejčí, a Moravec.

IV. tenisový U.S.Spa SRANDA CUP & PARTY 2005 Předpokládaný termín konání je první červencová sobota. Termín bude upřesněn na jaře 2005 a uveřejněn na našich webových stránkách www.usspa.cz spolu s podrobnými informacemi k průběhu a organizaci. Pozvánky rozesílané před akcí budeme adresovat účastníkům předešlých ročníků a pak těm, kdo budou o účasti uvažovat. CHCETE PŘIJET NA TURNAJ? Přemýšlíte-li o tom, že se příštího ročníku zúčastníte nebo se alespoň budete chtít přijet podívat, dejte nám prosím vědět (nezávazně) i třeba s několikaměsíčním předstihem na adrese kadlecova@usspa.cz nebo na telefonním čísle

Příští vydání Bublinek plánujeme na prosinec 2005. Průběžně můžete novinky sledovat na www.usspa.cz. Rádi vás kdykoliv uvítáme přímo v naší firmě nebo třeba v našich veletržních expozicích. Srdečně vás zveme na příští tenisové klání U.S.Spa SRANDA CUP & PARTY! U.S.Spa • Dolní Dobrouč 384 • 561 02 • tel./fax: 465 543 114 – 5, 465 543 415 • e-mail: usspa@usspa.cz • www.usspa.cz

Bublinky 2004  
Bublinky 2004  

USSPA magazine

Advertisement